У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УДОСКОНАЛЕННЯ ГАЛУЗЕВОЇ СТРУКТУРИ ВИРОБНИЦТВА У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Количество страниц 194
ВУЗ ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Год сдачи 2008
Содержание Вступ
Розділ 1. Теоретико-методологічні аспекти удосконалення галузевої структури виробництва у сільськогосподарських підприємствах……………………………………………………...
1.1. Галузева структура виробництва як категорія: сутність, цільове призначення……………………………………...
1.2. Особливості галузевої структури виробництва в сільському господарстві………………………………………
1.3. Удосконалення галузевої структури виробництва як передумова і фактор ефективного розвитку аграрного підприємництва…………………………………………...
Висновки до розділу 1……………………………………
Розділ 2. Тенденції формування і становлення галузевої структури виробництва в агроформуваннях……………………………
2.1. Тенденції становлення галузевої структури виробництва агроформувань різних агрокліматичних територій регіону……………………………………………………..
2.2. Оцінка формування і розвитку галузевої структури у рослинництві……………………………………………...
2.3. Динаміка галузевих змін у тваринництві……………….
Висновки до розділу 2…………………………………....
Розділ 3. Напрями і механізм удосконалення галузевої структури виробництва в сільськогосподарських підприємствах…...
3.1. Стратегічні основи системного удосконалення галузевої структури виробництва………………………………
3.2. Організаційно-економічний механізм оптимізації виробничої структури агроформувань……………………..
3.3. Соціально-економічний ефект процесу удосконалення галузевої структури виробництва в агроформуваннях...
Висновки до розділу 3……………………………………
Висновки……………………………………………………………………..
Список використаних джерел……………………………………………..
Додатки……………………………………………………………………….

ВСТУП
Актуальність теми дослідження. У результаті реформування на селі відбулися зміни соціально-економічних умов функціонування аграрних під-приємств та їх внутрішньої структури. Основою налагодження сталого розвитку ефективного й рентабельного функціонування цих організаційно-правових структур є фактори, пов’язані з виробничим процесом. Виробницт-во є ядром фінансово-господарської діяльності агроформувань. Підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва шляхом удосконалення його структури пов’язане із необхідністю забезпечення продовольчої безпеки регіону та його економічного розвитку.
Одна з особливостей діяльності сучасних агроформувань – це кількісна і якісна недосконалість галузевої структури виробництва в них, що спричинює випуск неконкурентоспроможної продукції.
Означена проблема особливо актуальна в умовах зростання конкуренції на аграрному ринку, що ускладнює процес реалізації продукції для місцевого виробника та, відповідно, погіршує його фінансове становище. Тому важли-вого значення набуває розробка теоретичних засад удосконалення організа-ційно-виробничого механізму функціонування сільськогосподарських під-приємств і практичних пропозицій щодо оптимізації галузевої структури ви-робництва з урахуванням комплексу економічних, соціальних та природно-екологічних факторів.
Розв’язанню проблем удосконалення виробничої структури та спеціалі-зації агроформувань присвячено низку праць економістів-аграрників – А.П. Азізова, В.Я. Амбросова, В.Г. Андрійчука, І.Ф. Баланюка, О.А. Біттера, В.В. Зіновчука, П.К. Канінського, М.Й. Маліка, В.М. Нелепа, П.Т. Саблука, В.І. Ткачука, В.В. Юрчишина та ін. Однак формування оптимально збалансо-ваної структури виробництва в аграрних підприємствах на рівні досліджува-ного регіону з урахуванням його особливостей потребує поглибленого ви-вчення. Залишаються мало дослідженими теоретико-методологічні основи галузевої структури виробництва.
У виробничо-галузевій сфері проявляються нові тенденції, проте їх ана-літичний моніторинг недостатній, що обмежує можливості з’ясування харак-теру і глибини їх впливу на розвиток сільськогосподарських підприємств. Мало наукових праць присвячено місцю і ролі процесу вдосконалення галу-зевої структури у соціальному розвитку сільських територій.
Дисертаційне дослідження спрямоване на розробку оптимальної струк-тури виробництва, що забезпечить зростання ефективності та рентабельності агроформувань.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисерта-цію виконано як складову науково-дослідної роботи Прикарпатського націо-нального університету імені Василя Стефаника “Підвищення соціально-економічної результативності функціонування виробничо-господарських структур у регіоні” (номер державної реєстрації 0104U002443). У межах нау-кової програми обґрунтовано напрями удосконалення галузевої структури виробництва в агроформуваннях.
Мета та завдання дослідження. Мета роботи полягає в обґрунтуванні та розробці теоретико-методологічних положень і науково-прикладних ре-комендацій щодо вдосконалення галузевої структури виробництва у сільсь-когосподарських підприємствах.
Для досягнення поставленої мети визначено наступні завдання дисерта-ційного дослідження:
• уточнити понятійний апарат, що застосовується при вивченні проблем оптимізації виробничої структури в сільськогосподарських підприємст-вах;
• розкрити особливості формування сучасної виробничої структури в аг-роформуваннях та стратегічні можливості їх зміни;
• визначити напрями вдосконалення виробничої структури в сільськогос-подарських підприємствах;
• обґрунтувати пропозиції стосовно забезпечення ефективного управління процесом удосконалення галузевої структури виробництва підприємств;
• розробити економіко-математичну модель оптимізації виробничої стру-ктури агроформувань;
• здійснити прогноз розвитку сільськогосподарських підприємств регіону з урахуванням результатів оптимізації галузевої структури виробництва.
Предмет та об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є процес удо-сконалення галузевої структури виробництва в сільськогосподарських під-приємствах Івано-Франківської області.
Предметом дослідження є теоретико-методологічні та практичні аспек-ти формування, функціонування та вдосконалення виробничої структури аг-роформувань регіону.
Методи дослідження. Теоретичною і методичною основою дослідження є системний метод пізнання закономірностей розвитку аграрних підприємств, а також низка загальнонаукових і специфічних методів, які в сукупності да-ють змогу детально дослідити процес удосконалення галузевої структури ви-робництва.
Для досягнення визначеної в дисертаційній роботі мети застосовано такі методи: наукової абстракції – для формулювання теоретичних узагальнень і висновків, уточнення понятійного апарату; економіко-математичний – для оптимізації виробничої структури на підприємствах; монографічний – для вивчення особливостей функціонування окремих аграрних підприємств Іва-но-Франківської області; розрахунково-конструктивний – для визначення параметрів прогнозної діяльності агроформувань; статистико-економічний, зокрема його прийоми групування і зведення – для встановлення оптимальних розмірів тваринницьких ферм, порівняльного аналізу – для визначення від-мінностей функціонування агроформувань у часовому та просторовому аспе-ктах; системного аналізу і синтезу – для вивчення характеру і причинно-наслідкових зв’язків, встановлення тенденцій розвитку явищ і процесів в аг-рарному секторі та ін.
Інформаційною базою дослідження стали законодавчі та нормативні ак-ти, пов’язані з розвитком сільського господарства, статистичні матеріали, да-ні обласного і районних управлінь агропромислового розвитку, наукова літе-ратура, первинні матеріали досліджень автора, звітність сільськогосподарсь-ких підприємств тощо.
Наукова новизна отриманих результатів полягає у наступному:
вперше:
• запропоновано здійснити підвищення ефективності функціонування сільськогосподарських підприємств на пореформеному етапі їх розвитку шляхом удосконалення галузевої структури виробництва за допомогою економіко-математичного моделювання, що враховує не тільки економі-чні, але й соціальні та екологічні чинники;
удосконалено:
• сутність поняття “галузева структура виробництва в АПК”, що на відмі-ну від існуючих трактувань, означає не лише співвідношення обсягів ви-робництва певних видів продукції, але й кількісні та якісні параметри розміщення та взаємозв’язку між окремими галузями й підгалузями, які в сукупності формують систему сільськогосподарського виробництва певного підприємства;
• обґрунтування напрямів підвищення результативності функціонування агроформувань шляхом розробки механізму системного вдосконалення галузевої структури виробництва, який складається з сукупності органі-заційно-методичних орієнтирів, принципів та заходів, пов’язаних з про-цесами формування та оптимізації міжгалузевих зв’язків у сільському господарстві;
• методичний підхід до прогнозування розвитку сільськогосподарських підприємств, що ґрунтується на врахуванні оптимальної структури посі-вних площ, стану матеріально-технічної бази, природно-економічних особливостей регіону дослідження та вимог екологобезпечного вироб-ництва;
дістали подальшого розвитку:
• пропозиції щодо оптимальних розмірів аграрних підприємств тваринни-цького напряму за чисельністю поголів’я на основі встановлення залеж-ності між кількістю тварин, з одного боку, а з іншого – їх продуктивніс-тю, собівартістю виробленої продукції та ефективністю функціонування агроформувань в цілому;
• рекомендації щодо удосконалення управління процесом оптимізації ви-робничої структури за рахунок поглиблення структури апарату управ-ління, налагодження двосторонніх комунікаційних процесів та посилен-ня мотивації праці на всіх етапах виробничого та поствиробничого цик-лів.
Практичне значення одержаних результатів. Висновки та пропозиції, що стали результатами дослідження, спрямовані на вдосконалення виробни-чої структури сільськогосподарських підприємств. Впровадження цих реко-мендацій у практику уможливлює підвищення ефективності й результатив-ності діяльності агроформувань Івано-Франківської області.
Результати досліджень використані для розробки “Комплексної програ-ми перспективи агропромислового комплексу та розвитку сільських терито-рій Івано-Франківської області у 2005-2010 роках і на період до 2015 року”. Практична значущість розробки і впровадження пропозицій щодо системно-го вдосконалення галузевої структури виробництва в сільськогосподарських підприємствах підтверджено довідкою Головного управління агропромисло-вого розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації (№ 586/01-041/098 від 03.07.2007 р.).
Основні теоретичні, методичні і практичні результати дисертаційного дослідження використовуються в навчальному процесі Прикарпатського на-ціонального університету імені Василя Стефаника у викладанні дисциплін “Різноукладність у сільському господарстві”, “Економіка аграрних підпри-ємств” та “Організація виробництва” (№ 01-08/743 від 05.07.2007 р.).
Результати наукових досліджень (розробка оптимальної галузевої струк-тури виробництв) використовуються ТзОВ “Прут-Генетик” у процесі вироб-ництва та налагодження високорезультативного функціонування товариства (№ 51 від 28.09.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійною завершеною роботою, в якій здійснено комплексне дослідження організаційно-економічних засад формування й удосконалення виробничої структури агро-формувань. Представлені в дисертаційній роботі результати наукових дослі-джень отримані автором особисто.
Апробація результатів дослідження. Основні положення й результати дисертаційного дослідження апробовані у доповідях та виступах на VII Між-народній науково-практичній конференції “Наука і освіта 2004” (Дніпропет-ровськ, 2004 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Розвиток дорадництва в аграрній сфері економіки” (Тернопіль, 2004 р.), Міжнародній науково-практичній конференції “Соціально-економічні проблеми сталого розвитку українського суспільства” (Мелітополь, 2004 р.), ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Динаміка наукових досліджень 2004” (Дніпропетровськ, 2004 р.), Науково-практичній конференції “Актуальні проблеми розвитку економіки регіону” (Івано-Франківськ, 2005 р.), Всеукра-їнській науково-практичній конференції “Обґрунтування переходу на біоло-гічне землеробство. Виробництво екологічно чистої продукції” (Тернопіль, 2007 р.).
Публікації. За темою дисертаційного дослідження опубліковано 16 од-ноосібних наукових праць загальним обсягом – 4,49 друк. арк., з яких 10 –наукові статті у фахових виданнях, 6 – публікації тез за матеріалами науко-вих конференцій.
Обсяг та структура дисертаційної роботи. Робота викладена на 178 сторінках комп’ютерного тексту, складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку 169 використаних літературних джерел, 11 додатків; ілюстрована 26 таблицями й 12 рисунками.
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Сміт А. Дослідження про природу та причини добробуту націй. – К., 2001. – 593 с.
2. Маркс К., Энгельс Ф. Сочинение. Изд. 2-е.: У 50 т. – Т. 23. – М.: Го-сударственное издательство литературы, 1960. – 907 с.
3. Никонов А.А. Научно-технический прогресс в агропромышленном комплексе. – М.: Агропромиздат, 1987. – 271 с.
4. Економіка аграрних підприємств / За ред. В.Г. Андрійчука. – К.: КНЕУ, 2002. – 624 с.
5. Організація виробництва і аграрного бізнесу в сільськогосподарських підприємствах: С.П. Азізов та ін. – К.: ІАЕ, 2001. – 834 с.
6. Планування та організація діяльності аграрного підприємства: Посіб-ник / За ред. А. І. Батіг. – К.: Аграрна освіта, 2003. – 425 с.
7. Українська радянська енциклопедія: У 12 т. – Т. 2. – К.: Гол. ред. Української радянської енциклопедії, 1978. – 542 с.
8. Основи економічної теорії: політекономічний аспект: Підручник / За ред. Н. Климка, В.П. Нестеренка. – К.: Вища шк., 1994. – 559 с.
9. Бобров В.Я. Основи ринкової економіки і підприємництва: Підруч-ник. – К.: Вища шк., 2003. – 719 с.
10. Українська радянська енциклопедія: У 12 т. – Т. 11. – Кн. 1. – К.: Гол. ред. Української радянської енциклопедії, 1984. – 600 с.
11. Економічна енциклопедія: У 3 т. – Т. 3. – К.: Академія, 2002. – 952 с.
12. Мацибора В.І. Економіка сільського господарства: Підручник. – К.: Вища шк., 1994. – 415 с.
13. Экономический словарь агропромышленного комплекса: Под ред. И.И. Оржеховской. – К.: “Урожай”, 1986. – 334 с.
14. Українська сільськогосподарська енциклопедія: У 3 т. – Т. 1. – К., 1970. – 488 с.
15. Довганюк О.І. Галузева структура виробництва в сільськогосподар-ських підприємствах Прикарпаття // Економіка: проблеми теорії та практики. Випуск 203: В 4 т. Том І. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – С. 194-202.
16. Довганюк О.І. Галузева структура сільського господарства Прикар-паття // Матеріали III Міжнар. наук.-практ. конф. “Динаміка наукових дослі-джень 2004” // Економіка АПК. Т. 50. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – С. 22-24.
17. Науково обґрунтована система ведення сільського господарства на Поліссі та в Передгірних і Гірських районах Карпат. – К.: Урожай, 1975. – 512 с.
18. Гайдуцький П., Стецишин В. Аналіз і програмування розвитку спеці-алізації в агропромислових об’єднаннях // Економіка АПК. – 1994. – № 5. – С. 71-80.
19. Біттер О.А. Рівень життя сільського населення: проблеми і перспек-тиви: Монографія. – Львів: Українські технології, 2005. – 288 с.
20. Нелеп В.М. Планування на аграрному підприємстві. – К.: КНЕУ, 2004. – 495 с.
21. Баланюк І.Ф. Реформування в аграрному секторі регіону. – К.: ІАЕ, 1999. – 270 с.
22. Андреева Н.М. США: специализация сельского хозяйства США. – М.: Наука, 1993. – 186 c.
23. John A. Pearce II, Richard B. Robinson, Jr. Larry D. Alexander Company and Industry Cases in Strategy and Policy. – Homewood, Illinois “IRWIN”, 1986. – 711 p.
24. Дудар В.Т. Аграрний сектор економіки Східної Німеччини // Еконо-міка АПК. – 2004. – № 6. – С. 153-159.
25. Ковальська Н.І. Структурні зрушення в агропромисловому вироб-ництві України // Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК / За ред. П.Т. Саблука. – Ч.1. – К.: ІАЕ, 2001. – С. 36-40.
26. Довганюк О.І. Особливості структури сільськогосподарського виро-бництва в Івано-Франківській області // Економіка: проблеми теорії та прак-тики. Випуск 200: В 4 т. Том І. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – С. 251-258.
27. Інтенсифікація землеробства Івано-Франківської області / За ред. П.П. Бездітного, О.О. Соляника. – Івано-Франківськ: Облполіграфвидав, 1988. – 307 с.
28. Гілецький Й.Р. Географія Івано-Франківської області. – Львів: ВНТЛ, 2000. – 48 с.
29. Грошова оцінка сільськогосподарських угідь сільськогосподарських підприємств за межами населених пунктів з урахуванням коефіцієнта індек-сації 2,465 станом на 01.01.2002. – Івано-Франківськ: Обласне управління зе-мельних ресурсів, 2002. – 1 с.
30. Березівський П. Регіональні аспекти зрушення в організаційно пра-вових формах господарювання Львівської області // Вісник Львівського дер-жавного аграрного університету: Економіка АПК. – Львів: Львів. Держ. агро-університет, 2005. – № 12. – С. 15-28.
31. Галанець В. Наслідки аграрних реформувань та необхідність розроб-ки нової державної аграрної політики // Вісник Львівського державного агра-рного університету: Економіка АПК. – Львів: Львів. Держ. агроуніверситет, 2005. – № 12. – С. 41-47.
32. Доманчук Д.П. Проблеми пореформеного становлення розвитку про-довольчого ринку в регіоні // Формування та розвиток аграрного ринку: Ма-теріали шостих річних зборів Всеукраїнського конгр. вчен. економістів-аграрників, Київ, 16-17 січ. 2004 р. / Редкол.: П.Т. Саблук та ін. – К.: ННЦ ІАЕ, 2004 . – С. 289-293.
33. Баланюк І.Ф. Тенденції виробництва валової продукції сільського го-сподарства Прикарпаття // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Економіка. – Ужгород, 2004. – Вип. 16. – С. 100-105.
34. Месель-Веселяк В.Я., Копнін С.С. Валова продукція та її структура за категоріями господарств // Агропромисловий комплекс України: стан, тен-денції та перспективи розвитку. Інформаційно-аналітичний збірник / За ред. П.Т. Саблука та ін. – К.: ІАЕ УААН, 2003. Вип. 16. – С. 230-237.
35. Галанець В.Г. Рівень соціальної ефективності сільськогосподарсько-го виробництва у Львівській області // Соціально-економічні проблеми роз-витку українського села і сільських територій: Матеріали сьомих річних збо-рів Всеукраїнського конгр. вчен. економістів-аграрників, Київ, 9-10 лист. 2005 р. / Редкол.: П.Т. Саблук та ін. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – С 363-367.
36. Шеленко Д.І. Деякі аспекти науково-методологічного забезпечення пореформеного розвитку сільського господарства // Економіка: проблеми те-орії та практики: Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. Вип. 197: У 5 т. – Т. ІІ. – С. 269-273.
37. Пасхавер Б. Аграрне ціноутворення в умовах ринку // Економіка України. – 1999. – № 7. – С. 67-76.
38. Мельник Л.Е., Макаренко А.П., Любович А.Л. Подсобные хозяйства населения: реалии и перспективы // Економіка АПК. – 1999. – № 8. – С. 28-34.
39. Михасюк І. Та на своїм веселім полі // Урядовий кур’єр. – 2000. –13 січ.
40. Масляк Н.Г. Економічні особливості диверсифікації виробництва пі-дприємств АПК // Економіка АПК. – 1999. – № 12. – С. 16-19.
41. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т. 1 / Ред-кол.: С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2000. – 864 с.
42. Яців І., Щербата І. Диверсифікація виробництва в сільськогосподар-ських підприємствах // Вісник Львівського державного аграрного університе-ту: Економіка АПК. – Львів: Львів. Держ. агроуніверситет, 2006. – № 13. – С. 495-500.
43. Крисанов Д.Ф. Не аграрна діяльність сільськогосподарських підпри-ємств і проблеми її диверсифікації на нинішньому етапі // Удосконалення економічного механізму функціонування аграрних підприємств в умовах не-визначеності: Зб. наук. праць Міжнар. наук.-практ. конфер. – К.: КНЕУ, 2004. – С. 182-186.
44. Петров В.М. Організація підсобних промислів та переробних підпри-ємств Харк. нац. аграр. ун-тет ім. В.В. Докучаєва. – Харків, 2002. – 192 с.
45. Довганюк О.І. Вдосконалення ресурсно-технологічної бази сільсько-господарських підприємств // Агроінком. – 2005. – № 7. – С. 12-15.
46. Супіханов Б.К. Розвиток державної аграрної політики у підвищенні ефективності сільськогосподарського виробництва // Економіка АПК. – 2007. – № 8. – С. 3-8.
47. Галушко В.П. Державне регулювання та підтримка сільськогоспо-дарського виробництва в розвинутих країнах // Економіка АПК. – 1998. – № 11. – С. 3-9.
48. Ромашкін О.О. Основні напрями державного регулювання сільсько-господарського виробництва // Економіка АПК. – 2004. – № 9. – С. 148-155.
49. Станасюк Н.С. Підвищення ролі держави у розвитку агропромисло-вого виробництва // Економіка АПК. – 2004. – № 2. – С. 26-29.
50. Campbell R. Mc. Connell, Stanley L. Brue Economics: Principles, Prob-lems and Policies. – Mc Grow-Hill Publishing Company, 1990. – 866 p.
51. Андрійчук В.Г., Зубець М.В., Юрчишин В.В. Сучасна аграрна полі-тики: проблемні аспекти. – К.: Аграрна наука, 2005. – 140 с.
52. Костюченко Т.І. Оптимізація виробничо-галузевої структури сільсь-когосподарського підприємства із застосуванням економіко-математичної моделі // Економіка АПК. – 2002. – № 8. – С. 76-81.
53. Кухарчук Ю.Я. Побудова моделі оптимального поєднання галузей виробництва сільськогосподарської продукції в умовах ринкової економіки // Економіка АПК. – 2002. – № 5. – С. 17-21.
54. Наконечний С.І., Савіна С.С. Оптимізація структури виробництва сільськогосподарських підприємств // Економіка АПК. – 1998. – № 5. – С. 15-20.
55. Топалов А.Д. Економічна доцільність міжгалузевих відносин у сіль-ському господарстві // Економіка АПК. – 2003. – № 2. – С. 96-99.
56. Довганюк О.І. Етапи розвитку галузевої структури виробництва у сільськогосподарських підприємствах Івано-Франківської області // “Обґрун-тування переходу на біологічне землеробство. Виробництво екологічно чис-тої продукції”: Тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. 30 жовт. 2007 р. – Тер-нопіль: ІЕТП, 2007 – С. 98-101
57. Сільське господарство Івано-Франківської області: Статистичний зб. – Івано-Франківськ: Івано-Франківське обласне управління статистики, 1997. – 221 с.
58. Турченко М.М. Корекція виробничої структури господарських орга-нізацій // Економіка АПК. – 1998. – № 6. – С. 21-24.
59. Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфе-рі сільськогосподарського виробництва: Указ Президента України // Урядо-вий кур’єр. – 1994. – 15 лист.
60. Юрчишин В.В. Концептуальні основи розробки новітньої аграрної політики та її реалізації // Економіка АПК. – 2003. – № 8. – С. 3-8.
61. Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки: Указ Президента України // Урядовий кур’єр. – 1999. – 8 груд.
62. Юрчишин В.В. Розбудова системного державного управління сільсь-ким господарством // Економіка АПК. – 2005. – № 6. – С. 3-17.
63. Васильев Н.В. Специализация и размещение сельскохозяйственного про-изводства в СССР. – М.: Мысль, 1965. – 263 с.
64. Ступалов Ю.Д. Проблема специализации сельского хозяйства. – Уфа, 1974. – 325 с.
65. Месель-Веселяк В. Я., Мазуренко О.В. Розвиток м’ясо-продуктивного підкомплексу України. – К.: ННЦ ІАЕ, 2004. – 198 с.
66. Месель-Веселяк В. Я., Пікус Р. Формування раціональних спеціалі-зованих селянських (фермерських) господарств // Сільські обрії. – 1995. – № 3-4. – С. 7-10.
67. Онищенко А.М. Специализация сельскохозяйственного производст-ва. – К.: Наук. думка, 1973. – 290 с.
68. Наукові основи агропромислового виробництва в зоні Полісся і За-хідного регіону України / Редкол.: М.В. Зубець (голова редакційної колегії) та ін. – К.: Урожай, 2004. – 560 с.
69. Ситник В.П. Трансформація АПК України в ринкові умови. – К.: ІАЕ, 2002. – 518 с.
70. Довганюк О.І. Удосконалення галузевої структури виробництва аг-роформувань як фактор розвитку сільських територій Прикарпаття // Вісник Прикарпатського університету. Економіка. – 2007. – Вип. 5. – С. 48-52.
71. Комплексна програма перспективи агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Івано-Франківської області у 2005-2010 роках і на період до 2015 року. – Івано-Франківськ: Плай, 2005. – 80 с.
72. Міщенко А.П. Стратегічне управління. – К.: Центр навчальної літе-ратури, 2004. – 336 с.
73. Гайдуцький П.І. Розвиток багатоукладного господарювання та кон-курентоспроможного агропромислового виробництва // Економіка АПК. – 2001. – № 4. – С. 19-23.
74. Баланюк Науково-прикладні аспекти розвитку аграрних відносин у регіоні Карпат. – К.: Інститут аграрної економіки, 2000. – 106 с.
75. Про стратегію трансформації АПК і забезпечення продовольчої без-пеки України. Наукова доповідь / За ред. І.І. Лукінова та П.Т. Саблука // Еко-номіка АПК. – 2000. – № 8. – С. 3-36.
76. Стельмащук А.М. Стратегічний пріоритет розвитку аграрного секто-ра економіки // Агроінком. – 2004. – № 7-8. – С. 23-28.
77. Юрчишин В.В. Стратегічні аспекти пореформеного розвитку аграр-них відносин // Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК / За ред. П.Т. Саблука. – Ч.1. – К.: ІАЕ УААН, 2001. – С 16-22.
78. Словарь иностранных слов / Под ред. В.В. Пчелкиной. – М.: Русский язык, 1989. – 624 с.
79. Аграрная экономическая наука на рубеже веков: методология, тради-ции, перспективы развития. – М.: Энциклопедия российских деревень, 1999. – 326 с.
80. Довганюк О.І. Науково-методологічні основи вдосконалення галузе-вої структури виробництва у сільськогосподарських підприємствах // Агроін-ком. – 2005. – № 5-6. – С. 74-76.
81. Бортник Т.І., Мачушенко О.Г. Роль керівника в ефективному розвит-ку аграрного сектора економіки // Економіка АПК. – 2002. – № 5. – С. 115-119.
82. Козакевич А.С. Роль особистості керівника в період реформування агропромислового комплексу // Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК / За ред. П.Т. Саблука. – Ч.1. – К.: ІАЕ УААН, 2001. – С. 329-332.
83. Юрчишин В.В. Науково-методологічні та організаційні основи роз-витку системи управління аграрним сектором економіки // Економіка АПК. – 2003. – № 1. – С. 17-29.
84. Вишиванюк М.В. Новий етап розвитку аграрної реформи в області. – Івано-Франківськ: Плай, 2001. – 218 с.
85. Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року // Закон України № 2982–IV від 18.10.2005 р. // http://iu.org.ua/elgov/ 3/97/332/390/327.html
86. Месель-Веселяк В.Я. Організаційно-економічні проблеми розвитку агропромислового комплексу // Основні напрями високоефективного розвит-ку пореформеного агропромислового виробництва в Україні на інноваційній основі. – К.: ІАЕ УААН, 2002. – С. 323-325.
87. Онищенко О. Фінансова результативність сільськогосподарських пі-дприємств // Економіка України. – 2005. – № 2. – С. 59-70.
88. Малік М.Й., Федієнко П.М. Аграрна реформа і розвиток підприємни-цтва. – К.: Інститут аграрної економіки УААН, 2003. – 271 с.
89. Горбонос Ф., Янишин Я. Оцінка якості трансформаційних процесів в аграрному секторі // Вісник Львівського державного аграрного університету: Економіка АПК. – Львів: Львів: Держ. агроуніверситет, 2005. – № 12. – С. 47-53.
90. Основні показники господарсько-фінансової діяльності сільськогос-подарських підприємств за 2003 р. (в розрізі районів). – Івано-Франківськ: Івано-Франківське обласне управління статистики, 2004. – 75 с.
91. Основні показники господарсько-фінансової діяльності сільськогос-подарських підприємств за 2004 р. (в розрізі районів). – Івано-Франківськ: Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2005. – 75 с.
92. Основні показники господарсько-фінансової діяльності сільськогос-подарських підприємств за 2005 р. (в розрізі районів). – Івано-Франківськ: Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2006. – 74 с.
93. Основні показники господарсько-фінансової діяльності сільськогос-подарських підприємств за 2006 р. (в розрізі районів). – Івано-Франківськ: Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2007. – 111 с.
94. Месель-Веселяк В.Я. Фінансування виробництва в сільськогоспо-дарських підприємствах // Економіка АПК. – 2007. – № 5. – С. 18-23.
95. Валова продукція в сільському господарстві Івано-Франківської об-ласті за 2004 рік: Статистичний зб. – Івано-Франківськ: Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2005. – 35 с.
96. Валова продукція в сільському господарстві Івано-Франківської об-ласті за 2005 рік: Статистичний зб. – Івано-Франківськ: Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2006. – 35 с.
97. Валова продукція в сільському господарстві Івано-Франківської об-ласті за 2006 рік: Статистичний зб. – Івано-Франківськ: Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2007. – 30 с.
98. Иванух Р.А. и др. Справочник экономических показателей сельсько-го хозяйства / Р.А. Иванух, М.М. Пантелейчук, И.В. Попович. – К.: Урожай, 1983. – 184 с.
99. Довганюк О.І. Аналіз структурних змін у рослинництві в Івано-Франківській області // Економіка: проблеми теорії та практики. Випуск 201: В 5 т. Том ІІ. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – С. 516-523.
100. Никулин Б. Йдемо з тисячоліть // Державність. – 1991. – № 2. – С. 2-4.
101. Хрищук С., Безпалько Р. Сучасні аспекти оптимізації землекористу-вань // Екологія: проблеми адаптивно-ландшафтного землеробства. Матеріа-ли міжнародної науково-практичної конференції (м. Івано-Франківськ – Ко-ломийська дослідна станція с. П’ядики, 20-22 червня 2006 р.). Інститут при-родничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. – Івано-Франківськ: Симфонія форте, 2006. – 282 с.
102. Зубець М.В. Напрями економічного зростання агропромислового комплексу України. – К.: Аграрна наука, 1999. – 56 с.
103. Могильний О.М. Регулювання аграрної сфери. – Ужгород: ІВА, 2005. – 400 с.
104. Саблук П.Т., Юрчишин В.В. Сучасні аграрні перетворення: деякі оцінки і проблеми. – К.: ІАЕ УААН, 1998. – 26 с.
105. Снитюк О.І. Оптимізація структури посівних площ і матеріальних витрат на виробництво продукції рослинництва // Економіка України. – 2003. № 7. – С. 28-30.
106. Рослинництво Івано-Франківської області. Статистичний збірник. – Івано-Франківськ: Івано-Франківське обласне управління статистики, 2005. – 135 с.
107. Рослинництво Івано-Франківської області. Статистичний збірник. – Івано-Франківськ: Головне управління статистики в Івано-Франківській об-ласті, 2007. – 165 с.
108. Довганюк О.І. Структурні зміни виробництва валової продукції рос-линництва Івано-Франківської області // Міжнародна науково-практична конференція “Соціально-економічні проблеми сталого розвитку українського суспільства”. – Мелітополь, 2004. – С. 103-104.
109. Кирилейза В., Шустерук З., Скрипник Г. Резерви підвищення ефек-тивності сільськогосподарського виробництва у Львівській області // Вісник Львівського державного аграрного університету: Економіка АПК. – Львів: Львів: Держ. агроуніверситет, 2005. – № 12. – С. 138-143.
110. Концепція стабілізації та розвитку агропромислового комплексу Івано-Франківської області на 1999-2001 роки. – Івано-Франківська обласна державна адміністрація,1998. – 23 с.
111. Гайдуцький П.І. Про основні засади реформування системи держав-ної підтримки сільського господарства та сільської території // Економіка АПК. – 2005. – № 11. – С. 43-48.
112. Аграрна політика в умовах ринкової трансформації еконоімки аг-ропромислового комплексу: Колективна монографія / За заг. ред. П.С. Березівського. – Львів: Львівський держ. аграр. ун-т, 2006. – 559 с.
113. Андрійчук В.Г. Ефективність діяльності аграрних підприємств: те-орія, методика, аналіз: Монографія. – К.: КНЕУ, 2005. – 292 с.
114. Особливості вирощування основних сільськогосподарських культур (практичні поради). Автор. колектив. Відп. за випуск: С. Коржан, Д. Неміш. – Івано-Франківськ, 2001. – 64 с.
115. Мартинишин Я.М. Прогнозування виробництва картоплі залежно від техніко-технологічного забезпечення // Економіка АПК. – 2003. – № 8. – С. 23-26.
116. Суліменко Л.А., Данкевич А.Є. Вплив стану матеріально-технічної бази на ефективність виробництва сільськогосподарської продукції в Жито-мирській області // Економіка АПК. – 2002. – № 3. – С. 30-33.
117. Обелець О.С. Економічна ефективність зернового виробництва в Україні // Економіка АПК. – 2003. – № 10. – С. 59-64.
118. Саблук П.Т. Стабільні економічні умови як фактор послідовного підвищення ефекивносіт сільськогосподарського виробництва // Економіка АПК. – 2003. – № 1. – С. 12-16.
119. Чмирь С.М. Роль сівозмін у розвитку виробництва зерна // Еконо-міка АПК. – 2003. – № 10. – С. 18-20.
120. Коржан С.І., Абрамик М.І., Неміш Д.В. та ін. Технології вирощу-вання сільськогосподарських культур в умовах Прикарпаття. / Відп. ред. Д.В. Неміш. – Коломия, 2005. – 110 с.
121. Методичні рекомендації з удосконалення економічної роботи в аг-рарних підприємствах та формування науково-виробничих структур. – К.: ІАЕ УААН, 2002. – 118 с.
122. Немченко В.В., Рижмань Д.І. Економіко-екологічні проблеми роз-витку тваринництва // Економіка АПК. – 2001. – № 10. – С. 16-18.
123. Балян А.В., Федорик М.Д. Ефективність виробництва тваринницької продукції в гірській зоні Закарпаття // Економіка АПК. – 2004. – № 1. – С. 83-89.
124. Довганюк О.І. Виробництво продукції тваринництва в сільскогос-подарських підприємствах та господарствах населення на Прикарпатті // Ма-теріали VII Міжнар. наук.-практ. конф. // Економіка АПК. Т. 50. – Дніпропе-тровськ: Наука і освіта, 2004. – С. 18-19.
125. Данилів Б.В., Кучеренко Л.С. Необхідність державної підтримки сільськогосподарського виробництва та відродження тваринництва в Україні // Економіка АПК. – 2004. – № 11. – С. 59-63.
126. Месель-Веселяк В.Я. Напрями розвитку галузей тваринництва та їх державна підтримка // Економіка АПК. – 2004. – № 9. – С. 3-8.
127. Козак Ю.П. Стан тваринництва та його державна підтримка // Еко-номіка АПК. – 2006. – № 12. – С. 67-71.
128. Семенда Д.К. Розвиток тваринництва в Уманському районі // Еко-номіка АПК. – 1999. – № 10. – С. 25-28.
129. Щербак Л. Розвиток тваринництва в Полтавській області // Іннова-ційна економіка. – 2007. – № 2. – С. 133-136.
130. Довганюк О.І. Аналіз галузевої структури в тваринництві // Еконо-міка: проблеми теорії та практики. Випуск 197: В 5 т. Том ІV. – Дніпропет-ровськ: ДНУ, 2005. – С. 844-849.
131. Тваринництво Івано-Франківщини у 2004 році. Статистичний збір-ник. – Івано-Франківськ: Івано-Франківське обласне управління статистики, 2005. – 149 с.
132. Тваринництво Івано-Франківщини у 2006 році. Статистичний збір-ник. – Івано-Франківськ: Івано-Франківське обласне управління статистики, 2007. – 171 с.
133. Пархомець М., Уніят Л. Обґрунтування параметрів ефективного розвитку підприємств агарного сектора Тернопільської області // Вісник Тер-нопільського національного університету. – 2007. – № 3. – С. 112-122.
134. Сокол О.І. Сучасний стан та шляхи відродження вівчарства в Украї-ні // Економіка АПК. – 2001. – № 6. – С. 65-69.
135. Закон України “Про колективне сільськогосподарське підприємст-во” Із змінами і доповненнями внесеними Законами України від 14 жовтня 1992 р., від 4 та 5 травня 1993 р., від 16 грудня 1993 р., від 31 жовтня 1996 р. // В кн. Посібник по реформуванню сільськогосподарських та переробних підприємств / За ред. П.Т. Саблука, В.Я. Месель-Веселяка. – К.: ІАЕ УААН, 2000. – С. 153-160.
136. Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі // Закон України від 10.07.1996 // Відомості Верховної Ради України – 1996. – № 41 – С. 188.
137. Закон України “Про ціни і ціноутворення” від 3 грудня 1990 р., із змінами і доповненнями внесеними Законами України від 4 січня 1992 р., від 18 листопада 1997 р., від 5 березня 1998 р., від 17 березня 1999 р. № 507-XII // uapravo.net/data/g1993/list28.htm - 55k.
138. Закон України “Про пріоритетність соціального розвитку села та аг-ропромислового комплексу в народному господарстві” від 15 травня 1992 р., із змінами і доповненнями внесеними Законами України від 5 травня 1993 р., від 4 лютого 1994 р., від 17 квітня 1997 р. // В кн. Посібник по реформуванню сільськогосподарських та переробних підприємств / За ред. П.Т. Саблука, В.Я. Месель-Веселяка. – К.: ІАЕ УААН, 2000. –С 111-118.
139. Наукові основи агропромислового виробництва в зоні Лісостепу України / Редкол.: М.В. Зубець (голова редакційної колегії) та ін. – К.: Логос, 2004. – 776 с.
140. Міжнародний агробізнес: Навч. посіб. За ред. І.Ю. Сіваченка. – К.: ЦУЛ, 2003. – 208 с.
141. Шеленко Д.І. Сільськогосподарські підприємства Івано-Франківського Прикарпаття після реформи. – Івано-Франківськ: Видавничо-дизайнерський відділ ЦІТ, 2007. – 180 с.
142. Азізов С.П., Канінський П.К. Організація сільськогосподарського виробництва. – К.: ННЦ ІАЕ УААН, 2004. – 260 с.
143. Музика П.М. Методологічні основи розвитку інноваційних проце-сів у галузі тваринництва // Економіка АПК. – 2001. – № 6. – С. 32-34.
144. Венгерук І.Ю. Удосконалення економічних відносин інтеграції у молокопродуктовому підкомплексі // Економіка АПК. – 2002. – № 6. – С. 49-53.
145. Мельник Б.А. Сучасний рівень виробництва та перспективи розвит-ку м’ясного птахівництва в Україні // Економіка АПК. – 2003. – № 10. – С. 20-26.
146. Орос І.В. основні принципи раціонального використання кормових угідь // Економіка АПК. – 2001. – № 10. – С. 5-7.
147. Соколенко С.І. Сучасні світові ринки та Україна: Наук. вид. – К.: Демос, 1995. – 184 с.
148. Маскон М., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. с англ. – М.: Дело, 1992. – 702 с.
149. Економічна енциклопедія Вікіпедія // http/www. bookz.com.ua /4/5.htm
150. Довганюк О.І. Основи системного вдосконалення галузевої струк-тури виробництва в сільськогосподарських підприємствах // Економіка: про-блеми теорії та практики. Випуск 231: В 9 т. Том VII. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – С. 1223-1232.
151. Трегобчук В.М. Відтворення та ефективність використання ресурс-ного потенціалу АПК (теоретичні та практичні аспекти) / Відп. редактор акад. УААН В.М. Трегобчук. – К.: Ін-т економіки НАН України, 2003. – 259 с.
152. Довганюк О.І. Організаційно-економічний механізм оптимізації га-лузевої структури виробництва у сільськогосподарських підприємствах // Ін-новаційна економіка. – 2007. – № 5. – С. 19-22.
153. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2004 рік (ф. 50-сг). – СВК Агрофірма “Дружба”, 2004. – 6 с.
154. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2005 рік (ф. 50-сг). – СВК Агрофірма “Дружба”, 2005. – 6 с.
155. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2006 рік (ф. 50-сг). – СВК Агрофірма “Дружба”, 2006. – 6 с.
156. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2001 рік (ф. 50-сг). – СВК Агрофірма “Дружба”, 2001. – 4 с.
157. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2003 рік (ф. 50-сг). – СВК Агрофірма “Дружба”, 2003. – 4 с.
158. Канінський П.К. Спеціалізація сільськогосподарських підприємств: Монографія. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 348 с.
159. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2004 рік (ф. 50-сг). – ТзОВ “Прут-Генетик”, 2004. – 6 с.
160. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2005 рік (ф. 50-сг). – ТзОВ “Прут-Генетик”, 2005. – 6 с.
161. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2006 рік (ф. 50-сг). – ТзОВ “Прут-Генетик”, 2006. – 6 с.
162. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2001 рік (ф. 50-сг). – ТзОВ “Прут-Генетик”, 2001. – 4 с.
163. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2003 рік (ф. 50-сг). – ТзОВ “Прут-Генетик”, 2003. – 4 с.
164. Технологічні карти вирощування сільськогосподарських культур в умовах Прикарпаття. – Коломия: Коломийська дослідна станція Івано-Франківського інституту АПВ, 2004. – 111 с.
165. Довганюк О.І. Соціальні проблеми удосконалення структури виро-бництва в агроформуваннях Івано-Франківської області // Вісник Прикарпат-ського університету. Економіка. – 2006. – Вип. 3. – С. 58-61.
166. Формування нормативних витрат і доходів та баланси сільськогос-подарської продукції в Україні та інших країнах світу / За ред. О.М. Шпичака. – К.: ІАЕ, 2003. – 390 с.
167. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2001 рік (ф. 50-сг). – ПАФ “Вільна Україна”, 2001. – 4 с.
168. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2004 рік (ф. 50-сг). – ПАФ “Вільна Україна”, 2004. – 6 с.
169. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських під-приємств за 2006 рік (ф. 50-сг). – ПАФ “Вільна Україна”, 2006. – 6 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.