У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ПРОВЕДЕННЯ ЗІСТАВЛЕННЯ ДАНИХ У СТАТИСТИЦІ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ ТОВАРАМИ
Количество страниц 211
ВУЗ ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1. ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ ТОВАРАМИ ЯК ОБ’ЄКТ СТАТИСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ 11
1.1. Місце зовнішньої торгівлі в системі статистичних робіт та досліджень 11
1.2. Методологічні засади статистики зовнішньої торгівлі товарами 34
1.3. Організація статистичних спостережень у сфері зовнішньої торгівлі товарами 56
Висновки до розділу 1 73
РОЗДІЛ 2. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗІСТАВЛЕНЬ У СТАТИСТИЦІ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ 76
2.1. Типологія основних розбіжностей у даних статистики зовнішньої торгівлі товарами 76
2.2. Аналіз існуючих рекомендацій щодо перевірки достовірності даних та проведення зіставлень у статистиці зовнішньої торгівлі товарами 94
2.3. Аналіз закордонного досвіду проведення зіставлень 113
Висновки до розділу 2 126

РОЗДІЛ 3. СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ “ДЗЕРКАЛЬНИХ” ДАНИХ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ ТОВАРАМИ 129
3.1. Методичний інструментарій та досвід проведення статистичного аналізу “дзеркальної статистики” 129
3.2. Аналіз статистичних даних в розрізі окремих товарних груп 138
3.3. Аналіз статистичних даних зовнішньої торгівлі товарами між Україною та Норвегією 149
Висновки до розділу 3 171
ВИСНОВКИ 173
ДОДАТКИ 177
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 201

ВСТУП

Статистика зовнішньої торгівлі є одним з основних видів статистики, має давню традицію і, в той же час, являється актуальною, так як служить показником залучення та участі країни у світовій торгівлі. Заслуговуючи уваги такої, як вона є, статистика зовнішньої торгівлі є частковим, але найважливішим джерелом для складання національних та міжнародних показників.
Актуальність теми. Універсальний характер статистики зовнішньої торгівлі, тісно пов’язаний з митними процедурами, перетворив її на інструмент економічного діалогу між країнами, що сприяє прояву готовності до концептуального зближення, а також до спілкування на основі порівняння та зіставлення. Сучасна ситуація стану та розвитку зовнішньої торгівлі є особливо важливою, оскільки саме у теперішній час дуже гостро стоять питання інтегрування України до таких організацій як СОТ, ЄС.
Якщо в перші роки становлення української зовнішньоторговельної статистики велика увага приділялася формуванню інформаційної бази, то на сьогодні, коли зібрано достатній масив даних, на перший план виступають задачі аналізу. Дослідження зовнішньоекономічних зв’язків за допомогою специфічних методів забезпечує достовірність інформації, яка всебічно характеризує стан економічних відносин з державами світу. Ця інформація широко використовується для аналізу діяльності у сфері зовнішньої торгівлі та інших зовнішньоекономічних зв’язків в умовах переходу до ринку, а також для прийняття рішень, спрямованих на подальший їх розвиток.
Серед зарубіжних авторів, які займалися статистико-економічним аналізом зовнішньоекономічної діяльності, її методологічними та практичними аспектами, можна виділити таких фахівців, як Р. Аллен, С. Бакулін, І. Беляєвський, К. Вільямсон, Р. Вос, Е. Герде, Г. Григорук, А. Донда, Д. Дайкер, К. Доугерті, А. Еренберг, Н. Єгоров, І. Єлісеєва, В. Золоєв, Дж. Кендел, Л. Клімова, Т. Костєва, О. Кун, Т. Курашева, П. фон Ліппе, Г. Мальцева, В. Мархонько, М. Медведєва, К. Мікалопулус, М. Новіков, М. Пебро, Ф. Портер, Ю. Романов, П. Рижов, І. Ряузов, Д. Сакс, В. Сімчера, М. Собчик, Дж. Тарр, І. Теслюк, Н. Тетельбаум, Л. Тарлицька, С.Фішер, Р. Р. Френклін, Дж. Форрестер, Л. Хоменко, Ю. Шишков, Р. Штрук, Н. Щедрін.
Значний вклад в розробку окремих аспектів формування методології статистики зовнішньоекономічної діяльності внесли вітчизняні вчені: Н. Парфенцева, В. Михайлов, О. Янковий, О. Кулинич, Р. Кулинич, І. Пузанов, Т. Пузанова, Т. Гальчинська, Н. Березнюк, Н. Чепурна, В. Шевчук.
Враховуючи те, що аналіз, прогнозування та прийняття раціональних рішень у сфері зовнішньої торгівлі можливі лише за умови достовірності та репрезентативності статистичних даних, доцільно приділити особливу увагу якості та достовірності даних. У міжнародній статистичній практиці одним із засобів перевірки достовірності даних та підвищення якості статистичної інформації зовнішньої торгівлі є зіставлення даних торговельних країн-партнерів методом “дзеркальної статистики”.
Необхідно також звернути увагу на те, що питанням “дзеркальної статистики” приділяється пильна увага урядом країни та керівництвом Держкомстату України. На політичному рівні процедура проведення зіставлення забезпечує однакове розуміння фактів та завдяки цьому сприяє процесу двосторонніх економічних переговорів і розвитку міжнародного співробітництва.
“Дзеркальна статистика” є порівняно новим науковим напрямом економічної науки та одним з пріоритетних напрямів розвитку статистики зовнішньої торгівлі. Недостатнє висвітлення як теоретичних, так і прикладних аспектів проведення зіставлення даних торговельних країн-партнерів у вітчизняній науці, відсутність фундаментальних досліджень цього питання зумовили вибір теми та актуальність проведеного в дисертації дослідження.


Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тема дисертаційної роботи виконана згідно плану науково-дослідних робіт кафедри статистики Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України як складова частина комплексної наукової теми “Розробка методологічних засад статистичного дослідження соціально-економічного розвитку регіонів України” (номер державної реєстрації 0104U007182).
Наукові здобутки, що містяться в дисертації, знайшли відображення також у науково-практичних розробках у рамках реалізації заходів Стратегії розвитку державної статистики на період до 2008 року за напрямом “Удосконалення процедур збирання, обробки та поширення статистичної інформації”. Особиста участь автора полягає в удосконаленні методологічних аспектів статистики зовнішньої торгівлі товарами України та організаційно-методичних підходів до проведення порівняльного аналізу країн-партнерів.
Мета та завдання дослідження. Мета дослідження полягає в розвитку теоретичних та обґрунтуванні методичних положень щодо проведення зіставлення статистичних даних взаємної торгівлі країн-партнерів за обсягами зовнішньої торгівлі товарами та виявленні шляхів удосконалення статистичного аналізу зіставлення даних, що направлено на підвищення достовірності даних.
Досягнення цієї мети визначає основні завдання дослідження теоретичного, методичного та практичного характеру:
• вивчення сучасного методологічного базису статистики зовнішньої торгівлі товарами;
• виявлення місця та дослідження особливостей “дзеркальної статистики” у статистичних спостереженнях;
• дослідження причин виникнення розбіжностей у статистичних даних;
• обґрунтування перспективності та дієвості методу “дзеркальної статистики”;
• вивчення існуючих рекомендацій міжнародних організацій щодо проведення “дзеркальних” зіставлень;
• аналіз існуючого інструментарію проведення зіставлення методом “дзеркальної статистики”;
• удосконалення методики проведення зіставлення методом “дзеркальної статистики”;
• проведення горизонтального та вертикального аналізів розбіжностей у статистичних даних України та її основних торговельних партнерів країн –членів ЄС;
• проведення повномасштабного зіставлення даних взаємної торгівлі України та Норвегії методом “дзеркальної статистики”.
Об’єктом дослідження є головна сфера зовнішньоекономічної діяльності – зовнішня торгівля товарами.
Предметом дослідження є теоретико-методичні підходи до проведення зіставлення даних методом “дзеркальної статистики”.
Методи дослідження. Основою дослідження є теоретичні та емпіричні методи наукового пізнання, також використано широкий комплекс економіко-статистичних методів: аналізу, динаміки, класифікації, групування, абсолютних, відносних та середніх величин. Для компактного та наочного зображення застосовано табличний та графічний методи. Дисертаційну роботу виконано з використанням сучасного програмного забезпечення Excel та Access.
Інформаційною базою дисертаційної роботи є офіційні видання Держкомстату України, Держмитслужби України, відповідних іноземних національних статистичних служб, інформація бази даних ООН Comtrade та бази даних Євростату Comext. Крім того, були використані матеріали періодичних видань, національні законодавчі та нормативні акти, що регламентують зовнішньоекономічну діяльність, робочі документи міжнародних статистичних організацій і результати проведених автором наукових досліджень.
Наукова новизна одержаних результатів дисертаційного дослідження полягає в теоретичному узагальнені, обґрунтуванні методичних підходів та розробленні рекомендацій щодо проведення аналізу методом “дзеркальної статистики”, що дозволило одержати теоретичні та практичні результати, які мають наукову новизну та характеризують особистий внесок автора.

В дисертації вперше:
• проведено поглиблений аналіз методичних підходів та існуючих рекомендацій щодо зіставлення даних у статистиці зовнішньої торгівлі товарами;
• запропоновано новий методичний підхід до оцінки величини розбіжностей у статистичних даних взаємної торгівлі країн-партнерів з використанням спеціального коефіцієнту розбіжностей в даних;
• використано середнє відхилення розбіжностей для проведення горизонтального та вертикального аналізів даних, що дозволяє визначити ступінь відповідності даних.
Удосконалено:
• методологічні аспекти статистики зовнішньої торгівлі України товарами;
• методичні підходи до проведення порівняльного аналізу.
Дістало подальший розвиток:
• теоретичні засади зіставлення обсягів зовнішньої торгівлі товарами як одного з напрямів статистики зовнішньої торгівлі;
• метод “дзеркальної статистики” в аналізі зовнішньої торгівлі товарами, що дозволило обґрунтувати можливість його використання як одного із дієвих засобів підвищення якості статистичної інформації;
• типологія можливих причин розбіжностей у статистичних даних взаємної торгівлі країн;
• систематизація джерел виникнення розбіжностей у статистичних даних країн-партнерів.
Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає в тому, що сформульовані висновки за результатами здійснених автором досліджень та проведених розрахунків використано при розробленні Методологічних положень щодо ведення статистики зовнішньої торгівлі товарами в Україні, на основі яких ведеться статистика зовнішньої торгівлі товарами, готуються публікації та аналітичні матеріали Держкомстату України, формуються відповіді на запити користувачів усіх рівнів, проводиться порівняльний аналіз даних про взаємну торгівлю товарами України з її торговельними партнерами (довідка № 08/3-7/246 від 29.12.2006 р.). Теоретико-методичні положення дослідження впроваджено у навчальний процес Державної академії статистики, обліку та аудиту (довідка № 401 від 04.05.2007 р.). Методичні підходи до проведення зіставлення передбачено використовувати у подальшому при здійсненні порівняльного аналізу як Держкомстатом України, так і Держмитслужбою України.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаним дослідженням. Наукові результати, що висвітлені в роботі та виносяться на захист, належать особисто автору. Внесок автора в опубліковані колективні роботи конкретизований у списку публікацій.
Апробація результатів дослідження. Основні положення та висновки дисертаційного дослідження апробовані у виступах на третій та четвертій науково-практичних конференціях “Система державної статистики в Україні: сучасний стан, проблеми, перспективи” (6 грудня 2005 р. та 5 грудня 2006 р., м. Київ), третій міжнародній науково-практичній конференції “Дні науки-2007” (1–15 квітня 2007 р., м. Дніпропетровськ), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Статистична оцінка соціально-економічного розвитку” (17 травня 2007 р., м. Хмельницький), спільному семінарі ЄАВТ/ЄЕК/ООН/ДКСУ “Економічна глобалізація: завдання для офіційної статистики” (3–6 червня 2007 р., м. Київ). Теоретичні та практичні результати дисертаційної роботи обговорювалися на засіданнях українсько-російської (13–17 вересня 2004 р., м. Київ, Україна), українсько-чеської (15 серпня 2006 р., м. Київ, Україна) та українсько-норвезької (25–26 січня 2007 р., м. Київ, Україна та 18–20 квітня 2007 р., м. Осло, Норвегія) спільних робочих експертних груп зі статистики зовнішньої торгівлі.
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано десять наукових праць загальним обсягом 4,23 друк. арк., (вісім – індивідуально та дві – у співавторстві), з яких п’ять робіт загальним обсягом 2,41 друк. арк. – у наукових фахових виданнях.

Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, що проявляється в розвитку теоретичних та обґрунтуванні методичних положень щодо проведення зіставлення за методом “дзеркальної статистики” статистичних даних взаємної торгівлі країн-партнерів за обсягами зовнішньої торгівлі товарами. Результати дослідження дозволили сформулювати низку висновків теоретичного та науково-прикладного характеру, що відображають вирішення завдань дисертаційного дослідження відповідно до поставленої мети:
1. Відзначаючи високий ступінь відповідності національної практики багатьом ключовим рекомендаціям Статистичного відділу ООН, необхідно визнати, що перед статистикою України стоїть дуже непросте завдання щодо вдосконалення збирання первинних статистичних даних зовнішньої торгівлі, а також розрахунку макроекономічних показників для подальшого їх використання. Статистика зовнішньої торгівлі є однією з наймолодших галузей статистики в Україні, що зумовлює відсутність досвіду з організації статистики міжнародної торгівлі, наявність певного розриву з загальносвітовою статистичною практикою та необхідність переймати досвід у цій сфері в інших держав. Досі за багатьма напрямками не забезпечувалось зіставлення з міжнародними стандартами, показниками та методами їх формування, що використовуються розвиненими країнами та міжнародними організаціями. У вирішенні зазначених питань першочергове значення має побудова та ефективне використання методології статистичного забезпечення зовнішньої торгівлі.
2. Зважаючи на те, що аналіз, прогнозування та прийняття раціональних рішень у сфері зовнішньої торгівлі можливі лише за умови надійності та репрезентативності статистичних даних, розгляд статистичних проблем доцільно починати з питання про достовірність даних. Статистичні дані мають бути настільки точні, наскільки цього потребує мета дослідження і наскільки це можна виправдати з точки зору витрат. Питання полягає не в тому чи містять статистичні дані помилки, а в тому, чи відомий діапазон помилок. Автором доведено, що одним із засобів перевірки достовірності даних та підвищення якості статистичної інформації є зіставлення даних за методом “дзеркальної статистики”, який полягає у виявленні відмінностей методологічних засад країн-партнерів та визначенні обсягів розбіжностей між торговельними потоками країн при зіставленні їх статистичних даних, а також поясненні цих причин розбіжностей. Обґрунтовано, що використання методу “дзеркальної статистики” є одним з дієвих та пріоритетних напрямів розвитку статистики зовнішньої торгівлі.
3. Виявлено, що основна особливість “дзеркальної статистики” полягає в тому, що проведення порівняльного аналізу не обмежується виявленням великих обсягів розбіжностей у статистичних даних країн і внесенням коригувань до різних компонентів даних. Метою “дзеркального зіставлення” є також гармонізація понятійної бази двох наборів статистичних даних, що може привести до перегляду деяких процедур і визначень зовнішньоторговельної статистики.
4. Автором уперше проаналізовано, систематизовано та узагальнено існуючі методичні підходи та рекомендації міжнародних організацій і окремих країн щодо проведення зіставлень методом “дзеркальної статистики”, що дало змогу визначити основні типи коригувань методологічних аспектів статистики зовнішньої торгівлі товарами, використання яких дозволить підвищити якість результатів проведення порівняльного аналізу в Україні.
5. Встановлено, що розбіжності в даних торговельних країн-партнерів – наслідок дії багатьох факторів, розкрито вплив цих факторів на виникнення розбіжностей. Основні причини помилок в обліку пов’язані з оформленням угод невеликої вартості, неподанням необхідних документів, помилками, відсутністю або неповнотою інформації, а також з навмисним поданням неправильних даних для того, щоб не сплачувати митні платежі за відповідними тарифами або квотами. Дослідження досвіду окремих країн проведення порівняльного аналізу дозволило автору з метою теоретичного розвитку методичних положень проведення зіставлення систематизувати та типологізувати можливі причини виникнення розбіжностей залежно від їхнього походження, а також внести зміни і доповнення до існуючої типології. Результати дослідження свідчать, що найчастіше розбіжності в даних країн виникають за рахунок систем торгівлі, які використовують країни при складанні зовнішньоторговельної статистики, встановлення країни-партнера в експорті/імпорті товарів, а також завищення (заниження) вартості товарів з метою ухилення від сплати податків.
6. На основі аналізу закордонного та вітчизняного досвіду проведення зіставлень, а також з урахуванням рекомендацій відповідних міжнародних організацій, автором запропоновано новий методичний підхід до оцінки міри розбіжностей у статистичних даних взаємної торгівлі країн-партнерів з використанням спеціального коефіцієнта розбіжностей у даних. Зазначений коефіцієнт визначає величину експорту однієї країни, що не покривається відповідним імпортом іншої країни та навпаки. На відміну від інших методичних підходів запропонований метод є найбільш простим й обґрунтованим.
7. Аналіз рекомендацій міжнародних статистичних організацій дозволив автору з метою удосконалення методики порівняльного аналізу запропонувати розрахунок абсолютного та середнього відхилень розбіжностей у даних країн-партнерів, що визначає ступінь відповідності статистичних даних взаємної торгівлі. Автором уперше проведено комплексний горизонтальний та вертикальний аналізи обсягів розбіжностей в даних України та її основних торговельних партнерів країн – членів ЄС (Австрії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Нідерландів, Сполученого Королівства, Угорщини, Франції, Чехії) за 2004–2005 роки за групами товарів з найбільшими обсягами розбіжностей з використанням абсолютного та середнього відхилень розбіжностей у даних. Результати розрахунків свідчать, що у досліджуваному періоді дані експорту України та імпорту обраних країн – членів ЄС за групами товарів з найбільшими обсягами розбіжностей у середньому мають високий ступінь відповідності.
8. Проведене зіставлення методом “дзеркальної статистики” на прикладі взаємної торгівлі України та Норвегії дозволило виявити та пояснити можливі причини виникнення розбіжностей у статистичних базах даних обох країн, основними з яких є торгівля через треті країни, використання давальницької сировини, неправильне визначення країни-партнера та викривлення ціни товару.
9. Автором доведено, що метод “дзеркальної статистики”, за умови коректного його використання, дає можливість визначити і проаналізувати причини розбіжностей в даних у взаємовідносинах з конкретними країнами, виявити ті сфери у статистиці зовнішньої торгівлі товарами, які мають серйозні недоліки в обліку, обробленні, формуванні даних, а також знайти шляхи вдосконалення та доопрацювання даних статистики зовнішньої торгівлі товарами.
10. Запропоновані в дисертації методологічні аспекти статистики зовнішньої торгівлі товарами застосовано при складанні Методологічних положень статистики зовнішньої торгівлі України товарами, окремим розділом яких є питання забезпечення порівнянності статистичних даних. Методичні підходи щодо проведення зіставлення планується використовувати при здійсненні зіставного аналізу України з її торговельними країнами-партнерами Держкомстатом України та Держмитслужбою України.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. В. Єременко. Соціальна економіка. Видання друге, адаптоване й доповнене. – К.: Інформаційно-видавничий центр Держкомстату, 2003, 351 с.
2. Вибіркове спостереження: Термінол. словник. – К.: ДКС України, НТКСД, 2004. – 139 с.
3. В.М. Жуковская. Масштабы и формы теневого импорта в России // Российский внешнеэкономический вестник. – 2006. – №2 (февраль). –С. 37 – 48.
4. Головко В. До питання про інтеграцію економічної статистики // Статистика України. – 2000. – №1. – С. 9 – 11.
5. Гончарова Т.В. Уільям Петті – засновник науки економічної статистики // Статистика України. – 2002. – №2. – С. 87 – 91.
6. Давид Д. Дрисколл. Что такое Международный Валютный Фонд? – Вашингтон: МВФ, 1992. – 27 с.
7. Деев Г.И., Родительская Е.В. Оценка ошибок исчисления индексов внешней торговли с использованием методов статистического моделирования: Препринт WP2/2005/05. – М.: ГУ ВШЭ, 2002. – 24 с.
8. Дослідження торговельної політики України. Документ Світового Банку. – К., 2004. – 174 с.
9. Дьяченко О.В. Аналіз “дзеркальних” статистичних даних зовнішньої торгівлі товарами. // Статистична оцінка соціально-економічного розвитку: Зб. наук. праць. – Хмельницький: Хмельницький ун-тет управління та права, 2007. – С. 72–75.
10. Дьяченко О.В. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності України у 2004 році // Науковий вісник ДАСОА. – 2005. – №1. – С. 39–45.
11. Дьяченко О.В. Аналіз статистичних даних зовнішньої торгівлі товарами між Україною та Польщею // Науковий вісник ДАСОА. – 2006. – №4. – С. 33–38.
12. Дьяченко О.В. Ведення статистики міжнародної торгівлі товарами в країнах-членах Європейського Союзу // Система державної статистики в Україні: сучасний стан, проблеми, перспективи: Зб. текстів доповідей на ІV науково-практичній конференції з нагоди Дня працівників статистики. – К.: ДАСОА, 2006 р. – С. 227–232.
13. Дьяченко О.В. Організація статистичних спостережень у сфері зовнішньої торгівлі товарами в Україні // Статистика України. – 2006. – №3. – С. 4 – 8.
14. Дьяченко О.В. Проблеми “дзеркальної статистики” зовнішньої торгівлі товарами // Проблеми статистики: Зб. наук. праць. – К.: НТК статистичних досліджень, 2005. – №7. – С. 11–15.
15. Дьяченко О.В. Проблеми контролю якості та достовірності статистичних даних зовнішньої торгівлі товарами // Статистика України. – 2005. – №4. – С. 12–16.
16. Дьяченко О.В. Роль статистики зовнішньої торгівлі товарами в економічному житті України // Материалы III Международной научно-практической конференции „Дни науки-2007”. Том 1. Экономические науки. Днепропетровск: Наука и образование, 2007. – С. 30–32.
17. Економічна та Соціальна Рада. Спільний семінар ЄАВТ/ЄЕК ООН/ДКСУ “Економічна глобалізація: завдання для офіційної статистики”, Київ, 3–6 липня 2007. Робочий документ 9.
18. Економічна та Соціальна Рада. Спільний семінар ЄАВТ/ЄЕК ООН/ДКСУ “Економічна глобалізація: завдання для офіційної статистики”, Київ, 3–6 липня 2007. Робочий документ 12.
19. Єрін Д.Л. Статистичні індикатори збалансованості зовнішньої торгівлі // Проблеми статистики: Зб. наук. праць. Вип. 4. – К: НДІ статистики 2003. – С.194–200.
20. Єріна А.М., Мазуренко О.К., Пальян З.О. Економічна статистика: Практикум. – К.: ТОВ “УВПК “ЕксОб”, 2002. – 232 с.
21. Єріна А.М., Моторин Р.М., Головач А.В., Іващенко Н.Т., Мазуренко О.К. Статистика: Навч.-метод. посіб. для самостійного вивч. дисциплін/ Київський національний економічний ун-т/ Єріна А.М. (заг.ред.), Моторин Р.М. (заг.ред.). – К.: КНЕУ, 2002. – 457с.
22. Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державну статистику”// Відомості Верховної Ради України. – № 43. – 2000. – 13 липня.
23. Закон України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців// Відомості Верховної Ради України. – 2003. – №31. – С. 263.
24. Закон України “Про державну статистику”// Відомості Верховної Ради України. – № 43. – 1992. – 27 жовтня.
25. Закон України “Про єдиний митний тариф”//Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, № 19. – С. 259.
26. Закон України Про зовнішньоекономічну діяльність // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – №29. – Ст. 377.
27. Звіт про відрядження до Великобританії заступника начальника управління статистики торгівлі Чернишевої С.В. 14 лютого 1999 р., м. Саутленд, м. Лондон.
28. Зеркальная статистика: границы ее применения при измерении внешней торговли. // Статистика внешней торговли в СССР и государствах-преемниках. / Г. Зарубин, Б. Камински – Вашингтон: Всемирный Банк. – 225 с.
29. Зовнішньоекономічна діяльність України. 1995 рік: Статистичний довідник. – Київ: НДІ статистики Мінстату України, 1996. – 51 с.
30. Зовнішня торгівля України, Стат. зб . / Держкомстат України: Під ред. Ю.М Остапчука. – К., 2002. С. 10, 19, 52.
31. Зовнішня торгівля України, Стат. зб . / Держкомстат України: Під ред. Ю.М Остапчука. – К., 2007. С. 11, 21.
32. Зовнішня торгівля України товарами та послугами у 2006 році / Державний комітет статистики України: Під ред. Остапчука Ю. М. – К., 2006. – С. 66–67.
33. Інкотермс. Умови поставки товарів за офіційними правилами тлумачення торговельних термінів Міжнародної торгової палати (редакція 2000 рік), надруковано: “Урядовий кур’єр”, № 63, 3 квітня 2002 рік, “Урядовий кур’єр”, № 68, 10 квітня 2002 рік.
34. Измерение ненаблюдаемой экономики. 2003: Руководство. М., 2003. – 296 с.
35. Каменщик Д.В. Причины, формы и масштабы правонарушений в импортной деятельности России// Внешнеэкономический бюллетень. – 2002. – № 9. – С.27 – 37.
36. Карпов В., Пугачова М., Степанко В. Статистичний моніторинг соціально-економічних процесів як актуальне завдання державної статистики // Статистика України. – 2000. – № 2. – С. 33–40.
37. Киреев А.А. Международная экономика. – М.: Международные отношения, 1997. – 278 с.
38. Кирнас О., Яценко І. Проблеми експорту в сучасних умовах господарювання // Статистика України. – 2000. – № 2. – С. 41–42.
39. Ковтун Н.В., Столяров Г.С. Загальна теорії статистики: Курс лекцій. – К.: Четверта хвиля, 1996. – 144 с.
40. Козак Ю.Г., Новацький В.М. Міжнародна економіка: Навчальний посібник – К.: АртЕк, 2002. – 436 с.
41. Козик В.В., Панкова Л.А., Даниленко Н.Б. Міжнародні економічні відносини: Навч. посіб. – К.: Знання-Прес, 2001. – 305 с.
42. Кулинич Р.О. Статистичний аналіз взаємозв’язку розвитку економіки і зовнішньої торгівлі України: Автор. дис. канд. ек. наук. – Харків, 2004.
43. Лазерник Лариса. Роль зовнішньої торгівлі для економічного розвитку країни в умовах глобалізації. // Економічний часопис-XXI. – № 9’2003.
44. Мархонько В. М. Методология статистики международной торговли товарами. М., 1999.
45. Мархонько В. Методология статистики международных отношений: обзор 2-го издания рекомендаций ООН. // Вопросы статистики. – 2/2000 – С.25.
46. Медведева М. В. Обзор основных положений методологических рекомендаций ООН по статистике международной торговли товарами. // Ученые записки. – 2002. – №1 (17). – С. 119 – 139.
47. Медведева М. В. Основные направления использования данных таможенной статистики. // Ученые записки. – 2000. – №2 (12). – С. 150 – 162.
48. Методика проведення розрахунків обсягів імпорту (експорту) газу природного та імпорту нафти сирої у сфері статистики зовнішньоекономічної діяльності. Держкомстат України. – К., 2005. – 8 с.
49. Методика расчета показателя “Сокращение расхождений между показателями экспорта в Россию из стран Европейского Союза (по статистике ЕС) и импорта товаров из стран ЕС”. Приложение к Приказу ФТС РФ от 10 июня 2005 г. № 530.
50. Методологічні положення зі статистики. Держкомстат України – К.: АВГуСТ, 2002. – 551 с.
51. Методологічні положення розрахунку індексів середніх цін, фізичного обсягу та умов торгівлі у зовнішній торгівлі товарами. Держкомстат України. НТК статистичних досліджень. – К., 2005. – 34 с.
52. Методологічні положення статистики зовнішньої торгівлі України товарами. Методичний посібник, Держкомстат України, – К., 2005. – 41с.
53. Митна статистика зовнішньої торгівлі України/Державна митна служба України. Щоквартальний бюлетень. – К., 2006. – С. 5.
54. Митна статистика зовнішньої торгівлі України / Державна митна служба України. Щорічний збірник. – К., 2007. – С. 8.
55. Митний кодекс України. – К.: Панорама. Консалтинговий центр, 2002. – 200 с.
56. Митний тариф України. – К., 2001. – 797 с.
57. Михайлов В.С., Дьяченко О.В. Методологічне забезпечення статистики зовнішньої торгівлі. – К.: ДАСОА, 2007. – 106 с.
58. Михайлов В.С., Жаворонкова Л.А., Чернишева С.В. Методологічні основи вибіркових спостережень в статистиці зовнішньої торгівлі. – К.: НДІ статистики, 1998. – 52 с.
59. Михайлов В.С. Забезпечення достовірності статистичних даних у сфері зовнішньої торгівлі // Статистика України. – 2001. – № 2. – С. 24–30.
60. Михайлов В.С. Зовнішньоекономічна діяльність: система статистичних класифікацій та групувань // Проблеми статистики. Зб. наук. праць. Вип. 5. – К: НДІ статистики 2005. – С. 77–85.
61. Михайлов В.С. Зовнішньоекономічна діяльність як об’єкт статистичного дослідження / Проблеми статистики: Зб. наук. праць. – К.: НДІ статистики, 2001. – С. 29–32.
62. Михайлов В.С. Методологічні засади статистики зовнішньоекономічної діяльності: Автор. дис. докт. ек. наук. – Київ, 2005.
63. Михайлов В.С. Методологічні проблеми формування статистики зовнішньої торгівлі // Проблеми статистики. Зб. наук. праць. Вип. 5. – К: НДІ статистики 2003. – С.52–57.
64. Михайлов В.С. Основні поняття та визначення митної статистики / Проблеми статистики: Зб. наук. праць. – К.: НДІ статистики, 2002. – С. 22–27.
65. Міжнародна статистика: Навчальний посібник / З.О. Насінник, В.П. Сторожук, П.Г. Вашків та ін. За ред. З.О. Насінника. – Тернопіль: Економічна думка, 2000. – 195 с.
66. Мікроекономіка і макроекономіка: Підруч. для студентів екон. спец. зал. освіти: у 2ч. / С.Будаговська, О.Кілієвич, І.Луніна та ін.; За заг. ред. С.Будаговської. – К.: Основи, 1998. – 518 с.
67. Мікула Н. Міжтериторіальне та транскордонне співробітництво: Монографія. – Львів: ІРД НАН України, 2004. – 395 с.
68. Моторин Р.М. Тенденції розвитку економічної статистики // Проблеми статистики. Зб. наук. праць. Вип. 3. – К: НДІ статистики 2003. – С.33–36.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.