У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОБЛІКОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВ АПК
Количество страниц 201
ВУЗ ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП ………………...………………………………………………....... 3
РОЗДІЛ 1 ЕКОНОМІЧНО-ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ……………………..….. 9
1.1. Сучасне призначення амортизаційної політики та її вплив на економіку країни …………….………….……… 9
1.2. Невирішені питання та перспективи проведення амортизаційної політики в Україні ……………………... 27
Висновки до першого розділу …………………………… 58
РОЗДІЛ 2 БУХГАЛТЕРСЬКЕ ВІДОБРАЖЕННЯ АМОРТИЗАЦІЙНИХ ВІДРАХУВАНЬ ……..………...…. 61
2.1. Майно, що амортизується, як об’єкт обліку…………….. 61
2.2. Методи амортизації: питання розуміння та застосування ………………………………………………. 81
2.3. Доцільність формування та порядок обліку амортизаційного фонду …………………………….…….
94
Висновки до другого розділу …………………………….. 114
РОЗДІЛ 3 КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ ОБЛІКОВОГО ПРОЦЕСУ АМОРТИЗАЦІЙНИХ ВІДРАХУВАНЬ ……………..……. 118
3.1. Характеристика можливостей бухгалтерських програм в обліку та плануванні амортизаційних відрахувань ………………………………………….……. 118
3.2. Шляхи удосконалення комп’ютеризації обліку амортизаційних відрахувань на прикладі пакету Міcrosoft Office ………………………………………...…. 142
Висновки до третього розділу ……………….……….…. 155
ВИСНОВКИ ………………………….……………………..……………. 158
ДОДАТКИ ………………………………………………………………… 161
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ……………………………… 179

ВСТУП
Актуальність теми. Перехід України до принципово нових економічних відносин та включення її в світові інтеграційні процеси здійснилися спонтанно без наукового обґрунтування та детального аналізу майбутніх наслідків для українського народу.
На сучасному етапі розвитку економіки, суспільство, як ніколи, повинно усвідомити необхідність в ефективному здійснені амортизаційної політики, як на рівні держави, так і на рівні окремих суб’єктів господарювання, адже саме її стан визначає довговічність діяльності підприємств.
Проблемним питанням реалізації амортизаційної політики, як на рівні держави, так і на рівні підприємств присвятили праці вітчизняні та зарубіжні вчені, зокрема: В.В. Богатирьова [1], С.Г. Вегера [1], І.І. Веретеннікова [2], Н.Г. Виговська [3], [4], С.Ю. Глазьєв [5], С.Ф. Голов [6], [7], М.Я. Дем’яненко [8], І.П. Житна [9], В.П. Завгородній [10], Г.Г. Кірейцев [11], [231], М.І. Кутер [12], В.Ф. Палій [13], Д.О. Панков [14], Я.В. Соколов [15], [16], П.В. Тальміна [17], Н.М. Ткаченко [18], П.Я. Хомін [19], М.Г. Чумаченко [20] та ін. Неодноразово деякі аспекти цих питань розкривалися дослідниками у кандидатських дисертаціях: І.А. Бігдан [21], О.Г. Бобровою [22], М.І. Бондарем [23], Л.В. Городянською [24], В.М. Дибою [25], С.М. Євтушенком [26], В.В. Жуком [27], В.П. Карєвим [28], С.М. Кір’ян [29], О.В. Кленіним [30], Л.О. Леоновою [31], О.А. Наумчук [32], Т.П. Остапчук [33], В.І. Рошило [34] та ін.
Однак, ряд питань теоретичного та практичного характеру амортизаційної політики та бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань залишається недостатньо розробленим й вимагає вирішення із урахуванням особливостей вітчизняної економіки.
Необхідність розробки науково обґрунтованих рекомендацій щодо удосконалення амортизаційної політики та порядку бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань з урахуванням вітчизняних та світових напрацювань зумовили актуальність теми дисертаційної роботи, яка обумовлюється наступним:
По-перше, об’єктивно низьким рівнем інвестиційної привабливості вітчизняних підприємств (що обумовлено високим рівнем витрат, що спричиняє неконкурентоспроможність вітчизняних товарів в порівнянні з іноземними), яка призвела до зниження зацікавленості підприємців в оновленні власних основних засобів. Це підтверджується високим рівнем їх зносу що коливається на підприємствах АПК в межах 70-90%.
По-друге, недосконалим порядком обліку амортизаційних відрахувань. Це пов’язано з тим, що при нарахуванні амортизації, рахунки обліку необоротних активів залишаються без змін і деякі законодавчо закріплені методи розрахунку амортизаційних відрахувань не містять особливого змісту, а також сприяють викривленню звітності.
По-третє, недостатнім рівнем комп’ютеризації сфери розрахунку амортизаційних відрахувань в бухгалтерських програмах, що ускладнює прийняття рішень по застосуванню того чи іншого методу амортизації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Житомирського державного технологічного університету “Професійна діяльність бухгалтера: організація, регулювання, ризики” (номер державної реєстрації 0107U001321). У межах наукової програми автором виконано дослідження сутності амортизаційної політики в сучасних умовах та розроблені пропозиції з удосконалення порядку обліку амортизаційних відрахувань і амортизаційного фонду, удосконалення реалізації амортизаційної політики при застосуванні інформаційно-комп’ютерних технологій.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає в обґрунтуванні теоретичних положень та розробці заходів з удосконалення здійснення амортизаційної політики на макро- і мікрорівнях та бухгалтерського обліку амортизаційних відрахувань.
Для досягнення мети в роботі поставлено наступні завдання:
– обґрунтувати доцільність застосування більш жорсткого державного регулювання амортизаційної політики;
– класифікувати необоротні активи з точки зору їх амортизації;
– розглянути існуючий порядок обліку амортизаційних відрахувань та сформувати шляхи його удосконалення;
– з’ясувати необґрунтованість використання на практиці таких методів прискореної амортизації, як зменшення залишкової вартості та прискореного зменшення залишкової вартості;
– обґрунтувати призначення амортизаційних фондів з реальним грошовим покриттям та запропонувати порядок їх бухгалтерського відображення;
– проаналізувати можливості бухгалтерських комп’ютерних програм у сфері обліку амортизаційних відрахувань;
– розробити комп’ютерну програму, яка дозволить надавати інформацію про амортизаційні відрахування на перспективу за всіма законодавчо встановленими методами.
Об’єктом дослідження є амортизаційна політика та чинний порядок бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань на підприємствах АПК України.
Предметом дослідження є теоретико-методичні та організаційно-практичні аспекти амортизаційної політики та обліку амортизаційних відрахувань.
Методи дослідження. У процесі дослідження застосовувались загальнонаукові методи та прийоми. Під час дослідження теоретичних питань амортизаційної політики та бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань в історичному аспекті використовувались методи індукції, дедукції та причинно-наслідкового зв’язку. Для визначення і уточнення сутності майна, що амортизується – методи узагальнення, групування та порівняння. Для отримання доказів і аргументації нових положень дисертації використовувались історичний і логічний методи. Для удосконалення порядку бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань в умовах комп’ютеризації використовувались метод аналогії, діалектичний метод, системний підхід.
Інформаційну базу дослідження склали праці вітчизняних та зарубіжних вчених в галузі політики, економіки, бухгалтерського обліку, аналізу та контролю; законодавчі та нормативні документи; науково-методична література; публікації в періодичних виданнях; матеріали науково-практичних конференцій та семінарів.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у розробці теоретичних та методичних питань амортизаційної політики та бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань, а також науковому обґрунтуванні практичних рекомендацій щодо удосконалення бухгалтерського обліку амортизаційних відрахувань.
У процесі дослідження отримано найбільш вагомі наукові результати, які полягають у наступному:
уперше:
– доведено, що сучасна амортизаційна політика, що здійснюється в Україні і базується на ліберальних ринкових принципах, є одним з механізмів приховування підприємствами прибутків та засобом “проїдання” національного багатства в частині основного капіталу (С. 26-27);
удосконалено:
– мету, завдання, обов’язки та права держави і суб’єктів господарювання у проведенні амортизаційної політики – на відміну від діючих норм та правил, акцент (орієнтир) зроблено на необхідності більш жорсткого державного регулювання (С. 48);
– понятійний апарат через впровадження терміну “майно, що амортизується” з метою конкретизації і визначення переліку об’єктів, що підлягають і не підлягають амортизації, для забезпечення прозорості фінансової звітності (С. 63);
– сучасний порядок бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань – запропоновано виключити з законодавства рахунок 13 “Амортизація (знос) необоротних активів” (С. 71-72);
– порядок розрахунку величини амортизаційних відрахувань – обґрунтовано недоцільність застосування таких методів нарахування амортизації як зменшення залишкової вартості та прискореного зменшення залишкової вартості як таких, що не забезпечують точного відображення інформації в бухгалтерському обліку (С. 91-93);
набули подальшого розвитку:
– обґрунтування доцільності формування амортизаційних фондів з реальним грошовим покриттям та порядок їх бухгалтерського відображення в сучасних умовах господарювання (С. 113-114);
– удосконалення існуючих комп’ютерних програм щодо обліку нарахування амортизації (до теперішнього часу не було розроблено програмного модулю який би дозволяв надавати інформацію про амортизаційні відрахування на перспективу, що ускладнювало процес прийняття рішень про застосування того чи іншого методу нарахування амортизації) (С. 147).
Практичне значення одержаних результатів визначається можливістю застосування ряду положень дисертації для подальшого здійснення науково-дослідних робіт у сфері бухгалтерського обліку, а також у використанні основних результатів дослідження у господарській діяльності підприємств і державними органами України при розробці нормативних документів з регулювання бухгалтерського обліку.
Окремі результати дослідження експериментально апробовані та впроваджені в практичну діяльність сільськогосподарських підприємств Автономної Республіки Крим, що підтверджується довідками про впровадження: ТзОВ с.г. “Конкрет” (довідка № 21-08 від 13 серпня 2007) (див. додаток А), ПСП “Агрофірма”Зеленогірськ” (довідка № 115/08 від 10 серпня 2007) (див. додаток Б).
Особистий внесок дисертанта. Дисертаційна робота є самостійно виконаним науковим дослідженням. Всі розробки та пропозиції, що містяться в роботі, виконані особисто автором. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті ідеї та положення, що є результатом особистої роботи здобувача, що полягає у дослідженні комплексу питань, пов’язаних з удосконаленням амортизаційної політики та бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань.
Апробація результатів роботи. Основні результати дослідження, викладені в дисертації, знайшли відображення в статтях, опублікованих у фахових та інших виданнях, доповідалися, обговорювалися та отримали позитивну оцінку науковців на міжнародних науково-практичних конференціях: “Динаміка наукових досліджень ‘2005” (м. Дніпропетровськ, Дніпропетровський національний університет, 20-30 червня 2005 р.); “Развитие бухгалтерского учета и контроля в контексте европейской интеграции” (м. Краматорськ, ЗАТ “Новокраматорський машинобудівельний завод”, 19-20 травня 2005 р.) та всеукраїнській науковій конференції “Зимові читання, присвячені ідеям проф. І.В. Малишева та проф. П.П. Німчинова” (м. Житомир, Житомирський державний технологічний університет, 24 25 лютого 2005 р., 23-24 лютого 2006 р., 27-28 лютого 2007 р.).
Публікації. За результатами дослідження у фахових виданнях опубліковано 6 наукових статей обсягом 3,91 друк. арк., 6 тез доповідей обсягом 1,2 друк. арк., у навчальному посібнику та монографії виданих у співавторстві – 1,54 друк. арк., що належить особисто автору. Всього за результатами дослідження автором опубліковано 6,65 друк. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ
У дисертації наведено теоретичне узагальнення і запропоновано вирішення науково-прикладного завдання, що полягає у дослідженні та розробці науково-методичних підходів і практичних рекомендацій з удосконалення амортизаційної політики та бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань і виявляється в наступних одержаних автором наукових і практичних результатах:
1. Об’єктивна інвестиційна непривабливість українських виробничих підприємств вимусила вітчизняних власників “виводити” капітали з виробничої сфери, як в сферу торгівлі, так і закордон. Не в останню чергу це здійснюється за допомогою сучасної амортизаційної політики, яка через викривлення бухгалтерської звітності, сприяє як приховуванню прибутків, так і знищенню виробничого потенціалу, який Україна отримала після ліквідації СРСР.
2. Для зупинення тенденцій знищення виробничої бази країни необхідно відмовитись від ринкової моделі оновлення основного капіталу та уточнити мету, завдання, права і обов’язки держави і суб’єктів господарювання у сфері амортизаційної політики (орієнтир необхідно зробити на більш жорстке державне регулювання сфери амортизаційної політики).
3. Поняття “Необоротні активи” не припускає наявності обов’язкового поступового перенесення вартості об’єкту на готовий продукт, хоча до їх складу входять об’єкти які підлягають і не підлягають амортизації. Якщо вартість активу погашається поступово, то це створює умови для маніпулювання розміром відрахувань за конкретний проміжок часу, що, в свою чергу, впливає на кінцевий фінансовий результат. А тому у фінансовій звітності інформація про необоротні активи повинна розкриватися в розрізах майна, що амортизується, і майна, що не амортизується. Це підвищить її аналітичність (деталізованість), забезпечить прозорість та полегшить контроль.
4. Основою сучасного порядку обліку амортизаційних відрахувань є радянський досвід другої половини ХХ ст., він є недосконалим, оскільки суперечить динамічній теорії балансу.
Суми амортизаційних відрахувань повинні прямо з балансової вартості об’єктів відноситися на відповідні витратні рахунки. При необхідності обліку витрат за елементами амортизаційні відрахування повинні спочатку відносяться на рахунок 83 “Амортизація необоротних активів”, а з нього на рахунки витрат.
5. На підставі математичних розрахунків з’ясовано, що три методи прискореної амортизації, затверджені П(С)БО 7 “Основні засоби”, за результатами практично не відрізняються та базуються на одному принципі: щорічне зниження сум амортизаційних відрахувань при списанні в перші роки експлуатації основної частини вартості об’єкту. При цьому лише кумулятивний метод позбавлений недоліків, а тому методи зменшення залишкової вартості та прискореного зменшення залишкової вартості є зайвими в П(С)БО 7 “Основні засоби”.
6. Амортизаційний фонд може виступати гарантом безперервності діяльності підприємств тільки за умов цільового використання амортизаційних відрахувань на капітальні інвестиції, а тому він повинен формуватися не тільки записами на рахунках бухгалтерського обліку, а повинен мати реальне грошове покриття.
Хоча обов’язковому формуванню амортизаційного фонду притаманні риси командно-адміністративної системи СРСР, однак його облік в сучасних умовах за такими ж принципами здійснювати неможливо. Фонд повинен обліковуватися тільки на активному балансовому рахунку, що забезпечить отримання точної інформації про зберігання акумульованих амортизаційних відрахувань, а також їх спрямування виключно на капітальні інвестиції.
7. Проведений аналіз особливостей вітчизняного ринку програмного забезпечення бухгалтерського обліку в області нарахування та обліку амортизаційних відрахувань на сучасному етапі дозволив встановити, що жодна вітчизняна бухгалтерська програма (комплекс, система) не дозволяє отримати інформацію про суми амортизаційних відрахувань на перспективу.
Для вирішення цього питання розроблено окремий модуль, що дозволяє надавати інформацію користувачам про амортизаційні відрахування на перспективу за всіма законодавчо встановленими методами. Практична реалізація модулю (реляційної бази даних) здійснена у середовищі Міcrosoft Access. Керування базою даних здійснюється за допомогою Головної форми, у якій згруповані всі елементи бази (форми для внесення нових даних, запити, звіти). Модуль є візуальним прикладом підсистеми, якою повинна бути обладнана будь-яка бухгалтерська комп’ютерна програма.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Богатырёва В.В., Вегера С.Г. Развитие учёта амортизируемого имущества предприятия: Монография / В.В. Богатырёва, С.Г. Вегера – Мн.: Издательство УП «Технопринт», 2003. – 140 с.
2. Веретенникова И.И. Амортизация и амортизационная политика. – М.: Финансы и статистика, 2004. – 192 с.: ил.
3. Виговська Н.Г. Удосконалення обліку амортизації: стан, проблеми, перспективи. – Житомир. ЖІТІ, 1998. – 340 с.
4. Виговська Н.Г. Методи амортизації: проблема вибору оптимального варіанту // Вісник ЖІТІ. – 1999. – № 9.
5. http://www.yur.ru/laws/amortization/glazev.htm
6. Голов С.Ф. Концепції амортизації та їх вплив на облік і управління в сучасних умовах // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. – № 8. – С. 9-15.
7. Голов С.Ф. Дискусійні аспекти амортизації // Бухгалтерський облік і аудит. – 2005. – № 5. – С. 3-8.
8. Дем’яненко М.Я., Євтушенко С.М. Проблеми амортизації в аграрному секторі АПК (обліково-фінансовий аспект). Моногр. – К.: ННЦ ІАЕ, 2006. – 178 с.
9. Житна І.П., Садовніков О.А. Аналіз впливу амортизаційних відрахувань на фінансовий результат в умовах міжнародних стандартів // Аудитор України. – 2007. – № 6 (112).
10. Завгородній В.П. Автоматизація бухгалтерського обліку, контролю, аналізу та аудиту. – К.: А.С.К., 1998. – 768 с. – (Економіка. Фінанси. Право). – рос.
11. Кірейцев Г.Г. Формування нової системи амортизації // Облік і фінанси АПК. – 2004. – № 1 (1). – С. 23-30.
12. Кутер М.И., Паздерова В.Ю., Делиболтоян Э.Б. Капитализация, декапитализация и рекапитализация затрат на приобретение основных средств // Официальные материалы. – 2005 г. – № 14. – С. 31.
13. Палий В.Ф. Современный бухгалтерский учёт. – М.: Изд-во «Бухгалтерский учёт», 2003. – 792 с. (Библиотека журнала «Бухгалтерский учёт»).
14. Панков Д.А. Бухгалтерский учёт и анализ в зарубежных странах: Учеб. пособие. – Мн.: ИП «Экоперспектива», 1998. – 238 с.
15. Соколов Я.В. Бухгалтерский учёт: от истоков до наших дней: Учебн. Пособие для вузов. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. – 638 с.: ил.
16. http://buh.ru/document-769
17. Отчет об экспертном совещании по проблемам амортизации в Комитете по экономической политике и предпринимательству Государственной Думы РФ от 24 апреля 2001.
18. Ткаченко Н.М. Методологія бухгалтерського фінансового обліку на підприємствах України // Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Ткаченко; Київ. нац. екон. ун-т. – К., 2003. – 32 с.: рис. – укp.
19. Хомін П.Я., Пиріг І.М. Амортизація: економічний зміст та методика відображення // Фінанси України. – 2007. – № 6 (139).
20. Чумаченко М.Г. Амортизаційні відрахування – суттєве джерело фінансування інвестицій підприємства // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. – № 8. – С. 6-15.
21. Бігдан І.А. Облік і аудит нематеріальних активів // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.А. Бігдан; Харк. держ. ун т. харчування та торгівлі. – Х., 2003. – 19 с.: рис. – укp.
22. Боброва О.Г. Відтворення основних засобів аграрних підприємств // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Г. Боброва; Київ. нац. екон. ун-т. – К., 2002. – 20 с. – укp.
23. Бондар М.І. Облік і аудит основних засобів (на матеріалах аграрних підприємств Київської області) // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.І. Бондар; Київ. нац. екон. ун т. – К., 2001. – 18 с.: рис. – укp.
24. Городянська Л.В. Облік і аналіз нарахування та використання амортизації // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.В. Городянська; Київ. нац. екон. ун-т. – К., 2005. – 19 с. – укp.
25. Диба В.М. Облік і контроль наявності та руху основних засобів (на матеріалах машинобудівних підприємств України) // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.М. Диба; Київ. нац. екон. ун-т. – К., 2002. – 19 с. – укp.
26. Євтушенко С.М. Амортизація основних засобів у системі бухгалтерського обліку // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.М. Євтушенко; Нац. наук. центр “Ін-т аграр. економіки” УААН. – К., 2002. – 25 с.: рис. – укp.
27. Жук В.В. Облік і контроль основних засобів (на прикладі державних підприємств в галузі культури України) // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Жук; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. – К., 2006. – 20 с. – укp.
28. Карєв В.П. Облік, контроль і аналіз основних засобів // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.П. Карєв; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. – К., 2006. – 16 с. – укp.
29. Кір’ян С.М. Облік реальних інвестицій у сільському господарстві // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.М. Кір’ян; Нац. наук. центр “Ін-т аграр. економіки” УААН. – К., 2005. – 23 с. – укp.
30. Кленін О.В. Вдосконалення механізму відтворення основного капіталу промислових підприємств // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Кленін; Приазов. держ. техн. ун-т. – Маріуполь, 2006. – 20 с. – укp.
31. Леонова Л.О. Бухгалтерський облік основних засобів та їх відтворення (на матеріалах вугільних шахт Донбасу) // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.О. Леонова; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. – Х., 2004. – 20 с. – укp.
32. Наумчук О.А. Основні засоби: методика обліку і формування облікової політики // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.А. Наумчук; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. – Л., 2005. – 20 с. – укp.
33. Остапчук Т.П. Облік і контроль капітальних інвестицій: теорія і практика здійснення // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.П. Остапчук; Терноп. акад. нар. госп-ва. – Т., 2004. – 21 с. – укp.
34. Рошило В.І. Формування амортизаційної політики підприємства // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.І. Рошило; Ін-т. екон. прогнозування НАН України – К., 2004. – 20 с. – укp.
35. Бернар И. и Колли Ж.-К. Толковый экономический и финансовый словарь: французская, русская, английская, немецкая, испанская терминология: В 2-х тт. – Т. I: Пер. с фр. – М.: Междунар. отношения, 1997. – 784 с.
36. Рошило В.І. Джерела фінансування інноваційного розвитку: монографія. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2006. – 272 с.
37. Голощапов А.Д. Учётные модели начисления амортизации основных средств: Дис… канд. екон. наук. – Санкт-Петербург, 2003. – 180 с.
38. Остапенко В, Мешкова В., Селезнёва Т. Роль собственных источников финансирования инвестиций промышленных предприятий // Экономист. – 1999. – № 8.
39. Дугієнко Н.О. Амортизація як категорія обліку зносу основного капіталу // Облік, контроль і аналіз в управлінні підприємницькою діяльністю. Матеріали 1-ої науково-практичної конференції: 20-22 листопада 2002 р., м. Черкаси. – Черкаси: ЧДТУ, 2002 р.
40. Цвєткова Н.М. Амортизаційна політика та облік (амортизаційна політика в умовах ринкової економіки) // Світ бухгалтерського обліку. – 1997. – № 5. – С. 13.
41. Енциклопедія сучасної України. Том 1.
42. Бухгалтерский учёт и анализ в США. – М.: ВИНИТИ, 1993. – 432 с.
43. Хендриксен Э.С., Ван Бреда М.Ф. Теория бухгалтерского учёта: Пер. с англ. / Под ред. проф. Я.В. Соколова. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 576 с.: ил. – (Серия по бухгалтерскому учёту и аудиту).
44. Современный бизнес: Учеб. В 2 т. Т. 2: Пер. с англ. / Д.Дж. Речмен, М.Х. Мескон, К.Л. Боуви, Дж.В. Тилл. – М.: Республика, 1995. – 479 с.: ил.
45. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби”. Затверджено наказом міністерства фінансів від 27.04.2000 р. № 92. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.05.2000 р. за № 288/4509 (із змінами і доповненнями, у т.ч. внесеними наказом Міністерства фінансів України від 11.12.06 р № 1176) // Система інформаційно-правового забезпечення “Ліга: Закон”, www.liga.net.
46. Принципы бухгалтерского учёта / Б. Нидлз, Х. Андерсон, Д. Колдуэлл: Пер. с англ. / Под ред. Я.В. Соколова. – 2-е изд. – М.: Финансы и статистика, 1994. – 496 с.: ил. – (Серия по бухгалтерскому учёту и аудиту).
47. Феррис, Кеннет, Пешеро, Барбара, Пети. Оценка стоимости компании: как избежать ошибок при приобретении.: Пер. с англ. – М. Издательский дом «Вильямс», 2003. – 256 с.: ил. – Парал. тит. англ.
48. Макконнелл К., Брю С. Экономикс: принципы, проблемы и политика. Пер. с англ. 11-го изд. К.: Хагар-Демос, 1993. – 785 с.
49. Курс для высшего управленческого персонала. – М.: «Экономика», 1971 г.
50. http://www2.ifc.org/centralasia/leasing/publications/tj10.doc.
51. http://www.niies.ru/docs/fin_lg.rtf.
52. Грибкова Н.Б. Опыт налогового регулирования в зарубежных странах // Налоговая политика и практика. – 2005. – № 7. – С. 16-23.
53. Белкин В.Д., Стороженко В.П. Индикативное планирование и наращивание инвестиций – необходимые предпосылки повышения темпов роста // Экономическая наука современной России (ЦЭМИ РАН). – 2002. – № 4.
54. http://www.trans-u.ru/portal/content/view/66898/165/
55. Политическая экономия. Капиталистический способ производства. Изд. 3 е, переработ. и доп. М., «Мысль», 1975. 406 с.
56. http://www.oval.ru/enc/2789.html
57. Мухин А.Ф. Ускоренная амортизация основного капитала и её отражение в бухгалтерском учёте в США // Бухгалтерский учёт. – 1964. – № 1.
58. http://www.yur.ru/laws/Rynecon.htm
59. Сатубалдин С.С. Учёт затрат на производство в промышленности США. – М.: Финансы, 1980. – 141 с.
60. Бернстайн Л.А. Анализ финансовой отчётности: теория, практика и интерпретация: Пер. с англ. / Научн. ред. перевода Я.В. Соколов. – М.: Финансы и статистика, 1996. – 624 с.: ил. – (Серия по бухгалтерскому учёту и аудиту).
61. Зиновьев А.А. На пути к сверхобществу. – М.: ЗАО Изд-во Центрполиграф, 2000 г.
62. Кара-Мурза С.Г. Светлый миф о частной собственности // Дуэль. – 2003. – № 41 (338).
63. Голов С.Ф., Костюченко В.М. Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами: приклади та коментарі. Практичний посібник. – К.: Лібра, 2001. – 840 с.
64. Батчиков С., Кара-Мурза С. Неолиберальная реформа в России // http://karamurza.chat.ru.
65. Лисичкин В.А., Шелепин Л.А. Глобальная империя Зла. Новая геополитическая расстановка сил. – М.: «Крымский мост-9Д», 2001. – 445 с.
66. Галаган А.М. Основы бухгалтерского учёта. – М.: Госпланиздат, 1939 г.
67. Политическая экономия. Учебник для экон. вузов и фак. Изд. 2-е, доп. Т.2. Социализм – первая фаза коммунистического способа производства. – М.: Политиздат, 1977 г. – 574 с.
68. Толочко П. 100 дней правительства антикризисной коалиции // Аргументы и факты в Украине. – 2006. – № 45 (535).
69. Стиглиц Дж. Глобализация: тревожные тенденции. М.: Мысль. 2003.
70. Сорос Дж. Кризис мирового капитализма. Открытое общество в опасности. Пер. с англ. – М.: ИНФРА-М, 1999. – XXVI, 262 с.
71. Баскин А. Парадокс глобализации // Торговля. – 2003. – № 2 (13).
72. Попов А.З. Амортизация временных расходов // Счетоводство. – 1892. – № 3.
73. Паршев А.П. Почему Америка наступает. – М.: «Самарский дом печати», 2002 г.
74. Стеченко Д.М. Розміщення продуктивних сил і регіоналістіка: Навч. посіб. – 2-ге вид., випр. і доп. – К.: Вікар, 2002. – 374 с.
75. Туроу Лестер. Будущее капитализма. Как сегодняшние экономические силы формируют завтрашний мир. Пер. с англ. А.И. Федоров, 1996 г.
76. Паршев А.П. Почему Россия не Америка: Серия «Великое противостояние» – М.: Крымский мост-9Д, 1999 г.
77. Арин О.А. Россия в стратегическом капкане. – М.: Флинта, 1997. – с. 288.
78. Зиновьев А.А. Будем реалистами // http://www.patriotica.ru/actual/ zinov_real.html.
79. Кара-Мурза С.Г. Научная картина мира, экономика и экология. – М.: Аналитический центр по научной и промышленной политике, 1997 г.
80. Гаценко О.П. Облік необоротних активів в умовах формування ринкових відносин // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.П. Гаценко; Нац. агр. ун т. – К., 2000. – 20 с.: рис. – укp.
81. Зюкова М.М. Удосконалення обліку та аналізу основних засобів (на матеріалах хлібопекарських підприємств Полтавської області) // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.М. Зюкова; Харк. держ. ун-т. харчування та торгівлі. – Х., 2004. – 20 с. – укp.
82. Янчев А.В. Облік та аналіз відтворення основних засобів // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / А.В. Янчев; Східноукр. нац. ун т. ім. В. Даля. – Луганськ, 2004. – 18 с.: рис. – укp.
83. Борисенко М.А. Обґрунтування амортизаційної політики підприємства в умовах її лібералізації // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.А. Борисенко; Харк. нац. екон. ун-т. – Х., 2004. –17 с. – укp.
84. Бакай В.Й. Амортизаційна політика та оновлення основних фондів на промислових підприємствах // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Й. Бакай; Хмельн. нац. ун-т. МОН України – Х., 2006. – 20 с.: рис. – укp.
85. Котковський В.С. Відтворення основних засобів та його фінансове забезпечення на підприємствах залізорудної промисловості України // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.С. Котковський; Київ. нац. екон. ун-т. – К., 2001. – 17 с. – укp.
86. Москалюк Н.П. Державна інвестиційна політика в умовах стабілізації національної економіки // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.П. Москалюк; Київ. нац. екон. ун т. – К., 2002. – 24 с. – укp.
87. Кулага І.В. Соціально-економічні чинники формування інвестиційного потенціалу України на етапі трансформування її економіки // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Кулага; Київ. нац. екон. ун т. – К., 2002. – 20 с.: рис. – укp.
88. Левченко Л.В. Регіональні важелі формування амортизаційної політики підприємства // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.В. Левченко; Полтавський нац. тех. ун-т. ім. Юрія Кондратюка МОН України – П., 2006. – 23 с.: рис. – укр.
89. Гурська О.А. Важелі та стимули формування інвестиційних ресурсів у промисловості // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.А. Гурська; Ін-т проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України – Одеса., 2000. – 19 с. – укр.
90. Крейдич І.М. Активізація інвестиційної діяльності підприємств в умовах трансформації економіки // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.М. Крейдич; Ін-т економіки НАН України – К., 2002. – 22 с. – укр.
91. Омельченко О.Ю. Облік основних засобів і операцій по їх оподаткуванню // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Ю. Омельченко; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. – К., 2006. – 21 с. – укp.
92. Котова М.В. Формування джерел інвестицій в розвиток промислового виробництва // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / М.В. Котова; Ін-т проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України – Одеса, 2005. – 19 с. – укр.
93. Скляр І.Д. Система циклів відтворення як основа управління науково-технічним прогресом // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.Д. Скляр; Сумський держ. ун т. – Суми, 2005. – 21 с. – укp.
94. Янукович В.Ф. Керуючись лише національними інтересами // Урядовий кур’єр. – 2006. – № 165.
95. http://www.mining.kz/index.shtml?f=show&type=1&id=19963930547.
96. Іщенко Галина. Гол у свої ворота. Рідко, але забивають // Урядовий кур’єр. – 2007. – № 34.
97. http://www.komunist.com.ua/article/24/876.htm.
98. Статистичний щорічник України за 2004 рік. / За редакцією О.Г. Осауленка. – Київ: Видавництво “Консультант”, 2005 р. – 591 с.
99. Ткаченко Л. Амортизаційна політика держави як складова стратегії економічних перетворень: з досвіду США (облікові аспекти) // Економіст. – 2006. – № 4.
100. http://www.kpu.net.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=726.
101. Зарубин О. На пути к «Новому Мировому Порядку» – исторические параллели // http://www.zaistinu.ru/ukraine.
102. Грачёв Н. Льготное налогообложение прямых иностранных инвестиций: возможности для Беларуси // Банкаускі веснік. – 2002. – № 7. – С. 6-10.
103. Защихин Д., Стокс К. Проблемы повышения инвестиционной привлекательности предприятий угольной промышленности Украины // Сборник материалов Седьмого Международного семинара «Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. – 2001. – № 1. – С. 121-126.
104. Владимир Г. Как вести дела в Латвии // http://www.kba.lv/news.php?p_id =180&f_id=2257&n_id=5964.
105. http://www.mukola.net/print.php?id=1651
106. Рогач Олександр. Міжнародні інвестиції: теорія та практика бізнесу транснаціональних корпорацій: Підручник. – К.: Либідь, 2005. – 720 с.
107. Піскуненко В. Фактори, що впливають на розвиток основних засобів на підприємствах залізничного транспорту // Економіст. – 2006. – № 6.
108. Бережанський А. Залізний потік // Контракти. – 2006. – № 29.
109. http://www.ua-admin.com/ru/primary.php?only_general=1&for_print =1&addon=textcatalog&id=1111&cat=89
110. http://biz-consalt.com/index.html
111. http://www.rambler.ru/db/news/msg.html?mid=7766134
112. Последний витязь: Памяти П.А. Столыпина: Цитаты. – С.: СООТЕЧЕСТВЕНИК. 1997 г.
113. Тихомиров Л.А. Критика демократии / Вступ. статья и комментарии М.Б. Смолина. Оформление М.Ю. Зайцева. – М.: Москва, 1997. – 672 с. – (Пути русского имперского сознания).
114. Кьеза Джульетто. Прощай, Россия! // Литературная газета. – 1997. – № 6.
115. Финансово-кредитный словарь. Т.I. А-Й / Гл. редактор В. Ф. Гарбузов. – М: Финансы и статистика, 1984. – 511 с.
116. Овод Л.В. Сутність амортизаційної політики та її складові елементи // Вісник технологічного університету Поділля. – 2003. – № 5. – С. 64-68.
117. http://www.codinfo.ru/descr/enao.html
118. Временный республиканский классификатор амортизируемых основных средств и нормативные сроки их службы, утверждённый постановлением Министерства экономики Республики Беларусь от 21.11.2001г. № 186.
119. http://www.nbk-info.com/site/pr_mer/kr_stol/03/3
120. Білик І.А. Актуальні проблеми вибору амортизаційної політики підприємства // Вісник технологічного університету Поділля. – 2003. – № 5.
121. Довгіх Я.В. Амортизация: эколого-экономические аспекты начисления и использования // Вісник Сумського державного університету. – 1998. – № 3 (11).
122. Жук В.В. Амортизаційна політика підприємства // Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету: Економічні науки, вип. 7, ч. ІІ – Кіровоград: КНТУ, 2005. – 528 с. – С. 310-320.
123. Кононенко Т., Замлинський В. Про можливості інтеграції методики нарахування амортизації // Бухгалтерский учёт и аудит. – 2003. – № 10. – С. 24-28.
124. Ошмарін Я.В. Амортизація: проблеми визначення в економічній літературі // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. Ч. І. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – № 1 (31). – С. 181-185.
125. Ошмарін Я.В. Амортизація в ринковій та плановій економіці: порівняльний аспект // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 213: В 6 т. Том V. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – 220 с. – С. 1198 1202.
126. Ошмарін Я.В. Стан та перспективи розвитку амортизаційної політики в Україні // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2006. – № 4 (38). – 454 с. – С. 164-177.
127. Ошмарін Я.В. Проблеми формування амортизаційної політики підприємств // Тези ХХХ наукової конференції, присвяченої 45-ій річниці Житомирського державного технологічного університету. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – С. 186-187.
128. Ошмарін Я.В. Строк корисної експлуатації: фактор, який впливає на амортизацію необоротних активів // Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції “Динаміка наукових досліджень ‘2005”. Том 66. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – С. 27-29.
129. Маркс К., Энгельс Ф. Полное собрание сочинений: В 50 т. – 2-е изд. – М.: Государственное издательство политической литературы, 1955-1981. – Т. 24: Капитал. Процесс обращения капитала. – 1961. – 648 с.
130. Федеральный закон от 5 августа 2000 г. № 117-ФЗ Налоговый кодекс Российской федерации. Принят Государственной думой 19 июля 2000 г. Одобрен Советом Федерации 26 июля 2000 г.
131. Положение о порядке начисления амортизации (износа) на полное восстановление по основным фондам в народном хозяйстве, утвержденное Государственным комитетом Республики Беларусь по экономике и планированию 19 февраля 1993 г. № 26/13-25, Министерством финансов Республики Беларусь 19 февраля 1993 г. № 15-6/15, Государственным комитетом по статистике и анализу Республики Беларусь 19 февраля 1993 г. № 18-22/11 и Государственным комитетом Республики Беларусь по архитектуре и строительству 19 февраля 1993 г. № 07-8/96 (Бюллетень нормативно-правовой информации, 1993 г., № 5; Национальный реестр правовых актов Республики Беларусь, 2002 г., № 25, 8/7793).
132. Шаллер А.Г. Сельскохозяйственное счетоводство. – Спб., 1901.
133. Видеман К.И. Сельскохозяйственная бухгалтерия. – Спб., 1902 г.
134. Малюга Н.М. Бухгалтерський облік в Україні: теорія й методологія перспективи розвитку: Монографія. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – 548 с.
135. Палий В.Ф. Теория бухгалтерского учёта: современные проблемы. – М.: Изд-во «Бухгалтерский учёт», 2007. – 88 с.
136. Инструкция к счётному плану на 1933 г. и корреспонденция счетов Москва-Ленинград, 1933 г.
137. Руководство к типовому плану счетов текущего учёта основной деятельности хозорганизаций НКТП. Москва-Ленинград, 1936 г.
138. Иванов Б.В. Типовой счётный план в лёгкой промышленности СССР. Описание и корреспонденции счетов основной деятельности. Москва-Ленинград, 1937 г.
139. Руководство к типовому плану счетов текущего учёта основной деятельности хозяйственных организаций тяжёлой промышленности. М., – 1939 г.
140. Ехлаков А.Д. Счётный план и схема корреспонденции счетов для предприятий и снабсбытов системы наркомлеса СССР. М., – 1940 г.
141. Макаров В., Белоусов М. Теория бухгалтерского учёта. – М.: Госфиниздат, 1955. – 288 с.
142. Митюшкин Т.С. ТБУ. – М.: Сельхозиздат, 1957. – 376 с.
143. Никольский Н.К. Справочник по бухгалтерскому учёту в совхозах и других гос. с/х предприятиях. – М.: «Колос», 1965, – 416 с.
144. Бухгалтерский учёт: Учебник / П.С. Безруких, В.Б. Ивашкевич, А.Н. Кашаев и др.; Под ред. П.С. Безруких. – М.: Финансы и статистика, 1982. – 456 с. ил.
145. План счетов бухгалтерского учёта производственно-хозяйственной деятельности объединений, предприятий и организаций и инструкция по его применению. – М.: Финансы и статистика, 1985 г. – 176 с.
146. Алякритский М. О противоречиях в терминологии // Бухгалтерский учёт. – 1949. – № 4. – С. 19.
147. Ивашкевич В.Б. Бухгалтерский управленческий учёт: Учебн. для вузов. – М.: Экономисть, 2003. – 618 с.
148. http://abc.informbureau.com/html/aiidoecaoess.html
149. Бетге Йорг. Балансоведение: Пер. с нем. / Научный редактор В.Д. Новодворский; вступление А.С. Бакаева; прим. В.А. Верхова. - М.: Изд-во «Бухгалтерский учёт», 2000. – 454 с.
150. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 19 “Об’єднання підприємств”. Затверджений наказом Міністерства фінансів України № 163 від 07.07.1999. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.07.1999 за № 499/3792 (із змінами і доповненнями, у т.ч. внесеними наказом Міністерства фінансів України № 1213 від 19.12.06) // Система інформаційно-правового забезпечення “Ліга: Закон”, www.liga.net.
151. Бухгалтерський фінансовий облік: Підручник для студентів спеціальності “Облік і аудит” вищих навчальних закладів. / За редакцією проф. Ф.Ф. Бутинця. – 7-е вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2006. – 832 с.
152. Гоголев А.К. Амортизация: альтернативные методы расчёта // Бухгалтерский учёт. – 1996. – № 3. – С. 43.
153. Попова В.Д. Шляхи активізації інвестиційної діяльності підприємств харчової промисловості в умовах обмеженості ринку позикового капіталу // Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Д. Попова; Нац. ун-т. харчових технологій МОН України – К., 2002. – 20 с. – укp.
154. Форма № 5 Приложение к бухгалтерскому балансу. Утверждённая приказом Министерства финансов РФ № 4н от 13 января 2000 г.
155. Форма № 5 Приложение к бухгалтерскому балансу. Утверждённая приказом Министерства финансов БР № 23 от 20 января 2000 г.
156. Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.
157. Соловьёва О.В. Зарубежные стандарты учёта и отчетности. Учебное пособие. – М.: «Аналитика–Пресс», 1998. – 288 с.
158. Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗтм). Зокрема Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБОтм) та Тлумачення станом на 31 березня 2004 року. Частина 1. – К.: ПП “Видавництво “Фенікс”, 2004 – 1272 с.
159. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” (зі змінами та доповненнями) від 22 травня 1997 р. № 283/97-ВР // Система інформаційно-правового забезпечення “Ліга: Закон”, www.liga.net.
160. Положение по бухгалтерскому учёту «Учёт основных средств» ПБУ 6/01 (утверждено приказом Минфина России от 30.03.2003 № 26 н, с изменениями от 18.05.2002 № 45 н, от 12.12.2005 № 147 н, от 18.09.2006 № 116 н, от 27.11.2006 № 156 н).
161. http://gsbelarus.com/pressa/os_231202.html.
162. Самуельсон П. Економіка: Підручник. – Львів. Світ. 1993 р.
163. Абрамова Э.В. Разработка элементов учётной политики как метод оптимизации налогообложения // Бухгалтерская отчётность организации. – 2006. – № 4.
164. Ковалёва А.М., Лапуста М.Г. Скамай Л.Г. Финансы фирмы: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 416 с.
165. Андросов А.М., Вакулова Е.В. Бухгалтерский учет. – М.: Андросов, 2000. – 1024 с.
166. Поленова С.Н. Международная практика бухгалтерского учета долгосрочных активов // Финансовый менеджмент. – 2004. – № 1.
167. Копняк Н.І., Ганчук Н.М. Амортизація як складова облікової політики підприємства // Проблеми теорії і практики обліку, аудиту, аналізу і шляхи їх вирішення: Матеріали Всеукраїнської науково-методологічної конференції. 6-8 травня 2003 р. – Севастополь: Видавництво СевНТУ, 2003. – С. 43-45.
168. Урбан Н.М. Аналіз методології оцінки зносу основних засобів // Вісник технологічного університету Поділля. – 2003. – № 5. – С. 36.
169. Антонова С.О. Методи амортизації основних засобів та можливості практичного їх застосування // Вісник ЖІТІ. – 2002. – № 21. – С. 10.
170. Бухгалтерский учёт в зарубежных странах: учеб. / Я.В. Соколов, Ф.Ф. Бутынец, Л.Л. Горецкая, Д.А. Панков; отв. ред. Ф.Ф. Бутынец. – М.: ТК Велби, Изд-во Проспект, 2005. – 664 с.
171. Панина Н. Воспроизводственный аспект новой амортизационной политики // Экономическая газета. – 2003. – № 63 (680).
172. Чалий І. Джерела інвестиції по-кабмінівські. Якщо немає активів, пасиви не допоможуть // Дзеркало тижня. – 2004. – 20 березня. – С. 11-15.
173. Хотомлянський О. Одна не безперечна точка зору на природу амортизації // Економіка України. – 2007. – № 10 (551). – С. 81.
174. http://vid.org.ua/print.php?id=2716.
175. http://www.korrespondent.net/main/178667.
176. http://www.profigroup.by/articlePEO.php?id=624&ok=1&id1=22
177. Солодов А. Амортизацию оценим не по Марксу // Экономика и жизнь. – 2007. – № 02. – С. 4.
178. Терехова В.А. Амортизаційна політика підприємства: перспективи реформування // Бухгалтерський вісник. – 1997. – № 8.
179. Кошкин И.А. Оперативно-балансовый учёт (Курс основной). – Ленинград: Ленинградское областное издательство. 1933. – 408 с.
180. Курс бухгалтерского учёта. Руководитель коллектива и отв. ред. И.И. Поклад. Изд. 3-е, переработ. и доп. М., «Финансы», 1967. 468 с.
181. Ладутько Н.И., Борисевский П.Е., Дробышевский Н.П., Ладутько Е.Н. Бухгалтерский учет. Под редакцией Н.И. Ладутько. – Мн.: Издательство «ФУ Аинформ», 1999 – 672 с.
182. Старостин С.Н. Основные средства: налоговый и бухгалтерский учёт. – М.: МЦФЭР, 2002 г.
183. Левкович О.А. Бухгалтерский учёт: Учеб. пособие / О.А. Левкович, И.Н. Бурцева, Ю.И. Акулич; Под общ. ред. О.А. Левковича. – Мн.: Амалфея, 2003. – 640 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.