У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В СИСТЕМІ СТАНОВЛЕННЯ СІЛЬСЬКОГО (ЗЕЛЕНОГО) ТУРИЗМУ
Количество страниц 187
ВУЗ ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Год сдачи 2010
Содержание Вступ………………………………………………………………………
Розділ 1. Науково-організаційні основи становлення сільського (зеленого) туризму.................................................................
1.1. Підприємництво як економічна категорія з погляду загальнолюдських цінностей та деяких особливостей розвитку невиробничої сфери……….
1.2. Сільський (зелений) туризм: категорія, цільове призначення, функції…………………………………
1.3. Теоретико-методологічні засади становлення сільського (зеленого) туризму як організаційної форми підприємництва……………………………….
1.4. Сільський (зелений) туризм як складова (елемент) сільського розвитку…………………………………..
Висновки з розділу 1…………………………………
Розділ 2. Аналіз розвитку сільського (зеленого) туризму…..........
2.1. Передісторія туристичного обслуговування в системі сільського (зеленого) туризму……………...
2.2. Сучасний стан розвитку сільського (зеленого) туризму на засадах підприємництва………………...
2.3. Найважливіші соціально-економічні тенденції і результати розвитку сільського (зеленого) туризму
2.4. Особливості розвитку сільського (зеленого) туризму як підприємницької діяльності в господарствах населення……………………………..
Висновки з розділу 2…………………………………
Розділ 3. Найважливіші напрями підвищення соціально-економічної ефективності становлення сільського (зеленого) туризму………………………………………….
3.1. Розробка та ефективне здійснення стратегії розвитку сільського (зеленого) туризму на засадах підприємництва в досліджуваному регіоні………….
3.2. Чинники становлення й утвердження сільського (зеленого) туризму……………………………………
3.3. Використання досвіду країн Європи в розвитку сільського (зеленого) туризму……………………….
3.4. Підвищення ефективності становлення сільського (зеленого) туризму……………………………………
Висновки з розділу 3………………………………….
Висновки………………………………………………………………….
Список використаних джерел…………………………………………
Додатки…………………………………………………………………...

ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Процеси соціально-економічних трансформацій, що відбуваються в аграрному секторі економіки України, зумовлюють пошук нових нетрадиційних організаційно-правових форм підприємництва, спрямованих на забезпечення економічного зростання. Одним із пріоритетних шляхів подолання кризи, що склалась в аграрному секторі, є активізація сільського населення до підприємницької діяльності у невиробничій сфері сільського (зеленого) туризму (далі СЗТ). Його становлення та розвиток сприяють системному вирішенню організаційно-економічних проблем, пов’язаних із відтворенням трудового потенціалу в аграрній сфері, формуванням нових напрямів виробництва й реалізації сільськогосподарської продукції, підвищенням зайнятості сільського населення, зростанням доходів та покращенням його життєвого рівня.
Забезпечення відповідних умов щодо стимулювання розвитку підприємництва в системі становлення сільського (зеленого) туризму передбачає опрацювання нових концептуальних підходів до створення сприятливого ринкового середовища. Це зумовлює необхідність наукового обґрунтування специфіки формування економічних відносин у системі становлення сільського (зеленого) туризму як організаційної форми підприємницької діяльності, яка сприяє стабілізації аграрного сектора, що й визначає вибір теми дисертаційного дослідження.
Окремі проблеми розвитку сільського (зеленого) туризму в умовах функціонування суб’єктів підприємницької діяльності та особистого селянського господарства досліджують В. Васильєв, П. Горішевський, Л. Гут, Ю. Зінько, В. Кафарський, В. Косенко, М. Костриця, Н. Кудла, О. Лендєл, В. Липчук, Н. Липчук, О. Моран, М. Рутинський, М. Товт, а також зарубіжні вчені K. Дронг, В. Котлінський, Я. Маєвський, С. Медлік, Я. Сікора та ін.
Проте, незважаючи на значущість проведених досліджень, для вітчизняної економічної науки проблема розвитку сільського (зеленого) туризму на засадах підприємництва є нова й потребує системного обґрунтування теоретико-прикладних аспектів його становлення в умовах перехідної економіки. Це зумовило необхідність проведення окремого дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до тематики науково-дослідних робіт Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника “Підвищення соціально-економічної результативності функціонування виробничо-господарських структур у регіоні” (номер державної реєстрації 0104U002443). У межах наукової теми обґрунтовано найважливіші шляхи підвищення соціально-економічної ефективності становлення сільського (зеленого) туризму на засадах підприємництва.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає в обґрунтуванні теоретико-методологічних положень та розробці науково-практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності розвитку сільського (зеленого) туризму в підприємницькому середовищі.
Відповідно до поставленої мети, у дисертаційній роботі визначено й вирішено такі завдання:
• уточнити та доповнити понятійний апарат проблеми дослідження, зокрема трактування сільського (зеленого) туризму як підприємницької діяльності;
• розкрити теоретико-методологічні положення процесу формування економічних взаємовідносин на етапі становлення й розвитку сільського (зеленого) туризму в підприємницькому середовищі;
• ідентифікувати основні причини, що гальмують становлення сільського (зеленого) туризму як підприємницької діяльності;
• запропонувати комплекс організаційно-економічних заходів, що сприяють підвищенню ефективності розвитку сільського (зеленого) туризму як форми аграрного підприємництва;
• обґрунтувати необхідність застосування кластеризації в системі становлення сільського (зеленого) туризму на підприємницьких засадах;
• розробити стратегію розвитку сільського (зеленого) туризму в умовах підприємництва з використанням показників прогнозу.
Предмет та об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є процес забезпечення ефективного розвитку сільського (зеленого) туризму на засадах підприємництва в Івано-Франківській області.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та практичних аспектів підвищення ефективності розвитку сільського (зеленого) туризму в підприємницькому середовищі.
Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу дослідження становлять діалектичний метод пізнання й системний підхід до вивчення явищ і процесів становлення й розвитку сільського (зеленого) туризму як організаційної форми підприємницької діяльності.
У дисертаційному дослідженні використано наступні методи наукового пізнання: абстрактно-логічний – в частині теоретичного узагальнення й вивчення особливостей становлення та утвердження СЗТ в підприємницькому середовищі; для вивчення сучасного стану сільського (зеленого) туризму застосовано індуктивний метод, а в процесі узагальнення результатів дослідження з метою пізнання наукової сутності проблеми – дедуктивний; історико-економічний – для аналізу періодів (фаз) зародження, становлення та утвердження сільського (зеленого) туризму; монографічний – для поглибленого вивчення соціально-економічних особливостей розвитку окремих організаційних формувань сільського (зеленого) туризму як суб’єктів підприємництва; соціометричних опитувань – у частині виявлення певних критеріїв (показників) функціонування агрогосподарств; статистико-економічний – для оцінки їх фактичного розвитку; побудови рядів динаміки порівнянь – для визначення рівня розвитку СЗТ на сучасному етапі; графічний – для побудови моделей, механізмів організаційно-економічного вдосконалення галузі; системно-структурного аналізу – для дослідження тенденцій та результатів сільського (зеленого) туризму в області; порівняльний – для вивчення практичного вітчизняного і світового досвіду вдосконалення СЗТ та можливостей його використання на даній території; екстраполяції та експериментних оцінок, кореляційно-регресійного аналізу, в т. ч. SWOT-аналіз – для стратегічного планування та прогнозування в процесі розробки пропозицій щодо вдосконалення та підвищення ефективності становлення СЗТ в умовах підприємництва.
Інформаційну основу дисертаційного дослідження становлять законодавчі та нормативно-правові акти, які регулюють діяльність туристичної галузі, в т. ч. СЗТ; офіційні статистичні дані управління статистики в області; інформаційні та аналітичні матеріали відділу туризму міськвиконкому м. Івано-Франківська та управління туризму ОДА, відділу туризму та рекреації виконкому Яремчанської міськради, а також Івано-Франківської обласної організації Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні; документи обласного архіву; праці вітчизняних та зарубіжних науковців; власні матеріали соціологічних досліджень та інформаційні ресурси Всесвітньої мережі “Internet”.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у наступному:
вперше:
• обґрунтовано теоретико-методологічні аспекти формування економічних відносин у процесі становлення й розвитку сільського (зеленого) туризму як організаційної форми підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки, що є важливою складовою його економічної стабілізації та ефективного функціонування у перспективі;
удосконалено:
• визначення сутності сільського (зеленого) туризму, що, на відміну від існуючих трактувань передбачає не тільки здійснення рекреативно-культурної функції, але й забезпечує реалізацію економічної місії, яка полягає у підвищенні зайнятості сільського населення шляхом активізації аграрного підприємництва, сприяє зростанню доходів сільських мешканців та їх життєвого рівня в цілому, розвитку сільськогосподарського виробництва та продовольчого ринку, що відповідає цілям ринкової трансформації аграрного сектора;
• методичний підхід до розробки стратегії становлення сільського (зеленого) туризму як форми аграрного підприємництва, особливість якого на відміну від існуючих підходів базується на застосуванні прогнозних показників динаміки його розвитку з врахуванням економічних, організаційних, соціальних й екологічних чинників прямого та опосередкованого впливу;
• систематизацію основних причин, що стримують розвиток сільського (зеленого) туризму, до яких належать недосконалість нормативно-законодавчої бази, відсутність досвіду підприємницької діяльності, нестача початкового капіталу, недостатній рівень державної підтримки;
дістали подальший розвиток:
• пропозиції щодо запровадження кластеризації у розвитку сільського (зеленого) туризму, яка передбачає добровільну взаємодію господарств населення та ринкових інфраструктурних формувань (торговельних, фінансових, інформаційно-консультативних, сервісних та ін.) з метою реалізації спільних інтересів своєї підприємницької діяльності;
• рекомендації щодо підвищення ефективності становлення сільського (зеленого) туризму як форми підприємницької діяльності шляхом розробки та впровадження системи організаційно-економічних заходів маркетингового, фінансового, інформаційно-консультативного та екологічного спрямування.
Практичне значення одержаних результатів. Результати дисертаційного дослідження використовуються для забезпечення сталого розвитку сільського (зеленого) туризму як організаційної форми підприємницької діяльності. Одержані практичні пропозиції й висновки щодо становлення сільського (зеленого) туризму схвалені й рекомендовані до впровадження головним управлінням туризму і культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації (довідка № 585/01-041/098 від 03.07.2007). Розроблені в дисертації напрями організації сільського (зеленого) туризму використані для розробки стратегії розвитку туристичної інфраструктури регіону й рекомендовані до впровадження відділом туризму та рекреації Яремчанської міської ради Івано-Франківської області (довідка № 45 від 23.01.2007). Рекомендації автора стосовно кластеризації сільського (зеленого) туризму прийняті до впровадження Косівською туристичною асоціацією “Гуцулія” (довідка № 17 від 02.03.2007). Теоретичні розробки та практичні рекомендації, сформульовані в процесі дисертаційного дослідження, використовуються в навчальних програмах Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у викладанні дисциплін “Бухгалтерський облік туристичної діяльності”, “Різноукладність в сільському господарстві” (довідка № 01-08/742 від 05.07.07). Наукові розробки автора схвалені та прийняті до впровадження Івано-Франківською обласною організацією Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні та застосовуються для вдосконалення організації й підвищення соціально-економічної результативності розвитку сільського (зеленого) туризму в області (довідка № 54 від 23. 04. 2007).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є завершеною самостійною роботою автора. Представлені в роботі результати наукових досліджень характеризуються науковою новизною й одержані автором особисто. Наукові статті, оприлюднені автором, відображають зміст дисертаційної роботи.
Апробація результатів дослідження. Основні положення та результати дисертаційного дослідження обговорено на І Міжнародній науково-практичній конференції “Європейська наука XXI століття: стратегія і перспективи розвитку – 2006” (Дніпропетровськ, 2006), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Теоретико-методологічні та практичні аспекти розвитку економіки України” (Чортків, 2006) та на Всеукраїнській науково-практичній конференції “Обґрунтування переходу на біологічне землеробство. Виробництво екологічно чистої продукції”(Тернопіль, 2007).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 12 одноосібних наукових праць загальним обсягом 4,12 друк. арк., з яких 9 – наукові статті у фахових виданнях, 3 – публікації тез за матеріалами наукових конференцій.
Обсяг і структура дисертації. Робота викладена на 171 сторінці комп’ютерного тексту, складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку 164 використаних літературних джерел, п’яти додатків; ілюстрована 9 таблицями й 25 рисунками.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання стосовно проблемних питань розвитку підприємництва в системі становлення сільського (зеленого) туризму, що сприятиме подоланню депресивного стану в аграрному секторі економіки.
1. Розвиток підприємництва в системі становлення сільського (зеленого) туризму відкриває нові перспективи щодо стабілізації критичної ситуації, яка склалась в аграрному секторі економіки України в результаті ринкових трансформацій. Пріоритетним в умовах перехідної економіки є вирішення соціально-економічних проблем села, що передбачає відновлення трудового потенціалу, припинення безробіття, міграційних процесів, підвищення матеріального достатку сільського населення тощо. У цьому контексті сільський (зелений) туризм слід розглядати як одне з важливих явищ сучасності, підпорядкованих дії об’єктивних законів розвитку суспільства, економічна сутність якого спрямована на підвищення зайнятості сільських мешканців, зростання їх доходів та покращення життєвого рівня в цілому.
2. Становлення сільського (зеленого) туризму в умовах розвитку підприємництва залежить від взаємоузгодженості інтересів споживачів-відпочивальників, які формують попит у даній сфері, та власників-господарів, які забезпечують реалізацію їх потреб. Методологічною основою дослідження є формування економічних відносин, які виникають в результаті взаємодії цих суб’єктів туристичної діяльності та забезпечення необхідних умов для їх реалізації.
3. Результати дослідження розвитку сільського (зеленого) туризму вказують на перші ознаки його становлення ще в період перебування території сучасної Івано-Франківщини у складі Польщі. В роки радянської влади така організаційна форма господарської діяльності не підтримувалась, але підпільно існувала як відпочинок у приватному секторі. Набуття Україною політичної незалежності, офіційне визнання приватної власності та підприємництва відкрили нові можливості на даній території щодо відродження знань минулих поколінь у сфері сільського (зеленого) туризму. Особливості розвитку сільського (зеленого) туризму в підприємницьких умовах на Прикарпатті обумовили необхідність диференційованого підходу до вивчення сучасного стану, тенденцій і динаміки, що дало можливість обґрунтувати методичний підхід до розробки стратегії його подальшого становлення.
4. Аналіз становлення сільського (зеленого) туризму в господарствах населення вказує на його перспективність як підприємницької діяльності хоч вона й характеризується певними критеріальними ознаками, зокрема посезонним попитом, нерівномірністю розвитку в різних районах області, диференціацією та коливанням цін тощо. Позитивною тенденцією є активізація участі державних структур і громадських організацій у вдосконаленні нормативно-правової бази функціонування галузі шляхом ухвалення законів, проектів, розпоряджень. Для розвитку СЗТ як організаційної форми підприємництва властиве збільшення чисельності господарств населення у даній сфері діяльності, а також зростання чисельності туристів, які з певних причин надають перевагу саме цій формі відпочинку. Динамічний розвиток галузі в умовах підприємництва характеризується виявленими в області позитивними тенденціями щодо диверсифікації туристичних послуг та посилення кооперування господарств населення. На основі проведеного аналізу розроблено прогнозування розвитку СЗТ в області до 2010 р., яке свідчить про зростання величини загального доходу від даної форми підприємницької діяльності.
5. Своєчасність виявлення причин, що негативно впливають на розвиток СЗТ в підприємницькому середовищі, та розробка організаційних заходів щодо їх усунення дає можливість покращити перспективи становлення галузі. З цією метою здійснено систематизацію цих причин, зокрема до найвагоміших віднесено: недосконалість нормативно-законодавчої бази, яка б регламентувала діяльність у даній сфері, відсутність підприємницького досвіду у власників господарств, низький рівень стартового капіталу для започаткування самостійної діяльності, недостатнє стимулювання розвитку галузі з боку держави.
6. Запорукою успішного становлення сільського (зеленого) туризму як організаційної форми підприємництва є своєчасна розробка та надійне організаційне, правове, фінансове та ін. забезпечення реалізації стратегії розвитку галузі, в основу якої закладено вивчення соціально-економічних процесів окремих підсистем. Водночас стратегію розвитку СЗТ розглянуто як систему, функціонування якої залежатиме від синергічної взаємодії її окремих підсистем, зокрема соціальної, організаційної, економічної, екологічної. Для підвищення ефективності становлення СЗТ в підприємницьких умовах запропоновано методичний підхід до розробки стратегії його розвитку, який передбачає застосування прогнозних показників динаміки з врахуванням окремих чинників прямого й опосередкованого впливу.
7. Проблеми економічного, соціального, екологічного, організаційного спрямування ускладнюють можливість ефективного розвитку галузі як в області так і в Україні загалом. В зв’язку із цим як один із пріоритетних шляхів підвищення результативності процесів становлення й розвитку СЗТ в підприємницьких умовах розглянуто запровадження кластеризації, в основу якої закладено добровільне об’єднання різних інфраструктурних складових, в т.ч. господарств населення, з метою спільної реалізації їх підприємницьких можливостей.
8. Розвиток сільського (зеленого) туризму в підприємницьких умовах потребує значної підтримки на державному й регіональному рівні. Визначальною передумовою успішного процесу становлення СЗТ як організаційної форми підприємництва є розробка комплексу організаційно-економічних заходів, реалізація яких передбачає вирішення питань маркетингового спрямування, зокрема через поділ туристичного ринку на сегменти, що полягає у дослідженні економічних, соціальних, демографічних, цінових та ін. змін даної сфери, та диверсифікації основних і додаткових послуг; удосконалення системи інформаційно-консультативного забезпечення шляхом впровадження новітніх технологій; створення нових джерел фінансово-інвестиційного спрямування через впровадження ґрантів, преференційних мікрокредитів; забезпечення дотримання вимог екологізації згідно із сертифікатом “Зелена садиба”.


1. Юрчишин В.В. Руководитель и коллектив. – К.: Урожай, 1988. – 200 c.
2. Варналій З.С. Розвиток підприємництва як головний чинник соціально-економічного розвитку України та її регіонів // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Регіональна політика: досвід Європейського Союзу та його адаптація до умов України. Зб. наук. пр. Вип. 5 (XLIII). В 3-х ч. – Ч. І. – Львів, 2003. – С. 81-90.
3. Комарницький І.М. Вплив системи факторів на формування та розвиток підприємництва // Регіональна економіка. – 2002. – № 3 (25). – С. 97-106.
4. Кудінова А.В. Підприємницька поведінка: сутність та детермінанти її еволюції // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 4 (34). – С. 104-111.
5. Купалова Г.І. Роль малого підприємництва у забезпеченні зайнятості сільського населення // Соціально-економічні проблеми розвитку українського села і сільських територій / Матеріали сьомих річних зборів Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників. 9-10 листоп. 2005 р. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – С. 494-500.
6. Козоріз М.А. Вплив підприємництва на розв’язання соціально-економічних проблем розвитку регіонів // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Регіональна політика: досвід Європейського Союзу та його адаптація до умов України. Зб. наук. пр. Вип. 5 (XLIII). В 3-х ч. – Ч. І. – Львів, 2003. – С. 188-193 с.
7. Коврига О.В., Моліна О.В. Підприємництво та інноваційні технології в управлінні регіональним розвитком // Регіональна економіка. – 2002. – № 2 (24). – С. 93-103.
8. Музика П.М. Розвиток підприємництва у сфері науки й наукового обслуговування в агропромисловому виробництві в Україні // Розвиток аграрної економічної науки в Україні та її завдання в умовах освоєння ринкової системи господарювання / Матеріали восьмих річних зборів Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників. 20-21 черв. 2006 р. – К.: ННЦ ІАЕ, 2006 . – С. 332-337.
9. Маліновська О.Я. Проблеми державного регулювання розвитку підприємництва в Україні // Регіональна економіка. – 2006. – № 1. – С. 200-205.
10. Мазур О.Є. Оцінка сучасного стану малого підприємництва в Україні // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 12 (30). – С. 80-89.
11. Ткаченко Т.П. Особливості формування підприємницького середовища в Україні у пострадянський період // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 9. – С. 128-135.
12. Офік М.П. Суб’єкти підприємницької діяльності в умовах сучасного інституційного середовища // Фінанси України. – 2006. – № 3. – С. 56-64.
13. Шебаніна О.В. Розвиток аграрного підприємництва як основи у формуванні продовольчого ринку // Економіка АПК. – 2005. – № 10. – С. 42-50.
14. Романова Л.В. Формування підприємництва в аграрному секторі. Теорія і методологія. – К.: 1988. – 404 c.
15. Малік М.Й., Шпикуляк О.Г. Кадровий потенціал аграрних підприємств: управлінський аспект. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 230 с.
16. Школьний О.О. Конкурентне середовище в аграрному підприємництві. Вісник Львівського державного аграрного університету // Економіка АПК. – Львів, 2005. – № 12. – С. 90-96.
17. Гловацька В.В. Розвиток підприємництва в сільському (зеленому) туризмі // Тези доповідей Всеук. наук.-практ. конф. “Обґрунтування переходу на біологічне землеробство. Виробництво екологічно чистої продукції”. – 30 жовт. 2007 р. – Тернопіль: ІЕТП, 2007. – С. 92-94.
18. Виноградська А.М. Основи підприємництва. Друге видан., перероб. і допов. – К.: Кондор, 2005. – 544 с.
19. Пугачова К.М. Підприємницька діяльність у сільській місцевості. – К.: Знання України, 2004. – 220 с.
20. Донець Л.І., Романенко Н.Г. Основи підприємництва. – К.: Центр навч. літ-ри, 2006. – 320 с.
21. Гловацька В.В. Підприємництво та його соціально-економічна сутність // Економіка АПК. – 2007. – № 12. – С. 57-63.
22. Власність у сільському господарстві За ред. В.В. Юрчишина і П.Т. Саблука. – К.: Урожай, 1993. – 350 c.
23. Господарський кодекс № 436-IV від 16.01. 2003 р. // Відомості Верховної Ради Ураїни. – 2003. – № 21-22. – 30 трав.
24. Закон України “Про підприємництво” № 698-XII від 07.02.1991 р. // Інфодиск. Законодавство України. – 2007. – CD-версія.
25. Проект Закону України “Про сільський зелений туризм” № 3467 від 12.04.2007 // http://icp.org.ua/ukr/zakon/akts.
26. Drąg K. Podstawy prawne działalności agroturystycznej we Włoszech Farma Biologica – Patrice / Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" // http://www.agroturystyka. рl.
27. Рутинський М.Й., Зінько Ю.В. Сільський туризм – К.: Знання, 2006. – 271 c.
28. Валова продукція сільського господарства у 2005 році // Експрес-доповідь Держкомстату України. – 29.05.2006 р. – № 144. – 2 с.
29. Валова продукція сільського господарства у 2005 році // Остаточні дані Держкомстату України. – 29.05.2006 р. – № 144. – 24 с.
30. Вишиванюк М. Новий етап розвитку аграрної реформи в області. – Івано-Франківськ: Плай, 2001. – 218 с.
31. Чопенко В. Аби не понадкушували, або непіднята цілина зеленого туризму // Дзеркало тижня. – 2006. – № 20 (599). – 27 трав.
32. Гловацька В.В. Сільський зелений туризм: сутність, функції, основи організації // Економіка АПК. – 2006. – № 10. – С. 148-155.
33. Medlik S. Leksykon podróży turystyki hotelarstwa. – Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN sp. z o.o., 1995. – 264 s.
34. Кудла Н.Є. Місце агротуризму в активізації розвитку сільських територій Вісник Львівського державного аграрного університету // Економіка АПК. – Львів, 2006. – № 13. – С. 564-569.
35. Гут Л.В. Формування туристичного продукту та просування його на ринку. Розвиток туристичного бізнесу регіону: Навч. посіб. За ред. д.е.н. проф. Школи І.М. – Чернівці: Книги – XXI, 2007. – С. 91-113.
36. Гловацька В.В. Суть та види сільського зеленого туризму // Агроінком. – 2006. – № 5-6. – С. 132-135.
37. Липчук Н.В. Соціально-економічне значення агротуризму // Туризм і ресторанний бізнес: сучасні тенденції та перспективи розвитку. Матеріали наук. практ. конф. – К., 2007. – С. 38-42.
38. Majewski J. Agroturystyka to też biznes – Warszawa: Fundacja Wspomagania Wsi., 2004. – 81 s.
39. Липчук В.В. Особливості маркетингової діяльності в агротуризмі // Вісник Львівського інституту економіки і туризму: Зб. наук. статей. – Львів: Львівський інститут економіки і туризму, 2007. – № 2. – С.102-104.
40. Смолій В.А. та ін. Енциклопедичний словник-довідник з туризму // К.: Слово, 2006. – 372 с.
41. Дроздов А.В. Экологический императив и рекреационная география // Известия РАН. Сер. географическая. – 1998. – № 4. – С. 92-94.
42. Полюга В.О., Полюга Д.М. Екотуризм як фактор сталого розвитку Карпат // Сталий розвиток Карпат: сучасний стан та стратегія дій. Тези доповідей Міжнар. наук.-практ. конф. – Львів., 2006. – С. 112-115.
43. Горішевський П.А. та ін. Сільський зелений туризм: організація надання послуг гостинності. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2003. – 148 с.
44. Советский энциклопедический словарь. – М: Советская энциклопедия, 1989. – 1632 с.
45. Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. – К.; Ірпінь: ВТФ “Перун”, 2007. – 1736 с.
46. Саблук П.Т. Стратегія становлення аграрної політики // Сучасна аграрна політика України: проблеми становлення. За ред. П.Т. Саблука, В.В. Юрчишина. – К.: ІАЕ, 1996. – С. 16-32.
47. Онищенко О.М., Юрчишин В.В. Становлення приватного сектора у сільському господарстві // Економіка України. – 1995. – № 10. – С. 4-18.
48. Онищенко О.М. Становлення приватного сектора в сільському господарстві // Сучасна аграрна політика: проблеми становлення. За ред. П.Т. Саблука, В.В. Юрчишина. – К.: ІАЕ, 1996. – С. 95-113.
49. Юрчишин В.В., Запша Г.М. Розвиток відносин власності на селі: концептуальні основи становлення і утвердження приватного сектора // Економіка України. – 2003. – № 11. – С. 47-54.
50. Мальська М.П. та ін. Основи туристичного бізнесу. – К.: Центр навч. літ-ри, 2004. – 272 с.
51. Если бы сельський туризм рос так просто как картошка // Киевские ведомости. – 2005. – 9 апр.
52. Моран О.І. Розвиток сільського туризму як важлива конкурентна перевага регіону в умовах євроінтеграції // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Конкурентний потенціал і європейська інтеграція (регіональні аспекти). – Зб. наук. пр. Вип. 1 (57) / НАН України. Ін-т регіональних досліджень. – Львів, 2006. – С. 186-195.
53. Кафарський В.І. Сільський туризм врятує село від вимирання // Сільський туризм в Україні: проблеми та перспективи. К.: “КУТЕП”. – 2005. – 58 с.
54. Кифяк В.Ф. Організація туристичної діяльності в Україні. – Чернівці: Книги – XXI, 2003. – 300 c.
55. Липчук Н., Котлінський В. Розвиток агротуризму як форми підприємництва в сільській місцевості прикордонних регіонів // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції. Зб. наук. пр. Вип. X. – № 3-4. – Луцьк. 2004. – С. 240-245.
56. Знак “Зелена садиба” – новий інструмент маркетингу // Усе про сільський відпочинок в Україні / http://ruraltourism.com.ua
57. Гловацька В.В. Науково-методологічне забезпечення становлення і утвердження сільського зеленого туризму // Агроінком. – 2007. – № 3-4. – С. 69-71.
58. Економічна енциклопедія: У 3 т. – Т. 2. – К.: Академія, 2001. – 848 с.
59. Сахацький М.П. Проблеми відродження сільського господарства. – К.: ІАЕ, 2000. – 326 с.
60. Чорний Г.М. Управлінські процеси в господарюючих суб’єктах АПК. Автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. економ. наук. – К.: ННЦ “Інститут аграрної економіки”, 2006. – 38 с.
61. Економічна енциклопедія: У 3 т. – Т. 3. – К.: Академія, 2002. – 952 с.
62. Ходаківський Є.І. Праксеологічні підходи в менеджменті: Навч. посіб. – Житомир: ЖІТІ, 2001. – 108 с.
63. Пщоловский Т. Принципы совершенной деятельности. Введение в праксеологию. – К.: 1993. – 273 с.
64. Стеф’юк В. Просторове планування Івано-Франківщини // Туризм сільський зелений. – 1998. – № 4. – C. 23.
65. Грачев М. Индустриальное развитие и технологические схемы // Мировая экономика и международные отношения. – 2000. – № 2. – С. 114-121.
66. Щербатюк В. Сільська територія: соціально-економічна категорія та її місце у системі сільського розвитку. – Рукопис, 13 c.
67. Гловацька В.В. Сільський зелений туризм у системі сільського розвитку Івано-Франківського Прикарпаття // Агроінком. – 2006. – № 9-10. – С. 82-86.
68. Сільський сектор України на рубежі тисячоліть: У 2 т. – Т. 1: Потенціал людського сектора. – К.: Ін-т економіки НАН України, 2000. – 396 с.
69. Сільський сектор України на рубежі тисячоліть: У 2 т. – Т. 2: Соціальні ресурси сільських територій. – К.: Ін-т економіки НАН України, 2003. – 466 с.
70. Онищенко О., Юрчишин В. Сільський розвиток: основи методології та організації. – Рукопис, 18 с.
71. Крупа В.В., Линдюк А.О. Теоретичні основи соціального захисту сільського населення в умовах формування ринкової економіки // Аграрна політика в умовах ринкової трансформації економіки агропромислового комплексу: Колективна монографія / За ред. П.С. Березівського. – Львів: Львівський держ. аграр. ун-т, 2006. – С. 12-23.
72. Закон України “Про туризм” вiд 15.09.1995 р. № 324/95-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1955. – № 31. – С. 242.
73. Про внесення змін до Закону України “Про туризм” // Урядовий кур’єр. – 2003. – № 244. – С. 15-19.
74. Туристичний рух в Карпатах // Матеріали архіву П. Гошовського, м. Яремча Івано-Франківської обл. – 4 с.
75. Protokół III Konferencji Związków Letniskowych w sprawie aktualnych zagadnień letniskowych i wczasów pracowniczych odbytej dnia 21.II.39 r. w lokalu Związku Powiatów R.P. w Warszawie // Івано-Франківський обласний архів, Ф. 369, оп.1, спр. 42. – 13 с.
76. Protokół obrad II Walnego Zjazdu Ligi Popierania Turystyki odbytego w salach Domu Zdrojowego w Krynicy dnia 19.XII.1937 r. o godz. 12.30 Referat Dr Stanisława Leszczyńskiego p.t.: „Ruch turystyczny w Polsce w świetle cyfr” // Івано-Франківський обласний архів, Ф. 369, оп. 1, спр. 9. – 50 с.
77. Zima w Karpatach Wschodnich // Івано-Франківський обласний архів, Ф. 369, оп. 1, спр. 15. – С. 1-24.
78. Przygotowanie się uzdrowiska wzgl. letniska do sezonu. // Івано-Франківський обласний архів, Ф. 369, оп. 1, спр. 15. – С. 59-64.
79. Referat mgr J. Gryczuka p.t. „O stanie turystyki w województwie stanisławowskim” // Івано-Франківський обласний архів, Ф. 369, оп. 1, спр. 15. – С. 38-51.
80. Федорченко В.К., Дьорова Т.А. Історія туризму в Україні. – К.: Вища шк., 2002. – 195 с.
81. Гловацька В.В. Передісторія туристичного обслуговування в системі сільського (зеленого) туризму Івано-Франківського Прикарпаття // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. Вип. 231: В 7 т. Т. 6. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – С. 1211-1222.
82. Прикарпаття має власну стратегію туризму // Карпати. Туризм. Відпочинок. – 2007. – № 1.– 82 с.
83. Музиченко-Козловська О.В. Природні туристичні ресурси – найважливіші чинники підвищення туристичної привабливості регіону // Сталий розвиток Карпат: сучасний стан та стратегія дій. Тези доповідей Міжнар. наук.-практ. конф. – Львів. – 2006. – С. 105-108.
84. Рекреаційні ресурси Івано-Франківської області http://www.region-ivano-frankivsk.info.
85. Клімат Івано-Франківської області / Wikipedia – The Free Encyclopedia http: //uk.wikipedia.org/wiki.
86. Інвестиційний паспорт Івано-Франківської області // Офіційна веб-сторінка Івано-Франківської обласної державної адміністрації / www.gov.if.ua.
87. Івано-Франківська область // http://myukraine.info/uk/oblast/ivano-frankivsk.
88. Розгорнута характеристика Івано-Франківської області // Офіційна веб-сторінка Івано-Франківської обласної державної адміністрації / www.gov.if.ua.
89. Стратегія розвитку м. Яремча та Яремчанського регіону, 2003. – 50 с.
90. Гловацька В.В. Передумови зародження і становлення сільського зеленого туризму на території Івано-Франківщини // Вісник Прикарпатського у-ту. – 2007. – Вип. 4. – С. 63-65.
91. Пуцентейло П.Р. Економіка і організація туристично-готельного підприємництва. Навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 344 с.
92. Любимцева О.О. Ринок туристичних послуг (геопросторові аспекти) – 3-є вид., перероб та доповн. – К.: “Альтерпрес”, 2005. – 430 с.
93. Гловацька В.В. Послуги господарств населення із сільського зеленого туризму // Матеріали І Міжнар. наук.-практ. конф. “Європейська наука XXI століття: стратегія і перспективи розвитку – 2006”. – Т. 7: Економічні науки. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – С. 5-7.
94. Дядечко Л.П. Економіка туристичного бізнесу. Навч. посіб. – К.: 2007. – 224 с.
95. Косенко В.М. Трансформація організаційної структури функціонування сільського зеленого туризму // “Відпочинок у сільській місцевості в Україні в XXI столітті: проблеми та перспективи”: Матеріали конф. – Переяслав-Хмельницький, 2000. – С. 30-32.
96. Чорненька Н.В. Організація туристичної індустрії: навч. посіб. – К.: Атака, 2006. – 264 с.
97. Розвиток сталого сільського туризму / Європейська Академія Сталого Сільського Розвитку (Асоціація Євроакадемія) // http://www.euracademy-urtl.org.
98. Мальська М.П., Бордун О.Ю. Планування діяльності туристичних підприємств: навч. посіб. – К.: Знання, 2005. – 241 с.
99. Розвиток сільського зеленого туризму в області: Довідка Івано-Франківської обласної державної адміністрації. – 2002. – 9 с.
100. Брус В.Х. Розвиток різноукладності у сільському господарстві регіону: Дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук: 08.07.02. – Захищена 18.02.2003. – К., 2002. – 163 с.
101. Програма розвитку туризму в області на 2002-2010 рр. від 22.11.2002. № 85-4/2002. – Івано-Франківська обласна державна адміністрація. – 2002. – 19 с.
102. Обласна програма розвитку сільського зеленого туризму на 2007-2010 роки // Рішення Івано-Франківської обласної ради від 20.02.2007 № 216-9 /2007. – Івано-Франківськ: Обласна рада. – 19 с.
103. Комплексна програма перспективи агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Івано-Франківської області у 2005-2010 роках і на період до 2015 року. – Івано-Франківськ: Плай, 2005. – 80 с.
104. Стратегічний маркетинг пріоритетних напрямків розвитку Івано-Франківщини: Практичний посібник для керівників і депутатів органів місцевого самоврядування різних рівнів, державних службовців, підприємців, представників громадськості. За ред. В.П. Петренка. – Івано-Франківськ: АЕРІФ. – 2006. – 91 с.
105. Довідка про категоризацію індивідуальних засобів розміщення (туристичних садиб) на території Івано-Франківської області. – Довідка. – Івано-Франківськ: Івано-Франківська обласна державна адміністрація, 2007. – 4 с.
106. Практичні рекомендації експерта з питань діяльності індивідуальних засобів розміщення (туристичних садиб): практич. посібник. За ред. Н. Гасюк та М. Ковалів. – Івано-Франківськ: АЕРІФ. – 2006. – 136 с.
107. Знаки дорожні туристичні. Загальні технічні умови. Правила застосування: Рішення Івано-Франківської обласної ради. – Івано-Франківськ: Обласна рада, 2006. – 7 с.
108. План заходів щодо державної підтримки розвитку сільського туризму на 2006-2010 роки // Розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 липня 2006 р. №373-р. // www.gov.if.ua
109. Довідка про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування державної підтримки сільськогосподарської дорадчої служби” / Мінагрополітики 11.01.2007 // http://www.minagro.kiev.ua/page.
110. Положення про відділ туризму та рекреації виконкому Яремчанської міської ради // Рішення сесії міської ради від 15 вересня 2006 р. – № 5. – Яремча. – 4 с.
111. Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні // http//www.greentour.com.ua/ua/union.
112. European federation of farm and village tourism (EuroGites) // http: //www.world-tourism.org/members.
113. Статут Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні: Свідоцтво № 765 від 20.08.1996 р. зі змінами від 08.08 1997 р. – К. – 6 с.
114. Статут Івано-Франківської обласної організації Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні від 28.04.1998 р. – № 173. – Івано-Франківськ. – 6 с.
115. Рудинська І., Гром’як Т. Агротуризм як основний чинник розвитку сільських територій // Вісник Львівського державного аграрного університету: Економіка АПК. – Львів: 2006. – № 13. – С. 586-590.
116. Експрес-доповідь. Санаторно-курортні та туристичні заклади Івано-Франківської області від 10.07.07 р. № 04-02-07/ 59 // Держкомітет України, Івано-Франківське обласне управління статистики. – Івано-Франківськ, 2007. – 5 с.
117. Санаторно-курортні і оздоровчі заклади // Івано-Франківщина, Україна, Світ: Статистич. зб. – Івано-Франківськ: Івано-Франківське головне управління статистики, 2006. – 613 с.
118. Довідка про стан сільського зеленого туризму в області // Івано-Франківська обласна організація Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. – 23.04. 2007. – № 53. – 3 с.
119. Розвиток сільського зеленого туризму в області. // Довідка Івано-Франківської обласної державної адміністрації. – 2003. – 9 с.
120. Довідка про стан туризму в області. Івано-Франківська обласна державна адміністрація. – 2004. – 4 с.
121. Довідка про сільський зелений туризм в області. – Івано-Франківська обласна державна адміністрація. – 2005. – 6 с.
122. Розвиток туристичної індустрії як одного із стратегічних напрямків розвитку Івано-Франківської області. – Івано-Франківська обласна державна адміністрація. – 2006. – 5 с.
123. Діяльність туристичних організацій (річна) за 2006 р. Форма 1 Тур. – Івано-Франківська обласна державна адміністрація. – 2006. – 12 с.
124. Липчук В., Рубінкевич А. Формування ціни на туристичний продукт // Науковий вісник Чернівецького торг.-екон.у-ту. Київського нац. торг.-екон. у-ту. Економічні науки. – Вип.: ІІІ. – Чернівці. – 2005. – С. 245-247.
125. Постанова Кабінету Міністрів України від 03.07.2006 р. № 910 “Про внесення змін до Правил виїзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію” // http://www.kmu.gov.ua.
126. Осовська Г.В., Юркевич О.О., Завадський Й.С. Економічний словник. – К.: Кондор, 2007. – 358 с.
127. Гловацька В.В. Диверсифікація послуг сільського зеленого туризму // Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. Теоретико-методологічні та практичні аспекти розвитку економіки України. – Т. 31. – Чортків: 2006, – С. 250-252.
128. Лендєл О.Д. Розвиток сільського зеленого туризму на Закарпатті // Наук. вісник Ужгород. ун-ту. Сер.: Економіка. – Вип. 16: 2004. – С. 60-68.
129. Cтатут Косівської районної туристичної асоціації “Гуцулія” від 20 лютого 2003 р. – 9 c.
130. Костриця М.М. Етноісторичний туристичний кластер “Древлянська земля”: ресурси та економічний механізм функціонування: Монографія. За ред. проф. Є.І. Ходаківського. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – 76 с.
131. Свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності Андрійків Н.М. від 12.02.2004 р. – 1 с.
132. Податкова книга Андрійків Н.М. від 12.02.2004 р. – 30 с.
133. Свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності Кульчицької Н. від 04.10.2000 р. – 1 с.
134. Свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрації) суб’єкта підприємницької діяльності Чибурак М. від 02.10.2000 р. – 1 с.
135. Program “Współpraca lokalna i budowanie kompleksowej oferty turystycznej krokiem w kierunku rozwoju wsi. Polsko-ukraińsko-gruzińska wymiana doświadczeń” Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego http://www.krzyzowa.org.pl.
136. Гайдук А. Стратегії управління якістю у сфері туризму в Україні: ступінь та особливості використання, врахування міжнародного досвіду // Регіональна економіка. – 2005. – № 1. – С.156-162.
137. Гловацька В.В. Чинники становлення і утвердження сільського зеленого туризму // Вісник Прикарпатського ун-ту. – 2006. Вип. 3. – С. 100-106.
138. Конституція України від 28.06.1996.№254к/96-ВР – К.: Українська правнича фундація, 1996. – 56 с.
139. Цивільний кодекс України 16 січня 2003 року // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 42. – 15 жовт.
140. Указ Президента України “Про основні напрями розвитку туризму в Україні до 2010 р.” № 973/99 від 10.08.1999 р. // Урядовий кур’єр. – 1999. – № 182 (1617). – 29 верес.
141. Указ Президента України “Про основні засади розвитку соціальної сфери села” № 1356/2000 від 20.12.2000 // Урядовий кур’єр. – 2001. – 24 січн.
142. Закон України 17.06.2004 № 1807ІV “Про сільськогосподарську дорадчу діяльність” // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 38. – 17 верес.
143. Закон України “Про особисте селянське господарство” № 742-IV від 15.05.2003р. // Офіц. вісн. України. – 2003. – №23. – С. 9.
144. Указ Президента “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” 3 липня 1998 року N 727/98 // Офіц. вісн. України. – 1998. – № 27. – 23 липн.
145. Закон України “Про податок з доходів фізичних осіб” № 889-IV від 22.05.2003 р. Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 37. – 12 верес.
146. Закон України “Про податок на додану вартість” N168/97-ВР від 03.04.1997 р. // Урядовий кур’єр. – 1997. – № 80-81. – 8 травн.
147. Рішення Яремчанської міської ради Івано-Франківської області № 64-8/2003 від 23.04.2003 р. п. 51, п. 52.
148. Кафарський В.І. Проект закону України Про сільський та сільський зелений туризм реєстр. N 4299 від 16.11. 2004 р. Верховна Рада України. Офіційний веб-сайт http://portal.rada.gov.ua.
149. Sikora J. Stan i obecne możliwości rozwoju agroturystyki // Rolnictwo polskie w obliczu integracji z Unią Europejską. Praca zbiorowa pod redakcją naukową M. Walkowskiego. Poznań 1999. – S.199-209.
150. Drąg K. Podstawy prawne i finansowe funkcjonowania turystyki wiejskiej w U E. / Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwo Gościnne” // http://www.agroturystyka. рl.
151. Графова О.І. Розвиток сільського туризму в Європі // Економіка АПК. – 2007. – № 7. – С. 148-153.
152. Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z dnia 3 marca 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późniejszymi zmianami). // http://www.podatki.pl
153. Товт М.М. Правове регулювання та стандарти сільського туризму. Досвід окремих країн, проблеми законодавства України // Відпочинок в українському селі. Порадник організатору відпочинку та власнику садиби Вип. 5. – Туризм сільський зелений. 2003. – № 1. – С. 9-15.
154. Agroturystyka w Polsce / Biuletyn informacyjny wydawany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Nr 7-8/2005 (98) ISSN 1233-9784 s.11-18, Biuletyn informacyjny wydawany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Nr 11-12/2006 (108) ISSN 1233-9784 s. 9-13 // http://www.minrol.gov.pl.
155. Ustawa z 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. 1994 r., Nr 11, poz. 50, z późniejszymi zmianami). // http://www.rzeczpospolita.pl/prawo/prawo_podatki.html.
156. Rátz-László T. Puczkó Sustainability in Hungarian rural tourism Kodolányi János College - Budapest University of Economic Sciences Paper presented in the “Rural Tourism Management: Sustainable Options” International Conference September 1998, SAC, Auchincruive, Scotland Part 2. // http://www.ratztamara.com. – S. 1-11.
157. Rural Tourism in Hungary – The role and importance of the Hungarian Federation of Village and Farm Tourism in developing rural tourism in Hungary Benkovics László, Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége International Conference EUROGITES (7.-8. 12. 2006) // http://www.agroturist.sk/konferencia.
158. Кудла Н.Є. Роль органів місцевого самоврядування у розвитку агротуристичного руху // Економіка АПК. – 2006. – № 2. – С. 30-35.
159. Гловацька В.В. Напрями підвищення ефективності становлення сільського (зеленого) туризму // Інноваційна економіка. – 2007. – № 3. – С. 110-113.
160. Экономическая интеграция // Экономико-правовая библиотека http://www.vuzlib.net.
161. Семенов Г.А., Богма О.С. Кластери підприємств як передумова активізації розвитку регіональної економіки // Міжнар. наук.-практ. журнал. Економіка та держава. – 2006. – № 4. – С. 11-13.
162. Пономаренко В.С., Тридід О.М., Кизим М.О. Стратегія розвитку підприємства в умовах кризи: Монографія. – Х.: Видавничий дім ІНЖЕК, 2003. – 328 с.
163. Кропельницька С.О. Фінансово-економічні засади формування та функціонування нових виробничих систем (кластерів) спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит. Автореф. дисертац. на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук. Захист відбувся 3 листоп. 2006 р. – Тернопіль. – 20 с.
164. Длугопольський О.В. Кластерна модель розвитку промислового виробництва регіону як фактор ефективних структурних реформ (на прикладі Тернопільської області) Економічний Часопис-XXI №2'2003 // Інтернет-портал Soskin. Ukraine. Portal http://www.soskin.info/ua.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.