У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ТРАНСФОРМАЦІЯ ТОРГОВЕЛЬНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З КНР В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Количество страниц 220
ВУЗ Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Год сдачи 2008
Содержание Вступ
Розділ І Теоретичні основи аналізу міжнародних торговельних відносин
1.1. Методологія дослідження міжнародних торговельних відносин
1.2. Передумови та характер розвитку зовнішньо¬торговельних зв’язків в глобальному економічному просторі
1.3. Генезис взаємних торговельних відносин України з КНР
Висновки до І розділу
Розділ ІІ Основні напрями трансформації міжнародних торговельних відносин КНР та України
2.1. Особливості нормативно-правового забезпечення зовнішньої торгівлі КНР і України
2.2. Специфіка використання організаційно-економічних форм здійснення взаємної торгівлі КНР і України
2.3. Роль вартісних інструментів регулювання торговельних зв’язків КНР з Україною
Висновки до ІІ розділу
Розділ ІІІ Оптимізація міжнародних торговельних відносин КНР і України в умовах глобалізації
3.1. Методика розрахунку економічної ефективності зовнішньоторговельних операцій
3.2. Виробнича і соціальна ефективність взаємної торгівлі КНР і України
3.3. Моделі та пріоритети розвитку китайсько-українських торговельних відносин в процесі глобалізації світового господарства
Висновки до ІІІ розділу
Висновки
Список використаних джерел
Додатки

ВСТУП

Актуальність теми дослідження. Сучасні тенденції розвитку міжнародних економічних відносин характеризуються досить стабільним їх розширенням. Між суб'єктами світового господарства це розширення проявляється перш за все у збільшенні зовнішньоторговельного обороту між країнами світового співтовариства. Прогресуюча виробнича спеціалізація промислово розвинутих держав, розвиток транспорту і зв’язку призводять до збільшення обсягу міжнародної торгівлі не тільки в абсолютних, а й у відносних вимірах. З кожним роком все більша частина національного продукту держав світу призначається для реалізації на зовнішніх ринках. Участь у міжнародному розподілі праці стає однією із обов’язкових умов для швидкого зростання кожної національної держави незалежно від ступеня її економічної зрілості.
Розвиток зовнішньої торгівлі неминуче супроводжується посиленням її впливу на всю економічну структуру національного господарства. Перетворюючись в одну із важливих функцій господарського організму країни, зовнішня торгівля у все більшій мірі визначає характер і темпи господарського зростання, впливає на процес нагромадження, інвестиційну активність, регулює ритм функціонування валютно-фінансової системи. Вона стає реальним засобом вирішення соціальних проблем. Сфера зовнішньої торгівлі завжди цікавила економістів різних країн світу у зв’язку з тим, що вона займає особливе місце у загальній системі світогосподарських зв’язків і опосередковує майже усі види міжнародного співробітництва. Протягом століть економічні погляди щодо цілей і механізмів здійснення зовнішньої торгівлі змінювалися. Це викликано особливостями розвитку економік країн, конкретними завданнями, які ставили перед собою держави і суб’єкти господарювання, зміною умов торгівлі на певних історичних відрізках часу.
Питання розвитку і функціонування зовнішньої торгівлі досліджували такі відомі західні вчені як А.Сміт, Д.Рікардо, Ф. Еджуорт, В. Леонтьєв, Б.Олін, М. Портер, П.Самуельсон, Е. Хекшер, Д. Х’оюм та інші. У сучасній економічній літературі проблеми зовнішньої торгівлі досліджуються у працях українських вчених В.Г. Андрійчука, О.Г. Білоруса, В.С. Будкіна, І.В. Бураковського, В.М. Гейця, Ю.В. Макогона, В.Є. Новицького, Д.Г.Лук’яненка, Ю.М. Пахомова, А.М. Поручника, І.І.Пузанова, О.І. Рогача, А.П. Румянцева, В.Р. Сіденка, А.С. Філіпенка, Т.М. Циганкової, О.І. Шниркова та ін.
Кількісні і якісні показники сучасних світогосподарських відносин вказують на суттєве посилення взаємовідносин і взаємозалежності національних економік, підвищення їх значення для розвитку національних господарств. Не є виключенням участь в цих процесах економічних комплексів Китаю і України, які також зорієнтовані на використання переваг міжнародного поділу праці. Ринкова трансформація господарського життя, яка відбувається в КНР і Україні, спонукають до розширення їх взаємного співробітництва, і насамперед, зовнішньої торгівлі.
Проблеми українсько-китайських економічних відносин, розвитку зовнішньої торгівлі між двома державами, знайшли відображення у працях як українських, так і китайських вчених – А. Гончарука, Н.Королюка, А.Куна, О. Лукаш, Ю. Пахомова, А. Г. Румянцева, В. Урусова, О. Шевчука, Цзян Чанбіня, Хе Вея, Лю Дун, Лі Син Ханя, Чжу Хунь Женя, Лі Феня, Жень Фея та ін.
Разом с тим в науковій літературі відсутнє комплексне дослідження зовнішньоторговельних відносин між КНР і Україною. Недостатньо вивченими залишаються також питання щодо подальшого розвитку взаємної торгівлі, трансформації торговельних відносин України з КНР в умовах глобалізації світової економіки. Об’єктивна необхідність подальшого поглибленого дослідження теоретичних засад та створення методологічних розробок з метою підвищення ефективності та оптимізації зовнішньоторговельних відносин між двома країнами і зумовили вибір теми дослідження, його структуру та зміст.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відповідно до програми наукових досліджень кафедри “Механізм взаємодії економіки України зі світовим господарством в умовах глобалізації” (номер державної реєстрації № 01БФО 48-01), яка є складовою теми Інституту міжнародних відносин “Міжнародні правові, політичні та економічні засади розвитку України”. (2001-2005 рр.); теми підрозділу 3 "Інтеграційна стратегія входження України в європейський економічний простір", яка є складовою загальної наукової теми Інституту міжнародних відносин "Інтеграція України у європейські правові, політичні та економічні системи" (№ 06БФО48-01) у рамках Комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка "Наукові проблеми сталого державного розвитку України"(2006-2010 рр.).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є: узагальнення теоретичних, методологічних і методичних аспектів зовнішньоторговельних зв’язків між державами світової спільноти, виявлення основних тенденцій і проблем трансформації зовнішньоторговельних відносин між КНР і Україною та розробка методико-практичних рекомендацій щодо їх подальшого поглиблення, обґрунтування перспективних напрямків взаємовигідних зовнішньоторговельних відносин між зазначеними країнами в умовах глобалізації світової економіки.
Досягнення означеної мети передбачає вирішення таких завдань:
 проаналізувати наявну теоретико-методологічну базу передумов та особливостей розвитку зовнішньоторговельних відносин в глобальному економічному просторі;
 розкрити механізм реалізації міжнародних торговельних відносин КНР і України;
 визначити основні напрямки трансформації міжнародних торговельних відносин КНР та України;
 дослідити методику розрахунку економічної ефективності зовнішньоторговельних операцій;
 визначити основні моделі та пріоритети розвитку китайсько-українських торговельних відносин в умовах глобалізації світового господарства;
 обґрунтувати рекомендації щодо основних напрямків подальшого розвитку зовнішньоторговельних відносин між КНР і Україною.
Об’єктом дослідження є процес трансформації сутнісних рис, структури, динаміки та механізму розвитку китайсько-українських торговельних зв’язків під впливом глобалізації світового господарства.
Предметом дослідження є теоретико-методологічні, методичні та практичні проблеми розвитку сучасних зовнішньоторговельних відносин між КНР і Україною.
Методи дослідження. Методологічною та теоретичною базою дослідження є фундаментальні положення теорії міжнародної торгівлі, міжнародних економічних відносин, з допомогою яких розкриті передумови та особливості розвитку зовнішньоторговельних зв’язків в глобальному економічному просторі, генезис та специфіка формування взаємних торговельних відносин України з КНР (розділ І). В дисертації використано широке коло методів наукового аналізу: теоретико-логічний метод (при дослідженні теоретичних основ розвитку міжнародних торговельних відносин), історико-логічний метод (при аналізі розвитку двосторонніх зовнішньоторговельних українсько-китайських відносин);методи аналізу, синтезу та порівняльного аналізу (для розкриття особливостей зовнішньоторговельних зв’язків КНР і України) (розділ ІІ); методи економічного моделювання (для прогнозування та пріоритетних напрямків розвитку зовнішньоторговельних українсько-китайських відносин) (розділ ІІІ).
Наукова новизна одержаних результатів. Найважливішими результати дослідження є розвиток теоретичних положень та розробка методико-прикладних рекомендацій щодо вдосконалення економіко-інституційного механізму реалізації китайсько-українських зовнішньоторговельних зв’язків в умовах глобалізації, зокрема:

Вперше:
 обґрунтовано концептуальні засади формування трансформаційної стратегії розвитку торговельних відносин між КНР і Україною. До них віднесено, по-перше, дослідження міжнародних торгових відносин зазначених країн як організаційної складової системи світової торгівлі. По-друге, враховано на національному рівні тенденції до створення глобальних ринків товарів і послуг, капіталів, робочої сили. По-третє, виважене використання можливостей, що з'явились в наслідок ринкових перетворень в економіці КНР і України, для розширення та інтенсифікації їх взаємних торговельних стосунків. По-четверте, врахована багатовекторність торговельних зв'язків даних країн та визначено місце і роль їх в цьому процесі як потенційних суб'єктів двостороннього торговельного співробітництва. По-п'яте, надані переваги в програмах, планах торговельної взаємодії КНР та України інноваційним орієнтирам, параметром, що характеризують пріоритетні напрями розвитку міжнародних торговельних відносин;
 визначено основні напрями трансформації міжнародних торговельних відносин КНР і України, а саме: 1) формування раціонального нормативно-правового забезпечення регулювання взаємних торгових зв'язків; 2) впровадження адаптованих до національних умов елементів міжнародного маркетингу; 3) налагодження довгострокових двосторонніх торгових відносин на основі договорів про міжнародну спеціалізацію та кооперування виробництва; 4) використання переваг спільної підприємницької діяльності, можливостей вільних спеціальних економічних зон; 5) орієнтація на проведення заходів щодо прогресивної структуризації взаємного експорту та імпорту; 6) створення сприятливих умов для залучення іноземних інвесторів, кредиторів у сферу китайсько-українського торговельного бізнесу; 7) спрямування спільних господарських зусиль на підвищення конкурентоспроможності товарів у послуг у взаємного експорті та імпорті КНР і України;
 виокремлена специфіка використання організаційно-економічних форм та вартісних важелів регулювання торговельних відносин між КНР та Україною, розкрито сутність, конкретні напрями прояву виробничої та соціальної ефективності останніх, встановлені перспективи розвитку китайсько-українських торговельних зв'язків в умовах глобалізації.

Удосконалено:
 систематизацію напрямів формування відкритості економіки КНР. Серед них визначено заходи по нарощуванню темпів розвитку зовнішньоторговельних операцій; орієнтацію на імпорт новітніх товарів, технологій, послуг, що сприяють інноваційному розвитку національної економіки; формування умов створення сучасного клімату для ефективного іноземного інвестування та міжнародного кредитування; проведення виваженої регіональної та галузевої зовнішньоторговельної політики; оперативного впровадження в практику заходів по оптимізації механізму регулювання міжнародних торговельних відносин КНР на багатосторонній та двосторонній основі;
 обґрунтування доцільності застосування окремих організаційно-економічних, нормативно-правових, адміністративних, фінансових заходів спрямованих на розвиток національних виробництв експортного профілю, насамперед в межах торговельного співробітництва КНР та України. В їх числі розширення сфер торгівлі у галузевому, регіональному, інституціональному аспектах, надання податкових, митних пільг, спрощення документальних формальностей, дотримання екологічних вимог до товарів, що підлягають експорту та імпорту, та відповідних видів виробництв.
 комплексний підхід до аналізу негативних чинників, що гальмують розвиток взаємних торговельних відносин КНР і України. До них віднесені: 1) залишки методів централізованого управління зовнішньоторговельними операціями; 2) не ефективне використання діючих ринкових методів міжнародних торговельних зв’язків; 3) недостатнє використання можливостей світового торговельного потенціалу; 4) нестабільність обсягів експорту та імпорту; 5) реальна орієнтація на регресивну структуру зовнішньоторговельного обороту.
Набули подальшого розвитку:
 методичні аспекти дослідження міжнародних торговельних зв’язків та особливостей їх розвитку в глобальному економічному просторі. Зокрема, поглиблено: а) системний аналіз теоретичних основ розвитку та регулювання торговельних відносин між КНР та Україною; б) історичний аспект зовнішньоекономічних зв'язків двох держав;
 розрахунки економічної ефективності зовнішньоторговельних операцій на мікро- та макроекономічному рівнях; етапи аналізу оцінки рівня розвитку зовнішньоторговельної діяльності країн. Зокрема, обґрунтовані положення про: а) коефіцієнти збалансованості зовнішньої торгівлі; б) макроекономічної ефективності експорту; в) граничної беззбитковості зовнішньоторговельної ціни експортного та імпортного товару;
 моделі функціонування міжнародних торговельних відносин, що дало можливість виділити пріоритетні перспективні напрямки розвитку зовнішньоторговельних відносин між КНР і Україною. Зокрема, а) гравітаційні моделі, які призначені для аналізу товарних потоків між країнами; б) моделі ув’язки показників зовнішньої торгівлі зазначених країн, які забезпечують збалансованість їх зовнішньоторговельних зв’язків; в) модель міжнародної торгівлі в проекті ЛІНК, яка об’єднує різноманітні моделі зовнішньоторговельних відносин між країнами.
Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає в тому, що вони можуть бути використані при розробці та вдосконалені механізму зовнішньоторговельної політики двох країн, обґрунтуванні стратегічних заходів підвищення ефективності китайсько-українських зовнішньоторговельних відносин, розвитку експортного потенціалу двох країн, в економічно-аналітичній та прогностичній роботі Міністерств економіки КНР і України, у роботі китайських та українських підприємств при плануванні та організації зовнішньоторговельної діяльності. Рекомендації та пропозиції стосовно розширення та підвищення ефективності зовнішньоторговельних зв’язків двох країн використані у практичній роботі Міністерства комерції Китайської Народної Республіки (довідка № 010-266-9), відділу у справах освіти Посольства Китайської Народної Республіки в Україні (довідка № 038-189 ).
Матеріали дисертації можуть бути використані відповідними органами управління на загальнодержавному та регіональному рівнях, суб’єктами господарювання для подальшого ефективного розвитку китайсько-українських зовнішньоторговельних зв’язків, а також у навчальному процесі при викладанні дисциплін "Економіка АТР", "Методологія кон'юнктурних досліджень", "Економіка та зовнішньоекономічні зв'язки України" в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (довідка № 8184 ).
Особистий внесок здобувача. Усі наукові результати, які викладені в дисертаційній роботі та виносяться на захист, отримані автором особисто.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційного дослідження пройшли апробацію на 10 науково-практичних конференціях, зокрема: “Актуальні проблеми міжнародних відносин” (Київ, ІМВ ім. Т. Шевченка, жовтень 2004р.); “Україна у пост-біополярній системі міжнародних відносин” (Київ, ІМВ ім. Т. Шевченка, листопад 2004 р.); “Шевченківська весна. Сучасний стан науки: досягнення, проблеми та перспективи розвитку” (Київ, ІМВ ім. Т. Шевченка, березень 2005р.); “Актуальні проблеми міжнародних відносин” (Київ, ІМВ ім. Т. Шевченка, жовтень 2005р.); “Євроінтеграція стратегія України: реалії та перспективи” (Київ, ІМВ ім. Т. Шевченка, Академія наук Вищої школи України, жовтень 2006р.); “Шевченківська весна. Сучасний стан науки: досягнення, проблеми та перспективи розвитку” (Київ, ІМВ ім. Т. Шевченка, Наукове товариство студентів та аспірантів, березень 2007 р.); “Фінансові ресурси геоекономічного розвитку” (“Круглий стіл” Київ, ІМВ ім. Т. Шевченка, Академія наук вищої школи України, квітень 2007р.); “Китайське економічне диво: вчора, сьогодні, завтра” (“Круглий стіл” Київ, ІМВ ім. Т. Шевченка, Академія наук вищої школи України, Українська асоціація економістів-міжнародників, вересня 2007р.); “Управління регіональним розвитком в умовах глобалізації:теорія та практика” (Київ, Міністерство освіти та науки України, жовтня 2007р.); “Японія – один із основних центрів економічної сили: третє відкриття країни” (“Круглий стіл” Київ, ІМВ ім. Т. Шевченка, Академія наук вищої школи України, Українська асоціація економістів-міжнародників, Українська-японський центр , жовтня 2007р.).
Публікації. Результати дисертаційного дослідження опубліковані у 4 одноосібних наукових статтях загальним обсягом 1,5 д.а. у наукових фахових виданнях.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Дисертаційне дослідження має 187 сторінок, 16 таблиць, 4 малюнки та 10 додатків. Список використаної літератури містить 252 позиції на 18 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

Проведене в дисертаційній роботі дослідження проблем трансформації торговельних відносин України з КНР в умовах глобалізації світової економіки дозволило автору сформулювати наступні висновки і пропозиції:
1. Міжнародна торгівля – одна із найважливіших складових частин міжнародних економічних відносин. Активна участь країн у міжнародних торговельних відносинах дозволяє ефективніше використовувати наявні в країнах ресурси, прилучатися до світових досягнень науки і техніки, здійснювати структурну перебудову економіки, а також більш повно і різноманітніше задовольняти потреби населення країн. В цьому зв’язку значний інтерес представляє аналіз як теорій, що розкривають методологічні принципи оптимальної участі національних економік у міжнародному товарообороті, так і об’єктивних закономірностей розвитку світової торгівлі. Особливу значимість ці питання мають як для України, так і для Китаю, які стали на шлях створення ринкової економіки, зорієнтованої на активну участь у світовій торгівлі.
2. Зовнішньоторговельні зв’язки КНР і України мають довготривалу історію, яка розпочинається ще з 50-х років минулого століття, коли підприємства України виготовляли на замовлення Китаю технологічне устаткування для заводів металургії, машинобудування, хімічної, енергетичної та інших галузей промисловості, які споруджувалися в Китайській Народній Республіці. Сучасний стан українсько-китайських відносин являє собою поле діяльності і взаємного прикладання зусиль, яке при дотриманні певних умов, може успішно розвиватися і дати багатий урожай. Для Китаю Україна є перспективним торгово-економічним і науково-технічним потенціалом, своєрідним містком між Сходом ті Заходом.
3. Трансформаційні перетворення в економіці Китаю і України створили необхідні соціально-економічні, правові умови для становлення та розвитку взаємної торгівлі на нових ринкових засадах. За короткий проміжок часу в обох країнах були ліквідовані – централізоване директивне планування й управління господарством, централізований розподіл товарних ресурсів, державна монополія зовнішньої торгівлі. Ці процеси проходили і проходять в Китаї і Україні по-різному, що характеризує національні особливості розвитку економіки і проведення зовнішньоекономічної політики.
4. Для подальшої трансформації взаємних торговельних відносин України і Китаю необхідно брати до уваги не тільки світовий досвід розширення експорту, а й активно розробляти загальнонаціональні концепції довгострокової експортної стратегії. При цьому необхідно взяти до уваги, що стратегічна роль експорту полягає в тому, що він є не тільки інструментом активізації наявних і потенціальних переваг національної економіки у світовому господарстві, а й засобом сприяння виходу країни на шлях стабільного і прискореного якісного економічного зростання з метою подолання соціально-економічного розриву з розвинутими державами.
5. Трансформація зовнішньоторговельних зв’язків КНР і України, їх активна інтеграція до світової економіки неминуче вимагають формування механізму торгової політики на основі принципів, норм, правил, торговельних звичаїв і практики, яка існує в сучасній міжнародній торгівлі. Розширення міжнародних торговельно-економічних відносин КНР і України, поява нових форм і методів торгівлі між ними, об’єктивно вимагає формування такої системи регулювання обміну товарами та послугами, яка включала б сукупність взаємопов’язаних принципів, норм, правил і процедур впливу на формування товарних структур експорту та імпорту при допомозі політичних, економічних правових та адміністративних інструментів.
6. З посиленням інтернаціоналізації господарського життя і взаємозалежності держав зовнішньоторговельна діяльність із другорядного, додаткового чинника перетворюється в один із основних “локомотивів” розвитку національної економіки при допомозі якого можуть бути вирішені окремі технічні і технологічні задачі, що стоять перед економікою КНР і України; вирішення такого важливого завдання, як структурна перебудова економіки; задоволення за рахунок імпорту потреб у продовольчих і промислових товарах, в медикаментах та медичному устаткуванні. Зовнішня торгівля стає реальним і все більш відчутним фактором відтворювального процесу тощо.
7. Новітні галузі, які швидко розвиваються в Китаї (космічна, атомна, авіаційна, радіоелектроніка, інформаційна) створюють хороші умови для розширення зовнішньоторговельних зв’язків між КНР і Україною. В зв’язку з цим Україні, на нинішньому етапі її економічного розвитку, необхідно будувати зовнішньоторговельну стратегію відносно Китаю на основі максимального використання існуючого науково-технічного потенціалу для просування українських технологій на китайський ринок. Експортна орієнтація економіки України вимагає визначення існуючих і потенційних конкурентних переваг українських товаровиробників, а також факторів, що їх формують та механізм реалізації цих переваг.
8. У перспективі трансформація торговельних відносин між Україною і КНР, має сприяти збільшенню обсягів оптимізації структури двосторонньої торгівлі. Це передбачає, насамперед, здійснення ряду суттєвих заходів, серед яких важливе місце займає покрашення структури двосторонньої торгівлі, розширення сфери торговельно-економічного співробітництва двох країн, інтенсивне просування взаємовигідного співробітництва в галузі високих та нових технологій, підвищення його рівня та якості шляхом збільшення питомої ваги наукомісткої продукції і продукції з високою додатковою вартістю, а також розширення сери послуг.









СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

1. Акопова Е.С., Воронкова О.Н., Гаврилко Н.Н. Мировая экономика и международные отношения: Учеб. пособие. – Ростов-на-Дону, «Феникс», 2001. – 416 с.
2. Амбициозные планы строительства железных дорог в КНР // БИКИ, 28 ноября 2006. - №136.
3. Андрущенко (Гринько) С,В, Україна в сучасному геополітичному середовищі: Монографія. – К.: Логос, 2005. – 286 с.
4. Анилионис Г.П., Затова Н.А. Глобальный мир: единый и разделанный. Эволюция теории глобализации. – М.: Межд. отношения, 2005. – 676 с.
5. Афанасьєв М.В., Українська Л.О. Питання теорії і практики розвитку зовнішньої торгівлі України в умовах переходу до ринкової економіки. – К.: ІСДОЛ, 1995. – 48 с.
6. Бабенко В.О. Стимулювання експорту та його інструменти // Актуальні проблеми міжнародних відносин. – К. – 2002. – Випуску 34 (частина ІІ). – С. 168 – 172.
7. Бабин Э.П. Основы внешнеэкономической политики: Учебное пособие. –М.: «Экономика», 2006. – 463 с.
8. Басенко А.М., Таранов П.В. Торгово-экономические отношения России в современных условиях. – Ростов-на-Дону, РГЕУ, 2001. – 228 с.
9. Батченко Л.В., Савченко О.А. Процессы глобализации: проявление и тенденции развития. // Прометей. – 2003. - №1 (10). – С. 131 – 136.
10. Безмитна торгівля в Україні: Процес становлення та розвитку. – К.: Знання, 2004. – 344 с.
11. Бек У. Что такое глобализация? Ошибки глобализма – ответы на глобализацию. Пер. с немец. – М.: Прогресс-Традиция, 2001. – 247 с.
12. Белорус О.Г., Мацейко Ю. М. Глобальное устойчивое развитие. – К.: КНЭУ, 2006. – 488 с.
13. Бергер Я. Итоги 10-й пятилетки в КНР // Проблемы Дальнего Востока. – 2006. - №4. – С.81 – 95.
14. Бергер Я. Итоги 10-й пятилетки и становление новой модели экономического роста в КНР // Проблем Дальнего Востока. – 2006. - №3. – С. 14 – 24.
15. Білик Ю.Д. Проблеми інтеграції економіки України у світове господарство. – К.: Урожай, 2004. – 246 с.
16. Білорус О.Г. Економічна система глобалізму. – К.: КНЕУ, 2003. – 357с.
17. Бобер К.А. Рівень відкритості й структура зовнішньої торгівлі та їх вплив на економічне зростання. // Економіко-мат. моделювання соц-економ. систем. К.: – 2003. – Вип. 5. – С. 143 – 148.
18. Бобер К.А. Теоретичні аспекти розробки економетричної моделі зовнішньої торгівлі України // Економіко-математичне моделювання соціально-економічних систем. Збірник наук. праць. – К.: 2003, Вип. 6. – С. 5 – 13.
19. Богомолов О.Т. Анатомия глобальной экономики. – М.: «Академкнига» 2003. – 216 с
20. Борисов О.Б., Колосков Б.Т. Советско-китайские отношения, 1945-1982. – М.: "Мысль", 1980. – 638 с.
21. Бураковський І .Теорія міжнародної торгівлі. – К.: Основи, 1996. – 241 с.
22. Валовой Д. ХХІ век. Три сценария развития. – М.: ЗАО «Интел- Синтез», 119. – 80 с.
23. Василенко Ю. Фактори розвитку українського експорту в країни “далекого зарубіжжя” // Вісник НБУ. – 200. - №7. – С. 36 – 43.
24. Василенко Ю.В., Василенко Д.Ю. Зовнішня торгівля України: чинники, моделі, тенденції. – Київ, 2007. – 309 с.
25. Венцковський Д.Ю. Щодо формування сучасної експортної стратегії України // Економіка та держава. – 2006. - №1. – С. 28 – 32.
26. Внешнеторговые сделки / Составитель И.С. Гринько. – Сумы: Фирма «Реал», 1994 . – 464 с.
27. Вовко Д. Розширення зовнішньоекономічних зв'язків Радянської України з зарубіжними країнами. // Економіка Радянської України. – 1959. - №4. – С. 53 – 60.
28. Всемирный банк о состоянии и перспективах развития мировой экономики. // БИКИ, 11 января 2005, №1-2. – С.– 6,20
29. ВТО о развитии мировой торговли в 2005 г. и 2006 г. // БИКИ, 13 мая 2006, №52. – С.1,3. - 5,16.
30. Герчикова И.Н. Международное коммерческое дело: Учебник. –М.: ЮНИТИ, 1996. – 501 с.
31. Глобализация и проблемы устойчивого развития экономики США // Экономика и управление в зарубежных странах. Ежемесячный информационный бюллетень. – М.: ВИНИТИ, 2005. - №5. – С. 3 – 22.
32. Глобализация мирового хозяйства и национальные интересы России. – М.: ТЕИС, 2002. – 631 с.
33. Глобализация экономики Китая. Под. ред. В.В, Михеева. – М.: Памятники исторической мысли, 2003. – 391 с.
34. Головень В.П. Диверсифікація зовнішньої торгівлі в Україні. // Магістеріум Сер.: Економічні студії. – 2004. – Вип. 14. –С. 64 – 70.
35. Голубєва В.О. Механізм зовнішньоторговельного регулювання. //Зовнішня торгівля: право та економіка. 2004, №2, – С. 17 – 20.
36. Гончарук А. З. Украина и Китай: время не ждет // Украина – Китай: информационно-аналитическое обозрение. – 2000. - №3. – С.8 – 10.
37. Горін Н. Проблеми вибору моделі зовнішньоторговельної діяльності України на перехідному етапі. // Вісник Львівського університету. Серія міжнарод. відносини. – Львів, 2003. – Вип. 10. – С. 165 – 170 .
38. Гохберг Ю.А. Украина в мировых интеграционных процессах. - Донецк, Дон НУ, 2001. – 127 с.
39. Грани глобализации: Трудные вопросы современного развития. – М.: Альпина Паблишер, 2003. – 592 с.
40. Давидович О. И. Роль експорту в економічному зростанні країни // Формування ринкової економіки: міжвідом. наук. збірник. Вип. 14. – К.: КНЕУ, 2005. – С. 181 – 189.
41. Давидович О.І. Торгова лібералізація – необхідна передумова ефективності експортоорієнтованої моделі економічного розвитку України // Зовнішня торгівля: право та економіка. – 2005. - №2-3. – С. 116 – 120.
42. Дегтярева Р.В, Глобализация общественных процессов в ХХ веке. – СПб, Нестор, 2001. – 57 с.
43. Декларація про розвиток та поглиблення відносин дружби і співробітництва міх Україною і Китайською Народною Республікою, 4 грудня 1995 р. // Урядовий кур'єр. – 1995. - № 185. – 9 грудня.
44. Дергачев В.А. Глобальная геоэкономика. Трансформация мирового экономического пространства. – Одесса, ИПРЭЭИ НАНУ, 2003. – 238 с.
45. Дергачева В.В. Глобализационные процессы в современной экономике. // Прометей. – 2004. - №2(14). – С. 71 – 74.
46. Довгаль О.А. Протекціонізм і лібералізм в процесі глобалізації світової економіки. – Харків, ХНУА, 2004. – 319 с.
47. Довгань Е.А. Международная экономика. – Харьков, 2001. – 263 с.
48. Долгов С.И. Проблемы глобализации – полемика продолжается. Шок глобализации // Внешнеэкономический бюллетень. – 2002. - №1. – С.4 –14
49. Дурцева А.Г., Замятина К.Ю., Симонов С.Г. Теоретические основы мирового хозяйства. – Тюмень, ТюмГНГУ, 2000. – 96 с.
50. Економічна політика. За ред. О.О.Бєляєва. – К.: КНЕУ, 2004. – 287 с.
51. Жень Фей. Китайсько-українські торговельно-економічні відносини на порозі ХХІ ст. // Економіка України. – 2001. - №2. – С. 71 – 75.
52. Жук М.В. Комерційні відносини України – Чернівці, Рута, 2002. – 576 с.
53. Загородній А., Вознюк Г. Зовнішньоекономічна діяльність: термінологічний словник. – К.: Кондор, 2007. – 168 с.
54. Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність”. Офіційне видання. – К.: Видавничий Дім "ІнЮре", 2004. – 56 с.
55. Зданович А.В. О конкурентном потенциале экономики КНР //БИКИ, - 2004. - №11-12. – С. 2 – 4
56. Зевин Л., Ушакова Н.О. О внешнеэкономических аспектах модели экономического развития России // Общество и экономика. – 2000. -№1. – С. 49 – 56.
57. Зовнішньо-економічна діяльність та митна справа. Збірник нормативно-правових актів. – К.: Атіка, 2004. – 680 с.
58. Зовнішня політика України в умовах глобалізації. Анотована історична хроніка міжнародних відносин (1991-2003). – К.: Генеза, 2004. – 616 с.
59. Зовнішня торгівля України за 2003 рік т. 2. Стат. збірник. – К.: Держкомстат України, 2004. – 265 с.
60. Івченко О. Україна в системі міжнародних відносин історична ретроспектива та сучасний стан. – К.: “РІЦУАННПЧ”, 1997. – 688 с.
61. Касьяненко В.О., Старченко Л.В. Моделювання та програмування економічних процесів: Навч. посібник. – Суми: ВТД ”Університетська книга”, 2006. – 185 с.
62. Кикуш О. Удосконалення економічних важелів поліпшення використання експортного потенціалу. // Вісн. Терноп. акад. нар. гос-ва. – 2004. – Вип. №1. – С. 119 – 124.
63. Кирнас О.В. Поняття економічного ефекту та економічної ефективності експортно-імпортних операцій та методика їх визначення // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Вип. 188. – Дніпропетровськ, ДНУ, 2004. – С. 1140-1147.
64. Китай на пути модернизации и реформ (1949 – 1999). - М.: «Восточная литература», 1999. – 735с.
65. Китайская Народная Республика: Законодательные акты.1984 – 1988. Пер. с кит. – М.: Прогресс, 1989. – 504 с.
66. Ковальчук В.В. Методологические основы анализа эффективности внешней торговли. – Минск, «Право и экономика», 2004. – 144 с.
67. Колесов В.П., Кулаков М.В. Международная экономика. – М.: Инфра-М, 2004. – 473 с.
68. Колодко Г.В. Глобалізація і перспективи розвитку пост¬соціалістичних країн. Пер з польск. – К.: Основні цінності, 2002. – 248с.
69. Коломацька С.П. Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні. – К.: КНЕУ, 2004. – 130 с.
70. Колосова Ю.В. Україна в міжнародному поділі праці: виявлення факторів конкурентоспроможності її економіки. // Торгівля і ринок України. – 2003. – Вип. 15 – т. 1. – С. 81 – 86
71. Комаренко Г., Ефимов В. Экономическая глобализация: теория и практика // Экономист. – 1998. - №11. – С. 81 – 86.
72. Конституція (Основний Закон) Союзу Радянських Соціалістичних республік. – К.: Політвидав України, 1986. – 59 с.
73. Конституція України. Прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червнія1996 року. – К.: Парламентське вид-во, 2002. – 87с.
74. Концепція стратегії розвитку України у ХХІ ст. – К.: МАУП, 2003 . – 39 с.
75. Королюк Н. Україна – Китай: новые перспективы сотрудничества. // Еста. –2002. - №11(35). – С. 7 – 9.
76. Кузнецов В. Что такое глобализация // МЭМО. – 1998. - №2. – С. 12 – 19.
77. Кузнецов В. Что такое глобализация // МЭМО. – 1998. - №3. – С.14 – 19.
78. Кулагин Ю.И. Теоретико-методологические проблемы глобализации современного мира. // Прометей. – 2004. - №2 (14) . – С. 56 – 59.
79. Кулініч І.М., Петерс І.А. Економічне співробітництво Української РСР з країнами соціалізму. – К.: Вид-во АНУРСР, 1962. – 56 с.
80. Кун А. Украина – Китай. Экономические взаимоотношения. // Украина – Китай: информационно-аналитическое обозрение. – 2001. – №1(4). – С. 34 – 35.
81. Кун А.Ю. Товарооборот между Украиной и Китаем: 1992 – 2002 гг. // Східний світ. – 2003. - №2. – С. 54 – 57.
82. Куркас О.В. Поняття економічного ефекту та економічної ефективності експортно-імпортних операцій та методика їх визначення. // Економіка: проблеми та практика. – 2004. – Вип. 188, т.4. – С. 1140 – 1147
83. Кучуков Р., Савка А. Некоторые особенности процессов глобализации // Экономист. – 2003. - №5. – С. 40 – 46.
84. Лазарева Т.П. Международные торговое право. – М.: «Юстицинформ», 2003. – 288 с.
85. Лазебник Л. Роль зовнішньої торгівлі для економічного розвитку країни в умовах глобалізації // Економічний часопис ХХІ. – 2003. - №9. – С. 8 – 10.
86. Лазебник Л.Л. Зовнішньоторговельні чинники розвитку України. // Актуальні проблеми економіки. – 2003. - №6(24). – С. 59 – 64.
87. Легінькова Н.І., Фарбика І.В. Шляхи підвищення експортного потенціалу України. // Зовнішня торгівля: право та економіка. – 2003. - №4(8). – С. 74 – 79.
88. Ли Цзи Шен, Казаринова О.В. Экономические реформы в Китай. – М.: Дело, 2002. – 142 с.
89. Линдерт П.Х. Экономика мирохозяйственных связей./Пер с англ. – М.: Прогрес, 1992. – 520 с.
90. Лысенков Ю.М. Расчеты во внешней торговле. – К.: Вестник фондового рынка, 2003. – 336 с.
91. Майорова І.М. Сучасні тенденції світової торгівлі та перспективи України на світових ринках. // Зовнішня торгівля: право та економіка. – 2004, №3. – С 47 – 53 .
92. Макогон Ю.В., Орехова Т.В. Глобализация и Украины в мировой экономике. – Донецк, Дон Ну, 2004. – 478 с.
93. Макуха С.М. Методологічні аспекти аналізу процесу економічної глобалізації. // Вісник Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Сер.: Економіка. – 2003. - №580. – С. 254 – 258.
94. Макуха С.М. Міжнародні господарські зв’язки країн з перехідною економікою в умовах глобалізації. – Харків, “Право”, 2005. – 304 с.
95. Малащук Д.В. Місце та перспективи України у глобальній структурі світу. // Зовнішня торгівля: право та економіка. – 2004, №3. – С. 54 – 58.
96. Мамрюк Н. Аспекти моделювання зовнішньоекономічної діяльності // Вісник Академії митної служби України. – Дніпропетровськ. – 2004. - №2(22). – С. 62 – 67.
97. Мартинюк О.В. Митне регулювання в країнах світу. – К.: ТОВ ”Кадри”, 2003. – 160с.
98. Марцинкевич В. Национальная модель социально-экономического развития // МЭМО. – 2001. - №1. – С.16 – 26.
99. Медведев В. Глобализация экономики: тенденции и противоречия // МЭМО, - 2004, - №2. - С. 3 – 10.
100. Международная экономическая деятельность Украины. – Симферополь, Таврия, 2005. – 256 с.
101. Международные стратегии экономического развития. – К.: Донецк, ДНУ, 2001. – 239 с.
102. Международные экономические отношения. Под. ред. В.Е. Рыбалкина. – М.: Юнити – Дана, 2004. – 605 с.
103. Мельник Т. Вплив внутрішніх податків на зовнішній сектор економіки України. // Економіст. – 2005. – №2. – С. 42 – 45.
104. Мельник Т. Тенденції розвитку міжнародних торговельних відносин та зовнішнього сектору України // Економіст. – 2004. - №11. – С. 52 – 55.
105. Меньшиков С. Глобальная экономика как важнейший феномен современности. //Вопросы экономики. – 2004. – №1. - С.145
106. Мировая экономика и международный бизнес: Учебник. –М.: КНОЛРУС, 2006. – 656 с.
107. Мировая экономика: глобальные тенденции за 100 лет. Под. ред. И.С. Королёва. – М.: Юристь, 2003. – 257 с.
108. Мировая экономика: Учебник. Под. ред. проф. А.С. Булатова. – М.: Юристь, 2003. – 734 с.
109. Мировое хозяйство и международные экономические отношения. – Симферополь, Сонат, 2003. – 432 с.
110. Михайлушкин А.И. Международная экономика: Учебник. – М.: Высш. шк., 2002. – 336 с.
111. Міжнародна економіка: Підручник. За ред. А.П. Румянцева. – К.: Знання, 2006. – 479 с.
112. Міжнародне економічне співробітництво України. – К.: КНЕУ, 2004 . – 456 с.
113. Міжнародні відносини та зовнішня політика: 1980 – 2000 роки. – К.: Либідь, 2001. – 628 с.
114. Моделирование глобальных экономических процессов. Под ред. В.С. Дадаяна. – М.: Экономика, 1984. – 320 с.
115. Науменко В. П. Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності В Україні. – К.: Знання, 2004 . – 404 с.
116. Наумов И. Н. Стратегия экономического развития КНР в 1996 – 2020 гг. и проблемы ее реализации. – М.: ИДВРАН, 2001. – 256 с.
117. Нікішенко С. Україна-Китай: сталися, шовковий шлях. – К.: Віче. – 1997. - №4. – С.134 – 142.
118. Новицький В.Є. Міжнародна економічна діяльність України. – К.: КНЕУ, 2003. – 948 с.
119. Овчинников Г.П. Международная экономика: Учеб. пособие. – СПБ, Из-во “Полис”, 19998. – 620 с.
120. Опришко В.Ф. Міжнародне економічне право. – К.: КНЕУ, 2003. – 311 с.
121. Основы внешнеэкономических знаний: Словарь-спавочник. – М.: Высш. шк., 1990, - 432 с.
122. Островский А. Экономическая ситуация в КНР: итоги 2005 года и планы на 2006 год // Проблемы Дальнего Востока. – 2006. - №3. – С.33 – 40.
123. Оценка эффективности внешнеэкономической деятельности предприятий региона / Под общ. ред. С.Н. Лебедевой. – Гомель, «Развитие», 2002. – 187 с.
124. Пашко П., Демченко В., Павлюк В. Заходи митно-тарифного регулювання як складова реалізації митної політики України // Вісник Академії митної служби України. – Дніпропетровськ. – 2005.– №4. – С.3 – 7.
125. Петрунин О.В. Особенности влияния внешней торговли на экономическое развитие ряда стран Восточной и Юго-Восточной Азии. – Владивосток, Из-во Дальневосточного института, 2001. – 75 с.
126. Пивоварова Э. Усиление социальной ориентации как необходимое условие углубления рыночной реформы в КНР // Проблемы Дальнего Востока. – 2006. - №3 – С.41 – 45.
127. Пирець Н.М. Шляхи стимулювання експортного потенціалу України // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. – Донецк, Дон НУ, 2004. – С. 271 – 273.
128. Поживанов М.А. Украина открывает дверь в тысячелетие. – К.: Альтепресс, 2002. – 351 с.
129. Покрещук О.О. Правове регулювання міжнародної торгівлі у контексті норм і правил ГАТТ. – К.: Зовнішня торгівля, 2003. – 511 с.
130. Покровская В.В. Организация и регулирование внешнеэкономической деятельности: Учебник. – М.: Юристь, 1999. – 456 с.
131. Положение в экономике КНР // БИКИ, 6 марта2007. - №27. – С.4.
132. Портяков В. Китайская Народная Республика: основные ориентиры 11-й пятилетки // Проблемы Дальнего Востока. – 2006. - №3. – С. 30 – 32.
133. Портяков В. О перспективах развития Китая // Проблемы Дальнего Востока. – 2005. - №5. – С. 44 – 61.
134. Портяков В. Основные особенности современного политического курса китайского руководства. // Проблемы Дальнего Востока. – 2005. - №6. – С, 5 – 14.
135. Потапов М.А. Внешнеэкономическая модель развития стран Восточной Азии. – М.: Международ. отношение. – 2004. – 240 с.
136. Правовое регулирование торговой деятельности в Украине. – Харьков, «Синтекс», 1997. – 656 с.
137. Пресняков В.Ю. Глобализация мировой экономики и внешнеторговая политика России // Экономика ХХІ века. – 2003. - №11. – С.81 – 84.
138. Прогноз производства стали в КНР // БИКИ, 23 января 2007. - №8. – С. 15.
139. Пузанов І. І. Теоретичні моделі формування умов сучасної зовнішньої торгівлі // Актуальні проблеми міжнародних відносин. Збірник наукових праць. Вип. 55 (частина ІІ). – К.: КНУ ім. Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин, 2005. – С. 137 – 145.
140. Пузанов І.І. Динаміка і структура зовнішньої торгівлі трансформаційних економік. – К.: Знання, 2002. – 170 с.
141. Пузанов І.І. Формування умов зовнішньої торгівлі України. – К.: Знання України, 2002. – 162 с.
142. Раджабова З.К. Мировая экономика. – М.: ИНФРА-М, 2003 . – 320 с.
143. Рикардо Д. Начала политической экономии и налогового обложения. – М.: Госполитиздат, 1941, - 287 с.
144. Рокоча В.В. Міжнародна економіка. У 2-х книгах., Кн. 2. – К.: Таксон, 2003. – 302 с.
145. Роль Китая в мировой торговле // БИКИ. – 2004. – №100. – С. 1,4.
146. Роль мировых рынков в условиях глобализации // Экономика и управление в зарубежных странах. Ежемесячный информационный бюллетень. – М.: ВИНИТИ, 2003. - №2. - С. 18 – 23.
147. Россия в мировой экономике. – М.: Владос. – 1998. – 350 с.
148. Рубан А. Про деякі питання і тенденції сучасної зовнішньої торгівлі України // Економіка України. – 2000. - №7. – С. 31-39.
149. Румянцев А.А., Озорнов О.А. К вопросу эффективности экономического и научно-технического сотрудничества меду Китаем и Украиной // Социально-экономические аспекты промышленной политики. Сб. наук. тр. – Донецк, ИЭП, 2004. – С.70-76.
150. Румянцев А.Г. Современное государство и вызовы пост¬индустриального общества. – М.: ИНФРА – М, 2001. – 326 с.
151. Румянцев А.П., Башинська А.І., Коваленко Ю.В. Міжнародна торгівля: Навч. посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 376 с.
152. Рут Ф.А., Філіпенко А. Міжнародна торгівля та інвестиції. /Пер. з англ. – К.: Основи, 1998. – 743 с.
153. Сакс Дж. Рыночная экономика и Россия. – М.: "Экономика", 1994. – 331 с.
154. Сакс Дж., Пивоварський О. Економіка перехідного періоду. Уроки для України. – К.: Основи, 1996. – 345 с.
155. Сальник О.М. Шляхи підвищення експортного потенціалу України // Формування ринкових відносин в Україні. – 2004. - №1. – C.127-129
156. Саутнева Т.Б. Закономерности и тенденции развития мировой экономики. – Ростов-на-Дону, 2001. – 153 с.
157. Селищев А.С., Селищев Н.А. Китайская экономика в ХХІ веке. – СПб, Питер, 2004. – 239с.
158. Сєднєв В.В. Українсько-китайські відносини: надбання, проблеми, перспективи // Украина-Китай: информационно-аналитическое обозрение. – 2002. - №3(5). – С. 33 – 37.
159. Сидорова Е.Ю. Международная торговля: курс лекций. – М.: Из-во «Экзамен», 2006. – 252 с.
160. Синёв 60В.М. Глобализация экономики: некоторые аспекты. // Деньги и кредит. – 2003. - №5. – С. 34 – 38.
161. Система світової торгівлі. Пер. з англ. – К.: К.І.С., 2002. – 346 с.
162. Скрипниченко М.І. Секторальні та міжнародні моделі економічного розвитку. – К.: Фенікс, 2004. – 256 с.
163. Смирнов П.С. Национальная безопасность: вопросы торговой политики. – М.: "Эконом. газета", 2004. – 494 с.
164. Сміт А. Добробут націй. Дослідження про природу та причини добробуту націй. – К.: Port-Royal, 2001. – 593 с.
165. Социально-экономические аспекты промышленной политики: Развитие экономического сотрудничества Украины и Китая // Сборник науч. трудов НАН Украины. – Донецк, 2004. – 272 с.
166. Стігліц Дж. Глобалізація та її тягар. Пер. з англ. – К.: “КМ Академия”, 2003 . – 252 с.
167. Стратегія економічного розвитку в умовах глобалізації: Монографія / За ред. Д.Г. Лук’яненка. – К.: КНЕУ, 2001. – 538 с.
168. Стрыгин А.В. Мировая экономика. – М.: Из-во "Экзамен", 2004. – 512 с.
169. Стукало А., Авдеева Т. Глобализация мировой экономики // Международная жизнь. – 2002. - №5. – С. 49 – 56.
170. Сушко Л.Н. Международная торговля и торговая политика. - Харьков, ХГЭУ, 2002. – 64 с.
171. Терещенко С., Наумов В. Основи митного законодавства в Україні: Теорія та практика. – К.: АТ “ Август”, 1999. – 296 с.
172. Торговельна політика України: перспективи і пріоритети інтеграції. – Документи Світового банку. – К.: “Козаки”, 2004. – 24 с.
173. Тэор Т.Р. Мировая экономика. – Спб, Питер, 2002. – 224 с.
174. Угода між Урядом України і Урядом Китайської Народної Республіки про торговельно-економічне співробітництво, 8 серпня 1992 р. // Урядовий кур'єр. – 1992. - №64. – 10 серпня.
175. Угода між Урядом України і Урядом Китайської Народної Республіки про створення Міжурядової українсько-китайської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, 31 жовтня 1992 р. // Урядовий кур'єр. – 1992. - № 87. – 1 листопада.
176. Україна в процесах міжнародної інтеграції, За ред. В.Р. Сіденка. – Харків, Фрат, 2003. – 280 с.
177. Україна за роки незалежності: 1991 – 2002 рр. – К.: Нора-Друк, 2002. – 366 с.
178. Україна і світ: проблеми та перспективи міжнародних відносин. – К.: “Молодіжна альтернатива”, 2003 . – 47 с.
179. Україна і світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть / А.С. Філіпенко, В.С. Будкін, А.С. Гальчинський та ін. – К.: Либідь, 2002. – 470 с.
180. Україна і світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть. – К.: Либідь, 2002. – 470 с.
181. Україна –Китай. Перший офіційний візит. //Політика і час. – 1998. - №1. – С 89.
182. Україна на міжнародний арені. У 2-х книгах. – кн. 1. - К.: Юрінком Інтер, 2003. – 1232 с.
183. Україна на міжнародний арені. У 2-х книгах. – кн. 2. - К.: Юрінком Інтер, 2003. – 1056 с.
184. Україна-Китай: товарообіг перевищив 4 мільярди доларів // Голос України, 7 лютого 2007, №22 (4022).
185. Урусов В.Б. Науково-технічне співробітництво України та Китаю 1949-1959 рр. // Східний світ. – 2003. - №2. – С.114-118.
186. Ушакова Н.Г. Соціально – економічні типи країн. – К.: “Професіонал” 2004 . – 300с.
187. Фесечко В.В. Перспективы глобализации для Украины. // Прометей. – 2004. - №2(14). – С.151 – 157.
188. Фигурнова Н.П. Международная экономика. – М.: Омега Л, 2005. – 509 с.
189. Філіпенко А.С. Економічний розвиток сучасної цивілізації. –К.: Знання, 2000. – 174 с.
190. Філіпенко А.С. Міжнародні економічні відносини: історія: Підручник. – К.: Либідь, 2006. – 392 с.
191. Фомин Б.С. Эконометрические теории и модели международных экономических отношений. – М.: «Мысль», 1970. – 268 с.
192. Фомичев В.И. Международная торговля: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 446с.
193. Фомишин С.В. Международные экономические отношения. – М.: ЮРКНИГА, 2004. – 352 с.
194. Храмов В.О. Зовнішньоекономічна політика. – К.: МАУП, 2002. – 264с.
195. Циганкова Т.М., Петрашко Л.П., Кальченко Т.В. Міжнародна торгівля: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2001. – 488 с.
196. Циганкова Т.М., Солодковський Ю.М. Чинники розвитку міжнародної торгівлі та позиції України на світовому ринку // Формування ринкової економіки: Міжвідомчий науковий збірник. Вип. 14. – К.: КНЕУ, 2005. – С. 173 – 180.
197. Чекаленко Л.О. Зовнішня політика України. – К.: Либідь, 2006. – 712 с.
198. Черевань В.П. Міжнародна економічна діяльність. – К.: Слово, 2003. – 278 с.
199. Черевань Ю.Н. Рецепты экономического развития стран Восточной Азии: рост как результат стимулирования экспорта // Экономика ХХІ века. – 2004. - №5. – С. 65 – 77.
200. Черенков В.И. Международный маркетинг – СПб.: ИВЭСЭП, Знание, 2003. – 846 с.
201. Черкас Н. Технологічний експорт і динаміка економічного зростання в Україні // Міжнародна економічна політика. – 2006. - №4. – С. 5 – 28.
202. Чернега О.Б., Баширов И.Х., Новик Е.Б. Организация внешней торговли. – Донецк, ”Юго-Восток”, 2006. – 248 с.
203. Черников Г.П. Мировая экономика. - М.: Дрофа, 2003. – 432 с.
204. Чернявский С.Н. Регулирование рынка в открытых экономических системах. // Экономика и право. – 2004. - №1(8). – С. 111 – 116.
205. Шагалов Г. Внешнеэкономическое сотрудничество в условиях перестройки: механизм, прогнозирование, эффективность. – М.: Экономика, 1991. – 240 с.
206. Шагалов Г. Об экономической эффективности участия России в международном разделении труда // Общество и экономика. – 2003. – №7-8. – С. 155 – 167.
207. Шевчик Б.М. Оцінка економічної ефективності зовнішньої торгівлі як важливої домінанти економічної безпеки України // Зовнішня торгівля: право та економіка. – 2004. - №2. – С. 59 – 61.
208. Шевчук В.О. Міжнародна економіка: теорія і практика. – Львів, Каменяр, 2003. – 714 с.
209. Шенкар О. Китай: век ХХІ: Развитие Китая, его влияние на мировою экономику и геополитическое равновесие. / Пер. англ. – Днепропетровск, «Баланс Бизнес Букс», 2005. – 208 с.
210. Шепенко Р.А. Налоговое право Китая: источники и субъекты. – М.: “Статут”, 2004. – 414 с.
211. Шепєлєв М. А. Теорія міжнародних відносин. – К.: Вища школа, 2004. – 622 с.
212. Шишаев А.И. Регулирование международной торговли товарами. – М.: Центр эк-ки и маркетинга, 1998. – 174 с.
213. Шишков Ю.В. Интеграционные процессы на пороге ХХІ века. – М.: НП «ІІІ тысячелетие», 2001. – 480 с.
214. Шиян Н.І. Державне регулювання економіки. – Харків, ХНАУ, 2005. – 371 с.
215. Школа І.М. Міжнародні економічні відносини. – К.: КНЕУ, 2003. – 589 с.
216. Шляхи інноваційного розвитку України. Керівник авторського колективу Д.В. Табачник. – К.: “Анапринт”, 2004. – 544 с.
217. Шраков В.І., Кондорін Р.А. Міжнародна торгівля. – К.: МАУП, 2004. – 384 с.
218. Шумпетер Й. Теория экономического развития. – М.: Прогрес, 1982. – 431 с.
219. Щебарова Н.Н. Государственное регулирование внешней торговли Росси как фактор устойчивости внешнеторговой политики // Экономика ХХІ века. – 2003. - №2. – С.21-25.
220. Экономика Китая. – Пекин, Межконтинентальное издательство Китая, 2005.- 193 с.
221. Экономические реформы в Китае. // Теория и практика управления. – 2003. - №3. – С. 11 – 19.
222. Эльянов А. Россия на пути в техногенную цивилизацию: мирохозяйственный аспект // МЭМО. – 1996. - №12. – С. 48 – 55.
223. Эффективный экономический рост: теория и практика. Под. ред. Т.В. Чечеловой. – М.: «Экзамен», 2003. – 320 с.
224. Юхименко В.В. Експортний потенціал України // Політика і час. – 2001. - №12. – С. 35-41.
225. Яблукова Р.З. Международные экономические отношения. – М.: Изд-во "Прометей", 2004. – 288 с.
226. Якименко В.И. Международная экономика. – Донецк, ДИТБ, 2002. – 383 с.
227. Яремко Л.А. Напрямки підвищення зовнішньоторговельного ефекту: макроекономічний аспект // Актуальні проблеми економіки. – 2005 . - №1(43). – С.111 – 118.
228. Kettenreaktion // Wirtschaftswoche. – Fr/M – 2003. – C. 71 – 74.
229. Word Economic Outlook. – IME. – May, 1997. – P. – 40 – 55.
230. Word Economic Outlook. – IME. – May, 2001. – P. – 165, 193.
231. Word Economic Outlook. – IME. – December, 2001. – P. – 20, 74.
232. Бенцзін сядай шанбоа. 2006. 2 березня.
233. Ван Менкуй. Цзай кода кайфан чжун моу фачжань // Женьмінь жібао хайвань бань, 2006, 28 березня.
234. Женьмінь жібао. – 1978 – 24 грудня.
235. Женьмінь жібао. – 1992. – 31 березня.
236. Женьмінь жібао. – 1992. – 21 жовтня.
237. Женьмінь жібао. – 2005. – 24 серпня.
238. Женьмінь жібао. – 2006. – 14 березня.
239. Женьмінь жібао. – 2006. – 16 квітня.
240. Лі Теін. Шехуейчжуі шічан цзінцізі лілунь ди сінчен хе чжунда туно. // Цюші. – 1999. - №6. – С.16-40.
241. Пей Чанхун, Лінь Цзян. Чжуаньбянь чукоу маоі цзенчжан фанші // Женьмінь жібао, 2006, 8 лютого.
242. Сунь Ліпін. Кода нейсюй ди ченьбень цзай фу мінь бу ші гулі сяофей // Ді і цайцзін жібао. 2006. 17 березня.
243. Чжан Ювень, Хуан Женьвей та ін. 2005: Чжунго гоцзі дівей баогао. – Пекін: Женьмінь чубаньше, 2005. – 325 с.
244. Чжунго ван ( CHINA.com.en) 2006. 25 січня.
245. Чжунго дуйвай цзінцзі маоі лілунь хе чженце (Теорія і політика зовнішньої торгівлі і зовнішньополітичних зв'язків Китаю)/ Під ред. Ван Шаосі. – Пекін, 1994. – 278 с.
246. Чжунго сяньдайхуа баогао 2005 – Пекін, Бейцзін дасюе губантше, 2005
247. Чжунго тунцзі чжайяо 2005. – Пекін, 2005. – 151 с.
248. Чжунхуа женьмінь гунхего гомінь цзінцзі хе шехуй фачжань ді шінге унянь гунхуа гаяо // Женьмінь жібао, 2006. – 17 березня.
249. www.kmu.gov.ua
250. www.me.gov.ua
251. www.portal.rada.gov.ua
252. www.ukrstat.gov.ua

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.