У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В СТРАТЕГІЧНОМУ УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ
Количество страниц 214
ВУЗ ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ 11
1.1. Економічна сутність стратегічного управління підприємством 11
1.2. Організація стратегічного управління на підприємстві 22
1.3. Класифікація стратегій підприємства 32
1.4. Стратегічний аналіз стану підприємства 51
1.4.1. Оцінка зовнішнього середовища підприємства 51
1.4.2. Діагностика внутрішнього середовища 59
1.4.3. Методи портфельного аналізу 65
1.4.4. Методи аналізу та прогнозування розвитку підприємства 71
ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 1 75

РОЗДІЛ 2 МАТЕМАТИЧНІ МЕТОДИ В РОЗРОБЦІ СТРАТЕГІЙ ПІДПРИЄМСТВА 78
2.1.
Концепція моделювання стратегічного управління підприємством в конкурентному середовищі 78
2.2. Моделювання визначення місії та системи цілей підприємства 87
2.3. Формування альтернатив розвитку підприємства 98
2.4. Оптимізація вибору стратегій розвитку економіко-виробничих систем 108
ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 2 115

РОЗДІЛ 3 ОПТИМІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ 118
3.1. Характеристика стратегічних напрямків функціонування підприємства 118
3.2. Математичне моделювання системи управління стратегічними задачами підприємства 132
3.3. Моделювання стратегії розвитку підприємства 147
3.3.1.
Побудова математичної форми критерію оптимальності стратегії розвитку підприємства 151
3.3.2. Моделювання цільової функції сприяння досягненню мети 154
3.3.3. Моделювання корегуючих функцій з врахуванням визначальних характеристик розвитку підприємства 159
ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 3 183
ВИСНОВКИ 186
ДОДАТКИ 188
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 199

ВСТУП

Актуальність теми. Господарська діяльність підприємств у ринкових умовах ставить перед ними особливі вимоги щодо їх системи управління. Велика кількість чинників, що впливають на економіку підприємства, значна невизначеність цих чинників, відсутність однозначних аналітичних залежностей між параметрами, що характеризують діяльність підприємств, обумовлюють складність задач управління ними. Такий стан справ спричиняє вироблення рішень стосовно вибору стратегії розвитку підприємства, що ґрунтуються на інтуїції, досвіді та кваліфікації експертів і аналітиків. Проте ці рішення мають невисокий рівень наукової обґрунтованості й обтяжені значним ризиком.
Однією з найважливіших умов забезпечення ефективного розвитку підприємства є підвищення ефективності аналізу, розробки, прийняття і реалізації стратегічних рішень. Цьому сприятиме науково обгрунтоване і практично доцільне стратегічне управління, основою якого є розробка і реалізація стратегії розвитку підприємства.
В економічній науці проблема стратегічного управління є далеко не новою. В аналіз різних аспектів стратегічного управління зробили суттєвий внесок такі відомі вчені як Ансофф І., Віханський О.С., Друкер П., Каплан Р., Нортон Д., Портер М., Попов С.О., Шершньова З.Є., а у застосування економіко-математичних методів в процеси прийняття стратегічних рішень – Вітлінський В.В., Вовк В.М., Геєць В.М., Заруба В.Я., Лисенко Ю.Г., Клебанова Т.С., Костіна Н.І., Рамазанов С.К., Сергєєва Л.Н., Ситник В.Ф., Сявавко М.С., Черняк О.І., Юринець В.Є.
Незважаючи на особливе місце стратегічного управління у забезпеченні ефективного розвитку підприємства, дотепер залишаються невирішеними багато теоретичних, методологічних та прикладних проблем, які зумовлені передусім складністю, нестабільністю та невизначеністю внутрішнього та зовнішнього середовища функціонування вітчизняних підприємств та значною складністю структури самих підприємств. Вивчення та аналіз опублікованих з цієї проблеми праць дали підстави для висновку про те, що питання застосування науково обґрунтованих методів для вирішення цілого кола задач стратегічного управління підприємством, серед яких найважливішими є методи економіко-математичного моделювання, недостатньо розроблені, як у науковому, так і в практичному аспектах.
Актуальність цієї проблеми на сучасному етапі розвитку економіки України, її теоретичне та практичне значення, необхідність розроблення інструментарію оптимізації стратегічного управління підприємством визначили вибір теми, мети та задач дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану наукових досліджень кафедри економічної кібернетики Львівського національного університету імені Івана Франка, зокрема до таких науково-дослідних держбюджетних тем:
1. Ек 221Б “Методи оптимізації управління господарською і фінансовою діяльністю складних економічних систем”, № ДР 0104U002123.
2. ЕК 99Ф „Математичні методи прогнозування функціонування і розвитку складних економічних систем”, №ДР 0107U002041.
Мета і завдання дослідження. Основною метою наукового дослідження є створення теоретико-методологічних методів оптимізації стратегічного управління підприємством з використанням економіко-математичного моделювання.
Для реалізації поставленої мети було поставлено та виконано такі основні завдання:
 дослідити процес прийняття стратегічних рішень на підприємстві в умовах трансформаційної економіки;
 проаналізувати вітчизняну та зарубіжну практику стратегічного управління підприємством;
 обґрунтувати необхідність використання методів економіко-математичного моделювання в стратегічному управлінні підприємством;
 розробити концепцію моделювання стратегічного управління підприємством в конкурентному середовищі;
 розробити інструментарій економіко-математичного моделювання стратегічного управління підприємством.
Предмет і об’єкт дослідження. Предметом дослідження є методологія та інструментарій оптимізації стратегічного управління підприємством в умовах трансформаційної економіки.
Об’єктом дослідження є процес прийняття стратегічних рішень на підприємстві.
Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу дисертаційної роботи складають наукові праці вітчизняних та зарубіжних учених у сферах –економіко-математичного, ситуаційного, імітаційного моделювання, прогнозування, економічної динаміки, а також діалектичний метод пізнання, системний підхід до вивчення економічних явищ і процесів та положень економічної теорії.
Інформаційною базою дослідження є теоретичні та методичні розробки вчених, офіційні статистичні матеріали, експертні дані, а також результати проведених автором досліджень.
Наукова новизна одержаних результатів. Проведене дослідження дало змогу створити інструментарій ефективного стратегічного управління підприємством. При цьому отримані такі нові наукові результати:
вперше:
 розроблено класифікацію стратегічних напрямків та цілей підприємства і запропоновано концепцію стратегічного управління підприємством з використанням методів економіко-математичного моделювання;
 сформульовано проблему стратегічного управління підприємством і запропоновано економіко-математичний інструментарій пошуку оптимального її розв’язку;
 розроблено метод розрахунку ефективної стратегії розвитку підприємства;
удосконалено:
 методологію стратегічного управління підприємством;
 методи економіко-математичного моделювання управління підприємством у конкурентному середовищі;
 теоретичне обґрунтування методів оптимізації розвитку підприємства;
отримали подальший розвиток:
 методи оптимізації управління економіко-виробничими системами;
 механізм розробки, вибору і прийняття стратегічних управлінських рішень в економіко-виробничих системах.
Практичне значення одержаних результатів. Запропоновані в дисертаційній роботі методи і моделі стратегічного управління підприємством є універсальними і можуть використовуватися на підприємствах різних форм власності та різних галузей. Запропонована концепція моделювання стратегічного управління підприємством в конкурентному середовищі дозволяє підвищити ефективність управління внаслідок застосування системного підходу до формування і аналізу стратегічних альтернатив підприємства.
Ефективність результатів дослідження дістали підтвердження в результаті їх впровадження в практичну діяльність ТзОВ „Полюс-плюс” (довідка № 69 від 25.10.2007), ТзОВ „Торговий дім „Львівська макаронна фабрика” (довідка № 35 від 25.10.2007).
Результати дисертаційного дослідження використовуються у навчальному процесі Львівського національного університету імені Івана Франка при викладанні дисциплін: „Моделювання економіки”, „Економічний ризик”, „Моделювання фінансового менеджменту” (довідка № 4230-Н від 26.10.2007 р.).
Результати та висновки виконаних досліджень знайшли відображення у звітах виконання держбюджетних тем Ек 221Б “Методи оптимізації управління господарською і фінансовою діяльністю складних економічних систем” та ЕК 99Ф „Математичні методи прогнозування функціонування і розвитку складних економічних систем”.
Особистий внесок здобувача. Наукові результати, подані у дисертаційній роботі, є результатом самостійного наукового дослідження. З публікацій, що написані в співавторстві, використано лише ті результати, що отримані автором особисто. Опубліковані наукові праці відображають конкретний особистий внесок дисертанта у розвиток економіко-математичного інструментарію оптимізації стратегічного управління підприємством.
Апробація результатів дисертації. Результати наукових досліджень доповідались і обговорювались на міжнародній науково-практичній конференції „Економічна система України: минуле, сучасне, майбутнє” (м.Львів, 21-22 жовтня 2005 р.); на форумі економістів-кібернетиків України з нагоди 40-ї річниці „Економічної кібернетики” в Україні (м.Київ, 15-17 вересня 2005 р.); на всеукраїнських науково-методичних конференціях: ІХ Всеукраїнській науково-методичній конференції „Проблеми економічної кібернетики” (м. Запоріжжя, 17-18 вересня 2004 р.), „Сучасні моделі і методи прогнозування соціально-економічних процесів” (м. Київ, 13-14 квітня 2006 р.), ХІ Всеукраїнській науково-методичній конференції „Проблеми економічної кібернетики” (м. Алушта, смт. Партеніт, 2-4 жовтня 2006 р.), ХІІ Всеукраїнській науково-методичній конференції „Проблеми економічної кібернетики” (м. Львів, 3-5 жовтня 2007 р.); на міжнародних наукових студентсько-аспірантських конференціях: „Перспективи розвитку пострадянських країн” (м.Львів, 3-4 травня 2004 р.), „Інтеграція країн з перехідною економікою у світовий економічний простір: стан і перспективи” (м.Львів, 13-14 травня 2005 р.), „Проблеми впровадження інформаційних систем і технологій в економіці та бізнесі” (м. Київ, 14-16 листопада 2005 р.), „Філософія економіки Івана Франка й сучасні економічні проблеми” (м.Львів, 5-6 травня 2006 р.), „Нові обрії економічної науки” (м.Львів, 11-12 травня 2007 р.); на всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених „Сучасні моделі і методи прогнозування соціально-економічних процесів” (м. Київ, 19 квітня 2007 р.); на звітних наукових конференціях Львівського національного університету імені Івана Франка за 2004-2007 роки та наукових семінарах кафедри економічної кібернетики Львівського національного університету імені Івана Франка (2004-2007 рр.).
Публікації. Основні результати досліджень відображено в 15 публікаціях, з них 6 статей у наукових фахових виданнях та 9 тез доповідей у матеріалах науково-практичних конференцій. Загальний обсяг публікацій, які відображають основний зміст дисертації, – 3,17 друк. арк., з яких автору належать 2,85 друк. арк.

Список литературы ВИСНОВКИ

Проблема вибору ефективних стратегій розвитку підприємства відноситься до слабоструктурованих проблем через значну складність причинно-наслідкових зв’язків в управлінні функціонуванням підприємства.
Для вирішення цієї проблеми в дисертаційній роботі запропоновано концепцію та математичний метод оптимізації стратегічного управління підприємством.
Результати проведеного наукового дослідження дають можливість зробити наступні висновки:
1. За результатами комплексного аналізу процесів функціонування підприємств і прийняття ними стратегічних рішень розкрита необхідність створення і використання об’єктивно обґрунтованих методів управління, які враховували б найважливіші чинники діяльності підприємства.
2. Управління підприємством як складною економіко-виробничою системою визначається великою кількістю конкретних економічних рішень і не всі з цих рішень, що прийняті в той чи інший момент часу, є оптимальними. Систематично корегуються прогнози на значну перспективу. Як остаточні вважаються ті рішення, що безпосередньо реалізуються. Але всі рішення, незалежно якої перспективи вони стосуються, сприяють реалізації обраної стратегії, що прагне забезпечити досягнення поставленої підприємством мети.
3. Запропонована класифікація стратегічних напрямків та цілей в системі стратегічного управління поряд з відомими включає також ще такі напрями як: реалізація організаційних змін, удосконалення інформаційної сервісної системи, досягнення економічної безпеки підприємства, еколого-економічне управління.
4. На базі запропонованої концепції стратегічного управління підприємством розроблено комплекс задач розрахунку параметрів, що визначають вибір ефективної стратегії функціонування і розвитку підприємства.
5. Критерій оптимальності стратегії підприємства повинен сприймати ситуацію, в якій воно знаходиться в кожний момент часу і оцінювати ситуацію, що прогнозується для будь-якого моменту часу у перспективі. З методичної точки зору вважається за доцільне критерій оптимальності представити у вигляді структурного поєднання двох функцій – цільової функції сприяння досягненню мети і корегуючої функції.
6. Використання будь-якого рівня досконалості інструментарію прогнозування стратегій діяльності підприємства не може забезпечити максимальний рівень їх достовірності. Визначальні параметри стратегій під впливом випадкових чинників можуть істотно змінюватися, що в свою чергу може привести до її неадекватності. Для вирішення цієї проблеми автором запропонований математичний метод побудови критерію оптимальності для визначення стратегії функціонування і розвитку підприємства.
7. Основні результати досліджень пройшли наукову та практичну апробацію, підтвердили свою ефективність і можуть служити інструментарієм прийняття динамічних стратегічних рішень в управлінні підприємством.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Амоша А.И., Иванов Н.И., Хижняк Л.Т., Левитан С.З., Маландина Г.О. Производственный потенциал: проблемы обновления и развития / НАН Украины; Институт экономики промышленности. – Донецк: ИЭП НАНУ, 2002. – 74 с.
2. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия. – Спб: Питер, 1999. – 416 с.
3. Ансофф И. Стратегическое управление. Сокр. пер. с англ. / Науч. ред. и авт. предисл. Л.И. Евенко. – М.: Экономика, 1989. – 519 с.
4. Антонюк Ю. Застосування математичних моделей в стратегічному управлінні підприємством // Ринок цінних паперів. – 2006. - №3-4. – с. 55-68.
5. Бакаев А.А., Костина Н. И., Яровицкий Н. В. Имитационные модели в экономике. – К.: Наукова думка, 1971. – 304 с.
6. Бакаєв О.О., Грищенко В.І., Бажан Л.І., Бакаєв Л.О. Мікроекономічне моделювання і інформаційні технології. Монографії. – К.: Наукова думка, 2003. – 182 с.
7. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. – М.: Финансы и статистика, 1996. – 192 с.
8. Балов В.П., Токаренко Г.С. Оптимизация стратегии управления реализацией проекта в условиях риска // Менеджмент в России и за рубежом. – 1999. - № 5. – С.138-142.
9. Белокровин Э., Маслов Д. Бенчмаркинг – большие возможности для малого бизнеса [Електронний ресурс] – Режим доступу до журн.:
http://www. zhuk
10. Белошапка В.А., Загорий Г.В. Стратегическое управление: принципы и международная практика. – Учебник. / Под ред. В.А. Белошапки. – К.: Абсолют, 1998.

11. Бережная Е.В. Математические методы моделирования экономических систем. – М., 2001. – 368 с.
12. Богатая И.Н. Стратегический учет собственности предприятия. – М.: Феникс, 2001. – 320 с.
13. Боди Дэвид, Пэйтон Роберт. Основы менеджмента: пер с англ. / Под ред. Ю.Н. Каптуревского. – СПб, Изд-во „Питер”, 1999. – 816 с.
14. Борисов А.Н., Крумберг О.А., Федоров И.П. Принятие решений на основе нечетких моделей.- Рига: Зинатне, 1990.- 184 с.
15. Браун М.Г. Сбалансированная система показателей: на маршруте внедрения [Електронний ресурс] – Режим доступу до журн.: http://www.management.com.ua
16. Бутник О.М. Економіко-математичне моделювання перехідних процесів у соціально-економічних системах. – Х.: Видвничий Дім «Інжек»; СПД Лібуркіна Л.М., 2004. – 304 с.
17. Василенко В.О., Ткаченко Т.І. Стратегічне управління підприємством. Навчальний посібник. / За ред. Василенка В.О. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 400 с.
18. Вентцель Е.С. Исследование операций. Задачи, принципы, методология: Учеб. пособие для вузов. – 3-е изд., стереотип. – М.Дрофа, 2004. – 208 с.
19. Виханский О.С. Стратегическое управление. – М.: Изд-во МГУ, 1995. – 252 с.
20. Вітлінский В.В. Моделювання економіки: Навч. посіб. – К.: КНЕУ, 2003. – 408 с.
21. Вітлінский В.В., Наконечний С.І. Ризик у менеджменті. – К.: ТОВ „Борисфен-М”, 1996. – 336 с.
22. Вовк В.М. Математичні методи в плануванні промислових підприємств – Львів: ЛДУ, 1979. – 87 с.


23. Вовк В.М. Математичні методи дослідження операцій в економіко-виробничих системах: Монографія – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2007. – 584 с.
24. Вовк В.М. Матричні економічні моделі. – Львів: ЛДУ, 1991. – 60 с.
25. Вовк В.М. Оптимізація використання виробничих потужностей будівельної організації. – К.: НМК ВО, 1992. – 162 с.
26. Вовк В.М., Дрогомирецька З.Б. Основи системного аналізу. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2002. – 248 с.
27. Вовк В.М., Негрей М.В. Моделювання вибору інвестиційної стратегії в умовах невизначеності // Вісник Львівського національного університету імені Івана Франка. Серія економічна. – Вип.34, -Львів, 2005. – С.57-63.
28. Вовк В.М., Негрей М.В. Оптимізація стратегічного управління економіко-виробничою системою // Вісник Львівської державної фінансової академії. – Львів: ЛДФА, 2007. – №12 – С. 313-319.
29. Вовк В.М., Негрей М.В. Узгодження цілей в аналізі стратегій розвитку підприємства // Вісник Львівського національного університету імені Івана Франка. Серія економічна. – Вип.36. -Львів, 2006. – С. 134-142.
30. Волкова В.Н., Денисов А.А. Основы теории систем и системного анализа. – СПб.: Издательство СПбГТУ, 1999. – 512 с.
31. Геєць В. Інновативно-інноваційний шлях розвитку – модернізаційний проект розвитку української економіки і суспільства на початку ХХІ століття // Банківська справа. – 2003. – №4. – С.3-32.
32. Голиченко О.Г. Проблема регулирования экономического роста в макроэкономических моделях // Экономика и математические методы. – 2001. – Т. 37, №4. – С.33-43.
33. Головко Т.В., Сагова С.В. Стратегічний аналіз: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. / За ред. д-ра екон. наук, проф. М.В. Кужельного. – К.: КНЕУ, 2002. – 198 с.

34. Гранберг А.Г. Математические модели социалистической экономики. – М.: Экономика, 1980. – 487 с.
35. Грушенко В.И., Фомченкова Л.В. Выбор стратегии реструктуризации предприятия в условиях экономического кризиса // Менеджмент в России и за рубежом. – 1999. – № 1. – С.118-130.
36. Дамари Р. Финансы и предпринимательство: Финансовые инструменты, используемые западными фирмами для роста и развития организаций / Пер. с англ. – Ярославль, „Елень”, 1993. – 224 с.
37. Дойль П. Менеджмент: стратегия и тактика / Пер. с англ.; Под ред. Ю.Н. Каптуневского. – С.Пб.: Питер, 2001. – 480 с.
38. Дослідження операцій в економіці: Підручник / За ред. І.К. Федоренко, О.І. Черняка. – К.: Знання, 2007. – 558 с.
39. Дрогомирець¬ка З., Олексюк Г., Прийма С. Аналіз динаміки малого бізнесу і заробітної плати штатних працівників. // Формування ринкової економіки в Україні. Спецвипуск 9. – Актуальні проблеми економічної теорії. Науковий збірник /За ред. проф. З.Г.Ватаманюка.– Львів: Інтереко, 2002. – С.115-125
40. Друкер П. Эффективное управление. Экономические задачи и оптимальные решения: Учеб. пособие/ Пер. с англ. – М., 1998.
41. Дубов Ю.А., Травкин С.И., Якиме В.Н. Многокритериальные модели формирования и выбора вариантов систем. – М.: Наука. Гл. ред. физ-мат. лит., 1986. – 296 с.
42. Дэй Д. Стратегический маркетинг. – М.: Изд-во ЭКСМО-Пресс, 2002. – 640 с.
43. Економічна кібернетика на початку ХХІ століття (російською мовою). За наук. редакцією д.е.н., проф. Задорожного Г.В., к.ф-м.н., проф. Михайленка В.Г. – Харків: ХНУ, 2005. – 206 с.
44. Економічна кібернетика: Підручник / Геєць В.М., Лисенко Ю.Г., Вовк В.М., Вітлінський В.В. та ін.; за ред. Геєця В.М., Лисенка Ю.Г., Вовка В.М. – Донецьк: ТзОВ „Юго-Восток”, 2005. – 506 с.
45. Економічний ризик: ігрові моделі: Навч. посібник / В.В. Вітлінский, П.І. Верченко, А.В. Сігал, Я.С. Наконечний; За ред. д-ра екон. наук, проф. В.В. Вітлінского. – К.: КНЕУ, 2002. – 446 с.
46. Єлейко В.І. Основи економетрії. У 2-х ч. Ч.1. – Львів, 1995. – 192 с.
47. Єлейко В.І., Вовк С.С. Деякі моделі ціноутворення в умовах ринкової економіки // Вісник Львівського університету. Серія економічна. Випуск 30. Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2001. – С.490-493
48. Заде Л. Понятие лингвистической переменной и ее применение к принятию приближенных решений. – М.: Мир, 1976. - 167 с.
49. Замков О.О., Толстопятенко А.В., Черемных Ю.Н. Математические методы в экономике: Учебник. 2-е изд. – М.: МГУ Дело и сервис, 1999. – 368 с.
50. Заруба В.Я. Економіко-математичне моделювання маркетингових стратегій підприємств // Вісник Київського національного торговельно-економічного університету. – 2005. - №1. –С.88-95.
51. Заруба В.Я. Концептуальні засади формування напрямків розробки нових товарів // Вісник Національного технічного університету «ХПІ» Збірник наукових праць. Тематичний випуск «Технічний прогрес і ефективність виробництва»: Харків: НТУ «ХПІ». – 2003. - №10, т.4. С.3. – 10.
52. Заруба В.Я. Системно-деятельностный подход к социально-экономическому управлению // Экономика и кибернетика в начале ХХІ века. Под научной редакцией д.е.н., проф. Задорожного Г.В., к. ф.-м. наук, проф. Михайленко В.Г. Харьков: ХНУ, 2005. – С.145-187.
53. Заруба В.Я., Парфентенко І.А. Формування іміджу підприємства у системі управління мотиваційними умовами його діяльності // Стратегія маркетингу, №2, 2006. – С.25-29.
54. Злупко С.М. Є.Є. Слуцький – український економіст-математик світової слави // Економіка України. –1995. –№7. –С. 67-74
55. Злупко С.М., Стефанишин О.В., Швайка Л.А. Підприємництво: основи, особливості, механізми: навчальний посібник. – Л.: ЛНУ ім. І. Франка, 2000. – 369 с.
56. Иванов Н. Глобализация и проблемы оптимальной стратегии развития // Мировая экономика и международные отношения. – 2000. – №2. – С.15-19.
57. Ивлев В., Попона Т. Balanced Scorecard – альтернативные модели. [Електронний ресурс] – Режим доступу до журн.: http://www.vip-anarech.ru
58. Индикативное планирование как основа стратегического развития промышленного предприятия. / Агапцов С.А., Мордвинцев А.И., Фомин П.А., Шаховская Л.С. – М.: Высшая школа, 2002. – 256 с.
59. Каплан Роберт С., Нортон Дэйвид П. Сбалансированная система показателей: от стратегии к действию / Пер. с англ. – М.: ЗАО «Олимп-Бизнес», 2003. – 304 с.
60. Карпов Ю.Г. Имитационное моделирование систем. Введение в моделирование на AnyLogic 5. // БХВ_Петербург, С.Петербург, 2005. – 569 с.
61. Кендюхов О., Димитрова С. Стратегічний підхід до оцінки ефективності управління торговими марками. // Економіка України. – 2007. – №8. – с. 81-85.
62. Керимова В.Э. Стратегический учет. – М.: Издательство: Омега-Л. Серия: Высшее финансовое образование, 2005. – 1071 с.
63. Кіндрацька Г.І. Стратегічний менеджмент: Навч. посібник – К.: Знання, 2006. – 366 с.
64. Клебанова Т.С., Забродский В.А., Полякова О.Ю., Петренко В.Л. Моделирование экономики: Учеб. пособ. – Харьков: ХГЕУ, 2001. – 284 с.


65. Клебанова Т.С., Молдавская Е.В., Чанг Х. Модели и методы координации в крупномасштабных экономических системах. – Харьков: ХГЭУ, 2002. – 148 с.
66. Койн К., Субраманіам С. Дисципліна стратегії. [Електронний ресурс] The McKinsey Quarterly, 1996, № 4.– Режим доступу до журн.: http://www.mckinsey.com
67. Корпоративное управление крупным промышленным комплексом: Учеб. пособ. / Ю.Г. Лысенко, В.Н. Андриенко, Т.Ю. Беликова и др.; Под общ. ред. Ю.Г. Лысенко и В.Н. Андриенко. – Донецк: ООО „Юго-Восток, Лтд”, 2003. – 243 с.
68. Кортни Х., Керклад Дж., Вигери П. Стратегия в условиях неопределенности . [Електронний ресурс] The McKinsey Quarterly, 1996, № 4.– Режим доступу до журн.: http://www.mckinsey.com
69. Костина Н.И., Алексеев А.А. Финансовое прогнозирование в экономических системах. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 285 с.
70. Костіна Н.І., Алексеєв А.А., Василик О.Д. Фінанси: система моделей і прогнозів. – К.: „Четверта Хвиля”, 1998. – 303 с.
71. Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. – 2-е европ. изд. – М.: Прогресс, 1998.
72. Круглова Н.Ю., Круглов М.И. Стратегический менеджмент. Учебник для вузов. – М.: Издательство РДЛ, 2003. – 393 с.
73. Лепа Н.Н., Лепа Р.Н., Пушкарь А.И. Моделирование процессов управления развитием предприятий: Монография / НАН Украины. Ин-т экономики пром-ти: Под ред. Лепы Н.Н. – Донецк: ООО „Юго-Восток, Лтд”, 2005. – 348 с.
74. Лукіна Ю.В. Формування та реалізація стратегії управління фінансами підприємства. // Фінанси України. – 2006. – №3 – С. 113-118.
75. Лысенко Ю.Г. и др. Модели управления проектами в нестабильной экономической среде. – Донецк: ООО „Юго-Восток, Лтд”, 2003. – 265 с.
76. Лысенко Ю.Г., Петренко В.Л., Тимохин В.Н., Филиппов А.В. Экономическая динамика: Учеб. пособ.; Донецкий гос. ун-т. – Донецк: ДонГУ, 2000. – 176 с.
77. Ляшенко І.М. Економіко-математичні методи та моделі сталого розвитку. – К.: Вища школа, 1999. – 234 с.
78. Майк Портер о новых стратегиях совершенствования управления. [Електронний ресурс] – Режим доступу до журн.: http://www.Iteam-ru.
79. Максишко Н.К., Перпелица В.А. Анализ и прогнозирование эволюции экономических систем. – Запорожье: Полиграф, 2006. – 248 с.
80. Матвійчук А.В. Моделювання економічних процесів із застосуванням методів нечіткої логіки: Монографія. – К.: КНЕУ, 2007. – 264 с.
81. Матриненко В.П. Стратегія життєздатності підприємства промисловості: Навч. посіб. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 328 с.
82. Мельничук Д.Б. Семь граней стратегического управления предприятием. // Менеджмент в России и за рубежом.
83. Мескон М., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. с англ. – М.: Дело, 1992. – 702 с.
84. Методы принятия решений / Пер. с англ. под ред. И.И. Елисеевой. – М.: Аудит. ЮНИТИ, 1997. – 590 с.
85. Минервин И.Г. Глобальная стратегия создания торговых марок. // Маркетинг в России и за рубежом. – 2001. – №4. – С.27-28.
86. Михалевич М.В., Сергиенко И.В. Моделирование переходной экономики – модели, методы, информационные технологии. – К.: Наук. думка, 2005. – 670 с.
87. Міщенко А.П. Стратегічне управління: Навч. посіб. – Київ: „Центр навчальної літератури”, 2004. – 336 с.
88. Моделі і методи соціально-економічного прогнозування: Підручник / Геєць В.М., Клебанова Т.С., Черняк О.І., Іванов В.В., Дубровіна Н.А., Ставицький А.В. – Х.: ВД «ІНЖЕК», 2005. – 396 с.
89. Негрей М.В. Вибір альтернативи розвитку підприємства на основі методів нечіткої логіки // Тези доповідей. ІХ Всеукраїнська науково-методична конференція „Проблеми економічної кібернетики”. 17-18 вересня 2004 р. м. Запоріжжя, 2004 р. – С. 21-22.
90. Негрей М.В. Вибір альтернативи у процесі розробки стратегії управління персоналом // Економічна система України: минуле, сучасне, майбутнє: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, Львів, 21-22 жовтня 2005 р. – Львів, 2005. – С. 147-148.
91. Негрей М.В. Вибір напрямку розвитку виробництва товарів на основі багатоцільової оптимізаційної моделі // Проблеми впровадження інформаційних систем і технологій в економіці та бізнесі: Збірник матеріалів VІ Всеукраїнської наукової студентської конференції. 14-16 листопада 2005 р. – К.: КНЕУ, 2005 р. – С. 56-58.
92. Негрей М.В. Задача вибору ефективної стратегії розвитку підприємства // Перспективи розвитку пострадянських країн: Матеріали міжнародної наукової студентсько-аспірантської конференції, Львів, 3-4 травня 2004 р. – Львів, 2004. – С. 153-154.
93. Негрей М.В. Задача стратегічного управління в сітковій постановці // Тези доповідей. ХІІ Всеукраїнська науково-методична конференція „Проблеми економічної кібернетики”. 3-5 жовтня 2007 р. м. Львів, 2007 р. – С. 88-90.
94. Негрей М.В. Математичне моделювання в системі управління стратегічними задачами підприємства // Тези доповідей. ХІ Всеукраїнська науково-методична конференція „Проблеми економічної кібернетики”. 2-4 жовтня 2006 р. м. Алушта, смт. Партеніт, 2006 р. – С. 83-85.
95. Негрей М.В. Моделювання критерію оптимальності та цільової функції стратегії розвитку підприємства // Формування ринкової економіки в Україні. Науковий збірник. Спецвипуск 16. – Проблеми економічної кібернетики – Львів, 2007. – С.117-123.
96. Негрей М.В. Модель стратегічного управління персоналом підприємства // Філософія економіки Івана Франка й сучасні економічні проблеми: Матеріали міжнародної наукової студентсько-аспірантської конференції, Львів, 5-6 травня 2006 р. – Львів, 2006. – С. 153-154.
97. Негрей М.В. Оптимізація стратегії розвитку підприємства // Інтеграція країн з перехідною економікою у світовий економічний простір: стан і перспективи: Матеріали міжнародної наукової студентсько-аспірантської конференції, Львів, 13-14 травня 2005 р. – Львів, 2005. – С. 247-248.
98. Негрей М.В. Основні засади стратегічного управління підприємством в конкурентному середовищі // Вісник Львівської державної фінансової академії. – Львів: ЛДФА, 2007. – №13 – С. 307-314.
99. Негрей М.В. Проблеми стратегічного аналізу вітчизняних підприємств // Тези доповідей Всеукраїнської науково-методичної конференції „Сучасні моделі і методи прогнозування соціально-економічних процесів”. 13-14 квітня 2006 р. – м. Київ, 2006 р. – С. 125-126.
100. Негрей М.В. Стратегічні напрямки та цілі розвитку підприємства // Вісник Львівського національного університету імені Івана Франка. Серія економічна. – Вип.38, -Львів, 2007. – С.136-140.
101. Нейман Дж. фон, Моргенштерн О. Теория игр и эконо¬мичес¬кое поведение / Пер с англ. – М.: 1960. - 708 с.
102. Нємцов В.Д., Довгань Л.Є. Стратегічний менеджмент: Навч. посібник. – К.: ТОВ „УВПК „ЕксОб”, 2004. – 560 с.
103. Нікбахт Е., Гропеллі А. Фінанси / Пер. з англ. – К.: Основи, 1993. – 383 с.
104. Новиков Д.А. Стимулирование в организационных системах. – М.: Синтез, 2003. – 312 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.