У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Количество страниц 205
ВУЗ Львівська державна фінансова академія
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ

З м і с т
Вступ

Розділ 1 Теоретико- методологічні засади формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва
1.1Роль і функції підприємництва в забезпеченні соціально-економічного розвитку національної економіки
1.2Класифікація форм та методів фінансово-кредитної підтримки діяльності малого підприємництва
1.3Методологічні аспекти формування фінансово-кредитного механізму
Висновки до розділу 1
Розділ 2 Аналітична оцінка розвитку малих підприємств регіону
2.1 Загальні засади аналізу і оцінки ефективності розвитку малого підприємництва
2.2 Аналітична оцінка фінансового стану малих підприємств регіону
2.3 Аналіз кредитної діяльності банків стосовно підтримки розвитку
малого бізнесу
Висновки до розділу 2
Розділ 3 Удосконалення фінансово-кредитного механізму підтримки ефективного розвитку підприємництва
3.1 Обгрунтування пріоритетних напрямків забезпечення фінансово-кредитних потреб малого підприємництва
3.2 Інвестиційна діяльність банків в сфері кредитування суб’єктів малого підприємництва
3.3.Організація інформаційного забезпечення функціонування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва
Висновки до розділу 3
Висновки
Список використаних джерел
Додатки


ВСТУП

Актуальність теми. Реструктуризаційні зрушення в економіці України та її орієнтація на пріоритети світового ринку вимагають формування ефективного ринкового середовища, головним елементом якого виступає підприємництво. Поряд з цим, негативні тенденції в національній економіці, що склались у зв'язку із загостренням фінансової кризи, економічних і соціальних проблем, а також необхідність реалізації завдань нової економічної політики для забезпечення ефективного соціально-економічного розвитку регіонів, вимагають застосування економічних принципів в управлінні підприємництвом, що передбачає створення та використання високоефективних регуляторів, які адекватні ринковій економіці і національним особливостям розвитку. Саме тому, постала об’єктивна необхідність розробки організаційно-економічних засад формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва, спрямованого на розширення доступу малих та середніх підприємств до фінансово-кредитних ресурсів.
Проблемам фінансового забезпечення підприємницького сектора економіки присвячено багато праць таких провідних вітчизняних та іноземних науковців, як І.В.Алєксєєв, Ю.М.Бажал, Є.В.Балацький, В.І.Борейко, П.Ю.Буряк, А.В.Бусигін, Л.Вальсар, З.С.Варналій, Ф.Гайєк, В.Зомбарт, Д.Кларк, М.А.Козоріз, Р.Кроуз, М.І.Крупка, А.Я.Кузнєцова, М.В.Римар, С.К.Реверчук, Т.С.Смовженко, В.Савченко, Ж.Сей, Дж.Шекель та інших.
Незважаючи на значну кількість досліджень у цій сфері, слід звернути увагу на недостатність наукового опрацювання економічних питань, які стосуються побудови фінансово-кредитних відносин, що виникають з приводу використання фінансових ресурсів банківського сектора суб’єктами підприємництва. Тому, основним завданням реформування їх взаємовідносин є створення фінансово-кредитного підґрунтя для активізації інноваційних процесів у підприємницькій сфері та забезпечення її ефективного розвитку в цілому.
Актуальність та необхідність розв’язання вище зазначених проблем зумовила необхідність їх комплексного розгляду та вивчення організаційно-економічних засад формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємств малого бізнесу на загальнодержавних та регіональних рівнях, сприяла вибору теми, визначила мету і завдання дисертаційної роботи, її структуру та зміст.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка організаційно-економічних засад формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва на макро- та мезорівнях.
Для досягнення визначеної мети у дисертаційній роботі поставлені такі основні завдання:
розкрити сутність та економічне значення фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва;
здійснити аналітичну оцінку фінансового стану підприємств малого бізнесу Львівського регіону та узагальнити практику використання ними кредитних ресурсів;
обґрунтувати необхідність і потребу формування фінансово-кредитного механізму та вдосконалення банківських послуг в системі підтримки розвитку підприємництва;
розробити організаційну структуру фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва, що передбачає впровадження інтегрованої системи обробки інформації для забезпечення його ефективного функціонування;
удосконалити методи фінансово-кредитної підтримки малого підприємництва;
запропонувати організаційну модель інформаційного забезпечення функціонування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва на регіональному рівні.

Об'єктом дослідження є процеси фінансово-кредитного забезпечення розвитку підприємництва у Львівській області.
Предметом дослідження є організаційно-економічні засади формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва.
Методи дослідження. В основу дослідження покладені теорії ринкової економіки, теорії фінансів, грошей і грошового обігу, сучасні концепції інноваційного розвитку, наукові публікації вітчизняних та зарубіжних вчених з проблем розвитку підприємництва.
Для досягнення поставленої у дисертаційній роботі використано наступні методи наукового дослідження: метод логічного узагальнення – при визначенні особливостей підприємств малого бізнесу, як незмінного елемента ринкової економіки, - параграф 1.1, 1.2; методи економіко-статистичного аналізу – при дослідженні фінансового стану вітчизняних підприємств малого бізнесу та визначенні їх потреб у кредитних ресурсах, - параграф 2.1, 2.2; соціологічного опитування – при дослідженні впливу існуючого законодавства на розвиток підприємництва в сфері малого бізнесу, - параграф 1.2, 2.1; узагальнення та системного підходу – при розробці організаційно-економічних засад фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва шляхом створення оптимальних умов для їх розвитку, - параграф 1.3, 3.1, 3.2, 3.3.
Інформаційну базу дослідження складають закони України, Бюджетний кодекс, Постанови Верховної Ради, нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, матеріали сесій Львівської міської та обласної рад щодо регулювання розвитку підприємництва, статистичні дані Головного управління статистики у Львівській області, економічні огляди, доповіді, інформаційні матеріали опубліковані у періодичних виданнях, монографії та науково-аналітичні статті вітчизняних та зарубіжних авторів.


Наукова новизна одержаних результатів полягає в обґрунтуванні й розробленні таких теоретичних положень, методичних підходів:
вперше:
- обґрунтовано та розроблено організаційну структуру функціонування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва на основі впровадження моделі інформаційного забезпечення суб’єктів фінансово-кредитних відносин у регіоні, що дає можливість ефективно впливати на процеси розвитку підприємництва, спростити процедуру отримання банківських кредитів та зменшити ризики неповернення наданих кредитних ресурсів;
отримали подальший розвиток:
- напрямки застосування скорингових моделей при довгостроковому кредитуванні, що на відміну від існуючих технологій фінансування базується на оцінці реальної можливості одержання суб’єктами підприємництва прибутку та дозволить розширити їх доступ до кредитних ресурсів фінансово-кредитних установ;
удосконалено:
- форми непрямої фінансової підтримки малого підприємництва органами місцевого самоврядування шляхом використання гарантій повернення коштів за позиками наданими банківськими установами;
- систему індикаторів оцінки дієвості фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва та ефективності фінансово-кредитних відносин між учасниками процесу.
Практичне значення одержаних результатів. Практична цінність проведеного дослідження полягає в тому, що одержані результати і розроблені рекомендації, які стосуються економічних засад формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку малого підприємництва у регіоні, дають можливість приймати рішення щодо підвищення ефективності використання фінансових ресурсів банківського сектору малими підприємствами на регіональному рівні.
Основні результати дисертаційного дослідження використані Головним управлінням економіки Львівської обласної державної адміністрації при розробці щорічної Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області та Регіональної програми розвитку малого підприємництва у Львівській області на 2007-2008 роки, а також при проведенні регіональних нарад, семінарів, круглих столів, що організовувались облдержадміністрацією з проблем розвитку підприємницької діяльності (довідка №2-31-1294 від 20.05.2008р.), при розробці бізнес-плану розширення виробничих потужностей ТзОВ Компанії „ВЕЕМ - Металавтопром” (довідка №125 від 25.04 2008р), при розробці стратегії кредитування підприємницьких структур малого бізнесу Львівського відділення №1 КБ„Українська фінансова група” – ТОВ (довідка №57 від 15.05.2008 р.) та при розробці методики оцінки кредитоспроможності малого підприємництва ЗАТ КБ„Приват Банком” (довідка № Х.12 від 26.03.2008р.);
Особистий внесок здобувача. Усі наукові результати, викладені у дисертації, отримані автором особисто. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в роботі використано лише ті ідеї та положення, які є результатом особистої роботи здобувача. Конкретний внесок здобувача у ці праці вказаний в авторефераті у переліку основних публікацій за темою дисертації.
Апробація результатів дослідження. Результати наукових досліджень дисертанта пройшли апробацію і одержали позитивну оцінку на Міжвузівській студентсько-аспірантській конференції „Перспективні напрямки реформування фінансової системи України” (12 травня 2004 р., м.Львів), Міжнародній науково-практичній конференції „Проблеми розвитку фінансової системи України в умовах євроінтеграції” (19-20 жовтня 2007р., м.Львів), Міжнародній науково-практичній конференції „Проблеми інтеграції науково-освітнього інтелектуального потенціалу в державотворчому процесі” (16-20 жовтня 2007 р., м.Тернопіль) та щорічних звітних науково-практичних конференціях викладачів і аспірантів Львівської державної фінансової академії.
Публікації. Результати проведеного дослідженння, теоретичні та методологічні положення, практичні здобутки висвітлені у восьми публікаціях (п’ять статей у фахових наукових виданнях України, дві статті у збірниках матеріалів конференцій, одна стаття у збірнику наукових праць). Загальний обсяг публікацій складає 1.97д.а., з них особисто автору належить 1.95д.а.
Структура і обсяг дисертації. Дисертація складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел з 145 найменувань та додатків на 8 сторінках. Аналітично-цифровий матеріал представлений на 12 рисунках та у 18 таблицях. Загальний обсяг роботи становить 190 сторінок комп’ютерного тексту.
Список литературы ВИСНОВКИ

У роботі здійснено теоретичне узагальнення і представлено нове вирішення наукового завдання, що полягає у розробці теоретичних положень та прикладних засад формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва. Основні результати дисертаційної роботи дають підстави для таких висновків:
1. На основі аналізу праць вітчизняних та зарубіжних вчених обґрунтовано поняття фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва, що передбачає застосування ефективних методів управління процесами фінансування підприємницького сектору у регіоні з використанням ефективних важелів та інструментів, передбачаючи необхідну фінансово-кредитну підтримку підприємницької діяльності банківським сектором економіки і впровадження інтегрованої системи обробки інформації.
2. Дослідження фінансового стану малих підприємств Львівської області дозволило виявити: зростання рівня збитковості цих підприємств порівняно з відповідним періодом за минулий рік (на 19,8 млн. грн.), зменшення частки необоротних та оборотних активів у структурі майна, значне зростання величини дебіторської та кредиторської заборгованості, недостатній обсяг довгострокових зобов’язань, низький рівень запасу фінансової стійкості та низьку економічну ефективність і незначну кількість інноваційних проектів.
3. Основним джерелом фінансування підприємств малого бізнесу є банківські позики, проте, незважаючи на зростання обсягів кредитування, встановлено, що кредитна політика регіональних банків не відповідає основним напрямкам і пріоритетам програми розвитку малого підприємництва в регіоні та існує неузгодженість економічних інтересів банківських установ із завданнями передбаченими такими програмами
4. В контексті вирішення проблем фінансування підприємницького сектора, збереження позитивних тенденцій у динаміці створення нових підприємств, забезпечення належних умов для їх розвитку, необхідності підтримки ділової, а особливо інвестиційної активності запропоновано до впровадження використання нових банківських послуг шляхом застосування методу скорингових моделей.
5. Запропонована організаційна схема формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва передбачає формування органами місцевої влади, суб’єктами підприємницької діяльності, що діють у сфері малого підприємництва, а також фінансово-кредитними установами фондів грошових коштів та напрямків їх використання при застосуванні необхідних фінансово-кредитних методів, важелів та інструментів, враховуючи також функції і повноваження органів місцевого самоврядування у галузі місцевих фінансів, необхідність інформаційного забезпечення даної системи та забезпечення фінансового контролю за ефективністю її функціонування.
6. Удосконалено організацію системи інформаційного забезпечення для ефективного функціонування фінансово-кредитного механізму розвитку малого підприємництва у регіоні за рахунок реалізації повноважень щодо нагромадження інформації про діяльність підприємств малого бізнесу органами місцевого самоврядування, або передбачення для них можливості участі у статутному капіталі бюро кредитних історій.
7. З метою забезпечення ефективного функціонування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва удосконалено систему індикаторів, яка передбачає різні показники оцінки для різних суб’єктів фінансово-кредитних відносин.
8. За результатами дослідження визначено основні завдання регіональних органів влади щодо активізації процесів розвитку малого підприємництва та його фінансово-кредитного забезпечення:
- продовження процесу спрощення дозвільно-погоджувальної процедури започаткування і ведення підприємницької діяльності;
- сприяння розвитку інфраструктури підтримки підприємницької та інвестиційної діяльності;
- розвиток системи забезпечення фінансово-кредитними та інвестиційними ресурсами малого підприємництва, в тому числі із залученням ресурсів регіональних та місцевих бюджетів;
- активна участь у процесі організування системи інформаційного забезпечення суб’єктів фінансово-кредитних відносин в регіоні.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1.Бейгул С.Б. Регіональні важелі інвестиційної підтримки малого підприємництва / Бейгул С.Б. // Економіка і регіони. – 2003. - №1 (1). – С. 36-39.
2.Дяків Р. Енциклопедія бізнесмена, економіста, менеджера / Р. Дяків – Київ: Міжнародна економічна фундація, 2000. – 703 с.
3.Соболь М. Підприємництво (початок бізнесу) / Соболь М. – К., 1994. – 96 с.
4.Лапко О. Інноваційна діяльність в системі державного регулювання / Лапко О. – К., 1999. – 253с.
5.Закон України “Про підприємництво” від 26.02.91 рік № 698-ХΙΙ // Господарське законодавство України : збірник нормативно-правових актів. – К. МАУП, 1998. – 284с.
6.Злупко С.М. Підприємництво: основи, особливості, механізми : [Навч. посібник]/ Злупко С.М., Стефанишин О.В., Швайка А.А. – Львів : ЛНУ, 2000. – 369 с.
7.Ватаманюк З. Економічна теорія. Ч 1. Вступ : [текст лекцій] / З. Ватаманюк. – Львів : ЛДУ, 1993. – 165 с.
8.Андрушків М. Становлення підприємництва в умовах формування ринкової економіки / Андрушків М., Реверчук Н., Савенко І., Михайлишин В. – К. : Укр НТІ, 1994. – 64с.
9.Кашанина Т. Предпринимательство (правовые основы)/ Кашанина Т. – М. : Юридическая литература, 1994. – 37 с.
10.Глущенко Е. Основы предпринимательства: [учебное пособие] / Глущенко Е., Капцов А., Тихонравов Ю. – М. : Вестник, 1996. – 911 с.
11.Schumpeter Y.A. Theorie der wirtschftliche Entwicklung / Schumpeter Y.A. - Berlin (West), 1952 (Erste Auflage – 1911) - 87р.
12. Крупка М.І. Актуальні проблеми розвитку підприємництва в Україні : [монографія] / Крупка М.І., Береський Я.О., Реверчук С.К. – Львів : Діалог, 1999. – 256 с.
13. Кузнєцова А.Я. Фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності : [монографія] / Кузнєцова А.Я.- Львів : Львів. Банків. Ін.-т НБУ, 2005. –320 с.
14.Кредісов В. Вплив українського малого та середнього підприємництва на прискорення інтеграції України до євроатлантичних структур / Кредісов В. // Економічний часопис ХХІ. – 2003. - №11 - 12. – С. 36-40.
15. Дмитрієва О. Поняття та характеристика ринку фінансових послуг/ Дмитрієва О. // Банківська справа. – 2004. - №3. – С. 61-62.
16.Ходаківська В.П. Ринок фінансових послуг: теорія і практика: [навч. посібник] / Ходаківська В.П., Бєляєва В.В. – К. : ЦУЛ, 2002. – 616 с.
17.Закон України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” // Відомості Верховної Ради. – 2002. - №1. – С. 67-70.
18.Укрінформ: Банки та фінанси. – 2001. - №20. –51 с.
19.Семилютина Н.Г. Закон США “О модернизации финансовых услуг” 1999 года / Семилютина Н.Г. // Право и экономика. – 2000. - №2. – С. 50-57.
20.Указ Президента України “Про створення кредитно-гарантійної установи з підтримки малого та середнього підприємництва” № 246/99 від 20.05.99 р.
21.Говорушко Т.А. Фінансові технології у сфері малого бізнесу / Говорушко Т.А., Тимченко О.І. // Економіка, фінанси, право. – 2004. - № 9. – С. 15-17.
22.Ватаманюк-Зелінська У.З. Еколого-економічні засади управління інноваційною діяльністю підприємств (на прикладі Львівської області): дис. канд. екон. наук: 08.08.01/ Ватаманюк-Зелінська Уляна Зиновіївна. – Львів., 2004. – 246 с.
23.Бейгул С. Б. Основи формування регіональної політики розвитку малого підприємництва : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.10.01 «Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка» / Бейгул С. Б. – Полтава., 2006. – 20 с.
24.Сизоненко В. Про що свідчить українська модель корпоративного підприємництва? / Сизоненко В. // Банківська справа. – 2002. - №3. – С. 29-37.
25.Кругликов А.Г. Системный анализ научно-технических нововведений / А.Г. Кругликов . – М. : Наука, 1991. – 120 с.
26.Кашанина Т.В. Корпоративное право (право хозяйственных товариществ и обществ): [учебник для вузов] / Кашанина Т.В. – М.: НОРМА-ИНФРА – М., 1999. – 815 с.
27.Молодцова Р.Г. Инвестиции и инновации в концепции экономического роста / Р.Г. Молодцова. – М. : Изд-во Рос. ЭА , 1997. - 68с.
28. Грудницкая С. Хозяйственное общество и хозяйственное объединение / Грудницкая С. // М. : Юрид. Вестник. 1998. - №3. – С. 115-118.
29.Закон України “Про промислово-фінансові групи в Україні” №438/95 від 21 листопада 1995 р. – Госп. Законод. України – Харків : ТОВ Одісей. 2004р. – 624с.
30.Тараш Л.И. Интегрированые структуры их сущность, содержание, классификация / Л.И. Тараш, Ф.С. Дерментли // Экономика промышленности. – 2002. - № 2 (16). – С. 3-12.
31.Про діяльність підприємств, які змінили форму власності за 1 півріччя 2002 року: Стат. бюл./ Держкомстат України. – Донецьк, 2002.- 168с.
32.Федунова Л.І. Проблеми формування корпоративного управління в Україні / Л.І. Федунова, В.Є. Скоцик // Економіка промисловості. – 2003. - №1 (19). - С. 50-54.
33.Дебіторська та кредиторська заборгованість / Держкомстат України: Експрес-інформація від 11.10.2002 р. - №298. – 45с.
34.Макушкин А. Финансовая глобализация / Макушкин А. // М. : Cвободная мысль – XXI. – 1999. - №10. – С. 30-43.
35.Хозин Г.С. Глобализация международных отношений: объективная тенденция или стратегия США / Хозин Г.С // США – Канада: Экономика, политика, культура. – 2000. - №1. – С. 65-79.
36.Борейко В.І. Про економчну рівність регіонів / Борейко В.І. // Вісник Львівської державної фінансової академії.- 2004.- №5. – С. 30-39.
37.Карпінський Б.А. Механізм формування та управління збалансованістю фінансової системи території / Карпінський Б.А. // Вісник Львівської державної фінансової академії. - 2007.- № 12. – С.27-32.
38.Послання Президента України до Верховної Ради України: 2000 рік. Україна: поступ у XXI століття // Урядовий кур’єр. – 2000. – №34 – С.5-6.
39.Кірейцева Г.Г. Фінанси підприємств: [навч. посібник: Курс лекцій] / Г.Г. Кірейцев. – Київ : ЦУЛ, 2002. – 268 с.
40.Дробозина Л.А. Финансы. Денежное обращение. Кредит: [учебник] / Л.А. Дробозина – М. : Финансы, ЮНИТИ, 1997. – 77с.
41.Безгубенко Л. Фінансова система України в умовах економіки перехідного типу / Безгубенко Л. // Фінанси України. - № 9. – С. 13-15.
42.Федосова В. Сутормина Государственные финансы: [учебн. пособие для студентов экон. вузов и факульт] / В. Федосов, Л. Буряк, В.К. Сутормина. - К. : Лыбидь, 1991. –267с.
43.Бекова Н.Финансы и кредит СССР: [учебник] / Н. Бекова – изд. 2-е. – М. : Финансы и статистика, 1987. – 171с.
44.Болдырёва Б. Финансы капитализма: [учебник] / Б. Болдырёва – М. : Финансы и статистика, 1990. – 122 с.
45.Mishkin F. The Economics of Money? Banking and Finansial Markets / Mishkin F// Third edition. – 1992. – 161 р.
46.Брук Н. Банковское дело и финансирование инвестиций / Брук Н.– Вашингтон: ВБРР, 1995. – Ч. 1. –147с.
47.Сакс Дж. Економіка перехідного періоду: уроки для України / Сакс Дж., Пивоварський О. – К. : Основи, 1996. – 124с.
48.Василик О.Д. Теорія фінансів: [підручник] / Василик О.Д. – К. : НІОС, 2000. –383с.
49.Крупка М.І. Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України / Крупка М.І. – Львів: Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка, 2001. – 608 с.
50.Льовочкін С.В. Фінансовий механізм макроекономічного регулювання / Льовочкін С.В.// Фінанси України. – 2000. - №12. – С. 26-29.
51.Родионова В.М. Финансы / В.М. Родионова // М. : Финансы и статистика, 1995. - С. 11-15.
52.Брук Н. Банковское дело и финансирование инвестиций - [частина 1] / Н. Брук. – Вашингтон: ВБРР, 1995. – 147с.
53.Барковский Н.Д. Проблемы кредита и денежного оборота в условиях развитого социализма / Барковский Н.Д. – М. : Финансы, 1976. – С. 28-24.
54.Бард В.С. Финансово-инвестиционный комплекс: теория и практика в условиях реформирования российской экономики / Бард В.С. // М. : Финансы и статистика, 1998. – С. 18-21.
55.Бард В. С. Финансово-инвестиционный комплекс – новая экономическая (финансовая) категория / Бард В. // М. : Финансовый бизнес. – 2000. - №8. – С. 8-12.
56.Мочерний С.В. Економічна енциклопедія. У 3 т. / С.В. Мочерний, Б.Д. Гаврилишин, та ін. – К. : “Академія”, 2002. Т.2. – 848 с.
57.Азрилиян А.Н. Большой экономический словарь. - [5-е изд.] / А.Н. Азрилиян. – М. : Институт новой экономики, 2002. – 1280 с.
58.Дяків Р. Енциклопедія бізнесмена економіста менеджера / Р. Дяків. – К. : “Книгодрук”, 2000. – 703 с.
59.Романенко О.Р. Фінанси: [підручник]/ Романенко О.Р. – К. : Центр навчальної літератури, 2003. –345 с.
60.Райзберг Б.П. Современный экономический словарь / Б.П. Райзберг, Л.Ш. Лозовский, Е.Б. Стародубцев. – М. : ИНФРА – М, 1997. - 417 с.
61.Уткин Э.А. Справочник финансиста / Э.А. Уткин. – М. : ТАНЭМ, ЭКМОС, 1998. – 337с.
62.Бабич А.М. Финансы: [учебник для вузов ] / Бабич А.М., Павлова Л.Н. – М. : ИБ ФБК – ПРЕСС, 2000. – 245с.
63.Василик О.Д. Державні фінанси України: [навч. посіб.] / Василик О.Д. – К.: Вища школа, 1997. – 383с.
64.Мочерний С.В. Економічний словник-довідник / С.В. Мочерний. – К.: Femina, 1995. - 145с.
65.Загородній А.Г. Фінансовий словник. – [3 тє вид., випр. та доп.] / Загородній А.Г., Вознюк Г.Л. Смовженко Т.С. – К. : Т-во “Знання” КОО, 2000. – 274 с.
66.Опарін В.М. Фінанси (загальна теорія) : [навч. посіб.] – [2-ге вид., доп. і перероб.] / Опарін В.М. – К.: КНЕУ, 2001. – 454с.
67.Дробозина Л.А. Финансы: [учебник для вузов] / Л.А. Дробозина. – М. : Финансы, ЮНИТИ, 1999. – 237с.
68.Юрій С.І. Фінанси: вишкіл студії: [навч. посіб.] / С.І. Юрій. –Тернопіль : Карт-бланш, 2002. – 439с.
69.Шуляк П.Н. Финансы: [учебное пособие] / Шуляк П.Н., Белотелова Н.П. – М. : Издательский Дом «Дашков і ко”, 2000. – 235с.
70.Сенгачов В.К. Финансовый механизм и его роль в повышении эффективности производства./ Сенгачов В.К. - М. : Финансы, 1979. –235с.
71.Кириллов Н.Н. Совершенствование финансово-кредитных отношений в строительстве (вопросы теории и практики) / Кириллов Н.Н., Лапидус М.Х. // М. : Финансы и статистика, 1981. - С.8-15.
72.Аллахвердян Д.А. Финансово-кредитный механизм развитого социализма / Аллахвердян Д.А. // М. : Плановое хозяйств. – 1974. №8. – С.96-98.
73.Пессель М.А. Финансово-кредитный механизм интенсификации общественного производства / Пессель М.А. –М.: Финансы, 1977. – 136с.
74.Фінанси підприємств / [Подєрьогін А.М., Білик М.Д., Буряк Л.Д., та інші] : під ред. А.М. Подєрьогіна. - [3-тє вид., перероб. та доп.] – К. : КНЕУ, 2000. – 460 с.
75.Никольский П.С. Финансы в системе хозяйственного механизма управления промышленностью/ Никольский П.С. – М. : Финансы и статистика, 1982. – 355с.
76.Борейко В.І. Державне регулювання соціально-економічного розвитку (теорія, методологія, проблеми): [монографія] / Борейко В.І. – Рівне, 2008. – 379с.
77.Локтев В.П. Экономические рычаги управления в условиях развитого социализма / Локтев В.П. – Минск : Беларусь, 1976. – 95 с.
78.Гаретовский Н.В. Экономические рычаги и эффективность производства/ Гаретовский Н.В. – М. : Финансы, 1980. – 222 с.
79.Бирман А.М. Экономические рычаги повышения эффективности производства / Бирман А.М. – М. : Мысль, 1980. – 204 с.
80.Волков О.И. Экономика предприятия / О.И. Волков. – М. : Инфра-М, 2000. – 116с.
81.Робинсон Дж. Экономическая теория несовершенной конкуренции/ Робинсон Дж. – М. : Прогресс, 1993. – 137с.
82.Статистичний збірник: Малі підприємства Львівщини. - Держкомстат України.: Головне управління статистики у Львівській області, 2007. –108 с.
83.Буряк П.Ю. Підприємництво: фінансове та правове забезпечення: [навчальний посібник]/ Буряк П.Ю. – Львів: ЛДФЕІ, 2003. – 288 с.
84.Heins B., Krämer R.A. Welthandel und Umwelt schutz – indirekte Instrumente der europeischen Umweltpolitik / Heins B., Krämer R.A. – In: ZAU, 7. Jg., 1994. – 251р.
85.Островська О. Оцінка фінансового стану підприємства в умовах стандартизації фінансової звітності/ Островська О. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2001. - №4. – С.28 - 31
86.Чумаченко М.Г. Економічний аналіз: ̀[навч. пос.]/ Чумаченко М.Г. – К. : КНЕУ, 2001. – 540 с.
87.Могильницька М. Банки Львівщини: тенденції сучасності/ Могильницька М. // Вісник НБУ. – 2004. - №12. – С. 4-9.
88.Фінанси Львівщини. Статистичний збірник. - Держкомстат України.: Головне управління статистики у Львівській області, 2004. – 209 с.
89.Шлапак О. Фінансовий стан, тенденції та проблеми функціонування та розвитку банків у 2002 році / Шлапак О., Пушкарьов В., Карчева Г. // Вісник Національного банку України. – 2003. - №3. – С. 2-10.
90.Мороз А.М. Банківські операції/А.М. Мороз – К. : КНЕУ, 2000.– 140с.
91.Івасів Б.С. Гроші та кредит/ Б.С. Івасів. – К.: КНЕУ, 1999. – 209с.
92.Луців Б.Л. Гроші, банки та кредит/ Б.Л. Луців. – Тернопіль: Карт-бланш, 2000. –149с.
93.Ватаманюк-Зелінська У.З. Інвестиційна підтримка заходів спрямованих на впровадження пріоритетних науково-технічних розробок у виробничу сферу Львівського регіону/ Ватаманюк-Зелінська У.З. // Вісник Рівненського державного технічного університету. – Рівне: РДТУ, - 2002. – Вип. 2 (15). – с. 234 - 239.
94.Говорушко Т.А. Фінансові технології у сфері малого бізнесу/ Т.А. Говорушко, О.І. Тимченко// Економіка, фінанси, право. – 2004. - №9. – С. 15-17.
95.Інструкція Про порядок регулювання діяльності банків в Україні від 28 серпня 2001 р. №368. - 25с.
96.Бюджет наш, хотя расходы не наши // Бизнес. – 2003. - №26(545).– С.2-10.
97.Зайцев О. Расчет надежности (скоринг)/ Зайцев О. // Банковская практика за рубежом. - 2003. - №12. - С. 54-57.
98.Куприйчук В. Американские банки выбирают стратегии развития/ Куприйчук В. // Банковская практика за рубежом. - 2004. - №5.с. 10-14.
99.Дин К. Скоринг на развивающихся рынках: оценка кредитоспособности в кредитовании малых и средних предприятий / Д. Кэйри, Р. Коссманн // Банковские технологии. - 2003. - №9. – С. 94-98.
100.Букин М. Работа с клиентами в банке / Букин М. // Банковские технологии. - 2003. - №7-8. – С. 87-88.
101.Шелковичная Е. Под знаком качеств / Шелковичная Е. // Банковская практика за рубежом. - 2004. - №6. – С. 61-63.
102.Закон України Про організацію формування та обігу кредитних історій від 23 червня 2005 р. № 2704-IV.
103.Мигун И.В. О кредитовании ЕБРР малого и среднего бизнеса в странах Центральной и Восточной Европы / Мигун И.В. // Деньги и кредит. – 2004. - №7. – С. 62-66.
104.A Guide to EBRD Financing // EBRD publication. – 2004. - P. 4-7.
105.The EBRD and Small Business // EBRD publication. – 2003. – P. 2-6.
106.Бюджетний кодекс України від 21 червня 2001 року. – К. : Атіка, 2001. – 80 с.
107.Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21 травня 1997 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1997. - №24. – С.379-429.
108.Махотаева М.Ю. Практика применения денежно-кредитных инструментов / Махотаева М.Ю., Николаев М.А. // Денги и кредит. – 2003. - №10. – С. 31-36.
109.Закон України «Про Державний бюджет України на 2007рік» від 23 грудня 2007 р. №2285-IV // Казна. – 2007. - №2 (52). – 32 с.
110.Куйбіда В.С. Муніципальне управління: аспект інформатизації/ Куйбіда В.С. – К.: Знання, 2004. – 357 с.
111.Уманців Ю.М. Банківська система України в умовах глобалізації світового фінансового простору/ Уманців Ю.М. // Фінанси України 2006 р. - № 12 .- С.88
112.Буряк П. Ю. Фінансово-економічний аналіз: [Підручник] / Буряк П. Ю., Римар М.В., Бець М. Т. - К. : ВД «Професіонал», 2004. – 528 с.
113.Коротенко Н. П. Порівняльна характеристика державного регулювання підприємництва в Україні та країнах ЄС/ Коротенко Н. П. // Актуальні проблеми економіки 2006 р. - №2 (56). – С.4 -8
114.Павлюк К. В. Діяльність іноземних комерційних банків в Україні: тенденції та проблеми / Павлюк К. В., Кажан В.А. // Фінанси України 2006 р. - №6. – С.143.
115.Статистичний аналіз: Розвиток підприємств – субєктів підприємницької діяльності Львівщини. - Держкомстат України.: Головне управління статистики у Львівській області, 2007. – 177 с.
116. Долгоруков Ю. Структура власності підприємств малого бізнесу та її вплив на регіональну економіку / Долгоруков Ю. // Економіка України 2006 - №9. – С.34
117.Маліновська О. Проблеми державного регулювання розвитку підприємництва в Україні / Маліновська О. // Регіональна економіка 2006. - №2. – С. 142-146
118.Єлейно Я.І. Деякі характеристики фінансових потоків/ Єлейно Я.І., Музичук А.А. // Фінанси України 2006. - №2. – С. 138 -141
119.Долгоруков Ю.О. По факторний аналіз формування підприємницького середовища в Україні у пострадянський період/ Долгоруков Ю.О. // Актуальні проблеми економіки 2006. - №9. – С.128-132.
120.Яструбецька Л.С. Грошові потоки в оцінці інвестиційного проекту підприємства/ Яструбецька Л.С. // Фінанси України 2005. - №5. – С.101-103.
121.Офік М.П. Суб’єкти підприємницької діяльності в умовах сучасного інституційного середовища / Офік М.П. // Фінанси України 2006. - №3.- С. 246 -250.
122.Ісаченко Д. Підтримка малого промислового підприємництва/ Ісаченко Д. // Регіональна економіка 2006. - №2. – С.246-251.
123.Дребот Н.П. Проблеми та перспективи активізації співпраці банків з малим та середнім бізнесом/ Дребот Н.П., Сідельник О.П. // Регіональна економіка 2007. - №1. –С.200-206
124.Бражникова Л.Н. Венчурне фінансування екологічних інновацій в умовах економічної інтеграції/ Бражникова Л.Н., Сизоненко О.А. // Вісник ЛДФА 2005. - №7. – С.276-280.
125.Поругник А.М. Венчурний капітал: зарубіжний досвід та проблеми становлення в Україні : [монографія]/ Поругник А.М., Антонюк Л.Л. – К. : КНЕУ. – 2000. - 172с.
126.Зятковський І.В. Оцінка ефективності власності в умовах трансформаційної економіки/ Зятковський І.В. // Фінанси України 2006. - № 6. – С. 129-133.
127.Неділько І. Т. Фінансування розвитку сектору малого бізнесу/ Неділько І. Т. // Фінанси України 2007. –С.52-56.
128.Римар М.В., Шевчук О.М. Фінансово-економічні передумови розвитку малого та середнього бізнесу/ Римар М.В., Шевчук О.М. //Вісник Рівненського державного технічного університету – Рівне : РДТУ. 2007. – Випуск 2(9). – С. 13-19.
129.Кияк В.Ф. Внутрішні інвестиції – основа економічного розвитку регіону/ Кияк В.Ф. // Фінанси України 2005. - №8. – С.32-33.
130.Горалько О.Р. Тенденції розвитку банківської інвестиційної діяльності в Україні / Горалько О.Р. // Регіональна економіка 2007. - №1. – С.197-202.
131.Долішній М. проблеми та перспективи підтримки банками розвитку регіонів / Долішній М. Другов О. // Економіка України. – 2005. - №9. – С. 9-12
132.Бондарук Т.Г. Державна політика підтримки малого підприємництва / Бондарук Т.Г. // Актуальні проблеми економіки. - 2007. - № 6 (72). – С. 115-118.
133.Косач І.А. Теоретичні засади розробки стратегії інноваційно-інвестиційного розвитку регіону/ Косач І.А. // Актуальні проблеми економіки 2007. - №6 (72) – С. 123-127.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.