У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ РЕГУЛЮВАННЯ ЗМІН ФОРМ ВЛАСНОСТІ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Количество страниц 217
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21078.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ЗМІН ФОРМ ВЛАСНОСТІ І ГОСПОДАРЮВАННЯ 11
1.1. Приватизація в системі державного регулювання економіки 11
1.2. Аналіз досвіду та стратегічних орієнтирів приватизації та реформування власності 36
1.3. Аналіз чинників регулювання змін форм власності в економіці 50
Висновки до першого розділу 72
РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ СТАНУ ТА ПЕРЕДУМОВ РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ В ЕКОНОМІЦІ
УКРАЇНИ 75
2.1. Дослідження показників зміни форми власності в Україні 75
2.2. Аналіз регіональних аспектів реформування власності в Україні 93
2.3. Аналіз ефективності процесів управління та реформування державної власності 108
Висновки до другого розділу 122
РОЗДІЛ 3. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ РЕГУЛЮВАННЯ ЗМІН ФОРМ ВЛАСНОСТІ 124
3.1. Моделювання процесів приватизації в Україні 124
3.2. Оцінка впливу процесу регулювання змін форм власності на формування доданої вартості 135
3.3. Реалізація та орієнтири функціонування механізму реформування відносин власності 141
3.4. Розроблення методології реструктуризації підприємств пріоритетних галузей народного господарства 149
Висновки до третього розділу 161
ВИСНОВКИ 165
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 173
Додаток А Коефіцієнти еластичності по регіонах України 194
Додаток Б Синергічність впливу процесів реформування власності в регіонах України на формування доданої вартості 195
Додаток В Довідки про впровадження 208




ВСТУП

Актуальність теми дослідження. Розвиток економічних відносин і багатовекторність процесів економічного розвитку суспільства посилюють вимоги до майнової структури національного господарства. Зміна еконо-мічних тенденцій в умовах світової фінансово-економічної кризи оголила проблеми, що існують у суспільстві, загострила протиріччя, які визнача-ються розподілом власності. Потреба негайного прискорення структурних змін, переосмислення пріоритетів щодо значущості окремих галузей наці-ональної економіки та становлення ефективного інституту власності поси-люється відсутністю адекватного нормативно-правового поля перерозподі-лу власності та тіньовими проявами в цій сфері.
Масштабні зміни, які мають відбуватися в Україні, вказують на те, що структурна перебудова, створення адекватного ринкового середовища, формування ринкових структур та інститутів у різних формах повинні сприяти становленню і зміцненню національної економіки. У контексті цього вагоме місце належить реформуванню форм власності та господарювання.
Регулювання змін форм власності в економічній системі характери-зується великим розмаїттям підходів і протиріччям інтересів. За останні роки мали місце спроби закладення до основ цього процесу різних прин-ципів та орієнтирів: соціальної справедливості, структурного реформуван-ня, домінування олігархічних інтересів, політичних, фіскальних тощо. Нині процес реформування власності істотно уповільнився. Його ефективність є недостатньою. Відчутна нестача методичного інструментарію, що дозволяв би визначити пріоритетні напрямки реформування власності, які б створювали умови для економічного зростання. Саме тому у роботі здій-снено спробу критичного переосмислення методології реформування від-носин власності в контексті формування якісно нових умов економічного розвитку.
Пошук оптимальних механізмів управління процесом змін форм гос-подарювання є предметом дослідження провідних учених, практиків і представників владних структур. Серед вітчизняних учених проблемами структурних трансформацій економіки займались Л.А. Антоненко, В.П. Бабич, В.Ф.Бесєдін, А.С. Гальчинський, В.М. Геєць, Б.М.Данилишин, В.Л. Дикань, М.М. Єрмошенко, С.В.Мочерний, О.Д Рябченко, В.О. Ули-біна, Я.Б. Усенко, В.І.Чижова, М.В. Чечетов, О.Ю. Чубукова, А.А. Чухно, М.М. Шкільняк та ін. Значний внесок у вивченні цієї проблеми в науці здійснили зарубіжні вчені Л. Абалкін, А. Акерлоф, Д. Бір, П. Друкер, Ер-нандо де Сото, В. Горфінкель, Я. Корнаі, Р. Коуз, В. Рутгайзер, О. Радигін, Дж. Стігліц, Дж. Сорос, Й. Шумпетер та ін.
Вищевказані автори дослідили достатньо широкий спектр проблем економічного розвитку, тенденції та перспективи економічних перетворень, зокрема еволюцію економічних систем у контексті можливостей і меж централізованого регулювання відносин власності.
Проте, незважаючи на досить велику кількість наукових робіт вітчи-зняних і закордонних учених з проблеми дослідження, варто зазначити, що в українській практиці залишаються недостатньо вивченими питання управління процесом регулювання змін форм господарювання в ринкових умовах, зокрема на рівні регіону.
Саме недостатній рівень вирішення наукової проблеми в цілому і не-обхідність обґрунтування практичних рекомендацій щодо окремих її аспе-ктів визначили вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. У ди-сертаційній роботі висвітлені результати наукових досліджень, проведених автором у процесі виконання науково-дослідних робіт кафедри маркетингу і підприємництва Вищого навчального закладу «Національна академія управління», зокрема науково-дослідницької роботи: «Дослідження проце-сів впливу реформування форм власності і господарювання» (номер дер-жавної реєстрації 0105U003603).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є обґрунтування концептуальних основ, інструментарію та механізму управління процесом реформування власності на принципах стимулювання економічного розвитку. Як база інструментальних рішень обґрунтовано методичні основи регулювання приватизаційних процесів, узгоджені з пріоритетами економічного розвитку територій.
Для досягнення цієї мети в дисертації вирішені такі завдання:
 розглянуто та удосконалено методологічні засади реформування власності на різних рівнях економіки в частині обґрунтування протиріч концепції приватизації та практики реформування форм власності в Україні;
 узагальнено зарубіжний досвід реформування власності й уточне-но проблемно-цільові орієнтири та стратегічні пріоритети регулювання ві-дносин власності в Україні;
 проаналізовано чинники розвитку процесів реформування власно-сті, визначено ключові проблеми і ризики розвитку цих процесів;
 досліджено особливості сучасного стану приватизаційних процесів з позицій активізації інструментів формування умов економічного зро-стання;
 визначено систему активізації процесів реформування власності з огляду на найбільш впливові чинники регулювання підвищення їх ефекти-вності;
 обґрунтовано концептуальний підхід та організаційні засади ме-ханізму регулювання власності, адекватні сучасному стану національної економіки;
 запропоновано методичний інструментарій реформування відно-син власності в сучасних умовах.
Об’єктом дослідження є процеси регулювання змін форм власності в економіці України.
Предметом дослідження є організаційні та методологічні засади, а також інструментарій управління процесом реформування форм власності у їх взаємозв’язку, взаємозалежності та розвитку.
Методи дослідження. Методичною основою дисертації є загально-наукові методи пізнання, концептуальні положення теорії ринкової еконо-міки, методи комплексного та системного аналізу, а саме: абстрактно-логічний метод, що використано для розроблення концептуальних засад удосконалення процесу здійснення приватизації; метод аналізу та синтезу – для вивчення та узагальнення статистичної бази даних на різних рівнях управління; методи історичний і формалізації - для вивчення еволюції процесу приватизації, виявлення переваг і недоліків; метод структурно-функціональних оцінок - використовується у другому розділі для оцінки структурних характеристик відносин власності в національній економіці; метод аналогії та математичний інструментарій багатовимірного аналізу схожості, а також картографічний метод - для побудови й обґрунтування картосхем впливу реформування форм власності на додану вартість, за-пропонованих у третьому розділі; методи аналітичного групування, еконо-міко-математичні методи та методи оптимізації використано в процесі об-робки масиву даних для оцінки кореляційної залежності та прогнозування.
Для досягнення мети дисертації використано широкий спектр підхо-дів та методів: абстрактно-логічний, аналізу та синтезу, історичний, фор-малізації структурно-функціональних оцінок, аналогії, системного аналізу, статистичний, аналітичного групування, економіко-математичні. У роботі використано окремі спеціальні прийоми та процедури аналітичних дослі-джень.
Теоретичну та інформаційну базу дослідження склали фундамента-льні положення світової економічної науки, наукові підходи й досягнення сучасних зарубіжних і вітчизняних економістів, дослідження провідних фахівців, присвячені проблемам економіки та управління національним го-сподарством. У роботі використана інформація офіційних установ та ві-домств, а також їх регіональних підрозділів, результати власних авторських досліджень.
Наукова новизна дисертаційного дослідження полягає у формуванні та обґрунтуванні елементів концептуального підходу до управління процесами регулювання змін форм власності, який відповідає запитам та орієнтований на процеси стимулювання економічного розвитку України.
Найбільш суттєвими науковими результатами, отриманими особисто дисертантом, є такі:
вперше:
запропоновано концептуальний підхід до регулювання приватиза-ційних процесів в Україні, що характеризує взаємозв’язки в системі «при-ватизація – розвиток економіки регіону – загальнодержавний розвиток» і дозволяє якісно по-новому підійти до побудови механізму та реалізації стратегічних напрямків змін форм власності;
удосконалено:
підходи до розуміння сучасної тектоніки приватизаційних процесів, цільові орієнтири реформування власності на різних рівнях економіки, зо-крема, показано пріоритетність забезпечення критеріїв економічної ефек-тивності на регіональному та загальнонаціональному рівні (замість крите-ріїв реформування структури власності, фіскальних та політичних) у меха-нізмі реалізації структурних змін;
обґрунтування концептуальних основ та відповідного інструментарію підвищення ефективності процесів реформування власності, адекватних сучасному етапу розвитку економіки, що спираються на проектну ме-тодологію та орієнтовані на забезпечення виконання державою функції ефективного власника;
дістало подальшого розвитку:
систематизація чинників та умов приватизації: переглянуто значення та пріоритетність чинників визначення необхідності реформування влас-ності; уточнено шляхи подальшого удосконалення механізму управління державною власністю;
на основі узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду уточнено домінанти регулювання розвитку процесів реформування власності, зо-крема, механізми цілепокладання вимог зростання національної економіки та розвитку виробництва, стимулювання інноваційного розвитку, поєднан-ня процесів реформування власності з оновленням та залученням нових технологій, що забезпечить ефективність цих процесів.
Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає в удосконаленні сучасної практики регулювання змін форм господарювання, використанні теоретичних і методичних узагальнень і висновків дисерта-ційної роботи для побудови ефективної системи державного регулювання змінами як форм власності, так і форм господарювання в умовах ринкової трансформації економіки України.
Практичні розробки науково-методичних основ управління процесом регулювання змін форм господарювання, впроваджені протягом 2004-2008 рр. на підприємствах різних галузей економіки, використані у практичній діяльності органів регіональної влади та управління, що підтверджено відповідними довідками. Результати наукових досліджень використовуються в навчальному процесі Української державної академії залізничного транспорту.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійним завершеним дослідженням. Наукові положення, розробки, результати, ви-сновки і рекомендації, що виносяться на захист, одержані автором самос-тійно. Особистий внесок у працях, що опубліковані у співавторстві, наве-дено окремо у списку публікацій.
Апробація результатів дисертаційного дослідження. Основні по-ложення результатів наукових розробок і досліджень автора з теми дисер-тації апробовані та отримали позитивну оцінку на міжнародних і всеукра-їнських науково-практичних конференціях. Основні з них: Міжнародна науково-практична конференція «Развитие учета и аудита как основы ин-формационно-аналитической системы предприятия» (м. Харків, 2005 р.); XIV Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні техноло-гії: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я» (м. Харків, 2006 р.); Між-народна науково-практична конференція «Экономика строительной отрас-ли на пути ее интеграции к синергетическим системам» (м. Харків, 2006 р.); Третя Науково-практична міжнародна конференція «Проблеми міжна-родних транспортних коридорів та єдиної транспортної системи України» (смт Коктебель, 2007 р.); Четверта Науково-практична міжнародна конфе-ренція «Проблеми міжнародних транспортних коридорів та єдиної транс-портної системи України» (смт Коктебель, 2008 р.).
Публікації. Основні положення та висновки дисертації викладені в 16 наукових працях, зокрема 4 монографіях, 8 статтях, опублікованих у фахових наукових виданнях, з яких 7 одноосібних, і 4 тезах доповідей у матеріалах конференцій. Особисто автору належить 4,2 друк.арк.
Список литературы ВИСНОВКИ
В дисертаційному дослідженні висвітлено організаційно-економічний механізм управління процесом регулювання змін форм господарювання. При цьому окреслено методологію реструктуризації підприємств пріоритетних галузей народного господарства України та визначено особливості сучасного стану управління процесом регулювання змін форм господарювання на підприємствах провідних галузей і перспективи їх по-дальшого розвитку.
Проведене дослідження процесів регулювання змін форм власності в економіці України дозволяє сформувати такі висновки:
1. На сьогоднішній день основними цілями приватизації продовжу-ють залишатися забезпечення структурних змін у економіці, наповнення бюджету та підвищення ефективності функціонування підприємств. Су-часний стан розвитку процесів регулювання змін форм власності та госпо-дарювання в економіці України через кризовий стан, в якому перебувають підприємства державного сектора економіки, характеризується розвитком процесів позаприватизаційного відчуження об’єктів державної власності. У зв’язку з цим, як показали результати дослідження, виникає нагальна потреба змінювати підходи до реформування державного сектора економі-ки, посилення його ролі в розвитку економіки в цілому.
2. Пріоритетними напрямками діяльності щодо управління і госпо-дарювання в економіці України є:
- забезпечення ефективного використання державного майна, запро-вадження прозорого та ефективного механізму реалізації державою своїх прав власника та підвищення якості управління державним майном;
- забезпечення наповнення Державного бюджету за рахунок підви-щення ефективності використання державного майна та управління об’єктами державної власності у вигляді дивідендів на державні акції та корпоративні права, орендної плати та інших надходжень від використання державного майна;
- застосування конкурентних засад при приватизації державного майна та продажу об’єктів приватизації разом із елементами ділянками;
- створення привабливого інвестиційного клімату в державі;
- вихід на світовий фондовий ринок і сприяння розвитку ліквідного, прозорого фондового ринку в державі;
- законодавче врегулювання питань управління, використання і роз-порядження державним майном, його приватизації, створення надійної си-стеми протидії відчуженню державного майна та корпоративних прав поза процесами приватизації;
- підвищення ефективності державного сектора економіки через оп-тимізацію структури його активів;
- врахування гармонійного співвідношення державної і недержавної форм власності та господарювання у національній економіці;
- комплексна оцінка сучасного стану управління процесом регулю-вання змін форм господарювання у контексті стратегічного планування і на цих засадах встановлення необхідності отримання синергетичного ефекту;
- визначення перспективних шляхів і методів адаптації зарубіжного досвіду управління процесом приватизації в аспекті регулювання змін форм господарювання в економіці України;
- розробка методології реструктуризації підприємств пріоритетних галузей народного господарства України;
- виокремлення основних складових управління процесу регулюван-ня змін форм господарювання;
- прийняття ефективних інвестиційних рішень у процесі змін форм власності та господарювання.
3. Головним завданням перехідного періоду є приведення у відпові-дність відносин влади та власності, де сформульована дефініція розкриває зовнішні умови розвитку гармонійного співвідношення державної та не-державної форм власності в національній економіці і на цій основі з’ясувати їх роль у забезпеченні подальшого розвитку нашої держави. Регулювання зміни форм власності і господарювання, що ґрунтується на наукових засадах, потребує поглибленого вивчення приватизаційних механізмів на всіх рівнях економічної діяльності: на рівні держави в цілому (перший рівень), на рівні галузей та конкретних промислових комплексів (другий рівень) і, звичайно, на рівні конкретних підприємств (третій рівень).
4. Практична цінність і значення результатів дисертаційного дослі-дження полягає у тому, що проведена комплексна оцінка сучасного стану управління процесом регулювання змін форм господарювання у контексті стратегічного планування встановила неефективність застосування діючих моделей державного регулювання цим процесом через відсутність належ-ного взаємозв’язку суб’єктів і об’єктів державного регулювання виробни-чої та господарської діяльності підприємств та організаційно-економічного механізму «зворотної дії» при здійсненні впливових заходів, незначний рі-вень саморегулюючої діяльності самих об’єктів, підвищення власне дер-жавного впливу по відношенню до об’єктів. Врахування цих чинників до-зволило встановити необхідність отримання синергетичного ефекту і най-повніше визначити принципи, методи та механізм державного регулювання змін форм власності і господарювання в економіці України.
5. Поступово процес приватизації стає науково обґрунтованим і ада-птованим до умов української економіки, та не зважаючи на це, уповіль-нюється протягом останніх трьох років. В основному, світова фінансова та внутрішня політична кризи спричинили такий значний спад темпів прива-тизації. Якщо внутрішньополітична криза в країні, яка в тому числі сильно впливає на внутрішній фондовий ринок і на імідж України за кордоном, затягнеться, то в наступному році спостерігатиметься ще більший спад у приватизаційних процесах. Враховуючи ситуацію на міжнародних фондо-вих ринках і уповільнення процесу приватизації, на даному етапі державі варто звернути увагу на ефективне управління своєю власністю та на збі-льшення дохідності від неї.
6. Основними принципами приватизаційної політики мають бути: ві-дкрите й зрозуміле формулювання стратегії приватизації у загальному кон-тексті стратегії розвитку економіки України, забезпечення прозорості та аргументованості політичних рішень щодо приватизації ключових підпри-ємств національної економіки, відкрита системна протидія будь-яким спо-собам тіньового відчуження об’єктів державної власності, забезпечення прозорості процесів приватизації та їх системного моніторингу.
Державна програма приватизації державних підприємств України складена так, що відбиває у підприємств бажання скористатись одним з найважливіших способів приватизації - через власність працівників. Досвід українських, а також американських підприємств кінця 80-х та початку 90-х років показує, що підприємства і компанії, які знаходяться у власності працівників, більш ефективні та прибуткові, ніж аналогічні, які використо-вують інші форми власності.
7. Основні досліджені проблеми, ризики, принципи та напрямки стратегічного розвитку приватизації дозволили сформувати систему пере-ваг та загроз для різних видів приватизації. В результаті проведеного дос-лідження встановлено основні умови забезпечення ефективної системи управління процесом регулювання змін форм господарювання, що перед-бачають створення нормативно-правової бази та ринкової інфраструктури з урахуванням перспективних шляхів, форм і методів адаптації зарубіжного досвіду управління процесом приватизації в аспекті регулювання цих змін в економіці України в цілому.
8. Узагальнення теоретичних основ регулювання змін форм власності і господарювання дало змогу дійти авторського висновку, що на сьогод-нішній день малу приватизацію можна вважати успішно завершеною. Що стосується великої приватизації, то її здійснення має відбуватися на ринко-вих принципах, які передбачають доцільність продажу державою об’єктів не з метою позбутися проблем та збільшити надходження до бюджету, а винятково на принципах ефективного власника та господаря, що з позицій загальнодержавних інтересів визначаються у критерії максимізації отри-мання економічного (або конкретного соціального) ефекту за умови зміни форми власності. Таким чином, в умовах обмеженості інвестицій та дефі-циту інвестиційної привабливості окремих секторів доцільною буде акти-візація державою функції підвищення ефективності управління активами за рахунок формування відповідної функціонально організаційної структури на базі існуючих державних інститутів.
9. Проведене дослідження чинників та передумов реформування державної власності в економіці України дозволило виявити недостатній рівень економічної ефективності не тільки державного управління власніс-тю, а й процесів реформування власності взагалі. Аналіз засвідчив невід-повідність процесів реформування власності потребам стратегії економіч-ного розвитку держави та регіонів. Завершальний процес приватизації в Україні потребує перегляду основних її орієнтирів і перехід на ринкові принципи, що базуються на загальних засадах економічної ефективності. Такий підхід буде запорукою збільшення прибутковості державного секто-ра економіки та забезпечить об’єктивність механізмів управління держав-ною власністю.
10. Аналіз динаміки обсягів бюджетних надходжень засвідчив, що приватизація поступово втрачає свою фіскальну функцію і переходить до розряду другорядних чинників формування доходної бази Державного бю-джету. Аналіз структурних пропорцій засвідчив, що на сьогоднішній день проблема реформування структури власності в економіці втратила свою гостроту, і тому зростає значимість підвищення ефективності процесів ре-формування власності та домінування в них суто ринкових інтересів. Дос-лідження орієнтації приватизаційних процесів в Україні показало, що вони недостатньо орієнтовані не тільки на реальне забезпечення умов нарощу-вання обсягів виробництва доданої вартості, а й не виконують стимулюю-чої ролі в частині рушійного чинника розвитку фінансової інфраструктури, зокрема фондового ринку, оскільки замикаються в системі підрозділів Фо-нду державного майна.
11. Аналіз регіональних особливостей процесів реформування влас-ності показав недостатність взаємодії і узгодження інтересів приватизацій-ного процесу на регіональному рівні. Таким чином, можна стверджувати, що суб’єкти приватизаційного процесу на регіональному рівні фактично ізольовані від нього та можуть стати його учасниками переважно як поку-пці. При цьому, на думку автора, недостатньо враховані стратегічні інте-реси розвитку регіонів у контексті приватизаційних перетворень.
12. Аналіз показав, що прибутковість державного сектора економіки не відповідає вимогам ринкового господарювання і є значно нижчою за аналогічні показники реального сектора. Тому визначальним напрямком підвищення ефективності приватизаційних процесів є забезпечення вико-нання державою функцій ефективного власника шляхом створення підроз-ділів, які б протягом декількох років забезпечували реінжинірингові функ-ції на державних підприємствах, що підлягають приватизації, та забезпе-чували, у разі підтвердження необхідності продажу, ринкову ефективність приватизації. Запровадження подібних підрозділів забезпечить ефективність виконання державою функцій ефективного власника, істотно посилить державний апарат ефективними управлінськими кадрами та підвищить дієвість механізму програмно-цільового управління і виконання комплексу програм розвитку держави та конкретного регіону.
13. Системне реформування власності потребує обґрунтування єди-ної платформи, що б забезпечувала найбільш ефективний рівень зв’язку в системі реформа власності – створення доданої вартості. Крітеріє- та ціле-покладання в межах такої платформи має орієнтуватися на територіально-просторову інтеграцію складових зростання доданої вартості. На думку ав-тора, втіленням такої інтеграції можуть бути розрахункові оцінки міжрегі-ональних відмінностей розвитку та впливу процесів реформування власно-сті на формування доданої вартості території. Проведений аналіз і розра-хунки показали, що найвище значення показників зростання доданої вар-тості регіону від приватизації спостерігається для м. Києва та для АР Крим. Що є свідченням найбільшої залежності зростання доданої вартості, яка виробляється у цих регіонах від інтенсивності приватизаційних процесів. Це може пояснюватися найбільшою інвестиційною привабливістю означених регіонів, оскільки Київ є центром ділової активності країни, а Крим є найпривабливішим регіоном за рахунок наявності значного рекреа-ційного потенціалу та домінування в ньому приватизації об’єктів соціально-культурного та побутового призначення. Значно менші показники шви-дкості приватизації в інших регіонах свідчать про загальну проблемність реформування державної власності через її невисоку ефективність, а від-повідно і інвестиційну привабливість та наявність значного кола проблем, пов’язаних з реформуванням власності та реформуванням діяльності.
14. Для обґрунтування напрямків підвищення ефективності привати-зації в Україні побудовано карту відхилення векторів приватизаційного зростання регіонів України, що характеризують синергічність впливу про-цесів реформування власності в регіонах України на формування доданої вартості. А оскільки регіон є відкритою системою і на ефективність функ-ціонування його господарського механізму чинять істотний вплив зовнішні фактори, то для оцінки міжрегіональних синергетичних зв’язків були по-будовані картосхеми взаємного впливу для кожного з регіонів України. Пропоновані картосхеми аналізу інтенсивності та синергічності впливу приватизаційної активності за регіонами України на рівень створення до-даної вартості можуть бути покладені в основу регуляторної моделі моні-торингу процесів реформування власності та оцінки якості їх впливу на ре-зультативність функціонування економіки. Використання аналогічних кар-тосхем може бути корисним при оцінці взаємозв’язків категорій «привати-зація-розвиток економіки регіону – загальноекономічний розвиток».
16. Чинником, що визначає недостатню ефективність процесів рефо-рмування власності, є недосконалість організаційно-економічної моделі приватизації та майже повна відсутність системного аналізу і моніторингу пріоритетів приватизації, що б враховував пріоритетність регіонального економічного розвитку, а не тимчасових кон’юнктурних та тіньових інте-ресів. Пропонований механізм дозволить істотно підвищити ефективність моделі приватизації та зробить її чинником підвищення ефективності фун-кціонування вітчизняної економіки. Крім того, буде забезпечено істотне підвищення ефективності системи стратегічного управління на всіх рівнях управління державою, орієнтирів його функціонування. Важливим елемен-том пропонованого механізму є визначена система пріоритетних заходів з реалізації структурних реформ в умовах України. В короткотерміновій пе-рспективі Україні потрібно затвердити довгострокову прозору стратегію приватизації, що керуватиметься не потребами бюджету, а цілями підви-щення ефективності. Це може передбачати встановлення пріоритету для великих збиткових підприємств з відносною низькою ринковою вартістю, поступаючись фіскальними цілями. Це може також передбачати привер-нення уваги до прямих іноземних інвестицій до продажу підприємств у на-укоємних галузях, оскільки технологічний прогрес і запровадження інно-вацій вважаються важливими на шкоду іншим неекономічним цілям.
Наведені в дослідженні цифри та факти вказують, що нові науково обґрунтовані результати в сукупності вирішують конкретне наукове за-вдання стосовно управління процесом регулювання змін форм господарю-вання в економіці України.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Закон України «Про Державну програму приватизації» від 18.05.2000 р. № 1723-ІІІ.
2. Закон України «Про приватизацію державного майна» від 19.02.1997 р. № 89/97-ВР.
3. Закон України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.06 № 489-V.
4. Абалкин Л. И. Что такое хозяйственный механизм?/ Абалкин Л.И. — М.: Мысль, 1980. — 80 с.
5. Агапова И. И. История экономической мысли: Курс лекций / Ага-пова И.И. — М.: ТАНДЕМ, 1998. — 248 c.
6. Акофф Росс. Планирование японского управления / Акофф Росс — М.: Прогресс, 1985.
7. Акціонування в машинобудівному комплексі України / [Рябчен-ко О.Д., Савченко О.В., Панченко Н.Г. та ін.]. — Х.: Основа, 1999. — 43 с.
8. Алле М. Экономика как наука / Алле М.; [ пер. с фр.]. — М. : Изд. цент. Рос. гос. гуманит. ун-та, 1995.
9. Аналітична довідка про роботу Фонду державного майна України та хід виконання Державної програми приватизації у І півріччі 2008 року // http ://www.spfu.gov.ua/ukr.
10. Аналітичні матеріали Фонду державного майна України // http ://www.spfu.gov.ua/ukr.
11. Архипов Р. Антимонопольное регулирование и приватизация / Р. Архипов // Вопросы экономики. — 1993. — № 10.
12. Базилевич В. Формування конкурентного середовища у транзи-тивній економіці: Проблеми, тенденції, протиріччя / В. Базидевич // Кон-куренція. Вісник АМКУ. — 2003. — № 2. — С. 24—28.
13. Бакланова Е. Г. Место приватизации в становлении рыночной экономики Украины / Е.Г. Бакланова // Формування ринкових відносин та проблеми їх відображення в курсах економічних дисциплін. Ч. 1. — Одесса : ІРЕНТ, 1997. — С. 48—52.
14. Беднарски М. Социальные аспекты преобразования собственно-сти / М. Беднарски // Вопросы экономики. — 1993. — № 4.
15. Бєловол В. В Кошторисна справа та оцінка вартості об'єктів приватизації : навч. посібник / В. В. Бєловол, І. А. Височин. — Суми: До-вкілля, 2004. — 436 с.
16. Блауг М. Економічна теорія в ретроспективі / Блауг М.; [пер. з англ. І. Дзюб]. — К. : Основи, 2001. — 670 с.
17. Богиня Д. Приватизация: Цели, направления, проблемы / Д. Богиня, Г. Волынский // Экономика Украины. — 1995. — № 33. — С. 3—12.
18. Большой экономический словарь / [под ред. А. Н. Азрилияна]. — М. : Институт новой экономики, 2002. — 864 с.
19. Борзова А. Приватизация в Словакии / А. Борзова // Вопросы экономики. — 1994. — № 6.
20. Борисов Е. Ф. Экономическая теория / Борисов Е.Ф. — М.: Юрист, 1999. — 568 с.
21. Боровецький Р. Реструктуризація як фактор успіху підприємства в добу глобалізації=Restrukturyzacja Jako Czynnik Sukcesu Przedsiebiorstwa W Dobie Globalizacji / R. Borowiecki — Тернопіль: ТІСІТ, 2007. — 70 с.
22. Будаговська С. Мікроекономіка та макроекономіка: підруч. [для студ. екон. спец. закл. освіти] / С. Будаговська, О. Кілієвич. — К. : Основа, 1998.
23. Буньков М. Отношения собственности: Эволюция, а не смена / М. Буньков // Экономист. — 1996. — № 4.
24. Бурмака Н. Украине нужен корпоративный кодекс / Н. Бурмака // Деловая столица. — 2003. — № 16. : http ://www.com.ua.dsnewes.
25. Валентей С. Д. Развитие общества в теории социальных альтер-натив / Валентей С.Д. — М.: ИЭ РАН, 1994.
26. Велика приватизація в Україні: Можливості і проблеми: Матері-али круглого столу (Київ, 26 березня 1996 року) // Економічний часопис. – 1996. – № 3. : http ://soskin.info.
27. Венецкий И. Г. Теория вероятностей и математическая стати-стика / И. Г. Венецкий, Г. С. Кильдишев. — М. : Статистика, 1975. —240 с.
28. Вергелес Т. Приватизаційний процес в Україні: Розвиток, про-блеми і перспективи / Т. Вергелес // Економічні реформи сьогодні. Спеціальний випуск. — 1998. — [Цит. 2001, 10 квітня].: http ://www.ucipr.kiev.ua.
29. Вернадский И. Очеркъ истории политической экономии / Вер-надський И. — СПб., 1858. — 224 с.
30. Виссема Х. Менеджмент в подразделениях фирмы (предприни-мательство и координация в децентрализированной компании) / Виссема Х. ; [пер. с англ.]. — М. : ИНФРА, 1996.
31. Вишня Г. Альтернативная энергетика: Иллюзии и возможности / Г. Вишня, В. Денисенко // Финансовая Украина. — 1996.— № 31 (141) — С. 4.
32. Волков А.М. Швеция: Социально-экономическая модель: спра-вочник / Волков А.М. — М. : Мысль, 1991. — С. 60.
33. Воронов Ю. П. Правила важнее прав. Нобелевские лауреаты по экономике 2004 г. / Ю.П. Воронов // ЭКО. – 2005.– № 1.: http ://www.rscip.ru/base/A3218812-8576706.html\kerning0.
34. Гальчинський А. С. Глобальні трансформації: Концептуальні альтернативи : Методологічні аспекти / Гальчинський А.С. — К. : Либідь, 2006. — 310 с.
35. Геєць В. М. Економіка України: Підсумки перетворень та пер-спективи зростання / [Геєць В.М., Александрова В.П., Барановський О.І. та ін.].; за ред. В. М. Геєць. — К. : Форт, 2000. — 422 с.
36. Глушок Т. И. НАТО и проблемы Украины / Т.И. Глушок // Вес-тник Международного университета (г. Харьков). — 1999. — Т. 2, № 2. — С. 14—15.
37. Глущенко С. В. Корпоративне управління в країнах перехідної економіки / С.В. Глущенко // Актуальні проблеми економіки. —2004. — №8 (38). —С. 150—158.
38. Голиков В. Приватизация как фактор перехода Украины к ры-ночной экономике / В. Голиков // Экономика Украины. — 1996. — № 8. — С. 16—23.
39. Горфинкель В. Я. Акционерные формы хозяйствования / Горфи-нкель В.Я. — М. : Знание, 1991. — 64 с.
40. Государственная собственность в развитых капиталистических странах в 80-е годы: Курс на приватизацию и создание смешанных пред-приятий. — М., 1988. — 187 с.
41. Григоренко Є. М. Приватизація в Україні: Досягнення і недоліки /Є.М. Григоренко // ДІБ «Про приватизацію». — 2000. — № 6. — С. 2—4.
42. Губанов С. Эволюция отношений собственности: Форма-содержание / С. Губанів // Экономист. — 1997. — № 2.
43. Давимука С. Теоретико-методологічні аспекти приватизації і механізми її реалізації в Україні / Давимука С. — Львів, 1998. — 399 с.
44. Данилишин Б. М. Рентна політика в Україні / Б. М. Данилишин, В. С. Міщенко. — К. : Нічлава, 2004. — 68 с.
45. Дерябина М. Приватизация в постсоциалистическую эру / М. Дерябина // Мировая экономика и международные отношения. — 1992. — №8 — 9. — С. 41—45.
46. Долан Э. Д. Микроэкономика / Э.Д. Долан, Д.Е. Линдсей ; [пер. с англ.]. — СПб. : Литера плюс, 1997.
47. Дорогунцов С.І. Економіко-правові і екологічні засади привати-зації потенційно небезпечних підприємств / С. І. Дорогунцов, В. В. Ковтун, А. В. Степаненко. — К. : Логос, 1998. — 171 с.
48. Друкер П. Ф. Практика менеджмента / Друкер П.Ф. — М. : Ви-льямс, 2002.
49. Економіка України: Потенціал, реформи, перспективи: у 5 т. [за ред. В. Ф. Бесєдіна]. — К., 1996. –
Т. 2: Проблеми реформування відносин власності в Україні. — 312 с.
50. Ермошенко Н. Приватизация за рубежом / Ермошенко Н. — К. : УкрИНТЭИ, 1992. — 28 с.
51. Ехануров Ю. Состояние приватизации в Украине: Проблемы и пути их решения / Ю. Ехануров // Экономика Украины. — 1996. — № 6.
52. Єрмошенко М. М. Приватизація в системі економічних реформ Чехії / М. М. Єрмошенко, О. В. Кобяк, Н. Г. Панченко // Коммунальное хо-зяйство городов : Науч.-техн. сб. Серия : Экономические науки. — К. : Те-хника, 2005. — №65. - С. 258—265.
53. Єрохін С. А. Структурні трансформації постіндустріальної еко-номіки як історичний виклик відчуженій праці / С.А. Єрохін // Актуальні проблеми економіки. — № 8 (38). — 2004. — С. 10 — 17.
54. Жильцов Е. Н. Экономика общественного сектора и некоммер-ческих организаций: учебн. пособие / Жильцов Е.Н. — М. : Изд-во МГУ, 1995.
55. Задорожный Г. В. Собственность и экономическая власть / За-дорожный Г.В. — Х. : Основа, 1996.
56. Збірник типових документів з питань приватизації в Україні / [Б. Е. Беляневич, Б. Е. Буца, В. А. Діброва та ін.] ; за ред. Ю.І. Єханурова. — К. : Руська Правда, 1996. — 575 с.
57. Зборовская О.М. Иностранные инвестиции в корпоративный сектор промышленных предприятий Украины / О.М. Зборовская // Культу-ра народов Причерноморья. — 2006. — № 96. — С. 41—43.
58. Звіт про роботу Фонду державного майна України та хід виконання державної програми приватизації у 2007 році // http://www.spfu.gov.ua/ukr
59. Иванов Н. Приватизация государственной собственности / Н. Иванов // Економіка України. — 2001. — № 4. — С. 23—30.
60. Иванов Н. Российская приватизация и альтернативные модели общественного развития / Н. Иванов // Мировая экономика и международ-ные отношения. — 1995. — № 7.
61. Казакова С. Досвід і проблеми приватизаційних процесів у країнах Східної Європи / С. Казакова // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. — 2006. — № 2. — С. 31—33.
62. Канов О. Державна власність в економічній системі суспільства: Деякі теоретичні аспекти / О. Канов // Економіка України. — 1996. — № 11. — С. 10-13.
63. Карфик З. Изменение правовых норм в Чехословакии / З. Карфик // АПК: Экономика, управление. — 1991. — № 2. — С. 122—124.
64. Кейнс Дж. М. Общая теория занятости, процента и денег / Кейнс Дж. М. ; [пер. с англ.]. - М. : Государственное издательство иностранной литературы, 1949. - 398 с.
65. Коломойцев В. Е. Аналітична оцінка процесу реформування форм власності в Україні / Коломойцев В.Е. — Луганськ: Вид-во Східно-укр. держ. ун-ту, 1997. — 32 с.
66. Комаров С. А. Стратегия и тактика антикризисного управления фирмой / Комаров С.А. — СПб. : Юкси, 1997.
67. Кондратьев В. Б. Корпоративное управление и инвестиционный процесс / Кондратьев В.Б. — М. : Наука, 2003. — 318 с.
68. Корнаи Я. Путь к свободной экономике: Страстное слово в за-щиту экономических преобразований / Корнаи Я. [пер с англ.]. — М. : Экономика, 1990. — 149 с.
69. Котляр Д. Регіональні аспекти приватизації / Д. Котляр // Український регіональний вісник. – 2003. – № 42.
70. Кравченко В. Жилищная проблема – оголённый нерв общества / В. Кравченко // Зеркало недели. — 2002. — № 36 (411).
71. Красс М. С. Математические методы и модели для магистров экономики : учебн. пособие. / М. С. Красс, Б. П. Чупрынов. — СПб. : Пи-тер, 2006.
72. Ксенко Я. Б. Проблеми оренди і приватизації нерухомого майна / Ксенко Я.Б. — К., 1996. — 19 с.
73. Кучерявенко П. Помогает ли разгосударствление собственности? / П. Кучерявенко // Бизнес-информ. — 1996. — № 6.
74. Ларцев В. Сутність та основні форми процесу роздержавлення в Україні / В. Карцев // Економіка України. — 2001. — № 9. — С. 17 — 23.
75. Леонтьева Е. Приватизация государственных предприятий в Японии / Е. Леонтьева // Мировая экономика и международные отношения. — 1995. — № 2.
76. Литвак Б. Г. Управленческие решения /Литвак Б.Г. — М. : Ас-социация авторов и издателей «Тандем», изд. ЭКМОС, 1998.
77. Ліквідація підприємств як необхідна складова процесу приватизації: Матеріали ХІ круглого столу. — К. : Національний банк України, 2005. — 45 с.
78. Лосева С. А. Приватизация и формирование инвестиционного окружения / С.А. Лосева // Культура народов Причерноморья. — 1999. — № 6 (продолжение). — С. 380—383.
79. Лук’яненко І.Г. Економетрика: Практикум з використанням комп’ютера / І.Г. Лук’яненко, Л.І. Краснікова. — К. : Знання, 1998. — 220 с.
80. Лукашенко О. Государственная собственность в странах разви-той рыночной экономики (анализ опыта управления) / О. Лукашенко // Во-просы экономики. — 1993. — № 10.
81. Майкл Л. Ангер. Механизмы финансирования процесса прива-тизации / Майкл Л. Ангер // Электронный журнал ЮСИА. – 1997. — Т. 2. № 1.
82. Макконнелл К. Р., Брю C. Л. Экономика : Принципы, проблемы и политика: в 2 т. [пер. с англ.] — М. : Республика, 1992. — C. 118-155.
83. Маррел П. «Шоковая терапия» или эволюция / П. Маркел // Ры-нок. — 1991. — № 9. — С. 12.
84. Мессенгиссер М. Приватизация и реорганизация предприятий в Восточной Европе / М. Мессенгиссер // Российский экономический журнал. — 1996. — № 3. — С. 12 — 19.
85. Мильнер Б. З. Теория организаций / Мильнер Б.З. — М. : ИНФ-РА-М, 1998.
86. Михайленко О. П. Інвестування і реформування форм власності / Михайленко О.П. — Х. : Основа, 2000. — 250 с.
87. Мишин В. М. Исследование системы управления / Мишин В.М. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003.
88. Мочерний С. Моделі трансформаційних процесів економіки (теоретико-методологічні аспекти) / С. Мочерний // Економіка України. — 2000. — № 2. — С. 19.
89. Мочерный С. Собственность и особенности ее развития в разви-тых странах мира / С. Мочерний // Экономика Украины. — 1994. — № 4. — С. 48 —57.
90. Мочерный С. К. Концепции социально-экономического развития Украины / С.К. Мочерний // Экономика Украины. — 1994. — №4.
91. Мунтиян В. Экономика и оборонные расходы: Анализ зарубеж-ных исследований и украинский путь развития / Мунтиян В. — К. : НИФИ, 1998. — 464 с.
92. Мунтіян B. I. Роздержавлення та приватизація : роль державних органів управління в їх здійсненні в період переходу до ринкової економіки / В.І. Мунтіян // Державний Інформаційний бюлетень про приватизацію, 1993. — № 8 (12). — C. 4l.
93. Новые формы реформирования в условиях рыночных отноше-ний / Л. А. Позднякова , А. Г. Дейнека , Л. П. Ревуцкая [та ін.] // Вісник Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Актуальні проблеми гуманізації управління та регулювання економіки. — 2004. — № 612. — С. 55 — 62.
94. Ногінова Н. М. Державне регулювання процесами формування акціонерної власності в перехідній економіці України : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук / Н.М. Ногінова. — Ужгород, 2006.
95. Нормативно-правове забезпечення процесу реструктуризації українських підприємств / Міжнародний центр приватизації, інвестицій та менеджменту. — К., 1999. — 136 с.
96. Нуреев Р. М. Основы экономической теории: Микроэкономика / Нуреев Р.М. — М. : Высшая школа, 1996.
97. Ойкен В. Основы национальной экономики / Ойкен В. ; [пер. с нем.]. — М. : Экономика, 1996.
98. Околисцаний К. Приватизация: Два осмотрительных шага / К. Околисцаний // Financial Timas / Friday. — 1990. — № 19. — October.
99. Онищенко А. Методологический аспект сравнительной оценки эффективности разных форм хозяйствования в аграрной сфере / А. Онищенко, В. Юришин // Экономика Украины. — 1996. — № 6.
100. Основы разгосударствления и приватизации в мировой эконо-мике / Ф.В. Зиновьев, В.М. Горбатов // Культура народов Причерноморья. — 1998. — № 5 (продолжение). — С. 369 — 371.
101. Особливості реформування форм власності та інвестиційної дія-льності підприємств пивоварної промисловості / [Рябченко О.Д., Панченко Н.Г., Михайленко О.П.]. — Х. : Основа, 1999. — 78 с.
102. Особливості розвитку підприємств на інвестиційно-інноваційних засадах в умовах реформування відносин власності / [Денисенко М.П., Федоренко В.Г., Маршавін Ю.М., та ін.]. — К. : Ін-т підг. кадрів Держ. сл. зайнятості України, 2006. — 360 с.
103. Островерх Н. М. Приватизація і державне регулювання економі-ки / Н.М. Островерх // Актуальні проблеми економіки. — 2005. — № 2.— С. 22 — 27.
104. Островерх О. Власність і приватизація / О. Островерх, П. Островерх, О. Погребняк // Вісник Львівського національного універси-тету. Економ. серія.— 2001. — № 30. - С. 83—86.
105. Оучи У. Методы организации производства: Японский и амери-канский подходы / Оучи У. — М., 1984.
106. Панченко Н. Г. Державний сектор і трансформація власності // Труды Международной научно-практической конференции, 17-18 ноября 2005 г. — Х. : НТУ «ХПІ», 2005. — С. 5.
107. Панченко Н. Г. Концептуальні підходи до реформування державної власності / Н.Г. Панченко // Вісник національного технічного університету «ХПІ» : Зб. наук. праць. Тематичний випуск «Розвиток обліку і аудиту як основи інформаційно-аналітичної системи підприємства». — Х. : НТУ«ХПІ». — 2005. —№ 58. - Т. 1. — С. 36-38.
108. Панченко Н. Г. Оптимизация управления денежными потоками предприятия / Н.Г. Панченко // Вісник економіки транспорту і промисло-вості: Спеціальний випуск. – Х. : УкрДАЗТ, 2007. — № 18. —С. 25— 26.
109. Панченко Н. Г. Оцінка впливу процесів реформування власності на формування доданої вартості / Н.Г.Панченко // Вісник національного технічного університету «ХПІ» : Зб. наук. Праць : Тематичний випуск «Те-хнічний прогрес і ефективність виробництва». — Х. : НТУ «ХПІ», 2008. — № 50. — С. 139 — 144.
110. Панченко Н. Г. Приватизация и повышение эффективности ра-боты промышленных предприятий // Информационные технологии: наука, техника, технология, образование, здоровье : Доповіді XIV міжнародної науково-практичної конференції, 18-19 травня 2006 року. — Х. : НТУ «ХПІ», 2006. — С. 53.
111. Панченко Н. Г. Приватизація в ринковій економіці / Н.Г. Панче-нко // Актуальні проблеми економіки. — К. : Національна академія управ-ління. 2006. — № 5 (59). — С. 18 — 20.
112. Панченко Н. Г. Приватизація в системі державного регулювання економіки / Н.Г. Панченко // Вісник Національного технічного університету «ХПІ» : Зб. наук. праць. Тематичний випуск «Технічний прогрес і ефектив-ність виробництва». — Х. : НТУ «ХПІ», 2006. — № 02(1). — С. 162 —164.
113. Панченко Н. Г. Приватизація на залізничному транспорті / Н.Г.Панченко // Вісник економіки транспорту і промисловості : Спеціаль-ний випуск. — Х. : УкрДАЗТ, 2008. - № 22. – С. 73-74.
114. Панченко Н. Г. Регіональні особливості розвитку процесів ре-формування власності в Україні / Н.Г. Панченко // Зб. наук. праць Укр-ДАЗТ. — Х. : УкрДАЗТ, 2008. — № 93. — С. 193 — 198.
115. Панченко Н. Г. Стратегічне планування і синергетичний ефект / Н.Г. Панченко // Коммунальное хозяйство городов : Науч. техн. сб. Серия : Экономические науки. — К. : Техника, 2007. — № 77. - С. 225 — 229.
116. Панченко Н. Г. Стратегія приватизації в Чехії / Н.Г. Панченко // Экономика строительной отрасли на пути ее интеграции к синергетическим системам : Материалы Международной научно-практической конференции, 17-19 октября 2006 г. — Х. : ХНАГХ, 2006. — 135 с.
117. Панченко Н. Г. Шляхи удосконалення механізму реформування власності в Україні / Н.Г. Панченко // Вісник економіки транспорту і про-мисловості : Зб. наук. праць. — Х. : УкрДАЗТ, 2008. — № 23. — С. 139 — 143.
118. Пасхавер О. Й. Завершальний етап приватизації в Україні / О.Й. Пасхавер, Л.Т. Верховодова, Т.Є. Воронкова, Н.В. Терещенко. — К. : Міленіум, 2003. — 78 с.
119. Перерва П. Світовий досвід приватизації / П. Перерва // Вісник Національного технічного університету «ХПІ» : Зб. наук. праць. Тематич-ний випуск «Технічний прогрес і ефективність виробництва». — Х. : НТУ «ХПІ», 2005. — № 3. — С. 87 — 93.
120. Пікуза О. С. Теоретичні засади визначення якості управління : сутність категорії і методологія кількісної оцінки / О.С. Пікуза // Актуальні проблеми економіки. — 2004. — № 12. — С. 150 — 154.
121. Поршнев А. Г. Управление инновациями в условиях перехода к рынку / Поршнев А.Г. — М. : Мегаполис-Контакт, 1993.
122. Порядок посвідчення договорів купівлі-продажу шляхом прива-тизації / С. Дунаєвська, М. Башта. — К., 2006. — 80 с.
123. Правові аспекти приватизації в Україні: в 2 т. / [В.О. Білько, О.М. Бондар, О.М. Бородавко та ін.] ; за ред. Ю.І. Єханурова. — К. : Руська Правда, 1996.
Т.2. - Практичний посібник з питань приватизації. — 410 с.
124. Правові аспекти приватизації в Україні: в 2 т. / [С.Ф. Демченко, Т.Г. Захарченко, А.П. Підгайний та ін.] ; за ред. Ю.І. Єханурова. — К. : Ру-ська Правда, 1996.
Т. 1. - Збірник законодавства з питань приватизації. — 544 с.
125. Приватизація в агропромисловому комплексі / Міжнародний центр приватизації, інвестицій та менеджменту. — К., 1996. — 152 с.
126. Приватизація і грошова реформа: погляд на перспективу / [Ряб-ченко О.Д., Макаренко О.П., Михайленко О.П. та ін.]. — Х. : Основа, 1997. — 60 с.
127. Приватизація і інвестиційна привабливість в машинобудівному та гірничо-металургійному комплексах України / [Рябченко О.Д., Савченко О.В., Тарасенко Г.Г., та ін.]. — Х. : Основа, 1999. — 78 с.
128. Приватизація і конверсія підприємств машинобудування та вій-ськово-промислового комплексу / [Рябченко О.Д., Панченко С.В., Михай-ленко О.П., Вовк О.С.]. —Х. : Основа, 2000. — 108 с.
129. Радыгин А. Приватизация и формирование новой структуры собственности в России: Инвестиционный аспект / А. Радыгин // Вопросы экономики. — 1944. — № 6.
130. Радыгин А. Д. Институциональные проблемы развития корпора-тивного сектора: Собственность, контроль, рынок ценных бумаг / А. Д. Радыгин, Р. М. Энтов. — М. : Институт переходной экономики, 1999.
131. Ревенко В. Л. Перший шлях : Досвід приватизації в Чехії та уро-ки для України / [Ревенко В.Л., Черняк В.К., Науменко І.В. та ін.]. — К., 1994. — 312 с.
132. Редькін О. С. Сучасні стратегії та технології корпоративного управління: Інформатизація, віртуалізація, реструктуризація, стратегічний синергізм, фінансові важелі / Редькін О.С., Реген В, Хрущ Н.А. — Одеса : Евен, 2004. — 215 с.
133. Результати управління корпоративними правами держави в гос-подарських товариствах за 2007 рік // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. — 2007. - № 6 (190). — С. 12 — 21.
134. Рекомендації по приватизації майна міжгосподарських підпри-ємств і організацій / М. Й. Малік. — К. : УААН Інститут аграрної економіки ім. О. Г. Шліхтера, 1992. — 17 с.
135. Реструктуризація розвитку фінансового ринку в Україні : філо-софія, стратегія, тактика : зб. наук. праць за матеріалами всеукраїнського наук.-практ. конф. студ. і мол. вчених, 20-22 березня 2007р. / Київський національний торговельно-економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2007. — 224 с.
136. Реформування відносин власності в Україні / за ред. О. Ю. Рудченко, С. Ю. Лєдомської. Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України; Фонд держ. майна України. — К.: КФ ДП НДЕІ, 2004. — 502 с.
137. Рішення ДКЦПФР про погодження Рекомендацій з найкращої практики корпоративного управління для AT України // Акціонерне това-риство. — 2002. — № 1. — С. 83 — 98.
138. Родченко В. Б. Проблеми реформування державної власності / В.Б.Родченко // Вісник економіки транспорту і промисловості: Зб. наук. праць. — Х. : УкрДАЗТ, 2008. — № 23. — С. 143 — 146.
139. Роза Ж. Национализация, приватизация и распределение прав финансовой собственности / Ж. Роза // Вестник Московского университета. Серия 6 : Экономика. — 1994. — № 2. — С. 40 — 50.
140. Розанова В. А. Психология управления / Розанова В.А. — М. : ИНФРА-М, 1999.
141. Рутгайзер В. М. Приватизация советской экономики / Рут-гайзер В.М. — М. : Знание, 1991.— 64 с.
142. Рябченко О. В. Приватизація у промисловому секторі економіки України : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.00.05 «Економіка, планування, організація управління народним госпо-дарством і його галузями». - економ / О. В. Рябченко. — Дніпрпетровськ, 2000. – 20с.
143. Рябченко О. Д. Методологія приватизації і реструктуризації промислових підприємств / О. Д. Рябченко, Л. А. Кривцун, О. П. Макаренко. // Вестник Национального технического университета «ХПИ». Серия : Технический прогресс и эффективность производства.— Х. : НТУ «ХПИ», 2001. — №24. - Ч.3. С. 223 — 227.
144. Рябченко О. Д. Приватизація в економіці і суспільстві / Рябченко О.Д. — Х. : Майдан, 2003. — 208 с.
145. Рябченко О. Д. Приватизація в контексті досвіду та подій / Ряб-ченко О.Д. — К. : Видавництво Сергія Пантюка, 2004. — 240 с.
146. Рябченко О.Д. Приватизація і оптимізація функціонування промисловості / Рябченко О.Д. — Х. : Основа, 2001. — 359 с.
147. Савас Э. С. Методы приватизации // Электронный журнал ЮСИА. — 1997 . - Т. 2, № 1.
148. Савельева Т. Щодо питання про приватизацію та формування державного сектора економіки / Т. Савельева // Державий інформаційний бюлетень про приватизацію. — 2002. —№ 9. — С. 52 — 53.
149. Саврук О. Й. Реструктуризація виробництва: Засади, передумови, напрями / Саврук О.Й. — К. : Знання, 1999. — 45 с.
150. Сакс Д. Чтобы взлететь вверх, надо сначала достичь дна / Д. Сакс // Время. — 1996. — 12 ноября.
151. Семенюк В. П. Процес приватизації в Україні та економічна безпека держави / В.П. Семенюк // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. — 2005. - №5. — С. 6.
152. Семиноженко В. П. Пять проблем приватизации в Украине / В.П.Семиноженко // Зеркало недели. - 1995. - 1-7 июля - № 26 (39).
153. Сєріков А. В. Стратегічне планування на основі застосування методології рішення зворотних задач в економіці / А. В. Сєріков, М. В. Титов // Вісник національного технічного університету «ХПІ» : Зб. наук. праць. Тематичний випуск «Технічний прогрес і ефективність вироб-ництва». — Х. : НТУ «ХПІ», 2005. — № 31. — С. 139 — 144.
154. Сірко А. В. Акціонерна власність: природа та проблеми реаліза-ції в постприватизаційних умовах / А.В. Сірко // Зб. наук. праць. — Вінни-ця, 2002. — № 13. — С. 166 — 174.
155. Слабковський Ю. Як поліпшити інвестиційний рейтинг? / Ю. Слабковський // Політика і час. — 2002. — № 4. — С. 65 — 72.
156. Современный экономический словар / Б. А. Райзберг, Л. Ш. Лозовский — М.: Инфра-М, 1997. — 495 с.
157. Соколенко Т. І. Теоретичні, методологічні і організаційно-економічні основи приватизації / Т.І. Соколенко. — Суми : Слобожанщина, 1998. — 44 с.
158. Сорос Дж. Открытое общество. Реформируя глобальный капи-тализм / Сорос Дж. – М. : Некоммерческий фонд поддержки культуры, об-разования и новых информационных технологий, 2001. – 458 с.
159. Спостережні ради акціонерних товариств: Законодавство, мето-дологія та методика, практичні рекомендації. — К. : Міжнародний центр приватизації, інвестицій та менеджменту, 1994. — 238 с.
160. Ставровський Е. О формировании государственного сектора экономики / Е. Ставровський // Экономика Украины. — 1999. — № 7. — С. 12—19.
161. Старк Д. Рекомбинированная собственность и рождение восточ-ноевропейского капитализма / Д. Старк // Вопросы экономики. — 1996. — № 6.— С. 8 — 12.
162. Статистичний щорічник України за 2005 рік / за ред. О. Г. Осауленка. — К. : Консультант, 2006. — 654 с.
163. Статистичний щорічник України за 2007 рік / за ред. О. Г. Осауленка. — К. : Консультант, 2008. — 695с.
164. Студенцов В. Б. Сдвиги в государственном регулировании и экономическая роль государства / В.Б. Студенцов // Мировая экономика и международные отношения. — 1989. — № 1.
165. Тарасова Н. Проблемы реформирования постсоциалистических экономик. / Н. Тарасова // Вопросы экономики. — 1996. — № 2.
166. Тараторін Ю. М. Десять років праці, невпинного розвитку та вдосконалення / Ю.М. Тараторін // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. — № 3 (151). — С. 36 — 38.
167. Теплиць І. Л. Акціонування як сучасна форма приватизації під-приємств промисловості / І.Л. Теплиць. — Одеса : НАН України Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, 2001. — 169 с.
168. Томпсон А. А. Стратегический менеджмент. Исскуство разрабо-тки и реализации стратеги : учебник для вузов / А.А. Томпсон, А.Дж. Стрикленд ; [пер. с англ.; под ред. Л. Г. Зайцева, М. И. Соколовой]. — М. : Банки и биржи, Юнити, 1998. — С. 576.
169. Тягуненко А. Демократизация отношений собственности в ЧСФР / А. Тягуненко // Вопросы экономики. — 1991. — № 1. — С. 132 — 143.
170. Узунов В. Н. Приватизация и ее приоритетное направление пре-образований форм собственности / В.Н. Узунов // Культура народов При-черноморья. — 2001. — № 26. — С. 237 — 239.
171. Улыбина В.А. Организация и экономические условия преобра-зований в жилищно-коммунальном хозяйстве города на пути к внедрению рыночных отношений / В.А. Улыбина // Аналитический журнал «Маркет-ревю». – 2006. - №1. – С. 75 – 83.
172. Управление государственной собственностью / под ред. В. И. Кошкина, В. М. Шупыро. — М. : ИНФРА-М, 1997 — 256 с.
173. Уроки прагматизму / Г. Яворська, О. Богомолов // Дзеркало ти-жня. — 2005. — 19-25 лютого. —№ 6 (524).
174. Усенко Я. Б. Особливості приватизації різних груп об'єктів на етапі завершення сертифікатної приватизації / Я.Б.Усенко. — К. : Україн-ський Будинок економічних та науково-технічних знань товариства "Знан-ня" України, 1996. — 21 с.
175. Условия и результаты формирования институтов // Вопросы экономики. — 1997. — № 3. — С. 67—81.
176. Уткин Э. А. Антикризисное управление / Уткин Э.А. — М. : АКАЛИС, 1997.
177. Фальмер Р. Энциклопедия современного управления : в 5 т. / Фальмер Р. ; [пер. с англ.]. — М. : ВНПК Энерго, 1992.
178. Фарамазян Р. А. Военно-экономические аспекты национальной безопасности / Р. А. Фарамазян, В. В. Борисов. — М. : ИМЭМО-ВИЦГУЛ, 1996. — С. 11.
179. Федоренко В. Г. Інвестиційний менеджмент / Федоренко В.Г. — К. : МАУП, 1999. — 184 с.
180. Федосов В. Фінансова реструктуризація в Україні: Проблеми і напрями / В. Федосов, В. Опарін, С. Льовочкін. — К.: КНЕУ, 2002. — 387с.
181. Фінансова реструктуризація в Україні у контексті політики ста-лого економічного зростання: Зб. матеріалів міжвуз. всеукр. студ. наук. конф., 17-19 квітня 2006 р. / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К. : КНЕУ, 2006. — 108 с.
182. Форми власності і методи управління: Зб. наук. праць / за ред. П. Ю. Біленького. — К. : АН України Інститут економіки, 1993. — 102 с.
183. Фрідман Р. Приватизація в Росії, Україні та країнах Балтії / Р. Фрідман, А. Рапачинський, Д. С. Ерл. — К. : Основа, 1994. — 319 с.
184. Хайек Ф. Пагубная самонадеянность: Ошибки социализма / Хайек Ф. ; [пер. с англ.]. — М.: Новости, 1992.
185. Харківська область в 2005 році : Статистичний щорічник / за ред. М. Л. Чмихало. — Х. : ВД “ІНЖЕК”, 2006. — 620 с.
186. Хахлюк А. М. Проблеми реструктуризації економіки України в світі міжнародного досвіду / А.М. Хахлюк // Реструктуризації економіки та регіоналізація експортно-імпортної політики України : Зб. праць вчених. — К., 1997. — № 11. — С. 3 — 7.
187. Хикс Дж. Стоимость и капитал / Хикс Дж. ; [пер. с англ.]. — М.: Прогресс, 1993.
188. Худобиев К. Критерии преобразования собственности / К. Худобиев // Экономист. — 1995. — № 8.
189. Царенко О. М. Оцінка основних виробничих фондів об'єктів приватизації АПК / О.М. Царенко / Сумський держ. аграрний ун-т. — Суми: Університетська книга, 1999. — 36 с.
190. Цыгичко А. Организационные условия экономического роста: проблемы развития жизнеспособности ФГП / А. Цыгичко // Экономист. — 1997. — № 4.
191. Черноіванов В. В. Організаційно-методичні засади приватизації майна в агропромисловому комплексі України / В. В. Черноіванов, В. С. Ларцев. — К. : Поліграф-інформ, 2001. — 204 с.
192. Чернявська Є. І. Реструктуризація підприємства в умовах тран-сформаційної економіки / Чернявська Є.І. — Луганськ. : Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля, 2004. — 264 с.
193. Чеснокова Н. В. Власність: Зміст і реформування в транзитивній економіці: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук / Н.В. Чеснокова. — Х. - 1999.
194. Четыркин Е. М. Статистические методы прогнозирования / Че-тыркин Е.М. — М. : Статистика, 1977. — 200 с.
195. Чечетов М. В. Основи економіки та організація приватизації в Україні : навч. посібник для студ. вищих навч. закл. / Чечетов М.В. — Х. : ІНЖЕК, 2004. — 803 с.
196. Чижова В. І. Критеріальні ознаки організаційних форм приватизації / Чижова В. І. — К.: Український інститут соціальних досліджень, 1997.— 31с.
197. Чижова В. І. Методологічні підходи до формування соціально орієнтованої моделі приватизації / Чижова В.І. — К. : НАН України, 1998. — 105 с.
198. Чижова В. І. Регіональні особливості приватизації і соціально-економічні наслідки / Чижова В.І. — К. : Український інститут соціальних досліджень, 1997. — 104 с.
199. Чубукова О.Ю. Приватизація і реорганізація підприємств дер-жавного сектора / О.Ю. Чубукова // Вісник національного технічного уні-верситету «ХПІ» : Зб. наук. праць. Тематичний випуск «Технічний прогрес і ефективність виробництва». — Х. : НТУ «ХПІ», 2006. – 60(1) – С. 79-81.
200. Чухно А. Нова економічна політика / А. Чухно // Економіка України. — 2005. — № 7. — С. 15 — 22.
201. Чухно А. Проблеми теорії перехідного періоду ринкової транс-формації економіки України / А. Чухно // Вісник КНУ ім. Тараса Шевченка. Серія : Економіка.— К.: КНУ ім. Т. Шевченка, 1999. — № 40. - С. 15 — 24.
202. Чухно А. Проблемы теории переходного периода: От командной к рыночной экономике / А. Чухно // Экономика Украины. — 1996. — № 4.
203. Чухрай Н. І. Механізм інноваційних перетворень в країнах ЄС та можливості їх трансформації в економіку України / Н.І. Чухрай // Еко-номіка і прогнозування. — 2003. — № 1. — С. 23 — 33.
204. Швиданенко Г. О. Обгрунтування інвестиційних проектів у процесі трансформації форм власності : навч. посібник / Швиданенко Г.О., Оголь О.В., Заїкіна В.В. — К. : Київський національний економічний уні-верситет, 1998. — 169 с.
205. Шегда А. Теорія і практика менеджменту / А. Шегда // Фінанси України. — 2003. — № 12. — С. 129 — 135.
206. Шеин В. И. Корпоративный менеджмент / Шеин В.И., Жуплев А.В., Володин А.А.. — М., 2001.
207. Ширяева Р. Финансовый механизм приватизации / Р. Ширяева // Вопросы экономики. — 1993. — № 4. — С. 16 — 18.
208. Шкільняк М. М. Акціонування як спосіб приватизації майна державних підприємств / Шкільняк М.М. — Тернопіль : Економічна думка, 1998. — 42 с.
209. Шкільняк М. М. Реструктуризація, санація акціонерних товариств як метод виходу їх з кризового стану. — Тернопіль : Економічна думка, 1998. — 33 с.
210. Шляхи приватизації в Україні: Перші кроки / Європейський банк реконструкції та розвитку ; Фонд державного майна України. — К. : Євро-пейський банк реконструкції та розвитку, 1995. — 32 с.
211. Шумпетер Й. А. Капитализм, социализм и демократия / Шумпе-тер Й.А. [пер. с англ.]. — М. : Экономика, 1995.
212. Шумпетер Й. А. История экономического анализа: в 3 т. / Шум-петер Й.А. — СПб. : Экономическая школа, 2004. — С. 989 — 1664.
213. Экономико-математические методы и прикладные модели : учеб. пособие для вузов / [Федосеев В.В., Гармаш А.Н., Дайитбегов Д.М. и др.]; под ред. В. В. Федосеева. — М. : ЮНИТИ, 2002. — С. 193.
214. Юданов А. Ю. Секреты финансовой устойчивости международ-ных монополий / Юданов А.Ю. — М.: Финансы и статистика, 1991.
215. Юрчишин В. Формирование собственности при различных формах хозяйствования / В. Юрчишин // Экономика Украины. — 1993. — № 2. — С. 8 — 12.
216. Явлинский Г. А. Экономика России: Наследство и возможности / Явлинский Г.А. — М.: ЭПИцентр, 1995.
217. Якобсон Л. К. Экономика общественного сектора. Основы тео-рии государственных финансов : учебник / Якобсон Л.К. — М.: Наука, 1995.
218. Якубенко В. Д. Базисні інститути у трансформаційній економіці / Якубенко В.Д. — К. : КНЕУ, 2004.
219. Coase, Ronald H. "The Problem of Social Cost", Journal of Law and Economics 3 (1960), 1—44.
220. Офіційний сайт Фонду державного майна України.
http ://www.spfu.gov.ua/ukr.
221. Офіційний сайт Державної податкової адміністрації України.
http://www.sta.gov.ua/control/uk/index.
222. IMF Occasional Paper № 56 Wach., 1988. P. 1.
223. Kydland F. Rules rather than discretion / Kydland F., Prescott E.: The inconsistency of optimal plan // Journal of Political Economy. 1977. V. 85. Р. 473—490.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 21078.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.