У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОРГАНІЗАЦІЯ І МЕТОДИКА ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ В КОНКУРЕНТНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Количество страниц 367
ВУЗ ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1. Економічний аналіз: розвиток, стан, тенденції
1.1.Генезис економічного аналізу в Україні та світі
1.2.Сучасний економічний аналіз та його місце в системі управління
1.3.Предмет і об’єкти, міжгрупові зв’язки суб’єктів економічного аналізу
ВИСНОВКИ ДО ПЕРШОГО РОЗДІЛУ
РОЗДІЛ 2. Організація економічного аналізу діяльності суб’єкта господарювання в конкурентному середовищі
2.1. Оцінка стану економічного аналізу на промислових підприємствах
2.2. Інформаційно-нормативне забезпечення виконання аналітичних процедур
2.3. Організація внутрішньогосподарського економічного аналізу: кадрове забезпечення
ВИСНОВКИ ДО ДРУГОГО РОЗДІЛУ
РОЗДІЛ 3. Удосконалення методики економічного аналізу в комп’ютерному середовищі
3.1. Комп’ютеризація економічного аналізу в системі автоматизації управління підприємства
3.2. Розвиток методики внутрішньогосподарського економічного аналізу діяльності суб’єкта господарювання
3.3. Реалізація методики економічного аналізу на основі інформаційно-комп’ютерних технологій
ВИСНОВКИ ДО ТРЕТЬОГО РОЗДІЛУ
ВИСНОВКИ
ДОДАТКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП


Актуальність теми. Зміни в суспільному устрої України, інтеграційні процеси у світове співтовариство зумовлюють суттєві перетворення у сфері господарювання. Для ефективного здійснення своєї господарської діяльності підприємствам в умовах жорсткої конкуренції слід оперативно реагувати на будь-які зміни факторів зовнішнього середовища, чітко прослідкувати зміну своєї рейтингової позиції на ринку серед конкурентів, оцінити позитивні та негативні тенденції зміни власної діяльності та діяльності підприємств-конкурентів з позиції інвесторів і кредиторів. Такі дії вимагають якісної та кваліфікованої діагностики, оцінки та прогнозування даних про майновий потенціал і результати діяльності суб’єктів господарювання, що забезпечується системою економічного аналізу. Її низька якість є одним із суттєвих факторів необґрунтованості управлінських рішень, і, відповідно, неефективного управління підприємствами та банкрутства. За даними Держкомстату в Україні кількість збанкрутілих підприємств в середньому зростає на 12 %.
Диференціація та інтеграція економічних наук, трансформаційні процеси в економіці України, розвиток конкурентного середовища надають нового змісту економічному аналізу, змінюють його завдання, суб’єкти та об’єкти. Наслідком таких тенденцій стає удосконалення підходів до організації економічного аналізу та методик його здійснення. Однак нині відповідні рекомендації відсутні або не вирішують визначені питання комплексно. В результаті економічний аналіз втрачає свою ефективність, що зумовлює необхідність здійснення наукових досліджень.
Вивченням теоретичних засад організації та методики економічного аналізу займалися за радянської доби видатні вчені, зокрема, М.І. Баканов, С.Б. Барнгольц, Н.Р. Вейцман, М.В. Дембінський, І.І. Каракоз, М.З. Кауфман, В.І. Самборський, С.К. Татур, А.Д. Шеремет. Проблемам адаптації організації та методики економічного аналізу до сучасних умов господарювання присвятили свої праці Н.С. Барабаш, Ф.Ф. Бутинець, Л.Л. Єрмолович, І.П. Житна, З.М. Зав’ялова, В.В. Ковальов, Т.М. Ковальчук, Л.І. Кравченко, І.Д. Лазаришина, М.В. Мельник, Є.В. Мних, О.В. Олійник, Г.В. Савицька, В.К. Савчук, В.І. Стражев, С.К. Татур, І.Д. Фаріон, Ю.С. Цал-Цалко, В.О. Шевчук, С.І. Шкарабан, М.Г. Чумаченко; вчені інших країн: Т.П. Карлін (T.P. Carlin), М. Єжемовська (М. Jerzemowska), Б. Міхерда (В. Micherda), В. Скочилас (W. Skoczylas), Я. Суловська (J. Sułowska), Е. Вислоцька (Е. Wysłocka).
Питання організації та методики економічного аналізу розглядали у дисертаційних роботах українські дослідники: Н.І. Власюк (2000 р.); І.В. Буфатіна (2002 р.); Л.М. Уніят (2005 р.); Л.Є. Шульженко (2005 р.) та ін. В цих роботах знайшли вирішення питання методичного забезпечення окремих об’єктів економічного аналізу.
Не применшуючи ролі здійснених досліджень для розвитку економічного аналізу, слід відмітити невизначеність у вітчизняній науковій літературі змістовного наповнення економічного аналізу, його об’єктів, предмету, суб’єктів; вимог до особи, яка проводить економічний аналіз, і змісту її знань; відсутність методики проведення внутрішньогосподарського економічного аналізу в умовах нової економіки; недостатність висвітлення аспектів використання комп’ютерних технологій для організаційного та методичного забезпечення економічного аналізу. Необхідність вирішення окреслених питань та їх вплив на розвиток економіки підприємств і суспільства в цілому обумовлює актуальність обраної теми дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Житомирського державного технологічного університету за темою № 311 “Аналітичне забезпечення економічної діяльності в контексті інтеграції України в Європейський союз” (номер державної реєстрації 0106U008457). У межах наукової програми автором виконані дослідження, пов’язані з теоретичним обґрунтуванням та удосконаленням організації та методики економічного аналізу діяльності суб’єкта господарювання в конкурентному середовищі, розробкою пропозицій і рекомендацій з удосконалення економічного аналізу в умовах комп’ютеризації.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертації полягає в обґрунтуванні теоретико-методичних положень і удосконаленні організації та методики економічного аналізу діяльності суб’єкта господарювання в конкурентному середовищі.
Для досягнення мети в дисертації поставлено такі завдання:
– дослідити генезис економічного аналізу для виявлення основних тенденцій його організації та проведення;
– визначити функціональне призначення економічного аналізу та уточнити його завдання з метою теоретичного обґрунтування підходів до організації та методики економічного аналізу в конкурентному середовищі;
– розглянути систему інформаційного забезпечення аналітичних досліджень та встановити якісні вимоги до інформації для виявлення резервів господарювання, підвищення оперативності, ефективності функціонування системи економічного аналізу;
– дослідити нормативне регулювання економічного аналізу як на макро-, так і на мікрорівні для оцінки ступеня регламентації аналітичної роботи і виявлення нерозроблених елементів методики економічного аналізу в умовах нової економіки;
– встановити порядок вибору форми організації економічного аналізу з метою підвищення якості забезпечення потреб в аналітичній інформації;
– сформувати вимоги до аналітиків як системи теоретичних знань та практичних навиків для удосконалення кваліфікаційного рівня цих осіб та підвищення ефективності проведення економічного аналізу;
– з’ясувати відповідність існуючої методики проведення внутрішньо-господарського економічного аналізу ринковим умовам із урахуванням розширення сфери аналітичних досліджень для застосування в діяльності підприємств в умовах використання комп’ютерних технологій;
– визначити критерії вибору суб’єктами господарювання програм автоматизації економічного аналізу для забезпечення обґрунтованості та підвищення оперативності управлінських рішень.
Об’єктом дослідження є система економічного аналізу діяльності суб’єктів господарювання України.
Предметом дослідження є сукупність теоретико-методичних і організаційно-практичних засад економічного аналізу діяльності суб’єктів господарювання в конкурентному середовищі.
Методи дослідження. У ході дослідження застосовано загальнонаукові та спеціальні методи пізнання. При дослідженні розвитку економічного аналізу в контексті генезису економіки використовувався історичний метод, що дозволило удосконалити теоретичні засади економічного аналізу за ринкових відносин. Методи теоретичного узагальнення, групування і порівняння дали можливість уточнити понятійний апарат дисертаційної роботи в частині трактування сутності економічного аналізу, об’єктів і предмету економічного аналізу, облікової, економічної та аналітичної інформації, організації і методики економічного аналізу. За допомогою абстрактно-логічного методу та моделювання визначено послідовність етапів організації та методики проведення внутрішньогосподарського економічного аналізу. Методи спостереження та співставлення використовувалися для визначення стану економічного аналізу суб’єктів господарювання. За допомогою методів індукції і дедукції, причинно-наслідкового зв’язку удосконалено класифікацію економічного аналізу, виявлено місце економічної та аналітичної інформації в системі інформаційного забезпечення економічного аналізу.
Теоретико-емпіричною основою дослідження є наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з проблем організації та методики економічного аналізу, матеріали конференцій і семінарів з проблем теорії та практики економічного аналізу, опубліковані статистичні дані, законодавчі та нормативні документи України, результати анкетування щодо організації та проведення аналітичної роботи на промислових підприємствах.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в обґрунтуванні теоретичних положень і розробці рекомендацій з удосконалення організації та методики економічного аналізу суб’єкта господарювання, що сприятиме визначенню доцільності управлінських рішень в конкурентному середовищі.
У процесі проведеного дослідження отримано наступні результати, яким характерна наукова новизна:
вперше одержано:
– розмежування визначення предмету та об’єктів економічного аналізу як практичної діяльності, галузі наукових знань та навчальної дисципліни і класифікацію суб’єктів здійснення в розрізі трьох форм прояву, що дозволило уточнити місце економічного аналізу в системі економічних наук, визначити його змістовне наповнення і завдання (С. 70-74);
– класифікатор вимог до аналітика (зокрема, економічна освіта та досвід роботи, володіння прийомами аналізу, технологією аналітичної роботи, навиками організації різних видів аналізу, знання комп’ютерної техніки, особливостей економічних процесів та взаємозв’язків між ними, володіння здібностями висувати і обґрунтовувати гіпотези про причинно-наслідкові зв’язки між економічними явищами та процесами) як бази для об’єктивної оцінки можливостей спеціаліста здійснювати аналітичні процедури та забезпечити належну якість економічного аналізу (С. 121-124);
удосконалено:
– перелік завдань економічного аналізу, представлених у формі “дерева завдань”, за допомогою якого визначаються можливі альтернативні рішення та ураховуються внутрішні та зовнішні фактори й причини, що зумовили позитивні та негативні зміни у діяльності підприємства в конкурентному середовищі (С. 43-45);
– механізм вибору форми організації економічного аналізу залежно від розмірів та виду діяльності підприємства, а також послідовність організації аналітичної роботи на промислових підприємствах для створення інформаційної бази процесу прийняття управлінських рішень, забезпечення швидкого реагування на зміни зовнішнього та внутрішнього середовища (С. 126-129);
– систему інформаційного забезпечення економічного аналізу в частині уточнення переліку складових елементів економічної (облікової, планової, нормативної) та іншої (технічної, технологічної, соціальної, інформації про вплив факторів зовнішнього середовища) інформації, що дозволило обґрунтувати єдиний підхід щодо трактування елементів вхідної та вихідної інформації у системі економічного аналізу (С. 102-105);
– нормативне регулювання економічного аналізу шляхом побудови ієрархії його рівнів (вихідні правові норми щодо діяльності підприємств, нормативні акти вищих органів влади з організації і проведення економічного аналізу, галузевих міністерств, суб’єктів господарювання) для чіткого встановлення положень щодо раціональної організації та методики проведення, строків і порядку подання зведених результатів аналізу за видами економічної діяльності та суб’єктами господарювання (С. 97);
дістало подальший розвиток:
– уточнення змісту організації економічного аналізу (система раціональних, скоординованих дій в процесі вивчення об’єкта спостереження відповідно до визначених завдань) та її теоретичне обґрунтування, яке полягає у формулюванні чотирьох складових – кадрове, інформаційне, методичне, технічне забезпечення, що сприятиме своєчасному здійсненню аналізу за мінімальних витрат засобів і праці та забезпеченню реальності й корисності економічної інформації (С. 92);
– теоретичні засади внутрішньогосподарського економічного аналізу діяльності суб’єкта господарювання в частині розробки методики аналітичної оцінки нематеріальних активів, що забезпечує доповнення системи показників та стандартизації їх розрахунку, уніфікацію категоріального апарату і об’єктивну оцінку стану підприємств у конкурентному середовищі (С. 163-164, 173-180);
– модульна структура аналітичної підсистеми в програмі “1С:Предприятие 7.7”, яка враховує організаційні та методичні аспекти економічного аналізу та забезпечить оперативність, глибину, дієвість та точність результатів аналітичних розрахунків (С. 182-184).
Практичне значення одержаних результатів полягає у розробці рекомендацій з удосконалення порядку організації та методики проведення економічного аналізу на промислових підприємствах в умовах конкуренції. В практичну діяльність впроваджено основні такі теоретичні та прикладні розробки:
– методику внутрішньогосподарського економічного аналізу, яка охоплює: аналіз результатів маркетингових досліджень, фінансового стану і використання ресурсів, інвестиційної діяльності, ймовірності банкрутства, прогнозний аналіз, і містить оптимальний перелік показників за кожним блоком, що дає можливість Житомирській обласній державній адміністрації оцінювати діяльність госпрозрахункових підприємств, які перебувають у комунальній власності, а також здійснювати аналітичні дослідження за галузями економічної діяльності, до яких вони належать, і у регіональному розрізі (довідка № 246-11/0-01д/111 від 17.01.2008 р.);
– методику поточного економічного аналізу наявності та ефективності використання нематеріальних активів з переліком показників та аналітичних таблиць, застосування якої дозволить прослідкувати за динамікою зміни у складі нематеріальних активів, оцінити повноту забезпеченості ними та виявити основні резерви зростання ефективності використання цих об’єктів; модульна структура комп’ютерної системи проведення економічного аналізу, яка є основою для організації автоматизованого робочого місця аналітика, що дозволяє реалізовувати закладену методику економічного аналізу без значних витрат часу та ресурсів; Посадова інструкція аналітика, в якій передбачені сфера компетенції, професійно-кваліфікаційні вимоги, що забезпечує оцінку економічної доцільності прийняття управлінських рішень та встановлення відповідальності аналітика за здійснену роботу (ВАТ “Соколівський кар’єр” (довідка № 180/7-246 від 11.04.2007 р.));
– систему показників зовнішнього фінансового аналізу із стандартизованим та рекомендаційним характером, що зумовлено потребами користувачів цієї інформації, і дає можливість їх порівняння; умови та порядок проведення економічного аналізу як одного з видів аудиторських послуг на організаційному та методичному рівнях (Аудиторська палата України (довідка № 2-181 від 21.05.2007 р.);
– уточнений зміст основних понять економічного аналізу, використаний при розробці програм і навчально-методичного забезпечення курсів “Економічний аналіз (теорія)”, “Економічний аналіз”, “Фінансовий аналіз”, “Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті”, “Звітність підприємств” в Житомирському державному технологічному університеті (довідка № 44-45/769 від 15.05.2007 р.).
Особистий внесок дисертанта. Дисертація є самостійно виконаним науковим дослідженням. Всі розробки та пропозиції, що містяться в роботі, належать особисто автору. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті ідеї та положення, які є результатом особистої роботи здобувача, що полягає у дослідженні комплексу питань, пов’язаних з удосконаленням організації та методики економічного аналізу діяльності суб’єкта господарювання в конкурентному середовищі.
Апробація результатів дисертації. Основні результати дослідження, викладені в дисертації, доповідалися та обговорювалися на: науково-практичних конференціях: “Науковий потенціал світу ’2004” (м. Дніпропетровськ, 1-15 листопада 2004 р.); “Наука і освіта 2005” (м. Дніпропетровськ, 07-21 лютого 2005 р.); “Динаміка наукових досліджень ’2005” (м. Дніпропетровськ, 20-30 червня 2005 р.); XXXІ міжвузівській конференції, присвяченій Дню університету (м. Житомир, 14-16 березня 2006 р.); “Соціально-економічні, політичні та культурні оцінки і прогнози на рубежі двох тисячоліть” (м. Тернопіль, 17 квітня 2007 р.); “XXI століття: Наука. Технологія. Освіта” (м. Мукачево, 31 травня – 1 червня 2007 р.); наукових конференціях: “Зимові читання, присвячені ідеям проф. П.П. Німчинова та проф. І.В. Малишева” (27-28 лютого 2007 р.); “Развитие бухгалтерского учета и контроля в контексте европейской интеграции” (м. Краматорськ, 19-20 травня 2005 р.); “Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: традиції, проблеми, перспективи” (м. Київ, 27 березня 2007 р.).
Публікації. За результатами дисертаційної роботи опубліковано 11 наукових статей у фахових виданнях загальним обсягом 7,56 друк. арк., 10 тез доповідей загальним обсягом 1,92 друк. арк.; в інших публікаціях (посібниках і підручниках), виданих у співавторстві, в дисертації використані лише ті положення, які є результатом особистого дослідження здобувача (8,67 друк. арк.), в монографічних виданнях особисто автору належить 0,95 друк. арк.

Список литературы ВИСНОВКИ


У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано нове вирішення наукового завдання, що полягає у теоретичному обґрунтуванні порядку організації та проведення економічного аналізу діяльності суб’єкта господарювання в конкурентному середовищі та розробці практичних рекомендацій щодо застосування аналітичних методик. Основні висновки, що підтверджують результати проведеного дослідження, мають наступне трактування.
1. Неоднозначність розуміння змістовного наповнення й значення економічного аналізу в умовах нової економіки призводить до неможливості його подальшого вдосконалення. У зв’язку з цим обґрунтовано, що економічний аналіз сформувався у результаті диференціації й інтеграції економічних наук і полягає в комплексному та взаємопов’язаному дослідженні економічних явищ та процесів, визначенні на цій основі причинно-наслідкових зв’язків і тенденцій розвитку з метою обґрунтування та оцінки ефективності управлінських рішень. Враховуючи, що завдання економічного аналізу мають принципові відмінності в практичній, науковій сфері та в процесі підготовки фахівців, розмежовано предмет, об’єкти та суб’єкти економічного аналізу як галузі наукових знань, практичної діяльності, навчальної дисципліни.
2. Відсутність чіткої системи нормативно-правових документів, що регламентують здійснення аналітичних робіт, спричиняє зниження їх якості. Визначено рівні нормативного регулювання економічного аналізу: 1) вихідні правові норми щодо господарської діяльності підприємств, нормативні документи Держкомстату України; 2) нормативні документи вищих органів влади щодо проведення економічного аналізу; 3) інструкції, положення, вказівки галузевих міністерств щодо організації та проведення економічного аналізу, нормативні документи Фонду державного майна та Державної податкової адміністрації України; 4) положення суб’єктів господарювання щодо організації економічної роботи. Виділені рівні враховують регулювання безпосередньо економічного аналізу як практичної діяльності (за видами економічної діяльності) і бухгалтерського обліку як його інформаційної бази.
3. З трансформацією суспільно-економічних відносин, розвитком конкурентного середовища пов’язана зміна завдань економічного аналізу, структурування яких представлено у формі “дерева завдань” і систематизовано у такі групи: 1) визначення показників діяльності підприємства, його структурних підрозділів за певні проміжки часу; 2) діагностика стану підприємства; 3) пошук резервів господарювання. Виконання підприємством вищенаведених завдань з відповідною деталізацією передбачає повну реалізацію оціночної, діагностичної та пошукової функцій економічного аналізу для підвищення рівня його організації та проведення.
4. Посилення вимог управлінського персоналу до інформаційної бази прийняття рішень вимагає перегляду наукових підходів до організації економічного аналізу. Відповідно, під організацією економічного аналізу розуміємо систему раціональних, скоординованих дій в процесі вивчення об’єкта спостереження відповідно до визначених завдань. Складовими раціональної організації аналітичної роботи мають бути кадрове, інформаційне, методичне та технічне забезпечення. В розвиток цих позицій сформовано механізм вибору форми організації економічного аналізу та визначено послідовність організації аналітичної роботи на підприємстві (зокрема, вибір організаційної форми економічного аналізу, розробка плану і програми його проведення, встановлення відповідальних осіб, аналітична обробка вхідної інформації, вибір методик аналізу). Дотримання наданих рекомендацій дозволяє організувати аналітичний процес за мінімальних витрат засобів і праці та досягати найвищого рівня реальності результатів за рахунок забезпечення корисності облікової інформації.
5. Результативність економічного аналізу залежить від якості інформаційної бази, для формування якої: по-перше, доповнено і уточнено складові інформаційного забезпечення аналітичних робіт в частині трактування елементів вхідної та вихідної інформації; по-друге, запропоновано дії аналітика, спрямовані на підготовку (відповідно вимогам до облікової інформації – суттєвості, корисності, змістовності, достовірності, належного формату) та перевірку інформації (з використанням прийомів документального контролю), усунення можливості її викривлення.
6. Ускладнення господарських зв’язків, диференціація видів діяльності, паралельне функціонування різних форм власності істотно змінили вимоги, що висуваються до професійної підготовки спеціалістів, які займаються організацією та проведенням економічного аналізу. Розроблено класифікатор вимог до аналітика, що містить перелік теоретичних базових знань та сформованих у процесі практичної діяльності навиків і вмінь, для забезпечення належної повноти й обґрунтованості, результативності економічного аналізу в умовах конкурентного середовища. Сформовано зміст Посадової інструкції аналітика, яка містить професійно-кваліфікаційні вимоги, що сприяє визначенню рівня професійної придатності виконавців аналітичних робіт для оцінки економічної доцільності прийняття управлінських рішень.
7. З метою забезпечення інформаційних потреб різних груп користувачів і адаптації до динамічних змін конкурентного середовища удосконалено методику внутрішньогосподарського економічного аналізу в частині розробки аналітичних методик нових об’єктів (нематеріальні активи, гудвіл, інтелектуальний капітал, цінні папери, якість фінансових результатів і результати зовнішніх досліджень), систематизованого порядку здійснення економічного аналізу за видами господарської діяльності, системи оціночних аналітичних і синтетичних показників. Наведені пропозиції надають можливість порівняння даних підприємств за видами економічної діяльності й у регіональному розрізі.
8. Для практичної реалізації в комп’ютерному середовищі запропонованої методики внутрішньогосподарського економічного аналізу обрано програму автоматизації бухгалтерського обліку “1С:Предприятие 7.7”, де пропонується створити аналітичну підсистему для забезпечення автоматичного формування інформаційної бази економічного аналізу. Запропонований набір модулів аналітичних методик передбачає розширення кола об’єктів економічного аналізу і підвищення достовірності, оперативності та повноти його проведення.



Список використаних джерел:

1. Абрютина М.С., Грачев А.В. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учебно-практическое пособие. – М.: Издательство «Дело и Сервис», 1998. – 256 с.
2. Австрийская школа в политической экономии: К. Менгер, Е. Бем-Баверк, Ф. Визер. – М., 1992, с. 115
3. Автоматизированные информационные технологии в экономике: Учебник / М.И. Семенов, И.Т. Трубилин, В.И. Лойко, Т.П. Барановская; Под общ. ред. И.Т. Трубилина. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 416 с.
4. Аксененко А. Организация оперативного анализа // Бухгалтерский учет. – 1965. – № 9. – С. 26-30.
5. Акулич Ю.И., Акулич В.В. Анализ нематериальных активов // Планово-экономический отдел. – 2003.– № 4. – С. 50-54.
6. Акулов В.Б., Рудаков М.Н. К характеристике субъекта стратегического менеджмента // Проблемы теории и практики управления. – 1998. – № 4. – С. 112-115.
7. Алибеков Ш.И. Сущность и содержание специальных познаний эксперта-бухгалтера // Управленческий учет. – 2006. – № 2. – С. 67-73
8. Альфа і омега бухгалтерського обліку або моя болісна несповідь / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП “Рута”, 2007. – 328 с.
9. Анализ производственно-финансовой деятельности автотранспортного предприятия. / Голованенко С.Л., Маслова Т.И., Жарова О.М. Издательское объединение “Вища школа”, 1973. – 280 с.
10. Анализ финансово-хозяйственной деятельности предприятий (объединений): Учебник. / Под ред. В.А. Раевского. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Финансы и статистика, 1988. – 415 с.
11. Анализ хозяйственной деятельности бюджетных организаций: Учебное пособие. / Д.А. Панков, Е.А. Головкова, Л.В. Пашковская и др.; Под общ ред. Д.А. Панкова, Е.А. Головковой. – М.: Новое знание, 2002. – 409 с.
12. Анализ хозяйственной деятельности в промышленности: Учебник / В.И. Стражев, Л.А. Богдановская, О.Ф. Мигун и др.; Под общ. ред. В.И. Стражева. – 5-е изд., перераб. и доп. – Мн.: Выш. шк., 2003. – 480 с.
13. Анализ хозяйственной деятельности в промышленности: Учебник / Н.А. Русак, В.И. Стражев, О.В. Мигулин и др.; Под общей ред. В.И. Стражева. – Мн.: Выш. шк., 1998. – 398 с.
14. Анализ хозяйственной деятельности предприятий пищевой промышленности. / Под ред. проф. М.И. Солопенка. – М.: Пищевая промышленность, 1978. – 343 с.
15. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие / Под общ. ред. Л.Л. Ермолович. – Мн.: Интерпресс; Экоперспектива, 2001. – 576 с.
16. Анализ хозяйственной деятельности: Учебник / И.А. Белобжецкий, В.А. Белобородова, М.Ф. Дьячков и др.; Под ред. В.А. Белобородовой. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Финансы и статистика, 1985. – 352 с.
17. Антология учетной мысли. Из истории бухгалтерии / Сост. Д.В. Назаров, М.Ю. Медведев. – М.: Экономистъ, 2006. – 352 с.
18. Апчерч А. Управленческий учет: принципы и практика: Пер. с англ. / Под ред. Я.В. Соколова, И.А. Смирновой. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 952 с.
19. Аринушкин Н.С. Место балансоведения в ряду других наук // Вестник И.Г.Б.Э. – 1930. – № 7. – С. 611-614.
20. Баканов М.И., Мельник М.В., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа: Учебник. / Под ред. М.И. Баканова. – 5-е изд., перераб. и доп. – М.: Финансы и статистика, 2006. – 536 с.
21. Баканов М.И., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа: Учебник. – 4-е изд., доп. и перераб. – М.: Финансы и статистика, 1999. – 416 с.
22. Баканов М.И. и др. Экономический анализ. (Теория, история, современное состояние, перспективы). – М.: «Финансы», 1976. – 264 с.
23. Баканов М.И., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа: – М.: Финансы и статистика, 1981. – 262 с.
24. Баканов М.И., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа: Учебник. – 4-е изд., доп. и перераб. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 416 с.
25. Барабаш Н.С. Аналіз матеріальних ресурсів у системі управління виробничою діяльністю підприємства // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Обліково-аналітичні системи: глобальний і національний аспекти”, 16-17 травня 2006 року. – Полтава: РВЦ ПУСКУ, 2006. – Ч. 2. – С. 5-7
26. Барабаш Н.С. Аналіз природнокліматичних умов діяльності сільськогосподарських підприємств // Тези доповідей науково-практичної конференції “Обліково-аналітичне забезпечення системи менеджменту підприємства”. – Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2007. – С. 12
27. Барабаш Н.С., Кравченко Г.О., Никонович М.О. Особливості аналізу оптової реалізації товарів // Вісник Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”. Збірник наукових праць. Тематичний випуск: Розвиток обліку та аудиту як основи інформаційно-аналітичної системи підприємства. – Харків: НТУ “ХПІ”. – 2005. – № 58. т. 3. – С. 79-80
28. Барановська Т.В. Облікова політика підприємств в Україні: теорія і практика // Автореф... на здобуття наукового ступеня к.е.н., спеціальності 08.06.04 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит. – Київ, 2005.
29. Барановська Т.В. Облікова політика як фактор впливу на результати аналітичних досліджень // Вісник ЖДТУ. – 2003. – № 1 (23). – С. 30-34.
30. Барнгольц С.Б. Формирование единой системы экономического анализа на современном этапе развитого социализма // Тезисы докладов Всесоюзного научно-практического совещания «Организация и методы экономического анализа в промышленности», Пленарное заседание. – М., 1983. – С. 56.
31. Барнгольц С.Б. Организационные вопросы анализа хозяйственной деятельности // Бухгалтерский учет. – 1938. – № 7. – С. 23-27.
32. Барнгольц С.Б. Экономический анализ хозяйственной деятельности на современном этапе развития. – М.: Финансы и статистика, 1984. – 214 с.
33. Барнгольц С.Б., Ветчинин В.Г., Ламыкин И.А., Таций Г.М. Экономический анализ хозяйственной деятельности предприятий и объединений / Под ред. С.Б. Барнгольц и Г.М. Тация. – М.: Финансы, 1975. – 518 с.
34. Барнгольц С.Б., Мельник М.В. Методология экономического анализа деятельности хозяйствующего субъекта: Учеб. пособие. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 204 с.
35. Басманов И. Об организации экономического анализа на предприятии // Бухгалтерский учет. – 1963. – № 9. – С. 33-39.
36. Басовский Л.Е. Теория экономического анализа: Учебное пособие. – М.: Ермолович Л.Л., Сивчик Л.Г., Толкач Г.В., Щитникова И.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие / под общ. ред. Л.Л. Ермолович. – Мн.: Интерпрессервис; Экоперспектива, 2001. – 576 с.
37. Беспалова А.Г., Іонін Є.Є. Стандарти обліку та звітності як інформаційні передумови аналізу // Трансформація курсу “Економічний аналіз діяльності підприємства”: Тези доповідей міжнар. наук.-метод. конф. 16-17 трав. 2002 р. / Відп. за вип. Л.М. Кіндрацька. – К.: КНЕУ, 2002. – 596 с. – С. 22-27.
38. Білуха М.Т. Методологія наукових досліджень: Підручник. – К.: АБУ, 2002. – 480 с.
39. Блатов Н.А. Балансоведение. Курс общий. – Ленинград: Изд. “Экономическое образование”, 1928. – 283 с.
40. Большой бухгалтерский словарь / Под ред. А.Н. Азрилияна. – М.: Институт новой экономики, 1999. – 574 с.
41. Борисов А.Б. Большой экономический словарь: – М: Книжный мир, 2001. – 895 с.
42. Бороненкова С.А. Управленческий анализ: Учеб. пособие. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 384 с.
43. Бочаров В.В. Финансовый анализ. – СПб.: Питер, 2003. – 240 с.
44. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік в Україні. Міфологія. Частина 2. – Житомир: ЖДТУ, 2003. – 524 с.
45. Бутинець Ф.Ф., Войналович О.П., Томашевська І.Л. Організація бухгалтерського обліку: Підручник для студентів спеціальності “Облік і аудит” вищих навчальних закладів. / За ред. проф., Заслуженого діяча науки і техніки України Ф.Ф. Бутинця. – 4-е вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2006. – 528 с.
46. Бутинець Ф.Ф., Давидюк Т.В., Євдокимов В.В., Легенчук С.Ф. Інформаційні системи і технології в обліку: Підручник для студентів вищих навчальних закладів. / За ред. д.е.н., проф., Заслуженого діяча науки і техніки України Ф.Ф. Бутинця. – 3-є вид., перероб. і доп. – Житомир: ПП “Рута”, 2007. – 468 с.
47. Бутинець Ф.Ф., Давидюк Т.В., Малюга Н.М., Чижевська Л.В, Бухгалтерський управлінський облік: Підручник для студентів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит” вищих навчальних закладів. / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця; 2-е вид., прероб. і доп. – Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 480 с.
48. Бутко А.Д. Теорія економічного аналізу: Підруч. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2005. – 411 с.
49. Бухгалтерський словник / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП “Рута”, 2001. – 224 с.
50. Вейлл Питер. Искусство менеджмента. – М.: Новости, 1993. – 221 с.
51. Вейцман Н.Р. Курс балансоведения. – М.: Издание Центросоюза, 1927. – 246 с.
52. Внешнеэкономический словарь / Под ред. И.П. Фаминского. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 512 с.
53. Вовк Б. Інформаційне забезпечення економічного аналізу // Вісник Тернопільській академії народного господарства. – 2001. – Випуск 18. – С. 141-142
54. Вопросы философии. – 1962. – № 5. – С. 45
55. Воробейчиков А.П. Анализ хозяйственной деятельности колхоза. – М.: “Статистика”, 1966
56. Гаврилишин Б.Д., Ющенко В.А. Економічна енциклопедія у 3-х томах. – Київ: Видавничий центр „Академія”, 2000. -
57. Гавришко Н. Проблеми розрахунку коефіцієнтів ліквідності // Теорія і практика економічного аналізу: сучасний стан, актуальні проблеми та перспективи розвитку: Збірник тез IV міжнародної науково-практичної конференції (10-12 жовтня 2006 року). – Тернопіль, Економічна думка, 2006. – С. 86-88
58. Гадзевич О.І. Економічний аналіз господарської діяльності підприємств.– Луцьк: 1997. – 159 с.
59. Гальперин Я.М. Основы балансоведения. – Тифлис, 1925.
60. Герич С.И. Предмет и метод экономического анализа // Учет и финансы в колхозах и совхозах. – 1975. – № 6. – С. 34-36
61. Головкова Е.А. Автоматизация учета, анализа и аудита: Учебное пособие / Головкова Е.А., Прохорова Т.В., Шиманский К.А. – Мн.: ООО «Мисанта», 2001. – 220 с.
62. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. № 436-IV
63. Давиденко Н.М. Методологічне забезпечення проведення аналізу фінансового стану підприємств // Вісник ЖДТУ. Економічні науки. – 2003. – № 4 (26). – С. 92-98.
64. Дворецкий В.И. Как организовать экономический анализ на предприятии. – М.: Финансы и статистика, 1988. – 94 с.
65. Дембинский Н.В. Вопросы теории экономического анализа. – М.: “Финансы”, 1973. – 72 с.
66. Дембинский Н.В., Воробейчиков А.П., Куфман М.З. Экономический анализ хозяйственной и финансовой деятельности промышленных предприятий. – Минск, «Беларусь», 1965. – 312 с.
67. Довбенко М. Нобелівська нагорода за розробку теорії асиметричної інформації // Економіка України. Науковий журнал. – 2003. – № 10 (503). – С. 86-90 // www.dovbenko.kiev.ua
68. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 336 від 29.12.2004 р.
69. Донцова Л.В., Никифорова Н.А. Комплексный анализ бухгалтерской отчетности. – 4-е изд., перераб. и доп. – М.: Издательство «Дело и сервис», 2001. – 304 с.
70. Дьячков М.Ф. По поводу экономического анализа // Бухгалтерский учет. – № 11. –1981. – С. 40-42.
71. Еганов Э.А., Молчанов В.И., Параев В.В. О моделировании в геологии // Философия науки. Научное издание по философии, методологии и логике естественных наук. – Новосибирск, 2006. – № 3 (30). – С. 92.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.