У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название РЕФОРМУВАННЯ ФОРМ ГОСПОДАРЮВАННЯ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ
Количество страниц 200
ВУЗ ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП.............................................................................................
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ФОРМ ГОСПОДАРЮВАННЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ...…………………………….
1.1. Аграрні реформування та необхідність розробки і реалізації державної аграрної політики……................................
1.2. Теоретико-методологічні основи формування сільсь-
кої різноукладності і форм господарювання........................
1.3. Методика дисертаційного дослідження...............................
Висновки до розділу 1....................................................................
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В УМОВАХ БАГАТОУКЛАДНОСТІ.…………………………...
2.1. Аграрний ресурсний потенціал Львівської області.............
2.2. Динаміка форм господарювання……………………………
2.3. Виробництво сільськогосподарської продукції та її ефективність у різних формах господарювання………………...
Висновки до розділу 2....................................................................
ПРОГНОЗУВАННЯ ЗМІН У ПОДАЛЬШОМУ РОЗВИТКУ БАГАТОУКЛАДНОСТІ НА СЕЛІ….………………………….
3.1. Структуризація сільської багатоукладності.………………
3.2. Перспективи розвитку особистих селянських господарств
3.3. Розвиток фермерських господарств…...…………………...
3.4. Повернення пріоритетної ролі сільськогосподарським підприємствам………………………………………………..
3.5. Становлення і розвиток виробничо-обслуговуючого субукладу..................................................................
Висновки до розділу 3....................................................................
ВИСНОВКИ....................................................................................
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ......................................
ДОДАТКИ.......................................................................................

ВСТУП
Актуальність теми. Аграрна реформа в нашій країні спрямована на вдосконалення земельних відносин, формування агропродовольчого ринку, поліпшення умов для соціального розвитку села. Однією з най-важливіших її складових є господарська реформа, яка передбачає фор-мування нової організаційної структури сільськогосподарського вироб-ництва, створення й розвиток сучасних організаційно-правових форм сільськогосподарських підприємств.
Метою аграрної реформи є підвищення соціально-економічної ефективності АПК, поліпшення забезпечення населення продовольчими товарами на основі зростання їх якості й рівня цінової доступності, значного скорочення чисельності зайнятих сільськогосподарським ви-робництвом. Однак цілі реформи не можна вважати досягнутими. За-мість високопродуктивного й висококонкурентного крупнотоварного сільськогосподарського виробництва у країні сформовано в основному дрібнотоварне, напівнатуральне. Більша частина сільськогосподарської продукції виробляється в особистих селянських господарствах, які не мають перспектив підвищення продуктивності. Особливо складна ситу-ація склалася в Карпатському регіоні, в якому в умовах малоземелля все більша частина сільськогосподарських угідь не використовується.
Помітне місце серед нових процесів і явищ, спричинених аграрними рефор-муваннями, посідає трансформація форм господарювання, становлення і розвиток різноукладності в сільському господарстві, які формують майбутню со-ціально-економічну модель села. У зв’язку з цим виникла потреба уза-гальнити науково-прикладні надбання, сприяти подальшому розвитку різноукладності на засадах системності, окреслити найважливіші на-прями стратегії її розвитку в сільському господарстві.
Теоретичному обґрунтуванню й практичному вирішенню пробле-ми поглиблення та підвищення ефективності аграрної реформи присвя-тили свої праці такі вітчизняні вчені, як В.Г.Андрійчук, І.Ф. Баланюк, П.С.Березівський, О.М. Бородіна, В.Х. Брус, О.Г.Булавка, В.Г.Галанець, Т.Г.Дудар, І.І. Лукінов, О.М.Онищенко, Л.М. Запша, В.В. Зіновчук, І.В.Коновалов, О.В.Крисальний, Д.Ф.Крисанов, В.Я. Месель-Веселяк, О.П. Попова, І.В. Прокопа, П.Т.Саблук, В.М. Скупий, М.Н. Скурська, Р.А.Слав’юк, В.М. Трегобчук, Г.В.Черевко, Л.М.Шевченко, Л.О. Шепо-тько, В.В. Юрчишин.та багато інших. Вони розглянули різноманітні ас-пекти досліджуваної проблеми. Однак на даний час малодослідженими залишаються регіональні особливості проведення аграрної реформи. Недостатньо розробленою є проблема залучення до сільськогосподар-ського обороту невикористовуваних угідь за межами сільських населе-них пунктів, відродження тваринництва в сільськогосподарських під-приємствах, розвитку сільськогосподарського підприємництва. Необ-хідність наукового дослідження цих винятково важливих та актуальних проблем зумовила вибір теми дисертаційного дослідження, його мету та завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною бюджетних наукових тем економічного факультету Львівського державного аграрного університету на 2000-2005 рр. “Обґрунтування аграрної політики, спрямованої на ринко-ву трансформацію економіки АПК” (номер державної реєстрації 0100U002332) та на 2006-2010 рр. “Розробка організаційного механізму підвищення соціально-економічної ефективності функціонування АПК Західного регіону України” (номер державної реєстрації 0106U002073). Роль автора у виконанні науково-дослідних робіт полягає в дослідженні проблем реформування аграрної сфери та розробці пропозицій з удо-сконалення економічного механізму функціонування АПК.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка те-оретичних основ і прикладних аспектів становлення і розвитку різно-укладності в сільському господарстві, визначення ефективності різних форм господарювання, прогнозування їх подальшого розвитку.
Для досягнення поставленої мети виконувались завдання:
- узагальнити досвід проведення аграрних реформувань, обґрун-тувати необхідність розробки та реалізації нової державної аграрної політики, яка дозволила б об’єднати інтереси селянства і держави;
- розкрити сутність різноукладності в сільському господарстві;
- виявити тенденції розвитку сільського господарства Львівської області в перехідний період до ринку;
- визначити порівняльну ефективність виробництва у різних фор-мах господарювання (укладах);
- розробити концептуальну структуру різноукладності в сільсько-му господарстві Львівської області, яка б відповідала її природно - еко-номічним умовам;
- здійснити прогноз подальшого розвитку укладів у сільському господарстві, що сприяло б успішному завершенню аграрної реформи.
Об’єктом дослідження є система економічних відносин у сільсь-кому господарстві та АПК, процес становлення та забезпечення ефек-тивності розвитку нових організаційно-виробничих форм підприємств.
Предметом дослідження є сукупність теоретико-методологічних положень, методичних і практичних підходів до реформування аграр-ного виробництва, розробка шляхів підвищення ефективності форм го-сподарювання (укладів) з урахуванням природно - економічних умов регіону.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дослідження є системний підхід до вивчення економічних процесів і явищ, які відбуваються в аграрному секторі економіки, наукові розроб-ки вітчизняних та зарубіжних учених щодо аграрної реформи, станов-лення різноукладності в сільському господарстві, законодавчі та інші нормативні документи з питань розвитку агропромислового комплексу в ринкових умовах.
Використовувалася сукупність методів економічних досліджень: абстрактно-логічний (для теоретичних узагальнень, формування висно-вків і пропозицій); монографічний (для узагальнення результатів функ-ціонування різних укладів у сільському господарстві Львівської облас-ті); статистико-економічний (для аналізу розвитку сільськогосподарсь-кого виробництва в різних організаційно-правових формах господарю-вання та виявлення ступеня і форми взаємозв’язків між результативни-ми й факторними ознаками); графічний (для наочного зображення взає-мозв’язків і взаємозалежностей під час виявлення тенденцій розвитку галузі); розрахунково-конструктивний та економіко-математичний (для обґрунтування стратегічного розвитку форм господарювання). Достові-рність отриманих результатів, висновків і пропозицій підтверджується розрахунками з використанням економіко-математичного моделювання.
Інформаційної базою дослідження стали закони України, укази Президента України та постанови Кабінету Міністрів з питань аграрної реформи, матеріали Головного управління статистики у Львівській об-ласті за 1990-2006 рр., нормативні матеріали та особисті спостереження і розрахунки автора.
Наукова новизна одержаних результатів:
вперше:
- з використанням кореляційно-регресійної моделі залежності ре-зультатів господарювання від рівня концентрації виробництва проведе-но порівняльну оцінку адаптаційного потенціалу великих сільськогос-подарських підприємств різних організаційно-правових форм, що до-зволило визначити ступінь сприятливості соціального, економічного, правового середовища їх функціонування;
уточнено:
- економічну природу і функції особистих селянських господарств в умовах різноукладності аграрного сектора економіки, яка ґрунтується на високій персональній мотивації їх власників, поєднанні виробничих і побутових сторін життєдіяльності, що дозволяє одночасно і комплек-сно виконувати економічну, соціальну, морально-виховну, естетичну та екологічну функції. Одночасно стверджується, що особисті селянські господарства в силу дрібного розміру та низької технічної оснащеності не можуть бути пріоритетною формою господарювання, оскільки не спроможні запроваджувати досягнення науково-технічного прогресу;
- сутність сільськогосподарського укладу, під яким розуміється соціально-економічна категорія, що уособлює пріоритети і відповідні їм типи економічної поведінки селян, які реалізуються в конкретних виробничих відносинах на основі діючих відносин власності з їх соціа-льними, економічними, організаційними та іншими складовими.
набули подальшого розвитку:
- пропозиції щодо підвищення рівнів концентрації та інтенсифі-кації виробництва у фермерських господарствах, поліпшення їх техніч-ного оснащення, спеціалізації на вирощуванні овочів, плодів та ягід, надання фермерам цілеспрямованої державної допомоги;
- пропозиції щодо повернення пріоритетної ролі в умовах різно-укладності сільськогосподарським підприємствам, спроможним запро-ваджувати досягнення науково-технічного прогресу та інновацій, збе-реження виробничих сільськогосподарських кооперативів як ефектив-ної форми господарювання на перехідний період до ринку, використан-ня обслуговуючих кооперативів.
Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що комплексна оцінка сучасного стану та ефективності функціонування рі-зних форм господарювання в умовах різноукладності дозволяє виявити можливості і способи підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва за рахунок синергетичного ефекту й вибору раціональної спеціалізації.
Результати дослідження прийняті для практичного використання Головним управлінням агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації (довідка № 09-05/9-164 від 27.10.2005 р.) і ви-користовуються в розробці стратегії економічного розвитку Львівщини.
Особистий внесок здобувача. Дисертація є завершеною само-стійною роботою автора. Наукові результати, наведені в ній, отримані особисто автором, який має великий досвід практичної роботи в сільсь-кому господарстві.
Усі публікації, крім монографії, є одноосібними. Наукові розроб-ки сприяють вирішенню важливої проблеми розвитку різноукладності в сільському господарстві, підвищенню економічної ефективності агро-формувань за рахунок синергетичного ефекту.
Апробація результатів дослідження. Результати дисертаційного дослідження доповідалися на міжнародних науково-практичних конфе-ренціях: “Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання” (Харків, 2001р.), “Еколого-економічні проблеми розвитку АПК” (Львів,2002р.), “Динаміка науко-вих досліджень – 2004” (Дніпропетровськ, 2004 р.), на звітних наукових конференціях аспірантів і здобувачів економічного факультету у 2002-2007 роках.
Публікації. Основні положення та результати дослідження опуб-ліковані в 6 наукових працях, в тому числі в 4 статтях у наукових фа-хових виданнях, 1 статті в матеріалах конференцій, 1 монографії (у співавторстві). Загальний обсяг публікацій – 12,2 друк. арк., з яких ав-тору належать 8,2 друк. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведено теоретичне узагальнення й запропоновано нове ви-рішення проблеми реформування форм господарювання в аграрному секторі регіону. Виконане наукове дослідження дозволяє сформулювати такі висновки:
1. Одне з найпомітніших місць у процесі аграрних реформувань посідає створення нових ринкових форм господарювання, формування рідноукладності в сільському господарстві, трансформація старих укладів, які віджили, в нові ринкові. Система укладів має розглядатися як підсистема загальнішої системи – розвитку аграрних відносин, що у свою чергу є підсистемою розвитку аграрної сфери. Під сільськогосподарським укладом треба розуміти соціально-економічну категорію, що уособлює пріоритети і відповідні їм типи економіч-ної поведінки селян, які реалізуються в конкретних виробничих відносинах, першооснову яких становлять діючі відносини власності з їх соціальними, еко-номічними організаційними та іншими складовими.
2. Форми господарювання в сільському господарстві Львівської області у процесі аграрної реформи і становлення різноукладності на селі постійно удо-сконалюються, змінюється їх структура. Найбільшого поширення набули осо-бисті селянські та фермерські господарства, господарські товариства, приватно-орендні підприємства. Не одержали розвитку (порівняно з іншими областями) сільськогосподарські виробничі кооперативи. Відбулися кардинальні зміни у розподілі сільськогосподарських угідь між землекористувачами. Якщо у 1990 р. в сільськогосподарських підприємствах їх було зосереджено 88,8%, а в госпо-дарствах населення - 11,2%, то у 2005 р. - відповідно 34,8% в сільськогосподар-ських підприємствах і 65,2% в господарствах населення, які виробляють 87,1% валової продукції сільського господарства.
3. Показники ефективності сільськогосподарського виробництва з техно-логічного, економічного і соціального погляду в області є незадовільними. У 2005 р. намітилось деяке поліпшення показників: збільшилася сума прибутку і чисельність прибуткових сільськогосподарських підприємств порівняно з попе-редніми роками, підвищився рівень рентабельності їх діяльності. Однак рівень рентабельності більшості видів продукції (цукрових буряків, молока, м’яса ве-ликої рогатої худоби, свиней, овець, птиці) залишився збитковим, що склада-ється під дією двох чинників: надмірно високої собівартості продукції і віднос-но низьких середніх цін її реалізації. З розрахунку на 100 га сільськогосподар-ських угідь порівняно з 1990 р. усі категорії господарств у 2005 р. виробили 81,5% валової продукції, в тому числі фермерські господарства 107,8% (порів-няно з 1995 р.), сільськогосподарські підприємства - 56,2%, господарства насе-лення – лише 25,4%.
4. Протягом 2001-2006 рр. відбулися значні зміни в економічній поведінці основних суб’єктів господарювання в сільському господарстві. Скорочується чисельність особистих селянських господарств та обсяги спожитої і реалізова-ної ними сільськогосподарської продукції. Прискореними темпами зменшуєть-ся чисельність поголів’я тварин, погіршуються показники виробництва валової продукції на 100 га сільськогосподарських угідь. Простежується чіткий взаємо-зв'язок між темпами зростання грошових доходів сільського населення і темпа-ми скорочення обсягів виробництва в особистих селянських господарствах. У разі збереження існуючих тенденцій слід очікувати подальшого звуження сфе-ри селянського укладу.
5. Негативні тенденції розвитку укладу сільськогосподарських підпри-ємств, які спостерігалися до 2004 р., змінюються на позитивні. Зріс рівень рен-табельності реалізації продукції, нарощуються обсяги її виробництва. Основою підвищення економічної ефективності виробництва в сільськогосподарських підприємствах є інтенсивні чинники: зростання продуктивності праці, урожай-ності сільськогосподарських культур, продуктивності тварин.
6. Сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм функціонують в ідентичних зовнішніх економічних умовах. Однак існу-ють значні відмінності в соціальних і правових умовах їх функціонування. Се-ред сільських жителів сформоване доволі стійке негативне ставлення до прива-тних сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств. Значні перешкоди їх розвитку створює мораторій на продаж-купівлю сільськогоспо-дарських земель. Результати статистичних групувань і кореляційно-регресійного аналізу підтверджують недостатній рівень прояву зовнішніх пози-тивних чинників розвитку приватних підприємств і фермерських господарств, на відміну від господарських товариств. Серед чинників ресурсозабезпечення сільськогосподарських підприємств найсуттєвіше впливають на рівень еконо-мічної ефективності показники забезпечення активами.
7. На перспективу прогнозуються певні зміни в структурі різноукладнос-ті. У дисертації розроблена концептуальна схема її структури в сільському гос-подарстві Львівської області. Особисті господарства населення (селянський уклад) не можуть вважатися пріоритетною формою господарювання. Але вони зберігатимуться доти, доки існуватиме безробіття на селі, доки не зросте рівень матеріального добробуту сільських жителів, не відродиться рівень виробництва в сільськогосподарських підприємствах.
8. Для оздоровлення економічної ситуації в сільськогосподарських під-приємствах необхідно підвищити рівень концентрації та інтенсифікації вироб-ництва. Без цього не можна вести мову про запровадження науково-технічного прогресу. Спеціалізація на виробництві зерна, як це було до недавна, не убезпе-чує сільськогосподарські підприємства від зниження рентабельності. Перспек-тивним для спеціалізації сільськогосподарських підприємств є молочно-м’ясне скотарство, що вимагатиме чималих зусиль і коштів.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аграрна реформа в Україні / За ред. П.І. Гайдуцького. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 424 с.
2. Аграрна реформа на Львівщині: Документи і матеріали (1990-1994) / За ред. М. Гладія - Львів: Каменяр, 1994. -212 с.
3. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи роз-витку: Інформаційно-аналітичний збірник / За ред. П.Т.Саблука.- Вип.6.- К.:ІАЕ УААН, 2003. - 764 с.
4. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи роз-витку. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 292 с.
5. Андрійчук В., Зубець М., Юрчишин В. Сучасна аграрна політика: проблемні аспекти. – К.: Аграрна наука, 2005. – 140 с.
6. Андрійчук В.Г. Економічна реформа в АПК: подальші кроки //Економіка АПК. - 1999. -№1.- С. 64-69.
7. Андрійчук В.Г. Важливі підойми відродження АПК // Економіка АПК. 2000.- №4.- С. 18-26.
8. Баланюк І.Ф. Реформування в аграрному секторі регіону. - К.: ІАЕ УААН, 1999. - 270 с.
9. Баланюк І.Ф. Науково-прикладні аспекти розвитку аграрних відносин у регіоні Карпат.-К.: ІАЕ УААН. -2000. -104 с.
10. Березівський П.С. Формування багатоукладності в сільському господарстві // Соціально-економічна ситуація та шляхи подолання кризового стану в агропромисловому комплексі України. – К.: ІАЕ, 1999. – С.233-238.
11. Біттер О.А., Березівський П.С., Мельник В.П. Ефективність сільськогосподарського виробництва і рівень життя сільського населення. - Львів: Українські технології, 1997. - 188 с.
12. Біттер О.А. Функціонування агропродовольчого ринку в умовах низької платоспроможності населення // Економіка України. -1998.-№2.-С. 60-67.
13. Білоусько Я.К. та ін. Стан та перспективи розвитку матеріально-технічного забезпечення аграрного виробництва. – К.: ІАЕ УААН, 2003. - 48 с.
14. Большая Советская Энциклопедия. В 30 томах. Изд. 3-е. – М.: Советская энциклопедия, 1977. – Т.26. – 624 с.
15. Бугуцький О.А. Ефективність виробництва сільськогосподарської продук-ції в Україні // Економіка АПК. - 1998. - №8. - С. 45-51.
16. Бугуцький О.А. Потенційні можливості щодо зростання продуктивності праці та доходності в сільському господарстві // Економіка України. - 1998. - №5. – С. 60-67.
17. Буздалов И.Н., Крылатых Э.Н., Никонов А.А. и др. Аграрные отношения: теория, историческая практика, перспективы развития. – М.: Наука, 1993. – 405 с.
18. Валентинов В.П. Регулювання міжгалузевих відносин в системі аграрної політики. – К.: ННЦ ІАЕ, 2003. – 330 с.
19. Внутрішньогосподарські організаційно-економічні механізми забезпечення прибутковості сільськогосподарських підпри¬ємств. - К.: Ін-т аграр. еко-номіки УААН, 2003. - 204 с.
20. Волик A.M. Розвиток виробничої та обслуговуючої сільськогос¬подарської кооперації // Економіка АПК. - 2000. - №10. - С.7-15.
21. Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы - М.: Высш. шк., 1994. - 163 с.
22. Галанець В.Г., Мороз Д.В. Проблеми економічного і соціального розвитку села // Економіка АПК. - 1995. -№3. – С. 71-75.
23. Галанець В.Г., Шульський М.Г. Вплив управлінських структур
на проведення реформ на селі // Економіка АПК. - 1998. - №2.
- С. 6-13.
24. Галанець В.Г., Шульський М.Г. Приватний сектор сільськогосподарського виробництва: стан, проблеми та перспективи // Економіка АПК. - 1998. - № 11. - С. 49-58.
25. Галанець В.Г. Регіональні особливості аграрної реформи // Вісник Львів. держ. аграр. ун-ту: Економіка АПК. - 1998. - №4. - С. 3-11.
26. Галанець В.Г. Оцінка економічної ситуації в АПК Львівської області // Вісник Львів. держ. аграр. ун-ту: Економіка АПК. - 2000. - №7(1). - С. 30-35.
27. Галанець В.Г. Агропромисловий комплекс Львівщини: стратегія і тактика економічного зростання // Економіка України в XXI столітті: ретроспекти-ва і перспектива. - Львів: Тріада плюс, 2002. – С. 101-123.
28. Галанець В.Г. Регіональні особливості аграрної реформи // Вісник Львів. держ. аграр. ун-ту: Економіка АПК. - 1998. - №4. - С. 3-11.
29. Галанець В.Г. Наслідки аграрних реформувань та необхідність розробки нової державної аграрної політики // Вісник Львів. держ. аграр. ун-ту: Економіка АПК. - 2005. - №12. - С. 41-47.
30. Галанець В.Г. Аграрна криза, шляхи виходу з неї // Вісник Львів. держ. аг-рар. ун-ту: Економіка АПК. - 2001. - №8. - С. 14-20.
31. Галанець В.Г., Хом’як М.С. Територіальні особливості розвитку регіонального АПК: Монографія. – Львів: Українські технології, 2004. – 224 с.
32. Галанець В.Г., Стасів О.Ф. Економічна оцінка та перспективи розвитку форм господарювання в сільському господарстві Львівської області: Моно-графія. – Львів: Прес-експрес-Львів, 2005. – 166 с.
33. Гарасим П. М., Черевко Г.В. Аграрна економіка: реформи та стабілізація кризи. - Львів: Львів. держ. аграр. ун-т., 1998. – 100 с.
34. Герчикова И. И. Менеджмент. - М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1995. - 365 с.
35. Гончаренко В.В. Кредитні кооперативи як форма фінансової самодопомоги сільського населення // Економіка АПК. - 2000. - №9.-С. 58-65.
36. Губені Ю. Е. Аграрна реформа в Чеській Республіці: від окса¬митової рево-люції до європейської інтеграції. Приклад, гідний наслідування. - Львів: Українські технології, 2001. - 368 с.
37. Дацій О.І. Розвиток інноваційної діяльності в агропромисловому виробни-цтві України. – К.: ННЦ ІАЕ, 2004. – 426 с.
38. Дієсперов B.C. Потенціал особистих господарств // Економіка АПК. - 2000. - №9. - С. 91-96.
39. Динаміка цін та індексів цін на продукти харчування у 2004 році: Стат. бюл. / Головне управління статистики у Львівській області. Львів, 2005. – 28 с.
40. Долан Э. Дж., Миндсей Д. Рынок: Микроэкономическая модель – СПб., 1992.-158 с.
41. Драгун Л., Вакульчик О. Інтегральний показник для аналізу ефективності виробництва // Економіка України. - 1995. - №9.- С. 93-95.
42. Дугин П. Особенности функционирования сельскохозяйственных рынков //Междунар.с.-х. журн. - 1996. - №3. - С. 35-40.
43. Завадський Й.С. Координація в системі менеджменту //Економіка АПК. - 1995. - №3. - С. 63-67.
44. Завадський Й.С. Державне регулювання економіки АПК //Економіка АПК. - 1999. - №1. - С. 69-72.
45. Завадський Й.С. Менеджмент. У 3-х томах. Т.2. – К.: Видавництво Євро-пейського університету, 2002. – 640 с.
46. Земельний кодекс України // Відомості Верховної Ради України. – 2001. - 30 жовтня.
47. Зіновчук В.В. Організаційні основи сільськогосподарського кооперативу. – 2-ге вид., доп. і перероб. – К.: Логос, 2001. – 380 с.
48. Зіновчук В.В. Кооперативна ідея в сільському господарстві України і США. - К.: Логос, 1996. - 224 с.
49. Зубець М.В. Напрями економічного розвитку АПК України. - К.: Аграрна наука, 1999. - 52 с.
50. Зубець М.В., Юрчишин В.В. Проблеми села - в недосконалій аграрній політиці // Агроінком. - 2003. - №9-10. – С. 23-31.
51. Іващенко Н.Т., Хорунжий М.Й. До методологічних аспектів оцінки діяльності підприємств аграрного сектора України //Економіка АПК. - 2005. - №3. – С. 42-50.
52. Кириленко I.Г. Формування ефективної аграрної політики – пріоритет про-грами дій нового уряду // Економіка АПК. - 2003.- №2. - С. 32-37.
53. Кириленко І.Г., Бойко М.Ф. Кадрове забезпечення АПК – важлива складо-ва аграрних реформ // Економіка АПК. - 2004. - № 11. – С. 18-23.
54. Кириленко І.Г. Трансформація соціально-економічних перетворень у сіль-ському господарстві України: проблеми, перспективи. – К.: ННЦ “Ін-т аг-рар. економіки”, 2005. – 452 с.
55. Коваленко Ю.С. Аграрний ринок України: організація та управління. – К.: ІАЕ, 1998. – 108 с.
56. Колотуха С.М. Стабілізація фінансового стану сільськогосподарських підприємств в умовах кризи розрахунково-платіжної системи // Економіка АПК. - 2000. - №9. - С. 68-71.
57. Концепція відродження і розвитку сільського господарства Львівщини: Постанова Львівської обласної ради народних депутатів // За Вільну Ук-раїну. – 1990. - 25 вересня.
58. Концепція розвитку АПК Західного регіону України // Соціально-економічні дослідження в перехідний період: Щорічник наук. праць – Вип. 13: - Стратегія розвитку агропромислового комплексу. / НАН України. Ін-т регіональних досліджень. – Львів, 1994. – С. 5-15.
59. Колос Б.О. Управління державою III тисячоліття або стратегія і тактика побудови української національної держави. - Львів: Ініціатива, 2004. - 976 с.
60. Костирко І.Г. Ринкові трансформації форм і структур агропромислового виробництва: теорія і практика. -К.: Ін-т економіки НААУ, 1995. - 144 с.
61. Крисальний О.В. Аграрна реформа і кооперація в Україні // Економіка АПК. - 1998.-№8.-С. 3-13.
62. Крисальний О.В., Більський В.Г., Гусєв В.В. Радикалізація аграрної політики в Україні//Економіка України. - 1995. - №8. - С. 3-9.
63. Крисальний О.В. Подолання кризових явищ та напрями розвитку агропро-мислового виробництва України // Економіка АПК. - 1999. - №1. – С. 58-61.
64. Лукінов І.І. Ефективно реформувати агропродовольчу сферу // Економіка АПК. - 1995. - №4. - С. 3-14.
65. Лукінов І.І. Регулюючі ринкові і державні механізми в агробізнесі України // Економіка АПК. - 1999. - № 1. - С. 48-49.
66. Лукінов І.І., Шепотько Л.О. Про національну програму відродження села// Економіка України. - 1994. - №6. – С. 3-17.
67. Малес В., Стратілат О. Державне управління агропромисловим комплек-сом. - К.: ІАЕ УААН, 1998. – 55с.
68. Малік М.Й. Реформування власності і реструктуризація підприємств АПК // Економіка АПК. - 1998. - №11. - С. 9-13.
69. Малік М.Й. Сільськогосподарська кооперація як складова частина аграрної реформи // Економіка АПК. - 1999. - № 1. - С. 62-64.
70. Макаренко П.М. Моделі аграрної економіки. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 682 с.
71. Мартиневич Ф.С., Большакова В.П., Коризно Н.В. Методи¬ческие пробле-мы измерения эффективности сельскохозяйствен¬ного производства. - Минск: Наука и техника, 1979. - 230 с.
72. Мартынов В.А. Сельское хозяйство США и его проблемы -М.: Мысль, 1971. - 351 с.
73. Месель-Веселяк В.Я. Удосконалення економічних відносин учасників інтегрованих формувань //Економіка АПК. – 1998. - №6. – С. 19-21.
74. Месель-Веселяк В.Я. Напрями реформування агропромислового виробниц-тва в Україні // Економіка АПК. – 1999. - №1. – С. 56-57.
75. Месель-Веселяк В.Я. Розвиток та ефективність організаційно-правових форм господарювання в сільському господарстві України //Економіка АПК. – 2004. - №11. – С. 20-81.
76. Мельник Л.Ю., Макаренко П.М. Концентрація виробництва в сільському господарстві: тенденції і перспективи // Економіка АПК. – 2003. - №2. – 11 с.
77. Михайлова Л.І. Реформування сільськогосподарських підприємств: досвід ФРН та проблеми України // Еконо¬міка АПК. - 1998. - №5. – С. 79-85.
78. Мочерний С.В. Методологія економічного дослідження. – Львів: Світ, 2001. – 416 с.
79. Населення Львівської області у 2005 р.: Демографічний щорічник/ Головне управління статистики у Львівській області. – Львів, 2005. – 84 с.
80. Національна програма розвитку агропромислового виробництва і соціального відродження села на 1999-2011 роки //Економіка АПК. – 1999. - №6. – С. 3-48.
81. Никонов А.А. Системные исследования в аграрной сфере // Вестник сель-скохозяйственной науки. – 1991. - №11. – С.3.
82. Нова економічна парадигма формування стратегії національної продоволь-чої безпеки України у XXI столітті: Матеріали Третіх зборів всеук-раїнського конгресу вчених економістів-аграрників 29-30 березня 2001 р. - К.: ІАЕ УААН, 2001. - 638 с.
83. Новаковський Л.Я. Земельна реформа в Україні // Урядовий кур’єр. – 1999. - 30 березня.
84. Онисько С. М. Ефективність сільського господарства Карпат¬ського регіону. - Львів: Українські технології, 2003. - 296 с.
85. Онищенко О.М., Юрчишин В.В. Аграрна реформа: деякі підсумки і про-блеми розвитку // Економіка АПК. - 1996. - №2. - С. 20-28.
86. Онищенко О.М. Соціально-економічна природа і розміри сіль¬ськогосподарських підприємств // Економіка України. - 2000. - №6. - С. 30-38.
87. Онищенко О.М., Юрчишин В.В. Соціально-економічна реформа: тільки шлях до ринку чи й побудова нового суспільного ладу // Економіка Ук-раїни. - 1994. - №3. – С. 18-28.
88. Онищенко О.М. Господарства населення: продуктивність, ефективність, перспективи. – К.: Ін-т економіки НАН України, 2003. – 92 с.
89. Особисті підсобні господарства України - аналіз витрат та ефективності виробництва видів сільськогосподарської продукції/За ред. академіка УА-АН О.М.Шпичака. - К.: Ін-т економіки УААН, 2001. - 236 с.
90. Основні економічні показники сільськогосподарських підприємств усіх форм власності за 2000 р.: Стат. зб. / Львівське обласне управління стати-стики. - Львів, 2001. - 32 с.
91. Основні економічні показники сільськогосподарських підпри¬ємств усіх форм власності за 2001 p.: Стат. зб. / Львівське обласне управління стати-стики. - Львів, 2002. - 32 с.
92. Основні економічні показники сільськогосподарських підприємств за 2003 р.: Стат. зб. /Головне управління статистики у Львівській області. – Львів, 2004. – 39 с.
93. Основні економічні показники сільськогосподарських підприємств за 2004 р.: Стат. зб. /Головне управління статистики у Львівській області. – Львів, 2005. – 40 с.
94. Основні економічні показники сільськогосподарських підприємств за 2005 р.: Стат. зб. / Головне управління статистики у Львівській області. – Львів, 2006. – 43 с.
95. Політичний словник. Вид-во 3-є / За ред. В.К.Врублевського, А.В.Кудрицького, В.М.Мазура, А.В.Мяловицького. – К.: Українська Радянсь-ка Енциклопедія, 1982. – С.604-605.
96. Поплавська Ж.В., Поплавський В.Г. Агропромисловий комплекс України: проблеми і стратегії розвитку // Вісн. НАН України. - 1999. - №7. – С. 18-22.
97. Полтавський Ю.А. Господарський механізм реформування сільськогосподарських підприємств // Економіка України. - 1998. - № 12. - С. 43-49.
98. Полтавський Ю.А. Основні складові господарського механізму формуван-ня сільськогосподарських підприємств // Економіка АПК.- 1998. - №5. - С. 18-24.
99. Полтавский Ю.А. Механизм хозяйствования реформированных аграрных предприятий: Монография. – Харьков: Консул, 2000. – 290 с.
100. Прокопа I. Формування бюджетного механізму функціо¬нування соціальної сфери села // Економіка АПК. – 1999. -№2. - С. 24-30.
101. Прокопишак К.В. Проблеми розвитку соціальної інфра¬структури та відродження сіл Карпатського регіону. - Львів: Українські технології, 1997. - 175 с.
102. Про власність: Закон України // Голос України. – 1991. - 7 лютого.
103. Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР “Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві України” //Відомості Верховної Ради України. - 1992. - №32. – С. 1067—1075.
104. Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про селянське (фер-мерське) господарство” // Урядовий кур’єр. –1993. - 29 липня.
105. Про господарські товариства: Закон України // Відомості Верховної Ради України. – 1994. - 16 грудня.
106. Про державну підтримку малого підприємництва: Указ Президента Ук-раїни // Урядовий кур’єр. – 1998. - 12 травня.
107. Про заходи щодо забезпечення формування та функціонування аграрного ринку: Указ Президента України // Урядовий кур’єр. – 2000. - 8 травня.
108. Про колективне сільськогосподарське підприємство. Закон України // Го-лос України. – 1992. - 20 березня.
109. Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва: Указ Президента України // Урядо-вий кур’єр. – 1994. - 15 листопада.
110. Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного секто-ра економіки: Указ Президента України //Урядовий кур’єр. – 1999. - 8 груд-ня.
111. Про оренду землі: Закон України // Голос України. – 1998. - 23 жовтня.
112. Про основні напрями земельної реформи в Україні на 2001 -2004 роки: Указ Президента України // Сільський час. – 2001. - 8 червня.
113. Про підприємство: Закон України // Голос України. – 1991. - 27 березня.
114. Про систему оподаткування: Закон України // Відомості Верховної Ради України. – 1997. - 18 лютого.
115. Про сільськогосподарську кооперацію: Закон України //Відомості Верхов-ної Ради України. – 1997. - 17 липня.
116. Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001–2004 рр.: Закон України // Урядовий кур’єр. – 2001. - 18 січня.
117. Про стратегію трансформування АПК і забезпечення продо¬вольчої безпеки України // Економіка України. - 2000. - №9. – С. 62-81.
118. Про стан аграрного ринку України (аналітичний огляд і мето¬дичні аспекти формування). - К.: ІАЕ УААН, 2004. - 32 с.
119. Райтмайєр Т. Кооперативи в Німеччині // Тези Міжнар. конф. “Проблеми кооперації в сільському господарстві”. - Львів: Львів. держ. аграр. ун-т, 1995. – С. 12-14.
120. Розвиток різноукладності на селі: особливості, проблеми / За ред. В.В. Юр-чишин. – К.: ННЦ ІАЕ, 2004. – 446 с.
121. Розвиток господарських формувань і організація виробництва в аграрній сфері АПК / За ред. М.В.Зубця, П.Т. Саблука, В.Я. Месель-Веселяка. - К.: ІАЕ УААН, 1999. - 296 с.
122. Рябчик О.А. Еволюційна парадигма реформування аграрної мікроекономіки //Економіка АПК. – 1999. - №1. – С. 84-89.
123. Саблук П.Т. Розвитку АПК – надійність і стабільність //Економіка АПК. – 2005. - №4. – С. 11-16.
124. Саблук П.Т. Аграрна економіка і політика в Україні: підсумки минулого та погляд у майбутнє: У 3 т. Т. 1: Економіка періоду диктатури влади. - К.: ІАЕ, 2001. - 432 с.
125. Саблук П.Т. Аграрна економіка і політика в Україні: підсумки минулого та погляд у майбутнє: У 3 т. Т. 2: Аграрна економіка в умовах демократично-го державотворення. - К.: ІАЕ, 2001. - 484 с.
126. Саблук П.Т. Аграрна економіка і політика в Україні: підсумки минулого та погляд у майбутнє: У 3 т. Т.3: Формування наукової ринкової школи еко-номістів-аграрників. - К.: ІАЕ, 2001. - 486 с.
127. Саблук П.Т. Аграрна реформа: стан і напрями розвитку // Економіка АПК. - 2000. - №4. - С. 3-10.
128. Саблук П.Т. Зміст і складові аграрних перетворень, стан їх проведення. - К.: ІАЕ УААН, 1998. - 22 с .
129. Саблук П.Т., Малік М.Й., Валентинов В.Л. Формування міжгалузевих відносин: проблеми теорії і методології. - К.: ІАЕ, 2002. - 294 с.
130. Саблук П.Т., Малік М.Н. та ін. Положення про організацію сільськогосподарських кооперативів. - К.: ІАЕ УААН, 1998. - 86 с.
131. Саблук П.Т., Месель-Веселяк В.Я. Аграрна реформа - зрушення і проблеми // Економіка АПК. - 1997. - №4-5. - С. 3-15.
132. Саблук П.Т. Нова економічна парадигма формування стра¬тегії національної безпеки України в XXI столітті: Доповідь на Третіх всеук-раїнських зборах (конгресі) вчених економістів-аграрників, 29-30 березня 2001 р. - К.: ІАЕ УААН, 2001. - 94 с.
133. Саблук П.Т. Основні напрями розвитку високоефективного агропромисло-вого виробництва в Україні: Доповідь на Четвертих річних зборах всеук-раїнського конгресу вчених економістів-аграрників, 25-26 червня 2002 р. - К.: ІАЕ УААН, 2002.-31 с.
134. Саблук П.Т. Соціально-економічна модель постреформованого агропроми-слового виробництва в Україні // Економіка АПК. - 2000. - №2. - С. 34-41.
135. Саблук П.Т, Карич Д.Я., Коваленко Ю.С. Основи організації сільськогосподарського ринку. - К.: ІАЕ УААН, 2002. - 190 с.
136. Саблук П.Т, Якуба К.І. Демографічні проблеми українського села: Наук. доп. - К.: ІАЕ УААН, 2002. - 37 с.
137. Саблук П.Т., Малік М.Й., Валентинов В.Л. Формування міжгалузевих відносин: проблеми теорії та методології. - К.: ІАЕ УААН. 2002. - 294 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.