У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Количество страниц 223
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА 10
1.1. Сутність і структура трудового потенціалу підприємства 10
1.2. Теоретичні підходи до обґрунтування факторів розвитку трудового потенціалу підприємства 26
1.3. Дослідження підходів до управління розвитком трудового потенціалу підприємства 46
Висновки до розділу 1 59
РОЗДІЛ 2 АНАЛІЗ РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА 62
2.1. Аналіз зовнішніх факторів розвитку трудового потенціалу підприємства 62
2.2. Аналіз внутрішніх факторів розвитку трудового потенціалу підприємства 88
2.3. Аналіз трудового потенціалу підприємства 103
Висновки до розділу 2 119
РОЗДІЛ 3 МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА 122
3.1. Методика комплексної оцінки розвитку трудового потенціалу підприємства 122
3.2. Методика визначення впливу показників розвитку трудового потенціалу на результати діяльності підприємства 136
3.3. Методичний підхід щодо формування організаційного механізму управління розвитком трудового потенціалу підприємства 153
Висновки до розділу 3 172
ВИСНОВКИ 175
ДОДАТКИ 181
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 207

ВСТУП


Актуальність теми. Сучасні тенденції в економіці України викликають необхідність по-новому сприймати сукупність ресурсів, що їх використовує підприємство у своїй діяльності, включаючи і людські. Управління персоналом в умовах розвитку соціально орієнтованого суспільства вимагає врахування поряд зі здібностями працівників до праці також їх соціально-психологічних якостей, інтелектуального рівня, можливостей інноваційної діяльності, активізація яких дає можливість більш повно реалізувати трудовий потенціал.
У теперішніх умовах розвиток трудового потенціалу як вирішальна передумова соціально-економічної стабілізації стає основою забезпечення продуктивності національної економіки. Відбувається ускладнення відтворювальних чинників стану
трудового потенціалу, спостерігаються негативні тенденції у структурі зайнятості та якості робочої сили. Підприємства майже втратили контроль за станом свого трудового потенціалу та процесами його формування й використання. Так, падіння обсягів виробництва, низький рівень заробітної плати зумовлюють погіршення професійно-кваліфікаційного рівня працівників, їх морального, мотиваційного й творчого потенціалів, що, в свою чергу, заважає проведенню реструктуризації виробництва, впровадженню новітніх технологій та виробництву конкурентоспроможної продукції.
Необхідність дослідження сутності трудового потенціалу та розробки підходів до управління ним пов'язано із сучасними тенденціями в економіці, переходом від кількісних факторів зростання до якісних. Категорія «трудовий потенціал» тісно пов'язана з такими категоріями, як: «трудові ресурси», «робоча сила», «людський фактор», «людські ресурси», «персонал», «кадри». Поняття «трудові
ресурси» і «робоча сила» представляють людину як пасивний об'єкт, що має потребу в управлінні, не має власних цілей,особистих інтересів, не виявляє творчої активності. Більш глибоке представлення про людину як суб'єкті суспільного розвитку дає поняття «людський фактор», отримане в результаті аналізу соціальних зв'язків людини і ії поведінки. Ця нова категорія дозволила по-іншому глянути на зміст трудових ресурсів, визначивши необхідність вибору інших способів аналізу й оцінки, використовуючи показники ініціативності, інтересів, потреб, цінностей, відношення до праці.
Необхідність аналізу якостей, що визначають працездатність людей, привела до виникнення категорії «трудовий потенціал» суспільства, підприємства, окремого працівника. Це поняття є більш об'ємним, різнобічним, його основою є термін «потенціал» – джерело можливостей, засобів, запасу.
Відмінність поняття «трудовий потенціал» від понять «робоча сила» і «трудові ресурси» полягає в тому, що трудовий потенціал – це робоча сила, розглянута з урахуванням сукупності якісних характеристик.
Теоретико-методологічні й економіко-організаційні аспекти дослідження трудового потенціалу та управління ним розглянуто в працях таких вітчизняних і зарубіжних вчених, як М. Армстронг, Д. Богиня, Е. Воронкова, В. Гриньова, І. Джаін, М. Долішний, М. Дороніна, Р. Колосова, Ю. Одегов, В. Онікієнко, А. Панкратов, В. Пономаренко, О. Ястремська та ін. Аналіз опублікованих праць, матеріалів наукових конференцій, присвячених дослідженню цієї багатогранної проблеми, показав, що вона є ще недостатньо дослідженою як у теоретичному, так в практичному аспектах. Об'єктивну необхідність у подальшому поглибленні теоретичних
досліджень і методичних розробок пов'язано з уточненням структури трудового потенціалу підприємства, визначенням переважних зовнішніх та внутрішніх факторів його розвитку, удосконаленням методичних підходів до комплексної оцінки рівня розвитку трудового потенціалу, а також з формуванням механізму управління цим процесом. Саме цим зумовлюється актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконувалось згідно з планами наукових досліджень кафедри бізнесу та підприємництва Харківського національного економічного університету за темами: «Управління розвитком персоналу на підприємстві» (№ державної реєстрації 0102U005557), «Розробка стратегії управління персоналом» (№ державної реєстрації0103U001800), «Організація управління трудовим потенціалом промислового підприємства в умовах удосконалення ринку праці» (№ державної реєстрації 0104U007503), у яких автор брав безпосередню участь як виконавець.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи
є теоретичне узагальнення та вдосконалення методичного забезпечення, а також розробка практичних рекомендацій щодо управління розвитком трудового потенціалу підприємств машинобудування.
Досягнення поставленої мети зумовило необхідність вирішення таких завдань:
визначити сутність і зміст поняття „трудовий потенціал підприємства” та його структурні складові;
обґрунтувати фактори розвитку трудового потенціалу підприємства;
уточнити сутність та взаємозв’язок складових функціонального механізму управління розвитком трудового потенціалу
підприємства;
сформувати систему показників, що характеризують трудовий потенціал підприємства;
удосконалити методику комплексної оцінки розвитку трудового потенціалу підприємства;
розробити методику аналізу впливу показників розвитку трудового потенціалу на результати діяльності підприємства;
запропонувати методичний підхід до формування організаційного механізму управління розвитком трудового потенціалу;
Об'єкт дослідження – процеси розвитку трудового потенціалу підприємств.
Предмет дослідження – теоретичні, методичні та практичні положення щодо управління розвитком трудового потенціалу машинобудівних підприємств.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дисертаційного дослідження є фундаментальні положення
загальної економічної теорії, дослідження вітчизняних і зарубіжних вчених та фахівців з питань управління трудовим потенціалом підприємств.
У процесі дисертаційного дослідження використано такі
методи: теоретичного узагальнення – для визначення елементів структури трудового потенціалу підприємства; аналізу та синтезу –
для обґрунтування факторів розвитку трудового потенціалу; статистичного аналізу – для вивчення, групування, порівняння,
оцінки та інтерпретації фактичних даних про трудовий потенціал підприємств; зіставлення фактичних даних звітного року з
даними за попередні роки; системного підходу – для визначення і обґрунтування показників аналізу трудового потенціалу
підприємств; експертних оцінок – для оцінювання факторів та
якісних показників розвитку трудового потенціалу; таксономічного аналізу – для інтегральної оцінки розвитку трудового потенціалу підприємств; багатовимірного факторного аналізу – для виявлення впливу показників-факторів розвитку трудового потенціалу на результати діяльності підприємства.
Інформаційною базою дослідження стали праці провідних вітчизняних та зарубіжних вчених з питань управління трудовим потенціалом, нормативні документи, офіційні матеріали Державного комітету статистики України й Харківського обласного статистичного управління, дані фінансової звітності машинобудівних підприємств Харківського регіону, результати експертних обстежень, виконаних автором.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у наступному:
удосконалено:
методику комплексної оцінки рівня розвитку трудового потенціалу підприємства, що базується на поєднанні його
кількісних і якісних складових з метою обґрунтування
управлінських рішень, спрямованих на зміцнення трудового потенціалу;
склад структури трудового потенціалу підприємства побудований шляхом обґрунтування додаткових складових: інтелектуального, культурно-морального і інноваційного потенціалів працівників, що сприятиме отриманню об’єктивної характеристики трудового потенціалу в процесі управління його розвитком;
функціональний механізм управління розвитком трудового потенціалу підприємства, який на відміну від існуючих
побудований на основі обґрунтування взаємозв’язку його
складових і врахування впливу факторів зовнішнього та
внутрішнього середовища для забезпечення погодженості дій у процесі управління;
методику аналізу впливу показників розвитку трудового потенціалу на результативність діяльності підприємства з використанням запропонованих якісних характеристик (фізичного, кваліфікаційного, культурно-морального, соціально-психологічного, інтелектуального, інноваційного потенціалів працівників), що дозволяє виявити латентні внутрішні тенденції розвитку трудового потенціалу;
дістали подальший розвиток:
сукупність внутрішніх факторів розвитку трудового потенціалу підприємства на основі виділення в їх складі виробничого, фінансового, маркетингового, управлінського, інноваційного, інформаційного і соціально-культурного потенціалів, покладених у процес оцінювання ступеня їх впливу на розвиток трудового потенціалу підприємства;
організаційний механізм управління трудовим потенціалом підприємства, спрямований на координацію цілей управління
трудовим потенціалом і цілей розвитку с кладових економічного потенціалу підприємства (управлінського, виробничого, маркетингового, фінансового, інноваційного, інформаційного, соціально-культурного потенціалів), завдяки чому забезпечується погоджена діяльність структурних підрозділів підприємства.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що використання запропонованих науково-методичних і практичних розробок щодо вдосконалення управління розвитком трудового потенціалу в практичній діяльності підприємств дозволяє:
підвищувати ефективність управління розвитком трудового потенціалу підприємства на основі обґрунтування управлінських рішень за допомогою результатів розрахунку інтегральних показників;
впливати на кінцеві результати діяльності підприємств завдяки виявленню факторів розвитку трудового потенціалу;
забезпечувати скоординовану діяльність функціональних підсистем підприємства та спрямовувати її на досягнення безперервного розвитку трудового потенціалу на основі поєднання особистісних трудових характеристик працівників і умов їх реалізації на підприємстві.
Основні результати досліджень, що мають прикладний
характер, впроваджені на машинобудівних підприємствах Харківського регіону. Зокрема, організаційний механізм управління трудовим потенціалом прийнято до використання на підприємстві ВАТ «Харківський тракторний завод» (довідка № 60/159 від 28.08.2007 р.); методику комплексної оцінки розвитку трудового потенціалу підприємства впроваджені в діяльність підприємства ДП завод «Електроважмаш» (довідка № 87/213 від 27.08.2007 р.).
Апробація результатів дисертації. Основні результати дисертаційного дослідження оприлюднені в доповідях на
науково-практичних конференціях: Міжнародному форумі молодих вчених «Ринкова трансформація економіки постсоціалістичних країн» (Харків, 2005 р.); Міжнародній науково-практичній конференції «Управління підприємством: проблеми та шляхи їх вирішення» (Донецьк,2007 р.).
Публікації. Основні результати та висновки дисертаційної роботи опубліковано в 7 наукових працях (5 статей у наукових виданнях, затверджених ВАК України фаховими з економіки, та 2 тези доповідей на науково-практичних конференціях) загальним обсягом 2,98 ум.-друк. арк., з яких особисто автору належить 2,45 ум.-друк. арк.

Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Законодательство Украины. Правовая серия «Инфодиск». www. infodisk. сom. ua, laws @ infodisk. сom. ua, 2004.
2. Абалкин Л.И. Что такое хозяйственный механизм? / Л.И. Абалкин –М.: Мысль, 1980. – 168 с.
3. Авдеенко В.Н. Производственный потенциал промышленного предприятия / В.Н. Авдеенко, В.А. Котлов. – М.: Экономика, 1989. – 240 с.
4. Агапцов С.А. Социально-трудовая сфера: словарь ключевых терминов и понятий / С.А. Агапцов, В.Н. Бабков, Н.А. Волгин. – М.: Изд. РАГС, 1996. – 152 с.
5. Адамчук В.В. Экономика и социология труда / В.В. Адамчук, Ромашов О.В., Сорокина М.Е.; Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 1999. – 408 с.
6. Азаренкова Г.М. Сучасні комерційні банки: персонал, розвиток, організація : [монографія] / Азаренкова Г.М., Дікань Л.В., Новосельцева Т.О.; под ред. Л.В. Дікань. – Х.: ВД / «ІНЖЕК», 2003. – 132 с. – Бібліогр.: с. 126 – 131.
7. Андреев К.Л. Трудовой потенциал промышленного предприятия. Проблемы управления : теория, методология / К.Л. Андреев, Н.А. Иванов, Б.Т. Одегов. – Саратов : СГУ, 1988. – 252 с.
8. Армстронг М. Стратегическое управление человеческими ресурсами / Армстронг Майкл.; [пер. с англ.]. – М.: ИНФРА-М, 2002. – 328 с.
9. Бажан І.І. Трудовий потенціал України: формування та використання: [монографія] / Бажан І.І. – Донецк: ТОВ « Юго-Восток, Лтд», 2006. – 144 с. – Бібліогр.: с.123 – 133.
10. Богиня Д.П. Основи економіки праці: навч. посібник / Д.П. Богиня, О.А. Грішнова. – К.: Знання-Прес, 2000. – 313 с.
11. Богиня Д. Стимули і антистимули розвитку трудового менталітету в сучасних умовах / Д.Богиня // Україна: аспекти праці. – 2001. – № 3. – С. 3 – 10.
12. Богомолов Ю., Балацкий Е., Лаврентьева О. Региональные особенности воспроизводства квалифицированных кадров / Ю.Богомолов, Е.Балацкий, О.Лаврентьева // Экономист.– 1992. – № 5. – С. 72– 83.
13. Бухалков М.И. Управление персоналом: Развитие трудового потенциала / М.И. Бухалков – М.: ИНФРА-М, 2005. – 191 с.
14. Вагина Е.Ю., Подкидченко М.Г. Хозяйственный механизм: проблемы прошлого и настоящего / Е.Ю. Вагина М.Г. Подкидченко.– М.: Знание, 1990. – 64 с.
15. Ванинский А. Я. Факторный анализ хозяйственной деятельности/ А. Я. Ванинский – М.: Финансы и статистика, 1989. – 328 с.
16. Василюк М. Використання матеріальних і трудових ресурсів в умовах ринку/ М.Василюк // Україна: аспекти праці. – 1998. – № 2. – С. 15-17.
17. В. Дуфала. Инструментарий для формирования стратегии предприятия / Вацлав Дуфала// Проблемы теории и практики управления. – 1998. – № 1. – С. 97 – 101.
18. Веснин В.Р. Основы менеджмента: курс лекций [для студентов высш учеб завед.] / В.Р.Веснин – М.: О-во “Знание” России; Центр. ин. непрерывного образования, 1996. – 472 с.
19. Веснин В.Р. Практический менеджмент персонала: [пособие по кадровой работе.] / В.Р.Веснин – М.: Юрист, 1999. – 504 с.
20. Виханский О.С. Стратегическое управление: [учебник] / О.С.Виханский – М.: Изд-во МГУ, 1995. – 252 с.
21. Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент: [учебник для вузов] / О.С.Виханский, А.И. Наумов – М.: Высш. шк., 1994. – 224 с.
22. Войтов А.Г. Экономика. Общий курс (фундаментальная теория экономики): [учебник] / А.Г. Войтов – [3-е изд перераб.,] – М.: Информационно-внедренческий центр «Маркетинг», 1999. – 492 с.
23. Воронкова Э.А. Стратегическое управление конкурентоспособным потенциалом предприятия: диагностика и организация: [монография] / Э.А.Воронкова – Луганск: Изд-во Восточноукраинского национального университета, 2000. – 315 с. – Бібліогр.: с. 229 –313.
24. Галенко В.П. Управление персоналом и стратегия предприятия / В.П. Галенко – СПб.: Изд-во ГУЭФ, 1994. – 416 с.
25. Гаузнер Н. Инновационная стадия развития: новая модель использования человеческих ресурсов / Н. Гаузнер– М.: Мысль, 1994. – 312 с.
26. Герасимчук В.І. Проблема вдосконалення структури і якості робочої сили та шляхи її розв’язання / В.І. Герасимчук – К.: Укр. ін-т. соц. досліджень, 2001. – 40 с.
27. Герасимчук В.І. Проблеми трансформації зайнятості і розвитку ринку праці України (методологія, аналіз, шляхи вдосконалення) / В.І.Герасимчук.– К.: Вид. ТОВ „ПРИНТ ЕКСПРЕС”, 2001. – 504 с. – Бібліогр.: с.480 – 501.
28. Глинский В.В., Ионин В.Г. Статистический анализ: [учебн. пособие] [изд. 2-е, перераб. і доп] / В.В. Глинский, В.Г. Ионин. – М.: Информационно-издательский дом “Филинъ”, 1998. – 264 с.
29. Гольдфарб А.Г. Формування та збереження трудового потенціалу промислових підприємств: Дисертація кандидата.екон. наук: 08.09.01. / А.Г. Гольдфарб. – Харків, 2005. – 202 с.
30. Гончарова С.Ю. Дослідження стану соціально-трудової сфери підприємства / С.Ю. Гончарова // Економіка розвитку ХНЕУ: – Х.: Вид-во ХНЕУ – 2007. – № 3(43). – С. 80-83.
31. Гончарова С.Ю. Соціальна політика в системі управління трудовими ресурсами / С.Ю. Гончарова / Социально-экономические аспекты промышленной политики// Сб. научн. тр. В 2 т. – Т. 1 // НАН Украины. Институт экономики промышленности. – Донецк, 2004. – С.111-116.
32. Гончарова С.Ю. Стратегічне управління людськими ресурсами / С.Ю. Гончарова // Формування ринкової економіки: зб. наук. праць. спец. вип. [Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики ]. Т.1. Сучасні технології управління людськими ресурсами. – К.: КНЕУ, 2005. – С.159–163.
33. Горелов Н.А. Экономика трудовых ресурсов: [учеб. пособие для студентов экон. спец. вузов] – [2-е изд.] / Н.А Горелов. – М.: Высш. шк., 1989. – 208 с.
34. Гриньова В.М. Адміністративне управління трудовим потенціалом: [навч. посіб] / В.М. Гриньова, М.М. Новікова, М.М. Салун, О.М. Красноносова; [за ред. докт. екон. наук, проф. В.М. Гриньової] – Х: Вид. ХНЕУ, 2004. – 428 с.
35. Гринева В.Н., Механизм формирования трудового потенциала промышленного предприятия / В.Н. Гринева, А.Г. Гольдфарб // Економіка розвитку. Науковий журнал. – 2005. – № 1 (33). – С. 35-38.
36. Гриньова В.М., Державне регулювання економіки: [навч. посіб]/ В. М. Гриньова, М. М. Новікова – Харків: ВД «ІНЖЕК», 2004. – 756 с.
37. Гринева В.Н. Анализ влияния показателей развития трудового потенциала на результативность деятельности машиностроительных предприятий / В.Н. Гринева, В.Л. Смолюк // Бизнес Информ. Научный информационный журнал. – 2006. – № 10. – С.75–78.
38. Гринева В.Н., Методика оценки трудового потенциала предприятия / В.Н. Гринева, В.Л. Смолюк // Економіка розвитку. Науковий журнал. – 2006. – №1 (37). – С.87–89.
39. Гриньова В.М., Проблеми управління трудовими ресурсами підприємства: [наукове видання] / В.М. Гриньова, О.М. Ястремська. – Х: Вид. ХНЕУ, 2006. –192с. – Бібліогр.: с.152 – 163.
40. Грэхем Х.Т., Беннет Р. Управление человеческими ресурсами: [учеб. пособие для вузов] / Х.Т. Грэхем, Р.Беннет [пер. с англ. под ред. Т.Ю. Базарова и Б.Л. Еремина] – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 598 с.
41. Гудсков А. К., Левченко О.М., Орленко Ю.В. Трудовий потенціал та його місце в системі ринкових відносин (теоретичні аспекти) // Проблеми аеронавігації / А. К. Гудсков, О.М. Левченко, Ю.В. Орленко [за ред. С.М. Неділька] Вип. 2, ч. 1. – Кіровоград: ДЛАУ, 1997. – С. 180-189.
42. Джаин И.О. Оценка трудового потенциала: [монография] / И.О. Джаин – Сумы: ИТД «Университетская книга», 2002. – 250 с. – Бібліогр.: с.235 – 249.
43. Дзямулич М.І. Механізм відтворення робочої сили в аспекті ринкових трансформацій / М.І. Дзямулич // Зб. наук. праць ДНУ „Економіка: проблеми теорії та практики” – Д.: Вид. ДНУ – 2002. – Вип. 125. – С. 73-84.
44. Дмитренко Г.А., Шарапова Е.А., Максименко Т.М. Мотивация и оценка персонала / Г.А. Дмитренко, Е.А Шарапова., Т.М. Максименко. – К.: МАУП, 2002. – 248 с. – Бібліогр.: с. 240 – 244.
45. Долішній М.І. Соціально-психологічні компоненти трудового потенціалу / М.І. Долішній // Демографічні аспекти відтворення трудового потенціалу – К.: 1994. – Ч. 3. – С. 86-92.
46. Долишний М.И. Качество трудового потенциала: социально-экономический аспект / М.И. Долишний, М.В. Брык, Б.С. Марченко. – К.: Наук. дум., 1986. – 92 с.
47. Дороніна М.С. Управління економічними та соціальними процесами підприємства: [монографія] / М.С. Дороніна. – Х: Вид. ХДЕУ, 2002. – 432 с. – Бібліогр.: с. 361 –384.
48. Дребот О.І. Питання демографічної політики в умовах соціально-економічних трансформацій / О.І. Дребот // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Основи формування регіональної соціально-економічної політики / Щорічник наукових праць. – Львів: Інститут регіональних досліджень НАН України, 1999. – Вип. 8. – С. 317-327.
49. Дункан Д. У. Основополагающие идеи в менеджменте. Уроки основоположников менеджмента и управленческой практики: / У. Джек Дункан;[пер. с англ.] – М.: Дело, 1996. – 272 с.
50. Егоршин А.А. Малярец Л.М. Корреляционно-регрессионный анализ: [курс лекций и лабораторных работ] / А.А. Егоршин, Л.М. Малярец. – Х.: Основа, 1998. – 208 с.
51. Егоршин А.П. Управление персоналом: [учебник для вузов]
/ А.П. Егоршин. – [3-е изд.] – Н. Новгород: Изд. НИМБ, 2001. – 720 с.
52. Еськов А.Л. Процессный подход – новое направление в организации труда / А.Л. Еськов // Вісник Східноукр. нац. ун-ту ім. В. Даля. – 2002. – № 4. – С. 68-70.
53. Єськов О.І. Оптимізація використання людського чинника підприємством у ринкових умовах / О.І. Єськов // Фінансова консультація. – 2001. – № 21/22. – С. 121–123.
54. Жуковская В.М. Факторный анализ в социально-экономических исследованиях / В.М. Жуковская, И.Б. Мучник. – М.: Статистика, 1976. – 152 с.
55. Заславская Т.И., Рывкина Р.В. Экономическая социология: объект, основные категории и методические принципы конкретных исследований // Методологические проблемы экономической науки / Авт. предисл. В.И. Клисторин, А.Т. Москаленко. – Новосибирск: Наука, Сиб. отд., 1988. – 292 с.
56. Иванов Н.А., Одегов Ю.Г., Андреев К.Л. Трудовой потенциал промышленного предприятия / Н.А.Иванов, Ю.Г. Одегов, К.Л. Андреев. – Саратов: Изд-во Саратовского университета, 1988. – 73с.
57. Иванцевич Дж., Лобанова А.А. Человеческие ресурсы управления. Основы управления персоналом / Дж.Иванцевич, А.А. Лобанова. – М.: Дело, 1993. – 302 с.
58. Ким Дж. Факторный, дискриминантный и кластерный анализ / Дж. Ким, И. У. Мюллер, У. Р. Клекка: [пер. с англ.; под ред. И.С. Енюкова.] – М.: Финансы и статистика, 1989. – 216 с.
59. Ким М.Н. Трудовой потенциал: формирование, использование, управление: [учеб. пособие] / М.Н. Ким– Харьков: ХНУ им. В.Н. Каразина, 2003. – 250 с.
60. Кирсанова С. Современные подходы к классификации рабочей силы / С.Кирсанова // Рос. экон. журн. – 1995. – №11. – С. 76-78.
61. Китаев Н.Н. Групповые экспертные оценки / Н.Н Китаев. – М:, Знание, 1975. – 220 с.
62. Китов А.И. Экономическая психология / А.И. Китов. – М.: Экономика, 1987. – 300 с.
63. Коваліско Н.В. Деякі аспекти вивчення трудової мобільності в умовах регіонального ринку праці / Н.В. Коваліско // Харьковские социологические чтения – 98. Сборник научных работ. – Харьков: ЦЭПП «Радар», 1998. – С. 190-193.
64. Колосова Р.П. Трудовой потенциал промышленности / Р.П. Колосова– М.: Изд-во МГУ, 1987. – 161 с.
65. Колот А.М. Мотивація, стимулювання й оцінка персоналу: [навч. посібник] / А.М. Колот. – К.: КНЕУ, 1998. – 224 с.
66. Комиссарова Т.А. Управление человеческими ресурсами: [учеб. пособие] / Т.А. Комисарова. – М.: Дело, 2002. – 312 с.
67. Коренков О.В. Управління потенціалом розвитку промислових підприємств. Автореферат дис. на здобуття наук. ступеня кандидата економічних наук: 08.06.01. / Національний авіаційний університет. – К., 2003. – 18 с.
68. Криклій А.С. Формування трудового потенціалу в умовах трансформаційної економіки: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора економічних наук: 08.01.01 / А.С. Криклій – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ, 2005. – 40 с.
69. Кульман А. Экономические механизмы: [пер. с франц.] / А.Кульман. – М.: Прогресс, 1993. – 192 с.
70. Кучер В.В. Социально-экономические факторы эффективного использования труда в условиях рыночной экономики / В.В. Кучер // Механизмы управления в свободных экономических зонах: тез. междунар. науч.-практ. конф. – Черновцы, 1993. – С. 56–58.
71. Лапин Е.В. Экономический потенциал предприятия / Е.В. Лапин. – Сумы: Унив. кн., 2002. – 309 с.
72. Левченко О.М. Управління якістю трудового потенціалу регіону: [монографія] / О.М. Левченко. – Кіровоград: „КОД”, 2002. – 136 с.
73. Ленский Е.В. Трудовой потенциал производственного объекта / Е.В Ленский. Центр делового сотрудничества. – М., 1991. – С. 35–36.
74. Лизунець А.Г. Система моніторингу трудового потенціалу промислового підприємства / А.Г. Лизунець // Вісник Технологічного університету Поділля. – 2002. – ч. 2, № 4. – С. 256-259.
75. Лукинов И.И. Некоторые проблемы воспроизводства и использования трудового потенциала / И.И. Лукинов // Социал. труд. – 1981. – № 8. – С. 101–110.
76. Магура М.И., Курбатова М.Б. Современные персонал-технологии / М.И. Магура, М.Б. Курбатова. – М.: ЗАО «Бизнес-школа «Интел-Синтез», 2001. – 376 с.
77. Малярець Л.М. Вимірювання ознак об’єктів в економіці: методологія та практика / Л.М. Малярець // Наук. вид. – Харків: Вид. ХНЕУ, 2006 – 384 с. – Бібліогр.: с. 373 – 384 с.
78. Мандюк І.І. Демографічні аспекти формування трудового потенціалу країни / І.І. Мандюк // Регіональна політика України: наукові основи, методи, механізми: зб. наук. праць за матер. доп. міжнар. наук.-практ. конференції, Львів, 21-23 травня 1998 р. – Львів, 1998. – Ч. 2. С. 201–207.
79. Марр. Р., Флиастер А. Человек и труд: словарь / Р.Марр, А.Флиастер. – 1994.– № 1. – С. 127.
80. Маслов Е.В. Управление персоналом предприятия: [учебное пособие] под ред. П.В. Шеметова / Е.В.Маслов. – М.: ИНФРА-М; Новосибирск: НГАЭиУ, 1999. – 312 с.
81. Мельник Л.Е. Человеческий фактор социалистического производства (политико-экономический аспект) / Мельник Л.Е. – К.: Вища школа, 1998. – 187 с.
82. Мікловда В., Лечига Р. Соціально-трудові відносини в умовах ринкових трансформаційних процесів / В.Мікловда, Р.Лечига // Регіональна економіка. – 1998. - № 2. – С. 13–27.
83. Многомерный статистический анализ и вероятностное моделирование реальных процессов: [cб. ст. отв. ред. С.А. Айвазян, А.Е. Кузнецова]. – М.: Наука, 1990. – 296 с.
84. Моніторинг соціальних процесів в Україні [за ред. І.К. Бондар, Г.В. Ярошенко, В.І. Науменко, Н.І. Соколенко]. – К.: Тов. „Знання”, 1999. – 314 с.
85. Мосин В.П. Производственные связи предприятий / В.П. Мосин. – Тула: Приокское кн. изд., 1987. – 84 с.
86. Никитин А.А. Анализ трудовых показателей: учеб. пособие для вузов / А.В. Никитин, Н.А. Кольцов, И.А. Самарина; / под ред. П.Ф. Петроченко. – М.: Экономика, 1989. – 288 с.
87. Новікова М.М. Система управління розвитком трудового потенціалу промислового підприємства / М.М Новікова // Управління розвитком. Зб. наук. ст. Між нар. наук-практ. конф. „Актуальні проблеми управління економічними процесами промислових підприємств” 14-15 листопада, спецвипуск № 7.– Харків, Вид. ХНЕУ, 2006.– С 90–92.
88. Новикова М.Н., Гольдфарб А.Г. Методика оценки трудового потенциала предприятия / М.Н. Новикова, А.Г. Гольдфарб // Економіка розвитку. – 2004. – № 4(32). – С.101-105.
89. Ноджак Л.С. Демографічні чинники формування і використання трудового потенціалу за ринкових перетворень:[монографія] / Л.С. Ноджак – Львів: ІРД НАНУ, 2004. – 188 с. – Бібліогр.: с. 183 – 188.
90. Одегов Ю.Г. Трудовой потенциал предприятия: пути эффективного использования / Ю.Г. Одегов, В.Б. Бычин, К.Л. Андреев. Ч.2. – Саратов: Изд-во Саратовского университета, 1991. – 176 с.
91. Оникиенко В.В. Трудовой потенциал Украинской ССР. / В.В. Оникиенко– Киев: Наукова думка, 1982. – С. 4.
92. Оникиенко В.В., Либанова Е.М. Трудовой потенциал УССР, программно-целевое управление / В.В. Оникиенко, Е.М. Либанова // Вестник АН УССР. – 1986. – №1. – С. 34 – 46.
93. Основи менеджменту: навчальний посібник [за ред. В.С. Верлоки, І.Д. Михайлова]. – Харків: Основа, 1996. – 352 с.
94. Основы управления персоналом: [учеб. для вузов] / Б.М. Генкин, .А. Кононова, В.И. Кочетков и др.; под ред. Б.М. Генкина. – М.: Высш. шк., 1996. – 383 с.
95. Основы управления социалистическим производством: [учебник] / под ред. Г.Л. Таукача и В.П. Дубоноса. – К.: Выща шк. Головное изд-во, 1989. – 303 с.
96. О'Шоннеси Дж. Принципы организации управления фирмой / Дж. О'Шоннеси. – М.: ООО «МТ Пресс», 2001. – 296 с
97. Панкратов А.С. Трудовой потенциал в системе управления производством / А.С. Панкратов. – М.: Изд-во МГУ, 1983. – 214 с.
98. Пирожков С.И. Воспроизводство трудового потенциала / С.И. Пирожков // Экономика советской Украины. – 1991. – № 7. – С. 8–19.
99. Плюта В. Сравнительный многомерный анализ в эконометрическом моделировании: [пер. с польск. В.В. Иванова] / В.Плюта. – М.: Финансы и статистика, 1989. – 175 с.
100. Пономаренко В.С. Стратегія управління підприємством / В.С. Пономаренко. – Х.: Основа, 1999. – 619 с.
101. Пономаренко В.С., Ястремская Е.Н., Луцковский В.М. и др. Механизм управления предприятием: стратегический аспект / Пономаренко В.С., Ястремская Е.Н., Луцковский В.М. и др. – Х.: Изд. ХГЭУ, 2002. – 252 с. – Бібліогр.: с.204 –211.
102. Портер М. Е. Стратегія конкуренції / Майкл Е. Портер [пер. з англ. Олійник А., Скільський Р.]. – К.: Основи, 1997. – 390 с.
103. Приймак В.І. Трудовий потенціал: механізм його реалізації в регіоні / В.І. Приймак– Львів, 2002. – 380 с.
104. Путятін Ю.О. та ін. Фінансові механізми стратегічного управління розвитком підприємства: [монографія] / Ю.О. Путятін, О.І. Пушкар, О.М. Тридід. – Х.: Основа, 1999. – 488 с.
105. Пухлій В.Т. Трудові ресурси як об’єкт соціально-економічних досліджень / В.Т. Пухлій // Зайнятість та ринок праці. – 2001. – Вип. 5. – С. 3–51.
106. Регіональні проблеми формування трудового потенціалу і шляхи їх вирішення: [монографія] / [Лук’янченко Н.Д., Антонюк В.П., Шаульска Л.В., Шамільова Л.Л. та ін.]. – Донецьк: Вид. Донецького національного університету, 2004. – 340 с. – Бібліогр.: с.273 –282.
107. Романенко И.В. Управление персоналом: конспект лекций / И.В.Романенко. – СПб.: Изд-во Михайлова В.А., 2000. – 64 с.
108. Романенкова Г.М. Трудовые ресурсы крупного города. / Г.М. Романенкова – Л.: Наука, 1986. – 159 с.
109. Роффе А. О содержании понятий «трудовые ресурсы и рабочая сила» / А.Роффе // Человек и труд. – 1997. – 1997. – № 3. – С. 23–25.
110. Руководство сотрудниками фирмы: учеб. пособие [для вузов] / Родионова Н.В., Эриашвили Н.Д., Цыпкин Ю.А. и др.; под ред. проф. А.А. Крылова, проф. Ю.А. Цыпкина. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2002. – 352 с.
111. Саакян А.К., Зайцев Г.Г., Лашманова Н.В., Дягилева Н.В. Управление персоналом организации / А.К.Саакян, Г.Г.Зайцев, Н.В. Лашманова, Н.В. Дягилева. – СПб.: Питер, 2001. – 176 с. – Бібліогр.: с.175.
112. Савченко В.А. Управління розвитком персоналу: навч. посіб. / В.А. Савченко. – К.: КНЕУ, 2002. – 351 с.
113. Саєнко М. Трудовий потенціал як складна соціально-економічна система / М.Саєнко // Наук. зб. Терноп. держ. педагог. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер.: Економіка. – 2001. – № 3. – С. 125–143.
114. Саєнко М. Трудовий потенціал: основні визначення; некоректні формулювання / М.Саєнко // Вісник Терноп. акад. нар. госп. – 2002. – №6. – С. 71-76.
115. Сергеева Г.П., Чижова Л.С. Эффективное использование трудового потенциала / Г.П.Сергеева, Л.С. Чижова. – М.: Знание, 1987. – 64 с.
116. Скаржинский М.И. Трудовой потенциал социологического общества / М.И. Скаржинский, И.Ю. Баландин, А.И. Тетов. – М.: Экономика, 1987. – 102 с.
117. Слезингер Г.Э. Труд в условиях рыночной экономики: учеб. пособие / Г.Э.Слезингер. – М.: ИНФРА-М, 1996. – 336 с.
118. Словарь-справочник менеджера [ под ред. М.Г. Лапусты]. – М.: ИНФРА-М, 1996. – 608 с.
119. Смолінська Т. Дослідження якості трудового потенціалу / Т.Смолінська // Вісник Технол. ун-ту Поділля. Ч.. Екон. науки. – 2002. – №1. – С. 20–24.
120. Смолюк В.Л. Аналіз зовнішніх чинників розвитку трудового потенціалу підприємства / В.Л. Смолюк // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції [«Управління підприємством: проблеми та шляхи їх вирішення»],4–6жовтня 2007р. у 2 т. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2007. – Т. 2. – С. 113–114.
121. Смолюк В.Л. Методичний підхід щодо формування механізму управління розвитком трудового потенціалу підприємства / В.Л. Смолюк // Економіка розвитку. Науковий журнал, випуск № 1 (41).- Харків:ХНЕУ, 2007.- С.63-65.
122. Смолюк В.Л. Механизм управления развитием трудового потенциала предприятия / В.Л. Смолюк // Економіка розвитку. Науковий журнал, випуск № 2 (34).- Харків: ХНЕУ, 2005.– С.63-65.
123. Смолюк В.Л. Сущность и структура трудового потенциала предприятия / В.Л. Смолюк // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 210: В 4 т. Том III. –Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – С.813 – 818.
124. Смолюк В.Л. Факторы развития трудового потенциала предприятия / В.Л. Смолюк // Матеріали міжнародного форуму молодих вчених [«Ринкова трансформація економіки постсоціалістичних країн»] у двох томах. Т. 1. – Х.: ХНТУСГ. – 2005. – С. 271.
125. Советский энциклопедический словарь / [научно – редакционный совет: А. М. Прохоров (пред.)]. – М.: Сов. энциклопедия, 1981. – 1600 с.
126. Социально-экономический потенциал региона / [под ред. М.И. Долишнего, С.И. Бандур]. – К.: Наукова думка, 1985. – 31 с.
127. Соціально-трудовий потенціал: теорія і практика. В 2 ч. / М.І. Долішній, С.М. Злупко, С.І. Бандур та ін. / під ред. М.І. Долішнього, С.М. Злупко. – К.: Наукова думка, 1994. – Ч.1. – 264 с.; Ч.2 – 210 с.
128. Спивак В.А. Организационное поведение и управление персоналом / В.А. Спивак. – СПб.: Питер, 2000. – 312 с.
129. Спивак В.А. Управление персоналом коммерческого банка / В.А. Спивак – СПб.: Изд-во СПб. ГУЭФ, 1997. – 298 с.
130. Стратегическое управление персоналом / В.И. Андриенко, Т.Ю. Беликова, К.Н. Маншилин, Р.В. Прокопенко, А.И. Пушкарь, В.П. Стасюк. – Донецк: ООО «Юго-Восток», 2002. – 196 с.
131. Теорія й практика управління персоналом: навч. метод. посібник / [авт.-уклад. Г.В. Щокін]. – К.: МАУП, 1998. – 256 с.
132. Ткаченко А.М., Зубарева Н.О. Трудовий потенціал – основний фактор у процесі виробництва / А.М.Ткаченко, Н.О. Зубарева // Держава та регіони. – 2006. – № 3. – С. 319–322.
133. Токсонбаева М.С. Социальные интересы работников и использование трудового потенциала / М.С. Токсонбаева. – М.: Наука, 2006. – 363 с.
134. Том Н. Развитие персонала как инструмент управления предприятием / Н.Том // Проблемы теории и практики управления. – № 2. – С. 9–11.
135. Травин В.В. Основы кадрового менеджмента: практ. пособие / В.В. Травин, В.А. Дятлов. – [3-е изд., испр. и доп.]. – М.: Дело, 2001. – 332 с.
136. Управление персоналом в условиях социальной рыночной экономики / Науч. ред. Р. Марра, Г. Шмидта. – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1997.
137. Управление персоналом организации: учебник / [под ред. А.Я. Кибанова]. – М.: ИНФРА-М, 1997. – 512 с.
138. Управление персоналом организации: учебник / [под ред. А.Я. Кибанова]. – 2-е изд., доп. и перераб. – М.: ИНФРА-М, 2002. – 638 с.
139. Управление персоналом предприятия: учеб. пособие для вузов / Под ред. А.А. Крылова, Ю.В. Прушинского. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2002. – 495 с.
140. Управление персоналом: современная российская практика / С.К. Мордовин. – СПб.: Питер, 2003. – 288 с.
141. Управління трудовим потенціалом: [наукове видання] / [В.С. Пономаренко, В.М.Гриньова, М.М.Салун, М.М.Новікова та ін.]. – Х.: ХНЕУ, 2006. – 348 с. – Бібліогр.: с.321 –336.
142. Уткин Э.А. Управление фирмой / Э.А. Уткин. – М.: Аколис,1996. – 516 с.
143. Федоркіна Т.М. Пофазний аналіз відтворення трудового потенціалу регіону / Т.М. Федоркіна // Вісн. технол. ун-ту Поділля. Ч.1. – 2002.
144. Федоркіна Т.М. Проблеми формування трудового потенціалу регіону в сучасних економічних умовах / Т.М. Федоркіна // Сб. науч. тр. «Социально-экономические аспекты промышленной политики. Социально-трудовые отношения в современных экономических условиях», Т. 2. – Донецк: ИЭП НАН Украины. – 2001. – С. 217–222.
145. Федосеев В.Н., Капустин С.Н. Управление персоналом организации. Учеб. пособие. В.Н. Федосеев, С.Н. Капустин. – М.: Изд-во «Экзамен», 2003. – 368 с.
146. Хованов Н.В. Математические основы теории шкал измерения качества / Н.В. Хованов. – Л.: Изд-во Ленингр. ун-та, 1982. – 188 с.
147. Хозяйственный механизм предприятия в новых экономических условиях / З.А. Арабянц, Л.В. Берг, В.Г. Удодов. – Краснодар: Кн. изд-во, 1991. – 303 с.
148. Хозяйственный механизм предприятия в новых экономических условиях / [З.А. Арабянц, Л.В. Берг, В.Г. Удодов]. – Краснодар: Кн. изд-во, 1991. – 303 с.
149. Хозяйственный механизм предприятия: концепция, методы, практика / [Э.С. Минаев, А.Р. Вииес, Л.Р. Забродина и др.]; под ред. Э.С. Минаева, А.Р. Вииес. – М.: Изд-во МАИ, 1991. – 208 с.
150. Хозяйственный механизм управления экономикой СССР: учеб. пособие для экон. спец. вузов / [под ред. П.Г. Бунича]. – Экономика, 1991. – 318 с.
151. Храмов В.О., Бовтрук А.П. Основи управління персоналом: навч.-метод. посіб. / В.О.Храмов, А.П. Бовтрук. – К.: МАУП, 2001. – 112 с.
152. Цыганок В. Трудовой потенциал: условия эффективного использования / В.Цыганок // Человек и труд. – 2006. – №12. – С.40–43.
153. Шаталова Н.И. Трудовой потенциал работника: учеб. пособие / Н.И. Шаталова М.: ЮНИТИ, 2003. – 399 с.
154. Шаульська Л.В. Стратегія розвитку трудового потенціалу України: [монографія]. / Л.В. Шаульська – Донецьк: НАН України, Інститут економіки промисловості, 2005. – 502 с.
155. Шаульська Л.В. Сучасні вимоги до якісного рівня трудового потенціалу / Л.В. Шаульська // Социально-экономические аспекты промышленной политики: Сб. науч. тр. – Донецк: НАН Украини, Институт экономики промышленности, 2004. – С. 29 – 45.
156. Швец И.Б. Формирование системы управления развитием персонала: региональный и микроэкономический аспект / И.Б. Швец // Зб. наук. робіт ХНЕУ. Управління розвитком. – 2006. – № 3. – С. 52 – 54.
157. Швець І.Б., Захарова О.В. Оцінка ефективності використання трудових ресурсів / І.Б.Швець, О.В. Захарова // Вісн. нац. ун. водного господарства та природокористування. Економіка. Ч. 1. – Вип. 4 (36). – Рівне: НУВГП, 2006. – С.379 – 385.
158. Швец И.Б., Коваленко Т.В. Система управления персоналом в условиях внедрения системы всеобщего управления качеством // Социально-экономические аспекты промышленной политики / И.Б.Швец,
Т.В. Коваленко // Сб. науч. Тр. В 3 т. – Т.3 // НАН Украины. Институт экономики промышленности. – Донецк, 2007. – С.142–150.
159. Шевчук Л.Т. Методико-соціальні основи використання трудового потенціалу в Україні: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора економічних наук: 08.09.01 / Л.Т. Шевчук Інститут регіональних досліджень. – Львів, 2005. – 48с.
160. Шекшня С.В., Ермошкин Н.Н. Стратегическое управление персоналом в эпоху Интернета / С.В.Шекшня, Н.Н. Ермошкин – [изд. 6-е, перераб. и доп.]. – М.: ЗАО «Бизнес-школа «Интел-Синтез», 2002. – 336 с.
161. Шекшня С.В. Управление персоналом современной организации / С.В.Шекшня. – М.: ЗАО «Бизнес-школа «Интел-Синтез», 1997. – 336 с.
162. Шершньова З.Є., Оборська С.В. Стратегічне управління: навч. посібник / З.Є.Шершньова, С.В. Оборська. – К.: КНЕУ, 1999. – 384 с.
163. Шкатулла В.И. Настольная книга менеджера по кадрам / В.И Шкатулла. – М.: Издат. группа «НОРМА ИНФРА-М», 1998. – 528 с.
164. Щекин Г.В. Основы кадрового менеджмента. – [3-е изд. перераб. и доп.]: учебник. / Г.В Щекин. – К.: МАУП, 1999. – 288 с.
165. Щекин Г.В. Теория кадровой политики: [монография]. / Г.В Щекин. – К.: МАУП, 1997. – 176 с.
166. Экономика труда / Под ред. М.А. Винокурова, И.А. Горлова. – СПб.: Питер, 2004. – 656 с.
167. Экономика труда и социально-трудовые отношения / под ред. Г.Г. Меликьяна, Р.П. Колосовой. – М.: Изд-во МГУ, 1996. – 361 с.
168. Экономика труда: (социально-трудовые отношения) / под ред. Н.А. Волгина, Ю.Г. Одегова. – М.: «ЭКЗАМЕН», 2002. – 736 с.
169. Экономика труда: учебник для вузов / [Л.И. Жуков, Г.О. Погосян, В.И. Сивцов и др].; под ред. Г.Р. Погосяна, Л.И Жукова. – М.: Экономика, 1991. – 304 с.
170. Энциклопедический социологический словарь / РАН, Ин-т социально-политических исследований / [oбщ. ред. Г.В. Осипова.]. – М.: ИСПИ РАН, 1995. – 940 с.
171. Якість трудового потенціалу та управління трудовою сферою в Україні: соціальна експертиза: [монографія]. / [О.І. Амоша, О.Ф. Новікова і ін.]. – Донецьк: НАН України, Інститут економіки промисловості, 2006. – 208 с. – Бібліогр.: с.144 –149.
172. http://www.ukrstat.gov.ua/
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.