У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МЕХАНІЗМ ОЦІНКИ КРЕДИТОСПРОМОЖНОСТІ ПОЗИЧАЛЬНИКІВ БАНКІВ УКРАЇНИ
Количество страниц 215
ВУЗ Львівський інститут банківської справи
Год сдачи 2010
Содержание Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи дослідження механізму оцінки кредитоспроможності позичальників банків.
1.1. Сутність поняття „кредитоспроможність позичальників банків”.
1.2.Структура механізму оцінки кредитоспроможності позичальників.
1.3.Зарубіжний досвід визначення кредитоспроможності позичальників банків.
Висновки до розділу 1
Розділ 2. Аналіз і оцінка кредитоспроможності позичальників банків.
2.1. Аналіз кредитної діяльності банків України.
2.2. Визначення проблем існуючих методик оцінки кредитоспроможності.
2.3. Методика оцінки кредитоспроможності позичальників (на прикладі підприємств промисловості та торгівлі).
Висновки до розділу 2
Розділ 3. Напрями удосконалення механізму оцінки кредитоспроможності позичальників банків.
3.1. Методичні підходи до аналізу та оцінки зовнішнього середовища позичальників банків.
3.2. Рейтингування позичальників на основі оцінки кредитоспроможності
3.3. Концептуальні засади удосконалення механізму оцінки кредитоспроможності позичальників банків.
Висновки до розділу 3
Висновки
Список використаних джерел
Додатки


ВСТУП

Актуальність теми. Створення адекватної та самодостатньої економічної системи є пріоритетною задачею України на сучасному етапі становлення та розвитку ринкової економіки. Важливу роль в цьому відіграють банки як суб'єкти кредитних відносин, які, зважаючи на недостатній розвиток фінансового ринку та невідповідність обсягів капітального інвестування реальним потребам економіки, є основним каталізатором економічного розвитку держави.
Водночас із забезпеченням банківському бізнесу найбільшої частки доходів кредитні операції залишаються і найбільшим джерелом ризиків. Незважаючи на те, що частка прострочених та сумнівних кредитів в сукупному кредитному портфелі банківської системи України на 01.01.2008р. складала 1,7%, що є досить низьким показником, в абсолютному виразі це становить 7,3 млрд. грн. При цьому, зважаючи на економічне і політичне становище в Україні та розгортання світової фінансово-банківської кризи, можна стверджувати, що обсяг проблемної заборгованості українських банків не зазнає суттєвого скорочення найближчим часом.
Саме тому захист від ризиків, зокрема від кредитного ризику як одного з основних, є серед пріоритетних завдань банківської системи України. Особливого значення це питання набуває у зв'язку з інтеграцією вітчизняної банківської системи у світову та напередодні впровадження у практичну діяльність нових стандартів банківської діяльності Базель ІІ „Міжнародна конвергенція вимірювання капіталу та стандартів капіталу: нові підходи”.
Оскільки джерело кредитного ризику банку полягає у нездатності позичальника своєчасно та в повному обсязі виконати свої зобов'язання за отриманим кредитом, одним із заходів, спрямованих на мінімізацію збитків, є проведення якісної оцінки його кредитоспроможності. Існуючі проблеми сучасних умов становлення ринкових відносин в Україні – тіньова економіка, недосконалість правової бази та податкової системи – спричиняють необхідність вдосконалення існуючого механізму оцінки кредитоспроможності клієнтів банків.
Значний внесок у розробку питань оцінки кредитоспроможності позичальників банків зробили західні економісти Е.Альтман, А.Бітті, К.Бюлер, Е.Ваухем, Д.Гелей, Ф.Захер, Т.Карлін, М.Кроухі, А.Макмін, А.Томпсон, Г.Притч, П.Рассел, М.Роберт, М.Слау. Серед українських вчених, які приділили даному питанню наукові праці, - І.Бланк, Вал.Галасюк, Вік.Галасюк, О.Дзюблюк, Г.Земітан, В.Кочетков, С.Науменкова, А. Поддєрьогін, С. Фролов, К.Щиборщ. Серед російських вчених, праці яких можна виділити, - В. Ковальов, А. Кривцова, Г. Поляк, В. Савчук.
Віддаючи належне вченим, що досліджують проблему банківського ризик-менеджменту та оцінки кредитоспроможності, слід зазначити, що методичні підходи до визначення кредитоспроможності позичальників вітчизняних банків потребують подальших досліджень. Зокрема, в більшості методик оцінки кредитоспроможності використовуються підходи, не завжди адаптовані до умов вітчизняної економіки, або інструментарій, практичне застосування якого в значній мірі ускладнює процес банківського кредитування.
Актуальність даних проблем для розвитку вітчизняної банківської системи в період становлення ринкової економіки визначила вибір теми дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям дисертаційного дослідження пов'язаний з науковими темами Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України, зокрема „Роль малих та середніх банків у розвитку підприємництва регіону і держави в цілому” (номер державної реєстрації 0102U000693). В межах даної теми автором розроблено рекомендації щодо вдосконалення системи рейтингування позичальників банків України у відповідності до вимог міжнародних стандартів банківської діяльності Базель ІІ „Міжнародна конвергенція вимірювання капіталу та стандартів капіталу: нові підходи”.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертації є теоретико-методичне обґрунтування та удосконалення механізму оцінки кредитоспроможності позичальників банків.
Досягнення поставленої мети було забезпечене розв'язанням наступних взаємопов'язаних задач:
- дослідити сутність понять „кредитоспроможність”, „оцінка кредитоспроможності”, „механізм оцінки кредитоспроможності”;
- узагальнити іноземний та вітчизняний досвід в сфері оцінки кредитоспроможності, визначити можливості вдосконалення універсальної методики, що використовується українськими банками;
- узагальнити та систематизувати складові інформаційного забезпечення фінансового аналізу та сформувати кваліфікаційні вимоги до даних, що використовуються в процесі оцінки кредитоспроможності;
- обґрунтувати підхід до оцінки кредитоспроможності як системи аналізу на макрорівні та на мікрорівні, а також розробити критерії кредитоспроможності позичальника як поєднання сприятливих зовнішніх умов та наявності внутрішнього потенціалу;
- вдосконалити систему аналізу фінансового стану підприємства – позичальника банку, в тому числі за рахунок диференціації підходів до оцінки за галузевою ознакою;
- розробити методичні підходи до оцінки зовнішнього середовища існування позичальника, визначити фактори, які чинять суттєвий вплив на розвиток підприємства та на результати його фінансово-господарської діяльності;
- розробити методичні підходи до рейтингування підприємств на основі аналізу та оцінки мікро- та макро-факторів, що впливають на діяльність підприємства;
- дослідити структуру механізму оцінки кредитоспроможності в системі управління ризиками банківської діяльності та розробити рекомендації щодо його вдосконалення.
Об'єктом дослідження є процеси кредитування юридичних осіб та їх взаємовідносини з банками.
Предметом дослідження є теоретико-методичні та прикладні засади формування механізму оцінки кредитоспроможності позичальників – юридичних осіб.

Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослідження є основні положення сучасної економічної теорії щодо сутності банківської діяльності, механізму їх функціонування та ролі в процесі суспільного відтворення, фундаментального аналізу, стратегічного та ризик-менеджменту, а також фундаментальні праці вітчизняних та зарубіжних вчених у галузі ризик-менеджменту та оцінки кредитоспроможності підприємств.
Обґрунтованість та достовірність отриманих результатів забезпечується застосуванням наступних методів наукового дослідження: аналізу, синтезу – для всебічного вивчення об'єкту дослідження, стохастичного та детермінованого – для визначення та прогнозування фінансового стану позичальника в процесі оцінки кредитоспроможності, експертних оцінок і сценаріїв, психологічного, морфологічного – для формування підходів до удосконалення механізму оцінки кредитоспроможності позичальників банків, порівняльного – для визначення спільних рис різних методик аналізу позичальників у фінансових системах різних країн, а також в банківській системі України, побудови системи показників - для формування системи оцінки факторів зовнішнього середовища, побудови системи аналітичних таблиць, балансового, економіко-статистичного методів – для встановлення нормативних значень показників фінансового стану підприємств різних видів економічної діяльності, абстрактно-логічного методу – при обґрунтуванні та узагальненні теоретичних висновків та практичних рекомендацій.
Інформаційною основою дослідження стали законодавчі акти Верховної Ради України, нормативні акти Національного банку України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади, локальні положення та інструкції ВАТ „Електрон Банк”, АКБ „ХФБ Україна”, ВАТ „Райффайзен Банк Аваль” та інших вітчизняних та закордонних банків.
В роботі використані статистичні дані Національного Банку України, Державного комітету статистики України, Львівського обласного управління статистики, Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, дані Інтернет-мережі та періодичних видань, річна фінансова звітність низки українських підприємств.
Наукова новизна дисертаційного дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні та розробці комплексу питань, пов'язаних з вдосконаленням механізму оцінки кредитоспроможності позичальників банків в сучасних умовах.
Особистий внесок автора у вирішення даної проблеми, який містить елементи наукової новизни і винесений на захист, полягає в наступному:
уперше:
- розроблено концептуальні засади формування методології оцінки кредитоспроможності юридичних осіб – позичальників банків на основі комплексного підходу до визначення фінансового стану і якісних показників фінансово-господарської діяльності позичальника та врахування впливу факторів зовнішнього середовища в залежності від виду економічної діяльності та стан ринкової конкуренції. При цьому автором розроблено диференційовані нормативні значення показників фінансового стану для підприємств різних видів економічної діяльності, отриманих за результатами дослідження групи підприємств торгівлі та промисловості з різною якістю обслуговування банківських кредитів. З метою оцінки зовнішнього середовища функціонування позичальника розроблено низку числових та аналітичних показників для проведення конкурентного та галузевого аналізу;
удосконалено:
- методичні підходи до рейтингування позичальників банків у відповідності до вимог міжнародних стандартів банківської діяльності за критерієм фінансового стану, якісних характеристик та наявності сприятливого зовнішнього середовища з метою підвищення ефективності ризик-менеджменту в банківській установі;
- механізм оцінки кредитоспроможності позичальників банками шляхом підвищення якості інформації про позичальника та рівня кваліфікації кадрів у банківській сфері, оновлення організаційної структури банків та покращення їх матеріально-технічної бази;

отримали подальший розвиток:
- принципи формування інформаційного забезпечення та основні вимоги до даних, які використовуються в процесі фінансового аналізу позичальника, з метою підвищення достовірності оцінки кредитоспроможності позичальників банків.
Практичне значення одержаних результатів полягає в можливості використання елементів розроблених методичних рекомендацій в локальних методиках оцінки кредитоспроможності позичальників комерційних банків для підвищення ефективності захисту від можливих втрат за активними операціями. Підходи до оцінки зовнішнього середовища функціонування підприємства можуть використовуватись при аналізі перспектив інвестування, здійснення інших активних операцій фінансово-кредитними установами, та в процесі управлінського аналізу на підприємствах.
Основні положення дисертації були використані в практичній діяльності Відділення ВАТ „СЕБ Банк” в м.Львів (акт впровадження №2-19/168 від 09.06.2008р.), ВАТ „Електрон Банк” (акт впровадження №10-1/467 від 30.05.2008р.), Львівського відділення АКБ „ХФБ Україна” (акт впровадження №12/46 від 13.08.2007р.).
Особистий внесок здобувача. Теоретичні положення, висновки та результати дослідження, які виносяться на захист, одержані автором самостійно. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використано лише ті ідеї та положення, які є результатом особистих досліджень автора.
Апробація результатів роботи. Результати дослідження доповідалися, обговорювалися та отримали позитивну оцінку на ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції “Економічні проблеми ринкової трансформації України” (19 листопада 2003р., Львів), на ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції „Економічні проблеми ринкової трансформації України” (16 березня 2005р., Львів), на ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції аспірантів та молодих вчених „Розвиток фінансово-кредитної системи України: здобутки, проблеми, перспективи” (25-26 жовтня 2007р., Львів).
Публікації. Основні положення дисертаційної роботи опубліковані в дванадцяти наукових статтях і матеріалах науково-практичних конференцій загальним обсягом 4,9 д.а., з них особисто автору належить 4,6 д.а. У фахових виданнях опубліковано 8 наукових статей загальним обсягом - 3,1 д.а., з них особисто автору належить 2,8 д.а.
Структура і обсяг роботи. Загальний обсяг дисертації – 200 сторінок у комп'ютерному наборі, у тому числі основного тексту – 183 сторінки. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, містить 6 рисунків, 23 таблиці та 4 додатки. Список використаних джерел нараховує 160 найменувань.


Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації виконано теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення наукового завдання щодо вдосконалення механізму оцінки кредитоспроможності позичальників банків України. Проведені в дисертації дослідження дозволяють зробити наступні узагальнення і висновки, які мають теоретичне та прикладне значення:
1. Аналіз вітчизняних та закордонних наукових праць, публікацій та методик різних фінансових установ засвідчив, що кредитний ризик є одним з визначальних в банківській справі. З глобалізацією світової фінансової системи та розширенням спектру фінансових інструментів поняття кредитного ризику набуватиме все більшого значення. Одним з основних заходів мінімізації кредитного ризику більшістю науковців визнається оцінка кредитоспроможності позичальників банків.
2. На основі проведеного системного аналізу вітчизняної та закордонної практики оцінки кредитоспроможності позичальників виділено спільні та відмінні риси різноманітних методик, а також систематизовано методологічний інструментарій аналізу кредитоспроможності. Обґрунтовано теоретичну концепцію методичних підходів до оцінки кредитоспроможності на основі синтезу фінансового аналізу, аналізу якості управління, обліку, контролю, технологічного рівня та оцінки зовнішнього середовища функціонування підприємства. Принципові відмінні особливості концепції полягають в оцінці кредитоспроможності як системи факторів, що мають невідворотний вплив на здатність підприємства розрахуватись за своїми зобов'язаннями.
3. В роботі конкретизовано та систематизовано складові системи інформаційного забезпечення фінансового аналізу позичальника. Визначено, що з метою отримання достовірних результатів про фінансовий стан позичальника структура даних, що аналізується, повинна відповідати Директиві Європейського парламенту щодо прозорості компаній (Transparency Directive), а саме, крім фінансової та статистичної звітності, містити достатній обсяг аналітичних пояснень та інтерпретації даних фінансової звітності, розкриття ризиків, пояснення загальних тенденцій динаміки фінансового стану, аудиторський висновок, який відповідає Міжнародним стандартам аудиту тощо. Встановлено, що дані, які використовуються під час оцінки кредитоспроможності, повинні відповідати критеріям повноти (вичерпності), достовірності та верифікованості, актуальності, об'єктивності, порівнюваності та надавати можливість визначити кредитоспроможність підприємства.
4. Проведене дослідження дозволило розробити концептуальні засади формування методології оцінки кредитоспроможності суб’єктів господарювання – позичальників банків на основі комплексного підходу до оцінки фінансового стану і якісних показників фінансово-господарської діяльності позичальника (мікро-рівень) та врахування впливу факторів зовнішнього середовища з огляду на вид економічної діяльності та стан ринкової конкуренції (макро-рівень). Цінність розроблених методичних підходів до оцінки кредитоспроможності позичальників банків визначається такими факторами:
- враховуються різні аспекти фінансово-господарської діяльності підприємства, в тому числі ті фактори, які безпосередньо не підлягають корекції з боку підприємства і є факторами безумовного зовнішнього впливу;
- обрані критерії визначення інтегрованого рейтингу кредитоспроможності поєднують досвід визначення кредитоспроможності вітчизняними та закордонними авторами;
- запропоновані нормативні значення ряду показників визначені дослідним шляхом за допомогою математичного інструментарію.
5. За результатами дослідження наукової практики та проведеного власного критичного аналізу ряду існуючих методик оцінки кредитоспроможності розглянуто набір показників для оцінки фінансового стану потенційного позичальника, який містить шість коефіцієнтів, що дозволяють оцінити різні аспекти фінансової діяльності. Запропоновано алгоритм розрахунку показників з прив'язкою до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, що діють в Україні. Для повної оцінки кредитоспроможності доцільно доповнювати фінансовий аналіз оцінкою факторів, що характеризують якість управління, діяльність фінансових служб та технологічний рівень підприємства як сукупності параметрів, що мають безпосередній вплив на реалізацію виробничого потенціалу позичальника. Такий підхід дозволяє найбільш повно оцінювати мікро-середовище суб’єкта господарювання та аспекти його фінансово-господарської діяльності.
6. В процесі аналізу альтернативних методик оцінки кредитоспроможності визначено, що більшість авторів не приділяє належної уваги аналізу зовнішніх факторів впливу на діяльність позичальника. В роботі обґрунтовано вплив зовнішнього середовища як одного з визначальних факторів кредитоспроможності. Автором запропоновано систему оцінки макро-середовища - зовнішнього оточення підприємства – позичальника.
7. Розроблену систему показників оцінки фінансового стану, якісних факторів та оцінки впливу зовнішніх факторів на діяльність позичальника узагальнено в методичні підходи до оцінки кредитоспроможності позичальника банку, які за своїми характеристиками та методологією придатні для використання в системах рейтингування активів на виконання вимог міжнародних стандартів Базель ІІ „Міжнародна конвергенція вимірювання капіталу та стандартів капіталу: нові підходи”. Запропоновані методичні підходи до оцінки кредитоспроможності охоплюють аналіз мікро- (фінансового стану та якісних характеристик стилю управління та ведення фінансових справ на підприємстві) і макросередовища (аналіз галузі та конкурентного поля) суб’єктів господарювання – позичальників банку. Такий підхід найбільш повно розглядає усі сфери діяльності підприємства і дозволяє своєчасно виявити можливі ризики, пов'язані з кредитною операцією.
8. З метою вдосконалення механізму оцінки кредитоспроможності позичальників банків необхідним є модернізація основних її структурних елементів. Автором розроблено рекомендації щодо вдосконалення механізму оцінки кредитоспроможності позичальників шляхом оновлення організаційної структури банків та покращення їх матеріально-технічної бази, підвищення якості інформації про позичальника та підвищення рівня кваліфікації кадрів у банківській сфері, зокрема:
- на рівні Національного банку України та уряду необхідно визначити концепцію переходу банківської системи України до міжнародних стандартів банківської діяльності Базель ІІ «Міжнародна конвергенція вимірювання капіталу та стандартів капіталу: нові підходи», реалізувати програму переходу банківської системи України до нових методів оцінки кредитоспроможності позичальників та ризиків банківських активів, закріпити на законодавчому рівні ряд юридичних ініціатив Національного банку України та Асоціації українських банків щодо поступового впровадження в практичну діяльність стандартів Базель ІІ;
- з метою підвищення ефективності діяльності та створення адекватних систем оцінки кредитоспроможності банкам України необхідно створити відповідні підрозділи ризик-менеджменту та розробити відповідну локальну нормативну базу і план фінансування витрат з організації інформаційної інфраструктури, розробки програмного забезпечення для оцінки кредитоспроможності та ризиків та підготовки кадрів. Банкам рекомендовано запровадити в практичну діяльність систему оцінки кредитоспроможності, засновану на системі рейтингування позичальників за рівнем кредитного ризику із врахуванням аналізу зовнішнього середовища підприємств – позичальників;
- на урядовому рівні необхідно вдосконалити податкову систему з метою підвищення транспарентності вітчизняного бізнесу, справедливого відображення фінансових результатів та нарахованих страхових резервів банків, а також вдосконалити систему вищої освіти з метою підвищення кваліфікації випускників банківських спеціальностей вищих навчальних закладів.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Господарський кодекс України : за станом на 1 січня 2007 р. (Бібліотека офіційних видань Верховної Ради України) – Режим доступу до нормат. акту: http://zakon1.rada.gov.ua
2. Закон України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні, затверджений Верховною Радою України від 16.07.1999 зі змінами і доповненнями (Бібліотека офіційних видань Верховної Ради України) [Електронний ресурс] – Режим доступу до нормат. акту: http://zakon1.rada.gov.ua
3. Закон України Про банки і банківську діяльність (Бібліотека офіційних видань Верховної Ради України) – Режим доступу до нормат. акту: http://zakon1.rada.gov.ua
4. Артем'єва В. Риски кредитования малого бизнеса / В.Артем'єва // Банковское дело в Москве. – 2004. - №2. - С.22-28.
5. Арутюнян А.Б. Опыт применения моделей Фулмера и Спрингейта в оценке венгерских предприятий сельского хозяйства и пищевой промышленности [Електронний ресурс] / А.Б.Арутюнян - Режим доступу: www.cfin.ru
6. Атамась С.В. Моделирование оценки привлекательности предприятий [Електронний ресурс] / С.В. Атамась - Режим доступу: http://www.grata.com.ua
7. Аудит бизнес-стратегии // Новые рынки. – 2002. - №2(8). - С.18-26.
8. Балацький Є. Проблемы управления кредитными рисками / Є.Балацький // Финансовый менеджмент. – 2002. - №3. - С.45-58.
9. Басовський Л.Є. Комплексный экономический анализ хозяйственной деятельности / Л.Є. Басовський, Є.М. Басовська – М. : Инфра-М, 2003. – 230 с.
10. Басовський Л.Є. Экономический анализ (Комплексный экономический анализ хозяйственной деятельности) : учебное пособие / Л.Є. Басовський, А.М. Луньова, А.Л. Басовський. – М. : Инфра-М, 2005 – 306 с. – (Серия "Высшее образование").
11. Башнянин Г.І. Аналіз кількісних змін у структурі суб'єктів малого бізнесу у Львівщині / Г.І. Башнянин, І.О. Нужна // Торгівля, комерція, підприємництво. – 2000. - №3. – С. 75-78 (Збірник наукових праць / Львівська комерційна академія; №3).
12. Благодєтєлєва-Вовк С.Л. Інституційні зміни середовища діяльності банків / С.Л. Благодєтєлєва-Вовк // Акутальні проблеми економіки. – 2003. - №2. – С. 23-28.
13. Бланк І.О. Финансовый менеджмент / І.О. Бланк. – К. : Ніка-Центр Ельга, 1999. – 303 с.
14. Боднар Н. Комплексный анализ и оценка эффективности финансовой деятельности организации [Електронний ресурс] / Н. Бондар. - Режим доступу: www.economics.com.ua
15. Булгакова Л.Н. Операционный леверидж. Золотое правило экономики. Теория и практика / Л.Н.Булгакова // Финансовый менеджмент. - 2001. - №4. – С.14-19.
16. Бурдюгов А. Порядок розрахунку коефіцієнта ризику та норми резервування банку при кредитуванні інвестиційних проектів / А. Бурдюгов // Вісник НБУ. – 2005. - №1 (107). - С.4-7.
17. Бюлер К. Обуздание риска / К. Бюлер, Г. Притч // The McKinsey Quarterly. 2003. - № 4. – С.185-220.
18. Бюлетень Національного банку України. – НБУ. – 2006. - №11 (164). – 65 с. Бюлетень Національного банку України, №1 (166), січень 2007
19. Верген Г. Фундаментальный анализ [Електронний ресурс] / Г.Верген. - Режим доступу: http://www.dinform.ru/invest/
20. Вітлінський В.В. Економічний ризик і методи його вимірювання: Підручник. / В.В.Вітлінський, С.І.Наконечний, О.Д.Шарапов. – К. : ІЗМН. – 1996. – 400 с.
21. Волков С.Н. Оценивание кредитного риска: теоретико-вероятностные подходы [Електронний ресурс] / С.Н.Волков. - Режим доступу: www.finances.kiev.ua
22. Воронін Д.П. Макроэкономическое регулирование кредитных рисков [Електронний ресурс] / Д.П.Воронін. - Режим доступу: www.cfin.ru
23. Гаврилов А.А. Анализ взаимосвязи финансового результата и обеспеченности собственными оборотными средствами / А.А. Гаврилов, Е.Н. Канайдін. // Менеджмент в России и за рубежом. – 2000. - №1. – С.11-14.
24. Галасюк Вал. Концептуальні основи оцінки кредитоспроможності позичальників [Електронний ресурс] / Вал. Галасюк, Вік.Галасюк. - Режим доступу: www.cowperwood.dnepr.net
25. Галасюк Вал. Методика оцінки кредитоспроможності позичальників (етап аналізу умов кредитування) / Вал. Галасюк, Вік.Галасюк. // Вісник НБУ. - 2002. - №2. - С.39-45.
26. Галасюк Вал. Методика оцінки кредитоспроможності позичальників (аналіз здатності позичальника генерувати SC-потоки[Електронний ресурс] / Вал. Галасюк, Вік.Галасюк. - Режим доступу: www.cowperwood.dnepr.net
27. Галасюк Вал. Оцінка кредитоспроможності позичальників – що оцінюємо? / Вал. Галасюк, Вік.Галасюк. // Вісник НБУ. – 2001. - №5. – С.54-56.
28. Галасюк Вал. SGMCA – спрощений метод оцінки кредитоспроможності компаній на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку / Вал. Галасюк, Вік.Галасюк. // Вісник НБУ. – 2006. - №10 – С.14-18.
29. Галасюк Вал. Расчёт коэффициентов, характеризующих финансовую устойчивость предприятия, на основе новой формы бухгалтерского баланса согласно Положению (Стандарту) бухгалтерского учёта 2 «Баланс» [Електронний ресурс] / Вал. Галасюк, Д. Кабаченко, О. Бобир - Режим доступу: www.cowperwood.dnepr.net
30. Головач А.В. Банківська статистика. / А.В. Головач, В.Б. Захожай, Н.А. Головач. – К.: Українсько – фінансовий інститут менеджменту і бізнесу. – 1998. – 190 с.
31. Гольцберг М. Какой кошмар! У нас растут продажи... / М.Гольцберг, Л.Хасан-Бек. // Финансовый директор. – 2001. - №4. – С.8-15.
32. Гольштейн Г.Я. Стратегический менеджмент [Електронний ресурс] / Г.Я. Гольштейн - Режим доступу: http://www.aup.ru/books/m24/5.htm
33. Грачев А.В. Оценка платежеспособности предприятия за период / А.В.Грачев. // Финансовый менеджмент. – 2002. - №6. – С.16-25.
34. Грищенко О.В. Анализ и диагностика фінансово-хозяйственной деятельности предприятия. Учебное пособие [Електронний ресурс] / О.В. Грищенко. - Режим доступу: http://www.aup.ru
35. Грудзевич Я.В. Ризики у банківській сфері: теоретична концептуалізація та проблеми класифікації / Я.В. Грудзевич, І.О. Нужна. // Світ фінансів. – 2006. – №1(6). – С.124-129.
36. Дзюблюк О. Проблеми забезпечення ефективного функціонування банківської системи в перехідній економіці / О. Дзюблюк. // Вісник НБУ. – 2005. - №3 (109). - С.30-35.
37. Діагностика сектору кондитерських виробів. Жовтень 2006 / InMind на замовлення проекту БІЗПРО за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.bizpro.org.ua
38. Діагностика сектору пошиття одягу України за період 2000-2005 р.р. / Емерджекс Бізнес Солюшнз на замовлення проекту БІЗПРО за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.bizpro.org.ua
39. Ділові очікування підприємств України – результати опитування НБУ за ІV квартал 2006 року [Електронний ресурс]. - Режим доступу: www.bank.gov.ua
40. Загородній А.Г. Фінансовий словник / А.Г. Загородній, Г.Л. Вознюк, Т.С. Смовженко. – Львів: ДУ Львівська політехніка. – 2002. – 116 с.
41. Заруба Ю. Стрес-тест для банківської системи. / Заруба. // Вісник НБУ. – 2005. - №2(108). - С.26-27.
42. Земитан Г. Методы прогнозирования финансового состояния организации [Електронний ресурс]. / Г. Земитан - Режим доступу: www.economics.com.ua
43. Ейгель Ф. Критерии оценки кредитного риска [Електронний ресурс] / Ф.Ейгель. // Рынок Ценных Бумаг. - Режим доступу: http://www.rcb.ru
44. Єфімова М.Р. Общая теория статистики: Учебник. / М.Р. Єфімова, О.В. Петрова, В.Н. Румянцев. – М.: ИНФРА-М. - 1998. – С. 416-434.
45. Інструкція Центрального Банку Росії, затверджена 1.10.1997 № 17 Про складання фінансової звітності [Електронний ресурс]. - Режим доступу: www.bankir.ru
46. Ічкітідзе Ю. Методы оценки и снижения кредитных рисков предприятий / Ю. Ічкітідзе, В. Хазанова. // Финансовый директор. – 2002. - №5. – С.8-12.
47. Калашникова З.В. Перспективы развития механизма кредитования торговых организаций российскими коммерческими банками. / З.В. Калашникова. // Финансовый менеджмент. – 2002. - №3. – С.15-19.
48. Каспаров А.В. Дистанционный анализ финансового состояния контрагентов: проблемы и методы их решения [Електронний ресурс]. / А.В. Каспаров, О.В. Єременко, О.М. Леонтьєва, І.А. Фанталова. - Режим доступу: www.cfin.ru
49. Карлин Т. Анализ финансовых отчётов (на основе GAAP): Учебник / Т. Карлин, А. Макмин. – М.: ИНФРА-М. – 1999. – 358 с.
50. Кашин В. Управление рисками при кредитовании субъектов малого предпринимательства / В. Кашин. // Банковские технологи. – 2002. - №11. – С.4-7.
51. Керимов В.Э. Финансовый леверидж как эффективный инструмент управления финансовой деятельностью предприятия / В.Э. Керимов, В.М.Батурин. // Менеджмент в России и за рубежом. – 2000.- №2.-С.13-17.
52. Кирисюк Г.М. Оценка банком кредитоспособности заемщика / Г.М. Кирисюк, В.С. Ляховський // Деньги и Кредит. – 1993. - №4. - С.30-35.
53. Ковалёв В.В. Финансовый анализ. Методы и процедуры. / В.В. Ковалёв – М.: Финансы и статистика. – 2001. – 432 с.
54. Колышкин А. Новые подходы к оценке вероятности банкротства / А. Колышкин. // Бухгалтерские вести. - 2003. - №3. – С.3-9.
55. Комаха О. Эффективное управление кредиторской задолженностью [Електронний ресурс]. / О. Комаха. // Финансовый директор. – 2003. – Режим доступу: www.kareta.com.ua
56. Костін Ю. Как управлять рисками / Ю. Костін // Финансовый директор. – 2003. - №9. – С.23-27.
57. Кочанов П. Некоммерческие факторы кредитного риска [Електронний ресурс]. / П. Кочанов // Рынок Ценных Бумаг. – 2007. - Режим доступу: http://www.rcb.ru
58. Кочетков В.М. Забезпечення фінансової стійкості сучасного комерційного банку: теоретико-методологічні аспекти. / В.М. Кочетков. – К.: Київський національний економічний університет. – 2002. – 139 с.
59. Крейніна М.Н. Операционный левередж как инструмент планирования прибыли от продаж // Финансовый менеджмент №1 / 2002
60. Крейнина М.Н. Финансовая устойчивость предприятия: оценка и принятие решений / М.Н. Крейнина // Финансовый менеджмент. – 2001. - №2. – С.15-22.
61. Кривцова А.Н. Формализованные процедуры оценки кредитоспрособности [Електронний ресурс]. / А.Н. Кравцова. - Режим доступу: www.cfin.ru
62. Кротков А.М. Конкурентоспособность предприятия: подходы к обеспечению, критерии, методы оценки [Електронний ресурс] / А.М. Кротков, Ю.Я. Єленєва. Режим доступу:
http://www.cfin.ru/press/marketing/2001-6/06.shtml
63. Кубишкін І. Использование финансового анализа для управления компанией / І. Кубишкін. // Финансовый директор. – 2005. - №4. – С.5-8.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.