У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЖІНКИ-КЕРІВНИКА НА ПРОМИСЛОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Количество страниц 267
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З УРАХУВАННЯМ ГЕНДЕРНОГО АСПЕКТУ
1.1. Сутність організації управлінської діяльності на промисловому підприємстві
1.2. Гендерні особливості управлінської діяльності
1.3. Стиль управління як переважна складова управлінської діяльності керівників (з урахуванням гендерного аспекту)
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2 АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЧИННИКІВ ВПЛИВУ НА УПРАВЛІНСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ ЇХ МЕНЕДЖЕРІВ
2.1. Аналіз тенденцій використання трудових ресурсів в Україні і Харківській області
2.2. Факторний аналіз результатів економічної діяльності підприємств промисловості Харківського регіону
2.3. Аналіз чинників впливу на управлінську діяльність менеджерів підприємств промисловості та гендерних особливостей в управлінні на основі анкетування
Висновки до розділу 2
РОЗДІЛ 3 МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЩОДО СКЛАДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЖІНОК-КЕРІВНИКІВ ПІДРОЗДІЛІВ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Методичний підхід до обґрунтування вибору стилів управління жінок-керівників на промислових підприємствах
3.2. Організація процесу кар’єрного просування керівників підрозділів з урахуванням гендерних особливостей
3.3. Пропозиції з організації оцінювання професійно-ділових й особистісних якостей керівників підрозділів підприємства
Висновки до розділу 3
ВИСНОВКИ
ДОДАТКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП

Актуальність теми. Ефективна діяльність промислових підприємств залежить від багатьох чинників, серед яких в сучасних умовах переважна більшість практиків і вчених виділяють кваліфікований менеджмент. Це зумовлює об’єктивну необхідність у подальших дослідженнях особливостей процесів управління, управлінської діяльності та її складових в залежності від складу менеджерів, їх характеристик, методів і стилів управління, що застосовуються.
Аналіз результатів діяльності промислових підприємств різних галузей дає змогу зробити висновок про існування певних відмінностей у діяльності жінок- і чоловіків-керівників. Їх існування підтверджується низкою досліджень, які мають гендерне спрямування і дозволяють сформувати об’єктивні підходи для врахування гендерних особливостей управлінської діяльності.
Статистичний аналіз діяльності підприємств дозволяє охарактеризувати нинішню ситуацію щодо гендерних аспектів керівництва таким чином: у загальній кількості працюючих переважають жінки, в той час як із збільшенням рівня ієрархії управління їх питома вага зменшується. Існуюча ситуація не дає можливості повною мірою використовувати наявний трудовий потенціал працюючих на підприємствах у відповідності до їх кваліфікації та представництва у загальній чисельності персоналу, що зменшує ефективність його роботи.
Вивченню питань, що пов’язані з управлінською діяльністю, її окремими складовими щодо персоналу, значну увагу приділяли вітчизняні й зарубіжні вчені, серед яких: О.С. Віханський, О.А. Грішнова, В.М. Гриньова, П.Ф. Друкер, О.П. Єгоршин, А.М. Колот, О.Є. Кузьмін, М.Х. Мескон, С.П. Робінс, А.В. Шегда, Г.В. Щокін. Деякі з вчених-теоретиків та практиків у ході досліджень вивчали питання управління з урахуванням статі керівника. В своїх дослідженнях економічного, соціологічного, психологічного спрямування такі вчені як М.С. Дороніна, Н.В. Лавриненко, К.Б. Левченко, Г. Ложкін, М.М. Малишева, Г.С. Нікіфоров, Т.П. Хохлова, А. Є. Чірікова, А.Г. Штейнберг розглядали особливості управлінської діяльності або ж взагалі трудової діяльності (чи окремих її аспектів) з огляду на певну стать, зокрема жіночу.
Аналіз публікацій та практики роботи промислових підприємств за проблематикою дослідження дав змогу зробити висновок про те, що існуючі розробки вимагають подальшого розвитку як в теоретичному, так і в практичному плані щодо врахування гендерного аспекту в процесі управлінської діяльності керівників. Так, вимагають уточнення принципи управління персоналом, підходи до обґрунтування і вибору стилів управління, видів кар’єри, організації процесу кар’єрного просування на основі врахування професійно-ділових і особистісних якостей менеджерів. Саме ці питання зумовили мету дослідження, її завдання, предмет і об’єкт.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом наукових досліджень Харківського національного економічного університету. За темою “Розробка методів побудови та моделювання інформаційних систем для управління організаціями в умовах ринку” (номер держреєстрації 0102U005567) особисто автором виконано розділ “Проблеми інформаційного забезпечення вибору стиля управління персоналом: гендерний аспект”, за темою “Стратегічне інвестування підприємств промисловості в умовах трансформації соціально-економічних відносин” (номер держреєстрації 0103U000460) – розділ “Інвестиційне забезпечення вибору стилю керівництва жінками-керівниками”, за темою “Управління персоналом промислових підприємств” (номер держреєстрації 0106U009693) – розділи: “Факторний аналіз результатів економічної діяльності підприємств промисловості Харківського регіону в залежності від складу менеджерів”, “Аналіз керівного складу менеджерів підприємств промисловості Харківського регіону та гендерних особливостей в управлінні персоналом на основі анкетування”, “Пропозиції з оцінювання особистісних й професійно-ділових якостей менеджерів”.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є подальший розвиток теоретичних положень, методичних підходів та науково-практичних рекомендацій з організації управлінської діяльності жінок-керівників підрозділів промислових підприємств.
Для досягнення мети було поставлено та вирішено такі завдання:
дослідити теоретичні положення сутності й організації управлінської діяльності на промисловому підприємстві та на їх основі уточнити принципи управління персоналом підприємств такими, що враховують гендерний аспект;
уточнити класифікацію працюючих жінок та видів їх кар’єри;
проаналізувати тенденції використання трудових ресурсів в Україні і Харківській області та результати економічної діяльності підприємств легкої промисловості та машинобудування з урахуванням гендерного аспекту;
виявити переважні чинники впливу на вибір стилів управління жінок-керівників на підприємствах;
розробити методичний підхід до вибору стилів управління жінок-керівників на промислових підприємствах;
уточнити технологію організації управління кар’єрним зростанням керівників підрозділів підприємства з урахуванням гендерного аспекту та систему показників з його оцінки;
розробити методичний підхід до організації оцінювання професійно-ділових й особистісних якостей керівників підрозділів промислових підприємств.
Об’єктом дослідження є процес управління персоналом промислового підприємства з урахуванням гендерного аспекту.
Предметом дослідження є теоретичні положення, методичні підходи, методи і рекомендації з організації управлінської діяльності жінок-керівників середнього рівня управління промислового підприємства на прикладі суб’єктів господарювання легкої промисловості та машинобудування.
Методи дослідження. Теоретичним і методологічним підґрунтям дослідження є положення економічної теорії, менеджменту, управління персоналом, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з цих питань.
У процесі дисертаційного дослідження були використані такі методи: теоретичного узагальнення – для уточнення понять, основних положень, визначення чинників впливу на організацію управлінської діяльності керівників; аналізу і синтезу, індукції і дедукції – для розвитку принципів управління персоналом, класифікації працюючих жінок та видів їх кар’єри, стилів управління жінок-керівників; економіко-статистичні (багатовимірний факторний аналіз) – для аналізу складових результатів економічної діяльності підприємств легкої промисловості і машинобудування з урахуванням гендерного аспекту; анкетування – для виявлення чинників впливу на вибір стилю управління жінок-керівників на підприємствах промисловості, гендерних особливостей в управлінні; експертні – для визначення переліку та вагомості професійно-ділових і особистісних якостей керівників; системного підходу – для розроблення технології організації управління кар’єрним зростанням керівників з урахуванням гендерного аспекту; візуально-графічний – для ілюстрації висновків дослідження.
Інформаційну базу дослідження склали звітні статистичні матеріали підприємств легкої промисловості та машинобудування Харківського регіону, матеріали Державного комітету статистики України, Харківського обласного управління статистики, статистичні дані з мережі Інтернет, результати анкетування персоналу промислових підприємств.
Наукова новизна одержаних результатів дисертаційної роботи полягає у подальшому розробленні, обґрунтуванні теоретичних положень і методичного забезпечення з організації управлінської діяльності жінки-керівника на промисловому підприємстві, що полягають у такому:
удосконалено:
методичний підхід до вибору стилів управління персоналом, що на відміну від існуючих ґрунтується на врахуванні таких складових як: міжособистісні стосунки в процесі роботи (раціональні, емоційні), соціальний статус керівника, характер завдань колективу (важливі, менш важливі) шляхом побудови тривимірної матриці фемінних різновидів класичних стилів управління (авторитарного, демократичного, ліберального);
класифікацію працюючих на підприємстві жінок за додатковими теоретично обґрунтованими і практично значущими ознаками: включення до кадрового резерву, внутрішні стимули та власне бажання до посадового просування, лідерські якості, самоосвіта, що розширює теоретичні засади управління персоналом на підприємстві, зокрема жіночої статі;
технологію організації управління кар’єрним зростанням керівників підрозділів промислового підприємства, що на відміну від існуючих, передбачає: визначення гендерних особливостей колективу та специфіки керівних посад; запровадження загальних, спеціальних й індивідуальних програм підготовки й розвитку керівників; використання розробленої системи показників оцінювання результатів кар’єрного просування за рівнями управління і видами кар’єри;
класифікацію видів кар’єри для працюючих жінок за додатковими ознаками: інтенсивність кар’єрного зростання, наявність внутрішніх стимулів та спонукання ззовні, готовність до посадового просування, особистісний (соціальний) статус; визначено взаємозв’язок між класифікаціями: працюючих жінок і видів їх кар’єри, що є теоретичним підґрунтям для практичної реалізації заходів з управління кар’єрним просуванням менеджерів;
дістали подальшого розвитку:
принципи управління персоналом, які доповнено такими, що враховують гендерний аспект і передбачають виділення загального – гендерного принципу, що включає спеціальні: обґрунтованого використання жіночого ресурсу на всіх рівнях управління, ситуативного застосування фемінного стилю в управлінні, раціонального сполучення професійних й сімейних ролей, необхідного врахування гендерної специфіки при підготовці кандидатів на управлінські посади, що є підґрунтям для подальших теоретичних розробок в сфері менеджменту й відповідною теоретичною базою для практичного вирішення гендерних проблем в організації управлінської діяльності керівників;
методичний підхід до організації оцінювання рівня відповідності якостей керівників (претендентів) підрозділів вимогам посад за двома групами: професійно-ділові та особистісні. Відмінністю розробленого підходу є ситуативне визначення переліку переважних якостей для керівників різних рівнів управління – методом ранжирування, їх значущості для певної посади за групами – методом парних порівнянь, а коефіцієнтів вагомості оцінки прояву кожної групи якостей – за запропонованими матрицями, що ідентифіковані з урахуванням гендерних особливостей претендентів.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що теоретичні положення і висновки, представлені в роботі, поглиблюють основи організації управлінської діяльності жінок-керівників на підприємстві. Використання методичних і науково-практичних рекомендацій дозволить підвищити ефективність їх управлінської діяльності на промислових підприємствах, що сприятиме раціональному розподілу трудових ресурсів.
Основні положення дисертаційної роботи, що мають прикладне значення, впроваджені в роботу підприємств і організацій, а саме: пропозиції щодо управління процесом кар’єрного зростання з урахуванням гендерного аспекту впроваджені в практику роботи ХФ ТОВ “Полісся-вторкольормет” (довідка № 034 від 05.04.06 р.), методичний підхід до оцінювання особистісних та професійно-ділових якостей службовців і керівників використовується в діяльності ТОВ “Центр управлінських технологій” (довідка № 28 від 17.05.06 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційне дослідження є самостійною науковою роботою, у якій представлено авторський підхід до вдосконалення організації управлінської діяльності жінки-керівника на промисловому підприємстві у сучасних умовах розвитку України. У роботах, що виконані у співавторстві, відповідно до списку опублікованих праць, особистим внеском автора є: [226] – розкрито послідовність етапів процесу управління кар’єрою та запропоновано основні показники оцінки результатів кар’єрного зростання менеджерів з урахуванням гендерного аспекту в управлінні; [228] – запропоновано методичний підхід до оцінювання особистісних та професійно-ділових якостей персоналу (службовців і керівників); [227] – запропоновано принципи управління персоналом з урахуванням гендерного аспекту та розроблено класифікацію працюючих на підприємстві жінок.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційного дослідження були оприлюднені на 3-й Міжнародній міждисциплінарній науково-практичній конференції “Сучасні проблеми гуманізації та гармонізації управління” (Харків, 2002), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Підприємництво в умовах пожвавлення економіки України” (Житомир, 2002), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Проблеми формування та реалізації інвестиційної стратегії господарюючого суб’єкта” (Дніпропетровськ, 2002), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Ґендер: реалії та перспективи в українському суспільстві” (Київ, 2003), ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції “Економіка підприємства: проблеми теорії та практики” (Дніпропетровськ, 2004), Міжнародній науково-теоретичній конференції молодих вчених і студентів “Актуальні проблеми економічного та соціального розвитку виробничої сфери” (Донецьк, 2004), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Феномен гендеру: соціокультурні виміри” (Алчевськ, 2004), Всеукраїнській науковій конференції “Проблеми гендерної політики в Україні” (Харків, 2005), Всеукраїнській науковій конференції “Проблема особистості в сучасній науці: результати та перспективи дослідження” (Харків, 2005), Міжнародній науково-практичній конференції “Перспективи та пріоритети розвитку людського капіталу в умовах глобалізації” (Харків, 2006).
Публікації. Основні результати і висновки дисертаційного дослідження опубліковані у 17 наукових працях загальним обсягом 5,68 ум.-друк. арк.: 10 статей у наукових виданнях, визнаних ВАК фаховими з економіки, обсягом 4,45 ум.-друк. арк., з них автору належить 4,03 ум.-друк. арк., а також 7 тез доповідей на Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях, обсягом 1,23 ум.-друк. арк., з них автору належить 1,16 ум.-друк.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертаційній роботі запропоновано вирішення важливого науково-практичного завдання щодо подальшого розвитку теоретичних і методичних засад організації управлінської діяльності жінки-керівника на промисловому підприємстві. Основні висновки і результати, отримані в ході дослідження, полягають у такому:
1. Процеси організації управлінської діяльності на підприємстві необхідно розглядати з точки зору обов’язкового врахування гендерного аспекту, що обумовлено існуванням їх особливостей у залежності від статі керівника.
Запропоновано принципи управління персоналом доповнити такими, що враховують гендерний аспект і передбачають виділення основного – гендерного (обов’язкового врахування гендерних особливостей), у якості конкретизації якого виступають спеціальні принципи: обґрунтованого використання жіночого ресурсу на всіх рівнях управління; ситуативного застосування фемінного стилю в управлінні; раціонального сполучення професійних й сімейних ролей; необхідного врахування гендерної специфіки при підготовці кандидатів на управлінські посади.
Доведено, що основними складовими організації управлінської діяльності жінок-керівників є такі: адекватне оцінювання реальних і потенційних можливостей (якостей) та результатів діяльності менеджерів; вміння обрати ефективний стиль управління в певних умовах; кар’єрне зростання.
2. Уточнена класифікація працюючих на підприємстві жінок є складовою класифікації персоналу й передбачає використання додатково запропонованих ознак: включення до кадрового резерву, внутрішні стимули та власне бажання до посадового просування, лідерські якості, самоосвіта. Уточнена класифікація видів кар’єри працюючих жінок за запропонованими ознаками: інтенсивність кар’єрного зростання, наявність внутрішніх стимулів та спонукання ззовні, готовність до посадового просування, особистісний (соціальний) статус лежить в основі організації процесу кар’єрного просування з урахуванням гендерних особливостей. Визначено взаємозв’язок двох класифікацій: працюючих жінок та видів їх кар’єри, практичне застосування яких підвищить ефективність організації управлінської діяльності жінок-керівників.
3. Аналіз тенденцій використання трудових ресурсів в Україні та Харківській області показав неефективне використання жіночого ресурсу, зокрема, підприємствами промисловості, оскільки на фоні більшого рівня освіти жінок спостерігаються їх менші можливості щодо навчання, підвищення своєї кваліфікації у порівнянні з чоловіками, наслідком чого є менші можливості їх професійного, кар’єрного зростання й, відповідно, нижчий фактичний рівень оплати праці.
Проведений факторний аналіз результатів економічної діяльності 32 підприємств легкої промисловості та машинобудування за період з 2000 по 2006 рр. дав змогу стверджувати, що підґрунтям підвищення результатів економічної діяльності повинно бути урахування гендерного аспекту, особливо при набутті керівниками нових професійних знань та їх використанні в управлінській діяльності.
4. Виявлено переважні чинники впливу на вибір стилю управління жінками-керівниками, якими є міжособистісні стосунки, соціальний статус керівника, характер виконуваних підрозділом завдань.
5. Розроблено методичний підхід до вибору стилів управління жінок-керівників у межах трьох класичних стилів: авторитарного, демократичного й ліберального, який має ситуативний характер і ґрунтується на трьох загальних складових: міжособистісних стосунках, соціальному статусі керівника, характері завдань колективу, та якісних ознаках прояву кожного із різновидів запропонованих фемінних стилів.
6. Запропоновано технологію організації управління кар’єрним зростанням керівників підрозділів промислового підприємства, що розкриває послідовність і сутність етапів процесу управління кар’єрою та відрізняється визначенням гендерних особливостей колективу та специфіки керівних посад; запровадженням загальних, спеціальних й індивідуальних програм підготовки й розвитку керівників; використанням розробленої системи показників оцінювання результатів кар’єрного просування. За запропонованою системою показників у роботі здійснено оцінку результатів кар’єрних процесів на чотирьох підприємствах легкої промисловості Харківського регіону.
7. Обґрунтовано і розроблено методичний підхід до організації оцінювання рівня відповідності професійно-ділових й особистісних якостей керівників (претендентів) підрозділів промислових підприємств вимогам посад. Підхід включає запропоновану послідовність етапів проведення оцінки та передбачає використання методів: ранжирування – для визначення набору якостей для певного рівня управління, парних порівнянь – для визначення значущості цих якостей для певної посади; а також запропонованих матриць, що враховують гендерні особливості – для визначення коефіцієнтів вагомості оцінки прояву якостей за кожною групою. Запропонований методичний підхід уможливлює обґрунтоване призначення керівника на посаду та визначення напрямів його розвитку.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Адамчук В.В., Ромашов О.В., Сорокина М.Е. Экономика и социология труда: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2001. – 407 с.
2. Антология гендерных исследований. Сб. пер. / Сост. и комментарии Е.И. Гаповой и А.Р. Усмановой. – Мн.: Пропилеи, 2000. – 384 с.
3. Армстронг Майкл. Менеджмент: методы и приемы: Пер. с англ. – К.: Знання-Прес, 2006. – 876 с.: граф. – Библиогр.: с. 853-876.
4. Артемьев В. Что значит – руководить предприятием? // Справочник кадровика. – 2003. – № 3. – С. 69-70.
5. Атаманчук Г.В. Управление – фактор развития (размышления об управленческой деятельности) / Г.В. Атаманчук. – М.: ЗАО «Издательство «Экономика», 2002. – 567 с. – Библиогр. в подстрочном прим.
6. Ашвин С. Влияние советского гендерного порядка на современное поведение в сфере занятости // Социологические исследования. – 2000. – № 11. – С. 63-72.
7. Бабаева Л.В., Чирикова А.Е. Женщины в бизнесе // Социологические исследования. – 1996. - № 3. – С. 75 – 81.
8. Баева Е. Мужчина и женщина: два полюса в кадровом менеджменте // Персонал. – 2004. – № 9. – С. 74-78.
9. Бараник З.П. Функціонування ринку праці: статистична оцінка: Монографія. – К.: КНЕУ, 2007. – 386 с. – Бібліогр.: с. 368-383.
10. Баркер А. Как еще лучше… управлять людьми / Алан Баркер. – Пер. с англ. В. Кашникова. – М.: ФАИР-ПРЕСС, 2002. – 271 с. – Библиогр. в подстроч. примеч.
11. Басовский А.Е. Прогнозирование и планирование в условиях рынка: Учебное пособие. – М.: ИНФРА-М, 1999. – 260 с.
12. Белогуров В.П. Основы управления: Учебное пособие. – Х.: Консум, 2003. – 238 с.: ил., табл. – Библиогр.: с. 232-238.
13. Берн Ш. Гендерная психология. – СПб.: прайм – ЕВРОЗНАК, 2001. – 320 с. – Библиогр.: с. 306-318.
14. Бешелев С.Д., Гурвич Ф.Г. Математико-статистические методы экспертных оценок. – М.: Статистика, 1974. – 160 с. – Библиогр.: с. 157-158.
15. Благуш П. Факторный анализ с обобщениями: Пер. с чешск. – М.: Финансы и статистика, 1989. – 248 с. – Библиогр.: с. 236-247.
16. Бодрова В.В. Работа или семья: что важнее для современной женщины? // Экономические и социальные перемены: мониторинг общественного мнения. – 1995. – № 1. – С. 37-40.
17. Большаков А.С. Моделирование в менеджменте. Учебное пособие. – М.: Информационно-издательский дом «Филинъ», Рилант, 2000. – 464 с. –Библиогр.: с. 459.
18. Большой экономический словарь / Под ред. А.Н. Азрилияна. – 2-е изд., доп. и перераб. – М.: Институт новой экономики, 1997. – 864 с. – Библиогр.: с. 857-858.
19. Буртник Л.В. Регулювання гендерної політики на ринку праці: досвід Великобританії та шляхи його застосування в Україні // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 133. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. – С. 171-180.
20. Варданян И. Новые тенденции к мотивации персонала // Управление персоналом. – 2005. – № 9-10 (116). – С. 93-95.
21. Веснин В.Р. Основы менеджмента: Учеб. – М.: ООО «Издательство ЭЛИТ», 2004. – 560 с.
22. Веснин В.Р. Практический менеджмент персонала: Пособие по кадровой работе. – М.: Юристъ, 2003. – 495 с.: табл. – Библиогр.: с. 491-495.
23. Виноградський М.Д. Організація праці менеджера: Навч. посіб. – К.: Кондор, 2002. – 516 с.: іл. – Бібліогр.: с. 527.
24. Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент: Учебник. – М.: Гардарики, 2002. – 528 с.
25. Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент: человек, стратегия, организация, процесс: Учебник. – 2-е изд. – М.: «Фирма Гардарика», 1996. – 415 с.: ил. – Библиогр. в конце гл.
26. Войтюк А. К вопросу о гендерных различиях // Персонал. – 2001. – № 3. – С. 35-38.
27. Выдай А. Лидерство: мужчина и женщина // Персонал. – 2001. – № 3. – С. 26-31.
28. Гаєвська О.Б. Управління як соціальний феномен: Монографія. – К.: КНЕУ, 2000. – 168 с. – Бібліогр.: с. 166-167.
29. Гвоздева Е.С., Герчиков В.И. Штрихи к портрету женщин-менеджеров // Социологические исследования. – 2000. – № 11. – С. 36-44.
30. Гендер і державна політика / Пер. з англ., упоряд. П. Ренкін. – К.: Вид. Соломії Павличко “Основи”, 2004. – 394 с.
31. Ґендерний паритет в умовах розбудови сучасного українського суспільства. –2-е вид., допов., уточ. – К.: Український ін-т соціальних досліджень, 2003. – 129 с.
32. Гендерный калейдоскоп / Под общ. ред. Малышевой М.М. – М.: Academia, 2002. – 520 с. – Библиогр. в конце глав.
33. Герасименко Г.В. Впровадження гендерних підходів до сфери управління в Україні // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць. Спецвип. до 100-річчя Київського національного економічного університету та 40-річчя кафедри управління персоналом. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. Т. 1. Сучасні технології управління людськими ресурсами. – К.: КНЕУ, 2005. – С. 137-143.
34. Герчикова И.Н. Менеджмент: Учебник. – М.: ЮНИТИ, 2001. – 501 с. – Библиогр.: с. 495.
35. Гмурман В.Е. Теория вероятностей и математическая статистика. Учеб. пособие для вузов. Изд. 11-е, стер. – М.: Высш. шк., 2005. – 479 с. – Библиогр.: с. 474-479.
36. Голованова М. Как превратить конфликт между мужским и женским стилями руководства в преимущество? // Управление компанией. – 2002. – № 6. – С. 21-25.
37. Гончаров В.М., Солоха Д.В., Припотень В.Ю., Фесіна О.А. Організація управління ефективним розвитком промислових підприємств в умовах ринкового конкурентного середовища: Монографія. – Донецьк: СПД Купріянов В.С., 2006. – 206 с. – Бібліогр.: с. 182-194.
38. Гончаров В.В. Руководство для высшего управленческого персонала в 2-х томах. Том 2. – М.: МНИИПУ, 1997. – 736 с.
39. Гончарова Н.В. «Игры» для мальчиков (гендерные аспекты реализации карьерных притязаний) // Социологические исследования. – 2003. – № 1. – С. 83-91.
40. Гордеев М.Ю., Громов А. Топ-менеджеры хотят учиться только с себе подобными // Управление персоналом. – 2005. – № 5 (112). – С. 33-34.
41. Горшкова Л.А. Анализ организации управления. Аналитический инструментарий. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 208 с. – Библиогр.:
с. 186-207.
42. Гриньова В. М. Проблеми управління трудовими ресурсами підприємства. Наукове видання / В.М. Гриньова, О.М. Ястремська. – Харків: Вид. ХНЕУ, 2006. – 192 с. – Бібліогр.: с. 152-163.
43. Гриньова В.М. Ринок праці: теоретико-методологічні засади та напрямки розвитку: Монографія / В.М. Гриньова, В.В. Самойленко. – Х.: ІНЖЕК, 2007. – 167 с. – Бібліогр.: с. 158-167.
44. Грішнова О.А. Людський капітал: формування в системі освіти і професійної підготовки. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2001 – 254 с. – Бібліогр.: с. 238-254.
45. Гусейнова Л.А. Ценностные ориентации: гендерный аспект // Социологические исследования. – 1999. – № 5. – С. 130-133.
46. Дафт Р.Л. Менеджмент. – СПб.: Питер, 2002. – 832 с. – Библиогр. в конце глав. – указ.: с. 815-829.
47. Державне управління і менеджмент: Навч. посіб. / Г.С. Одінцова, Г.І. Мостовий, О.Ю. Амосов та ін.; За заг. ред. д-ра екон. наук, проф. Г.С. Одінцової. – Х.: ХарРІ УАДУ, 2002. – 491 с. – Бібліогр.: с. 476-491.
48. Десслер Гари. Управление персоналом: Учеб. пособие / Пер. а англ. – М.: “Издательство БИНОМ”, 1997. – 432 с.
49. Доронина М.С. Управление мотивацией. Научное издание / М.С. Доронина, Е.Г. Наумик, О.В. Соловьев. – Х.: Изд. ХНЭУ, 2006. – 240 с. – Библиогр.: с. 211-225.
50. Дороніна М.С. Управління економічними та соціальними процесами підприємства / Дороніна М.С. – Х.: ХДЕУ, 2002. – 431 с.: іл. – Бібліогр.:
с. 361-384.
51. Дороніна М.С., Ковальова В.І. Методологічні передумови дослідження поведінки жінки на ринку праці // Економіка розвитку. – 2004. – № 3 (31). – С. 56-59.
52. Дорошенко Н.М. Статеворольова обумовленість вибору стилю управління // Актуальні проблеми психології. Том 1: Соціальна психологія. Психологія управління. Організаційна психологія. – К.: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, 2002, частина 6. – С. 249-253.
53. Друзь Е.В. Социальное положение женщины в обществе. – Харьков: Консум, 2001. – 424 с. – Библиогр. в конце раз. – Указ. имен с коммент.:
с. 415-423.
54. Друкер П.Ф. Задачи менеджмента в ХХІ веке: Пер. с англ. – М.: Изд. дом «Вильямс», 2000. – 272 с. – Библиогр.: с. 255-270.
55. Друкер П.Ф. Практика менеджмента: Пер. с англ. – М.: Издат. дом «Вильямс», 2001. – 397 с. – Библиогр.: с. 396-397.
56. Друкер П.Ф. Энциклопедия менеджмента: Пер. с англ. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2004. – 432 с.
57. Дубров А. Компонентный анализ и эффективность в экономике. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 352 с. – Библиогр.: с. 340-347.
58. Егоршин А.П. Управление персоналом. – Н. Новгород: НИМБ, 1997. – 607 с. – Библиогр.: с. 597-604.
59. Економічна активність населення України 2006. Статистичний збірник / Відп. за вип. Н.В. Григорович. – К.: ДП “Інформаційно-аналітичне агентство”, 2007. – 230 с.
60. Економічна активність населення Харківської області у 2006 році. Статистичний збірник / Відп. за випуск О.С. Левіна. – Х.: Головне управління статистики у Харківській області, 2007. – 68 с.
61. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т. 2 / Редкол.: ... С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2001. – 848 с.
62. Єгоршин О.О., Зосімов А.М., Пономаренко В.С. Методи багатовимір¬ного статистичного аналізу. – К.: ІЗМН, 1998. – 208 с.
63. Жінка на порозі XXI століття: становище, проблеми, шляхи соціального розвитку (Збірник матеріалів Всеукраїнського конгресу жінок, Київ, 21-23 травня 1998 р.) . – К.: НВФ “Студцентр”, 1998. – 184 с.
64. Жінки і чоловіки в Україні: Статистичний збірник. – К.: Державний комітет статистики України. – 2005. – 84 с.
65. Завадський Й.С. Менеджмент. – У 3 т. – Т. 1. – К.: Вид-во Європ. ун-ту. – 2001. – 542 с.
66. Збірник законів України про працю / Упоряд.: О.В. Терещук, О.Ф. Штанько, Н.Б. Болотіна. – К.: Вікар, 2002. – 300 с.
67. Иберла К. Факторный анализ: Пер. с нем. В.М. Ивановой. – М.: Финансы и статистика, 1980. – 398 с. – Библиогр.: с. 368-385.
68. Исакова Н., Кавуненко Л., Велтер Ф., Смоллбоун Д. Предприниматели-женщины в Украине: путь в бизнес // Социология: теория, методы, маркетинг. – 2004. – № 2. – С. 146-155.
69. Іванова І.В. Професіоналізація менеджменту: Монографія / І.В. Іванова. – К.: КНТЕУ, 2006. – 694 с.: табл. – Бібліогр.: с. 612-633.
70. Іващенко О. Гендерна наукова перспектива: від світогляду до політики // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. – 1998. – № 6. – С. 78-91.
71. Кабушкин Н.И. Основы менеджмента: Учебное пособие. – Минск: “Новое знание”, 2003. – 336 с.: ил. – Библиогр. в конце глав.
72. Караханова Т.М. Ценностные ориентации работающих женщин и использование времени // Социологические исследования. – 2003. – № 3. – С. 74-81.
73. Кибанов А.Я. Основы управления персоналом. – М.: ИНФРА-М, 2006. – 304 с. – Библиогр.: с. 300-304.
74. Кіріліна М.А. Гендерні проблеми менеджменту // Менеджмент у ХХІ столітті: розвиток організацій та управління персоналом: Матеріали щорічної науково-практичної конференції (16 квітня 2004 р.). У 2 ч. / За заг. ред. А. Чемериса. – Львів: ЛРІДУ НАДУ, 2004. – Ч.1. – С. 70-74.
75. Кливец П.Г. Проблемы подготовки персонала управления. Вопросы теории и практики. – Днепропетровск: «Системные технологии», 2000. – 240 с. – Библиогр.: с. 233-238.
76. Кнорринг В.И. Теория, практика и искусство управления: Учебник для вузов. – М.: Издательская группа НОРМА – ИНФРА-М, 1999. – 528 с.
77. Князев С.Н. Управление: искусство, наука, практика. – Мн.: Армита-Маркетинг, Менеджмент, 2002. – 512 с. – Библиогр.: с. 485-508.
78. Кодекс законов о труде Украины: Научно-практический комментарий. Издание четвертое, дополнительное. – Х.: ООО «Одиссей», 2005. – 736 с.
79. Колот А.М. Мотивація, стимулювання й оцінка персоналу: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 1998. – 224 с.: іл. – Бібліогр.: с. 220-221.
80. Колот А.М. Соціально-трудові відносини: теорія і практика регулювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2005. – 230 с. – Бібліогр.: с. 226-228.
81. Колпаков В.М. Методы управления: Учеб. пособие. – 2-е изд., испр. и доп. – К.: МАУП, 2003. – 368 с. – Библиогр.: с. 359-362.
82. Комаров Е.И. Женщина – руководитель. – М.: Моск. рабочий, 1989. – 175 с. – Библиогр.: с. 172-174.
83. Комиссарова Т.А. Управление человеческими ресурсами: (Учеб. пособие для студ. управленч. и экон. спец. вузов) – М.: Дело, 2002. – 310 с.: табл. – Библиогр.: с. 309-310.
84. Короткий довідник з гендерної термінології // Відкритий світ. – 2002. – № 4. – С. 4.
85. Корсак К. Женщины – персонал ХХІ века // Персонал. – 2001. – № 3. – с. 39-42.
86. Коул Дж. Управление персоналом в современных организациях: Пер. с англ. / Дж. Коул. – М.: Вершина, 2004. – 351 с.: ил., табл. – Библиогр. в конце глав.
87. Кочеткова А.И. Введение в организационное поведение и организационное моделирование. – М.: Дело, 2003. – 942 с. – Библиогр.:
с. 938-942.
88. Краснов Ю.М. Економічна стратегія ефективної зайнятості. – К.: Знання України, 2001. – 253 с.
89. Крушельницька О.В., Мельничук Д.П. Управління персоналом: Навч. посіб. – К.: “Кондор”, 2003. – 293 с.: іл. – Бібліогр.: с. 292-293.
90. Крымов А.А. Вы – управляющий персоналом. Профессия? Ремесло? Судьба? – М.: Бератор-Пресс, 2003. – 384 с.: табл.
91. Кузьмін О.Є., Мельник О.Г. Основи менеджменту: Підручник. – К.: “Академ-видав”, 2003. – 414 с. – Бібліогр.: с. 390-398.
92. Кулачек О. Роль жінки в державному управлінні: старі образи, нові обрії: Монографія. – К.: Вид. Соломії Павличко “Основи”, 2005. – 301 с.
93. Лавриненко Н.В. Женщина: самореализация в семье и обществе (Гендерный аспект). – К.: ВИПОЛ, 1999. – 172 с. – Библиогр.: с. 167-170.
94. Лазорко О. Ґендерні особливості діяльності менеджерів промислових підприємств // Соціальна психологія. – 2005. – № 5 (13). – С. 160-168.
95. Ланда О.О. Особливості управлінської кар’єри жінок // Менеджмент у ХХІ столітті: розвиток організацій та управління персоналом: Матеріали щорічної науково-практичної конференції (16 квітня 2004 р.). У 2 ч. / За заг. ред. А. Чемериса. – Львів: ЛРІДУ НАДУ, 2004. – Ч.1. – С. 88-91.
96. Левченко К.Б. Права жінок: зміст, стан та перспективи розвитку: Монографія. – Х.: Вид-во НУВС, 2001. – 348 с. – Библиогр.: с. 337-345.
97. Левченко К.Б. Ґендерна політика в Україні: визначення формування, управління: Монографія. – Х.: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2003. – 344 с. – Библиогр.: с. 316-343.
98. Лега Ю.Г., Мельник В.В., Цимбалюк І.М. Концептуальні засади підготовки менеджерів вищої кваліфікації. – Черкаси: ЧДТУ, 2003. – 107 с. – Библиогр.: с. 86-107.
99. Лібанова Е.М. Ринок праці та соціальний захист: Навч. посіб. із соц. політики / Е. Лібанова, О. Палій. – К.: Вид-во Соломії Павличко “Основи”, 2004. – 491 с.
100. Лібанова Е.М. Ринок праці: Навч. посіб. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 224 с.: іл.
101. Ложкин Г., Дорошенко Н. Конфликт: мужчины и женщины // Персонал. – 1999. – № 5. – С. 84-88.
102. Ложкин Г., Дорошенко Н. Руководитель мужчина, руководитель женщина // Персонал. – 2002. - №2. – С. 47-52.
103. Лук’янихін В.О. Менеджмент персоналу: Навч. посіб. – Суми: ВТД “Університетська книга”, 2004. – 590 с. – Бібліогр.: с. 569-573.
104. Мазур И.И. Корпоративный менеджмент: Справочник для профессионалов / И.И. Мазур, В.Д. Шапиро, Н.Г. Ольдерогге и др.; Под общ. ред. И.И. Мазура. – М. Высшая школа, 2003. – 1077 с. – Библиогр.: с. 1011.
105. Макарова И.К. Управление персоналом: Учебник. – М.: Юриспруденция, 2002. – 294 с.: ил. – Библиогр.: с. 284-292.
106. Малуев П. А., Мелихов Ю. Е. Управление персоналом. – М.: Издательство «Альфа-Пресс», 2005. – 184 с. – Библиогр.: с. 180.
107. Маслов В.И. Стратегическое управление персоналом в условиях эффективной организационной культуры. – М.: Издательство «Финпресс», 2004. – 288 с. – Библиогр.: с. 277-285.
108. Маслов Е.В. Управление персоналом предприятия: Учебное пособие / Под ред. П.В. Шеметова. – М.: ИНФРА-М, НГАЭиУ; Новосибирск, 1998. – 312 с. – Библиогр.: с. 294-298.
109. Менеджмент организаций / Киржнер Л.А. Киенко Л.П., Лепейко Т.И, Тимонин А.М; Под ред.: Л.А. Киржнер. – К.: КНТ, 2006. – 686 с.: ил. – Библиогр. в конце разд.
110. Менеджмент персоналу: Навч. посіб. Вид. 2-ге, без змін / В.М. Данюк, В.М. Петюх, С.О. Цимбалюк та ін.; За заг. ред. В.М. Данюка, В.М. Петюха. – К.: КНЕУ, 2006. – 398 с.
111. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента. – М.: Дело, 2001. – 799 с.: ил. – Библиогр. в конце гл.
112. Миколайчик З. Решения проблем в управлении. Принятие решений и организация работ / Пер. с польского. – Х.: Изд-во Гуманитарный Центр, 2004. – 472 с.
113. Моргунов Е. Управление персоналом: исследование, оценка, обучение. – М.: «Бизнес-школа «Интел-синтез», 2000. – 264 с., илл., л-ра в конце глав.
114. Мортіков В. В. Економічний механізм формування ефективної зайнятості. Монографія. – Луганськ: вид-во СНУ, 2001. – 236 с. – Бібліогр. в приміт. в кінці розд.
115. Московская А.А. Стереотипы или конкуренция? Анализ некоторых гендерных предпочтений работодателей // Социологические исследования. – 2002. – № 3. – С. 52-61.
116. Мурашко М.І. Менеджмент персоналу. – 2-ге вид., стер. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2006. – 311 с. – Бібліогр.: с. 309-311.
117. Нагорская М.Н. Формирование и использование потенциала управленческого персонала в рыночных условиях // Экономика и управление. – 2003. – № 1. – С. 7-13.
118. Назарова Г.В. Формування та розвиток людського капіталу корпоративних підприємств. Наукове видання / Г.В. Назарова, Н.Л. Гавкалова, Н.С. Маркова. – Харків: Вид. ХНЕУ, 2006. – 240 с. – Бібліогр.: с. 190-210.
119. Населення України 2005. Демографічний щорічник / Державний комітет статистики України / Відповід. за випуск Л.М. Стельмах. – К.: ІВЦ Держкомстату України, 2006. – 400 с.
120. Нахичеванлы А. Женщина и власть // Персонал. – 2001. – № 3. – С. 9-10.
121. Николенко Н.П. Менеджмент человеческих ресурсов / Н.П. Николенко. – М.: Страховое ревю, 2004. – 356 с.: ил. – Библиогр. в подстроч. примеч.
122. О роли и месте женщин в экономике и общественно-политической жизни разных стран // Вопросы статистики. – 2000. – № 3. – С. 26-27.
123. Одегов Ю.Г., Карташова Л.В. Управление персоналом, оценка эффективности. – М.: Издательство «Экзамен», 2002. – 255 с. – Библиогр.: с. 238-255.
124. Основы теории управления: Учеб. пособие / Под ред. В.Н. Парахиной, Л.И. Ушвицкого. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 558 с.: ил. – Библиогр.: с. 544-551.
125. Осовська Г.В. Основи менеджменту: Навч. посіб. – К.: “Кондор”, 2003. – 556 с. – Бібліогр.: с. 547-553.
126. Панкратова Е.Н. Профессиональная деятельность и социальная роль женщины // Становление профессиональной карьеры женщин: историко-философский, социологический и психологический аспекты: Материалы Междунар. науч.-практ. конф., Харьков, 28 февр. 2003 г. / Гос. ком. Украины по делам семьи и молодежи, Союз женщин Украины, Нар. укр. акад. и др.; [Ред. коллегия: В.И. Астахова (отв. ред.) и др.]. – Х.: Изд-во НУА, 2003. – С. 77-79.
127. Панькова О.В. Пріоритетні адаптаційні стратегії поведінки працюючих в Україні // Социально-экономические аспекты промышленной политики. Управление человеческими ресурсами: государство, регион, предприятие: Сб. науч. тр. В 2 т. – Т. 1 / НАН Украины. Ин-т экономики промышленности; Редкол.: Амоша А.И. (отв. ред.) и др. – Донецк, 2004. – С. 321-329.
128. Пилипенко В. Неравенство полов в бизнесе: стереотипы и реальность // Менеджмент и менеджер. – 2002. – № 12. – С. 41-44.
129. Пищулин Н. П., Пищулин С. Н., Бетуганов А. А. Социальное управление: теория и практика: В 2 т. – М.: ИКЦ «Академкнига», 2003. – Т. 1. – 549 с. – Библиогр. в подстроч. примеч.
130. Платонов С.В., Третяк В.И., Черкасов В.В. Искусство управленческой деятельности. – К.: ООО «Издательство Либра», 1996. – 414 с.: табл. – Библиогр.: 409-411.
131. Платонов С.В., Третяк В.И., Черкасов В.В. Управленческая деятельность менеджера. Основы менеджмента. – К.: Ваклер, Атлант, 1998. – 470 с. – Библиогр.: с. 465-467.
132. Плисовская Э. Женский и мужской стили в менеджменте // Персонал. – 1999. – № 1. – С. 46-49.
133. Полюга З.М. Оцінка ефективності використання кадрового потенціалу // Менеджмент у XXI столітті: розвиток організацій та управління персоналом: Матеріали щорічної науково-практичної конференції (16 квітня 2004 р.). У 2 ч. / За заг. ред. А. Чемериса. – Львів: ЛРІДУ НАДУ, 2004. – Ч. 2. – С. 114-117.
134. Пономаренко В.С. Стратегічне управління організаційними перетвореннями на промислових підприємствах. Наукове видання / В.С. Пономаренко, А.М. Золотарьов, О.М. Ястремська, І.М. Волик, В.М. Луцковський, С.Л. Кушнар, Л.І. Полуектова, Д.О. Ріпка, Н.В. Бєлікова; [За заг. ред. докт. екон. наук, професора В.С. Пономаренка, докт. екон. наук, доцента О.М. Ястремської. – Харків: Вид. ХНЕУ, 2005. – 452 с. (Укр. мов.). – Бібліогр.: с. 286-300.
135. Пономаренко В. С., Ястремская Е. Н., Луцковский В. М. и др. Механизм управления предприятияем: стратегический аспект. – Харьков: Изд. ХГЭУ, 2002. – 252 с. (Русск. яз.). – Библиогр.: с. 204-211.
136. Практикум по гендерной психологии / Под ред. И.С. Клециной. – СПб.: Питер, 2003. – 480 с. – Библиогр. в конце глав.
137. Праця України 2005: Статистичний збірник / Державний комітет статистики України / Відповід. за випуск. Н.В. Григорович. – К.: ДП “Інформаційно-аналітичне агентство”, 2006. – 352 с.
138. Праця України 2006: Статистичний збірник / Державний комітет статистики України / Відповід. за випуск. Н.В. Григорович. – К.: ДП “Інформаційно-аналітичне агентство”, 2007. – 334 с.
139. Предпринимательство: Социально-экономическое управление: Учеб. пособие для вузов / Под ред. Н.В. Родионовой, О.О. Читанавы. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, Единство, 2002. – 383 с.
140. Проблеми розвитку демократії та забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків в Україні трансформаційного періоду: Наукова доповідь. – К.: АТ “Видавництво “Столиця”, 1998. – 176 с.
141. Прокофьева Л., Фести П., Мурачева О. Профессиональная карьера мужчин и женщин // Вопросы экономики. – 2000. – № 3. – С. 74-84.
142. Психология и работа / Д. Шульц, С. Шульц. –СПб.: Питер, 2003. – 560 с. – Библиогр. в конце глав.
143. Психология личности / Дж. Капрара, Д. Сервон. – СПб.: Питер, 2003. – 640 с. – Библиогр.: с. 523-632.
144. Психология менеджмента / Под ред. проф. Г.С. Никифорова. 2-е изд. – Х.: Изд-во Гуманитарный Центр, 2002. – 556 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.