У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ТЕРИТОРІАЛЬНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ БУДІВЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ
Количество страниц 184
ВУЗ ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21185.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 4

РОЗДІЛ 1. Теоретико – методологічні основи дослідження
територіально – функціональної організації
будівельного комплексу регіону 13

1.1. Історичні етапи дослідження
діяльності підприємств будівельного комплексу 13
1.2. Територіальна організація діяльності будівельного комплексу 24
1.3. Виробнича організація діяльності будівельного комплексу 35
Висновки по першому розділу 46

РОЗДІЛ 2. Комплексна оцінка територіально-виробничих
чинників та просторової асиметрії
в діяльності будівельного комплексу 48
2.1 Будівельний комплекс як складова
господарського комплексу країни і регіону 48
2.2. Регіональні соціально-економічні
чинники як основа розвитку капітального будівництва в регіоні 55
2.3. Оцінка стану капітального будівництва в регіоні
і розвитку факторів впливу на діяльність будівельного комплексу 59
2.4. Аналіз територіально–просторової
асиметрії в діяльності будівельного комплексу регіону
діяльності будівельного комплексу регіону 78
2.5 Диверсифікація діяльності як
функціональна складова діяльності будівельного комплексу 85
Висновки по другому розділу 111


РОЗДІЛ 3. Шляхи удосконалення територіально – функціональної
організації діяльності будівельного комплексу регіону 113
3.1 Функціональна організація будівельного
комплексу Харківського регіону 113
3.2. Напрямки удосконалення інформаційної
бази управління будівельним комплексом регіону 116
3.3 Моніторинг диспропорцій в діяльності
будівельного комплексу регіону на базі кластерного аналізу 122
3.4 Формування пріоритетних напрямків і заходів
політики стимулювання капітального будівництва в регіоні 134
Висновки по третьому розділу 146

ВИСНОВКИ 148


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 151

ДОДАТКИ 170




ВСТУП
Будівельний комплекс є гармонійною складовою господарського комплексу України, без якого неможливо вирішення складних завдань соціально-економічного розвитку держави в трансформаційних процесах становлення ринкового господарства. Функціонування будівельної галузі в різних регіонах України безпосередньо впливає на відновлення інфраструктури промислового виробництва. Крім того, будівельний комплекс є матеріальною основою розвитку соціальної сфери, частка якої складає більш ніж 40 % державного та 70 % місцевих бюджетів. На сучасному етапі розвитку економіки будівельні підприємства та організації є представниками малого та середнього бізнесу та функціонують не тільки на принципах госпрозрахунку, але й самофінансування. В свою чергу, малий та середній бізнес є основою економіки України. Таким чином, визначення ролі будівельного комплексу та територіально – функціональних складових його діяльності стає важливим питанням сучасного соціально-економічного розвитку регіонів.
Актуальність теми. Становлення України як самостійної держави істотно змінило умови, в яких функціонує будівельний комплекс. Зростаюча кількість проблем робить неможливим використання усіх існуючих потужностей та знижує ефективність його функціонування. Однією з найважливіших проблем є подорожчання матеріально – технічних ресурсів. На темпах капітального будівництва значно відбивається обмеженість бюджетних асигнувань, низька платоспроможність населення, відсутність діючих і відпрацьованих фінансово-кредитних механізмів залучення коштів населення, недостатнє стимулювання інвестиційної діяльності в будівництві, необґрунтовані зміни в законодавстві. Це істотно уповільнює розвиток організаційних структур управління і призводить до того, що керівники й управлінський персонал вдаються до інтуїтивних заходів та недалекоглядних рішень, не враховуючи при цьому більшості властивостей ринкової економіки і, зокрема, регіональних особливостей соціально – економічного розвитку.
Теоретичною і методологічною основою дисертаційної роботи стало широке коло фундаментальних досліджень провідних вчених-економістів, які вивчали механізми та закономірності соціально – економічного розвитку й методи управління ним, зокрема Г.Мюрдаль, Ф.А. фон Хайека, В.Леонтьєва, Б.Оліна, Дж. Міда, Е. Хансена, Дж. М. Кейнса, К. Ерроу, У.Ізарда. Проте більшість питання територіально – функціональної організації регіональних комплексів, у тому числі будівельного, залишаються недостатньо вивченими і потребують подальшого поглибленого дослідження, що зумовило актуальність теми дисертаційної роботи, її теоретичну та практичну значущість, вибір мети і напрямків дослідження. Над вирішенням питань ефективного функціонування будівельного комплексу в цілому та будівельного підприємства як основної його складової, плідно працювали А.Є. Ачкасов, А.В. Барановський, М.С. Будников, Г.С. Волинський, Л.Г. Дикман, А.І. Неровецький, В.І. Рибальський, В.Т. Семенов, В.І. Торкатюк, Р.Б. Тян, С.А. Ушацький, Л.М. Шутенко, Т.Н. Цай Значний вклад у вивчення соціально - економічного розвитку регіону та окремих його складових внесли праці провідних фахівців у галузі регіональної економіки В.Н. Амітана, О.І. Амоші, В.М. Бабаєва, П.Т. Бубенка, А.П. Голікова, Б.М Данилишина., М.І. Долішного, В.П. Дубіщева, Г.В. Ковалевського, М.Є. Колосовського, М.М. Некрасова, В.П. Ніколаєва, Г.І.Онищука, В.І. Сергієнка, М.Г. Чумаченка, Р.А. Шнипера та ін. Проте, більшість питання територіально – функціональної організації регіональних комплексів, в тому числі будівельного, залишаються недостатньо вивченими і потребують подальшого поглибленого дослідження, що зумовило актуальність теми дисертаційної роботи, її теоретичну та практичну значущість, вибір мети і напрямків дослідження. Головна ідея дисертаційної роботи полягає в узагальненні існуючих розробок і виконаних досліджень вдосконалення системи територіально – функціональної організації діяльності будівельного комплексу регіону.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукова робота виконана відповідно до планів наукових досліджень Харківської національної академії міського господарства, тематична спрямованість яких пов’язана з вирішенням проблем регіональної економіки та реформування житлово-комунального господарства, зокрема до науково – дослідної теми «Економічні основи системотехніки полідіменсіонального формування синергетичного інвестиційного циклу капітального будівництва об’єктів житлово-комунальних комплексів» (державний реєстраційний номер 0107U000249 від 15 грудня 2006 р.), де автором обґрунтовано основні концептуальні підходи до формування синергетичних ефектів в функціонуванні будівельних підприємств, а також чинники, що впливають і обумовлюють розвиток житлово-комунального будівництва в регіоні.
Мета дисертаційного дослідження полягає в подальшому розвитку теоретико-методологічних підходів, за допомогою яких стає можливою оцінка стану й подолання територіальних диспропорцій у розвитку капітального будівництва в регіоні, а також в розробці науково - практичних рекомендацій щодо удосконалення територіальної та функціональної організації будівельного комплексу й моніторингу його діяльності.
Для досягнення мети дослідження вирішувалися такі наукові й практичні завдання:
- дослідити існуючі підходи до вирішення питань з організації та розвитку діяльності підприємств будівельного комплексу залежно від соціально –історичних етапів становлення будівельної галузі;
- проаналізувати існуючі форми територіальної та функціональної організації діяльності будівельного комплексу регіону;
- проаналізувати й виявлено основні фактори впливу зовнішнього середовища на стан капітального будівництва в регіоні;
- розробити інтегральні показники , що враховують чинники і умови соціально –економічного розвитку, які найбільш вагомо впливають на виникнення територіальних диспропорцій в діяльності будівельного комплексу регіону;
- визначити територіальні особливості функціонування будівельного комплексу регіону на прикладі Харківської області;
- обґрунтувати визначення процесів диверсифікації діяльності будівельних підприємствам і напрями їх розвитку залежно від територіальних особливостей соціально – економічного розвитку;
- розглянути напрями проведення моніторингу територіальних диспропорцій в діяльності будівельного комплексу регіону.
Об’єктом дослідження є будівельний комплекс як невід’ємна складова господарського комплексу регіону.
Предметом дослідження – в межах обраного об’єкта дослідження – теоретико-методологічні засади територіально – функціональної організації будівельного комплексу регіону й взаємозв’язок його діяльності з чинниками регіонального соціально – економічного розвитку.
Теоретичною і практичною основою дослідження стали закони України, Укази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, а також розробки провідних вітчизняних і закордонних економістів і фахівців у галузі організації та управління будівництвом і регіональної економіки.
У процесі проведення дослідження і розробки моделей та методики проведення моніторингу використано дані Держкомстату України про діяльність будівельної галузі й дані Головного управління статистики в Харківській області про показники діяльності будівельного комплексу регіону, матеріали статистичної і бухгалтерської звітності будівельних підприємств м. Харкова і Харківської області, а також інформація, отримана при проведені автором спеціальних обстежень і експертних опитувань.
Методи дослідження. У процесі дослідження використані наступні методи:
- метод логіко-теоретичного узагальнення та порівняння – для уточнення понять “територіально - функціональна організація будівельного комплексу” і “диверсифікація діяльності”;
- метод структурно – логічного аналізу й синтезу – при вивченні складових соціально – економічного розвитку регіону і взаємозв’язків з показниками діяльності будівельного комплексу;
- метод абстрагування – при дослідженні впливу різних чинників на розвиток капітального будівництва в Україні й регіоні;
- системний підхід – для вивчення будівельного комплексу регіону як єдиної соціальної економіко – виробничої системи, що поєднує певну множину взаємодіючих елементів;
- кластерний аналіз – для проведення моніторингу територіальних диспропорцій у розвитку капітального будівництва в регіоні;
- метод кореляційно-регресивного аналізу – при дослідженні перспектив у діяльності будівельного комплексу залежно від різноманітних чинників соціально – економічного розвитку регіону;
- метод територіально – просторового порівняння при вивченні регіональних аспектів функціонування будівельної галузі України й рівня розвитку будівельного виробництва в регіонах, при розробці оцінок стану капітального будівництва в територіальних одиницях регіону;
- метод економіко – математичного моделювання – при розробці моделі, що відображає взаємозв’язок показників соціально-економічного розвитку регіону зі станом капітального будівництва й оцінки функціональних аспектів діяльності будівельного комплексу з використанням процесів диверсифікації;
- таксономічні методи – при розробці інтегральних показників стану капітального будівництва в регіоні й впливу зовнішніх факторів соціально – економічного розвитку регіону;
- метод експертних оцінок – при вивченні факторів впливу на розвиток будівельного комплексу, визначенні будівельних організацій і підприємств, які є найбільш значущими для розвитку будівельного комплексу, а також впливу соціально – економічних показників тих чи інших районів Харківської області на формування показників діяльності регіону в цілому;
- метод рангової кореляції – при обробці експертних даних.
Основна частина аналізу статистичної інформації та розрахунків виконана за допомогою ЕОМ з використанням програмного забезпечення MICROSOFT EXCEL і пакету прикладних програм (ППП) SPSS 13.0.
Наукова новизна отриманих результатів полягає в розробці науково – методичних підходів до удосконалення територіально – функціональної організації діяльності будівельного комплексу регіону. Зокрема у дисертаційній роботі автором:
удосконалено:
- визначення поняття «територіально – функціональна організація будівельного комплексу», яке, на відміну від існуючих, комплексно окреслює виробничі й територіальні форми діяльності у сфері будівництва, поєднуючи їх в єдину регіональну систему;
- оцінку стану капітального будівництва в регіоні на базі інтегрального показника, який поєднує комплекс факторів, що формалізуються за допомогою статистичних показників, таких як: обсяги будівельно-монтажних робіт, виконаних за контрактами будівельного підряду, обсяги введення в експлуатацію житла, обсяги введення в експлуатацію об’єктів соціально-культурного призначення, обсяги введення в експлуатацію основних засобів ;
- проведення моніторингу територіальних диспропорцій в діяльності будівельного комплексу регіону з використанням кластерного аналізу на базі розроблених інтегральних показників оцінки стану капітального будівництва й стану інвестиційної діяльності, що надало можливість виділити три будівельні кластери за станом і розвитком капітального будівництва і станом інвестиційної активності в регіоні;
дістали подальший розвиток:
- визначення напрямків впливу чинників соціально – економічного розвитку регіону на діяльність будівельного комплексу, серед яких найбільш впливовими є соціально-економічна ситуація, рівень виробництва в регіоні, рівень соціальної забезпеченості населення, зміни в демографічному стані;
- класифікація видів і напрямків процесів диверсифікації в діяльності будівельних підприємств відповідно до об’єкта і чинників соціально – економічного розвитку регіону, що дозволило розподілити процеси диверсифікації за рівнями: перший рівень - диверсифікація діяльності; диверсифікація виробництва, другий рівень - диверсифікація інвестицій, що дозволяє диверсифікувати фінансові ризики, і диверсифікація ринків, третій рівень - диверсифікація продукції, диверсифікація персоналу, диверсифікація клієнтів.
Практичне значення результатів дослідження. Положення і висновки дисертаційної роботи можуть бути застосовані при розробці стратегій розвитку й стратегічного управління будівельним комплексом регіону, а також в практичній діяльності будівельних підприємств і організацій. Сформульовані рекомендації складають систему заходів, спрямованих на підвищення ефективності управління будівельним комплексом регіону, а також надають можливості проводити моніторинг його діяльності на базі сформованих територіальних кластерів.
Положення, обґрунтовані в дисертації, використані в діяльності Регіонального управління «Харківмонтажспецбуд» Української державної корпорації «Укрмонтажспецбуд» (довідка № 148 від 24 листопада 2008 р.), науково-технічної корпорації «Модернізація і розвиток» (довідка про впровадження № 151/46 від 13 грудня 2008 р.). Окремі положення дисертації використовуються у навчальному процесі Харківської національної академії міського господарства при викладанні дисциплін «Регіональна економіка і розміщення продуктивних сил» і «Державне регулювання економіки» (довідка № 5511 від 22 грудня 2008 р.)
Апробація результатів дослідження. Основні результати дослідження, висновки й пропозиції були подані й отримали схвальну оцінку на міжнародних науково – практичних конференціях: «Забезпечення умов ефективної роботи підприємств будівельної галузі на основі вдосконалення їх економічних структур» (Харків, 2004 р.), «Молодь і соціально – орієнтована економіка» (Харків, 2004 р.), «Удосконалення економічних структур будівельної галузі в умовах трансформації економіки України до ринкових умов» (Харків, 2005 р.), «Економічні проблеми інноваційно – структурних перетворень в Україні» (Харків, 2005 р.), «Освіта і наука без кордонів – 2005» (Дніпропетровськ, 2005 р.), «Устойчивое развитие городов: современные технологии управления городским и региональным развитием» (Харків, 2006 р.), «Дні науки – 2006» (Дніпропетровськ, 2006 р.), «Освіта і наука без кордонів – 2006» (Дніпропетровськ, 2006 р.), «Научная мысль информационного века» (Дніпропетровськ, 2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є одноосібно виконаною науковою працею, в якій викладено авторські розробки щодо визначення територіальних особливостей і напрямків вдосконалення діяльності будівельного комплексу, його значення для соціально – економічного розвитку регіону, а також заходів, що підвищують ефективність діяльності будівельних підприємств на основі процесів диверсифікації, що дозволяє сформувати нову функціональну структуру діяльності будівельного комплексу.
Наукові положення, висновки й рекомендації отримані автором самостійно і є його особистим внеском у розвиток економічної науки.
Публікації. За темою дисертації опубліковано 15 наукових праць, з них 10 робіт у фахових наукових виданнях і 5 тез доповідей загальним обсягом 4,01 друк. арк., що відображають основний зміст дисертації.
Структура і обсяг роботи. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Обсяг основної частини складає 150 сторінок. Дисертація містить 12 таблиць, 38 рисунків, список використаних джерел з 186 найменувань, 7 додатків на 15 с.
Список литературы ВИСНОВКИ
Дисертаційне дослідження територіальної та функціональної організації діяльності будівельного комплексу регіону дає підстави зробити висновки й узагальнення, які мають теоретичне значення і практичне застосування у процесі проведення регіональних моніторингів і управління соціально-економічним розвитком регіону:
1. У дисертаційному дослідженні виділено п’ять соціально – історичних етапів становлення будівельних комплексів, кожен з яких окреслював цілі, що висувалися перед будівельною галуззю, формував панівний спосіб проведення будівельних робіт і визначав виробничу організацію діяльності будівельного комплексу. Для сучасного етапу розвитку будівельного комплексу характерні зміни умов господарювання, підвищення мобільності підприємств будівельного комплексу, а також значні територіальні диспропорції в його діяльності.
2. Сучасні форми територіальної та функціональної організації сформовані під значним впливом умов діяльності будівельного комплексу в минулому. Незважаючи на різноманітність підходів, панівним залишається виробничий принцип визначення будівельного комплексу. Залишаючись основною організаційною формою діяльності підприємств у сфері будівництва, сучасний будівельний комплекс регіону поєднує значну кількість підприємств різних галузей національної економіки і характеризується значною відомчою і територіальною розгалуженістю.
3. Комплексна оцінка рівня розвитку капітального будівництва в регіоні й диспропорцій в його діяльності можлива лише за умов чіткого розмежування показників, що описують стан капітального будівництва і діяльності будівельного комплексу й показників, що характеризують зовнішній вплив на його діяльність. Найбільш вагомими факторами соціально-економічного розвитку регіону, що впливають на ефективне функціонування і формування сучасної територіально – функціональної організації діяльності будівельного комплексу, є: рівень відкритості економіки й інвестиційний клімат в регіоні, розвиток ринкових відносин, політична й соціальна стабільність, рівень і розвиток виробництва, розвиток банківської системи регіону, структура регіонального бюджету, рівень й структура доходів населення, демографічний стан, зміна межі малозабезпеченості.
4. Взаємозв’язок показників соціально-економічного розвитку регіону, які значно впливають на територіальні диспропорції в сфері капітального будівництва, з діяльністю будівельного комплексу визначаються за допомогою інтегральних показників: інтегральний показник стану капітального будівництва, що характеризує безпосередньо розвиток капітального будівництва і ефективність функціонування будівельного комплексу в регіоні та його територіальних одиницях; інтегральний показник інвестиційної активності, що характеризує інвестиційний клімат і стан інвестиційної діяльності в регіоні. Вплив зовнішнього середовища на ефективність функціонування будівельного комплексу регіону характеризують два інтегральних показника: рівня промислового виробництва і рівня соціальної забезпеченості населення регіону.
5. Сучасний будівельний комплекс регіону підпадає під вплив багатьох факторів соціально – економічного життя, що зумовлює значні територіальні диспропорції в його діяльності, які розглянуто на прикладі Харківського регіону. Територіальна і функціональна організація будівельного комплексу потребує комплексного підходу, який об’єднає у складну соціально – виробничу систему не тільки підприємства будівельної галузі й виробництво будівельних матеріалів, але й органи місцевого самоврядування, промислові підприємства, які випускають продукцію для будівництва, науково – дослідні організації й установи, заклади освіти.
6. В якості одного із шляхів удосконалення функціональної організації діяльності будівельного комплексу регіону виступають процеси диверсифікації. Запропоновано розподіляти диверсифікацію за рівнями й тільки відповідно з конкретним об’єктом. Третій рівень диверсифікації - початковий, що включає диверсифікацію персоналу, ринків і клієнтів. Другий рівень представляють процеси диверсифікації інвестицій і диверсифікація ринків. Вищий – перший рівень диверсифікації – це процеси диверсифікації виробництва й диверсифікації діяльності. У ринкових умовах господарювання саме диверсифікація діяльності стає основою підвищення ефективності функціонування підприємств будівельного комплексу і надає можливість враховувати вплив зовнішнього середовища на діяльність підприємств будівельного комплексу.
7. Проведення моніторингу територіальних диспропорцій у діяльності будівельного комплексу на базі кластерного аналізу Харківського регіону дозволило виділити за рівнем розвитку капітального будівництва три кластери (райони-лідери, базові райони, райони-аутсайдери) й окреслити характерні ознаки кожного територіального будівельного кластера, а також рівень розвитку факторів зовнішнього впливу на капітальне будівництво. Більшість територіальних одиниць Харківського регіону за рівнем розвитку капітального будівництва й інвестиційної діяльності віднесено до другого кластера. Проведення моніторингу на базі сформованих будівельних кластерів надає органам місцевого самоврядування можливість оцінити, як зміни показників соціально-економічного розвитку регіону вплинуть на розвиток капітального будівництва й ефективність функціонування будівельного комплексу, а також оцінити зворотній вплив показників діяльності будівельного комплексу.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Абалкин Л.Логика экономического роста./ Абалкин Л.– М.: Институт экономики РАН, 2002. – 228 с.
2. Азоев Г.Л., Челенков А.Л. Конкурентные преимущества фирмы./ Азоев Г.Л., Челенков А.Л.– М.: ОАО «Типография «НОВОСТИ», 2000. – 256 с.
3. Социально – экономическая география: понятийно – терминологический словарь./ Алаев А.Б. – М.: Техника, 1983. – 50 с.
4. Амитан В. Н. Городские системы промышленного региона (теория и практика развития) / НАН Украины; Институт экономико-правовых исследований / [Амитан В. Н. (науч.ред.), Лукьянченко А. А., Денисов Ю. Дм., Волков Н. И., Моисеенков В.В.]. — Донецк : Юго-Восток, 2004. — 348с. — Библиогр.: с. 294-306.
5. Амитан В. Н. Инновационное развитие Донецкого региона: состояние и перспективы /НАН Украины; Институт экономико-правовых исследований; Академия технологических наук Украины. Донецкое региональное отделение /[Амитан В. Н., Киклевич Ю. Н., Филатов Дм. Ев.]. — Донецк : Юго-Восток, 2002. — 182с.
6. Амитан В. Н. Территориальные особенности диверсификации промышленных городов Донбасса: Науч. докл. /[ Амитан В. Н., Лукьянченко А. А., Денисов Ю. Дм. ]/НАН Украины; Институт экономико-правовых исследований. — Донецк : ИЭПИ НАН Украины, 2001. — 57с.
7. Амоша А. И. Теоретические и прикладные аспекты функционирования производственного комплекса региона / НАН Украины; Институт экономики промышленности; Институт экономико-правовых исследований./ [Амоша А. И., Булеев Ев. Т., Прокопенко Н. Дм.].— Донецк, 2004. — 424с.
8. Новая корпоративная стратегия: Пер. с англ./ Ансофф И. – СПБ.:Питер Ком.,1999. – 416 с.
9. Ансофф И. Стратегическое управление. – М.: Экономика, 1989. – 510 с.
10. Артеменко В. Б. Підходи до інтегральної оцінки стійкості соціально – економічного розвитку регіонів. /Артеменко В. Б.// Коммунальное хозяйство городов. – К.: Техника, 2006. - № 70. –с.39 – 45
11. Асаул А.Н. Кластерная концепция развития мезоэкономических объединений в строительстве /Асаул А.Н.// Коммунальное хозяйство городов. – К.: Техника, 2004. - № 54. –с.100 – 105
12. Архипова М.Ю., Дуброва Т.А., Стрелкова П.М. Кластерный анализ с использованием ППП «SPSS»: Учеб. пособ./ [Архипова М.Ю., Дуброва Т.А., Стрелкова П.М.]. – М.: МЭСИ, 2001. – 257 с.
13. Ачкасов А.Є. Стратегія регулювання зайнятості населення України. Теорія і практика./ Ачкасов А.Є. // – Житомир,2002. – 512 с.
14. Бабаєв В. М. Підвищення ефективності управління великим містом у структурі державного управління: Автореф. дис... д-ра з держ. упр.: 25.00.04 /В. М. Бабаєв/ Національна академія держ. управління при Президентові України. — К., 2004. — 36с.
15. Балицкий В.С. Программно–целевое совершенствование работы строительных организаций / Балицкий В.С.– К.: “Будівельник”, 1987.–
160 с.
16. Баранников А.Ф. Организация управляемых производственных систем в строительстве. /Баранников А.Ф. – К.: «Будівельник», 1974. – 168 с.
17. Организация и планирование строительного производства./ Барановский А.П. – М.: Стройиздат, 1948. – 362 с.
18. Барановский А.П. Проектирование организации производства работ/ Барановский А.П./ М.: Союзстандартжилстрой НКТ СССР, 1932. – 32 с.
19. Баркалов С.А. Распределение средств в строительной организации по различным видам производственной деятельности в условиях диверсификации/ С.А. Баркалов, И.Б. Руссман, О.М. Бакунец// Экономика строительства. – 2001. - №10. – с. 13 –20
20. Баркалов С.А. Моделирование динамического процесса диверсификации производства на основании введения показателя согласования периодов /С.А. Баркалов, О.М. Бакунец//Экономика строительства. – 2003. - №5. – с. 22 –28
21. Економічні аспекти розвитку будівельного комплексу України/ А.В. Беркута // Економіка будівництва. - 2006. - №1. – с. 5-8
22. Бицюра Ю. До проблеми визначення понять сталого економічного зростання та розвитку/ Ю. Бицюра // Економіст. – 2006. - 5 –
с.62 –65.
23. Богма О.С. Кластер як засіб прискорення розвитку підприємств малого та середнього бізнесу/О.С.Богма, Г.А. Семенов// Матеріали ІІ Міжнародної науково – практичної конференції “Дні науки - 2006» Том 2 - Економічні науки. – Дніпропетровськ: Наука і освіта ,2006 – с.32 – 34
24. STATISTICA. Анализ данных на компьютере /Боровиков В.– СПб.: Питер, 2001. – 656 с.
25. Боумен К. Основы стратегического менеджмента: Пер. с англ./ Боумен К. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1997. – 175 с.
26. Регіональні аспекти інноваційного розвитку: Монографія /Бубенко П.Т.– Харків: НТУ «ХПІ»,2002. – 316 с.
27. Бубенко П.Т., Фридинський В.О. Трансформація науково – технічної політики у регіонах (організаціяі управління)/Бубенко П.Т., Фридинський В.О. – Харків: Бізнес – інформ, 1998. – 104 с.
28. Будников М.С. Назревшие вопросы организации потока в массовом жилищном строительстве /Будников М.С. – М.: Академия строительства и архитектуры: Материалы ко 2-й сессии общего собрания членов Академии строительства и архитектуры СССР, 1957. – 22 с.
29. Будников М.С. Назревшие вопросы организации потока в массовом жилищном строительстве /Будников М.С. – М.: Госстройиздат, 1958. – 28 с.
30. Будников М.С. Поточный метод индустриального жилищного строительства /Будников М.С. – М.: Академия строительства и архитектуры, 1959. – 14 с.
31. Будников М.С. Пути развития теории строительного потока. – К.: Академия строительства и архитектуры: Доклад на VІ сессии Академии строительства и архитектуры УССР, 1962. – 23 с.
32. Варналій З. Регіональний розвиток України: проблеми та пріоритети розвитку/ З. Варналій // Економіст. – 2006. - № 6 – с.24 –27.
33. Винн Р., Холден К. Введение в прикладной эконометрический аналіз /Винн Р., Холден К. –М.: Финансы и статистика, 1981. – 294 с.
34. Виханский О.С. Стратегическое управление /Виханский О.С. – М.: Изд. МГУ,1995. – 360 с.
35. Волынский Г.С. Проблемы переходной экономики /Волынский Г.С. – Харьков: ХИУ, 2001. – 140 с.
36. Волынский Г.С. Теоретические основы хозрасчетного стимулирования /Волынский Г.С. – К.: “Вища школа”,1978. – 184 с.
37. Гелеверя Є.М. Удосконалення організаційно – економічного механізму утримання житлового фонду регіону: Дис…канд. екон. наук: 08.10.01./ Гелеверя Євгеній Михайлович// – Харків, 2005. – 213 с.
38. Гелеверя Є.М. Удосконалення організаційно – економічного механізму утримання житлового фонду регіону: Автореф. дис…канд. екон. наук: 08.10.01/ Є.М.Гелеверя. - Харківська національна академія міського господарства. – Харків, 2005. – 21 с.
39. Голиков А.П. Размещение производительных сил и регионалистика. Учебное пособие/ [Голиков А.П., Дейнека А.Г., Казакова Н.А.]. – Харьков: ООО «Олант», 2005. – 320 с.
40. Голіяд Н. Ю. Моделі антикризового управління регіоном: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.03.02./Н.Ю.Голіяд. - Харківський національний економічний університет. – Харків, 2005 – 17с.
41. Гошовська О. В. Стратегічне управління підприємством на синергічних засадах: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.06.01./ О. В. Гошовська. - Національний університет “Львівська політехніка”. – Львів, 2002. – 20 с.
42. Гражданский кодекс Украины от 16.01.2003 г. № 435 – ІV/ rada.gov.ua
43. Гусаков А.А. Системотехника в строительстве/ Гусаков А.А.- М.: Стройиздат, 1983. – 440 с.
44. Гутман Г.В. и др. Управление региональной экономикой/[Г.В. Гутман, А.А. Мироедов, С.В. Федин; под. ред. Г.В. Гутмана.]. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 176 с.
45. Давиденко О. А. Оцінка ефективності організаційно-технічної підготовки добудови і диверсифікації об’єктів незавершеного будівництва: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.06.01. /О. А. Давиденко - Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури. – Харків, 1999. – 14с.
46. Данилишин Б. М. Природно – ресурсний потенціал сталого розвитку України /[Б.М. Данилишин, С.І. Дорогунцов, В.С. Міщенко]. – к.: РВПС України; НАН України, 1999. – 257 с.
47. Денисов Г.А. Инновационная деятельность в строительном комплексе: организационно – экономический аспект/ Г.А. Денисов, М.И. Каменецкий // Экономика строительства. – 2003. - №7. – с.19 – 23
48. Дереза В.М. Диверсифікація виробництва і капіталу як фактор стабілізації фінансового стану підприємства: Автореф. дис…канд. екон. наук: 08.06.01 /В.М. Дереза - Національний гірничий університет. – Дніпропетровськ, 2005. – 20 с.
49. Диверсифікація виробництва і капіталу як фактор стабілізації фінансового стану підприємства: Дис…канд. екон. наук: 08.06.01./ Вячеслав Миколайович Дереза.– Дніпропетровськ, 2005. – 158 с.
50. Дикман Л.Г. Организация, планирование и управление строительным производством: Учебник для строительных вузов и факультетов/ Дикман Л.Г. – 2 –е изд. ,перераб. и доп. – М.: Высшая школа, 1982. – 480 с.
51. Дмитрук И. А. Особенности повышения эффективности процесса диверсификации производственной деятельности предприятий строительной отрасли на основе систем контроллинга /И. А. Дмитрук, Н.П. Пан, И.А. Ачкасов //Коммунальное хозяйство городов.- 2003.- № 54. – с. 67 – 91
52. Дорогунцов С.І., Олійник Я.Б., Степаненко А.В. Теорія розміщення продуктивних сил і регіональної економіки /[Дорогунцов С.І., Олійник Я.Б., Степаненко А.В.]. – К.: “Стефорд – 2”. – 2001. – 144 с.
53. Дубищев В. П. Методологические основы формирования хозяйственного механизма региона: Дис... д-ра экон. наук: 08.10.01; 08.01.01 /Віктор Петрович Дубіщев. - НАН Украины; Институт экономико-правовых исследований. — Донецк, 1998. — 454л.
54. Дубіщев В.П. Територіальні особливості формування інвестиційно – будівельного комплексу./ В.П. Дубіщев, І.В. Крикун//Економіка: проблеми теорії і практики: Зб. наук. праць. – Вип.236: в 5 т. – Т. V – Дніпропетровськ:ДНУ, 2008. – с. 1269 – 1280.
55. Дудкіна К. А. Кластери як форма ринкової централізації в умовах сучасних світогосподарських відносин: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.05.01./К.А. Дудкіна. - Інститут світової економіки і міжнародних відносин. – Київ, 2004. – 14с.
56. Економічний розвиток і державна політика: Навчальний посібник/ [Ю. Бажал, О. Кілієвич, О. Мертенс та інш.; За заг. ред. Ю. Єханурова, І. Розпутенка]. – К.: Вид – во УАДУ, 2001. – 480 с.
57. Енюков И.С. Методы, алгоритмы, программы многомерного статистического анализа: Пакет ППСА/ Енюков И.С. – М.: Финансы и статистика, 1986. – 232 с.
58. Єгоренко Т. В. Організаційно-економічне управління розвитком території: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.02.03./ Т.В. Єгоренко. - НАН України Інститут економіки промисловості. – Донецьк, 2004. – 15 с.
59. Єгоршин О.О. Методи багатовимірного статистичного аналізу/[ Єгоршин О.О., Зосімов А.М., Пономаренко В.С. ]. – К.: ІЗМН, 1998. – 216 с.
60. Єріна А.М. Методологія наукових досліджень: Навчальний посібник/ [Єріна А.М., Захожай В.Б., Єрін Д.Л.]. – К.: ЦУЛ, 2004. – 212 с.
61. Забродский В.А., Кизим Н.А. Развитие крупномасштабных экономико-производственных систем /Забродский В.А., Кизим Н.А. – Харків: Бізнес Информ, 1997. – 64 с.
62. Загальні підсумки роботи будівельного комплексу України за 2004 р. (за даними Держкомстату) // Економіка будівництва (науковий виробничо – економічний часопис) – 2005.- Вип. 1 – с.4 – 13
63. Задоя А.А. Народохозяйственный потенциал и интенсивное воспроизводство/ Задоя А.А. – К.: Вища школа, 1986. – 154 с.
64. Закон Украини «Об архитектурной деятельности» от 20.05.99 г. № 687 – XIV, с изменениями и дополнениями / rada.gov.ua
65. Закон Украины «О планировании и застройке территорий» от 20.045.2000 г. №1699 – III, с изменениями и дополнениями/ rada.gov.ua
66. Закон Украины «Об основах градостроительства» от 16.11.92 г. № 2780 – XII, с изменениями и дополнениями/ rada.gov.ua
67. Закон України “Про інвестиційну діяльність” від 18.09.91 р. № 1560 – XII, із змінами і доповненнями/ rada.gov.ua
68. Закон України “Про інноваційну діяльність” від 04.07.2002 р. № 40-ІV, із змінами і доповненнями/ rada.gov.uа
69. Закон України “Про іпотеку” від 05.06.2003 р. № 898 – ІV/ rada.gov.ua
70. Закон України “Про приоритетні напрямки розвитку інноваційної діяльності” від 16.01.2003 р. № 433 - ІV/ rada.gov.ua
71. Закорко О.П. Економічна діагностика і оцінка господарської діяльності у стратегічному управлінні будівельними організаціями: Автореф. дис…канд. екон. наук: 08.07.03/О.П. Закорко. - Київський державний технічний університет будівництва і архітектури. – Київ, 1999. – 18 с.
72. Залунин В.Ф. Організаційно-економічні аспекти стратегії і тактики будівельних організацій в умовах ринку //Автореф. дис…докт. екон. наук: 08.06.02/ В.Ф. Залунін. - Національна металургійна академія України. – Дніпропетровськ, 2000. – 28 с.
73. Залунин В.Ф. Стратегия и тактика строительных фирм в рыночных условиях/ Залунин В.Ф. – Днепропетровск: Наука и образование, 1998. – 230с.
74. Изард У. Методы регионального анализа /Изард У. – М.: Изд–во «Прогресс», 1966. – 658 с.
75. Розміщення продуктивних сил (теорія, методи, практика)/ Іщук С.І. -Вид. прероб. і доп. – К., Європ. ун –т, 2006. – 216 с.
76. Карлоф Б. Деловая стратегія / Карлоф Б. – М.: “Экономика”, 1991. – 239с.
77. Клебанова Т.С., Забродський В.А, Полякова О.Ю. Моделирование экономики/[Клебанова Т.С., Забродський В.А, Полякова О.Ю.]. – Харьков: ХГЭУ, 2001. – 140 с.
78. Ковалева Л.Н. Многофакторное прогнозирование на основе рядов динамики/ Ковалева Л.Н. – М.: Статистика, 1980. – 102 с.
79. Колосовський Н.Н. Теория экономического районирования/ Колосовський Н.Н. – М.: изд – во “Мысль”, 1969. – 336 с.
80. Коно Т. Стратегия и структура японских предприятий/ Коно Т. – М.: «Прогресс», 1987. – 384 с.
81. Концепція сталого розвитку населених пунктів; схвалена Постановою Верховної Ради України від 24.12. 1999. - № 1359 – XIV/ rada.gov.uа
82. Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ./ Котлер Ф. – М.: Прогресс, 1990. – 736 с.
83. Котляренко В.О. Диверсифікація промислового виробництва України в умовах міжнародної економічної інтеграції (на прикладі харчової промисловості): Автореф. дис… канд. екон. наук: 08.05.01/В.О. Котляренко. - Київський національний економічний університет. – Київ, 2004. – 19 с.
84. Красноносова Е.Н. Разработка стратегии маркетинга в условиях диверсификации производства: Дис…канд. екон. наук. 08.03.02./Елена Николаевна Красноносова. – Харків, 2000. – 134 с.
85. Красноносова Е.Н. Разработка стратегии маркетинга в условиях диверсификации производства: Автореф. дис… канд. екон. наук. 08.03.02./Е.Н. Красноносова. - Харківський національний економічний університет. – Харків, 2000. – 17 с.
86. Кусяк М.М. Формування і розвиток регіональних соціально – економічних систем:Афтореф. дис…канд. екон. наук: 08.10.01/ М.М. Кусяк. - Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 1999. – 19 с.
87. Лагутін Г.В. Організаційні основи інтеграції будівельних організацій у фінансово – будівельні групи: Автореф. дис…канд. екон. наук. 05.13.22./ Г.В. Лагутін. - Київський національний технічний університет будівництва і архітектури. – Київ, 2001. – 19 с.
88. Лисичкин В.А., Ковальский М.И. Организация управления строительством в капиталистических странах /Лисичкин В.А., Ковальский М.И. – М.: Стройиздат, 1987. – 296 с.
89. Лужанська Т.Ю. Виробничо–територіальні типи сільськогосподарських підприємств Закарпатської області: суспільно-географічне дослідження: Афтореф. дис…канд. геогр. наук: 11.00.02/ Т.Ю. Лужанська. - Львівській національний університет ім.. І. Франка – Львів, 2003. – 18 с.
90. Лужанська Т.Ю. Виробничо–територіальні типи сільськогосподарських підприємств Закарпатської області: суспільно-географічне дослідження: Дис…канд. геогр. наук: 11.00.02./Тетяна Юріївна Лужанська. – Львів, 2003. – 150 с.
91. Лужко Е.В. Методологические основы формирования моделей развития предприятий строительного комплекса в условиях глобальных изменений/Е.В. Лужко, Л.К. Глиненко// Економіка будівництва. – 2006. - №2.- с.18 – 23
92. Лукін С. О. Економічний потенціал регіону та регулювання його розвитку (в умовах ринкових перетворень): Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.10.01./О.С. Лукін. - НАН України Інститут регіональних досліджень. – Львів, 2001. – 17с.
93. Лушкин Вл. А. Научно-методологические основы государственного регулирования инвестиционными процессами развития экономики (региональный и отраслевой аспекты): Дис... д-ра экон. наук: 08.02.03 /Владимир Андреевич Лушкин. - Харьковский национальный ун-т им. В.Н.Каразина. — Х., 2002. — 508л.
94. Люкшинов А.Н. Стратегический менеджмент /Люкшинов А.Н.– М.: ЮНИТИ – ДАНА, 2000. – 375 с.
95. Маслак Н. Г. Організаційно-економічний механізм диверсифікації виробництва в селянських (фермерських) господарствах: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.07.02./Н.Г. Маслак. - Дніпропетровський ордена Трудового Червоного Прапора Державний аграрний університет. – Дніпропетровськ, 2000. – 20 с.
96. М. Месарович, Я. Такахара Общая теория систем: математические основы/ М. Месарович, Я. Такахара. – М.: Издательство «Мир», 1978. – 311 с.
97. Минцберг Г., Альстрэнд Бр., Лэмпел Дж. Школа стратегий. - / Пер. с англ. под ред. Ю. Н. Каптуревского. – СПб: «Питер», 2001. – 336 с.
98. Минцберг Г., Куинн Дж. Б., Гошал С. Стратегический процесс. / Пер. с англ. под ред. Ю. Н. Каптуревского. – СПб: «Питер», 2001. – 688 с.
99. Моісеєв В. Г. Маркетингове управління диверсифікацією виробництва на промисловому підприємстві: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.06.01./В.Г.Моісеєв. - Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. – Донецьк, 2003. – 14 с.
100. Некрасов Н.Н. Региональная экономика /Некрасов Н.Н. – М.: Изд–во «Экономика», 1975. – 317 с.
101. Неровецкий А. Организация производственной базы для строительства колхозного города имени И.В. Сталина Черкасского района Киевской области / Неровецкий А. – М.: «Московский рабочий», 1950. – 24 с.
102. Неровецкий А.И. Основы строительного производства/ Неровецкий А.И. – Харьков - Киев: Государственное научно-техническое издательство Украины, 1934. – 517 с.
103. Николаев В.П. Проблемы рейтинговой оценки инвестиционной привлекательности: внутрирегиональный аспект/ Николаев В.П., Орловская Ю.В., Чумакова Е.Г. – Донецк: Наука и образование, 2003. - 100 с.
104. Ожегов С.И., Шведова Н.Ю. Толковый словарь русского языка / Русская академия наук / Ожегов С.И., Шведова Н.Ю. – М.: Азбуковник,1998. –507 с.
105. Онищук Г.І. Міський комплекс України: теорія і практика розвитку: Дис... д – ра екон. наук: 08.10.01./Георгій Іванович Онищук. – К.,2002. – 437 с.
106. Онищук Г.І. Проблеми розвитку міського комплексу України: теорія і практика / Онищук Г.І. ,за ред. С.І. Дорогунцова. – К.: Наук. Світ, 2002. – 439 с.
107. Оптимизация управления процессом деятельности строительного предприятия: Монография / Торкатюк В.И., Дмитрук И.А., Стадник Г.В. и др., Под общей ред. д.т.н., проф. В.И.Торкатюка – Харьков: ХНАГХ,2004. – 552 с.
108. Пашута М.Т. Прогнозування та програмування економічного та соціального розвитку: Навчальний посібник/ Пашута М.Т. – К.: ЦУЛ, 2005. – 408 с.
109. Педан М.П. Проблемы развития и размещения промышленности строительных материалов /Педан М.П., Сигель В.Г., Труханюк В.В. – К.: «Наукова думка», 1977. – 251 с.
110. Педан М.П., Мищенко В.С., Яновский В.И. Система кадастров природных ресурсов строительства /Педан М.П., Мищенко В.С., Яновский В.И. – К.: Вища школа, 1985. – 200 с.
111. Педан М.П. Строительно–производственные комплексы / Педан М.П. – К.: Вища школа, 1980. – 208 с.
112. Педан М.П. Экономика строительства / Педан М.П. – М.: Стройиздат, 1987. – 571 с.
113. Перетятько А.Ю. Підвищення управління будівельним підприємством в умовах ринкової нестабільності: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.06.01./ А.Ю. Перетятько. - Харківська національна академія міського господарства. – Харків, 2005. – 18 с.
114. Пістун М.Д. Основи теорії суспільної географії / Пістун М.Д. – К.: “Вища школа”, 1994. – 156 с.
115. Плюта В. Сравнительный многомерный анализ в экономических исследованиях: методы таксономии и факторного анализа: Пер. с польск. В.В. Иванова / Плюта В. – М.: Статистика, 1980. – 151 с.
116. Пономаренко В.С., Клебанова Т.С., Чернова Н.Л. Экономическая безопасность региона: анализ, оценка, прогнозирование: Монография / В.С.Пономаренко, Т.С.Клебанова, Н.Л. Чернова. – Харьков: ИД «ИНЖЕК», 2004. – 144 с.
117. Пономаренко В.С., Тридід О.М., Кизим М.О. Стратегія розвитку підприємства в умовах кризи: Монографія / В.С.Пономаренко, О.М.Тридід, М.О. Кизим– Харків: Видавничий дім “ІНЖЕК”,
2003. – 328 с.
118. Попова С.М. Диверсифікація діяльності підприємства в умовах трансформаційної економіки: Дис…канд. екон. наук. 08.06.01./Світлана Миколаїівна. – Харків, 2004. – 165 с.
119. Попова С.М. Диверсифікація діяльності підприємства в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.06.01. /С.М. Попова. - Харківський національний економічний університет. – Харків, 2004. – 18 с.
120. Портер М. Конкуренция: Пер. с англ./ Портер М. – М.: Вильямс, 2000. – 495 с.
121. Портер М. Международная конкуренция: Пер. с англ. / Под. ред. В.Д. Щетинина. – М.: Межд. отношения, 1993. – 896 с.
122. Постанова Кабінету Міністрів “Про забезпечення реалізації Закону України “Про Генеральну схему планування території України” від 29.08.2002. № 1291/ rada.gov.uа
123. Прикладная статистика: Классификация и снижение размерности. / С.А. Айвазян, В.М. Бухштабер, И.С. Енюков, Л.Д. Мешалкин / Под ред. С.А. Айвазяна. – М.: Финансы и статистика, 1989. – 607 с.
124. Пушкар Т.А. Диверсифікація виробництва як один із засобів забезпечення ефективності діяльності підприємства в ринкових умовах /Т.А. Пушкар // Матеріали наукової конференції молодих учених і студентів, Харків: ХНДУ, 2004. - 201 с.
125. Пушкар Т.А. Формування нової системи управління як передумова ефективного функціонування та стабільного розвитку підприємства будівельної галузі в сучасних умовах / Т.А. Пушкар // Коммунальное хозяйство городов: Научн.-техн. Сб. 62. – К.: Техніка, 2005. - С. 167-175.
126. Пушкар Т.А. Диверсифікація діяльності будівельного підприємства як засіб забезпечення ефективного функціонування в сучасних умовах / Т.А. Пуш-кар // Вісник Харківського національного університету: Зб. наук. пр.
Вип. 663 “Еволюція наукових знань і сучасні проблеми економічної теорії”. - Харків: ХНУ, 2005. – С. 108 –112.
127. Пушкар Т.А. Формування інноваційної моделі розвитку будівельного комплексу Харківської області / Т.А. Пушкар // Управління розвитком. - 2005. - № 3. – С .20 – 21.
128. Пушкар Т.А. Методологія комплексного системно – проектного підходу в практиці управління розвитком будівельного комплексу регіону / Т.А. Пушкар // Матеріали Міжнародної науково – практичної конференції “Вища освіта та наука без кордонів - 2005». - Економічні науки. - Przemysl: Sp.Z. o.o.”Nayka I stydia”, 2005. – С.51 – 53.
129. Пушкар Т.А. Особливості розвитку процесів диверсифікації діяльності будівельний підприємств Харківської області / Т.А. Пушкар // Матеріали ІІ Міжнародної науково – практичної конференції “Дні науки - 2006». Том 2. - Економічні науки. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – С.73 – 75.
130. Пушкар Т.А. Теоретичні аспекти методології формування моделі розвитку будівельного комплексу регіону / Т.А. Пушкар // Коммунальное хозяйство городов: Научн.-техн. сб. Вып. 70. – К.: Техніка, 2006. - С. 98-107.
131. Пушкар Т.А. Теоретичні аспекти методології формування моделі розвитку будівельного комплексу регіону /Т.А. Пушкар// Коммунальное хозяйство городов: Научн.-техн. сб. Вып. 70. – К.: Техніка, 2006. - С. 98-107.
132. Пушкар Т.А. Формування моделі оцінки стану будівельної діяльності в регіоні на прикладі Харківської області / Т.А. Пушкар // Економічні науки: проблеми теорії і практики: Зб. наук. пр. Вип. 218: в 4 томах. Том ІІІ. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – С. 775 – 785.
133. Пушкар Т.А. Особливості формування територіальних будівельних кластерів на прикладі Харківського регіону /Т.А. Пушкар // Економічні науки: проблеми теорії і практики: Зб. наук. пр. Вип. 219: в 4 томах. Том ІІ. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – С. 468 – 476.
134. Пушкар Т.А. Економіко - правові аспекти розвитку будівельної діяльності в Україні / Т.А. Пушкар // Економіка розвитку. - 2006. – № 4 (40). – С. 45 – 48.
135. Пушкар Т.А. Синергетичний ефект як одна з цілей диверсифікації діяльності будівельних підприємств /Т.А. Пушкар// Економічні науки: проблеми теорії і практики: Зб. наук. пр. Вип. 220: в 4 томах. Том ІІ. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – С. 468 – 476.
136. Пушкар Т.А. Територіальна організація будівельної діяльності в регіоні /Т.А. Пушкар // Матеріали Міжнародної науково – практичної конференції “Освіта і наука без кордонів - 2006». Том 3. - Економічні науки. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – С.34 – 36.
137. Пушкар Т.А. Формування синергетичних ефектів в діяльності будівельного комплексу регіону /Т.А. Пушкар// Економічні науки: проблеми теорії і практики: Зб. наук. пр. Вип. 232: в 5 томах. Том V. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – С. 1293 – 1299.
138. Пушкар Т.А. Етапи дослідження питань розвитку будівництва у вітчизняній науці /Т.А. Пушкар// Матеріали Міжнародної науково – практичної конференції “Научная мысль информационного века». Том 4. - Економічні науки. - Praha: Publishing House ”Education and Science”, 2008. – С.19 – 22.
139. Радєва М.М. Механізм формування диверсифікаційної політики підприємства в умовах трансформації економіки: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.02.03./ М.М. Радєєва. - Дніпропетровський університет економіки і права. – Дніпропетровськ, 2005. – 18 с.
140. Региональная экономика: Учебник для вузов/ Т.Г. Морозова, М.П. Победина, Г.Б. Поляк и др.; под. ред .проф. Т.Г. Морозовой. – 3 – е изд., перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ – ДАНА, 2003. – 519 с.
141. Региональная промышленная политика: концепция формирования и реализации./ Н.Г. Чумаченко, Л.Г. Червова, Л.М.Кузьменко и др.: Монография. – Донецк: ИЖП НАН Украины, 2002. – 304 с.
142. Регионы Украины: поиск стратегии оптимального развития.// Под. ред. д. г. н., проф. Голикова А.П. – Харьков, 1994. – 304 с.
143. Регіональна політика: методологія, методи, практика/ За ред. М.І.Долішнього. – Львів: Ін – т регіон. дослідж. НАН України, 2001 – 700 с.
144. Рішення колегії Державного комітету з будівництва та архітектури “Про формування головних засад програми сприяння розвитку інноваційної діяльності в будівництві” від 24.12.2004 р. № 167// www.expert soft. com. ua
145. Рішення Державного будівництва та архітектури України “ Про проект середньострокових пріоритетних напрямків інноваційної діяльності в будівельної галузі України на 2004 – 2007 р.р.” від 15.10.2004 р. № 49//www.expert soft. com. ua
146. Рихтер К.-Ю. Транспортная эконометрия. – М.: Транспорт, 1982. – 317 с.
147. Российская архитектурно – строительная энциклопедия. Т IV. М., 1996. – 506 с.
148. Рыбальский В.И. Кибернетика в строительстве/ Рыбальский В.И. – К.: Будивельник,1975. –232 с.
149. Рыбальский В.И. Поточность в строительстве предприятий угольной промышленности / Рыбальский В.И. – М.: Углетехиздат, 1957. – 107 с.
150. Рыбальский В.И. Системный анализ и целевое управление в строительстве / Рыбальский В.И. - М.: Стройиздат, 1980. – 192 с.
151. Рыбальский В.И., Конончук Л.П., Хацет Б.И. и др. Совершенствование управлением строительством на основе применения математических методов и вычислительной техники / Рыбальский В.И., Конончук Л.П., Хацет Б.И. и др. - К.: «Будівельник”, 1973. – 269 с.
152. Свистунов Н.И. Управление инвестиционно–строительной деятельностью в регионе с привлечением иностранного капитала/ Н.И. Свистунов// Экономика строительства. - №11. – с. 14 –22
153. Семенов В.Т. Роль и задачи тендерных торгов при осуществлении процесса диверсификации производственной деятельности строительных предприятий / В.Т.Семенов, В.А. Пасичный, В.Н. Тимошенко // Коммунальное хозяйство городов. – К.: Техника, 2004. – № 54.- с. 114 – 130 .
154. Сергиенко В.И. Теория и практика межотраслевой координации промышленно – транспортных комплексов: Дис…д –ра экон. наук: 08.07.01./Валерий Игоревич Сергиенко. – К., 1998. – 340 с.
155. Соціально – економічний розвиток регіонів України: проблеми науки і практики: Монографія. – Харків: Вид. дім “ІНЖЕК”, 2007. – 404 с.
156. Стратегія соціально – економічного розвитку Харківської області на період до 2011 року: Монографія/ Під. Заг. ред. Кушнарьова Є.П.. – Харків: Вид. дім “ІНЖЕК”, 2004. – 448 с.
157. Томпсон А.А., Стрикленд А. Дж. Стратегический менеджмент / Томпсон А.А., Стрикленд А. Дж. - М.: Банки и биржи, 1998. – 575 с.
158. Торкатюк В.И Формирование корпоративных синергитических систем функционирования строительных предприятий на основе диверсификации их производственной деятельности /В.И.Торкатюк, А.В.Соловьев, Л.А.Нохрина, Н.М.Золотова// Коммунальное хозяйство городов. – К.: Техніка, 2003.- № 54. – с. 51 – 66
159. Торкатюк В.И., Шорко Т.Н. Оптимизация высотного строительства/ Торкатюк В.И., Шорко Т.Н.– Харьков: Прапор,1984, - 56 с.
160. Ушацький С.А., Яковенко В.Б. Основи управління /Ушацький С.А., Яковенко В.Б. – К.:ІСДО,1994. – 72 с.
161. Фатхутдинов Р.А. Система менеджмента / Фатхутдинов Р.А. – М.: Бизнес – школа “Интел – сервис”, 1997. – 352 с.
162. Хансен Э. Экономические циклы и национальный доход / Хансен Э. – М.: Иностранная литература, 1959. – 737 с.
163. Харківська область в 2003 році: Статистичний щорічник / Держкомстат України; За ред. М.Л. Чмихало. – Х.: ВД ХОУС, 2004 р. – 603 с.
164. Харківська область в 2004 році: Статистичний щорічник / Держкомстат України; За ред. М.Л. Чмихало. – Харків: ВД ХОУС, 2005р. – 604 с.
165. Харківська область в 2005 році: Статистичний щорічник / Держкомстат України; За ред. М.Л. Чмихало. – Харків: ВД ХОУС, 2006р. – 605 с.
166. Харківська область в 2006 році: Статистичний щорічник / Держкомстат України; За ред. М.Л. Чмихало. – Харків: ВД ХОУС, 2007р. – 607 с.
167. Харківська область в 2007 році: Статистичний щорічник / Держкомстат України; За ред. М.Л. Чмихало. – Харків: ВД ХОУС, 2008р. – 588 с.
168. Хитра О.В. Синергізм спільних підприємств: Автореф. дис…канд. екон. наук. 08.05.01./О.В. Хитра. - Тернопільська академія народного господарства. – Тернопіль, 2001. – 17 с.
169. Хозяйственный Кодекс Украины от 16.01.2003 №436 – I V
170. Цай Т.Н., Лаврецкий Л.Н. Организация, экономика и управления строительством/[Цай Т.Н., Лаврецкий Л.Н., Лейбман А.Е., Романова К.Г.] – М.: Стройиздат, 1984. – 367 с.
171. Черномаз П.О.Маркетингова географія: теоретико – методологічні основи: Афтореф. дис…канд. геогр. наук: 11.00.02/ П.О. Черномаз. - Київський національний університет ім. Т. Шевченка – Київ, 2000. – 13 с.
172. Чумаченко Н.Г. Экономика региона: теоретические основы, функциональная деятельность / Чумаченко Н.Г. – Донецк: Промінь, 1995. – 52 с.
173. Шаповалов В.Є. Перелік чинних нормативних документів в будівництві /В.Є. Шаповалов// Економіка будівництва. – 2006. - №2. – с. 59 – 61
174. Шевченко Л.С. Занятость в рыночной экономике /Л.С. Шевченко // Бизнес – Информ. – 1995. - №3-4. –с. 22 – 25
175. Шеннон К. Работы по теории информации и кибернетике: Пер. с англ./ Под ред. Р.Л. Добрушина. – М.: ИЛ, 1963. – 223 с.
176. Шершнева З.Е., Оборськая С.В. Стратегическое управление /Шершнева З.Е., Оборськая С.В. – К.:КНЕУ, 1999. – 176 с.
177. Шнипер Р.И. Регион: экономические методы управления /Шнипер Р.И. – Новосибирск: Наука. Сиб. Отд – ние, 1991. – 320 с.
178. Штефан З.Б. Аналіз ефективності використання виробничого потенціалу будівельно – монтажних організацій (на матеріалах корпорації “Укрбуд”):Афтореф. дис…канд. екон. наук: 08.06.04/ З.Б. Штефан. - Тернопільська академія міського господарства. – Тернопіль, 1999. – 14 с.
179. Шумпетер Й. Теория эконмического развития (мсследование предприянимательской прибыли, капитала, кредита, процента и цикла конъюктуры) / Шумпетер Й.– М.: Прогресс, 1982. – 456 с.
180. Шутенко Л.Н. Диверсификация производственной деятельности предприятий – основное направление выхода экономики Украины из кризисного состояния на пути ее трансформации к рыночным отношениям / Л.Н.Шутенко// Коммунальное хозяйство городов – К.: Техніка, 2003.- № 54. – с. 37 – 51
181. Шутенко Н.Л. Технологические основы формирования и оптимизации городского жилищного фонда (теория, практика, перспективы) / Шутенко Н.Л. – Харьков: Майдан, 2002. – 1054 с.
182. Экономический потенциал региона: анализ, оценка, диагностика: Монография/ Тищенко А.Н., Кизим Н.А., Кубах А.И., Давыскиба Е.В. – Харків: ИД «ИНЖЕК», 2005. – 176 с.
183. Эшби У. Р. Введение в кибернетику. Т 1 / Эшби У. Р. – М.: ИЛ,1992 –359 с.
184. Venkatraman, N. and V. Ramanujam. (1987).”Measurement of business economic performance: An examination of method convergence”, Journal of Management, 13, pp. 109-112
185. Hitt, M. Hoskisson, R. (1997) “International Diversification: Effects on Innovation and Firm Performance in Produkt Diversified Firms”, Academy of Management Journal, Mississippi State, Aug, Vol. 40, pp.767 –798
186. Reed, R. and G. A. Luffman, (1986). “Diversification: The growing confusion” Strategic Management Journal,7, pp. 29-36.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 21185.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.