У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ
Количество страниц 247
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21097.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ
СТРУКТУРНОЇ ПОБУДОВИ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ 12
1.1. Сутність фінансового сектору та його роль у сучасній фінансовій системі 12
1.2. Особливості структурної побудови фінансового сектору в країнах з
ринковою економікою 27
1.3. Методологічні підходи до визначення ефективної структури фінансового
сектору 46
Висновки до першого розділу 57
РОЗДІЛ 2. СТРУКТУРА ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ ТА ЇЇ
ВПЛИВ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ 61
2.1. Інституційна структура фінансового сектору України 61
2.2. Вплив функціональної структури фінансового сектору на
розвиток економіки 76
2.3. Забезпечення достовірності інформації на основі впровадження
міжнародних стандартів фінансової звітності 96
Висновки до другого розділу 116
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМКИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ
ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ В ПРОЦЕСІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ФІНАНСОВОЇ СТАБІЛЬНОСТІ 119
3.1. Обґрунтування критеріїв та системи індикаторів фінансової стабільності 119
3.2. Використання концепції економічного капіталу для обгрунтування
стійкості фінансових установ 138 3.3. Оцінка вразливості фінансового сектору до впливу факторів ризику 152 3.4. Вдосконалення регулювання і нагляду за функціонуванням фінансового
сектору з врахуванням структурних змін 169
Висновки до третього розділу 184
ВИСНОВКИ 188
ДОДАТКИ 197
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 221



ВСТУП
Актуальність теми. Трансформація фінансової системи обумовлює стрімкий розвиток і ускладнення структури фінансового сектору, підвищення його ролі та посилення впливу на економічні процеси. Зміни у структурі фінансового сектору відбуваються в умовах трансформації фінансових ринків, фінансових інститутів, запровадження нових фінансових інструментів на основі фінансових інновацій, що безпосередньо впливає на різноманітність операцій та швидкість переміщення капіталу. В таких умовах структура фінансового сектору повинна визначатися стійкістю до впливу негативних факторів та забезпечувати виконання фінансовим сектором покладених на нього функцій, що знаходить прояв у ефективному перерозподілі ресурсів у часі та просторі; оцінці та управлінні фінансовими ризиками; згладжуванні наслідків фінансових потрясінь.
Дослідження структури фінансового сектору в площині інституційного виміру є більш традиційним і зосереджує увагу на кількісних показниках діяльності фінансово-кредитних установ. У свою чергу, структурна розбудова фінансового сектору, з огляду на ефективне виконання останнім покладених на нього функцій, віддзеркалює якісні характеристики його розвитку, однак залишається менш дослідженою.
Процес формування ефективної структури фінансового сектору спрямований на підвищення стійкості фінансових установ та забезпечення стабільності фінансових систем. Не зважаючи на певний доробок вчених з даних питань, проблема значною мірою залишається ще не вирішеною, підтвердженням чому є відсутність якісних систем раннього попередження фінансових і банківських криз, обґрунтованих критеріїв і показників фінансової стабільності. Тому актуальними залишаються питання узагальнення досвіду розробки та практичного застосування найбільш важливих індикаторів, які можуть бути використані для раннього попередження кризових явищ у фінансовому секторі, в т.ч. для виявлення певних дисбалансів у формуванні його структури.

У світовій теорії та практиці проблемам розвитку фінансового сектору, формування його структури та взаємозв’язків з іншими елементами економічної системи приділяється достатня увага. Серед зарубіжних вчених на особливу увагу заслуговують праці С.Азарадіса, П.Аміса, Р.Бернса, Д.Бойда, Н.Валла, Г.Габбарда, Г.Гольдсміта, Р.Дорнбуша, М.Зорге, Р.Левіна, Ж.Лопеза, Ф.Мишкіна, Д.Пайна, Е.Роспарса, П.Роуза, А.Сенхаджі, Б.Сес-Ескорбіак, Б.Сміта, Р.Сміта, П.Тораваля, Ф.Труссарда, М.Тьєссе, І.Фішера, М. Хана, Г.Хоггарта, Е.Хюпкес, М.Чіхака, С.Шарпа, Г.Дж.Шиназі. Достатньо велику увагу зазначеним проблемам приділяють російські вчені, зокрема: Андрієвська І.В., Бабічев Ю.А, Глазьєв С. Ю., Добришевський С.М., Кнобель О.Ю., Козловська А., Левіна І., Левченко Д., Моісєєв С. Н, Палій В.Ф., Плісецький Д., Соколінський В.М., Трунін П.В., Федякіна Л.Н., Четверіков С. та інші.
Протягом останніх років проблеми розвитку фінансового сектору стали об’єктом дослідження багатьох українських вчених, серед яких, перш за все, необхідно назвати Алексєєнко Л.М., Базилевича В.Д., Барановського О.І., Боринця С.Я., Васильченко З.М., Версаль Н.І., Внукову Н.М., Вовчак О.Д., Геєця В.М., Гончаренка В.В., Гриценка А.А., Грушко В.І., Дзюблюка О.В., Задорожного Г.В., Кірєєва О.І., Ковальчука Т.Т., Корнєєва В.В., Криклія А.С., Крилову В.В., Кузнєцову А.Я., Лисенка Р.С., Лютого І.О., Мороза А.М., Науменкову С.В., Опаріна В.М., Примостку Л.О., Реверчука С.К., Савлука М.І., Слав’юка Р.А., Смовженко Т.С., Сохацьку О.М., Стельмаха В.С., Терещенко Г.М., Циганова С.А., Чугунова І.Я., Чухно А.А., Шумило І.А. та інших.
Не дивлячись на достатньо високий рівень зарубіжних і вітчизняних наукових розробок з проблем розвитку фінансового сектору, ще не вирішеними залишається низка проблем щодо обґрунтування впливу структури фінансового сектору на розвиток економіки; структурної розбудови фінансового сектору в контексті вимог до забезпечення фінансової стабільності; оцінки вразливості структури фінансового сектору до впливу факторів ризику; вдосконалення регулювання і нагляду за функціонуванням фінансового сектору з врахуванням структурних змін тощо.
Ставлячи за мету наукове обґрунтування процесів структурного розвитку фінансового сектору України, автор виходив, насамперед, із необхідності формування такої його структури, яка б забезпечувала високий рівень стабільності, дохідності та керованості фінансових установ, спрямованості їх функціонування на забезпечення стабільного і довготривалого економічного зростання. Все викладене й обумовило вибір об’єкта, теми дослідження та її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка за темою: “Розвиток внутрішнього ринку України в умовах глобалізації: закономірності та протиріччя” (номер державної реєстрації 0106U006542), підрозділ “Теоретичні основи функціонування фінансових ринків та тенденції глобалізації” (шифр № 06 БФ040-01), в межах якого досліджено сутність фінансового сектору та його місце в економічній системі, охарактеризовано поняття оптимальної структури та її критеріїв, обґрунтовано систему індикаторів фінансової стабільності, внесено пропозиції щодо формування ефективної структури фінансового сектору України.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка теоретико-методологічних засад та вдосконалення практичних підходів до формування ефективної структури фінансового сектору України в контексті вимог до забезпечення фінансової стабільності.
Відповідно до поставленої мети визначено такі завдання дисертаційної роботи:
• поглибити теоретичні підходи щодо визначення сутності фінансового сектору, його місця та ролі в економічній системі;
• визначити основні закономірності та тенденції розвитку фінансових секторів провідних країн світу;
• обґрунтувати основні критерії та принципи ефективної структури фінансового сектору України;
• обґрунтувати систему індикаторів для раннього попередження фінансових криз та виявлення можливих структурних дисбалансів у функціонуванні вітчизняного фінансового сектору;
• розробити економіко-статистичні та лінійні регресійні моделі для факторного аналізу розвитку фінансового сектору;
• обґрунтувати доцільність використання установами фінансового сектору показника економічного капіталу;
• розробити систему заходів щодо управління ризиками на основі запровадження стрес-тестування;
• оцінити кількісні параметри впливу рівня розвитку фінансового сектору на економічне зростання та ефективність суспільного виробництва;
• обґрунтувати пропозиції щодо вдосконалення регулювання і нагляду за діяльністю установ фінансового сектору.
Об’єктом дослідження є процеси функціонування фінансового сектору Україні.
Предметом дослідження є теоретико-методологічні засади та практичні аспекти формування ефективної структури фінансового сектору України.
Методи дослідження. Для досягнення мети дисертаційної роботи використано комплекс загальнонаукових і спеціальних методів дослідження: діалектичний – для розкриття теоретичних основ функціонування фінансової системи, сутності фінансового сектору та його місця в економічній системі; системний – для дослідження інституційної та функціональної структури фінансового сектору і особливостей його структурної побудови за основними ознаками; історико-логічний – при дослідженні сутності інститутів фінансового сектору в процесі історичної еволюції; аналітичний – при дослідженні фінансового сектору на різних етапах розвитку; метод економіко-статистичного аналізу – для оцінки факторів розвитку фінансового сектору, його структури та її впливу на розвиток економіки; методи регресійного аналізу – при побудові моделей взаємозв’язку рівня розвитку фінансового сектору з основними макроекономічними показниками. Крім того, використовувалися методи системно-структурного аналізу, індексний, нормативно-розрахунковий, балансовий, групувань, стрес-тестування, експертних оцінок та інші.
Інформаційною базою проведення дослідження є законодавчі та нормативні документи з питань розвитку фінансового сектору, нормативні акти Національного банку України, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, офіційні статистичні матеріали Державного комітету статистики України, матеріали Міжнародного валютного фонду, Базельського комітету з банківського нагляду, центральних банків провідних країн світу, наукові праці провідних вітчизняних і зарубіжних вчених, періодичні видання.
Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі проведено комплексне дослідження процесу структурної побудови фінансового сектору України та отримано нові науково обґрунтовані результати, які в сукупності вирішують важливе науково-прикладне завдання, пов’язане з розробкою методологічних і методичних засад формування ефективної структури фінансового сектору. Найбільш вагомі наукові результати, що характеризуються науковою новизною, отримані особисто і виносяться на захист, полягають у наступному:
вперше:
• обґрунтовано критерії ефективної структури фінансового сектору, які полягають у забезпеченні необхідного рівня стійкості, дохідності та керованості фінансовим сектором і його складовими з огляду на дотримання вимог щодо підтримки стабільності фінансової системи;
• визначено кількісний вплив монетарної, ресурсної та інвестиційної складових функціональної структури фінансового сектору на економічне зростання та ефективність суспільного виробництва на основі застосування розроблених економіко-статистичних і регресійних моделей;
удосконалено:
• методологічні засади управління ризиками на основі використання концепції економічного капіталу, визначено умови та конкретизовано напрями застосування показника економічного капіталу з метою зниження рівня ризику та підвищення дохідності установ фінансового сектору, обґрунтовано переваги його використання для фінансових конгломератів;
• класифікацію індикаторів для раннього попередження фінансових криз та виявлення можливих структурних дисбалансів у функціонуванні вітчизняного фінансового сектору на основі вдосконалення структурно-логічної схеми оцінки рівня фінансової стабільності, яка базується на аналізі макрофінансових зв’язків і враховує особливості макропруденційного нагляду та нагляду за поточною кон’юнктурою фінансових ринків;
дістали подальшого розвитку:
• напрями забезпечення повноти та якості ідентифікації ризиків для складних структурованих продуктів і гібридних інструментів на основі застосування міжнародних стандартів фінансового обліку для вдосконалення оцінки фінансового стану фінансово-кредитних установ;
• структурно-логічна схема організації стрес-тестування фінансово-кредитних установ і напрями практичного використання результатів стрес-тестування за окремими групами та видами ризиків: кредитним, ліквідності, відсотковим, валютним, фондовим, що дозволяє підвищити стійкість фінансового сектору;
• напрями можливої консолідації органів регулювання і нагляду за діяльністю установ фінансового сектору з урахуванням перспектив його структурної розбудови та система заходів щодо підвищення ефективності їх функціонування.
Практичне значення одержаних результатів виконаного дисертаційного дослідження визначається обґрунтованими рекомендаціями та пропозиціями щодо вдосконалення методологічних і методичних засад формування ефективної структури фінансового сектору України.
Пропозиції та рекомендації автора щодо вдосконалення структури фінансового сектору, розвитку окремих фінансових ринків, поліпшення регулювання і нагляду за діяльністю установ фінансового сектору, вдосконалення стрес-тестування та забезпечення стабільності функціонування фінансового сектору використані Національним банком України та Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України в організації поточної роботи та при розробці “Стратегії розвитку банківської системи України на 2008 – 2012 роки” і “Стратегії розвитку фінансового сектору України на період до 2015 року” (довідки № 61-013/987 від 01.10.2008 р.; № 12392/05 від 09.10.2008 р.).
Рекомендації щодо розрахунку та управління економічним капіталом фінансово-кредитної установи, проведення стрес-тестування окремих напрямків діяльності, вдосконалення управління ризиками використані Представництвом GarantiBank International N.V. в Україні в процесі організації практичної роботи (довідка № 09/19 від 19.09.2008 р.).
Пропозиції та рекомендації автора щодо вдосконалення управління фінансовим сектором, забезпечення його ліквідності, управління ризиками можуть бути використані Національним банком України, Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України, окремими фінансовими установами в процесі організації діяльності, регулювання і нагляду за фінансовими установами банківського і небанківського секторів.
Окремі положення та висновки дисертаційної роботи використовуються у навчальному процесі на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка при викладанні дисциплін “Гроші та кредит, “Міжнародні фінансові ринки”, “Банківський нагляд” (довідка № 056/171 від 13.10.2008р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійно виконаною завершеною роботою здобувача. Наукові висновки і рекомендації, отримані в процесі дослідження, зроблені автором самостійно. У наукових працях, опублікованих у співавторстві, особистий внесок здобувача полягає в наступному: у статті [63] автором досліджено особливості впливу фінансового сектору на економічну систему, проаналізовано структурні показники та вивчено основні диспропорції у розвитку фінансового сектору; в статті [110] автором проаналізовано інфраструктурні перетворення фінансової системи, обґрунтовано вплив на неї інтегрованого глобального фінансового ринку, вивчено процеси консолідації фінансових установ; у статті [111] дисертанту належить аналіз методичних та методологічних засад організації стрес-тестування, обґрунтування доцільності його використання для діагностики стану банківської системи та фінансового сектору; в статті [112] автором конкретизовано складові сучасної моделі фінансової системи за структурною побудовою, проаналізовано напрямки якісних змін основних складових фінансової системи.
Апробація результатів дисертації. Основні теоретичні та практичні положення дисертаційної роботи розглядалися і обговорювалися на 7 наукових конференціях, а саме: Всеукраїнській науково-методичній конференції “Сучасні аспекти фінансового управління економічними процесами” (6-9 вересня 2005 р., м. Севастополь); Міжнародній науково-практичній конференції “Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків” (18-20 жовтня 2006 р., м. Черкаси); науково-практичній конференції “Напрями розвитку фінансової системи України в сучасних умовах” (23-24 березня 2007 р., м. Київ); ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Інтеграція України у європейський та світовий фінансовий простір” (19-20 червня 2008 р., м. Львів); ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Банківська система України в умовах глобалізаціїї фінансових ринків” (25-26 вересня 2008 р., м. Черкаси); науково-практичній конференції ”Розвиток фінансової системи України в умовах економічної глобалізації” (15-16 квітня 2008 р., м. Київ); V Всеукраїнській науково-практичній конференції “Світові тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України” (20-22 жовтня 2008 р., м. Київ).
Публікації. Основні результати дисертаційної роботи опубліковано у 20 наукових працях, у тому числі в 13 наукових статтях у фахових виданнях загальним обсягом 10,4 друк. арк., (в яких особисто автору належить 8,55 друк. арк.), 7 наукових працях обсягом 1,5 друк. арк., опублікованих одноосібно в інших виданнях. Загальний обсяг опублікованого матеріалу, що належить автору, становить 10,05 друк. арк.
Обсяг та структура дисертації. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Обсяг дисертації- 246 сторінок друкованого тексту, в тому числі 24 таблиці, 7 рисунків і 14 додатків, розміщених на 59 сторінках. Список використаних літературних джерел містить 250 найменувань і наведений на 26 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення важливого наукового завдання, що виявляється в обґрунтуванні методологічних і методичних засад розробки механізму формування ефективної структури фінансового сектору України. За результатами проведеного дослідження сформульовано наступні висновки, пропозиції та рекомендації, які відображають вирішення основних завдань дисертаційного дослідженні відповідно до поставленої мети.
1. За роки незалежності в Україні на основі банкоцентричної моделі відбувалося активне становлення і динамічний розвиток фінансового сектору, хоча його структура виявилася незбалансованою, а розвиток непропорційним. Недосконалість структури фінансового сектору, з одного боку, відображує недостатній рівень економічного розвитку країни, а з іншого, стримує подальше зростання економіки.
2. Функціонування фінансового сектору в умовах високо інтегрованої глобальної економіки безпосередньо пов’язано з особливостями розвитку системи міжнародних фінансів. У процесі дослідження узагальнено основні етапи розвитку системи міжнародних фінансів та виділено головні напрями якісних змін, що обумовили трансформацію вітчизняного фінансового сектору: концентрація фінансово-промислового капіталу, глобалізація фінансових потоків, розширення сфери діяльності фінансових корпорацій, стрімке зростання розмірів фінансових ринків та їх інтернаціоналізація, формування нових сегментів світових фінансових ринків; зміни в системі регуляторних органів та посилення їх впливу на процеси у фінансовій сфері, подальший розвиток фінансової системи на основі інфраструктурних перетворень і фінансових інновацій.
3. Розвиток системи міжнародних фінансів визначає нові підходи до розгляду фінансового сектору, ефективність функціонування якого в сучасних умовах необхідно розглядати в площині взаємодії фінансових інститутів, фінансових ринків та систем забезпечення. Це обумовлено наявністю між ними стійких зв’язків, які забезпечують єдність інститутів фінансового сектору, цілісність та належне виконання покладених на них функцій. Доведено, що системи фінансового забезпечення є найбільш динамічними елементами, функціонування яких спрямоване на ефективну реалізацію фінансових відносин у просторі, часі та вартісному вимірі.
4. Трансформація фінансової системи обумовлює стрімкий розвиток та ускладнення структури фінансового сектору, підвищення його ролі та посилення впливу на нефінансовий (реальний) сектор економіки. Вплив фінансового сектору на механізм функціонування економічної системи обумовлює необхідність більш детального дослідження місця та ролі фінансового сектору в сучасних умовах. Відповідно до концепції монетаризму, фінансовий сектор – детермінанта економічного розвитку, а відтак, збільшення масштабів фінансових ринків сприяє підвищенню ефективності економіки. Відповідно до гіпотези відриву фінансового сектору від реального фінансовий сектор у сучасних умовах перетворюється на відносно самостійну сферу економіки, що, в свою чергу, є наслідком поглиблення розриву між фінансовим і реальним секторами економіки.
5. У процесі дослідження визначено, що аналіз розвитку фінансового сектору та його взаємозв’язків з реальним сектором необхідно здійснювати не лише в контексті зміни певних складових або інститутів (інституційний підхід), а досліджувати еволюцію, рівень і якість виконання функцій (функціональний підхід). Це обумовлено тим, що функції фінансової системи мають більш стабільний характер, ніж її інститути. Функції меншою мірою змінюються у часі та просторі, а форма фінансових інститутів логічно витікає із їх функцій. Система зв’язків, функції та структурна побудова фінансового сектору постійно змінюються та безпосередньо пов’язані з особливостями соціально-економічного, правового та політичного устрою держави.
6. Проведене дослідження дозволило визначити структуру фінансового сектору як сукупність стійких зв’язків між його елементами, що забезпечують єдність, цілісність та належне виконання покладених на нього функцій. Доведено, що особливості структурної побудови фінансового сектору безпосередньо впливають на забезпечення ефективності його функціонування. Реалізація інституційного підходу обумовлює превалювання кількісних аспектів даної проблеми над якісними. Це знаходить свій прояв у створенні додаткової кількості фінансових установ, а не у вдосконаленні правових засад їх функціонування, забезпеченні високого рівня концентрації капіталу та досягненні якісних показників економічної і соціальної ефективності.
7. Вдосконалення структури фінансового сектору має винятково важливе значення для забезпечення нормальних умов функціонування фінансової системи та може слугувати основою його стабільного і ефективного розвитку. Критеріями формування ефективної структури повинні бути: високий рівень стабільності та ліквідності, дохідність і керованість фінансового сектору країни.
8. У ході дослідження доведено, що ефективною є така структура фінансового сектору, яка не лише відповідає певним кількісним параметрам його розвитку, але й забезпечує належне виконання фінансовим сектором покладених на нього функцій в контексті підтримки стабільності фінансової системи в цілому. Це визначає ефективність функціонування фінансового сектору з точки зору сприяння ефективності функціонування всієї економічної системи. Висновок про стабільність фінансової системи може бути підтверджений тим, що вона знаходиться у межах фінансової стійкості, а структура фінансового сектору не характеризується наявністю суттєвих дисбалансів. Якщо фінансова система нестабільна, то її стан визначається як нестійкий, а структура фінансового сектору потребує коригування.
9. У процесі дослідження автором розроблено та запропоновано до використання кілька економіко-статистичних та регресійних моделей, які дозволяють розрахувати вплив монетарної, ресурсної та інвестиційниї складових на розвиток фінансового сектору та кількісно визначити його вплив на економічне зростання і ефективність суспільного виробництва. Як засвідчили проведені розрахунки, основними факторами розвитку фінансового сектору є рівень монетизації економіки, показники грошового обігу, структура активів і пасивів фінансових установ, показники інвестиційної активності, а вплив фінансового сектору на економічний розвиток в кінцевому рахунку знаходить свій прояв у динаміці внутрішнього валового продукту та підвищенні продуктивності праці.
Одержані результати дозволили зробити висновок, що монетарна складова формування структури та динаміки фінансового сектору не є вирішальною, як це стверджується багатьма науковцями і практиками, виходячи із інфляційного характеру розвитку економіки.
10. Дослідження впливу окремих складових на розвиток фінансового сектору на основі запропонованої п’ятифакторної економіко-статистичної моделі дозволило визначити, що основний внесок у приріст показника рівня розвитку фінансового сектору в 2005 р. було забезпечено за рахунок зростання співвідношення кредитів та інвестицій в основний капітал, а також підвищення рівня монетизації економіки, тоді як у 2006 – 2007 рр. основний вплив на цей приріст спричинило зростання співвідношення наданих кредитів і грошового агрегату М3, підвищення рівня монетизації економіки та динаміка співвідношення активів фінансового сектору і банківських депозитів. Негативний вплив на рівень розвитку фінансового сектору спричиняє випереджаюче зростання кредитів порівняно з депозитами та темпами приросту інвестицій в основний капітал, що обумовлено недосконалою структурою банківських кредитів, зокрема гіпертрофованим зростанням споживчого кредитування, та недостатнім кредитуванням довгострокових інвестицій в реальний сектор економіки.
11. Проведене дослідження дозволило встановити, що вплив інфляції на рівень розвитку фінансового сектору несуттєвий. Отримані на основі регресійних моделей результати дозволяють зробити висновок, що фінансовий сектор не стимулює розвиток інфляційних процесів, а абсорбує інфляційний тиск, даючи надлишковій грошовій масі певний часовий інтервал для позитивного включення в економічні процеси через інвестиційно-кредитні механізми.
12. Аналіз впливу рівня розвитку фінансового сектору на обсяги внутрішнього валового продукту та економічне зростання свідчить, що в 2006 – 2007 рр. цей приріст був забезпечений лише за рахунок росту активів фінансового сектору, тобто переважно за рахунок екстенсивного розвитку. Негативний вплив на приріст продуктивності суспільної праці протягом 2006–2007 рр. спричинила також динаміка співвідношення інвестицій в основний капітал і активів фінансового сектору, що можна пояснити неякісною структурою активів фінансового сектору, зниженням частки кредитів реальному сектору, зменшенням віддачі від інвестицій в основний капітал, а також зменшенням у структурі активів фінансового сектору частки небанківських фінансових установ.
Проведене дослідження дозволило залежно від впливу показника віддачі інвестицій на рівень продуктивності суспільної праці обґрунтувати підходи до визначення інтенсивного та екстенсивного фінансового розвитку. Так, можна стверджувати, що у 2005 р. розвиток фінансового сектору України був переважно інтенсивним, тоді як у 2006 – 2007 рр. – екстенсивним.
13. У сучасних умовах функціонування фінансового сектору в зв’язку з необхідністю дотримання Базельських угод, важливого значення набуває потреба у достовірній та прозорій фінансовій інформації, доступній всім учасникам ринку. В роботі проаналізовано особливості запровадження міжнародних стандартів звітності та обліку виходячи з необхідності уніфікації показників діяльності фінансових установ з метою підвищення якості аналізу, виявлено певні недоліки та протиріччя у використанні вказаних стандартів щодо забезпечення фінансової стабільності. На основі проведеного аналізу внесено конкретні пропозиції щодо врахування критеріїв відповідності облікових стандартів вимогам забезпечення фінансової стабільності.
Доведено, що у зв’язку з необхідністю забезпечення фінансової стабільності та зниження рівня ризиків фінансовим установам слід віддавати перевагу обліку, заснованому на принципах, які дозволяють відображати не тільки певні типи фінансових інструментів, а й фінансові операції, враховуючи таким чином зростаючу складність та розмаїття фінансових інновацій. Необхідна подальша гармонізація правил обліку страхової та банківської діяльності з метою їх уніфікованого використання в нагляді за конгломератами.
14. Основною метою розроблення та поширення індикаторів фінансової стабільності є запобігання можливим структурним дисбалансам з метою попередження кризових ситуацій у фінансовїй сфері. Тому критеріями відбору індикаторів повинні бути: рівень ліквідності, дохідності, ризику та керованості фінансових установ і фінансових ринків. У разі незмінності чи підвищення рівнів ліквідності, дохідності та зниження ризиків фінансові ринки та фінансові установи функціонуватимуть стабільно і будуть керованими, в протилежному, залежно від рівня та характеру змін, ситуація буде нестабільною. Це означає, що формування ефективної структури фінансового сектору та забезпечення його стабільності є єдиним взаємопов’язаним завданням.
15. На основі дослідження особливостей теоретичної побудови та практичного застосування систем індикаторів фінансової стабільності визначено, що для вітчизняних умов найбільш прийнятними індикаторами, використання яких спрямоване на попередження структурних дисбалансів, можуть бути: а) структура кредитування і, зокрема, частка споживчих кредитів, кредитів в іноземній валюті та іпотечних кредитів; б) обсяги зовнішніх запозичень; в) показники глибини фінансових ринків і ліквідності фінансових установ; г) індекс фондового ринку та д) спреди на боргові зобов’язання. Окрім того, назріла практична необхідність запровадження у практику статистичної звітності індексу цін на нерухомість, який би відображав динаміку іпотечного ринку. Решту індикаторів можна розглядати як допоміжні показники, що дозволяють одержати загальну характеристику фінансового стану окремих установ і фінансового сектору в цілому.
16. У роботі доведено, що практична діяльність багатьох фінансових установ поставила проблему необхідності порівняння обсягів їх капіталу з рівнем потенційних ризиків, пов’язаних не тільки з якістю активів, а й з іншими напрямами діяльності та економічного середовища в цілому. Тому з метою забезпечення більш стійкої структури фінансового сектору та підвищення його дохідності запропоновано використання додаткових інструментів ідентифікації та оцінки ризиків на основі застосування нових стратегій поєднання ризику та капіталу, у т.ч. на основі використання концепції економічного капіталу та стрес-тестування.
17. Дослідження сутності економічного капіталу дозволило визначити, що його слід розглядати як економічну категорію, яка відображає систему відносин між фінансовою установою та її контрагентами з приводу внутрішньої оцінки потреби та формування певної суми капіталу для покриття можливих збитків за ризиками, що переймає на себе фінансова установа в процесі діяльності з метою одержання високого прибутку, забезпечення конкурентоспроможності та фінансової стійкості. Доведено, що концепція економічного капіталу передбачає його розгляд не як сукупності певних елементів регулятивного чи іншого капіталу, а як показника ризику, порівняного з обсягом капіталу.
18. У ході дослідження визначено, що орієнтація наглядових органів на виконання вимог щодо регулятивного капіталу більшою мірою сприяє вирішенню завдань забезпечення стабільності фінансового сектору, тоді як орієнтація на економічний капітал спрямована на підвищення дохідності фінансових установ. Обґрунтовано роль і значення використання показника економічного капталу для фінансових конгломератів і крупних фінансових установ, які поєднують банківську діяльність і страхування і для яких розрахунки регулятивного капіталу значно ускладнені, оскільки ділові цикли цих видів бізнесу не збігаються і можливе взаємне страхування їх ризиків, що зменшує потенційні втрати і, відповідно, обсяг економічного капіталу. Доцільними може бути також використання економічного капіталу для оцінки адекватності капіталу страхових та інвестиційних компаній.
19. Проведене дослідження дозволило визначити, що внаслідок зміни структури фінансового сектору основними каналами фінансування ліквідності для більшості фінансових установ останнім часом стали ринки капіталів, сек’юритизація та резервне фінансування. Окрім того, суттєво підвищується роль і значення якості застави, яка стає більш чутливою до ризику ліквідності.
20. У процесі дослідження доведено, що для оцінки загальної вразливості фінансового сектору до системного ризику доцільним є використання стрес-тестування, яке дозволяє оцінити чутливість усієї системи до дії кількох факторів або їх певної комбінації. Узагальнено особливості існуючих методів стрес-тестування, обґрунтовано структурно-логічну схему його організації та проведення, досліджено варіанти організації тестування окремих видів і груп ризиків, серед яких виділено валютний ризик та ризик ліквідності, виконано тестування впливу ревальвації гривні до долару США, виходячи із умов зміцнення гривні в травні 2008 р., на основні макроекономічні показники.
21. Доведено необхідність розрахунку порогових значень зміни оцінюваних параметрів стабільності та ризику, в межах яких фінансовий сектор та його суб’єкти функціонують стабільно, а фінансова система залишається стійкою.
Враховуючи прогнози МВФ щодо нестабільності світових фінансових ринків, зроблено висновок, що основна увага повинна приділятися проблемам макроекономічної та структурної збалансованості розвитку фінансового сектору України в цілому, а найбільш важливими об’єктами стрес-тестування для вітчизняних установ повинні бути кредитні ризики, ризики ліквідності, зміни відсоткової ставки та валютного курсу.
22. Обґрунтовано, що в процесі організації та оцінки результатів стрес-тестування на наглядові органи необхідно покласти виконання функцій: методологічного та методичного забезпечення стрес-тестування; розробки та оцінки результатів стрес-тестів системного характеру; обґрунтування порогових значень зміни окремих показників (валютного курсу, відсоткової ставки, цін фінансових активів, спредів тощо); забезпечення єдиної інтерпретації результатів стрес-тестування та системи їх оприлюднення.
23. У ході дослідження доведено, що ефективне функціонування фінансового сектору та його структурних елементів значною мірою залежить від удосконалення інституційної структури регулювання і нагляду. Визначено, що створення мегарегулятора фінансового сектору доцільне: 1) в умовах універсалізації діяльності установ фінансового сектору; 2) в разі ускладнення організаційної структури самого фінансового сектору; 3) в країнах, фінансові системи яких перебувають на етапі становлення, а структура фінансового сектору обмежена за типом фінансових установ та спрямованістю послуг.
24. Доведено необхідність створення на базі Національного банку України єдиного регулятора фінансового сектору, обґрунтовано основні засади та напрями консолідації органів регулювання і нагляду за діяльністю фінансового сектору з врахуванням довгострокової перспективи, розроблено систему заходів для підготовки до створення єдиного наглядового органу та запропоновано порядок дій суб’єктів фінансового сектору на перехідний період. Визначено, що ефективність консолідації органів нагляду буде визначатися рівнем розвитку фінансового сектору, наявністю чіткої стратегії його функціонування, а також стабільністю економічної та політичної системи України.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Александров В. В. Финансово-экономическая система как фактор экономической безопасности транзитивного общества / В.В. Александров, Г.В. Задорожный, Е.Е. Юрченко. – Харьков: Харьковский национальный университет им. В. Н. Каразина, 2002. – 235 с.
2. Андриевская И. К. Стресс - тестирование : обзор методологий [Електронний ресурс] / И. К. Андриевская // Государственный университет – Высшая школа экономики – апрель 2007. – 11 с. – Режим доступу : http://www.d1.hse.ru/data/378/665/1234.
3. Бабичев Ю. „Реальний сектор”, банки, инфляция / Ю. Бабичев, С. Черных // Вопросы экономики. – 2003. – № 2. – С. 133-140.
4. Базилевич В. Д. Макроекономіка. Підручник. / В. Д. Базилевич, К. С. Базилевич, Л. О. Баластрик; за ред. В. Д. Базилевича. – К. : Знання, 2004. – 851 с. – (Класичний університетський підручник).
5. Банківський менеджмент : Підручник / За ред. О. А. Кириченка, В. І. Міщенка. – К. : Знання, 2005. – 831 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
6. Банковский надзор. Европейский опыт и российская практика [Електронний ресурс]. – М. : Представительство Европейской Комиссии в России. – 2005. – 356 с. – Режим доступу : http://www.cbr.ru/today/PK/bankingsupervisioneurussia2005ru.pdf.
7. Банківський нагляд. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/Bank_ supervision/index.htm.
8. Барон Л. Диспропорции в развитии банковского и нефинансового секторов экономики России / Л. Барон, Т. Захарова // Вопросы экономики. – 2003. – № 3. – C. 103-111.
9. Берн Питер. Как выглядит будущее из Давоса? / Берн Питер. // Мысль. – 2006. – № 2. – C. 14-17.
10. Богута Н. Деньги, которые ходять по Сети / Н. Богута // Експерт. – №39, 9-15 октября 2006 г. – С. 53-58.
11. Боди Зви. Финансы. : Пер. с англ. : Уч. Пос. / Зви Боди, Роберт Мертон. – М. : Издательский дом «Вильямс», 2000. – 592 с.
12. Большая советская энциклопедия [Електронний ресурс] / Маster Media, 2002. – 5 електрон. опт. дисків (CD-ROM); 12 см. – Системные требования: Pentium 133 MHz; Windows 95/98/Me/2000/XP; 32 Mb RAM; SVGA Video; oт 4-X до 32-X CD-ROM; звуковая карта.
13. Боринець С. Я. Міжнародні фінанси: Підручник. – 2-е вид., перер. і доп. / С. Я. Боринець – К. : Знання, 2006. – 494 с.
14. Бортников Г. П. Стресс – тестирование [ Електронний ресурс ] / Г. П. Бортников.– Режим доступу: http://www.bank.gov.ua.
15. Бортников Г. П. Стресс-тестирование в оценке рисков жилищного кредитования [Електронний ресурс] / Г. П. Бортников. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua.
16. Бортников Г. П. Планирование на случай непредвиденных обстоятельств: подходы западных банков и требования органов надзора (часть 1) [Електронний ресурс] / Г. П. Бортников. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/files/Contingency.pdf.
17. Бюллетень Національного банку України № 11 / 2006 (164) [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/Publication/Of_vydan/ Buleten/ 2006/bull_11-06.pdf.
18. Бюллетень Національного банку України № 9 / 2008 (186) [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/Publication/Of_vydan/Buleten/2008/bull_09-08.pdf
19. Василик О. Д. Теорія фінансів: підручник / О. Д. Василик. – К. : НІОС. – 2000. – 416 с.
20. Василик О. Д. Державні фінанси України: підруч. / О. Д. Василик, К. В. Павлюк. – К. : центр навч. літератури, 2004. – 608 с.
21. Васильченко З. М. Структурні диспропорції у розвитку банківської системи України / З. М. Васильченко // Фінанси України. – 2005. – № 9.– С.140-150.
22. Васильченко З. М. Реструктуризація банківської системи – необхідна умова підтримки її стабільності / З. М. Васильченко // Вісник Київського університету. Серія “Економіка”. № 91. – 2006. – С. 23-29.
23. Васильченко З. М. Фінансова консолідація як сучасна тенденція розвитку банківського бізнесу / З. М. Васильченко // Світ фінансів. – 2006. – № 3 (8). – С. 60-70.
24. Васильченко З. М. Методологічна аспекти дослідження сутності банківських установ як фінансових посередників / З. М. Васильченко // Банківська справа. – 2008. – № 4. – С. 11-23.
25. Версаль Н. І. Розвиток систем комерційних банків в Україні та Росії в 2000 – 2006 роках / Н. І. Версаль // Фінанси України. – 2007. – № 2. – С. 97-104.
26. Версаль Н. І. Теорія кредиту / Навчальний посібник / Н. І. Версаль, Т. В. Дорошенко. – К. : Видавничий дім “Києво-Могилянська академія”, 2007. – 483 с.
27. Вишневский А. А. Банковское право Европейского Союза: Учебное пособие / А. А. Вишневский. – М. : “Статут”, 2000. – 388 с.
28. Вовк Т. Регулювання сфери фінансових послуг у праві Європейського Союзу та перспективи адаптації законодавства України / Т. Вовк, Г. Друзенко, Г. Зугравий, Т. Качка; за ред. С. Шевчука. – Х. : Консум, 2002. – 400 с.
29. Вовчак О. Д. Банківська інвестиційна діяльність в Україні. Монографія / О.Д. Вовчак.–Львів: Вид-во Львівської комерційної академії,2005.–544 с.
30. Габбард Р. Глен. Гроші, фінансова система та економіка: Підручник / Р. Глен Габбард [пер. з англ; Наук. ред пер. М. Савлук , Д. Олесневич ]. – К.: КНЕУ, 2004. – 889 с.
31. Глобальная экономика – на общее благо. МВФ. Годовой отчет 2007 [Електронний ресурс]. – МВФ. – 72 с. – Режим доступу:
http://www.imf.org/external/russian/pubs/ft/ar/2007/pdf/ar07_rus.pdf.
32. Державне управління: плани і проекти економічного розвитку: Монографія / [О. С. Власюк, Т. В. Дерюгіна, І. В. Запатріна та ін. ]; за заг. ред. О. Ю. Кучеренко, І. В. Запатріна, – К. : Видавництво “ВІП”, 2006. – 624 с. – (Державне управління. Управління. Економіка).
33. Джуччі Р. Нагляд за діяльністю у фінансовому секторі України: чи допоможе об’єднання наглядових органів ? / Р. Джуччі, Г. Герасим, І. Лахмунд. – Київ – Берлін : ІЕДПК, 2005. – 11 с.
34. Дзюблюк О. В. Ринок банківських послуг: теоретичні аспекти організації і стратегії розвитку в Україні / О. В. Дзюболюк // Банківська справа. – 2005. – № 3. – С. 40-52.
35. Дмитрієва О. Поняття та характеристика ринку фінансових послуг / Дмитрієва О. // Банківська справа. – 2004. – № 3. – С. 61-65.
36. Дмитрієва О. Структура фінансових послуг в перехідній економіці / О. Дмитрієва // Банківська справа. – 2004. – № 1. – С. 69-75.
37. Доклад о процессе перехода за 2003 год. Процесс перехода и показатели стран СНГ [Електронний ресурс]. ЕБРР. – 10 с. – Режим доступу:
http://www.ebrd.com/pubs/econo/5790r.pdf.
38. Доклад о процессе перехода за 2004 год [Електронний ресурс]. ЕБРР. – 83 с. – Режим доступу: http://www.ebrd.com/pubs/econo/6086r.pdf.
39. Доклад о процессе перехода за 2005 год. Процесс перехода и показатели стран СНГ [Електронний ресурс]. ЕБРР. – 111 с. – Режим доступу:
http://www.ebrd.com/pubs/econo/6520r.pdf.
40. Доклад о процессе перехода за 2006 год. Процесс перехода и показатели стран СНГ и Монголии [Електронный ресурс]. ЕБРР. – 124 с. – Режим доступу: http://www.ebrd.com/pubs/econo/6813r.pdf.
41. Доклад о процессе перехода за 2007 год. Жизнь в переходный период [Електронний ресурс]. ЕБРР. – 81 с. – Режим доступу:
http://www.ebrd.com/pubs/econo/tr07r.pdf.
42. Запатріна І. В. Бюджетний механізм економічного зростання / І. В. Запатріна. – К. : Ін-т. соц.-екон. стратегій, 2007. – 528 с.
43. Звіт про роботу Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг України за 2003 р. [Електронний ресурс]. – 47 с. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/fileadmin/downloads/Zvit_DFP_2003.pdf.
44. Звіт про роботу Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг України за 2004 р. [Електронний ресурс]. – 61 с. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/fileadmin/downloads/RK-4041.pdf.
45. Звіт про роботу Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг України за 2005 р. [Електронний ресурс] / Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 15.06.2006 № 5907. – 2006. – 63 с. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/files/RK-5907.pdf.
46. Звіт про роботу Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг України за 2006 р. [Електронний ресурс] / Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 05.07.2007 № 7572. – 2007. – 90 с. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/files/RK-7572.pdf.
47. Звіт про роботу Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг України за 2007 р. [Електронний ресурс] / Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 26.06.2008 № 778. – 2008. – 93 с. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/fileadmin/downloads/zvit_dfp_2007.pdf.
48. Зінченко В. О. Сутність і поняття стійкості банківської системи / В. О. Зінченко // Вісник УАБС. – 2007. – № 2 (23). – С. 83-86.
49. Інформація про здійснення Національним банком України регуляторної діяльності у 2006 році [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://www.bank.gov.ua/B_zakon/Reg_act/2006.pdf.
50. Информация об основных результатах анкетирования кредитных организаций по вопросам стресс-тестирования в 2007 году. [Електронний ресурс]. – ЦБРФ. – Режим доступу:
http://www.cbr.ru/analytics/bank_system/print.asp?file=stress_inf_07.htm.
51. Карпінський Б. А. Фінансова система / Б. А. Карпінський, О. В. Герасименко. – Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 184 с.
52. Контроль за движением капитала: опыт стран по его введению и отмене / [Акира Арийоши, Карл Хабермайер, Бернард Лоренс и др.]; пер с англ. – М.: Издательство «Весь мир», 2001. – 146 с.
53. Корнєєв В. В. Кредитні та інвестиційні потоки капіталу на фінансових ринках. / В. В. Корнєєв. ¬– К. : НДФІ, 2003. – 376 с.
54. Корнєєв В. В. Фінансові посередники як інститути розвитку. / В. В. Корнєєв. ¬– К. : Основа, 2007. – 192 с.
55. Кравець В. М. Західноєвропейський банківський бізнес: становлення і сучасність / В. М. Кравець, О. В. Кравець; за ред. В. І. Міщенка. – К. : Знання-Прес, 2003. – 470 с.
56. Кротюк В. Еволюція підходів до оцінки капіталу в Базельських угодах / В. Кротюк, В. Міщенко // Банківська справа. – 2005. – № 4. – С. 3-9.
57. Кульпінський С. Шляхи подальшого розвитку фінансових інновацій в Україні / С. Кульпінський // Банківська справа. – 2003. – № 1. – С. 44-51.
58. Курс по макроэкономической и финансовой политике в странах с переходной экономикой : материалы семинара, (Киев, 2-13 сентября 2002г.)/ Институт МВФ. – Т. 1. Макроэкономические счета, анализ и прогнозирование, Ч. 1. – 242 с.
59. Левина И. К вопросу о соотношении реального и финансового секторов / И. Левина // Вопросы экономики.– 2006. – № 9. – С. 83-102.
60. Леоненко П. М. Теорія фінансів: Навчальний посібник / Леоненко П. М. Під. ред. О.Д. Василика. – К. : Центр навчальної літератури, 2005. –128 с.
61. Лопатников Л. И. Экономико-математический словарь: Словарь современной экономической науки. / Л. И. Лопатников.– 5-е изд., перераб. и доп. – М. : Дело, 2003. – 522 с.
62. Лютий І. О. Банківський маркетинг: Навчальний посібник / І.О. Лютий, О.О. Солодка. - К. : Знання, 2006. – 395 с. – (Вища освіта XXI століття).
63. Лютий І. О. Вплив фінансового сектору на функціонування економічної системи / І. О. Лютий, С. В. Міщенко // Фінанси України. – 2007. – № 3.– С. 14-28.
64. Лютий І. Депозитний ринок в інвестиційній політиці економічного зростання / І. Лютий // Фінанси України. – 2002. – № 5. – С. 3-8.
65. Лютий І. Конкурентоспроможність банків в умовах глобалізації та лібералізації руху капіталу / І. Лютий, О. Юрчук // Вісник Національного банку України. – 2006. – № 11. – С. 18-31.
66. Лютий І. Сучасні тенденції та використання державного кредиту у розвинутих зарубіжних країнах / І. Лютий, О. Рожко // Світ фінансів. – 2006. – № 4. – С. 17-24.
67. Лютий І. О. Новітні тенденції розвитку фінансової системи держави / І. О. Лютий // Фінанси України. – 2004. – № 5. – C. 24-30.
68. Лютий І. О. Проблеми розвитку сучасного міжнародного фінансового ринку та інтеграційний курс України / І. О. Лютий, В. І. Міщенко // Фінанси України. – 2006. – № 5. – C. 21-32.
69. Максимо В. Энг. Мировые финансы. Пер. с англ. / В. Энг Максимо, А. Лис Фрэнсис, Дж. Мауэр Лоуренс. – М. : ООО Издательско-консалтинговая компания “ДеКА”, 1998. – 768 с.
70. Мельвиль А. Мировые рейтинги: перезагрузка /А. Мельвиль // Експерт. –27 ноября – 3 декабря 2006 г. – № 46. – С. 57-76.
71. Методика розрахунку рівня економічної безпеки України // Наказ Міністерства економіки України № 60 від 02.03.2007. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.me.gov.ua/ control/uk/publish.
72. Мельник Ю.В. Международный рынок аутсорсинга: перспективы для стран с переходной экономикой / Ю.В. Мельник // Страны с переходной экономикой в условиях глобализации: Материалы VI Международной научно-практической конференции студентов, аспирантов и молодых ученых, 28-30 марта 2007 г. Москва, РУДН. – 2007. – С. 275-278.
73. Мехряков В. Бизнес растет, а банки умирают / В. Мехряков // Национальный банковский журнал. – 2005. – № 11. – С. 75-94.
74. Мишкін Фредерік С. Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків / Пер. з англ. С. Панчишин, А. Стасишин, Г. Стеблій. / Фредерік С. Мишкін. – К. : Основи, 1999. – 963 с.
75. Міжнародне наближення визначення капіталу та нормативів капіталу. [Електронний ресурс] – Базель, 1988. – 25 с. – Режим доступу : http://www.bank.gov.ua/Bank_Supervision/Risks/01.pdf.
76. Міжнародні стандарти фінансової звітності 2004. І частина / Перекл. з англ. за ред. С. Ф. Голова. – К. : Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 2005. – 1304 с.
77. Міжнародні стандарти фінансової звітності 2004. ІІ частина / Перекл. з англ. за ред. С. Ф. Голова. – К. : Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 2005. – 1232 с.
78. Міжнародні стандарти фінансової звітності. Фінансові інструменти. Звітність та бухгалтерський облік. Керівництво для користувачів щодо офіційного тексту МСБО 32, МСБО 39, МСБО 7 / Перекл. з анг. за ред. С. Ф. Голова. – К. : Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 2007. – 584 с.
79. Міщенко В. І. Банківській нагляд : Навчальний посібник. / В. І. Міщенко, А. П. Яценюк, В. В. Коваленко, О. Г. Коренева. – К. : Знання, 2004. – 406 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
80. Міщенко В. І. Банківські операції : Підручник / В. І. Міщенко, Н. Г. Слав’янська, О. Г. Коренєва. – 2-е вид., перероб. і доп. – К. : Знання, 2007. – 796 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
81. Міщенко В. І. Електронний бізнес на ринку фінансових послуг: Практич.посіб.¬ / В. І. Міщенко, А. В. Шаповалов, Т. В. Юрчук. – К. : Т-во “Знання ”, КОО, 2003. – 278 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
82. Міщенко В. І. Обґрунтування методичних підходів до оцінки стійкості фінансової системи: Інформ.-аналіт. матеріали. Вип.6 / В. І. Міщенко, Р. С. Лисенко, С. В. Науменкова та ін. – К. : НБУ, Центр наук. досліджень, 2006. – 162 с.
83. Міщенко В. І. Реорганізація та реструктуризація комерційних банків: Навчальний посібник / В. І. Міщенко , А. В. Шаповалов , В.В. Салтинський, І.М. Вядрова. – К.: “Знання”, КОО, 2002. – 216 с.
84. Міщенко В. І. Центральні банки : організаційно - правові засади / В. І. Міщенко, В. Л. Кротюк. – К. : Т-во “Знання”, КОО, 2004. – 372 с.
85. Міщенко С. В. Вдосконалення інституційної структури нагляд за фінансовим сектором / С. В. Міщенко // Банківська справа. – № 1. – 2007. – С. 41-56.
86. Міщенко С. В. Визначення основних факторів розвитку та ефективності функціонування фінансового сектору України / С. В. Міщенко // Банківська справа. – 2008. – № 4. – С. 31-47.
87. Міщенко С. В. Критерії фінансової стабільності / Світлана Міщенко // Вісник Національного банку України. – 2008. – № 9. – C. 36-45.
88. Міщенко С. В. Обґрунтування підходів до оцінки стабільності фінансової системи / С. В. Міщенко // Напрями розвитку фінансової системи України в сучасних умовах: Наук.-практ. конф., Київ, 23-24 березня. 2007 р. [У 2-х ч.] / Редкол. : І. Я. Чугунов та ін. – К. : НДФІ. – 2007. – С. 51-56.
89. Міщенко С. В. Організаційно-економічні важелі ринку фінансових послуг / С. В. Міщенко. // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Збірник наукових праць. Т. 6. – Суми: ВВП “Мрія-1” ЛТД, УАБС. – 2002. – С. 270-275.
90. Мищенко С. В. Основные направления совершенствования регулирования денежного обращения в странах СНГ / С. В. Мищенко // Актуальные проблемы и перспективы развития экономики Украины / Материалы Всеукраинской научно-практической конференции. Алушта, 2-6 октября 2002 г. – Симферополь. – 2002. – С. 62-63.
91. Міщенко С. В. Особливості організації страхуванння кредитів та інвестицій / С. В. Міщенко // Материалы Всеукраинской научно-методической конференции 6–9 сентября 2005г. “Современные аспекты финансового управления экономическими процессами”. – Севастополь, Севастопольський національний технічний університет. – 2005. – С. 260-263.
92. Міщенко С. В. Особливості організації емісії електронних грошей / С. В. Міщенко // Науковий вісник Полтавського університету споживчої кооперації України. – 2004. – № 1 (11). – С. 148-150.
93. Міщенко С. В. Особливості підходів до визначення ролі фінансового сектору в умовах інтернаціоналізації економіки / С. В. Міщенко // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія “Економіка”. Випуск 92. – 2007. – С. 53-55.
94. Міщенко С. В. Основні тенденції розвитку фінансового сектору України / С. В. Міщенко // Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. 18-20 жовтня 2006 р. – Черкаси: ЧБІ УАБС НБУ. – 2006. – С. 73-75.
95. Міщенко С. В. Проблеми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу / С. В. Міщенко // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: погляд у майбутнє // Збірник тез і доповідей за матеріалами Сьомої науково-практичної конференції студентів (21-23 квітня 2004 р.). – Суми : УАБС. – 2004. – С. 59-68.
96. Міщенко С. В. Проблеми вдосконалення фінансово-кредитних відносин / С. В. Міщенко // Економічні проблеми ринкової трансформації України: Тези доповідей Всеукраїнської наук.-практич. конф. 3-4 грудня 2002 р. – Львів : ЛБІ НБУ. – 2002. – С. 167-168.
97. Міщенко С. В. Проблеми організації та управління первинним ринком цінних паперів / С. В. Міщенко // Вісник Української академії банківської справи. – 2002. – № 1 (12). – С. 70-77.
98. Мищенко С. В. Роль и функции центральных банков в современной экономике / С. В. Мищенко // Конкурентоспособность стран Восточной Европы в ХХІ веке: стратегии модернизации. Материалы Ш международной научно-практической конференции МЭБИК (110 апреля 2003г.). / Под общ. ред. Окороковой Г.П. – Курск: Издательство МЭБИК. – 2003. – С. 56-61.
99. Мищенко С. В. Сравнительная характеристика правового регулирования банковской деятельности в Украине и России / С. В. Мищенко // Конкурентоспособность: способы достижения, сравнительные преимущества и стратеги развития. Сборник докладов участников VI межвузовской научной студенческой конференции. : апреля 2006г. – Курск: Изд-во Курского ин-та менеджмента, єкономики и бизнеса. – 2006. – С. 114-121.
100. Міщенко С.В. Сутність економічного капіталу та його роль у забезпеченні фінансової стійкості банку / С. В. Міщенко // Вісник Національного банку України. – № 1. – 2008. – С. 58-64.
101. Міщенко С. В. Характеристика класифікаційних ознак фінансових і нефінансових ризиків / С. В. Міщенко // Актуальні проблеми і перспективи розвитку фінансово-кредитної системи України: Збірник наукових статей. – Харків: Фінарт. – 2002. – С. 83-84.
102. Мищенко С. В. Учет факторинговых операций в системе международных стандартов / С. В. Мищенко // Конкурентоспособность стран Восточной Европы в ХХІ веке: стратегии модернизации. Материалы Ш международной научно-практической конференции МЭБИК (110 апреля 2003г.). / Под общ. ред. Окороковой Г. П. – Курск: Издательство МЭБИК. – 2003. – С. 51-56.
103. Міщенко С. В. Globalization as a modern trend in world economy / С. В. Міщенко // Проблеми і перспективи розвитку фінансово-кредитної та банківської системи України: погляд у майбутнє: Збірник тез і доповідей за матеріалами П’ятої науково-практ. конф. студентів, 22-26 квітня 2002р. – Суми : УАБС. – 2002. – С. 22-28.
104. Міщенко С. В. Problem and Controversies in Global Financial System / С. В. Міщенко // Tomorrow Begins Today // Abstracts of the participants of the 4 National TESOL-Ukraine Forum for Students of NON-Linguistic Ukrainian Universities and Institutes. March 15, 2003. (Матеріали Четвертого національного Форуму студентів немовних вузів). – Дніпропетровськ. – 2003.– C. 78-79.
105. Моисеев С. Инфляция и финансовый сектор [Електронний ресурс] / С. Моисеев. – М. : Центр экономических исследований ММИЭИФП.– 7 с. – Режим доступу: http://www.mifp.ru/cei/p_02.doc.
106. Моисеев С. Оптимальная структура банковского рынка: сколько банков нужно России? / С. Моисеев // Вопросы экономики.– 2006.– № 10.– С.75-93.
107. Мурычев А. Банковский надзор и финансовая стабильность. Россия в контексте общемировых стандартов [Електронний ресурс] / А. Мурычев // Банковское дело в Москве. - Режим доступу: http://www.bdm.ru/arhiv/2005/09/22-26.htm.
108. Науменкова С. В. Напрямки розвитку страхового ринку України в контексті міжнародних інтеграційних процесів / С.В. Науменкова, Ю.С. Конопліна // Вісник УАБС. – 2005. – № 2(19). – С.15-21.
109. Науменкова С. В. Ринок фінансових послуг: основні тенденції розвитку / С. В. Науменкова // Вісник Національного банку України. – 2000. – № 1. – С. 36-43.
110. Науменкова С. В. Особливості формування сучасної моделі фінансової системи / С. В. Науменкова, С. В. Міщенко // Вісник Національного банку України. – 2006. – № 11. – С. 26-31.
111. Науменкова С. В. Стрес-тестування як інструмент діагностики фінансової стійкості банків / С. В. Науменкова, С. В. Міщенко // Вісник Національного банку України. – 2008. – № 5. – С. 18-23.
112. Науменкова С. В. Сучасна модель фінансової системи порівняльний аналіз основних підходів / С. В. Науменкова, С. В. Міщенко // Фінанси України. – 2006. – № 6. – С. 44-56.
113. Науменкова С. В. Фактори формування фінансової стійкості страхової організації / С. В. Науменкова // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія “Економіка”. Випуск 81-82. – 2006. – С. 100-102.
114. Некоторые подходы к разработке системы индикаторов мониторинга финансовой стабильности . / [ С. М. Дробышевский, П. В. Трунин, А. А.Палий, А. Ю. Кнобель и др.]; под ред. С. М. Дробышевского. – М.: ИЭПП, 2006. – 305 с. : ил. – (Научные труды / Ин-т экономики переходного периода; № 103P). – ISBN 5-93255-218-2. Агентство CIP РГБ.
115. Опарін В. М. Фінанси (загальна теорія): Навч. посіб. / В. М. Опарін. – К.: КНЕУ, 2002. – 240 c.
116. Організаційно-методичні підходи до запровадження в НБУ системи оцінки стійкості фінансової системи. – К. : НБУ, Центр наукових досліджень: Матеріали круглого столу, 7-8 вересня 2005. – 58 с.
117. Отчет о развитии банковского сектора и банковского надзора в 2006 году. [Електронний ресурс] – М. : Центральный банк Российской Федерации, 2007. – Режим доступу: http://www.cbr.ru/publ/root_get_blob.asp?doc_id=7297.
118. Палий В. Ф. Международные стандарты учета и финансовой отчетности./ В. Ф. Палий. – М. : ИНФРА-М, 2003. – 472 с.
119. Патрин Г. Роль небанківських фінансових посередників у фінансуванні інноваційного розвитку / Г. Патрин, О. Тивончук // Вісник Національного банку України. – 2005. – № 5. – С. 46-49.
120. Перрар Ж. Управление международными денежными потоками . / Ж. Перрар. – М. : Финансы и статистика. – 1998. – 208 с.
121. Перспективы развития мировой экономики. – МВФ: Обзоры мировой экономики и финансов. Сентябрь 2005 года. – 197 с.
122. Перспективы развития мировой экономики: Европа. – Вашингтон: Международный Валютный Фонд, 2007. – 64 с.
123. Перспективы развития мировой экономики. Глобализация и неравенство. [Електронний ресурс]. – МВФ: Обзоры мировой экономики и финансов. Октябрь 2007 года. – 43 с. – Режим доступу: http://www.imf.org/external/russian/pubs/ft/weo/2007/02/pdf/weoftr.pdf.
124. Плисецкий Д. Система мониторинга финансового сектора экономики / Д. Плисецкий // Банковское дело. – 2004. – № 9. – С. 6-10.
125. Плисецкий Д. Система мониторинга финансового сектора экономики / Д. Плисецкий // Банковское дело. – 2004. – № 10. – С. 42-46.
126. Подходы к организации стресс-тестирования в кредитных организациях (на основе обзора международной финансовой практики). [Електронний ресурс]. – ЦБРФ. – Режим доступу : http://www.cbr.ru/analytics/bank_ system/print.asp?file=stress.htm.
127. Показатели финансовой устойчивости. Руководство по составлению. [Електронний ресурс]. – Вашингтон: Международный Валютный Фонд, 2007. – 312 с. – Режим доступу: http://www.imf.org/external/pubs/ft/fsi/ guide/2006/pdf/rus/guide.pdf.
128. Проблеми реформування банківської системи України в контексті європейської інтеграції. Інформаційно-аналітичні матеріали. Випуск 8. / [В. І. Міщенко, А. В. Шаповалов, В. В. Крилова, В. В. Ващенко, Н. В. Грищук та ін.]. – К. : Національний банк України. Центр наукових досліджень, 2007.– 266 с.
129. Програма реформування системи бухгалтерського обліку із застосування міжнародних стандартів. [Електронний ресурс]. – Постанова Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 1998 р. – № 1706. – Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1706-98-%EF.
130. Про банки і банківську діяльність [Електронний ресурс]. – Закон України від 07.12.2000, № 2121-III. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/B_zakon/law_BBD.pdf.
131. Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу. [Електронний ресурс]. - Закон України від 18.03.2004, № 1629-IV. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1629-15.
132. Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності [Електронний ресурс] // Закон України № 1160-15 вiд 11.09.2003. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1160-15.
133. Про затвердження Класифікації інституційних секторів економіки країни: Наказ державного комітету статистики України від 18.04.2005, № 96. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1041.12132.0.
134. Про затвердження Ліцензійних умов провадження діяльності із залучення коштів установників управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю [Електронний ресурс]. – Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг від 24.06.2004, № 1225. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0927-04.
135. Про затвердження Положення про внесення інформації щодо фінансових компаній до Державного реєстру фінансових установ та встановлення вимог до облікової та реєструючої системи фінансових компаній [Електронний ресурс]. – Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг від 05.12.2003, № 152. - Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1368-05.
136. Про затвердження Положення про критерії та фінансові нормативи діяльності кредитних установ [Електронний ресурс]. – Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг від 28.09.2006, № 6261. – Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1221-06.
137. Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди) [Електронний ресурс]. – Закон України вiд 15.03.2001 № 2299-III. – Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2299-14.
138. Про Координаційну раду з питань політики фінансового сектору [Електронний ресурс]. – Постанова Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 р., № 1620. – Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1620-2000-%EF.
139. Про кредитні спілки [Електронний ресурс]. – Закон України вiд 20.12.2001 № 2908-III. – Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2908-14.
140. Про національний банк України [Електронний ресурс]. – Закон України від 20.05.1999 № 679-XIV. – Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=679-14.
141. Про порядок регулювання діяльності банків в Україні [Електронний ресурс]. – Інструкція Національного банку України від 28.08.2001 р., № 368. – Режим доступу : http://www.uapravo.net/data/akt742/page1.htm.
142. Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 червня 2007 року ”Про хід виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні [Електронний ресурс]. – Указ Президента України від 20 липня 2007 року, № 659. – Режим доступу : http://www.president.gov.ua/documents/ 6478.html.
143. Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг [Електронний ресурс]. – Закон України від 12.07.2001, № 2664. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2664-14.
144. Програма реформування системи бухгалтерського обліку із застосування міжнародних стандартів [Електронний ресурс]. – Постанова Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 1998 р., № 1706. – Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1706-98-%EF.
145. Программа сотрудничества Россия – Европейский Союз. Банковский надзор. Европейский опыт и российская практика. [Електронний ресурс].– Под ред. Микаэла Олсена, 2005. – 356 c. – Режим доступу: http://www.ecb.int.
146. П’ятаченко Г. О. Становлення та розвиток фінансів України. 1917-2003. / Г. О. П’ятаченко, Л. В. Кухарець. – К. : НДФІ, 2003. – 484 с.
147. Радыгин А. Институциональные компоненты экономического роста. / А. Радыгин, Р. Энтов // Вопросы экономики. – 2005. – № 11. – С. 14-38.
148. Результаты стресс-тестирования банков [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.nationalbank.kz.
149. Річний звіт про діяльність банківського нагляду України у 2007 році. Інформаційні матеріали [Електронний ресурс]. – К. : НБУ, 2008. – 50 с. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/Publication/Of_vydan/Annua
l%20Reports%20Bank%20Superv ision/Zvit_bank_nagladu_2007.pdf.
150. Річний звіт про діяльність банківського нагляду України у 2006 році. Інформаційні матеріали [Електронний ресурс]. – К. : НБУ, 2007. – 48 с. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/Publication/Of_vydan/Annual %20Reports%20Bank%20Supervision/Zvit_bank_nagladu_2006.pdf.
151. Ринок боргових цінних паперів в Україні: суперечності та тенденції розвитку. Монографія. / [І. О. Лютий, Т. В. Грищенко, О. В. Любкіна та ін.]; под. ред. І. О. Лютого. – К. : Центр учбової літератури , 2008. – 432с.
152. Романенко O. P. Фінанси: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисципліни.–2-ге вид., перероб. і доп./О. Р. Романенко, С. Я. Огородник., М. С. Зязюн, А. А. Славкова. – К. : КНЕУ, 2003. – 387 с.
153. Севрук В. Т. Программа оценки работы финансового сектора – инструмент оптимизации рисков / Севрук В. Т. // Банковское дело. – 2003. – № 4.– С.2-9.
154. Словарь по экономике. Соllins. Пер. с англ.; Под. Ред. П. А. Ватника. - СПб.: Экономическая школа, 1998. – 752 с.
155. Соколинский В. М. Государство и экономика. / В. М. Соколинский– М.: Финансы и статистика, 1977. – 136 с.
156. Солнцев О. Финансовый сектор. Перспективы развития и политика национальной конкурентоспособности [ Електронний ресурс ] / О. Солнцев // Банковское дело в Москве. – 2005. – № 12. – Режим доступу: http://www.bdm.ru/arhiv/2005/11/25-28.htm.
157. Сохацька О. М. Міжнародні ф’ючерсні ринки: теоретико-методологічні аспекти. Монографія. / О. М. Сохацька. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 454 с.
158. Співак Л. Функціонування та взаємодія банків і небанківських фінансових інститутів в Україні / Л. Співак, І. Каракулова // Вісник НБУ. – 2006. – № 7. – С. 46-48.
159. Сравнительный анализ денежно-кредитной политики в переходных экономиках / [С. Дробышевский, А. Козловская, Д. Левченко ] ; под ред. С. Дробышевского. – М.: Институт экономики переходного периода, 2003. – 244 с.
160. Стельмах В. С. Грошово-кредитна політика в Україні / В. С. Стельмах, Н. І. Гребеник, В. І. Міщенко; за ред. В. І. Міщенка. – 2-е вид., перероб. і доп. – К. : Т-во “Знання”, КОО, 2003. – 421 с.
161. Стратегія економічного і соціального розвитку України (2004-2015) “Шляхом Європейської інтеграції” / [А. С. Гальчинський, В. М. Геєць та ін.]. – Нац. Ін.-т. стратег. дослідж., Ін-т екон. Прогнозування НАН України, М-во економіки та з питань європ. інтегр. України. – К. : ІВЦ Держкомстату України, 2004. – 416 с.
162. Стратегія застосування міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні [Електронний ресурс]. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2007 р., № 911 – Режим доступу: http://www.minfin.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=86024.
163. Терещенко Г. М. Проблеми становлення та напрями удосконалення функціонування ринку цінних паперів в Україні / Г. М. Терещенко // Фінанси України. – 2007. – № 6.– С. 97–104.
164. Федякина Л. Н. Международные финансы. / Л. Н. Федякина. – СПб. : Питер, 2005. – 560 с.
165. Хюпкес Е. Механизмы подотчетности органов регулирования финансового сектора / Е. Хюпкес, М. Квинтин, М. Тейлор // Международный валютный фонд. Вопросы экономики. – 2006. – № 39. – 27 с. – Режим доступу: http://www.imf.org/external/pubs/ft/issues/issues39/ rus/ei39_rus.pdf.
166. Циганов С. А. Генезис банківських систем у трансформаційних економіках: структурно-функціональний аналіз / С. А. Циганов. – К. : Академпрес, 2006. – 412 с.
167. Чугунов І. Я. Фінансово - економічне прогнозування і планування / І. Я. Чугунов, Т. Г. Затонацька, А. В. Ставицький. – К. :ТОВ “Поліграф Консалтинг”, 2007. – 312 с.
168. Фінанси: Підручник / За ред. С. І. Юрія, В. М. Федосова. – К.: Знання, 2008. – 611с.
169. Финансы, денежное обращение и кредит: Учебник / Под. ред. М. В. Романовского, О. В. Врублевской. – М. : Юрайт-М, 2001. – 543 с.
170. Финансы . Денежное обращение . Кредит : Учебник для вузов / [ Л. А. Дробозина, Л. П. Окунева Л. Д. Андросова и др. ]; под ред. Л. А. Дробозиной. – М. : Финансы, ЮНИТИ, 1997. – 479 с.
171. Шелудько В. М. Фінансовий ринок : Навч. посіб. / В. М. Шелудько – К. : Знання-Прес, 2002. – 535 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
172. Шинази Г.Дж. Сохранение финансовой стабильности. / Г.Дж. Шинази – МВФ : Управление внешних связей, 2005. – 27 с.
173. Шумило І. Теоретичні і практичні аспекти аналізу стану фінансової системи економіки / І. Шумило, В. Міщенко, Р. Лисенко // Вісник Національного банку України. – 2006. – № 3. – С. 6-10.
174. Ющенко В. А. Валютне регулювання / В. А. Ющенко, В. І. Міщенко. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 1999. – 359 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
175. Ющенко В. А. Управління валютними ризиками: Навчальний посібник / В. А. Ющенко, В.І. Міщенко. – К. : Товариство “Знання”, 1998. – 444 с.
176. Amendment to the Capital Accord to Incorporate Market Risks – Basel Committee on Banking Supervision, January 1996 [Електронний ресурс]. – Basel, BIS, 1998. – 54 p. – Режим доступу:http://www.bis.org/publ/bcbs119. htm.
177. Amis P. Prudential supervision and the evolution of accounting standards: the stakes for financial stability / Р. Amis, E. Rospars. – Banque de France. Financial Stability Riview. – November, 2005. –№ 7. – p. 47-58.
178. Assessment of accounting standards from a financial stability perspective [Електронний ресурс] / European Central Bank. Eurosystem. December, 2006. – 43 p. – Режим доступу: http://www.ecb.int/pub/pdf/other/assessment accountingstandards2006en.pdf.
179. A Survey of Stress Tests and Current Practice at Major Financial Institutions [Електронний ресурс]. – Bank for International Settlement. – Basel, 2001. – 61p. – Режим доступу: http://www.mirkin.ru/_docs/articles02-055.pdf.
180. Azariadis C. Private Information, Money and Growth / C. Azariadis, B. Smith // Journal of Economic Growth. – 1996. – №1 (3). – P. 309-332.
181. Basel II: International Convergence of Capital Measurement and Capital Standards: a Revised Framework [Електронний ресурс]. – June, 2004. – Режим доступу: http://www.bis.org/publ/bcbs107.htm.
182. Berger A. N. Strahan The Consolidation of the Financial Services Industry: Causes, Consequences and Implication for the Future / A. N. Berger , R. S. Demsetz, E. Philip. – Washington: Federal Reserve Board. – 1999.
183. Berger A. N. The efficiency of bank branches / A. N. Berger, J. N. Leusner, J. J. Mingo // Journal of Monetary Economics. – 1997. – № 40. – P. 141-162.
184. Berglof E., Bolton P. The Great Devide and Beyond: Financial Archetecture in Transition [Електронний ресурс] / E. Berglof, P. Bolton. – Journal of Economic perspectives. – 2002, vol. 16, No. 1, p. 77-100. – Режим доступу: http://www.bus.umich.edu/KresgeLibrary/Collections/Workingpapers/wdi/wp414.pdf.
185. Blaschke W. Stress Testing of Financial Systems: An Overviev of Issues, Methodologies, and FSAP Experience. IMF. Working Paper [Електронний ресурс ] / W. Blaschke, T. Jones, G. Majnoni, S-M. Peria. – 2001.– № 01/88. – 56 p. – Режим доступу: http://www.imf.org/external/pubs/ft/wp/2001/ wp0188.pdf.
186. Boyd J. Capital Market Imperfections in a Monetary Growth Model / Boyd J., Smith B. // Economic Theory. – 1998. – № 11. – p. 241-273.
187. Boyd J. The Impact of Inflation on Financial Market Performance / J. Boyd, B. Smith, R. Levine // Journal of Monetary Economics. – 2001. – № 47. – p. 221-248.
188. Brian Anderton. Current Issues in Financial Services / Brian Anderton. MACMILL AN PRESS LTD:Hampshire RG212XS and London,1995.–196 p.
189. Burns Robert L. Economic Capital and Assessment of Capital Adequacy [Електронний ресурс] / Robert L. Burns // Supervisory Insights. Winter. 2004. – Режим доступу: http://www.fdic.gov/regulations/examinations/ supervisory/insights/siwin04/economic.
190. Chappori P. Competition in the Banking System: Localization, Cross Subsidies and the Regulation of Deposit Rates / P. Chappori, D. Perez-Castillo // Europian Economic Review. – 1995. – № 5. – Vol. 39.
191. Čihák M. Introduction to Applied Stress Testing / M. Čihák. - IMF. Working Paper. – 2007. – № 59. – 74 p.
192. Crowell М. In search of a safe haven /M. Crowell // Euromoney. – 1999. –March. – Р. 97-102.
193. Decressin J . Integrating Europe’s Financial Markets / J. Decressin , H. Faruqee, W. Fonteyne. – Washington: IMF, 2007. – 279 p.
194. Defining Financial Stability, WP/04/187. – IMF, 2004.
195. Dell Ariccia G. Adverse Selection as a Barrier to Entry in the Banking Industry / G. Dell Ariccia, E. Friedman, R. Marquez // RAND Journal of Economics. – 1999. – № 3. Vol. 30.
196. Demirguc–Kunt A. The determinants of banking crises in developing and developed countries / A. Demirguc–Kunt, E. Detragiache. – IMF. Staff Papers. – 1998. – № 45. – P. 81-109.
197. Developments in National Supervisory Structures. – ECB. June 2003. – Режим доступу: http:// www.ecb.int.
198. Dornbusch R. Extreme Inflation: Dynamics and Stabilization / R. Dornbusch, F. Sturzenegger, H. Wolf // Brookings Papers on Economic Activity. – 1990. – № 2. – P. 1-64.
199. Eichengreen B. Exchange Market Moyhem: The Ontecedents and Aftermath of Speculative Attacus / Eichengreen B., Rose A., Wyplosz C. // Economic Policy. Vol. 2, 1996. – P. 249-312.
200. Emre Ergungor. Financial system structure and economic development: structure matters / Emre Ergungor // Federal Reserve Bank of Cleveland. Working papers 03-05. – July 2003.
201. Fair value accounting and financial stability / [A. Enria, L. Cappiello , F. Dierick ]. – Occasional Paper, № 13. ECB. – Frankfurt am Main, April 2004. – P. 14-24.
202. Financial Soundness Indicators: Analitical Aspects and Country Practices. Order Information. Occational Paper 212. – IMF. – April 8, 2002.
203. Fisher I. The Debt-Deflation Theory of Great Depression / I. Fisher // Econometrica. – 1933. Vol. 1 (October). – P. 337-357.
204. Federal Reserve Flow of Funds Accounts: L109-L131, Z1, March 9, 2006.
205. Global Financial Stability Report. Containing Systemic Risks and Restoring Financial Soundness. April 2008. – IMF. – Washington. – 192 p.
206. Goldsmith R. Financial structure and development / R. Goldsmith // Vale University Press. New Haven, 1969. – 561 p.
207. Hanson D.G. Dictionary of Banking and Finance / D.G. Hanson // London: Pitman Pablishing, 1985. – 691 p.
208. Hoggarth G. Bank provisioning: the UK experience /G. Hoggarth, D. Pain // Financial Stability Review. – Bank of England, 2002. – P. 116-127.
209. Hoggarth G. Stress tests of UK banks using a VAR approach / G. Hoggarth, S. Sorensen, L. Zicchio. – Bank of England.– Working Paper.– 2005.– № 282.–43 p.
210. Hoggarth G. Assessing the strength of UK banks through macroeconomic stress tests / G. Hoggarth , I. Whitley // Financial Stability Review. – Bank of England. – 2003. – P. 91-103.
211. Houben Aerdt. Toward a Framework for Safeguarding Financial Stability [Електронний ресурс] / Aerdt Houben, Jan Kakes, Garry Schinasi. – IMF, 2004. – 47 p. – Режим доступу: http://www.imf.org/external/pubs/ft/wp/2004/wp 04101.pdf.
212. Huybens E. Inflation, Financial Markets and Long - Run Real Activity / E. Huybens, B. Smith // Journal of Monetary Economics.–1999.– № 43.– P.283-315.
213. Hüpkes E. The Accountability of Financial Sector Supervisors: Principles and Practice [Електронний ресурс] / E. Hüpkes, M. Quintyn, M. Taylor // IMF Working Paper/05/51. Monetary and Financial Systems Department. – March 2005. – 51р. – Режим доступу: http://www.imf.org/external/pubs/ft/wp/2005/ wp0551.pdf.
214. Implementation of the new capital adequacy framework in non-Basel Committee member countries: Summary of responses to the 2006 follow-up Questionnaire on Basel II implementation. – Basel FSI. – Occasional Paper. – 2006. – № 6.– 48 p.
215. Inflation’s back // The Economist. – 2008, 24 May. – P. 17.
216. Institutional arrangements for financial sector supervision. Results of the 2006 FSI Survey. – Occasional Paper. – 2007. – № 7. – 47 p.
217. Jimenez G. Credit cycles, credit risk and prudential regulation / G. Iimenez, J. Saurina // International Journal of Central Banking. – Wachington, June 2006. – P. 65-98.
218. Khan M. Inflation and Financial Depth / M. Khan, A. Senhadji, B. Smit. –IMF Working Paper. – 2001. – №01/44. – 31p.
219. King R. Finance and Growth: Shumpeter Might Be Right / R. King, R. Levine //Quarterly Journal of Economics. – 1993. – № 108. – P. 717-738.
220. King R. Finance, Entrepreneurship, and Growth: Theory and Evidence / R.King, R. Levine R // Journal of Monetary Economics. – 1993. – № 32. – P. 513-542.
221. Kulyk A. Inflation and Financial Depth in Transition Economies /A. Kulyk [Електронний ресурс]. – Kyiv: National University of Kyiv-Mohyla Academy, 2002. – 39 c. – Режим доступу: http://www.eerc.kiev.ua/ research/matheses/2002/Kulyk Andriy/dody.pdf.
222. Levine R. Bank-based and market-based finansial system: cross country comparison / R. Levine, A. Demirguk-Kunt // World Bank Polisy Research Report. – Washington, 1999. – 72 p.
223. Levine R. Financial Development and Economic Growth: Views and Agenda / R. Levine // Journal of Economic Literature. – 1997. – № 35. – P. 688-726.
224. Levine R. Capital Control Liberalization and Stock Market Development / R.Levine, S.Zervos // Word Development. – 1998. – № 26. – P. 1169-1183.
225. Liquidity Risk: Management and Supervisory Challenges. Bank for International Settlements. February, 2008. – 21p.
226. Lopez I. Stress Tests: Useful Compiements to Financial Risk Models [Електронний ресурс] / I. Lopez. – Режим доступу: http://www.frbsf.org/ publications/ economics/ letter/ 2005/ el2005-14.html.
227. Monetary policy statistics. Consolidated financial statement of the Eurosystem. – ECB. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://sdw.ecb.europa.eu/reports.do?node=100000129.
228. Money, banking and investment funds. Monetary statistics. – ECB. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://sdw.ecb.europa.eu/reports. do?node=100000141.
229. Money, banking and investment funds. Revaluation of selected MFI balance sheet items. – ECB. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://sdw.ecb.europa.eu/reports.do?node=100000149.
230. Moutot Philippe. The Workings of the Eurosystem. Monetary Policy Preparations and Decision-Making. Selected Issues [Електронний ресурс] / Philippe Moutot, Alexander Jung, Francesco Paolo Mongelli. – ECB. – Оccasional Paper Series. – January 2008. – № 79. – Режим доступу: http://www.ecb.int/pub/pdf/scpops/ecbocp79.pdf.
231. Project Appraisal Document. Ukrain. Second Export Development Project. The World Bank. Report No 36540-UA. – July 5, 2006. – 81p.
232. Recene Developments in Supervisory Structures in EU and Acceding Countries [Електронний ресурс]. – ECB. – Octobre 2006. – Режим доступу: http:// www.ecb.int.
233. Report on the Status of Projects in Execution – FY06. Region: Europe and Central Asia. Country: Ukraine. World Bank. – September 19, 2006. – 17 p.
234. Schinasi Garry J. Private Finance and Public Policy, WP/04/120 [Електронний ресурс] / Garry J. Schinasi // IMF, 2004. – 42 p. – Режим доступу: http://www.imf.org/external/pubs/ft/wp/2004/wp04120.pdf.
235. Schinasi G. J. Preserving Financial Stability. IMF / Garry J. Schinasi // Bank for International Settlement. – 2005. – 21 р.
236. Sharpe S. Asymmetric Information, Bank lending, and Implicit contracts: A Stylized Model of Customer Relationships / S. Sharpe // Journal of Finance. –1990. – Vol 45. – P. 1069-1087.
237. Sorge M. Stress-testing financial systems: an overview of current methodologies / M. Sorge. – BIS. Working Paper. – 2004. – № 165. – 37 p.
238. Stress Testing by Large Financial Institutions: Current Practice and Aggregation Issues – Bank for International Settlements. –Basel, 2000. – 34 p.
239. Supervisory guidance on the use of the fair value option for financial instruments by banks. Basel Committee on Banking Supervisiоn. Bank of International Settlements. June. – 2006. – 16 p.
240. The Development of Non-bank Financial Institutions in Ukraine. Policy Reform Strategy and Action Plan. World Bank Working Paper № 81. – World Bank. Washington, 2006. – 105 p.
241. The Global 1000: Cover Story // Business Week: European Edition. – 1999. –July 12. – Р. 38-50.
242. The Monetary Policy of the ECB:European Central Bank. – 2001. – 149 p.
243. The Monetary Policy of the ECB: European Central Bank. – 2004. – 126 р.
244. The Single Monetary Policy in Stage Three: Elements of the Monetary Policy Strategy of the ESCB / European Monetary Institute. – Frankfurt. – February 1997.
245. Thoraval P.Y. The Basel II framework: the role and implementation of Pillar 2 / P.Y. Thoraval // Banque de France. Financial Stability Review. –December, 2006. –№ 9.
246. Tiesset M. Regulatory capital end economic capital / M. Tiesset, P. Troussard // Banque de France. Financial Stability Review. – 2005. – № 7. November. – P. 59-74.
247. Towards a framework for financial stability. De Nederlandsche Bank // Occasional Studies. – 2004. – № 1. – 55 p.
248. Transition Report 2005, Business in transition, EBRD, 2005. – 208 p.
249. Valla N. Bank liquidity and financial stability / N. Valla, B. Saes-Escorbiac, M. Tiesset // Banque de France. Financial Stability Review. – December, 2006. – № 9.– P. 89-104.
250. Woelfel C.G. Enciclopedia of Banking and Finance / C.G. Woelfel. – 10th
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 21097.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.