У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Банки в системі розширеного відтворення ВВП
Количество страниц 239
ВУЗ АКАДЕМІЯ ПРАЦІ І СОЦІАЛЬНИХ ВІДНОСИН ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП………….………………………………………………………...… 3
РОЗДІЛ 1. БАНК ЯК СУБ’ЄКТ СУСПІЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ......... 11
1.1. Економічна сутність діяльності банків та їх місце в системі розширеного відтворення ВВП………………..…………………..
11
1.2. Еволюція наукової думки про роль діяльності банків у економічному зростанні.…………………………………….……..
44
Висновки до розділу 1……….………..…………………………………… 72
РОЗДІЛ 2. БАНКІВСЬКИЙ СЕКТОР У СИСТЕМІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ВІДТВОРЕННЯ ВВП ……………… ………....
76
2.1. Економічна ефективність діяльності банків.………………... 76
2.2. Вплив тенденцій світового фінансового ринку на банківський сектор України.……………………………………....
96
2.3. Банки в забезпеченні індивідуального відтворення капіталу підприємств реального сектору економіки ….….….…………….
120
Висновки до розділу 2…………………………………………………….. 145
РОЗДІЛ 3. ВПЛИВ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ……………………………………………………………….
148
3.1. Суспільна ефективність діяльності банків…...……………… 148
3.2. Моделювання взаємозв’язку діяльності банків та економічного зростання в Україні………………………………...
168
Висновки до розділу 3………………………………………………...….... 177
ВИСНОВКИ……….……………………………….………………………. 180
ДОДАТКИ ……………………..………………….…………………...…... 184
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………. 222

ВСТУП


У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі, що виявляється у розробці теоретичних засад діяльності банків як суб’єктів системи розширеного відтворення валового внутрішнього продукту, обґрунтуванні й оцінці впливу банківського сектора на процеси суспільного й індивідуального відтворення ВВП в Україні у контексті забезпечення передумов до економічного зростання, розробці практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності діяльності вітчизняних банків.
Актуальність теми. Світовий досвід вказує на те, що розвиток банківського сектора стає потужним стимулюючим чинником економічного зростання, а важливе функціональне призначення банків у відтворювальних процесах на макро- та мікроекономічному рівнях перетворює діяльність банків на один з факторів, які забезпечують ефективність економічної системи.
В Україні, економічна система якої ще не досягла високого рівня розвитку, роль банків суттєво зростає внаслідок відсутності активного розвинутого сектора небанківських фінансових посередників, який створює жорстку конкуренцію банківському бізнесу в розвинутих економіках. Відповідно, основне соціально-економічне навантаження щодо грошово-кредитного забезпечення відтворювальних процесів припадає саме на банківські інститути. Відтак, діяльність вітчизняних банків потребує розробки фундаментальних та прикладних засад її подальшого зміцнення з метою усунення негативних проявів, які мають місце у сучасній банківській практиці.
Обґрунтування сутності відтворювальних процесів та ролі у них діяльності банків, розробка напрямів удосконалення грошово-кредитних відносин знайшли чільне місце у працях українських економістів, серед яких: С. Мочерний, В. Базилевич, В. Предборський, К. Кривенко, В. Савчук,
О. Бєляєв, Ю. Ніколенко, П. Круш, А. Мороз, Б. Івасів, М. Савлук, І. Лютий,
О. Дзюблюк, П. Матвієнко, В. Шелудько, Л. Примостка, Н. Версаль,
М. Пуховкіна, В. Осецький, Н. Дучинська та ін. Серед російських учених-економістів слід виділити наукові доробки І. Балабанова, О. Лаврушина,
Г. Бєлоглазової, А. Вєрнікова, Є. Комарової, Л. Григорьєва, А. Гурвіча,
А. Саватюгіна, Н. Єгорової, А. Смулова, Я. Сергієнка та ін.
Вагомий внесок у дослідження впливу банківських інститутів на розвиток економічної системи зробили зарубіжні вчені, зокрема Й. Шумпетер,
Дж. М. Кейнс, Е. Долан, П. Лоуренс, Р. Левін, Ч. Коломіріс, Б. Боссон, Ф. Ален, Д. Пліон, К. Тсуру, Ж. Матук, А. Поллард, А. Рот та ін.
Однак, динамічний розвиток економічних відносин в Україні та світі загострюють старі й породжують нові актуальні проблеми функціонування банків як суб’єктів відтворювальних процесів. Тому, хоча проблема діяльності банків та їх участі у відтворювальних процесах постійно збагачується новими науковими доробками, теоретична цілісність та практична результативність її розробки залишаються недостатніми. У зв’язку з цим постає необхідність подальшого дослідження практичних та теоретичних засад діяльності банків, концептуального переосмислення їх ролі у системі відтворення валового внутрішнього продукту (ВВП) у контексті надання відтворенню розширеного характеру, розробки напрямів подальшого удосконалення функціонування банківського сектора України.
Таким чином, актуальність зазначених проблем, недостатній рівень їх вивчення економічною наукою зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його логіку та структуру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідних робіт кафедри економіки Академії муніципального управління в рамках теми «Дослідження економічних, соціальних та правових проблем становлення соціально-орієнтованої ринкової системи України» (номер державної
реєстрації 0101U 005489). В межах даної теми особисто автором розроблено розділ «Вплив діяльності банків на економічне зростання», в якому проаналізовано суспільну ефективність вітчизняних банків та обґрунтовано їх роль у системі відтворення ВВП, розроблені моделі взаємозв’язку діяльності банків та економічного зростання в Україні.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є теоретичне обґрунтування економічної сутності банків як суб’єктів системи розширеного відтворення ВВП та визначення впливу вітчизняного банківського сектора на процеси суспільного та індивідуального відтворення ВВП в Україні у контексті забезпечення передумов до економічного зростання. Для досягнення означеної мети поставлено такі завдання:
– здійснити аналіз і узагальнення теоретичних підходів до обґрунтування місця і ролі діяльності банків у економічному зростанні та розкрити роль банківських інститутів у формуванні оптимальної структури фінансового посередництва у контексті забезпечення сприятливих умов для розширеного відтворення ВВП;
– визначити економічну ефективність діяльності банків України, виявити характер та причини її динаміки;
– охарактеризувати сучасні тенденції світового фінансового ринку, оцінити їх вплив на банківський сектор України;
– дати теоретичне обґрунтування та провести аналіз практичної реалізації ролі банків у забезпеченні індивідуального відтворення капіталу підприємств реального сектора економіки України;
– провести аналіз суспільної ефективності діяльності банків України, здійснити моделювання взаємозв’язку показників діяльності банківського сектора та ВВП.
Об’єктом дослідження є діяльність банків у відтворювальних процесах на макро- та мікроекономічному рівнях.
Предметом дослідження є економічні відносини, що складаються між банками та іншими економічними агентами у системі розширеного відтворення ВВП у контексті забезпечення банками умов для економічного зростання.
Методи дослідження. Залежно від наукових завдань застосовувався комплекс загальнонаукових та спеціальних методів, а саме: аналізу та синтезу, абстракції, порівняння, систематизації, факторного аналізу, узагальнення, графічний та інші, що дало можливість на базі логічної аргументації комплексно дослідити діяльність банків у системі розширеного відтворення ВВП. Зокрема, системний підхід застосовувався при дослідженні ролі банків у системі розширеного відтворення ВВП; порівняльний та критичний аналіз, методи класифікації та узагальнення – при вивченні теоретичних підходів, що склалися у науці до трактування понять «банк», «ефективність діяльності банків», дослідженні специфіки діяльності банків у різних моделях фінансових ринків, класифікації напрямів взаємодії банків та підприємств. Метод моделювання використано при розробці моделі «грошово-кредитного циклу підприємства», оцінці впливу діяльності банків на економічне зростання в Україні. За допомогою узагальнення, аналізу й синтезу виокремлено основні тенденції розвитку світового фінансового ринку. Шляхом статистичного й факторного аналізу досліджено економічну та суспільну ефективність діяльності банків України.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативно-правові акти, якими регулюється діяльність банків, матеріали Державного комітету статистики України, Національного банку України, Асоціації українських банків, Світового банку та інших міжнародних організацій, праці вітчизняних та зарубіжних авторів.
Наукова новизна одержаних результатів. У дисертації здійснено теоретичне обґрунтування економічної сутності банків як суб’єктів розширеного відтворення ВВП та дослідження впливу вітчизняного банківського сектора на процеси суспільного й індивідуального відтворення ВВП в Україні у контексті забезпечення передумов до економічного зростання, що дозволило одержати результати, які характеризують новизну та особистий внесок автора:
вперше:
– здійснено політекономічне обґрунтування соціально-економічної природи діяльності банків у системі розширеного відтворення ВВП в Україні за сучасних умов, що дало змогу виявити особливості реалізації дуалістичної природи ефективності діяльності банків у вітчизняній економіці та довести, що існуючі протиріччя цілей держави та банківських інститутів є однією з найважливіших причин невисокої суспільної ефективності банківського сектора економіки України за стрімкого зростання його економічної ефективності;
– запропоновано новий комплексний критерій до теоретичного обґрунтування та структурування ефективності діяльності банків у відтворювальних процесах, а саме: орієнтації банку на задоволення потреб певної групи економічних агентів, що взаємодіють з банком у системі розширеного відтворення ВВП. На рівні комерційного банку, системи комерційних банків, центрального банку та банківської системи за вказаним критерієм обґрунтовано поняття ефективності діяльності банків у економічному, соціальному та суспільному аспектах. Доведено, що, незважаючи на позитивні тенденції розвитку вітчизняного банківського сектора, його ефективність порівняно з розвинутими країнами світу та потребами української економіки є недостатньою для забезпечення стабільного економічного зростання України;
удосконалено:
– концепцію монетарного циклу, основними недоліками якої були: неврахування можливостей банків працювати на фондовому ринку, відсутність довгострокових взаємовідносин банківських інститутів з підприємствами. На основі даної концепції розроблено модель «грошово-кредитного циклу підприємства» та в її рамках запропоновано модель «фінансового життя підприємства», яка передбачає, що у процесі свого розвитку взаємовідносини підприємства з банком проходять такі етапи: започаткування взаємовідносин банку та підприємства, формування кредитної історії, довгострокове банківське кредитування, вихід на фондовий ринок за посередництвом банку, формування корпоративного контролю банку за діяльністю підприємства. У розроблених моделях ліквідовано зазначені недоліки концепції монетарного циклу: обґрунтовано активну роль банків у функціонуванні фондового ринку та розкрито особливості розвитку взаємовідносин банків та підприємств залежно від їх тривалості;
– методологію аналізу ефективності діяльності банків. Зокрема, при дослідженні суспільної ефективності банків України як необхідної умови розширеного відтворення ВВП для оцінки ступеня незбалансованості банківської діяльності у регіональному та галузевому аспектах розроблено та використано показники: «чистий» кредитор, співвідношення депозитів і кредитів, частка недофінансованих кредитів, що дало змогу стверджувати про високу ступінь незбалансованості діяльності банків в окремих регіонах України. Розроблено систему показників економічної ефективності, що допомогло виявити характер та основні причини зміни економічної ефективності банків України;
дістало подальший розвиток:
– теоретичне обґрунтування оптимальної структури фінансового ринку та ролі у ній банків. На основі порівняльного аналізу функціонування двох моделей фінансового ринку: «банківської», основою якої виступає діяльність банківських інститутів, та моделі «з широкою участю», яка ґрунтується на активному функціонуванні фондових ринків та за їх посередництвом широкому залученні населення у інвестиційні процеси, виявлено їх суттєві відмінності та доведено, що для країн з несприятливими інституційними умовами, до яких відноситься і Україна, ефективнішою є «банківська модель», а тому доцільною є орієнтація на розвиток банківського сектора як основного грошово-кредитного каналу стимулювання розширеного характеру відтворення ВВП;
– визначення сучасних тенденцій світового фінансового ринку. На відміну від існуючих поглядів, коли переважно досліджуються окремі тенденції фінансового ринку, елементом новизни стало розкриття їх комплексного впливу на банківську систему України. Виявлено, що в Україні економічні вигоди від розвитку зазначених тенденцій (глобалізації, поширення інформаційних технологій, процесів концентрації, консолідації та універсалізації у банківській сфері) повною мірою не використовуються вітчизняними банками та не дають змогу досягати високої ефективності діяльності банків у системі розширеного відтворення ВВП;
– емпіричне обґрунтування впливу банківських інститутів на економічне зростання України шляхом побудови системи економетричних моделей, які відображають взаємозв’язок показників діяльності банків України та ВВП. Результати моделювання підтвердили наявність стійкого тісного зв’язку між діяльністю банків та економічним зростанням України, дали змогу довести, що зростання ефективності діяльності вітчизняних банків є важливим напрямом прискорення економічного зростання.
Практичне значення одержаних результатів. Висновки та пропозиції, сформульовані у дисертаційній роботі, можуть бути використані органами державної влади – при розробці економічної політики держави у контексті підвищення позитивної ролі банківського сектора у розвитку економіки України; банками – при здійсненні аналізу ефективності їх діяльності, розробці стратегії розвитку; підприємствами – для обґрунтування можливих напрямів залучення до фінансування їх господарської діяльності банків. Основні результати дослідження впроваджені в навчальний процес при викладанні нормативних курсів та спецкурсів на економічному факультеті Академії праці і соціальних відносин ФПУ (м. Київ), зокрема «Макроекономіка», «Основи економічної теорії», «Аналіз банківської діяльності», «Кредитування і контроль», «Банківські операції» (довідка № 01/02-446 від 06.09.2007 р.). Запропоновані дисертантом методичні рекомендації щодо оцінки ефективності діяльності банків та удосконалення їх кредитної політики використовувались у діяльності ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» (довідка №361/07 від 03.09.2007 р.), філії «Московське відділення Промінвестбанку в м. Київ» (довідка
№01-0066/08 від 17.01.2008 р.). Пропозиції щодо удосконалення діяльності банківського сектора України були використані фахівцями ВАТ «Банк «Фінанси та кредит» при підготовці внутрішніх нормативних документів та розробці стратегії діяльності банку (довідка №6-026100/435 від 14.01.2008 р.).
Особистий внесок дисертанта полягає у тому, що наукові результати виконаної дисертації отримані автором самостійно та розкривають авторський підхід до теоретичного і практичного обґрунтування діяльності банків як суб’єктів системи розширеного відтворення ВВП.
Апробація результатів дисертації. Основні результати дослідження доповідалися та обговорювалися на семи науково - практичних конференціях, а саме: ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції в розвитку банківської системи» (грудень 2004 р., м. Дніпропетровськ), Третій Міжнародній науково-практичній конференції «Стан і проблеми трансформації фінансів та економіки регіонів у перехідний період» (травень 2005 р.,
м. Хмельницький), ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Суперечності та перспективи розвитку фінансової системи України» (листопад 2006 р., м. Київ), ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Україна в євроінтеграційних процесах: проблеми і перспективи» (травень 2007 р., м. Київ), Міжнародній науково-практичній конференції «Забезпечення сталого розвитку банківської діяльності» (жовтень 2007 р., м. Київ), VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість» (квітень 2004 р., м. Київ), VІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість» (травень
2005 р., м. Київ).
Публікації. Основні положення та результати дисертаційної роботи висвітлені у 20 одноосібних публікаціях загальним обсягом 9,1 друк. арк., з них 13 – статті у наукових фахових виданнях обсягом 7,2 друк. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ



У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі, що виявляється у розробці теоретичних засад діяльності банків як суб’єктів системи розширеного відтворення валового внутрішнього продукту, обґрунтуванні й оцінці впливу банківського сектора на процеси суспільного й індивідуального відтворення ВВП в Україні у контексті забезпечення передумов до економічного зростання, розробці практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності діяльності вітчизняних банків. Основні наукові та практичні висновки здійсненого дослідження полягають у такому.
1. Банки займають важливе місце у системі розширеного відтворення ВВП, що пов’язується зі здатністю банків суттєво впливати на перебіг усіх стадій суспільного відтворення. З позицій інституційного підходу визначено, що банки – це економічні інститути, основними функціями яких є трансформація грошових потоків та емісія платіжних засобів у процесі суспільного відтворення, що у своїй сукупності через забезпечення безперебійності і розширеного характеру суспільного та індивідуального відтворення сприяє економічному зростанню. Важливою передумовою реалізації позитивного впливу банків на економічне зростання країни має стати досягнення ефективності їх діяльності. Ефективність комерційного банку, системи комерційних банків, центрального банку, банківської системи за критерієм орієнтації банку на задоволення потреб певної групи економічних агентів, що взаємодіють з банком у системі розширеного відтворення ВВП, має розглядатися в економічному, соціальному та суспільному аспектах.
2. Сучасні вітчизняні та зарубіжні науковці визнають діяльність банків одним із важливих чинників економічного зростання, оскільки через фінансування інновацій підприємств банківські інститути забезпечують поширення нововведень у господарській системі, визначають інтенсивність інноваційної підприємницької діяльності в економіці, чим дають поштовх до економічного зростання. Для країн, що не забезпечують сприятливих інституційних умов, серед яких Україна, ефективнішою є «банківська» модель фінансового ринку (основою якої є діяльність банківських інститутів) порівняно з моделлю «з широкою участю» (що базується на функціонуванні інститутів фондового ринку) та, відповідно, активний розвиток саме діяльності банків як позитивних чинників зростання економіки.
3. Суттєво підвищилась економічна ефективність діяльності банків України за останні роки, однак, важливим шляхом підвищення рентабельності власного капіталу для банків України залишається збільшення ризиковості діяльності через нарощення частки зобов’язань у джерелах фінансування, що є неприпустимим з огляду на наближення адекватності капіталу вітчизняних банків до критично низького рівня та загрожує стабільності банківської системи України. Для підвищення ефективності діяльності банків на рівні організації індивідуального відтворення їх капіталу необхідно здійснювати розвиток у таких напрямах: зниження рівня банківських витрат у активах, пошук нових джерел доходів через розширення напрямів взаємодії банків з учасниками суспільного відтворення, оптимізація структури банківських активів у контексті зниження в них частки недоходних та проблемних; впровадження вітчизняними банками у свою діяльність міжнародних стандартів банківської діяльності.
4. Сучасними тенденціями світового фінансового ринку є: дерегуляція та глобалізація, загострення конкуренції, інтенсивний розвиток інформаційних технологій, зростання вимог споживачів банківських послуг до якості задоволення їх індивідуальних потреб, згортання традиційної посередницької функції банків, інтенсифікація процесів концентрації, консолідації та універсалізації у банківській сфері, зростання ролі іноземних банків на національних ринках. Світові тенденції характерні і для вітчизняної банківської системи та справляють як позитивний, так і негативний вплив на ефективність банківського сектора у системі розширеного відтворення ВВП. В Україні економічні вигоди від розвитку зазначених тенденцій (зокрема, глобалізації, поширення інформаційних технологій, процесів концентрації, консолідації та універсалізації у банківській сфері) повною мірою не використовуються вітчизняними банками та не дають змогу досягати високої ефективності їх діяльності у системі розширеного відтворення ВВП.
5. Відповідно до моделі «грошово-кредитного циклу підприємства» процес взаємодії банків та підприємств є циклічним процесом повторюваних оборотів фінансових ресурсів, у якому банкам належить провідна роль, оскільки саме вони забезпечують безперебійність індивідуального відтворення капіталу підприємств, здатні ефективно представляти інтереси підприємств на різних сегментах фінансового ринку. У рамках цієї моделі запропоновано модель «фінансового життя підприємства», якою передбачено, що у процесі свого розвитку взаємовідносини банку й підприємства проходять такі етапи: започаткування взаємовідносин банку та підприємства, формування кредитної історії, довгострокове банківське кредитування, вихід на фондовий ринок за посередництвом банку, формування корпоративного контролю банку за діяльністю підприємства. В Україні вплив вітчизняних банків на індивідуальне відтворення капіталу підприємств ще далекий від потенційних можливостей, що випливають з моделі «грошово-кредитного циклу підприємства». Основними напрямами підвищення ефективності взаємодії банків та підприємств в Україні є: формування й забезпечення кругообігу фінансових ресурсів у формі позитивного кредитного циклу, удосконалення кредитної політики банків, розширення асортименту банківських послуг, підвищення рівня корпоративного управління банків та підприємств, перехід до сучасних міжнародних стандартів банківської діяльності.
6. Особливістю діяльності банківського сектора економіки України є відсутність його конкуренції з іншими фінансовими посередниками. За таких умов основне соціально-економічне навантаження щодо грошово-кредитного забезпечення потреб учасників суспільного відтворення припадає саме на банки, що суттєво підвищує необхідність забезпечення їх суспільної ефективності. Обсяги діяльності банків України та їх роль у грошово-кредитному забезпеченні системи розширеного відтворення ВВП все ще залишаються невисокими порівняно з економіками інших країн, що дає підстави стверджувати про недостатній розвиток банківського сектора та його низьку суспільну ефективність. Однією з важливих причин невисокої суспільної ефективності банків України за стрімкого зростання їх економічної ефективності є протиріччя цілей держави та банків. Для вирішення зазначених проблем необхідна орієнтація економічної політики України на правовий захист інтересів, прав та обов’язків учасників економічних відносин, стимулювання розвитку небанківських фінансових установ з метою забезпечення конкуренції на фінансовому ринку. За умов конкурентного середовища банки для підвищення економічної ефективності будуть змушені орієнтуватися на максимальне задоволення потреб споживачів своїх послуг, що являтиме собою підвищення суспільної ефективності банків та сприятиме вирішенню конфлікту інтересів суспільства і банків як суб’єктів господарювання.
7. За допомогою економетричного моделювання доведено наявність стійкого позитивного впливу діяльності банків на економічне зростання в Україні. Результати моделювання підтвердили висновки та пропозиції дисертанта щодо необхідності підвищення ролі банківських інститутів як чинника економічного зростання, що має виражатися у зростанні обсягів банківського кредитування відносно обсягів ВВП, зростанні частки грошової маси, яка акумулюється банками на депозитні рахунки, зниженні спреду та рівня витрат у активах вітчизняних банків.
8. Реалізація зазначених вище пропозицій та рекомендацій по вдосконаленню діяльності банків позитивно вплине на розвиток фінансової інфраструктури в Україні, сприятиме забезпеченню розширеного характеру індивідуального й суспільного відтворення; зумовить підвищення економічної і суспільної ефективності банків, здійснюватиме позитивний вплив на економічне зростання.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Алексєєнко Л.М. Актуальні проблеми мобілізації фінансового капіталу // Фінанси України. – 2004. – №5. – С.30 – 37.
2. Банки и банковское дело / Под ред. И.Т. Балабанова. – СПб.: Питер, 2003. – 304 с.
3. Банківські операції / За ред. А.М.Мороза. – К.: КНЕУ, 2002. — 476 с.
4. Банковское дело / Под ред. О.И. Лаврушина. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 576 с.
5. Богачев В.И., Кравченко К.В. Экономическая теория рыночных отношений. Макроэкономика, Микроэкономика. – 3-е изд., перераб. и дополн. – К.: Аристей, 2003. – 448 с.
6. Бриштелев А. Особенности согласования интересов центрального банка и банков // Банковский вестник. – Национальный банк Республики Беларусь. – 2006. – №10. – С. 30 – 34.
7. Брітченко І., Перепелиця Р. Роль комерційних банків у розбудові фондового ринку України // Вісник Національного банку України. – 2005. – №4. – С. 23 –27.
8. Васильченко З. Банківська діяльність в умовах глобалізації економіки // Фінанси України. – 2004. – №5. – С. 124 –130.
9. Васильченко З. Об’єктивна зумовленість інтеграції банківського і промислового капіталу в світовій практиці // Банківська справа. – 2002. – №1. – С. 49 – 57.
10. Великий тлумачний словник української мови / Під. ред. В.Т. Бусел. – К.: ВТФ „Перун”, 2003. – 1440 с.
11. Верников А.В. Иностранные банки в Восточной Европе // Мировая экономика и международные отношения. – 2003. – № 8. – С. 97 – 107.
12. Версаль Н.І. Проблеми відкриття філій іноземних банків // Фінанси України. – 2004. – №5. – С. 131–137.
13. Глазьев С.Ю. Экономическая теория технического развития. – М.: Наука, 1990. – 232 с.
14. Григорьев Л., Гурвич А., Саватюгин А. Финансовая система и экономическое развитие // Мировая экономика и международные отношения. – 2003. – №7. – С. 62 – 71.
15. Гриценко Р. Структуризація та консолідація банківського сектору України // Вісник Національного банку України. – 2004. – №4. – С. 4 – 7.
16. Гроші та кредит: Підручник / За ред. проф. Б.С. Івасіва. – Тернопіль: Карт-бланш, 2000. – 379 с.
17. Гроші та кредит: Підручник. – 3-тє вид., перероб. і доп. / За ред.
М.І. Савлука. – К.: КНЕУ, 2002. – 598 с.
18. Грошово-кредитна та банківська статистика // Бюлетень НБУ. – 2003. – №4. – С. 68–156.
19. Грошово-кредитна та банківська статистика // Бюлетень НБУ. – 2004. – №3. – С. 56 –150.
20. Грошово-кредитна та банківська статистика // Бюлетень НБУ. – 2006. – №2. – С. 62 – 166.
21. Грошово-кредитна та банківська статистика // Бюлетень НБУ. – 2007. – №4. – С. 73 – 181.
22. Гуляєва Л.П. Англо-американська та континентально-європейська моделі фінансового ринку: стратегічні орієнтири для України // Теорії мікро-макроекономіки: Зб. наук. праць професорсько-викладацького складу і аспірантів / За ред. Ю.М. Мальчина, Ю.В. Ніколенка. – К.: Академія муніципального управління, 2005. – Вип. 20. – С. 121 – 130.
23. Гуляєва Л.П. Банківська діяльність як фактор регіональної стабільності // Молодь, освіта, наука, культура і національна свідомість: Зб. матер.
VІІ Всеукр.наук.-практ. конф., Київ, 12-13 травня 2005 р.: У 6 т. / Редкол.:
І.І. Тимощенко та ін. – К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2005. – Т.2. – С. 57 – 61.
24. Гуляєва Л.П. Банківська діяльність як фактор суспільного відтворення // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. пр.: В 4 т. – Вип. 18. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. – Т.ІІ. – С. 362 – 367.
25. Гуляєва Л.П. Банківська діяльність як фактор суспільного відтворення / Матеріали ІІ Міжн. наук.-практ. конф. «Сучасні тенденції в розвитку банківської системи». – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – Т. 1. –
С. 42 – 43.
26. Гуляєва Л.П. Банківська система України як фактор зростання національної економіки // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. – 2003. – №5 (24). – С. 91 – 96 .
27. Гуляєва Л.П. Банківський капітал та його достатність для розвитку економіки України у світлі Базельських стандартів // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. – 2005. – № 1 (29). –
С. 56 – 62.
28. Гуляєва Л.П. Взаємовідносини банків та підприємств у контексті теорії монетарного циклу // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. – 2007. – № 1 (38). – С. 73 – 69.
29. Гуляєва Л.П. Взаємозв’язок ефективності діяльності банків та економічного зростання в Україні // Забезпечення сталого розвитку банківської діяльності: Мат. міжнар. наук.-практ. конф. 11 жовт. 2007 р. / Відп. за вип.
М.І. Диба. – К.: КНЕУ, 2007. – С. 64 – 66.
30. Гуляєва Л.П. Діяльність банків з іноземними інвестиціями в Україні // Теорії мікро-макроекономіки: Зб. наук. праць професорсько-викладацького складу і аспірантів / За ред. Ю.М. Мальчина, Ю.В. Ніколенка. – К.: Академія муніципального управління, 2005. – Вип. 18. – С. 247 – 254.
31. Гуляєва Л.П. До питання про економічну сутність банку // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. – 2005. – № 2(30). – С. 64 – 69.
32. Гуляєва Л.П. Інвестиційна привабливість банківського бізнесу та його ефективність // Науково-технічна інформація. – 2006. – №3(29). – С. 45 – 48.
33. Гуляєва Л.П. Особливості процесів концентрації та консолідації у банківській сфері // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. – 2007. – №3 (40). – С. 48 – 55.
34. Гуляєва Л.П. Оцінка кредитоспроможності позичальника у контексті кредитної політики банку // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. – 2006. – № 3(36). – С. 44 – 49.
35. Гуляєва Л.П. Реалізація трансформаційної функції банків в економіці України: регіональний аспект // Стан і проблеми трансформації фінансів та економіки регіонів у перехідний період: Зб. наук. праць ІІІ Міжн. наук.-практ. конф., 12 травня 2005 р.: У 2 т.– Чернівці: Букрек , 2005. – Т.1. – С. 80 – 85.
36. Гуляєва Л.П. Регіональні аспекти функціонування комерційних банків України. // Вісник Тернопільського державного економічного університету. – 2006. – № 1. – С. 36 – 41.
37. Гуляєва Л.П. Роль банків у забезпеченні функціонування підприємств реального сектору економіки // Формування ринкових відносин в Україні:
Зб. наук. пр. / Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України. – 2006. – № 9 (64). – С. 28 – 33.
38. Гуляєва Л.П. Створення кредитних бюро як спосіб легалізації інституту кредитних історій в Україні // Молодь, освіта, наука, культура і національна свідомість: Зб. матер. VІІ Всеукр.наук.-практ. конф., Київ, 15-16 квітня 2004 р.:
У 7 т. / Редкол.: В.П. Андрущенко та ін. – К.: Вид-во Європ.ун-ту, 2004. – Т.4.
– С. 58 – 61.
39. Гуляєва Л.П. Сучасні тенденції банківської діяльності // Формування ринкових відносин в Україні: Зб. наук. пр. / Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України. – 2007. – № 1 (68). – С. 99 – 104.
40. Гуляєва Л.П. Теоретичні засади ефективності діяльності банків // Теорії мікро-макроекономіки: Зб. наук. праць професорсько-викладацького складу і аспірантів / За ред. Ю.В. Ніколенка, В.К. Присяжнюка. – К.: Академія муніципального управління, 2006. – Вип. 24. – С. 126 – 132.
41. Гуляєва Л.П. Участь банківських інститутів у формуванні фінансових ресурсів підприємств // Теорії мікро-макроекономіки: Зб. наук. праць професорсько-викладацького складу і аспірантів / За ред. Ю.В. Ніколенка, Ю.М. Мальчина. – К.: Академія муніципального управління, 2007. – Вип. 26. – С. 193 – 201.
42. Даниленко А., Шелудько Н. Тенденції та наслідки активізації споживчого кредитування в Україні // Вісник Національного банку України. – 2006. – №5. – С. 36 – 39.
43. Денисенко М.Г. Грошово-кредитна діяльність банків: Навч.посіб. / М.П. Денисенко, В. Г. Кабанов, Л.М. Худолій. – К.: в-во Європейського університету, 2004. – 339 с.
44. Деньги, кредит, банки / Под ред. Г.Н. Белоглазовой: Уч. – М.: Юрайт – Издат, 2004. – 620 с.
45. Дериг Ханс-Ульрих. Универсальный банк – банк будущего. Финансовая стратегия на рубеже века / Пер. с нем. – М.: Междунар. отношения, 1999. – 381 с.
46. Дзюблюк О.В. Організація грошово-кредитних відносин суспільства в умовах ринкового реформування економіки. – К.: Поліграфкнига, 2000. – 512 с.
47. Дзюблюк О.В. Проблеми забезпечення ефективного функціонування банківської системи в перехідній економіці // Вісник Національного банку України. – 2005. – №3. – С. 30 – 35.
48. Динаміка фінансового стану банків України на 1 січня 2007 року // Вісник Національного банку України. – 2007. – №2. – С. 52 – 53.
49. Долан Є.Дж. и др. Деньги, банковское дело и денежно-кредитная политика / Пер. с англ. В. Лукашевича и др.; Под общ. ред. В. Лукашевича,
М. Ярцева. – СПб., 1994. – 496 с.
50. Дучинська Н.І. Кредитна політика банку і її вплив на нагромадження капіталу // Економіка: проблеми теорії і практики: Зб. наук. праць.– Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – Т.ІV. – Вип. 209. – С.1042 – 1047.
51. Егорова Н.Е., Смулов А.М. Предприятие и банки: взаимодействие, экономический анализ, моделирование: Учеб.-практ. пособие. – М.: Дело, 2002. – 456 с.
52. Економічна теорія: Політекономія: Підручник / За ред.
В.Д. Базилевича. – 5-те вид., стер. – К.: Знання-Прес, 2006. – 615 с.
53. Економічний розвиток України після грошової реформи 1996 року // Вісник Національного банку України. – 2003. – №10. – С.10 –11.
54. Закон України „Про банки і банківську діяльність” від 07.12.2000 р. №2121- ІІІ із змінами та доповненнями внесеними Законами України станом на 27.04.2007 р.
55. Заруба Ю. Особливості розвитку банківської конкуренції в Україні // Банківська справа. – 2003. – №6. – С.23 – 29.
56. Зимовець В., Шелудько Н. Макроекономічні аспекти активізації банківського кредитування // Вісник Національного банку України. – 2006. – №11. – С. 54 – 58.
57. Значення економічних нормативів в цілому по системі / Банківський нагляд / Офіційний сайт Національного банку України. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/Bank_supervision/index.htm.– Заголовок з екрану.
58. Карачун О. Методологические подходы к оценке эффективности банков // Банковский вестник. – Национальный банк Республики Беларусь. – 2003. – №22. – С. 25 – 31.
59. Карачун О. Проблемы повышения эффективности банковской системы // Банковский вестник. – Национальный банк Республики Беларусь. – 2002. – №13. – С. 16 – 20.
60. Карачун О. Эффективность и устойчивость финансового положения банков // Банковский вестник. – Национальный банк Республики Беларусь. – 2003. – №28. – С .29 – 38.
61. Карпінський Б.А., Герасименко О.В. Фінансова система. Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 184 с.
62. Карчева Г. Системний аналіз ефективності діяльності банків України // Вісник Національного банку України. – 2006. – № 11. – С. 12 – 17.
63. Кваснюк Б.Є., Киреєв С.І., Мар’єнко А.В. та ін. Національні заощадження та економічне зростання / Інститут економічного прогнозування; за ред. Б.Є. Кваснюка. – К.: МП Леся, 2000. – 304 с.
64. Кейнс Дж.М. Общая теория занятости, процента и денег. – М.: Гелиос АРВ, 1999. – 352 с.
65. Кириченко М.М. Вплив іноземного капіталу на розвиток банківської системи України // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – №6(60). –
С. 9 – 15.
66. Кисилева И.А. Коммерческие банки: модели и информационные технологии в процедурах принятия решений. – М.: Едиториал УРСС, 2002. – 400 с.
67. Кірєєва О.К. Вклад українських банків у розвиток вітчизняного фондового ринку // Забезпечення сталого розвитку банківської діяльності: Мат. міжнар. наук.-практ. конф. 11 жовт. 2007р. / Відп. за вип. М.І. Диба. – К.: КНЕУ, 2007. – С. 111– 113.
68. Комарова Е.А. Трансформация деятельности банков в условиях глобализации. – М.: МАКС Пресс, 2001. – 14 с.
69. Корнєєв В. Банківський сервіс на ринках залучення і розміщення капіталу // Банківська справа. – 2006. – №1. – С. 82 – 93.
70. Корнєєв В.В. Кредитні та інвестиційні потоки капіталу на фінансових ринках. – К.: НДФІ, 2003. – 376 с.
71. Кочетков В.Н., Омельченко А.В. Основы экономического анализа банковской деятельности. – К.: Украинско-финансовый институт менеджмента и бизнеса, 1998. – 168 с.
72. Кравець В.М., Кравець О.В. Західноєвропейський банківський бізнес: становлення і сучасність / За ред. В.І. Міщенка. – К.: Знання-Прес, 2003. –
470 с.
73. Кравченко А.И. Социология: Учебник для вузов. – М.: Академический Проект, 2000. – 382 с.
74. Кривенко К.Т., Савчук В.С., Бєляєв О.О. Політична економія: Навч. посіб. / За ред. д-ра екон. наук, проф. К.Т. Кривенка. – Вид. 2-ге, без змін. – К.: КНЕУ, 2006. – 508 с.
75. Криштаносова Т. Кредитные отношения и макроекономическая динамика в современных условиях // Банковский вестник. – Национальный банк Республики Беларусь. – 2004. – №16. – С. 37 – 43.
76. Кротюк В., Куценко О. Базель ІІ: розрахунок мінімально необхідної величини капіталу згідно з Першою компонентою // Вісник Національного банку України. – 2006. – №5. – С. 16 – 22.
77. Кубів С. Банківська система України в умовах глобалізації: чи є альтернатива західному капіталу // Вісник Національного банку України. – 2003. – №10. – С. 38 – 39.
78. Кузнецова А., Карпа Я. Банківський сектор України як джерело фінансування інвестиційно – інноваційної діяльності // Вісник Національного банку України. – 2004. – №1. – С. 60 – 63.
79. Лавров Р.В. Роль банківських установ в активізації інвестиційних процесів на вітчизняних підприємствах // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – №6(60). – С. 36 – 45.
80. Лагутін В. Д. Кредитування: теорія і практика: Навч. посіб. – 3. вид., перероб. і доп. – К.: Знання, 2002. – 216 с.
81. Лилик О. Bancassurance та перспективи його розвитку в Україні // Вісник Національного банку України. – 2007. – №2. – С. 32 – 37.
82. Лютий І., Юрчук О. Конкурентоспроможність банків в умовах глобалізації та лібералізації руху капіталу // Вісник Національного банку України. – 2006. – №11. – С. 18 – 25.
83. Майборода Л. Основні підходи до проведення аналізу розвитку банківського сектору // Вісник Національного банку України. – 2007. – №1. –
С. 49 – 53.
84. Малахова О.Л. Напрями взаємодії банківського та реального секторів в Україні // Актуальні питання удосконалення фінансово-кредитного механізму в Україні: Зб.наук. праць наук.-практ. конф. 29 – 30 травня 2003 р. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2004. – С. 349 – 356.
85. Матвієнко П.В. Розвиток грошово-кредитних відносин у трансформаційній економіці України. – К.: Наукова думка, 2004. – 256 с.
86. Матук Ж. Финансовые системы Франции и других стран. В 2т. / Пер. с. фр. – М.: Финстатинформ, 1994. – Т.1 в 2 кн.. – Кн. 2. – 326 с.
87. Менкью Н.Г. Принципы экономикс. – С.Пб.: Питер Ком, 1999. – 784 с.
88. Мертенс О., Урга Дж. Ефективність банківської системи України // Банківська справа. –1999.– № 6. – С. 29 – 36.
89. Мітюков І.О., Александров В.Т., Ворона О.І., Недбаєва С.М. Фінансові послуги України: Енциклопедичний довідник: У 6т. – К.: Укрбланковидав. 2001. – Т.1. – 762 с.
90. Могильницька М., Побурко Я. Про оцінювання ефективності банківської системи регіону // Регіональна економіка, 2005. – №2. –
С. 206 – 213.
91. Москвин В.А. Факторы инвестиционной привлекательности предприятия // Банковское дело, 2000. – №12. – C. 29 – 34.
92. Мочерний С.В., Довбенко М.В. Економічна теорія : Підручник. – К.: Видавничий центр «Академія», 2004. – 856 с.
93. На пороге 21 века. Доклад о мировом развитии 1999/2000 года // Всемирный банк. – М.: Весь мир, 2000. – С.72.
94. Науменкова С.В. Основні тенденції розміщення грошової маси та їх вплив на формування грошово-кредитної політики // Вісник Національного банку України. – 2006. – №1. – С. 19 – 26.
95. Науменкова С.В. Проблемы сбалансированности денежного рынка Украины. – К.: Наукова думка, 1997. – 56 с.
96. Науменкова С.В., Міщенко С.В. Сучасна модель фінансової системи: порівняльний аналіз основних підходів // Фінанси України. – 2006. – №6. –
С. 44 – 57.
97. Національні рахунки / Статистика / Офіційний сайт Державного комітету статистики України. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua – Заголовок з екрану.
98. Норт Д. Інституції, інституційна зміна та функціонування економіки. – К.: Основи, 2000. – 198 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.