У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА АГРАРНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ
Количество страниц 254
ВУЗ ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП………………………………………………………………………… 3
РОЗДІЛ.1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ АГРАРНОГО СЕКТОРУ
1.1. Концептуальні основи державного регулювання
агропромислового виробництва…………………………………………..
11
1.2. Об’єктивна необхідність, становлення та розвиток державної фінансової підтримки аграрного сектору України………………………
37
Висновки до розділу 1…………………………………………………… 66
РОЗДІЛ 2. СУЧАСНИЙ СТАН ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ АГРАРНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ
2.1. Підтримка аграрного сектору України за рахунок бюджетних коштів……………………………………………………………………….
69
2.2. Оцінка державного регулювання аграрного сектору України з використанням міжнародних показників………………………..………..
91
2.3. Ефективність бюджетної підтримки аграрного сектору України……… 105
Висновки до розділу 2……………………………………………………. 126
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ АГРАРНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ
3.1. Перспективи розвитку державної фінансової підтримки аграрного сектору України...…………………………………………………………..
130
3.2. Державна підтримка аграрного сектору в контексті вступу України до
Світової організації торгівлі……………………………………………….
154
Висновки до розділу 3……………………………………………………. 176
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………... 179
ДОДАТКИ………………………………………………………………………..
183
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………..
241


ВСТУП

В Україні, також як і в більшості економічно розвинених країн, сільське господарство є однією з галузей економіки, що потребує особливої державної уваги і підтримки. За умов обмеженості бюджетних ресурсів особливого значення набуває оптимізація державної підтримки сільського господарства, підвищення ефективності бюджетних витрат.
Дослідження сучасного стану фінансової підтримки аграрного сектору набуває важливого значення з огляду на незаперечну значущість сільського господарства для економіки країни. Окреслення існуючих проблем у фінансуванні сільського господарства має стати підґрунтям для формування державної концепції бюджетної підтримки аграрного сектору та розробки відповідних законодавчих актів для її реалізації відповідно до цілей та завдань конкретного етапу розвитку економіки країни, а також у контексті її вступу до Світової організації торгівлі та реалізації стратегії євроінтеграції.
Проблеми державної підтримки аграрного сектору віднайшли своє відображення у дослідженнях зарубіжних та вітчизняних учених. За кордоном питанням обґрунтування доцільності державної підтримки сільськогосподарського виробництва та впливу його розвитку на макроекономічну ситуацію присвятили свої праці І. Аделман, М. Аткінсон, Ж. Бреклінг, А. Валдес, Д. Вінсент, Б. Гарднер, Т. Гілфасон, Т. Джослінг, Г. Дік, Й. Донгес, Е. Геркен, К. Зулауф, Дж. Кейнс, М. Кілкенні, Ж. Кіркпатрік, У. Коулман, фон Крамон-Таубадель, У. Кьостер, У. Мойер, С. Робінсон, Дж. Скогстад, Л. Стокель, Л. Твітен, М. Трейсі, А. Фелтенштейн, Л. Штріве. Результати їх досліджень подекуди кардинально відрізняються від висновків вітчизняних вчених. Якщо вітчизняній фінансовій науці притаманне дотримання традиційної аграрної концепції (яка визнає сільське господарство особливою галуззю, що внаслідок існування об’єктивних причин потребує значної уваги та фінансової підтримки з боку держави), то праці М. Аткінсона, Т. Джослінга, К. Зулауфа, У. Коулмана, У. Мойера, Дж. Скогстада, Л. Твітена стали основою формування нової аграрної концепції, в якій агарний сектор визнається конкурентною галуззю та обґрунтовується необхідність зміни сучасної моделі державної підтримки сільського господарства на ринково-ліберальну модель, за якої аграрний сектор має бути позбавлений державного регулювання.
Праці українських та російських учених, а також науковців інших країн СНД, наукові погляди яких сформувалися під впливом розвитку фінансової науки СРСР, доводять, що за умов сучасного розвитку сільського господарства на пострадянському просторі підвищена державна увага до нього та надання фінансової допомоги аграрному сектору є об’єктивно обумовленими і на сьогодні не мають альтернатив. Зокрема, серед російських вчених, які займаються обґрунтуванням необхідності фінансової підтримки сільського господарства, слід зазначити Н. Боровських, Н. Борхунова, Е. Делич, В. Клюкача, М. Казакова, Р. Качукова, В. Любімова, В. Масленкова, А. Морозова, А. Назаренко, А. Папкова, А. Попова, М. Радугіна, А. Риманова, А.Савки, В. Семенова, А. Сєркова, Є. Сєрової, І. Ушачова, В. Хужина, О. Шик.
В Україні найбільшу увагу дослідженню проблем бюджетної підтримки аграрного сектору приділяють Г. Антоньєв, В. Власов, П. Гайдуцький, М. Гладій, Б. Данилів, М. Дем’яненко, С. Дем’яненко, І. Демчак, С. Зоря, С. Іваницька, І. Кириленко, І. Кіщак, І. Кобута, М. Кропивко, Л. Кучеренко, П. Лайко, Ю. Лузан, В. Месель-Веселяк, О. Могильний, О. Олійник, В. Онегіна, М. Оніщук, Т. Осташко, П. Саблук, І. Свідерська, С. Стасіневич, П. Стецюк, В. Цибок, О. Шубравська, О. Щекович. У працях вони розглянули особливості державного фінансування та фінансової підтримки підприємств аграрного сектору.
Науковцями НДФІ під керівництвом О. Амоші досліджено специфіку державної підтримки сільськогосподарського виробництва в сучасних умовах, розглянуто чинні цільові програми розвитку сільського господарства, охарактеризовано напрямки бюджетної підтримки сільськогосподарських підприємств, а також проведено оцінку державної підтримки сільськогосподарського виробництва через спеціальні режими та механізми оподаткування. Проте, навіть у теоретичному аспекті ці науковці не розглядають можливість відмови держави на сучасному етапі розвитку від фінансової підтримки аграрного сектору, а проведені дослідження підтверджують існування необхідності державного регулювання сільськогосподарського виробництва та обґрунтовують необхідність оптимізації діючих механізмів фінансування.
На сьогодні потребують більш повного розкриття питання оцінки ефективності бюджетної підтримки аграрного сектору на державному та регіональному рівнях, відповідності обсягів та структури підтримки сучасним світовим тенденціям. Актуальними є проблеми обґрунтування доцільності запровадження нових бюджетних програм, а також розбудови економічної, інформаційної, організаційної та нормативно-правової складових механізму бюджетної підтримки аграрного сектору в контексті членства України у СОТ. Існує необхідність узагальнення існуючого досвіду, оцінки сучасного стану фінансування аграрного сектору за рахунок бюджетних коштів та окреслення перспектив його подальшого розвитку.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами
Дисертаційне дослідження проведене згідно з напрямом держбюджетних науково-дослідних тем Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук “Формування системи та механізмів фінансово-кредитного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників у ринкових умовах” (державний реєстраційний номер 0102U000266, термін виконання: 2001–2005 рр.) та “Методологія формування ефективних фінансових механізмів регулювання відносин агроформувань з фінансово-кредитною системою” (державний реєстраційний номер 0106U006639, термін виконання: 2006–2010 рр.). Результати використані при виконанні науково-дослідної роботи кафедри економіки підприємств Бердянського університету менеджменту і бізнесу на тему “Організаційно-економічний механізм ефективного використання потенціалу суб’єктів підприємницької діяльності регіону” (державний реєстраційний номер 0107U002186, термін виконання: 2006–2010 рр.). У межах наукових програм автором виконано дослідження, пов’язані з удосконаленням механізму державної фінансової підтримки аграрного сектору України на загальнодержавному і регіональному рівнях.
Мета й завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування теоретико-методичних положень та практичних рекомендацій стосовно вдосконалення механізму державної підтримки аграрного сектору України в контексті її інтеграції в європейський та світовий економічний простір.
Відповідно до поставленої мети в роботі сформульовано та вирішено такі завдання:
– виявити роль державної підтримки в системі регулювання аграрного сектору, систематизувати концепції його державного регулювання, спираючись на дослідження світового досвіду;
– довести об’єктивну необхідність державної підтримки аграрного сектору на основі економіко-статистичного аналізу ризикованості сільськогосподарського виробництва в Україні, виділити етапи становлення та розвитку державної підтримки аграрного сектору в Україні;
– дати оцінку сучасного стану та тенденцій розвитку бюджетної підтримки аграрного сектору України;
– дати оцінку відповідності підтримки сільського господарства України сучасним світовим тенденціям та виявити її особливості, спираючись на показники, використовувані у світовій практиці для оцінки ефективності державної підтримки аграрного сектору;
– систематизувати та вдосконалити систему показників оцінки ефективності державної підтримки аграрного сектору;
– обґрунтувати пропозиції щодо форм та методів бюджетної підтримки аграрного сектору в Україні з урахуванням вітчизняних особливостей та зарубіжного досвіду;
– встановити вплив наслідків вступу України до СОТ на можливий обсяг і структуру загальної підтримки агарного сектору та запропонувати можливі способи досягнення обсягів і структури сукупного виміру підтримки згідно з прийнятими Україною зобов’язаннями.
Об’єктом дослідження є механізм державної фінансової підтримки аграрного сектору.
Предмет дослідження — сукупність теоретико-прикладних та методичних аспектів формування і функціонування механізму державної фінансової підтримки аграрного сектору України.
Методи дослідження. Методологічну основу дисертаційної роботи складають загальнонаукові методи пізнання (історичний метод, систематизація та узагальнення використані під час дослідження еволюції теоретико-методологічних засад державної підтримки аграрного сектору; синтез, інформаційно-логічний аналіз, динамічні порівняння та графічне зображення даних використані під час дослідження сучасного стану державної підтримки аграріїв; кореляційний аналіз використано для проведення оцінки ефективності бюджетної підтримки сільськогосподарського виробництва; метод опитування використано для оцінки ставлення керівників та бухгалтерів сільськогосподарських підприємств до ефективності видів державної підтримки) та спеціальні методи (метод групування, табличний, графічний, апроксимація, екстраполяція використані під час обґрунтування пропозицій щодо оптимізації форм та методів бюджетної підтримки аграрного сектору). В основу дослідження покладені наукові публікації зарубіжних і вітчизняних авторів, законодавчі і нормативні акти України, правила та норми Світової організації торгівлі, матеріали Міністерства аграрної політики, Міністерства фінансів, Рахункової палати України, Державного казначейства України, Державного комітету статистики України, офіційні матеріали Євросоюзу та Організації економічного співробітництва та розвитку (далі — ОЕСР).
Наукова новизна одержаних результатів дисертаційної роботи.
Конкретні наукові результати, які характеризують новизну виконаного дослідження, полягають у наступному.
Вперше:
– запропоновано використання нових показників оцінки ефективності державної підтримки аграрного сектору: коефіцієнта внутрішньої забезпеченості та коефіцієнта експортної конкурентоспроможності;
– виявлено залежність обсягів виробництва в Україні окремих видів сільськогосподарської продукції від обсягів бюджетної підтримки.
Удосконалено:
– систему показників оцінки ефективності державного регулювання розвитку аграрного сектору, до якої запропоновано включити показники, використовувані у світовій практиці та традиційні показники оцінки ефективності виконання бюджетних програм;
– систематизацію бюджетної підтримки аграрного сектору: виокремлено дві форми та чотири напрями бюджетної підтримки аграрного сектору; розроблено класифікацію кожного напряму бюджетної підтримки з виділенням найбільш пріоритетних програм; систематизовано види та способи бюджетної підтримки сільськогосподарських товаровиробників при реалізації продукції тваринництва за різними каналами збуту; запропоновано зміни до бюджетної класифікації видатків, розпорядником яких є Міністерство аграрної політики України.
Дістали подальшого розвитку:
– теоретичні положення щодо концепцій та підходів державного регулювання аграрного сектору: обґрунтовано необхідність врахування при розробці аграрної політики України положень концепцій глобальності та мультифункціональності сільського господарства; стабілізаційного, соціально-гуманітарного та суспільно-регулятивного підходів; гіпотез оптимального бюджету (аналітичної гіпотези та гіпотези загальної рівноваги);
– теоретико-методичні та практичні аспекти функціонування механізму державної підтримки аграрного сектору України: виокремлено етапи становлення та розвитку державної підтримки агарного сектору в Україні та обґрунтовано її об’єктивну необхідність; оцінено сучасний стан державної підтримки аграрного сектору за рахунок бюджетних коштів;
– дослідження особливостей державної підтримки аграрного сектору України у порівнянні з іншими країнами;
– пропозиції стосовно оптимізації державної підтримки аграрного сектору України, зокрема: посилення ролі місцевих бюджетів у фінансуванні сільськогосподарського виробництва та розвитку сільських територій; вдосконалення обліку та аналізу бюджетної підтримки сільського господарства в управліннях агропромислового розвитку райдержадміністрацій; впровадження продовольчої допомоги населенню як програми, спроможної забезпечити стабільний попит на сільськогосподарську продукцію; перспектив трансформації державної підтримки аграрного сектору відповідно до прийнятих Україною зобов’язань стосовно обсягів сукупного виміру підтримки відповідно до вимог СОТ.
Практичне значення проведеного дослідження полягає у можливості використання його результатів при розробці концепції державної фінансової підтримки аграрного сектору і заходів по вступу нашої держави до СОТ та реалізації стратегії євроінтеграції, а також можливості впровадження нової бюджетної програми — державної продовольчої допомоги та змін до програмної класифікації видатків державного бюджету, розпорядником яких є Міністерство аграрної політики.
На практиці результати дослідження використовуються в роботі Управління агропромислового розвитку Бердянської районної державної адміністрації Запорізької області (довідка № 300 від 09.07.2008 р.), ДП “Бердянський завод сільгосптехніки ВАТ “Бердянський “Агротехсервіс” (довідка № 154 від 18.07.2008 р.), Бердянської об’єднаної державної податкової інспекції (довідка № 8891/10/04 від 09.07.08 р.).
Матеріали дослідження, основні положення і висновки роботи використовуються в навчальному процесі Бердянського університету менеджменту і бізнесу під час викладання та підготовки навчально-методичного забезпечення дисциплін “Фінанси”, “Бюджетна система України”, “Державне регулювання економіки”, “Податкова система України”, “Оподаткування підприємств” (довідка № 01-238 від 08.07.2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійно виконаним науковим дослідженням. Основні наукові результати, розробки та рекомендації, що містяться в роботі, отримані автором особисто.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертації доповідались на:
– 2-ій міжнародній науковій конференції студентів та молодих вчених “Економіка і маркетинг у ХХІ сторіччі” (Донецьк, ДонДТУ, 20–22 квітня 2001 р.);
– міжнародній науковій конференції “Десять років незалежності України: минуле та сучасне державотворення” (Бердянськ, 24–25 травня 2001 р.);
– міжрегіональній науково-практичній конференції “Соціально-економічні проблеми та перспективи розвитку підприємницької діяльності: регіональний аспект” (Бердянськ, 6 квітня 2006 р.);
– міжнародній науково-практичній конференції “Державотворчі процеси і соціально-економічні моделі розвитку України на сучасному етапі” (Бердянськ, 31 травня – 2 червня 2007 р.);
– всеукраїнській науково-практичній конференції “Наукові концепції та практика реалізації стратегій інноваційного розвитку України та її регіонів” (Донецьк, 5–6 листопада 2007 р.);
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження автором одноосібно опубліковано 16 наукових праць загальним обсягом 7,5 друкованих аркушів, із яких 11 робіт — у наукових фахових виданнях.
Структура й обсяг роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів (семи параграфів), висновків та додатків. Повний обсяг дисертації становить 262 сторінки, загальний обсяг — 182 сторінки. Дисертаційне дослідження містить 32 таблиці; 40 рисунків; 15 додатків (на 58 сторінках); список використаних джерел з 206 найменувань.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації проведено комплексне дослідження сучасного стану та ефективності державної підтримки аграрного сектору в Україні, а також окреслено можливі перспективи її подальшого розвитку. Отримані результати дають підстави зробити наступні висновки.
1. Історичні трансформації наукових поглядів на проблеми державного регулювання аграрного сектору обумовили формування в сучасній науці різних підходів, якими визначається ступінь необхідності державної підтримки сільського господарства, а також перелік напрямків, об’єктів та форм її здійснення. Обґрунтовано, що сучасні проблеми та потреби аграрного сектору України не відповідають в повній мірі жодному з підходів. Тому для вирішення поставлених завдань пропонується обирати та періодично коригувати інструменти аграрної політики відповідно до стану розвитку аграрного сектору на конкретному етапі. Найбільш виправданим визначено спрямування на підходи мультифункціональності та глобальності сільського господарства із використанням поєднання стабілізаційних, соціально-гуманітарних та суспільно-регулятивних заходів, які мають впроваджуватись з урахуванням гіпотез оптимального бюджету: аналітичної гіпотези та гіпотези загальної рівноваги.
2. Доведено, що державне фінансування аграрної сфери має бути спрямоване на зниження ступеня ризиків сільськогосподарського виробництва. Дослідження особливостей функціонування аграрного сектору України дозволило обґрунтувати необхідність його державної підтримки на основі доведення з використанням економіко-статистичного аналізу значного впливу на його стан природних, економічних, соціальних та політичних ризиків.
3. Вивчення історичного аспекту становлення та розвитку фінансової підтримки агарного сектору в Україні за роки незалежності дозволило виокремити такі етапи: становлення (1990–1991 рр.), розвитку (1992–1998 рр.) та стабілізації (з 1999 р.), а також виявити, що найбільша увага приділяється законодавчому регулюванню забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними ресурсами, а найменша — законодавчому регулюванню розвитку сільських територій та соціальної сфери села.
4. Виявлені структурні недоліки у розподілі бюджетних коштів, які спрямовуються на підтримку аграрного сектору, дозволили сформулювати пропозиції стосовно посилення ролі місцевих бюджетів у фінансуванні аграрного сектору. Досягти цього запропоновано шляхом законодавчого закріплення обов’язковості фінансування сільського господарства з бюджету будь-якого рівня у обсягах не менше, ніж 5% загальної суми видатків. Обґрунтовано необхідність закріплення фінансування за місцевим рівнем програм розвитку тваринництва, розроблених та затверджених місцевими адміністраціями, а також програм з розвитку соціальної інфраструктури села. Пропонується дольове фінансування зазначених програм із залученням коштів місцевих бюджетів, муніципальних фондів підтримки сільського розвитку, суб’єктів господарювання та приватних осіб.
5. На підставі аналізу обсягів фінансування аграрного сектору за рахунок коштів Державного бюджету доведено, що частка цих видатків відповідає законодавчо обумовленому обсягу, оскільки є не меншою ніж 5% видатків бюджету. Обґрунтовано, що об’єктивна оцінка обсягів та структури зазначених видатків ускладнюється чинною бюджетною класифікацією, яка потребує вдосконалення. Результати аналізу державної підтримки сільського господарства на прикладі Бердянського району Запорізької області дозволили підтвердити найбільшу значущість для сільгоспвиробників непрямих видів підтримки — пільг з податку на додану вартість, що в абсолютному вимірі вчетверо перевищують обсяги отримуваних бюджетних дотацій.
6. На основі порівняння значень показників оцінки державної підтримки сільського господарства, які розраховуються ОЕСР, доведено, що значення цих показників в Україні не відповідають тенденціям, усталеним у світовій практиці, оскільки мають особливості, характерні для країн пострадянського простору. Розрахунково доведено, що між показниками підтримки виробників і споживачів сільськогосподарської продукції та показниками виробництва і споживання більшості основних видів продукції в Україні не існує прямого зв’язку. Виявлено, що динаміка загальної підтримки сільського господарства в нашій державі відрізняється від тенденцій, що склались у країнах ОЕСР, значними коливаннями від позитивних до негативних значень у динаміці. З’ясовано, що в загальній підтримці сільського господарства в Україні найбільшу питому вагу займають трансферти від платників податків.
7. Доведено, що показники, застосовувані у світовій практиці для оцінки державної підтримки сільського господарства, не відображають ступінь досягнення цілей і завдань аграрної політики, тому для оцінки ефективності виконання бюджетних програм пропонується використовувати показники витрат та показники результативності. На основі розрахунку розроблених автором показників (коефіцієнта внутрішньої забезпеченості та коефіцієнта експортної конкурентоспроможності) виявлено, що внутрішня забезпеченість України сільськогосподарською продукцією характеризується більш стабільною динамікою, проте експортна конкурентоспроможність української сільськогосподарської продукції має суттєвий потенціал зростання.
8. На основі проведеного кореляційно-регресійного аналізу виявлено, що у випадку зменшення обсягів бюджетної підтримки виробництва конкретної продукції на 1% можна очікувати зменшення виробництва м’яса свиней на 0,65–1%, м’яса великої рогатої худоби — на 0,31–0,88%, молока — на 0,37–0,49%. При цьому рівень рентабельності виробництва зазначених видів продукції може зменшитись на 0,2–3,6 відсоткових пункти.
9. Обґрунтовано необхідність комплексного підходу до оптимізації бюджетної підтримки аграрного сектору та здійснення його за чотирма напрямками: підтримка сільськогосподарського виробництва, фінансування оптимізації ресурсного потенціалу, фінансування розвитку аграрного ринку, фінансування розвитку соціальної сфери. Кожен з напрямків деталізовано з виділенням найбільш пріоритетних заходів.
10. Запропоновано впровадження в Україні надання продовольчої допомоги населенню як нової бюджетної програми, яка звільнена від зобов’язань по скороченню при вступі до СОТ, до того ж спроможна забезпечити сталий розвиток аграрного сектору шляхом формування стабільного попиту на сільськогосподарську продукцію. Розрахунками обґрунтовано вибір категорії населення, якій має бути надано державну продовольчу допомогу: діти з малозабезпечених сімей. Визначено, що це забезпечить стабільний попит на 3% валової продукції сільського господарства.
11. На основі розробленої автором анкети проведено опитування керівників та бухгалтерів сільськогосподарських підприємств Бердянського району Запорізької області. Результати анкетування дозволили серед усіх видів державної допомоги підтвердити найвищу ефективність дотацій за рахунок сум ПДВ та нульової ставки ПДВ, що дозволило обґрунтувати пропозицію щодо збереження зазначених видів підтримки з розробленням нових механізмів. Крім цього, результати опитування засвідчили, що оптимізація державної підтримки сільського господарства має спрямовуватись на підсилення вагомості дотацій виробникам тваринництва і рослинництва та обов’язкове вдосконалення механізмів здешевлення кредитів і страхування.
12. Доведено, що для дотримання відповідності в майбутньому обсягів підтримки аграрного сектору прийнятим Україною зобов’язанням, необхідно:
– переорієнтувати підтримку аграрного сектору на збільшення питомої ваги заходів “зеленої скриньки”;
– для оптимізації структури та підвищення ефективності використання лімітованого продуктового СВП підтримку виробництва продукції рослинництва обмежити п’ятьма відсотками вартості конкретного продукту, що дозволить спрямувати вивільнені кошти на підтримку виробників продукції тваринництва;
– не допускати перевищення непродуктового СВП вище рівня п’яти відсотків вартості продукції сільського господарства.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аграрная политика стран Центральной и Восточной Европы // Экономика сельского хозяйства России : дайджест : [Agricultural Situation and Prospects in the Central and Eastern European Countries / European Commission (1998)]. — 1999. — № 6. — С. 32—33.
2. Аграрный бюджет Евросоюза на 2000 год // Экономика сельского хозяйства России : дайджест : [Agra Facts]. — 1999. — № 12. — С. 30.
3. Аграрний сектор України у 2005 році [Електронний ресурс] / [Ю. Ф. Мельник, В. В. Дем’янчук, Ж. Л. Ємельянова та ін.] ; за ред. Ю. Ф. Мельника ; [Координаційна рада з питань аграрної політики при Кабінеті Міністрів України ; Проект ПРООН “Аграрна політика для людського розвитку”]. — К. : [б.в.], 2006. — 87 с. — Режим доступу :
http://www.undp.org.ua/agro/pub/ua/P2006_05_02.pdf
4. Агропродовольственная политика и международная торговля: российский аспект / Н. Карлова, И. Кобута, М. Прокопьев [и др.] [Электронный ресурс] // Научные труды института экономики переходного периода. — 2001. — № 37. — Режим доступа : http://www.iet.ru/ru/agroprodovolstvennaya-politika-i-mezhdun arodnaya-torgovlya-rossiiskii-aspekt-nauchnye-trudy-37-2.html
5. Амбросов В. Я. Фінансова стабілізація розширеного відтворення в аграрному секторі економіки / В. Я. Амбросов // Агроінком. — 2007. — № 7—8. — С. 26—28.
6. Андрійчук В. Г. Сучасна аграрна політика: проблемні аспекти / В. Г. Андрій-чук, М. В. Зубець, В. В. Юрчишин. — К. : Аграрна наука, 2005. — 140 с.
7. Антоньєв Г. К. Основні напрямки державної фінансової підтримки агропромислового комплексу / Г. К. Антоньєв // Фінанси України. — 1999. — № 6. — С. 3—7.
8. Антошкіна Л. І. Державна економічна політика : навчальний посібник [для студ. вищ. навч. закл.] / Л. І. Антошкіна. — Донецьк : Юго-Восток, 2005. — 208 с.
9. Білоусько Я. К. Про бюджетну підтримку технічного переоснащення сільського господарства / Я. К. Білоусько, В. О. Питулько // Агроінком. — 2006. — № 3—4. — С. 2—4.
10. Бланкарт Ш. Державні фінанси в умовах демократії: Вступ до фінансової науки / Шарль Бланкарт ; [пер. з нім. С. І. Терещенко та О. О. Терещенка ; передмова та наукове редагування В. М. Федосова]. — К. : Либідь, 2000. — 654 с.
11. Бойко В. І. Економіка в контексті аграрної політики / В. І. Бойко // Економіка АПК. — 2003. — № 9. — С.19—22.
12. Бондарук Т. Г. Особливості аграрної політики країн ЄС / Т. Г. Бондарук // Економіка АПК. — 1997. — № 1. — С. 93—95.
13. Бурачек І. В. Основні напрями розвитку виробничих кооперативів у сільському господарстві / І. В. Бурачек // Економіка АПК. — 2006. — № 9. — С. 22—27.
14. Бюджетна політика у контексті стратегії соціально-економічного розвитку України : У 6 т. / Редкол.: М. Я. Азаров (голова) та ін. — К. : НДФІ, 2004— . Т.4 : Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі / М. Я. Азаров, Ф. О. Ярошенко, О. І. Амоша (кер. авт. кол.) та ін. — 2004. — 368 с.
15. Власов В. Система підтримки сільського господарства Польщі / В. Власов, М. Оніщук // Економіка України. — 2005. — № 8. — С. 86—90.
16. Власов В. І. Проблеми вступу України до Європейського Союзу / В. І. Власов, Р. П. Саблук // Економіка АПК. — 2005. — № 2. — С. 132—137.
17. Гайдуцький П. І. Про основні засади реформування системи державної підтримки сільського господарства та сільської території / П. І. Гайдуцький // Економіка АПК. — 2005. — № 11. — С. 43—48.
18. Гайдуцький П. І. Україні потрібна нова аграрна політика / П. І. Гайдуцький // Економіка АПК. — 2005. — № 10. — С. 3—7.
19. Галимон Л. С. Финансы сельского хозяйства : учебник / Л. С. Галимон. — М. : Финансы, 1970. — 223 с.
20. Гладій М. В. Фінансова політика держави в аграрному секторі економіки / М. В. Гладій, Р. А. Іванух // Фінанси України. — 1999. — № 4. — С. 3—14.
21. Гладиш Р. О. Регулювання ринку зерна в країнах Європейського Союзу / Р. О. Гладиш // Економіка АПК. — 2004. — № 2. — С.146—149.
22. Гойчук О. І. Агропродовольча стратегія США / О. І. Гойчук // Економіка АПК. — 2003. — № 4. — С. 133—137.
23. Горлачук В. Проблеми збереження родючості ґрунтів фермерських господарств / В. Горлачук, А. Стрюченко // Економіка України. — 2007. — № 3. — С. 74—79.
24. Горська О. В. Проблеми АПК України в контексті європейської інтеграції / О. В. Горська // Економіка АПК. — 2003. — № 1. — С. 132—135.
25. Гриценко М. П. Сільськогосподарська кооперація: проблеми, шляхи розв’язання / М. П. Гриценко, М. Й. Малік, В. А. Пулім // Економіка АПК. — 2007. — № 1. — С. 51—58.
26. Грищенко А. П. Цільові комплексні програми як метод управління соціально-економічним розвитком сільських територій в регіоні / А. П. Грищенко // Економіка АПК. — 2006. — № 6. — С. 8—10.
27. Губені Ю. Е. Аграрне питання у виборних програмах основних політичних сил: вибори до Верховної Ради України 2006 року / Ю. Е. Губені // Економіка АПК. — 2006. — № 6. — С. 19—23.
28. Губені Ю. Е. Інтервенційний сільськогосподарський фонд як інституція регулювання аграрного ринку в Чехії / Ю. Е. Губені // Економіка АПК. — 2004. — № 10. — С. 150—153.
29. Губені Ю. Е. Стратегічні напрями розвитку сільського господарства України / Ю. Е. Губені // Економіка АПК. — 2006. — № 11. — С. 18—27.
30. Гудзь О. Є. До концепції розбудови системи агрострахування в Україні / О. Є. Гудзь // Економіка АПК. — 2006. — № 11. — С. 35—39.
31. Гусаков В. Г. Концептуальные подходы социально-экономического развития сельского хозяйства Беларуси / В. Г. Гусаков // Економіка АПК. — 2003. — № 12. — С. 128—135.
32. Данилів Б. В. Інтенсифікація свинарства на основі використання промислових методів виробництва продукції / Б. В. Данилів // Економіка АПК. — 2006. — № 8. — С. 28—36.
33. Данилів Б. В. Необхідність державної підтримки сільськогосподарського виробництва та відродження тваринництва в Україні / Б. В. Данилів, Л. С. Кучеренко // Економіка АПК. — 2004. — № 11. — С. 59—63.
34. Дем’яненко М. Я. Національна система державної підтримки аграрного сектору в умовах членства України в СОТ / М. Я. Дем’яненко // Облік і фінанси АПК. — 2008. — № 3. — С. 11—15.
35. Дем’яненко М. Я. Основи податкових відносин в АПК [монографія] / М. Я. Дем’яненко. — К. : ІАЕ, УААН, 1999. — 72 с.
36. Дем’яненко М. Я. Фінансові проблеми формування та розвитку аграрного ринку. Доповідь на Дев’ятих річних зборах Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників 26—27 квітня 2007 року / М. Я. Дем’яненко. — К. : ІАЕ, 2007. — 64 с.
37. Дем’яненко М. Я. Фінансово-кредитний механізм в умовах формування ринкових відносин / М. Я. Дем’яненко // Економіка АПК. — 1998. — № 8. — С. 35—41.
38. Дем’яненко М. Я. Формування ринкових механізмів фінансового забезпечення агроформувань / М. Я. Дем’яненко // Доповіді на ІІІ міжнародній науково-практичній конференції “Розвиток агропродовольчого сектора економіки і проблеми підготовки кадрів” (м. Одеса, 24—25 травня 2007 року). — Одеса : Астропринт, 2007. — С. 41—46.
39. Дем’яненко М. Я. Проблеми аграрної економіки із вступом України до СОТ / М. Я. Дем’яненко, Ф. В. Іванина // Економіка АПК. — 2003. — № 11. — С. 57—66.
40. Дем’яненко С. До концепції національної аграрної політики / С. Дем’яненко // Економіка АПК. — 1998. — № 1. — С. 22—30.
41. Дем’яненко С. До питання про стратегію розвитку аграрної політики / С. Дем’яненко, І. Свідерська // Економіка України. — 2004. — № 8. — С. 72—79.
42. Демчак І. М. Ситуація в аграрному секторі економіки та заходи Уряду щодо державної підтримки розвитку АПК / І. М. Демчак // Економіка АПК. — 2005. — № 11. — С. 12—19.
43. Діброва А. Д. Внутрішня підтримка вітчизняних виробників зерна / А. Д. Діброва // Агроінком. — 2006. — № 3—4. — С. 12—17.
44. Діброва А. Д. Порівняльний аналіз показників внутрішньої підтримки виробництва пшениці в Україні і зарубіжних країнах / А. Д. Діброва // Агроінком. — 2007. — № 3—4. — С. 33—40.
45. Еволюція Спільної Аграрної Політики ЄС: Наслідки для України : (Матеріал, підготовлений Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій до Круглого столу “Вступ України до СОТ: перспективи аграрного сектору”) [Електронний ресурс] / Український Центр Міжнародної Інтеграції. — Режим доступу :
http://www.wto.inform.org.ua/attach/agrarna%20polityka%20EU.pdf
46. Економічні аспекти державної технічної політики в агропромисловому комплексі / [Я. К. Білоусько, М. Я. Дем’яненко, В. О. Питулько, В. Л. Товстопят]. — К. : ННЦ ІАЕ, 2005. — 134 с.
47. Євчук Л. А. Вступ України до СОТ: необхідність та очікувані результати / Л. А. Євчук // Економіка АПК. — 2003. — № 7. — С. 156—160.
48. Зима Ю. П. Особливості державного фінансування сільського господарства у розвинених країнах / Ю. П. Зима // Агроінком. — 2007. — № 9—10. — С. 82—85.
49. Зінчук Т. Аграрна політика країн ЦСЄ у контексті інтеграції до ЄС: реалії та перспективи для України / Т. Зінчук // Економіка України. — 2006. — № 4. — С. 74—88.
50. Зоря С. Взаємозалежність між сільським господарством та макроекономікою в Україні : монографія / С. Зоря. — К. : КНЕУ, 2005. — 216 с.
51. Зоря С. Оцінка підтримки сільського господарства України в міжнародному порівнянні / С. Зоря // Економіка України. — 2005. — № 10. — С. 58—67.
52. Зоря С. Субсидування сільського господарства: досвід зарубіжних країн та можливість і доцільність його використання в Україні / С. Зоря // Економіка України. — 2003. — № 8. — С. 56—65.
53. Зоря С. Приєднання до СОТ та аграрна політика в Україні / Сергій Зоря, Штефан фон Крамон-Таубадель // Політика і розвиток сільського госпо-дарства в Україні / за ред. Штефана фон Крамон-Таубаделя, Сергія Зорі, Людвіга Штріве. — К. : Альфа-Принт, 2001. — 312 с. — С. 174—198.
54. Іваницька С. Д. Використання бюджетних коштів на підтримку сільськогосподарського виробництва / С. Д. Іваницька // Економіка АПК. — 2003. — № 6. — С. 89—93.
55. Кваша С. М. Вступ до СОТ: перспективи для аграрного сектора економіки України / С. М. Кваша // Облік і фінанси АПК. — 2008. — № 3. — С. 16—22.
56. Кваша С. М. Наукові підходи до регулювання аграрного ринку / С. М. Кваша // Економіка АПК. — 2006. — № 7. — С. 42—45.
57. Кириленко І. Г. Аграрний сектор України: уроки, завдання / І. Г. Кириленко // Економіка АПК. — 2004. — № 1. — С. 3—11.
58. Кириленко І. Г. Напрями підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільськогосподарського виробництва / І. Г. Кириленко // Економіка АПК. — 2005. — № 11. — С. 68—72.
59. Кіщак І. Т. Використання бюджетних коштів на підтримку тваринницьких галузей у Миколаївській області / Кіщак І. Т. // Економіка АПК. — 2004. — № 7. — С. 59—64.
60. Клюкач В. А. Совершенствование управления агропромышленным производством на районном уровне / В. А. Клюкач // Економіка АПК. — 2005. — № 11. — С. 39—43.
61. Кобута І. В. Аграрна політика підтримки сільського господарства — нові виклики в зв’язку із вступом України до СОТ / І. В. Кобута // Облік і фінанси АПК. — 2008. — № 3. — С. 32—39.
62. Кобута І. В. Внутрішня підтримка сільського господарства в контексті приєднання України до Світової організації торгівлі / І. В. Кобута, О. Л. Шевцов // Актуальні питання аграрної політики : збірник робіт (1999—2002) / UAPP/PCAPS-APHD/GAPCCS. — К. : [б.в.], 2002. — С. 342—374.
63. Кобута І. В. Гармонізація національного законодавства у сфері сільського господарства з нормами і правилами СОТ / І. В. Кобута // Вісник аграрної науки. — 2005. — № 3. — С. 9—12.
64. Кобута І. В. Державна підтримка сільського господарства у контексті вступу України до СОТ : матеріали семінару “Правила Світової організації торгівлі та очікувані зобов’язання України від членства у СОТ в сфері торгівлі агропродукцією та підтримки її виробництва” (21 листопада 2007 року, м. Київ) [Електронний ресурс] / І. В. Кобута. — Режим доступу :
http://www.un.org.ua/brc/ua_wdp_src/State%20Support%20Presentation%20new%20%20UKR.ppt
65. Кобута І. В. Оцінка впливу вступу України до СОТ на окремі ринки сільськогосподарської продукції / І. В. Кобута, О. Л. Шевцов // Економіка АПК. — 2007. — № 1. — С. 127—135.
66. Кованов С. И. Финансы сельского хазяйства / С. И. Кованов, Н. А. Скалозубова, Е. С. Церлевская. — М. : Финансы, 1979. — 192 с.
67. Колотуха С. М. Кредитне забезпечення сільськогосподарських підприємств / С. М. Колотуха // Економіка АПК. — 2006. — № 10. — С. 72—78.
68. Комарова І. В. Бюджетна підтримка тваринництва та рослинництва в Україні / І. В. Комарова // Агроінком. — 2006. — № 3—4. — С. 31—35.
69. Комарова І. В. Бюджетні дотації на підтримку тваринництва та рослинництва: регіональний аспект / І. В. Комарова // Держава та регіони. Серія “Економіка та підприємництво” / Класичний приватний університет. — Запоріжжя : Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”. — 2008. — № 3. — C. 133—138.
70. Комарова І. В. Історичні аспекти оподаткування селянства в Україні / І. В. Комарова // Фінанси України. — 2001. — № 6. — С. 96—102.
71. Комарова І. В. Можливості збільшення бюджетної підтримки аграрного сектора у контексті вступу України до СОТ / І. В. Комарова // Державотворчі процеси і соціально-економічні моделі розвитку України на сучасному етапі : зб. наук. статей : В 2-х т. Т. 1, ч.1. / [Ред. колегія: Л. І. Антошкіна, І. С. Бем, І. К. Бондар та ін.]. — Донецьк : Юго-Восток, 2007. — С. 12—19.
72. Комарова І. В. Передумови необхідності участі бюджетних коштів у фінансуванні агропромислового комплексу / І. В. Комарова // Вісник Бердянського університету менеджменту і бізнесу. — Донецьк : Юго-Восток. — 2008. — № 1 (1). — С. 172—176.
73. Комарова І. В. Перспективи бюджетної підтримки аграрного сектору в Україні / І. В. Комарова // Прометей : регіональний зб. наук. праць з економіки / Донецький економіко-гуманітарний інститут МОН України ; Інститут економіко-правових досліджень НАН України. — Донецьк : ДЕГІ, 2007. — Вип. 3 (24). — С. 430—433.
74. Комарова І. В. Перспективи зобов’язань України щодо скорочення бюджетної підтримки сільського господарства у зв’язку зі вступом до СОТ / І. В. Комарова // Економіка АПК. — 2007. — № 2. — С. 72—78.
75. Комарова І. В. Проблеми державної фінансової підтримки сільського господарства в Україні / І. В. Комарова // Десять років незалежності України: минуле та сучасне державотворення : наук. збірник [наукові доповіді учасників міжнародної наукової конференції “Десять років незалежності України: минуле та сучасне державотворення” (м. Бердянськ, 24—25 травня 2001 року)] / За ред. В. Смолія, О. Реєнта, Ю. Терещенка та ін. — К., 2003. — С. 406—410.
76. Комарова І. В. Проблеми становлення системи оподаткування сільськогосподарських виробників в Україні / І. В. Комарова // Вісник Сумського державного аграрного університету. Серія “Економіка та менеджмент” [Спеціальний випуск “Економічні проблеми виробництва та споживання екологічно чистої продукції”]. — 2001. — № 2. — С. 269—272.
77. Комарова І. В. Ризикованість сільськогосподарського виробництва як передумова необхідності державної підтримки аграрного сектору / І. В. Комарова // Держава та регіони. Серія “Економіка та підприємництво” / Класичний приватний університет. — Запоріжжя : Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”. — 2008. — № 2. — C. 81—89.
78. Комарова І. В. Становлення та розвиток законодавчого регулювання бюджетної підтримки аграрного сектору в Україні / І. В. Комарова // Держава та регіони. Серія “Економіка та підприємництво” : науково-виробничий журнал / Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”. — Запоріжжя : Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”. — 2007. — № 3. — С. 108—113.
79. Комарова І. В. Сучасні проблеми взаємовідносин підприємств агропромислового комплексу з бюджетною системою / І. В. Комарова // Економіка і маркетинг в ХХІ сторіччі : матеріали 2-ї міжнародної конференції студентів і молодих вчених (м. Донецьк, 20—22 квітня 2001 року) / Донецький державний технічний університет. — Донецьк : РВА Донату, 2001. — С. 82—83.
80. Комарова І. В. Сучасні тенденції та проблеми державної підтримки підприємств сільського господарства у Запорізькій області / І. В. Комарова // Соціально-економічні проблеми та перспективи розвитку підприємницької діяльності : монографія / [за заг. ред. Д. М. Стеченка]. — Донецьк : Юго-Восток, 2006. — 430 c. — С. 270—279.
81. Комарова І. В. Фінансова підтримка аграріїв з бюджету Євросоюзу / І. В. Комарова // Облік і фінанси АПК. — 2006. — № 9—10. — С. 111—114.
82. Комарова І. В. Фінансування видатків Міністерства аграрної політики в Запорізькій області за рахунок власних надходжень бюджетних установ / І. В. Комарова // Держава та регіони. Серія “Економіка та підприємництво” / Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”. — Запоріжжя : Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”. — 2007. — № 4. — С. 102—106.
83. Комарова І. В. Фінансування сільськогосподарських товаровиробників в Україні з бюджетів різного рівня / І. В. Комарова // Фінанси України. — 2004. — № 12. — С. 23—30.
84. Косодій Р. П. Інституційні передумови створення механізмів забезпечення селян фінансовими послугами / Р. П. Косодій // Економіка АПК. — 2006. — № 9. — С. 44—52.
85. Кропивко М. Ф. Методичний підхід до формування організаційно-економічного механізму державної підтримки розвитку сільського госпо-дарства / Кропивко М. Ф. // Економіка АПК. — 2006. — № 11. — С. 3—18.
86. Кропивко М. Ф. Методологічні проблеми демократизації управління аграрним сектором економіки України / М. Ф. Кропивко // Економіка АПК. — 2003. — № 3. — С. 27—35.
87. Кто получает субвенции в США? : [по материалам : Ortner, Karl M. Die Landwirtschaft der Vereinigten Staaten nach dem FAIR Act. — Wien: Verl. der Bundesanstalt für Agrarwirtschaft, 1997] // Экономика сельского хозяйства России : дайджест. — 1999. — № 2. — С. 33.
88. Кучер Л. М. Особливості регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією в умовах СОТ / Л. М. Кучер // Економіка АПК. — 2005. — № 5. — С. 144—151.
89. Кучуков Р. Механизм регулирования цен в аграрном секторе развитых стран / Р. Кучуков, А. Савка // Экономист. — 1999. — № 6. — С. 87—90.
90. Лайко П. А. Державне регулювання АПК / [П. А. Лайко, В. К. Терещенко, В. А. Ткачук та ін.] ; відп. за випуск В. К. Терещенко. — К. : ВЦ НАУ, 2005. — 144 с.
91. Лайко П. А. Організаційно-економічні основи розвитку агропромислового комплексу та сільських територій / [П. Лайко, А. Борщ, І. Долженко та ін.] ; за ред. П. А. Лайка — К. : Нічлава, 2006. — 447 с.
92. Лайко П. А. Основи державної підтримки розвитку сільського господарства / [П. А. Лайко, М. Ф. Бабієнко, Є. А. Бузовський та ін.] ; відп. за випуск П. А. Лайко. — К. : Нововведення, 2005. — 70 с.
93. Лайко П. А. Фактори підвищення рівня продовольчої безпеки / П. А. Лайко, М. Ф. Бабієнко, Т. Д. Іщенко, Є. А. Бузовський, О. І. Гойчук, М. М. Кулаєць // Економіка АПК. — 2006. — № 8. — С. 20—28.
94. Латинін М. А. Оцінка рівня державної підтримки аграрного сектора за допомогою конвенційних методів [електронний ресурс] / М. А. Латинін // Державне управління: теорія та практика : електронне наукове фахове видання. — 2005. — № 1. — Режим доступу до журн. :
http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/DUTP/2005-1/txts/LATININ.htm
95. Латинін М. А. Теоретичні підходи щодо визначення механізму державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки України [електронний ресурс] / М. А. Латинін // Державне управління: теорія та практика : електронне наукове фахове видання. — 2005. — № 2. — Режим доступу до журн. : www.nbuv.gov.ua/e-journals/DUTP/2005-2/txts/galuz/05lmaseu.pdf
96. Латинін М. А. Удосконалення механізму державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки України [електронний ресурс] / М. А. Латинін // Державне управління: теорія та практика : електронне наукове фахове видання. — 2006. — № 1. — Режим доступу до журн. : www.nbuv.gov.ua/e-journals/DeBu/2006-1/doc/2/06.pdf
97. Литвин О. Особливості аграрної політики країн ЄС та США на ринку зернових / О. Литвин // Економіка України. — 2003. — № 12. — С. 78—81.
98. Лузан Ю. Я. Розвиток державної підтримки аграрного сектора України в умовах членства в СОТ / Ю. Я. Лузан // Облік і фінанси АПК. — 2008. — № 3. — С. 4—10.
99. Майстро С. В. Напрями державної підтримки аграрного сектора та її вплив на конкурентоспроможність продукції на світовому ринку [електронний ресурс] / С. В. Майстро // Державне управління: теорія та практика : електронне наукове фахове видання. — 2005. — № 2. — Режим доступу до журн. : http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/DUTP/2005-2/txts/galuz/05msvpsr.pdf
100. Майстро С. В. Сутність та напрями державного регулювання аграрного ринку в зарубіжних країнах [електронний ресурс] / С. В. Майстро // Державне управління: теорія та практика : електронне наукове фахове видання. — 2006. — № 1. — Режим доступу до журн. :
http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/DUTP/2006-1/txts/GALUZEVE/06msvrzk.pdf
101. Макаренко П. М. Моделі аграрної економіки / П. М. Макаренко. — К. : ННЦ ІАЕ, 2005. — 682 с.
102. Макконнелл Кэмпбелл Р. Экономикс: принципы, проблемы и политика : в 2 т. Т.2. / Кэмпбелл Р. Макконнелл, Стэнли Л. Брю ; [пер. с англ. 11-го изд., рук. кол-ва переводчиков С. В. Чепраков ; общ. ред-я перевода д.е.н., проф. А. А. Пороховского]. — М. : Республика, 1992. — 400 с.
103. Макогон Ю. В. Глобализация и Украина в мировой экономике : [учебник] / Ю. В .Макогон, Т. В. Орехова. — Донецк : ДонНУ, 2004. — 478 с.
104. Малік М. Й. Конкурентоспроможність аграрних підприємств: методологія і механізми : Монографія / М. Й. Малік, О. А. Нужна. — К. : ННЦ ІАЕ, 2007. — 270 с.
105. Мельник Л. Ю. Матеріально-технічна база сільського господарства в кон-тексті державної аграрної політики / Л. Ю. Мельник, П. М. Макаренко // Економіка АПК. — 2003. — № 3. — С. 19—27.
106. Могильний О. М. Державне регулювання аграрного виробництва в період трансформації економіки [монографія] / О. М. Могильний. — К. : ІАЕ, УААН, 2002. — 430 с./
107. Могильний О. М. Роль і місце держави у становленні та розвитку аграрно-го ринку / О. М. Могильний // Економіка АПК. — 2003. — № 1. — С. 37—43.
108. Могильний О. М. Спільна аграрна політика Європейського Союзу щодо сталого сільського розвитку: Уроки для України / О. М. Могильний // Економіка АПК. — 2004. — № 7. — С. 3—12.
109. Морозов А. В. Кредитование крестьянских хозяйств: возможности участия государства / А. В. Морозов // Экономика сельскохозяйственных и перерабатывающих предприятий. — 1999. — № 2. — С. 37—39.
110. Мусина Л. С. О государственной политике развития села в Республике Казахстан / Л. С. Мусина // Економіка АПК. — 2003. — № 10. — С.142—150.
111. Нів’євський О. Бюджетна підтримка АПК України [Електронний ресурс] / О. Нів’євський // Аспекти сільського розвитку : вісник інституту сільського розвитку. — 2006. — № 1—2 (7). — Режим доступу до журн. :
http://www.icp.org.ua/ukr/press/zhurnal/index.html
112. О дальнейшем совершенствовании экономического механизма хозяйствования в агропромышленном комплексе страны : постановление ЦК КПСС и Совета Министров СССР № 358 от 20 марта 1986 г. // О дальнейшем совершенствовании управления и экономического механизма хозяйствования в агропромышленном комплексе страны. — М.: Управление делами Совета Министров СССР. — 1986. — С. 15—41.
113. О финансировании расходов организаций, учреждений и предприятий Госагропрома СССР за счет средств бюджета : инструкция Министерства финансов СССР № 44 / Министерство финансов СССР. — М., 1988. — 48 с.
114. Облік державної підтримки агропромислового виробництва / [Ю. Я. Лузан, В. М. Жук, І. В. Герасимук та ін.] ; за ред. Ю. Я. Лузана, В. М. Жука, І. В. Герасимука. — К. : Юр-Агро-Веста, 2007. — 322 с.
115. Олійник О. Теоретико-методологічні засади державного регулювання аграр-ного ринку / О. Олійник // Економіка України. — 2005. — № 7. — С.65—73.
116. Олійник О. В. Паритет цін і його рух / О. В. Олійник, Т. І. Олійник // Економіка АПК. — 2006. — № 8. — С. 114—119.
117. Оляднічук Н. В. Причини занепаду тваринництва та проблеми його відрод-ження / Н. В. Оляднічук // Економіка АПК. — 2004. — № 11. — С. 70—75.
118. Онєгіна В. М. Державне регулювання цін і доходів сільськогосподарських товаровиробників : монографія / В. М. Онегіна. — К. : ННЦ ІАЕ, 2007. — 590 с.
119. Онєгіна В. Зміна аграрної парадигми та державна аграрна політика у розвинутих країнах / В. М. Онегіна // Економіка України. — 2005. — № 11. — С. 62—72.
120. Онисько С. Деякі питання розвитку агропромислового виробництва / С. Онисько // Економіка України. — 2002. — № 9. — С. 59—65.
121. Онищенко О. Сільське господарство, село і селянство України у дзеркалі пострадянської аграрної політики / О. Онищенко, В. Юрчишин // Економіка України. — 2006. — № 1. — С. 4—13.
122. Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК : у чотирьох частинах / [за ред. П. Т. Саблука]. — К. : ІАЕ, 2001— . — Ч. 1 : Соціально-економічні проблеми села / [за ред. П. Т. Саблука]. — 2001. — 373 с.
123. Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК : у чотирьох частинах / [за ред. П. Т. Саблука]. — К. : ІАЕ, 2001— . — Ч. 3 : Фінанси і фінансова інфраструктура АПК / [за ред. П. Т. Саблука]. — 2001. — 511 с.
124. Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК : у чотирьох частинах / [за ред. П. Т. Саблука]. — К. : ІАЕ, 2001— . — Ч. 4 : Ціноутворення, інфраструктура аграрного ринку та виробничий потенціал в АПК / [за ред. П. Т. Саблука]. — 2001. — 245 с.
125. Осика С. Г. Світова організація торгівлі : підручник. — / С. Г. Осика, В. Т. Пятницький— 2-ге видання, перероблене і доповнене. — К. : К.І.С., 2004. — xxxvi, 516 с.
126. Осташко Т. О. Аналіз конкурентоспроможності товарів м’ясо-молочної групи на внутрішньому ринку України в умовах СОТ / Т. О. Осташко // Облік і фінанси АПК. — 2008. — № 3. — С. 22—31.
127. Осташко Т. О. Наслідки від вступу України до СОТ для сільського населення: очікування і прогнози [Електронний ресурс] / Т. О. Осташко // Аспекти сільського розвитку : вісник інституту сільського розвитку. — 2005. — № 3 (4). — Режим доступу до журн. : http://www.icp.org.ua/files/52_acp34_2005.pdf
128. Павлов О. Парадигма сільського розвитку / О. Павлов // Економіка України. — 2006. — № 7. — С. 41—48.
129. Павлюк К. В. Оцінка виконання бюджетних програм: результативні показники / К. В. Павлюк // Фінанси України. — 2005. — № 2. — С. 70—77.
130. Панорама аграрного сектора України / Міністерство аграрної політики ; НДІ “Украгропромпродуктивність” ; ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” ; ННЦ “ІАЕ”. — 2006. — К. : ДДП “Експо-друк”, 2007. — 75 с.
131. Пасхавер Б. Цінова конкурентність аграрного сектора / Б. Пасхавер // Економіка України. — 2007. — № 1. — С. 78—87.
132. Пєхота М. А. Основи економетрії / М. А. Пєхота, О. Ю. Грищенко. — К. : ННЦ ІАЕ, 2007. — 180 с.
133. Пилипенко Ю. Д. Стан і перспективи розвитку виробництва продуктів ди-тячого харчування в Україні / Ю. Д. Пилипенко, Т. Я. Громова, П. В. Осі-пов, Т. В. Дудка // Економіка АПК. — 2006. — № 10. — С. 31—37.
134. Попов А. Методологические подходы к компенсации потерь сельскому хозяйству из-за нарушения ценового паритета / А. Попов // Международный сельскохозяйственный журнал. — 1998. — № 2. — С. 53—58.
135. Поточна кон’юнктура і прогноз ринків сільськогосподарської продукції та продовольства в Україні на 2007/08 маркетинговий рік. Випуск 18. / [Ю. Я. Гапусенко, С. А. Стасіневич, О. В. Боднар та ін.] ; за ред. О. М. Шпичака, А. В. Розгона. — К. : ННЦ ІАЕ, 2007. — 169, [3] с.
136. Про виконання Державного бюджету України за 2002 рік : Звіт Державного казначейства України (додаток до Наказу Державного казначейства України № 8 від 17 січня 2003 р.) [Електронний ресурс] / Державне казначейство України, Міністерство фінансів України. — Режим доступу : http://budget.rada.gov.ua/kombjudjet/doccatalog/document?id=45179
137. Про виконання Державного бюджету України за 2003 рік : Звіт Державного казначейства України (додаток до Наказу Державного казначейства України № 234 від 24 грудня 2003 р.) [Електронний ресурс] / Державне казначейство України, Міністерство фінансів України. — Режим доступу : http://budget.rada.gov.ua/kombjudjet/doccatalog/document?id=45143
138. Про виконання Державного бюджету України за 2004 рік : Звіт Державного казначейства України (додаток до Наказу Державного казначейства України № 234 від 31 грудня 2004 р.) [Електронний ресурс] / Державне казначейство України, Міністерство фінансів України. — Режим доступу : http://budget.rada.gov.ua/kombjudjet/doccatalog/document?id=45144
139. Про виконання Державного бюджету України за 2005 рік : Звіт Державного казначейства України (додаток до Наказу Державного казначейства України № 249 від 30 грудня 2005 р.) [Електронний ресурс] / Державне казначейство України, Міністерство фінансів України. — Режим доступу : http://budget.rada.gov.ua/kombjudjet/doccatalog/document?id=45145
140. Про виконання Державного бюджету України за 2006 рік : Звіт Державного казначейства України (додаток до Наказу Державного казначейства України № 25 від 30 січня 2007 р.) [Електронний ресурс] / Державне казначейство України, Міністерство фінансів України. — Режим доступу :
http://budget.rada.gov.ua/kombjudjet/doccatalog/document?id=45146
141. Про виконання Державного бюджету України за 2007 рік : Звіт Державного казначейства України (додаток до Наказу Державного казначейства України № 2 від 10 січня 2008 р.) [Електронний ресурс] / Державне казначейство України, Міністерство фінансів України. — Режим доступу :
http://budget.rada.gov.ua/kombjudjet/doccatalog/document?id=45323
142. Про Державний бюджет України на 2008 рік : Закон України № 107-VI від 28 грудня 2007 року [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. — Режим доступу :
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=107-17&p=1225537725402639
143. Про Державний бюджет України на 2009 рік (проект Закону України) [Електронний ресурс] / Кабінет Міністрів України. — Режим доступу :
http://www.minfin.gov.ua/control/publish/article/main?art_id=156403&cat_id=156402
144. Про затвердження Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року : Постанова № 1158 від 19 вересня 2007 року [Електронний ресурс] / Кабінет Міністрів України. — Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1158-2007-%EF&p=1209740037161027.
145. Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001—2004 років : Закон України № 2238-ІІІ від 18 січня 2001 року [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. — Режим доступу :
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2238-14
146. Проблеми фінансової підтримки малих і середніх підприємств на селі / за ред. М. Я. Дем’яненка. — К. : ННЦ ІАЕ, 2004. — 240 с.
147. Протокол про вступ України до Світової організації торгівлі [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. — Режим доступу:
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=981_049
148. Радугин Н. Государственное регулирование агропродовольственного комплекса / Н. Радугин, В. Любимов // АПК – экономика, управление. — 1999. — № 7. — С. 22—23.
149. Растут субвенции аграрному сектору // Экономика сельского хозяйства России : дайджест [по материалам : Agra Europe]. — 1999. — № 9. — С. 31—32.
150. Евенко М. Удосконалення державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки / М. Ревенко // Економіка України. — 2003. — № 12. — С. 51—55.
151. Реформування сільського господарства в Україні: широке поле : зб. статей / за редакцією Штефана фон Крамона-Таубаделя та Людвіга Штріве ; німецька консультативна група з питань економіки при Уряді України. — К. : Фенікс, 1999. — 191 с.
152. Реформування та розвиток аграрного сектора економіки України = Reform and development of agrarian sector economy in Ukraine / [за ред. П. Гайдуцького, Р. Шмідта ; упорядники А. Розгон, І. Кравченко]. — К. : [б.в.], 2001. — 160 с.
153. Реформування та розвиток підприємств агропромислового виробництва (посібник у питаннях і відповідях) / за ред. П.Т. Саблука. — К. : ІАЕ, 1999. — 362 с.
154. Ривак О. С. Пріоритетні напрями діяльності аграрного сектору економіки / О. С. Ривак // Економіка АПК. — 2007. — № 4. — С. 34—39.
155. Річний звіт Національного банку України за 2006 рік [електронний ресурс] / Національний банк України. — К. : Національний банк України, 2007. — 217 с. — Режим доступу :
http://www.bank.gov.ua/Publication/Of_vydan/Annual%20Reports/A_report_2006.pdf
156. Річний звіт Національного банку України за 2007 рік [електронний ресурс] / Національний банк України. — К. : Національний банк України, 2007. — 202 с. — Режим доступу :
http://www.bank.gov.ua/Publication/Of_vydan/Annual%20Reports/A_report_2007.pdf
157. Рішення Сьомих річних зборів Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників (9—10 листопада 2005 року) // Економіка АПК. — 2005. — № 11. — С. 93—94.
158. Ромашкін О. О. Основні напрями державного регулювання сільськогосподарського виробництва / О. О. Ромашкін // Економіка АПК. — 2004. — № 9. — С. 148—154.
159. Саблук П. Т. Аграрна реформа як умова соціально-економічного розвитку сільських територій / П. Т. Саблук // Економіка АПК. — 2003. — № 10. — С. 151—152.
160. Саблук П. Т. Економічний механізм АПК у ринковій системі господа-рювання / П. Т. Саблук // Економіка АПК. — 2007. — № 2. — С. 3—12.
161. Саблук П. Т. Розвитку АПК — надійність і стабільність / П. Т. Саблук // Економіка АПК. — 2005. — № 4. — С. 11—16.
162. Саблук П. Т. Розвиток сільських територій в контексті забезпечення економічної стабільності держави / П. Т. Саблук // Економіка АПК. — 2005. — № 11. — С. 4—12.
163. Саблук П. Т. Соціально-економічна модель постреформованого агропромислового виробництва в Україні : доповідь / П. Т. Саблук // Економіка АПК. — 2000. — № 2. — С. 4—7, 18—21.
164. Савченко Е. Новая идеология механизма государственной финансовой поддержки АПК / Е. Савченко // Международный сельскохозяйственный журнал. — 1997. — № 1. — С. 8—9.
165. Сборник законодательства по сельскому хозяйству / [под ред. зам. Генпрокурора СССР В. А. Болдырева]. — Т.2. — М. : Госюриздат, 1955. — 671 с.
166. Сборник решений по сельскому хозяйству / [под ред. К. И. Орлянкина]. — М. : Сельхозиздат, 1963. — 672 с.
167. Свиноус І. В. Реалізація великої рогатої худоби господарствами населен-ня / І. В. Свиноус // Економіка АПК. — 2007. — № 1. — С. 112—116.
168. Свиноус І. В. Реалізація продукції свинарства господарствами приватного сектору через систему торгово-посередницьких структур / І. В. Свиноус, В. А. Туржанський // Економіка АПК. — 2006. — № 8. — С. 135—138.
169. Сельское хозяйство стран Центральной и Восточной Европы : [по материалам Zemědělské aktuality ; перевод с чешского] // Экономика сельского хозяйства России : дайджест. — 1999. — № 6. — С. 31.
170. Сеперович Н. В. Пріоритети державної підтримки галузі тваринництва в умовах СОТ / Н. В. Сеперович // Облік і фінанси АПК. — 2008. — № 3. — С. 40—45.
171. Серова Е. Обзор бюджетной поддержки АПК России в 1994—2002 гг. [электронный ресурс] / Е. Серова, О. Шик ; Институт экономики переходного периода. — Режим доступа : http://www.iet.ru/files/text/usaid/apk.zip
172. Сільське господарство України за 2004 рік = Statistical agricultural of Ukraine for 2004 / [Державний комітет статистики України]. — К. : ІВЦ Держкомстату України, 2005. — 340 с.
173. Сільське господарство України = Agriculture of Ukraine : 2005 [статистичний збірник = statistical yearbook] / [Державний комітет статистики України]. — К. : ІВЦ Держкомстату України, 2006. — 366 с.
174. Сільське господарство України = Agriculture of Ukraine : 2006 [статистичний збірник = statistical yearbook] / [Державний комітет статистики України]. — К. : ІВЦ Держкомстату України, 2007. — 367 с.
175. Скакун О. Ф. Теорія держави і права : підручник [пер. з рос.] / О. Ф. Скакун. — Харків : Консум, 2001. — 656 с.
176. Скидан О. В. Удосконалення бюджетної класифікації витрат на аграрний сектор / О. В. Скидан // Фінанси України. — 2006. — № 6. — С. 21—26.
177. Стасіневич С. А. Виробництво вітчизняної цукрової сировини потребує державної підтримки / С. А. Стасіневич // Економіка АПК. — 2003. — № 12. — С. 27—30.
178. Стукач Т. М. Аграрний протекціонізм і вільна торгівля при вступі до СОТ / Т. М. Стукач // Економіка АПК. — 2005. — № 3. — С. 146—149.
179. Супіханов Б. К. Бюджетна підтримка сільського господарства / Б. К. Супіханов // Економіка АПК. — 2007. — № 2. — С. 61—67.
180. Тулуш Л. Д. Розвиток системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників в умовах членства України в СОТ / Л. Д. Тулуш // Облік і фінанси АПК. — 2008. — № 3. — С. 46—60.
181. Тьоткін В. І. Удосконалення державної політики соціального розвитку укра-їнського села / В. І. Тьоткін // Економіка АПК. — 2005. — № 11. — С. 19—24.
182. Ушачев И. Г. Агропродовольственный комплекс России: проблемы и решения / И. Г. Ушачев // Економіка АПК. — 2003. — № 3. — С. 3—19.
183. Фещенко Н. М. Окремі аспекти державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників / Н. М. Фещенко // Агроінком. — 2006. — № 3—4. — С. 10—12.
184. Фінанси в період реформування агропромислового виробництва / [М. Я. Дем’яненко, В. М. Алексійчук, А. Г. Борщ та ін.] ; за ред. М. Я. Дем’яненка — К. : ІАЕ УААН, 2002. — 645 с.
185. Финансы и кредитование сельскохозяйственных предприятий / [под ред. канд. экон. наук М. К. Шерменева]. — М. : Сельхозиздат, 1963. — 343 с.
186. Фінансовий словник-довідник / [М. Я. Дем’яненко, Ю. Я. Лузан, П. Т. Саблук, та ін.] ; за ред. М. Я. Дем’яненка — К. : ІАЕ. 2003. — 555 с.
187. Формування і реалізація державної політики розвитку матеріально-технічної бази агропромислового комплексу в Україні : матеріали П’ятих річних зборів Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників (м. Київ, 28—29 січня 2003 року) / відпов. ред. П. Т. Саблук. — К. : ІАЕ, 2003. — 635 с.
188. Харченко Т. Б. Роль держави у забезпеченні якості продукції українських товаровиробників / Т. Б. Харченко // Економіка АПК. — 2004. — № 1. — С. 64—69.
189. Церлевская Е. С. Финансирование и кредитование сельскохозяйственных предприятий / Е. С. Церлевская, Э. З. Колина, Р. В. Костина. — М. : Колос, 1983. — 272с.
190. Цибок В. О. Бюджетна підтримка сільськогосподарських підприємств України за рахунок спеціального режиму справляння ПДВ / В. О. Цибок // Фінанси України. — 2005. — № 12. — С. 71—79.
191. Ціноутворення в процесі реформування агропромислового комплексу України (1990—2001 рр.) / [Шпичак О. М., Плющ І. С., Рижук С. М. та ін.]; за ред. О. М. Шпичака. — К. : [Ін-т аграр. економіки УААН], 2002. — 498 с.
192. Шевчук О. В. Інтеграція України у світову організацію торгівлі / О. В. Шевчук // Економіка АПК. — 2003. — № 10. — С. 129—133.
193. Шпак А. П. Активизация привлечения инвестиций в агропромышленный комплекс Беларуси / А. П. Шпак // Економіка АПК. — 2003. — № 3. — С. 155—159.
194. Шубравська О. Ризики сталого розвитку АПС України в умовах глобалі-зації / О. Шубравська // Економіка України. — 2007. — № 2. — С. 62—68.
195. Шубравська О. В. Формування державної політики сприяння сталому розвитку агропродовольчої системи України / О. В. Шубравська // Економіка АПК. — 2003. — № 3. — С. 46—50.
196. Якуба К. І. Життєвий і трудовий потенціал сільського населення України. Теорія, методологія, практика / К. І. Якуба. — К. : ННЦ ІАЕ, 2007. — 362 с.
197. Ярошенко Ф. О. Забезпечення сільського господарства реальними джерелами фінансування / Ф. О. Ярошенко // Економіка АПК. — 2003. — № 12. — С. 10—12.
198. Achieving Ukraine’s Agricultural Potential: Stimulating Agricultural Growth and Improving Rural Life / The International Bank for Reconstruction and Development, The World Bank, OECD. — Washington DC. 2004
199. Agricultural Support: How is it Measured and What does it Mean? [Electronic resource] / Organisation for economic co-operation and development // Policy Brief. — 2004. — June. — Mode of access : www.oecd.org/dataoecd/63/8/32035391.pdf
200. Agriculture in the European Union (statistical and economic information) 2004 [Electronic resource] / European Union. Directorate-General Agriculture and Rural Development. — Mode of access :
http://ec.europa.eu/agriculture/agrista/2004/table_en/2004 enfinal.pdf
201. Agriculture in the European Union (statistical and economic information) 2005 [Electronic resource] / European Union. Directorate-General Agriculture and Rural Development. — Mode of access :
http://ec.europa.eu/agriculture/agrista/2005/table_en/2005 enfinal.pdf
202. Chapter 9. Ukraine // Agricultural Policies in Non-OECD countries. Monitoring and evaluation / Organisation for economic co-operation and development. — 2007. — C. 143—150.
203. Methodology for the measurement of support and use in policy evaluation / Organisation for economic co-operation and development (Trade and Agriculture Directorate). — Mode of access : http://www.oecd.org/dataoecd/36/47/1937457.pdf
204. Producer and Consumer Support Estimates (OECD Database 1986-2007) [Electronic resource] / Organisation for economic co-operation and development. — Mode of access : http://www.oecd.org/dataoecd/21/14/41003555.zip
205. Producer and Consumer Support Estimates in Ukraine (OECD Database 1986-2005) [Electronic resource] / Organisation for economic co-operation and development. — Mode of access : http://www.oecd.org/dataoecd/55/41/38525374.xls
206. The PSE Manual [Electronic resource] / Organisation for economic co-operation and development (Trade and Agriculture Directorate). — Mode of access : http://www.oecd.org/dataoecd/18/31/41121738.pdf
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.