У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ МИТНОГО ТАРИФУ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Количество страниц 220
ВУЗ ДЕРЖАВНА УСТАНОВА “ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ”
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП

Актуальність теми. Митний тариф – невід’ємний елемент державної політики будь-якої країни на кожному етапі її розвитку. Тому вдосконалення методів оцінки йо-го впливу як одного з центральних інструментів здійснення торговельної політики збе-рігає свою актуальність у сучасних умовах. Навіть з огляду на досягнення другої поло-вини минулого століття щодо лібералізації тарифних бар’єрів у міжнародній торгівлі, високий рівень тарифного протекціонізму у країнах світу все ще зберігається у відно-шенні до продукції сільського господарства та харчової промисловості, і такий стан справ залишиться незмінним найближчим часом. Досить різним залишається і рівень обкладання митним тарифом у країнах–членах СОТ: ряд країн зберігає порівняно ви-сокі показники оцінки тарифного режиму вже в рамках домовленостей, яких було до-сягнуто при їх приєднанні до цієї організації. Крім того, ознаки, характерні для сучас-ного етапу розвитку зовнішньоторговельних відносин у світі, свідчать про можливість нового витка протекціонізму або принаймні консервації домовленостей, попередньо досягнутих у процесі лібералізації міжнародної торгівлі. Україна, яка бере активну участь у світогосподарських процесах, сьогодні завершила процес приєднання до СОТ, для чого у країні було проведено ряд реформ, у тому числі відчутно знижено загальний рівень обкладання імпорту митним тарифом. Актуальним у цьому контексті є встанов-лення зв’язку між митним тарифом, а також економічним зростанням і структурними змінами у національній економіці з метою підвищення ефективності реалізації митно-тарифної політики.
Для досягнення такої мети необхідно належним чином розробити прикладний ін-струментарій оцінки та прогнозування впливу митного тарифу на розвиток економіки. У світовій практиці для цього широко застосовуються прикладні моделі загальної та часткової рівноваги. На їх основі постійно діють ряд проектів світового масштабу, які відіграють визначальну роль у кількісній оцінці переговорного процесу, що триває як у системі багатосторонніх угод СОТ, так і в рамках регіональних угод. Цей, визнаний у світі підхід до моделювання міжнародної торгівлі та аналізу торговельної політики, до-бре узагальнено у зарубіжній літературі, а для спрощення його прикладної реалізації створено спеціальні програмні продукти.
В Україні проблематика застосування митного тарифу та його впливу на різні ас-пекти економічного розвитку досліджувалась у працях І. Бураковського, О. Гребельни-ка, В. Науменка, В. Мовчан, В. Сіденка, С. Терещенка. Використання моделі загальної рівноваги в аналізі окресленої проблематики здійснювалось у рамках проектів Інститу-ту економічних досліджень і політичних консультацій, зокрема – його фахівцями на основі цього підходу проводилась оцінка економічних наслідків вступу України до СОТ, в тому числі впливу митного тарифу. Разом з тим методологічні та методичні ас-пекти застосування цього підходу до оцінки впливу митного тарифу на розвиток наці-ональної економіки недостатньо досліджено у вітчизняній економічній літературі. Ін-тенсифікація участі нашої держави у процесах міжнародного співробітництва та еко-номічної інтеграції ставить нагальне завдання розробити економіко-математичну мо-дель на основі визнаного й поширеного у світі підходу до моделювання міжнародної торгівлі та торговельної політики. Актуальними залишаються систематизація основних елементів розробки та реалізації моделі загальної рівноваги щодо адаптації базисних принципів її побудови з урахуванням особливостей економіки України, а також визна-чення на цій основі необхідних структурних складових цієї моделі, функціональних форм відповідних рівнянь, методів оцінки ендогенних та екзогенних параметрів, фор-мату подання її інформаційної бази.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна ро-бота виконувалась у рамках НДР ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”: “Формування ринків в економіці перехідного типу” (№ ДР 0100U004849) (авторський вклад – аналіз впливу державного регулювання із застосуванням експорт-ного мита на розвиток ринку соняшникового насіння та продуктів його переробки); “Структурні перетворення в економіці та їх вплив на довгострокову економічну дина-міку” (№ ДР 0102U006406) (авторський вклад – аналіз індикаторів структурних змін в українській економіці); “Реальний сектор економіки в структурі відтворення валового внутрішнього продукту” (№ ДР 0105U003204) (авторський вклад – оцінка здійснення митно-тарифної політики в Україні; пропозиції щодо ефективної моделі реалізації мит-но-тарифної політики в середньостроковій перспективі та її зв’язку з промисловою по-літикою; аналіз впливу митного тарифу на імпортозаміщення в Україні) (довідка №135–15/1240 від 19.12.2007).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є розробка та реалізація економіко-математичної моделі оцінки впливу митного тарифу на розвиток економіки України. Для досягнення цієї мети поставлено такі завдання:
– визначити зв’язок між митно-тарифним регулюванням та економічним розвит-ком країни, а також його характерні ознаки на сучасному етапі;
– систематизувати існуючі методи кількісної оцінки здійснення митно-тарифної політики;
– узагальнити визнані у світі підходи до моделювання міжнародної торгівлі та впливу митного тарифу на розвиток економіки, в тому числі модель загальної рівнова-ги, визначити найефективніші з них у дослідженні такого впливу на розвиток економі-ки України;
– розробити та реалізувати модель загальної рівноваги оцінки впливу митного та-рифу на розвиток економіки України, обґрунтувати його ефективність;
– визначити характерні ознаки реалізації митно-тарифної політики в Україні на сучасному етапі розвитку шляхом проведення ретроспективного і ситуативного аналізу та комплексної кількісної оцінки;
– розробити модель оцінки впливу митного тарифу на розвиток економіки Украї-ни;
– здійснити реалізацію моделі з метою оцінки впливу митного тарифу на розвиток економіки України;
– оцінити перспективи й напрями використання та вдосконалення розробленої моделі.
Об’єктом дослідження є митно-тарифна політика України.
Предметом дослідження є економіко-математичні методи і моделі оцінки впли-ву митного тарифу на розвиток економіки України.
Методи дослідження. Для досягнення мети дослідження використано сукупність методів наукового пізнання: метод аналізу та синтезу (для визначення зв’язку між мит-ним тарифом і розвитком економіки країни), методи систематизації та класифікації (при дослідженні існуючих підходів та методів кількісної оцінки митно-тарифної полі-тики), метод порівняльного аналізу та узагальнення (при дослідженні визнаних в світі підходів до моделювання міжнародної торгівлі та торгівельної політики), метод систе-матизації (при дослідженні основних методологічних і методичних аспектів розробки та реалізації моделі загальної рівноваги), ретроспективний і ситуативний аналіз із за-стосуванням ряду методів кількісної оцінки (для визначення характерних ознак та оці-нювання митно-тарифної політики в Україні), математичні методи та методи статисти-ки (при розробці та реалізації моделі оцінки впливу митного тарифу на розвиток еко-номіки України як адаптованої теоретичної порівняльної статичної моделі загальної рівноваги).
Інформаційною базою дослідження слугував ряд програмних документів: “Кон-цепція трансформації митного тарифу на 1996–2005 роки відповідно до системи ГАТТ/СОТ”, затверджена Указом Президента від 06.04.1996, “Програма заходів щодо завершення вступу України до Світової організації торгівлі”, затверджена Указом Пре-зидента від 05.02.2002 р.; нормативно-правові документи у сфері митно-тарифного ре-гулювання: Закон України “Про Єдиний митний тариф” від 05.02.1992, Закон України “Про Митний тариф України” від 05.04.2002; закони про зміни до Митного тарифу України: Закон України “Про внесення змін до деяких законів України” №2775 від 07.07.2005, Закон України “Про внесення змін до Митного тарифу України” №2715 від 23.06.2005; статистичні дані Держком-стату України по зовнішній торгівлі товарами; дані статистики національних рахунків і таблиць “витрати-випуск”; дані звіту Світово-го Банку “Торговельна політика України: перспективи і пріоритети інтеграції” 2004 р.; дані щорічних звітів СОТ щодо тарифного режиму країн світу.
Наукова новизна одержаних результатів. Наукова новизна одержаних резуль-татів дисертаційного дослідження полягає у такому:
уперше:
– адаптовано теоретичну порівняльну статичну модель загальної рівноваги для оцінки впливу митного тарифу на розвиток економіки України та здійснено її реаліза-цію щодо оцінки впливу митного тарифу на імпортозаміщення на внутрішньому рин-ку, в результаті чого доведено, що митний тариф як інструмент здійснення державної політики у сфері зовнішньоторговельного регулювання в Україні сьогодні є слабо ре-зультативним через низьку протекціоністську ефективність, пов’язану з існуючою структурою виробництва товарів на внутрішньому ринку;
– запропоновано для формалізації бази даних порівняльної статичної моделі зага-льної рівноваги оцінки впливу митного тарифу на розвиток економіки України мето-дику побудови матриці суспільних рахунків (МСР) шляхом переформатування статис-тичних даних національних рахунків України;
– обґрунтовано метод застосування МСР для оцінки впливу митного тарифу на структурні зміни в економіці шляхом порівняння динаміки результуючих показників МСР (у порівнянних цінах), що дозволяє оцінити фактичні зміни у структурі економі-ки, у витратах і доходах інституційних секторів.
Удосконалено:
– сукупність показників кількісної оцінки митно-тарифної політики, за якою, на відміну від загальноприйнятої практики використання середньоарифметичної та сере-дньозваженої ставок мита, здійснено поглиблену оцінку ефективності застосування митного тарифу; зокрема, на основі коефіцієнта стягнення мита й середньозваженої ставки митного тарифу визначено відносно низьку фіскальну, а на основі показника еквівалентної ставки мита та індексу-дефлятора імпорту товарів – протекціоністську ефективність митного тарифу в Україні;
– принцип формування структури митного тарифу через розмежування цілей та завдань зовнішньоторговельного регулювання імпорту споживчих товарів; сировинних товарів і напівфабрикатів; інвестиційного імпорту, що, на відміну від практики орієн-тації на загальну товарну номенклатуру зовнішньоекономічної діяльності, дозволяє підвищити ефективність реалізації митно-тарифної політики в Україні.
Дістало подальший розвиток:
– методологія кількісної оцінки державної політики у сфері зовнішньоторговель-ного регулювання шляхом узагальнення та класифікації існуючих у світі підходів і ме-тодів, у результаті чого встановлено доцільність врахування показників еластичності попиту на імпорт та еластичності заміщення імпорту за ціною при оцінці впливу мит-ного тарифу, що дозволяє врахувати особливості товарної структури імпорту країни й характер імпортозаміщення на внутрішньому ринку.
Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що розроблена по-рівняльна статична модель загальної рівноваги оцінки впливу митного тарифу на роз-виток економіки України, запропонована методика побудови матриці суспільних раху-нків на основі статистики національних рахунків і метод її застосування для оцінки впливу митного тарифу на структурні зміни в економіці можуть використовуватися для аналізу митно-тарифної політики в Україні та інших напрямів державної економіч-ної політики, здійснення яких виявляється через ціновий ефект.
Результати дослідження було використано при підготовці аналітичних матеріалів і доповідних записок, які подавалися Інститутом економіки та прогнозування НАН України органам державного управління (довідка про практичне впровадження науко-вих розробок №135–15/1238 від 18.12.2007). Зокрема, аналітичний матеріал “Реалізація політики конкурентоспроможності української економіки в програмних документах уряду” використано Міністерством економіки України (лист №146–19/44 від 13.11.2007); аналітичний матеріал “Зміни у формуванні структури та джерел економіч-ного зростання в Україні” – Апаратом Ради національної безпеки та оборони України (лист №6/10–2399–6–2 від 20.09.2007); аналітичний матеріал “Стадії економічного роз-витку країн, інновації та конкурентоспроможність” – Міністерством економіки Украї-ни (лист №49–19/33 від 05.06.2007); аналітичний матеріал “Конкурентна політика в епоху глобалізації та її індикатори” – Міністерством економіки України (лист №49–34/143 від 17.11 2006); аналітичний матеріал “Україна і ЄС: високотехнологічна скла-дова в структурі прямих іноземних інвестицій та зовнішньої торгівлі” – Українським союзом промисловців і підприємців (лист №10–101/11 від 25.10 2006); аналітичний ма-теріал “Конкурентоспроможність національної економіки та економічна безпека” – Міністерством економіки України (лист №11–26/327 від 02.11.2005).
Результати дисертаційного дослідження використано у процесі викладання навча-льних дисциплін “Державне управління в економічній сфері”, “Торговельна політика” у Національній академії державного управління при Президентові України (довідка № 543 від 19.12.2007).
Особистий вклад здобувача. Наукові результати, викладені в дисертацій¬ному дослідженні, одержані здобувачем самостійно. Всі опубліковані наукові праці, в яких подано основні положення і зміст дисер¬тації, є авторськими.
Апробація результатів дисертації. Основні та проміжні результати дисертаці¬йного дослідження доповідалися на науково-практичній конференції “Сучасні пробле-ми економіки та управління підприємствами” (м. Київ, 2004 р.), на VIII міжнародній науково-практичній конференції “Міжнародна торгівля у контексті європейської інтег-рації: проблеми теорії і практики” (м. Київ, 2005 р.), на ХІ міжнародній науково-практичній конференції “Фінансово-кредитне стимулювання економічного зростання” (м. Луцьк, 2005 р.), на міжнародній науково-практичній конференції “Екологізація економіки як інструмент розвитку в умовах конкурентного середовища” (м. Львів, 2005 р.), на науково-практичній конференції “Конкурентоспроможність національної еко-номіки” (м. Київ, 2006 р.), на науково-практичній конференції “Конкурентоспромож-ність української економіки” (м. Київ, 2007 р.).
Публікації. Основні положення і зміст дисертаційного дослідження опубліковано у 13 наукових працях (загальним обсягом 6,7 д.а.), з яких 6 – це публікації у фахових наукових виданнях; 2 – розділи у наукових монографіях, 3 – тези доповідей у збірниках матеріалів міжнародних науково-практичних конференцій.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації запропоновано теоретико-прикладний інструментарій для оцінки впливу митного тарифу на розвиток економіки України, наявність якого є необхідною умовою аналізу ефективності її участі у процесах міжнародного співробітництва та економічної інтеграції.
1. Систематизовано та класифіковано існуючі методи оцінки державної політики у сфері зовнішньоторговельного регулювання. Встановлено, що найпоширенішими се-ред них залишаються методи розрахунку показників середньоарифметичної та серед-ньозваженої ставок митного тарифу. Запропоновано алгоритм аналізу на основі порів-няння цих показників, який дозволяє якісно розширити уявлення про характер митно-тарифної політики. Доведено доцільність включення показників еластичності попиту на імпорт і еластичності заміщення імпорту за ціною при оцінці впливу митного тари-фу, що дозволяє врахувати особливості товарної структури імпорту країни та характер імпортозаміщення на внутрішньому ринку.
2. У результаті проведеного порівняльного аналізу та систематизації визнаних у світі підходів до моделювання міжнародної торгівлі та торговельної політики визначе-но провідну роль моделі загальної рівноваги. При дослідженні можливостей адаптації такого підходу узагальнено основні елементи системного моделювання, притаманні моделі загальної рівноваги щодо визначення базисних умов моделювання, побудови необхідних структурних складових моделі та функціональних форм рівнянь, які їх ха-рактеризують, методів оцінки ендогенних та екзогенних параметрів, формату подання бази даних моделі.
3. Запропоновано схему системного аналізу митно-тарифної політики, що дозво-ляє встановити її зв’язок з іншими напрямами державного управління в економічній сфері. Сформовано ряд індикаторів, який дозволяє розширити оцінку ефективності за-стосування митного тарифу в Україні. Він включає (крім середньоарифметичної та се-редньозваженої ставок митного тарифу за товарними групами та видами економічної діяльності) коефіцієнт стягнення та еквівалентну ставку мита. Остання дає можливість оцінити ефективність тарифного захисту з урахуванням динаміки зростання цін усере-дині економіки на основі індексу-дефлятора ВВП і змін номінального курсу гривні до долара США, що, у свою чергу, дозволило врахувати вплив ревальвації гривні віднос-но долара США на протекціоністську ефективність митного тарифу в Україні.
4. Існуючий сьогодні рівень середньоарифметичної ставки митного тарифу в Україні узгоджується з рівнем консолідованої тарифної пропозиції при приєднанні до СОТ і може бути охарактеризований як досить ліберальний, що було встановлено в ре-зультаті проведених розрахунків і порівняння ставок обкладання митом у різних краї-нах світу. Здійснено оцінку фіскальної ефективності митного тарифу в Україні протя-гом 2002–2005 рр. на основі розрахунку коефіцієнта стягнення мита і його порівняння із середньозваженою ставкою митного тарифу за той самий період, що дозволило оха-рактеризувати її як невисоку. Оцінка протекціоністської функції на основі розрахунку показника еквівалентної ставки мита за видами економічної діяльності дала можли-вість зазначити, що в 2004–2005 рр. реальний тарифний захист в Україні був на рівні, нижчому, від існуючої номінальної ставки тарифу, або взагалі відсутнім. Розрахунок індексу-дефлятора імпорту в 2005 р. продемонстрував, що при такому співвідношенні цін на імпорт і цін усередині економіки протекціоністська ефективність існуючої стру-ктури митного тарифу в Україні є відносно низькою.
5. Визначено, що структура митного тарифу має формуватись у контексті загаль-ної стратегії економічного розвитку, і зокрема – узгоджуватися з промисловою політи-кою. Проведений аналіз державної політики у сфері регулювання імпорту в Україні до-зволив сформулювати принцип формування структури митного тарифу шляхом роз-межування цілей та завдань зовнішньоторговельного регулювання імпорту споживчих товарів; сировинних товарів і напівфабрикатів; інвестиційного імпорту та запропонува-ти підходи до регулювання на його основі.
6. Розроблено модель оцінки впливу митного тарифу на розвиток економіки Укра-їни як адаптовану порівняльну статичну модель загальної рівноваги. Для формалізації бази даних розробленої моделі обрано матрицю суспільних рахунків (МСР) і перевіре-но її відповідність структурі цієї моделі шляхом схематичного порівняння потоків до-ходів рахунків матриці з її блоками.
7. Запропоновано методику побудови МСР на основі статистики національних ра-хунків України. Обґрунтовано метод оцінки впливу митного тарифу на структурні змі-ни в економіці шляхом порівняння динаміки результуючих показників МСР у порів-нянних цінах. На його основі здійснено оцінку фактичних змін у структурі економіки, витратах і доходах інституційних секторів щодо ефекту відчутного зниження рівня об-кладання митним тарифом в Україні в 2005 р., що дозволило підтвердити ряд гіпотез, зокрема – про те, що одним з факторів формування від’ємного торговельного сальдо цього року стало зростання реальних доходів населення на фоні розбалансування по-питу та пропозиції на внутрішньому ринку.
8. Проведене оцінювання можливостей реалізації розробленої моделі дозволило виявити труднощі, пов’язані з частковою недостатністю даних по цінових параметрах, необхідних для розв’язання моделі, та з визначенням параметрів її рівнянь через обме-женість застосування існуючих методів щодо їх оцінки. В результаті проведеної реалі-зації щодо розв’язання блоку агрегованої пропозиції з метою оцінки впливу митного тарифу на імпортозаміщення на внутрішньому ринку України побудовано два рівняння агрегованої пропозиції для товарів проміжного й кінцевого споживання. Одержані ре-зультати підтвердили попередньо зроблений висновок про низьку протекціоністську ефективність митного тарифу в Україні: для товарів проміжного споживання підви-щення ставки мита на 1% спричиняє заміщення імпорту в середньому на 0,59%, для товарів кінцевого споживання – на 0,75%.
9. Одержані результати дослідження дали можливість дійти узагальнюючого висновку про те, що митний тариф як інструмент державного регулювання в Україні сьогодні є слаборезультативним через низьку протекціоністську ефективність, пов’язану з існуючою структурою виробництва товарів на внутрішньому ринку. Низькі показники еластичності заміщення імпорту за ціною, закладені в модель як припущення (яке в результаті її реалізації дістало підтвердження), вказують на низький рівень диференціації продукції, що виробляється на внутрішньому ринку. Ефективність митного тарифу як інструмента державного регулювання в Україні зростатиме з розвитком вітчизняного виробництва товарів, збільшенням диференціації товарів кінцевого споживання та скороченням в імпорті частки однорідних продуктів.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Corden W. M. The Theory of protection , Oxford: Clarendon Press. – 1971. – 263 p.
2. Закон України “Про Єдиний митний тариф” № 2097 від 05.02.1992. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi .
3. Douglas A. Irwin Long-run trends in world trade and income // World Trade Review (1:1). – The UK, 2002. – р. 89–100.
4. World Trade Organization: What is the WTO? – Режим доступу: http://www.wto.org/english/thewto_e/whatis_e/whatis_e.htm
5. “Agricultural policies in OECD countries: Monitoring and Evaluation”, OECD Publication Service, 2002. – 238 p.
6. Applied Methods for Trade Policy Analysis. A Handbook / Edited by Joseph F. Francois, Kenneth A. Reinert. – Cambridge University Press, 1997. – 560 p.
7. Peter J. Lloyd Measuring and modeling non-tariff distortions with special reference to trade in agricultural commodities, OECD Development Center, July 1991. – 46 p.
8. Lloyd A. Metzler, Tariff, the Terms of Trade, And the Distribution of National Income // The Journal of Political Economy, Vol.57, #1. – Feb. 1949. – p.1–29.
9. Max W. Corden, The Structure of a Tariff System and the Effective Protective Rate // The Journal of Political Economy, Vol.74, #3. – Jun. 1966. – р.221–237.
10. Bela Balassa Tariff Protection in Industrial Countries: An Evaluation // Journal of Political Economy. – Dec. 1965. – p. 573–594.
11. Bela Balassa, ed. The Structure of Protection in Developing Countries. – Baltimore: The Johns Hopkins University Press. – 1971. – 395 p.
12. Paul Krugman, Increasing Returns, Monopolistic Competition, and International Trade // Journal of International Economics. – 9 November, 1979. – p. 469–479.
13. Armington, Paul S. A Theory of Demand for Products Distinguished by Place of Production // IMF Staff Papers. – March 1969. – p. 159–178.
14. Gene M. Grossman, Elhanan Helpman, Trade Wars and Trade Talks // The Journal of Political Economy, Vol.103, #4. – Aug. 1995. – р.675–708.
15. Dixit A. Welfare effects of tax and price changes // Journal of public economics. – 1975. – p. 103 – 123.
16. Гребельник О.П. Митно-тарифна політика за умов трансформації економічної системи, Київський Національний торговельно-економічний університет. – К., 2001. – 488 с.
17. Основи митного законодавства в Україні: Теорія та практика: Навч. посіб. для студ. вищ. та серед. спец. навч. закл. / С. Терещенко, В. Науменко. – К.: АТ "АВГуСТ", 1999. – 295 с.
18. Зовнішньоекономічна політика України: європейський та російський вектор: Моногр. / А.А. Мазаракі, В.В. Юхименко, О.П. Гребельник, Є.М. Воронова, Т.І. Чаюн, Т.М. Мельник, І.Я. Софіщенко, Ю.О. Олейніков, О.В. Гладкий, С.О. Пилипенко, Київський Національний торговельно-економічний університет. – К., 2005. – 279 с.
19. Регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні: Навч. посіб. / А.А. Мазаракі, В.В. Юхименко, Л.П. Сєрова, О.П. Гребельник, Т.Д. Ліпіхіна, Т.І. Чаюн, О.О. Донченко, І.Я. Софіщенко, Т.М. Мельник, Київський Національний торговельно-економічний університет. – К.: КНИГА, 2003. – 271 с.
20. CОТ: проблеми членства України та його наслідки / за загальною редакцією Баррі Лессера та Івана Розпутенка. К.: Вид-во „К.І.С.”, 2003. – 176 с.
21. Чому Україні слід вступати до СОТ? / підготовлено Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції та Проектом USAID з питань вступу України до СОТ / сприяння іноземному інвестуванню. – К. – 2006 р. – 15 p.
22. Торговельна Політика України: Перспективи та Пріоритети інтеграції, Світовий Банк, К.– 2004 р. – 174 с.
23. Douglas A. Irwin Long-run trends in world trade and income / World Trade Review (1:1). – The UK. – 2002. – р. 89–100.
24. Douglas A. Irwin Did Import Substitution Promote Growth in the Late Nineteenth Century? // NBER working paper # 8751. – Dec, 2001. – 36 р.
25. Rodriguez Francisco, Rodrik Dani, Trade policy and Economic growth a skeptic’s guide to the cross-national evidence // NBER working paper #7081. – Apr, 1999. – 82 р.
26. Dollar David Outward-Oriented Developing Economies Really Do Grow More Rapidly: Evidence from 95 LDCs, 1976–85, Economic Development and Cultural Change. – 1992. – р. 523–544.
27. Sachs Jeffrey, Warner Andrew Economic Reform and the Process of Global Integration, Brookings Papers on Economic Activity. – 1995. – 118 р.
28. Dan Ben-David Equalizing Exchange: Trade Liberalization and Income Convergence // Quarterly Journal of Economics. – 108(3) – 1993. – р. 653–679.
29. Edwards Sebastian Openness, Productivity and Growth: What Do We Really Know? // Economic Journal. – March 1998. – р. 383–398.
30. Douglas A. Irwin , Marko Tervio, "Does trade raise income? Evidence from the twentieth century" // Journal of International Economics. –№ 58. – 2002.– р.1–18.
31. Frankel, J., Romer, D., Does trade cause growth? American Economic Review. – №89. – 1999. – р. 379–399.
32. Frankel, J., Rose, A. An estimate of the effect of currency unions and boards on trade and output, Harvard University and University of California at Berkeley. – 2001. – 37 р.
33. Andrew K. Rose Do We Really Know that the WTO Increases Trade? // NBER working paper # 9273. – Sep. 2003.– 47 р.
34. Andrew K. Rose Macroeconomic Determinants of International Trade // NBER Reporter. – Aug. 2004. – р.1–8.
35. Andrew K. Rose Does the WTO Make Trade More Stable? // NBER working paper # 10207. – Jan. 2004. – р.1–22.
36. Obstfeld Maurice, Rogoff Kenneth The Six Major Puzzles in International Macroeconomic: Is There a Common Cause? // NBER Macroeconomics Annual. – 15 (2000). – р. 339–390.
37. Review of agricultural trade models: an assessment of models with EU policy relevance”, Frank van Tongeren, Hans van Meijl et al., paper prepared for the Third Annual Conference on Global Economic Analysis, Melboune. – June 27–30, 2000. – 19 p.
38. Rico Schiller, Agricultural Models: Modelling the Impact of Agricultural Trade Liberalization on Developing Economies, Kopenhagen University, Institute of Economy. – 1997. – 23p.
39. GTAP Project. – Режим доступу: www.gtap.agecon.purdue.edu/about/project.asp
40. Deardorff, A.V., Stern R. Methods of measurement of non-tariff barriers, UNCTAD, United Nations / Document No. UNCTAD/ST/MD/28, Geneva. –1985. – 55 p.
41. Baldwin, R. Measuring nontariff trade policies, NBER Working Paper #2978. – 1989. – 39 p.
42. Scandizzo, P.L. Measures of protection: methodology, economic interpretation and policy relevance, FAO Economic and Social Development, Paper 84, Rome. – 1989. – Режим доступу: http://www.fao.org/docrep/004/x3936e/X3936E14.htm.
43. Волощенко Л.Ю., Середньострокова державна аграрна політика в контексті інтеграції до СОТ // Економіка і прогнозування, №3. – 2005. – с. 55–66.
44. Волощенко Л.Ю., Розділ 3.7 Конкуретна політика в аграрній сфері в рамках процесу приєднання України до СОТ // Конкурентоспроможність національної економіки / За ред. д-ра екон. Наук Б.Є. Кваснюка. – К.: Фенікс, 2005. – с. 198–213.
45. Review of the IMF’s Trade Restrictiveness Index (Background Paper to the Review of Fund Work on Trade), Prepared by the Policy Development and Review Department. – February 14, 2005. – 20 р.
46. Народохозяйственные последствия присоединения России в ВТО // Доклад подготовлен рабочей группой при сотрудничестве Российской Академии Наук и Национального инвестиционного совета России по руководством академика РАН Никепелова А.Д. – М. – 2004. – 106 с.
47. Anderson J. E., Neary P. J. A New Approach to Evaluating Trade Policy // The Review of Economic Studies, Vol. 63, No. 1. – 1996. – p. 107–125.
48. Hiau Looi Kee, Alessandro Nicita, Marcelo Olarreaga Import Demand Elasticities and Trade Distortions, The World Bank, Washington, DC. – 2004. – 36 p.
49. Methodology for the Measurement of Support and Use in Policy Evaluation, executive editor Luis Portugal, OECD. – 29 p. – Режим доступу: www.oecd.org/dataoecd/36/47/1937457.pdf
50. Roberta Piermartin, Robert Teh, Demystifying Modelling Methods for Trade Policy, World Trade Organization, Geneva. – 2005. – 59 p.
51. Волощенко Л.Ю., Моделювання міжнародної торгівлі та аналізу торгової політики: сучасний стан та перспективи розвитку // Економіка: проблеми теорії та практики, Збірник наукових праць, випуск 200, Том ІІІ. – Дніпропетровськ. – 2005. – с. 812–825.
52. GAMS: On-line Documentation. – Режим доступу: www.gams.com/docs/document.htm
53. GEMPACK: General Equilibrium Modeling Software. – Режим доступу: www.monash.edu.au/policy/gempack.htm
54. Агропродовольственная политика и международная торговля: российский аспект, Н. Карлова, И. Кобута, М. Прокопьев, Е. Серова, И. Храмова, О. Шик // Раздел 2.4. Количественные методы и модели оценки внешнеторговой политики в области АПК. – М: Институт экономики переходного периода, 2001. – c. 94–122.
55. П. Кадочников, С. Синельников-Мурылев, С. Четвериков, Импортозамещение в Российской Федерации в 1998–2002 гг. // РОЗДІЛ1 Теоретические и практические аспекты оценки спроса на импорт и анализа импортозамещения: Спецификации моделей международной торговки, Институт экономики переходного периода.– М: Научные труды ИЭПП №62. – 2003 г. – c. 7–33.
56. Фердінанд Павел, Ігор Бураковський, Наталя Селіцька, Вероніка Мовчан, Економічний вплив вступу України до СОТ. Попередні результати розрахунків на основі моделі загальної рівноваги, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. – 2004. – c. 37–44. – Режим доступу до повної версії тексту: www.ier.kiev.ua/Ukraine/WP/2005/wp2005_ukr.cgi .
57. The Prospect of Deep Free Trade between the European Union and Ukraine, Centre for European Policy Studies, Brussels. – 2006. – 238 р.
58. Модель оцінки наслідків тарифного регулювання зовнішньої торгівлі України, Шумська С.С., Скрипниченко М.І., П’ятницький В.Т., Бобер К.А., Наукові записки // Том 19. Економічні науки. – 2001. – с. 12–17.
59. Anderson J.E., Martin W.J. The welfare analysis of fiscal policy: a simple unified accounting, Boston college, Mimeo. – 1995. – 33 p.
60. Anderson J.E., Neary J.P. Trade reform with quotas, partial rent retention and tariffs // Econometrica. – 1992. – p. 57–76.
61. Clarete R., Whalley J. Interactions between trade policies and domestic distortions in a small open developing economy // Journal of International Economics. – 1988. – p. 345 – 358.
62. Tower E., Loo T. Agricultural Liberalization, Welfare, Revenue and Nutrition in LDCs // chapter 11 of Ian Golden and Odin Knudsen, (eds.) Agricultural Trade Liberalization: Implications for Developing countries, OECD/World Bank. – 1990. – 42 p.
63. Система национальных счетов: глава ХХ «Матрицы счетов для анализа социальных процессов» // редакция 1993 р., підготовлена Межсекретариатской рабочей группой по национальным счетам. – 1993. – c. 477–505.
64. Thorbecke E. Social Accounting Matrices and Social Accounting Analysis // Methods of Interregional and Regional Analysis edited by Walter Isard, Iwan J. Aziz, Matthew P. Drennan, Ronald E. Miller, Sidney Saltzman, and Erik Thorbecke, Brookfield, VT: Ashgate Publishing Company. – 1998 – p. 281–331.
65. Pyatt G. Fundamentals of Social Accounting // Economic Systems Research. –№ 3. – 1991. – р. 315–341.
66. Pyatt, G. A SAM Approach to Modeling // Journal of Policy Modeling. –№10. – 1988. – р. 327–352.
67. An Aggregate Social Accounting Matrix For the Australian Economy: Data Sources and Methods / Felicity Pang, G.A. Meagherand G.C. Lim, Centre of Policy Studies Monash University & IAESR, The University of Melbourne, General Working Paper No. G-158. – August, 2006. – 57 р.
68. Erik Thorbecke, The Social Accounting Matrix: deterministic or Stochastic Concept?, paper prepared for a conference in Honor of Graham Pyatt’s retirement, at the Institute of Social Studies, The Hague, Netherlands, November 29–30, 2001. – 15 р.
69. Susana Santos Social Accounting Matrix and the System of National Accounts: An Application, Technical University of Lisbon, Institute of Economics and Business Administration (ISEG – Instituto Superior de Economia e Gestгo). – June, 2005. – 39 р.
70. Elements of the Social Accounting Matrix, Minnesota IMPLAN Group, Inc., MIG IMPLAN Technical Report TR-98002. – Режим доступу: http://www.implan.com/library/documents/elements_of_the_implan_sam.pdf .
71. Послання Президента України до Верховної Ради України // Доповідь "Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році" від 09.02.2006. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/signal/n0002100.doc .
72. Офіційний вебсайт Державної митної служби України / дані про фактичне виконання завдань Державного бюджету. – Режим доступу: http://www.customs.gov.ua/cataloguer.jsp?cataloguerId=6125
73. Волощенко Л.Ю. Вплив експортного мита на ринок соняшникового насіння та продуктів його переробки // Економіст. – №7. – 2003. – с. 20–24.
74. Зовнішня торгівля України товарами 2005 рік // Експресвипуск Держкомстата України № 29 від 09.02.2006р.
75. Економічні тенденції // Департамент економічної стратегії Міністерства економіки України. Квартальний випуск, травень 2006р. – К. –2006. – 180.
76. World Tariff Profiles 2006, World Trade Organization and International Trade Center UNCTAD/WTO 2007. – Режим доступу: http://www.wto.org/english/res_e/booksp_e/tariff_profiles06_e.pdf
77. Heritage Foundation, Index of Economic Freedom 2006. – Режим доступу: http://www.heritage.org/research/features/index/country
78. From Disintegration to Reintegration: Eastern Europe and the Former Soviet Union in International Trade, Harry G. Broadman, The World Bank, Washington D.C. – Feb. 2006. – 414 c.
79. Laird S., Yeats A. Quantitative Methods for Trade Barriers Analysis, London: Macmillan, 1990. –307 p.
80. Лабораторія законодавчих ініціатив. – Режим доступу: www.parlament.org.ua/index,php?action=draft&dtopic=7&draft_id=1630
81. Закон України “Про внесення змін до деяких законів України” №2775 від 07.07.2005. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi .
82. Зовнішня торгівля України товарами // ІІІ том, Держкомстат. – 2006 р.
83. І.О. Луніна, Державні фінанси та реформування між бюджетних відносин. – К.: Наукова думка. – 2006. – 432 с.
84. Сіденко В.Р., Вплив міжнародних інтеграційних процесів на конкурентоспроможність національної економіки // Вісник Інституту економіки та прогнозування. – К. – 2006. – с. 48–54.
85. Доповідь Держкомстата “Стан зовнішньоекономічних відносин України з країнами ЄС”. – 2005 р. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/.
86. K. Flohberg и др., Отчеты TACIS по проекту “Поддержка создания ОАР СНГ” и последующие проекты за 1997–2000 гг. // Направление 3: “Моделирование экономической политики в области сельского хозяйства с помощью модели частичного равновесия (EPACIS)”. Пособие по обучению работе с моделью EPACIS. – 2000. – 43 c.
87. GTAP Data base, V6 Documentation - Chapter 20: Behavioral Parameters by Dimaranan, Betina, Robert McDougall and Thomas Hertel. –Режим доступу: https://www.gtap.agecon.purdue.edu/resources/res_display.asp?RecordID=2222
88. Національні рахунки України за 2004 р. // Держкомстат України. – 2006. – 327 с.
89. Ashok Parikh, Forecasts of Input-Output Matrices Using The R.A.S. Method// The Review of Economics and Statistics, #3, Vol.61. – Aug 1979. – 477–481 p.
90. О.О. Москвін, Експериментальний розрахунок таблиці „витрат-випуск” у порівняних цінах // Статистика України. – №3.– 2006. – с.38–43.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.