У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОБОРОТНИЙ КАПІТАЛ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА: ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ
Количество страниц 230
ВУЗ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи оборотного капіталу підприємства
1.1. Еволюція сутності оборотного капіталу в контексті наукового
тлумачення
1.2. Кругообіг оборотного капіталу як основа його трансформаційних форм
1.3. Формування та використання оборотного капіталу в звичайній діяльності підприємства
Висновки до розділу 1

Розділ 2. Практика та проблематика формування і використання оборотного капіталу підприємств меблевої промисловості
2.1. Характеристика тенденцій формування та поповнення оборотного капіталу підприємств
2.2. Аналіз розміщення оборотного капіталу та його впливу на фінансовий стан підприємств
2.3. Оцінка ефективності використання оборотного капіталу та її відображення на фінансових результатах підприємств
Висновки до розділу 2

Розділ 3. Напрямки вдосконалення формування та використання оборотного капіталу підприємства
3.1. Пріоритети джерел формування оборотного капіталу підприємства
3.2. Шляхи стабілізації кругообігу оборотного капіталу на підприємствах меблевої промисловості
3.3. Напрямки ефективного використання оборотного капіталу та мобілізації додаткових джерел його поповнення
Висновки до розділу 3

Висновки
Додатки
Список використаних джерел

ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Розвиток ринкових відносин суттєво змінює економічне середовище функціонування підприємницьких структур. Головною ознакою його є конкуренція товаровиробників, які набули повної самостійності та відповідальності за результати фінансово-господарської діяльності. Це зумовлює необхідність забезпечення потреб первинних ланок господарювання оборотним капіталом як складової їх успішного довгострокового розвитку та прогресу національної економічної системи.
Сторіччями еволюціонує в наукових колах теорія оборотного капіталу підприємств. Серед величезної кількості праць, що належать до різних наукових шкіл, нині все більше з’являється таких, в яких йдеться про втілення нової парадигми економічного змісту оборотного капіталу, і цей зміст виходить за межі традиційного розуміння класичною науковою думкою його участі в економічних процесах. Ця нова парадигма відзначається тяжінням до системного підходу, до аналізу оборотного капіталу підприємств як цілісного економічного поняття, його властивостей та принципів, з визначенням основних характеристик, які відіграють суттєву роль у формуванні та використанні оборотного капіталу.
Теоретичні засади формування та використання оборотного капіталу викладені у працях Ф. Кене, А. Маршала, Дж. Ст. Мілля, А. Сміта, С. Фішера, Й. Шумпетера. Вагомий внесок у сучасну економічну теорію і практику формування та ефективного використання оборотного капіталу зробили вітчизняні й зарубіжні економісти В. Бєлолипецький, М. Білик, І. Бланк, Ю. Брігхем, Дж. К. Ван Хорн, Ю. Воробйов, А. Золотарьов, І. Зятковський, В. Ковальов, В. Корнєєв, М. Коробов, Л. Костирко, М. Крейніна, Н. Лисиціан, Л. Пан, Ю. Петленко, А. Поддєрьогін, Р. Радіонов, Л. Ротштейн, Р. Славюк, Р. Сорока, Є. Стоянова, О. Терещенко, М. Черватюк, А. Шило, В. Шокун, Д. Шиян, С. Юрій та ін.
Незважаючи на наявність численних теоретичних розробок, проблеми дослідження теоретико-методичних засад формування та використання оборотного капіталу промислових підприємств, визначення пріоритетів джерел його формування, шляхи стабілізації руху оборотного капіталу, напрямки ефективного використання та мобілізації додаткових джерел поповнення залишаються фрагментарно дослідженими та потребують подальшого наукового обґрунтування.
Дослідження особливостей оборотного капіталу промислових підприємств дасть змогу розкрити механізми внутрішньої його активності у звичайній діяльності підприємств, визначити принципи кругообігу, пріоритети джерел формування та раціонального використання.
Розвиток теоретико-прикладних засад оборотного капіталу промислових підприємств неможливий без застосування категоріального апарату та аналітичного інструментарію економічної теорії, фінансів підприємств, фінансового менеджменту, а також дослідження нових тенденцій у формуванні й використанні оборотного капіталу та його впливу на ефективність функціонування підприємств.
Актуальність проблематики формування та використання оборотного капіталу вітчизняними промисловими підприємствами в сучасних умовах, недостатнє його дослідження і висвітлення в економічній літературі, теоретичне та практичне значення для розвитку всіх видів діяльності підприємств обумовили вибір теми дисертації, визначили мету, завдання та напрями дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою науково-дослідної роботи за темою: “Оптимізація теоретичних та практичних аспектів фінансового забезпечення економічного зростання в Україні” (номер державної реєстрації 0103U007682), що виконувалася колективом кафедри фінансів Тернопільського національного економічного університету та науково-дослідної роботи кафедри фінансів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, відповідно до комплексної планової державної теми наукових досліджень “Теорія і практика застосування фінансових інструментів у соціально-економічному розвитку України в умовах системної економічної трансформації” (номер державної реєстрації 0106U008360). В межах цих тем запропоновано комплекс заходів щодо удосконалення організації фінансів суб’єктів господарювання, зокрема, вдосконалення формування та використання оборотного капіталу вітчизняних промислових підприємств.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є наукове узагальнення теоретичних засад оборотного капіталу та розроблення практичних рекомендацій щодо його формування, поповнення, розміщення та ефективного використання для забезпечення збалансованості фінансових й матеріальних потоків і досягнення високого рівня платоспроможності та прибутковості підприємств.
Відповідно до поставленої мети визначено сукупність основних завдань, спрямованих на її досягнення:
– уточнити визначення поняття “оборотний капітал” і з’ясувати закономірність його кругообігу в сферах виробництва, обігу та інвестицій;
– розкрити характерні риси формування та поповнення оборотного капіталу;
– проаналізувати вплив розміщення оборотного капіталу на фінансовий стан промислових підприємств;
– визначити залежність між ефективним використанням оборотного капіталу та фінансовими результатами діяльності промислових підприємств;
– встановити пріоритети джерел формування оборотного капіталу промислових підприємств;
– визначити шляхи стабілізації кругообігу оборотного капіталу для забезпечення зростання фінансових результатів діяльності підприємств;
– окреслити напрямки ефективного використання оборотного капіталу та джерела забезпечення його поповнення;
– обґрунтувати пропозиції щодо посилення ролі оборотного капіталу в інвестиційній діяльності промислових підприємств.
Об’єктом дослідження є кругообіг оборотного капіталу промислових підприємств.
Предмет дослідження – фінансові відносини, що виникають при формуванні, розміщенні та використанні оборотного капіталу промислових підприємств.
Методи дослідження. Методологічну основу дисертаційного дослідження становлять як загальнонаукові методи пізнання, так і специфічні методи вивчення економічних явищ. Діалектичний метод пізнання, методи наукової абстракції, індукції та дедукції застосовано для уточнення поняття “оборотний капітал”, визначення його ролі в звичайній діяльності підприємств. Для аналізу формування і використання оборотного капіталу підприємств використано методи статистичного порівняння, групування, ланцюгових підстановок. За допомогою економіко-математичного моделювання встановлено залежність між швидкістю обороту оборотного капіталу та фінансовими результатами діяльності підприємства.
Теоретичною основою дослідження є наукові розробки вітчизняних вчених, провідних фахівців у сфері економіки і фінансів, праці зарубіжних вчених щодо формування та використання оборотного капіталу підприємств.
Інформаційну базу дисертаційної роботи становлять законодавчі та нормативні акти з питань фінансово-господарської діяльності підприємницьких структур, офіційні статистичні матеріали Державного комітету статистики України, матеріали річної фінансової звітності діяльності підприємств – виробників меблів Чернівецької області.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в системному обґрунтуванні теоретичних засад та прикладних аспектів формування й ефективного використання оборотного капіталу промислових підприємств, зокрема:
вперше:
– обґрунтовано підхід до визначення мінімального обсягу оборотного капіталу для вкладання у короткотермінові фінансові інвестиції відповідно до наявного рівня високоліквідних активів і поточних зобов’язань підприємства. Це забезпечить формування високоліквідних оборотних активів і отримання прибутку та активізує участь оборотного капіталу у всіх видах звичайної діяльності підприємств;
удосконалено:
– підходи до оцінювання ефективності використання оборотного капіталу. Встановлено залежність між швидкістю кругообігу оборотного капіталу і такими фінансовими результатами, як дохід від реалізації продукції та чистий прибуток, що залишається в розпорядженні підприємств. Завдяки цьому визначено вплив швидкості руху оборотного капіталу на їх фінансові результати;
– способи оцінки вкладання оборотного капіталу в активи підприємств. Для цього запропоновано використовувати рейтинговий показник, який дозволяє оцінити вплив зміни структури вкладеного оборотного капіталу на рівень платоспроможності, загальної ліквідності та фінансові результати діяльності промислових підприємств;
набули подальшого розвитку:
– трактування понять “оборотний капітал” та “оборотні активи”. Це дало змогу обґрунтувати, що оборотний капітал є частиною фінансових ресурсів підприємств, які шляхом вкладання в оборотні активи забезпечують безперервність процесу звичайної діяльності з метою отримання прибутку і здатні відновлюватися упродовж періоду, обумовленого процесом створення матеріальних і нематеріальних благ та термінами фінансових вкладень. Перевагою цієї дефініції є розширене тлумачення функціональних ознак оборотного капіталу підприємств та чітке розмежування понять “оборотного капіталу” і “оборотних активів”;
– теоретична інтерпретація функцій оборотного капіталу, зокрема, запропоновано виокремлювати функцію акумулювання тимчасово вільних грошових ресурсів та формування висоліквідного резерву, що дозволяє поглибити наукове розуміння функціонального призначення оборотного капіталу підприємств;
– визначення пріоритетності джерел формування та поповнення оборотного капіталу на основі завдань і фінансових можливостей підприємницьких структур. З урахуванням впливу внутрішніх та зовнішніх чинників було складено матрицю пріоритетних джерел формування оборотного капіталу для підприємств – виробників меблів. Її застосування дозволить визначити раціональні джерела поповнення оборотного капіталу у звичайній діяльності підприємств;
– порядок спрямування амортизаційних відрахувань у поточні фінансові інвестиції за умов обмеженості ресурсного потенціалу підприємств. Це дає можливість обмежити чинну практику нецільового використання амортизаційних відрахувань і зберегти їх функціональне призначення шляхом зростання грошових потоків у інвестиційній діяльності підприємств.
Практичне значення отриманих результатів полягає у розробці прикладних рекомендацій щодо формування й ефективного використання оборотного капіталу підприємства. Окремі наукові результати використано головним управлінням економіки Чернівецької обласної державної адміністрації при розробці програми соціально-економічного розвитку Чернівецької області на 2006–2007 рр. (довідка № 07/29-2123 від 02.04.2007 р.), управлінням промисловості та розвитку інфраструктури Чернівецької обласної державної адміністрації при розробці програми розвитку промисловості Чернівецької області на 2004–2011 рр. (довідка № 14/24-2254 від 30.04.2007 р.); впроваджено у практичну діяльність підприємств – виробників меблів – ПВП “Новоселицька меблева фабрика № 1” (довідка № 55 від 5.04.2007 р.) та ВАТ “Сторожинецький меблевий комбінат” (довідка № 37 від 12.04.2007 р.).
Теоретичні узагальнення та практичні результати проведеного дослідження використовуються у навчальному процесі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича при розробленні методичного забезпечення та викладанні дисциплін “Фінанси підприємств”, “Фінансовий менеджмент”, “Фінансовий аналіз” (довідка № 15–38/2337 від 7.09.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною науковою працею, в якій викладено авторський підхід щодо формування та використання оборотного капіталу промислових підприємств. Наукові розробки і рекомендації прикладного характеру, висновки та пропозиції, що подані до захисту, отримано самостійно.
Апробація результатів дисертації. Основні теоретичні положення і практичні результати дисертаційної роботи доповідалися та обговорювалися на науково-практичних конференціях: Міжнародній науково-практичній конференції “Стратегії розвитку економічного потенціалу регіонів: інвестиційні пріоритети та інфраструктура” (м. Чернівці, 2002 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Україна у глобальному середовищі: нові алгоритми управління економікою” (м. Чернівці, 2002 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Творча спадщина Йозефа А. Шумпетера та трансформація сучасної економіки України” (м. Чернівці, 2003 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції “Роль реґіонів у забезпеченні стійкого розвитку національної економіки України” (м. Чернівці, 2003 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Стратегія реґіонального розвитку: методологія формування, муніципальна специфіка, механізм реалізації” (м. Чернівці, 2004 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Реформування фінансово-кредитної системи і стимулювання економічного зростання” (м. Луцьк, 2004 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Фінансово-економічні та інституційні чинники розвитку реґіону” (м. Чернівці, 2005 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції “Реґіональні аспекти організації і управління фінансовими ресурсами” (м. Івано-Франківськ, 2006 р.); міжвузівській науковій конференції студентів та молодих вчених “Фінансово-бюджетне регулювання соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальної одиниці” (м. Чернівці, 2006 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Фінансовий потенціал реґіонів України в умовах ринкової економіки” (м. Чернівці, 2006 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Наукові дослідження – теорія та експеримент, 2007” (м. Полтава, 2007 р.).
Публікації. Результати досліджень опубліковано у 17 наукових працях, із яких 16 написані одноосібно. Загальний обсяг публікацій – 3,58 д. а. (особисто автору належить 3,57 д. а.), в тому числі 5 публікацій у фахових виданнях (1,86 д. а.), 1 – в інших виданнях (0,32 д. а.) та 11 – у збірниках наукових праць за матеріалами конференцій (1,39 д. а.).
Структура та обсяг роботи. Дисертаційна робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, додатків та списку використаних джерел. Повний обсяг дисертації становить 163 сторінки комп’ютерного тексту. Дисертація містить 29 таблиць, 18 рисунків, 17 додатків (на 51 сторінці). Список використаних джерел нараховує 200 найменувань і розміщений на 16 сторінках.

Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Авдеев В. Н. Сущность капитала и его роль в деятельности предприятия // Вісник Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля № 2 (84). – 2005. – Ч. 1. – С. 6–11.
2. Агеева Е. И. Кредитная политика как инструмент управления дебиторской задолженностью // Финансовый менеджмент. – 2004. – № 6. – С. 23–33.
3. Андрущак Є. М., Підхомний О. М. Управління фінансовими ресурсами у процесі реструктуризації підприємств // Фінанси України. – 2002. – № 7. – С. 30–38.
4. Антология экономической классики. Предисл. И. А. Столярова. – М.: МП „Эконов”, „Ключ”, 1993. – 475 с.
5. Баб’як Н. Д. Вплив амортизаційних відрахувань на результати фінансово-господарської діяльності підприємства // Фінанси України. – 2001. – № 11. – С. 34–41.
6. Базилевич В. Д., Кончигін О. П., Свірідов С. М. Сутність, структура і оборот капіталу. – К.: Київський державний торгово-економічний університет, 1995. – 36 с.
7. Балабанов А. И., Балабанов И. Т. Финансы. – СПб: Питер, 2002. – 190 с.
8. Балабанов И. Т. Основы финансового менеджмента. Как управлять капиталом? – М.: Финансы и статистика. – 1995. – 384 с.
9. Бандурка О. М., Коробов М. Я., Орлов П. І., Петрова К. Я. Фінансова діяльність підприємств: Підручник. – К.: Либідь, 2002. – 384 с.
10. Безвесільна І. О. Підвищення ефективності використання оборотних активів за рахунок оптимізації структури відтворювального циклу на машинобудівних підприємствах // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону: Наук. збірник. Вип. ІІ / За ред. І. Г. Ткачук. – Івано-Франківськ: ВДВ ЦІТ. – 2006. – С. 152–157.
11. Белолипецький В. Г. Финансы фирмы: Курс лекций / Под ред. И. П. Мерзлякова. – М.: ИНФРА – М. – 1998. – 298 с.
12. Біла О. Г. Робочий капітал – передумова поточної ліквідності підприємств // Фінанси України. – 2003. – № 10. – С. 56–61.
13. Білейченко О. Г. Структура обігових коштів в умовах ринкової економіки // Фінанси України. – 2003. – № 5. – С. 70–72.
14. Білик М. Д. Грошові потоки підприємств у мікро та макроекономічному аспекті // Фінанси України. – 2007. – № 6. – С. 133–147.
15. Білик М. Д., Павловська О. В., Притуляк Н. М, Невмержицька Н. Ю. Фінансовий аналіз: Навч. посіб. – К. КНЕУ, 2007. – 592 с.
16. Білик М. Д. Управління дебіторською заборгованістю підприємств // Фінанси України. – 2003. – № 12. – С. 24–36.
17. Білик М. Д. Управління фінансами державних підприємств. – К.: Знання, 1999. – 312 с.
18. Бланк И. А. Управление активами и капиталом предприятия. – К.: Ника-Центр, Эльга, 2003. – 448 с.
19. Бланк И. А. Управление активами. – К.: Ника-Центр, Эльга, 2000. – 720 с.
20. Бланк И. А. Управление использованием капитала. – К.: Ника-Центр, Эльга, 2002. – 656 с.
21. Бланк И. А. Управление формированием капитала. – К.: Ника-Центр, Эльга, 2000. – 512 с.
22. Бланк И. А. Финансовый менеджмент: Учебный курс. – К.: Ника-Центр, Эльга, 2001. – 528 с.
23. Боди Эви, Мертон Роберт К. Финансы. – М. – СПб. – К.: Издат. дом “Вільямс”, 2000. – 592 с.
24. Бочаров В. В. Управление денежным оборотом предприятий и корпораций. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 144 с.
25. Бочаров В. В. Финансовое моделирование. – СПб.: Питер, 2000. – 208 с.
26. Брели Р., Майерс С. Принципы корпоративных финансов. – М.: Олимп-Бизнес, 1997. – 799 с.
27. Бригхем Ю., Гапески Л. Финансовый менеджмент: Полный курс: в 2-х т. / Пер. с англ. Под ред. В. В. Ковалева. СПб.: Экономическая школа, 1998. – Т. 1. – 497 с.
28. Брігхем Є. Ф. Основи фінансового менеджменту: Пер. з анг. – К.: КП “Вазако”, В-во “Молодь”, 1997. – 1000 с.
29. Буряк Л. Д. Фінансові ресурси підприємства // Фінанси України – 2000. – № 9. – С. 24–31.
30. Бюлетень Національного банку України. – 2007. – № 1(166) – 192 с.
31. Ван Хорн Дж. К. Основы управления финансами. Пер. с англ. – М.: Финансы и статистика, 1996. – 800 с.
32. Веріан Г. Мікроекономіка: проміжний рівень. Сучасний підхід / Пер. з англ. – К.: Лібра, 2006. – 632 с.
33. Воловець Я. В. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. посіб. – К.: Алеута, 2005. – 199 с.
34. Воробйов Ю. М. Особливості формування фінансового капіталу підприємств // Фінанси України. – 2001. – № 2. – С. 77–83.
35. Воробйов Ю. М. Теоретичні основи фінансового капіталу підприємств // Фінанси України. – 2001. – № 7. – С. 62–68.
36. Воробьев Ю. Н. Финансовый капитал предприятий: теория, практика, управление. Монография. – Симферополь: Таврия, 2002. – 364 с.
37. Всемирная история экономической мысли: В 6 т. Т. 2 / МГУ им. М. В. Ломоносова; Гл. редкол. В. Н. Черковец и др. – М.: Мысль, 1988. – 574 с.
38. Газарян А. В. Значение анализа финансового состояния предприятия для выводов в аудиторском заключении // Бухгалтерский учет. – 2001. – № 7. – С. 62–66.
39. Гальчинський А. Теорія грошей: Навч. посіб. – К.: Основи, 1996. – 413 с.
40. Ганієв А. Теоретичні моделі структури капіталу корпорації // Ринок цінних паперів України. – 2003. – № 7–8. – С. 35–40.
41. Городянська Л. В Амортизація: функції, фінансовий механізм управління, концептуальні підходи до розробки загальної методики обліку амортизації // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 2. – С. 57–68.
42. Господарський кодекс України. – К.: Київська правда, 2003. – 194 с.
43. Гриліцька А. Математичні моделі оптимізації грошових залишків та аналіз руху грошових коштів // Економіст. – 2005. – № 9. – С. 50–53.
44. Гриньова В. М., Коюда В. О. Фінанси підприємств: Навч. посіб. – 3-тє вид., стереотип. – К.: Знання-Прес, 2006. – 423 с.
45. Давидова Л. В., Ильминская С. А. Политика управления оборотным капиталом как часть общей финансовой стратегии предприятия // Финансы и кредит. – 2006. – № 15 (219). – С. 5–11.
46. Дзюблюк О. В. Про зростання ролі грошово-кредитних відносин у відтворювальному процесі умовах ринкових перетворень в економіці України // Банківська система України: Зб. наук. праць у 2-х томах. – Суми: ВВП „Мрія-1”, ЛТД „Ініціатива 2”. – 1999. – Т. 1. – С. 320–328.
47. Долгоруков Ю. А., Редіна Н. І. Управління ефективністю використання обігових коштів у промисловості // Фінанси України. – 2005. – № 11. –С. 103–107.
48. Економіка підприємства: Підручник / За заг. ред. С. Ф. Покропивного. – Вид. 2-ге, перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2000. – 528 с.
49. Єлейко Я. І., Музичук А. А. Деякі характеристики фінансових потоків // Фінанси України. – 2006. – № 2. – С. 138–150.
50. Закон України “Про власність” // Відомості Верховної Ради. – 1991. – № 20.– с. 249.
51. Закон України “Про господарські товариства” // Відомості Верховної Ради. – 1991. – № 49. – с. 682.
52. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств ” // Відомості Верховної ради України. – 1997. – № 27. – с. 181.
53. Закон України “Про податок на додану вартість” // Відомості Верховної ради України. – 1997. – № 21. – с. 156.
54. Золотарьов А., Волик І. Ефективне використання оборотних коштів // Економіка України. – 1998. – № 7. – С. 12–16.
55. Золотарьов А. Раціональне використання оборотних засобів у промисловості // Економіка України. – 2001. – № 7. – С. 29–32.
56. Зятковський І. В. Теоретичні засади фінансів підприємств // Фінанси України. – 2000. – № 4. – С. 17–26.
57. Зятковський І. В. Фінанси суб’єктів господарювання в умовах інституціональних перетворень: Монографія. – Тернопіль: Економічна думка, 2006. – 388 с.
58. Зятковський І. В. Фінанси підприємств: Навч. посіб. Вид. 2-ге, допов. і переробл. – Тернопіль: Економічна думка, 2002. – 400 с.
59. Зятковський І. В. Фінансове забезпечення діяльності підприємств: Монографія. – Тернопіль: Економічна думка, 2000. – 229 с.
60. Зятковський І. В. Фінансове оздоровлення підприємств: теорія і практика: Монографія. – Тернопіль: Економічна думка, 2003. – 344 с.
61. Івахненко В. М. Курс економічного аналізу. – К.: Знання-Прес, 2000. – 207 с.
62. Ізмайлова К. В. Аналіз джерел формування активів // Фінанси України. – 2005. – № 8. – С. 67–74.
63. Ізмайлова К. В. Фінансовий аналіз: Навч. посіб. – 2-ге вид., стереотип. – К.: МАУП, 2001. – 152 с.
64. Інституційні засади формування економічної системи України: теорія і практика / За ред. З. Ватаманюка. – Львів: “Новий світ–2000”, 2005. – 648 с.
65. Калабухова С. В. Основні напрямки управлінського аналізу оборотного капіталу. – Донецьк: ІЕП НАН України, 1998. – 49 с.
66. Карбовник А. М. Деякі аспекти управління дебіторською заборгованістю та їх вплив на джерела формування оборотних активів // Фінанси України. – 2001. – № 9. – С. 92– 97.
67. Карпик Я. М. Аналіз оборотних засобів підприємств в умовах ринкових відносин. – Тернопіль, 1993. – 50 с.
68. Квасницька Р. Інструментарій та методи оптимізації цільової структури капіталу підприємства // Економіст. – 2005. – № 5. – С. 73–75.
69. Кене Ф. Избранные экономические произведения. – М.: Соцэкгиз, 1960. –51 с.
70. Ковалев В. В. Введение в финансовый менеджмент. – М: Финансы и статистика, 2000. – 767 с.
71. Ковалев В. В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 512 с.
72. Коваленко Л. О., Ремньова Л. М. Фінансовий менеджмент: Навч. посіб. – Чернігів: ЧДІЕУ, 2001. – 456 с.
73. Конституція України. – Харків: Веста: Вид-во „Ранок”. – 2003. – 80 с.
74. Корнєєв В. В. Рух капіталу і фінансова логістика // Фінанси України. – 2002. – № 11. – С. 23–31.
75. Костирко Л. А. Діагностика потенціалу фінансово-економічної стійкості підприємства: Монографія. – Луганськ: Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2004. – 240 с.
76. Костирко Л. А. Стратегія фінансово-економічної діяльності господарюючого суб’єкта: методологія і організація. Монографія. – Луганськ: вид-во СНУ ім. В. Даля, 2002. – 560 с.
77. Крамаренко Г. О. Фінансовий аналіз і планування. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 224 с.
78. Крейніна М. Н. Управление движением дебиторской и кредиторской задолженности предприятия // Финансовый менеджмент. – 2001. – № 3. – С. 3–14.
79. Крейніна М. Н. Финансовый менеджмент / Учеб. пособие. – М.: Дело и Сервис, 1998. – 304 с.
80. Крупка М. І. Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України. – Львів: Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка, 2001. – 608 с.
81. Крупка Я. Д. Облік інвестицій: Монографія. – Тернопіль: Економічна думка, 2001. – 302 с.
82. Курсом реформ – облік 2000. Навч.-практ. посіб. – Дн-к: ТОВ „Баланс-Клуб”, 2000. – 256 с.
83. Левина Е. В., Михальськая В. А., Михальськая Л. С. Производственный капитал и его использование в промышленности // Економіка промисловості. – 2002. – № 4 (18). – С.141–147.
84. Лисициан Н. С. Оборотные средства в системе воспроизводственных процессов. – М.: Наука, 1986. – 288 с.
85. Мальцев А. С., Горбачова Л. В. Оптимизационные методы управления ликвидностью компании // Финансовый менеджмент. – 2006. – № 3. – С. 16–29.
86. Маркс К. Капитал. Критика политической экономии. Пер. И. И. Степанова-Скворцова. Т. 1 – М.: Госполитиздат, 1955. – 794 с.
87. Маркс К. Капитал. Критика политической экономии. Т. 2. Кн. 2. Процесс обращения капитала – М.: Политиздат, 1988. – 654 с.
88. Маркс К., Енгельс Ф. Твори. – Т. 24. – 632 с.
89. Марусяк Н. Л., Вдовічена Л. В. Значення оцінки ефективності використання оборотного капіталу промислових підприємств для їх економічного розвитку // Фінансово-економічні та інституційні чинники розвитку реґіону. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Чернівці: Рута, 2005. – С. 477–480.
90. Марусяк Н. Л. Вплив системи розрахунків на формування грошових потоків // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. – Чернівці. – 2003. – Вип. 1. – С. 401–403.
91. Марусяк Н. Л. Вплив оборотного капіталу на формування структури активів підприємств // Реформування фінансово-кредитної системи і стимулювання економічного зростання: Матеріали міжнародної науково-теоретичної конференції. – Луцьк: РВВ „Вежа” – 2004. – С. 121–120.
92. Марусяк Н. Л. Дебіторська заборгованість як форма вилучення оборотного капіталу підприємства // Генезис інституційної системи сучасної економіки України: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. –Чернівці: Рута, 2007. – С. 215–217.
93. Марусяк Н. Л. Єдність оборотного та основного капіталу в системі розширеного відтворення // Науковий вісник Буковинської державної фінансової академії: Зб. наук. праць. – Чернівці, 2005. – С. 260–264.
94. Марусяк Н. Л. Значення амортизаційних відрахувань при формуванні грошового потоку підприємства // Творча спадщина Йозефа А. Шумпетера та трансформація сучасної економіки України: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Чернівці: Рута, 2003. – С. 345–347.
95. Марусяк Н. Л. Значення позикових джерел для поповнення оборотного капіталу підприємства // Реґіональні аспекти організації і управління фінансовими ресурсами: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. – Івано-Франківськ: ВДВ ЦІТ, 2006. – С. 31–32.
96. Марусяк Н. Л. Ліквідність матеріалізованих форм оборотного капіталу як визначальний фактор платоспроможності підприємств // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ. – Чернівці: АНТ Лтд, 2006. – Вип. ІІІ. Економічні науки. – С. 389 –396.
97. Марусяк Н. Л. Оборотний капітал в структурі капіталу підприємства // Фінансово-бюджетне регулювання соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальної одиниці: Матеріали міжвузівської наукової конференції студентів та молодих вчених. – Чернівці: БДФА, 2006. – С. 127–129.
98. Марусяк Н. Л. Особливості планування оборотного капіталу підприємств // Реґіональна бізнес-економіка і управління. Інститут реґіональної економіки та управління. – Вінниця. – 2004. – С. 56–61.
99. Марусяк Н. Л. Пріоритети джерел формування і поповнення оборотного капіталу підприємства // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. Випуск 191: В 4 т. Т. І. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. – С. 146–151.
100. Марусяк Н. Л. Роль вхідних грошових потоків в економічній діяльності підприємства // Україна у глобальному середовищі: нові алгоритми управління економікою. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Чернівці. – 2002. – С. 421–424.
101. Марусяк Н. Л. Роль оперативного планування в забезпеченості збалансованості грошових потоків // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ: Зб. наук. праць за матеріалами XIII міжнародної науково-практичної конференції. Вип. ІІ. Економічні науки. – Чернівці: АНТ Лтд, 2002. – Ч. II. – С. 467–469.
102. Марусяк Н. Л. Трансформаційні форми оборотного капіталу підприємств реґіону // Стратегія реґіонального розвитку: методологія формування, муніципальна специфіка, механізм реалізації: Матеріали XV міжнародної науково-практичної конференції. – Чернівці: Рута, 2004. – С. 462–465.
103. Марусяк Н. Л. Уповільнення руху оборотного капіталу як наслідок незавершеності фінансового циклу // Наукові дослідження – теорія та експеримент 2007: Матеріали третьої міжнародної науково-практичної конференції. Полтава: ІнтерГрафіка, 2007. – Т. 9. – С. 31–34.
104. Марусяк Н. Л. Функціональна роль матеріально-речових елементів оборотного капіталу у виробничому процесі // Актуальні проблеми розвитку економіки реґіону: Наук. збірник / За ред. І. Г. Ткачук. – Івано-Франківськ: ВДВ ЦІТ Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, 2007. – Вип. ІІІ. – Т. 1. – С. 426–430.
105. Марусяк Н. Л. Функціональне призначення оборотного капіталу в умовах активізації підприємництва // Вісник Львівської державної фінансової академії. Збірник наук. статей. Економічні науки. – Львів: Львівська державна фінансова академія, 2005. – № 7. – С. 159–165.
106. Маршалл А. Принципы экономической науки. Т. І. Пер. с англ. – М.: Издательская группа “Прогресс”, 1993. – 415 с.
107. Маршалл А. Принципы экономической науки. Т. ІІІ. Пер. с англ. – М.: Издательская группа “Прогресс”, 1984. – 351 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.