У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОБЛІК І КОНТРОЛЬ СОЦІАЛЬНИХ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА
Количество страниц 210
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ
Стор.
ВСТУП………………………………………………………………………….....4

РОЗДІЛ 1. НАУКОВО-ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ОБЛІКУ І КОНТРОЛЮ
СОЦІАЛЬНИХ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА……………………..10
1.1.Змістові характеристики соціальних витрат
та їх цільового спрямування…………………………………………...10
1.2.Класифікація соціальних витрат підприємства для потреб
їх обліку і контролю…………………………………………………...30
1.3.Концептуальні засади побудови системи обліку і
контролю соціальних витрат на підприємстві ……………………….47
Висновки до першого розділу…………………………………………………..64

РОЗДІЛ 2. ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ ОБЛІКУ
СОЦІАЛЬНИХ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА ………………….. 67
2.1. Облік обов’язкових соціальних витрат підприємства………………...67
2.2. Особливості обліку додаткових соціальних видатків………………...90
2.3. Розкриття інформації щодо соціальних витрат у системі
звітності підприємства……………………………..…………………….111
Висновки до другого розділу………………………………………………….121

РОЗДІЛ 3. МЕТОДИКА І ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ
СОЦІАЛЬНИХ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА…...……………….125
3.1. Організаційні засади побудови системи контролю
соціальних витрат………………………………………………………125
3.2. Вдосконалення методики контролю соціальних витрат
підприємства …………………………………………….…………… 138
3.3. Оцінка ефективності системи внутрішнього контролю
соціальних витрат…………….……………………………………….. 161
Висновки до третього розділу…………………………………………………170

ВИСНОВКИ…………………………………………………………………….173
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………...177
ДОДАТКИ………………………………. …………………………..…………197


ВСТУП

Актуальність теми. Ринкові відносини та побудова в Україні соціально орієнтованої економіки призводить до зростання ролі соціальних цілей, все більшого значення набуває соціальний аспект виробництва й, особливо, інтереси колективу робітників підприємства. Адже рівень соціального розвитку суспільства, багато в чому, залежить від вирішення соціальних проблем на підприємстві. Саме тому впровадження ефективної соціальної політики та фінансування реалізації соціальних програм на підприємстві дозволяє більш повно використати потенціал трудового колективу для його ефективної діяльності. При цьому важливе значення має не лише розмір коштів, які спрямовуються на соціальні цілі, а й ефективність їх використання. За цих умов раціональна побудова обліку соціальних витрат для забезпечення достовірною та повною інформацією про них та створення ефективної системи контролю є вкрай необхідною.
Окремі теоретичні, методичні та практичні проблеми обліку і контролю соціальних витрат досліджували українські вчені Є.А. Батченко, М.Т. Білуха, Ф.Ф. Бутинець, О.А. Грішнова, А.Г. Загородній, А.М. Колот, Д.Л. Коник, Є.В. Мних, М.В. Олійник, М.С. Пушкар, В.В. Сопко та інші. Серед зарубіжних вчених, які зробили внесок у даному напрямку, слід назвати Т.І. Заславську, Дж. Кендріка, Ф. Котлера, Л.Н. Коновалову, А. Спайсера, Т. Данфі, Р. Ентоні, Р. Лайарда, К. Томаса, Б. Мадріана та ряд інших.
Проте, необхідно зазначити, що низка питань теорії та практики обліку і контролю соціальних витрат потребують додаткового дослідження і удосконалення. Насамперед це стосується питань щодо сутності соціальних витрат, їх класифікації та джерел фінансування, методики їх обліку та контролю з урахуванням інтересів власника, обгрунтування доцільності та ефективності їх здійснення.
Актуальність, теоретичне і практичне значення дослідження вказаних проблем, а також необхідність пошуку шляхів удосконалення обліку і контролю соціальних витрат в умовах соціально орієнтованої ринкової економіки визначили вибір теми та напрям дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження має зв’язок із загальною тематикою наукових досліджень кафедри фінансового аналізу і контролю Київського національного торговельно-економічного університету й передбачена планом науково-дослідної роботи університету № 515/33 „Фінансовий контроль в системі державного регулювання управління розподілом і використанням бюджетних ресурсів”, номер державної реєстрації 0105U000766. Особистий внесок автора „Систематизація наукових підходів до формування економічної інформації”.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка теоретичних положень і практичних рекомендацій щодо удосконалення методики обліку і контролю соціальних витрат підприємств.
Для досягнення мети були поставлені наступні завдання:
дослідити сутність соціальних витрат як окремої облікової категорії в сукупності загальних витрат діяльності господарюючих суб’єктів;
визначити концептуальні засади побудови систем обліку і контролю соціальних витрат на підприємстві;
удосконалити науково обґрунтовану класифікацію соціальних витрат з метою їх обліку та контролю і створення дієвих механізмів управління ними;
удосконалити обліковий процес та його документальне супроводження щодо соціальних витрат підприємства;
визначити організаційну модель обліку і контролю соціальних витрат підприємства на базі сучасних інформаційних технологій;
розробити пропозиції щодо удосконалення системи звітності з метою підвищення її аналітичності та наближення до вимог національних та міжнародних стандартів;
удосконалити систему контролю соціальних витрат для забезпечення ефективного використання коштів на соціальні потреби.
Об’єктом дослідження є соціальні витрати підприємств різних галузей національної економіки.
Предметом дослідження є організація та методика обліку і контролю соціальних витрат підприємств різних галузей національної економіки.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дослідження є системний підхід до вивчення явищ і процесів господарської діяльності, теорія наукового пізнання та економічна теорія. На етапі збирання, систематизації, обробки інформації для проведення дослідження використовувалися методи індукції та дедукції, аналізу та синтезу, діалектичний метод. При розробці наукових рекомендацій використовувалися логічний метод, метод арифметичних розрахунків, класифікації, порівняння та узагальнення, наукової абстракції.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативні акти, Укази Президента, Постанови Кабінету міністрів України, діючі положення (стандарти) бухгалтерського обліку, використано теоретичні роботи вітчизняних та зарубіжних вчених. Під час дослідження також було використано періодичну літературу, статистичну інформацію, матеріали конференцій, дані бухгалтерського обліку і фінансової звітності досліджуваних підприємств.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в розроблених автором науково обґрунтованих рекомендаціях та пропозиціях щодо вдосконалення обліку та контролю соціальних витрат підприємства.
Найбільш суттєвими теоретичними та практичними результатами, які характеризують новизну дослідження й особистий внесок автора, є:
вперше одержано:
нове визначення соціальних витрат як облікової категорії, що характеризує вибуття різних видів економічних ресурсів відповідно до законодавчих, соціально-економічних і морально-психологічних гарантій і спрямованих на задоволення соціальних потреб фізичних чи юридичних осіб. Це дозволяє розмежувати поняття „соціальні витрати” і „заробітна плата” в обліку і дає змогу отримати інформацію про вартісну оцінку соціальної сфери діяльності.
нові підходи до обліку і контролю соціальних витрат відповідно до їх участі у створенні доданої вартості, що дасть можливість чітко визначити джерела фінансування соціальних витрат і забезпечуватиме отримання інформації для прийняття рішень в управлінні ними.
удосконалено:
методику обліку соціальних витрат підприємства на основі реформування системи рахунків та введення субрахунків до діючого Плану рахунків, що дасть можливість отримувати деталізовану інформацію про кожен з напрямів здійснення соціальних витрат;
форми документів, зокрема платіжної відомості та автоматизованих документів в програмі 1С: Підприємство з урахуванням вимог нового законодавства, шляхом введення додаткових реквізитів, які дозволять підвищити оперативність формування фінансової звітності та її аналітичність
звітність підприємства, зокрема Ф.1 „Баланс”, Ф.2 „Звіт про фінансові результати” для надання інформації про соціальні витрати зовнішнім користувачам та систему звітності, що подається до Фондів соціального страхування та Пенсійного фонду України, що значно спростить процес її складання та подання підприємствами і забезпечуватиме дотримання вимог законодавства щодо подання персоніфікованої звітності;
організаційні та методичні підходи щодо контролю соціальних витрат з урахуванням інтересів власника для забезпечення контролю за раціональним витрачанням коштів на соціальні цілі.
дістало подальшого розвитку:
уточнення класифікації соціальних витрат для побудови чіткої системи їх обліку і контролю;
методичні підходи до формування забезпечення соціальних витрат для визначення розміру їх фінансування, виходячи із соціальних потреб та фінансових можливостей підприємства;
методичні підходи до проведення оцінки системи контролю соціальних витрат для визначення її ефективності та надійності.
Практичне значення отриманих результатів полягає в розробці рекомендацій щодо удосконалення діючої методики обліку і контролю соціальних витрат. Впровадження запропонованих рекомендацій у практичну діяльність суб’єктів господарювання забезпечить підвищення аналітичності облікової інформації та сприятиме ефективному використанню коштів на соціальну діяльність підприємств.
Результати дослідження і пропозиції, що викладені в дисертаційній роботі, впроваджені на ТВК ТзОВ „Львівхолод” (довідка № 3092 від 16.10.2007р.), ТК ТзОВ „Інтермаркет” (довідка № 2843 від 14.09.2007р.), ВАТ „Львівський локомотиворемонтний завод” (довідка № 35 – С від 05.11.2007).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаним науковим дослідженням. Усі розробки та пропозиції, що містяться у роботі, отримані автором особисто.
Апробація результатів дослідження. Основні положення і результати наукових досліджень, що викладені в дисертації, доповідалися і обговорювалися на міжнародній науково-практичній конференції „Обліково-аналітичні системи суб’єктів господарської діяльності в Україні” (м. Львів, 25 – 26 березня 2005 р.), всеукраїнській науково-практичній конференції „Сучасні проблеми фінансово-господарського контролю” (м. Кривий Ріг, 30 березня 2005 р.), міжнародній науково-практичній конференції „Концепція розвитку бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту в умовах міжнародної інтеграції” (м. Київ, 20 – 22 квітня 2005 р.), міжнародній науково-практичній конференції „Проблеми і механізми відтворення ресурсного потенціалу в контексті євроінтеграції” (м. Рівне, 19 – 20 жовтня 2006 р.), міжнародній науково-практичній конференції „Обліково-аналітичне забезпечення системи менеджменту підприємства” (м. Львів, 20 – 22 квітня 2007 р.).
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 9 наукових праць загальним обсягом 3,3 друк. арк., з них: у фахових виданнях – 7 наукових праць загальним обсягом 3,03 друк. арк., у інших – 2 тез доповідей у матеріалах конференцій загальним обсягом 0,27 друк. арк.
Структура та обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 213 найменувань, 21 додатку. Зміст дисертації викладено на 176 сторінках, включаючи 20 таблиць, 27 рисунків, 10 формул.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення й запропоновано нове вирішення актуального завдання щодо удосконалення методичних та практичних підходів обліку і контролю соціальних витрат підприємства. Це дало змогу сформулювати висновки теоретичного та практичного характеру відповідно до поставленої мети та завдань дослідження.
1.На основі аналізу підходів до дослідження соціальних витрат провідних вітчизняних і зарубіжних вчених та практики розвинутих країн у цьому напрямі визначено їх сутність та джерела фінансування. Запропоновано визначення категорії соціальних витрат як вибуття різних видів економічних ресурсів відповідно до законодавчих, соціально-економічних і морально-психологічних гарантій та спрямованих на задоволення потреб фізичних чи юридичних осіб. Такий комплексний підхід дозволяє виділити основні характеристики та визначити основні напрями здійснення соціальних витрат підприємства та концептуальні засади побудови системи їх обліку і контролю.
2. Набула подальшого розвитку класифікація соціальних витрат за наступними критеріями: за напрямами соціальної політики підприємства (номенклатурні статті); за джерелами фінансування ; за участю у створенні доданої вартості; за можливістю регулювання; за обов‘язковістю здійснення; за відношенням до підприємства. Запропонована класифікація дозволить по-перше, систематизувати соціальні витрати, визначити їх роль у створенні доданої вартості новоствореного продукту, здійснювати процес їх оптимізації, вивчити тенденції зміни структури соціальних витрат підприємства в розрізі окремих видів діяльності, визначити стратегію соціального розвитку підприємства на перспективу, побудувати надійну систему обліку та контролю і сприятиме прийняттю ефективних управлінських рішень.
3. Подано пропозиції щодо удосконалення процесу обліку соціальних витрат підприємства та його документального оформлення, а саме:
запропоновано виплати працівникам, які включаються у фонд додаткової оплати праці підприємства та інші заохочувальні і компенсаційні виплати, відокремити від заробітної плати за окладами і тарифами, а елемент витрат, який сьогодні визначається як «Витрати на оплату праці» назвати «Витрати на виплати працівникам»;
визначено зміни до Плану рахунків, зокрема, до рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам» визначити наступний перелік субрахунків:
661 «Розрахунки за нарахованими виплатами», з розподілом на:
6611 «Заробітна плата за окладами і тарифами»;
6612 «Обов’язкові соціальні виплати працівникам»;
6613 «Додаткові соціальні виплати працівникам»;
66131 «Поточні виплати»;
66134 «Виплати по закінченні трудової діяльності»;
662 «Розрахунки за депонованими виплатами»;
663 «Розрахунки за іншими виплатами»;
удосконалено форми платіжної відомості із зазначенням у ній інформації про ті виплати, що не включаються до фонду оплати праці та внесено додаткові реквізити до деяких форм документів, що формуються у програмі 1С: Бухгалтерія з типовою конфігурацією «Бухгалтерський облік для України», зокрема: а) у документ «Особова картка працівника» внесено додатковий реквізит, який показуватиме протягом якого терміну працівником сплачувалися страхові внески; б) у документ «Розрахунок середньої заробітної плати» внесено додатковий реквізит «Мінімальна заробітна плата», що дозволятиме врахувати розмір мінімальної заробітної плати на момент настання страхового випадку при розрахунку середньої заробітної плати.

4. Запропоновано відкривати аналітичний рахунок в межах субрахунку 443 „Прибуток, використаний у звітному періоді” для відображення інформації про фінансування додаткових соціальних видатків. При цьому пропонується відповідна деталізація аналітичного рахунку „Використання прибутку на фінансування додаткових соціальних потреб” за напрямами соціальної політики. Розроблено форму відомості аналітичного обліку додаткових соціальних видатків для їх систематизації і узагальнення.
5. Запропоновано формувати забезпечення коштів для фінансування додаткових соціальних видатків на основі якого визначати загальний розмір їх фінансування, виходячи з фінансових можливостей підприємства та визначених соціальних потреб.
6. Надано пропозиції щодо удосконалення окремих форм звітності, зокрема, назву статті «Витрати на оплату праці» (Звіт про фінансові результати, рядок 240) та «Поточні зобов‘язання за розрахунками з оплати праці» (Баланс, рядок 580) пропонується замінити на «Витрати на виплати працівникам» і «Поточні зобов‘язання за розрахунками за виплатами працівникам» відповідно, з розподілом останньої на: 580 «Поточні зобов‘язання за розрахунками з працівниками за окладами і тарифами»; 585 «Поточні зобов‘язання за розрахунками із соціальних виплат працівникам»; 586 «Поточні зобов‘язання за розрахунками за іншими виплатами працівникам».
Форми звітів, які подаються до органів державного соціального страхування запропоновано об’єднати в один і розроблено його форму. Запропоновано форму внутрішнього звіту підприємства – «Внутрішній звіт про соціальні витрати»
7. Розроблено загальну модель контролю соціальних витрат, згідно якої його пропонується здійснювати відповідно до часових форм контролю, а саме: попереднього, поточного та наступного. При цьому, основна увага приділяється попередньому контролю соціальних витрат, оскільки саме на цьому етапі приймаються рішення про доцільність і необхідність їх здійснення.
8. Розроблено форму контрольної картки здійснення соціальних витрат підприємства для потреб поточного контролю, застосування якої забезпечуватиме цільове використання коштів з визначенням відповідальних осіб за кожну статтю соціальних витрат.
9. Розроблено методику контролю соціальних витрат із використанням сучасних інформаційних технологій з метою скорочення затрат часу на його проведення, підвищення оперативності та ефективності його здійснення.
10. Набула подальшого розвитку методика оцінки ефективності системи внутрішнього контролю соціальних витрат, яка складається із трьох етапів, зокрема: загального дослідження системи внутрішнього контролю соціальних витрат і первинної оцінки загальних положень соціальної політики; підтвердження оцінки суттєвих елементів внутрішнього контролю; перевірки надійності програмного забезпечення контролю. Вважаємо, що такий підхід дасть можливість сконцентрувати увагу саме на тих ділянках, де ефективність контролю є низькою.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28.06.1996 р. – К.: Преса України, 1997. – 80 с.
2.Господарський кодекс України прийнятий Верховною Радою України від 16 січня 2003р. № 436 – IV // Відомості Верховної Ради України, 2003. - № 18 – 22.
3.Кодекс законів про працю України: науково-практичний коментар. – Харків: Консул, 2003. – 832 с.
4.Про аудиторську діяльність: Закон України прийнятий Верховною Радою України 22.квітня1993 р. № 3125- ХІІ зі змінами і доповненнями . – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua
5.Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні: Закон України прийнятий Верховною Радою України 16 липня 1999 р. № 996-XIV// Все про бухгалтерський облік. – 2005.- № 27. – С. 2 – 5.
6.Про державне підприємство (об‘єднання): Закон СРСР введений в дію Постановою ВР СРСР 30 червня 1987 р. № 7285.
7.Про оплату праці: Закон України прийнятий Верховною Радою України 24 березня 1995 р. № 108/95-ВР зі змінами і доповненнями // Урядовий кур’єр. – 1995. – 18 травня. – С. 10 – 11.
8.Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування: Закон України прийнятий Верховною Радою України 9 липня 2003 р. № 1058 – IV зі змінами та доповненнями // Відомості Верховної Ради України, 2003. - № 49 – 51. – С. 376; 2005. - № 6. – С.141.
9.Про пенсійне забезпечення: Закон України прийнятий Верховною Радою України 5 листопада 1991 №1788 – ХІІ зі змінами і доповненнями // Відомості Верховної Ради України, 1992. - № 3. – С. 10.
10.Про податок з доходів фізичних осіб: Закон України прийнятий Верховною Радою України 22 травня 2003 р. № 889-IV зі змінами і доповненнями // Відомості Верховної Ради України, 2003. - № 37. – С. 308; 2004. - № 25. – С. 345, № 52. – С. 564.
11.Про податок на додану вартість: Закон України прийнятий Верховною Радою України 03 квітня 1997 р. № 168/97 – ВР зі змінами і доповненнями. – Режим доступу: http:// www.rada.gov.ua.
12.Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності: Закон України прийнятий Верховною Радою України 23 вересня 1999 р. № 1105-ХIV з наступними змінами і доповненнями // Відомості Верховної Ради України, 1999 - № 46 – 47. – С. 403; 2003. - № 26. – С.192.
13.Про загальнообов‘язкове соціальне страхування на випадок безробіття: Закон України прийнятий Верховною Радою України 2 березня 2000 р. № 1533-ІІІ зі змінами і доповненнями // Відомості Верховної Ради України , 2000. – № 22. – С. 171; 2001. - № 11. – С. 47.
14.Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами зумовленими народженням і похованням: Закон України прийнятий Верховною Радою України 18 січня 2001 р. № 2240 зі змінами і доповненнями // Відомості Верховної Ради України, 2003. - № 45. – С.362.
15.Про здійснення контролю за сплатою збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та збору на обов’язкове соціальне страхування: Закон України прийнятий Верховною Радою України 21 травня 1999 р. № 700 – XIV // Довідник бухгалтера: оплата праці, оподаткування доходів громадян, відрахування в соціальні фонди / Довід. Видання. – Упоряд. М.П. Дідик, М.П. Волошин. – К.: Видавнича компанія «Воля», 2003. – С.387.
16.Про збір на обов‘язкове державне пенсійне страхування: Закон України прийнятий Верховною Радою України 26 червня 1997 р. № 400/97-ВР змінами і доповненнями // Відомості Верховної Ради України, 1997. - № 37. – С. 237; 2005. - № 6. – С.137.
17.Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України прийнятий Верховною Радою України 22 травня 1997 № 283/97-ВР із змінами і доповненнями. – Режим доступу: http:// www.rada.gov.ua.
18.Про відпустки: Закон України прийнятий Верховною Радою України 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР зі змінами і доповненнями // Все про бухгалтерський облік, 2005. – 10 травня. - № 42 (1075). – С.43.
19.Про колективні договори і угоди: Закон України прийнятий Верховною Радою України 1 липня 1993 № 3356 – ХІІ // Бухгалтерія. – 2001. – 27 серпня. - № 35 (450). – С.8.
20.Про державні соціальні стандарти і державні соціальні гарантії: Закон України прийнятий Верховною Радою України 5 жовтня 2000 р. № 01 – 81252. – Режим доступу: http:// www.rada.gov.ua.
21.Про Державний бюджет України на 2007 рік: Закон України прийнятий Верховною Радою України 23 грудня 2006 р. // Урядовий кур’єр, 2007. - № 7 – С. 2.
22.Про охорону праці: Закон України прийнятий Верховною Радою України 14 жовтня 1992 р. № 2694. – Режим доступу: http:// www.rada.gov.ua.
23.Указ Президента України «Про Стратегію подолання бідності» від 15 серпня 2001 р. №637/2001. – Режим доступу: http: //www.un.kiev.ua/brc/.
24.Указ Президента України «Про основні напрямки реформування системи пенсійного забезпечення» від 10 січня 2001 р. № 29. – Режим доступу: http: // www.president.gov.ua.
25.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87 // Все про бухгалтерський облік. – 2005. – № 13 (1046). – С. 5.
26.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87 // Все про бухгалтерський облік. – 2005. – № 13 (1046). – С. 11.
27.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 4 «Звіт про рух грошових коштів», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87 // Все про бухгалтерський облік. – 2005. – № 13 (1046). – С. 18.
28.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов‘язання», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2000 р. № 20 // Все про бухгалтерський облік. – 2005. – 13 (1046). – С. 40.
29.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 р. № 290 // Все про бухгалтерський облік. – 2005. – № 13 (1046). – С. 57.
30.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 р. № 318 // Все про бухгалтерський облік. – 2005. – № 13 (1046). – С. 59.
31.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 26 «Виплати працівникам», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 28.10.2003 р. № 601 // Все про бухгалтерський облік. – 2005. – № 13 (1046). – С. 92.
32.План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарський операцій підприємств і організацій, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. № 291 зі змінами і доповненнями. – Режим доступу: http:// www.debetkredit.com.ua.
33.Про затвердження типових форм первинного обліку, наказ Міністерства статистики України від 09.10.1995 № 253 зі змінами і доповненням. – Режим доступу: http://www.space.com. ua/gafeway/pravo_new.nsf.
34.Інструкція зі статистики заробітної плати затверджена наказом Міністерства статистики України від 13 січня 2004 р. №5 // Збірник систематизованого законодавства «Соціальні внески. Звітність». – Бухгалтерія. – 2007. – Випуск 7. – С.9 – 14.
35.Інструкція про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов‘язкове державне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов‘язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 р. №339 // Довідник бухгалтера: оплата праці, оподаткування доходів громадян, відрахування в соціальні фонди / Довід. видання. – Упоряд. М.П. Дідик, М.П. Волошин. – К.: Видавнича компанія «Воля», 2003. – С. 266 – 283.
36.Порядок оплати перших п‘яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов‘язаних з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 6 травня 2001 р. № 439 // Довідник бухгалтера: оплата праці, оподаткування доходів громадян, відрахування в соціальні фонди / Довід. видання. – Упоряд. М.П. Дідик, М.П. Волошин. – К.: Видавнича компанія «Воля», 2003. – С. 189 – 190.
37.Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 26.09.01 № 1266 // Довідник бухгалтера: оплата праці, оподаткування доходів громадян, відрахування в соціальні фонди / Довід. видання. – Упоряд. М.П. Дідик, М.П. Волошин. – К.: Видавнича компанія «Воля», 2003. – С.30 – 39.
38.Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 8 лютого 1995 р. №100 //Довідник бухгалтера: оплата праці, оподаткування доходів громадян, відрахування в соціальні фонди / Довід. видання. – Упоряд. М.П. Дідик, М.П. Волошин. – К.: Видавнича компанія «Воля», 2003. – С.23 – 29.
39.Про внесення змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затверджене постановою Національного банку України від 13 грудня 2006 р. № 454. – Режим доступу: http: // www.bank.gov.ua.
40.Порядок формування і подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, які використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 10.06 .04 № 7 – 6 // Податки та бухгалтерський облік. – 2007. - № 17 (992). – С.64 – 69.
41.Міжнародний стандарт аудиту № 401 «Аудит в умовах комп’ютерних інформаційних систем. – Режим доступу: http://www.audit.ru.
42.Артем’єва Л., Діброва Н., Дибченко О., Кантерман О. Пенсійне і соціальне страхування: Консультації. Роз’яснення… - Д.: Баланс-Клуб, 2006. – 191 с.
43.Арренс Є.А., Лоббек Дж. К. Аудит: Пер. с англ.. – М.: Финансы и статистика, 1995. – 560с.
44.Аудит / Ф.Л. Дефлиз, Г.Р. Дженик, В.М. О’Рейлли, М.Б. Хирш: Пер.с англ./ Под ред. Я.В. Соколова. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997. – 542с.
45.Аудит: Практическое пособие / Кузьминский А., Кужельный Н., Петрик Е., Савченко В. и др.; Под ред. Кузьминского А. – К.: Учётинформ, 1996. – 283с.
46.Баластрик Л.О Інституціональні аспекти реформування соціальної інфраструктури // Економіка і підприємництво: стан та перспективи: Збірник наук. праць. – К.: КНТЕУ, 2001. – С. 131.
47.Барсов А.А. Социальные аспекты эффективности производства. – М.: Наука, 1980. – 121с.
48.Батченко Л.В. Управление социальными процессами в угольной промышленности: Монография. – К.: Наук. Думка, 2002. – 412 с.
49.Белобжецкий И.А. Бухгалтерский учёт и внутренний аудит. Часть 1. – М., 1994. – 128с.
50.Белобжецкий И.А. Бухгалтерский учёт и внутренний аудит. Часть 2. – М., 1994. – 126с.
51.Білик М.Д., Полятикіна Л.І. Основи аудиту. – Суми, 1999. – 318с.
52.Білуха М.Т. Курс аудиту: Підручник. – К.: Вища шк.. – Знання, 1998. – 574с.
53.Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К.: КНТЕУ, 2000. – 692 с.
54.Білявський В.М. Розвиток соціальних програм на рівні торговельного підприємства // Вісник ДонДУЕТ. – 2005. - №3 (27). – С.117 – 125.
55.Бланк И.А. Управление прибылью. – 2-е изд. – К.: Ника-Центр, Эльга, 2002. – 752 с.
56.Богиня Д. , Грішнова О.А. Основи економіки праці: Навчальний посібник. – К.: Знання – Прес, 2000. – 313 с.
57.Богиня Д. Актуальні проблеми регулювання доходів і організації оплати праці на етапі трансформації економіки України // Україна: аспекти праці. – 2000. - № 6. – С. 3 – 11.
58.Богомолов А.М., Голощапов Н.А. Внутренний аудит: Организация и методика проведения. – М.: Экзамен, 1999. – 192с.
59.Болюбах В.В. Соціальний захист працівників на підприємствах // Актуальні проблеми економіки. – 2006. - №3(57). – С. 154 – 157.
60.Бухгалтерский учет: Учебник под. ред. П.С. Безруких, М.: Бухгалтерский учет, 2002.
61.Валуев Б. Проблемы управленческой ориентации бухгалтерского учета // Світ бухгалтерського обліку. – 1988. - №1. – С.11 – 14.
62.Валуев Б.И., Бекренева А.А. Непрямые расходы промышленных предприятий – группировка по сферам деятельности и целевому назначению // Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету: Економічні науки, випуск 7, ч.1. – Кіровоград: КНТУ, 2005. – С.3 – 10.
63.Велш Глен А., Шорт Деніел Г. Основи фінансового обліку.: пер. з англ.. – К: Основи, 1997. – 943с.
64.Водяник А.О. Ризик загибелі на виробництві: порівняльний аналіз. Збірник наукових праць ННДІОП. – К.: ННДІОП. – 2006. – Випуск 6. – С.89 – 96.
65.Волков О.И. Экономическая и социальная эффективность производства. – М.: Экономика, 1990 – 161с.
66.Воробей В. Корпоративна соціальна відповідальність чи вигода? // Києво – Могилянська Бізнес Студія. – 2005. - №10. - С. 14 – 15.
67.Вуд Ф. Бухгалтеркий учет для предпринимателей. Часть 1.: Пер.с англ.. – М.: Х.Г.С., 1992. – 250 с.
68.Вуд Ф. Бухгалтеркий учет для предпринимателей. Часть 2.: Пер.с англ.. – М.: Х.Г.С., 1992. – 354 с.
69.Вуд Ф. Бухгалтеркий учет для предпринимателей. Часть 3: Пер.с англ.. – М.: Х.Г.С., 1992. –342 с.
70.Вуд Ф. Бухгалтеркий учет для предпринимателей. Часть 4.: Пер.с англ.. – М.: Х.Г.С., 1992. – 414 с.
71.Габов А. Интересы участников корпоративных отношений.// Журнал для акционеров. – 2005. - № 1.- С. 17 – 24.
72.Ганслі, Теренс М. Соціальна політика та соціальне забезпечення за ринкової економіки / О. Перепадя (пер. з англ.). – К.: Основи, 1996.- 396 с.
73.Геец В. Социогуманитарные составляющие перспекти перехода к социально ориентированной экономике в Украине // Экономика Украины. – 2000. - №1, 2. – С.4 – 11, 4 – 12.
74.Голов С.Ф. Міжнародні стандарти фінансової звітності: сучасний стан та застосування // Бухгалтерський облік і аудит, 2005. - № 8 – 9. – С.88.
75.Голов С.Ф. Управлінський облік. Підручник. – К.: Лібра, 2003. – 704 с.
76.Грейсон Дж.К., О‘Делл К. Американский менеджмент на пороге ХХІ века. – М.: Экономика, 1991. – 208 с.
77.Грек Г и др. Оплата труда и учет несчастных случаев на производстве: новый порядок / Я. Кавторева (сост.). – Х.: Издат. дом «Фактор», 2004. – 104 с.
78.Гринберг Р.С., Чубарова Т.В. Социальное партнерство: мировой опыт и российская специфика. – Режим доступу: http://www.imepi-eurasia.ru/baner/PARTNER.DOC.
79.Гуляев Н.С. Основные модели бухгалтерского учета и анализа в зарубежных странах: учеб. пособие для студ. вузов / Н.С. Гуляев, Л.Н. Ветрова. – М.: КНОРУС, 2004. – 141 с.
80.Давидович І.Є. Управління витратами: Навч. посіб. / ТАНГ. – 2-ге вид. перероб і доп. – Т.: Екон. думка, 2004. – 228с.
81.Дікон Б., Халс М., Станс П. Глобальна соціальна політика. Міжнародні організації й майбутнє соціального добробуту. – К.: Основи, 1999. – 347с.
82.Добрынин А.И., Дятлов С.А., Цыренова Е.Д. Человеческий капитал в транзитивной экономике: формирование, оценка, эффективность использования. – СПб.: Наука, 1999. – 309 с.
83.Довідник бухгалтера: оплата праці, оподаткування доходів громадян, відрахування в соціальні фонди \ Довід. видання. – Упоряд. М.П. Дідик, М.П. Волошин. – К.: Вид. ком-я „Воля”, 2003. – 484с .
84.Домбровський В. Автоматизація розрахунку нарахувань на фонд заробітної плати у фонди соціального страхування // Бухгалтерський облік і аудит, 2005. - №10. – С. 30.
85.Дорош Н.І. Аудит: методологія і організація. – К.: Т-во «Знання», КОО, 2001. – 402с.
86.Економіка підприємства: Підручник / За заг. ред. С.Ф. Покропивного. – Вид. 2-ге, перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2001. – 528 с., іл.
87.Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т.3. / Під ред. С.В. Мочерного та ін. – К.: Видавничий центр «Академія», 2002. – 952 с.
88.Єсінова Н.І. Економіка праці та соціально-трудові відносини: Навч. посібник. – К.: Кондор, 2004. – 432 с.
89.Жуков Л.И. Полные трудовые затраты (метод. пособие). – Л., 1974. – 162 с.
90.Завгородній В.П. Автоматизация бухгалтерского учёта, контроля, анализа и аудита. – К.: А.С.К., 1998. – 754с.
91.Задорожний Т.В., Коврига О.В., Смоловик В.В. Соціальне партнерство – реальний шлях до відкритого суспільства. – Х.: ХІМБ, 2001. – 192с.
92.Заславская Т.И. Социальные ориентиры и обновление: общество и человек. – М., 1990. – 398с.
93.Злупко С.М. Основи історії економічної теорії: Навчальний посібник. Львів, ЛНУ ім. І.Франка, 2001. – 628 с.
94.Зубілевич С.Я., Голов С.Ф. Основи аудиту. – К.: Ділова Україна, 1996. – 374 с.
95.Ивашкевич В. Б. Бухгалтерский управленческий учет: Учеб. для вузов. – М.: Экономист, 2003. – 412с.
96.Ивашкевич В.Б. Бухгалтерский учет в условиях совершенствования хозяйственного механизма. – М.: Финансы и статистика, 1982. – 307 с.
97.Ивашкевич В.Б. Управленческий учет в информационной системе предприятия // Бухгалтерсий учет. – 1999. - № 4. – С. 14 – 17.
98.Івахненков С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку та аудиту: Навч. посіб. – К.: Знання-Прес, 2003. – 349 с.
99.Кадровое делопроизводство: Практическое руководство. – Днепропетровск: ООО «Баланс-Клуб», 2007. – 176 с.
100.Как работают японские предприятия. – М.: Экономика, 1989. – 195с.
101.Калина А.В. Организация и оплата труда в условиях рынка (аспект эффективности): Учеб. пособие. – 3-е изд., перераб. и доп. – К.: МАУП, 2001. – 312 с.
102.Калюга Є.В. Фінансово-господарський контроль у системі управління. – 2002.
103.Кашаев А.Н. Проблемы учета и анализа экономической эффективности в производственных объединениях. – М.: Финансы и статистика, 1986. – 192 с.
104.Кендрик Дж. Совокупный капитал США и его формирование. – М.: Прогресс, 1978. – 362 с.
105.Кім Г., Сопко В.В., Кім. С.Г. Бухгалтерський облік: первинні документи та порядок їх заповнення. Навч. посібник. – Київ: Центр навч. літератури, 2004. – 440 с.
106.Колот А.М. Мотивація персоналу: Підручник. – К: КНЕУ, 2002. – 340 с.
107.Колот А.М. Мотивація, стимулювання й оцінка персоналу: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 1998. – 224 с.
108.Коник Д.Л., Олійник М.В., Привалов Ю.О. Соціальна відповідальність бізнесу в Україні: Матеріали експертного дослідження: - К.: «Батискаф», 2002. – 71 с.
109.Коновалова Л.Н. Управление социальными программами компании / Л.Н., Коновалова, М.И. Корсаков, В.Н. Якимец; Под ред. С.Е.Литовченко. – М.: Ассоциация менеджеров, 2003. – 148 с.
110.Корпоративная социальная ответственность: общественные ожидания / Под ред. С.Е. Литовченко, М.И. Корсакова. – М.: Ассоциация менеджеров, 2003. – 100с.
111.Кочикян В.П. Планирование социального развития коллективов предприятий в отраслях машиностроения. – М.: Изд-во Московского ун-та, 1976. – 152с.
112.Крылов Э.И. Анализ эффективности затрат на воспроизводство стоимости рабочей силы (включая затраты на оплату труда и социальные нужды). Учеб. Пособие / Э.И. Крылов, В.М. Власова. – СПб, 2001. – 398 с.
113.Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю та аналізу / Кузьмінський А.М., Сопко В.В., Завгородній В.П. – К.: Вища шк., 1993. – 200с.
114.Куликов Г.Т. Мотивация труда наемных работников. – К.: ИЭ НАНУ, 2002. – 218 с.
115.Лебедев В.Г., Дроздова Т.Г., Кустарев В.П., Асаул А.Н., Осорьева И.Б. Управление затратами на предприятии: Учебник. – Спб. «Издательский дом «Бизнес-пресса», 2000. – 278с.
116.Левковская В.Г. Проблемы внутрехозяйственного контроля на предприятиях // Предпринимательство: проблемы и решения. – Донецк. – 1999. – Вып. 3. – С.9 – 16.
117.Логачова Л., Котов Є., Прогнімак О. До питання запровадження єдиного соціального внеску в Україні // Україна: аспекти праці. – 2005. - № 6. – С. 13 – 19.
118.Луговий В.А. Оплата труда: бухгалтерський учёт и расчеты. – М.: «Бух. учет», 1997. – 111 с.
119.Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства: Підручник. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.
120.Мазурина Г. Внутренний контроль в оранизации // Аудитор, - 1998. - №11. – С. 35 – 36.
121.Макконелл К.Р., Брю С.Л. Экономикс: принципы, проблемы и политика. Т.2, М.: Республика, 1992. – 548с.
122.Макольськая Н. Персонал предприятия как объект инвестирования // Человек и труд, 2005. - №6. – С. 86 – 87.
123.Максімова В.Ф. Внутрішній контроль економічної діяльності промислового підприємства – системний підхід до розвитку. – К.: АВРІО, 2005. – 262 с.
124.Меликьян Г.Г., Колосова Р.П. Экономика труда и социально-трудовые отношения. – М.: Изд-во МГУ, 1996. – 623 с.
125.Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку 2000 / перекл. з англ. за ред. С.Ф. Голова. – К.: ФПБАУ – 2000. – 1272 с.
126.Миддлтон Д. Бухгалтерский учёт и принятие финансовых решений.: Пер.с англ. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997. – 408 с.
127.Мних Є.В. Економічний аналіз: Підручник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2003. – 412 с.
128.Мус Г., Ханшман Р. Бухгалтерський учёт: основы – задания – решения.: Пер.с нем. – К.: КНЭУ, 2000. – 386с.
129.Нападовська Л.В. Внутрішньо-господарський контроль в ринковій економіці. – Д.: Наука і освіта, 2000. – 223с.
130.Нападовська Л.В. Управлінський облік: Підручник для студ. вищ. навч. зал. – К.: Книга, 2004. – 544 с.
131.Нидлз Б., Андерсон Х., Кондуэлл Д. Принципы бухгалтерского учета: Пер. с англ. / Под. ред. Я.В. Соколова. – М.: Финансы и статистика, 1993. – 496 с.
132.Новиченко П.П. Учет и калькулирование себестоимости продукции в важнейшых отраслях промышленности. – М.: Экономика, 1970. – 191 с.
133.Новіков В.Н. Організація і розвиток соціальної сфери (зарубіжний і вітчизняний досвід) / НАН України. Інститут екон. – К.: 2000. – 246 с.
134.Одегов Ю. Г., Никонова Т.В. Аудит и контроллинг персонала: учебное пособие. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Издательство «Экзамен», 2004. – 544 с.
135.Онищенко Т. Оплата праці: податковий та бухгалтерський облік. – Х.: Фактор, 2001. – С. 204.
136.Павленко Н., Кузнєцов В. Організація праці та заробітна плата (практичний посібник). – 3-є вид., перероб. і доп. – У 2-х томах. Т.1. – Х.: Фактор, 2003. – 272 с.
137.Павленко Ю. Світовий досвід функціонування систем соціального страхування. Уроки для України //Соціальний захист. – 2003. - №5. – С. 11 – 17.
138.Павловська Н. Необхідність та шляхи забезпечення випереджаючого зростання заробітної плати // Україна: аспекти праці. – 2001. – №2. – С. 14 – 22.
139.Палацци М., Старчер Д. Корпоративная социальная ответственность и успех в бизнесе. – М.: Права человека, 1997. – 196 с.
140.Палий В.Ф. Организация управленческого учета. – М.: Финансы и статистика, 1987. – 288 с.
141.Палий В.Ф., Палий В.В. Управленческий учет – новое прочтение внутрихозяйственного расчета // Бухгалтерский учет. – 2000. - №17. – С. 17 – 25.
142.Палий В.Ф., Соколов Я.В. АСУ и проблемы теории бухгалтерского учета. – М.: Финансы и статистика, 1983. – 232 с.
143.Палкин Ю. Социально-экономическая справедливость в условиях рынка // Экономика Украины. – 1997. - № 10. – С.23 – 29.
144.Пацула О. Витрати підприємства на підготовку і перепідготовку кадрів: деякі аспекти оподаткування // Науковий збірник «Обліково-аналітичні системи суб‘єктів господарської діяльності в Україні». – 2005. – Спецвипуск 15 (частина 2). – С. 528 – 532.
145.Пацула О. Облік і оподаткування витрат підприємства на медичне обслуговування і страхування працівників // Вісник Київського національного торговельно-економічного університету. – 2005. - №3 (Спецвипуск). – С.127 – 132.
146.Пацула О. Соціальні витрати підприємства та їхня класифікація // Вісник Київського національного торговельно-економічного університету. – 2006. - №3. – С. 74 – 81.
147.Пацула О. Аналіз соціальних витрат підприємства як передумова їх ефективного контролю // Вісник національного університету водного господарства та природокористування. – 2006. – Випуск 4 (36). – С. 341 – 347.
148.Пацула О. Актуальні проблеми обліку і оподаткування витрат підприємств на благодійну діяльність // Збірник наукових праць Тернопільського національного економічного університету «Наукові записки». – 2006. – Випуск 16. – С. 334 – 338.
149.Пацула О. До питання формування ресурсів пенсійного забезпечення // Вісник Криворізького економічного інституту КНЕУ. – 2006. - № 6. – С. 75 – 80.
150.Пацула О. До питання запровадження і обліку єдиного соціального податку в Україні // Менеджмент та підприємство в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. - № 577. – С. 307 – 311.
151.Портер М.Э. Конкуренция / пер. с англ.: учебное пособие. – М.: Издат. дом Вильямс, 2001 . – 495 с.
152.Пушкар М.С., Гавришко Н.В., Романів Р.В.Історія обліку та контролю господарської діяльності. Навч. посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2003. – 223 с.
153.Пушкар М.С. Розробка систем обліку: Навч. Посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2003. – 198с.
154.Пушкар М.С. Тенденції та закономірності розвитку бухгалтерського обліку в Україні (теоретико-методологічні аспекти): Монографія. – Тернопіль: Економічна думка, 1999. – 423с.
155.Пушкар М.С. Філософія обліку. - Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 157 с.
156.Реформа социальной сферы. По материалам научно-практической конференции «Реформа социальной сферы: потребности и перспективы (Федеральный и региональный аспекты)» //Общество и экономика. – 1999. - №6. – С. 114.
157.Робертсон Дж.К. Аудит: Пер.с англ.. – М.: КРМС и Контракт. – 1993. – 496 с.
158.Роик В.Д. Концептуальные основы формирования рыночной финансовой модели социального страхования для России // Аналитический вестник Совета Федерации ФС РФ. – 2005. - № 05 (257). – Режим доступу: http://www.budget.rf.ru/publication/.
159.Романов А.Н., Одинцов Б.Е. Автоматизация аудита. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1999. – 336с.
160.Рудницький В.С. Внутрішній аудит: метологія, організація: монографія. – Тернопіль: Економічна думка, 2000. – 104 с.
161.Свірко С.В. Деякі питання сучасної економічної термінології // Проблеми формування ринкової економіки: Наук.зб. – Вип. 9/ Відп.ред. О.О. Бєляєв. – К.: КНЕУ, 2001. – С. 472.
162.Скрыпин Н. Система социальных льгот и выплат на американских предприятиях. Социальное обслужывание в Финляндии // Человек и труд. – 1992. - № 4 – 5. – С. 26 – 48.
163.Скобара В.В. Аудит: методология и организация. – М.: Изд-во «Дело и Сервис», 1998. – 576с.
164.Скуратівський В.А., Палій О.М. Основи соціальної політики: Навч. посібник. – К.: МАУП, 2002. – 312 с.
165.Соколов Я.В. Принципы бухгалтерского учёта // Бухгалтерский учет. – 1996. - № 2. – С. 18 – 23.
166.Сопко В.В. Бухгалтерський облік: Навч. посіб. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2000. – 578 с.
167.Сопко В.В., Пархоменко В.Н. Бухгалтерський облік у підприємницькій діяльності. – К.: Техніка, 1993. – 222 с.
168.Сотникова Л.В. Внутренний контроль и аудит. Учебник / ВЗФЭИ. – М.: Финстатинформ, 2000. – 239 с.
169.Социальная энциклопедия / Ред. кол.: А.П. Горкин, Г.Н. Карелова, Е.Д. Катульський и др. – М.: Большая Российская Энциклопедия, 2000 – Т.1.- 738 с.
170.Социально-экономическая эффективность: опыт США. Роль государства. Под ред. В.И. Марцинкевича. – М.: Наука, 1999. – 272 с.
171.Социальные ориентиры и обновление: общество и человек / Под ред. Заславской Т.И. – М.: Изд-во МГУ, 1990. – 134с.
172.Социальная ответственность бизнеса: актуальная повестка/ Под ред. С.Е. Литовченко, М.И. Корсаков. – М.: Ассоциация менеджеров, 2003. – 208 с.
173.Социальный портрет бизнеса. Путеводитель по социальным программам российского бизнеса. - The Platzdarm Group, Альпина Бизнес Букс, 2004. – 174 с.
174.Статистичний щорічник України за 2004 рік. Державний комітет статистики України: під ред. О.Г. Осауленка. – К.: Техніка, 2005. – 644 с.
175.Статистичний щорічник України за 2005 рік. Державний комітет статистики України: під ред. О.Г. Осауленка. – К.: Техніка, 2006. – 698 с.
176.Статистичний щорічник України за 2006 рік. Державний комітет статистики України: під ред. О.Г. Осауленка. – К.: Техніка, 2007. – 643 с.
177.Струмилин С. Проблемы экономики труда. – М.: Наука, 1957. – 598с.
178.Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України. – К.: А.С.К., 2000. – 784с.
179.Томпсон А.А., Стрикленд А.Дж. Стратегический менеджмент. Искусство разработки и реализации стратегии: Учебник для вузов / Пер. с англ. Под. ред. Л.Г. Зайцева, М.И. Соколовой. - М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998. – 634 с.
180.Туган-Барановський .М.І. Основи політичної економіки. – Львів, 2003. – 627 с.
181.Туркин С.В. Социальные инвестиции в бизнесе: Пособие для менеджеров. – М.: Рус. ун-т, 2003. – 174 с.
182.Управление человеческими ресурсами / Под ред. М. Пула, М. Уорнера. – СПб.: Питер, 2002. – 813 с.
183.Ураков Д.У. Учет затрат по сферам деятельности. – М.: Финансы и статистика, 1991. – 174 с.
184.Церетели Л. Бухгалтерский учет оплаты труда // Вестник налог. службы Украины. – 2000. - № 30. – 57 – 59 с.
185.Хоминич И.П. и др. Корпоративная социальная ответственность // Вестник РЭА. – 2006. - № 3. – С.66 – 81.
186.Черевко Г., Лукаш В. Человеческий аспект социально-экономической эффективности // Экономика Украины. – 1998. - № 3. – С. 3 – 10.
187.Чумаченко Н.Г. Развитие управленческого учета в Украине // Світ бухгалтерського обліку. – 1998. - № 10. – С. 2 – 9.
188.Шарманська В.М. Первинна документація і регістри бухгалтерського обліку: Навчальний посібник. – К.: Знання-Прес, 2003. – 268 с.
189.Шахова Г.Я., Боженко И.П. Государственные расходы и социально-экономическое развитие // Финансы. – 2007. - № 2 – С.15 – 19.
190.Шевчук В.О. Контроль господарських систем в суспільстві з перехідною економікою (Проблеми теорії, організації, методології). Монографія. – Київський державний торгівельно-економічний університет, 1998. – 371 с.
191.Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С., Ненашев Е.В. Методика финансового анализа. – 3-е изд., перераб. и. доп. – М.: ИНФРА. – М, 2001. – 208 с.
192.Шлихтер А.А. Государственные социальные программы и местные органы власти США. – М.: ООД ИМЭМОРАН, 1991. – 81с.
193.Энтони Р., Рис Дж. Учет: ситуации и примеры: Пер. с англ. / Под ред. Н.М. Петрашкова. – М.: Финансы и статистика, 1993. – 560 с.
194.Янг С. Системное управление организацией. – М.: Наука. – 1972. – 346 с.
195.Яременко О.О. Соціальна політика: теоретико-методологічні основи дослідження процесів формування та ефективності реалізації. Монографія. – К.: 2006. – 480 с.
196.Bodnar George H., Hopwood William S. Accounting Information Systems. – 7-th ed. – Upper Saddle River, Prentice-Hall, Inc, 1998, - 686 p.
197.Buchmuller Thomas C., DiNardo John E., Valleta Robert G., A Submerging Labor Market Institution? Unions and the Non-Wage Aspects of Work, 2002. – 495 р.
198.Cushing B.E. A Mathematical Approach to the Analysis and Design of Internal Control Systems // The Accounting Review. – 1974. – January. – p. 24 – 41.
199.Financing health care / Searching for a miracle solution // The economist. – August, 20th , - 2005. – р. 28 – 32.
200.Economic and financing indicators. Statistic of 15 developed economics // The economist - January, 24th. – 2007. – p. 53.
201.European Union Green Paper // Business for Social Responsibility, USA. – Режим доступу: http://www.bsr.org/resoursecenter/homepage_ page.asp.
202.Handbook of labor economics: Vol. 3, ch. 12, S. Rosen, Ed. by O. Ashenfelter, R. Layard. Amsterdam: North-Holland, 1999. – 326 p.
203.Kotler Ph. Corporate social responsibility: doing the most good for your company and your cause / Philip Kotler a. Nancy Lee [Hoboken, N.J.]: Wiley, cop. 2005. – 426 p.
204.Madrian B. Employment-Based Health Insurance and Job Mobility – Is There Evidence of Job –Lock? // Quarterly Journal of Economics – 1994. - № 109 (1) – р. 27 – 54.
205.Potter, Douglas A. Automated Accounting Systems and Procedures Handbook. – New York: John Wiley & Sons, 1991. – 562 p.
206.Spicer A., Dunfee T., Baisley W. Does National Context Matter in Ethical Decision Making? An Empirical Test of Integrative Social Contracts Theory. Academy of Management Journal, 2004. – 523 р.
207.The Tax Policy Handbook - Wash.: IMF, 1995. – 177 р.
208.http://www.un.kiev.ua/brc/
209.http://www.imepi-eurasia.ru/baner/PARTNER.DOC .
210.http://www.soc-otvet.ru.
211.http://www.bb-journal.ru.
212.http://www.amr.ru.
213.http://www.ukrstat.gov.ua.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.