У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МОДЕЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ТА ТОРГІВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ УКРАЇНИ
Количество страниц 270
ВУЗ ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ
ПІДПРИЄМСТВ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ……………….10
1.1. Аналіз стану і тенденцій розвитку підприємств споживчої
кооперації України 10
1.1.1. Загальні положення 10
1.1.2. Стан сучасного розвитку споживчої кооперації України ..13
1.1.3. Кооперативний сектор національної економіки в
умовах трансформації українського суспільства 20
1.1.4. Пріоритети розвитку споживчої кооперації України 24
1.1.5. Стратегічні напрями фінансово-економічного
розвитку споживчої кооперації 26
1.2. Методологічні засади економіко-математичного
моделювання діяльності підприємств споживчої кооперації 35
1.2.1. Сутність моделювання господарської діяльності і
засоби його реалізації 35
1.2.2. Використання математичних методів в економічному
аналізі 39
1.3. Особливості моделювання процесів виробництва і реалізації
продукції підприємствами 42
Висновки до розділу 1 59
РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ОСНОВНИХ ФАКТОРІВ
НА ВИРОБНИЦТВО І РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОДУКЦІЇ
ПІДПРИЄМСТВАМИ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ
УКРАЇНИ 61
2.1. Аналіз впливу витрат на виробництво продукції,
товарів і послуг 61
2.2. Дослідження впливу витрат на обсяг роздрібного товарообігу
підприємств споживчої кооперації 67
2.2.1. Дослідження закономірностей залежності обороту
роздрібної торгової мережі від витрат 67
2.2.2. Моделювання взаємозалежностей показників
торговельної діяльності підприємств та
організацій споживчої кооперації 97
2.3. Застосування виробничих функцій для моделювання процесів виробництва продукції кооперативними підприємствами …… 114
Висновки до розділу 2 128
РОЗДІЛ 3. ЕКОНОМЕТРИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ОСНОВНИХ ПОКАЗНИКІВ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ ………………………………… 130
3.1. Застосування моделей прогнозу при дослідженні діяльності
підприємств 130
3.2. Прогнозування виробництва продукції підприємств
споживчої кооперації 135
3.3. Прогнозування показників реалізації торговельних
підприємств 140
3.3.1. Моделі прогнозу обсягу роздрібного товарообігу
споживчої кооперації України 140
3.3.2. Верифікація моделей прогнозу роздрібного товарообігу
в споживчій кооперації 149
3.3.3. Прогнозування витрат підприємств роздрібної
торгової мережі споживчої кооперації України 163
Висновки до розділу 3 168
ВИСНОВКИ 169
ДОДАТКИ 171
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 251

ВСТУП

Актуальність теми дослідження. Перехід до ринкових відносин в економіці держави вимагає глибокого аналітичного підходу до дослідження економіки. Споживчій кооперації, як і всій економіці України, належить вирішити комплекс складних проблем пов’язаних з виходом із трансформаційного спаду, формуванням нової моделі економічних відносин ринкового типу. Це вимагає не лише відповідних організаційних зусиль, правового забезпечення, налагодження виробничих зв’язків і ділових контактів, але й передусім відповідних теоретичних розробок, вивчення і опрацювання світового досвіду та його творчого застосування в умовах України.
Проблеми функціонування споживчої кооперації як господарської системи і соціальної організації привертали увагу відомих вітчизняних та закордонних теоретиків і практиків кооперативного руху, таких як Р. Оуена, У. Кінга, Ш. Жида, М. Зібера, Б. Бруцкуса, М. Туган-Барановського, О. Чаянова, О. Челінцева, В. Уоткінса, російських економістів В. Каширіна, А. Макаренка, В. Єрмакова, А. Фрідмана, Л. Шмельова, у яких аналізуються проблеми розвитку споживчої кооперації в умовах ринкової трансформації.
Основний зацікавлення сучасних дослідників, що займаються проблемами споживчої кооперації, таких як В. Апопій, С. Бабенко, Г. Башнянин, Я. Гончарук, В. Марцин, Ф. Хміль, А. Шевченко, О. Чукурна, М. Окландер, Н. Андреюк сконцентровано на всебічній характеристиці споживчої кооперації України як системи взаємопов'язаних і взаємозалежних галузей (торгівля, заготівлі, виробництво).
Сучасні теоретичні розробки проблем кооперації вітчизняних економістів П. Гайдуцького, Б. Кваснюка, І. Лазні, І. Лукінова, О. Онищенка, В. Рибалкіна, П. Саблука, В. Юрчишина переважно націлені на пошук адекватних ринковій економіці форм кооперації.
Проблемам економіко-математичного моделювання та прогнозування економічних процесів приділяють значну увагу такі вітчизняні вчені, як А. Бакаєв, В. Бесєдін, В. Вітлінський, В. Вовк, В. Геєць, Л. Загвойська, В. Єлейко, Ю. Лисенко, І. Лукінов, І. Лук'яненко, І. Ляшенко, С. Наконечний, І. Огірко, О. Олексюк, В. Ситник, М. Сявавко, Г. Цегелик, В. Юринець. Вивчення та аналіз опублікованих за проблематикою застосування математичних методів та моделей у дослідженні діяльності підприємств споживчої кооперації дало змогу зробити висновок про недостатню розробку даного питання як в науковому, так і в практичному аспекті.
Перспективний розвиток споживчої кооперації в умовах ринкового середовища, жорсткої конкуренції, глобалізації та інтернаціоналізації економіки неможливий без всебічного аналізу її діяльності та науково обґрунтованої стратегії. Для цього доцільно широко використовувати економіко-математичні методи та моделі.
Об'єктивно існуюча потреба в економетричному аналізі, у розробці нової стратегії розвитку споживчої кооперації України в умовах економічної кризи; відсутність теоретичних досліджень та практичних розробок з вказаних проблем; підвищення соціально-економічного значення споживчої кооперації свідчать про актуальність обраної теми та основних напрямків дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано на кафедрі економетрії та статистики Львівської комерційної академії Укоопспілки відповідно до плану наукових досліджень у Львівській комерційній академії, зокрема, до науково-дослідних тем "Формування кооперативного сектора у багатоукладній економіці України” (№ ДР 0103U006650); “Стратегії розвитку кооперативного сектора економіки України” (Постанова Правління Укоопспілки від 20.02.2003 р.).
Об'єктом дослідження є підприємства оптової та роздрібної торгівлі, громадського харчування та виробничі підприємства споживчої кооперації України.
Предметом дослідження є теоретико-методологічні та прикладні засади математичного моделювання економічних процесів у споживчій кооперації України.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослідження є праці вітчизняних та зарубіжних вчених, у яких відображені концепції моделювання економічних процесів.
Методологічна основа дослідження чинників розвитку споживчої кооперації базується на глибокому вивченні сутності процесів формування управлінських рішень у системі споживчих товариств. Найбільш продуктивним методом проведення такого дослідження є системний підхід та метод сходження від абстрактного до конкретного, теоретичною базою якого виступають відповідні положення вітчизняної та іноземної економічної теорії, економічний аналіз діючої практики.
Інформаційною базою дослідження є матеріали Державного комітету статистики, матеріали Центральної спілки споживчих товариств (Укоопспілки).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є вивчення моделювання виробничої та торгівельної діяльності підприємств споживчої кооперації України та дослідження цієї діяльності в нових умовах господарювання на основі використання методів статистичного моделювання і прогнозування.
Досягнення поставленої мети передбачає вирішення комплексу таких задач і завдань:
 провести аналіз наявних економіко-математичних методів та моделей щодо їх використання для дослідження діяльності підприємств споживчої кооперації;
 узагальнити та проаналізувати фактичний статистичний матеріал господарсько-фінансової діяльності Укоопспілки;
 провести кореляційно-регресійний аналіз взаємозв’язків між основними економічними показниками діяльності підприємств та організацій споживчої кооперації;
 побудувати моделі трендів і проаналізувати динаміку розвитку економічних показників споживчої кооперації;
 розробити моделі прогнозування основних показників діяльності споживчої кооперації.

Наукова новизна одержаних результатів. У процесі дослідження виробничої та торгівельної діяльності підприємств споживчої кооперації України були отримані такі положення, що формують наукову новизну роботи:
вперше
- побудовано регресійні моделі залежності рівня виробництва від основних чинників, які дали змогу виявити кількісний вплив витрат у цілому і за калькуляційними статтями на обсяг продукції; досліджено вплив витрат на обсяг товарообігу роздрібної торгової мережі, що дало можливість оцінити кількісний вплив витрат на товарообіг;
- розглянуто моделі залежності витрат ділових одиниць від обсягу товарообігу для узагальнення кількісного впливу товарообігу на витрати підприємств та організацій Укоопспілки;
- розроблено та науково обґрунтовано моделі трендів основних показників діяльності підприємств споживчої кооперації, що дало змогу обчислити значення прогнозів для обсягів виробництва продукції, товарообігу та витрат, пов'язаних з виробництвом та реалізацією продукції, товарів і послуг підприємствами споживчої кооперації;
- на основі виробничих функцій виявлено залежність виробництва продукції від впливу різних статей витрат;
удосконалено
- аналіз методів і моделей торгівельної та виробничої діяльності підприємств та організацій споживчої кооперації;
отримали подальший розвиток
- визначення шляхів та напрямів прогнозування та планування показників діяльності споживчої кооперації України.
Практичне значення одержаних результатів досліджень полягає у розробленні економетричних моделей основних показників діяльності споживчої кооперації, що дає змогу аналізувати діяльність та здійснювати прогнозні розрахунки економічних показників підприємств і організацій Укоопспілки. Запропоновані моделі впроваджуються у практику Львівської обласної спілки споживчих товариств (довідка № 07/36 від 26 жовтня 2007 р.). Результати досліджень також були використані у навчальному процесі Львівської комерційної академії при викладанні курсів "Економетрія", "Статистика" (довідка № 901/01-1.08 від 24 жовтня 2007р.).
Апробація результатів дисертації. Результати досліджень доповідалися та обговорювалися на: Всеукраїн¬ській науково-практичній конференції "Економетрія: проблеми теорії і практики", – Хмельницький: ХІУП, 29 жовтня 2003 р.; міжнародній науковій студентсько-аспірантській конференції "Економіка пострадянських країн: стан та перспективи розвитку", Львів, ЛНУ імені Івана Франка, 7-8 травня 2003 р.; XIV Міжнародній науково-практичній конференції “Формування стратегії розвитку регіону на інноваційній основі”, 13-14 травня 2004 року, Чернівці; міжнародній науково-практичній конференції “Облік, аналіз і аудит у сучасному бізнесі”, Львів: Львівська комерційна академія, травень 2004; міжнародній науково-практичній конференції “Економіка України в євроінтеграційних процесах”, Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, жовтень 2004; міжна¬родній науково-практичній конференції "Економічна система України: минуле, сучасне, майбутнє", Львів, ЛНУ імені Івана Франка, 21-22 жовтня 2005 р.; міжнародній науково-практичній конференції "Структурні трансформації та інноваційно-інвестиційний розвиток торгівлі в Україні", Львів: Львівська комерційна академія, 10-11 листопада 2005 р.; 12-th Polish-Slovak-Ukrainian Scientific Seminar "Commparative Analysis of Socio-Economic Consequences of Transition Process in Central-East European Countries", Poland, Krynica Zdroj. – 7-10-th of November 2005; Всеукраїнській науково-практичній конференції "Проблеми інформаційно-статистичного дослідження розвитку економічних систем", Дніпропетровськ, лютий 2007 р.; науковій конференції професорсько-викладацького складу і аспірантів навчально-наукового комплексу “Академія” за результатами наукових досліджень за 2006 р. “Стратегія соціально-економічного розвитку і формування інвестиційно-інноваційних механізмів в Україні”, присвяченої 100-річчю з дня народження проф. Сіденка С. Г., квітень 2007 р.; міжнародній науковій студентсько-аспірантській конференції “Нові обрії економічної науки”, Львів, 11-12 травня 2007 р.
Публікації. Основні результати досліджень відображено у 15 наукових публікаціях, з них 10 статей у фахових виданнях та 5 тез доповідей у матеріалах науково-практичних конференцій. Загальний обсяг публікацій, які відображають основний зміст дисертації, становить 3,83 д.а., з яких автору належать 3,15 д.а. Наукові результати, що включені в дисертацію, отримані здобувачем особисто. Внесок наукового керівника та співавторів наукових праць полягає в їх участі у загальній постановці задач.
Структура та обсяг роботи. Дисертаційна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Основний зміст роботи викладено на 170 сторінках машинописного тексту. Робота містить 22 таблиці, 15 рисунків та 5 додатків. Список використаних джерел налічує 194 найменування.
Особистий внесок здобувача. Наукові результати, що виносяться на захист, містять моделі, положення, висновки і пропозиції, розроблені і сформульовані особисто здобувачем.
Список литературы ВИСНОВКИ

Систематизація існуючих підходів математичного моделювання економічних процесів, застосування системного підходу до аналізу процесів виробничої і торгівельної діяльності підприємств споживчої кооперації дають підставу зробити наступні висновки:
1. Споживча кооперація витримала випробування системної кризи періоду переходу до ринкової економіки, зберегла в основному свій потенціал, організаційну єдність і функціональну цілісність. Новий етап розвитку споживчої кооперації слід вважати етапом економічного зростання, гармонійного поєднання соціальних та економічних засад, соціальної орієнтації кооперативної діяльності, посилення соціальної місії споживчої кооперації. Перспективний розвиток споживчої кооперації в умовах ринкового середовища, жорсткої конкуренції, глобалізації та інтернаціоналізації економіки неможливий без науково обґрунтованої стратегії.
2. Вказано на необхідність використання математичного моделювання процесів у споживчій кооперації, зокрема побудови моделей прогнозу та взаємозалежностей показників виробничої та торгівельної діяльності, згідно останніх вимог розробки наукової стратегії розвитку споживчої кооперації. Економіко-математичні моделі дозволяють розв'язувати задачі планування та управління, відображаючи специфіку виробничих, економічних та фінансових процесів, своєчасно реагувати на зміни цілей, залежності між параметрами та адекватно корегувати плани та управлінські рішення.
Для забезпечення ефективності управління як виробничим, так і торговим підприємством та з метою забезпечення точності та оперативності проведення необхідних розрахунків математичних моделей, необхідно створювати відповідне інформаційне забезпечення на підприємстві; використовувати прогресивні комп'ютерні технології.
3. Побудовано регресійні моделі залежності обсягу виробництва продукції від основних факторів, які дали можливість виявити кількісний та якісний вплив на виробництво продукції підприємствами споживчої кооперації таких чинників як витрати в цілому і за калькуляційними статтями, зокрема витрат на сировину, транспортування, заробітну плату, соціальні виплати.
4. Запропоновано моделі залежності витрат від обсягу товарообігу з метою узагальнення кількісного впливу товарообігу на витрати для підприємств та організацій Укоопспілки.
5. На основі результатів кореляційно-регресійного аналізу залежності обсягу роздрібного товарообігу від витрат, а саме додатних та від'ємних коефіцієнтів регресії у множинних рівняннях регресії при найбільш впливових видах витрат можна рекомендувати надавати перевагу збільшенню таких статей витрат, як витрати на оплату праці, витрати на транспортування товарів та зменшувати витрати на амортизацію основних засобів, витрати на оренду і утримання основних засобів та інших матеріальних необоротних активів з метою збільшення обсягу роздрібного товарообігу – одного з основних показників торгівельної діяльності підприємств споживчої кооперації України.
6. Побудовані виробничі функції для процесів виробництва продукції кооперативними підприємствами обґрунтовано і показано, що еластичність випуску за капіталом значно вища еластичності за працею для виробничих підприємств споживчої кооперації, що підтверджує тенденції, характерні для країн з перехідною до ринкової економікою. Згідно цього можна стверджувати, що оновлення капіталу повинно стати пріоритетним для збільшення виробництва і ці функції можуть бути використані для короткострокового прогнозування показників виробничої діяльності підприємств споживчої кооперації.
7. Підтверджено адекватність розробленого комплексу моделей прогнозування обсягу виробництва, роздрібного товарообігу та витрат через порівняння результатів модельних експериментів з реальними показниками та зроблено оцінку похибку моделей. Це дозволяє використовувати їх для планування і прогнозування показників виробничої та торгівельної діяльності підприємств та організацій споживчої кооперації України.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Закон України "Про споживчу кооперацію". – Київ, 1992.
2. Закон України "Про споживчу кооперацію", "Про сільськогосподарську кооперацію". За станом на 12 берез. 2001 р.: Офіц. вид / Верхов. рада України. – К.: Парлам. вид-во, 2001. – 31 с.
3. Закон України. Про внесення змін до Закону України "Про споживчу кооперацію": Прийнятий 14 лют. 1992 р. № 2687-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1992. - № 48. – С.657.
4. Айвазян С.А., Мхитарян В.С. Прикладная статистика и основы эконометрики. Учеб. для вузов. - М.: ЮНИТИ, 1998. - 1022 с.
5. Аліман М.В., Бабенко С.Г., Гелей С.Д. і ін. Історія споживчої кооперації України. – Львів: Інститут українознавства НАН України, 1996.
6. Ананьєв О.М. Корпоративна система планування торгівлі та механізми її забезпечення (на матеріалах споживчої кооперації України). Автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. екон. наук. 08.07.05 / Львів, комерц. акад. – Львів, 2001. – 20 с.
7. Ананьєв О.М. Методологічні основи інформатизації споживчої кооперації України / Ананьєв О. М., Мізюк Б.М. // Львівська комерційна акад. Вісник. – Львів, 1999. - Вип.5; Серія економічна. - С.182-192.
8. Андреюк Н.В. Реформування споживчої кооперації України у перехідний період: Автореф. дис... канд. екон. наук. 08.01.01 / Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. – К. – 1997. – 18 с.
9. Андреюк Н.В. Споживча кооперація України: проблеми та перспективи розвитку // Економіка України. – 1997. - № 11. – С. 87-90.
10. Андреюк Н.В. Споживча кооперація України: шляхи виходу з кризи // Наук. пр. Укр. держ. ун-ту харч. технологій. – 1999. - № 5. – С. 17-20.
11. Апопій В.В. Проблеми структурних перетворень у споживчій кооперації / Вісник Львівської комерційної академії. Том І. – Львів. – 1997. – С. 15-27.
12. Апопій В.В., Бабенко С.Г., Башнянін Г.І. та ін. Споживча кооперація України: проблеми сучасного розвитку. Кн. 1. Ринкова орієнтація споживчої кооперації України. – Львів: Коопосвіта, 1999. – 366 с.
13. Апопій В., Мельник І. Нові кооперативні принципи та проблеми, їх застосування в сучасних умовах // Українська кооперація: історичні та соціально-економічні аспекти: збірник статей. Том І. – Львів, 1998. – С. 121-127.
14. Апопий В.В. Система связей потребительской кооперации в АПК. – М.: Экономика, 1986.
15. Аріман М., Гончаренко В. Проблеми споживчої кооперації в Україні та шляхи їх розв’язання // Українська кооперація: історичні та соціально-економічні аспекти (зб. статей). Том І. – Львів, 1998. – С. 117-120.
16. Артеменко В.Б. Моделювання і прогнозування економічних рядів динаміки. – Львів: Вид-во Львівської комерційної академії, 2003. – 228 с.
17. Бабенко С.Г. Власність споживчої кооперації, соціально-економічна природа та особливості реформування // Економіка України. – 2001. – № 12. – С.4 - 9.
18. Бабенко С.Г. Стратегія розвитку кооперативного сектора економіки України / Економіка і прогнозування. – 2003. - № 4.
19. Бабенко С.Г. Трансформація кооперативних систем у перехідній економіці / Київ. нац. екон. ун-т. – К.: Наукова думка, 2003. – 331 с.
20. Бабенко С.Г., Гелей С.Д., Гончарук Я.А. і ін. Історія кооперативного руху. – Львів: Інститут українознавства НАН України, 1995.
21. Баканов М.И., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа: Учебн. пос. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 415 с.
22. Балабан М.П. Ефективність функціонування та стратегія розвитку оптової торгівлі споживчої кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук / Харків. держ. ун-т харч. та торг. – Харків. – 2004. – 18 с.
23. Башнянин Г., Коцупей В., Рехлецький Є. Про розвиток соціально-економічної системи споживчої кооперації у перехідній економіці України (теоретико-методологічні аспекти) / Вісник Львівської комерційної академії. Том І. – Львів. – 1997. – С. 109-119.
24. Біла О.Г. Основні напрями фінансової стабілізації у споживчій кооперації України на період до 2004 року // Україна в XXI столітті, концепції та моделі економічного розвитку: матеріали доп. V Міжнар. конгр. укр. економістів, Львів, 22-26 трав. 2000 р. - Львів, 2000. - Ч. 1. - С. 240-242.
25. Біла О.Г. Фінансове планування і прогнозування. – Львів: Компакт-ЛВ, 2005.
26. Біла О.Г., Копилюк О.І. Стан справ і шляхи нарощування економічного потенціалу й обсягів споживчої кооперації України / Економіка промисловості. – 2002. – № 2. – С. 56-61.
27. Білан Ю.В. Управління попитом та пропозицією на товарному ринку (на прикладі підприємств споживчої кооперації Західного регіону України): Автореф. дис… канд. екон. наук: 08.06.01 (Націон. ун-т харчових технологій. – К., 2005. – 20 с.
28. Біловол Р. Управління персоналом підприємств і організацій споживчої кооперації України // Демографія, економіка праці та соціальна політика: 3б. наук. пр. - Кіровоград, 1999. – Вип.7 - С. 52-53.
29. Бланк Г.Я. Основы теории и история потребительской кооперации СССР. – М.: Центросоюз, 1963.
30. Бланк Г.Я., Кондрашов В.Л., Крамаровский Я.С. Международное кооперативное движение. – М.: Экономика, 1965.
31. Боков Г.А., Бучкин Б.И. Пути снижения издержек обращения в кооперативных организациях. – М: Изд-во ЦентроСоюза, 1960. – 92 с.
32. Боровиков В.П. Популярное введение в программу Statistica. – М.: Компьютер Пресс, 1998.
33. Бордман Е.Е. Аналіз витрат і вигод. Концепція і практика. – К.: ЦУЛ, 2002. – 448 с.
34. Боровиков В.П., Боровиков И.Г. STATISTICA – Статистичский анализ и обработка данных в среде Windows. – М.: Информац.-издат. дом “Филин”, 1998. – 608 с.
35. Болч, Хуань К. Дж. Многомерные статистические методы для экономики. -М.:Статистика, 1979. - 318 с.
36. Бурков В.Н., Заложнев А.Ю. Макроэкономическое моделирование процесса стабилизации потребительского рынка / РАН, Ин-т пробл. управления. – М.: ИПУ, 1992. – 81 с.
37. Варнавський В. В. Управління стратегією сталого розвитку споживчої кооперації в умовах економічної кризи: Автореф. дис… канд. екон. наук. 08.07.05 /Донец. держ. комерц. ін-т. – Донецьк, 1998. – 16с.
38. Варьяш Э. По кооперативной Европе. – М.: Центросоюз, 1925.
39. Вахитов К.И. Потребительская кооперация СССР. – М.: Экономика, 1991. – 176 с.
40. Венецкий П.Г, Венецкая В.И. Основные математико-статистические понятия и формулы в экономическом анализе: Справочник. – 2-е изд.; перераб. и доп. – М.: Статистика, 1979. – 447 с.
41. Винн Р., Холден К. Введение в прикладной эконометрический анализ. -М.: Финансы и статисгика, 1981. - 294 с.
42. Височанський П. Начерк розвитку української споживчої кооперації. Т.т. 1-2. – Київ, 1925.
43. Витанович І. Історія українського кооперативного руху. – Нью-Йорк, 1964.
44. Вітлінський В.В. Моделювання економіки: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2003. – 450 с.
45. Вовк В.М., Драгомирецька З.Б. Основи системного аналізу: Навч. посібник. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2002. – 248 с.
46. Воронин В.П. Экономико-математические методы планирования в торговле. – М.: Экономика, 1980 . – 95 с.
47. Вучков И., Бояджиева Л., Солаков Е. Прикладной линейный регрессионный анализ. – М.: Финансы и статистика, 1987. - 219 с.
48. Гаркуша Н.М. Методика стохастического факторного анализа уровня расходов предприятий торговли // Там же. – С. 157-161.
49. Геєць В.М., Клебанова Т.С., Черняк О.І. та ін. Моделі і методи соціально-економічного прогнозування. – Харків: ВД "Інжек", 2005. – 396 с.
50. Гетьман Г.А. Кооперативная торговля: развитие, проблемы, перспективы. – Х.: Выща школа, 1965.
51. Глушецкий А.А. Кооперация: роль в современной экономике. – М.: Профиздат, 1991.
52. Горбонос Ф.В. Кооперація. Методологія і методичні основи. – Львів: Львів. держ. аграрний ун-т, 2003. – 263 с.
53. Грабовецький Б.Є. Економічне прогнозування і планування. – Київ: Центр навч. літератури, 2003. – 250 с.
54. Гребнев А.И., Никулин А.И., Гончаров В.П. Совершенствование управления торговлей. – М.: Экономика, 1988. – 133 с.
55. Гребнев А.И. Экономико-математические методы прогнозирования розничного товарооборота государственной и кооперативной торговли. – К., 1969.- 60 с.
56. Грубер Й. Економетрiя: Вступ до множинної регресії та економетрії. - в 2-х том. -К.: Нічлава, 1998. - Т.1. (384 с.), 1999 - Т.2 (308 с.)
57. Демчишин М.Я. Верифікація моделей прогнозу роздрібного товарообігу в споживчій кооперації // Матеріали міжнародної наукової студентсько-аспірантської конферен¬ції “Нові обрії економіч¬ної науки”, Львів, 11-12 травня 2007 р. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2007. – С.57-58.
58. Демчишин М.Я. Економетричний аналіз дослідження впливу витрат на обсяг роздрібного товарообігу громадського харчування (на прикладі підприємств споживчої кооперації України) // Економіка пострадянських країн: стан та перспективи розвитку / Матеріали міжна¬родної наукової студентсько-аспірантської конференції, Львів, 7-8 травня 2003 р. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2003. – С. 74-75.
59. Демчишин М.Я. Моделювання виробничих процесів підприємств споживчої кооперації України // Вісник Львівської комерційної академії. – Серія економічна. - Випуск 17. – Львів: Львівська комерційна академія, 2005. – С. 283-287.
60. Демчишин М.Я. Моделювання витрат підприємств споживчої кооперації України // Вісник Львівського державного аграрного університету: Економіка АПК. – Львів, ЛДАУ, 2005. – № 12. –– С. 251-255.
61. Демчишин М.Я. Моделювання залежностей показників діяльності підприємств та організацій споживчої кооперації // Економічна система України: минуле, сучасне, майбутнє / Матеріали міжна¬родної науково-практичної конференції, Львів, 21-22 жовтня 2005 р. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2005. – С. 96-97.
62. Демчишин М.Я. Прогнозування основних економічних показників споживчої кооперації України // Формування ринкової економіки в Україні. Науковий збірник. Спецвипуск 13. Економіка України в євроінтеграційних процесах (за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції “Економіка України в євроінтеграційних процесах”. – Львів: Інтереко, 2004. – С.727-735.
63. Деньга С.М. Облік і аналіз затрат, доходів і фінансових результатів торгових підприємств (на матеріалах підприємств Укоопспілки). – Автореф. дис... канд. економ. наук. – Київ, 1997. – 18 с.
64. Довгерт А.С. и др. Индивидуальная и кооперативная трудовая деятельность. Справочник. – К.: Выща школа, 1990.
65. Доугерти К. Введение в эконометрику: Учебник / Пер. с англ. – М.: ИНФРА-М., 1997. – XIV. – 402 с.
66. Дубова І.П. Формування системи кадрового менеджменту в організаціях споживчої кооперації: Автореф. дис… канд. екон. наук: 08.06.02. – ЛКА. – Львів, 1998. – 18 с.
67. Економетричні методи прогнозування. Навч. пос. / В.І. Єлейко та ін. – К.: Укр. Академія держ. управління при Президентові України. – 1998. – 115 с.
68. Економічне прогнозування: вступ / К.Холден, Д.А. Піл, Дж.Л.Томпсон. – К: Інформтехніка. – ЕМЦ, 1996. – 216 с.
69. Єлейко В.І., Боднар Р.Д., Демчишин М.Я. Прогнозування витрат підприємств роздрібної торгової мережі споживчої кооперації України // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Проблеми інформаційно-статистичного дослідження розвитку економічних систем”. – Дніпропетровськ. – 2007. – С.15-17.
70. Єлейко В.І., Демчишин М.Я. Аналіз і прогнозування діяльності торгівельних підприємств споживчої кооперації України // Вісник Львівської комерційної академії. – Серія економічна. - Випуск 19. – Зб. наукових праць за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції “Структурні трансформації та інвестиційно-інноваційний розвиток торгівлі”. - Львів: Львівська комерційна академія, 2005. – С. 74-81.
71. Єлейко В.І., Демчишин М.Я. Аналіз впливу витрат на оборот роздрібної торгової мережі // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Методологія статистичних оцінювань соціально-економічних процесів (Збірник наукових праць). Випуск 3 (XLІ) / НАН України. Інститут регіональних досліджень. – Львів, 2003. – С. 256-261.
72. Єлейко В.І., Демчишин М.Я. Аналіз структурного впливу операційних витрат на обсяги виробництва підприємств споживчої кооперації регіонів України // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Механізми реалізації регіональної політики (Збірник наукових праць). Випуск 2 (XL) / НАН України. Інститут регіональних досліджень. – Львів, 2003. – С. 248-255.
73. Єлейко В.І., Демчишин М.Я. Аналіз та оцінка обліку витрат на виробництво продукції, товарів і послуг підприємствами споживчої кооперації України // Науковий вісник ЛКА, № 13. – Львів. – 2002. – С. 229-233.
74. Єлейко В.І., Демчишин М.Я. Дослідження закономірностей залежності обороту роздрібної торгової мережі від витрат // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ: Матеріали XIV Міжнародної науково-практичної конференції “Формування стратегії розвитку регіону на інноваційній основі”, 13-14 травня 2004 року. – Вип. І. Економічні науки. Ч. 1. – Чернівці: АНТ Лтд, 2004. - С. 262-267.
75. Єлейко В.І., Демчишин М.Я., Чупик І.О. Аналіз впливу витрат на обсяги виробництва та реалізації продукції підприємствами споживчої кооперації України // Вісник Львівської комерційної академії. – Серія економічна. - Випуск 16. – Зб. наукових праць за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції “Облік, аналіз і аудит у сучасному бізнесі”. - Львів: Львівська комерційна академія, 2004. – С. 199-204.
76. Єлейко В.І. Економіко-статистичні методи моделювання і прогнозування. Навч. посібник. – Київ: НМКВО, 1988. – 88 с.
77. Єлейко В.І., Жовтанецький М., Демчишин М.Я. Дослідження витрат на обсяг роздрібного товарообігу за допомогою кореляційно-регресійного аналізу // Вісник Львівського університету. Серія економічна. Випуск 35. – Львів: ЛНУ, 2006. – С. 583-588.
78. Єлейко В.І., Копич І.М, Боднар Р.Д., Демчишин М.Я. Економетрія: Навч. посіб. – Львів: Вид-во Львівської комерційної академії, 2007. – 352 с.
79. Єлейко В.І., Копич І.М, Демчишин М.Я. Використання економетричних методів в управлінні витрат виробництва і реалізації продукції, товарів і послуг // Економетрія: проблеми теорії і практики: Збірник наукових праць / Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, Хмельницький, 29 жовтня 2003 р. – Хмельницький: ХІУП, 2003. – С. 45 -49.
80. Єлейко В.І. Основи економетрії. Ч.1. – Львів, ТзОВ “Марка Лтд”. – 1995. – 188 с.
81. Єлейко В.І., Єлейко О.І., Синицький О.С., Чемерис А.О. Економетричні методи прогнозування. Навч. посібник. – Київ: Вид-во УАДУ, 1998. – 116 с.
82. Єлейко В.І., Копич І.М., Боднар Р.Д, Демчишин М.Я. Економетрія: Навч. посібн. – Львів: вид-во ЛКА, 2007. – 400 с.
83. Емельянов А.С. Эконометрия и прогнозирование. -М.: Экономика, 1985.- С. 82-89.
84. Емельянов А.С., Беседин В.Ф., Бондарь И.К. Прогнозирование показателей с помощью моделей. – К.: Наукова думка, 1984. – 316 с.
85. Епишин Ю.Г. Корреляционные методы анализа и прогноза экономических показателей. – М., 1976. – 48 с.
86. Епишин Ю.Г. Экономико-математические методы в планировании потребительской кооперации. – М.: Экономика, 1975. – 200 с.
87. Ерина А.М. Математико-статистические методы изучения экономической эффективности производства. – М.: Финансы и статистика, 1982. – 191 с.
88. Єріна А.М. Статистичне моделювання та прогнозування: навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2001. – 170 с.
89. Ермаков С.М., Михайлов Г.А. Курс статистического моделирования. Учебн. пособик для вузов по спец. “Прикладная математика”. – М.: Наука, 1976. – 168 с.
90. Жид Ш. Общества потребителей. – М.: МСПО, 1917.
91. Жукевич С.М. Стратегічний аналіз діяльності підприємств споживчої кооперації: Автореф. дис... канд. економ. наук: 08.06.04 / Тернопільський держ. екон. ун-т. – Т., 2006. – 20 с.
92. Загвойська Л.Д. Економіко-математичні моделі у виробничому менеджменті деревообробних підприємств: Автореф. дис… канд. екон. наук: 08.03.02. ЛНУ імені Ів. Франка. – Львів, 2003. – 20 с.
93. Історія кооперативного руху // С.Бабенко, В.Галюк, С.Гелей та ін. – Львів, 1995.
94. Історія споживчої кооперації України // М.Аліман, С.Бабенко, С.Гелей і ін. – Львів, 1996.
95. Иванова В.М. Экономическая теория. Основы бизнеса: Ч.IV. Эконометрика / Ред. совет: А.Д. Смирнов, В.Ф. Максимова и др. -М.:СОМИНТЭК, 1991.-158 с.
96. Качмарик Я.Д. Економіка підприємств споживчої кооперації. Методичні вказівки. – Львів: вид-во Львівської комерційної академії, 2004. – 30 с.
97. Кафка С.М. Необхідність аналізу витрат для цілей управління підприємством // Вісник Львівської комерційної академії. – Серія економічна. – Випуск 16. – Зб. наукових праць за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції “Облік, аналіз і аудит у сучасному бізнесі”. - Львів: Львівська комерційна академія, 2004. – С. 250-254.
98. Кейн Э. Экономическая ститистика и эконометрия. Введение в количественный экономический анализ. Вып.1, 2. Пер. с англ. – М.: Статистика, 1977. – 254 с.
99. Клебанова Н.А., Дубровина Н.А., Полякова О.А. и др. Моделирование экономической динамики. – Х.: Издат. Дом "ИНЖЭК", 2005. – 244 с.
100. Клейнер Б.Г. Производственные функции. – М.: Финансы и статистика, 1995.
101. Климов А.П. Потребительская кооперация в системе развитого социализма. – М.: Экономика, 1980.
102. Ключко І.О. Вдосконалення методів оцінки показників господарської діяльності споживчої кооперації України: Автореф. дис... канд. економ. наук: 08.07.05 / Укр. академія зовнішньої торгівлі. – Київ, 1997. – 21 с.
103. Колесник Ф.Д. Діла і плани кооператорів України. – М.: Экономика, 1971.
104. Константинов Л.М., Соколинский З.В. Экономическая эффективность общественного производства. - М.: Статистика, 1974.- С.24.
105. Корольов О.А. Економетрія: Лекції. Питання. Тести. Задачі. Ситуації: Навч. пос. / Мін. осв. і науки Укр.: КНТЕУ. – К. – 2000. – 660 с.
106. Корольов О.А. Економетрія: Лекції, питання, тести, задачі, ситуації, проблеми: Навчальний посібник. -К.: КДТЕУ, 2000. - 724 с.
107. Корольов О.А. Розробка, аналіз і застосування макроекономічних моделей перехідної економіки: Автореф. дис… д-ра. екон. наук: 08.03.02 / МО України; Київ. нац. екон. ун-т. – К., 1998. - 37 с.
108. Крашенинников А.И., Морозов А.М. Международное кооперативное движение. – М.: Экономика, 1977.
109. Крашенинников А.И. Международный кооперативный Альянс. – М.: Экономика, 1980.
110. Крашенинников А.И. Кооперация в современном мире. – М.: Экономика, 1987.
111. Кремнев Г. Основные этапы в развитии кооперативного законодательства в Росии. – Л.: ЕПО, 1924.
112. Кругляк В.А. Кооперативна торгівля на Україні в період імперіалізму // Історія народного господарства та економічної думки Української РСР. – Вип. 23. – К.: Наукова думка, 1988.
113. Крушевский А.В. Справочник по экономико-математическим моделям и методам.
114. Кудрявцев А.А. Анализ хозяйственной деятельности кооперативных организаций. – М.: Экономика, 1990. – 238 с.
115. Кундышева Е.С. Математическое моделирование в экономике. – М.: Издательско-торговая корпорация "Дашков и К.", 2004. – 352.
116. Ланге О. Введение в эконометрию. -М.: Прогресс, 1964. - 760 с.
117. Лебедев Н.Н. Экономические методы управления кооперативным хозяйством. – Киев: Вища школа, 1980. – 38 с.
118. Леоненко М.М., Мішура Ю.С., Пархоменко В.М., Ядренко М.Й. Теоретико-ймовірнісні та статистичні методи в економетриці та фінансовій математиці. -К.: ІНФОРМТЕХНІКА, 1995. - 380 с.
119. Лещинський О.Л. Економетрія:Навчальний посібник / Лещинський О.Л., Рязанцева В.В., Юнькова О.О. – К.: МАУП, 2003. – 208 с.
120. Лисенко В.П. Управління поточними витратами торговельного підприємства. – Автореф. дис... канд. економ. наук. – Київ, 2000. – 21 с.
121. Лук’яненко І.П., Краснікова Л.І. Економетрика: Підручник. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 1998. – 494 с.
122. Лук’яненко І.П., Краснікова Л.І. Економетрика: Практикум з використанням комп’ютера. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 1998. – 200 с.
123. Ляхова З.Н. Планирование товарооборота потребительской кооперации. – М.: Экономика, 1967. – 200 с.
124. Маленво Э. Статистические методы эконометрии. - М.: Статистика, 1975. – 423 с.
125. Марочко В.І. Українська селянська кооперація. Історико-теоретичний аспект (1861-1929). – Київ, 1995.
126. Мартышюс С. Методологические проблемы построения и применения эконометрических моделей. - Вильнюс: Макслас, 1979. - 170 с.
127. Марцин В. Фінансово-господарська діяльність споживчої кооперації та шляхи її стабілізації // Фінанси України. - 2002. - № 12. - С. 13- 19.
128. Марцин В.С. та ін. Економіка споживчої кооперації / В.С. Марцин, І.Т. Петрук, М.В. Панасюк; За ред. В.С. Марцина. – К.: Либідь, 1996. – 400с.
129. Масленников В.П. Кооперация в странах Азии и Африки. – М.: Экономика, 1988.
130. Матеріали XVII з'їзду споживчої кооперації України. – Київ: Укоопспілка, 1999.
131. Матеріали XVIIІ позачергового з'їзду споживчої кооперації України. – Київ: Укоопспілка, 2000.
132. Матеріали XІХ з'їзду Споживчої кооперації України. – Київ: ред. газ. "Вісті Центральної спілки споживчих товариств України", 2004. – 190 с.
133. Матеріали І-ї конференції споживчої кооперації України. – Київ, 1997.
134. Матусевич В.А. Потребительская кооперация в агропромышленном комплексе страны. – М.: Экономика, 1983.
135. Місюкевич В. Економічні проблеми розвитку роздрібної мережі споживчої кооперації України // Львівська комерційна академія. Вісник. -Львів, 1998. - Т.2, ч.І. - С.119-123.
136. Мочерний С., Синишин І. Роль кооперативних підприємств у розвитку суспільного способу виробництва // Українська кооперація: історичні та соціально-економічні аспекти: збірник статей. Том І. – Львів, 1998. – С. 218-222.
137. Мурашов В.В., Соболев В.А. Внешняя торговля потребительской кооперации СССР. – М.: Экономика, 1973.
138. Наконечний С.І., Терещенко Т.О., Романюк Т.П. Економетрія. Навч. посібник. К.: КНЕУ, 2005. – 496 с.
139. Ноткин В.Е. Статистические методы анализа в управлении кооперативной торговлей. Ч. ІІІ. – М., 1978. – 113 с.
140. Овчарук М.П. Споживча кооперація: шляхи підвищення ефективності // Вісник Львівської комерційної академії. Серія економічна. Випуск 5. – Львів, 1999. – С. 266-270.
141. Овчарук М. П. Соціально-економічна ефективність споживчої кооперації в умовах формування ринкових відносин: Автореф. дис… екон. наук. 08.07.05 / Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі. – Донецьк, 2000. – 16 с.
142. Огірко І.В., Іващук О.Т., Шовкун О.Ю. Економіко-математині методи та моделі: Навчальний посібник. – Львів, Українська академія друкарства, 1996. – 350 с.
143. Озеран А. Управлінський облік витрат на підприємствах кондитерської галузі України: Автореф. дис... к.е.н. – Львів. – 1998. – 20 с.
144. Окландер М.А., Чукурна О.П. Споживча кооперація: маркетингові моделі та технології. – О.: Астропринт, 2005. – 232 с.
145. Олійник В.П. Стан та розвиток споживчої кооперації України в умовах реформування економіки // Регіон. перспективи. - 2002. - № 1. - С. 92-94.
146. Оніпко Т. В. Споживча кооперація України: особливості еволюційного поступу / Оніпко Т В., Петренко С М // Еволюція економічного розвитку та економічних теорій (проблеми дослідження та викладання): Матеріали міжнар. наук.-метод. конф., 26-27 квіт. 2000 р. - К., 2000. - С.169-170.
147. Порохня В.М. Моделювання економіки: монографія / Запоріз. держ. інжен. акад. – Запоріжжя, 2001. – 382 с.
148. Правдин Д.И. Непроизводственная сфера: эффективность и стимулирование. – М.: Экономика, 1973.
149. Проблеми розвитку споживчої кооперації України в ринковому середовищі. Міжнародна науково-практична конференція. Київ. Україна. 19-20 листопада 1998 року. – Львів, 1998. – Ч. 1-2.
150. Раицкий К.А. Экономика потребительской коорерации. – М.: Экономика, 1987. – 309 с.
151. Римарська Н.І. Пріоритети та механізм адаптації споживчої кооперації України до ринкових умов (соціально-економічний та податковий аспект): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / Укоопспілка, Львів. комерц. акад.. – Львів. – 2004. – 21 с.
152. Рымарук А.И. Кооперативы: формы, организация работы, перспективы развития. – К.: Техника, 1988.
153. Ромашко С.М., Новосад В.П., Козій Б.І. Інформаційні технології в державному управлінні: Навчальний посібник. – Львів: ЛІДУ НАДУ, 2007. – 264 с.
154. Рутковский .А, Сакович В.А. Экономико-математические методы в торговле. – Мн.: Выш. шк., 1986. – 192 с.
155. Рущишин Н.М. Наукові підходи щодо визначення поняття ефективності як економічної категорії / Вісник Львівської комерційної академії. – Серія економічна, випуск 13. – Львів: ЛКА, 2002. – С.200-203.
156. Савицька Н.Л. Оптимізація витрат обігу в підприємствах роздрібної торгівлі: Автореф. дис... канд. економ. наук: 08.07.05 / Харків. держ. акад. технології та орг-ї харчування. – Харків, 2000. – 16 с.
157. Семів С.Р. Конкурентоспроможність підприємств споживчої кооперації в умовах відкритої економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук. 08.05.01 / Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. – К. – 2001. – 18 с.
158. Сигел Э. Практическая бизнес-статистика: Пер. с англ. – 4-е изд. – М.: Вильямс, 2002. – 1051 с.
159. Сич М. Українська кооперація в Галичині під час ІІ світової війни. – Львів: НТШ, 2000.
160. Социалистическая кооперация: история и современность / Никифоров Л.В., Кузнецова Т.Е., Перова Т.Т. и др. – М.: Наука, 1989.
161. Соціально-економічна політика України та місце в ній споживчої кооперації // Торгівля, комерція, підприємництво (Ринкова інфраструктура: суть, функції та побудова): 3б. наук. пр. - Львів, 2001. - Розд.5. - С. 285-353.
162. Спирин А.А., Фомин Г.П. Экономико-математические методы и модели в торговле.- М., Экономика, 1988. – 148 с.
163. Споживча кооперація України: проблеми сучасного розвитку. – Львів: Коопосвіта, 1999 -. Т. 1: Ринкова орієнтація споживчої кооперації України / [Апопій В. В., Бабенко С. Г., Башнянін Г. І. та ін.; Редкол.: Бабенко С. Г. та ін.]. –1999. – 365 с.
164. Споживча кооперація України / Сніденко С.Г., Лепехов Н.Д., Майборода Ф.М. і ін. – К.: Політвидав України, 1965.
165. Споживча кооперація Української РСР. 1917-1967 / Колесник Ф.Д., Сіденко С.Г., Матковський М.А. і ін. – К.: Экономика, 1967.
166. Статистика: Підручник / С.С. Герасименко, А.М.Головач, А.М.Єріна та ін. – К.: КНЕУ, 2000. – 467 с.
167. Статути організацій споживчої кооперації України. – К:Укоопспілка, 2000.
168. Сторожук В.П. Управління підприємствами споживчої кооперації на засадах функціонального підходу. Автореф. дис… канд. екон. наук: 08.06.01 / Донецький держ. ун-т економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського. – Донецьк, 2006. – 19 с.
169. Стратегія розвитку споживчої кооперації України (2004-2015 рр.). – Київ: Центральна спілка споживчих товариств України, 2004 р. – 62 с.
170. Теория кооперации / Макаренко А.П., Хвостов Б.Н., Кизилевич А.В. и др. – М.: Экономика, 1982.
171. Тинтнер Г. Введение в эконометрию. - М.: Статистика, 1965.- 361 с.
172. Толбатов Ю.А. Економетрика: Підручник. – К.: Четверта хвиля, 1997. – 320 с.
173. Туган-Барановський М.І. Кооперація, її природа і мета. Вид. 2-е. – Львів, 1936.
174. Українська кооперація: історичні та соціально-економічні аспекти (збірник статей). – Львів, 1998.
175. Українські кооператори. Історичні нариси. Книга І. За редакцію С.Д.Гелея. – Львів, 1999.
176. Фридман А.М., Байдаков Н.Ф. Экономика и планирование кооперативной торговли. Т. 2. – М.: Экономика, 1990. – 317 с.
177. Фридман А.М., Курбетьев В.А., Нешитой А.С. Экономика и планирование кооперативной торговли. Т. 1. – М.: Экономика, 1989. – 352 с.
178. Фридман А.М. Совершенствование экономической работы в потребительской кооперации. – М.: Экономика, 1969. – 168 с.
179. Характеристика сучасного стану споживчої кооперації України: звіт про науково-дослідну роботу. Львів: ЛКА, 1997. – 272 с.
180. Хілько В.О., Калачник А.Я. Споживча кооперація та її місце в народному господарстві. – Київ: Знання, 1973. – 48 с.
181. Цал-Цалко Ю.С. Витрати підприємства: Навч. посібник. – К.: ЦУЛ, 2002. – 656 с.
182. Цьомпа П. Нариси економетрії і побудована на національній політекономії теорія бухгалтерського обліку: Пер. з нім. / Наук. ред. Я.А. Гончарука, І.М. Копича, Г.І. Башнянина, І.Й. Яремка. – Львів: Каменяр, 2001. – 200 с.
183. Чаянов А.В. Краткий курс кооперации. – М.: Книжная палата, 1989.
184. Чукурна О.П. Маркетингова стратегія підприємств споживчої кооперації в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 /Одеський держ. економічний ун-т. – Одеса, 2004. – 20 с.
185. Шаттелис Т. Современные эконометрические методы. - М.: Статистика, 1975.- 161 с.
186. Щедрин Н.И., Кархов А.Н. Экономико-математические методы в торговле. – М.: Экономика, 1980. – 175 с.
187. Щорічники: Основні показники господарсько-фінансової діяльності споживчої кооперації України за 1991-2006 роки. – Київ: Укоопспілка.
188. Юринець В.Є., Лондар С.Л., Юринець Р.В. Системи інформаційних технологій. – Львів: ЛНУ, 2000. – 70 с.
189. Юрманова О.О. Реформування власності споживчої кооперації у трансформаційній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук. 08.01.01 / Донец. нац. ун-т. – Донецьк. – 2003. – 16 с.
190. Эконометрика. Начальный курс / Магнус Я.Р., Катышев Г.К., Пересецкий А.А. – М.: Дело, 1997. – 248 с.
191. Экономико-математические методы и прикладные модели: Учебн. пособие / под ред. В.В. Федосеева. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 392 с.
192. Экономическая статистика. Эконометрика / Программы, тесты, задания, решения / Гос. ун-т Высш. школа экон. Под общ. ред. Л.С. Гребнева. – М., 2000. – 112 с.
193. Holden K., Peel D.A., Thompson J.L. Economic forecasting: an introduction. – Press Syndicate of the University of Cambridge, 1990. – 213 p.
194. Johnston J. Econometric Methods. – New York: McGraw-Hill, 1984.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.