У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ВИЗНАЧЕННЯ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ СТАРОПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ
Количество страниц 195
ВУЗ ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ 11
1.1. Теоретичні основи дослідження міжнародних інтеграційних процесів 11
1.2. Напрямки і етапи інтеграції України у світове співтовариство 25
1.3. Роль старопромислових регіонів в активізації процесів міжнародної інтеграції 35
ВИСНОВКИ ПО РОЗДІЛУ 1 56

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ВКЛЮЧЕННЯ СТАРОПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В ПРОЦЕС МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА 59
2.1. Дослідження участі України у світових інтеграційних процесах 59
2.2. Аналіз процесів з міжнародної інтеграції на регіональному рівні 80
2.3. Оцінка використання потенціалу старопромислових регіонів України 84
ВИСНОВКИ ПО РОЗДІЛУ 2 99
РОЗДІЛ 3. КОНЦЕПТУАЛЬНИЙ ПІДХІД ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ 102
3.1. Розробка механізму інтеграції України до світового господарства на регіональному рівні 102
3.2. Визначення інтеграційних пріоритетів України з використанням потенціалу старопромислових регіонів 115
3.3. Напрямки підвищення економічного потенціалу старопромислових регіонів України 130
ВИСНОВКИ ПО РОЗДІЛУ 3 144
ВИСНОВКИ 146
ДОДАТКИ 150
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 183



ВСТУП

Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку світової економіки все більшого значення набувають інтеграційні процеси, оскільки лише за умов ефективної взаємодії національних економік можливо досягнення найбільших зисків та преференцій для окремих країн. Зазначеним процесам у їх кінцевому результаті притаманна певна форма, у якій відбувається диверсифікація економіки за певними напрямками. Саме від вірного вибору пріоритетів та векторів інтеграції країни безпосередньо залежить досягнення її мети та участь держави у відповідних міжнародних об’єднаннях.
Україна, як і більшість країн світу, не має можливості реалізації свого економічного потенціалу у повній мірі без участі у міждержавних угрупованнях, але на недостатньому рівні розробленою є як загальна стратегія інтеграції нашої країни до світового господарства, так і основні пріоритети такої інтеграції. Що ж стосується саме України, то вказані пріоритети доцільно визначати через використання потенціалу старопромислових регіонів, оскільки вони здійснюють найзначнішу частку експортно-імпортних операцій через розташовані на їх території підприємства промисловості.
Дослідженню питань інтеграційних процесів у системі світогосподарчих зв’язків присвячено праці таких вчених-економістів: Є. Авдокушина, І. Багрової, В. Геєця, П. Кругмана, А. Кірєєва, Г. Мюрдаля, Д. Мітрані.
Економічні аспекти процесів міжнародної інтеграції на різних рівнях інтеграційної взаємодії розкрито в наукових працях О. Азарян, І. Бланка, К. Дойча, Є. Савельєва, Г. Фішера, М. Янковського.
Питання інтеграції окремих георегіональних утворень до світового господарства було розглянуто у працях С. Мочерного, П. Мазура, Ю. Макогона, І. Устріча, К. Форбса, І. Хааса.
Але, незважаючи на наявність досить великої кількості слушних думок відносно проблем, шляхів, механізмів, підходів щодо інтеграції національних економік та їх окремих частин до світового господарства, недостатню увагу приділено визначенню ролі старопромислових регіонів в контексті міжнародної глобалізації. Вищезазначене і обумовило актуальність обраної теми дослідження у теоретичному, методологічному і практичному аспектах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано у відповідності з планом науково-дослідної роботи Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України, кафедри міжнародної економіки за держбюджетною темою Г-01/3 «Конкурентоспроможність підприємств Донецького регіону на міжнародних ринках і пошук шляхів її підвищення» (номер державної реєстрації 0101U005723), в рамках якої автором досліджено участь старопромислових регіонів України у світових інтеграційних процесах; кафедри маркетингу за держбюджетною темою Г-01/32 «Проблеми розвитку маркетингу і логістики» (номер державної реєстрації 0101U005719), в рамках якої автором запропоновано комплексну систему заходів з підвищення ефективності функціонування підприємств, орієнтованих на роботу на внутрішньому та зовнішньому ринках.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка теоретико-методичних положень і науково-практичних рекомендацій щодо інтеграції України до світового господарства через використання переваг старопромислових регіонів. Досягнення мети здійснювалось за допомогою вирішення наступних задач:
- дослідити теоретико-методологічну сутність міжнародних інтеграційних процесів;
- визначити напрямки розвитку процесів міжнародної економічної інтеграції та участі України у світових інтеграційних процесах;
- обґрунтувати роль старопромислових регіонів України в активізації процесів міжнародної інтеграції;
- дослідити міжнародний інтеграційний потенціал старопромислових регіонів України;
- проаналізувати ефективність реалізації міжнародних інтеграційних механізмів на регіональному рівні;
- визначити інтеграційні пріоритети України в контексті використання переваг старопромислових регіонів;
- розробити механізм інтеграції України до світового господарства через використання переваг старопромислових регіонів;
- обґрунтувати напрямки підвищення економічного потенціалу старопромислових регіонів України та надати рекомендації щодо використання для цього принципів стратегічного моніторингу.
Об'єкт дослідження. Об'єктом дослідження є процес інтеграції України до світового господарства.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є методологічні та практичні аспекти інтеграції України до світового господарства через підвищення економічного потенціалу старопромислових регіонів.
Методи дослідження. Методологічною основою дисертаційної роботи є фундаментальні положення економічної теорії, наукові роботи провідних вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів з проблем міжнародної економіки, зовнішньоекономічної діяльності, світових інтеграційних процесів, нормативні акти України, дані офіційної статистики, програми регіонального розвитку, монографії, фахова і довідкова література з питань міжнародної інтеграції, власні дослідження автора, які стосуються предмета дисертаційної роботи.
У дослідженні застосовано наступні загальнонаукові, приватнонаукові та спеціальні методи пізнання: системний аналіз і синтез (для дослідження теоретико-методологічних аспектів інтеграційних процесів у світовій економіці, узагальнення результатів науково-дослідних робіт з проблем міжнародної інтеграції); абстрактно-логічний і діалектичний аналіз (при визначенні складових механізму інтеграції України до світового господарства через використання переваг старопромислових регіонів); статистичний, економічний, а також метод порівняльного аналізу та угруповань (для дослідження участі старопромислових регіонів України у світових інтеграційних процесах); стратегічного аналізу (для якісного вираження впливу конкурентних стратегій підвищення ефектів від міжнародної інтеграції на зміни у положенні територіальних угруповань України); АВС аналізу (для узагальнення стратегічних пріоритетів розвитку міжнародних економічних відносин за групами товарів і послуг); стандартного розподілу ймовірностей (для кількісного визначення показників досягнення стратегічних цілей при реалізації стратегій інтеграції України до світового господарства через використання переваг старопромислових регіонів).
В якості джерел інформації використовувались дані Державного комітету статистики України і Донецької області, матеріали науково-практичних конференцій і семінарів, теоретичні і методологічні розробки вітчизняних і зарубіжних вчених.
Наукова новизна отриманих результатів. полягає в поглибленні існуючих теоретичних положень і розробці науково-практичних рекомендацій щодо напрямів інтеграції України у світове господарство в контексті використання переваг старопромислових регіонів.
Конкретні результати, що характеризують новизну проведеного дослідження полягають в такому:
вперше:
– розроблено алгоритм розрахунку кількісного значення інтеграційного потенціалу регіональних утворень України, економічний зміст якого полягає в можливості за допомогою інтегрального індексного методу оцінити внесок кожного регіонального утворення у загальний інтеграційний потенціал країни, результатом використання якого є можливість своєчасного корегування державної та регіональної зовнішньоекономічної політики;
– запропоновано визначення механізму інтеграції України у світове господарство через використання переваг старопромислових регіонів як механізму, який складається з таких підсистем: стратегічного моніторингу ринкових векторів розвитку міжнародних інтеграційних процесів за участю старопромислових регіонів шляхом маркетингової сегментації з використанням стратегічного АВС-аналізу; визначення узгоджених ринкових аспектів привабливості територіальних утворень України для участі у реалізації міжнародних інтеграційних програм і потенційних можливостей їх інтеграції у світове господарство за допомогою побудови регіональних конкурентних профілів;
удосконалено:
– теоретико-методологічні підходи щодо дослідження світових інтеграційних процесів на основі теорій міжнародної інтеграції з метою вдосконалення інтеграційної політики України, а саме зроблено висновок щодо необхідності поступового переходу від структуралізму до концепції співтовариства безпеки як теоретичного підґрунтя розбудови міжнародної співпраці країн у рамках інтеграційних процесів;
дістали подальшого розвитку:
– категорійно-понятійний апарат міжнародної економіки: під міжнародною інтеграцією запропоновано розуміти процес досягнення найбільших вигід і ефектів від трансформації локальних соціально-економічних відносин у систему світогосподарських зв’язків через застосування державних і наддержавних форм і механізмів регулювання процесів обігу товарів, послуг, капіталів, факторів виробництва в межах інтеграційного угруповання держав-учасниць; під поняттям «старопромисловий регіон» пропонується розуміти територіальне угруповання, у межах якого історично функціонує основна частина підприємств промисловості, що мають значний потенціал у реалізації міжнародних інтеграційних програм через експортно-імпортні операції з реалізації товарів і послуг, міжнародну інвестиційну діяльність, здійснення локальних міжнародних інтеграційних дій і проектів;
– структура механізму інтеграції України у світове господарство через використання переваг старопромислових регіонів, під якою пропонується розуміти складну систему взаємопов’язаних підсистем і процесів, що складаються зі стратегічного моніторингу економічних показників, визначення можливостей регіонів країни стосовно міжнародної інтеграції, оцінки міжнародної конкурентоспроможності регіональних угруповань, визначення економічного ефекту від інтеграції, розробки стратегічної програми інтеграції.
Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що результати дослідження доведені до рівня конкретних науково-методичних і практичних рекомендацій. Одержані результати дозволяють прискорити процес інтеграції України у світове господарство через використання переваг старопромислових регіонів України.
Результати дослідження використано у практичній діяльності: Головного фінансового управління Донецької облдержадміністрації (довідка № 04-01/51-2040 від 11.12.2007 р.) – науково-методичні підходи щодо визначення можливостей інтеграції регіонів України у світове господарство, методичний підхід щодо визначення інтеграційного потенціалу регіональних утворень для використання у розробці Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2005-2006 рр.; Головного фінансового управління Харківської обласної державної адміністрації (довідка № 04/1681 від 12.12.2007 р.) – комплексний підхід щодо розробки стратегічної програми розвитку регіональних утворень протягом 2005-2020 рр. (формування пріоритетності реалізації окремих програм соціально-економічного розвитку області); Головного управління економіки при Волинській обласній державній адміністрації (довідка № 1371/0211 від 12.12.2007 р.) – результати дослідження участі старопромислових регіонів України у міжнародному інтеграційному співробітництві, пропозиції щодо використання принципів стратегічного моніторингу при визначенні напрямів підвищення економічного потенціалу старопромислових регіонів України; ЗАТ«Норд» м. Донецьк (довідка № 537 від 17.02.2006 р.) – комплексна система заходів з підвищення ефективності функціонування діяльності підприємств, орієнтованих на роботу як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.
Окремі положення та матеріали дисертаційної роботи використано в навчальному процесі у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України при розробці і викладанні курсів «Міжнародний маркетинг», «Стратегічний маркетинг» (довідка № 2341 від 10.09.2005 р.).
Особистий внесок здобувача. Наукові результати, викладені у дисертаційній роботі, отримані здобувачем самостійно і знайшли своє відображення в наукових публікаціях автора. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використано лише ті положення, ідеї і висновки, які є результатом особистої роботи здобувача.
Апробація результатів дисертації. Основні результати проведеного дослідження доповідались і отримали схвалення на науково-практичному семінарі „Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв'язків і залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект” (м.Донецьк, ДонНУ, 2005 р.), міжнародних науково-практичних конференціях „Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання” (м.Донецьк, ДонНУ, 2004-2005 рр.), міжнародній науково-практичній конференції „Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект” (м.Донецьк, ДонНУ, 2006 р.), міжнародній науково-практичній конференції „Стратегічний розвиток регіону – економічне зростання та інтеграція” (м.Чернівці, ЧТЕІ КНТЕУ, 2006 р.), міжнародній науково-практичній конференції „Роль інноваційних моделей розвитку регіонів у підвищенні конкурентоздатності товарів та послуг” (м.Донецьк, ДЕГІ, 2006 р.), міжнародній науково-практичній конференції „Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв'язків та залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект” (м.Донецьк, ДонНУ, 2007 р.), міжнародній науково-практичній конференції „Государственное управление в ХХI веке: традиции и инновации” (м.Москва, МГУ им. М.В. Ломоносова, 2007р.), міжнародній науково-практичній конференції „Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв'язків і залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект” (м.Донецьк, ДонНУ, 2008 р.).
Публікації. Основні положення дисертаційної роботи опубліковані в одинадцяти наукових роботах здобувача загальним обсягом 2,26 д.а., з яких особисто автору належить 1,4 д.а., з них 9 робіт у наукових фахових виданнях загальним обсягом 1,7 д.а., з яких особисто автору належить 1,4 д.а.
Структура й обсяг дисертації. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, переліку використаних джерел з 175 найменувань, 13 додатків. Зміст дисертації викладено на 170 сторінках друкованого тексту, включаючи 10 таблиць на 11 сторінках, 24 рисунки на 18 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

1. Зараз для України найважливішими інституціональними передумовами є лібералізація, приватизація й корпоратизація, кінцевою метою яких повинно стати забезпечення відкритості національної економіки, встановлення безпосередніх зв'язків між галузями економіки і підприємствами різних держав, що є необхідним для національних інтернаціоналізаційних програм.
2. Можна виділити наступні генеральні цілі функціонування світових інтеграційних об’єднань: створення зон вільної торгівлі, митних союзів, загального ринку товарів, послуг, технологій; створення моноритарного внутрішнього ринку; економічного, валютного та політичного союзів.
3. Під економічною інтеграцією треба розуміти процес досягнення найбільших переваг і ефектів від трансформації локальних соціально-економічних відносин у систему світогосподарчих зв’язків через застосування державних і наддержавних форм та механізмів регулювання процесів обігу товарів, послуг, капіталів, факторів виробництва в межах інтеграційного угруповання держав-учасниць.
4. Український інтеграційний шлях пов'язаний, або з розвитком міжнародних економічних стосунків, насамперед, у галузях зовнішньої торгівлі і трансферту капіталу (країни СНД), або з розробкою і втіленням програм розвитку пріоритетних галузей господарського комплексу (ЄС).
5. У короткостроковій перспективі інтеграція з країнами СНД менш витратна для економіки України, у довгостроковій перспективі інтеграція з країнами ЄС може принести більше ефектів.
6. Використання теорій міжнародної інтеграції у чистому вигляді майже неможливо при визначені шляху інтеграції України до світового господарства.
7. У процесі інтеграції доцільно використовувати поступовий перехід від концепції структуралізму (2005р.) до концепції співтовариства безпеки (2050р.).
8. Використання закордонного досвіду з реструктуризації промислових комплексів свідчить, що в Україні вона повинна відбуватись поступово. На старопромислові регіони покладається важливе завдання з накопичення ресурсів для скорішої інтеграції України до світового господарства.
9. Для України важливим є завдання переорієнтації від сировинноорієнтованих і технологічно нескладних виробництв до капітало- та наукоємних, що сприятиме захищеності внутрішнього ринку при його загальній відкритості у разі реалізації стратегічних програм інтеграційних перетворень і активізації зовнішньоторговельних процесів.
10. Основними перешкодами ефективної інтеграції України до світового господарства є: слабка конкурентоспроможність національних виробництв, недосконалість функціонування ринкової інфраструктури, недостатність залучення та недосконалість управління прямими іноземними інвестиціями, низький рівень використання прогресивних методів управління у діяльності національних товаровиробників.
11. Процес інтеграції повинен базуватись на послідовній реалізації на різних рівнях взаємодії наступних забезпечувальних підсистем: стратегічного планування інтеграційних пріоритетів, організації аналізу процесів міжнародної інтеграції, мотивації учасників інтеграційних процесів, контролю за досягненням поставлених результатів, ресурсного і інформаційного забезпечення інтеграційних програм.
12. Протягом 2000-2004рр. зусилля України з удосконалення функціонування ринкових механізмів сприяли активізації роботи з інтеграційного співробітництва, що знайшло підтвердження у стабільно зростаючих обсягах зовнішньої торгівлі України товарами та послугами.
13. Найперспективнішими партнерами з торгівлі товарами у геополітичному масштабі можна вважати країни Азії, Африки і Європи, що відображається у постійному зростанні показника сальдо з експортно-імпортних операцій.
14. Торгівля товарами з країнами СНД, Австралії та Океанії в цілому підвищує імпортозалежність України і створює передумови для розвитку національної економіки у частині виробництва товарів, які імпортуються, що підвищує рівень національної економічної безпеки (особливо у частині створення енергетичної незалежності).
15. Країни Америки, Африки, Австралії і Океанії у зв’язку з географічною віддаленістю та наявністю значних сировинних ресурсів, високотехнологічних виробництв (США, Канада) займають пасивне місце у геополітичному інтеграційному курсі України з торгівлі товарами, що підтверджується коливаннями сальдо протягом усього аналізованого періоду.
16. Країни СНД залишаються лідерами в обсягах експортних і імпортних операцій з реалізації послуг у зовнішньоекономічній діяльності України, хоча частка країн Європи у даних операціях поступово збільшується.
17. Підвищується рівень інвестиційної привабливості України для іноземного інвестора майже в усієї галузях економіки, створені умови для інвестування коштів національних підприємців у економіки інших країн.
18. Найкращі перспективи інтеграції до світового господарства має східний (старопромисловий) регіон, який містить майже 33-34% усього інтеграційного потенціалу України. Друге місце займає північний регіон – 26-27%, третє – південний (15-17%), четверте – західний (14%), п’яте – центральний (8-9%).
19. Має місце недостатній рівень залучення внутрішніх і зовнішніх інвестиційних ресурсів, значний знос основних фондів, недостатність використання маркетингових методів у діяльності експортоорієнтованих підприємств, сировинна орієнтованість економіки, значна енерговитратність виробництв, недостатність державної підтримки розвитку науково-інноваційної діяльності у старопромислових регіонах.
20. Основною метою функціонування механізму інтеграції України до світового господарства через використання переваг старопромислових регіонів є необхідність підвищення ефективності реалізації міжнародних інтеграційних програм і заходів, що сприятиме розширенню присутності галузей економіки на світових ринках.
21. Механізм інтеграції України до світового господарства через використання переваг старопромислових регіонів можна розуміти, як складну систему взаємопов’язаних підсистем і процесів зі стратегічного моніторингу, визначення можливостей з міжнародної інтеграції, оцінки економічного потенціалу, визначення економічного ефекту від інтеграції, розробки стратегічної програми інтеграції, функціонування яких відбувається за принципом комплексності і системності, що впливають на процес інтеграції до світового господарства суб’єктів міжнародних економічних відносин в умовах конкурентного простору і створюють передумови для розвитку соціально-економічної системи, яку обслуговують.
22. Визначення стратегічно важливих векторів розвитку міжнародних інтеграційних процесів необхідно здійснювати послідовно, реалізуючи наступні етапи: формування укрупнених стратегічних груп іноземних ринків-споживачів для узагальнення стратегічних пріоритетів розвитку міжнародних економічних відносин; узгодження ринкових аспектів привабливості регіональних утворень України і можливостей їх інтеграції до світового господарства.
23. Виявлення стратегічних груп на державному рівні можливо здійснити за допомогою АВС аналізу, за результатами якого простежується необхідність активізації функціонування інтеграційних механізмів для просування товарних позицій на зовнішні ринки.
24. Оцінка економічного потенціалу національних регіональних утворень на світовому ринку з застосуванням у розрахунках індексного інтегрального методу дозволила виявити, що найнижче значення показника економічного потенціалу спостерігається у західному регіоні, найвище значення економічного потенціалу було зафіксовано у південному і північному регіонах. Східний регіон не використовує усі свої можливості з міжнародної інтеграції, але є досить конкурентоспроможним (використання 90-91% наявного потенціалу); центральний регіон має середнє значення показника.
25. При визначенні ефектів від інтеграції, напрямків підвищення економічного потенціалу доцільно використовувати стратегічний маркетинговий підхід.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Авдокушин Е.Ф. Международные экономические отношения: Учебник / Е.Ф.Авдокушин. – М.: Юристъ, 2001. – 368с.
2. Аганбегян А.Г. Управление и эффективность / А.Г.Аганбегян. – М.: Экономика, 1988. – 71с.
3. Азарян Е.М. Глобализация в контексте маркетинга / Е.М.Азарян // Прометей: региональный сб. науч. тр. по экономике / Донецкий экономико-гуманитарный ин-т / НАН Украины. Ин-т экономико-правовых исследований. – Донецк: Юго-Восток, 2002. – №1(7). – С.309-¬312.
4. Азарян Е.М. Глобальные рынки ХХI столетия: перспективы Украины / Е.М.Азарян // Прометей: региональный сб. научн. тр. по экономике / Донецкий экономико-гуманитарный ин-т / НАН Украины. Ин-т экономико-правовых исследований. – Донецк: Юго-Восток, 2000. – №1(2). – С.125-128.
5. Азарян Е.М. Роль международной торговли в развитии экономики страны / Е.М.Азарян // Предпринимательство: проблемы и решения: Сб. науч. тр. / ДИП. – Донецк: Кассиопея, 1998. – С.118-121.
6. Амоша О.І. Проблеми розвитку підприємництва на територіях зі спеціальним режимом інвестування / О.І. Амоша // Меркурий. – 2002. – № 2(134). – С.20-21.
7. Амоша О. Тенденції та основні напрямки розвитку соціально-трудових відносин в Україні / О.Амоша, О.Новікова // Вісник Тернопільської академії народного господарства. – Тернопіль: Економічна думка, 2001. – Ч.1. – 213с.
8. Анісімова О.М. Стратегічні пріоритети економічних та інституційних перетворень України у контексті співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями / О.М. Анісімова // Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв'язків та залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект: Зб. наук. пр. – Донецьк: ДонНУ, 2005. – С.698-704.
9. Багрова І.В. Міжнародна економічна діяльність України: Навчальний посібник / І.В.Багрова, О.О.Гетьман, В.Є.Власик; За ред. І.В.Багрової. – К.: «Центр навчальної літератури», 2004. – 384 с.
10. Бьярне Б. Малые промышленные фирмы на международных рынках: Проблемы конкуренции. Стадии интернационализации. Стратегия маркетинга. Примеры из деятельности компаний / Б.Бьярне. – М.: СОВ-ВИП, 1992. – 311с.
11. Балабанов И.Т. Внешнеэкономические связи: Учеб. пособ. для вузов / И.Т.Балабанов, А.И.Балабанов. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 512с.
12. Балабанова Л.В. Информационное и методическое обеспечение исследований маркетинговой среды торговых предприятий / Л.В.Балабанова, С.В.Симричевская. – Донецк: ДонГУЭТ, 2001. – 58с.
13. Бандурин В.В. Глобализация мировой экономики и Розсип / В.В.Бандурин. – М.: Буквица, 1999. – 304с.
14. Безпека економічних трансформацій: Матеріали “круглого столу”/ За ред. Я.А.Жалша. – К.: НІСД: “Альтерпресс”, 2000. – 386с.
15. Белінський П.І. Менеджмент виробництва та операцій: Підручник / П.І.Белінський. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 624с.
16. Белая С. Государственное регулирование отраслевой структуры экономики Украины / С.Белая // Экономика Украины. – 2001. – №5. – С.30-34.
17. Белявцев М.И. Инфраструктура товарного рынка: Учеб. пособ. для вузов / М.И.Белявцев, Л.В.Шестопалова. – Донецк: ДонНУ, 2003. – 418с.
18. Биржевое дело: Учебник / Под ред. В.А.Галанова, А.И.Басова. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 304с.
19. Білорус О.Г. Глобалізація і нова парадигма глобального постіндустріального розвитку / О.Г.Білорус // Економічний часопис XXI. – 2002. – №10. – С.3-7.
20. Білоус О., Маслова-Лисичкина Н. Глобалізація розвитку і соціальна безпека / О.Білоус, Н.Маслова-Лисичкина // Віче. – 2001. – № 5(110). – С.22-44.
21. Бланк И.А. Управление торговым предприятием: Ученик / И.А.Бланк. – М.: Тандем, 1998. – 340с.
22. Блинов А.Н. Богатые и бедные / А.Н.Блинов // Эксперт. – 2005. – №35(38). – С.86-87.
23. Бобров В.Г. Трансформація економічних систем: концепції, моделі, механізми регулювання та управління: Навч. посіб. / В.Г.Бобров. – К.: Вид-во УАДУ, 2002. – 104с.
24. Богатин Ю.В. Оценка эффективности бизнеса и инвестиций / Ю.В.Богатин, В.А.Швандар. – М.: Финансы, ЮНИТИ, 1999. – 254с.
25. Бойко Є.І. Інвестування структурних реформувань промисловості регіону / Є.І.Бойко, В.Б.Войцеховський, М.П.Горин. – Львів: НАН України. Ін–т регіональних досліджень, 2000. – 160с.
26. Боринець С.Я. Регулювання ринкового господарства в країнах Західної Європи / С.Я.Боринець, А.А.Чухно. – К.: УкрІНТЕК, 1992. – 46с.
27. Борисов А.Б. Большой экономический словарь / А.Б.Борисов. – М.: Книжный мир, 2003. – 895с.
28. Брайнин Л. Пути реструктуризации шахтерских городов / Л.Брайнин // Экономика Украины. – 1998. – № 1. – С.85-88.
29. Бутко Н. Инвестиционные аспекты повышения конкурентоспособности экономики / Н.Бутко // Экономика Украины. – 2004. – №4. – С.40.
30. Воробьев В.Н. Исследование инвестиционной привлекательности рынка строительной индустрии / В.Н.Воробьев, Р.Ю.Подольский // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. Сборник научных трудов. – Донецк: Донеччина, 2000. – С.147-148.
31. Воронкова А.Э. Стратегическое управление конкурентоспособным потенциалом украинского предприятия: диагностика и организация: Монографія / А.Э.Воронкова. – Луганск: Изд-во Восточноукраинского национального университета, 2000. – 315с.
32. Воротін В. Ринкова модифікація державного регулювання економіки в умовах глобалізації / В.Воротін // Вісник Української Академії державного управління. – 2003. – № 1. – С.128-131.
33. Все, что выгодно для Украины, выгодно для Европы и мира. Вступительное слово Президента Украины Л. Кучмы на заседании Консультационного совета по вопросам иностранных инвестиций в Украине 3.10.1997г. // Урядовий кур’єр. – 1997. – 05 жовтня. – №184-185. – С.4.
34. Гаврилюк О. Економічна інтеграція в сучасному світі / О.Гаврилюк, А.Румянцев. – К.: Наукова думка, 1991. – 125с.
35. Галица И. Некоторые аспекты экономической политики на современном этапе / И.Галица // Экономика Украины. – 2000. – № 4. – С.39-43.
36. Геєць В. Особливості відтворення валового внутрішнього продукту України та числові моделі його структури / В.Геєць // Економіка України та шляхи подальшого її реформування: Матеріали Всеукраїнської наради економістів, 14-15 вересня 1995р. – К.: Генеза, 1996. – С.79-84.
37. Геєць В. Ринкова трансформація в 1991-2000рр.: здобутки, труднощі, уроки / В.Геєць // Україна на порозі XXI століття: уроки реформ та стратегія реформ: Матер. наук. конф. – К.: НУТУ "КПІ", 2001. – С.32-33.
38. Геєць В. Структура економіки і структурна політика її стабілізації / В.Геєць // Економіка України. – 1995. – №4. – С.15-29.
39. Геєць В.М. Перспективи економіки світу, окремих регіонів і країн на порозі третього тисячоліття / В.М.Геєць, С.А.Буковинський // Фінанси України. – 1997. – №3. – С.5-17.
40. Геєць В.М. Трансформація моделі економіки України: ідеологія, протиріччя, перспективи / В.М.Геєць, Б.Є.Кваснюк, М.І.Зверяков. – К.: „Логос”, 1999. – 500с.
41. Герасимчук Д. Проблемы ликвидации угольных предприятий / Д.Герасимчук, В.Василенко // Экономика Украины. – 1998. – № 6. – С.10-14.
42. Гетьман О.О. Інтеграція України у світогосподарську систему: політичні та економічні аспекти / О.О.Гетьман // Вісник Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту: Економічні науки. – 1999. – №2. – С.5-9.
43. Глинский В.В. Статистический аналіз / В.В.Глинский, В.Г.Ионин. – М.: Информационно-издательский дом «Филинз», 1998. – 264с.
44. Глобализация мирохозяйственных отношений. Сущность, формы и перспективы: Учебное пособие. – М.: ДА МИД РФ, 1999. – 153с.
45. Грищенкo К. Ми не переглядали своєї політики щодо США / К.Грищенко // Урядовий кур'єр. – 2003. №124, стр.34-41.
46. Гонта О.І. Регіональна політика Європейського союзу: досвід переструктурізації вугільних регіонів Нідерландів / О.І.Гонта // Старопромислові регіони західної і східної Європи в умовах інтеграції. Зб. наук.праць. – Донецьк: ДонНУ, 2003. – C.310-312.
47. Данько Т.П. Свободные экономические зоны в мировом хозяйстве: Учеб. пособ. / Т.П.Данько, З.М.Окрут. – М.: ИНФРА-М, 1998. – 168с.
48. Дедиков А.И. Инвестиции и структура экономики Украины / А.И.Дедиков. – Днепропетровск: ПГАСиА. ВТД и КМТ, 1997. – 92с.
49. Домбровський Я. Інноваційна практика польських підприємств / Я.Домбровський, І.Коладкевич. – К.: Центр іновацій та розвитку, 2000. – 130с.
50. Сборник «Статистический ежегодник Донецкой области за 2002г.»
51. Сборник «Статистический ежегодник Донецкой области за 2003г.»
52. Сборник «Статистический ежегодник Донецкой области за 2004г.»
53. Економіка іноземних країн: Підруч. для студентів екон. спец. вузів / А.С.Філіпенко, В.А.Вергун, І.В.Бураківський та ін. – К.: Либідь, 1998. – 414с.
54. Економіка України та шляхи її подальшого реформування: Матеріали Всеукр. наради економістів, 14-15 вересня 1995р. – К.: Генеза, 1996. – 324с.
55. Ефимова М.Р. Общая теория статистики: Учебник / М.Р.Ефимова, Е.В.Петрова, В.Н.Румянцев. – М.: ИНФРА-М, 1997. – 416с.
56. Журавская Е.Г. Региональная интеграция в развивающемся мире: немарксистские теории и реальность (на примере АСЕАН) / Е.Г.Журавская. – М.: Наука, 1990. – 150с.
57. Злобин И.В. Проблемы привлечения иностранных инвестиций в зоны с деструктивным экономическим развитием / И.В.Злобин // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2004. – Ч.1. – С.412-415.
58. Злобін І.В. Шляхи трансформації соціально–економічних відносин у систему світогосподарчих зв’язків / І.В. Злобін, В.М. Воробйов // Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання: VI між нар. наук.-практ. конф. – Донецьк: ДонНУ, 2005. – Ч.2. – С.84-86.
59. Злобін І.В. Концепція інтеграції України до світового господарства через підвищення економічного потенціалу старопромислових регіонів / І.В.Злобін // Вісник Донецького університету. Серія В. Економіка і право. – 2005. – №2. – С.195-200.
60. Злобін І.В. Аналіз ефективності участі України у світових інтеграційних процесах / І.В. Злобін, В.М. Воробйов // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2006. – Ч.1. – С.105-111.
61. Злобін І.В. Оцінка використання потенціалу старопромислових регіонів України / І.В.Злобін // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2008. – Ч.1. – С.287-293.
62. Злобін І.В. Напрямки підвищення економічного потенціалу старопромислових регіонів України / І.В. Злобін, В.М. Воробйов // Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв'язків та залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект: зб. наук. пр. – Донецьк: ДонНУ, 2007. – Ч.3. – С.1651-1654.
63. Злобин И.В. Возможные пути сотрудничества между Россией и Украиной: региональный аспект / И.В. Злобин, А.В. Веригина // Государственное управление в ХХI веке: традиции и инновации: 5 междунар. конф. ф-та государственного управления МГУ им. М.В. Ломоносова (Москва, 31 мая - 2 июня 2007г.). – М.: РОССПЭН, 2007. – Ч.1. – С. 691-695.
64. Зовнішня торгівля України товарами та послугами: Статистичний щорічник / За ред. Ю.М.Остапчука. – К.: Державний комітет статистики України, 2006. – 156с.
65. Золотарев А. Факторы роста эффективности инвестиций в промышленности / А.Золотарев // Экономика Украины. – 2000. – № 12. – С.31-50.
66. Исаксен А. Экономика переходного периода: от плана к рынку / А. Исаксен, К. Гамильтон, Т. Гулфасон. – М.: СОВ–ВИП, 1993. – 222с.
67. Інвестиційна політика в Україні: досвід, проблеми, перспективи: Монографія / М.Г.Чумаченко, С.С.Аптекар, М.Г.Білопольський та ін. – Донецьк.: Юго-Восток, 2003. – 292с.
68. Йохансен Л. Очерки макроэкономического планирования / Л.Йохансен. – М.: Прогресс, 1982. – 395с.
69. Каира З.С. Основы логистики: Учебное пособие / З.С.Каира. – Донецк: Юго-Восток, 2003. – 522 с.
70. Кайзерман В.А. СЄЗ в Донбассе: проблемы и перспективы / В.А.Кайзерман // Меркурий. – 2002. – № 4(136). – С.41-43.
71. Киреев А.П. Международная экономика: Учебное пособие для вузов в 2-х ч. / А.П.Киреев. – М.: Международные отношения, 1999. – Ч.1.: Международная микроэкономика: движение товаров и факторов производства. – 416с.
72. Кізіма Т.О. Іноземне інвестування в умовах інтеграції України у світову економіку / Т.О.Кізіма // Фінанси України. – 2000. – №10. – С.118-125.
73. Клюев А.П. СЭЗ, инвестиции и внешние связи Донбасса / А.П.Клюев // Меркурий. – 2002. – №1(133). – С.2-3.
74. Ковальчук В.М. Інвестиції в людський капітал у контексті міжнародної економічної інтеграції / В.М.Ковальчук, В.М.Ковальчук // Проблеми економічної інтеграції України в Європейський Союз: інвестиційні аспекти: Матеріали четвертої міжнар. наук. конф. – Донецьк, 1999. – С.57-82.
75. Корчун В.С. Проблемы улучшения инвестиционного климата на региональном уровне / В.С.Корчун // Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв’язків та залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект. – Донецьк: ДонНУ, 2004. – Ч.2. – С.278-279.
76. Кравченко В.А. Анализ внешнеэкономической деятельности промышленного района восточной Украины / В.А.Кравченко // Проблемы развития ВЭС и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект (сборник научных трудов). – Донецк: ДонНУ, 2001. – С.378-380.
77. Кругман П. Международная экономика / П.Кругман, М.Обстфельд. – СПб.: Питер, 2003. – 832с.
78. Кузнецова Н.В. Регулирование внешнеэкономической деятельности в Украине: Практ. пособ. / Н.В.Кузнецова. – К.: СПЛАЙН, 1998. – 220с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.