У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Количество страниц 218
ВУЗ УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП................................................................................................................ 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ ……………………………………………………. 10
1.1. Визначення сутності стійкості банківської системи та її елементів
10
1.2. Дослідження умов та факторів стійкості банківської системи на макро- та мікрорівні ……………………………………………...………
33
1.3. Підходи до побудови механізму забезпечення стійкості банківської системи …………….………………………………………
57
Висновки до розділу 1 ..............................................................................
78
РОЗДІЛ 2. НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ПОБУДОВИ МЕХАНІЗМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ……………………………………………..………………………… 81
2.1. Аналіз умов та факторів стійкості банківської системи України …
81
2.2. Дослідження складових механізму забезпечення стійкості банківської системи України ……………………………………………..
100
2.3. Методи оцінки стійкості банківської системи України (на макро- і мікрорівні) …………………………………………………………………
129
Висновки до розділу 2 ................................................................................
151
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ ОЦІНКИ ЯК СКЛАДОВОЇ МЕХАНІЗМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ……..
154
3.1. Удосконалення механізму моніторингу на основі впровадження індикатора стійкості банківської системи ……………………………... 154
3.2. Використання моделі дефолту для оцінки ризику ліквідності банківської системи ……………………..………………
171
Висновки до розділу 3…….............................................................. 184
ВИСНОВКИ ....................................................................................................... 186
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ .......................................................... 192
ДОДАТКИ .......................................................................................................... 209

ВСТУП


Актуальність теми дослідження. Банківська система є важливою складовою механізмів ринкового та державного регулювання економіки, має виключне значення для формування і підтримки базового рівня довіри у суспільстві як передумови сталого розвитку, включаючи довіру економічних суб’єктів один до одного, до національної грошової одиниці та держави. Протягом 2002-2007 років банківська система України розвивалася динамічно, покращилися її кількісні і якісні характеристики, підвищилася конкурентоспроможність українських банків. Стійкість і спроможність українських банків протистояти кризовим явищам у суспільстві підтвердилися у кінці 2004 року, коли банківська система успішно справилася з загрозою втрати ліквідності, яка була пов’язана з політичною дестабілізацією в країні. Діяльність банків протягом 2002-2007 років характеризувалася поліпшенням якості активів, нарощуванням капітальної бази, залученням депозитів, підвищенням ефективності діяльності, що є ознаками достатньої стійкості.
Водночас на даному етапі розвитку спостерігається посилення фінансової нестабільності, яка охоплює не лише національні економіки, а й поширюється у регіональному і світовому масштабі та має як циклічний, так і епізодичний характер. Зазначена тенденція підсилюється відкритістю економік у цілому та банківських систем зокрема внаслідок лібералізації міжнародної торгівлі фінансовими послугами. Це вимагає використання нових концепцій, методологічних та методичних підходів до вивчення методів оцінювання та умов забезпечення стійкості національної банківської системи.
В економічній літературі значна увага приділяється проблемам становлення стабільної банківської системи, підвищення її стійкості.
Концептуальні основи становлення і розвитку сучасної банківської системи України досліджували у своїх працях А.С. Гальчинський, О.В. Дзюблюк, А.О. Єпіфанов, А.М. Мороз, І.В. Сало, С.А. Циганов та інші вчені. Саме їх наукові праці дозволили сформувати загальнонаукову основу та визначити основні підходи до дослідження проблеми забезпечення стійкості банківської системи України.
Проблеми забезпечення стійкості банківської системи, її протиріччя і шляхи їх вирішення знайшли своє відображення в дослідженнях вітчизняних вчених О.В. Васюренка, В.М. Гейця, Г.Т. Карчевої, О.І. Кірєєва, С.М. Козьменка, О.М. Колодізєва, В.Л. Кротюка, В.І. Лисицького, І.О. Лютого, Л.О. Примостки, М.Ф. Пуховкіної, М.І. Савлука, Р.І. Тиркала та інших.
Серед наукових праць, у яких досліджуються проблеми стійкості банківської системи в цілому та окремі її аспекти зокрема, необхідно виділити роботи таких зарубіжних учених, як: Ф. Аллен, Н. Веллінк, Д. Даймонд, Ч.Кіндлебергер, К.-Дж. Ліндгрен, Ф. Мишкін, І. Фішер, М. Фрідман, Л. Шумахер та ін.
Не зменшуючи значущості наукових напрацювань в рамках загальної теорії систем, досліджень щодо забезпечення стійкості банків, окремих проблем функціонування вітчизняної банківської системи, зокрема її платоспроможності та ліквідності, слід все ж констатувати, що у вітчизняній економічній науці практично відсутні спеціальні дослідження методичних засад забезпечення стійкості функціонування банківської системи.
Відсутність комплексних теоретичних розробок, що обґрунтовують побудову системи оцінки та управління стійкістю банківської системи та відповідають цілям розбудови банківської системи України, яка б сприяла довгостроковому економічному зростанню країни, її фінансовій безпеці, була здатна і готова без загрози національним інтересам інтегруватися у світовий економічний простір, зумовила вибір теми дисертаційного дослідження та свідчить про його актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові результати, теоретичні положення та висновки дисертаційного дослідження були використані при виконанні науково-дослідних тем “Сучасні технології фінансово-банківської діяльності в Україні” (номер державної реєстрації 0102U006965) і “Розвиток механізму функціонування банківської системи України під впливом іноземного капіталу” (номер державної реєстрації 0107U012112). До звітів за цими темами включені пропозиції автора щодо удосконалення моніторингу стійкості банківської системи, а також щодо оцінювання наслідків входження іноземних банків до банківської системи України.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є наукове обґрунтування теоретичних засад, розробка методичних підходів та практичних рекомендацій щодо побудови системи забезпечення стійкості банківської системи України та розвитку складових механізму її регулювання.
Відповідно до мети дослідження передбачено вирішення таких завдань
теоретичного, методичного та прикладного характеру:
• з’ясувати сутність поняття “стійкість банківської системи” з урахуванням структурної стійкості та наявності самоорганізації системи, а також існуючих визначень цього поняття в економічній літературі;
• виокремити основні макро- та мікроекономічні умови та фактори, що визначають стійкість банківської системи, і з’ясувати характер їх впливу;
• систематизувати теоретичні аспекти впливу діяльності центральних банків на стійкість банківської системи та описати методи оцінювання такого впливу;
• дослідити та описати методи оцінки стійкості банківської системи з метою виявлення можливості їх використання для ефективного банківського нагляду;
• визначити сутність, структуру, функції і принципи формування елементів механізму забезпечення стійкості банківської системи з урахуванням тенденцій її розвитку;
• проаналізувати основні тенденції розвитку банківської системи України з метою виявлення відповідностей із загальною стратегією розвитку держави та визначення факторів забезпечення стійкості на макро- та мікрорівні;
• розробити практичні рекомендації щодо удосконалення моніторингу стійкості банківської системи України;
• обґрунтувати можливість використання моделі дефолту для оцінки ліквідності банківської системи в контексті превентивного нагляду за стійкістю банківської системи.
Об’єктом дослідження є процес забезпечення стійкості банківської системи України як елемента національної економіки.
Предметом дослідження є теоретичні, методологічні і прикладні аспекти стійкого розвитку банківської системи України.
Методи дослідження. В дисертації застосовано широкий інструментарій загальноприйнятих методів наукового дослідження економічних відносин, а саме: метод аналізу і синтезу (при дослідженні мікро- і макроекономічних чинників впливу на стійкість банківських систем), метод абстрагування (при розкритті поняття стійкості банківської системи), метод кількісного та якісного порівняння (при дослідженні підходів до оцінювання стійкості банківської системи), функціонально-системний підхід, описово-аналітичний метод, статистичні методи, зокрема графічний (при дослідженні умов та факторів впливу на стійкість банківської системи України), аналіз динамічних рядів (при виявленні факторів впливу на стійкість банківської системи України) тощо.
При проведенні дисертаційного дослідження використано наукові праці закордонних і вітчизняних учених з питань функціонування банківської системи, регулювання та нагляду, закони України, постанови Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Національного банку України, звіти банків України та Асоціації українських банків, матеріали науково-практичних конференцій за темою дослідження. Проаналізовані монографічні дослідження і статті зарубіжних та вітчизняних авторів.
Наукова новизна одержаних результатів. Нові наукові положення дисертації, які розроблено автором особисто та виносяться на захист, полягають у наступному:
вперше:
• розроблено та обґрунтовано комплексну модель забезпечення стійкості банківської системи, яка враховує потребу гнучкого і вчасного реагування на можливі внутрішні та зовнішні негативні впливи. Запропонована структур-но-функціональна схема побудови механізму забезпечення стійкості банківської системи розмежовує заходи щодо зниження індивідуального ризику та системного ризику, що дозволяє розробити алгоритм дії наглядових органів при реалізації ризиків;
• запропоновано визначати інтегральний індикатор ліквідності банківської системи на основі оцінки ймовірності дефолту, що ґрунтується на моделі діяльності банку, в якій він розглядається з погляду потоків залучення і розміщення грошових коштів (що не відносяться до міжбанківських операцій), та який, поряд з геп-аналізом, нормативами ліквідності, коефіцієнтним аналізом, можна використовувати при комплексній оцінці ризику ліквідності банківської системи;
удосконалено:
• систематизацію основних умов і факторів забезпечення стійкості банківської системи та доведено необхідність розгляду банківської системи в процесі розвитку, який визначається умовами і факторами макро- та мікрорівня і дозволяє визначити, що стійкість банківської системи забезпечується в тому числі і стійкістю банків як складових даної системи;
• методичний підхід до оцінки загроз стійкості банківської системи, яка відрізняється від існуючих введенням додаткових ознак та груп загроз (первинні та вторинні, прямі та опосередковані, явні та неявні), а також ранжуванням останніх за ступенем значимості та дасть змогу розробити заходи щодо управління загрозами;
набули подальшого розвитку:
• теоретичне обґрунтування економічного змісту поняття “стійкість банківської системи”, для характеристики якого пропонується враховувати структурну стійкість і наявність самоорганізації, завдяки чому стійкість банківської системи може бути охарактеризована як здатність системи повертатися в рівноважний стан, незважаючи на вплив зовнішніх та внутрішніх чинників, базуючись на структурній стійкості, здатності до самоорганізації, підтримці стійкості банків, що входять до системи, та управлінському впливі центрального банку країни;
• уніфікований механізм нормативного регулювання діяльності банків завдяки доповненню і розвитку основних принципів, цілей, завдань і методів організації діяльності з моніторингу стійкості банківської системи України.
Практичне значення одержаних результатів. Розроблені в ході дослідження наукові та практичні висновки і рекомендації можуть бути використані для підвищення ефективності роботи наглядових органів щодо забезпечення стійкості банківської системи України. Розроблені методичні підходи використовуються Національним банком України і враховані у діяльності банків, зокрема:
• методика дистанційного аналізу ризику, що базується на концепції ризик-орієнтованого нагляду, включена до системи аналізу діяльності банків Національного банку України (довідка про впровадження від 13.09.2007 № 43-310/1814);
• матеріали дисертаційного дослідження в частині удосконалення методичного інструментарію оцінки ризику ліквідності банків обговорені на засіданні Ради Асоціації українських банків та рекомендовані до впровадження в діяльність банків – членів АУБ (довідка від 21.04.2008 № 04-10/0225);
• підходи до удосконалення комплексу інструментів і методів макропруденційного нагляду використано у Раді Національного банку України (довідка про впровадження від 04.04.2008 № 10-010/50).
Особистий внесок здобувача. Результати наукового дослідження, які виносяться на захист, отримані автором особисто і знайшли своє відображення в опублікованих працях. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використано лише ті ідеї та положення, які є результатом особистої роботи дисертанта. Особистий внесок здобувача у роботі [126] за списком опублікованих праць полягає у визначенні ризиків, що виникають у зв’язку зі спрощенням процедури кредитування фізичних осіб, та їх впливу на стійкість банків України.
Апробація результатів дисертації. Основні наукові положення і результати дослідження оприлюднені та доповідалися на науково-практичних конференціях і семінарах, зокрема, на Міжнародному семінарі “Робота зі збанкрутілими фінансовими установами” (м. Бішкек, Киргизька республіка, 2003 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Банківська система в умовах трансформації фінансового ринку України” (м. Київ, 2003 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України” (м. Суми, 2003, 2006, 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції “Міжнародна банківська конкуренція: теорія і практика” (Суми, 2006-2008 рр.).
Наукові публікації. Основні положення дисертації, які повністю висвітлюють результати дослідження, викладено в 14 наукових працях загальним обсягом 9,05 друк. арк., з них: 10 наукових статей опубліковані у наукових фахових виданнях (3,9 друк. арк.), 3 – у матеріалах наукових конференцій (0,15 друк. арк.), 1 – в інших виданнях (5,0 друк. арк.).
Структура та обсяг дисертації визначається метою та завданнями дослідження. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Основний текст дисертації викладений на 192 сторінках. Робота включає 5 таблиць, 24 рисунки, список використаних джерел із 191 найменування на 17 сторінках і 8 додатків на 30 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ


У дисертації наведено теоретичне обґрунтування та запропоновано нове вирішення наукової задачі, що виявляється в розробці методики підбору показників, їх вимірювання та принципах побудови індикатора стійкості банківської системи.
За результатами дисертаційного дослідження зроблено наступні висновки та внесені пропозиції науково-теоретичного і прикладного характеру:
1. При розгляді банківської системи, як об’єкту дослідження, її необхідно розглядати в процесі розвитку, який визначається умовами і чинників зовнішнього і внутрішнього характеру. Іншими словами, розвиток банківської системи обумовлений комплексом процесів, що відбуваються у зовнішньому середовищі і комплексом процесів в самій банківській системі та середовищі, яке її оточує. Таке розуміння банківської системи дозволяє визначити, що стійкість банківської системи забезпечується в тому числі і стійкістю банків, як складових даної системи.
2. Поглиблено теоретичні засади щодо визначення сутності поняття «стійкість банківської системи». Для характеристики поняття стійкості банківської системи необхідно ураховувати її структурну стійкість і наявність самоорганізації, а саме поняття стійкість банківської системи може бути охарактеризоване як здатність системи повертатися в рівноважний стан, не зважаючи на вплив зовнішніх та внутрішніх чинників, базуючись на структурній стійкості; здатності до самоорганізації; підтримці стійкості банків, що входять до системи та управлінському впливу центрального банку країни. Такий підхід дозволяє визначити, що:
– стійкість банківської системи країни можна розуміти як єдину базу забезпечення своєчасного і безперешкодного переміщення вартостей у межах національної економіки. Вона забезпечується, по-перше, достатньою кількістю високоліквідних коштів (обсягом грошової маси в обігу); по-друге, надійністю (безперебійністю) функціонування платіжних систем, ефективною організацією розрахунків; по-третє, загальністю охоплення системою нагляду комерційних банків, що здійснюється центральним банком та контролюючими органами; по-четверте, стабільністю головних макроекономічних показників національної економіки.
– стійкість банківської системи можна розглядати як форму руху і як стан банківської системи, а також здатність відновлювати цей стан після певних кризових моментів (спаду в економіці, фінансової кризи тощо).
3. До умов стійкості банківської системи, які формуються на макрорівні, можна віднести макроекономічну стабільність, яка досягається шляхом проведення ефективної грошово-кредитної політики, та ринкову інфраструктуру. Серед зовнішніх факторів виокремлюються стабілізаційна політика, виконання економічних меж кредитування потреб держави, формування грошового обороту грошовими активами.
Серед умов стійкості банківської системи, які формуються на рівні системи, слід виділити: забезпечення ліквідності системи, капіталізація та захист інтересів кредиторів та вкладників.
З позиції методології даний висновок свідчить, що управління стійкістю системи слід розглядати у єдності трьох складових: 1) в тісній єдності із стійкістю економіки в цілому; 2) у взаємозв’язку стійкості окремого банку із стійкістю банківської системи як цілісного утворення; 3) з позиції окремого банку, його структури, яка складається з певних частин.
4. На основі аналізу та уточнення сутності ряду визначень понятійного апарату теорії банківського менеджменту і розгляду методологічних основ і особливостей забезпечення стійкості банківської системи конкретизоване коло задач для удосконалювання побудови механізму забезпечення стійкості банківської системи, серед яких виділені:
– для забезпечення стійкості банківської системи має значення побудова регулювання та нагляду за банківською діяльністю. Потрібно зауважити, що чітке визначення поняття «банківське регулювання» відсутнє. Нерідко терміни «банківське регулювання», «банківський нагляд» і «банківський контроль» не розрізняють і вживають їх як синоніми. Це не є доцільним, тому що призначення банківського нагляду повинно зводитися виключно до можливості недопущення кризових явищ в банківській системі, а також повинно бути націлене на можливість використання превентивних методів регулювання;
– забезпечення стійкості потрібно розглядати як специфічну складову в системі управління розвитком банківської системи. Необхідність обґрунтування цього твердження пов’язана з тим, що стійкість банківської системи є основою її ефективного функціонування. При цьому забезпечення стійкості банківської системи є окремим завданням управління її розвитком та може бути розглянуто і як самостійний механізм.
– для побудови комплексного механізму забезпечення стійкості банківської системи необхідна постійно функціонуюча система збору і обробки інформації про системний та індивідуальні ризики, основою якої є механізм діагностики, що базується на системі вимірювачів ризику.
Під оцінкою ризиків необхідно розуміти показник чи систему показників, що дозволяє характеризувати рівень ризику в доступних чи зрозумілих користувачу термінах.
5. Запропонована структурно-функціональна схема побудови механізму забезпечення стійкості банківської системи включає враховує потребу гнучкого і вчасного реагування на можливі внутрішні та зовнішні негативні впливи. Новизна полягає в тому, що запропонована структурно-функціональна схема побудови механізму забезпечення стійкості банківської системи розмежовує заходи по зниженню індивідуального ризику та системного ризику. Такий підхід дозволяє розробити алгоритм дії наглядових органів при реалізації ризиків, пов’язаних з діяльністю окремого банку, а також – з проявом системних ризиків.
6. В підтвердження теоретичних основ забезпечення стійкості системи стійкість банківської системи України забезпечується умовами та факторами макро – та мікрорівня.
7. Основними елементами механізму забезпечення стійкості банківської системи України є: стратегія розвитку, цілі системи та окремих її складових, інструменти досягнення визначених цілей, а також система регулювання та нагляду за виконанням поставлених цілей.
8. Стратегія розвитку банківської системи визначає всі аспекти її функціонування, встановлюючи її цілі і методи їх досягнення в довгостроковій перспективі. Тому саме стратегія розвитку визначає особливості побудови механізму забезпечення стійкості банківської системи. Взаємозв’язок між стратегією розвитку банківської системи і механізмом забезпечення її стійкості проявляється не тільки в тому, що перша визначає другий, але і у наявності зворотного зв’язку, а саме: вибір того чи іншого варіанту побудови механізму забезпечення стійкості банківської системи може вимагати певного коригування зазначеної стратегії чи попереднього урахування певних ризиків втрати стійкості при її розробці.
9. Проведений аналіз тенденцій розвитку сучасних банків показав, що у результаті змін, обумовлених процесом фінансової глобалізації, виник фінансовий ринок, що характеризується інтеграцією ринків і консолідацією інститутів за межами продуктових і географічних меж. Цей позитивний, на наш погляд, розвиток пов’язаний з виникненням ряду потенційних і конкретних ризиків. По-перше, інтернаціоналізація банківської діяльності може призвести до приходу на ринок кредитних і фінансових інститутів з країн з недостатнім контролем. По-друге, інтернаціоналізація може привести до перетину компетенцій національних органів нагляду. Таким чином, виникає необхідність чіткого виділення нагляду за діяльністю міжнародних інститутів на окремих сегментах ринку. По-третє, в процесі консолідації можуть виникнути надвеликі інститути, що являють небезпеку системного ризику.
10. З урахуванням тенденцій фінансової глобалізації ефективний банківський нагляд повинен, на нашу думку, задовольняти наступним основним умовам:
– інтеграція банківського нагляду, як за змістовною, так і географічною ознакою. Орган нагляду в сучасних умовах повинен забезпечувати обмін інформацією і організовувати концентровані дії в кризових ситуаціях;
– нагляд повинен бути близьким до ринку, тобто мати нагоду реагувати на ринкові зміни і не повинен перешкоджати розвитку фінансових інновацій;
– повинен діяти принцип: «Однакові ризики, однакові правила», тобто нагляд повинен бути нейтральним по відношенню до конкуренції. Це повинно розповсюджуватися, по-перше, відносно нейтралітету конкуренції в міжнародному плані, по-друге, відносно нейтралітету між фінансовими інститутами з різних секторів.
– співвідношення «витрати-ефект» повинне відповідати наступному принципу: роздроблена структура нагляду призводить до високих витрат для міжнародних концернів, оскільки вони повинні звітувати перед великою кількістю органів нагляду.
Виходячи з вищесказаного, можна сформулювати концепцію міжнародного банківського нагляду в умовах глобалізації, яка полягає в необхідності: глобального нагляду (глобальний ринок вимагає зміни методології банківського нагляду і руху у бік створення наднаціонального органу банківського нагляду), інтегрованого фінансового нагляду, тобто комбінованого нагляду, що включає банківський, страховий нагляд і нагляд за діяльністю на ринку цінних паперів, а також пред’явлення нових вимог до кваліфікації регуляторів. На підставі аналізу тенденцій розвитку банківської справи і банківського нагляду нами розроблена схема процесу гармонізації міжнародного банківського нагляду.
11. В основу удосконалення нагляду в умовах фінансової глобалізації повинна бути, на наш погляд, покладена оцінка ефективності управління ризиками в банках. З цією метою були проведені дослідження методик оцінки ризиків та обгрунтоване першочергове значення аналізу в системі управління ризиками. Дана концепція пропонує комплексний підхід до організації банківського нагляду і проведення аналізу банків. Одночасне застосування запропонованих інструментів у сфері банківського нагляду, як показники за системою раннього реагування, статистичної звітності, іншої інформації та попереджувальних заходів сприяє створенню ефективнішої системи банківського безвиїзного нагляду.
12. Запропонована у роботі методика розроблена з метою визначення рівня стійкості банківської системи України як головної складової фінансової безпеки держави і визначає перелік основних індикаторів стійкості банківської системи, їх оптимальні, порогові та граничні значення, а також методи обрахування інтегрального індексу стійкості банківської системи.
Методика базується на комплексному аналізі індикаторів стійкості з виявленням потенційно можливих загроз стійкості банківської системи в Україні і повинна застосовуватися Національним банком України для інтегральної оцінки рівня стійкості банківської системи. Інші органи законодавчої та виконавчої влади, банківські установи в межах своєї компетенції можуть використовувати цю методику та визначати рівень складових стійкості банківської для прийняття управлінських рішень щодо аналізу, відвернення та нейтралізації реальних і потенційних загроз стійкості банківської системи.
13. Пропозиції щодо впровадження індикатору ліквідності банківської системи, запровадження системного підходу до процесу управління та контролю ризику ліквідності банків на основі моделі дефолту, заслуговує на увагу з боку наглядових органів як одним з шляхів оптимізації здійснення їхньої наглядової функції, а особливо у сфері контролю за ліквідної позицією.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

. Введение в банковское дело: Учебное пособие / Общая ред. проф. Гюнтера Асхауэра. – М.: Научная книга, 1996. – 640 с.
. Савлук М.І. Вступ до банківської справи. – Киів: Лібра, 1998. – С. 95.
. Российская банковская энциклопедия / Гл. ред. Лаврушин О.И. - М.: Энциклопедическая творческая ассоциация, 1995. – 552 с.
. Стрельбицька Л.М., Стрельбицький М.П. Основи безпеки банківської системи України та банківської діяльності. – К.: Кондор, 2004. – 600 с.
. Большой экономический словарь / Под ред. А.Н. Азрилияна. – 2–е изд. доп. и перераб. – М.: Институт новой экономики, 1997. – 864 с.
. Банківська енциклопедія / Під ред. д.е.н., проф. Мороза А.М. – К.: ЕЛЬТОН, 1993. – 328 с.
. Енциклопедія банківської справи України. За ред. Стельмаха В.С. – Київ: Вид. „Молодь”. Видавничий дім „Ін Юре”, 2001. – 680 с.
. Д’яконова І.І. Теоретико-методологічні основи функціонування банківської системи України: Монографія – Суми: ВТД «Університетська книга», 2007. – 400 с.
. Фетисов Г.Г. Устойчивость коммерческого банка и рейтинговые системы ее оценки. – М.: Финансы и статистика, 2005. – 217 с.
. Буздалин А.В. Надежность банка как мера субъективной уверенности// Банковское дело. – 1999. – №2. – C. 7–12.
. Петров А.Ю. Анализ кредитоспособности коммерческого банка// Бухгалтерия и банки. –1998. – №8. – C.19–22.
. Давыдова Л.В., Кулькова С.В. Теоретические аспекты проблемы финансовой стабильности коммерческих банков // Финансы и кредит. – 2005.– № 2.– C.2–6.
. Лютий І., Юрчук О. Фінансова стабільність банків як основа розвитку ринку фінансових послуг // Вісник Національного банку України. – 2005. – № 4. – C. 39–43.
. Иванов В.В. Анализ надежности банка. – М.: Русская деловая литература, 1996. – 149 c.
. Стребков И. Надежность и устойчивость коммерческого банка в конкурентной среде: автореферат диссертации. РЭА им. Г.В. Плеханова. – М., 1999. – 28 с.
. Ожегов С.И. Словарь русского языка: Около 57 000 слов: Наукове видання.– 20–е изд., стереот. – М.: Русский язык, 1988. – 750 c.
. Украинский энциклопедический словарь: В 3 т. Т. 3: Протерозой-Ящурка: Энциклопедический словарь. – К.: Главная редакция УСЭ, 1989. – 768 c.
. Новий тлумачний словник української мови: 42 000 слiв: У 4 т. Т. 4: РОБ-Я: Наукове видання. – К.: Аконіт, 1998. – 941 c.
. Тимофеева З.А. Оценка финансовой устойчивости коммерческих банков надзорными органами [Электронный ресурс]: Дис. ... канд. экон. наук : 08.00.10 .-М.: РГБ, 2003. –172с.
. Толковый словарь обществоведческих терминов. / Н.Е. Яценко М.:Финансы и статистика, 1999.–697с.
. Райзберг Б.А., Лозовский Л.Ш., Стародубцева Е.Б. Современный экономический словарь.-4-е изд.-М., 2003
. Алтуфов Н.А., Колесников К.С.Устойчивость движения и равновесия. – М.: Издательство МГТУ им. Н.Э.Баумана.– 2003.–256с.
. Лопатников Л.И. Экономико-математический словарь: Словарь современной экономической науки. – 5-е изд., перераб. и доп. – М.: Дело, 2003. – 520 с.
. Курс лекций ПГУ по дисциплине «Основы теории управления» [Електронний ресурс] / К.В. Попов //Режим доступу: http://alice.stup.ac.ru. – Заголовок з екрану
. Исследование сценарной устойчивости сложных систем: (Тезисы VII Международной конференции «Проблемы управления безопасностью сложных систем») [Електронний ресурс] / Д.А. Кононов // Режим доступу: http://www.sbcinfo.ru. – Заголовок з екрану
. Мартынов А.С., Артюхов В.В., Виноградов В.Г. Россия как система (комплексный аналитический WEB-атлас) // Теория систем. – 2006. –№ 12. –С.4-11
. Теория организации: Учебник/ Под ред. В.Г.Алиева. – М.: Луч, 1999. – 416с.
. Терехов Л.Л. Социально-экономическое прогнозирование: Учебное пособие. – Ростов на Дону: Издательство РГПУ, 1995. –314с.
. 3убанов Н.В., Пестриков СВ. Анализ устойчивости функционирования экономических систем относительно поставленных целей// Вестник Самарського госудраственного университета. – 2006.– №1.–С.17-21
. Борисенко Н. О понятии финансовой устойчивости Пенсионного фонда России // Вопросы экономики. – 2004. – №7. – С. 106–111.
. Корнилов Д.Т. Устойчивость банковской системы в условиях рыночной конкуренции : [Электронный ресурс] : Дис. ... канд. экон. наук : 08.00.01, 08.00.10. - Ярославль: РГБ, 2005. –170с.
. Вахрушев Д.С. Самоорганизация и динамическая устойчивость экономических систем. – Кострома.: КГУ им. Н.А. Некрасова, 2004. – 172 с.
. Пригожин И. Время, структура и флуктуации // Успехи физ. наук. – 1980. – Т.131. – С. 185–198.
. Николис Дж. Динамика иерархических систем. Эволюционное представление. – М., 1989. – 486 с.
. Хакен Г. Синергетика.– М.: Финансы, 1985 – 404 с.
. Хакен Г. Информация и самоорганизация. М.: Мир, 1991.–397с.
. Большой энциклопедический словарь. М.: Советская энциклопедия, 1991.
. Философский энциклопедический словарь. – М.: Советская энциклопедия, 1989. – 1101 с.
. Психология бизнеса [Електронний ресурс] / Емельянов Е.И., Поварницына С.Е. // Режим доступу: http:/mylib.nm.ru – Заголовок з екрану
. Масленченков Ю.С. Управление устойчивостью коммерческого банка. –Бизнес и банк.– 1999.– №49. – С. 12-16
. Никитина Т.В. Банковский менеджмент: учебное пособие. – СПб: Питер, 2001. – 160 с.
. Фетисов Г.Г. Выбор методов оценки устойчивости российских банков // Аналитический банковский журнал. – 2002. – №7. – С. 65-74.
. Фетисов Г.Г. К вопросы об устойчивости банковской системы // Финансы.-2003. – №2. – С. 11-13.
. Фетисов Г.Г. Методологические основы формирования устойчивой банковской системы //Финансы и кредит.-2002.-№15.-С. 2-13.
. Фетисов Г.Г. Оценка финансовой устойчивости коммерческого банка // Бухгалтерия и банки. – 2002. – №10. – С. 39-50
. Фетисов Г.Г. Проблема укрепления устойчивости банковского сектора // Финансы и кредит. – 2002. – №19. – С.8-17.
. Фетисов Г.Г. Устойчивость банковской системы и методология ее оценки. – М.: Экономика, 2003. – 497с.
. Фетисов Г.Г. Устойчивость, стабильность, равновесие и надежность банковской системы: понятия и критерии оценки // Законодательство и экономика. – 2002. – №8. – С. 43-48.
. Лукасевич И.Я., Баранников Р.Е. Совершенствование методов оценки надежности банков// Бухгалтерия и банки.-2002. – №9. – С. 30-38.
. Коваль В.М. Надійність і стійкість комерційних банків: оцінка та регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук/ Київ. нац. екон. ун-т. – К., 2001. – 17 с.
. Банковское дело: Учебное пособие для вузов / Под ред. проф. A.M. Тавасиева. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – 863 с.
. Касаева Л.Д. Модельный мониторинг экономического состояния банка (на материалах Национального банка Карачаево-Черкесской республики ЦБРФ): Автореф. дис... канд. экон. наук / Черкесский государственный университет. – Черкесск, 2002. – 49 с.
. Герасимова Е.Б. Феноменология анализа финансовой устойчивости кредитной организации. – М.: Финансы и статистика, 2006. – 392с.
. Котенков В.Н., Сазыкин Б.В. Устойчивое развитие банков России // Деньги и кредит. – 2006.–№4.– С.14-16
. Живалов В.Н. Финансовая система России: эффективность и устойчивость коммерческих банков. – М.: ОАО „Издательство „Экономика”, 1999. – 263 с.
Галикеев P.M. Методика составления рейтинга, основанная на определении устойчивости банка в рыночных условиях //http://bankmonitor.on.ufanet.ru
Галикеев P.M. Финансовая устойчивость банка в свете кризиса 1998 г. //http://www.cfin.ru
Лаврушин О.И., Ямпольський М.М., Савинский Ю.П. Деньги, кредит, банки. – М.: Финансы и кредит, 1998. – 439 с.
Пантелеєв В., Халява С.. Фінансова стійкість комерційного банку: проблеми регулювання // Банківська справа. –1996. – №1. – С.32-40.
Парасій–Вергуненко І.М. Аналіз банківської діяльності: Навчально–методичний посібник.– К.: КНЕУ, 2003.– 347 c.
Васькович І.М. Деякі аспекти фінансової стійкості комерційного банку // Формування ринкових відносин в Україні.- 2004.- № 2.- C.40-43
Малахова О. Л. Банківський нагляд: сьогодення та світовий досвід // Реформа фінансово-кредитної системи перехідної економіки України. - Луцьк, 1998. - С.286–288.
Ганцева Л.А. Обеспечение финансовой устойчивости коммерческого банка: Автор.дис...к.э.н.:08.00.10.-Екатеринбург, 2001.-15 с.
. Кузьминов Я., Радаев В., Яковлев А., Ясин Е. Институты: от заимствования к выращиванию (опыт российских реформ и возможность культивирования институциональных изменений)//Вопросы экономики.- 2005.- № 5.- С.7-11.
. Вербенська В.М. Стійкість банківської системи в умовах лібералізації міжнародної торгівлі фінансовими послугами (на прикладі країн Центральної та Східної Європи): Автореф. дис... канд. екон. наук //Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. – К., 2006. – 20 с.
. Ильясов С.М. Устойчивость банковской системы: механизмы управления, региональные особенности.– М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – 305 с.
. Мастепанова Д.А. Методология управления процессом обеспечения устойчивости российской банковской системы: Автореф. дис... канд. экон. наук //Московский институт статистики и финансов.– М.: 2000. – 16 с.
. Затварська О.О. Банківська система України та основні напрями її розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук/ Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. – К., 2004. –16 с.
. Ларионова И.В. Стабильность банковской системы в условиях переходной экономики : Автореф. дис. ... д-ра экон. наук / Московский государственный университет.– М: 2001.– 49 c.
. Стельмах В.С., Єпіфанов А.О., Сало І.В., Д’яконова І.І., Єпіфанова М.А. Макро- і мікроекономічні складові розвитку: Монографія. - Суми: ВТД „Університетська книга”, 2006. – 505 с.
. Ляпунов А.М. Общая задача об устойчивости движения. –М.: Гостехиздат, 1950. – 472 с.
. Пуанкаре А. Ценность науки // Пуанкаре А. О науке. – М.: Наука, 1983. – С. 273.
. Бредов М.М., Румянцев В.В., Топтыгин И.Н Классическая электродинамика. – М.: Наука. – 1985. – 400 с.
. Блауг М. Экономическая мысль в ретроспективе: Пер. с англ. – М.: Дело ЛТД, 1994. – 720 с.
. Афанасьев М. П. Очерки истории экономической мысли. – М.: БДЦ-прес, 2005. – 328 с.
. Чухно А.А. Постіндустріальна економіка: теорія, практика та їх значення для України. – К.: Логос, 2003. – 632 с.
. Самуэльсон П.Э.. Нордхаус В.Д. Экономика: Учебник (пер. с англ. Пелявского О.Л.; под ред. Старостиной А.А., Кравченко В.А.). Изд.18-е – М.: ИД Вильямс, 2007. – 1360 с.
. Харрис Аоуренс. Денежная теория: Пер. с англ. / Общ. ред. В.М. Усоскина. – М.: Прогресс, 1990. – 749 с.
. Гальчинський А.С., Єщенко П.С., Палкін Ю.І. Основи економічної теорії: Підручник. – К.: Вища школа, 1995. – 462 с.
. Дзюблюк О.В. Організація грошово-кредитних відносин суспільства в умовах ринкового реформування економіки. – К.: Поліграфкнига, 2000.- 512с.
. Фридмен М. Количественная теория денег: Пер. с англ. - М.: Эльф Пресс, 1996. – 132 с.
. Маркс К. Капитал. Критика политической экономии. Т. 1. Кн. 1. Процесс производства капитала. – М.: Политиздат, 1983. – 905 с.
. Фридмен М. Если бы деньги заговорили. – М.: Дело ЛТД, 1998. – 212с.
. Пуховкіна М.Ф. Центральний банк і грошово-кредитна політика. – К.: КНЕУ, 1998. – 56 с.
. Геєц В.М., Семиноженко В.П. Інноваційні перспективи України. – Харків: Константа, 2006. – 272 с.
. Дзюблюк А. Интеграция банковского и промышленного капиталов и кредитные отношения // Экономика Украины. – 2002. – № 10. – С. 11-18.
. Циганов С.А. Еволюція національних банківських систем в умовах інтернаціоналізації світового господарства: Дис. ... д-ра екон. наук : 08.05.01. - Київ, 2006.– 450 c.
. Циганов С.А. Генезис банківських систем у трансформаційних економіках: структурно-функціональний аналіз. – К.: Академпрес, 2006. –412 с.
. Гроші та кредит: Підручник / М.І. Савлук, А.М. Мороз, М.Ф. Пуховкіна та ін.; За заг. ред. М.І. Савлука. – К.: КНЕУ, 2001. – 599 с.
. Качан О.О. Банківське право: Навч. посібник. – К.: Юрінком Інтер, 2000.– 288 с.
. Костюченко О.А. Банківське право: Підручник: Навчальне видання. – К.: Професіонал, 2004. – 544 c.
. Національний банк і грошово-кредитна політика: Підручник /За ред. д-ра екон. наук, проф. А.М. Мороза. – К.: КНЕУ, 1999.– 312 с.
. Поляков В.П., Московкина Л.А. Структура и функции центральных банков. Зарубежный опыт. – М.: ИНФРА-М, 1996.–192 с.
. Пасічник В.В. Банківський нагляд правові засади та проблеми здійснення // Банківське право України / Під заг. ред. А.О. Селіванова. – К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2000. – 218 с.
. Гегенхаймер Гері. Закон про комерційні банки: основні розділи та положення // Матеріали семінару «Закон про комерційні банки та його роль в забезпеченні умов ефективної банківської діяльності в Україні» (Україна, Пуща-Озерна, 4-5 червня 1999 р.). – К., 1999. – 184 с.
. Орлюк О.П. Банківське право: Навчальний посібник: Навчальне видання. – К.: Юрінком Інтер, 2005. – 376 c.
. Советское административное право / Под ред. П.Т. Василенкова. – М.: Юрид. лит., 1990. – 458с.
. Адамик Б.П. Національний банк і грошово-кредитна політика: Навчальний посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 278 c.
. Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Смовженко Т.С. Фінансовий словник. – 2-ге вид., випр.та доп. – К.: Центр Європи, 1997. – 576 c.
Лекции о деятельности центральных банков / Отв. ред. М. Роккас и К. Мастропаскуа. – Рим, 1966. – 214 с.
. Про Національний банк України: Закон України від 20 травня 1999 р. № 679-XIV [Електронний ресурс] // Режим доступу: http:/www. zakon.rada.gov.ua. – Заголовок з екрану
. Бренд Р. Банковская система и контроль за банковской деятельностью в условиях рыночной экономики. – Мюнхен, 1994. – 487 с.
. Орлюк О.П. Кредитна система як об’єкт правового регулювання // Юридична Україна. – 2005. – № 7. – C. 23-29.
. Полицатто В.П. Разумное регулирование и банковский надзор. Создание институциональных рамок для банков. – Вашингтон, ИЭР МБ, 1992. – 102 с.
. Шаповалов А.В. Огляд методичних підходів до внутрішньобанківського процесу управління ліквідністю // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т. 8: Збірник наукових праць. – Суми: Мрія-1 ЛТД; УАБС, 2003. – С.225-228
. Примостка Л.О. Фінансовий менеджмент у банку: Підручник. – 2-ге вид. – К.: КНЕУ, 2004. – 468 с.
. Роуз Питер. Банковский менеджмент. – М.: Дело ЛТД, 1995. – 735 с.
. Банківські операції: Підручник / За ред. О.А. Мороза. - К.: КНЕУ, 2002. – 476 с.
. Молчанов О.В. Теоретичні підходи до управління ліквідністю сучасних банків // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. – № 10. – С. 48-51.
. Маслак Н.Г. Проблеми капіталізації банківської системи України // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 11. – C. 31-39.
. Сугоняко О.А. Проблеми капіталізації банківської системи і монетарна політика // Монетарна політика в умовах економічного зростання: Матеріали науково-практичної конференції: Наукове видання. – К., 2004. – 172 c. –С.5-9
. Грудзевич Я.В. Проблеми капіталізації банківської системи України // Регіональна економіка. - 2005. - № 1. - C. 116-120.
. Фрост Стівен М. Настольна книга банківського аналітика: Гроші, ризики і професійні прийоми. Пер. з англ.; За наук. ред. М.В. Рудя – Дніпропетровськ: Баланс Бізнес Букс, 2006. – 672 с.
. Хаб’юк О. Вплив Базеля II на банки та економіку // Вісник Національного банку України. – 2006. – №8. – С. 10-13.
. Про порядок регулювання діяльності банків в Україні: Інструкція, затверджена постановою Правління НБУ від 28.08.2001 р. № 368 [Електронний ресурс] // Режим доступу: http:/www. zakon.rada.gov.ua. – Заголовок з екрану
. Єпіфанов А.О., Маслак Н.Г., Сало І.В. Операції комерційних банків: Навчальний посібник. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2007. – 523 с.
. Савинская Н.А. Основы системной организации банковской деятельности. Риски. Надзор. Координация / Н.А. Савинская; Под науч. ред. Л.С. Тарасевича; СПбГУЭФ. – СПб., 2000. – 325 с.
. Райзберг Б.А., Лозовський Л.Ш., Стародубцева Е.Б. Современный экономический словарь. – М., 2003. – 746 с.
Никитина Т.В. Теория и методология банковского надзора в условиях финансовой глобализации: Автореф. дис... доктора экон. наук //Санкт-петербургский государственный университет экономики и финансов. – С.Петербург, 2007. – 40 с.
. Зінченко В.О. Сутність і поняття стійкості банківської системи // Вісник Української академій банківської справи. – 2007. – №2(23). – С. 83-86.
. Зінченко В. Умови та фактори стійкості банківської системи на макрорівні // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Збірник наукових праць. Випуск 22.– Суми, 2008.– С. 324–328.
. Зінченко В.О. Механізм забезпечення стійкості банківської системи // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Збірник наукових праць. Т. 21. – Суми: УАБС НБУ, 2007. – С. 24-27.
. Babihuga Rita (2007). Macroeconomic and Financial Soundness Indicators: An Empirical Investigation, IMF Working Paper.
. Diamond, D. W. and P. Dybvig (1983). Bank Runs, Deposit Insurance, and Liquidity, Journal of Political Economy 91, 401-419.
. Fischer S. (1997). Financial System Soundness, Finance & Development.
. Owen Evans, Alfredo M. Leone, Mahinder Gill, and Paul Hilbers (2000). Macroprudential Indicators of Financial System Soundness, IMF.
. Sundararajan V., Charles Enoch, Armida San José, Paul Hilbers, Russell Krueger, Marina Moretti, and Graham Slack (2002). Financial Soundness Indicators: Analytical Aspects and Country Practices, IMF.
. Зінченко В. Підсумки діяльності комерційних банків України за 1999 рік // Вісник Національного банку України. – 2000.– № 3. – C. 18–23.
. Зінченко В. Підсумки діяльності комерційних банків України за І квартал 2000 року // Вісник Національного банку України. – 2000.– №6. – С.8-13.
. Зінченко В. Підсумки діяльності комерційних банків України за перше півріччя 2000 року // Вісник Національного банку України. – 2000.– № 9.– C. 2–7.
. Зінченко В. Роль іноземного капіталу в банківській системі України // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Зб. тез доповідей X Всеукраїнської науково–практичної конференції (22–23 листопада 2007 р.): У 2–х т.: Т.1: Збірник: Наукове видання. – Суми: УАБС НБУ, 2007. – С. 178–180.
. Зінченко В. Роль та перспективи діяльності банків з іноземним капіталом в Україні // Міжнародна банківська конкуренція: Теорія і практика: Збірник тез доповідей І Міжнародної науково–практичної конференції (25–26 травня 2006 р.). – Суми., 2006. – С. 11–12.
. Колодізєв О. Становлення банківської системи України: минуле, світовий досвід, проблеми реформування // Банківська справа.- 2000.- № 2.- C.28-30
. Гриньова В.М., Колодізєв О.М. Проблеми та перспективи структурної перебудови банківської системи України // Фінанси України.- 2006.- № 1.- C.94-101
. Зінченко В., Карчева Т. Підвищення ефективності управління ризиками в умовах активізації споживчого кредитування // Вісник Національного банку України. 2007. – № 10. – С. 7–11.
Мельник А.Ф. Державне регулювання економiки: Навчальний посiбник.- К.: ІСДО, 1994.- 272 c.
. Конституція України [Електронний ресурс] // Режим доступу: http:/www. zakon.rada.gov.ua. – Заголовок з екрану
. Міщенко В.І., Кротюк В.Л. Центральні банки: організаційно-правові засади: Навчальне видання. – К.: Знання, 2004. – 372 c.
. Про банки і банківську діяльність: Закон України від 07.12.2000 № 2121-ІІІ [Електронний ресурс] // Режим доступу: http:/www. zakon.rada.gov.ua. – Заголовок з екрану
. Банківська система в умовах трансформації фінансового ринку: Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції 21-23 травня 2003 р. – К., 2003. – 197 с.
. Біленчук П.Д., Диннік О.Г., Лютий І.О., Скороход О.В. Банківське право: українське та європейське: Навч. посібник / За ред. П.Д. Біленчука. – К.: Атіка, 1999. – 403 с.
. Зінченко В. Виїзне інспектування банків – метод поточного контролю за діяльністю банківської системи в Україні // Вісник Національного банку України. – 1998. – №7. – С.3-5
. Методичні рекомендації НБУ щодо організації та функціонування системи ризик-менеджменту в банках України [Електронний ресурс] // Режим доступу: http:/www. zakon.rada.gov.ua. – Заголовок з екрану
. Примостка Л. Економічні ризики в діяльності банків // Банківська справа. – 2004. – № 3. – C. 16-24
. Примостка Л. Фінансові інструменти і фінансові ризики: сутність, класифікація, аналіз (деякі аспекти МСБО 32) // Бухгалтерський облік і аудит. – 2000. – № 4. – C. 49-55.
. Примостка Л. Управління банківськими ризиками: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2007. – 600 c.
. Примостка Л. Банківські ризики: теорія та практика управління: Монографія. – К.: КНЕУ, 2007. – 450 c.
. Раєвський К.Є., Домрачев В.М. Посилення контролю за ризиками як найголовніше завдання банківського нагляду в Україні // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т.20: Збірник наукових праць. – Суми: УАБС НБУ, 2007. – 352 c.
. Любунь О.С., Раєвський К.Є. Банківський нагляд: Підручник: Навчальне видання. – 2-е вид., перероб. – К.: ЦНЛ, 2005. – 416 c.
. Раєвський К.Є., Конопатська Л.В., Домрачев В.М. Банківський нагляд: Навчально-методичний посібник.- К.: КНЕУ, 2003.- 174 c.
. Раєвський К., Раєвська Т. Методичні рекомендації щодо економічного аналізу діяльності комерційного банку // Вісник НБУ. – № 3. – 1999. – С. 31-41.
. Волошин И.В. Оценка банковских рисков: новые подходы: Наукове видання. – К.: Ника-Центр; Эльга, 2004. – 216 c.
. Иванов В.В. Анализ рисков, возникающих в деятельности банковских групп и управление ими // Расчеты и операционная работа в коммерческом банке. – 2000. – № 3. – C. 45-51.
. Иванов В.В. Анализ надежности банка: Практическое пособие: – М.: Русская деловая литература, 1996. – 320 c.
. Севрук В.Т. Банковские риски. – М.: Дело, 1995. – 72 с.
. Севрук В.Т. Дополнительные рейтинги – инструмент оценки внутренних рисков финансовых институтов // Банковское дело. – 2006. – № 2. – C. 29-36.
. Симановский А.Ю. Принципы и правила в регулировании банковской деятельности: отдельные аспекты методики и практики // Деньги и кредит. – 2005. – № 2. – C. 20-37.
. Симановский А.Ю. О развитии содержательных подходов в надзоре // Деньги и кредит. – 2003. – № 1. – C. 9-12.
. Симановский А.Ю. Текущий банковский надзор. Международные тенденции развития и некоторые вопросы совершенствования российской практики // Деньги и кредит. – 2002. – № 2. – C. 18-24.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.