У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ДОБРОБУТ ЯК ФАКТОР ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Количество страниц 205
ВУЗ Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ
Стор.
ВСТУП.....................................................................................................................4
РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ ДОБРОБУТУ ЯК
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ КАТЕГОРІЇ ТА ЗВ’ЯЗОК
ДОБРОБУТУ З ЕКОНОМІЧНИМ ЗРОСТАННЯМ……....................................11
1.1 Наукові погляди на категорію добробуту та її місце в системі
соціально-економічних категорій.........................................................................11
1.2 Оцінка кількісних та якісних характеристик добробуту населення...........26
1.3 Вплив економічного зростання на рівень добробуту населення.................45
1.4 Дослідження передавального механізму впливу
добробуту на економічне зростання.....................................................................55
Висновки до розділу 1...........................................................................................79
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ МЕХАНІЗМУ ВПЛИВУ ДОБРОБУТУ НА
ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ В НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ...................81
2.1 Особливості національної економіки та їх вплив на
рівень добробуту населення..................................................................................81
2.2 Рівень добробуту населення України та його вплив на
економічне зростання ..........................................................................................104
2.3 Економетричний аналіз залежності економічного
зростання в Україні від рівня добробуту населення.........................................127
Висновки до розділу 2.........................................................................................136
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗРОСТАННЯ ДОБРОБУТУ
НАСЕЛЕННЯ В НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ……………………………138
3.1 Чинники підвищення добробуту населення України,
як фактора економічного зростання...................................................................138
3.2 Досвід і критика розбудови «держави добробуту» в розвинутих
країнах світу..........................................................................................................149
3.3 Напрямки державної соціально-економічної політики
України в сфері підвищення добробуту.............................................................165
Висновки до розділу 3.........................................................................................181
ВИСНОВКИ .................................................................................................184
Додаток А..............................................................................................................187
Додаток Б..............................................................................................................188
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ............................................................189



ВСТУП
Трансформаційні процеси в країнах пострадянського простору з початку 90-х років ХХ ст. обумовили виникнення нових, актуальних для дослідження, проблем. Після тривалого скорочення ВВП, що мало місце в перші роки економічних перетворень в Україні, вдалося досягти економічного зростання. Для відновлення і нарощення потенціалу держави воно має бути довгостроковим і ґрунтуватися на системних чинниках. Відтак, важливим завданням теоретичних досліджень є визначення та науковий аналіз факторів, які забезпечують економічне зростання у довгостроковому періоді.
Економічна динаміка останніх років свідчить, що темпи зростання не є стабільними. Разом із цим, соціально-економічна структура суспільства стає більш стійкою. Створюються засади, що визначатимуть якість і темпи економічного зростання в майбутньому.
Як стимулом, так і перешкодою подальшому економічному росту може виступати рівень добробуту, що формується в даних соціально-економічних умовах. Це пояснюється тим, що добробут створює доволі вагомі стимули до зміни економічної поведінки населення. У такому контексті його можна вважати одним із факторів економічного зростання. Погіршення добробуту, що відбулося за роки трансформації економіки України і проявилося в зменшенні доступності благ, надмірному розшаруванні населення може здійснювати стримуючий ефект на зростання.
Підвищення добробуту населення України проголошується важливим політичним пріоритетом держави. Утім, механізм впливу добробуту на економічне зростання проаналізовано недостатньо і на теоретичному, і на емпіричному рівнях. Тому дослідження добробуту як фактора зростання економіки країни сприятиме підвищенню ефективності державної соціально-економічної політики.
Проблематика сутності добробуту та окремих його взаємозв’язків з темпами економічного зростання досить широко представлена в зарубіжній економічній теорії. Наукові пошуки вітчизняних вчених спрямовані головним чином на визначення сутності добробуту, вивчення впливу економічного зростання на його рівень, аналіз методології оцінки добробуту. Можливості стимулювання економічного зростання підвищенням рівня добробуту досліджені набагато менше, особливо щодо національної економіки.
Із зарубіжних вчених найбільший внесок в розвиток теоретичних концепцій добробуту зробили такі дослідники як Р. Адамс, І. Адельман, Р. Барро, А. Бігстен, Р. Бенабоу, І. Бентам, Дж. Галлуп, O. Галор, К. Дайнінгер, К. Ерроу, Дж. Кларк, С. Кузнєц, К. Моріс, В. Нордхауз, В. Парето, Р. Перотті, А. Пігу, М. Пундарік, Л. Путерман, М. Равальйон, С. Раделет, Дж. Ролс, П. Семюелсон, А. Сен, А. Сміт, Дж. Сміт, П. Таунсенд, Дж. Тобін, М. Тодаро, М. Фрідман, Дж. Цваймюллер.
Значну увагу приділили дослідженням категорії добробуту, рівня, якості життя такі вчені: Є. Антосенков, В. Бочкарьова, В. Кряжев, М. Кузнєцов, Е. Лібанова, В. Мандибура, В. Можина, С. Мочерний, Н. Римашевська. Багато українських дослідників присвятили свої роботи теоретичному і емпіричному аналізу особливостей національної економіки, проблем і факторів її розвитку: О. Бебело, В. Близнюк, О. Бєляєв, Д. Богиня, В. Будкін, В. Геєць, О. Грішнова, М. Долішній, В. Єременко, М. Козоріз, І. Комарницький, І. Малий, С. Мочерний, Ю. Пахомов, Р. Пустовійт, Є. Черковець, Д. Чистілін, А. Чухно та ін. Використання їх розробок дало можливість проаналізувати особливості формування добробуту та його впливу на економічне зростання в Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукове дослідження є частиною науково-дослідної роботи кафедри економічної теорії та економетрії Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили, що проводилося в рамках комплексного дослідження «Фактори економічного розвитку в трансформаційній економіці» (ДР 0103U004007). Автором у межах даної теми розглянуто механізм впливу добробуту на економічне зростання в умовах національної економіки та подано рекомендації щодо покращення добробуту населення.
Метою дисертаційної роботи є теоретичне та емпіричне обґрунтування механізму впливу добробуту на економічне зростання і розробка рекомендацій щодо підвищення рівня добробуту в національній економіці.
Основні завдання, поставлені в дисертаційному дослідженні, полягають у наступному:
1) визначити сутність категорії добробуту та її співвідношення з іншими соціально-економічними категоріями;
2) дослідити способи вимірювання добробуту населення;
3) узагальнити особливості впливу економічного зростання на добробут населення, виявлені в різних країнах світу, та обґрунтувати механізм оберненого впливу;
4) проаналізувати специфіку механізму впливу добробуту населення на економічне зростання в Україні з урахуванням особливостей становлення і розвитку національної економіки;
5) дослідити основні напрямки підвищення добробуту населення в Україні;
6) розробити з урахуванням досвіду розвинутих країн світу комплекс напрямків та завдань ефективної державної соціально-економічної політики, спрямованої на підвищення добробуту з метою стимулювання економічного зростання в Україні.
Об’єктом дослідження є система економічних відносин, що відображають взаємозв’язок добробуту з економічним зростанням у національній економіці.
Предметом є механізм впливу добробуту на економічне зростання.
Висхідна наукова гіпотеза дослідження полягає у тому, що підвищення рівня добробуту населення України може бути представлено не лише як безпосередній наслідок, а як важливий чинник економічного зростання. Це обумовлює необхідність розробки такої державної соціально-економічної політики, яка б сприяла підвищенню добробуту населення, і завдяки цьому забезпечила б зміни його економічної поведінки, що позитивно впливатимуть на темпи економічного зростання.
Методи дослідження. У роботі було використано сучасні методи теоретичного та емпіричного дослідження: логічний та історичний методи – для виявлення сутності категорії добробуту, її місця в системі інших соціально-економічних категорій; структурного аналізу – для дослідження методів оцінювання добробуту, рівня, якості життя та розробки власного підходу до вимірювання добробуту; логічний, статистичний – для аналізу особливостей впливу економічного зростання на добробут в різних країнах світу; структурно-функціонального аналізу – для обґрунтування механізму впливу добробуту на економічне зростання; статистичний і графічний – для виявлення особливостей функціонування даного механізму в умовах національної економіки; метод кореляційно-регресійного моделювання – для емпіричного підтвердження наявності впливу особливостей економічної поведінки населення, що обумовлена певним рівнем добробуту, на економічне зростання в Україні; історичний, порівняльний, прогнозний і метод експертних оцінок – при розробці чинників підвищення добробуту та напрямків державної соціально-економічної політики в сфері регулювання добробуту населення України.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у здійсненні системного наукового дослідження закономірностей зв’язку добробуту з економічним зростанням в національній економіці.
Уперше:
- розкрито зміст передавального механізму впливу добробуту населення на економічне зростання. Сутність його дії полягає в тому, що поточний рівень добробуту формує економічну поведінку населення, яка проявляється у виборі: 1) благ між достатніми для підтримки поточної життєдіяльності та необхідними для нагромадження людського капіталу; 2) місця працевлаштування, а саме: регіону, галузі, легального чи тіньового сектору; 3) міри участі в кредитно - інвестиційній діяльності; 4) типу соціально-політичної поведінки, що може відповідати або суперечити чинним соціальним та правовим нормам. Сформована внаслідок здійсненого вибору модель економічної поведінки сприяє або перешкоджає економічному зростанню;
- доведено, що відносно низький рівень добробуту населення України стримує економічне зростання через: 1) недостатнє споживання благ, які сприяють збереженню та нагромадженню людського капіталу, що обмежує підвищення продуктивності праці; 2) низьку інвестиційну активність населення, що не дає можливості суб’єктам господарювання повною мірою використовувати заощадження домогосподарств; 3) обмеження можливостей творчої самореалізації людини, що обумовлює пріоритетність деструктивних потреб та сприяє погіршенню якості соціального капіталу.
Дістало подальшого розвитку:
- уявлення про зміст категорії добробуту та її співвідношення з такими соціально-економічними категоріями, як рівень життя, якість життя, бідність. Якщо рівень життя розуміють як ступінь задоволення потреб, що і прийнято у вітчизняній науці, то добробут може бути визначено як сукупність умов життєдіяльності людини (населення), що створюються під час виробництва, розподілу, обміну, споживання, формують ієрархію потреб та визначають рівень їх задоволення. За такого уявлення дані категорії - одного рівня та пов’язані між собою причинно-наслідковими зв’язками. У свою чергу, і добробут, і рівень життя рівноправно визначають якість життєдіяльності індивіда (населення);
- методика вимірювання добробуту, в якій, на відміну від існуючих, добробут представлено через показники умов життєдіяльності, що безпосередньо визначають рівень задоволення потреб. До кола показників віднесено: 1) рівень купівельної спроможності населення, 2) міра забезпеченості товарами тривалого користування, 3) нерівність розподілу доходів (активів); 4) рівень бідності, 5) наявність пропозиції якісних ринкових і суспільних благ.
Удосконалено:
- структуру пріоритетних напрямків соціально-економічної політики держави щодо підвищення добробуту населення України. Незважаючи на об’єктивну важливість кожного напрямку, доведену в процесі аналізу практики підвищення добробуту, з огляду на бюджетні можливості, поточні дії держави та досягнуті результати в процесі реалізації даних напрямків визначено таку їх ієрархію: 1) підвищення доступності освітніх, медичних послуг з метою покращання якості людського капіталу, надання якісних суспільних благ; 2) зменшення дохідної диференціації населення, що має сприяти послабленню соціальної напруги та мотивації до скорочення опортуністичної поведінки; 3) підвищення середніх доходів населення.
Практичне значення одержаних результатів. Висновки і рекомендації, запропоновані в дисертаційному дослідженні, мають практичне значення для оцінювання добробуту населення та розробки програм політичних партій, державних програм соціально-економічного розвитку, що дозволить підвищити ефективність державного регулювання економіки.
Наукові результати дослідження використані при розробці проекту Стратегії розвитку міста Миколаєва (Довідка про впровадження № 116/20/43 від 15.01.2007).
Окремі результати дослідження використані в навчальному процесі на курсах підвищення кваліфікації працівників державної служби зайнятості.
Основні положення дисертаційного дослідження впроваджено в навчальний процес Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили в процесі викладання курсів «Основи економічної теорії», «Державне регулювання економіки», «Політекономія», «Історія економічних вчень».
Апробація результатів дисертації. Результати дослідження за темою дисертації доповідалися й обговорювалися на засіданні кафедри економічної теорії та економетрії Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили, а також кафедри економічної теорії Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Матеріали роботи та результати досліджень оприлюднені на міжнародних науково-практичних конференціях: «Глобалізація як джерело конкуренції, конфліктів та можливостей» (Миколаїв-Очаків, 2003 р.), «Економічна влада та економічний успіх» (Київ, 2004 р.); «Науковий потенціал світу – 2005» (Дніпропетровськ, 2005 р.); на всеукраїнських науково-практичних конференціях: «Могилянські читання – 2003» (Миколаїв, 2003 р.), «Дні науки НаУКМА» (Київ, 2004 р.), «Дні науки НаУКМА» (Київ, 2005 р.), «Могилянські читання – 2005» (Миколаїв, 2005 р.), «Ольвійський форум» (Очаків, 2006 р.), «Могилянські читання – 2006» (Миколаїв, 2006 р.); «Миколаївська область: вектори розвитку» (Миколаїв, 2007 р.), на круглих столах, проведених в рамках обговорення Стратегії розвитку міста Миколаєва (Миколаїв, 2005 р.).
Публікації. Основні результати досліджень за темою дисертації опубліковані у 8-ми наукових працях, з них у фахових виданнях – 4, за матеріалами доповідей на конференціях – 4.
Список литературы ВИСНОВКИ
Основний науковий висновок дослідження полягає в доведенні впливу рівня добробуту на економічне зростання через специфіку економічної поведінки населення країни. Існуючі на сьогодні наукові розробки стосуються переважно аналізу залежності добробуту від економічного зростання, тоді як автором на теоретичному рівні розроблено передавальний механізм оберненого впливу, а також проаналізовано особливості дії даного механізму в Україні.
Це дало можливість визначити фактори підвищення добробуту та розробити напрями державної соціально-економічної політики, спрямованої на забезпечення зростання національної економіки. Отримані в дослідженні результати призначені для розробки конкретних політичних механізмів реалізації тих чи інших напрямів як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях.
Нижче надано найбільш важливі наукові та практичні результати дисертаційного дослідження.
1. Ґрунтуючись на наукових поглядах щодо сутності категорії добробуту та її співвідношення з іншими соціально-економічними категоріями, добробут визначено як сукупність умов життєдіяльності індивіда (населення), що створюються в процесі виробництва, розподілу, обміну, споживання, формують ієрархію потреб та визначають рівень їх задоволення. Категорії «добробут» та «рівень життя» рівнозначно характеризують якість життєдіяльності. Але, зважаючи на можливості більш об’єктивної оцінки добробуту, саме його обрано для дослідження зв’язку якості життєдіяльності з економічним зростанням.
2. Розглянуто, що вимірювання добробуту може бути здійснено через вимірювання динаміки ВВП та його розподілу, а може передбачати використання значного переліку показників якості життєдіяльності. З нашої точки зору, рівень добробуту може бути визначений за допомогою показників, сукупність яких безпосередньо характеризує ключові умови життєдіяльності населення. До таких показників віднесено: рівень купівельної спроможності населення, ступінь забезпеченості товарами тривалого користування, ступінь нерівності розподілу доходів (багатства), рівень бідності, наявність пропозиції якісних ринкових і суспільних благ.
3. Доведено, що економічне зростання не приводить до однозначного підвищення рівня добробуту, оскільки економічне зростання може супроводжуватися як скороченням, так і збільшенням нерівності, бідності, здійснюватися за рахунок росту виробництва благ, які мало пов’язані з добробутом населення. Тому останній має виступати окремим об’єктом державної соціально-економічної політики.
4. Обґрунтовано передавальний механізм впливу рівня добробуту на економічне зростання. Рівень добробуту визначає темпи економічного зростання через вплив на економічну поведінку населення. Остання полягає у виборі структури благ, що споживаються, виду, регіону, легальності діяльності, фінансової активності, міри сприйняття населенням політичного та соціального устрою.
5. Особливості трансформації економіки України обумовили зниження середнього рівня добробуту населення. Не дивлячись на економічне зростання протягом останніх років, залишається низькою купівельна спроможність населення, наявна значна майнова та дохідна нерівність, підвищився рівень суб’єктивної бідності. Найбільш чисельним прошарком нової соціальної структури є прошарок, добробут якого є відносно низьким. Економічна активність даного прошарку визначальна для стимулювання економічного зростання, однак він потребує потужних додаткових стимулів активізації економічної поведінки для підвищення добробуту.
6. Результати якісного та кількісного аналізу засвідчили, що за більшістю напрямів передавального механізму відносно низький рівень добробуту переважно негативно впливає на економічне зростання. Це проявляється через нераціональну структуру споживання, зменшення доступності благ, від яких залежить якість людського капіталу, недостатній у відповідності до потреб економіки рівень заощаджень та інвестицій, еміграцію населення, поширення нелегальної діяльності, девіантну поведінку. Позитивний вплив поточного рівня добробуту на економічне зростання проявляється через наявність у більшої частини населення стимулів до підвищення добробуту, які реалізуються в пошуках більш високооплачуваної роботи.
7. Рекомендації щодо покращання умов життєдіяльності населення України включають такі первинні заходи, як підвищення рівня доходів населення, підвищення доступності благ, зменшення доходної нерівності. Зважаючи на це, факторами збільшення добробуту в національній економіці виступають: ріст продуктивності праці, підвищення рівня зайнятості населення, що потребує нагромадження людського та фізичного капіталу та супроводжується ростом пропозиції благ; скорочення доходної нерівності; спрощення операцій на фінансовому ринку, розвиток кредитних, страхових відносин; надання державою якісних суспільних благ.
8. З урахуванням досвіду розбудови «держав добробуту» в розвинутих країнах світу розроблено комплекс напрямів та в рамках кожного з них - завдань державної економічної політики України для підвищення добробуту населення, стимулювання таким чином поведінки економічних агентів з метою забезпечення прискорення економічного зростання в довгостроковій перспективі. Виділено наступні напрями, в порядку їх пріоритетності: 1) підвищення доступності благ, найбільш важливих для покращення якості людського та соціального капіталу; 2) скорочення нерівності населення; 3) підвищення реальних доходів. Визначено завдання в межах даних напрямів: підвищення доступності освітніх і медичних послуг, якісних суспільних благ; зменшення доходної нерівності населення, скорочення тіньового сектору; стимулювання росту пропозиції благ, сприяння підвищенню зайнятості, здійснення соціального захисту населення. В результаті бальної оцінки державної політики підвищення добробуту в Україні визначено важливість кожного з них порівняно з досвідом «держав добробуту».

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Абалкин Л. И. Логика экономического роста. – М.: Інститут экономики РАН. – 2002. – 228 с.- Бібліогр. в подстроч. примеч..
2. Абалкин Л. Назревшие перемены // Вопросы экономики. - 1998. -№6. – C. 4-9.
3. Акопов В., Гаджиев Ю. Национальная и региональная модели благосостояния // Общество и экономика. – 2002. – №6. – C.120-139.
4. Андрианов В. Эволюция основных концепций регулирования экономики (от теории меркантилизма до теории функциональных экономических систем) // Общество и экономика. – 2005. - №4. – С. 3-47.
5. Анишин Е. В. Человеческий капитал как совокупность социально-экономических отношений. Автореферат диссертации ... к.е.н. / РГУ «Госархив печати Чувашии» Минкультуры Чувашии – Чебоксары, 2006.- 24 с.
6. Бальцерович Л. Соціалізм, капіталізм, перетворення / Пер. з англ. під заг. ред. Б. В. Новикова. – Х.: Каравела. 2000. – 415 с.
7. Банковская система (2006) (Аналитический обзор рейтингового агентства "Кредит-Рейтинг"). – Режим доступу:
http://www.credrating.com.ua/ru/file_viewer.html?id=9869ff84412133eaee9a861cc49695b1
8. Бентам И. Введение в основание нравственности и законодательства. – М.: “Российская политическая энциклопедия”, 1998. – 415 с.
9. Бєляєв О.О., Бебело А.С., Комяков О.М. Держава і перехідна економіка: механізм взаємодії: Монографія. – К.:КНЕУ, 2003. – 189 с. –Бібліогр.: с. 189-190.
10. Блауг М. Экономическая мысль в ретроспективе: Пер. с англ. – М.: Акад. нар. хоз-а: “Дело”, 1994. – 687 с.
11. Близнюк В.В. Людський капітал України як фактор економічного зростання // Україна: аспекти праці. – 2003. – №6. – С. 20-24.
12. Близнюк В. Оцінка людського потенціалу економічного зростання в Україні: теорія і практика // Україна: аспекти праці. – 2006. - №5. – С. 30-34
13. Богиня Д. Стимули і антистимули розвитку трудового менталітету в сучасних умовах // Україна: аспекти праці. – 2001. - №4. – С. 3-10.
14. Бочкарева В. К. Интегральный показатель качества жизни // Народонаселение. – 2001.- №3. – С. 102-109.
15. Будкін В.С. Концепції та реалії моделей економічної трансформації постсоціалістичних держав // Стратегія економічного розвитку України. – 2002. - №2(9). – С. 35-43.
16. Бузгалин А. В., Колганов А. И. Сравнительный анализ экономических систем: методология и теория (материалы спецкурса) / /Вестник Московского Университета. Сер. 6, Экономика. - 2002. - №3. – С. 94-113.
17. Валовий внутрішній продукт. – Режим доступу:
http://www.ukrstat.gov.ua
18. Валовий внутрішній продукт за категоріями кінцевого використання. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
19. Васильченко В., Щетиніна Л. Основні проблеми формування середнього класу в Україні // Україна: аспекти праці. – 2006. - №3. – С.31-35
20. Введення в експлуатацію загальної площі житла та кількість збудованих квартир. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
21. Виступ Президента України Віктора Ющенка на засіданні круглого столу «З любов'ю та турботою до дітей». - 2005. – 9 червня. – Режим доступу: http://www.president.gov.ua/news/data/print/935.html
22. Вінод Т. та інші. Якість економічного зростання: Пер. з англ. Д. Дзюб. – К.: Вид-о Соломії Павличко «Основи», 2002. – 350 c.
23. Волобуев Е. Эволюция модели смешанной экономики и бюджетная макростратегия в США // МЭ и МО. – 2001. - №4. – С. 21-29.
24. Всемирная история экономической мысли: в 6 т. / МГУ им. М. В. Ломоносова. – М.: Мысль, 1988. – Т.2: От Смита и Рикардо до Маркса и Энгельса. – 574 с. – Библиогр.: с. 560-566.
25. Гайдуцький А. Масштаби потоків міграційного капіталу в Україну // Вісник НБУ. – 2007. - №10. – С. 11-15.
26. Генеза ринкової економіки: терміни, поняття, персоналії. За наук. ред. Г. І. Башняніна, В. С. Іфтемчука. – К.: „Магнолія плюс”, 2004. – 688 с.
27. Геєць В. Характер перехідних процесів до економіки знань // Економіка України. – 2004. - №4. – С. 4-15.
28. Гнибіденко І. Демографічні аспекти національної безпеки держави // Україна: аспекти праці. – 2007. - №5. – С.11-18
29. Гончаров Ю., Касич А. Науковий потенціал як фактор розвитку інноваційно-інвестиційної системи України // Економіка України. – 2007. - №3. – С. 42-51.
30. Гринберг Р.С., Рубинштейн А.Я. К общей теории социальной экономии. / Труды научного семинара "Неизвестная экономика". Вып.6. - М.: ЦЭМИ РАН, 1998. - 30 с. – Режим доступу: http://www.riocenter.ru.
31. Грішнова О.А. Економіка праці та соціально-трудові відносини: Підручник. – 3-тє вид., випр. і доп. – К.: Т-во «Знання», КОО. – 2007. –559 с.
32. Грішнова О.А. Людський капітал: формування в системі освіти та професійної підготовки. – К.: Т-во «Знання», КОО, 2001. –254 с.
33. Гутник В. Западная Европа: варианты социально – экономической модели. // Общество и экономика. - 2000. - №2. – С. 92-98.
34. Динаміка середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
35. Диференціація життєвого рівня населення. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
36. Довбенко М. Теорема неможливості Ерроу // Економіка України. – 2006. - №11. – С.33-34
37. Долішній М., Козоріз М. Національна економіка в умовах глобалізації // Вісник Національної Академії наук України – 2002. - №3. – Режим доступу до журналу: http://www.lib.nau.edu.ua
38. Доклад о мировом развитии 2004 года. Как повысить эффективность услуг для бедного населения. – Пер. с англ А. А. Блинова. – М.: Издательство «Весь мир», 2004. – 351 с. – Изд. для Всемирного банка.
39. Доугерти К. Введение в эконометрику: Пер. с англ. – М.: ИНФРА, 1999. – 402 с.
40. Доходи та витрати населення. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
41. Економічна енциклопедія: У трьох томах. / С. В. Мочерний (відповідальний редактор) та інші. – К.: Видавничий центр „Академія”, 2000. – Т.1. – 884 с.
42. Єременко В. Трансформаційні процеси у перехідній економіці (зарубіжний досвід і наша практика) // Розбудова держави. – 1998. - №7/8. – С. 64-73.
43. Єрохін Є. Структурна трансформація національної економіки // Економіка України. - 2002. - №10. – С. 49-55.
44. Заклади охорони здоров’я. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
45. Закон України «Про державний бюджет України на 2007 рік» // Режим доступу: zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=489-16
46. Закон України «Про прожитковий мінімум» // Відомості Верховної Ради. – 1999. – №38. – С.348
47. Заславская Т. Соціально - трансформационная структура России // Общество и экономика. – 1999. - №3-4. – С.17-27.
48. Захарченко Є., Захарченко К., Підлубна Є. Вплив соціально-економічних умов життя на сім’ю як соціальний інститут // Економіка України. – 2006. – №9. – С. 26-33.
49. Захворюваність населення. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
50. Заходи щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні / Публікації міністерства закордонних справ. – 2007. – Режим доступу:
http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/publication/content/13591.htm
51. Звіт антимонопольного комітету України за 2006 р. – Режим доступу: http://www.amc.gov.ua/amc/control/uk/publish/article?art_id=62414&cat_id=61944
52. Иванов Ю. О показателях экономического благосостояния // Вопросы экономики. – 2003. - №3. – С. 93-102.
53. Інвестиції в основний капітал. – Режим доступу:
http://www.ukrstat.gov.ua
54. Індекси цін на будівельно-монтажні роботи за типами будівель і споруд. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
55. Інноваційна стратегія українських реформ / А. Гальчинський, В. Геєць, А. Кінах. В. Семиноженко. – К.: Знання України, 2004. – 336с. – Бібліогр.: С.313-326.
56. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег: Пер. с англ. – М., 1978. – 425с.
57. Кисельова О. Бідність в Україні // Політична думка. – 2000. - №3. – С. 3-13.
58. Козак Ю. Г. Критика маржиналистских трактовок социализма. – Одесса: Вища школа. Головное изд-во, 1988. – 173 с. – Библиогр.: с. 164-174.
59. Краснов Ю. Стратегія ефективної зайнятості населення // Україна: аспекти праці. - 2004. - № 4. - С. 3-8.
60. Крищенко К. Формування доходів населення в умовах економічного зростання // Україна: аспекти праці. – 2006. - №8. – С.38-42
61. Куценко В.І., Євтушенко Г.І. Людський капітал як фактор соціального захисту населення: проблеми зміцнення // Зайнятість та ринок праці: Міжвідомчий науковий збірник. – 1999. - №10. – С.136-145
62. Кушлин В.И. Траектории экономических трансформаций // В. И. Кушлин. – М.: ЗАО „Издательство „Экономика”, 2004. – 310 с. – Библиогр.: с. 299-303 и в подстрочн. примеч..
63. Кушнір І.В. Обґрунтування розміру мінімальної зарплатні з урахуванням рівня харчування населення // Економіка АПК. – 2005. – №4. – С. 120-122.
64. Лайко П.А., Бабієнко М. Ф., Бузовський Є. А. Безпека харчування – запорука здоров’я // Економіка АПК. – 2005. - №4. – С. 16-22.
65. Лібанова Е. Складові добробуту і бідності // Соціальний захист. – 2004. - №5. – С. 38-42
66. Людський розвиток регіонів України: аналіз та прогноз (колективна монографія) / За ред. Е. М. Лібанової. – К.: Ін.-т демографії та соціальних досліджень НАН України, 2007. – 328 с.- Библиогр.: с. 303 – 311.
67. Малий І.Й. Держава і ринок: філософія взаємодії: Монографія / І. Й. Малий, М.І. Диба, М.К. Галабурда; За заг. та наук. ред. І.Й. Малого. – К.: КНЕУ. - 2005. – 357 с. – Бібліогр. в кінці розд.
68. Малий І.Й. Теорія розподілу суспільного продукту. Монографія / Київ. нац. екон. ун-т.: – К. КНЕУ, 2000. – 248 с. – Бібліогр. в підрядк. прим..
69. Мандибура В.О. Рівень життя населення та механізми його регулювання. Автореферат дис. д.е.н. / НАН України. Ін-т економіки. – К., 1999. – 36 с.
70. Мандибура В.О. Розвиток системи захисту прав споживачів як умова зростання якості життя населення України // Україна: аспекти праці. – 2007. - №8. – С. 3-9.
71. Маркс К. Заработная плата, цена и прибыль. Собрание сочинений. - М.: Государственное издательство политической литературы, 1960 г. - Т. 16. – 830 с.
72. Маршалл А. Принципы экономической науки: В 3т.: Пер. с англ. - М.: Прогресс, 1993. – Т.1. – 415 с.
73. Михайленко О. Роль внутрішнього ринку у соціально-економічному розвитку країни // Економіка України. - 2002. - №10. – С. 37-42.
74. Можина В. А. Распределительные отношения: доходы и потребление населения (из научного наследия) / Под. общ. ред. Н. М. Римашевской – М.: Ин-т соц.-экон. проблем народонаселення Рос. Акад. Наук. – 2001. – 304 с.
75. Мочерний С., Устинко О. Людина та закони її розвитку // Економіка України. – 2004. - №10. – С. 17-26.
76. Мочерний С., Устинко О. Предмет економічної теорії // Економіка України. – 2003. - №10. – С. 4-10.
77. Народное благосостояние: Тенденции и перспективы / Отв. ред. Н. М. Римашевская, Л. А. Оников. – М.: Наука, 1992. – 255с.
78. Населення. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
79. Наявність в домогосподарствах окремих товарів тривалого користування. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
80. Некипелов А. Уровень общественного благосостояния: подходы к оценке // Российский экономический журнал. – 2004. - № 7. – С. 37-41.
81. Новік В. Міграція та економічна безпека країни // Управління сучасним містом. - 2004. - №10-12. – С. 22-26.
82. Нуреев Т. Теории развития: дискуссия о внешних факторах становления рыночной экономики (наоклассические модели и их леворадикальная критика) // Вопросы экономики. - 2000. - №7. – С. 141-156.
83. Овчарова Л., Турунцев Е., Корчагина И. Бедность: где порог? // Вопросы экономики. – 1998. - №2. – С. 61-72.
84. Освіта. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
85. Основні показники охорони атмосферного повітря та поводження з небезпечними відходами. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
86. Осовий Г. Питання реформи оплати праці в Україні в контексті реалізації плану дій щодо євроінтеграції // Україна: аспекти праці. - 2005.-№3. – С. 3-11.
87. Панорама экономической мысли конца ХХ ст.: в.2 т. / Под ред. Д. Гринуэя, М. Блини, И. Стюарта: Пер. с англ. В. С. Автономова, С. А.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.