У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАЛУЧЕННЯ ПОЗИКОВИХ РЕСУРСІВ МАЛИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ В ПРОМИСЛОВОСТІ
Количество страниц 296
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21095.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ ТА ПРОБЛЕМИ ЙОГО ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ 11
1.1. Організаційно-економічна сутність і структура малого бізнесу 11
1.2. Дослідження проблеми обмеженості фінансових ресурсів малих підприємств та напрямків її вирішення 39
1.3. Обґрунтування необхідності використання позикових коштів для розвитку суб’єктів малого бізнесу 55
Висновки по розділу 1 71
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ ЗАЛУЧЕННЯ ПОЗИКОВИХ РЕСУРСІВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ 73
2.1. Сутність та проблеми залучення позикових фінансових ресурсів малими підприємствами 73
2.2. Дослідження організації взаємодії суб’єктів малого бізнесу з фінансово-кредитними установами 98
2.3. Аналіз методик оцінки фінансового стану позичальника на прикладі комерційних банків 121
Висновки по розділу 2 160
РОЗДІЛ 3. РОЗРОБКА МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЩОДО КРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ 163
3.1. Напрямки вдосконалення методичних підходів до організації процесу інвестиційного забезпечення за рахунок позикових ресурсів 163
3.2. Формування системи кредитування з урахуванням оцінки кредитного ризику 182
3.3. Методичні рекомендації щодо обґрунтування організації взаємодії малих підприємств з комерційними банками в процесі залучення позикових ресурсів 201
Висновки по розділу 3 230
ВИСНОВКИ 232
ДОДАТКИ 235
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 279





ВСТУП

Актуальність теми. В процесі становлення та розвитку ринкових економічних відносин в Україні достатньо відчутним для результатів діяльності підприємств стає вплив зовнішніх чинників, що, зокрема, створює труднощі для суб’єктів малого бізнесу, подолання яких залежить переважно від ефективного управління та використання всіх видів ресурсів й, насамперед, фінансових.
Ринкові відносини нерідко створюють для вітчизняних малих підприємств економічні бар’єри в досягненні фінансової незалежності, що потребує більш ефективного управління процесом залучення позикових фінансових ресурсів. Нераціональне функціонування механізму залучення позикових коштів позбавляє малі підприємства можливості адаптації до динамічних змін кон’юнктури ринку, недосконалість результатів участі банківських інститутів в процесі економічних перетворень безпосередньо впливає на принципи перерозподілу фінансових ресурсів суспільства. Внаслідок цього відбуваються негативні зміни на підприємствах деяких галузей, в тому числі переробної промисловості. Так, у 2006 році у швейній промисловості спостерігалось зниження обсягів виготовлення продукції на 1,9% порівняно з 2005р., що в основному обумовлено скороченням її випуску на підприємствах текстильної промисловості та пошиття одягу (на 4,8%); за 2007р. обсяги виробництва проти 2006р. зросли на 0,4%, однак відсутність пільгового фінансування, обмеженість кредитування та інвестицій, подорожчання енергоресурсів та підвищення тарифів на вантажні перевезення, що зумовило сповільнення зростання обсягів виробництва, негативно вплинуло на роботу підприємств галузі. Система залучення позикових фінансових ресурсів суб’єктами малого бізнесу потребує значних змін у законодавчо-нормативному регулюванні фінансових взаємовідносин. Важливий фактор вирішення даної задачі – розвиток методичного забезпечення процесу залучення позикових ресурсів. Тому дослідження за означеною тематикою є актуальним як в теоретичному, так і в практичному аспектах.
Теоретичній розробці питань, пов’язаних з процесом залучення позикових фінансових ресурсів, управлінням фінансами на підприємстві багато уваги приділяли Г.М. Азаренкова, І.Т. Балабанов, І.О. Бланк, О.В. Васюренко, Ван Хорн Дж. К., В.М. Гриньова, М.О. Кизим, В.В. Ковальов, Т.І.Лепейко, К.В.Павлюк, В.С.Пономаренко, О.І. Пушкар, С. Фішер та ін. Питання функціонування та розвитку малого підприємництва та малого бізнесу розглядалися в працях вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів, таких як О.І. Благодарний, З.С. Варналій, А.Е. Воронкова, Г.В. Козаченко, В.М. Колот, О.В. Кужель, А.Сміт, Й. Шумпетер та ін.
Однак низка завдань, пов’язаних із удосконаленням організації управління залученням позикових фінансових ресурсів суб’єктами реального сектору економіки, особливо малого бізнесу, залишається недостатньо розробленою як в теоретичному, так і в практичному аспектах.
Питання управління позиковими фінансовими ресурсами досить глибоко висвітлюються в багатьох наукових працях, однак дотепер не знайшли належного відбиття деякі важливі аспекти діяльності малих підприємств в процесі фінансування. Насамперед, це стосується проблем формування комплексного підходу до аналізу кредитоспроможності малих підприємств та узагальнення теоретичних основ та науково-практичних рекомендацій з досліджуваного питання з метою вдосконалення організаційного забезпечення залучення позикових ресурсів.
Актуальність і недослідженість проблеми визначили вибір теми, мети й завдань дисертаційної роботи, а також її теоретичну й методичну спрямованість.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження відповідає плану науково-дослідної теми: «Економічні проблеми та механізми забезпечення ефективного розвитку промислового підприємства» (номер державної реєстрації 0107U005679), що виконана Харківським національним економічним університетом.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є подальший розвиток теоретичного підґрунтя і організаційно-методичних положень, а також розробка практичних рекомендацій щодо забезпечення залучення позикових ресурсів малими підприємствами швейної промисловості. Для досягнення поставленої мети були сформульовані і вирішені такі завдання:
дослідити організаційно-економічну сутність і структуру малого бізнесу та проблеми обмеженості фінансових ресурсів малих підприємств;
обґрунтувати послідовність оцінки ефективності способів залучення позикових фінансових ресурсів;
проаналізувати та розвинути методичний підхід щодо визначення інструментарію експрес-аналізу фінансового стану суб’єкту малого бізнесу з урахуванням економічних особливостей його функціонування;
вдосконалити універсальну методику оцінки фінансового стану позичальника з метою відображення динаміки фінансово-господарської діяльності малих підприємств;
систематизувати основні джерела залучення позикових ресурсів малими підприємствами з урахуванням найвагоміших недоліків та переваг;
узагальнити концептуальні засади формування системи кредитування з урахуванням оцінки кредитного ризику;
удосконалити комплексний підхід до організації управління залученням позикових ресурсів малими підприємствами.
Об'єктом дослідження є процес залучення позикових ресурсів малими підприємствами швейної промисловості.
Предметом дослідження є теоретичні положення й методичні підходи щодо формування організаційно-методичного забезпечення залучення позикових ресурсів, орієнтованого на підвищення ефективності діяльності суб’єктів малого бізнесу в швейній промисловості й забезпечення їх стійкого розвитку.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою досліджень є наукові праці та методичні розробки провідних вітчизняних і зарубіжних вчених з проблем залучення позикових ресурсів, функціонування підприємств різних форм власності та організаційної структури, фінансів, використання теорій статистичного, економічного та фінансового аналізу.
Нормативну й інформаційну базу досліджень утворили Закони України та постанови Кабінету Міністрів України, офіційні статистичні публікації Держкомстату України, бюлетені Харківського обласного управління статистики, матеріали спеціально виконаних спостережень на базі даних фінансової звітності малих підприємств швейної промисловості Харківського регіону.
Для досягнення поставленої мети в роботі використовувалися такі методи дослідження: аналіз і синтез – для деталізації об’єкта дослідження шляхом його розподілу на окремі складові й об’єднання окремих елементів у цілісне явище; теоретичне узагальнення – для обґрунтування специфіки функціонування суб’єктів малого бізнесу в залежності від коливань ринкової кон’юнктури; економіко-математичні методи, а саме матричний метод аналізу, метод детермінованої комплексної оцінки господарської діяльності, метод рейтингового аналізу – для виявлення напрямів удосконалення процесу залучення позикових ресурсів; графічний – для подання структури механізму взаємодії малого підприємства та фінансової системи в цілому; фінансового аналізу – для оцінки фінансово-господарської діяльності та експрес-діагностики фінансового стану підприємства; статистичного аналізу – для визначення сукупності параметрів і змінних, що характеризують діяльність малого підприємства; для аналізу динаміки, структури і особливостей залучення фінансових ресурсів.
Наукова новизна триманих результатів полягає у наступному:
удосконалено:
аналітичний підхід до оцінки ефективності способів залучення позикових фінансових ресурсів який, на відміну від існуючих, реалізується шляхом послідовного здійснення етапів такої оцінки, а саме: оцінки ймовірності повернення кредиту, визначення потенційних способів залучення позикових фінансових ресурсів (ПФР), оцінки ефективності способів залучення ПФР, оцінки варіантів диверсифікації способів залучення ПФР, аналізу результатів впровадження стратегії залучення ПФР, що дозволяє оцінювати перспективність та доцільність варіантів залучення і структуру позикових фінансових ресурсів, застосування якого в якості основи для діючих внутрішніх нормативних методик, сприяє адаптації до специфіки діяльності суб’єкта економічної діяльності;
обґрунтування доцільності кредитування малого швейного підприємства за рахунок уточненої оцінки кредитних ризиків малого бізнесу з урахуванням його специфіки, що дозволяє оцінити ступінь відповідності отриманої даним підприємством суми позики спроможності її поступового повернення;
комплексний підхід до організації управління залученням позикових ресурсів малими підприємствами швейної промисловості, який, на відміну від існуючих, базується на взаємопов’язаному врахуванні позитивного, негативного та специфічного впливу факторів фінансового та нефінансового характеру на оцінку кредитоспроможності.
дістали подальший розвиток:
методичний підхід щодо визначення інструментарію експрес-аналізу фінансового стану суб’єкту малого бізнесу з урахуванням економічних особливостей його функціонування, а саме обґрунтоване групування системи показників оцінки фінансового стану позичальника згідно приналежності підприємства до малих підприємницьких структур та вилучення показників, що не відповідають характеру його діяльності, зокрема не є інформативними для проведення такої оцінки;
методика оцінки фінансового стану позичальника-малого підприємства, що, на відміну від існуючих, передбачає доповнення та вдосконалення універсальних методик комерційних банків включенням ряду коефіцієнтів, які найбільш характерно відображають динаміку фінансово-господарської діяльності малих швейних підприємств та дозволяють підвищити ефективність оцінки, точність та відповідність реальному стану;
систематизація основних джерел залучення позикових ресурсів малими підприємствами на основі урахування найвагоміших недоліків та переваг, що, на відміну від існуючих, проведена шляхом виділення вірогідних ризиків та додаткових можливостей від використання того чи іншого джерела, та сприяє раціональній організації процесу такого залучення в залежності від обраної ресурсної стратегії та дозволяє власнику та керівництву малого підприємства на базі наявних переваг і з метою запобігання визначених недоліків здійснювати агресивну чи консервативну політику управління активами.
Практичне значення отриманих результатів. Розроблені у дисертації наукові ідеї та теоретичні положення, що складають наукову новизну дослідження, спрямовані на підвищення ефективності процесу залучення позикових коштів суб’єктами малого бізнесу та обґрунтованості оцінювання їх кредитоспроможності. Застосування низки методичних рекомендацій дозволяє визначити найбільш достовірний підхід щодо оцінки фінансового стану вітчизняних малих підприємств за умов потреби у фінансуванні за допомогою залучених коштів. Впровадження результатів дисертації в практичну діяльність малих підприємств переробної промисловості забезпечить підвищення рівня організації управління їх фінансовими ресурсами.
Запропоновані в дисертації методи, моделі й методики знайшли практичне застосування в: ПНВП «Інтеравіасервіс» (довідка про практичне використання результатів №89 від 26.09.2007 p.), ТОВ «Фірма «Промпостачсервіс» (довідка про практичне використання результатів №2 від 01.10.2007 p.), ТОВ «Юпітер В» (довідка про практичне використання результатів №11 від 01.10.2007 p.), ВАТ «Науково-дослідний проектно-конструкторський інститут засобів технічного оснащення «ВЕЛТ» (довідка про практичне використання результатів №28 від 01.10.2007 p.).
Особистий внесок автора. Дисертаційна робота є самостійно виконаним науковим дослідженням, у якому викладено нові авторські науково-методичні положення та практичні розробки. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, у дисертаційній роботі використано лише ті положення та ідеї, які одержані автором особисто. Особистий внесок у працях, опублікованих у співавторстві, наведено в списку публікацій.
Апробація результатів дослідження. Основні результати дисертаційного дослідження, висновки і пропозиції оприлюднені на Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні економічні проблеми розвитку промислових підприємств» (м. Харків, 2006 р.), III Всеукраїнській науковій конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Перспективи та пріоритети розвитку економічного аналізу» (м. Донецьк, 2006 р.), 2-й Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми міжнародних транспортних коридорів та єдиної транспортної системи України» (смт. Коктебель, 2006), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Соціально-економічні проблеми розвитку країн з транзитивною економікою” (м. Харків, 2007).
Публікації. Положення та найвагоміші результати дисертаційної роботи опубліковано в 11 основних наукових роботах. Загальних обсяг, що належить автору, 2,84 ум.-друк. аркушів. Серед них 2 одноосібні статті і 4 в співавторстві − у науково-фахових виданнях, 4 тези у матеріалах конференцій.
Список литературы ВИСНОВКИ

Одержані в дисертаційному дослідженні результати в сукупності вирішують важливе науково-практичне завдання – подальший розвиток теоретичних положень та комплексного організаційно-методичного забезпечення залучення позикових ресурсів малими підприємствами, що базується на взаємопов’язаному врахуванні впливу різноспрямованих факторів фінансового та нефінансового характеру на оцінку кредитоспроможності.
Основні висновки та результати, які отримано в ході дослідження, полягають у такому:
1. Вивчення організаційно-економічної сутності і структури малого бізнесу та проблеми обмеженості фінансових ресурсів малих підприємств дозволило визначити, що поряд із попитом і пропозицією, вартість позикового капіталу, яка повинна дозволяти зберегти рентабельність малого бізнесу на достатньому рівні, виступає максимально стримуючим фактором у процесі організації управління залученням коштів.
2. В результаті дослідження економічної сутності та змісту організації залучення позикових коштів, удосконалено аналітичний підхід до оцінки ефективності способів залучення позикових фінансових ресурсів шляхом послідовного здійснення визначених етапів такої оцінки, які мають функціональний зміст, що дозволяє оцінювати перспективність і доцільність варіантів залучення та структуру позикових фінансових ресурсів, застосування якого в якості основи для діючих внутрішніх нормативних методик сприяє адаптації до специфіки діяльності суб’єкта економічної діяльності.
3. Теоретичний та практичний аналіз фінансового стану суб’єктів малого бізнесу Харківської області з урахуванням економічних особливостей їх функціонування дозволив сформувати методичний підхід щодо визначення інструментарію експрес-аналізу фінансового стану суб’єкту малого бізнесу з урахуванням економічних особливостей його функціонування. Проведено аргументоване групування системи показників оцінки фінансового стану позичальника згідно приналежності підприємства до малих підприємницьких структур та вилучення показників, що не відповідають характеру його діяльності, зокрема не є інформативними для проведення такої оцінки.
4. В процесі дослідження організаційно-економічних аспектів методик оцінки кредитоспроможності позичальників комерційних банків Харківщини вдосконалено універсальну методику оцінки фінансового стану позичальника за рахунок розробки методичних рекомендацій щодо оцінки фінансового стану позичальника-малого підприємства. Її положення доповнюють та вдосконалюють універсальну методику комерційного банку на основі включення ряду коефіцієнтів, які найбільш характерно та об’єктивно відображають динаміку фінансово-господарської діяльності малих підприємств, дозволяють підвищити вірогідність і ефективність оцінки, точність та відповідність реальному стану, а також збільшують можливості одержання позики та спрощують організаційні процедури цього процесу.
5. Систематизовано основні джерела залучення позикових ресурсів малими підприємствами з урахуванням найвагоміших недоліків та переваг, що, на відміну від існуючих, дозволяє власнику та керівництву малого підприємства на базі наявних переваг та з метою запобігання визначених недоліків здійснювати ефективну організацію управління активами.
6. Узагальнено концептуальні засади формування системи кредитування з урахуванням оцінки кредитного ризику, що дозволяє оцінити ступінь відповідності отриманої малим підприємством суми позики спроможності її поступового повернення. Запорукою взаємовигідної співпраці банку та малого підприємства, виводу останнього зі скрутної або кризової ситуації визначено забезпечення гарантії повернення кредиту, яке характеризуватиме збільшення економічного потенціалу за рахунок додаткового доходу від розширення виробничо-збутової діяльності такого підприємства.
7. Результатом дисертаційного дослідження є розробка комплексного підходу до організації управління залученням позикових ресурсів малими підприємствами, який базується на взаємопов’язаному врахуванні впливу різноспрямованих факторів фінансового та нефінансового характеру на оцінку їх кредитоспроможності. Практичне застосування цього підходу створює надійну, злагоджену систему залучення позикових ресурсів малими підприємствами, яка відповідає концептуальним засадам формування системи кредитування малого бізнесу та дозволяє поетапно конкретизувати процес залучення позикових ресурсів з зазначенням виконавців та відповідного інструментарію, розробляти заходи щодо його удосконалення та коригувати з їх урахуванням загальну схему механізму такого залучення.





СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Конституція України – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1y1996&find=1&typ=100.
2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 №436-IV – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
3. Закон України «Про державну підтримку малого підприємництва» від 19.10.2000 №2063-III – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2063-14.
4. Закон України “Про банки і банківську діяльність” від 7.12.2000 року. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2121-14.
5. Закон України “Про Національний банк України” від 20.05.1999 року. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=679-14.
6. Указ Президента України «Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва» від 12.05.2005 р. №779/2005 – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=779.
7. Указ Президента України “Про державну підтримку малого підприємництва” вiд 12.05.1998 № 456/98 – Режим доступу: http://www.dinai.com/Docs/Grossbuh/przuk456-1998.
8. Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження заходів з виконання у 2006 році Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні» від 15 лютого 2006 р. №81-р – Режим доступу: http://www.justinian.com.ua/article.php?id=2165.
9. Абрамова І.М. Проблеми розвитку підприємництва в Україні / І.М. Абрамова, І.О. Пєнська // Фінанси України. – 1999. – №4. – С.20-24.
10. Авдеева В.В. Малому бизнесу региона – реальную финансово-кредитную поддержку / В.В. Авдеева, А.И. Благодарный, В.М. Богатырев // Науковий вісник Буковинського державного фінансово-економічного інституту: зб. наук. праць. – Вип. 4. – Чернівці: БДФЕІ, 2003. – С. 157-159.
11. Авдєєва В.В. Факторний аналіз фінансового стану промислових підприємств області / В.В. Авдєєва, О.І. Благодарний, М.Г. Гуртова // Вісник економічної науки України. – 2005. – № 1(7). – С. 21-26.
12. Авдєєва В.В. Мале підприємництво Донецького регіону: дійсність та перспективи / В.В. Авдєєва, О.І. Благодарний, Г.В. Скобцова / Економічний вісник Донбасу. – 2007. – № 4(10). – С.44-38.
13. Азаренкова Г.М. Моделі та методи аналізу фінансових потоків: монографія / Г.М. Азаренкова – Харків: ВКФ «Гриф», 2005. – 119 с.
14. Азаренкова Г.М. Фінансові потоки в системі економічних відносин: монографія / Г.М. Азаренкова– Харків: ВД «ІНЖЕК», 2006. – 328 с.
15. Азаренкова Г.М. Фінансові ресурси та фінансові потоки (теоретичний аналіз). – Харків: ПП Яковлєва, 2003. – 103 с.
16. Азаренкова Г.М. Організація руху фінансових потоків різних суб’єктів ринку / Г.М. Азаренкова // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Вип. 204. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005 – Т. IV. – С. 890-894.
17. Аникин Ю.П. Организация и управление малым бизнесом: учеб. пособ./ Ю.П. Аникин. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 152с.
18. Аньшин В.М. Менеджмент инвестиций и инноваций в малом и венчурном бизнесе: учеб. пособ./ В.М. Аньшин, С.А. Филин. – М.: Анки, 2003. – 359 с.
19. Аранчій В.І. Фінанси підприємств: навч. посібник для практ. занять/ В.І. Аранчій – К.: Професіонал, 2004. – 293 с.: іл.. – Додатки с 266-292.
20. Баб’як М.М. Розвиток малого й середнього підприємництва у регіоні / М.М. Баб’як // Актуальні проблеми економіки України. – 2004. – №12 (42). – С. 77-83.
21. Балабанов И. Т. Основы финансового менеджмента: Как управлять капиталом. / И. Т. Балабанов – М.: Финансы и статистика, 1994. – 384 с.
22. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента: учебное пособие. / И. Т. Балабанов – М.: Финансы и статистика,1999. – 480 с.
23. Баликоев В.З. Общая экономическая теория: учебное пособие. / В.З. Баликоев – Новосибирск: Издательская компания «Лада», 1999. – 678с.
24. Башлай С. Необхідність та основні засади формування регіональної мережі банківських установ / С. Башлай // Регіональна економіка. – 2002. – №4. – С.225.
25. Бейгул С.Б. Регіональні соціально спрямовані шляхи розвитку малого підприємництва / С.Б. Бейгул // Регіональні перспективи. – 2003. – №9-10(34-35). – С. 25-27.
26. Белолипецкий В.Г. Финансы фирмы: курс лекций / В.Г. Белолипецкий (под ред. И.П. Мерзлякова). – М.: ИНФРА-М, 1998. – 298 с.
27. Белоус. Г. Развитие малого предпринимательства в Украине / Г. Белоус // Экономика Украины. – 2005. – Вип.5. – С.35-41.
28. Білик М. Д. Управління фінансами державних підприємств / М.Д. Білик – К.: «Знання», 1999. – 198 с.
29. Благодарний О.І. Особливості та проблеми діяльності малих підприємницьких структур Донецького регіону / О.І. Благодарний, В.В.Авдєєва, Г.В. Скобцова // Вісник економічної науки України. – 2006. – №2 (10). – С. 24-29.
30. Благодарный А.И. Контроллинг конкурентоспособности малого бизнеса. / А.И. Благодарный, Н.Г. Гузь / Региональная научно-практическая конференция “Стратегия управления социально-экономическим развитием региона на период до 2010 года”. – Донецк: Юго-восток, 2000. – С. 268-273.
31. Блауг М. Экономическая мысль в ретроспективе. Пер. с англ., 4-е изд./ М. Блауг – М.: Дело Лтд, 1994. – 720с.
32. Бланк И.А. Управление формированием капитала: учебник /И.А. Бланк – К.: Ника – Центр: Эльга, 2000 . – 508 с.
33. Бланк И.А. Управление использованием капитала: учебник /И.А. Бланк – К.: Ника – Центр: Эльга, 2000 . – 651 с.
34. Бланк И.А. Основы финансового менеджмента: учебник /И.А. Бланк. – Т.1. – К.: Ника – Центр. – 1999. – 414 с.
35. Бобров Є.А. Сучасний стан і перспективи розвитку кредитування малого бізнесу / Є.А. Бобров // Фінанси України. – 2004. – №1. – С. 103-109.
36. Богатырев И. Финансовые механизмы поддержки предпринимательства / И. Богатырев // Економист. – 2000. – №6. – С. 25-27.
37. Бодаковський В.Ю. Проблеми залучення кредитних ресурсів вітчизняними підприємствами / В.Ю. Бодаковський / Фінанси України. – 2005. – №1. – С. 106-112.
38. Бойко О.В. Сучасний стан та проблеми розвитку малого та середнього підприємництва в умовах ринкової економіки. / О.В. Бойко // Вісник ДонНТУ. – 2003. – № 6.– С.124-128.
39. Бондарь Н. Проблемы эффективной деятельности субъектов малого бизнеса в Украине на этапе проведения экономических реформ / Н. Бондарь // Економіка, фінанси, право. – 2003. – №2. – С. 3-5.
40. Бревнов А.А. Основы экономической теории: учебное пособие / А.А. Бревнов – Х.: ООО «Одиссей», 2004. – 512 с.
41. Буряк Л.Д. Проблеми фінансового забезпечення розвитку малого бізнесу / Л.Д. Буряк, М.А. Гапонюк // Фінанси України. – 1998. – №9. – С. 102-105.
42. Буряк П.Ю. Мобілізація фінансових ресурсів для активізації малого та середнього підприємництва / П.Ю. Буряк // Фінанси України. – 1999. – №12. – С.33-36.
43. Ван Хорн, Джеймс К. Основы управления финансами: учеб. пособ. Пер. с англ./ Предисл. И.И. Васильевой / Джеймс К. Ван Хорн – М.: Ф и С, 2000. – 799с.
44. Варналій З.С. Мале підприємництво: основи теорії і практики. – 3-є вид., стер. / З.С. Варналій – К.: Т-во «Знання», КОО, 2005 – 302 с.
45. Варналій З.С. Мале підприємництво України / З.С. Варналій – К.: Інститут приватного права і підприємництва АПрН України, 1997. – 34 с.
46. Василенко В. О. Антикризове управління підприємством: навч. посібник. / В.О. Василенко – К.: ЦУЛ, 2003. – 504 с.
47. Васильченко З.М. Банківська діяльність в умовах глобалізації економіки / З.М. Васильченко // Фінанси України. – 2004. – №5. – С. 124-130.
48. Васюренко О.В. Менеджмент кредитних операцій у комерційних банках: наук. видан. /О.В. Васюренко – Х.: Оригінал, 1998. – 72 с.
49. Васюренко О. В. Організація управління стійким розвитком банківської установи / О.В. Васюренко, Н.П. Погореленко // Вісник НБУ. – 2006. – №6. – С. 22-29.
50. Васюренко О. Моделі впливу ризикоутворюючих чинників на фінансові результати економіки регіонів / О. Васюренко, О. Таран // Вісник НБУ.– 2004. – №11. – С. 16-20.
51. Васюренко О. Збалансованість структури зобов’язань банку як фактор забезпечення ефективності кредитних операцій / О. Васюренко, О. Христофорова // Банківська справа. – 2004. – №3. – С. 3-10.
52. Версаль Н.І. Інституційна структура кредитної системи / Н.І. Версаль // Фінанси України. – 2002. – №11. – С.95-99.
53. Виговська В.В. Вдосконалення системи управління фінансовими ресурсами малих підприємств / В.В. Виговська // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – №8(38). – С.35-40.
54. Владичин У.В. Роль кредитування в економічному зростанні України / У.В. Владичин // Фінанси України. – 2004. – №1. – С. 96-102.
55. Волик В.Ф. Становлення малого та середнього бізнесу в Україні і його наслідки / В.Ф. Волик // Актуальні проблеми економіки. – 2002. – №8. – С.22-25.
56. Волкова Н.И. Управление банковской деятельностью: Учебно-практическое пособие / Н.И. Волкова, Р.А. Герасименко, Т.А. Чашко – Донецк: ООО «Юго-Восток, Лтд», 2003. – 338 с.
57. Волохов В.І. Оцінка ефективності кредитної діяльності банків / В. І. Волохов // Фінанси України. – 2003. – №4. – С. 115-123.
58. Волохов В. Методика оцінки ефективності кредитної діяльності банків за витратним підходом / В. Волохов // Вісник НБУ. – 2003. – №8. – С. 49-54.
59. Воробьев Ю.Н. Капитал предпринимательских структур в системе фінансового менеджмента: учеб. пособ. /Ю.Н. Воробьев – Симферополь: Таврия, 2000. – 324с.
60. Воронкова А.Е. Современные технологии управления промышленным предприятием: Монографія. / А.Е. Воронкова, Г.В. Козаченко, С.К. Рамазанов – К.: Лібра, 2007. – 256 с.
61. Гальчинський А.С. Основи економічних знань: навч.посіб. / А.С. Гальчинський, П.С. Єщенко, Ю.І. Палкін – К.: Вища шк., 1998. – 544 с.: іл.
62. Герасимчук В.І. Малий та середній бізнес як сфера зайнятості: методологія, аналіз, проблеми розвитку / В.І. Герасимчук, О.В. Мірошниченко, В.В. Онікієнко (за ред. В.В. Онікієнко). – К.: УІСД, 2002. – 116 с.
63. Говорушко Т.А. Малий бізнес / Т.А. Говорушко, О.І. Тимченко – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 200 с.
64. Говорушко Т.А. Фінансові технології у сфері малого бізнесу // Т.А. Говорушко, О.І. Тимченко // Економіка, фінанси, право. – 2004. – №9. – С. 15-17.
65. Гончаров А.Б. Фінансовий менеджмент: навчальний посібник / А.Б. Гончаров – Х.: ВД «ІНЖЕК», 2003. – 240 с. Укр. мова.
66. Горячек І. Система своєчасного застереження проблем у діяльності банків / І. Горячек // Вісник НБУ. – 2004. – №6. – С. 27-28.
67. Грабовый П. Г. Риски в современном бизнесе / П. Г. Грабовый, С. Н. Петрова, С. И. Полтавцев – М.: Издательство "Аланс", 1994. – 200 с.
68. Гребельный В.И. Финансы предприятий: учеб. пособие / В.И. Гребельный – 2-е изд. с измен. и доп. – К.: Изд-во Европ. ун-та, 2004. – 232 с. – Библиогр.: с.227.
69. Грибов В.Д. Менеджмент в малом бизнесе: учеб. Пособие / В.Д. Грибов – М.: Финансы и статистика, 1999. – 128 с.:
70. Гриньова В.М. Фінанси підприємств / В.М. Гриньова., В.О. Коюда, Т.І. Лепейко– Харків, ХДЕУ, 2001. – 304 с.
71. Гриньова В.М. Управління інвестиційною діяльністю на промислових підприємствах / В.М. Гриньова, О.М. Ястремська // Матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. конференції «Динаміка наукових досліджень 2003». Т. 22. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. – С.18-20.
72. Гуцал І.Р. Процентні ставки за кредитами / І.Р. Гуцал // Банківська справа. – 2002. – №11. – С.100-106.
73. Довбня С.Б. Модель комплексної оптимізації фінансування підприємства / С.Б. Довбня, К.А. Ковель // Фінанси України. – 2006. – №5. – С. 134-141.
74. Драгун Л.М. Інноваційна модель підприємництва як засіб підвищення ефективності використання фінансових ресурсів / Л.М. Драгун, М.О. Бородін, Н.А. Фісуненко // Наукові праці ДонНТУ. – Вип. 76. – 2004. – С. 74-80.
75. Другов О. Регіональні аспекти функціонування банківської системи України / О. Другов // Вісник НБУ. – 2004. – №10. – С. 42-45.
76. Жук О.П. Організація, облік і аудит малого бізнесу в світі та в Україні / О.П. Жук // Аудитор України. – 2004. – №15(55). – С. 9-13.
77. Забродский В.А. Диагностика финансовой устойчивости функционирования производственно-экономических систем: монографія / В.А. Забродский, Н.А. Кизим – Х.: Бизнес - Информ, 2000. – 107с.
78. Завгородній А.Г. Фінансовий словник. – 3-тє вид., випр. і доп. / А.Г. Завгородній, Г.Л. Вознюк, Т.С. Смовженко – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2000. – С.404.
79. Задоя А.А. Основы экономической теории: учеб. пособие. / А.А. Задоя, Ю.Е. Петруня – М.: Рыбари, 2000. – 479 с.: ил.
80. Затварська О.О. Теоретичні основи стратегії розвитку банківської системи / О.О. Затварська // Фінанси України. – 2002. – №4. – С. 116.
81. Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: навчальний посібник / К.В Ізмайлова.– 2 - ге вид., стереотип. – К.: МАУП, 2001. – 152 с.
82. Иваниенко В.В. Анализ структуры финансовых ресурсов предприятий / В.В. Иваниенко, С.В. Винецкая // Исследование и оптимизация экономических процессов «Оптимум – 2001». Труды 3–й международной научно-практической конференции. – Харьков НТУ «ХПИ», 2001. – с.33 –34.
83. Иванищева А.В. Разработка финансовой стратегии предприятия / А.В. Иванищева // Економіка, фінанси, право. – 2005. – №10. – С. 14-20.
84. Камаев В.Д. и коллектив авторов. Учебник по основам экономической теории (экономика) / В.Д. Камаев – М.: «ВЛАДОС», 1997 – 384 с.: ил.
85. Карбовник С.М. Фінансова підтримка малого і середнього підприємництва у сфері зовнішньої торгівлі / С.М. Карбовник // Фінанси України. – 2002. – №7. – С. 58-62.
86. Керашев М.А. Управление инновационной деятельностью предприятия: монография / М.А. Керашев, Н.С Лобачева – Ростов-н.-Д.: Изд.РГУ, 2004. –. – 126 с.
87. Кизим М.О. Оцінка і діагностика фінансової стійкості підприємства: монографія / М.О. Кизим, В.А. Забродський, В.А. Зінченко – Х.: Видавничий Дім „ІНЖЕК”, 2003. – 144с.
88. Ковалев В.В. Управление финансами: учеб. пособие / В.В. Ковалев – М.: ФБК-ПРЕСС, 1998. – 160 с.
89. Ковалев В.В. Финансовый анализ: управление капиталом, выбор инвестиций, анализ отчетности / В.В. Ковалев – М.: Финансы и статистика, 2000. – 256 с.
90. Коваленко В. Роль банківських формувань у розвитку малого та середнього бізнесу / В. Коваленко // Регіональна економіка. – 2002. – №4. – С.179-186.
91. Козаченко А.В. Инвестиционный процесс промышленных предприятий: состояние и перспективы: монографія / А.В. Козаченко, А.Н. Антипов, Г.И. Дибнис – Луганск: ВУГУ, 1999. – 217 с.
92. Козаченко Г.В. Управління затратами підприємства: монографія / Г.В. Козаченко, Ю.С. Погорелов, Л.Ю. Хлапьонов – К.: Лібра. – 2007. – 320 с.
93. Козаченко Г.В. Малий бізнес:стійкість та компенсаторні можливості. монографія / Г.В. Козаченко, А.Е. Воронкова, В.Ю. Медяник – Київ: Лібра, 2003. – 328 с.
94. Колодізєв О.М. Фінансовий менеджмент у банках: концептуальні засади, методологія прийняття рішень у банківській сфері: навчальний посібник. / О.М. Колодізєв, І.М. Чмутова, І.О. Губарева – Х.: ВД «ІНЖЕК», 2004. – 408 с.
95. Колодізєв О.М. Гроші та кредит: Навчальний посібник для самостійного вивчення дисципліни / О.М. Колодізєв, О.Р. Яременко– Х.: Видавничий Дім «ІНЖЕК», 2004. – 156 с. Укр. мова.
96. Кондратюк Т.В. Державна політика підтримки малого бізнесу: монографія. /Т. В. Кондратюк – К.: Видавничий центр «Академія», 2003. – 112 с.
97. Кононенко О. Аналіз финансовой отчетности: навч. посіб. / О. Кононенко – Х.: Фактор, 2002. – 143 с.
98. Копченко І.М. Фінансовий механізм сприяння розвиткові малого підприємництва / І.М. Копченко // Фінанси України. – 2003. – №5. – С.65-69.
99. Копченко І.М.. Державне сприяння розвитку інфраструктури підтримки малого підприємництва в Україні / І.М. Копченко // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – №4(34). – С.89-95.
100. Костюченко О.А. Банківське право / О.А. Костюченко – Київ: А.С.К., 2001 – С. 42-52.
101. Кот Л. Перспективи розвитку окремих напрямків кредитування в Україні / Л. Кот // Банківська справа. – 2003. – №2. – С. 71-77.
102. Коцовська Р. Кредитна підтримка малого бізнесу установами фінансового ринку України / Р. Коцовська // Регіональна економіка. – 2002. – №3. – С. 167-173.
103. Коюда В.О. Фінанси: Конспект лекцій / В.О. Коюда, Т.І. Лепейко, К.А. Заславська – Х.: ХНЕУ, 2004. – 223 с.: іл.. – Бібліогр. С.215-220.
104. Кривоног О.Л. Банківське кредитування малих підприємств / О.Л. Кривоног // Фінанси України. – 2005. – №8. – С.101-105.
105. Кудінов А.С. Стан та перспективи розвитку мікрокредитування в Україні / А.С. Кудінов // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – №7(37). – С. 37-42.
106. Кузнєцова А. Роль комерційного банку у фінансуванні інноваційних проектів підприємницького сектора економіки України / А. Кузнєцова // Регіональна економіка. – 2002. – №4. – С. 35-41.
107. Кукукина И.Г. Финансовый менеджмент: учебное пособие / И.Г. Кукукина – М.: изд. группа «Юрист», 2000. – 129 с.
108. Курс экономики: Учебник. – 3-е изд., доп. / Под ред. Б.А. Райзберга. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 716 с. – (Серия «Высшее образование»).
109. Курс экономической теории: учебник – 5-е дополненное и переработанное издание – Киров: «АСА», 2002 г. – 832 с.
110. Курс экономической теории: учебное пособие / Коллектив авторов. – М.: Соминтек, 1993. – 472с.
111. Лагутін В.Д. Кредитування: теорія і практика: навч. посіб. – 3-тє вид. перероб. і доп. /В.Д. Лагутін – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2002. – 215 с.
112. Лагутін В.Д. Кредитування: теорія і практика: навч. посіб. – 4-те вид., стер. /В.Д. Лагутін– К.: Знання, 2004. – 215 с. – (Вища освіта XXI століття).
113. Лігоненко Л.О. Антикризове управління підприємством: теоретико-методологічні засади та практичний інструментарій / Л.О. Лігоненко – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун -т, 2001. – 580 с.
114. Мазур О.Є. Інвестиційна діяльність малого підприємництва в Україні / О.Є. Мазур // Фінанси України. – 2005. – №11. – С. 32-37.
115. Малий бізнес України. Підприємці здатні відродити країну. Асоціація сприяння розвитку приватного підприємництва в Україні «Єднання», 1997. – с.44.
116. Мескон М. Основы менеджмента / Мескон М., Альберт М., Хедоури Ф.; [пер. с англ. М.А. Майоров]. – М.: Дело, 2000. – 704с.
117. Методика проведення поглибленого аналізу фінансово-господарського стану неплатоспроможних підприємств та організацій: наказ Агентства з питань запобігання банкрутства підприємств та організацій від 21.03.97. № 37 – Режим доступу: http://zakon.nau.ua/uid=1035.1.3title.
118. Методика проведення поглибленого аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможних підприємств та організацій (наказ № 81 від 27.06.97 p. Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій) // Офіційний вісник України. – 1997. – № 32. – С. 144.
119. Методика інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємств та організацій (наказ № 22 від 23.02.98 р. Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій) // Офіційний вісник України. – 1998. – № 13. – С. 211.
120. Методика встановлення кредитних рейтингів підприємств від Українського агентства фінансового розвитку // Фінансовий ринок України. – 2004. – №12. – С.29-30.
121. Міжнародні стандарти рейтингової оцінки Газета "Цінні папери України". – Режим доступу: http:// www.corporation.com.ua /library/publication/pub.php?id=204
122. Музиченко А.О. Методи оптимізації структури фінансових ресурсів / А.О. Музиченко // Економіка, фінанси, право. – 2005. – №6. – С. 12-15.
123. Національний банк і грошово-кредитна політика: Підручник / За ред. д-ра екон. наук, проф. А.М. Мороза та канд. екон. наук, доц. М.Ф. Пуховкіної. – К.: КНЕУ, 1999. – 369 с.
124. Никитина Т.В. Банковский менеджмент / Т.В. Никитина – СПб.: Питер, 2001. – 160 с.: ил. – (Серия «Краткий курс»).
125. Онищук Я.В. Фінансове забезпечення діяльності малого та середнього бізнесу / Я.В. Онищук // Фінанси України. – 2003. – №7. – С.51-57.
126. Онікієнко С. Банківський кредит як об’єкт оцінки економічної ефективності / С. Онікієнко // Вісник НБУ. – 2004. – №10. – С. 30-33.
127. Опарін В.М. Фінансова система України (теоретико-методологічні аспекти): монографія. —2-ге вид., без змін / В.М. Опарін – К.: КНЕУ, 2006. – 240 с. М.обкл.
128. Операції комерційних банків / Р. Коцовська, В. Ричаківська, Г. Табачук, Я. Грудзевич, М. Вознюк. – 4-те вид. – К.: Алерта, 2004. – 500с.
129. Основи економічної теорії: підручник: у 2 кн. Кн. 2: Підприємництво, маркетинг, менеджмент. Відтворення в національному та світовому господарстві / Ю.В. Ніколенко, М.М. Діденко, А.В. Шегда та ін.; За ред. Ю.В. Ніколенка. – 2-ге вид. перероб. І доп. – К.: Либідь, 1998. – 272 с.
130. Павловська О. В. Регулювання ринку праці і фінансово-економічний механізм / О.В. Павловська – ВАК, 2001.
131. Падерин И.Д. Роль малих промышленных предприятий в становлении рыночной экономики / И.Д. Падерин // Економіка, фінанси, право. – 2005. – №11. – С. 3-6.
132. Подтверждены кредитные рейтинги Харькова //Вечерний Харьков. – 2006. – №145. Режим доступу: http:// vecherniy.kharkov.ua/archive_paper/?y=2006&m=&n=145.
133. Покропивний С.Ф. Підприємництво: стратегія, організація, ефективність: навч. посібник / С.Ф. Покропивний, В.М. Колот – К.: КНЕУ, 1998. – 352 с.
134. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №1 “Загальні вимоги до фінансової звітності” від 21.06.99 №391/3684 // Бухгалтерський облік і аудит – 1999. – №6. – С.14 –17.
135. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №2 “Баланс” від 21.06.99 №396/3689 // Все про бухгалтерський облік – 2000. – №11. – С.67-72.
136. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №3 “Звіт про фінансові результати” від 21.06.99 №397/3690 // Все про бухгалтерський облік – 1999 – №7 – С. 10.
137. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку № 4 “Звіт про рух грошових коштів” від 21.06.99 №399/3692 // Все про бухгалтерський облік – 2000. – №11. – С. 76-80.
138. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку № 5 “Звіт про власний капітал” від 21.06.99 №399/3692 // Все про бухгалтерський облік – 2000. – №11. – С. 80-83.
139. Пономаренко В.С. Стратегічне управління розвитком підприємства: навч. посіб. / Пономаренко В.С. , Пушкар О.І., Тридід О.М. – Х.: Вид. ХДЕУ, 2002. – 604с.
140. Пономаренко В.С. Стратегія розвитку підприємства в умовах кризи: монографія / В.С. Пономаренко, О.М. Тридід, М.О. Кизим – Х.: Видавничий Дім „ІНЖЕК”, 2003. – 328 с.
141. Пономаренко В.С. Стратегічне управління організаційними перетвореннями на промислових підприємствах. Наукове видання / В.С.Пономаренко, А.М. Золотарьов, І.М. Волик – Харків: Вид. ХНЕУ, 2005. – 452с.
142. Примостка Л. О. Фінансові деривативи: аналітичні та облікові аспекти: монографія / Л. О. Примостка – К.: КНЕУ, 2001. — 263 с. М. обкл.
143. Примостка Л.О. Фінансовий менеджмент банку: навч. посібник / Л. О. Примостка – К.: КНЕУ, 1999. – 280 с.
144. Проценко С. Проблеми фінансування малих підприємств / С. Проценко // Вісник Київського інституту бізнесу і технологій. – 2005. – №1. – С. 109-111.
145. Райан Д.Д. Малый бизнес. Бизнес-план предпринимателя: пер. с англ./ Д.Д. Район, Г.П. Хидьюк. – 6-е изд. – СПб.: Нева, 2003. – 607 с.
146. Романчиков В.І. Розвиток та підвищення ефективності регулювання діяльності малого підприємництва / В.І. Романчиков, О.Ю. Гаврилюк, А.А. Любченко // Регіональні перспективи. – 2003. – №2-3 (27-28). – с.18-21.
147. Рыночная экономика. В 5 т. – М.: Соминтек, 1992. – Т.2. – Ч.1. – С.9.
148. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: учеб. пособие: 6-изд., перераб. и доп. / Г. В. Савицкая – Мн.: Новое знание, 2001. – 704 с.
149. Слав’юк Р.А. Фінанси підприємств: навчальний посібник / Р.А. Слав’юк – Київ: «Центр навчальної літератури», 2004. – 460 с.
150. Степаненко В.О. Проблеми аналізу фінансового стану малого підприємства / В.О. Степаненко // Перспективи та пріоритети розвитку економічного аналізу: Тези доповідей і виступів III Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Перспективи та пріоритети розвитку економічного аналізу» (18-20 квітня 2006 р.) / Заг. ред. канд. ек. наук, доц. Іоніна Є.Є. – Донецьк: ТОВ «Юго-Восток, Лтд», 2006. – 376 с. – С. 284-285.
151. Степаненко В.О. Проблеми створення малого підприємства / В.О. Степаненко // Вісник економіки транспорту і промисловості: зб. наук.-практ. статей.( За матеріалами 2-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми міжнародних транспортних коридорів та єдиної транспортної системи України» (7-11 червня 2006 р.) –Харків: УкрДАЗТ, 2006. – Вип. 14. – С. 110-111.
152. Степаненко В.О. Роль кредитних відносин у розвитку підприємництва в Україні / В.О. Степаненко // Коммунальное хозяйство городов: науково-технічний збірник. – Київ: «Техніка», 2005. – Вип. 61. Серія: Економічні науки. – С. 95-98.
153. Степаненко В.О. Проблеми залучення позикових фінансових ресурсів малими підприємствами / В.О. Степаненко // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – Вип. 224. – Т. V. – 287 с. – С. 1109-1118.
154. Степаненко В.О. Зовнішнє фінансування підприємств малого бізнесу у сфері торгівлі / В.О. Степаненко // Управління розвитком: зб. наук. статей. (За матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні економічні проблеми розвитку промислових підприємств» (14-15 квітня 2006р.) –Харків: Вид. ХНЕУ, 2006. – Вип. 3. – С.83-84.
155. Степаненко В.О. Управління процесом залучення позикових ресурсів малими підприємствами / В.О. Степаненко // Управління розвитком: зб. наук. статей. (За матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції «Соціально-економічні проблеми розвитку країн з транзитивною економікою» (14-15 грудня 2007 р.) – Харків: Вид. ХНЕУ, 2007. – Вип. 8. – 200 с. – С. 78-79.
156. Степаненко Н.А. Проблемы кредитования малого бизнеса в Украине / Н.А. Степаненко, В.А. Степаненко // Вісник НТУ «ХПІ»: зб. наук. праць. Тематичний випуск: Технічний прогрес і ефективність виробництва. – Харків: НТУ «ХПІ», 2008. – №19. – 195 с. – С. 123-130.
157. Степаненко Н. О. Особливості фінансового аналізу малих промислових підприємств у процесі залучення позикових коштів / Н.О. Степаненко, В.О. Степаненко // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2008. – Вип. 240. – Т. І .– 283 с. – С. 188-203.
158. Тарасенко Н.В. Економічний аналіз діяльності промислового підприємства. – 2-ге вид., стер. / Н.В. Тарасенко – К.: Алерта, 2003. – 485 с.
159. Тігіпко С. Напрями розвитку банківської системи України: проблеми вибору і впровадження / С. Тігіпко // Вісник НБУ. – 2004. – №6. – С. 5-7.
160. Тітенкова М.В. Проблеми забезпечення повернення банківських кредитів / М.В. Тітенкова // Економіка, фінанси, право. – 2005. – №5. – С. 17-20.
161. Терещенко О. О. Антикризове фінансове управління на підприємстві / О.О. Терещенко – К.: КНЕУ, 2004.
162. Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: навчальний посібник / О.О. Терещенко – К.: КНЕУ, 2003. – 554с.
163. Терещенко С.І. Моделі оцінки платоспроможності підприємств / С.І. Терещенко // Фінанси України. – 2001. – №7. – С. 61 – 68.
164. Тимофєєва Л. Аналіз фінансової звітності форми №1 «Баланс» та форми №2 / Л. Тимофєєва // Податкове планування. – 2005. – №6. – С. 49-63.
165. Українська Л.О. Активізація взаємодії банківських установ з малими підприємствами в процесі кредитування / Л.О. Українська, В.О. Степаненко // Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України. Фінансовий ринок України: глобалізація та євроінтеграція: зб. наук. праць – Львів: Ін-т регіональних досліджень НАН України, 2008. – Вип. 1 (69). – 575 с. – С. 230-239.
166. Українська Л.О. Форми державної підтримки розвитку малого бізнесу в Україні / Л.О. Українська, В.О. Степаненко // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – Вип. 213: – Т. V.– 220 с. – С. 1193-1197.
167. Українська Л.О. Вплив грошово-кредитної політики на фінансування малого підприємництва в Україні / Л.О. Українська, В.О. Степаненко // Харківський інститут банківської справи. Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Харків: ХІБС УБС НБУ, 2007. – Вип. 2 (3). – С. 86-90.
168. Файєр Д.А. Банківська система України і тіньовий капітал / Д.А. Файєр // Фінанси України. – 2004. – №1. – С. 123-127.
169. Фатхудинов Р. А. Конкурентоспособность организации в условиях кризиса: экономика, маркетинг, менеджмент / Р.А. Фатхудинов – М.: Издательско-книготорговый центр "Маркетинг", 2002. – 892 с.
170. Філімоненков О.С. Фінанси підприємств: навч. посіб./ О.С. Філімоненков. – 2-ге вид., перероб та доп. – К.: Кондор, 2005. – 397 с.: іл.. – Бібліогр.: С. 393-397.
171. Фінансовий менеджмент: Навчально-методичний посібник для самост. вивч. дисц. / А.М. Поддєрьогін, Л.Д. Буряк, Н.Ю. Калач та ін. – К.: КНЕУ, 2001. – 294 с.
172. Финансовый менеджмент: теория и практика: Учебник / Под ред. Е.С. Стояновой. – 5-е изд., перераб. и доп. – М.: Изд-во “Перспектива”, 2000. – 656 с.
173. Фінанси підприємств: Підручник / Керівник авт. кол. і наук. ред. проф. А. М. Поддєрьогін. 3-тє вид., перероб. та доп. / А.М. Поддерьогін, Л.Д. Буряк, Г.Г. Нам, А.М. Павліковський, О.В. Павловська, В.3. Потій, А.П. Куліш, О.О. Терещенко, Н.П. Шульга, С.А. Булгакова – К.: КНЕУ, 2000. – 460 с., іл.
174. Финансы. Денежное обращение. Кредит: Учебник для вузов / Л.А. Дробозина, Л. П. Окунева, Л.Д. Андросова и др.; Под ред. проф. Л.А. Дробозиной. – М.: ЮНИТИ, 2000. – 479 с.
175. Фліссак Н. Малий бізнес в Україні: проблеми та перспективи розвитку / Н.Фліссак // Вісник податкової служби України. – 2004. – №44. – С. 30-35.
176. Хмеленко О.В. Кредитування та контроль: навчальний посібник / О.В. Хмеленко, В.Я. Вовк – Х.: ВД «ІНЖЕК», 2004. – 240 с.
177. Цилюрик Д. Процес кредитування підприємств малого бізнесу та його складові / Д.Цилюрик // Вісник НБУ. – 2000. – №11. – С.30-32.
178. Чайковський Я. Удосконалення методики комплексної оцінки кредитоспроможності позичальників / Я. Чайковський // Вісник НБУ. – 2003. – №11. – С. 30-34.
179. Шелудько В.М. Фінансовий ринок: навч. посіб. – 2-ге вид., випр. і доп. /В.М. Шелудько – К.: Знання-Прес, 2003. – 535 с.
180. Щетинін А.І. Гроші та кредит: підручник для студ. вищ. навч. закладів/ А.І. Щетинін. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 429 с.: іл.. – Бібліогр. С. 428-429.
181. Ястремська О.М. Якість формування фінансової стратегії підприємства / О.М. Ястремська, А.В. Гриньов // Фінанси України. – 2006. – №6. – С. 121-128.
182. Ястремська О.М. Інвестиційна діяльність промислових підприємств: методологічні та методичні засади: монографія. / О.М. Ястремська – Харків: Вид. ХДЕУ, 2004. – 472 с.
183. Ястремська О.М. Переважні джерела фінансування інвестиційної діяльності промислових підприємств в Україні. Розвиток фінансово-кредитних відносин в Україні / О.М. Ястремська // Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції вчених, викладачів, практичних працівників і молодих науковців 27.02.2004 року/ За ред. проф. В.П. Матвієнка. – К: Київський інститут банківської справи, 2004. – С. 172-175.
184. Lister K. Finding Money: the small business guide to financing. – New York: John Wiley & Sons, Inc, 1995. – 75 p.
185. New perpectives on financing small business in developing countries/ Ed. it. E.A. Brugger, S. Rajapatirana. – San-Francisco: ICS Press, 1995. – 194 p.
186. Snodgrass D.R. Industrialization and the Small Firm: Patterns and Policies/ Donald R. Snodgrass, Tyler Biggs. San-Francisco: Int. Center for Economic, 1996. – 313 p.
187. Tepper R. Fail-Safe small businesses: how they work, why they succeed. – New York: John Wiley & Sons, 1994. – 225 p.
188. www.ukrstat.gov.ua
189. www.corporation.com.ua.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 21095.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.