У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ГАРМОНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ УКРАЇНИ З МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ
Количество страниц 240
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………... 4
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ
ГАРМОНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ І ЗВІТНОСТІ…………….13
1.1. Гармонізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності та
її роль в системі реформування бухгалтерського
обліку в Україні……………………………………………………….……13
1.2. Періодизація становлення та розвитку національної системи
бухгалтерського обліку і звітності………………………………………..37
1.3. Основні фактори впливу на становлення системи
бухгалтерського обліку в умовах гармонізації з міжнародними
стандартами………………………………………………………...............50
Висновки до розділу 1……………………………………………………...70
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ТА ОЦІНКА НАЦІОНАЛЬНОЇ ТА МІЖНАРОДНИХ
СИСТЕМ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ І ЗВІТНОСТІ…………………….72
2.1. Особливості національної системи бухгалтерського обліку і
звітності в Україні……………………………………………………….…72
2.2. Порівняльний аналіз Міжнародних стандартів фінансової
звітності та Положень (стандартів) бухгалтерського обліку……………94
2.3. Оцінка діючих систем бухгалтерського обліку і звітності, які
склалися в зарубіжних країнах ……………….………………………….117
Висновки до розділу 2………………………………………………...…..144
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО
ОБЛІКУ І ЗВІТНОСТІ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ГАРМОНІЗАЦІЇ
З МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ……………………………………..147
3.1. Поліпшення правових основ регулювання бухгалтерського
обліку і фінансової звітності відповідно з міжнародними
стандартами………………………..........................................................…147
3.2. Удосконалення методичних засад бухгалтерського обліку і
фінансової звітності відповідно з міжнародними стандартами …….....160
3.3. Поліпшення організаційних аспектів регулювання
бухгалтерського обліку і звітності……………………………………….179
Висновки до розділу 3…………………………………………………….204
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………....207
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………...211
ДОДАТКИ………………………………………………………………………236
ВІДОМОСТІ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ УЧАСТЬ АВТОРА
У НАУКОВИХ РОЗРОБКАХ І ВПРОВАДЖЕННЯ ЇХ
У ВИРОБНИЦТВО……………………………………………………………………



ВСТУП

Об’єктивною умовою інтеграції України в світовий економічний простір є удосконалення системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності. На цьому етапі виникає потреба у підготовці загальноприйнятої на міжнародному рівні фінансової звітності. Передумовою цих процесів в Україні стало прийняття Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” в липні 1999 р. та Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що розроблялися на основі міжнародних стандартів фінансової звітності. Нормативно-правові документи такого характеру є ґрунтовною базою для впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні або гармонізації національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку з міжнародними. Виходу України в глобальний економічний простір немає альтернативи. Маючи таке географічне розташування та геополітичну роль, наша країна не може залишитися осторонь, оскільки це спричинило б самоізоляцію, відсталість, деградацію. В такому випадку необхідно активізувати інноваційний процес, підвищуючи роль та престиж розумової праці, розвиваючи різні форми інноваційного підприємництва.
Зростаюча глобалізація економічного життя на рівні транснаціональних корпопацій (ТНК) все більше вимагає відповідності макроекономічної політики на державному та міжнародному рівнях. Як результат можливого розвитку – подальша регіоналізація світової економіки, розширення функцій та закріплення універсальних міжнародних організацій. Тобто, глобалізація веде до обмеження прав суверенних держав і передачі частини їх функцій в економічній сфері певним міжнародним або наднаціональним органам. За таких умов створення Європейського центрального банку та європейської валютної системи з єдиною валютою можна приймати як майбутнє для все більшого кола країн. Одним з інструментів глобалізації, на думку автора дисертації, є гармонізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
Актуальність теми. В останнє десятиріччя в Україні відбуваються складні процеси реформування системи бухгалтерського обліку, зумовлені зміною економічної системи й інтеграцією країни до Європейського Союзу. Це потребує запровадження єдиних світових стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності, що дасть змогу усунути економічні й торговельні бар’єри, активізувати надходження іноземних інвестицій, виходити на світові ринки капіталу, формувати конкурентоспроможне ринкове середовище. Ця проблема актуальна для всіх країн світу, особливо для нашої країни, оскільки бухгалтерський облік є необхідним засобом ведення міжнародного бізнесу й формування сучасної економічної політики.
Гармонізації обліку та звітності України з міжнародними стандартами сприяло прийняття і запровадження Програми реформування бухгалтерського обліку, затвердженої Кабінетом Міністрів України 28 жовтня 1998 р., та Стратегії застосування міжнародних стандартів фінансової звітності, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.10.07 № 911-р. Для запровадження міжнародних стандартів необхідно забезпечити законодавчі й організаційні передумови. Існує невідповідність і неузгодженість роботи вищих законодавчих органів країни стосовно повноважень і компетенції з питань розробки та впровадження положень (стандартів) бухгалтерського обліку, відсутність професійного судження бухгалтерів, наявність податкового обліку. Це стримує інноваційний розвиток національної економіки й реалізацію іноземних інвестиційних проектів. Виходячи з цього дослідження гармонізації бухгалтерського обліку і звітності з міжнародними стандартами й обґрунтування напрямів її розвитку набуває важливого значення та потребує активізації.
Загально теоретичні питання адаптації національних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності України до міжнародних є предметом досліджень таких відомих вітчизняних учених-економістів, як М. Білуха, Н. Дорош, І. Дрозд, М. Кужельний, Г. Купалова, М. Малік, Є. Мних, Р. Хом’як, В. Швець та ін. Методичним та прикладним питанням багатопланової проблеми гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами приділяють такі такі вітчизняні вчені і практики: Ф. Бутинець, С. Голов, Н. Горицька, О. Губачова, В. Костюченко, Ю. Кузьмінський, М. Лучко, В. Пархоменко, О. Редько, В. Сопко, Н. Ткаченко та інші. Серед зарубіжних дослідників слід назвати О. Амата, Р. Антоні, А. Афанасьєва, Дж. Блейка, В. Брюкова, Я. Вільямса, Х. Гернона, Ж. Дішара, В. Качаліна, В. Ковальова, М. Коркіна, Г. Мііка, Д. Мітчела, С. Модерова, Г. Мюллера, Б. Нідлза, Д. Оріле, А. Погорлецького, Я. Соколова, О. Соловйову й інші.
Проте окремі теоретичні, методичні, організаційні, практичні, нормативно-правові й інші аспекти гармонізації національного бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами в сучасних умовах розвитку національної економіки вивчені недостатньо. Насамперед це стосується висвітлення сутності гармонізації, методологічних і методичних засад бухгалтерського обліку та фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів.
Актуальність, теоретична і практична значимість дослідження вказаних проблем, недостатнє їх вивчення, а також необхідність пошуку шляхів гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності з міжнародними нормами в умовах вступу України до Світової організації торгівлі та Європейського Союзу визначили вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Розвиток внутрішнього ринку України в умовах глобалізації: закономірності та протиріччя” (шифр 01БФ–040–01), підрозділ “Розробка основних положень Концепції адаптації статистики, бухгалтерського обліку і звітності до стандартів Європейського Союзу”. У межах цієї теми розроблено методичні підходи до забезпечення відповідності бухгалтерського обліку та сформульовано пропозиції щодо організації бухгалтерського обліку та фінансової звітності України в умовах гармонізації з міжнародними стандартами.
Метою дисертаційної роботи є поглиблення теоретичних та розробка методичних засад та практичних рекомендацій щодо вдосконалення бухгалтерського обліку і фінансової звітності в Україні у контексті гармонізації з міжнародними стандартами фінансової звітності.
Відповідно до поставленої мети в дисертації вирішувалися такі завдання:
- дослідити роль гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності в системі реформування бухгалтерського обліку в Україні;
- здійснити періодизацію становлення й розвитку національної системи бухгалтерського обліку та звітності;
- виявити та систематизувати основні фактори впливу на становлення бухгалтерського обліку в умовах гармонізації з міжнародними стандартами;
- проаналізувати особливості національної системи бухгалтерського обліку та звітності;
- здійснити порівняльний аналіз Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) і Положень (стандартів) бухгалтерського обліку (П(С)БО);
- оцінити діючі системи бухгалтерського обліку та звітності, які склалися в зарубіжних країнах;
- сформулювати пропозиції щодо поліпшення правових основ регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів;
- удосконалити методику й організацію бухгалтерського обліку та фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів.
Об’єктом дослідження є бухгалтерський облік і фінансова звітність України.
Предмет дослідження – сукупність теоретичних, і організаційних засад бухгалтерського обліку та фінансової звітності в умовах їх гармонізації і стандартизації з міжнародними стандартами.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дисертаційної роботи є загальнонаукові методи пізнання досліджуваних явищ і процесів. Зокрема, досліджувалися теоретико-методологічні засади гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності із застосуванням діалектичного і системного методів з метою аналізу елементів системи бухгалтерського обліку в їх часовому та просторовому розвитку, взаємозв’язку і взаємозалежності. Для дослідження передумов виникнення й об’єктивних закономірностей еволюції понятійного апарату з проблем гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності на різних етапах розвитку суспільства застосовувалися історичний і логічний методи. Широко використано системний підхід до застосування принципів і методики ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
Для дослідження й узагальнення наукових розробок із питань систем бухгалтерського обліку, що склалися у світі, використано методи порівняння, аналізу і синтезу, індукції та дедукції. У вивченні питань методики й організації бухгалтерського обліку та фінансової звітності широко використовувалися методи групування, індексний, табличний, графічний методи, ряди динаміки, порівняння.
Інформаційну базу дослідження становлять: нормативно-правові та господарські документи, розробки науково-дослідних установ і окремих учених, матеріали Державного комітету статистики України, Міністерства фінансів України, Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, Організації економічного співробітництва та розвитку, Європейського парламенту, розробки аудиторських фірм; дані річних звітів підприємств та організацій, соціологічних обстежень, наукові праці щодо вдосконалення національних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності; міжнародні стандарти фінансової звітності.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у теоретичному обґрунтуванні комплексу питань, пов’язаних з удосконаленням системи бухгалтерського обліку і фінансової звітності України в контексті гармонізації з міжнародними стандартами. Найбільш суттєві теоретичні та практичні результати, що характеризують новизну дослідження, такі:
вперше:
- виділено етапи історичного розвитку гармонізації міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності: зародження гармонізації (1959-1977 рр.), становлення облікової політики (1978-1989 рр.), розвиток методології обліку та звітності (з 1990 р. – і дотепер), що дозволяє забезпечити диференційований підхід до вивчення динаміки розвитку процесів гармонізації обліку та звітності у світі;
- виявлено і здійснено групування внутрішніх та зовнішніх факторів впливу на формування чинних світових систем бухгалтерського обліку з об’єднанням їх у такі групи: соціально-економічні, фінансові, інформаційні, нормативно-правові, науково-методичні, що сприятиме комплексній оцінці системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також забезпеченню ефективного управління фінансово-господарською діяльністю підприємств;
удосконалено:
- трактування сутності гармонізації бухгалтерського обліку, яке здебільшого передбачає не тільки стандарти бухгалтерського обліку, але і стандарти фінансової та податкової звітності, що дасть змогу характеризувати її як процес конструктивного зближення світових облікових систем шляхом узгодження й доповнення діючих вітчизняних стандартів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, податкового законодавства з метою виходу на світові ринки капіталу;
- методичні засади гармонізації бухгалтерського обліку та звітності в частині нарахування амортизації основних засобів за рахунок вилучення податкового методу амортизації, а також поліпшення положень (стандартів) бухгалтерського обліку шляхом визнання безоплатно одержаних основних засобів власним капіталом без наступного списання їх на доходи, що сприятиме усуненню відмінностей між балансовою та справедливою вартістю об’єкта основних засобів та науково обґрунтованому формуванню собівартості виробленої продукції;
дістали подальшого розвитку:
- пропозиції з удосконалення законодавчого регулювання гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності шляхом доповнення Закону України “Про бухгалтерського облік та фінансову звітність в Україні” організаційно-правовими положеннями щодо обов’язкового складання фінансової звітності підприємствами, які оприлюднюють фінансову звітність, банківськими структурами та відкритими акціонерними товариствами, що сприятиме поліпшенню якості та підвищенню рівня достовірності фінансової звітності;
- положення (стандарти) бухгалтерського обліку щодо удосконалення методів амортизації необоротних активів, покращення організації складання консолідованої фінансової звітності, уточнення методики ведення обліку за договором спільної діяльності шляхом внесення відповідних змін до П(С)БО 7 “Основні засоби”, П(С)БО 12 “Фінансові інвестиції”, П(С)БО 19 “Об’єднання підприємств”, П(С)БО 20 “Консолідована фінансова звітність”, що підвищить рівень повноти й достовірності результатів спільної діяльності підприємств, точність оцінки гудвілу, ідентифікованих активів і зобов’язань та рівень організації контролю за ними та сприятиме підвищенню ефективності обліку, контролю і достовірності звітності дочірніх підприємств;
- класифікація систем бухгалтерського обліку, яка на відміну від діючої передбачає розподіл систем за географічними й соціально-економічними характеристиками за таких ознак: мета, принципи, нормативно-правове та громадське регулювання бухгалтерського обліку і звітності, оприлюднення результатів фінансової звітності й обов’язковість її складання; план рахунків; система бухгалтерських звітів, що сприятиме системному підходу до вивчення гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності з урахуванням специфіки й особливостей різних моделей і визначення основних напрямів їх удосконалення.
Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає у розробці науково-дослідних рекомендацій, спрямованих на удосконалення теоретичної та методичної основи для вивчення і практичного здійснення гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами.
Результати дисертаційної роботи викладено у п’яти доповідних і наукових записках, висновках і рекомендаціях та використані у практичній діяльності такими державними органами: Секретаріатом Кабінету Міністрів України під час розроблення проекту Державної програми соціально-економічного розвитку України на 2007 рік (довідка від 27.12. 2007 № 26329/35/1-06); Апаратом Ради національної безпеки і оборони України у практичній роботі (довідка від 20.12.06 № 6/9-47226-6-6); Міністерством праці і соціальної політики України при запровадженні моніторингу щодо реалізації Державних соціальних стандартів і нормативів та змінах до Закону України “Про прожитковий мінімум” (довідка від 10.02.05 № 920/о/14-05/8-8); Білоцерківською районною державною адміністрацією Київської області організації ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності підприємствами та установами району (довідка від 27.11.06 № 06-20-442).
Особистий внесок здобувача полягає в тому, що дисертація є самостійно виконаною, повністю закінченою науковою працею, яка містить науково-обґрунтовані теоретичні і практичні рекомендації автора з питань удосконалення методики бухгалтерського обліку і фінансової звітності в Україні відповідно до міжнародних стандартів.
Апробація результатів дисертації. Висвітлені в дисертації результати досліджень оприлюднені на науково-практичних конференціях: “Шевченківська весна. Міжнародна науково-практична конференція. Сучасний стан науки: досягнення науки, проблеми та перспективи розвитку” (м. Київ, березень 2005 р.); XI Міжнародній науково-практичній конференції “Фінансово-кредитне стимулювання економічного зростання” (м. Луцьк, червень 2005 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми розвитку внутрішнього ринку в умовах глобалізації” (м. Київ, листопад 2005 р.); “Шевченківська весна. Міжнародна науково-практична конференція. Сучасний стан науки: досягнення науки, проблеми та перспективи розвитку” (м. Київ, березень 2006 р.); Міжнародній студентсько-аспірантській науковій конференції “Філософія економіки Івана Франка й сучасні економічні проблеми” (м. Львів, травень 2006 р.); V міжнародній науково-практичній конференції “Інформація, аналіз, прогноз – стратегічні важелі державного управління” (м. Київ, червень 2006 р.); IV державній науково-практичній конференції аспірантів та докторантів “Наукові пошуки молоді у третьому тисячолітті” (м. Біла Церква, травень 2005 р.); Науковій конференції “До стабільного економічного розвитку України в умовах глобалізації” (м. Київ, березень 2005 р.); IV міжвузівській науковій конференції “Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: традиції, проблеми, перспективи” (м. Київ, березень 2006 р.); Науково-практичній конференції “Теорія та практика державного управління в умовах євроінтеґрації” (м. Луцьк, червень 2006 р.); V державній науковій конференції аспірантів та докторантів “Наукові пошуки молоді у третьому тисячолітті” (м. Біла Церква, травень 2006 р.).
Публікації. За результатами дисертаційної роботи опубліковано 18 наукових праць загальним обсягом авторського тексту 5,12 др. арк., у тому числі 10 статей у наукових фахових журналах, збірниках наукових праць загальним обсягом 3,87 др. арк., що входять до переліку наукових фахових видань.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Повний обсяг дисертації налічує 283 сторінки комп’ютерного тексту. Дисертація має 20 таблиць на 12 сторінках, 40 рисунків на 20 сторінках, список використаних джерел, що включає 265 найменувань на 25 сторінках, і 24 додатки на 50 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ
У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано нові підходи до розв’язання науково-практичного завдання щодо гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами. Суть наукових здобутків автора полягає в наступному: поглиблено зміст поняття “гармонізація бухгалтерського обліку”; охарактеризовано її основні принципи; обґрунтовано та згруповано фактори впливу на формування якісних характеристик систем бухгалтерського обліку; визначено основні напрями удосконалення національної системи бухгалтерського обліку і звітності в контексті гармонізації з міжнародними стандартами.
Результати дослідження дозволили дисертанту зробити наступні висновки:
1. У сучасних економічних, політичних та соціальних умовах розвитку вітчизняної економіки за наявності недостатньо розвинутого фондового ринку, активного залучення іноземного капіталу, виходу підприємств на регіональний і міжнаціональний рівень вагому роль відіграє наявність достовірної, неупередженої та якісної інформації про фінансовий стан підприємства з метою прийняття управлінських рішень. Тому проблема дослідження гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами й обґрунтування напрямів її подальшої активізації набуває особливої актуальності. Однак гармонізація обліку ще не стала предметом комплексного дослідження, не відпрацьовано єдину термінологію, науково-методичні та практичні підходи до розв’язання низки питань у контексті гармонізації з міжнародними стандартами.
2. Трактування й визначення гармонізації бухгалтерського обліку, що існують в сучасній науці, потребують уточнення, оскільки розуміють лише зближення стандартів бухгалтерського обліку. Тому її слід розглядати як процес конструктивного зближення світових облікових систем шляхом узгодження і доповнення чинних вітчизняних стандартів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, податкового законодавства з метою виходу на світові ринки капіталу.
3. Розвиток гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності в світовому масштабі ще не дійшов свого логічного завершення та продовжує активно розвиватися. Гармонізація міжнародних стандартів бухгалтерського обліку і фінансової звітності розвивалася за такими історичними етапами: зародження гармонізації (1959-1977 рр.), становлення облікової політики (1978-1989 рр.), розвиток методології обліку та звітності (з 1990 - і дотепер). Це дає змогу комплексно оцінити необхідність і важливість процесу гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності на міжнародному рівні.
4. Аналіз формування систем бухгалтерського обліку, які склалися у світі, показав наявність спільних факторів впливу на їх розвиток. Їх систематизація та класифікація дала змогу виділити такі групи: соціально-економічні (соціально-економічний стан, міжнародні відносини), фінансові (внутрішні та зовнішні джерела фінансування), інформаційні (відкритість фінансової інформації), нормативно-правові (законодавче регулювання питань обліку), науково-методичні (методи оцінки статей балансу).
5. Класифікація облікових систем за географічною та соціально-економічною ознаками вимагає забезпечення їх порівнянності та урахування специфіки й особливостей. Аналіз цих систем доцільно проводити за такої системи критеріїв: мета, принципи, нормативно-правове та громадське регулювання бухгалтерського обліку і звітності, оприлюднення результатів фінансової звітності й обов’язковість її складання; план рахунків; система бухгалтерських звітів.
6. Комплексна оцінка сучасного стану і тенденцій розвитку національної системи бухгалтерського обліку в контексті гармонізації з міжнародними стандартами фінансової звітності свідчить про доцільність систематизації та групування положень (стандартів) бухгалтерського обліку (П(С)БО) та міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Таку оцінку слід проводити за вибраними напрямами, зокрема: фінансова звітність, оборотні активи, необоротні активи, зобов’язання, фінансові результати та витрати, загальні (інформативні) та МСФЗ, аналоги яких відсутні серед національних П(С)БО.
7. На сучасному етапі бухгалтерський облік є основною ланкою інтеграції інформаційних систем управління економікою, оскільки формує базу для складання статистичної й податкової звітності, обчислення податків, оперативного управління господарською та виробничою діяльністю підприємців для задоволення потреб користувачів інформації різних рівнів управління. За таких умов головним напрямом розвитку бухгалтерського обліку стає інтеграція різних видів обліку в єдину інформаційну систему господарського обліку на основі нових інформаційних технологій.
8. Нині існує неврегульованість питань відповідальності за розробку і впровадження методологічного та методичного забезпечення бухгалтерського обліку й дотримування єдиних підходів до реформування бухгалтерського обліку різними суб’єктами господарювання з боку Державного казначейства України, Національного банку України, галузевих міністерств і відомств. Визначення єдиного розробника методології бухгалтерського обліку в особі Міністерства фінансів України на єдиних методологічних засадах для підприємств усіх організаційно-правових форм на короткострокову перспективу дасть змогу покращити рівень організації ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
9. Гармонізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами сприяє уточненню чинних положень (стандартів) бухгалтерського обліку України. В результаті дослідження встановлено необхідність удосконалення методів амортизації необоротних активів, покращення організації складання консолідованої фінансової звітності, уточнення методики ведення обліку за договором спільної діяльності шляхом внесення відповідних змін до П(С)БО 7 “Основні засоби”, 12 “Фінансові інвестиції”, 19 “Об’єднання підприємств”,20 “Консолідована фінансова звітність”.
10. Для створення належного забезпечення гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності з міжнародними стандартами необхідна розробка системи заходів щодо поліпшення правових засад регулювання бухгалтерського обліку і фінансової звітності; визначення нових методичних підходів до бухгалтерського обліку і фінансової звітності; удосконалення організаційних аспектів регулювання бухгалтерського обліку та звітності.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Антоні Р. Основи бухгалтерського обліку. – М.: Тріада. - 1999. – 318 с.
2. Башинська Г.І. Управління зовнішньоекономічною діяльністю трансформаційних корпорацій. – К.: Лібра, 2000. – 294 с.
3. Білорус О. Глобалізація і глобалізм: парадокси чи закономірність постіндустріальної цивілізаційної еволюції ? // Економічний часопис – XXI.-№ 3.-2004.-С.7-11
4. Білуха М. Бухгалтерська наука України в XXI столітті // Бухгалтерський облік і аудит – 2001. - №2. – С.21-25.
5. Бірюкова І.К., Кордянський А.В. Бухгалтерський облік в Україні. – К.: КНЕУ, 2000. – 342 с.
6. Бураковський І.В. Міжнародна торгівля та економічний розвиток країн з перехідною економікою. – К.: Основи, 2000. – 376 с.
7. Бутинець Ф.Ф., Бородкін О.О., Герасимович А.М., Кірейцев Г.Г., Кужельний М.В. Бухгалтерський фінансовий облік. Підручник – Житомир: ПП. “Рута”, 2000. – 608 с.
8. Бутинець Ф.Ф., Горецька Л.Л. Облік в зарубіжних країнах. – Житомир: ПП “Рута”, 2003. – 425с.
9. Вербило О.Ф. Фінансовий та управлінський облік. – К.: Видавничий центр НАУ, 2000. – 256 с.
10. Гальчинський А.С., Льовочкін С.В. Становлення інвестиційної моделі економічного зросатння України // Економіка знань: виклики глобалізації та Україна. Під заг. ред. А.П. Гальчинського, С.В. Льовочкіна, В.П. Семиноженка. – К.: Знання, 2002. – 261 с.
11. Галицькі контракти [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.dtkt.com.ua/documents/dovidnyk.
12. Гармонізація національних систем бухгалтерського обліку. Моногр./ О.М. Петрук ; Житомир.держ.технол.ун-т.-Житомир, 2005.-419 с.
13. Голов С. Бухгалтерський облік в США: стандарти та практика // Бухгалтерський облік та аудит – 2001. - №10. – С.37-41.
14. Голов С. Гармонізація фінансової звітності відповідно до плану дій „Україна - ЄС” // Бухгалтерський облік та аудит. – 2005. - № 4. – С.7-16
15. Голов С. Міжнародні стандарти фінансової звітності: сучасний стан та застосування // Бухгалтерський облік та аудит. – 2005. - № 8-9. – С.88-100.
16. Голов С. Міжнародні стандарти фінансової звітності: сучасний стан та застосування // Бухгалтерський облік та аудит. – 2005. - № 8-9. – С.88-100.
17. Голов С. Проблеми та перспективи реформування бухгалтерського обліку в Україні // Бухгалтерський облік та аудит – 2000. - №11. – С.15-18.
18. Голов С.Ф., Костюченко В.М. Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами: приклади та коментарі. Практичний посібник.-К.: Лібра, 2001.-840 с.
19. Головач В.В. Реформування бухгалтерського обліку в Україні: методологічні, правові та організаційні засади. – К.: Основи, 2001. – 315 с.
20. Горецька Л.Л. Активи в національних системах бухгалтерського обліку: Автореф. дис.к.е.н.: 08.06.04 / Л.Л. Горецька; Ін-т аграр економіки Укр. Акад.. аграр. Наук -. К., 2003. – 20 с.
21. Горицкая Н.Г. Бухгалтерский учет и финансовый анализ. Практическое пособие // Бухгалтерия.Налоги. Бизнес. – 2001. - №7. – С. 7-9.
22. Губачова О.М. Облік у зарубіжних країнах: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К.:НІМЦ “Укркоопосвіта”, 1998. – 226 с.
23. Губачова О.М. Становлення бухгалтерського обліку як наслідок розвитку цивілізації // Світ бухгалтерського обліку. – 2000. - № 11(17).-С. 75 – 80.
24. Губський Б.В. Євроатлантична інтеграція України. – К.: Логос, 2003. – 328 с.
25. Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку / За ред.. акад. НАН України В.М. Гейця.-К.: Ін-т екон. прогнозув.; Фенікс, 2003. – 1006 с.
26. Економічна теорія: Політекономія: Підручник / За ред. В.Д.Базилевича. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Знання – Прес, 2004. – 615 с.
27. Завгородній В.П., Савченко В.Я. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в умовах ринку. – К.: Бліц-Інформ, 2000. – 327 с.
28. Закон України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність” прийнятий 16 липня 1999 року № 996 – XIV (із змінами і доповненнями) // Все про бухгалтерський облік. - 2000. - № 11.- С. 3-6.
29. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 22.05.97 р. №283/97-ВР. // Бухгалтерський облік і аудит-1997.-№ 5.-С.56-65.
30. Закон України від 10.11.1994 № 237/94-ВР “Про ратифікацію Угоди про партнерство та співробітництво між Україною і Європейським Співтовариством та їх державами членами” [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
31. Звіт Організації європейського співробітництва та розвитку “Harmful Tax Competition: An Emerging Global Essue” 2004 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.oecd.org/.
32. Зміст Директиви ЄС ”Savings Tax Directive” 2006 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://europa.eu.int/.
33. Зянько В. Глобалізація та інноваційний процес: їхній взаємовплив // Економіка України. - 2006. - №2. - С. 84-89.
34. Івахненко С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку та аудиту: Навч. посіб. – К.: Знання-Прес., 2003. – 349 с.
35. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 № 291 // Все про бухгалтерський облік.-2000.-№ 11.-С. 15-64.
36. Карєв В. Міжнародний облік – передовий облік // Галицькі контракти.-№ 46.-1999.-С. 23-28.
37. Касич А.О. Інтеграційні завдання України в умовах трансформації моделі розвитку глобальної економіки // Актуальні проблеми економіки.-№7(61).-2006.-С. 78-86.
38. Кіндрацька Л.М. Впровадження міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в Україні // Фінанси України – 2000. - №1. – С. 29-32.
39. Колева Х. Реформа бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Болгарії відповідно до МСБО // Бухгалтерський облік та аудит – 2000. - № 9. – С. 60-63.
40. Коршунов В.І. Організація бухгалтерського обліку в зарубіжних країнах: Монографія. – Х.: Основа, 1999. – 226 с.
41. Корягін М.В. Проблеми реформування системи бухгалтерського обліку на промислових підприємствах України відповідно до міжнародних стандартів // Світ бухгалтерського обліку – 2000. - №6 (12). – С. 69-72.
42. Кузьмінський Ю.А. Що таке система бухгалтерського обліку? // Бухгалтерський облік і аудит. - 2006. – № 6. - С. 8-11.
43. Ластовецький В. Впорядкувати підготовку бухгалтерів // Бухгалтерський облік і аудит – 2002. - № 2. – С. 50-53.
44. Литвин Ю.А. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу в сільському господарстві: Навч.посіб. – К.: Вища школа, 1993. – 301 с.
45. Ловінська Л.Г. Організація бухгалтерського обліку та фінансового контролю в сучасних умовах господарювання в Україні / Л.Г. Ловінська, І.Б. Стефанюк. - К.: НДФІ, 2006. - 240 с.
46. Ловінська Л.Г. Уніфікація термінології бухгалтерського обліку – передумова створення національної системи бухгалтерського обліку в Україні // Фінанси України. – 2006. - № 8. – С. 33-40.
47. Луцишин З.О. Трансформація світової фінансової системи в умовах глобалізації. - К.: «Друк», 2002. - 320 с.
48. Лучко М.Р. Бухгалтерський облік в управлінні бізнесом: зарубіжний досвід. – К.: Облік інформ., 1997. – 297 с.
49. Лучко М.Р., Остап’юк М.Я. Історія обліку: світ та Україна, погляд крізь роки. – Тернопіль “ЗОРЕПАД”, 1998. – 151 с.
50. Матеріали Міністерства фінансів України [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.minfin.gov.ua.
51. Малишкін О.І. Фінансова звітність підприємства: Міжнародні та національні стандарти: Навчальний посібник. / 2-ге вид.доп.та виправ. – Суми: “Університетська книга”, 2001. – 158 с.
52. Матеріали аудиторської компанії Прайсвотерхаускуперс за 2004р. [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.pwcglobal.com.
53. Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ), включаючи Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) та Тлумачення за станом на 31 березня 2004 року. Частина I. Український переклад виданий в Україні Федерацією професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ) з дозволу ФКМСБО.- К.:“Фенікс”, 2005. - 1274 с.
54. Міжнародні стандарти фінансової звітності 2006 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.ifrs.ru.
55. Мних Є. “Проблеми фахової підготовки спеціалістів з обліку та аудиту в умовах інтеграції європейської освіти”// Бухгалтерський облік. - 2004. - № 5. - С.25-27.
56. Наказ Міністерства фінансів України “Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку та Інструкції про його застосування” від 30.11.99 р. №291 // Все про бухгалтерський облік.-2000.-№ 11.-С. 7-14.
57. Наказ Міністерства фінансів України “Про затвердження спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку” від 19.04.2001 р. №186 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
58. Наказ Міністерства фінансів України “Про Примітки до річної фінансової звітності” від 29.11.2000 р. №302. [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
59. Нишенко Л.П. Державне регулювання як один із факторів впливу на удосконалення системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності // Науково-технічна інформація. – 2005. - № 4(26). – С. 31 – 33.
60. Нишенко Л.П. Основні концептуальні підходи гармонізації обліку та звітності // Економіка: проблеми теорії та практики. - 2006. - Т. 4., № 215. – С. 1230 – 1236.
61. Нишенко Л.П. Порівняльний аналіз та перспективи розвитку міжнародних систем бухгалтерського обліку // Бухгалтерський облік та аудит. – 2004. - №8. – С.44-47.
62. Нишенко Л.П. Стан та оцінка кадрового забезпечення обліково-аналітичних служб підприємств України // Формування ринкових відносин. – 2007. - №3 (70).- С. 179-185.
63. Нишенко Л.П. Фінансова звітність Великобританії та України: порівняльний аналіз та оцінка // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. - 2005. - № 77-78. – С. 74 – 77.
64. Нишенко Л.П. Гармонізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами в процесі гармонізації економічних взаємозв’язків // Бухгалтерський облік та аудит. – 2006. - № 9. – С.6 – 9.
65. Нишенко Л.П. МСФЗ, GAAP – US та П(С)БО: порівняльний аналіз і оцінка // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. - № 6 (61). – С.49 – 53.
66. Нишенко Л.П. Порівняльний аналіз міжнародних стандартів фінансової звітності та положень (стандартів) бухгалтерського обліку України // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. - № 4 (59). – C. 90 – 94.
67. Нишенко Л.П. Використання міжнародних стандартів фінансової звітності Європейським Союзом: сучасний стан та аналіз // Економіка: проблеми теорії та практики. - 2006. – Т.2, № 217. – С. 373-369.
68. Нишенко Л.П. Використання міжнародних стандартів фінансової звітності в практиці Росії: перспективи подальшого застосування // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. - № 9 (64). – С.8-11.
69. Основи економічної теорії: політ економічний аспект: Підручник / Г.Н. Климко, В.П. Несиетенко, Л.О. Каніщенко та ін.; За ред. Г.Н. Климка, В.П. Несторенка. – 2-ге вид., перероб. і допов. – К.: Вища шк. – Знання, 1997. – 743 с.
70. Офіційний сайт Верховної Ради України [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
71. Павлюк І. Організація переходу на нову систему бухгалтерського обліку на підприємстві // Бухгалтерський облік і аудит – 2000. - № 2. – С. 22-25.
72. Пархоменко В.М. Концептуальні засади Плану рахунків бухгалтерського обліку // Бухгалтерський облік і аудит – 2000. - № 2. – С. 8-11.
73. Пархоменко В.М., Баранцев П.П. Реформування бухгалтерського обліку в Україні. Плани рахунків Загальний та спрощений. Регістри бухгалтерського обліку. Коментарі. – Луганськ: Футура, 2001. – 287 с.
74. Пачолі Л. Трактат о счетах и записях. – М.: Статистика, 1974. – 160 с.
75. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності” затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. №87. // Все про бухгалтерський облік.-2000. - № 11.-С. 65-67.
76. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 12 “Фінансові інвестиції” затверджене наказом Міністерства фінансів України від 26.04.2000 р. № 91 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www/rada.gov.ua..
77. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 “Дохід” затверджене наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 р. № 290 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www/rada.gov.ua..
78. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 “Податок на прибуток” затверджене наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2000 р. № 353 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www/rada.gov.ua..
79. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 19 “Об’єднання підприємств” затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2000 р. №15 (із змінами і доповненнями). 163 // Все про бухгалтерський облік.-2000. - № 11.-С. 98-100.
80. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс” затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2000 р. №304 (із змінами і доповненнями). // Все про бухгалтерський облік.-2000. - № 11.-С. 67-71.
81. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 20 “Консолідована фінансова звітність” затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2000 р. №304 (із змінами і доповненнями). // Все про бухгалтерський облік.-2000.-№ 11.-С. 101,102.
82. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 “Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва” затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.02.2001 р. №101 (із змінами і доповненнями). // Все про бухгалтерський облік. - 2000. - № 11. - С. 101,102.
83. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 “Звіт про фінансові результати” затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2000 р. №304 (із змінами і доповненнями). Все про бухгалтерський облік. - 2000. - № 11. - С. 72-75.
84. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 4 “Звіт про рух грошових коштів” затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2000 р. №304 (із змінами і доповненнями). // Все про бухгалтерський облік. - 2000. - № 11. - С.76-80.
85. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 “Звіт про власний капітал” затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2000 р. №304 (із змінами і доповненнями). 87 // Все про бухгалтерський облік.-2000. - № 11.-С. 80-83.
86. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 “Виправлення помилок у фінансовій звітності” затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.05.99 р. №137. // Все про бухгалтерський облік.-2000. - №11.-С. 83-85.
87. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби” затверджене наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. № 92 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www/rada.gov.ua..
88. Постанова Кабінету міністрів України “Про затвердження Порядку подання фінансової звітності” від 28.02.2000 р. №419 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www/rada.gov.ua..
89. Постанова Кабінету Міністрів України “Програма реформування системи бухгалтерського обліку із застосуванням міжнародних стандартів” від 28 жовтня 1998 року № 1706 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www/rada.gov.ua..
90. Прилипко С. “Бухгалтерська професія в Україні: шлях до міжнародного визнання” // Бухгалтерський облік і аудит. - 2004. - № 5. - С. 20 - 24.
91. Пропозиції ЄС на сайті [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.europarl.eu.int.
92. Редько О.Ю. Аудиторський погляд на гармонізацію бухгалтерського обліку // Світ бухгалтерського обліку. – 2000. - № 6 (12). - С. 2-6.
93. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.01.03 № 25-р. “Про затвердження заходів щодо реалізації пріоритетних напрямів розвитку корпоративного управління в акціонерних товариствах” [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www/rada.gov.ua..
94. Савченко Т.В. Уточнення економічного змісту й особливостей глобалізації // Фінанси України. - №7. - 2004. - С. 20-26.
95. Самохін Л.В. Протиріччя в методах обліку доходів і витрат та шляхи їх усунення // Наукові праці ДануНТУ. Серія: економіка. – Випуск 68. – 2003. – С. 64-70.
96. Світовий бізнес: Навчальний посібник./ За редакцією проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП „Рута”, 2004. – 498 с.
97. Сльозко Т.М., Несенко П.П. Ще разпро необхудність створення цілісної системи обліку // Світ бухгалтерського обліку – 2000. - № 9 (15). – С. 2-4.
98. Сопко В.В. Бухгалтерський облік в управлінні підприємством: Навч.посібник. – К.: КНЕУ, 2006. – 526 с.
99. Сопко В.В. Економіко-правові основи й напрями уніфікації і адаптації термінології бухгалтерського обліку та контролю до потреб міжнародної стандартизації // Фінанси України. – 2006. - № 8. – С. 113-124.
100. Ткаченко Н.М., Горова Т.М., Ільєнко Н.О. Податкові системи країн світу та України. Облік і звітність. – К: Алерта, 2004. – 554 с.
101. Ткаченко Н.М., Таратута Л.В. Діагностика банкрутства підприємств для оцінювання подальшої безперервної діяльності в аудиторській перевірці // Держава і регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2006. - № 3. – С. 326-333.
102. Ткаченко Н.М. Реформування .системи бухгалтерського обліку в Україні з використанням міжнародних стандартів // Підприємництво, господарство і право. – 2001. - № 11. – С. 86-88.
103. Транснаціональні корпорації. Навчальний посібник. (авт. кол.: В. Рокоча, О. Плотніков, В. Новицький та ін..). - К.: «Таксон», 2001. - 304 с.
104. Україна і світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть / А.С. Філіпченко, В.С. Будкін, А.С. Гальчинський та ін. - К.:Либідь, 2002. -470 с.
105. Хом’як Р. Бухгалтерський облік в Україні Навчальний посібник. Нормативно-практичні матеріали. – Львів: Політекс, 2002. – 286 с.
106. Чередниченко О.М. “Економічні засади та тенденції розвитку інтеграційних процесів у податкових системах країн – членів Європейського Союзу” // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. - 2004. - №70. - С. 58-60.
107. Чужиков В.І. Економіка зарубіжних країн: Навч.посіб. – К.: КНЕУ, 2005. – 308 с.
108. Швець В.Г. Теорія бухгалтерського обліку: Навч. посіб. – К.: Знання-Прес, 2003. – 444 с.
109. Яруга А., Новак В. Бухгалтерський облік і моделі організації: висновки досліджень, зроблені для облікової політики Польщі // Бухгалтерський облік і аудит. – 1995. - № 9. – С. 31-35.
110. Афанасьев А., Костин Б. “МСФО обеспечивает компанию информацией о будущем” [Електронний ресурс] // Финансовый директор. - № 12. – 2004. Режим доступу: http://www.fd.ru/.
111. Бабченко Т.Н. Бухгалтерский учет внешнеэкономической деятельности. – М.: Либра, 2000.- 258 с.
112. Бланк И. А. Управление финансовой стабилизацией предприятия. – К.: “Эльга”, 2003. – 483 с.
113. Блейк Дж., Амат О. Европейский бухгалтерский учт: Справочник: Пер. с англ. – М.: Филинь, 1998. – 400 с.
114. Бородкин А.С. Шоковая терапия для бухгалтерского учета // Світ бухгалтерського обліку. – 2000. - № 4. – С. 5-7.
115. Брюков В. “Глобализация нуждается в едином языке. Российский менталитет и бухгалтерское ”эсперанто” // Финансовый директор. - № 6. – 2002. [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.fd.ru.
116. Валуев Б.И. Проблемы управленческой ориентации бухгалтерского учета // Світ бухгалтерського обліку – 2000. - № 1. – С. 7-10.
117. Вильямс Я. Справочник GAAP с коментариями. (Выпуск 1) – М.: ИНФРА-М, 2000. - 118 с.
118. Волков С.И. и др. Методологические основы автоматизитованного учета на предприятиях / С.И. Волков, Т.А. Краева, В.И. Савин. – М.: Финансы, 1977. – 271 с.
119. Гавриленко В.А. Экономический анализ производственно-хозяйственной и финансовой деятельности промышленных предприятий. - Севастополь: “Вебер”, 2003. - 321 с.
120. Германские предприятия уходят в эмиграцию [Електронний ресурс] // Режим доступу: http:// www.dw-world.de.30.08.2004.
121. Гриднева И. “МСФО и GAAP: анализ различий в подготовке и представлении финансовой отчетности” [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.msfo-mag.ru/article/298.html.
122. Деревьянко Р.В. Учет и анализ постоянных разниц при определении финансового результата [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://masters.donntu.edu.ua\pub\2002\fm\.
123. Директивы европейского Экономического Сообшества и гармонизация стандартов бухгалтерского учета: Пер. с англ. – Белгород: Белаудит, 1997. – Т.1. – 320 с. – Т.2. – 334 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.