У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Количество страниц 220
ВУЗ УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Год сдачи 2010
Содержание Вступ……………………………………………………………………………
Розділ 1 Теоретичні основи ефективності аграрно-промислового виробництва ……………………………………………………….
1.1. Суть і складові ефективності виробництва………………………
1.2. Теоретично-методологічні особливості ефективного розвитку та функціонування цукробурякового виробництва ………………
1.3. Народногосподарське значення цукробурякового виробництва
Висновки до розділу 1……………………………………………....
Розділ 2 Оцінка економічної ефективності цукробурякового виробництва регіону …………………………………………….
2.1. Місце цукробурякового підкомплексу в економіці АПК Вінницького регіону і України …………………………………..
2.2. Економічна оцінка розміщення та спеціалізації цукробурякового виробництва ……………………………………………………….
2.3. Економічна ефективність цукробурякового виробництва та фактори її підвищення …………………………………………….
2.4. Оцінка територіальної організація підприємств цукрової промисловості регіону …………………………………………….
Висновки до розділу 2…………………………………………….
РОЗДІЛ 3 Основні напрями підвищення ефективності цукробурякового виробництва ………………………………
3.1. Вдосконалення економічних взаємозв’язків та розвиток інтегрованих формувань у цукробуряковому виробництві ……
3.2. Оптимізація цукробурякового виробництва ……………………
3.3. Економічне регулювання розвитку цукробурякового виробництва ……………………………………………………….
Висновки до розділу 3…..……………………………….……….
Висновки ………………………………………………………………………………….
Список використаних джерел…………………………………………………
Додатки …………………………………………….………………………………………


ВСТУП

Актуальність теми. Однією з основних стратегічних задач сучасного етапу розвитку сільського господарства в нашій країні є досягнення належного рівня продовольчої безпеки і насичення вітчизняного аграрно-продовольчого ринку продуктами власного виробництва. Реалізація цієї задачі зумовлює розробку конкретних заходів, щодо збільшення виробництва продукції, виконання яких має прискорити виведення аграрно-промислового виробництва з глибокої економічної кризи.
Зазначена проблема є досить актуальною для цукробурякового виробництва, як сфери, що забезпечує важливішим продуктом харчування – цукром населення країни та технологічні потреби підприємств харчової промисловості.
Разом з тим виробництво цукрових буряків потребує великих обсягів матеріально-технічних ресурсів, обмеження і подорожчання яких викликала зменшення обсягів виробництва цукрових буряків з 44,3 у 1990р до 22,4 млн.т. – у 2006році.
Зменшення обсягів виробництва цукрових буряків в результаті скорочення посівних площ і зниження урожайності зумовило низький рівень ефективності буряківництва, недозавантаженість виробничих потужностей цукрових заводів, зменшення обсягів виробництва цукру з цукрових буряків з 5,4млн.т. до 2,6млн.т. в Україні, у Вінницький області з 840,8 до 277,8 тис. т.
При цьому відмінності природноекономічних умов мікрозон, створюють різну окупність витрат і для підвищення ефективності галузі потребують обґрунтованого розміщення, спеціалізації і концентрації виробництва.
Наявність в Україні сприятливих природнокліматичних умов, родючих ґрунтів, придатних для виробництва цукрових буряків, професійність трудових ресурсів, значний досвід отримання високих урожаїв, важливі передумови підвищення ефективного розвитку цукробурякового виробництва в Україні.
Проблема розвитку цукробурякового виробництва, привертала увагу багатьох економістів-аграріїв. Вагомий вклад в розробку стратегії розвитку галузі, напрямів підвищення її ефективності, формування ринку продукції цукробурякового виробництва зробили Борщевський П.П., Бондар В.С., Дусанівський С.Л., Єранкін О.О., Заєць О.С., Коденська М.Ю., Пиркін В.І., Роїк М.В., Саблук П.Т., Шпичак О.М., Яремчук І.Г. та інші.
Результати наукових досліджень, викладені в працях зазначених авторів є потужною теоретичною і методологічною базою для подальших досліджень проблеми підвищення ефективності цукробурякового виробництва зокрема в умовах формування ринкових відносин в період трансформації господарських структур.
Особливої уваги потребує визначення факторів, що впливають на рівень ефективності цукробурякового виробництва в умовах ринкових відносин і вдосконалення механізму господарювання, пошук стимулюючих шляхів поєднання інтересів всіх учасників виробничого процесу, визначення перспектив розвитку галузі буряківництва, вироблення конкретних пропозицій, щодо усунення негативних наслідків економічної кризи.
Важливість пошуку оптимальних рішень щодо ефективного розвитку цукробурякового виробництва, збільшення обсягів виробництва цукрових буряків та цукру стали підставою для вибору теми дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження є складовою частиною виконання наукових розробок в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за темою “ Розробити пропозиції по організації ефективного виробництва в господарських формуваннях ринкового типу” науково-технічної програми за 2001-2005 роки (номер державної реєстрації 0102U000259).
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає в обґрунтуванні та розробці теоретичних основ, практичних рекомендацій і заходів щодо підвищення економічної ефективності цукробурякового виробництва на основі вивчення та узагальнення теоретично-методологічних особливостей і практичного досвіду ефективного функціонування цукробурякового виробництва.
Досягнення зазначеної мети зумовило необхідність розв’язання наступних задач:
- розкрити теоретико-методологічну сутність ефективності цукробурякового виробництва;
- визначити місце цукробурякового виробництва в економіці АПК Вінницької області і України;
- здійснити оцінку економічної ефективності цукробурякового виробництва з врахуванням територіальної організації підприємств цукрової промисловості;
- виявити фактори підвищення економічної ефективності цукробурякового виробництва;
- обґрунтувати основні напрями підвищення ефективності цукробурякового виробництва;
- визначити оптимальні рівні спеціалізації та концентрації буряківництва в області з врахуванням їх розміщення за мікрозонами, як важливого фактору ефективності галузі;
- обґрунтувати пропозиції щодо економічного регулювання розвитку цукробурякового виробництва.
Предмет та об’єкт дослідження. Дослідження проводилися на матеріалах бурякосійних господарств і цукрових заводів Вінницької області (2000 - 2005рр).
Об’єктом дослідження виступає процес підвищення ефективності цукробурякового виробництва у Вінницькій області.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методологічних та практичних напрямів підвищення економічної ефективності цукробурякового виробництва.
Методи дослідження. У теоретичні і практичній базі дослідження використані такі методи: 1) діалектичний та абстрактно-логічний – при узагальненні теоретичних та методологічних засад в тлумаченні сутності поняття “ефективність”; 2) монографічний – при вивчені та аналізі діяльності господарств та цукрових заводів Вінницької області; 3) аналіз, порівняння та систематизація - при оцінці сучасного стану цукробурякового виробництва на національному та регіональному рівнях; 4) формування блок-схем – при побудові схем впливу факторів на підвищення ефективності виробництва; 5) метод групування – при визначенні взаємозв’язку факторів з результативністю виробництва; 6) на основі економіко-математичного моделювання визначено оптимальні обсяги виробництва цукрових буряків у найсприятливіших природнокліматичних мікрозонах Вінницької області; 7) абстрактно-логічний – при обґрунтуванні пропозицій щодо створення інтегрованих формувань та економічного регулювання розвитку цукробурякового виробництва.
Теоретичною та методологічною базою дослідження є основні положення економічної теорії, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з питань аграрно-промислового виробництва. Інформаційною базою дослідження послужили законодавчі та інформативно-правові акти з питань розвитку цукробурякового виробництва, матеріали Державного комітету статистики України, зведені річні звіти сільськогосподарських підприємств та цукрових заводів Вінницької області, особисті спостереження автора.
Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає у системному дослідженні комплексу теоретичних і методичних підходів до формування і підвищення економічної ефективності цукробурякового виробництва:

вперше:
- на основі економіко-математичної задачі розроблено модель оптимального розміщення буряківництва для господарств Вінницької області з урахуванням мікрозональних особливостей, що сприятиме раціональному використанню факторів економічної ефективності виробництва цукрових буряків, а саме: поглибленої спеціалізації, концентрації та інтенсифікації виробництва, а в кінцевому рахунку - збільшенню маси прибутку.
удосконалено:
- теоретичні аспекти ефективності, як економічної категорії, що відображає не тільки співвідношення результатів і витрат у процесі виробництва, а й здатність господарської системи підтримувати динамізм, стійкість розвитку і розширене відтворення виробництва;
- обґрунтування стратегічних напрямів розвитку цукробурякового виробництва в регіоні, спрямованих на формування науково обґрунтованої системи забезпечення стабільності та ефективності розвитку галузі;
дістали подальший розвитку:
- критерії оцінки ефективності цукробурякового виробництва, в основі яких мають бути враховані фактори внутрішнього й зовнішнього впливу та прибутковість;
- обґрунтування взаємозалежності розміщення і концентрації виробництва цукрових буряків, що є визначальними для раціонального використання природноекономічних особливостей регіону і досягнення необхідного рівня ефективності;
- модель партнерських відносин, що базується на удосконаленні організаційної структури аграрно-промислових формувань та розвитку двохрівневого інтеграційного процесу;
- напрями економічного регулювання ефективного розвитку цукробурякового виробництва на основі створення Ради міжгалузевого об’єднання, як координатора поглиблення взаємовідносин в системі інтегрованих структур.
Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що розроблені у дисертації пропозиції, рекомендації та модель можуть бути використані при розробці економічної стратегії ефективного розвитку цукробурякового виробництва на національному та регіональному рівнях у підприємствах різної форми власності.
Основні результати дослідження дістали схвалення у Головному управлінні агропромислового розвитку Вінницької області і були використанні при обґрунтуванні перспектив розвитку цукробурякового підкомплексу Вінницької області (акт про впровадження № 3 від 26.02.2007р.), та прийняті до впровадження в Управлінні агропромислового розвитку Вінницької районної державної адміністрації (акт про впровадження № 8 від 1 березня 2007р.). Представлені матеріали знайшли позитивну оцінку спеціалістів асоціації виробників цукру Вінницької області “Поділляцукор” (довідка № 2 від 26 березня 2007р). Теоретичні узагальнення і практичні аспекти дисертаційного дослідження використані при викладенні навчальних дисциплін “Економіка підприємств” та “Розміщення продуктивних сил” Вінницького соціально-економічного інституту (довідка № 1/27-298 від 20.03.2007р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційне дослідження є самостійною науковою працею. Наукові результати, що викладені у дисертації та виносяться на захист, отримані автором особисто. Внесок автора полягає у розробці теоретико-методологічного і практичного підходу до визначення ефективності цукробурякового виробництва, обґрунтуванні напрямів її підвищення та розробці оптимальних рівнів спеціалізації, концентрації цукробурякового виробництва у найсприятливіших зонах його розвитку.
Апробація результатів дослідження. Результати проведених наукових досліджень та основні положення дисертації доповідались та обговорювались на Науковій конференції “Гуманітарні науки на рубежі третього тисячоліття: досягнення, проблеми, перспективи” (м. Хмельницький, 29-30 вересня 2000р.), Міжвузівській науково-практичній конференції аспірантів “Сучасна аграрна наука: напрями досліджень, стан і перспективи” (м. Вінниця, 27-28 лютого 2002р.), Міжнародній науково-практичній конференції “Наука і освіта 2005” (м. Дніпропетровськ, 7-21 лютого 2005р.). .
Публікації. Основні положення і результати дисертаційних досліджень опубліковані в 7 наукових працях, в тому числі 5 – у фахових виданнях та 2 –у збірниках матеріалів науково-практичних конференцій.
Обсяг і структура дисертації. Дисертаційна робота складається із вступу, трьох розділів, списку використаної літератури, висновків, додатків. Робота викладена на 188 сторінках основного комп’ютерного тексту, містить 46 таблиць та 29 рисунків. Список використаних джерел налічує 237 найменувань на 19 сторінках та 15 додатків на 21 сторінці.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано практичне вирішення наукової проблеми ефективності цукробурякового виробництва регіону, що дозволяє сформулювати такі висновки:
1. Економічна ефективність як економічна категорія відображає дію об’єктивних економічних законів, що проявляється в результативності виробництва, та здатність господарської системи забезпечувати пропорційність розвитку й розширене відтворення виробництва.
2. У досліджуваній Вінницькій області виробництво цукрових буряків здійснюють 340 сільськогосподарських підприємств у 27 районах. Цукробурякове виробництво посідає провідне місце в структурі аграрно-промислового комплексу області. Його частка відповідно становить за вартістю валової продукції 12-14%, виробничими витратами - 11-13 і затратами живої праці – 15 %.
За обсягами виробництва цукру Вінниччина посідає перше місце серед бурякосійних областей, де на одну особу виробляється цього продукту втричі більше ніж у цілому по Україні. На душу населення споживається 40 кг цукру, або більше на 4% порівняно із середнім рівнем по країні.
3. При сприятливих природно-економічних умовах для виробництва цукрових буряків фінансовий стан більшості бурякосійних господарств є незадовільним, а наявні матеріально-технічні ресурси не спроможні забезпечити впровадження новітніх технологій та на оптимальному рівні задовольнити потреби технологічного процесу виробництва. Тому перехід на інтенсивну технологію виробництва за рахунок власних можливостей виробників матиме затяжний характер.
4. Дослідженнями встановлено, що ефективність виробництва цукрових буряків визначається системою факторів, що сприяють підвищенню рівня їх урожайності. При цьому спеціалізація, концентрація та інтенсифікація виробництва не втратили своєї значимості організаційно-економічного характеру за ринкових умов господарювання, проте потребують вищого рівня організації виробництва, професійної підготовки працюючих і менеджерів, технічного переоснащення галузі.
Процес вдосконалення розміщення сільськогосподарського виробництва передбачає вирішення основної проблеми забезпечення виробництва і заготівки сільськогосподарської продукції в обсягах, необхідних для задоволення попиту всіх споживачів при мінімальних суспільно-необхідних витратах виробництва. Розміщення посівів цукрових буряків має відповідати:
- оптимальному рівню їх концентрації у поєднанні із забезпеченістю виробничими ресурсами.
- повного використовування виробничих потужностей цукрових заводів;
5. Оцінка рівня ефективності буряківництва по двох бурякосійних групах районів з особливостями агрокліматичних умов, здійснена з використанням інтегрального індексу продуктивності, свідчить про мінливий характер у територіальному та часовому вимірі інтегрального індексу продуктивності, що обумовлено рівнем інтенсивності використання біокліматичного й економічного потенціалу, та чітко проявилось у господарствах Крижопільського, Пісчанського, Чечельницького та Ямпільського районів.
6. Визначення динаміки структури собівартості виробництва цукрових буряків свідчить про зниження частки оплати праці в собівартості продукції та підвищення вартості матеріально-технічних витрат, що знижує матеріальний інтерес до розвитку галузі та рівень її ефективності.
В цілях оздоровлення буряківництва і підвищення його ефективності пропонується впровадити чітку систему розрахунків за здану в переробку сировину. Введення розрахункових закупівельних цін на цукрові буряки, що постачаються на переробку, з урахуванням її якості і термінів поставки, буде є одним з шляхів вдосконалення цінового механізму в цукробуряковому підкомплексі.
7. Встановлено, що рівень економічних показників функціонування цукрових заводів у регіоні є нестабільним і залежить від забезпеченості сировиною виробничих потужностей, раціонального розміщення бурякосіяння з урахуванням мікрозональних особливостей, оптимального насичення спеціалізованої сівозміни цукровими буряками, що можливо в результаті дії взаємно стимулюючих факторів і тісноти економічних взаємозв’язків.
8. З метою стабілізації цукробурякового виробництва пропонується сформувати раціональну організаційно-економічну структуру цукробурякового підкомплексу Вінницької області шляхом створення аграрно-промислової асоціації, акціонерних товариств у складі бурякосійних господарств, цукрового заводу, обслуговуючих підприємств і організацій та науково-дослідних установ з аграрно-промислового виробництва, що сприятиме врахуванню інтересів усіх учасників інтегрованого формування та забезпечить умови для тісних економічних відносин.
9. Економічні відносини пропонується будувати на умовах спільної діяльності сільськогосподарських підприємств і цукрових заводів, що дозволить об’єднати виробництво цукрових буряків, їх переробку і реалізацію цукру, вдосконалити ціновий механізм, увести розрахункові закупівельні ціни на цукрові буряки, що поставляються на переробку, з урахуванням їх якості і термінів поставки та розподіляти дохід за принципом рівної рентабельності кожного учасника процесу з урахуванням частки витрат виробництва в загальному обсязі кінцевого продукту.
10. Удосконалена система економічних зв’язків і відносин між учасниками інтегрованого формування має забезпечити обопільну вигоду, взаємну зацікавленість сторін у джерелах поповнення ресурсів, яких не вистачає, а об’єднуючою метою – збільшення кінцевого продукту і підвищення доходності та прибутковості інтегрованої системи. Джерелами поповнення ресурсів, засобів і можливостей в першу чергу можуть бути:
вкладення великих фінансових структур, що зацікавлені у розвитку цукробурякового виробництва;
участь переробних підприємств у фінансуванні розвитку буряківництва, що дозволить збільшити поставки цукрових буряків на цукрові заводи, підвищити вміст цукру, повніше використовувати виробничі потужності й отримувати більше кінцевого продукту.
11. Ефективне управління цукробуряковим інтегрованим виробництвом сприятиме дотриманню виконання якісно і вчасно всіх операцій технологічного процесу, зменшенню втрат продукції в процесі її збирання й транспортування, підвищенню ефективності використання виробничих ресурсів, захисту від загроз зовнішнього середовища, визначить умови для гнучких взаємовигідних стратегічних альянсів і договірних відносин різного ступеня взаємозближення та взаємопроникнення.
12. Вирішення задачі на основі спеціально розробленої моделі з використанням методів наукового передбачення при визначенні перспективної урожайності та матеріально-грошових витрат свідчить про можливість збільшити обсяги виробництва цукрових буряків до 2,8 млн. т та підвищити рівень рентабельності до 31,5%
13. Проблема підвищення ефективності цукробурякового виробництва багато в чому вирішується політикою держави, заходами регулювання розвитку цукробурякового виробництва продукції, усуненням існуючого диспаритету цін, спрямуванням інвестицій в стратегічну галузь, якою є цукробурякове виробництво та забезпечення соціальних гарантій її працівникам.
Державне регулювання має сприяти раціональному розміщенню підприємств, їх концентрації у сприятливих для виробництва цукрових буряків грунтово-кліматичних зонах, розвитку інноваційних процесів у галузі, відновленню й зміцненню економічних відносин цукробурякового виробництва з іншими галузями національної економіки.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1.Абалкин Л.И. Конечные народнохозяйственные результаты: Сущность, показатели, пути повышения. - М.: Экономика, 1982. - 184с.
2.Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи розвитку. Інформаційно-аналітичний збірник (випуск 5) /За ред. П.Т. Саблука та ін. – К.: ІАЕ УААН, 2002. – 647 с.
3.Александров Г., Павлов А. Обновление основных производственных фондов: Интенсификация, эффективность, стимулы. - М.: Экономика, 1984. – 190с.
4.Андрійчук В.Г. Проблеми розвитку приватних аграрних підприємств і вдосконалення міжгалузевих економічних відносин // Проблеми реформування ринкової економіки. Спеціальний випуск. Реструктуризація аграрних підприємств і земельна реформа: стан, проблеми, перспективи. Міжвідомчий науковий збірник. – К.: КНЕУ, 2000 – 420 с.
5.Андрійчук В.Г., Вихор Н.В. Повышение эффективности агропромышленного производства. – К.: Урожай, 1990. – 232 с.
6.Аханов С.А. Эффективность общественного производство. Три уровня анализа: народнохозяйстенный, региональний, хозрасчетный. – М.: Мысль, 1987. – 165 с.
7.Баглей Р.Р. Підвищення ефективності використання виробничих ресурсів у цукровій промисловості (на прикладі підприємств асоціації "Тернопільцукор"). - Тернопіль: ТАНГ, "Економічна думка", 1998. -36 с.
8.Баглей Р.Р. Чинники підвищення ефективності цукрового виробництва. -Тернопіль: ТАНГ, "Економічна думка", 1999. - 23 с.
9.Бажал Ю.М. Економічна теорія технологічних змін: Навчальний посібник. –К.: Заповіт, 1996. -240с.
10.Баканов М.И., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа.- М.: Финансы и статистика, 2001. -416с.
11. Баранов А.А. Интенсификация: экономичный и социальный аспект. – М.: Экономика, 1983. – 235с.
12.Білаш В.П. Ринок цукру України: аналіз ринкової ситуації та короткостроковий прогноз. Випуск 1. - К.: ІАЕ УААН, 1999. - 33 с.
13.Білик Ю.Д. Продовольча безпека України: стан, проблеми та використання потенційних резервів продовольчого забезпечення населення. — К.: Фенікс, 2000. — 55с.
14.Богатиренко О.С. Деякі аспекти державного управління внутрішнім ринком цукру // Економіка АПК. – 1996. - №2. – С.60-67.
15.Бойко В.І., Коденська М.Ю. Рекомендації до розвитку ринку цукру. – К. – 1995. – 64 с.
16.Бойко В.І., Коденська М.Ю., Довбах О.П. Формування і розвиток ринку цукру в Україні // Економіка АПК. – 1995. - №11. – С. 62-68.
17.Бондар В.С. Світові тенденції, роль і місце України у виробництві цукру та шляхи виходу з кризи. // Цукрові буряки. – 1999. - №1. – С.9-10.
18.Бондар В.С. Гострі проблеми бурякоцукрового комплексу мають вирішуватись комплексно. // Цукрові буряки. – 2005. - №6. – С.4.
19.Бондар В.С. Бурякоцукровий комплекс України в 2004р. // Цукрові буряки. – 2005. - №1. – С.4.
20.Бондар В.С. Україна, як потенційний експортер білого цукру. // Цукрові буряки. – 2006. - №2. – С.4, С.9.
21.Бондар В.С., Задворний А.С. Деякі питання розвитку ринкових структур в цукробуряковому виробництві // Збірник наукових праць Інституту цукрових буряків УААН. - Вип. 2. - К.: Інститут цукрових буряків УААН. - 2000. - С. 158-163.
22.Бондар В.С., Задворний А.С. Суперечності механізму регулювання виробництва та реалізації цукру // Економіка України. - 1999. - №9. - С. 59-61.
23.Борщ А.Г. Організаційно-методичні питання створення та розвитку агропромислового-фінансових груп. – К.:ІАЕ, 1998. – 58 с.
24.Борщевський П.П. Регіональні агропромислові комплекси України. – К.: - 1997. – 234 с.
25.Борщевський П.П. та ін. Підвищення ефективності розвитку і розміщення харчової промисловості / Борщевський П.П., Чернюк Л.Г., Шмаглій О.Б.; НАН України. Рада по вивченню продуктивних сил України. - К.: Наукова думка. - 1994, - 160 с.
26.Борщевський П.П., Булда І.В. З історії розвитку і розміщення цукрової промисловості в Росії у дореволюційний період (1802-1914рр). // Історія народного господарства та економічної думки УРСР. - 1983. – Вип..17, - 95с.
27.Борщевський П.П., Чернюк Л.Г., Смаглій О.Б. Підвищення ефективності розвитку і розміщення харчової промисловості. – К.: Наукова думка, 1994. – 159 с.
28.Бугуцький О.А. Аналіз економічної ефективності сільськогосподарського виробництва. – К.: Урожай, 1976. – 264с.
29.Бугуцкий А.А. Повышение эффективности труда в сельском хозяйстве. - К.: Урожай, 1980. - 168 с.
30.Бурик А.Ф., Вернюк Н.О. Економічні взаємовідносини в цукробуряковому підкомплексі Вінничини // Економіка АПК. 2001. - №2. – С.58-62.
31.Бутнік-Сіверський О.Б. Ринковий механізм господарювання / Теоретико-метологічні проблеми формування за ред. Борщевського П.П., К.: ЦСП ”Компас”, -1995. - 304 с.
32.Вавилов А.П. Эффективность производства: современные проблемы. – М.: Знание, 1997. – 120с.
33.Варченко О.М. Формування системи оптової торгівлі цукром на внутрішньому ринку. // АгроІнКом. – 2005. - № 1-2. – С.16-19.
34.Варченко О.М. Механізм регулювання ринку цукру в країнах Європейського Союзу. // Вісник аграрної науки. – 2006. - № 6. – С.70-74.
35.Варченко О.М. Досвід державної підтримки бурякоцукрового виробництва у Швейцарії. // Вісник аграрної науки. – 2006. - № 10. – С.74-78.
36.Васильчук М.П., Шевчук Г.В., Валевський С.Н., Доценко Н.Н. Агропромышленные формирования в свеклосахарном производстве // АПК: Достижение науки и техники. – 1990. - №8. - С.4-8.
37.Власов В.І. Виробництво цукру в США// Економіка АПК.-1996.-№5.-С.54.
38.Володкіна М.В. Економіка промислового підприємства: Навч. посіб. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 196с.
39. Вінниччина в цифрах: короткий статистичний довідник 2004 / За ред.. С. Порешко, І. Воронова. – Вінниця.: ГУСВО, 2005. – 175с.
40.Гаврилишин О. Основні елементи теорії ринкової системи. – К.: Наукова думка, 1992. – 128 с.
41.Гаврилюк М.М. Агропромисловому виробництву – інноваційний шлях розвитку// Економіка АПК.-2005.-№8.-С.19-22.
42.Гайдуцький П.І. Міжгалузевий госпрозрахунок в агропромислових формуваннях. – К.: Урожай, 1992. – 144 с.
43.Геєць В. Прогноз розвитку економіки України в 1996-2000 рр. та завдання стратегії економічної політики // Банківська справа. - 1996. - №3. - С. 17-26.
44.Гладій М. Використання виробничо-ресурсного потенціалу аграрного сектору економіки України: Монографія. – Львів.: ІРД НАН України, 1998. – 294с.
45.Гончаров В.Д. Рынку сахара необходимы регулирование и поддержка//Сахар.№5.-2001.-С. 5-11.
46.Горбачов В., Гурченков О. Еволюція та сучасний стан наукових уявлень про інтенсифікацію виробництва // Економіка України. – 2005. - №1. – С.53-59.
47.Горнов В.В. О концепции формирования организационно-экономического механизма // Сахарная свекла. – 1995.- №7. – С.11-13.
48.Гриненко І.П. Розвиток інтеграційних відносин у цукробуряковому підкомплексі // Економіка АПК. – 2001. - №10. – С.51-55.
49.Грицаенко Г.І., Романюк Т.М. Соціально-економічна сутність інтенсифікації сільськогосподарського виробництва // Економіка АПК. – 2006. - №4. – С.131-134.
50.Гудзинський О.Д. Менеджмент у системі агробізнесу: Навч. Пос. для вузів. - К.: Урожай, 1994. - 237 с.
51.Гудошников С.Л. Состояние и перспективы мирового рынка//Сахар.-№6.-2001.-С.10-11.
52.Гуменюк М.Я., Бондар В.С. Цукроносні культури, як сировина для виробництва етанолу // Цукрові буряки. – 2006. - №6. – С.20-21.
53.Гуревич М. Государственное регулирование переходной экономики // Деловая жизнь. - 1996. - № 24-25. - С.6.
54.Данышев М.И. Малые сахарные заводы - объективная необходимость// Сахарная промышленность.-1997.-№2.-С.8-10.
55.Дейнеко Л.В. Шляхи підвищення ефективності бурякоцукрового виробництва Подільського регіону // Економіка АПК. - 1996. - №10-11. - С. 23-27.
56.Дерев’янкін Т.І. Промисловий переворот на Україні: питання теорії та історії. – К.: Наукова думка, 1975. – 279с.
57.Деркач І.В. Пріоритети розвитку інтенсифікації сільського господарства // Економіка АПК. - 2006. - №7. - С. 78-81.
58.Дмитрук В.П. Історичні аспекти розвитку цукробурякового виробництва// Економіка АПК.-2001.- №6.-С.21-26.
59.Добрынин В.А., Беляев А.В., Дунаев П.П. Экономика сельского хозяйства. Под ред. В.А.Добрынина. – М.: Агропромиздат, 1990. – 476 с.
60.Економіка підприємств харчової промисловості / А.О.Заїнчковський, Г.М.Решетюк, Г.А.Болдуй та ін.; За ред. А.О.Заїнчковського.- К.; Урожай, 1998. -272с.
61.Економіка сільського господарства / В.П. Мертенс, В.І. Мацибора та ін.; За ред.. В.П. Мертенса. – К.: Урожай, 1995. – 288с.
62.Економіка сільського господарства / П.П. Руснак, В.В. Жебка, М.М. Рудий, А.А. Чалий. За ред.. П.П.Руснака. – К.: Урожай, 1998. – 320с.
63.Економіка підприємства: Посібник / За заг. ред.. П.С. Хоріва.; - Тернопіль.: Економічна думка, 2002. – 450с.
64.Економіка підприємства: Навч. посібник / А.В. Шегда, Т.М. Литвиненко, М.П. Нахаба.; За заг. ред. А.В. Шегди. – 3-те вид. випр. – К.: Знання-Прес, 2003. – 335с.
65.Економіка підприємства: Підручник / За заг. ред. Й.М. Петровича. – Львів.: Новий світ 2000, 2004. - 680с.
66.Економіка підприємства: Підручник / М.Г. Грищак, В.М. Колот, А.П. Наливайко та ін.; За заг. ред. С.Ф. Покропивного. – Вид. 2-ге, перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2004. – 528с.
67.Економіка та організація діяльності об’єднань підприємств: Навч. посібник / За ред.. Л.М. Чепури. – К.: ВД Професіонал, 2005. – 270с.
68.Економічний аналіз: Навч. посібник / М.А. Болюх, В.З. Бурчевський та ін.; За ред. М.Г. Чумаченька. – Вид. 2-ге, перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2003. – 556с.
69.Економічний словник-довідник/ За ред. С.В.Мочерного. - К.: Феміна, 1995.-368с.
70.Еранкин А. Притягательная сладость. Инвестиционная привлекательность сахарного производства//Компаньон.-2000.-№9.-С.31-33.
71.Єранкін О.О. Формування акціонерного капіталу у цукробуряковому комплексі України // Економіка АПК.-1999.-№12.-С.19-26.
72.Завадський Й.С. Державне регулювання економіки АПК // Економіка АПК. -1999.-№1.-С. 69-72.
73.Задворний А.С. Внутрішні фактори економічної безпеки ринку цукру України // Економіка АПК. - 2000. - №6. - С. 70-73.
74.Задворний А.С. Розвиток зовнішнього ринку цукру в Україні // Економіка АПК. - 2000.-№10.-С. 77-80.
75.Заец А.С. Методологические проблемы создания регулируемого рынка Сахара // Хранение и переработка сельхозсырья. - 1999. - № 2. - С.7-1 1.
76.Заец А.С. Рынок сахара: проблемы теории и практики. К.: Наукова думка, 1998. – 316с.
77.Заец А.С. Сахарная промышленность Украины: становление, развитие, реструктуризация. - К.: Наукова думка, 2001.-325 с.
78.Заєц О.С. Методологические проблемы создания регулируемого рынка сахара// Економіка АПК.-2001.-№5.-С.101-108.
79.Заєц О.С. Ринок цукру в Україні: проблеми створення, функціонування та розвитку. – К.: Наукова думка, 1999. – 385с.
80.Закон України “Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 – 2004 років” // АгроІнКом. – 2001. №1-3. – С.2-5.
81.Закон України від 17.06.99 р. “Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру” // Відомості Верховної Ради. – 1999. -№32. – С.228.
82.Зельднер А.Г., Заец А.С. Экономические механизмы регулирования рынка сахара// Економіка АПК.- 1998.- №9-10.- С. 2-7
83.Зубець М.В. Реформування аграрного сектора економіки України // АгроІнКом.- 1999.-№10-12.-С. 2-6.
84.Іванишин В.В. Відродження та розвиток матеріально-технічної бази буряківництва в Україні // Економіка АПК. – 2006. - №6. – С. 11-18.
85.Імас Є.В. Відновлення державної підтримки розвитку цукробурякового виробництва в Україні. – ІАЕ УААН, 1998. – 48 с.
86.Імас Є.В. Основні напрямки відродження виробництва цукру в Україні//Економіка АПК.-1999.-№1.-С.97.
87.Імас Є.В. Ринок цукру в економічній системі України// Економіка АПК.-2001.- №4.-С.102-106.
88.Імас Є.В. Формування та розвиток цукробурякового підкомплексу в Україні. – К.: ІАЕ УААН, 1999. – 352 с.
89.Імас Є.В. Теоретично-методологічні основи сучасних досліджень розвитку цукробурякового підкомплексу в Україні // Економіка АПК. – 2002. -№10. – С. 11-19.
90.Іщук С.І. Територіально-виробничі комплекси і економічне районування (методологія, теорія). – К.: УФІМБ, 1996. – 244с.
91.Калиниченко Н.Ф. Сахарная промышленность Украины сегодня // Сахар. – 2005. - № 4. – С. 10-13.
92.Кандиба А.Н. Управління науково-технічним прогресом в агропромисловому комплексі: Прискорення, стимулювання, ефективність. - К.: Урожай, 1990. - 200 с.
93.Каневський С.П. Економіка виробництва цукрових буряків / К.: Урожай, 1996. – 390 с.
94.Канінський П.К. Особливості розвитку спеціалізації агарного виробництва в умовах ринкових відносин // Економіка АПК. – 2006. - № 10. – С.43-47.
95.Кваша С.М. Наукові підходи до регулювання аграрного ринку // Економіка АПК. – 2006. - № 7. – С.42-45.
96.Кейс Дж. М. Общая теория занятости, процента и денег. - М.: Прогресс, 1978. - 494 с.
97.Клас Эклунд Эффективная экономика. – М.: Экономика, 1991. -350с.
98.Климко Г.Н., Несторенко В.П. Основи економічної теорії: політекономічний аспект. – К.: Вища школа, 1994. – 560с.
99.Коваленко Ю.С. Аграрний ринок України: організація та управління. - К.: ІАЕ УААН, 1998.-108с.
100.Коденская М.Е., Киселев В.А. Агропромышленные предприятия и агрофирмы в условиях перехода к рынку. – К.: Изд-ство УСХА, 1993. – 184с.
101.Коденська М.Ю. Розвиток цукробурякового виробництва в Україні// Економіка АПК. - 1999. - №1. С.110-114.
102.Коденська М.Ю. Розвиток ринку цукру в Україні// Економіка АПК.-1997.-№8.-С.60-64.
103.Коденська М.Ю. Цукробурякове виробництво України. - К.: ІАЕ УААН, 1998.-55с.
104.Коденська М.Ю. Цукробурякове виробництво: стан і деякі аспекти розвитку// Вісник аграрної науки.-1998.-№5.-С.70-73.
105.Коденська М.Ю. До розробки стратегії інвестування розвитку цукробурякового виробництва // АгроІнКом. – 2005. - № 11-12. – С.6 -11.
106.Коденська М.Ю. Інтеграція як фактор активізації інвестиційної діяльності // Економіка АПК.-2006.-№6.-С.24-31.
107.Коденська М.Ю., Василець Н.М. Міжгалузеві відносини у цукробуряковому виробництві // Економіка АПК. - 1996. - №10-11. - С. 34-39.
108.Костирко І.Г. Ринкові трансформації форм і структур агропромислового виробництва: теорія і практика. –К.: ІЕ НАН України, 1995. – 144 с.
109.Кравченко С.А. Эффективность сельскохозяйственных предприятий в условиях адаптации к ринку // Економіка АПК. – 2005. - № 11. – С.120-128.
110.Кречко О.А. Диверсифікація як один з реальних шляхів виходу цукробурякової галузі України з кризового стану// Науковий вісник НАУ. - 2001. - №37.- С.246-249.
111.Курило В.М., Войтюк П.О. Стан та перспективи забезпечення виробництва цукрових буряків вітчизняною технікою // Цукрові буряки. – 2006. - № 5. – С.16-17.
112.Лисенко Н.О. Шляхи відновлення буряківничої галузі // Економіка АПК. 2001. - №6. – С.71-74.
113.Лукінов І.І. Ефективно реформувати агропромислову сферу // Економіка АПК. – 1995. - № 4. – С.12.
114.Лукінов І.І. Економічні трансформації.-К.: АТ “Книга”, 1997.-455с.
115.Макаренко П.М. Организация и экономический механизм адаптации аграрного хозяйствования к рыночно-предпринимательской среде: Монография. – К.: Наукова думка, 1999. – 621с.
116.Макаренко П.М. До напрямів теоретичних досліджень ринкового розвитку економіки сільського господарства // Економіка АПК. – 2006. - № 7. – С.48-52.
117.Макконнел К.Р., Брю С.Л. Экономикс: принципы, проблемы и политика. Пер. с англ. 11-го изд. К.: Хагар-Демос, 1993. – 785с.
118.Малышев П.А., Шилин И.Т. Критерий эффективности социалистического воспроизводства. - М.: Мысль, 1973. - 382 с.
119.Мазуренко О.В. Розвиток інтегрованих формувань в АПК // Економіка АПК. – 2006. - № 3. – С. 89-93.
120.Мельник Л.Г. Економіка підприємства: Підручник. – Суми.: Університетська книга, 2004. – 648с.
121.Маркс К., Энгельс Ф. Сочинения в 30-ти томах. Издание 2-е. М.: Госполитиздат, 1960. – т. 26., ч. ІІ. – 907 c.
122.Месель-Веселяк М.Я. Реформування аграрного виробництва. - К.: ІАЕ УААН.- 1999.-272 с.
123.Месель-Веселяк М.Я. Підвищення ефективності сільсько-господарського виробництва // Економіка АПК. – 2005. - № 6. – С. 17-26.
124.Месель-Веселяк М.Я. Розвиток форм господарювання в аграрному секторі України (результати, проблеми) // Економіка АПК. – 2006. - № 12. – С. 34-41.
125.Мікроекономіка і макроекономіка: Підруч. У 2 ч. / С. Будаговська, О. Кілієвич, І. Луніна та ін.; За заг. ред.. С. Будаговської. – К.: Основи, 2001. – 517с.
126. Научно-обоснованная система земледелия Винницкой области: методические рекомендации / За ред. Н. И. Гримака, П.Т. Доляна, - Винница.: Облполиграфиздат, 1988. – 274с.
127.Наукові основи агропромислового виробництва в зоні Лісостепу України / Ред.. колег. : Н.В. Зубець та ін.; - К.: Логос, 2004. – 776с.
128.Нелеп В.М., Єранкін О.О. Розвиток інтеграції у цукробуряковому виробництві // Економіка АПК. – 2000. - № 6. – С. 12-22.
129.Новіков В.В. Робота бурякоцукрової галузі України в 2000 році та шляхи підвищення її ефективності// Цукор України. – 2001. - №3. – С.2-6.
130.Ноткин А. Вопросы эффективности и интенсификации общественного производства /Отв. Ред. Г.М. Сорокин.- М.: Наука. - 1986.-303с.
131.Ноткин А. Критерий экономической эффективности общественного производства / Вопросы экономики. - 1974. - № 5. - С. 109-122.
132.Опацкий Л.В. Размещение пищевой промышленности СССР. – М.: Госпланиздат, 1958. – 354с.
133.Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК. У чотирьох частинах. За редакцією П.Т.Саблука, - К.: ІАЕ, 2001.
134.Основи економічної теорії: Підручник / За ред. проф. С.В. Мочерного. – Тернопіль: АТ “Тарнекс” за участю АТ “Ной” та вид-ва “Світ”, 1993. – 688с.
135.Остробородов А.В. О рентабельности свекловодства в Пензенской области // Сахарная свекла. – 2003. -№ 6. – С.6-7.
136.Павловський М.А. Макроекономіка перехідного періоду: Український контекст. - К.: Техніка, 1999.- 336 с.
137.Пасхавер Б.И. Проблемы измерения эффективности сельскохозяйственного производства. - К.: Наук. Думка, 1979. - с. 29-46.
138.Піндайк Роберт С., Рубінфелд Деніел Л. Мікроекономіка / Пер. з англ. А. Олійник, Р.Скільський. -К.: Основи, 1996,- 646 с.
139.Покропивний С.Ф., Колот В.М. Підприємництво: стратегія, організація, ефективність, -К.: КНЕУ, 1998.-355 с.
140.Поліщук Б.В. Підвищення ефективності цукробурякового виробництва//Економіка АПК.-1999.-№4.-С.68.
141.Полозова А.Н. Возможности современных форм организации бизнеса // Сахар. – 2003. - № 5. – С. 14 – 19.
142.Поплавський В. Розвивати інтеграцію в цукробуряковому виробництві // Економіка України. – 1994. - №2. – С.91.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.