У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название СТРАТЕГІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Количество страниц 262
ВУЗ Львівський національний університет імені Івана Франка
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМУ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ 11
1.1. Фінансова стійкість суб’єктів господарювання як об’єкт стратегічного управління 11
1.2. Роль підприємств у забезпеченні ефективного функціонування та стратегічного розвитку національної економіки 32
1.3. Адаптація системи стратегічного управління фінансами підприємств
до умов економіки України 51
Висновки до розділу 1 70

РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ 74
2.1. Стратегічний аналіз фінансової стійкості підприємств України 74
2.2. Економічний механізм стратегічного управління фінансовою
стійкістю підприємств України 106
2.3. Управління ризиком втрати фінансової стійкості підприємств
в Україні 129
Висновки до розділу 2 146

РОЗДІЛ 3. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ
СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ 150
3.1. Система управління фінансовою стійкістю суб’єктів
господарювання в Україні та шляхи її вдосконалення 150
3.2. Чинники фінансової стійкості підприємств та напрями її
забезпечення у довгостроковому періоді 170
3.3. Удосконалення державного регулювання фінансової стійкості
суб’єктів господарювання в Україні 193
Висновки до розділу 3 203
ВИСНОВКИ 206
ДОДАТКИ 211
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 240

ВСТУП

Актуальність теми. Реалізація головних стратегічних напрямів економічної політики, що характеризується ефективним державним регулюванням, макроекономічною стабільністю, високим рівнем соціального забезпечення, неможлива без конкурентоспроможного реального сектора економіки. З огляду на це особливої ваги набуває формування ефективної стратегії забезпечення стійкого розвитку суб’єктів господарювання, які становлять стрижень національної економіки.
Сучасний розвиток вітчизняної економіки супроводжується новим етапом реформ, посиленням економічної глобалізації, зростанням невизначеності та мінливістю умов господарювання, вимагаючи від суб’єктів господарювання швидкої та гнучкої реакції на зміну чинників зовнішнього середовища. Усе це передбачає впровадження ефективних механізмів управління, які даватимуть змогу сприйняти зміни, ідентифікувати їх і забезпечити відповідну адаптацію господарської, фінансової та інвестиційної діяльності. Адекватним до зазначених вимог є стратегічний підхід щодо організації управління фінансовою стійкістю.
Необхідність та напрями використання стратегічного підходу до управління суб’єктами господарювання в ринковій системі обґрунтували відомі зарубіжні вчені: Р. Акофф, І. Ансофф, П. Дойль, Г. Мінцберг, М. Портер, А. Стрікленд, А. Томпсон, Д. Шендел, А. Чандлер та інші. Однак, через значні відмінності в механізмі регулювання економіки, цей підхід не може бути взірцем для копіювання вітчизняними суб’єктами господарювання і його необхідно адаптувати до умов економіки України. Дослідженням цієї складної проблеми займаються провідні вітчизняні науковці В. Василенко, В. Геєць, В. Герасимчук, Б. Данилишин, М. Данилюк, Л. Довгань, Г. Загорій, І. Ігнатьєва, М. Мартиненко, Б. Мізюк, А. Міщенко, В. Нємцов, В. Пастухова, З. Шершньова та інші, а також учені пострадянських країн В. Винокуров, О. Віханський, І. Герчнікова, С. Попов, Р. Фатхудінов та ін.
Питанням аналізу й діагностики фінансової стійкості суб’єктів господарювання та пошуку шляхів її забезпечення присвячені праці вітчизняних і зарубіжних учених, зокрема: М. Абрютіної, І. Балабанова, С. Барнгольц, І. Бланка, Є. Брігхема, Дж. Ван Хорна, А. Грачьова, М. Заюкової, Т. Керанчука, М. Кизима, В. Ковальова, М. Крейніної, В. Плиси, В. Радіонової, Р. Сайфуліна, М. Федотової, І. Хоми, Л. Шаблистої, А Шеремета, А. Чупіса та ін.
Незважаючи на значну кількість праць, присвячених проблемам оцінки та управління фінансовою стійкістю суб’єктів господарювання, практично відсутні розробки щодо механізму формування та реалізації стратегії забезпечення фінансової стійкості вітчизняних ділових одиниць. Виникає потреба у подальшому вивченні фінансової стійкості як економічної категорії, розробленні комплексної оцінки фінансової стійкості суб’єктів господарювання, що враховуватиме вплив чинників зовнішнього середовища. З метою забезпечення стійкого зростання вітчизняної економіки необхідно удосконалити методи державного регулювання фінансової діяльності суб’єктів господарювання.
Актуальність і практичне значення цих питань, необхідність їхнього системного дослідження на сучасному етапі розвитку ринкової економіки в Україні обумовили вибір теми дисертаційної роботи, її мету, структуру та завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота – складова частина науково-дослідної роботи кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка за напрямом “Фінансово-кредитне забезпечення інноваційного підприємництва в Україні” (реєстраційний № 0105U004944).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розроблення теоретико-методологічних основ і практичних рекомендацій, спрямованих на удосконалення механізму формування стратегії забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання в Україні.
Досягнення зазначеної мети потребує вирішення комплексу таких завдань:
- з’ясувати роль суб’єктів господарювання у забезпеченні ефективного та стратегічного розвитку вітчизняної економіки;
- дослідити економічну сутність поняття „фінансова стійкість суб’єктів господарювання” та систематизувати чинники, які впливають на її рівень;
- оцінити наявні методики аналізу фінансової стійкості суб’єктів ринку та запропонувати напрями їхнього вдосконалення;
- розробити модель організації стратегічного управління фінансовою стійкістю вітчизняних суб’єктів господарювання;
- оцінити ризики, що призводять до зниження фінансової стійкості організацій та запропонувати заходи щодо їхньої мінімізації;
- дослідити особливості функціонування системи управління фінансовою стійкістю суб’єктів господарювання в економіці України;
- визначити ефективні методи державного регулювання фінансової діяльності ділових одиниць з метою розроблення рекомендацій і пропозицій щодо забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання в Україні.
Об’єктом дослідження є фінансова стійкість суб’єктів господарювання в Україні.
Предметом дослідження є механізм формування та реалізації стратегії забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання в економіці України.
Методи дослідження. Методологічну основу дисертаційної роботи становлять загальнонаукові методи пізнання, застосування яких дало змогу отримати відповідні результати: методи наукового абстрагування та узагальнення використано з метою обґрунтування понятійного апарату фінансової стійкості, уточнення та розвитку окремих категорій; методи аналізу та синтезу – для дослідження чинників впливу на тривалу фінансову стійкість суб’єктів господарювання в умовах національної економіки; графічний і табличний методи – при побудові таблиць, графіків і діаграм; анкетування та експертних оцінок – щодо дослідження особливостей системи управління фінансовою стійкістю вітчизняних суб’єктів господарювання та для аналізу ризиків, що призводять до втрати фінансової стійкості в умовах невизначеності; рейтинг – для розроблення рейтингової оцінки фінансової стійкості суб’єктів господарювання України. Під час дослідження використано також методи індукції та дедукції, історичний, системний, конкретизації, фундаментального та технічного аналізу, економіко-математичне моделювання тощо.
Джерелом інформації для дисертаційної роботи слугували наукові публікації вітчизняних і зарубіжних учених, законодавчі та нормативні акти України, що регулюють фінансову діяльність суб’єктів господарювання. Використано також матеріали Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики України, Міністерства фінансів України, фахові літературні джерела, монографії, статистичну звітність Держкомстату України, річну фінансову звітність підприємств цукрової промисловості, а також власні аналітичні розрахунки та дослідження автора.
Наукова новизна одержаних результатів. Виконане дослідження дало змогу сформувати, доповнити, систематизувати та узагальнити теоретичне розуміння механізму формування і реалізації стратегії забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання в економіці України, виявити та обґрунтувати пропозиції щодо вдосконалення державного регулювання фінансової стійкості суб’єктів господарювання у тривалому періоді.
На захист винесено основні наукові результати, які становлять особистий здобуток дисертанта.
Уперше:
сформульовано поняття „стратегічне управління фінансовою стійкістю суб’єкта господарювання” як систему принципів і методів розроблення та реалізації стратегічних управлінських рішень щодо формування та розподілу фінансових ресурсів задля забезпечення зростання вартості ділової одиниці та її фінансової стійкості у тривалому періоді;
розроблено модель організації стратегічного управління фінансовою стійкістю суб’єктів господарювання, яка дає змогу обрати та реалізувати одну з головних стратегій забезпечення фінансової стійкості суб’єкта господарювання: фінансової стабілізації; підтримки фінансової стійкості; стійкого зростання;
запропоновано рейтингову оцінку фінансової стійкості суб’єктів господарювання в галузях вітчизняної економіки, яка містить чотири групи показників, що характеризують структуру джерел формування запасів, фінансову незалежність, ефективність операційної діяльності та використання власних фінансових ресурсів. Така оцінка дає змогу зіставляти суб’єкти господарювання за рівнем стійкості фінансового стану та ухвалювати стратегічні рішення щодо досягнення тривалої фінансової стійкості.
Удосконалено:
методику аналізу фінансової стійкості суб’єкта господарювання, яка передбачає визначення інтегрального показника фінансової стійкості  , що характеризує внутрішній фінансовий потенціал, та інтегрального показника впливу зовнішнього середовища на фінансову стійкість суб’єкта господарювання – ;
теоретичну базу системи ідентифікації ризиків, що призводять до втрати фінансової стійкості суб’єктів господарювання, яка полягає у виявленні причин та чинників ризику як результату виникнення невизначеності.
Отримали подальший розвиток:
систематизація головних чинників впливу на фінансову стійкість суб’єктів господарювання в умовах ринкової трансформації економіки України;
обґрунтування напрямів удосконалення державного регулювання фінансової стійкості суб’єктів господарювання в Україні.
Теоретичне значення результатів дослідження полягає у поглибленні знань з проблем стратегічного управління фінансовою стійкістю суб’єктів господарювання України в умовах зростання невизначеності зовнішнього середовища та вдосконалення методів державного регулювання їхньою фінансовою діяльністю.
Науково-методичні положення дисертації знайшли застосування у навчальному процесі на економічному факультеті та в Інституті післядипломної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка при викладанні дисциплін „Державне регулювання економіки”, „Національна економіка”, „Управління фінансовою сталістю підприємств”, „Фінансова діяльність суб’єктів господарювання” та „Фінанси” (довідка № 3764-Н від 19.09.2007 та довідка № 218-Н від 02.10.2007), а також можуть бути використані при підготовці навчально-методичної літератури.
Практичне значення отриманих результатів. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення механізмів державного регулювання фінансової діяльності суб’єктів господарювання в Україні, розроблення методичних підходів до організації стратегічного управління фінансовою стійкістю вітчизняних підприємств, а також застосування запропонованих методик оцінки фінансової стійкості та ідентифікації ризиків, що впливають на її рівень в умовах невизначеності.
Результати наукових досліджень автора, а саме – запропоновану методику рейтингової оцінки фінансової стійкості суб’єктів господарювання та висновки щодо впливу системи чинників на її рівень, використано в процесі формування стратегії економічного розвитку регіону (довідка Головного управління економіки Львівської обласної державної адміністрації №10/7-247 від 25. 10. 2007 р.)
Окремі результати дисертаційної роботи використано ВАТ „Радехівський цукровий завод” для підвищення ефективності організації та управління фінансовою діяльністю. Зокрема, при формуванні фінансової стратегії підприємства застосовано методику аналізу фінансової стійкості та методику оцінки ризику втрати фінансової стійкості у довгостроковому періоді (довідка № 79 від 12. 11. 2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Викладені у дисертації наукові результати одержано автором особисто.
Апробація результатів дисертаційної роботи. Базові положення результатів наукового дослідження та їхнє практичне застосування обговорювались на щорічних звітних науково-практичних конференціях викладачів та аспірантів економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, на міжнародних, всеукраїнських науково-практичних і студентсько-аспірантських конференціях, зокрема: Міжнародній науково-практичній конференції „Обліково-аналітичні системи суб’єктів господарської діяльності в Україні” (м. Львів, 25-26 березня 2005 р.); Міжнародній науковій студентсько-аспірантській конференції „Інтеграція країн з перехідною економікою у світовий економічний простір: стан і перспективи” (м. Львів, 13-14 травня 2005 р.); Всеукраїнській науково-методичній конференції „Сучасні аспекти фінансового управління економічними процесами” (м. Севастополь, 6-9 вересня 2005 р.); Міжнародній науково-практичній конференції „Економічна система України: минуле, сучасне, майбутнє” (м. Львів, 21-22 жовтня 2005 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції „Регіональні аспекти організації і управління фінансовими ресурсами” (м. Івано-Франківськ, 10-12 листопада 2005 р.); Міжнародній науково-практичній конференції „Фінансовий потенціал регіонів України в умовах ринкової економіки” (м. Чернівці, 16-17 березня 2006 р.); Міжнародній студентсько-аспірантській науковій конференції „Філософія економіки Івана Франка й сучасні економічні проблеми” (м. Львів, 5-6 травня 2006 р.); Міжнародній науково-практичній конференції „Управління інноваційним процесом в Україні: проблеми, перспективи, ризики” (м. Львів, 11-13 травня 2006 р.); ІІІ Міжнародній науково-теоретичній конференції молодих вчених і студентів „Актуальні проблеми економічного та соціального розвитку виробничої сфери” (м. Донецьк, 7-8 червня 2006 р.); Науково-практичній конференції „Теорія та практика державного управління в умовах євроінтеграції” (м. Луцьк, 8-9 червня 2006 р.); VІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції „Інвестиційні ресурси відтворювальних процесів в умовах глобалізації економіки” (м. Феодосія, 29 червня – 2 липня 2006 р.); Всеукраїнській науково-методичній конференції „Сучасні аспекти фінансового управління економічними процесами” (м. Севастополь, 6-9 вересня 2006 р.); ІV Міжнародній науково-практичній конференції „Теорія і практика економічного аналізу: сучасний стан, актуальні проблеми та перспективи розвитку” (м. Тернопіль, 10-12 жовтня 2006 р.); Міжнародній науково-практичній конференції „Фінансові ресурси регіону: організація та управління” (м. Івано-Франківськ, 9-11 листопада 2006 р.); Міжнародній науковій студентсько-аспірантській конференції (м. Львів, 11-12 травня 2007 р.); ІV Міжнародній науково-теоретичній конференції молодих вчених і студентів „Актуальні проблеми економічного та соціального розвитку виробничої сфери” (м. Донецьк, 7-8 червня 2007 р.).
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 22 одноосібні наукові праці загальним обсягом 6,1 д.а., з них 9 (3,9 д.а.) – у наукових фахових виданнях.
Структура та обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Основний зміст роботи становить 210 сторінок. Дисертація містить 10 таблиць та 47 рисунків. Список використаних джерел налічує 267 позицій.
Список литературы ВИСНОВКИ
У дисертації виконано науково-теоретичне узагальнення, здійснено оцінку та запропоновано можливі шляхи удосконалення механізму формування та реалізації стратегії забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання в економіці України як ефективного способу подолання невизначеності та мінливості чинників зовнішнього середовища, зміцнення конкурентної позиції суб’єктів господарювання та галузей вітчизняної економіки в умовах глобалізації.
Виконане дослідження дало підстави зробити такі висновки:
1. Дослідивши різні підходи до визначення сутності категорії фінансова стійкість суб’єкта господарювання пропонуємо розуміти її як спроможність суб’єкта господарювання функціонувати протягом тривалого періоду, одержуючи достатній для відновлення потенціалу, виплати дивідендів та стабільного розвитку прибуток, забезпечуючи при цьому економічно обґрунтоване співвідношення джерел фінансування й активів та збалансоване надходження й виплату грошових коштів, попри вплив внутрішніх та зовнішніх чинників.
2. Конкурентоспроможність національної економіки визначається положенням її суб’єктів господарювання на внутрішньому та світовому ринках. Передумовою їхнього ефективного функціонування є здатність адаптуватись до змін у структурі конкурентних переваг. Використання наявного потенціалу конкурентних переваг залежить не лише від зусиль підприємств і тиску конкурентного середовища, а й від методів державного регулювання, які спроможні посилити, зменшити або нівелювати мотивацію до ефективних дій щодо їхньої реалізації.
3. Ефективним механізмом досягнення довгострокової фінансової стійкості підприємств є організація стратегічного управління його фінансовою діяльністю. Під стратегічним управлінням фінансами підприємства розуміємо систему принципів та методів розробки й реалізації управлінських рішень щодо формування та використання фінансових ресурсів з метою забезпечення зростання ринкової вартості підприємства та стійкості його фінансового стану. В роботі виділено основні напрями стратегічного фінансового менеджменту: стратегічне управління формуванням фінансових ресурсів, стратегічне управління інвестиціями та стратегічне управління фінансовою стійкістю суб’єкта господарювання.
Важливою характеристикою системи стратегічного управління фінансами, що забезпечує її гнучкість, є наявність механізму адаптації до зміни умов функціонування. За рівнем впливу чинників зовнішнього середовища виділено чотири види адаптивної реакції системи „імпульс”, „тривога”, „аварія”, „криза”, а також за рівнем передбачуваності зміни зовнішнього середовища – два її типи: активна та реактивна адаптації.
4. Оскільки стійкість фінансової системи ділових одиниць формується під впливом чинників як внутрішнього, так і зовнішнього середовища, запропоновано для оцінки фінансової стійкості суб’єкта господарювання використовувати інтегральний показник фінансової стійкості - ІФС, який є функцією багатьох змінних, що характеризують внутрішній фінансовий потенціал, та інтегральний показник впливу зовнішнього середовища на фінансову стійкість суб’єкта господарювання – ІЗС. Такий аналіз фінансової стійкості даватиме змогу сформувати комплексну оцінку стійкості фінансової системи суб’єкта господарювання та ухвалювати на її основі стратегічні фінансові рішення.
5. Стратегічне управління фінансовою стійкістю підприємств є одним із функціональних напрямів фінансового менеджменту, під яким розуміємо систему заходів, спрямованих на забезпечення стійкості фінансової системи підприємства в процесі його стратегічного розвитку. У розробленій моделі організації стратегічного управління фінансовою стійкістю суб’єктів господарювання виокремлено такі його етапи: стратегічний аналіз фінансової стійкості та моделювання фінансової діяльності; формування, вибір та оцінка стратегії забезпечення фінансової стійкості; реалізація стратегії управління фінансовою стійкістю; організація контролю реалізації стратегії забезпечення фінансової стійкості.
6. Зважаючи на рівень фінансової стійкості та вплив на неї чинників зовнішнього середовища, розроблено матрицю альтернативних фінансових стратегій суб’єкта господарювання, до яких віднесено стратегію фінансової стабілізації, стратегію підтримання фінансової стійкості та фінансову стратегію стійкого зростання.
7. Під ризиком втрати фінансової стійкості доцільно розуміти ймовірність погіршення фінансового стану суб’єкта господарювання (його банкрутство) унаслідок реалізації альтернативного фінансового рішення в умовах невизначеності. Головними ризиками, які спричиняють до втрати фінансової стійкості суб’єктів господарювання, є: ризик неефективної структури капіталу; ризик зниження ліквідності; кредитний, податковий, інвестиційний ризики; ризик операційної діяльності; ризик неефективної організаційної структури.
На основі експертної оцінки було встановлено, що найбільший вплив на фінансову стійкість підприємств цукрової промисловості у довгостроковому періоді здійснюють ризик зниження ліквідності, податковий, інвестиційний ризики та ризик операційної діяльності.
8. Система управління фінансовою стійкістю суб’єктів господарювання в Україні об’єднує управління фінансовою стійкістю на мікрорівні та її державне регулювання. Вітчизняні ділові одиниці у сучасних умовах переважно здійснюють поточне управління фінансовою стійкістю. При цьому вважають, що формування стратегії забезпечення фінансової стійкості є дієвим механізмом подолання невизначеності та мінливості зовнішнього середовища.
9. Досягнення тривалої фінансової стійкості суб’єктів господарювання у вітчизняній економіці передусім визначається можливістю використання головних чинників впливу на фінансову стійкість. Встановлено, що чинники впливу для різних галузей є різними та змінюються в часі. Здійснений аналіз зазначених чинників щодо підприємств цукрової промисловості України, дав змогу виявити напрями її забезпечення у тривалому періоді. Зокрема, найважливішими з них можуть бути: продовження щорічної кампанії до 90 і більше календарних днів, що сприятиме зниженню постійних витрат; підвищення потужності заводу з перероблення цукрових буряків понад 5000 т за добу (для мінімізації виробничих витрат); наявність власних сільськогосподарських угідь для виробництва цукрових буряків (для зниження залежності від постачальників сировини); впровадження енергоощадних технологій (для зменшення впливу ціни енергоносіїв на собівартість цукру); створення ефективної системи реалізації цукру та супутніх товарів тощо.
10. Забезпечення конкурентоспроможності підприємств галузі та створення головних факторів успіху не можливе без ефективного механізму фінансування їх стратегії. Пріоритетними напрямами підвищення ефективності залучення фінансових ресурсів є: удосконалення механізму компенсації відсоткової ставки за залученими довгостроковими кредитами, спрямованими на модернізацію виробництва та впровадження енергоощадних технологій; розширення бюджетного фінансування пріоритетних галузей економіки; зниження податкових ставок для суб’єктів господарювання, які впроваджують ресурсоощадні та екологічно безпечні технології; проведення державної політики, спрямованої на здешевлення кредитів комерційних банків; удосконалення інформаційного забезпечення вітчизняних та іноземних інвесторів.
11. Державні інститути найефективніше впливають на фінансову стійкість вітчизняних суб’єктів господарювання у тривалому періоді за допомогою економічних та індикативно-планових методів. Пріоритетними напрямами вдосконалення державного регулювання фінансової стійкості суб’єктів господарювання, на нашу думку, є: підвищення рівня інформаційного забезпечення вітчизняних та іноземних інвесторів, у тому числі за допомогою рейтингового оцінювання фінансової стійкості суб’єктів господарювання; розроблення якісних та узгоджених стратегічних програм розвитку економіки, регіонів та галузей національного господарства; підвищення ефективності механізму пільгового кредитування та оподаткування ділових одиниць, які впроваджують ресурсоощадні та екологічно безпечні технології; удосконалення механізму фінансування інноваційної діяльності.
Результати роботи можуть стати основою для оптимізації механізму формування та реалізації стратегії забезпечення фінансової стійкості суб’єктів господарювання в економіці України.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:
1. Абрютина М. С., Грачев А.В. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учебно-практическое пособие. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Издательство „Дело и Сервис”, 2001. – 272 с.
2. Абрютина М. С. Экспресс-анализ деятельности предприятия при помощи шкалы финансово-экономической устойчивости (на основе отклонений от точки равновесия) // Финансовый менеджер. – 2006. – №2. – С. 3-12.
3. Акофф Р. Планирование будущего корпорации. Пер. с англ./Общая ред.и предисловие д.э.н. В. И. Данилова-Данильяна – М.: „Прогресс”, 1985 – 328 с.
4. Алексеев Н.С. Изменения для стабильности // Менеджмент в России и за рубежом – 1999 – №2. – Режим доступу до журн.: http://www.iteam.ru/publications/strategy/ section_17/article_1584/
5. Амстронг М. Основы менеджмента. Как стать лучшим руководителем. Серия «Учебники и учебные пособия». – Ростов-на-Дону: «Феникс», 1998. –512 с.
6. Андрущак Є. М. Прогнозування ознак банкрутства на основі оперативного аналізу показників фінансового стану фірми // Науковий вісник Волинського державного університету імені Лесі Українки. Економічні науки. – 2001. – №3. – С.264-271.
7. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия. СПб: Питер Ком, 1999. – 416 с. – (Серия «Теория и практика менеджмента»).
8. Ансофф И. Стратегическое управление/ Сокр. пер. с англ.; Науч. ред. и авт. предисл. Л. И. Евенко. – М.: Экономика, 1989. – 519 с.
9. Балабанов И. Т. Основы финансового менеджмента: Учебн. пособие для средн. учебн. заведений – 3-е изд., доп. и перераб. – М.: Финансы и статистика, 2000 – 527 с.
10. Біла О. Г. Фінансове планування і прогнозування. Навчальний посібник. – Львів: Компакт-ЛВ, 2005. – 312 с.
11. Білаш В. П. Ринок цукру України. – К.: ІАЕ УААН, 1999. – 32 с.
12. Бланк И. А. Управление финансовой стабилизацией предприятия. – К.: Ника-Центр, Эльга, 2003. – 496 с.
13. Бланк И. А. Финансовая стратегия предприятия. – К.: Эльга, Ника-Центр, 2004.–720 с.
14. Бланк И. А. Финансовый менеджмент: Учебный курс. – 2-е изд., пере раб.и доп. – К.: Эльга, Ника-Центр, 2004.– 656 с.
15. Богданов А. А. Тектология: (Всеобщая организационная наука). В 2-х кн.: Кн.1./ Редкол. Л. И. Абалкин (отв. ред.) и др./ Отд-ние экономики АН СССР. Ин-т экономики АН СССР – М. Экономика, 1989. – 304 с.
16. Борисюк П. Г. Цукровий комплекс України: реалії відновлення та розвитку // Цукор України. – 2006. – №4. – С. 2-3.
17. Бочан І. О., Михасюк І. Р. Глобальна економіка: Підручник. – К.: Знання, 2007. – 403 с.
18. Бреслав Е. Финансовое прогнозирование – Режим доступу: http://www.iteam.ru/ publications/finances/ section_12/article_1811/
19. Брігхем Є. Основи фінансового менеджменту: Пер. з англ. – К.: Молодь, 1997. – 1000 с.
20. Бугас Н.В. Фінансова стійкість підприємств як передумова їх ефективного функціонування та розвитку // Економіка та держава. – 2005. – №6. – С. 27 – 30.
21. Ван Хорн Дж. К. Основы управления финансами: Пер. с англ./Гл. ред. серии Я. В. Соколов. – М.: Финансы и статистика, 1999. – 800 с.: ил. – (Серия по бухгалтерскому учету и аудиту).
22. Ван Хорн Дж. К., Вахович мл. Джон М. Основы финансового менеджмента, 11-е изд.: Пер. с англ. – М. Издательский дом «Вильямс», 2001. – 992 с.
23. Василенко В. А., Ткаченко Т.І. Стратегічне управління. Навчальний посібник. – К.: ЦУЛ, 2003. – 396 с.
24. Васина А. Принципиальный подход к определению причин ухудшения финансового состояния предприятия (организации) – Режим доступу: http://www.alt-invest.ru/library/finanalysis/factors_basics.htm.
25. Вимоги до аудиторського висновку, який подається до державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при реєстрації інформації та випуску цінних паперів, а також при поданні регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій (крім комерційних банків) / затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25 січня 2001 р. N 5 – Режим доступу: http: // www.rada.gov.ua.
26. Виханский О.С. Стратегическое управление: Учебник. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Гардарика, 1998. – 161 с.
27. Вихров А. А., Лекомцев П. А. Интеграция систем KPI/BSC и бюджетирования в единый инструмент управления // Управления компанией. – 2005. – №10(53). – С. 46-50.
28. Вітлінський В. В., Наконечний С. І. Ризик у менеджменті. – К.: ТОВ „Борисфен-М”, 1996. – 336 с.
29. Воронкова А. Э. Стратегическое управление конкурентоспособным потенциалом предприятия: диагностика и организация. – Луганск: СНУ, 2000. – 315 с.
30. Герасимчук В. Г. Стратегічне управління підприємством. Графічне моделювання: Навч. посіб.- К.: КНЕУ, 2000. - 360 с.
31. Гермогентова М., Сураев А. Построение системы финансового планирования на предприятии // Проблемы теории и практики управления. – 2006. – №10. – С. 91-95.
32. Герчикова И. Н. Менеджмент: Учебник. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1997. – 501 с.
33. Глівенко С. В., Соколов М. О., Теліженко О. М. Економічне прогнозування: Навчальний посібник. – 3-тє вид., доп. – Суми: ВТД „Університетська книга”, 2004. – 207 с.
34. Горицкая Н. Анализ финансового состояния // Финансовый директор. – 2006. – №5. – С. 68-73.
35. Горячек І. Стратегічне планування як функція менеджменту // Економіка, фінанси, право. – 2002. – №2. – С.16 – 20.
36. Грачев А. В. Финансовая устойчивость предприятия: анализ, оценка и управление: Учебно-практическое пособие. – М.: Издательство «Дело и Сервис», 2004. – 192 с.
37. Грачев А. В. Рост собственного капитала, финансовый рычаг и платеже-способность предприятия // Финансовый менеджмент. - 2002. -№2. - С. 21-34.
38. Губенко Н. Ю. Деякі питання міжгалузевих зв’язків цукрової промисловості. // Цукор України. – 2006. – №1-2. – С. 13-14.
39. Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. – К.: Наук. думка, 1998. –390 с.
40. Данилюк М.О. Про управління дебіторською заборгованістю організаційних систем – суб’єктів господарювання // Науковий вісник Івано-Франківського НТУНТ – 2005. – №2.
41. Дем’яненко І.В. Фінансова стійкість підприємств та її бюджетно-податкове регулювання // Фінанси України. – 2001. – №5. – С.127-129.
42. Дойль П. Менеджмент: стратегия и тактика / Пер. с англ.; Под. ред. Ю.Н. Каптуревского. – С.Пб.: Питер, 2001. – 480 с.
43. Докієнко Л. М. Сутнісні характеристики фінансової стійкості підприємства // Збірник наукових праць КНТЕУ. – 2004. – С. 110-117.
44. Докієнко Л. М. Удосконалення процесу управління фінансовою стійкістю підприємства на базі модифікації системи його інформаційного забезпечення // Наукові праці Донецького національного технічного університету. – 2003. – Випуск 68. – С. 71-76.
45. Долішній М., Козоріз М. Національна економіка в умовах глобалізації // Вісник НАН України. – 2002. – №3.
46. Дятловская И. Мосты в будущее // & стратегии. – 2005. – №5. – С. 6 –13.
47. Економіка України: десять років реформ. / За ред. З. Ватаманюка та С. Панчишина. – Львів: ЛНУ ім. Івана франка, 2001. – 496 с.
48. Економічний розвиток України: інституційне та ресурсне забезпечення / О.М. Алимов, А.І. Даниленко, В.М. Трегобчак та ін. – К.: Обєдн. ін-т економіки НАН України, 2005. – 540 с.
49. Економічний словник-довідник. / За ред. док. екон. наук, проф. С.В. Мочерного – К.: Феміда, 1995. – 368 с.
50. Ефремов В. С. Стратегия бизнеса. Концепции и методы планирования: Учеб. пособие. - М.: Финпресс, 1998. - 192 с.
51. Євтушевський В. А., Ковальська К. В., Бутенко Н. В. Стратегія корпоративного управління – К.: Знання, 2007. – 287 с.
52. Єріна А. М. Статистичне моделювання та прогнозування: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2001. – 170 с.
53. Жаліло Я. Економічна стратегія як категорія сучасної економічної науки // Економіка України. – 2005. – №5. – С. 19-27.
54. Журкова И., Федюрко В. Эвристическое прогнозирование банкротства// Финансовый директор. – 2003. – №1. – С. 26-30.
55. Забродская Л. Оценка финансовой устойчивости предприятия // Бизнесинформ. – 1998. – 7. – С. 54-55.
56. Заєць О. С. Ринок цукру в Україні. – К.: Наукова думка, 1999. – 385 с.
57. Заец А. С. Методологические проблемы создания регулируемого рынка сахара // Економіка АПК.- 2001.- № 5.- С.101-109.
58. Зарубин С. Неостратегия финансового менеджмента //& стратегии. – 2005. – №7. – С. 52 –57.
59. Захарченко В. О., Счасна С. І. Систематизація оцінки фінансового стану підприємства // Фінанси України. – 2005 . – №1. – С. 137-144.
60. Земитан Г. Методы прогнозирования финансового состояния организации. – Режим доступу: http://www.iteam.ru/ publications/ finances/section_29/article_408/
61. Иваниенко В., Валеватая Л., Мантулин С., Делог Л. Комплексная оценка финансовой устойчивости предприятия // Бизнесинформ. – 2000. – №1. – С. 86-90.
62. Імас Є. В. Ринок цукру в економічній системі України // Економіка АПК. – 2001.– № 4.– С.102-106.
63. Імас Є. В. Становлення аграрного ринку СНД та його цукрового сегмента // Економіка АПК. – 2003. – № 9. – С.79-85.
64. Инвестиционный меморандум. Первый выпуск облигаций ООО «Инсахарпом-К» – Режим доступу: http://www.insakharprom.com.ua/news
65. Инвестиционный меморандум ВАТ „Пальмирский сахарный завод”. – Режим доступу: http://m.ukrsibbank.com/ru/investicionnyj_biznes/vypuski_obligacij/oao_ pal_ mirskij_saharnyj_zavod.
66. Инвестиционный меморандум ТзОВ „АПО „Цукровик Полтавщины”.– Режим доступу: http://www.cbonds.info/rus/emission.phtml/params/id/4582.
67. Інституційні засади формування економічної системи України: теорія і практика / за ред. З. Ватаманюка. – Львів: „Новий Світ – 2000”, 2005. – 648 с.
68. Исакова Д. Несладкие реалии // Инвестгазета. – 20-26.11.2006. – С. 32-35.
69. Исакова Д. Сахарница Европы // Инвестгазета. – 18-24.06.2007. – С. 40-43.
70. Керанчук Т.Л. Методичний підхід до оцінки фінансової стабільності підприємств // Економіка і підприємництво: стан і перспективи: Зб. наук. праць – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2003.– С.177.
71. Керанчук Т. Фінансова стабільність підприємства і методичні аспекти її оцінки // Економіка України. – 2000. – №1. – С. 83-86.
72. Кизим М.О., Забродський В.А., Зінченко В.А., Копчак Ю.С. Оцінка і діагностика фінансової стійкості підприємства: Монографія. – Х.: Видавничий Дім „ІНЖЕК”, 2003. – 144с.
73. Клементьєва О.Ю. Методи і моделі прогнозування фінансового стану підприємства// Економіка та підприємництво: Зб. наук. праць молодих учених та аспірантів. Вип. 12 / Відп. ред. С.І. Дем’яненко. – К.: КНЕУ, 2004. – С.131-137
74. Ковалев В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Финансы и статистика, 1999. – 512 с.
75. Коваленко В.В. Методи аналізу та управління фінансовою стійкістю комерційного банку// Вісник Української академії банківської справи. – 2002. – №2(13). – С. 39-47.
76. Ковалюк О.М. Фінансовий механізм організації економіки України (проблеми теорії і практики). Монографія. – Львів: Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка, – 2002. – 396с.
77. Коваль Р.Я., Наконечный А.Н. Прогнозирование финансовых отчетов и структурная оптимизация дивидендной политики в модели постоянного роста. – Режим доступу: http://www.iib.com.ua/mib_data/loads/dopnanukr2002.pdf
78. Ковальська К.В. Фінансова стійкість акціонерного товариства як умова його економічного розвитку // Фінанси України. – 2004. – 2. – С. 101-104.
79. Коласс Б. Управление финансовой деятельностью предприятия. Проблемы, концепция и методы: Учебн. пособие/Пер. с франц. под ред. проф. Я.В. Соколова. – М.: Финансы, ЮНИТИ, 1997. – 576 с.
80. Колиснык М. Матрица 16: стратегический анализ //& стратегии. – 2003. – №12. – С. 34 –39.
81. Колиснык М. Методы финансового анализа, или денежный поток как панацея бизнеса // & стратегии. – 2003. – №9. – С. 36 – 44.
82. Колпаков В. Концептуальные основы стратегии управления // Менеджмент и менеджер. – 2004. – №5. – С. 38-44.
83. Коляда О.Ю. Мониторинг финансовой устойчивости и платежеспособности предприятия // Економіка: проблеми теорії та практики. – 2001. – Випуск 117. – С.10-14.
84. Концепція комплексної державної програми реструктуризації і розвитку бурякоцукрової галузі на період до 2010 року. Розпорядження Кабінету міністрів України від 24 грудня 2005 р., №566-р.– Режим доступу: http:// www.rada.gov.ua.
85. Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посібн. – 3-є вид., перер. і доп. – К.: „Знання”, 2002. – 294 с.
86. Коршунов В. И. Планирование маркетинговой деятельности предприятия: Монография. – Харьков: Основа, 2000. – 304 с.
87. Коршунов В. И. Механизмы маркетинговых исследований рынка: Монография. – Харьков: Основа, 2000. – 352 с.
88. Костіна Н. І., Алексєєв А. А., Мельник П. В. Моделювання фінансів: Монографія. – Ірпінь: Академія ДПС Укр., 2002. – 224 с.
89. Костирко Л. А. Модифікація показників фінансової звітності при прогнозуванні фінансової стійкості в інфляційній економіці // Держава та регіони. – 2002. – №3. – С. 90-94.
90. Котляр М. Л. Оцінка фінансової стійкості підприємства на базі аналітичних коефіцієнтів // Фінанси України. – 2005 . – №1. – С. 113-117.
91. Кочетков В. М. Забезпечення фінансової стійкості сучасного банку: теоретико-методологічні аспекти: Монографія. – К.: КНЕУ, 2002 –238 с.
92. Кочетков В. М. Організація управління фінансовою стійкістю банку в ринкових умовах: Монографія. – К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2003. – 300 с.
93. Кочнев А. Что важно знать о бюджетировании генеральному директору // Генеральный директор. - 2006. - №1. – Режим доступу: http://www.iteam.ru/ publications/finances/section_12/article_2581/
94. Крейнина М. Н. Операционный левередж как инструмент планирования прибыли от продаж // Финансовый менеджмент. - 2002. - №1. – Режим доступу: http://www.dis.ru/fm/ arhiv/2002/1/1.html
95. Крейнина М. Н. Платежеспособность предприятия: оценка и принятие решений // Финансовый менеджмент. – 2001. – №1. – Режим доступу: http://www.dis.ru/fm/ arhiv/2001/1/1.html
96. Крейнина М. Н. Финансовая устойчивость предприятия: оценка и принятие решений // Финансовый менеджмент. – 2001. – №2. – Режим доступу: http://www.dis.ru/fm/arhiv/2001/2/2.html
97. Криницький Б. П. Нові підходи до відродження сільського господарства і зокрема цукрової галузі України. // Цукор України. – 2006. – №1-2. – С. 11-13.
98. Крылова И. Проблемы и цены сладкой торговли // Финансовый директор. – 2006. – №5. – С. 51-56.
99. Крупка М. І., Островерх П. І., Реверчук С. К. Основи економічної теорії. – К.: Атіка, 2001. – 344 с.
100. Крупка М. І. Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України. – Львів: Видавничий цент Львівського національного університету імені Івана Франка, 2001. – 608 с.
101. Крюков В. Прозрачный сахар. – Режим доступу: http://www.expert.ua/ articles/7/0/2432/
102. Крылова И. Проблемы и цены сладкой торговли // Финансовый директор. – 2006. – №5. – С. 51-56.
103. Кузенко Т. Б. Тактичне і стратегічне планування економічної безпеки підприємства // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – №3(33). – С.142-151
104. Кузнецов А. И. Организационно-экономические основы обеспечения выживаемости предприятия – Режим доступу: http://www.iteam.ru/publications/ strategy/section_27/ article_134/
105. Кудинов А. Финансовое планирование деятельности предприятия.– Режим доступу: http://www.iteam.ru/publications/finances/section_11/article_362/
106. Лагода Т. Сладость небытия: Рынок сахара // Бизнес.– 2004.– № 3.– С. 87-88.
107. Ландина Т. В. Организационно-экономические механизмы адаптации предприятия к условиям рынка. – К.: Наукова думка, 1994. – 150 c.
108. Лігоненко Л. О. Антикризове управління підприємством: теоретико-методологічні засади та практичний інструментарій – К.: КНЕУ, 2001. – 580 c.
109. Мамонтова Н. А. Умови забезпечення фінансової стійкості підприємств // Фінанси України - 2000. - №8 .- С.103-106
110. Мамонтова Н. А. Фінансова стійкість акціонерних підприємств і методи її забезпечення (на прикладі підприємств харчової промисловості): Автореф. дис. ... кандидата економ. наук / Інституті економіки НАН України. – К., 2001. – 15с.
111. Мартиненко М. М., Ігнатьєва І. А. Стратегічний менеджмент: Підручник. – К.: Каравела, 2006. – 320с.
112. Марцин В. С. Економічне регулювання інноваційної діяльності // Фінанси України. – 2005. – №5. – С.44-53.
113. Марцин В. С. Особливості оцінки фінансово-кредитної діяльності банку з використанням рейтингової системи // Фінанси України. – 2006. – №11. – С.68-78.
114. Масленников Е. В. Новейшие подходы в оценке и прогнозировании финансовой устойчивости предприятия // Экономика: проблемы теории и практики. – 2002. – Вип. 132. – С. 155-161.
115. Матейко С. В. Класифікація факторів впливу на фінансово-економічний стан підприємств//Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2004. - №3. – С. 133-137.
116. Матюшева А. С., Орєхова К. В. Фінансова стійкість як економічна категорія // Регулювання економікою. – 2003. – № . – С. 33-35.
117. Махмудов А. Г. Модель системы стратегического менеджмента на промышленном предприятии // Актуальні проблеми економіки – 2002. – №3. – С.59-61.
118. Машина Н. І. Економічний ризик і методи його вимірювання: Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 188 с.
119. Мельник В. І. Основні аспекти використання сучасної концепції стратегічного управління фінансовою діяльністю підприємства // Економіка розвитку. – 2004. – №3(31). – С.104-106
120. Мельничук Д. Б. Семь граней стратегического управления предприятием. Изменения для стабильности // Менеджмент в России и за рубежом. – 2001. – №5. – Режим доступу: http://www.iteam.ru/publications/finances/section_17/article_860/
121. Мескон М. , Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента. - М.: "Дело", 1993. - 702 с.
122. Методика інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємств та організацій / затверджена наказом Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій від 23 лютого 1998 року N 22 – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
123. Методика формування небанківськими фінансовими установами резерву для покриття ризиків неповернення основного боргу за кредитами, гарантіями, поруками, придбаними цінними паперами, іншими видами заборгованості, визнаними нестандартними / затверджена розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 04.06.2004, N 912 – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
124. Методичні рекомендації щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства / затверджених наказом Міністерства економіки України № 10 від 17.01.2001– Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
125. Минцберг Г., Альстред Б., Лэмпел Дж. Школы стратегий /Пер. с англ. Под ред. Ю.Н. Каптуревского. – С.Пб.: Питер, 2000. – 336 с.
126. Михасюк І., Мельник А., Крупка М., Залога З. Державне регулювання економіки / За ред. д-ра. екон. наук, проф., акад. АН вищої школи України І.Р. Михасюка. – Львівський національний університет ім. І.Франка. Підручник. Друге вид., виправлене і доповнене. – К.: Атіка, Ельга-н, 2000. – 592 с.
127. Мищенко А. Видение – важнейший элемент стратегического управления деловой организацией // Економіка: проблеми теорії та практики. Вип. 118 – 2002. – С. 42-49.
128. Міжнародні економічні відносини: Сучасні міжнародні економічних відносин: Підручник / А. С. Філіпенко, С. Я. Боринець, В. А. Вергун та ін. – К.: Либідь, 1992. – 255 с.
129. Мізюк Б. М. Стратегічне управління: Підручник. –2-ге вид., переробл. і доповн. – Львів: Магнолія плюс, 2006. – 392 с.
130. Міщенко А. П. Стратегічне управління: Навч. посіб. – Київ: „Центр навчальної літератури”, 2004. – 336 с.
131. Мороз С. В. Проблеми оцінки фінансового стану та прогнозування банкрутства підприємств // Науковий вісник Волинського державного університету імені Лесі Українки. Економічні науки. – 2001. – №3. – С. 272-275.
132. Музиченко О. Уряд проґавив цукрову кризу// Коментарі: суспільно-політичний та діловий тижневик. – 2007. – №7(67) – С.9.
133. Найденко О.Є. Обґрунтування основних напрямів коригування стратегії промислового підприємства // Економіка розвитку. – 2005. – № 1(33). – С. 88-93.
134. Наукові матеріали Реструктуризації цукрового комплексу України Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. – Режим доступу: www.ier.kiev.ua.
135. Науменкова С. В., Глазун О.І. Фінансове планування як складова системи ефективного управління фінансами акціонерного товариства // Вісник Української академії банківської справи. – 2004. – №1(16). – С.71-85.
136. Науменкова С. В., Глазун О.И. Использование методов количественного прогнозирования в процессе финансового планирования деятельности предприятия // Вісник Української академії банківської справи. – 2002. – №1(12). – С.32-36.
137. Нємцов В.Д., Довгань Л. Є. Стратегічний менеджмент: Навч. посібн. - К.: ТОВ „УВПК„ЕксОб”, 2004.- 560с.
138. Никифорова Н.А. Анализ в антикризисном управлении. // Финансовый менеджер. – 2004. – №6. – С. 5-12.
139. Новий тлумачний словник української мови у 4-х томах. Т.4. Укладачі: проф. Яремко В.В., к. філологічних наук Сліпушко О. М. – К.: В-во „Аконіт”, 1998. – 944 с.
140. Нусинов В. Методологічні особливості аудиторської оцінки фінансової стійкості підприємства // Бухгалтерський облік і аудит. – 1999. – №9. – С.52-57.
141. О подходе к системе стратегического планирования. – Режим доступу: http://www.iteam.ru/publications/strategy/section_17/article_1723/
142. Облой Кшиштоф Сила простоты //& стратегии. – 2004. – №4. – С. 12 –14.
143. Ованесов А. Особенности системы управления по целям в холдинговых компаниях – Режим доступу: http://www.iteam.ru/publications/strategy/section_27/ article_1796/
144. Овчаренко Р. Інформаційне забезпечення та методика оцінювання фінансової стійкості підприємства // Банківська справа. – 2001. – №4. – С. 59-61.
145. Огляд ринку виробництва цукру – Режим доступу: http:// www.credit.rayting
146. Осауленко О.Г. Державна структурна політика та забезпечення стійкого зростання. / Монографія. – К.: 2001. – 92 с.
147. Основи стійкого розвитку: Посібник для перепідготовки фахівців / За заг. ред. д.е.н., проф. Л.Г. Мельника. – Суми: ВТД „Університетська книга”, 2006. – 325с.
148. Островська О.А. Моделі ідентифікації стійкості фінансового стану підприємства // Экономика Крыма. – 2003. – №8. – С. 55 – 60.
149. Офіційна записка міністра економіки України С. Терьохіна про стан цукрової галузі від 16.09.2005 – Режим доступу: http: // www.kmu.gov.ua.
150. Павловський М.А. Стратегія розвитку суспільства: Україна і світ (економіка, політологія, соціологія). – К.: Техніка, 2001. – 312 с.
151. Панчишин С.М. Макроекономіка. – К.: Либідь, 2002. – 606 с.
152. Пастухаєвич Г. О. Аналіз національної економіки: Навч. посіб. – К.: КНЕУ, 2005. – 254 с.
153. Пастухова В.В. Стратегічне управління підприємством: філософія, політика, ефективність. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2002. – 302с.
154. Пернарівський О. В. Моделі прогнозування неплатоспроможності підприємства та проблеми їхнього використання в Україні // Актуальні проблеми економіки. – 2003. –№4(22). – С. 24-27.
155. Пилипенко А. Фінансова стійкість і стратегія підприємства в умовах ринку // Банківська справа. – 2000. – №2. – С.56-58.
156. Писаренко Н., Длигач А. Формирование миссии предприятия. Инструкция для миссионера // & стратегии. – 2004. – №1. – С. 4-8
157. Плиса В., Грищук А. Про мобілізацію внутрішніх механізмів забезпечення фінансової сталості підприємств // Трансформація економічної системи в Україні / За ред. З.Г. Ватаманюка (Формування ринкової економіки в Україні – Вип. 6) – Львів: Інтереко, 2000. – С. 145-149.
158. Плиса В. Й. Організація стратегічного управління страховиком в умовах переходу до ринку // Науковий вісник Волинського державного університету імені Лесі Українки: Економічні науки. – 2001. – №3. – С. 150-153.
159. Плиса В. Й. Організація управління фінансовою сталістю підприємств в умовах переходу до ринку: Автореф. дисер. ... кандидата економ. наук / Львівський державного університет імені Івана Франка. – Львів., 1998. –29 с.
160. Плиса В. Й. Управління ризиком фінансової стійкості підприємства // Фінанси України. – 2001. – №1. – С. 67-72.
161. Плиса В. Й. Стратегія управління фінансовою стійкістю підприємства // Фінанси України. – 1999. – №11. – С. 36-41.
162. Подлесных В. И. Теория организации: Учебник для вузов. – СПб.: Издательский дом «Бизнес-пресса», 2003. – 336 с.
163. Покропивний С. Ф., Колот В. М. Підприємництво: стратегія, організація, ефективність. - К.: КНЕУ, 1998. - 352с.
164. Положення про порядок здійснення аналізу фінансового стану підприємств, що підлягають приватизації / затвердженого наказом Міністерства фінансів України та Фонду державного майна України від 26.01.2001 N 49/121 – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
165. Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків / затверджена постановою Правління Національного Банку України N 279 від 06.07.2000 – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
166. Пономаренко В.С. Стратегічне управління підприємством: Монографія. – Харків: Основа, 1999. – 620 с.
167. Порядок використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення короткострокових та середньострокових кредитів /затверджених постановою Кабінету Міністрів України №259 від 21 лютого 2007 р. – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
168. Портер М. Конкурентное преимущество: Как достичь высокого результата и обеспечить его устойчивость / Майкл Е. Портер Пер. с англ. – М.: Альпина Бизнес Букс, 2005. – 715 с.
169. Приймак І. І. Аналітичне забезпечення управління фінансовою стійкістю підприємства // Вісник Львівського університету. Серія економічна. Вип. 34. - Львів, 2005. - С. 398-406.
170. Приймак І. І. Використання swot-аналізу для оцінки фінансової стійкості підприємства // Теорія і практика економічного аналізу: сучасний стан, актуальні проблеми та перспективи розвитку: Матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції.—Тернопіль: Тернопільський державний університет, 2006 р. – С. 146-148.
171. Приймак І. І. Вплив інноваційної діяльності на фінансову стійкість підприємства // Управління інноваційним процесом в Україні: проблеми, перспективи, ризики: Збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції. - Львів: Національний університет „Львівська політехніка”, 2006. - С. 141-142
172. Приймак І. І. Державна підтримка цукрової промисловості України – важливий чинник фінансової стабілізації підприємств галузі // Теорія і практика державного управління в умовах євроінтеграції: Матеріали науково-практичної конференції. Тези доповідей / Відп. ред. Р.А. Слав’юк. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2006. – С. 172-174.
173. Приймак І. І. Економічна суть фінансової стійкості підприємства // Сучасні аспекти фінансового управління економічними процесами: Матеріали Всеукраїнської науково-методичної конференції. - Севастополь: Севастопольський національний технічний університет, 2005 - С. 145-148.
174. Приймак І. І. Зовнішні та внутрішні фактори фінансової стійкості підприємства // Інтеграція країн з перехідною економікою у світовий економічний простір: стан і перспективи: Матеріали Міжнародної наукової студентсько-аспірантської конференції. – Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2005. – С. 289-290.
175. Приймак І. І. Інновації в системі стратегічного управління фінансовою стійкістю підприємства // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону: Наук. збірник. – За ред. І. Г. Ткачук. – Івано-Франківськ: ВДВ-ЦІК, 2007. – Вип. ІІІ. – Т.1. С. 277-282.
176. Приймак І.І. Методи прогнозування фінансової стійкості підприємства // Нові обрії економічної науки: Матеріали Міжнародної наукової студентсько-аспірантської конференції. – Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2007. – С. 225-226.
177. Приймак І. І. Модель стратегічного управління фінансовою стійкістю підприємства // Вісник Львівського університету. Серія економічна. Вип. 37. - Львів, 2007. - С. 527-532.
178. Приймак І. І. Організація аналізу фінансової стійкості підприємства в умовах євроінтеграції економічної системи України // Науковий збірник „Формування ринкової економіки в Україні”. Спецвипуск 14 „Трансформація економіки України в умовах євроінтеграції”. – Львів, 2005. – С. 548-555.
179. Приймак І. І. Організаційна структура стратегічного управління фінансовою стійкістю підприємства // Актуальні проблеми економічного та соціального розвитку виробничої сфери: Матеріали IV Міжнародної науково-теоретичної конференції молодих учених і студентів – У 3 т. – Т. 3. – Донецьк: Донецький національний технічний університет, 2007. – С. 61-64.
180. Приймак І. І. Організація стратегічного управління суб’єктами господарювання в економіці України // Вісник Львівського університету. Серія економічна. Вип. 36. – Львів, 2006. - С. 143-147.
181. Приймак І. І. Організація стратегічного управління фінансовою стійкістю підприємств України в сучасних умовах // Сучасні аспекти фінансового управління економічними процесами: Матеріали Всеукраїнської науково-методичної конференції. - Севастополь: Севастопольський національний технічний університет, 2006. – С. 121-124.
182. Приймак І. І. Платоспроможність підприємства: сутність, оцінка й управління // Галицький економічний вісник. - 2006. - № 2’(9) - С. 85-92.
183. Приймак І. І. Проблеми забезпечення фінансової стійкості підприємств цукрової промисловості України // Науковий вісник Університету „Львівський Ставропігіон”. Серія економічна. – Львів: Видавництво Університету „Львівський Ставропігіон”, 2006. – Вип. ІІ. – С. 104-113.
184. Приймак І. І. Прогнозування фінансової стійкості підприємства як основа прийняття стратегічних фінансових рішень // Фінансова система України: Збірник наукових праць. – Острог: Видавництво „Національний університет „Острозька академія”, 2007. – Випуск 9. – С. 408-417.
185. Приймак І. І. Розвиток цукрової промисловості – передумова стабілізації економіки північно-західного регіону // Регіональні аспекти організації та управління фінансовими ресурсами регіону: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. - Івано-Франківськ: ВДВ ЦІТ, 2006 – С. 52-55.
186. Приймак І. І. Роль стратегічного управління фінансами у формуванні інноваційного потенціалу підприємств України // Вісник Національного університету „Львівська політехніка” №579: Проблеми економіки та управління. – Львів: Видавництво Національного університету „Львівська політехніка”, 2007. – С. 529-534.
187. Приймак І. І. Системний підхід до управління фінансовою стійкістю підприємства // Актуальні проблеми економічного та соціального розвитку виробничої сфери: Матеріали ІІІ Міжнародної науково-теоретичної конференції молодих учених і студентів. – У 2 т. – Т.2. – Донецьк: Донецький національний технічний університет, 2006. – С. 135-137.
188. Приймак І. І. Стратегічне управління на підприємстві в умовах переходу до ринку // Економічна система України: минуле, сучасне, майбутнє: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. – Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2005. – С. 284-285.
189. Приймак І. І. Стратегічне управління фінансовою діяльністю підприємств в умовах нестабільності зовнішнього середовища // Філософія економіки Івана Франка й сучасні економічні проблеми: Матеріали Міжнародної наукової студентсько-аспірантської конференції. - Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2006. – С. 184-185.
190. Приймак І. І. Шляхи адаптації системи стратегічного управління фінансами підприємств до умов вітчизняної економіки // Теорії мікро-макроекономіки. Збірник наукових праць професорсько-викладацького складу і аспірантів. - Київ: Видав.-поліграф. центр Академії муніципального управління, 2006. - Вип. 25. - С. 245-250.
191. Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні / Закон України від 16 липня 1999 року №996/ХІV– Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
192. Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру / Закон України від 17 червня 1999 року № 758-ХІV – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
193. Про державний бюджет України на 2007 рік / Закон України від 19.12.2007 р, №498-V – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
194. Про розподіл обсягів виробництва цукру квоти „А” між українськими цукровими заводами / Наказ Мінагрополітики України №225 від 10.11.2000 – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
195. Проект комплексної програми розвитку і реструктуризації бурякоцукрової галузі до 2010 р.– Режим доступу: http://www.apn.kiev.ua
196. Пыжинский Я.И. Финансовая устойчивость предприятия в условиях инфляции – Донецк: ИЭП НАН Украины, 1999. – 26 с.
197. Рамазанов С.К., Степаненко О.П., Тимашова Л.А. Методи антикризового управління. Монографія. – Луганськ: Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2004. – 192с.
198. Рейтинг инвестиционной привлекательности промышленных предприятий: крупнейшие по капитализации предприятия, включенные в листинг ПФТС // Эксперт. – 2006. – №7. – С. 69-79.
199. Реструктуризація цукрового комплексу України. Рекомендації експертів Інституту економічних досліджень та політичних консультацій „Німецько-Український Аграрний Діалог” // Цукор України. – 2006. – №3. – С. 2-5.
200. Саблук П.Т., Роїк М.В., Штангеев В.О., Ярчук М.М. Відкритий лист провідних вчених-фахівців бурякоцукрового виробництва та Національної асоціації цукровиків України стосовно рекомендацій німецьких спеціалістів щодо реструктуризації цукрового комплексу України // Цукор України. – 2006. – №3. – С. 5-7.
201. Савчук В. Мониторинг текущего состояния предприятия // Финансовый директор. – 2004. – №1 – С. 59-65.
202. Савчук В. Ограничения во благо бизнеса //& стратегии. – 2005. – №1. – С. 42-49.
203. Савчук В. П. Практическая энциклопедия. Финансовый менеджмент. – К.: Издательский дом «Максимум», 2006. – 884 с.
204. Савчук В. Риск – стратегическое дело // & стратегии. – 2005. – №10. – С. 12-21.
205. Савчук В. Стратегические принципы бюджетирования // Финансовый директор. – 2004. – №9. – С. 5-11.
206. Савчук В. Финансовая диагностика предприятия как система поддержки принятия управленческих решений // & стратегии. – 2003. – №11. – С. 34 –39.
207. Самохвалов В. Как определить ключевые финансовые факторы стоимости? // Управление компанией. – 2004. – №5. – Режим доступу: http://www.iteam.ru/ publications/strategy/section_20/ article_2148/
208. Свєшникова М. С. Стратегія управління фінансовою стійкістю підприємства // Фінанси України. – 2000. – №11. – С. 148-151.
209. Смоленюк П. С. Фінансовий аналіз: Навчальний посібник для студ. економ. спец. – Хмельницький: Еврика, 2002 – 244 с.
210. Смолін І. Концепція стратегічного планування в динамічному конкурентному середовищі. – Режим доступу: http://www.amc.gov.ua/papers/2004/issue604/ smolin.html
211. Смолін І. В. Моделі стратегічного управління та умови їх застосування // Статистика України. – 2003. – №4. – С. 52-55.
212. Солнышков Ю. Предвидение и управление // Проблемы теории и практики управления. – 1995. – №1. – С. 122-126
213. Сорокин М. Мастерство финансовых решений //Финансовый директор. - 2005. - №9. - С. 5-10
214. Сорокин М. С разумом и эффективностью: Матрица финансовых показателей // Финансовый директор. - 2006. - №9. - С. 58-64.
215. Статистичний щорічник України за 2005 р./ Державний комітет статистики України: За ред. О. Г. Осауленка: Відп. за вип. В. А. Головко. – К.: Консультант, 2006. – 576 с.
216. Стратегічні напрями сталого розвитку України / Під ред. Б.М. Данилишина. – К., 1999. – 198 с.
217. Стратегія економічного та соціального розвитку України (2004-2005 роки) „Шляхом європейської інтеграції” / А.С. Гальчинський, В.М. Геєць та ін.; Нац. ін-т стратег. досліджень, Ін-т екон. Прогнозування НАН України, Міністерство економіки та з питань європ. інтеграції України. – К.: ІВЦ Держкомстату України, 2004.
218. Стратегія соціально-економічного розвитку: держава, суспільство, особистість. – К.: Видавничий дім „КОРПОРАЦІЯ”, 2005. – 270 с.
219. Стратегии бизнеса: Аналитический справочник./ Айвазян С.А., Балкинд О.Я., Баснина Т.Д. и др./ Под ред. Г.Б. Клейнера. – М.: КОНСЭКО, 1998. – Режим доступу: http://www.aup.ru/books/m71/vved.htm.
220. Стратегическое управление организационно-экономической устойчивостью фирмы: Логистикоориентированое проектирование бизнеса / А.Д. Канчавели, А.А. Колобов, И.Н. Омельченко и др. Под ред. А.А. Колобова, И.Н. Омельченко. – М.: Изд-во МГТУ им. Н.Э. Баумана, 2001. – 600 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.