У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ШЛЯХИ ВІДРОДЖЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПЕРЕДГІРНОЇ ТА ГІРСЬКОЇ ЗОН КАРПАТ
Количество страниц 252
ВУЗ ПОДІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНО-ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВІДРОДЖЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
1.1. Теоретичні основи відродження сільського господарства
1.2. Історико-економічні аспекти відродження сільського господарства передгірної та гірської зон Чернівецької області
1.3. Світовий досвід відродження та розвитку аграрної економіки
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2. ПЕРЕДУМОВИ ВІДРОДЖЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В ПЕРЕДГІРНІЙ ТА ГІРСЬКІЙ ЗОНАХ КАРПАТ
2.1. Оцінка ресурсного потенціалу сільського господарства
2.2. Економічні передумови відродження сільськогосподарсько виробництва
2.3. Соціальні передумови відродження сільського господарства передгірної та гірської зон
2.4. Організаційні аспекти відроджувальних процесів
Висновки до розділу 2
РОЗДІЛ 3. ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ВІДРОДЖЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
3.1. Формування внутрішнього механізму відродження сільськогосподарського виробництва
3.2. Реалізація передумов відродження
3.3. Механізми стимулювання відроджувальних процесів у сільському господарстві
Висновки до розділу 3
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ


СТУП

Актуальність теми. Сільське господарство завжди займало одне з провідних місць в економіці України. Однак у процесі здійснення сучасних аграрних перетворень в Україні допущено ряд прорахунків і помилок. Наслідком цього стали занепад сільського господарства, безробіття і бідність селян, виїзд за кордон сільських працівників, погіршення демографічної ситуації, руйнація підприємств і закладів соціальної сфери села. Усе це - взаємопов’язаний ланцюг проблем, і, якщо їх своєчасно не вирішувати, то економічна, соціальна та психологічна напруги можуть зумовити не тільки економічні, але й політичні ускладнення на селі. У зв’язку з цим однією з найважливіших проблем вітчизняної економіки стала проблема опрацювання механізму відродження сільського господарства. Розвиток сільського господарства на перспективу повинен бути спрямований на подолання кризових явищ, приведення в дію внутрішніх резервів села, на відродження – досягнення вихідних рубежів реформи, тобто рівня економічного та соціального розвитку кінця 80-х років ХХ ст. і наступне їх перевищення. З урахуванням вище викладеного є підстава констатувати, що тема дослідження актуальна і вимагає розв’язання.
У витоків наукового осмислення проблеми розвитку сільського господарства стояли: староримські мислителі - Катон Старший (Катон Марк Порцій), Варрон, Колумелла, брати Гракхи; представники класичної школи – В. Петті, Ф. Кене, А. Сміт, Д. Рікардо, К. Маркс, Ф. Ліст; неокласичного напрямку – А. Маршалл, М.І. Туган-Барановський; альтернативних теорій сучасності О.В. Чаянов, М.Д. Кондратьєв та інші. Їх праці стали науковою базою для визначення шляхів розвитку сільського господарства
Тенденції економічного розвитку сільського господарства, проблеми його розширеного відтворення, розробки відповідного економічного механізму перебувають у центрі уваги вчених економістів-аграрників. Комплексні дослідження проблем відтворення в сільському господарстві проводили В.Я. Амбросов, В.Г. Андрійчук, А.М. Кандиба, О.В. Крисальний, І.І. Лукінов, М.Й. Малік, В.Я. Месель-Веселяк, О.М. Онищенко, П.Т. Саблук, В.В. Юрчишин, П.І. Юхименко та інші.
Проблеми удосконалення функціонування аграрного сектора економіки в цілому й окремих його елементів досліджували І.Ф. Баланюк, О.М. Бородіна, П.І. Гайдуцький, М.Я. Дем’яненко, А.О. Заїнчковський, Д.Ф. Крисанов, М.К. Орлатий, О.М. Онищенко, О.О. Шморгун, О.В. Шубравська, О.М. Шпичак, К.І. Якуба та інші.
Закономірності становлення різних форм господарювання, розвиток кооперативних відносин досліджувались вченими-аграрниками А.С. Даниленком, В.В. Зіновчуком, В.М. Нелепою, Г.В. Черевком та іншими.
Оскільки проблема відродження сільського господарства відносно нова для вітчизняної агроекономічної науки, то безпосередньо цій проблемі присвятили свої роботи вчені М.Г. Лобас, М.П. Сахацький. Вагомість отриманих ними наукових і практичних результатів незаперечна. Проте, переважна більшість економічних та організаційних проблем і особливо тих, що пов’язані з відродженням агровиробництва з урахуванням специфічних регіональних умов, залишається відкритою. Це й зумовило необхідність вивчення, наукового обґрунтування і розробки пропозицій з вирішення зазначених проблем. Це в рівній мірі стосується організаційних та економічних рішень, пов’язаних з відродженням сільськогосподарського виробництва в передгірній та гірській зонах Карпат, матеріально-технічним забезпеченням сільгоспвиробників, раціоналізацією організаційно-правових форм господарювання, удосконалення системи менеджменту та маркетингу у всіх категоріях господарств. Тобто дослідження проблеми відродження сільського господарства як цілісного явища – зміни продуктивних сил та виробничих відносин з метою постійного висхідного розвитку аграрного виробництва в регіоні. Потреба в розв’язанні цих та інших проблем визначила актуальність і обумовила вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри економіки підприємств Подільського державного аграрно-технічного університету за темою "Розробка заходів по підвищенню економічної ефективності інтенсифікації виробництва на основі втілення досягнень науково-технічного прогресу, раціонального використання виробничого потенціалу і капітальних вкладень у процесі переходу до ринку" (номер державної реєстрації 0104U009412) і кафедри економіки та підприємництва Буковинського університету за темою "Відтворення регіонального господарського комплексу в умовах перехідного періоду" (номер державної реєстрації 0103U007831).
Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є виявлення регіональних особливостей процесу відродження сільськогосподарського виробництва в передгірній та гірській зонах Карпат. Досягнення поставленої мети обумовило розв’язання ряду завдань:
- з’ясувати процеси та явища, а також установити між ними взаємозв’язок щодо відродження сільського господарства в умовах Карпатського регіону;
виявити в минулому аграрного сектора аналогічні сучасним економічні й соціальні процеси і визначити складові успіху відродження сільського господарства конкретного регіону та заходи, які б стимулювали розвиток відроджувальних процесів;
узагальнити зарубіжний досвід відродження сільського господарства та роль держави в цьому процесі;
провести оцінку ефективності використання наявних природних, матеріальних, трудових та фінансових ресурсів у досліджуваному регіоні, виявити існуючі тенденції розвитку аграрного виробництва та чинники економічного середовища, що їх зумовлюють;
встановити причини занепаду та передумови відродження сільського господарства в передгірній та гірській зонах Карпат у нових умовах господарювання;
з’ясувати чинники, що мають вплив на розвиток відроджувальних процесів, та обґрунтувати способи стимулювання відродження в сільському господарстві як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях;
оцінити вплив основних структурних одиниць оточуючого мікро- та макросередовища на аграрне виробництво та обґрунтувати доцільність кооперації як одного із засобів стимулювання відроджувальних процесів у сільському господарстві.
Об’єктом дослідження є процеси розвитку сукупності економічних, соціальних, політико-правових та організаційних відносин в аграрній сфері в передгірній та гірській зонах Чернівецької області в умовах утвердження ринкових відносин.
Предметом дослідження є теоретичні та методичні аспекти відродження системи ведення сільського господарства в передгірних та гірських районах.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою роботи є діалектичний метод пізнання та системний підхід до вивчення економічних явищ і процесів, що відбуваються в економіці сільського господарства.
У процесі виконання дисертаційної роботи використовувалися такі методи економічних досліджень: абстрактно-логічний – для теоретичного узагальнення засад відроджувальних процесів у сільськогосподарському виробництві і формування висновків; монографічний – при дослідженні ретроспективи розвитку сільського господарства в передгірній та гірській зонах Карпат, спеціалізації виробництва, досягнень науки й узагальнення досвіду; статистико-економічний – при дослідженні економічного стану сільськогосподарського виробництва і його динаміки; економіко-математичний – при визначенні ступеня дії основних чинників виробництва; порівняльного аналізу – при порівнянні виробничих показників у їх динаміці; графічний – при складанні графіків економічних процесів.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в обґрунтуванні теоретичних, методичних і прикладних основ відроджувальних процесів у сільському господарстві передгірної та гірської зон Карпат з урахуванням регіональних особливостей.
Найбільш вагомі результати дисертаційної роботи, що характеризуються новизною і виносяться на захист, полягають у наступному:
вперше одержано:
- запропоновано шляхи активізації відроджувальних процесів у сільському господарстві регіону в умовах ризикового виробництва за результатами досліджень та узагальнень світового та вітчизняного досвіду;
- побудовано для досліджуваного регіону економіко-математичну модель залежності валової продукції сільського господарства як синтетичного і структурно-функціонального критерію відроджувальних процесів від вартості основних фондів, витрат праці й чисельності поголів’я худоби (умовних голів), застосування якої дозволяє окреслювати пріоритетні напрямки відродження сільського господарства в передгірній та гірській зонах Карпат.
удосконалено:
- визначення сутності категорії "відродження сільського господарства" з урахуванням регіональних особливостей, яка, порівняно з існуючими в науці трактуваннями, більш змістовніша, оскільки характеризує відродження не лише з огляду виробництва, а й розглядає такі важливі складові як освіта, наука, зелений туризм, торгівля, громадське харчування та духовність. Це дозволяє виявити й підсилити сектори економіки з високими порівняльними перевагами, а ті з них, які гальмують розвиток, усунути або обмежити їхній негативний вплив;
- напрями розширеного відтворення виробництва валової продукції галузі на засадах збереження навколишнього середовища, розвитку нових напрямів у галузях тваринництва і рослинництва, підсобних виробництв, зеленого туризму;
- механізм державного стимулювання відроджувальних процесів в умовах ризикового сільськогосподарського виробництва, який повинен створити сприятливе економічне середовище для відродження сільського господарства;
дістало подальший розвиток:
- методологічні підходи до дослідження процесів відродження сільського господарства з огляду регіональної політики держави, економічного районування, сталості розвитку економіки регіону, удосконалення регіональної структури виробництва, соціально-економічного комплексу як системи. Даний підхід, порівняно з існуючими, забезпечує широкомасштабний комплексний аналіз гармонійного поєднання інтересів держави й окремого регіону, а не лише дослідження деяких питань функціонування регіону як частини території країни;
- засади ефективного використання природних ресурсів у досліджуваному регіоні, що забезпечує „довготривале” збереження природного та культурного ландшафтів, водних ресурсів та використання відновлювальної сировини й енергоносіїв;
- шляхи підвищення зайнятості та ефективності використання сільського населення регіону через "феномен" сімейного бізнесу, що сприятиме активізації економічної поведінки селян і дасть можливість активізувати відроджувальні процеси в аграрній економіці регіону.
Практичне значення одержаних результатів полягає в можливості їх використання при розробці шляхів відродження аграрного виробництва та управління процесом відродження сільського господарства на різних рівнях.
Результати досліджень використані Головним управлінням агропромислового розвитку Чернівецької облдержадміністрації при складанні комплексної програми розвитку сільського господарства на період до 2010 року (дов. № 07/2-1215 від 19.07.2007 р.); Чернівецьким відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств при розробці програми розвитку фермерства в Чернівецькій області (дов. № 15 від 21.03.2007 р.); управліннями агропромислового розвитку Кіцманської райдержадміністрації Чернівецької області та Снятинської райдержадміністрації Івано-Франківської області при визначенні основних напрямків відродження сільського господарства (дов. № 67 від 19.03.2007 р., дов. № 51(01-06)08 від 22.03.2007 р.); керівництвом ПВОП «Відродження» при формуванні програми оптимізації розмірів виробництва для забезпечення повного використання дегресії витрат на агропідприємстві (дов. № 88 від 21.03.2007 р.)
Окремі теоретичні розробки дисертаційного дослідження використовуються в навчальному процесі Буковинського університету при викладанні дисциплін «Економіка підприємства», «Політична економія» (дов. № 01-188 від 05.04.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаним науковим дослідженням. Усі основні положення, висновки й пропозиції виконані автором самостійно й опубліковані в одноосібних працях. З опублікованих наукових праць у дисертації використані ті положення, що є результатом особистих досліджень.
Апробація результатів дисертації. Результати досліджень та їх практичне застосування обговорювалося на щорічних науково-практичних конференціях Подільського державного аграрно-технічного університету (м. Кам'янець-Подільський, 2001-2007 рр.), у Дніпропетровському фінансово-економічному інституті (м. Дніпропетровськ, 2000 р.), у Буковинському державному фінансово-економічному інституті (м. Чернівці, 1999 р., 2001 р.), у Вінницькому державному аграрному університеті (м. Вінниця, 2002 р.), у Інституті економіки і підприємництва (м. Тернопіль, 2002 р.), у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва (м. Харків, 2002 р.), у Національному університеті харчових технологій (м. Київ, 2005 р.), у Луганському національному аграрному університеті (м. Луганськ, 2006 р.) у Буковинському університеті (м. Чернівці, 2007 р.), в Одеському державному аграрному університеті (м. Одеса, 2007 р.).
Публікації. За результатами досліджень опубліковано 20 статей у наукових журналах, збірниках наукових праць та матеріалах науково-практичних конференцій загальним обсягом 5,28 друк. арк., в тому числі у фахових виданнях - 16 (4,25 друк. арк.), всі публікації – одноосібні.
Список литературы ВИСНОВКИ


1. Установлено, що з позиції теоретичних і практичних критеріїв під процесом відродження сільського господарства правомірно розуміти формування такої системи ведення виробництва, функціонування якої здійснюватиметься на рівні розвинутих в економічному і соціальному відношенні країн світу і сприятиме узгодженій і плідній сукупній дії держави, товаровиробників, науки, освіти, економічних і духовних чинників з метою першочергового виявлення і підсилення секторів економіки з високими порівняльними перевагами, а тих, які гальмують розвиток, – усунення або обмеження їхнього негативного впливу.
2. Дослідження підтверджують наявність процесу руйнування ресурсного потенціалу сільського господарства: скорочуються посівні площі сільськогосподарських культур, зменшується поголів’я худоби і птиці, абсолютна чисельність сільського населення, знижується коефіцієнт народжуваності; погіршується структура трудових ресурсів, основних сільськогосподарських фондів, парків тракторів і машин, а також рівень освіти.
3. Установлено, що у виробничо-економічних процесах в останні роки спостерігаються окремі паростки відродження сільського господарства. Зокрема започатковані тенденції зростання: виробництво валової продукції сільського господарства на 100 га сільськогосподарських угідь (2000 р. – 347 тис. грн., 2006 р. – 391 тис. грн.), виручка від реалізації продукції сільського господарства (2000 р. – 22 млн. грн., 2006 р. – 39 млн. грн.). Важливим є те, що при цьому знижується повна собівартість продукції сільського господарства (1995 р. – 74 млн. грн., 2006 р. – 46 млн. грн.). У даній ситуації доцільною є державна підтримка, яка сприятиме досягненню рівня економічного та соціального розвитку кінця 80-х років ХХ століття. Потрібно відновити роботу сільських дитячих садків і ясел, підвищити якість сільської шкільної освіти, активізувати будівництво житла на селі з виділенням для нього пільгових кредитів.
4. Очевидно, що нарізними вимогами щодо відродження сільського господарства України є розв’язання двох взаємопов’язаних завдань: забезпечити пристосування виробництва до потреб споживачів внутрішнього та зовнішнього ринків; сформувати організаційний, економічний і соціальний механізми на зразок Спільної аграрної політики ЄС і врахувати при цьому багатоукладність українського села.
5. З’ясовано, що відродження сільського господарства має відбуватись не просто на основі заміни старих та віджилих складових елементів новими економічними й соціальними відносинами, а їх змаганням з використанням інноваційних та трансформаційних перетворень, що забезпечить досягнення вищого техніко-технологічного рівня виробництва, ніж спостерігався дотепер, активне зростання матеріального достатку сільського населення.
6. Доведено, що відродження сільського господарства має здійснюватись на основі поєднання в єдиному комплексі життєдіяльності міста й села, узгодженого їх економічного та соціального піднесення, використання трудових ресурсів міста й села на засадах розвитку спільних форм організації виробництва безпечних продуктів харчування, охорони навколишнього середовища та культурних заходів.
7. Слід відзначити, що обсяг виробництва валової продукції сільського господарства залежить від конкретних факторів: вартості основних фондів, витрат праці, кількості поголів’я худоби. Побудована модель показує, що при збільшенні основних фондів на 100 грн. та за умови, коли решта змінних (витрати праці та поголів’я худоби) залишаються незмінними, відбудеться приріст валової продукції з 1 га сільськогосподарських угідь на 3 грн. Збільшення витрат праці на 100 грн. дозволить збільшити виробництво валової продукції на 1 га сільськогосподарських угідь на 114 грн. Збільшення кількості поголів’я на 1 умовну голову дозволить підвищити виробництво валової продукції на 787,40 грн. на 1 га сільськогосподарських угідь. Отримані результати дають можливість прогнозувати обсяги валової продукції. З вище зазначеного випливає, що за соціально-економічних умов розвитку продуктивних сил і виробничих відносин, які склалися в агровиробництві в досліджуваному регіоні, домінуюча роль має належати тваринництву. Отже, для відродження сільського господарства в передгірній та гірській зонах Карпат необхідно найбільшу увагу приділяти тваринництву.
8. Обґрунтовано заходи стимулювання відродження сільського господарства як на загальнодержавному, так і на регіональному рівні через пріоритетне кредитування села та спеціальну кредитну підтримку господарств; створення системи інформаційної та консультаційної підтримки діяльності новостворених господарств; ширше застосування прискорених методів нарахування амортизації, що дасть можливість збільшити інвестиційні ресурси; активніше запровадження такого фінансового інструменту як лізинг; зниження трудомісткості продукції за рахунок впровадження новітніх технологій; формування ефективної системи сервісного та інфраструктурного обслуговування сільських товаровиробників; налагодження розвиненої сфери закупівлі продукції; створення необхідних потужностей для первинної і глибокої переробки продукції; підвищення ефективності використання низькосортної і неліквідної деревини і різних лісових відходів; підвищення самостійності господарств у розпорядженні своєю продукцією; державна підтримка експортно-імпортних операцій.
9. Підтверджено, що рівень оплати праці сільськогосподарських працівників не забезпечує відтворення робочої сили. Оплата праці в сільському господарстві є найнижчою серед інших галузей економіки. Трудові ресурси мають тенденцію до скорочення і погіршення якості, що негативно впливає на сільськогосподарське виробництво. Щоб залучити робочу силу в сільське господарство, необхідно повернутися до вирощування трудомістких, але економічно вигідних видів агрокультур, зокрема льону-довгунця, а також створювати сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими та особистими підсобними господарствами кооперативи з переробки, зберігання та збуту продукції, матеріально-технічного і технологічного обслуговування виробництва.
10. Доведено, що важливою складовою відродження сільського господарства є розбудова кооперативного руху на селі, який забезпечить не тільки контроль за рухом створеної агрогосподарствами продукції та отримання від цього відповідного доходу, але й постачання необхідних ресурсів.
11. Підтверджено, що однією з умов відродження села є відповідне правове забезпечення. Для посилення дієвості аграрного законодавства та усунення недоліків доцільно розробити і затвердити правові основи, які б сприяли отриманню рівновеликих з іншими галузями та сферами економіки прибутків підприємств аграрного сектора на вкладений капітал, вирівнюванню розмірів заробітної плати для працюючих в його галузях, розвитку сільських територій.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

.Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. – К.; Ірпінь: ВТФ «Перун», 2003. – 1440 с.
2.Винниченко В.К. Відродження нації: (історія україннської революції (березень 1917 р. – грудень 1919 р.)). Ч. 1. – Репринтне відтворення видання 1920 року. – К.: Політвидав України, 1990. – 348 с.
3.Чухно А.А., Юхименко П.І., Леоненко П.М. Сучасні економічні теорії: Підручник / За ред. А.А Чухна. − К.: Знання, 2007. − 878 с.
4. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996р. Із змінами, внес. Законом України від 8 грудня 2004 р. № 2222-IV. Станом на 1 січня 2006 р. / Міністерство юстиції України. -Офіційне видавництво. – К., 2006 р. – 124с.
5.Про власність: Закони України від 7 лютого 1991 р. № 697- XII // Відомості Верховної ради України. – 1991. - № 20
6.Про фіксований сільськогосподарський податок: Закон України від 17 грудня 1998 р. № 320-XIV // Відомості Верховної ради України. – 1999. - № 5-6. – С. 39
7.Про ціни та ціноутворення: Закон України від 3 грудня 1990 р. № 507-XII / Закони України. Т. 1 – К., 1996. – С. 32-35.
8.Про заставу: Закон України від 2 жовтня 1992 р. № 2654-XII / Відомості Верховної ради України. – 1992. - № 47. – С. 42-49
9.Про оренду землі: Закон України від 6 жовтня 1998 р. – Земельне законодавство України: Зб. нормат.-прав. актів. – К.: Істина, 2004 р. – С. 93-105.
10.Про фермерське господарство: Закон України від 19 червня 2003 р. – Земельне законодавство України: Зб. нормат.-прав. актів. – К.: Істина, 2004р. – С. 191-207.
11.Про особисте селянське господарство: Закон України від 15 травня 2003 р. – Земельне законодавство України: Зб. нормат.-прав. актів. – К.: Істина, 2004р. – С. 124-129.
12.Про сільськогосподарську кооперацію: Закон України // Офіційний вісник України. – 1997. - № 33. – С. 1-15.
13.Про державний контроль за використанням та охороною земель: Закон України від 19 червеня, 2003 р. – Земельне законодавство України: Зб. нормат.-прав. актів. – К.: Істина, 2004р. – С.159-168.
14.Лісовий кодекс // Відомості Верховної Ради України. – 2001. - № 7-8 - 25 с.
15.Земельний кодекс // Відомості Верховної Ради України. – 2002. - № 3-4 - 27 с.
16.Господарський кодекс України // Відомості Верховної Ради України. – 2003. - №18-22.
17.Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки: Указ Президента України від 3 грудня 1999 р. - № 1529/99 Офіційний вісник України. – 1997. - №33. – С. 1-15
18.Про кредитні спілки в Україні: Указ Президента України від 22 червня 1999 р. - № 701/99 // Офіційний вісник України. – 1999. - №49. – С. 11.
19.Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян-власників земельних ділянок та земельних часток (паїв): Указ Президента України від 2 лютого 2002 р. - № 92/200299 // Офіційний вісник України. – 2002. - №6. – С. 109.
20.Риккардо Д. Начала политической экономии налогового обложения. – М.: Пресс, 1929.
21.Смит А. Исследования о природе и причинах богатства народов. – М.: Наука, 1993. – Кн. 1-3.
22.Кенэ Ф. Избранные экономические произведения. – М., 1960. – 250с.
23.Юхименко П.І., Леоненко П.М. Історія економічних учень: Підручник. – К.: Знання, 2005. – 583 с.
24.Маршалл А. Принципы экономической науки. – Т. 1. Пер. с англ. – М.: Прогресс, 1993. – 415 с.
25.Большой экономический словарь / Под ред. А.Н. Азримяна. 2-е изд. Доп. и перероб. – М.: Институт новой экономики, 1997. – 864 с.
26.Туган-Барановський М. И. Социальные основы кооперации. – М.: Экономика, 1989.- 496 с.
27. Чаянов А. В. Основные идеи и формы организации крестьянской кооперации. – М., 1919.- 345с.
28. Чаянов А. В. Организация крестьянского хозяйства. - М.: Коопиздат, 1925.
29.Чаянов А. В. Краткий курс кооперации. – М.: Кооперативное издательство, 1925. – 78с.
30.Малік М.Й. Кооперація в сільському господарстві України: стан і перспективи // Економіка АПК. – 2005. - № 12. – С. 3-7.
31. Мельничук Д.О., Галушко В.П. Шляхи реформування ринкової системи в сільському господарстві // Економіка АПК.- 1995.- № 10.- С. 19.
32.Сахацький М.П. До актуальності проблеми відродження сільського господарства // Аграрний вісник Причорномор’я. Збірник наукових праць. Економічні науки. Випуск № 2(4) / Одеський державний сільськогосподарський інститут. – Одеса, 1999. - С. 19-22.
33. Сахацький М.П. Аграрна реформа чи відродження? // Аграрний вісник Причорномор’я. Збірник наукових праць. Економічні науки. – Одеса, 1999.- Вип. 2. – С. 33.
34. Малік М.Й. Реформування власності і реструктуризація підприємств АПК// Економіка АПК. – 1998. - № 11.- С. 10.
35.Сахацький М.П. Проблеми відродження сільського господарства. – К.: ІАЕ, 2000.- 304 с.
36.Юрчишин В.В. Аграрні перетворення в Україні: не безальтернативний погляд на проблему. – К.: ІАЕ, 1999. –86 с.
37."Про стратегічні трансформації АПК і забезпечення продовольчої безпеки України" // За ред. акад. НАНУ і УААН І.І. Лукінова та акад. УААН П.Т. Саблука. - К.: ІАЕ, 2000.- 48 с.
38.Баланюк І.Ф. Науково-прикладні аспекти розвитку аграрних відносин у регіоні Карпат. – К.: Інститут аграрної економіки, 2000. – 104 с.
39.Шубравська О.В. Чинники та індикатори сталого розвитку агросфери // Економіка АПК. – 2005. - № 12. – С. 15-20.
40.Белей С.І. Історичні аспекти відродження сільського господарства Буковини // Зб. наук. праць Подільського державного аграрно-технічного університету. – Вип.14. – Кам׳янець-Подільський, 2006. – С. 362-365.
41.Белей С.І. Регіональний аспект відродження сільськогосподарського виробництва: досвід Буковини та доцільність його використання // Зб. наук. праць Подільського державного аграрно-технічного університету. – Вип.15. – Кам׳янець-Подільський, 2007. – С. 354-358.
42.Північна Буковина, її минуле і сучасне / В. Курило, М. Ліщенко, О. Романець та ін. – Ужгород: Карпати, 1969. – 247 с.
43.Буладыженко К. Буковина ("Зеленая Русь″) и еë прошлое: Историко-географический очерк с 36-ю рисунками: Петроград: Типограф Бр. В.И Линник, 1915. - 50с.
44.Буковина, її минуле і сучасне / Під ред. Д. Квітковського, Т. Бриндзана, А. Жуковського. – Париж – Філадельфія – Детройт: Видавництво ″Зелена Буковини", 1956. – 956 с.
45.Бырня П.П. Сельские поселения Молдавии ХV- ХVІІ вв. Под ред. П.В. Советова. Кишенев. Изд. ЦК КП Молдовии, 1969.- 220 с.
46.Минуле і сучасне Північної Буковини. Випуск 1. /[Ред. кол.: І.І Компанієць (віп. ред.) та ін.]. Вип. 1 – К.: Наукова думка, 1972. – 143с.
47.Тимощук Б. О. Твердиня на Пруті: з історії виникнення Чернівців. Нарис. – Ужгород: Карпати, 1978. – 87 с.
48.Підлубний Г. Буковина. Її минуле і сучасне. - .: Держвидав., 1928. – 255 с.
49.Петровський М. Буковина: Історична довідка. - К.: Держвидав., 1945. – 12 с.
50.Толочко П.П. Древний Киев.- К.: Наукова думка, 1983. – 327 с.
51.Словник староруської мови XIV-XV ст., т. 1. К., 1977.
52.Dogiel. Codex diplomaticus regni Poloniae et magni ducatus Lituaniae. Wilno, 1785, s.47.
53.M. Costâchescu. Observâri istorice şi documente, laşi, 1927.
54.Documente privid istoria Romîniei, veacul XIV, XV. A. Moldova, vol. 1, (1384-1475), 1954.
55.Грамоти ХIV ст. Упорядкування, вступ, стаття, коментарі і словники-покажчики М.М. Пещах [Відп. ред. В. М. Русанівський]. К., "Наукова думка", 1974. – 235с.
56.История Молдавской ССР, т.1. Кишинев, 1965.
57.Шевченко Ф.П. Документи з історії Північної Буковини XIV-XV ст. в сучасному румунському археологічному виданні // Український історичний журнал, 1958.- №2. – С. 128-132.
58.Гошко Ю. Г. Населення Українських Карпат ХV–ХVIІІ ст.. Заселення. Міграція. Побут. К., "Наукова думка", 1976. – 205 с.
59.Ульяиницкий В. А. Материалы для истории взаимных отношений России, Польши, Молдавии, Валахии и Турции в ХIV-ХV вв., т. 3 М.,1957, - 260 с.
60.Історія міст і сіл УРСР. Івано-Франківська область. К., 1971. – 179 с.
61.Мохов Н. А. К вопросу о соотношении земледелия и скотоводства в экономике Молдавии в ХIV-ХV вв. Ежегодник по аграрной истории Восточной Европы, Киев, 1962. – 260 с.
62.Исторические святи народов СССР и Румынии в ХV- начале ХVIII века. Документы и материалы. В 3-х т. Ред. коллегия: чл.-кор. АН СССР Я.С. Гросул [и др.] М., "Наука", 1968. – 198 с.
63.Грабовецький В.В. Селянське повстання на Прикарпатті під проводом Мухи 1490-1492 років (З історії спільної антифеодальної боротьби селян України і Молдавії). – Львів: Вища школа, 1979. – 123 с.
64.Селянський рух на Прикарпатті в другій половині ХVIІ – першій половині ХVIІІ ст. Відп. ред. акад. АН УРСР І.П. Крип'якевич К., 1961. – 212 с.
65.Грабовецький В.В. Західноукраїнські землі в період народно-визвольної війни 1648-1654 рр.. К., "Наукова думка", 1972. – 192 с.
66.Грабовецький В.В. Антифеодальна боротьба карпатського опришківства ХVI- ХІХ ст. Львів. Видавництво Львівського університету, 1966. – 252 с.
67.Жуковський Аркадій Історія Буковини. Ч.1, до 1774р. – Чернівці: Час, 1991р. – 120 с.
68.Жуковський Аркадій Історія Буковини. Ч.2, після 1774р. – Чернівці: Час, 1993р. – 224 с.
69.Герасименко М.П. Аграрні відносини в Галичині в період кризи панщинного господарства. – К.: Видавництво академії наук Української РСР, 1959.- 304 с.
70.Кайндль Раймонд Фрідріх. Історія Чернівців від найдавніших часів до сьогодення, присвячена 60-літньому ювілею правління Його Величності Цісаря Франса Йосифі І, в пам'ять про першу документальну згадку про місто Чернівці. 500років тому. – Чернівці, 2003. – 276 с.
71.Економічна історія України і світу: Підручник / За ред. Б.Д. Лановика. – 5-те вид., стер.- К.: Вікар, 2002.- 477 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
72.Третяк А. Н. Земельні реформи на Буковині: минуле і сучасне. – Чернівці, 1993. – 48 с.
73.Будзиновський В. Рільнича продукція у східній Галичині і на Буковині. – Чернівці: Руська Рада, 1856. – 46 с.
74.Селянський рух на Буковині в 40-х роках ХІХ ст. Зб. док. Держполітвидав УРСР, К., 1949. – 286 с.
75.Шевченко Ф. П. Лук’ян Кобилиця. З історії антифеодальної боротьби селянства Буковини в першій половині ХІХ ст. К., 1958.
76.Споконвічна Українська земля: історичні зв’язки Північної Буковини з Росією і Наддніпрянською Україною. Документи і матеріали. – Ужгород: Карпати, 1990. – 467 с.
77.Сплені Габріель Фон. Опис Буковини / Пер. з нім. передмова і коментар О. Д. Огуя, М.М. Сайка, - Чернівці: Рута, 1995. – 110 с.
78.Державний архів Чернівецької області, ф. 115, оп. 2, справа 1629, аркуш 92-95.
79.Die Grundentlastung in Osterreich, erster Theil. Wien, 1857.
80. Розпорядження крайових урядів для королівства Галіції і Буковини. Рік 1860. Ч. 3. Rozporjazenja krajewych urjadiw dla Korolewstwa Halycyi i Bukowyny. Rik 1860. Cz.3. – Б.м. 1861. – 127с.
81.Дневник законов и распоряжений для герцогства Буковины. – Черновцы, 1869.
82.Дневник законов и распоряжений для герцогства Буковины. – Черновцы, 1870.
83.Шмедес Карл. Географическое и статистическое обозрение Галиции и Буковины / Пер. Н. Фельдман. – Изд. 2-е дополн. и исправ. – Спб. Типогр. т-ва "Обществення польза", 1870. – 147с.
84.Дневник законов и распоряжений для герцогства Буковины. – Черновцы, 1871.
85.Дневник законов и распоряжений для герцогства Буковины. – Черновцы, 1873.
86.Österreichische Statistik, B. 66, H. I. Wien, 1904, st. XIV.
87.Mitteilungen des statistischen Landesamtes des Herzogtums Bukowina, H. III: Czernowitz, 1896, st.8
88.Cельский господарь. Ч 1-5. Черновцы, 1879. – 42 с.
89.Дневник законов и распоряжений для герцогства Буковины. – Черновцы, 1885.
90.Зерна: Літературно-науковий додаток до "Буковини" за рік 1887. – Чернівці: Накладом редакції "Буковини". Печатання Г. Чопа, 1887р. – 60с.
91.Дневник законов и распоряжений для герцогства Буковины: Речник, 1889.- Черновцы, 1889.
92.Вісник законів і розпоряджень для воєводства Буковини: Щорічник. Вип. 1-15(1897 р.); Вип. 1-37 (1899 р.); Вип. 1-31 (1900 р.). – Чернівці: Університетська друкарня. Р. Екгарда, 1897-1900 рр.
93.Державний архів Чернівецької області, ф. 115, оп. 1, справа 1619, аркуш 91-95
94.Вісник законів і розпоряджень для воєводства Буковини: Щорічник. Вип. 1-34(1901 р.); Вип. 1-35 (1902 р.); Вип. 1-38 (1903 р.). Вип. 1-42 (1904 р.). – Чернівці: Університетська друкарня. Р. Екгарда, 1902-1905 рр.
95.Свєжинський П.В. Аграрні відносини на Західній Україні в кінці ХІХ – на початку ХХ ст.. Львів., Вид-во Львівського у-ту., 1966. – 192 с.
96.Кравець М. М. Селянство східної Галичини і Північної Буковини у другій половині ХІХ ст., Вид-во Львівського у-ту., 1964. – 239 с.
97.Населення Буковини за австрійськими урядовими переписами другої половини ХІХ – на початку ХХ ст.: історико-демографічний нарис / Г. М.Скорейко; Чернівці, нац. ун-тет ім. Ю. Федьковича. Наук-досл. центр буковинознавства при ЧНУ. – Чернівці: Прут, 2002. – 218 с.
98.Державний архів Чернівецької області, ф. 118, оп. 2, справа 1623, аркуш 25-69
99.Снігур І. Н. Легенда Буковини. – Чернівці, 1998. – 90 с.
100.Крюков Н. А. Славянские земли. Сельское хозяйство в славянских землях в связи с общим развитием этих стран. Т.П. Ч.2. Буковина Пт., 1914.
101.Олесневич Л. О. Економічне становище гірського сільського населення Підкарпаття в кінці ХІХ і на початку ХХ ст. Зб. "З історії західноукраїнських земель", вип. 2. К., 1957.
102.Компанієць І.І. Становище і боротьба трудящих мас Галичини, Буковини та Закарпаття на початку ХХ ст. (1900-1919 роки) К., 1960.
103.Державний архів Чернівецької області, фонд 69, опис 2, од. збереження 619, аркуш 25-36
104.Державний архів Чернівецької області, фонд 3, опис 2, од. збереження 131645, аркуш 12-16
105.Кобилянська О.Ю. Твори в 2 т.- К.: Дніпро, 1998. – т 2. –598 с.
106.Кобилянська О.Ю. Твори в 5 т.- К., 1963. – т 5. – 239 с..
107.Шлепаков А. М. Українська трудова еміграція в США і Канаді (кінець ХІХ – початок ХХ ст.). К., 1960.- 320 с.
108. Витанович Ілля. Історія українського кооперативного руху: Із праць історико-філософської секції НТШ. – Нью-Йорк, 1964.
109.Селянська каса: Союз руських хліборобних спілок на Буковині. Статут Союзу хліборобних спілок на Буковині "Селянська каса". – Руська рада, 1910. – 32 с.
110.Коковський Франц. Сільська кооперація. Чернівці, 1909. – 22 с.
111.Ботушанський В.М., Ботушанський О.В. Розвиток сільської кооперації на Буковині у 80-х рр. ХІХ – початку ХХ ст. – Чернівці: Зелена Буковина, 2002. – 260 с.
112.Литвинов В.К. Робітничий і селянський рух на Буковині під час першої російської революції 1905-1907 рр. Наук. зап. Чернів у-ту ч. ХХVІ, сер. істор. наук, 1957.
113.Буковина 1918-1940 рр.: зовнішні впливи та внутрішній розвиток (Матеріали та документи) / Упор. та ред.. С.Д. Осадчука; Резюме нім. та англ.. мов. – Чернівці.: Зелена Буковина, 2005. – 328 с.
114.F. Dutczak. Reforma agrara. Czernowitz, 1938. st. 128
115.F. Dutczak. Die Agrareform in der Bukowina. . Czernowitz, 1938. st. 76
116.Онікієнко В.В. Економіко-географічна характеристика сільського господарства Чернівецької області (1940-1955 рр.). Львів. Видавництво Львівського університету, 1958. –97 с.
117.Державний архів Чернівецької області, ф. 156, оп. 25, справа 719, аркуш 25-36.
118.Бюлетень Міністерства Агрокультури №5-6, Бухарест, 1933 р. (переклад з румун.)
119.Дикусаров В. Г. Сорок зоряних, радянських: [про соціалістичні перетворення в Чернівецькій області]. – Ужгород: Карпати, 1980. – 230 с.
120.Назаренко В.И. Аграрная политика Европейского Союза / Институт Европы РАН. – М.: ООО «Маркет ДС Корпорейшн», 2004. – 362 с.
121.Fearne A. The History and Development of the CAP, 1945-1990. Ritson, C. and D.R. Harvey (eds.): The Common Agricultural Policy. 2nd Edition. CAB International, p. 11-56.
122.Agra-Europe. 1993. Bd. 34. - № 39. S. 19-24.
123.M. Green Cowles, M. Smith: The State of the European Union, Vol. 5: Risks, Reform, Resistance, and Revival, Londyn, 2000
124.Ш. фон Крамон-Таубадель, Зоря С. Наслідки вступу до СОТ для аграрних політиків України. В книзі за ред.: Ш. фон Крамон-Таубаделя, С. Дем’яненка та А. Куна: Сільське господарство України: криза та відновлення. Київ, КНЕУ, 2004. – с. 5-15.
125.Демьяненко С. Общая аграрная политика ЕС: Сущность, тенденции и значение для Украины // Экономика управления АПК. - № 3. – 2003. – С. 80-86.
126.Agra Europe (2003): Ministers Reach Historic Deal on CAP Reform at Last. Weekly News, London, June 27, 2003.
127.Europen Commission (2004): The Common Agricultural Policy Explained. Directorate General for Agriculture, Brussels.
128.Munch J (2005): Financing the CAP. The power point presentation to the University of Göttingen’s students during the visit to the European Commission, Brussels, February 2005.
129.Agra Europe (2005a): Shape of New Rural Policies/ Weekly News, London, January 21, 2005.
130.Шпичак О.М., Маслюков Є.В., Сеперович Н.В., Сидоренко О.В. Підтримка сільського господарства урядом землі Саксонія-Ангальт (Німеччина). Київ.: ІАЕ, 1999. – С. 51.
131.Приходько Т. Регулирование деятельности сельськохозяйственных предприятий различных правовых форм в ФРГ // АПК: экономика, управление. – 1997. - №8. – С. 43-48.
132.Домбровська С.О. Удосконалення державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників зерна // Проблеми економіки агропромислового комплексу і формування його кадрового потенціалу: Кол. моногр.: У 2 т. / За ред. П.Т. Саблука, В.Я. Амбросова, Г.Є. Мазнєва. – К.: ІАЕ, 2000. – т. 2. – С. 517-523.
133.Трейси Майкл. Сельское хозяйство и продовольствие в экономически развитых странах. Введение в теорию, практику, политику. – Спб.: Экономическая шк., 1995.
134.Шпаар Д., Беме К. Реформа общей аграрной политики в Евросоюзе и ее последствия для ФРН // АПК: экономика, управление. – 2004. - №7. – С. 67-76.
135.Корецький М. Х. Державне регулювання аграрної сфери у ринковій економіці: Монографія. – К.: Вид-во УАДУ, 2002. – 260 с.
136.GUS, Sytuacja gospodarstw domowych w 2004 r. w świetle wyników badań budźetów gospodarstw domowych, Warszawa, 2005.
137.Кобута І., Сеперович Н. Політика деяких країн у ціноутворенні на сільськогосподарську продукцію // Пропозиція. – 2000. - №10. – С. 110-111.
138.Т Agra Europe (2005b): EU Facing Up to Farm Budget Uncertainties. Weekly News, London, Mach 18, 2005.
139.Цветов В.Я. Пятнадцатый камень сада Реандзи. – М.: Политиздат, 1996. – 302 с.
140.Михасюк І., Мельник А., Крупка М., Залога З. Державне регулювання економіки. К.: Атака, Ельга-Н, 2000. – 592 с.
141.Агропромисловий комплекс України: стан та перспективи розвитку (1990-2000)/ За ред. П.Т. Cаблука, М.Я. Дем’яненка, М.Ф. Кропивка. – К.: Інститут аграрної економіки УААН, 199. – 335 с.
142.Шершнев Е.С. Бюджетное субсидирование сельского хозяйства США // США: экономика, политика, идеология. – 1998. - №3. – С. 102-114.
143.Кучуков Р. Ценообразование в АПК стран с развитой рыночной экономикой // АПК: экономика, управление. – 1997. - №7. – С. 50-56.
144.Пиплз К. Развитие системы сельскохозяйственного кредита в США: уроки для России // Вопр. Экономики. – 1997. - №8. – С. 147.
145.Василенко В, Синько В. Формы использования сельскохозяйственной техники: мировой опит для Украины // Зерно. 2006. - № 9. – С. 86 – 90
146.Мартынов В.Д. Кооперація в сельском хозяйстве Скандинавских стран и Финляндии: Аналит. обоз. лит. – М., 1970. – 82 с.
147.Шаратова И.А. Агропромышленные объединения в странах Латинской Америки: проблемы функционирования (Сборник научных трудов). / АН СССР. Институт мировой экономики и международных отношений. – М., 1988. – С. 43-54.
148.Лобас М.Г. Розвиток зернового господарства України. – К., 1997. – 447 с.
149.Саблук П.Т. З виступу на ІV міжнародному науковому конгресі "Державне управління та місцеве самоврядування". – Х.: ХРІДУ НАДУК, 2006.
150.Статистичний щорічник Чернівецької області за 1985 рік / За ред. В.М. Камінської; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 1986. – 271 с.
151.Статистичний щорічник Чернівецької області за 1990 рік / За ред. В.М. Камінської; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 1991. – 301 с.
152.Статистичний щорічник Чернівецької області за 1991 рік / За ред. В.М. Камінської; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 1992. – 316 с.
153.Статистичний щорічник Чернівецької області за 1995 рік / За ред. В.М. Камінської; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 1996. – 335 с.
154.Статистичний щорічник Чернівецької області за 1996 рік / За ред. В.М. Камінської; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 1997. – 355 с.
155.Статистичний щорічник Чернівецької області за 1997 рік / За ред. В.М. Камінської; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 1998. – 365 с.
156.Статистичний щорічник Чернівецької області за 1998 рік / За ред. В.М. Камінської; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 1999. – 360 с.
157.Статистичний щорічник Чернівецької області за 1999 рік / За ред. В.М. Камінської; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 2000. – 371 с.
158.Статистичний щорічник Чернівецької області за 2000 рік / За ред. В.М. Камінської; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 2001. – 381 с.
159.Статистичний щорічник Чернівецької області за 2001 рік / За ред. В.М. Камінської; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 2002. – 438 с.
160.Статистичний щорічник Чернівецької області за 2002 рік / За ред. А.В. Ротаря; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 2003. – 425 с.
161.Статистичний щорічник Чернівецької області за 2003 рік / За ред. А.В. Ротаря; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 2004. – 460 с.
162.Статистичний щорічник Чернівецької області за 2004 рік / За ред. А.В. Ротаря; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці 2005. – 458 с.
163.Статистичний щорічник Чернівецької області за 2005 рік / За ред. А.В. Ротаря; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 2006. – 478 с.
164.Статистичний щорічник Чернівецької області за 2006 рік / За ред. А.В. Ротаря; Держ. ком. статистики, Чернівецьке обласне управління статистики. – Чернівці, 2007. – 484 с.
165.Белей С.І. Особливості відродження лісогосподарської діяльності у сільськогосподарських підприємствах передгірної та гірської зон Буковини // Українська наука: минуле, сучасне, майбутнє: Щорічник Тернопільської академії народного господарства. – Тернопіль: Збруч, 2002. – С. 310-316.
166.Белей С.І. Власний лісовий фонд сільськогосподарських підприємств передгірської та гірської зон Чернівецької області: стан та шляхи підвищення ефективності його використання // Зб. наук. праць Вінницького державного аграрного університету. – Вип.11. – Вінниця, 2002. – С. 146-149.
167.Белей С.І. Відродження сільськогосподарського виробництва у передгірській та гірській зонах Буковини: проблеми та шляхи вирішення // Економічний вісник Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту. – Дніпропетровськ: ДДФЕІ, 2000. – Т. 2.– С. 127-130.
168.Белей С.І. Сільськогосподарське виробництво у передгірній та гірській зонах Буковини: проблеми та перспективи відродження // Зб. наук. Праць Буковинського державного фінансово-економічного інституту. Економічні науки. – Вип.2. – Чернівці: ПП Кондратьєв, 2001. – С. 126-131.
169.Белей С.І. До проблеми відродження сільськогосподарського виробництва у передгірській та гірській зоні Чернівецької області // Зб. наук. праць Подільської державної аграрно-технічної академії. – Вип. 8. – Кам׳янець-Подільський, 2000. – С. 333-336.
170.Белей С.І. Обґрунтування оптимального розвитку агропромислового виробництва в умовах Прикарпаття // Зб. наук. праць Подільської державної аграрно-технічної академії. – Вип.10. – Кам׳янець-Подільський, 2002. – С. 163-165.
171.Белей С.І. Управління раціональним використанням і охороною земельних ресурсів Буковини // Зб. наук. праць Вінницького державного аграрного університету. – Вип.13. – Вінниця, 2002. – С. 145-150.
172.Бородіна О.М. Людський капітал на селі: наукові основи, стан, проблеми розвитку. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 277 с.
173.Белей С.І. Соціальні аспекти відродження сільськогосподарського виробництва передгірної та гірської зон Чернівецької області // Зб. наук. праць Луганського національного аграрного університету. Вид-во ЛНАУ, 2006. – №62/85. – С. 33-37.
174.Саблук П.Т, Якуба К.І. Проблеми демографічного розвитку українського села (накова доповідь). / Від. Ред. академік УААН Петро Саблук. – К.: Інститут аграрної економіки УААН, 2001. – 43 с.
175.Шкільов О.В. Стан матеріально-технічної бази сільського господарства та джерела її оновлення // Формування і реалізація державної політики розвитку матеріально-технічної бази агропромислового комплексу в Україні. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – С. 398-402
176.Сучасна аграрна політика України: проблеми становлення / П.Т. Саблук, І.І. Лукінов, В.В Юрчишин та ін./ Під ред. П.Т. Саблука, В.В Юрчишин. – К.: Інститут аграрної економіки УААН, 1996. – 664 с.
177.Белей С.І. Актуальні проблеми відродження сільськогосподарського виробництва регіону // Агроінком. – 2002. - № 10- 12. – С. 61-65.
178.Белей С.І. Регіональний аспект відродження сільського господарства // Вісник ХНАУ. Серія "Економіка АПК і природокористування". – Харків, 2002. – С. 20-24.
179.Белей С.І. Відродження сільськогосподарського виробництва передгірної та гірської зон Чернівецької області: фінансово-економічні та екологічні проблеми // Наукові праці Національного університету харчових технологій. Спец. випуск. Економічні науки. – Київ: НУХТ, 2005. – С. 69-72.
180.Соціально-економічне становище сільських населених пунктів Чернівецької області. Державний комітет статистики України. Головне управління статистики у Чернівецькій області. – Чернівці., 2007. – 125 с.
181.Струмлин С.Г. Проблемы экономики труда. – М.: Наука, 1982. – 471 с.
182.Брус В.Х. Будівництво шкіл методом "народної будови" // Проблеми економіки Агропромислового комплексу і формування його кадрового потенціалу: Кол. монографія у двох томах. Т. 1/ За ред. П.Т. Саблука, В.Я. Амбросова, Г.Є. Мазнєва. – К.: ІАЕ, 2000. – 732 с.
183.Ніконова Р. Чи відродиться радість сільських новосіль // Соціальний захист. – 2005. - №12. – с. 22-25.
184.Основні економічні показники господарсько-фінансової діяльності підприємств, організацій і установ Міністерства аграрної політики України за 1999 р. (по даних річної бухгалтерської звітності). Міністерство аграрної політики України. Управління організації та методології бухгалтерського обліку і фінансової діяльності. – К., 2000. – 37с.
185.Населення і трудові ресурси: Навч. посіб./ За ред. П.Т. Саблука, М.К. Орлатого. - К.: ІАЕ УААН,2001. – 277 с.
186.Населення Чернівецької області 2006 р.: Стат. зб. / За ред. А.В. Ротаря. Відп. за випуск Г.В. Фефанова; Держ. ком. статистики України, Головне управління статистики у Чернівецькій області. – Чернівці, 2007. – 111 с.
187.Добрынин А.И., Дятлов С.А., Циренова Е.Д. Человеческий капитал в транзитивной экономике: формирование, оценка, эффективность использование. СПб.: Наука, 1999. – 309 с.
188.Соціальне відродження і розвиток села в умовах становлення ринкової економіки / За ред. П.Т. Саблука. – К.: ІАЕ УААН, 1993.
189.Соціально-трудовий потенціал: теорія і практика. – К.: Наук. Думка, 1992.
190.За кращий розподіл землі. Виклик аграрної реформи. – Львів: Свічадо, 1998. – 66 с.
191.Мордвінов О. Особисте підсобне господарство в перехідній економіці України / Віче - 2000.- №3. - С. 76-85.
192.Соціально-демографічні характеристики домогосподарств області у 2006 р. (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств): Стат. зб. / За ред. А.В. Ротаря; Відп. за випуск Г.І. Петрова, М.Н. Сіньковська; Держ. ком. статистики України, Головне управління статистики у Чернівецькій області. – Чернівці, 2007. – 27 с.
193.Туризм Буковини: Стат. бюлетень / Відп. за випуск В.С. Дронь, І.Д. Шильніковська; Держ. ком. статистики України, Головне управління статистики у Чернівецькій області. – Чернівці, 2007. – 91 с.
194.Грищенко М.П., Малік М.Й., Пулім В.А. Сільськогосподарська кооперація: проблеми, шляхи розв’язання // Економіка України. – 2007. - №1. – С. 51-58.
195.Зіновчук В.В. Кооперативна ідея в сільському господартві України і США. – К.: Логос, 1996. – 224 с.
196.Крисальный А.В., Положий В.Н. Кооперативне и арендные отношения в сельском хозяйства. – К.: Урожай, 1989.
197.Лукінов І., Шепотько Л. Продуктивні сили села – основа його відродження // Економіка України. – 1993. - №3. – С. 3-12.
198.Лукінов І., Шепотько Л. Про національну програму відродження села // Економіка України. – 1994. - №6. – С. 3-16.
199.Саблук П.Т., Щипиенко П.В. Состояние и основне направления дальнейшего развития специализации, кооперации в сельском хозяйстве республіки (доклад-анализ). – К.: УНИИЕОСХ, 1990.
200.Месель-Веселяк В.Я., Федоров М.М. Форми господарювання і земельні відносини в сільськогосподарському виробництві України // Економіка АПК. – 1996. - №12. – С. 12-19
201.Юрчишин В.В. Зміцнення кадрово-управлінського потенціалу в аграрних формуваннях // Соціально-економічна модель пост реформованого розвитку агропромислового виробництва в Україні. – К.: ІАЕ, 2000. – С.55
202.Тринько Р.І. Методика економічних досліджень. - Львів: Укр. технології, 1999. - 356 с.
203.Белей С.І. Економіко-математичне моделювання, як метод аналізу впливу факторів на ефективність сільськогосподарського виробництв // Відтворення господарського комплексу регіону: методологія, механізми, інструментарій: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Чернівці, 22-23 лют. 2007 р. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2007. –Т. 2. – С. 224-227.
204.Белей С.І. Основні напрями відродження сільськогосподарського виробництва передгірної та гірської зон Буковини // Зб. наук. праць Подільської державної аграрно-технічної академії. – Вип.11. – Кам׳янець-Подільський, 2003. – С. 264-266.
205.Белей С.І. Роль управління в умовах реструктуризації підприємства // Аграрна наука – селу: Зб. наук. праць Подільської державної аграрно-технічної академії. – Вип.7. – Кам׳янець-Подільський, 1999. – С. 240-242.
206.Белей С.І. Сільське господарство Буковини: стан, проблеми та напрями відродження // Агроінком. – 2003. – № 9-10 – С. 69-72.
207.Белей С.І. Стан і шляхи відродження сільського господарства передгірної та гірської зон Чернівецької області // Економіка АПК. – 2005. – №12. – С. 43-49.
208.Белей С.І. Кооперація в розвитку відроджувальних процесів у сільському господарстві Чернівецької області // Аграрний вісник Причорномор’я. Економічні науки. – Вип.37. – Одеса: Імідж-Прес, 2007. – С. 26-29.
209.Макаренко П.М. Моделі аграрної економіки. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 682 с.
210.Збарський В. Державна підтримка селянських господарств в економічно розвинутих країнах // Бухгалтерія. – 2002. - №4. – С. 28-32.
211.Реформування соціальної сфери села: організаційно-методичні засади/ За ред. П.Т. Саблука. - К.: ІАЕ УААН, 2000
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.