У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Управління роздрібною торгівлею аптечних установ на прикладі ВАТ Фармак
Количество страниц 94
ВУЗ КНЭУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 2093.doc 
Содержание Вступ 4
1. Теоретичні аспекти роздрібної торгівлі на підприємствах 6
1.1 Керування комерційною діяльністю підприємств роздрібної торгівлі на Україні 6
1.2 Економічна сутність і види роздрібної торгівлі 8
1.3 Зміст фінансово - економічного аналізу в роздрібній торгівлі 12
2. Аналіз комерційної діяльності при роздрібній торгівлі на прикладі підприємства ВАТ «Фармак» 21
2.1 Характеристика діяльності й організаційна структура ВАТ «Фармак» 21
2.2 Основні технико - економічні показники діяльності аптеки ВАТ «Фармак» 31
2.3 Аналіз структури й динаміки балансу, доходів і витрат аптеки ВАТ «Фармак» 35
2.2.2 Аналіз рентабельності ВАТ «Фармак» 35
2.2.3 Аналіз ліквідності й кредитоспроможності ВАТ «Фармак» 37
2.2.4 Аналіз фінансової стабільності ВАТ «Фармак» 40
2.2.5. Маркетинговий аналіз діяльності аптеки ВАТ «Фармак» 42
3. Основні напрямки вдосконалювання комерційної діяльності по роздрібній торгівлі медичними препаратами аптеки ВАТ «Фармак 58
3.1 Планування прибутку на базі аптеки ВАТ «Фармак 58
3.2 Удосконалювання окремих елементів роздрібної торгівлі аптеки ВАТ «Фармак» 65
Висновок 79
Список літератури 81
Додатки 83


Вступ

Фармацевтичний ринок перейшов у третє тисячоріччя як потужний промисловий сектор, що входить у п'ятірку найбільш прибуткових галузей світової економіки. Так, за останні десять років приріст світового фармацевтичного ринку склав 196 млрд. діл., і його обсяг досяг майже 385 млрд. діл.
Перехід до ринкової економіки, поява великої розмаїтості організаційно-правових форм підприємств - виробників фармацевтичної продукції. Залучення в сферу торговельної діяльності значної частини населення, розвиток конкуренції, необхідність широкого впровадження сучасного встаткування й прогресивних технологій обумовили потреба в нових підходах до організації комерційної діяльності й технологічних процесів на підприємствах торгівлі фармацевтичної продукції, у широкому розвитку приватної ініціативи й підприємництва.
Організація комерційної діяльності в сучасних умовах будується на основі наступних принципів:
- повна рівноправність торговельних партнерів по поставках товарів;
- господарська самостійність постачальників і покупців;
- стругаючи матеріальна й фінансова відповідальність сторін за виконання прийнятих зобов'язань.
Актуальність обраної теми дипломної роботи укладається в тім, що головна мета комерційної діяльності будь-якої організації - одержання прибутку через задоволення купівельного попиту при високій культурі торговельного обслуговування. Ця мета рівною мірою важлива як для організацій і підприємств, так і для окремих осіб, що здійснюють операції купівлі-продажу на ринку товарів і послуг. Комерційна робота в торгівлі фармацевтичною продукцією - це діяльність підприємства, спрямована на рішення особливого комплексу завдань. Вивчення процесів їхньої реалізації - важливий елемент оперативного дослідження на рівні торговельного підприємства.
У даній дипломній роботі буде зроблений аналіз керування роздрібною торгівлею на прикладі ВАТ «Фармак», що і є об'єктом дослідження.
Предметом дипломного дослідження є управлінський аспект у роздрібній торгівлі аптечних установ. Саме на прикладі надання послуг у сфері роздрібної торгівлі й буде зроблений даний аналіз, вироблені рекомендації з підвищення ефективності керування в роздрібній аптечній торгівлі.
Ціль дипломної роботи - провести аналіз управлінської діяльності роздрібною торгівлею аптечних установ, на основі отриманих розрахункових даних зробити відповідні висновки й запропонувати рекомендації з подальшого підвищення ефективності керування роздрібною торгівлею аптечних установ на даному підприємстві.
Для досягнення поставленої мети в роботі вирішуються наступні завдання:
- розглянути теоретичні аспекти роздрібної торгівлі на підприємствах;
- зробити аналіз комерційної діяльності при роздрібній торгівлі на прикладі підприємства ВАТ «Фармак»;
- сформувати основні напрямки вдосконалювання комерційної діяльності по роздрібній торгівлі медичними препаратами аптеки ВАТ «Фармак».
Саме на прикладі надання послуг у сфері роздрібної торгівлі аптечних установ і буде зроблений даний аналіз, вироблені рекомендації з підвищення ефективності роздрібної комерційної діяльності ВАТ “Фармак”.
Список литературы Висновок

Головною метою торговельних підприємств є одержання максимального прибутку й товарообіг виступає як найважливіша й необхідна умова, без якого не може бути досягнута ця мета. Оскільки торговельне підприємство одержує певну суму доходу з кожної гривні реалізованих товарів, то завдання максимізації прибутку викликає необхідність постійного збільшення обсягу товарообігу як основного фактору зростання доходів і прибутку, відносного зниження витрат обігу й видатків на оплату праці. Ця мета рівною мірою важлива як для організацій і підприємств, так і для окремих осіб, що здійснюють операції купівлі-продажу на ринку товарів і послуг.
Фармацевтичний ринок - один з найбільш динамічних ринків в Україні. Останнім часом спостерігається стійкий ріст загальних обсягів споживання ліків. Це свідчить, що місткість ринку обумовлена купівельною спроможністю населення України. Зрушення в економіці дозволяють спрогнозувати ріст споживання ліків населенням. Питома вага фармацевтичної промисловості в загальних обсягах промислового виробництва в країні збільшився за останній рік на 0,2%. Центрами фармацевтичної промисловості є Київ (18%), Харків (13%), Львівська область (9%), Донецька область (7%). За роки незалежності в Україні відбулася кардинальна реорганізація фармацевтичного сектора економіки, що пов'язана із процесами зміни форми власності й обліку підприємств. Значно розширився перелік виробів лікувальних засобів (ЛЗ) і виробів медичного призначення (ВМП). Сьогодні номенклатура ліків вітчизняного виробництва охоплюють майже всі фармакотерапевтичні групи й становить 42,5% готових препаратів різних лікарських форм (ЛФ) і 21,4% субстанції із загального числа торговельних найменувань (ТН), зареєстрованих в Україні.
Аналіз діяльності ВАТ «Фармак» дозволив зробити наступні висновки:
- всі статті як доходів, так і видатків в 2006 році в порівнянні з 2005 мали або позитивну, або нульову тенденцію;
- у цілому доходи росли набагато більшими темпами, чим видатки (15 % у порівнянні з 10 %);
- п'ятнадцяти процентне зростання доходів в 2006 році в порівнянні з 2005 роком досягнуть, насамперед, за рахунок 28,8 % росту товарообігу в осінньо-зимовий період 2006 року в порівнянні з 2005. Однак і у весняно-літній період було відчутно помітне збільшення товарообігу (12 %).
Аналіз показників рентабельності ВАТ “Фармак” показав:
1) Рентабельність продажів в 2006 році в порівнянні з 2005 збільшилася на 4,437 %. Це значить, що з однієї гривні чистого доходу від реалізації в 2006 підприємство стало одержувати в середньому на 4,44 копійки більше прибутку від реалізації, чим в 2005 році (якщо в 2005 році з однієї гривні чистого доходу від реалізованої продукції підприємство мало 21,7 копійок прибутку, те в 2006 - уже 26,17. Така тенденція рентабельності пов'язана зі збільшенням прибутку від реалізації в 2006 році на 44,2 % у порівнянні з 2005.
2) Рентабельність продажів по чистому прибутку в 2006 році в порівнянні з 2005 збільшилася на 2,75 %. Це значить, що з однієї гривні доходу від реалізації в 2006 підприємство стало одержувати чистого прибутку в середньому на 2,751 копійки більше, ніж в 2005 році (якщо в 2005 році з однієї гривні чистого доходу від реалізованої продукції підприємство мало 15 копійок чистого прибутку, то в 2006 - уже 17,82). Трохи турбує той факт, що тенденція росту рентабельності продажів по чистому прибутку менше тенденції росту рентабельності продажів (що зв'язано ростом відрахувань із прибутку від реалізації).
3) По іншим трьох показниках також простежується позитивна динаміка. Особливо вражає ріст динаміки рентабельності основних коштів: так, якщо в 2005 році 1 гривня основних фондів приносила підприємству 22,6 копійки чистого прибутку, то в 2006 році - уже більше 54 копійок.
Керівництво аптечної мережі ВАТ «Фармак» приділяє величезну увагу такому маркетинговому аспекту, як розташування своїх торговельних крапок. Всі аптеки мережі розташовані максимально зручно для споживача. Цей аспект, у зв'язуванні із цілодобовим режимом роботи, безсумнівно, робить своя справа в цілому комплексі мер, спрямованих на залучення клієнтів, а, отже, і підвищення прибутку.
Атмосфера, що панує в даній аптеці ВАТ «Фармак», повністю відображає стратегію компанії «стати для широких верств споживачів України кращим джерелом товарів для здоров'я й краси», де панувала б атмосфера «ідеального шопинга».
Дана аптека (як і інші аптеки мережі) дотримується формату роздробу, що припускає унікальну для України відкриту форму торгівлі.
Одним з варіантів поліпшення роздрібної торгівлі мережі аптек ВАТ «Фармак» є обіг керівництва підприємства в якусь фірму, що робить консультаційні послуги й пропонує програму підвищення ефективності діяльності фармацевтичних підприємств. Пропонована програма сприяє підвищенню стабільності фірми на ринку, що дуже актуально в умовах різко зростаючої конкуренції ринку роздрібної торгівлі.
Мети складання й реалізації даної програми:
- підвищення товарообігу в 1,3 - 2,5 разів;
- підвищення прибутковості;
- підвищення мотивації й ефективності роботи персоналу, впровадження системи контролю й обліку з ліквідацією недостач;
- підвищення керованості персоналом і його кількісна і якісна оптимізація;
- настроювання асортиментів із заповненням його прибутковим і ліквідним товаром;
- забезпечення оборотними коштами (кредити банків і інвестиційних компаній).
Для подальшого розвитку фірми, завоювання нового ринку збуту, зміцнення конкурентоспроможності фірми необхідно в першу чергу знизити вартість реалізованої продукції. Зниження вартості раціонально зробити двома способами:
1. Зниження собівартості продукції за рахунок зниження складських видатків і видатків на транспортування.
2. Зниження вартості продукції шляхом усунення посередників між споживачами й виробником, тому що будь-який посередник бере певний відсоток від вартості продукції за проведені їм роботи.
Виходячи із цього, пропонується провести рекламну компанію продукції ВАТ “Фармак”, а потім провести детальні маркетингові дослідження з метою подальшого поліпшення фінансового стану фірми.



1. Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України // Відомості Верховної Ради 2004, № 4, стор. 28;
2. Господарський кодекс України: Кодекс України від 16.01.2003 № 436-IV // Професійна правова електронна пошукова система « Експерт-Юрист».
3. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку № 17 «Податок на прибуток»: Наказ Міністерства фінансів України № 353 від 28.12.2004. Професійна правова електронна пошукова система « Експерт-Юрист».
4. Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 30.03.03 № 80 «Правила відпустки (реалізації) лікарських засобів в аптечних організаціях».
5. Лист Департаменту державного контролю якості,
ефективності, безпеки лікарських засобів і медичної техніки Мінздраву України від 02.08.05 № 293-22/94.
6. Лист Мінздраву України від 28.12.04 №2510/ 14329-32 «Про заходи щодо посилення контролю за призначенням ліків».
7. Лист Міністерства економіки України від 17.11.03 № 7-1279 «Про порядок формування цін на лікарські засоби».
8. Лист Міністерства економіки України від 30.12.04 № 7-1470 «Про порядок установлення й застосування оптових про торговельних надбавок до цін на життєво необхідні й найважливіші лікарські засоби».
9. Академія ринку: Маркетинг/ Пер. Із фр. А.Дайан, Ф.Букерель, Р.Ланкар і ін. - М: Економіка,2005.-571с.
10. Андрєєва О.Д. Технологія бізнесу: Маркетинг: Навчальна допомога.- М.: Справа, 2005.
11. Апазов А.Д. Цілодобові й чергові аптеки // Фармацевтичний вісник.- 2006.- №24.
12. Балабанів И. Т. Основи фінансового менеджменту / И. Т. Балабанів. - М.: Фінанси й статистика, 2003. - 384 с.
13. Бланк И.А. Основи фінансового менеджменту. Т.2. / И.А. Бланк. - К.: Ника-Центр, 2004. -232 с.
14. Горфинкель В.Я. Економіка підприємства. / Горфинкель В.Я., Швандар В.А. - М.: Юнити, 2004. - 718 с.
15. Денисова М. Формуємо аптечні асортименти // Нова Аптека.-2006.- №:6.
16. Жиряева Е.В. Товарознавство. 2-е изд.- Спб.: Питер, 2002.- 416 с.: іл.-2003 -416 с.
17. Іванова О. Перша провінційна аптека // Фармацевтичний вісник.- 2005.- №39.
18. Іванова О. Працюючи єдиною командою // Московські Аптеки.- 2005.-№6.
19. Кантор Е.Л. Економіка підприємства / Е.Л. Кантор - З-Пб.: Питер, 2005. - 352 с.
20. Ковальов В.В. Фінансовий аналіз: Керування капіталом. Вибір інвестицій. Аналіз звітності. - Москва: Фінанси й статистика, 2004. - 432 с.
21. Колас Б. Керування фінансовою діяльністю підприємства. Проблеми, концепції, методи / Б. Колас - М., Фінанси, ЮНИТИ, 2004. - 452 с.
22. Коломиец М.В. Як зробити вашу аптеку кращої // Нова Аптека.-2003.- №12.
23. Кононова С.В., Олійник Г.А., Соколова Н.Н. Регіональний
фармацевтичний комплекс: удосконалюємо державне регулювання // Нова Аптека.-2004.- №6.
24. Крейнина М. Н. Підсумкова оцінка ефективності господарської діяльності підприємства / М.Н. Крейнина. - М.: Фінанси й статистика, 2004. - 168 с.
25. Котлер Ф. «Маркетинг менеджмент» Переклад з англ. За редакцією
Л.Н.Волковій, Ю.Н.Каптуревского.- СПБ: Петербург, 2004-752 з.: илл.- ( серія «Теорія й практика менеджменту»).
26. Кочетков В. Оцінка готового бізнесу // Аптечна справа.- 2003.- №2.
27. Макарова В.Л. Довідник економічного інструментарію/ В.Л.Макаров, Н.Е. Христолюбова, Е.Г. Яковенко.- М. ЗАТ Изд-В « Економіка», 2003.
28. Маркин Н. Ексклюзивні дистриб'ютори // Провізор. - 2004.- №14.
29. Мельничук Е.И. Ціноутворення // Нова Аптека.- 2005.- №12.
30. Менеджмент, маркетинг і економіка утворення: Навчальна допомога / під ред. А.П.Егоршина, Н.Д.Никанорова.- Н.Новгород: НІМБ , 2004.
31. Мильнер Б.З. Теорія організації: Підручник.- 4-е изд., перераб. і доп.М.: ИНФРА-М, 2005.- 648.
32. Мусатов А. Аптечний бізнес розцвітає // Відомості.- 2004.
32. Немченко А.С., Немченко О.А. Організаційно-економічні
проблеми реалізації парафармацевтичних товарів у Росії й за рубежем // Провізор.- 2005.
33. Оконенко Л.Б., Перевозчикова В.Ю. Потреба в товарах аптечних асортиментів: як вивчати й аналізувати попит // Нова Аптека.- 2004.- №6.
34. Організація виробництва на підприємстві (фірмі): Учеб. допомога / Під ред. О.И.Волкова, О.В.Дев'яткіна.- М.: ИНФРА-М,2004.- 448.
35. Савицька Г. В. Аналіз господарської діяльності підприємства / Г. В. Савицька - Мінськ: Нове знання. 2004. - 687 с.
36. Селезньов В.В. Основи ринкової економіки України. / В.В. Селезньов - К.: А.С.К. 2004. - 544 с.
37. Селезньова Н. Н. Фінансовий аналіз: навчальна допомога / Н. Н. Селезньова, А. Ф. Ионова. - М.: Юнити-Дана, 2005. - 479 с.
38. Товарознавство. Підручник.- М.: А-М, 2005.- 544 с. - (Вище утворення).
39. Товарознавство й експертиза споживчих товарів: Підручник Шевченко В.В., Ермилова И.А., Вытовтов А.А., Герасимова В.А.,Дмитриченко М.И., Лазарєв Е.Н., Мавлютенкова С.М., Нилова Л.П. і ін.- М.: ИНФРА-М, 2005.-544
37. Топорков А.А. Контроль якості, ефективності й безпеці ЛС // Нова аптека.- 2005.- №12.
40.
41. Филимоненков А. С. Фінанси підприємств: навчальна допомога / А. С. Филимоненков. - К.: Ника-Центр, 2005. - 280 с.
42. Анікін П. Фокуси із прибутком у рамках МСФО // Консультант, № 17, 2005, стор. 16.
43. Електронний ресурс: http://www.farmak.ua
44. Електронний ресурс: http://www.cis2004.ru
45. Електронний ресурс: http://www.aup.ru
46. Електронний ресурс: http://www.bizbook.ru
47. Електронний ресурс: http://www.marketing.spb.ru/read.htm.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 2093.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.