У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Відтворення акціонерного капіталу в трансформаційній економіці
Количество страниц 239
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1. АКЦІОНЕРНИЙ КАПІТАЛ ЯК БАЗИС ФОРМУВАННЯ КАПІТАЛІСТИЧНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА УТВОРЕННЯ ІНТЕГРОВАНИХ КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР
1.1. Сутність акціонерного (корпоративного) капіталу та еволюція його соціально-економічного змісту в постіндустріальних країнах
1.2. Джерела, закономірності та особливості відтворення акціонерного капіталу
1.3. Організаційно-економічна структура акціонерного капіталу промисловості України
1.3.1. Нерівномірність розвитку акціонерної власності на галузевому і регіональному рівнях
1.3.2. Моделі корпоративного контролю промисловості
1.3.3. Теоретичні проблеми оптимізації структури капіталу в процесі його відтворення
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2. СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВІДТВОРЕННЯ АКЦІОНЕРНОГО КАПІТАЛУ В УКРАЇНІ
2.1. Соціально-економічне відтворення вітчизняного акціонерного капіталу: характер і суперечності
2.2. Загострення боротьби за перерозподіл акціонерної власності та владних повноважень в управлінні АТ на початку ХХІ століття
2.3. Методичні підходи до формування рейтингів конфліктності у перерозподілі акціонерної власності
2.4. Актуальні проблеми формування джерел розширеного відтворення акціонерного капіталу в Україні
2.5. Основні напрями підвищення ефективності акціонерного капіталу як необхідної умови його розширеного відтворення
Висновки до розділу 2
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ


ВСТУП

Актуальність теми дослідження. В ході процесів трансформації економіки України об’єктивно виникають проблеми адаптації ринкових нововведень до реалій економічного життя. Одним із таких нововведень стало утворення акціонерних товариств, яке відбувається в процесі реформування ринкового середовища, змін умов господарювання в різних галузях економіки України.
Як відомо, історично акціонерна (корпоративна) форма власності з’явилась як механізм інтеграції та концентрації капіталу і за своєю суттю залишається такою до теперішнього часу. В зв’язку з цим слід уточнити визначення акціонерного капіталу, розглянути його структуру, обґрунтувати шляхи, джерела, методи формування, відтворення і шляхи підвищення ефективності його використання в Україні. Від вирішення цих питань залежить майбутнє економіки країни, її ефективність, темпи економічного зростання, технологічний прогрес, конкурентноздатність на світових ринках.
Актуальність даного дослідження полягає також і в тому, що процес розширеного відтворення акціонерного капіталу є провідним в системі становлення і розвитку інтегрованих корпоративних структур, фінансово-промислових груп. Формування корпоративного сектора економіки України проходить в умовах суперечливості процесів зміни форми власності внаслідок приватизації та акціонування підприємств, а також непослідовності у формуванні нормативно-законодавчої бази. Ці особливості зумовлені історико-інституціональними трансформаціями перехідного періоду і розбудови ринкової економіки в державі. Темпи формування потужних корпорацій, здатних створити критичну масу зрушень в українській економіці, поки що не призвели до істотних позитивних структурних змін у вітчизняному виробництві, що вимагає пошуку шляхів вирішення проблеми формування корпоративного сектора економіки, який має взяти на себе основний тягар формування високоефективного виробництва та відповідних структурних змін.
Відзначаючи недосконалість трансформаційно-інтеграційних процесів у вітчизняній економіці, хотілося б акцентувати увагу на необхідності вирішення проблеми досягнення позитивного синергічного ефекту акціонерного капіталу шляхом його вираження у реальну продуктивну силу, внаслідок концентрації і ефективного відтворення.
Аспекти ефективного відтворення акціонерного капіталу розглядались економістами на прикладі капіталістичних країн і під кутом зору марксистсько-ленінської теорії в працях Л.Абалкіна, Н.Берзона, А.Іванова, А.Ковальова, С.Мочерного та ін. У 1990-х роках теоретичні і практичні проблеми акціонерного капіталу стали об’єктом ґрунтовного дослідження з нових теоретико-методологічних позицій вітчизняними економістами. В цьому контексті слід назвати таких відомих вчених як А.Гальчинський, А.Гриценко, П.Дем’яненко, П.Єщенко, К.Кривенко, І.Лазня, Д.Лук’яненко, В.Рибалкін, А.Чухно, В.Якубенко та ін.
Проблемами формування і розвитку акціонерного капіталу і корпоративних форм господарювання займались такі економісти із світовим ім’ям, як С.Брю, О.Вільямсон, Дж.Гелбрейт, Р.Гільфердінг, К.Макконнелл, К.Маркс, А.Маршалл, М.Міллер, Ф.Модільяні, П.Самуельсон, І.Фішер та ін.
Необхідно враховувати те, що з розвитком акціонерних товариств відбуваються значні зміни в соціально-економічному змісті акціонерного капіталу. Новим явищем останніх років є виявлення трансформаційних процесів у корпоративному секторі економіки країни, які охоплюють широкий спектр інституціональних перетворень, пов’язаних із формуванням бізнес-груп і управління інтегрованими корпоративними структурами. Ці нові аспекти функціонування, розвитку і відтворення акціонерного капіталу не одержали у вітчизняній та зарубіжній економічній теорії належного вивчення й узагальнення.
Значущість визначеної проблематики, необхідність її вирішення обумовили вибір теми дисертації та напрями її дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною комплексної наукової теми кафедри політекономії обліково-економічних факультетів Державного вищого навчального закладу “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” “Закономірності і особливості формування нової економічної системи в Україні” (номер державної реєстрації 0101U002949). Особисто автором підготовлений окремий підрозділ “Актуальні проблеми формування джерел розширеного відтворення акціонерного капіталу в Україні”, пов’язаний із розробкою та обґрунтуванням особливостей відтворення акціонерного капіталу в умовах трансформаційної економіки.
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження полягає у вивченні особливостей відтворення акціонерного капіталу в трансформаційній економіці, еволюції його соціально-економічної природи, закономірностей зміни його структури, та основних шляхів підвищення ефективності акціонерного капіталу в промисловому комплексі країни.
Реалізація мети дисертаційної роботи зумовила необхідність розв’язання таких задач:
- використовуючи системний метод дослідження, розкрити сутність та соціально-економічну природу акціонерного капіталу, його еволюцію в розвинених та постсоціалістичних країнах, обґрунтувати місце акціонерного капіталу в економічному відтворенні на початку ХХІ століття;
- дослідити співвідношення різних джерел відтворення акціонерного капіталу в Україні;
- обґрунтувати закономірності і розкрити особливості відтворення акціонерного капіталу в процесі трансформації економіки України – утворення інтегрованих корпоративних структур;
- дати характеристику організаційно-економічної структури акціонерного капіталу у вітчизняній промисловості та напрямів її оптимізації;
- виявити соціально-економічні наслідки перетворення державних підприємств в акціонерні товариства в процесі перерозподілу прав власності та їх подальшого реформування;
- дослідити актуальні проблеми перерозподілу акціонерної власності та механізм узгодження і реалізації інтересів власників;
- з’ясувати актуальні проблеми та основні напрями формування джерел розширеного відтворення акціонерного капіталу;
- визначити та обґрунтувати основні напрями підвищення ефективності акціонерного капіталу в промисловості України.
Об’єкт дослідження – економічні відносини, властиві корпоративному сектору суспільного виробництва, що сформувалися та розвиваються в постсоціалістичних країнах.
Предметом дослідження є закономірності, соціальний характер та особливості відтворення акціонерного капіталу в трансформаційній економіці України.
Методи дослідження. Методологічною основою дисертаційної роботи є економічна теорія та наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів. У процесі роботи в розділі першому застосовано діалектичний метод дослідження в поєднанні з історичним методом. Це дозволило виявити суперечності процесу формування акціонерного капіталу в перехідному періоді. Крім того, в рамках системного підходу використані методи інституціоналізму (метод історизму) та марксизму (метод діалектики). В розділі другому використовувалися наступні методи: діалектичний і абстрактно-логічний (зокрема, аналізу і синтезу, при вивченні теоретичних аспектів формування акціонерного капіталу в перехідній економіці, утворення інтегрованих корпоративних структур та фінансово-промислових груп в Україні; узагальнення та формування висновків); статистичні методи (обґрунтовано стан та тенденції розвитку відтворювальних процесів в корпоративних структурах), експертних оцінок (побудовано рейтинги конфліктності зацікавлених груп на підприємстві), економетричні методи та інші.
Інформаційною основою дослідження є національні законодавчі та нормативні акти, офіційні матеріали Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Державного комітету статистики, матеріали у рамках програми ЄС по наданню технічної допомоги країнам СНД у галузі інвестування TACIS.
Емпіричною основою дослідження є статистичні матеріали за 1996 - 2006 роки, дані соціологічних досліджень.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у розробці та теоретичному обґрунтуванні нових підходів щодо активізації відтворення акціонерного капіталу в контексті реалізації національних інтересів України. Основні результати дослідження, що є особистим внеском автора та складають наукову новизну, полягають в наступному:
вперше:
– обґрунтовано діалектичну єдність і суперечність відтворення двох складових відносин акціонерної власності, одна з яких безпосередньо обслуговує функціонування реального капіталу як об’єкта колективної власності, а друга – фіктивного капіталу як об’єкта приватної власності кожного акціонера. Визначено, що на сучасному етапі в зв’язку з усуспільненням фіктивного капіталу (“розсіювання” акцій серед все більшої частини населення; концентрація акцій та інших цінних паперів в інвестиційних та пенсійних фондах тощо) стає закономірністю відтворення двох сторін відносин акціонерної власності у їх органічному поєднанні;
– доведено, що організована на акціонерних засадах підсистема економічної системи суспільства створює інституціональні передумови для колективістського оформлення значної частки державного сектора економіки постсоціалістичних країн; поєднує в собі передові соціально-економічні та організаційно-економічні відносини (сучасні відносини власності, влади і підкорення); забезпечує широкі можливості для концентрації і централізації капіталу та виробництва (у формі ФПГ, бізнес-груп та інших об’єднань);
– розроблено та обґрунтовано механізм фінансування розширеного відтворення акціонерного капіталу, який визначається такими етапами:
1) збільшення власного капіталу за рахунок реальних інвестицій акціонерів, проведення додаткової емісії акцій з урахуванням дивідендної політики, випуску облігацій, отримання банківських позик, оптимальної кредиторської заборгованості та інших запозичених підприємством ресурсів; 2) поєднання відтворення реального і фіктивного капіталу, його концентрація та централізація; 3) створення інтегрованих корпоративних структур в партнерській та інкорпорованій формах, які характеризують сучасні тенденції злиття і поглинання та формування на цій основі консорціумів, фінансово-промислових груп, стратегічних альянсів. Це на відміну від існуючих моделей дозволяє узгодити інтереси інвесторів та власників акціонерного товариства та більш повно враховувати довгострокову стратегію розвитку корпорації;
– запропоновано авторську методику формування оптимальної структури відтворення акціонерного капіталу на основі критерію максимізації рівня фінансової рентабельності; за критерієм мінімізації фінансових ризиків; формування показників цільової структури капіталу, яка включає розв’язання таких проблем: визначення критеріїв формування етапів розширеного відтворення капіталу; вибору показників його цільової структури; визначення стратегічних напрямів відтворення капіталу компанії і забезпечення зростання його ринкової вартості;
удосконалено:
– визначення економічної категорії “акціонерний капітал”. Показано, що акціонерний капітал – це система суспільно-виробничих відносин, пов’язаних з приватною корпоративною діяльністю та специфічними ресурсами виробничого призначення, що характеризується ознаками колективної власності. Інституціональною формою акціонерного капіталу є корпорація;
– класифікацію функцій власного капіталу компанії такими новими складовими, як: довгострокове фінансування, відповідальність і захист прав кредиторів; фінансування ризиків; поєднання влади і самостійності. Визначено процедуру застосування новітнього інструментарію у формуванні активів корпоративних інститутів шляхом структурного оновлення ринків цінних паперів та ефективного використання акцій, облігацій, варантів;
– моделі корпоративного контролю доповненням моделі “диференційованого корпоративного контролю”, яка склалася на рівні функціонування бізнес-груп, і пояснюється концентрацією капіталу в надприбуткових пріоритетних галузях економіки з розвитком стратегії подальшого поглинання і злиття підприємств цих галузей .в процесі ефективного відтворення капіталу;
дістало подальшого розвитку:
– положення, що корпорація стає домінуючою інституційною формою господарювання великого капіталу в постсоціалістичних країнах. В умовах трансформації вітчизняної економіки вона функціонує і розвивається в таких інституційованих варіантах: відповідним чином організований колектив, дії якого визначаються груповими інтересами (асоціація, союз); об'єднання капіталу, формування потужних інтегрованих корпоративних структур в промисловості, на транспорті, в торгівлі, в банківській сфері; об'єднання, що визначаються як юридичні особи (наприклад бізнес-холдиг-групи);
– обґрунтування об’єктивної необхідності формування в Україні інтегрованих корпоративних структур (бізнес-груп) шляхом використання методів консолідації пакетів акцій в тій чи іншій формі; передачі частини активів учасників групи в довірче управління центральній компанії; формування спеціальних централізованих фондів та використання кредитів для концентрації ресурсів.
– концептуальне положення щодо узгодження інтересів власників акціонерного капіталу і зовнішніх інвесторів, як необхідність врахування інтересів власників (акціонерів) в зростанні капіталу (вартості акцій) і доходів (дивідендів); інвесторів – у стабільності капіталотворення, соціалізації та демократизації акціонерного капіталу, переосмисленні статусу та реальної ролі спостережних рад.
Практичне значення одержаних результатів. Матеріали дослідження можуть бути реалізовані при вирішенні методологічних, методичних і практичних завдань щодо активізації процесу відтворення акціонерного капіталу.
Основні методологічні положення і результати наукових досліджень використані у навчальному процесі кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів ДВНЗ “Київський національнийй економічний університет імені Вадима Гетьмана” (довідка від 11.06.2007 р.) при викладанні дисциплін “Політична економія”, “Політична економія ІІ” та “Економічна теорія”. Окремі положення роботи були використані в навчальному процесі при викладанні дисциплін “Політична економія”, “Економічна теорія”, “Корпоративне управління” в Уманському державному аграрному університеті (довідка № 488 від 15.05.2007 р.). та Вінницькому фінансово-економічному університеті (акт про впровадження від 5.06.2007 р.). Наукові результати дисертації були використані при формуванні програми ефективної політики розширеного відтворення капіталу ВАТ “Уманьавтодор”, (довідка № 773 від 20.03. 2007 р.). У господарській практиці ВАТ “Мегомметр”, м.Умань Черкаської області було враховано пропозиції щодо можливості внутрішнього капіталотворення підприємства, формування оптимальної структури капіталу (довідка № 09900-1825 від 10.04.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійною науковою працею, яка має наукове і практичне значення. Усі її основні положення виконані та опубліковані особисто автором.
Апробація результатів дисертації. Основні теоретичні положення і практичні рекомендації доповідались на міжнародних науково-практичних конференціях ”Фінансові важелі економічного зростання України на сучасному етапі” (м. Чернівці, 2000 р.), “Наука і освіта - 2003” (Дніпропетровськ, 2003 р.), ”Фінансово-кредитне стимулювання економічного зростання” (м. Луцьк, 2005р.), “Інвестиції ХХІ століття в контексті програми ООН “Цілі розвитку тисячоліття”: інтеграція України у світовий економічний простір” (м. Умань, 2005 р.), “Европейская наука ХХІ века - 2007” (м. Дніпропетровськ, 2007 р.) та на Всеукраїнській науково-практичній конференції “Економіка України: сучасні проблеми капіталотворення та напрями інтеграції в світове господарство ”(м. Умань, 2001 р.), науково-практичній конференції “Соціально-економічні аспекти формування громадянського суспільства в Україні” (м. Умань, 2007р.)
Публікації. Основні положення дисертації викладені у тринадцяти наукових статтях загальним обсягом 2,6 друк. арк. З них дві − колективні монографії; п’ять - статті у наукових фахових виданнях; шість − матеріали і тези конференцій.
Обсяг і структура роботи. Дисертація складається із вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел. Загальний обсяг роботи складає 208 сторінок друкованого тексту. Список використаних джерел налічує 214 найменувань, 17 таблиць на 8 сторінках, 11 рисунків на 6 сторінках та 4 додатки на 5 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

В дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання щодо відтворення акціонерного капіталу за сучасних умов трансформації соціально-економічної системи та вибору концептуальних підходів у розв’язанні завдань посттрансформаційного розвитку корпоративних структур в Україні. Це дало можливість отримати наступні результати дослідження:
18. Відносини акціонерної власності виступають у сучасних умовах трансформації економіки основним соціально-економічним відношенням. У зв’язку з соціалізацією і гуманізацією акціонерних відносин забезпечується закономірна соціалізація акціонерного капіталу суспільства і кожного окремого акціонерного підприємства; вона є найбільш адекватним засобом розв’язання суперечностей, зумовлених розвитком й усуспільненням продуктивних сил.
19. Основними джерелами відтворення капіталу є збільшення власного капіталу, проведення додаткової емісії акцій з урахуванням дивідендної політики, випуску облігацій, реальних інвестицій, отримання банківських позик, кредиторської заборгованості та інших запозичених підприємством ресурсів. Відтворення акціонерного капіталу внаслідок проведення додаткової емісії характеризується консервативним, компромісним та агресивним підходами до формування дивідендної політики.
20. Закономірностями відтворення акціонерного капіталу можна визначити діалектичне поєднання відтворення реального і фіктивного капіталу, його концентрацію та централізацію, що відкриває широкі можливості для складнішого моделювання міжфірмових відносин із використанням безлічі варіантів створення інтегрованих корпоративних структур, які характеризують сучасні тенденції злиття і поглинання та утворення на цій основі консорціумів, фінансово-промислових груп, стратегічних альянсів (в Україні – бізнес–груп).
21. З точки зору капіталотворення, розвиток акціонерної власності в Україні протікає нерівномірно по галузях і регіонах. Це пояснюється тим, що фондовий ринок ще не став активним провідником державної політики акціонування і накопичення капіталу. Відсутність дійового фондового ринку в Україні обумовлено тим, що його активізації протистоять групові інтереси олігархічних кланів і на перше місце вийшов позафондовий ринок.
22. . Теоретична концепція структури капіталу формує основу вибору стратегічних напрямів його відтворення, які забезпечують зростання його ринкової вартості. Оптимізація структури капіталу дала б змогу звести до мінімуму середньозважену вартість капіталу і водночас розвинути фінансове ліверіджування. Процес оптимізації структури капіталу підприємства характеризується такими етапами: аналіз власного і залученого, реального і фіктивного капіталу; оцінка основних факторів, що визначають формування структури капіталу; оптимізація структури капіталу за критерієм максимізації рівня фінансової рентабельності; оптимізація структури капіталу за критерієм мінімізації фінансових ризиків; формування показника цільової структури капіталу за умов рівності маржинальних витрат за кожним джерелом фінансів мають; дотримання оптимального співвідношення між кредитним і акціонерним капіталом при досягненні максимальної ринкової вартості акцій.
23. Систематизуючи соціально-економічні наслідки акціонування підприємств в Україні, можна сказати що приватизація державних підприємств шляхом їх акціонування в Україні була основним способом первісного нагромадження капіталу; за своїм соціально-економічним змістом акціонерний капітал в Україні є номенклатурно-капіталістичним і корумпованим, що призводить до змін у структурі володіння акціями, зростання владних повноважень менеджменту підприємства.
24. Актуальною проблемою в області управління корпоративною власністю сьогодні є відсутність механізму забезпечення інтересів власників (акціонерів) і контролю за діяльністю менеджерів адміністрації що обумовлює поширення конфліктів інтересів різних впливових груп. Головним джерелом конфліктів є явна чи латентна розбіжність інтересів (як правило майнового характеру).
25. Узгодження інтересів власників в акціонерному товаристві відбувається по ряду ключових питань: залучення капіталу, об'єднання капіталів, визначення пріоритетів відносин по розподілу, використанню і присвоєнню отриманого прибутку, розвиток зв'язків з іншими економічними суб'єктами. З політекономічної точки зору це боротьба різних груп впливу за присвоєння ренти. Тому процес трансформації відносин власності, а також взаємовідносин суб'єктів всередині корпоративної власності необхідно розглядати як боротьбу за присвоєння прибутку, за управлінням активами підприємства.
26. Для аналізу узгодження інтересів власників в акціонерному товаристві запропонована методика побудови рейтингів конфліктності у перерозподілі власності в корпоративних структурах, яка дозволяє більш якісно дослідити інтереси кожного суб'єкта власності у взаємодії з інтересами інших суб’єктів корпоративних угруповань.
27. В механізмі реалізації інтересів корпоративних власників значну роль відіграють інтереси зарубіжних інвесторів, об'єктами інвестування яких є високоліквідні підприємства. Характерною рисою іноземних інвестицій в Україні є їх націленість на корпоративний контроль, а це може призвести до втрати державного контролю над ключовими підприємствами і цілими галузями української економіки, що створить загрозу національній безпеці.
28. Вирішення проблем формування джерел розширеного відтворення акціонерного капіталу в Україні можливе шляхом ефективного використання нерозподіленого реінвестованого прибутку, оптимальної участі фінансового капіталу у процесі перерозподілу власності, розширеного цільового інвестування структурного оновлення виробництва, спрямованих на забезпечення досягнення довгострокових цілей інноваційного техніко-економічного розвитку і стабілізації економічної ситуації.
29. Запропонована структурно-логічна схема послідовності розширеного відтворення акціонерного капіталу, яка повинна здійснюватися за наступними етапами: 1) аналіз стану фінансування розширеного відтворення акціонерного капіталу у попередній період; 2) формування принципів фінансування та узгодження їх із стратегією корпоративного розвитку; 3) формування критеріїв оцінки джерел фінансування та проведення досліджень, з’ясування переваг і недоліків кожного з джерел; 4) залучення ресурсів; 5) оптимізація обсягу поточного фінансування розширеного відтворення акціонерного капіталу.
30. Основними напрямами підвищення ефективності акціонерного капіталу в промисловості можна визначити підвищення ефективності емісії такими фінансовими інструментами як: корпоративні облігації, звичайні і привілейовані акції; депозитарні розписки, опціони, варанти і т.д.; випуск цінних паперів в документарній формі на пред’явника; переходом значних пакетів акцій великих промислових підприємств до пенсійних фондів; доступність комплексної аналітичної інформації про діяльність великих стратегічно важливих корпорацій України.
31. Підвищення ефективності корпоративного управління великими промисловими компаніями є переосмислення статусу та реальної ролі спостережних рад із залученням до їх діяльності не тільки акціонерів і менеджменту, а й компетентних незалежних експертів з наданням їм ключових статусів у "контролюючій групі" (статус незалежних голів спостережних рад), забезпечення відносної автономії, підвищення в "контролюючих групах" реального статусу та ролі і водночас посилення відповідальності корпоративного менеджменту.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Азаренкова Г. Стан фондового ринку в Україні // Економіка України. − 2004. − № 3 − С.27 − 32.
2. Акціонування і приватизація за кордоном / О.Д.Рябченко, А.С.Козинець, Ю.В.Єлагін та ін. – Х.: Основа, 1998. – 78с.
3. Алехин Б.И. Рынок ценных бумаг. Введение в фондовые операции. − С.: Самвен, 1992. − 160 с.
4. Артюшина О. Обґрунтування вибору джерел фінансування розвитку акціонерного товариства // Вісник Київського національного торгівельно-економічного університету. – 2006. − №2. − С.72−79.
5. Афанасьев М., Кузнецов П., Фоминых А. Корпоративное управление глазами директора // Вопросы экономики. − 1997. − №5. − С. 84 − 101.
6. Бажал Ю. Еволюційна парадигма економіки перехідного періоду //Економіка України. − 1993. − №8. − С. 3 − 5.
7. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. Как управлять капиталом. - М.: Финансы и статистика, 1994. − 384 с.
8. Барановський О. Недокапіталізована економіка //Дзеркало тижня. – 2003. - №42. – С.15-17.
9. Барр Р. Политическая экономия в 2-х т. / Пер. с фр. – М.: Международные отношения, 1994. – 1352с.
10. Бень Т., Педько А. Інституціональні передумови контролю над акціонерним підприємством // Економіка України. - 1998. - №7. - С.38 – 42.
11. Беляева И.Ю., Эскиндаров М.А. Капитал финансово-промышленных корпоративных структур: теория и практика. − М., 2001. −С.91.
12. Берзон Н.І., Ковальов А.П. Акціонерні товариства: капітал, управління, правова база (практичний посібник для економістів та менеджерів). – М.: Наука, 1995. – 287с.
13. Бизнес-группы Украины в 2007 году. ТОП-100 Рейтинг лучших компаний Украины, №2, июнь-июль 2007.
14. Богачов С. Механізм розподілу прибутку акціонерних товариств // Економіка України. − 1996. - №10. - С. 60 – 65.
15. Богиня Д., Волинський Г. Державне регулювання перехідних процесів // Економіка України. – 1999. - №5. – С.12 −21.
16. Боди З., Мертон Р., Финансы: Пер. с англ: Уч.пос. - М.: Издательский дом "Вильямс". 2000.- 592с.
17. Брейли Р., Майерс С. Принципы корпоративных финансов: Учебник для студентов экономических вузов. - М.: Олимп-Бизнес, 1997. - 1120 с.
18. Брикхем Ю., Гапенски Л. Финансовый менеджмент: полный курс. В 2-х т.: Пер. с англ. / Под. ред. Ковалева В.В.. - СПб: Экономическая школа, 1998. Т. 1 - 497 с. Т.2 - 669 с.
19. Брикхем Юджин. Финансовый менеджмент: В 2-х т. - С.-Петербург: Экономическая школа, 1997. - Т.1 - 497 с., Т.2 - 668 с.
20. Брікхем Є.Ф. Основи фінансового менеджменту.- К.: Молодь, 1997.- 998 с.
21. Бутуров В., Перегудов Д. Системный подход к прогнозу курсовой стоимости акций. //Рынок ценных бумаг. – 1996. - №2. –С. 24-26.
22. Величко В., Величко А. Тенденції в нагромадженні капіталу і зростання інвестиційної активності // Економіка України. – 1999. - №1. – С.20-26.
23. Виноградов В. Приватизация: опыт Франции на фоне глобальных тенденций. // Мировая экономика и международные отношения. − 1996. − № 11. − С.87 − 94.
24. Вільямсон О. Е. Економічні інститути капіталізму: Фірми, маркетинг, укладання контрактів. - К.:Актек, 2001. − С. 277.
25. Внутрішні джерела збільшення інвестицій в економіку України // Цінні папери України. - 1998. - №34. − С.7.
26. Волынский Г.С. Некоторые вопросы рыночной трансформации, динамики и перспектив переходной экономики. // Бизнес Информ − 2005.−№ 7-8.− С. 8.
27. Гаврилишин Б. Дороговкази в майбутнє. – К.: наукова думка, 1990. – С. 141-142.
28. Гальчинський А. Складним шляхом реформ: деякі підсумки і перспективи // Економіка України. – 1999. - №6. – С. 4-12.
29. Гальчинський А.С., Єщенко П.С., Палкін Ю.І., Основи економічної теорії: Підручник. - К.: Вища школа, 1995. – 471с.
30. Гаррет Б., Дюссож П. Стратегические альянсы / Пер. с англ. −М.: Инфра-М. − 2002.
31. Гелбрейт Дж. К.Новое индустриальное общество.– М.: Прогресс,1979.–406с.
32. Герасименко А.Г. Концентрація капіталу: сутність та основні форми реалізації // Фінанси України. − 2005.−№ 10.−С.116-123.
33. Гильфердинг Р. Финансовый капитал. Исследование новейшей фазы в развитии капитализма: Пер. с нем. – М.: Соцэкономиздат, 1959. – 491с.
34. Гольченко І. Емісія корпоративних облігацій в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку // Цінні папери України. - 2002. - № 10. – С. 8-9.
35. Горобець Ю.В. Корпорація, корпоративне управління: сутність та перспективи розвитку// Формування ринкових відносин в Україні. − 2005.№ 12.−С.88-91.
36. Гош О. Політична економія капіталізму і післясоціалістичного суспільства. Підручник для вищих навчальних закладів. – К.: Преса України, 1999. –320с.
37. Грачева М. Развитие британских стандартов корпоративного управления: доклад Хигтса. // Вопросы экономики. − 2004. № 1. − с. 126.
38. Грушко В.І. Проблеми акціонерних товариств // Фінанси України. – 1997. - №12. – С.106-108.
39. Давидов О. Питання розвитку фондового ринку // Економіка України. - 1996. - №4. - С. 81 – 82.
40. Даниэл Гарнер, Роберт Оуэн, Роберт Конвей. Привлечение капитала. - М.: Джон Уайли энд Санз, 1995. - 610 с.
41. Дикань В.Л., Чернобровка И.В. Финансово-промышленные группы в Украине. - Харьков: Основа, 1997. - 207 с.
42. Довгаль І.В., Хименко С.М. Дослідження конфліктів інтересів зацікавлених груп на гірничодобувних підприємствах Криворізького залізорудного басейну //Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. Вип.. 179. – Дніпропетровськ, 2003. – С.154 − 162.
43. Дорогунцов С., Горська О. Трансформація структури економіки: теорія і практика // Економіка України. - 1998. - №1. - С. 4 – 7.
44. Друкер П. Труд и управление в современном мире. // США: Экономика. Политика. Идеология. − 1993. − № 5. с.113.
45. Економіка України за січень-червень 2006 року //www.me.gov.ua
46. Економічна енциклопедія. У 3-х т. / Ред. кол. С.В.Мочерний та ін. – К.: Академія, 2000. – Т 1. – 864 с.
47. Єхануров Ю. Стан приватизації в Україні: проблеми і шляхи їх вирішення // Економіка України. - 1996. - №6. - С. 4 – 9.
48. Жуков Е.Ф. Ценные бумаги и фондовые биржи. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1995. – 224 с.
49. Закон України "Про господарські товариства" // Діло.-1996.-№26.
50. Закон України "Про промислово-фінансові групи в Україні" // Відомості Верховної Ради України. - 1996. - №23.
51. Закон України “Про підприємництво” // Відомості Верховної Ради України. – 1991. - №14.
52. Закон України “Про підприємства в Україні” // Відомості Верховної Ради України. – 1991. - №24.
53. Закон України “Про приватизаційні папери” // Відомості Верховної Ради України. – 1992. - №24.
54. Закон України “Про приватизацію майна державних підприємств” // Господарське законодавство України.–К.: Атіка, 2001. - ст.2, Ч.2, ст.17, п.1.
55. Закон України “Про цінні папери та фондову біржу” // Відомості Верховної Ради України. – 1991. - №38.
56. Закон Российской Федерации " О финансово-промышленных группах" от 30 ноября 1995 года № 190-ФЗ // http://www.maprf.ru - ст.2.
57. Звіт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за 2005 рік // http://www.ssmsc.gov.ua/8/4/18/.
58. Зимин В., Орлов Г. Оценка акций: основы управления и разрешения конфликтов в АО // Рынок ценных бумаг. – 1997. - № 1. – С. 33-36.
59. Зінченко О.М. Про соціально-економічні та психологічні аспекти реформування відносин власності в Україні // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – К.- ФДМУ. – 2000. – №2. – С.76-78.
60. Зубаиров Н. Энергетический бум. // ТОП-100 Лучшие компании Украины −2007. -№2, июнь-июль. С.60-62.
61. Івченко В. Перспективи розвитку фондового ринку: підвищення рівня його організації // Цінні папери України. - 1999. - №40. - С. 1 – 3.
62. Історія економічної думки: Навчальний посібник / Л.Я.Корнійчук, О.О.Татаренко та ін. – К.: “Фенікс”, 1996. – 416с.
63. Карбовник О.І. Шляхи фінансування акціонерних підприємств в Україні // Фінанси України. – 1998. - №5. – С.82.
64. Квартальні передбачення (дослідження економіки України) – Міжнародний центр перспективних досліджень. – січень 1999р.- С. 92.
65. Кваснюк Б. Інвестиційна політика та відтворення в Україні // Економіка України. - 1997. - №9. - С. 16 – 21.
66. Кваснюк Б. Соціально-економічні аспекти розвитку України у середньостроковій перспективі // Вісник НБУ. - 1998. - №2. - С.57 – 59.
67. Кизим Н.А. Концентрация и интеграция капитала. − Харьков: "Бизнес-информ", 2000.
68. Ковалев В.В. Финансовый анализ. Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности.–М.: Финансы и статистика, 1995. – 132 с.
69. Коваль М. Проблеми створення фінансово-промислових груп в Україні // Економіка України. - 1996. - №10. - С.39 – 45.
70. Ковальов О., Рудченко О., Сахній І. Соціально-економічні наслідки приватизації в Україні // Україна: аспекти праці. Науково-економічний та суспільно-політичний журнал. – 1997. - №8.- С.36-42.
71. Коласс Б. Управление финансовой деятельностью предприятия. Проблемы, концепции и методы: Учебн. пособие. /Пер. с франц. под ред. проф. Я.В. Соколова. - М.: Финансы, ЮНИТИ, 1997. - 576 с.
72. Колот А.М. Мотивація, стимулювання й оцінка персоналу// Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 1998.–224с.
73. Конституція України. Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р.- К.: Преса України, 1997 р.
74. Корнієнко В. Суспільна власність як стратегічна мета // Економіка України. – 1993. - №1. – С.51.
75. Корпоративное управление: Владельцы, директор и наемные работники акционерного общества /под. ред. М. Хессела. - М.: Издательство "Джон Уайли энд Санз", 1996. - 240 с.
76. Коупленд Т. Стоимость компании: оценка и управление. – М.: Олимп – Бизнес, 1997. – 576 с.
77. Крейнин И.Н. Анализ финансового состояния и инвестиционной привлекательности акционерных обществ в промышленности, строительстве и торговле. - М.: АО "ДИС", МВ - центр, 1994. - 256 с.
78. Кривенко К.Т. Соціально-економічні наслідки сертифікатної приватизації в Україні // Теорії мікро-макроекономіки: Збірник наукових праць професорсько-викладацького складу і аспірантів. Вип.3. – К.:КНЕУ, 2000. - С.29-30.
79. Кривенко К.Т., Чернишук В.Р. Проблеми фінансової ефективності невідчужувальних форм власності в перехідній економіці // Роль фінансово-кредитної системи в стимулюванні економічного зростання в Україні: Збірник наукових праць. – Луцьк.: Вежа, 1999. - С.122-184.
80. Критика антимарксистских теорий в курсе политической экономии / Под общ. ред. В.С. Афанасьева и Г.Н. Сорвиной. – М.: Мысль, 1979. – С.15-42.
81. Крушвиц Л. Финансирование и инвестиции. Неоклассические основы теории финансов /Пер. с нем. под общей редакцией В.В. Ковалева и З.А. Собова. - СПб.: Издательство "Питер", 2000. - 400 с.
82. Кудряшов В.П. Современная акционерная капиталистическая собственность: сущность, эволюция, противоречия. - К.: Лыбидь, 1991. - 283 с.
83. Кузнєцова Е.В. и др. Финансовое управление компанией. – М.: Фонд “Правовая культура”, 1995. – 384 с.
84. Куліш Г.П. Підвищення ефективності розміщення додаткових емісій // Економічні науки. Вісник Житомирського інженерно-технічного інституту. – 2000. - № 1. – С. 167-172.
85. Курс политической экономики: В 2-х т./ Под ред. Н.А. Цаголова, М.: Экономиздат, 1963. – т. 1.
86. Лазня І.В. Акціонерні відносини і реалізація власності / Питання політичної економії. – К.: Либідь, 1991. - №213. – С.43-48.
87. Лазня І.В. Відносини власності в умовах формування ринкової економіки в Україні. – К.: Логос, 1997.- 315с.
88. Ленский Е.В. Корпоративный бизнес ⁄ Под. ред. О. Н. Сосковца. − Минск: "Армита-Маркетинг, Менеджмент". − 2001.
89. Лєдомська С., Ларцев В. Підсумки сертифікаиної приватизації в Україні (1995-2000р.р.) // Економіка України. − 2001. № 5. − с.15.
90. Лог Дж. Коллективная собственность работников // США: экономика, политика, идеология. - 1991. - №10. - С. 34 – 47.
91. Логвиненко В.К., Лазня І.В. Власність і приватизація // Економіка України. – 1995. - №1. – С.33-34.
92. Лозовий В. Про історичну діалектику відносин власності // Економіка України. – 1994. - №9. – С.44-46.
93. Лукінов І. Методи і засоби державного регулювання економіки перехідного періоду // Економіка України. – 1999. - №5. – С. 8-11.
94. Лукінов І. Інвестиційна політика в стабільному економічному розвитку //Економіка України. - 1999. - №10. − С. 4 – 9.
95. Лупенко Ю.О. Формування контрольних пакетів акцій акціонерних товариств // Фінанси України. - 1997. - №9. − С. 98 − 101.
96. Мазулло Дж. Три модели управления акционерными обществами// Журналъ для акционеровъ. – 1997. - №7. – С.29 − 35.
97. Майбурд Е.М. Введение в историю экономической мысли. От пророков до профессоров. - 2-е изд., испр. и доп. - М.: Дело, 2000. - 560 с.
98. Майнова Е. Соціально-економічна політика держави та її вплив на зміну соціальної структури суспільства // Україна: аспекти праці. Науково-економічний та суспільно-політичний журнал. – 1999. - №8. – С.21-22.
99. Макконнелл К.Р., Брю С.Л. “Экономикс”-М.:Республика,1992.–Т.2.–388 с.
100. МакЛафлин Дэвид Дж. Ценные бумаги: как добиваться высоких доходов.: Пер. с англ. - М.: Дело ЛТД. – 1999, 208 с.
101. Мамичева Л.П. Економічний зміст роздержавлення, приватизації та акціонування // Фінанси України. - 1998. - №8. – С.148-150.
102. Манюта О.В., Шипка А.И. Государственная система регулирования деятельности транснациональных корпораций и основные формы привлечения иностранного капитала // Экономика, финансы, право. – 1997. - №6. – С.27-46.
103. Маркс К. Капітал Т.3 – К.: Політ видавництво УРСР, 1953, - С. 820-836
104. Марченко А.А. Аналіз джерел формування фінансових ресурсів // Фінанси України. – 2002. - № 9. – С. 102-108.
105. Маршалл А. Принципы политической экономии. – М.: Прогресс, 1993. – Т. 1. – 415 с.; Т.2. – 310 с.; Т.3. – 351 с.
106. Маслеченков Ю.С., Тронин Ю.Н. Финансово-промышленные корпорации в России. − М., 1999. − С.33.
107. Мендельсон Л.А. Теория и история экономических кризисов и циклов. Т.2. – М.: Соцэкгиз, 1959. – 580 с..
108. Мертенс А.В. Инвестиции: Курс лекций по современной финансовой теории. - К.: Киевское инвестиционное агентство, 1997. - 416 с.
109. Мовсесян А., Огнивцев С. Транснациональный капитал и национальные государства // Мировая экономика и международные отношения. − 1999. − № 6. − С.56.
110. Мокряк В., Мокряк Е. Корпоративне управління великими промисловими підприємствами: сучасний стан та актуальні проблеми // Економіка України. − 2007. - №4.−С.42−55.
111. Мочерний С. Власність і особливості її розвитку в розвинутих країнах світу // Економіка України. – 1994. - №9. – С.48-56.
112. Мочерний С. Економічний суверенітет України та шляхи його досягнення. – К.: Академія, 1999. – 190 с.
113. Мочерний С. Проблеми людини в економічній теорії // Економіка України. – 1999. - №1. – С.72-79.
114. Мочерний С. Характер перехідного періоду в Україні 90-х // Віче. – 1999. - №10. – С.64-71.
115. Мочерний С.Моделі трансформаційних процесів економіки (теоретико-методологічні аспекти) // Економіка України. – 2000. - №2. – С.13-22.
116. Мильнер Б. Крупные корпорации − основа подъема и ускорения развития экономики // Вопросы экономики. − 1998. − № 9. − С.66.
117. Миньков В. Уживутся ли наличные и безналичные ценные бумаги // UFI REVIEW.- 02.1997
118. Назарчук М., Карпенко Л. Про деякі особливості розвитку організованого ринку цінних паперів в Україні. // Економіка України.−2005.−№ 10. − С. 33−38.
119. Нікбахт Е., Гропеллі А. Фінанси. – К.: Основи, 1993. – 383 с.
120. Опарін В., Федосов В. Концептуальні основи фінансової стратегії економічного зростання в Україні. // Економіка України. − 2002.− № 2. С.10−16.
121. Оскольський В. Удосконалення корпоративного управління як засіб залучення інвестицій за допомогою механізмів фондового ринку // Економіка України. −2006.−№8.−С.4-10.
122. Основи економічної теорії / За ред. С.В.Мочерного. – К.: Академія, 1997. – 462с.
123. Основи економічної теорії. В 2-х т. / За ред. проф. Ю.В.Ніколенка. – К.: Либідь, 1998. – Т.2. – 240с.
124. Палига Є.М. Розвиток корпоративного управління акціонерними товариствами та його вплив на забезпечення економічної ланки господарювання // Формування ринкових відносин в Україні. − 2005. − №2. −с. 56.
125. Паппэ Я.Ш. "Олигархи": Экономическая хроника 1992-2000. − М., 2000. − С.25.
126. Пархомчук Д. С прицелом на экспорт. ТОП-100 Рейтинг Лучших компаний Украины. − 2007. -№2, июнь-июль. – С. 66-67.
127. Патюрель Р. Создание сетевых организационных структур // Проблемы теории и практики управления. − 1997. − № 3. − С. 35−38.
128. Песоцкая Р. Железная хватка. ТОП-100 Рейтинг Лучших компаний Украины. − 2007. -№2, июнь-июль. – С. 54-56.
129. Петруня Ю. Трансформація акціонерного капіталу та інтереси інвесторів // Економіст. - 1999. - №5. - С. 39 – 41.
130. Підсумки роботи промисловості України за січень–червень 2006 року Експресінформація. – К.: Держкомстат України, 2006. – 9 с.
131. Платонов С. Холдинговые компании: понятие и примеры деятельности // Предпринимательство, хозяйство и право. – 1997. - №1. – С.16-18.
132. Поважний О.С. Проблеми використання фінансових інструментів у акціонерних товариствах // Фінанси України. - 2001. - №1. - С. 137- 143.
133. Поважный С.Ф. Современное состояние корпоратизации и приватизации В Украине. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 1995. - 23 с.
134. Покритан А. Перехідна економіка: її зміст і особливості // Економіка України. - 1996. - №11. - С.17 – 28.
135. Покритан А. Ринкова трансформація і проблема пріоритетів в економіці України // Економіка України. - 1997. - №12. - С. 18 – 27.
136. Политическая экономия современного монополистического капитализма. В 2-х томах. Т. 1. / Отв. ред. Н.П. Клоземцев и др. –М.: Мысль, 1970. – С.18-32.
137. Политическая экономия: Словарь / Под ред. М.И. Волкова и др.. – 3-е изд., доп. – М.: Политиздат, 1993. – С. 16-17.
138. Політична економія: навч. посібник / К.Т. Кривенко, В.С. Савчук, О.О. Бєляєв та ін. – К.: КНЕУ, 2001. – 210 с.
139. Положення "Про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного фонду акціонерного товариства"/ Рішення ДКЦПФР від 08. 04. 1998 р.
140. Продан І. Зростання вартості акцій завдяки зміні структури капіталу // Вісник Національного банку України. – 1999. - № 1. – С. 27-29.
141. Радыгин А. Корпоративное управление в России: ограничения и перспективы // Вопросы экономики. − 2002. − № 1. − С.101−131.
142. Рибалкін В., Мамичева Л. Акціонерна власність – внутрішня основа формування і функціонування соціального ринкового господарства // Економіка України. – 1998. - №2. – С.45-52.
143. Рибалкін В., Мамичева Л. Механізм і форми реалізації акціонерної власності // Економіка України. – 1999. - №4. – С.67-74.
144. Родионова О.А. Интеграция в сфере агропромышленного производства: тенденции, механизмы реализации. − М. −2000.
145. Росс С., Вестерфилд Р., Джордано Б. Основы корпоративных финансов /Пер. с англ. - М.: Лаборатория Базовых знаний, 2000. - 720 с.
146. Рубис И. Бизнес нараспашку. ТОП-100 Рейтинг лучших компаний Украины, №2, июнь-июль 2007. −С.44 - 48.
147. Румянцев С. Ціноутворення на ринку приватизації // Цінні папери України. - №18. − С.7.
148. Рупняк М.Я. Проблеми оптимізації структури фінансових ресурсів акціонерних товариств // Актуальні проблеми економіки. – 2005. - №5. - С.32-38.
149. Рябченко О.Д. Акціонування в економіці. – Х.: Основа, 1998. – 175с.
150. Савлук М., Сугоняко О. Що заважає банкам кредитувати реальну економіку? // Вісник Національного банку України. –1999. - №12. – С.15.
151. Савчук В.С. Взаимодействие экономических структур в условиях их растущей взаимозависимости. – К.: КИНХ, 1992. – 136с.
152. Сакс Дж., Пивоварський О. Економіка перехідного періоду. (Уроки для України): Пер. з англ. – К.: Основи, 1996. – 345с.
153. Самуэльсон П. Экономика: пер. с англ. – М.: Прогресс, 1964. – 493 с.
154. Самуэльсон П.А. Нордхаус В.Д. Экономика: Учебное пособие по экономическим направлениям и специальностям: Пер. с англ. - М.: Бином-КноРус, 1997. - 799 с.
155. Саркисянц А. Слияния и банкротства банков : мировой опыт // Мировая экономика и международные отношения.-1998. - №10. - С. 23 – 32.
156. Свердан М. Прибуток акціонерних товариств // Економіка України. – 2000. - № 2. – С.81-83.
157. Сиденко В. Современная экономическая политика Украины: отражение национальных интересов или интересов бизнес-элит? // Политическая мысль. −2000. − №2. – С.21 −28.
158. Скудар Г. Управління великим акціонерним товариством // Економіка України. – 1998. - №2. – С.14-19.
159. Слободяник Н.П. Актуальні аспекти відтворення акціонерного капіталу в Україні. Материалы ІІ Международной научно-практической конференции «Европейская наука ХХІ века − 2007». Том 4. Экономические науки. Право. Государственное управление. − Днепропетровск: Наука и образование, 2007.− 80с.
160. Слободяник Н.П. Відтворення акціонерного капіталу як двоєдиний процес відтворення реального і фіктивного капіталу //Фінансово-кредитне стимулювання економічного зростання: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Тези доповідей. / Відп. редактор Р.А. Слав’юк. – Луцьк: РВВ „Вежа” Волинського державного університету, 2005. – 784 с.
161. Cлободяник Н.П. Вплив капіталу функціонуючих підприємств на ефективність фондового ринку // Науковий вісник Буковинського державного фінансово-економічного інституту: Збірник наукових статей міжнародної науково-практичної конференції “Фінансові важелі економічного зростання України на сучасному етапі ” у 2-х частинах. Вип.1, Чернівці, 2000. – 258 с.
162. Слободяник Н.П. Вплив фінансово-промислових груп на підвищення інвестиційної привабливості акціонерних товариств // Ринкова трансформація економіки України: проблеми регулювання. Колективна монографія./За ред. В.Ф. Беседіна, А.С. Музиченка −К.: НДЕІ−2005.−551с.
163. Cлободяник Н.П. Механізм реалізації економічних інтересів корпоративних власників //Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць. Спец. вип. Ч.ІІ. Наук. ред. І.К. Бондар –К., 2002. 278 с.
164. Слободяник Н.П., Музиченко А.С. Проблеми підвищення норми чистого нагромадження в Україні // Проблеми формування ринкової економіки: Між від. наук. зб. Заснов. у 1992 р. − Вип..9 / Відп. ред. О. О. Бєляєв. − К.: КНЕУ, 2001.−488с.
165. Слободяник Н.П. Нерівномірність розвитку акціонерної власності по галузях економіки. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Наука і освіта 2003”. Том 27. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003.- 104с.
166. Слободяник Н.П. Перерозподіл прав власності та соціально-економічна структура акціонерного капіталу в процесі економічного реформування // Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць. Вип. 1(32) / Наук. ред. І.К.Бондар. – К., 2004. − 152 с.
167. Cлободяник Н.П. Підприємницька логістика та рух капіталу як дисконтованого потоку доходів // Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць. Вип. 13 / Наук. ред. І.К.Бондар. – К., 2001, 319 с.
168. Слободяник Н.П. Оптимізація структури акціонерного капіталу. Тези наукової конференції / Редкол.: П.Г. Копитко (відп. ред.) та ін. − Умань, 2007.−150с.
169. Cлободяник Н.П. Структура капіталу акціонерного товариства та фактори, що її визначають // Економіка України: сучасні проблеми капіталотворення та напрями інтеграції в світове господарство: Збірник доповідей Всеукр. наук.-практ. конф. – м. Умань, УДПУ, 2002. –72 с.
170. Слободяник Н.П. Участь іноземних інвесторів у відтворенні акціонерного капіталу українських компаній // Тенденції і пропорції розвитку економіки України./ За ред. В.Ф.Беседіна.−К.:НДЕІ – 2005. −458с.
171. Слободяник Н.П. Формування акціонерного капіталу підприємств промисловості України // Збірник наукових праць Уманської державної аграрної академії / Редкол.: П.Г. Копитко (відп. ред.) та ін.−Умань, 2002.−Вип.55. −357с.
172. Cлободяник Н.П. Цілі суб’єктів корпорації і ціль корпорації як власника асоційованого капіталу // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Вип. 121. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. –224 с.
173. Сологуб Є. Становление акционерного капитала: тенденции и проблемы //Акционер. – 2000. – №1. – С. 27-35
174. Сорос Дж. Алхимия финансов: Пер. с англ.- М.: Инфра-М, 1998. - 416с.
175. Сорос Дж. Кризис мирового капитализма (Открытое общество в опасности): Пер. с англ. - М.: Инфра-М, 1999. - 262 с.
176. Статистична інформація щодо функціонування банківської системи України // http://www.bank.gov.ua/Statist.
177. Структура витрат на виробництво продукції (робіт, послуг) у розрізі основних видів економічної діяльності //http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/ operativ2005/sze/sov/sov_u
178. Статистичний щорічник України за 2004 р. – К.: Консультант, 2005–645с.
179. Стахівський В.І. Власність і її характерні ознаки // Вчені записки: науковий збірник. Вип. 2. – К.: КНЕУ, 1999. – С.22-27.
180. Терещенко О.О. До питання про оптимізацію структури капіталу підприємства // Вчені записки: науковий збірник. Вип.3.-К.: КНЕУ, 2000 р. -С.5.
181. Трахтенберг И.А. Денежные кризисы. – М.: Соцэкгиз, 1939. – С.8-15
182. Третяк О. До питання про розвиток акціонерних товариств в Україні // Економіка України. – 1998. - №8. – С.83 – 85.
183. Третяк О.Д. Фінансовий аналіз в акціонерних товариствах // Фінанси України. – 1997. - №1. – С.61-64.
184. Туган-Барановский М.И. Промышленные кризисы в современной Англии, их причины и влияние на народную жизнь.–С.-Петербург, 1894.–512с.
185. Україна: поступ у ХХІ століття. Стратегія економічної і соціальної політики на 2000 – 2004 рр. Послання Президента України до ВР України (Проект)// Голос України. – 2000. – № 19. –С. 3-10.
186. Федулова Л.І. корпоративні структури в інновіаційній діяльності: світовий досвід та можливості для України // Економіка і прогнозування. − 2004. − № 4. − С.9 − 27.
187. Фінансові результати за видами економічної діяльності по промисловості за січень-травень 2006 року: Експресінформація. – К.: Держкомстат України, 2006. – 2 с.
188. Хаттон У. Капитализм участия. // Мировая экономика и международные отношения. − 2000. − № 1. − С.38.
189. Цесаренко С. Дивидендная политика акционерных обществ // Предпринимательство, хозяйство и право. – 1998. - №2. – С .39-41.
190. Цыгичко А., Витин А., Криночкин И. Привлечение инвестиций в условиях формирования акционерного капитала // Экономист. - 1994. - №5. - С. 32 – 39.
191. Чечетов М., Мендрул О. Корпоративне управління в умовах економічної трансформації. //Економіка України. − №4 − с. 16.
192. Чечетов М., Жадан І. Соціально-економічний аспект трансформації відносин власності в Україні. // Економіка України. − 2004. − № 10. −С.11.
193. Чухно А. До становлення загальної теорії власності // Економіка України. – 2001. - №2. – С.87-88.
194. Чухно А. Проблеми теорії перехідного періоду ринкової трансформації економіки України // Вісник КНУ ім. Тараса Шевченка “Економіка”. Вип. 40. – К.: КНУ ім. Тараса Шевченка, 1999. – С.15-24.
195. Шарп У.Ф., Александер Г.Дж., Бэйли Д.В. Инвестиции: Пер. с англ. - М.: Инфра-М, 1998. - 1028 с.
196. Швиданенко Г., Фурман В. Основні аспекти формування підприємствами ефективної дивідендної політики // Ринок цінних паперів України. – 1998. - №4-5. - С.87-90.
197. Швиданенко Г.О., Огонь О.В., Заїкіна В.В. Обґрунтування інвестиційних проектів у процесі трансформації форм власності. – К.: КНЕУ, 1998. - 169с.
198. Швиданенко Г.О., Огонь О.В., Заїкіна В.В. Приватизація державних підприємств. – К.: КНЕУ, 1996. – 216 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.