У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОЦІНКА РЕАЛІЗАЦІЇ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ ПРИРОДООХОРОННОГО ПРИЗНАЧЕННЯ В РЕГІОНІ
Количество страниц 218
ВУЗ РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ НАН УКРАЇНИ
Год сдачи 2008
Содержание Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи механізму реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення
1.1. Особливості та специфічні ознаки інвестицій природоохоронного призначення
1.2. Сутність інвестицій природоохоронного призначення як економічної категорії
1.3. Методичні підходи до еколого-економічної оцінки інвестиційних проектів природоохоронного призначення
Висновки до розділу 1
Розділ 2. Оцінка ефективності реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення в регіоні
2.1. Стан реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення в Тернопільській області
2.2. Ефективність інвестиційних проектів природоохоронного призначення
2.3. Джерела фінансування інвестицій природоохоронного призначення
Висновки до розділу 2
Розділ 3. Напрями реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення в регіоні
3.1. Удосконалення економічної оцінки екологічних збитків інвестиційних проектів
3.2. Формування механізму додаткового фінансування інвестиційних проектів природоохоронного призначення
3.3. Удосконалення проектного циклу проходження інвестиційних проектів природоохоронного призначення
Висновки до розділу 3
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
ВСТУП

Актуальність теми. Протягом останніх десятиріч спостерігається зростання суперечностей у відносинах суспільства з навколишнім середовищем, що ставить перед світовою економічною наукою завдання щодо розробки дієвих організаційно-економічних механізмів, спрямованих на запобігання негативних тенденцій еколого-економічного розвитку.
Практика функціонування промислових підприємств свідчить про посилення негативних тенденцій у сфері їх взаємодії з навколишнім середовищем. На фоні загального зростання інвестиційної активності виникає постійне скорочення обсягів інвестування в природоохоронні заходи внаслідок хронічного недофінансування раніше запланованих до реалізації інвестиційних програм. Водночас збільшуються витрати на капітальний ремонт діючих природоохоронних фондів. На багатьох підприємствах обсяг використаних у цьому напрямі коштів значно перевищує обсяг витрат на введення нових природоохоронних потужностей. При цьому суттєво знижується вартість основних виробничих засобів природоохоронного призначення за рахунок вибуття обладнання з високим рівнем фізичного та морального зносу.
Вищезазначене зумовлює необхідність активізації інвестиційної діяльності в природоохоронній сфері. Сформована в економіці країни ситуація досить повно спостерігається у сфері управління та регулювання інвестиційної діяльності природоохоронних заходів. Вирішення подібних завдань вимагає відповідного теоретичного й методичного забезпечення організаційно-економічних механізмів реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення в регіонах з урахуванням їх специфіки й особливостей.
Проблеми й особливості регулювання розвитку інвестиційної діяльності природоохоронного призначення регіонів знайшли своє відображення у наукових дослідженнях таких вітчизняних і зарубіжних учених, як Д.Бабміндри І.Бистрякова, Б. Данилишина, М. Долішнього, Л. Купінця, Я Коваля, В Міщенка, Я. Олійника, М.Ступеня, С. Харічкова, М. Хвесика, Є. Хлобистова, О. Шаблія та інших. Особливості еколого-економічної діяльності досліджуються з 1970-х рр. Різні її аспекти висвітлені у працях І. Александрова, О. Амоші, Б. Буркинського, О. Веклич, Л. Круглякової, В. Степанова та інших.
Велику роль для сучасного рівня розвитку екологічно стійкого підприємництва відіграли також праці зарубіжних авторів: Р. Велфорда, Г. Вінтера, A. Голдсона, Н. Ігошина, Дж. Oттмана, K. Петті, M. Портера.
Проте до теперішнього часу цілий ряд теоретичних і методологічних питань, пов’язаних із здійсненням інвестиційних проектів природоохоронного спрямування в регіоні, не набули свого завершеного вирішення. Потребує уточнення поняття “інвестиції природоохоронного призначення” з урахуванням змін в інвестиційній політиці держави, регіонів та інших економічних суб’єктів у природоохоронній сфері. Невивченими залишаються проблеми виникнення екологічних ефектів інвестування, формування напрямів природоохоронної інвестиційної діяльності, а також мотивів її учасників. Дискусійною є проблема коректної оцінки ефективності природоохоронних інвестиційних проектів. Недостатньо дослідженими залишаються питання, пов’язані з удосконаленням методичних підходів до оцінки реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення в регіоні. Актуальність і необхідність своєчасного вирішення названих питань і зумовило вибір теми цього дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах наукової теми Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України “Дослідження проблем модернізації національного господарства в контексті світових тенденцій сталого розвитку” (номер держрєстрації 0106U005193). Роль автора полягає в розробці методичних підходів до оцінки реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення в регіоні.
Мета й завдання дослідження. Метою роботи є поглиблення теоретичних і методичних підходів щодо вдосконалення оцінки реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення в регіоні.
Досягнення цієї мети зумовило потребу вирішення таких завдань:
- поглибити зміст поняття “інвестиції природоохоронного призначення”;
- удосконалити методичні підходи до еколого-економічної оцінки інвестиційних проектів природоохоронного призначення для різних їх типів;
- визначити фактори впливу на реалізацію інвестиційних проектів природоохоронного призначення;
- провести оцінку альтернативних джерел фінансування інвестиційних проектів;
- удосконалити методичні підходи до оцінки екологічного збитку в інвестиційних проектах;
- запропонувати новий механізм додаткового фінансування інвестиційних проектів природоохоронного призначення;
- розробити методичні підходи з формалізованого управління проектним циклом.
Об’єктом дослідження є процеси до оцінки реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення в регіоні.
Предметом дослідження є теоретико-методичні аспекти оцінки реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення на регіональному рівні.
Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу дослідження становлять положення сучасної економічної теорії, праці вітчизняних та зарубіжних учених з проблем регіональної економіки й регуляторної політики розвитку інвестиційної діяльності природоохоронного призначення. У процесі дослідження для вирішення поставлених завдань використано: діалектичний метод для реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення; системно-структурний аналіз при дослідженні концептуальних засад та систематизації методичних підходів щодо оцінки інвестиційних проектів природоохоронного призначення; методи групувального аналізу і статистично-прогнозних підходів, економіко-статистичні методи, порівняння - для аналізу соціально-економічних передумов, можливостей і мотивів розвитку інвестиційних проектів природоохоронного призначення в регіоні. Теоретичні аспекти поняття “інвестиції природоохоронного призначення”, наповнення його змістом досліджувалися за допомогою системного аналізу. Порівняльно-правовий метод застосовувався для дослідження змісту політики реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення в регіоні, а системний підхід – для висвітлення стану управління сферою інвестиційної діяльності природоохоронного призначення в регіоні.
Інформаційно-нормативною базою для дисертації послужили законодавчі акти та закони України з питань розвитку інвестиційної діяльності природоохоронного призначення; державна статистична звітність, яка характеризує стан і динаміку розвитку інвестиційної діяльності природоохоронного призначення в Україні; вітчизняні й зарубіжні публікації з питань розвитку та вдосконалення оцінки реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення, результати власних досліджень.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:
вперше
- запропоновано механізм додаткового фінансування інвестиційних проектів природоохоронного призначення шляхом залучення коштів фонду інвестиційної підтримки товаровиробників;
удосконалено
- методичні підходи до оцінки екологічного збитку в інвестиційних проектах, що, на відміну від існуючих, враховують втрати чистого приведеного ефекту в разі їх відстрочення;
- методичні підходи з формалізованого управління інвестиційними проектами природоохоронного призначення, що порівняно з наявними враховує такі етапи проектного циклу, як: ідентифікацію проекту, його підготовку, оцінку й ранжирування, затвердження чи відхилення, реалізацію проекту і його завершення;
- методичні підходи до еколого-економічної оцінки інвестиційних проектів виробничого та природоохоронного призначення, що враховує екологічні збитки;
- основні напрямки запровадження альтернативних джерел фінансування інвестиційних проектів: змінити структуру розподілу засобів на користь інвестиційних заходів, спрямованих на запобігання забруднення навколишнього природного середовища; визначити спільне фінансування пріоритетною формою участі фондів у реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення; визначити головним інструментом фінансування відповідних інвестиційних вкладень пільговий інвестиційний кредит; ввести практику розміщення частини платежів підприємств на спеціальних рахунках з
набуло подальшого розвитку
- поняття “інвестиції природоохоронного призначення”, які розглядаються нами як економічний інструмент, що використовується суб’єктами природоохоронної сфери, які вступають між собою у відносини з питань інвестиційної діяльності, пов’язаної з негативним впливом суб’єктів на природу;
- визначення факторів впливу на навколишнє середовище, а саме: надмірне антропогенне навантаження, велика розораність території; забруднення природних вод, повітря, грунтів шкідливими речовинами; необхідність вжиття невідкладних заходів для збереження та призупинення тенденції збіднення біологічного та ландшафтного різноманіття в області; значні незаконні вирубки, особливо в лісах; критичний стан каналізаційних мереж та очисних споруд у більшості районах області; значне накопичення промислових та побутових відходів, недосконалість системи сортування та збору ресурсоцінних відходів.
Практичне значення одержаних результатів полягає в обґрунтуванні механізму реалізації інвестиційних проектів природоохоронного призначення в регіоні при підготовці Програм регіонального соціально-економічного розвитку на 2005-2008 рр. (довідка № 01-2968/27-19 від 25.09.2007 р.).
Розробки автора стосовно підвищення ефективності використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища у інвестиційних проектах природоохоронного призначення використані Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області (довідка № 3-2/3042 від 18.07.2007 р.). Результати досліджень щодо впровадження методики оцінки ефективності інвестиційних проектів використані в діяльності Тернопільського обласного комунального підприємства теплових мереж «Тернопільтеплокомуненерго» (довідка № 1004/1208 від 23.03.2007 р.).
Теоретичні розробки дисертаційної роботи використовуються у навчальному процесі Приватного вищого навчального закладу «Тернопільський комерційний інститут» при викладанні таких дисциплін: «Інвестування», «Екологія», «Планування діяльності підприємств», «Управління витратами виробництва», «Потенціал підприємства», «Податкова система»
(довідка № 2118 від 12.09.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійною науковою працею та містить розроблені автором особисто результати в галузі економічної науки. У наукових працях, опублікованих у співавторстві особистий внесок автора такий: уточнено зміст поняття “інвестиції природоохоронного призначення”; удосконалено методичні підходи до еколого-економічної оцінки інвестиційних проектів природоохоронного призначення для різних їх типів; визначено фактори впливу на реалізацію інвестиційних проектів природоохоронного призначення; удосконалено методичні підходи до оцінки екологічного збитку в інвестиційних проектах; досліджено методи і показники оцінки економічної ефективності інвестицій; проаналізовано інвестиційний клімат Тернопільської області; розглянуто показник «норма ефективності»; запропоновано новий механізм додаткового фінансування інвестиційних проектів природоохоронного призначення; розроблено методичні підходи з формалізованого управління проектним циклом; розглянуто критерії економічної ефективності інвестиційних проекті.
Апробація результатів дослідження. Основні положення дисертації і результати наукового дослідження доповідались автором на науково-практичних конференціях: "Методологія економіко-статистичного дослідження в умовах ринку" (м. Тернопіль, 1997 р.); "Формування ринкових відносин в системі будівельного комплексу України" (м. Тернопіль, 1998 р.); "Стратегія розвитку вітчизняних підприємств" (м. Тернопіль, 2003 р.); "Соціально-економічні, політичні та культурні оцінки і прогнози на рубежі двох тисячоліть"
(м. Тернопіль, 2003 р.); "Економіка: сучасні проблеми та перспективи розвитку" (м. Київ, 2007 р.).
Публікації. Результати дисертаційної роботи відображено автором у 14 наукових працях, з них 8 – у фахових виданнях, загальним обсягом 6,5 обл.-д. арк.
Обсяг і структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Повний обсяг роботи – 218 сторінок, з яких 14 рисунків займають 14 сторінок, 15 таблиць – 15 сторінок, список використаних джерел (228 найменувань) – 20 сторінок, 12 додатків на 32 сторінках.


Список литературы ВИСНОВКИ


1. Дослідники виділяють різні сутнісні ознаки інвестицій природоохоронного призначення. У зв’язку з їх недостатністю в дисертації запропоновано враховувати такі специфічні ознаки: виникаючі екологічні ефекти інвестування; суб'єкти інвестування; об'єкти інвестування. Виходячи з перелічених ознак, нами запропоноване власне трактування поняття «інвестиції природоохоронного призначення», які слід розглядати як економічний інструмент, що використовується суб'єктами природоохоронної сфери, які вступають у відносини один з одним із приводу питань та об'єктів інвестиційної діяльності для обмеження або виключення негативного впливу на природу, збереження якої як рівноважної системи є неодмінною умовою існування і розвитку суспільства.
2. В роботі запропоновано методичні підходи до еколого-економічної оцінки інвестиційних проектів природоохоронного призначення для різних їх типів: виробничого призначення, що спричиняють перманентний негативний вплив на навколишнє середовище, виробничого призначення, що характеризуються можливістю виникнення аварійних ситуацій з негативними екологічними наслідками, природоохоронного призначення, спрямовані на запобігання перманентного впливу на навколишнє середовище, призначені для проведення захисних заходів, що знижують наслідки небезпечних природно-техногенних процесів. При цьому запропоновано для проектів виробничого призначення розрахунок економічного збитку відносити до витрат за проектом, а для проектів природоохоронного призначення – до фінансових результатів проекту. В цілому проекти повинні задовольняти системі критеріїв: NPVе>0, PIе>1, IRRе Е. Їх врахування націлює розроблювачів на екологізацію виробництва та є реальним стимулом для впровадження екологічно безпечних технологій.
3. Встановлено, що діючі інвестиційні проекти природоохоронного призначення в Тернопільській області спрямовані на охорону навколишнього природного середовища, екологічно безпечне використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки. Їх реалізація обумовлена такими факторами: надмірне антропогенне навантаження, посилене наслідками Чорнобильської катастрофи, що порушило природну рівновагу, негативно впливає практично на всі її сторони і призводить до погіршення екологічної ситуації; велика розораність території - 63,1%; забруднення природних вод, повітря, грунтів шкідливими речовинами; необхідність вжиття невідкладних заходів для збереження та призупинення тенденції збіднення біологічного та ландшафтного різноманіття в області; значні незаконні вирубки, особливо в лісах, що перебували у користуванні колгоспів; критичний стан каналізаційних мереж та очисних споруд у більшості районах області; значне накопичення промислових та побутових відходів, недосконалість системи сортування та збору ресурсоцінних відходів.
4. У зв’язку зі зростанням викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що пов’язане з великою кількістю застарілого автотранспорту та не виконаними заходами з переведення котелень з твердого палива на газ в дисертації на базі запропонованої методики було розраховано ефективність інвестиційних проектів з переведення котельні Тернопільської КПТМ «Тернопільміськтеплокомуненерго» з мазуту на природний газ та переводу застарілого автотранспорту від контактних систем запалювання до безконтактного. За розрахунками щорічна економія від скорочення поточних витрат для Тернопільської КПТМ «Тернопільміськтеплокомуненерго» складе 300,4 тис.грн. За всіма критеріями проект є ефективним. Ефективність наступного проекту підтверджується такими показниками в розрахунку на один автомобіль. Відвернені витрати у результаті зниження річного навантаження від викидів шкідливих речовин складають: для нової автомашини ЗИЛ 5733 грн., для автомашин ЗИЛ, що вже знаходяться в експлуатації 6678 грн., для автомашини ВАЗ 1302 грн.
5. Визначено, що власних джерел фінансування інвестиційних проектів природоохоронного призначення на даний час не вистачає. Кошти фонду охорони навколишнього природного середовища не використовуються в повному обсязі. Для підвищення ефективності використання таких коштів у інвестиційних проектах природоохоронного призначення пропонується: змінити структуру розподілу засобів на користь інвестиційних заходів; запровадити спільне фінансування за рахунок коштів фондів і підприємств; визначити головним інструментом фінансування пільговий інвестиційний кредит; запровадити механізм розміщення частини платежів підприємств за забруднення навколишнього природного середовища на спеціальних рахунках.
У якості альтернативних джерел фінансування визначені кошти: інвестиційних фондів, що діють на комерційній основі, кредитно-фінансових інститутів, закордонних фінансових інституцій. З метою збільшення засобів державного та місцевого бюджетів, що направляються на фінансування інвестиційних проектів природоохоронного призначення запропоновано введення екологічного податку.
6. В дисертації запропоновано методичні підходи щодо оцінки втрати чистого приведеного ефекту у разі відстрочення інвестиційного проекту. Інтегральний ефект оцінюється при цьому сумарно, як з погляду критеріїв окупності проекту на основі процедур дисконтування, так і з погляду зростаючої вартості одержуваних при його реалізації екологічних результатів. Такі підходи дають можливість розрахунку вартісної оцінки екологічної складової інтегрального еколого-економічного ефекту. Вона може бути виражена у втраті NPV при переносі інвестиційного проекту на рік.
7. Встановлено, що у результаті впровадження комплексних інвестицій поліпшується структура і якість товарної продукції підприємств, які впроваджують такі проекти, що сприяє підвищенню їх прибутковості і конкурентоспроможності. Це дає змогу отримати додатковий інвестиційний дохід, розподіл якого здійснюється за такими напрямами: реінвестування в інвестиції; дивіденди підприємств; відрахування у Фонд інвестиційної підтримки товаровиробників; дивіденди підприємств; приріст податкових надходжень у бюджети різних рівнів. Таким чином, замикається цикл і створюються умови для випереджального становлення новітнього технологічного укладу в регіоні.
Це дає можливість забезпечити сталий розвиток, який стимулюватиме охорону довкілля та відновлення його природних властивостей і належне регулювання та екологічно-безпечне використання природних ресурсів.
8. З метою реалізації кожного інвестиційного проекту природоохоронного призначення, що враховуються при прийнятті рішень і реалізації іншого аналогічного проекту, запропоновано методичні підходи з формалізованого управління проектним циклом за етапами: ідентифікація проекту, його підготовка, оцінка і ранжування, затвердження чи відхилення, реалізація проекту, завершення.
Такі підходи дають можливість більш точної оцінки потенційних учасників майбутнього тендера, правильності вибору постачальників і рівня цін при оцінці реалістичності витрат по проекту, завершеності проекту при сприянні фонду інвестиційної підтримки.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Адамчук В.В., Ромашов О.В., Сорокина М.Е. Экономика и социология труда: Учебник. – М.: ЮНИТИ, 1999. – 407 с.
2. Алимов О., Ємченко В. Приватизація: стратегія завершального етапу // Економіст. – 2003. – № 8. – С. 39 – 43.
3. Амоша А.И., Иванов Н.И., Косова Т.Д., Хижняк Л.Т., Яковченко А.А. Инвестиционная деятельность банков в Украине. – Донецк: Институт экономики промышленности, 1999. – 51 с.
4. Андрианов В.Д. Малый економический словарь. – М.: Экономика, 1999. – 662 с.
5. Антология экономической классики. В 2-х томах. Т.1. – М., 1993. – С. 429.
6. Адаменко О.М. Концепція екологічної (природно-техногенної) безпеки паливно-енергетичного комплексу та сучасна екологічна ситуація в карпатському євро регіоні. // Розвідка і розробка нафтових і газових родовищ (серія: Техногенна безпека). - № 37 (том 10). – 2000 р. – С.5-9.
7. Александров І.О., Половян О.В., Черніченко Г.О. Економіко-екологічна безпека територіальних утворень та виробничих систем//Регіональна економіка, №1, 2004. – С.133-145.
8. Амитан В.Н. Экономическая безопасность: концепция и основные модели//Економічна кібернетика, №3-4, 2000. - С.13-20.
9. Андреева Н.Н. Экономико-экологические аспекты обеспечения национальной безопасности//Наукові праці Донецького державного технічного університету. Серія: економічна. Випуск 47. – Донецьк, ДонНТУ, 2002. – С.42-47.
10. Андрейцев В.І. Право екологічної безпеки: навч. та наук.-практ. посіб. – К.: Знання-Прес, 2002. – 332 с.
11. Арнольд В.И. Теория катастроф. – М.: Знание, 1981. – 80 с.
12. Архипов А., Городецкий А, Михайлов Б. Экономическая безопасность: оценки, проблемы, способы обеспечения//Вопросы экономики, 1994. – №12. – С.36-44.
13. Атабиев А.Х. Региональные проблемы экологического страхования в обеспечении экологической безопасности/Труды третьей всероссийской и первой международной конференции «Теория и практика экологического страхования». – М.: РАН, 1998. – 195 с.
14. Бажал Ю.М., Одотюк І.В., Данько М.С., Лапко О.О., Александрова В.П. Інноваційний розвиток економіки та напрямки його прискорення: Наук. доповідь / НАН України; Ін-т економічного прогнозування / За ред. В. П. Александрова. – К.: Ін-т економічного прогнозування, 2002. – 80 с.
15. Бажал Ю.М., Александрова В. П., Данько М. С., Яковлєв В. А., Щедріна Т. І. Інноваційні фактори економічного зростання: Наук. доповідь / НАН України; Інститут економічного прогнозування. – К.: Інститут економічного прогнозування, 1999. – 51с.
16. Базилевич В.Д., Базилевич К.С., Баластрик Л.О. Макроекономіка: Підручник. – К.: Знання, 2004. – 851 с.
17. Базилевич В.Д., Баластрик Л.О. Макроекономіка: опорний конспект лекцій. – К.: Четверта хвиля, 1997. – 224 с.
18. Бабміндра Д. І. Методичні засади формування обмежень (обтяжень) у зонах особливого режиму використання земель // Землевпорядний вісник. – 2003. - № 4. – С. 53-57.
19. Бард В.С. Инвестиционные проблемы российской экономики. – М.: Экзамен, 2000. – 384 с.
20. Бард В.С. Финансово-инвестиционный комплекс: теория и практика в условиях реформирования российской экономики. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 304 с.
21. Барановський В.А. Еколого-географічні дослідження проблем екологічної безпеки (суть і складові екологічного ризику). // Розвідка і розробка нафтових і газових родовищ (серія: Техногенна безпека). – № 37 (том 10). – 2000 р. – С. 15-20.
22. Барановський О.І. Фінансова безпека: монографія. Інститут економічного прогнозування. – К.: Фенікс, 1999. – 338 с.
23. Безпечність промислових підприємств. Терміни та визначення. ДСТУ 2156-93. – К.: Держстандарт України, 1994. – 31с.
24. Батура О.В., Комарова К.В. Іноземні інвестиції в системі становлення ринкової економіки України. – Д.: Наука і освіта, 2002. – 180 с.
25. Бирман Г., Шмидт С. Экономический анализ инвестиционных проектов. Пер. с англ. – М.: Банки и биржи, 1997. – 631 с.
26. Бистряков І.К. Економіка природокористування і охорона довкілля: Зб. наук. пр. / Ред. Б.М. Данилишина та ін.; НАНУ РВПС України. – К., 2006. – 376 с.
27. Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент. – К.: ИТЕМ ЛТД, Юнайтед Лондон Трейд Лимитед, 1995. – 448 с.
28. Богуславский М.М. Иностранные инвестиции: правовое регулирование. – М.: БЕК, 1996. – 462 с.
29. Боди З. Принципы инвестиций / З. Боди, А. Кейн, Маркус Алан Дж. 4-е изд. – М.: Вильямс, 2002. – 984 с.
30. Бондаренко О. Оптимізація інвестиційного забезпечення інновацій // Банківська справа. – 1999. – № 4. – С. 14–19.
31. Богиня Д., Волинський Г. Структурна перебудова економіки і проблема інвестицій // Економіка України. – 1999. – № 12. – С. 41–50.
32. Богорош А.Т. Факторы, стимулирующие иностранные инвестиции в страны с переходной экономикой // Проблемы науки. – 1999. – № 11.– С. 38–42.
33. Борщ Л.М. Інвестиції в Україні: стан, проблеми і перспективи: Монографія. – К.: Знання, 2002. – 318 с.
34. Борщ Л.М. Макро- та мікроекономічні аспекти впливу інвестицій на економічне зростання // Зб. наук. праць. – Київ: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2000. – Вип. 28. – С. 39–46.
35. Борщ Л.М. Державне регулювання інвестиційної привабливості // Теорія мікро-, макроекономіки. – К.: Академія муніципального управління, 2001. – Вип. 8. – С. 93–103.
36. Борщ Л.М. Проблеми зростання інвестиційної активності // Теорія мікро-, макроекономіки. – К.: Академія муніципального управління, 2001. – Вип. 7. – С. 161–168.
37. Борщ Л.М. Зовнішні і внутрішні джерела інвестицій у національній економіці // Вісник Української академії державного управління при Президенті України. – К.: УАДУ, 2002. – № 3. – С. 135–141.
38. Бригхем Ю., Гапенски Л. Финансовый менеджмент: Полный курс: в 2–х т. / Пер. с англ.; под ред. В.В. Ковалёва. – СПб.: Экономическая школа, 1998. – 650 с.
39. Ведута Е.Н. Государственные экономические стратегии – М.: Деловая книга, 1998. – 430 с.
40. Веклич О. Совершенствование экономических инструментов экологического управления в Украине//Экономика Украины. – 1998. - №9. - С. 65-74.
41. Водний кодекс України// Відомості Верховної Ради (ВВР), 1995, N 24, ст.189.
42. Вощинин А.П., Горский В.Г., Швецова-Шиловская Т.Н. Методы интервального анализа в задачах экологического страхования//Труды третьей всероссийской и первой международной конференции «Теория и практика экологического страхования». – М.: РАН, 1998. – С. 49-58.
43. Вознесенская Н.Н. Иностранные инвестиции: Россия и мировой опыт (сравнительно-правовой комментарий). – М.: Инфра, 2001. – 220 с.
44. Воронін І., Денисенко Ю. Факторні умови здійснення інвестиційної діяльності // Банківська справа. – 1997. – № 4. – С. 62–64.
45. Воронова Л.В. Інвестиційна стратегія України у перехідний період, проблеми та шляхи їх вирішення // 1999. – С. Банківська система України: теорія і практика становлення. Т. 1. – Суми. –62–70.
46. Гаврилюк О.В. Іноземні інвестиції. – К.: Ін-т світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 1998. – 202 с.
47. Гафаров Н.А. Экологизация производства на Оренбургском газохимическом комплексе как условие обеспечение экологической безопасности/Труды третьей всероссийской и первой международной конференции «Теория и практика экологического страхования». – М.: РАН, 1998. – 195 с.
48. Геєць В.М. Реструктуризація економіки в контексті переходу України на принципи сталого розвитку. – Київ: „БМТ”, 1998. – С.47-56.
49. Глазьев С. Показатели экономической безопасности по методике С. Глазьева//http://www.alexander6.ru/alexander6/a6_forum_r
50. Господарський кодекс України// Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, N 18, N 19-20, N 21-22, ст.144
51. Гофман К.Г. Экономический механизм природопользования в условиях перехода к рыночной экономике//Экономика и математические методы. – 1991. – Т.27.- Вып.2. – С.315-321.
52. Гринів Л. Теоретико-методологічні засади формування екологічно збалансованої економіки: Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук: 08.08.01. – Львів, 2002. – 340 с.
53. Гринь Є.Л. Нестабільність та економічне зростання. – К.: Ін-т економічного прогнозування НАНУ, 2000. – 344 с.
54. Григорєва В., Мачигин В. Шляхи активізації інвестиційної діяльності в Україні // Банківська система України: теорія і практика становлення. – Суми. – 1999. – Т. 1. – С. 18–30.
55. Герасимчук М. Активізація інвестиційної діяльності та структурної перебудови економіки // Економіка України та шляхи її подальшого реформування. – К. – 1995. – С. 157–159.
56. Герасимчук М. Джерела і структура капітальних вкладень // Економіка України. – 1998. – № 12. – С. 16–22.
57. Гитман Л.Дж., Джонк М.Д. Основы инвестирования: Пер. с англ. – М.: Дело, 1999. – 1008 с.
58. Глазунов В.Н. Финансовый анализ и оценка риска реальных инвестиций. – М.: Финстатинформ, 1997. – 135 с.
59. Гнатюк Н.І. Спільне підприємництво в умовах ринкової трансформації економіки України // Автореф. канд. дисерт. – Львів, – 1999. – С. 20.
60. Гойко А.Ф. Методи оцінки ефективності інвестицій та пріоритетні напрями їх реалізації. – К.: ВІРА–Р, 1999. – 319 с.
61. Гришин Л. Мы как участники рыночных отношений // Вопросы экономики. – 2000. – № 8, – С. 35–43.
62. Губатюк І.В. Інвестиційні інтереси здійснення реструктуризації економіки України // Реструктуризація економіки та інвестиції в Україні. – Чернівці, 1998. – С. 113–114.
63. Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. – К.: Наук. думка, 1998. – 390 с.
64. Гуртов В.К. Инвестиционные ресурсы. – М.: Экзамен, 2002. – 384
65. Данилишин Б.М., Дорогунцов С.І., Міщенко В.С., Коваль Я.В., Новоторов О.С. Природно-ресурсний потенціал сталого розвитку України / НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. – К., 1999. – 716 с.
66. Джерела інвестицій та їх економічне регулювання / М. Герасимчук, І. Галиця, О. Задорожна та ін.; Відп. ред. М. Герасимчук. – К.: Ін-т економіки НАН України, 1999. – 157 с.
67. Діденко Я.О. Особливості державного регулювання інвестиційного процесу в перехідній економіці // Науковий вісник Волинського державного університету ім. Лесі Українки. – 2001. – № 4. – С. 54–57.
68. Діденко Я.О. Удосконалення прямого іноземного інвестування // Фінанси України. – 2001. – № 12. – С. 96–106.
69. Діденко Я.О. Шляхи формування сприятливого інвестиційного клімату в Україні // Вісник Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка. – 2002. – Випуски 58–59. – C. 69–75.
70. Данилишин Б.М., Міщенко В.С. Реформування відносин власності на природні ресурси // Економіка України. – 2003. - №9. – С. 34-42
71. Декларація Про державний суверенітет України: Закон України від 16 липня 1990 р. № 55-XII//http://alpha.rada.kiev.ua
72. Дж. Ван Гиг. Прикладная общая теория систем. – Г.: Мир, 1981. – 336 с.
73. Долішній М.І., Кравців В.С. Економічний розвиток і екологічна безпека: шлях України/Проблеми сталого розвитку України. – Київ: „БМТ”, 1998. – С.69-80.
74. Долішній М.І. Актуальні проблеми формування регіональної політики в Україні // Регіональна економіка. – 1999. – № 3. – С. 7–17.
75. Дяконова І.І. Теоретичні та економічні основи інвестиційної діяльності. – Суми: Слобожанщина, 1998. – 67 с.
76. Економіка України: десять років реформ / За ред. З. Ватаманюка та С. Панчишина. – Львів: ЛНУ ім. Івана Франка, 2001. – 496 с.
77. Загородній А.Г., Стадницький Ю.І. Менеджмент реальних інвестицій. – К.: Знання. – 2000. – 209 с.
78. Закон України “Про інвестиційну діяльність” // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 47. – 1351с.
79. Закон України Про екологічну експертизу//Відомості Верховної Ради (ВВР), 1995, N 8, ст.54.
80. Закон України Про екологічний аудит// Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, N 45, ст.500
81. Інтереси та потенціал прямих іноземних інвесторів в Україні // Перспективні дослідження. – 2000. – № 11. – С. 25–32.
82. Иванова М.Ю. Понятие инвестиционного климата и его влияние на эффективность инвестиционного воздействия партнеров. – М.: Российская академия государственной службы при Президенте РФ. –1996. – 203 с.
83. Игошин Н.В. Инвестиции. Организация управления и финансирование: Учебник. – М.: ЮНИТИ, 2001. – 542 с.
84. Идрисов А.Б. Стратегическое планирование и анализ эффективности инвестиций.– М.: ФИЛИНЪ, 1997. – 272 с.
85. Инвестиции: Учебник / Под ред. В.В.Ковалева, В.В.Иванова, В.А.Лялина. – М.: Проспект, 2003. – 440 с.
86. Іноземні інвестиції та національний капітал: парадигма взаємодії: Зб. наук. пр. – К.: Сатсанга, 2001. – 108 с.
87. Інвестиційні процеси в промисловості України: Монографія / В.Г. Федоренко, О.Ф. Іткін, Д.В. Степанов та ін.; За наук. ред. В.Г. Федоренко – К.: Наук. світ, 2001. – 447 с.
88. Інтереси та потенціал прямих іноземних інвесторів в Україні // Перспективні дослідження. – 2000. – № 11. – С. 25–30.
89. Кабалина В., Кларк С. Инновации на постсоветских промышленных предприятиях // Вопросы экономики. – 2001. – № 7. – С. 14–20.
90. Капитоненко В.В. Инвестиции и хеджирование: Уч. пособ. – М.: ПРИОР, 2001. – 240 с.
91. Кваснюк Б.Є. Інвестиційна політика та відтворення в Україні // Економіка України. – 1997. – № 9. – С. 16–25.
92. Кейнс Дж.М. Общая теория занятости, процента и денег. – М.: Прогресс, 1978. – 495 с.
93. Кириленко В. І. Особливості формування інвестиційних ресурсів перехідної економіки // Економіка та підприємництво: збірник наукових праць. – Випуск 8. Відп. ред. С.І. Дем`яненко. – К.: КНЕУ, 2002. – С. 67–74.
94. Ковалев В.В. Методы оценки инвестиционных проектов. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 144 с.
95. Козаченко А.В. Инвестиционная поддержка инновационной стратегии крупных производственно-финансовых систем // Бизнес–информ. – 1998. – № 12. – С. 49–53.
96. Коломойцев В.Е. Механізм залучення іноземних інвестицій у структурну перебудову і розвиток промисловості України. – К.: Реформа, 1996. – 51 с.
97. Колот І.П., Внукова Н.М., Косарєва І.П. Регіональна інвестиційна політика: проблеми і перспективи. – Х.: ТОВ "Модель Всесвіту", 2000. – 148 с.
98. Концепція інвестиційної політики України / І. Лукінов, М. Герасимчук, В. Коломойцев та ін.; НАН України. Ін-т економіки. – К., 1997. – 84 с.
99. Концепція економічної безпеки України / Інститут економічного прогнозування; кер. проекту В.М. Геєць. – К.: Логос, 1999. – 56 с.
100. Кочмола К.В. Инвестиционная деятельность коммерческих банков. – М.: Экспертное бюро, 1998. – 144 с.
101. Купінець Я., Харічков С. Екологічний фактор у нормативно-правовому регулюванні міжнародної торгівлі: (Економічні проблеми природокористування) // Економіка України. – 2005. - №2. – С. 71-79.
102. Кухленко О.В., Денисенко М.П., Ревуцький С.Ф. Проблеми розвитку інвестиційного процесу в Україні. – К.: Кий, 1999. – 40 с.
103. Леонтьев В. Экономическое эссе: теории, исследования, факты и политика. – М.: Политиздат, 1990. – 134 с.
104. Лехан В.М., Лакіза-Сачук Н.М., Войцехівський В.М. Стратегічні напрямки розвитку охорони здоров'я в Україні. – К.: Сфера, 2001. – 90 с.
105. Лібанова Е. Бідність в Україні: діагноз поставлено – будемо лікувати? // Дзеркало тижня. – 2001. – № 13 (337). – С. 16.
106. Лукінов І.І. Інвестиційна політика в стабілізації економічного розвитку // Економіка України. – 1999. – № 10. – С. 4–9.
107. Луців Б.Л. Банківська діяльність у сфері інвестицій. – Тернопіль: Економічна думка: карт-бланш, 2001. – 318 с.
108. Ляшенко А.Н. Глобализация и экономическая безопасность Украины //Економіка. Менеджмент. Підприємництво. Луганськ: Видавництво СНУ ім.В.Даля, - №6. -2002.-С. 21-28.
109. Ляшенко И. К методологии эколого-экономического моделирования //Экономика Украины. – 1999. - №6. – С.69-78.
110. Ляшенко О.М. Інвестиційне забезпечення як складова соціально-економічної безпеки регіону//Економіка. Менеджмент. Підприємництво. Луганськ: Видавництво СНУ ім. В .Даля. - №10. - 2003. - С. 108-112.
111. Ляшенко О.М. Подолання диспропорцій у розвитку регіонів як спосіб забезпечення економічної безпеки / Економіка. Менеджмент. Підприємництво. Луганськ: Видавництво СНУ ім. В. Даля. -№12. - 2004. - С. 13-21.
112. Маркс К. Капитал. Критика политической экономии. – Т.1 // Маркс К., Энгельс Ф. Соч. – 2-е изд. – М., 1960. – Т.23. – С.5-907.
113. Маршалл А. Принципы экономической науки: Пер. с англ. – Т. 1. – М.: Прогресс, 1993. – 416 с.
114. Механизмы управления экономической безопасностью/Лысенко Ю.Г., Мищенко С.Г., Руденский Р.А., Спиридонов А.А./Под ред. Лысенко Ю.Г. – Донецк: ДонНУ, 2002. – 178 с.
115. Милль Дж. С. Основы политической экономии. - Т. 3. - М.: Прогресс, 1980. - 204 с.
116. Моткин Г.А. Основы экологического страхования. – М.: Наука, 1996. – 192 с.
117. Макконел К.Р., Брю С.Л. Экономикс: принципы, проблемы и політика: В 2-х т. Пер. с англ. – М.: Республика, 1992. – 400 с.
118. Малий І. Іноземні інвестиції: Зарубіжний досвід стимулювання; Шляхи залучення в економіку України // НДФІ при М–ві фінансів України. –1999. – 44 с.
119. Мар’єнко А.В. Необхідність державного регулювання інвестиційної діяльності в Україні // Удосконалення системи державного управління економікою України. – К., 1996. – С. 71–93.
120. Маркс К. Капитал. Критика политической экономии. Т.1. Кн.1. Процесс производства капитала. – М.: Политиздат, 1988. – 891 с.
121. Маркс К., Энгельс Ф. Сочинения. Т. 26. Ч. 1. – М., 1961.– 428 с.
122. Мармуль Л.О. Трансформація інвестиційних ресурсів в епоху становлення інтелектуально-інформаційної економіки // Вісник УАДУ. – 2002. – № 4. – С. 122–131.
123. Маршал А. Принципы политической экономии: В 2–х ч. – М.: Прогресс, 1985. –Ч.1. – 416 с.
124. Масенко О.П. Інвестування: будівельні інвестиції (методологія та перспективи) / За ред. М.П.Педана. – К.: Полігр. книга, 1996. – 143 с.
125. Массе П. Критерии и методы оптимального определения капиталовложений. – М.: Прогресс, 1978. – С. 117.
126. Махмудов А.Г. Инвестиционная политика и управление. – Донецк: Донбасс, 2000. – 592 с.
127. Менкью Н.Г. Принципы экономикс: Пер. с англ. – СПб.: Питер Ком, 1999. – 682 с.
128. Мертенс А.В. Инвестиции: Курс лекций по современной финансовой теории. – К.: Киевское инвестиционное агентство, 1997. – 416 с.
129. Мілявський В. Теоретичні засади визначення ефективної інвестиційної політики в перехідній економіці // Економіст. – 2001. – № 9. – С. 30–33.
130. Михайленко О.П. Інвестування і реформування форм власності. – Х.: Основа. – 2000. – 249 с.
131. Мортіков В.В. Економічний механізм формування ефективної зайнятості: Монографія. – Луганськ: СНУ, 2001. – 236 с.
132. Мочерний С.В. Економічна теорія: Посібник. – К.: Академія, 2002. – 655 с.
133. Музиченко А.С. Державне регулювання інвестиційної діяльності. – К.: Наук. світ, 2001. – 345 с.
134. Музиченко А.С. Інвестиційна сфера – пріоритет державної економічної політики України. – К.: Наук. світ, 2001. – 90 с.
135. Міщенко В., Данилишин Б. Природоресурсна рента і рентна політика в Україні // Економіка України – 2003. - №2. – С.4-15.
136. Науменкова С.В. та ін. Фінансовий ринок та інвестиції. – К.: Знання, 2000. – 213 с.
137. Недашківський М.М. Регіональні фактори реалізації інвестиційного процесу в Україні. – Ірпінь: УФЕІ, 1999. – 37 c.
138. Нейкова Л.И. Иностранное инвестирование экономики Украины: теория и практика. – О.: ОКФА, 1996. – 280 с.
139. Неміцкас А., Сенчук Б., Бабанін О. Україна: чи сприятливі умови для підприємницької діяльності. – К.: МФК, 2002. – 206 с.
140. Новікова О. Ф., Покотиленко Р. В. До проблеми визначення пріоритетів та складових національної безпеки України // http://www.niisp.gov.ua/vydanna/panorama/issue.php?s=prnb1&issue=2003_2
141. Норт Д. Інституції, інституційна зміна та функціонування економіки / Пер. з англ. І. Дзюб. – К.: Основи, 2000. – 198 с.
142. Норткотт Дерил. Принятие инвестиционных решений: Пер.с англ. – М.: Банки и биржи, 1997. – 247 с.
143. Олійник Я.Б., Тищенко П.Г., Гродзинський М.Д., Бортник С.Ю. та інші. Охорона навколишнього середовища: Монографія. – К.: Ніка – центр, 2006. – 264 с.
144. Омельченко А.В. Іноземні інвестиції в Україні: Довід. з прав. питань. – К.: Юрінком, 1997. – 412 с.
145. Омельченко А.В. Правове регулювання іноземних інвестицій в Україні. – К.: Юрінком, 1996. – 287 с.
146. Онишко С. Структура інвестиційного ресурсу України та перспективи економічного зростання // Економіст. – 2001. – № 11. – С. 58–61.
147. Онищенко В.А. Инвестиционная политика региона / НАН Украины; Институт экономико-правовых исследований. – Д.: ИЭПИ НАН Украины, 2001. – 259 с.
148. Орліогло В.І. Інвестиційна діяльність і реструктуризація // Реструктуризація економіки та інвестиції в Україні. – Чернівці, 1998. – С. 31–33.
149. Осецький В.Л. Інвестиції та інновації: проблеми теорії і практики. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 412 с.
150. Основні напрями державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки//Затверджено Постановою Верховної Ради України від 5 березня 1998 року 188/98-ВР// http://alpha.rada.kiev.ua
151. Основы экономической безопасности (государство, регион, предприятие, личность) / под ред. Е.А. Олейникова.–М.:“Бизнес-школа“Интел-Синтез”, 1997. – 288с
152. Павличенко Р. Регулирование прямых иностранных инвестиций: тенденции и проблемы // Мировая экономика и международные отношения. – 2001. – № 4. – С. 30–35.
153. Павловський М.А. Стратегія розвитку суспільства: Україна і світ (економіка, політологія, соціологія). – К.: Техніка, 2001. – 312 с.
154. Пастернак-Таранушенко Г. Безопасность: система, подсистема, оценки, новое оружие// Экономика Украины. – 2000. – №12. – С. 55-59.
155. Пастернак-Таранушенко Г. Економічна безпека держави: проблеми та механізм їх розв’язання. - Вісник НАН України, 1998. - № 11-12. - С.67-73.
156. Первушин С.П. Воспроизводство и экономический рост: история, теория и проблемы. – М.: Вузовская книга, 1998. – 84 с.
157. Петренко В.Л. Системный анализ адаптивных издержек//Вестник Донецкого университета, серия В. – 1999. – №1. – С. 136-141.
158. Пилиев С., Кадохов В. Совершенствование экономических механизмов природопользования//Экономист, 2002. - №4. – С.57-63.
159. Плетникова И.Л. Планирование обеспечения экономической безопасности локомотивного депо на основании ее количественной оценки//Вісник Технологічного університету Поділля, ч.2, т.2, №5, 2002, С.116-122.
160. Подлужна Н.О., Половян О.В. Якість прибутку як критерій ефективності металургійного виробництва // Экономические проблемы и перспективы стабилизации экономики Украины: Сб. науч. тр./НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. – Донецк, 2001. – Т.1. – С.281-295.
161. Подлужная Н. А. Организация управления экономической безопасностью предприятия: Диссертация на соискание научной степени кандидата экономических наук: 08.06.01. – Донецк, 2003. – 217 с.
162. Покотиленко Р.В. До питання визначення порогових (критичних) значень показників стану економічної безпеки України//Социально-экономические аспекты промышленной политики: Сборник научных трудов/НАН Украины. – Донецк: Ин-т экономики пром-ти, 2002. – С.176-188.
163. Половян А.В. Анализ законодательной основы обеспечения эколого-экономической безопасности хозяйствующих систем//Экономические проблемы и перспективы стабилизации экономико Украины: Сб.научн.трудов.– Донецк: Ин-т экономики пром-сти 2003. – С.427-442.
164. Половян А.В. Зарубежный опыт учета экологических затрат//Праці Четвертої міжнародної наукової конференції студентів та молодих учених “Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво стале економічне зростання”. Частина 3. – Донецьк: ДонНУ, 2003 – С. 64-66.
165. Половян А.В. Формирование методики оценки безопасности экономических систем//Праці Першої міжнародної другої всеукраїнської наукової конференції студентів та молодих учених “Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво стале економічне зростання”. Частина 2. – Донецьк: ДонНУ, 2001. – С.29-32.
166. Половян О.В. Оцінка економічної безпеки територіальних систем//Научные труды 4-го Международного молодежного форума «Радиоэлектроника и молодежь в ХХI веке». - Харьков: ХТУРЭ, 2000. – С. 42-43.
167. Положення про державну систему моніторингу довкілля: Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р. N 391// http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws
168. Положення про Державну екологічну інспекцію Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України: Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 1998 р. N 244// http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws
169. Порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору: Затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. N 303// http://alpha.rada.kiev.ua
170. Порядок определения платы и взимания платежей за загрязнение окружающей природной среды и Положения о республиканском внебюджетном фонде охраны окружающей природной среды: Постановление Кабинета Министров Украины от 13 января 1992 г. №18 // http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws
171. Порядок обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій і об'єктів у разі порушення ними законодавства про охорону навколишнього природного середовища // Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 46, ст.637.
172. Панасюк Б. Економічна політика в Україні наприкінці ХХ століття. – К.: Новий друк, 2002. – 707 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.