У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА НА КОМБІКОРМОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ РОЗВИТКУ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
Количество страниц 171
ВУЗ ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание Вступ
Розділ 1. Теоретичні і методичні засади ефективності виробництва на комбікормових підприємствах в умовах розвитку інтеграційних процесів
1.1. Економічна природа і основні закономірності розвитку інтеграційних процесів у виробництві комбікормів
1.2. Сутність ефективності виробництва на комбікормових підприємствах в умовах інтеграції
1.3. Методичні підходи до оцінки ефективності виробництва на комбікормових підприємствах в умовах інтеграції
Висновки до розділу 1
Розділ 2. Аналіз ефективності виробництва на комбікормових підприємствах в умовах розвитку інтеграційних процесів
2.1. Тенденції розвитку комбікормових підприємств
2.2. Чинники ефективності виробництва на комбікормових підприємствах
2.3. Аналіз ефективності виробництва комбікормів в умовах інтеграції
Висновки до розділу 2
Розділ 3. Напрями підвищення ефективності виробництва на комбікормових підприємствах в умовах розвитку інтеграційних процесів
3.1. Вдосконалення організації взаємодії структурних ланок інтеграції підприємств комбікормового виробництва
3.2. Підвищення ефективності забезпечення сировинними ресурсами
3.3. Підвищення ефективності управління якістю комбікормів на основі цільового вдосконалення техніки і технології виробництва
Висновки до розділу 3
Висновки
Список використаних джерел


ВСТУП

Актуальність теми. Вирішення завдань підвищення ефективності комбікормових підприємств і повнішого задоволення на цій основі потреб населення в продовольстві нерозривно пов'язане на сучасному етапі з активізацією інтеграційних процесів в агропромисловому виробництві. Розвиток і поглиблення інтеграції має важливе значення для комбікормових підприємств, функціонування яких багато в чому залежить від наявності відлагодженого механізму міжгалузевої взаємодії.
Через розрив в період переходу до ринкових відносин виробничих зв'язків між сільськогосподарськими товаровиробниками і комбікормовими підприємствами, що раніше склалися, обсяги виробництва комбікормів в Україні скоротилися в порівнянні з рівнем 1990 р. більш ніж в 5 разів. Украй негативно вплинула на стан ослабленого в ході реформ агропромислового сектора масована інтервенція імпортного продовольства, внаслідок чого комбікормові підприємства і споживачі їх продукції опинилися в кризовій ситуації. Різке скорочення виробництва комбікормів привело до істотного зниження рівня використовування виробничих потужностей підприємств, зростання витрат у розрахунку на одиницю виробленої продукції.
Проблеми підвищення ефективності агропромислової інтеграції та діяльності комбікормових підприємств розглядали такі вітчизняні і зарубіжні учені, як В. Андрійчук, Я. Білоусько, В. Бойко, П. Борщевський,
В. Валентинов, П. Гайдуцький, О. Гудзинський, Р. Гумеров, Л. Дейнеко,
В. Дубицький, Д. Ейджел, Дж. Еванс, П. Канінський, М. Корецький,
О. Крисальний, Д. Крисанов, Г. Кулик, М. Ломач, І. Лукінов, П. Макаренко, М. Малік, Л. Мельник, В. Месель-Веселяк, А. Онищенко, Б. Пасхавер,
І. Пухальський, П. Саблук, В. Слюсар, Ю. Сєдих, В. Точилін, Г. Шмелев та ін. Однак певні теоретичні та науково-практичні проблеми підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств розроблені недостатньо повно. Недостатньо обґрунтовано економічну сутність інтеграції в нових умовах розвитку суспільного виробництва. Потребує подальшої розробки теоретична сутність ефективності комбікормових підприємств. Потребують удосконалення методичні підходи до оцінки ефективності виробництва комбікормових підприємств. В даний час залишаються не розробленими стратегії підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств в умовах розвитку інтеграційних процесів.
Актуальність цих проблем зумовила вибір теми дисертаційного дослідження, визначила його мету і завдання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до наукової теми Дніпропетровського державного аграрного університету “Організація, розвиток та державне регулювання аграрного підприємництва в умовах ринкових перетворень” (№ держ. реєстр. 0102U005022). Роль автора полягає у розробці напрямів підвищення ефективності виробництва на комбікормових підприємствах.
Мета й завдання дослідження. Метою дослідження є розробка науково-теоретичних і практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств в умовах розвитку інтеграційних процесів. Для досягнення даної мети в роботі визначені наступні завдання:
– узагальнити теоретичні засади сутності інтеграції в нових умовах розвитку суспільного виробництва;
– розвинути теоретичну сутність ефективності на комбікормових підприємствах;
– удосконалити методичні підходи до оцінки ефективності виробництва на комбікормових підприємствах;
– дослідити сучасний стан та перспективи розвитку комбікормового виробництва;
– удосконалити класифікацію чинників, що формують ефективність виробництва комбікормів в умовах інтеграції;
- удосконалити організацію взаємодії структурних ланок інтеграції підприємств комбікормового виробництва;
- запропонувати методичні підходи до формування ціни придбання сировинних ресурсів в умовах інтеграції;
- визначити стратегії підвищення ефективності виробництва на комбікормових підприємствах в умовах розвитку інтеграційних процесів.
Об'єктом дослідження є процеси підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств в умовах розвитку інтеграційних процесів.
Предметом є теоретичні аспекти, тенденції та методичні засади підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств в умовах розвитку інтеграційних процесів.
Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу дослідження становлять положення сучасної економічної теорії, праці вітчизняних та зарубіжних учених з проблем підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств в умовах розвитку інтеграційних процесів. У процесі дослідження використані: діалектичний метод дослідження процесів і явищ у їх взаємозв’язку й розвитку, системно-структурний аналіз (при дослідженні концептуальних засад, при систематизації методичних підходів щодо підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств в умовах розвитку інтеграційних процесів); методи групувального аналізу, економіко-статистичні методи, порівняння (при аналізі ефективності виробництва комбікормових підприємств в умовах розвитку інтеграційних процесів), методи екстраполяції, факторного аналізу (при розробці напрямів підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств в умовах розвитку інтеграційних процесів).
Інформаційно-нормативною базою для дисертації послужили законодавчі акти України, вітчизняні і зарубіжні публікації з питань підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств в умовах розвитку інтеграційних процесів, результати власних досліджень.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у такому:
удосконалено:
- методичні підходи до формування ціни придбання сировинних ресурсів в умовах інтеграції, з урахуванням критерію перерахунку сировини на еквівалентну якість за поживністю в кормових одиницях;
- методичні підходи до оцінки ефективності виробництва на комбікормових підприємствах, які на відміну від діючого порядку, визначення собівартості повинні враховувати зовнішні фактори та умови (платоспроможний попит, організаційно-економічні і правові умови забезпечення ефективності функціонування господарського механізму інтеграційних формувань, механізм регулювання економічних відносин між учасниками формуваннь;)
- класифікацію чинників, що впливають на ефективність виробництва комбікормів в умовах інтеграції, які крім загальновизначених ознак доповнюються ознаками економічної природи, сфери, характеру їх впливу;
набули подальшого розвитку:
- організаційні засади створення інтегрованих формувань комбікормового виробництва, що передбачає ринковий механізм відносин між учасниками з координацією на основі рівних прав і обов’язків кожного партнера;
- узагальнення теоретичних засад сутності інтеграції, в напрямі якісного розвитку сумісної спеціалізованої праці в єдиному інформаційному просторі та в діалектичній єдності з кооперацією і диференціацією.
Практичне значення одержаних результатів полягає у комплексному застосуванні розроблених методичних підходів до підвищення ефективності комбікормового виробництва в умовах розвитку інтеграційних процесів таких аграрних підприємств Запорізької області: АФГ „Відрадне”, АФГ „Славутич”, АФГ „Червоноармійський”, ПП „Таврія”, АФГ ім. Шевченка, АФГ „Кушугумське”, ПП „Юльївка” (довідка № 1-01/345 від 15.10.2007 р.). Пропозиції автора використані у діяльності комбікормових підприємств, що пов’язані відносинами контролю із ЗАТ „Зерноторгівельна компанія Олсідз-Україна” (довідка № 461/09 від 23.09.2007 р.) та ЗАТ „Птахокомбінат „Дніпровський” при розробці методики оцінки ефективності виробництва (довідка № 01-03/87 від 17.10.2007 р.).
Теоретичні розробки дисертаційної роботи використовуються в навчальному процесі Дніпропетровського державного аграрного університету при викладанні таких дисциплін: „Аналіз господарської діяльності”, „Економічний аналіз”, „Стратегічний аналіз” (довідка № 154 від 29.09.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійною науковою працею та містить розроблені автором особисто результати в галузі аграрної науки, що в сукупності вирішують конкретне наукове завдання щодо підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств в умовах розвитку інтеграційних процесів.
Апробація результатів дослідження. Науковий зміст основних результатів дослідження та їх практичне застосування обговорювалися на науково-практичних конференціях: “Показники діяльності підприємств в умовах трансформації економіки” (м. Запоріжжя, 2005 р.); “Наука та інновації – 2005” (м. Дніпропетровськ, 2005 р.); “Сучасний стан та проблеми розвитку підприємництва в регіоні” (м. Дніпропетровськ, 2005 р.); “Економічна ефективність та державне регулювання мікро- та макроекономічних процесів” (м. Запоріжжя, 2006 р.).
Публікації. Основні наукові положення, висновки і пропозиції, сформульовані за результатами дослідження відображені в 10 наукових працях загальним обсягом 5,6 обл.вид.арк., з них 6 статей опубліковано у наукових фахових виданнях.
Структура і обсяг дисертаційної роботи. Дисертація викладена на 171 сторінках комп’ютерного тексту, складається із вступу, трьох розділів та висновків. Містить 12 таблиць, що займають 10 сторінок, і 3 рисунки, що займають 2 сторінки. Список використаних джерел включає 170 найменувань.
Список литературы ВИСНОВКИ


1. Економічна суть інтеграції передбачає її розвиток тільки в діалектичній єдності з своєю протилежністю - диференціацією. В сучасних умовах розвитку інформаційного суспільства її зв'язок з кооперацією відбувається на основі поєднання процесів відособлення і усуспільнення. Ці узагальнення теоретичних засад сутності інтеграції дозволяють її розуміти як нову структуру суспільного виробництва, що розвивається якісно в процесі сумісної спеціалізованої праці, що розгортається в єдиному інформаційному просторі.
2. Запропонований теоретичний підхід до сутності ефективності комбікормових підприємств як повноти розкриття виробничого потенціалу, ступеня відповідності величини його використовуваних можливостей існуючим потребам ринку, дозволяє і точніше оцінити наявні резерви підвищення ефективності, величина яких, в загальному розумінні, відображає ступінь невідповідності існуючого рівня використовування виробничих можливостей ринковим потребам.
3. З методичних позицій ефективність виробництва комбікормових підприємств доцільно розглядати разом з урахуванням внутрішньовиробничих (що здійснюють вплив внутрі підприємств) і зовнішньовиробничих (зовнішня сфера підприємств) факторів та умов. Підвищення ефективності виробництва комбікормових підприємств у внутрішньовиробничому розрізі залежить від скорочення витрат на виробництво. При цьому діючий порядок визначення собівартості виробництва цих підприємств не враховує зовнішніх умов та факторів. Такі чинники обумовлені підвищенням якості і віддачі комбікормів при використовуванні споживачами. Такий підхід дозволяє якнайповніші враховувати специфічні особливості внутрішньої і зовнішньої сфер підприємства.
4. Встановлено, що у багатьох підприємств комбікормове виробництво представлене у вигляді спеціалізованих цехів, разом з млинами, круп'яними, олієекстракційними цехами. Крім того, кормосуміші виробляються птахофабриками і тваринницькими комплексами. Однак, подальше виробництво комбікормової продукції безпосередньо на сільгосппідприємствах не може вважатися перспективним напрямом і з часом не витримає конкуренції. Основними стримуючими чинниками, перешкоджаючим забезпеченню птахівництва і тваринництва повнораціонними комбікормами, є дефіцит сировини, багатої змістом протеїну рослинного походження, а також раціонального її використання. Зовнішніми негативними чинниками є відсутність платоспроможного попиту та нестабільність в управлінні підприємств.
5. Сформульовано ряд завдань перед комбікормовими підприємствами на найближчу перспективу: поглиблення процесів інтеграції в агропромисловому комплексі; вдосконалення технологічного процесу; розширення асортименту продукції; організація виробництва та реалізація білково-вітамінних концентратів, білково-мінерально-вітамінних добавок і преміксів; диверсифікація виробництва.
6. Основні чинники, що формують ефективність виробництва комбікормів в умовах інтеграції в дисертації розділені на дві групи, виходячи із ознак економічної природи, сфери, характеру їх впливу. До першої групи чинників віднесені ті, дія яких виявляється безпосередньо на комбікормових підприємствах і знаходить віддзеркалення в їх основній виробничій діяльності: технічний стан виробництва; раціональне використовування сировинних ресурсів. Друга група включає додатково виникаючі в умовах інтеграції чинники, дія яких обумовлена специфікою взаємодії підприємств суміжних галузей у складі інтеграційних формувань і систем і виявляється в зовнішній сфері комбікормових підприємств: організаційно-економічні і правові умови забезпечення ефективності функціонування господарського механізму інтеграційних формувань; механізм регулювання обмінних відносин між учасниками формування.
7. З погляду теорії інтеграції, а також враховуючи характер практичної реалізації інтеграційних процесів, сучасні економічні відносини учасників інтеграційних систем мають в цілому неринкову природу і є внутрішньоструктурними, ієрархічними. Пропонована в дисертації організація взаємодії структурних ланок інтеграції підприємств комбікормового виробництва характеризується тим, що механізм відносин учасників має ринкову природу. Вона ґрунтується на повній юридичній і господарсько-фінансовій незалежності її учасників. Їх координація здійснюється єдиним центром на основі рівних прав і обов'язків кожного партнера і вільному ціноутворення. Мотивом такої організації є досягнення власної економічної вигоди, а головний принцип здійснення спільної діяльності полягає в орієнтації на кінцевий результат в цілях отримання максимальної кількості продукції і прибутку від її реалізації.
8. Пропоновані методичні підходи до формування ціни придбання сировинних ресурсів в умовах інтеграції містять наступні етапи: визначення необхідних видів сировини і її загальної кількості; виявлення загальної кількості варіантів вибору сировини, її цін і основних якісних характеристик, що заявляються потенційними постачальниками; аналіз умов поставки сировини; здійснення по видах сировини розрахунку її ціни в перерахунку на еквівалентну якість; визначення собівартості виробництва планованого обсягу комбікормів по видах і специфікаціях; розгляд можливості і необхідності заміни певних видів сировини на альтернативні і встановлення джерел їх придбання; здійснення розрахунку ціни по видах сировини-замінника в перерахунку на еквівалентну якість за кормовими одиницями; визначення собівартості виробництва планованого обсягу комбікормів по видах і специфікаціях з використанням передбачуваних замінників певних видів сировини, розрахунок величини потенційного прибутку; проведення порівняння пропонованих варіантів закупівлі; вибір варіанту закупівлі або заміни сировини з найбільшою економічною ефективністю.
9. Визначено основні умови ефективного вдосконалення техніки і технології виробництва комбікормових підприємств в умовах інтеграції: забезпечення стабільної якості, планування розвитку виробництва в нерозривному зв'язку з галузями - споживачами комбікормової продукції, делегування учасниками інтеграційного формування ряду функцій, що знаходяться поза їх прямою галузевою виробничою компетенцією координаційному центру, координація господарської діяльності учасників процесу.
Запроваджено стратегії, які відображають два ступеня відповідності технічних можливостей комбікормових підприємств по забезпеченню того або іншого необхідного рівня якості, освоєння та заняття нових ніш ринку. В рамках останньої стратегії для оцінки ефективності виробництва комбікормових підприємств пропонується використовувати вартість продукції, додатково одержаної унаслідок збільшення обсягів згодовування комбікормів високої якості і підвищення їх віддачі, розрахованої за середньою ціною реалізації періоду, за який відбулося збільшення продуктивності, і вартість додатково витрачених комбікормів.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аграрно-промышленные комплексы. Проблемы развития и оптимального функционирования /Онищенко А.М., Лебединский Ю.П., Охмат А.П и др. /Отв. ред. Онищенко А.М. – К.: Наукова думка, 1976. – 252 с.
2. Аграрно-промышленные комплексы (предприятия, комбинаты, объединения) /Общ ред. Харитонова Н.С. – М.: Россельхозиздат, 1974. – 224 с.
3. Агропромисловий комбінат “Рось”: досвід, проблеми, перспективи /Лузан Ю.Я., Лазня В.В., Хорунжий М.Й. та ін. – К.: Урожай, 1994. – 160 с.
4. Агропромышленный комбинат: первые результаты, проблемы, пути решения /Горбанюк В.А., Седило Г.М., Костырко И.Г. и др. – К.: – Урожай, 1988. – 112 с.
5. Айрапетов А.М.. Таблицы исчисления среднегодовых темпов роста, прироста и снижения. – М.: Статистика, 1967. – 160 с.
6. Андрейчук В.Г., Вихор Н.В. Повышение эффективности агропромышленного производства. – К.: Урожай, 1990. – 217 с.
7. Артикульний Л.О. Реформування відносин власності в агропромисловому комплексі: попередні підсумки і проблеми //Економіка АПК. – 1995. – №2. – С. 24–27.
8. Базин М.. Аграрно-промышленное кооперирование. – Кишинёв: Картя Молдовеняске, 1975. – 160 с.
9. Бідій О.І. Загальна і сільськогосподарська статистика. – К.: Урожай, 1968. – 316 с.
10. Білоусько Я.К. Напрямки реформування власності переробних галузей агропромислового комплексу //Економіка АПК. – 1996.– №4. – С. 20–23.
11. Біттер О.А. Ізраїльські кібуци як специфічна форма сільськогосподарського підприємства //Економіка АПК. – 1996. – №9. – С. 88–92.
12. Бойко В.І., Таранов В.В.. Аграрно-промислова інтеграція в овочівництві. – К.: Урожай, 1979. – 184 с.
13. Борщевський П.П., Чернюк Л.Г., Шмаглій О.Б. Підвищення ефективності розвитку і розміщення харчової промисловості. – К.: Наукова думка, 1994. – 158 с.
14. Борщевський П.П. Шляхи структурних перетворень в агропромисловому комплексі //Економіка АПК. – 1995. – №1. – С.68–73.
15. Валентинов В.Л. Регулювання міжгалузевих відносин в системі аграрної політики. – К.: Ін-т аграрн. екон. УААН, 2006. – 332 с.
16. Валова продукція сільського господарства України за 2004 рік. Попер. дані. Стат. зб. – К.: Держкомстат України, 2005. – 18 с.
17. Веденичев П.Ф., Пасхавер Б.И., Трегобчук В.М. Аграрный ресурсный потенциал Украинской ССР. – К.: Наукова думка, 1988. – 312 с.
18. Відносини власності і механізм господарювання в АПК. Зб. наук. пр. /Редкол.: Слюсар В.Д. (відп. ред.) та ін. – К.: Ін-т екон. НАН України, 1994. – 124 с.
19. Власність у сільському господарстві. /Юрчишин В.В., Онищенко О.М., Саблук П.Т. та ін. /За ред. Юрчишина В.В., Саблука П.Т. – К.: Урожай, 1993. – 352 с.
20. Гайдуцький П.І., Лобас М.Г. Приватизація власності в агропромисловому комплексі. – К.: Агроінком, 1994. – 208 с.
21. Гайдуцький П.І., Стельмащук А.М. Земля: власність, оренда, рента. – К.: Урожай, 1994. – 184 с.
22. Гайдуцький П., Онищенко О., Юрчишин В. Земельні відносини: проблеми і деякі шляхи їх вирішення //Економіка АПК. – 1994. №1. – С. 11–18.
23. Гальчинський А.С. Суперечності реформ у контексті цивілізаційного процесу. – К.: Укр. пропілеї, 2005. – 320 с.
24. Гладій М.В., Іванух Р.А. Фінансова політика держави в аграрному секторі економіки //Фінанси України. – 1999. – №4. – С. 4–9.
25. Господарський механізм агропромислового комплексу кризового періоду /Колект. авт. /Редкол.: Б.Й.Пасхавер (відп. ред.) та ін. – К.: Ін-т екон. НАН України, 2005. – 351 с.
26. Губені Ю.Е. Аграрні реформи у Чеській Республіці: від “оксамитової” революції до європейської інтеграції. Приклад, гідний наслідування. – Львів: Укр. технології, 2005. – 368 с.
27. Гудзинський О.Д. Менеджмент у системі агробізнесу. – К.: Урожай, 1994. – 236 с.
28. Гумеров Р. Сельскохозяйственная кооперация и агропромышленная интеграция в пореформенной России //Рос. экон. ж-л. – 1998. – №4. – С. 66–75.
29. Дейнеко Л.В. Фінансово-економічні важелі розвитку продовольчого комплексу //Фінанси України. – 1998. – №12. – С.34–38.
30. Дем‘яненко М.Я. Основи податкових відносин в АПК. – К.: Ін-т аграрн. екон. УААН, 1999. – 72 с.
31. Дмитрук Б.П. Організація біржової діяльності в агропромисловому комплексі. Навч. пос. – К.: Либідь, 2005. – 344 с.
32. Дубицький В. Інтеграційні зв‘язки в агропромисловому комплексі в нових економічних умовах //Економіст. – 1999. – №8. – С. 58–61.
33. Дубицький В. Внутрішньогосподарська агропромислова інтеграція //Економіка АПК. – 1999. – №10. – С. 28–31.
34. Дубицький В. Стан і можливі напрями розвитку агропромислової інтеграції //Економіка України. – 1999. – №12. – С. 62–65.
35. Дубицький В.В. Перші результати аграрної реформи і їх використання у формуванні інтегрованих систем агробізнесу //Проблеми формування ринкової економіки. /Редкол.: Покропивний Ф.С. (відп. ред.) та ін. Спец. вип. “Реструктуризація аграрних підприємств і земельна реформа: стан, проблеми, перспективи” /Редкол.: Нелеп В.М. (відп. за вип.) та ін. – К.: Київськ. нац. екон. ун-т, 2004. – С. 105–106.
36. Дубицький В. Становлення інтегрованих агропромислових формувань ринкового типу //Економіка АПК. – 2004. – №10. – С.16–19.
37. Дубицький В. Якісні зміни у формах і механізмах агропромислової інтеграції //Економіка України. – 2005. – №4. – С. 63–67.
38. Дудар Т.Г. Маркетингова діяльність в агропромислових підприємствах //Економіка АПК – 1996. – №4. – С. 62–66.
39. Економіка України та шляхи її подальшого реформування. //Матеріали Всеукраїнської наради економістів 14–15 вересня 1995 р. /Редкол.: Курас І.Ф. (відп. ред.) та ін. – К.: Генеза, 1996. – 324 с.
40. Жаринов А.В. Научные основы организации агропромышленного производства. /Отв. ред. Онищенко А.М. – К.: Наук. думка, 1990. – 235 с.
41. Завадський Й.С. Управління сільськогосподарським виробництвом в системі АПК. – К.: 1992. – 367 с.
42. Заєць О.С. Ринок цукру в Україні. – К.: Наукова думка, 1999. – 248 с.
43. Закон України “Про селянське (фермерське) господарство”, грудень 1991 р. – Голос України, 1992. – №6.
44. Закон України “Про колективне сільськогосподарське підприємство”, лютий 1992 р. – Голос України, 1992. – №51.
45. Закон України “Про сільськогосподарську кооперацію”, липень 1997р. – Голос України, 1997. – №150.
46. Закон України “Про оренду землі”, жовтень 1998 р. – Голос України, 1998. – №204.
47. Земельний кодекс України, березень 1992 р. – Голос України, 1992. – №81.
48. Земельний кодекс України, жовтень 2005 р. – Урядовий кур’єр. – №211–212.
49. Зіновчук В.В. Кооперативна ідея в сільському господарстві України і США. Вид. 2, доп. і перер. /Наук. ред. Кобія Девід В. – К.: Логос, 1996. – 222 с.
50. Иванух Р.А., Пантелейчук М.М., Попович И.В.. Справочник экономических показателей сельского хозяйства. – К.: Урожай, 1983. – 182 с.
51. Интенсификация социалистической экономики. В 5 т., 6 кн. /Редкол.: Лукинов И.И. (гл. ред.) и др. Т. 4, кн. 2 Интенсивное развитие агропромышленного комплекса /Редкол.: Онищенко А.М. (отв. ред.) и др. – К.: Наукова думка, 1990. – 399 с.
52. Канінський П.К., Ткаченко О.М., Квашук П.О. Ефективність міжгосподарської кооперації. – К.: Урожай, 1980. – 120 с.
53. Карич Д. Маркетинг на підприємствах АПК //Економіка АПК. – 1995. – №4. – С. 82–88.
54. Коденська М.Ю., Кисельов В.О.. Маркетингова орієнтація аграрно-промислових підприємств //Економіка АПК. – 1995. – №4. – С. 59–62.
55. Кононенко Ю.С. Сільськогосподарське підприємство в ринковому середовищі. – К.: Ін-т аграрн. екон. УААН, 2004. – 203 с.
56. Корецький М.Х. Державне регулювання аграрної сфери у ринковій економіці. – К.: вид-во УАДУ, 2006. – 230 с.
57. Костирко І.. Ринкові трансформації АПК. – К.: Ін-т екон. НАН України, 1995. – 144 с.
58. Кириленко В. АПК: потрібен дійовий організаційно-економічний механізм функціонування //Економіст. – 1999. – №4. – С. 26–29.
59. Крисальний О.В. Україна та її агропромисловий комплекс. – К.: Урожай, 1993. – 48 с.
60. Крисанов Д.Ф. Економіко-екологічні проблеми харчової промисловості України./Відп. ред. В.М. Трегобчук. – К.: Ін-т екон. НАН України, 2006. – 247 с.
61. Лазня В.В., Лазня І.В., Богдан І.Ф., Авідзба А.М. Промислові виробництва на селі в сучасних умовах; соціально-економічна роль і проблеми //Економіка АПК. – 1995. – №3. – С. 76–81.
62. Ломач М.М., Кулик Г.В. Агропромышленный комбинат “Кубань”. Опыт, проблемы. – М.: Агропромиздат, 1987. – 88 с.
63. Лузан Ю.Я. Наш шлях – об‘єднання зусиль //Економіка АПК – 1996. – №4. – С. 33–35.
64. Лукінов І.І. Особливості аграрної реформи та інтеграційних процесів у виробництві комбікормів України в контексті східноєвропейських перетворень //Економіка України. – 1993. – №12. – С. 3–12.
65. Лукінов І.І. Ефективно реформувати агропродовольчу сферу //Економіка АПК. – 1995. – №4. – С. 3–14.
66. Макаренко П.М., Криворучко В.І., Кириленко І.Г., Корецький М.Х. Агробізнес в овочепродуктовому підкомплексі України. – К.: Нива, 1997. – 139с.
67. Макеенко М.М., Негру-Воде А.С., Седых Ю.В. Экономика межхозяйственных и агропромышленных предприятий и объединений /Под ред. Седых Ю.В. – М.: Колос, 1997. – 448 с.
68. Малік М.Й. Організаційні аспекти аграрної реформи в Україні //Економіка АПК. – 1998. – №1. – С. 3–7.
69. Малік М.Й., Федієнко П.М., Орлатий М.К. Інтеграція як фактор підвищення ефективності реформованих сільськогосподарських підприємств. – К.: Ін-т аграрн. екон. УААН, 2004. – 340 с.
70. Мельник Л.Ю., Корецький М.Х., Огаренко В.М., Мельник Л.Л., Макаренко П.М. Основи економічної теорії: Навчальний посібник. / Під загальною редакцією заслуженого працівника освіти України, д.е.н., професора
Л.Ю. Мельника. – Запоріжжя: ГУ “ЗІДМУ”, 2004. – 522 с.
71. Межхозяйственные связи в АПО района. (Экономико-математический анализ) /Точилин В.А., Жаринов А.В., Принц А.В. и др. /Редкол.: Онищенко А.М., (отв. ред.), Точилин В.А. – К.: Наукова думка, 1988. – 192 с.
72. Месель-Веселяк В.Я. Удосконалення економічних відносин учасників інтегрованих формувань // Економіка АПК. – 1998. – №6. – С. 19–21.
73. Месель-Веселяк В.Я. Реформування аграрного виробництва. – К.: Ін-т іграрн. екон. УААН, 1999. – 272 с.
74. Методичні рекомендації з формування ринкових структур (на матеріалах районного АПК) / Відп. ред. Точилін В.О. – К.: Ін-т екон. НАН України, 1994. – 141с.
75. Микитенко І.А. Земельні реформи і селянська психологія в Україні. – К.: Ін-т аграрн. екон. УААН, 2004. – 40 с.
76. Могильний О. Державне регулювання аграрного виробництва в період трансформації економіки. – К.: Ін-т аграрн. екон. УААН, 2006. – 430 с.
77. Молдаван Л.В. Социальная направленность механизма хозяйствования в аграрном секторе. – К.: Урожай, 1981. – 216 с.
78. Назарчук А. АПК на современном этапе экономической реформы //Экономист. – 1995. – №3. – С. 15–21.
79. Народне господарство Запорізької області: 1994 рік. Стат. щор. /Запорізьк. обл. упр. стат. – Запорізький, 1995. – 422 с.
80. Народне господарство Запорізької області. 1991–1995 роки. Стат. щор. / Запорізьк. обл. упр. стат. – Запорізький, 1996. – 449 с.
81. Онищенко А.М., Типко А.И., Кузубов Н.В.. Формирование общих экономических интересов предприятий и организаций АПК /Под ред. Сытника В.П. – К.: Урожай, 1987. – 65 с.
82. Онищенко О., Юрчишин В. Сучасна аграрна політика: особливості формування і здійснення //Економіка України. – 1995. – №4. – С. 4–14.
83. Онищенко О. Формування нової організаційної структури аграрного сектора України //Економіст. – 1999. – №1. – С. 48–57.
84. Основні напрями високоефективного розвитку пореформеного агропромислового виробництва в Україні на інноваційній основі. //Матеріали четвертих річних зборів Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників 25–26 червня 2006 року, м. Київ. – К.: Ін-т аграрн. екон. УААН, 2006. – 730 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.