У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Количество страниц 195
ВУЗ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи формування та управління витратами на промислових підприємствах 11
1.1. Еволюція сутності витрат та їх формування 11
1.2. Оцінка зарубіжних і вітчизняних методичних підходів до класифікації та структурування витрат 24
1.3. Концептуальні підходи щодо формування системи управління витратами 44
Висновки до першого розділу 56
РОЗДІЛ 2. Методологічні та структуроформуючі аспекти управління витратами промислових підприємств 58
2.1. Аналіз методів формування та розподілу витрат 58
2.2. Оцінка трансформації структури та формування витрат машинобудівних підприємств 84
2.3. Вибір та обґрунтування пріоритетних напрямів управління витратами 98
Висновки до другого розділу 112
РОЗДІЛ 3. Організаційно-економічні напрями удосконалення системи управління витратами машинобудівних підприємств 114
3.1. Оптимізація загальної структури управління підприємством як об’єкта формування витрат 114
3.2. Розробка методичних підходів до формування, розподілу та управління непрямими витратами за критерієм еквівалентного операційного потоку 130
3.3. Оцінка ефективності напрямів удосконалення системи управління витратами машинобудівних підприємств 143
Висновки до третього розділу 162
ВИСНОВКИ 165
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 169
ДОДАТКИ 184

ВСТУП

У період становлення ринкових відносин змінились умови і принципи функціонування підприємств, що викликало необхідність нового підходу до формування системи управління витратами на рівні підприємства.
Сьогодні, управління витратами слід розглядати як найбільш вагомий елемент загальної системи управління, який забезпечує вплив саме на ті основні чинники, від стану яких залежить ефективність діяльності підприємства та результативність його господарювання.
Актуальність теми. Практика господарювання на українських промислових підприємствах вказує на те, що витрати на сьогодні є суто об’єктом обліку, тоді як ринкові умови вимагають обов’язкового розгляду їх як об’єкта управління. Оптимізація рівня виробничих витрат повинна розглядатись як основа успішного функціонування підприємства, що буде здатна забезпечити: по-перше, рентабельність та прибутковість виробництва, по-друге, високу конкурентоспроможність продукції, що виробляється.
Сучасні ринки є мінливими, а технології прогресують дуже швидко, все це підштовхує менеджерів використовувати нові підходи до управління, орієнтуючись на поведінку споживачів, і розробляти відповідні інструменти планування, формування, обліку і контролю витрат, які поєднуються в загальну систему управління витратами.
Особливої актуальності сьогодні набувають питання управління непрямими витратами, які не можуть бути безпосередньо віднесені до тієї чи іншої асортиментної позиції. Аналіз тенденцій розвитку машинобудівних підприємств дає підставу стверджувати, що роль непрямих витрат буде зростати і в подальшому у зв’язку із підвищенням науково-технічного рівня виробництва, ускладненням технологічних процесів та зростанням витрат на їх обслуговування. Реалізація нових підходів до управління у цьому контексті найбільш ефективна через механізм інтеграції, який дозволить чітко визначити внесок кожного структурного підрозділу у досягненні найбільш раціонального співвідношення, з точки зору підприємства, критеріїв функціонування.
Теоретичні й методологічні аспекти обліку, планування, аналізу та контролю витрат є предметом дослідження багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених. Окремі питання щодо формування та управління виробничими витратами знайшли своє відображення у роботах І.А. Басманова, П.С. Безруких, Є.А. Бельтюкова, М.А. Вахрушиної, М.П. Войнаренка, В.М Гальпєріна, С.Ф. Голова, Т.П. Карпової, Г.В. Козаченко, Е.П. Козлової, В.В. Лук’янової, А.Ш. Маргуліса, В.М. Нижника, П.П. Новіченка, О.О. Орлова, В.Ф. Палія, Є.Г. Рясних, Я.В. Соколова, С.А. Стукова, В.І. Ткача, М.В. Ткача, Ю.С. Цал-Цалко, М.Г. Чумаченка, А.Д. Шеремета та ін. Серед найбільш фундаментальних зарубіжних досліджень з цієї проблеми слід відзначити праці А. Алчіана, К. Друрі, В. Говіндараджана, Р. Манна, Е. Майєра, Дж. Сігела, Дж. Фостера, Ч. Хорнгрена, Дж. Шанка, Дж. Шима.
Аналітичний огляд великого масиву літературних джерел показав, що майже всі роботи орієнтовані на традиційний підхід до обліку, планування і контролю витрат, який за сучасних умов постійного зростання питомої ваги непрямих витрат не достатньо ефективно дозволяє управляти витратами. На сьогодні залишаються не до кінця вирішеними питання структурування витрат, аналізу існуючої системи управління як об’єкта формування витрат, обґрунтованого формування і розподілу непрямих витрат та інші проблеми, що стосуються організаційних, облікових і технологічних аспектів. Все це зумовлює як науковий, так і практичний інтерес до дослідження питання управління витратами машинобудівних підприємств з метою підвищення ефективності їх функціонування.
Таким чином, актуальність нашого дослідження визначається необхідністю вирішення комплексних проблем, пов’язаних із удосконаленням системи управління витратами на промислових (машинобудівних) підприємствах.
Актуальність проблеми, теоретична і практична вагомість низки недостатньо розроблених аспектів управління витратами на машинобудівних підприємствах зумовили вибір предмета дослідження, визначили його мету і завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до планів науково-дослідних робіт Хмельницького національного університету на 2004-2006 роки за темами: „Дослідження стану виробничого, соціального, економічного та рекреаційного потенціалів м. Хмельницького” (номер державної реєстрації ДР0105U000726), „Стратегія розвитку м. Хмельницького на 2006-2015 роки та механізм її реалізації” (номер державної реєстрації ДР0105U007229). Участь здобувача полягає у проведенні аналізу динаміки й оцінці деформації структури витрат промислових підприємств м. Хмельницького та розробці методичного підходу щодо оптимізації їх рівня з метою підвищення виробничого і економічного потенціалу підприємств.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка теоретичних, організаційно-методичних і практичних рекомендацій щодо управління витратами на машинобудівних підприємствах, адекватних сучасним тенденціям розвитку виробництва.
Для досягнення поставленої мети було сформульовано і поставлено наступні завдання:
– систематизувати та узагальнити теоретичні основи формування і управління витратами за сучасних умов господарювання;
– дослідити існуючі вітчизняні і зарубіжні підходи до класифікації витрат та здійснити їх порівняльну характеристику;
– визначити сучасні тенденції у практиці управління витратами на машинобудівних підприємствах та провести структуризацію загальних проблем у цьому питанні;
– провести критичний огляд та оцінку сучасних методів формування й розподілу витрат виробництва;
– проаналізувати структуру та динаміку витрат на виробництво продукції машинобудівних підприємств з метою визначення пріоритетних напрямів управління витратами;
– провести моніторинг виробничих потоків та розробити методичні підходи до аналізу існуючих систем управління як основного об’єкта формування витрат з метою їх оптимізації;
– визначити критерії формування і розподілу непрямих витрат, розробити відповідні методичні підходи, які дадуть можливість здійснювати оперативний контроль, аналіз та визначати резерви зниження цих витрат;
– здійснити практичну апробацію запропонованих методичних підходів з метою оцінки їх ефективності.
Об’єктом дослідження є процеси формування, розподілу та управління витратами промислових підприємств.
Предметом дослідження виступають теоретичні, методичні та організаційно-прикладні підходи до удосконалення системи управління витратами машинобудівних підприємств.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дисертаційної роботи є праці вітчизняних і зарубіжних вчених з питань управління витратами, законодавчі та нормативні акти і положення щодо обліку, планування, аналізу і контролю витрат на промислових підприємствах. Дослідження проводились з використанням наступних методів: діалектичного пізнання, порівняння, аналізу, синтезу, теоретичного узагальнення – для вивчення економічних явищ та дослідження теоретичних основ формування та управління витратами; системного підходу, групування, абстрактно-логічного методу – для дослідження методів формування та розподілу витрат, формулювання висновків; економіко-статистичного, системного і порівняльного аналізу – для аналізу техніко-економічних показників діяльності підприємств, структури і динаміки витрат, з метою визначення пріоритетних напрямів управління витратами; економіко-математичного моделювання, гармонічного аналізу, формалізації – для розробки моделей оптимізації систем управління, моделей формування і розподілу непрямих витрат; експериментального – в ході апробації запропонованих підходів до управління витратами; графічного – для наочного представлення матеріалів і результатів дослідження.
Інформаційною базою дослідження були офіційні матеріали Державного комітету статистики України, Головного управління статистики у Хмельницькій області, матеріали фінансової звітності машинобудівних підприємств Хмельницької області, монографічна, періодична вітчизняна та зарубіжна наукова література.
Наукова новизна отриманих результатів. Наукова новизна дисертаційної роботи полягає у комплексному дослідженні і розробці організаційно-економічних напрямів удосконалення системи управління витратами промислового (машинобудівного) підприємства.
У ході дослідження отримано наступні теоретичні і практичні результати, що визначають наукову новизну і є предметом захисту:
вперше:
– розроблено оригінальний підхід до аналізу існуючої системи управління як об’єкта формування витрат, який дозволяє максимально оптимізувати організаційну структуру підприємства з метою усунення надлишкових витрат та визначити внесок окремих елементів управління у загальну величину здійснених витрат (119-129);
– розроблено методичні підходи до формування, розподілу і управління непрямими витратами за критерієм еквівалентного операційного потоку (130-141), який дозволяє практично оцінити об’єктивність формування, доцільність виникнення витрат та визначати резерви їх зниження за суб’єктами управління: підрозділами, видами продукції, виконавцями за допомогою розроблених алгоритму (с.142) та комп’ютерної програми розрахунку при формуванні і розподілі витрат (189-200);
удосконалено:
– сутнісні ознаки поняття „витрати” шляхом доповнення і розширення класичного наповнення цього терміну з метою його уточнення як об’єкта управління (с. 22-23);
– структуризацію загальних проблем управління витратами на машинобудівних підприємствах, яка дозволяє конкретизувати їх, виділити найсуттєвіші та визначити шляхи їх вирішення (стор. 53-55);
– трактування понять „виробничий потік”, „еквівалентний операційний потік”, „система управління”, розмежовано поняття логічної і фізичної системи управління для розробки інструментарію щодо аналізу виробничих систем (с. 108; с.125; с. 131-133; 121-122);
набули подальшого розвитку:
– теоретико-методичні аспекти класифікації витрат шляхом систематизації і порівняльного аналізу вітчизняних та зарубіжних систем класифікації для визначення відмінностей у напрямах використання інформації про витрати за різними ознаками і встановлення взаємозв’язку між ними (с. 41-43);
– визначення найбільш актуальних завдань, принципів та методів управління витратами для формування і удосконалення системи управління витратами; вимоги, яким повинні відповідати сучасні ефективні методи управління витратами з метою їх використання у практичній діяльності (с. 48-51; с. 78-79).
Практичне значення одержаних результатів полягає у можливості використання результатів дослідження для оптимізації рівня витрат на машинобудівних підприємствах з метою підвищення якості оперативного та стратегічного управління ними. Запропоновані підходи до аналізу систем управління, формування та розподілу непрямих витрат реалізовано керівниками і спеціалістами фінансово-економічних служб для підвищення ефективності діяльності підприємств. Робота містить конкретні розрахункові форми, які можна використовувати для розрахунків по аналізу і розподілу витрат.
Наукові результати, отримані в дисертаційній роботі використовуються у практичній діяльності машинобудівних підприємств: фірма „РІНО” ВАТ „АК АДВІС” (довідка про впровадження № 51 від 16.06.07 р.), філія МСВК-1 ВАТ „Термопластавтомат” (довідка про впровадження № 34 від 19.09.07 р.), ВАТ „АК АДВІС” (довідка про впровадження № 117 від 26.10.07 р.). Окремі матеріали дослідження використовуються у навчальному процесі при викладанні дисциплін „Економіка та організація виробництва”, „Менеджмент” (довідка № 4 від 11.01.08 р.).
Висновки і рекомендації, які сформульовано у дисертаційній роботі, можуть бути використані для подальшого розвитку даної проблематики.
Особистий внесок автора. Наукові результати, представлені в дисертаційній роботі, отримані автором самостійно. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, у роботі використано лише ті ідеї і положення, які є результатом особистої роботи здобувача.
Апробація результатів дисертаційної роботи. Розроблені підходи щодо удосконалення системи управління витратами рекомендовані до впровадження на промислових (машинобудівних) підприємствах. Використання результатів дослідження у практичній діяльності сприятиме економічному росту та забезпеченню стійкого розвитку і функціонування підприємств.
Основні положення, висновки і рекомендації, сформульовані у дисертаційні роботі, доповідались на V Міжнародній науково-практичній конференції „Мотивація інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств та ринку праці в контексті інтеграції України до ЄС” (м. Хмельницький 18-21 травня 2005 року), IV Міжнародній науково-практичній конференції „Проблеми планування виробництва в умовах переходу до ринку” (м. Алушта 30 вересня - 2 жовтня 2005 року), VIII Міжнародній науково-практичній конференції „Наука і освіта 2005” (м. Дніпропетровськ 7-21 лютого 2005 року), І Міжнародній науково-практичній конференції „Управління організаційними змінами в контексті економіки знань” (м. Хмельницький 17-19 листопада 2005 року), ІІ Міжнародній науково-практичній конференції „Актуальні проблеми регіонального розвитку в контексті Європейської інтеграції” (м. Луцьк 1-3 червня 2006 року).
Публікації. Матеріали дисертаційної роботи знайшли відображення у 9 публікаціях, з них 8 статей у наукових фахових виданнях та 1 тези доповіді загальним обсягом 2,9 др. арк., з яких 2,8 др. арк. належать особисто авторові.
Структура та обсяг дисертаційної роботи. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Загальний обсяг роботи 200 сторінок. Вона включає 19 таблиць (з них 8 на повних сторінках), 20 рисунків (з них 5 на повних сторінках), 4 додатки на 17 сторінках. Список використаних літературних джерел налічує 184 найменування на 15 сторінках
Список литературы ВИСНОВКИ
За сучасних умов господарювання актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю постійного удосконалення методів та інструментів управління підприємством з метою підвищення ефективності його діяльності. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є розробка і впровадження у практику роботи вітчизняних машинобудівних підприємств ефективної системи управління витратами. Цілком зрозуміло, що для будь-якого підприємства, завжди актуальними залишаються питання рівня і структури понесених витрат, адже для досягнення позитивного результату діяльності і визначеного рівня прибутку необхідно постійно оптимізувати витрати, при цьому, не обов’язково шляхом зменшення їх величини, що може призвести до зниження якості продукції, що виробляється, а, перш за все, за рахунок їх оптимального формування.
Сьогодні багато українських машинобудівних підприємств знаходяться у кризовому або передкризовому стані, що, не в останню чергу, пов’язано із відсутністю або недосконалістю існуючої системи управління витратами. Таким чином, управління витратами повинно бути інтегровано у загальну систему управління, тобто стати її основною невід‘ємною частиною.
З огляду на поставлені нами завдання, у дисертаційній роботі було узагальнено теоретико-методологічні підходи щодо управління витратами на промислових підприємствах та запропоновано нові організаційно-економічні напрями удосконалення системи управління витратами на машинобудівних підприємствах.
Отримані наукові і практичні результати проведеного дослідження дозволили зробити наступні висновки:
1. Дослідження еволюції сутності витрат довело необхідність уточнення і доповнення цієї категорії з урахуванням певних особливостей витрат як об’єкта управління, а саме: альтернативність, сукупний характер, довгостроковий період аналізу, розгляд витрат і стратегічних цілей підприємства як взаємно детермінуючих категорій. Порівняльний аналіз вітчизняної і зарубіжної систем класифікації витрат (з огляду на напрями використання) довів, що у вітчизняній практиці вона спрямована у більшості на обліковий аспект, тоді як перехід до ринкових відносин зумовлює необхідність розвитку теорії і практики управління витратами у напряму переходу від суто облікового аспекту до повної інтеграції із загальною системою управління підприємством, що дасть можливість суттєво підвищити ефективність і результативність його діяльності.
2. Для здійснення повноцінного та гармонійного управління досить важливим є формування ефективного інструментарію управління витратами. Аналіз існуючих методів управління витратами, які сьогодні ідентифікуються з методами обліку та калькулювання, а також методами фінансового управління, дозволив сформулювати ряд критеріїв, яким повинні відповідати вищезазначені методи задля ефективного застосування у практичній діяльності (простота використання, вартість впровадження і підтримки, універсальність, орієнтація на прийняття управлінських рішень, гнучкість, забезпечення оперативного контролю, аналізу і регулювання витрат, врахування цільових стратегічних установок, інтеграція з іншими блоками управління) та довів необхідність удосконалення і доповнення існуючої методологічної бази.
3. Визначення особливостей витрат як об’єкта управління дозволило сформулювати основні проблеми управління витратами на машинобудівних підприємствах та розробити їх узагальнену структуризацію за чотирма напрямами: проблеми, пов’язані з технологією виробництва та використанням виробничих потужностей; економічні проблеми щодо прогнозування, планування та аналізу витрат; проблеми, пов’язані з обліком та калькулюванням собівартості продукції; організаційні проблеми. Рішенню основного завдання дисертаційної роботи сприяв також аналіз витрат машинобудівних підприємств Хмельницької області за ретроспективний період, який показав наявні структурні диспропорції у складі витрат та довів необхідність управління, перш за все, непрямими витратами, шляхом оперативного контролю, аналізу, оцінки їх величини та об’єктивності і доцільності виникнення.
4. У роботі виробничі системи представлено як сукупність трьох видів потоків: матеріального, енергетичного та інформаційного. Співучасть персоналу у їх проходженні зводиться до трансформації, супроводу та обслуговування. Доведено і обґрунтовано, що кожний працівник підприємства прямо чи опосередковано приймає участь в управлінні потоками, тобто входить в певну підсистему управління підприємством, сукупність котрих утворює загальну систему управління, яка і є основним об’єктом формування витрат. Саме цей момент визначив об’єктивну необхідність розробки методичних підходів до аналізу і оптимізації загальної структури управління, концептуальні положення якої покладено в основу методичних положень щодо формування, розподілу та управління непрямими витратами машинобудівних підприємств.
5. Розроблена, за допомогою методів гармонічного аналізу, аналітична модель оцінки загальної системи управління підприємства на предмет дублювання і паралелізму виконуваних функцій, визначення оптимальної пропускної здатності усіх точок цієї системи та відповідного навантаження на них, дозволяє не лише максимально оптимізувати організаційну структуру з метою усунення надлишкових витрат, а й визначити внесок кожного продукту, підрозділу, працівника тощо у загальній величині понесених витрат, що створює реальні передумови для розробки адекватних методичних підходів з розподілу непрямих витрат всередині цієї системи для оцінки їх величини за окремими об’єктами формування.
6. Однією із відмінних рис, запропонованих у роботі методичних підходів, є те, що об’єктом аналізу виступає не продукт праці, а місце виникнення витрат. Даний підхід відображає реалії співвідношень між суб’єктами у системі управління за критерієм еквівалентного операційного потоку та дозволяє не лише визначати величину непрямих витрат, яку формують окремі види продукції, підрозділи або навіть окремі працівники, а й здійснювати реалістичний зріз зв’язків у системі управління, який відкриває шлях для її своєчасного реформування.
7. Апробація теоретичних положень щодо оптимізації загальної системи управління, формування, розподілу і управління непрямими витратами дозволяє стверджувати, що запропоновані методичні підходи суттєво доповнюють та удосконалюють існуючі інструменти управління витратами на машинобудівних підприємствах та мають, що, на наш погляд, є надзвичайно важливим, механізм практичної реалізації, який може бути виконано, як на основі стандартного (MS Excel, MS Acces), так і оригінального програмного забезпечення.
8. В цілому, успішна робота будь-якого промислового підприємства за умов глобальної конкуренції потребує, як постійного оновлення номенклатури і якості продукції, що виробляється, так і ретельного аналізу всієї діяльності з метою скорочення (або усунення) не потрібних та дублюючих функцій. Досить часто підприємства, переслідуючи ціль зниження витрат, використовують політику тотального скорочення, яка, без сумніву, призводить до погіршення якості продукції та зниження загальної продуктивності діяльності. Запропоновані методичні підходи дозволяють підприємству об’єктивно формувати, розподіляти та управляти витратами, стимулювати розробку і випуск нових видів продукції, підвищувати ефективність управління в цілому.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Авдеенко В.И. Производственный потенциал промышленного предприятия. – М.: Экономика, 1989. – 239 с.
2. Автоматизированное управление затратами на предприятии / В.П. Кустарев, Л.П. Беликова, В.П. Холоднова, Л.И. Путинцев / Под общ. ред. В.П. Кустарева. – Л.: Машиностроение, 1990. – 226 с.
3. Алексеенко А.Ф. Нормативный метод учета в промышленности. – М.: Финансы и статистика, 1983. – 224 с.
4. Алексеенко А.Ф. Методика учета и анализа себестоимости продукции.-М.: Финансы и статистика, 1987. – 208 с.
5. Альгина Т.Б., Нечаева О.Д., Ковжик М.Л. Анализ современных систем управления затратами и их внедрение на отечественных предприятиях // Инновации. – 2000. – № 3-4. – С.71-78.
6. Ансофф И. Стратегическое управление / Пер. с англ. – М.: Экономика, 1989. – 519 с.
7. Апчерч А. Управленческий учет: принципы и практика: Пер. с англ. / Под. ред. Я.В. Соколова, И.А. Смирновой. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 952 с.
8. Аткинсон Э.А. Управленческий учет, 3-е изд. / Аткинсон Э.А., Банкер Р.Д., Каплан Р.С., Янг М.С.: Пер. с англ. – М.: Издательский дом „Вильямс”, 2005. – 879 с.
9. Базилевич М. Модели и методы рационализации и проектирования организационных структур управления. – М.: Экономика, 1991. – 304 с.
10. Балабанов И.Т. Анализ и планирование финансов хозяйствующего субъекта. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 110 с.
11. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. Как управлять капиталом? – М.: Финансы и статистика, 1997. – 384 с.
12. Басманов И.А. Теоретические основы учета и калькулирования себестоимости промышленной продукции. – М.: Финансы, 1970. – 167 с.
13. Безруких П.С. Учет затрат и калькулирование в промышленности. Вопросы теории, методологии и организации. – М.: Финансы и статистика, 1989. – 223 с.
14. Белолипецкий В.Г. Финансы фирмы / Под. ред. И.П. Мерзлякова. – М.: ИНФРА-М, 1998. – 298 с.
15. Бельтюков Е.А., Некрасова Л.А., Дыскина А.А. Трансформация организационных структур предприятия – важнейший фактор реализации стратегии его развития // Вісник Технологічного університету Поділля. – 2004. – № 4. – С. 77-79.
16. Бережная Е.В. Математические методы моделирования экономических систем / Бережная Е.В., Бережной В.И. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 259 с.
17. Бургер А. Содержание и методы управления расходами // Бухгалтерский учет. – 1996. – № 5. – С. 37-42.
18. Вайсман А. Стратегия маркетинга: 10 шагов к успеху. Стратегия менеджмента: 5 факторов успеха / Пер. с нем. – М.: АО „Интерэкспорт”, Экономика, 1995. – 344 с.
19. Ванькович Д.В. Удосконалення механізму реорганізації управління фінансовими ресурсами підприємств // Фінанси України. – 2004. – № 9. – С. 112-117.
20. Васильев А.И., Милевский А.И. Учет и анализ распределения косвенных затрат в промышленности. – М.: Финансы и статистика, 1985. – 176 с.
21. Вахрушина М.А. Бухгалтерский управленческий учет. – М.: Финстатинформ, 1999. – 356 с.
22. Вечканов Г.С. Краткая экономическая энциклопедия. – СПб.: Петрополис, 1998. – 509 с.
23. Врублевский Н.Д. Калькулирование себестоимости продукции // Бухгалтерский учет. – 2000. – № 17. – С. 14-18.
24. Гальперин В.М., Игнатьев С.М., Моргунов В.И. Микроэкономика: в 2-х т. / Общая редакция В.М. Гальперина. – СПб.: Экономическая школа, 1998. –.Т. 1. – 349 с.
25. Гавловська Н.І. Формування фінансового результату машинобудівних підприємств Хмельницької області // Вісник Хмельницького національного університету. – 2006. – № 2, Т. 2. – С. 49-53.
26. Голов С.Ф. Управлінський облік. – К.: Лібра, 2003. – 704 с.
27. Горфинкель В.Я. Научно-технический прогресс и себестоимость продукции машиностроения. – 2-е изд. перер. и доп. – М.: Машиностроение, 1988. – 184 с.
28. Господарський кодекс України: Чинне законодавство зі змінами та доповненнями станом на 1.01.2005 р. – К.: Вид. ПАЛИВОДА А.В., 2005. – 180 с.
29. Дайле А. Практика контроллинга. Пер. с нем. / Под. ред. и с предисл. М.Л. Лукашевича, Е.Н. Тихоненковой. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 336 с.
30. Денисов А.Ю. Жданов С.А. Экономическое управление предприятием и корпорацией. – М.: Дело и сервис, 2002. – 416 с.
31. Дерлоу Д. Ключові управлінські рішення. Технологія прийняття рішень: Пер с. англ. – К.: Наукова думка, 2001. – 242 с.
32. Днилюк М.О., Лещій В.Р. Теорія і практика процесно-орієнтованого управління витратами. Наукове видання. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2002. – 248 с.
33. Друкер П.Ф. Эффективное управление: Пер. с англ. М.: ФАИР-ПРЕСС, 1998. – 198 с.
34. Друри К. Введение в управленческий и производственный учет: Пер. с англ. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1994. – 289 с.
35. Друри К. Учет затрат методом стандарт-кост / Пер. с англ. под. ред. Н.Д. Эриашвили. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1998. – 224 с.
36. Ефремов В.С. Стратегия бизнеса. Концепции и методы планирования. – М.: Финпресс, 1998. – 192 с.
37. Экономико-математические методы и прикладные модели / В.В. Федосеев, А.Н. Гармаш, Д.М. Дайитбегов и др.; Под ред. В.В. Федосеева. – М.: ЮНИТИ, 1999. – 391 с.
38. Экономика предприятия / Под.ред. Л.Г. Мельника. – Сумы: ИТЦ „Университетская книга”, 2002. – 632 с.
39. Экономическая теория / Под.ред. А.И. Добрынина, Л.С. Тарасевича, 3-е изд. – СПб.: „Питер”, 2001. – 544 с.
40. Энтони Р., Рис Дж. Учет: ситуации и примеры: Пер. с англ. / Под ред. и с предисл. А.М. Петрачкова. – М.: Финансы и статистика, 1993. – 560 с.
41. Завгородний В.П. Бухгалтерский учет, контроль и аудит в системе управления предприятием. – К.: ВАКЛЕР, 1997. – 976 с.
42. Зубко В. Эффективность и система учета (внедрение системы управленческого учета на основе маржинального метода учета затрат) // Финансовый директор. – 2004. –№ 11. – С. 20-24.
43. Іванов Ю.Б., Кравченко Ю.Г., Хоменко М.М. Вступ до бізнесу. – К.: Лібра, 1995. – 179 с.
44. Ивашкевич В.Б. Учет затрат по местам формирования и центрам ответственности: проблемы, пути решения // Бухгалтерский учет. – 1987. – № 2. – С. 3-8.
45. Игумнов Ю.С., Лученко К.Ф. Себестоимость и пути ее снижения в промышленности. – К.: Наукова думка, 1986. – 244 с.
46. Имитационное моделирование экономических процессов. Под. ред. Емельянова А.А. – М.: Финансы и статистика, 2004. – 368 с.
47. Іщенко І., Терещенко С. Оцінка економічної ефективності виробництва і затрат. – К.: Вища школа, 1991. – 172 с.
48. Как работают японские предприятия: Сокр. пер. с англ./ Под. ред. Я. Моидена и др.: научн. ред. и авт. предисл. Д.Н. Бобрышев.- М.: Экономика, 1989. – 262 с.
49. Кантор Е.М., Моховикова Г.Л. Себестоимость как экономическая категория производства. – СПб, 1991. – 195 с.
50. Каплун О.А. Розподіл накладних витрат: проблеми та шляхи удосконалення // Наукові записки. – 2003. – № 2, вип. 12. – С. 67-70.
51. Карданская Н.Л. Принятие управленческого решения. – М.: ЮНИТИ, 1999. – 407 с.
52. Карпова Т.П. Управленческий учет. – М.: „Аудит”. Изд. объед. „Юнити”, 1998. – 346 с.
53. Карпова Т.П. Учет производства как начальный этап управленческого учета // Бухгалтерский учет. – 2000. – № 20. – С. 23-25.
54. Качество продукции и эффективность производства: измерение, анализ, результаты. / Ф.Е. Поклонский, Б.Т. Клияненко, В.К. Мухопадов и др. – К.: Наук. думка, 1993. – 152 с.
55. Керимов В.Э. Концепция управленческого учета на современном этапе развития экономики / Керимов В.Э., Селиванов П.В., Минина Е.В. // Менеджмент в России и за рубежом. – 2001. – № 4. – С. 41-49.
56. Керимов В.Э. Роженецкий О.А. Анализ соотношения „затраты – объем – прибыль”// Менеджмент в России и за рубежом. – 2000. – № 4. – С. 17-19.
57. К. Маркс, Ф. Енгельс Сочинений, изд. 2-е, т. 26. – М.: Государственное издательство политической литературы, 1963. – 703 с.
58. Ковалев В.В. Введение в финансовый менеджмент. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 768 с.
59. Ковалев В.В. Финансовый анализ: управление капиталом. Анализ отчетности. – 2-е изд. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 510 с.
60. Козаченко Г.В., Погорелов Ю.С. Аналіз використання сучасних методів управління витратами підприємства // Вісник Хмельницького національного університету. – 2006. – № 4. – С. 14-18.
61. Козаченко Г.В., Пономарьов В.П. Ляшенко О.М. Економічна безпека підприємства: сутність та механізм забезпечення: Монографія. – К.: Лібра, 2003. – 280 с.
62. Козлова Е.П. Бабченко Т.П. Галанина Е.Н. Бухгалтерский учет в организациях. – М.: Финансы и статистика, 1999. – 717 с.
63. Коммерческий словарь. 300 терминов / Под. общ. ред. А.Н. Азрилияна. – М.: Финансы и статистика, 1992. – 320 с.
64. Кондаков Н.П. Бухгалтерский учет, 2-е изд. доп. и перераб. – М.: ИНФРА-М, 1998. – 584 с.
65. Конроллинг в бизнесе. Методологические и практические основы построения контроллинга в организациях / А.М. Карминский, Н.И. Оленев, А.Г. Примак, С.Г. Фалько. – М.: „Финансы и статистика”, 1998. – 256 с.
66. Конроллинг как инструмент управления предприятием / Е.А. Ананьина, С.В. Данилочкин, Н.Г. Данилочкина и др. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1998. –279 с.
67. Котляров С.А. Управление затратами. – СПб: Питер, 2001. – 160 с.
68. Ларионов А.Д. Бухгалтерский учет. – М.: „Проспект”, 1998. – 390 с.
69. Левин В.С. Контроль издержек производства в условиях нормативного учета. – М.: Финансы и статистика, 1990. – 159 с.
70. Лобов С.П. Система управления запасами предприятия // Экономика. Финансы. Право. – 2003. – № 7. – С. 18-22.
71. Макконелл К.Р., Брю С.Л. Экономикс: Принципы, проблемы и политика. В 2 т.: Пер. с англ. – М.: Республика, 1992. – Т. 2. – 400 с.
72. Манн Р. Майер Э. Контроллинг для начинающих / Пер. с нем. Ю.Г. Жукова; под. ред. В.Б. Ивашкевича. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Финансы и статистика, 1995. – 302 с.
73. Маргулис А.Ш. Калькуляция себестоимости в промышленности. – М.: Финансы, 1975. – 210 с.
74. Маршал А. Принципы экономической науки: в 3-х т. / Пер. с англ. –М.: Прогресс, 1993. – 352 с.
75. Мацкевичюс И.С. Кальчинскас Г.Л. Управление затратами в АСУП. –. М.: Финансы и статистика, 1989. – 221 с.
76. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента. – М.: Дело, 1998. – 704 с.
77. Меренкова Л.А. Система управления затратами предприятия // Вісник ХДЕУ. – 2000. – № 4 (16). – С. 85-86.
78. Меренкова Л.А. Системный подход к управлению затратами предприятия // Вісник ХДЕУ. Серія „Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих вчених м. Харькова”. – 2001. – № 5. – Ч. 1. – С. 85-86.
79. Милгром П. Экономика, организация и менеджмент / Милгром П., Робертс Дж.: В 2-х т.: Пер. с англ.; Под. ред. И.И. Елисеевой, В.Л. Тамбовцева. – Т. 1. – СПб.: Экономическая школа, 1999. – 486 с.
80. Мишин Ю.А. Управленческий учет: управление затратами и результатами производственной деятельности / Ю.А. Мишин. – М.: Дело и Сервис, 2002. – 175 с.
81. Моррис Р. Маркетинг: ситуации и примеры: Пер. с англ. – М.: Банки и биржи. М.: ЮНИТИ, 1996. – 192 с.
82. Мюллендорф Р., Карренбауер М. Производственный учет. М.: ЗАО „ФБК-Пресс”, 1996. – 155 с.
83. Назарчук Т.В. Аналіз зарубіжних та вітчизняних методів розподілу непрямих витрат у формуванні собівартості продукції // Вісник ТУП. – 2004. – № 3, Ч. 2. – С. 105-109.
84. Назарчук Т.В. Аналіз зарубіжних і вітчизняних підходів до класифікації витрат // Вісник ХНУ. – 2005. – № 5, Ч. 2, Т. 1. – С. 90-94.
85. Назарчук Т.В. Генезис та еволюція поглядів у визначенні витрат виробництва // Вісник ХНУ. – 2005. – № 3, Т. 1. – С. 156-161.
86. Назарчук Т.В. Матричні моделі розподілу накладних витрат за критерієм еквівалентного операційного потоку // Вісник ХНУ. – 2006. – № 4, Т. 1. – С. 74-78.
87. Назарчук Т.В. Оптимізація загальної структури управління підприємством як об’єкта формування витрат // Вісник ХНУ, 2006. – № 2, Т. 2. – С. 78-82.
88. Назарчук Т.В. Структура ефективної системи управління витратами промислових підприємств // Регіональна економіка. – 2006. – № 3. – С. 50-57.
89. Назарчук Т.В. Удосконалення управління виробничими витратами на промислових підприємствах // Матеріали VIII Міжнародної науково-практичної конференції „Наука і освіта – 2005”. – 2005. – Т. 88. – С. 41-43.
90. Назарчук Т.В. Управління витратами промислових підприємств на сучасному етапі: актуальні проблеми та перспективи удосконалення // Вісник ХНУ. – 2005. – № 6, Т. 1. – С. 80-83.
91. Немчинов В.С. Экономико-математические методы и модели // Избр. произв.: В 6 т. – М., 1967. – Т. 3. – 207 с.
92. Нижник В.М. Затрати і результати праці в транзитивній економіці (проблеми теорії і практики). – Хмельницький: Поділля, 2000. – 359 с.
93. Нижник В.М. Назарчук Т.В. Формування та оцінка трансформації структури витрат підприємства // Вісник ТУП. – 2004. – № 4, Ч. 1, Т. 1. – С. 10-14.
94. Николаева С.А. Особенности учета затрат в условиях рынка: система „директ-костинг”. Теория и практика / С.А. Николаева. – М.: Финансы и статистика, 1993. – 128 с.
95. Николаева С.А. Принципы формирования и калькулирования себестоимости продукции. – М.: Аналитика-Пресс, 2002. – 236 с.
96. Новиченко П.П. Учет и калькулирование себестоимости продукции в важнейших областях промышленности. – М.: Экономика, 1975. – 191 с.
97. Орлов О.А., Рясных Е.Г. Всегда ли цель оправдывает средства? Как распределять условно-постоянные издержки // Економіст, 2001. – № 5. – С. 45-49.
98. Орлов О.А. Рясных Е.Г. Маржинальная прибыль в экономических расчетах на промышленных предприятиях. – К.: Издательский дом „Скарбы”, 2003. – 132 с.
99. Орлов О., Рясных Е., Рудниченко Е. Нетрадиционный метод распределения накладных затрат // Економіст, 2005. – № 7. – С. 69-73.
100. Орлов О.А., Рясних Є.Г. Розподілення умовно-постійних витрат за допомогою коефіцієнта беззбитковості // Фінансовий менеджмент. – 2003. – № 3. – С. 9-14.
101. Палий В.Ф. Основы калькулирования. – М.: Финансы и статистика, 1987. – 288 с.
102. Парнюк В. О практике калькулирования себестоимости продукции и противозатратном механизме // Экономика Украины. – 1997. – № 3. – С. 28-32.
103. Партин Г. Теорія витрат:суть, історичні аспекти розвитку, використання в українській економіці // Вісник ТАНГ. – 2001. – № 18, Ч. 3. – С. 133-136.
104. Погорелов Ю.С. Анализ методов управления затратами на предприятии // Прометей. – Донецк: СП ТОВ „ДЕГІ”, ІЕПІ НАНУ. – 2004. – № 1 (13). – С. 174-178.
105. Погорелов Ю.С. Подходы к диагностике системы управления затратами на промышленном предприятии // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції „Ефективні методи управління промисловим підприємством: Донецьк: ДДУУ, 2005. – С. 96-98.
106. Погорелов Ю.С. Принципиальные основы построения документооборота в управлении затратами на предприятии // Вісник ТУП. – 2004. – № 4, Ч. 1, Т. 1. – С. 24-27.
107. Погорєлов Ю.С. Систематизация и сравнительная характеристика подходов к диагностике системы управления затратами // Вісник ХНУ. – 2005. – № 5, Ч. 2, Т. 1. – С. 74-78.
108. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 „Витрати”. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 січня 2000 р. за № 27/4248.
109. Пономаренко В.С. Стратегічне управління підприємством. – Х.: Основа, 1999. – 496 с.
110. Пономаренко В.С., Ястремская Е.Н., Луцковский В.М. и др. Механизм управления предприятием: стратегический аспект. – Х.: Изд. ХГЭУ, 2002. – 252 с.
111. Прокопович Л.Б. Деякі аспекти використання коефіцієнтів керованості затратами при управлінні затратами та центрами відповідальності // Матеріали Всеукраїнської ІІ науково-практичної конференції „Економіка підприємства: проблеми теорії та практики”. – 2004. – Т. 2. – С. 54-55.
112. Прокопович Л.Б. Оцінка відповідності ієрархії центрів відповідальності потребам системи управління затратами // Матеріали Всеукраїнської ІІ науково-практичної конференції „Економіко-математичні методи прийняття управлінських рішень на сучасному етапі”. – 2004. – С. 94-95.
113. Прокопович Л.Б Фактори, що впливають на рівень керованості затратами та центрами відповідальності // Матеріали VII Міжнародної науково-практичної конференції „Наука і освіта 2004” м. Дніпропетровськ, 2004. – Т. 67. – С. 7-8.
114. Прусова Л.С. Основы рыночной экономики. – К.: РПО „Полиграф”, 1993. – 304 с.
115. Пушкар М.С. Контролінг: Монографія. – Тернопіль: Тернопільська академія народного господарства, 1997. – 146 с.
116. Райан Б. Стратегический учет для руководителя. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1998. – 616 с.
117. Райзберг Б.А., Лозовский Л.Ш., Стародубцева Е.Б. Современный экономический словарь. – М.: ИНФРА-М, 1996. – 496 с.
118. Ришар Ж. Бухгалтерский учет теория и практика. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 160 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.