У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ТЕРИТОРІАЛЬНО-ВИРОБНИЧИХ УТВОРЕНЬ: ІННОВАЦІЙНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ
Количество страниц 175
ВУЗ ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ


ВСТУП………………………………………………………………………. 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ
ТЕРИТОРІАЛЬНО-ВИРОБНИЧИХ УТВОРЕНЬ МІСТ…………………. 10
1.1. Територіально-виробничі утворення: сучасні погляди на їх економічну суть………………………………………………………
10
1.2. Реструктуризація територіально-виробничих утворень: зміст поняття, цілі і завдання……………………………………………….
23
1.3. Теорії розвитку і методи дослідження територіально-виробничих утворень великого міста………………………………………………
36
Висновки до розділу 1…………………………………………………… 50
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ
ТЕРИТОРІАЛЬНО-ВИРОБНИЧИХ УТВОРЕНЬ ЛЬВОВА……………… 52
2.1. Історія розвитку територіально-виробничих
утворень Львова……………………………………………………… 52
2.2. Сучасний стан міських територіально-виробничих утворень і проблеми їх функціонування в умовах ринкової економіки………………………………………………………………

68
2.3. Зарубіжний досвід розвитку територіально-виробничих
утворень……………………………………………………….............. 89
Висновки до розділу 2………………………………………………….... 102
РОЗДІЛ 3. ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМКИ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ
ТЕРИТОРІАЛЬНО-ВИРОБНИЧИХ УТВОРЕНЬ МІСТА………………. 104
3.1. Концепція реструктуризації територіально-виробничих утворень
міста: врахування інноваційних підходів при формуванні
перспективних напрямків розвитку…………………………………. 104
3.2. Моделювання реструктуризації територіально-виробничих
утворень в міській системі…………………………………………… 119
3.3. Очікувані соціально-економічні наслідки розвитку міських
систем в результаті реструктуризації територіально-виробничих утворень……………………………………………………………….
137
Висновки до розділу 3…………………………………………………… 147
ВИСНОВКИ ………………………………………………………………… 149
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………………………. 151
ДОДАТКИ…………………………………………………………………… 168


ВСТУП

Актуальність теми дослідження. В умовах реструктуризації промисловості України та переходу її на інноваційний шлях розвитку активізується проблема пошуку ефективних форм розміщення продуктивних сил. Формування нового етапу в еволюції і трансформації територіально-виробничих утворень (ТВУ), як засвідчує світовий досвід, пов'язане з появою новітніх форм територіальної організації виробництва. Вказані ТВУ є стійким територіальним скупченням виробничих об’єктів, яке характеризується відповідним ступенем їх локалізації у господарському та економічному просторі, різними розмірами, концентрацією виробничих ресурсів та структурними особливостями. Від характерних ознак функціонування цих утворень залежить додаткова ефективність виробництва та економічної діяльності міста загалом. Практика доводить, що цю додаткову ефективність виробництва можна отримати за рахунок розташування виробництв на спільній території, використання спільної інфраструктури, впровадження технологічних інновацій та інноваційних форм організації виробництва у виробничі процеси, розвитку механізмів новітньої економіки, зокрема мережної.
Зміни економічного курсу в державі призвели до руйнації ТВУ та їх деформації, що загострило потребу у поглибленому дослідженні цих процесів. Адже в період адміністративно-командної економіки ТВУ виступали продуктом науково-технічної революції та ідеологічних установок, які відповідали умовам державної власності на засоби виробництва. В період гострої затяжної національно-економічної кризи 90-х років в Україні відбулася руйнація старої неефективної системи жорсткого директивного планування, наслідком чого стала дезорганізація функціонування як ТВУ, так і міського господарства в цілому. В результаті недостатньо розробленими залишалися питання типології, спеціалізації і комплексного розвитку ТВУ, зокрема промвузлів, промзон та інших промислових утворень. Не одержали всебічного висвітлення питання економічної оцінки факторів і умов розвитку ТВУ. Не розроблені методи визначення економічної ефективності підприємств в умовах територіальної концентрації діючих і реконструйованих ТВУ. Практично не висвітлювалися в наукових публікаціях проблеми ТВУ великих міст, оскільки в їх склад входила значна кількість підприємств оборонного комплексу країни.
Таким чином, сьогодні на порядок денний поставлено питання життєздатності ТВУ, умов їх виживання, можливостей їх реструктуризації та ставлення суспільства до них в найближчій перспективі як до форм територіальної організації виробництва.
Дослідженням діяльності ТВУ інноваційного типу присвячені праці як зарубіжних, так і вітчизняних вчених, зокрема К.Фрімена, Л.Шульца, К.деБрессона, О.Амоші, В.Геєця, В.Захарченка та інших.
Особливості реструктуризації ТВУ на різних ієрархічних рівнях досліджували такі науковці як О.Алимов, М.Білик, Б.Буркинський, Л.Дейнеко, Б.Кваснюк, І.Лукінов, Л.Левковська, С.Покропивний та інші. Однак процеси реструктуризації ТВУ на рівні міських систем не знайшли свого комплексного відображення і вирішення. Вивчення ТВУ міста перебувало в центрі уваги дослідження різних вчених: економістів-регіоналістів (М.Долішнього, Є.Бойка, Я.Олійника), економіко-географів (О.Шаблія, С.Іщука, О.Топчієва), проектантів-містобудівельників (Я.Новаківського, Л.Шевчук, В.Дубини, П.Крупи, Б.Данилейка, І.Божика, В.Нудельмана, С.Проценко) та ін.
Сучасні реалії економічного розвитку держави ставлять нові вимоги до розвитку міст та його ТВУ. Саме тому необхідність розв’язання питань, які пов’язані із процесами реструктуризації ТВУ міста на інноваційній основі, потребують свого вирішення й пошуку нових напрямків розвитку. З огляду на це обрана тема дисертаційної роботи є актуальною та своєчасною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконане дослідження тісно пов’язане із тематикою науково-дослідних робот Інституту регіональних досліджень НАН України, зокрема з науковими темами “Розроблення проекту Стратегії економічного та соціального розвитку Закарпатської області до 2015 року” (№Д.Р. 0106U002907), «Розроблення обґрунтувань соціально-економічного розвитку міста Львова до окремих розділів Генерального плану міста Львова» (№Д.Р. 0107U010970). Результати дисертаційного дослідження використані при обґрунтуванні перспектив розвитку великих міст, зокрема міста Львова та окремих міст Закарпатської області.
При виконанні вищеназваних робіт дисертант брав безпосередню участь у здійсненні оцінки особливостей функціонування ТВУ міста, обґрунтуванні вибору шляхів їх реструктуризації.
Мета і основні завдання наукового дослідження.
Метою дисертаційної роботи є розробка теоретико-методологічних основ дослідження особливостей реструктуризації ТВУ та обґрунтування інноваційних напрямків їх розвитку.
Досягнення зазначеної мети обумовило необхідність постановки і вирішення таких завдань:
– розкрити економічну суть поняття ТВУ, визначити цілі і завдання реструктуризації ТВУ великого міста;
– розробити методику оцінки ТВУ великого міста;
– оцінити еволюційні особливості, ретроспективний розвиток та сучасний стан ТВУ міста Львова;
– здійснити оцінку умов і підходів до дослідження параметрів ТВУ;
– виявити і охарактеризувати проблеми розвитку ТВУ в умовах ринкової економіки за допомогою підібраних автором методів;
– узагальнити зарубіжний досвід функціонування новітніх форм ТВУ (технопарків, наукоградів тощо);
– обґрунтувати концепцію реструктуризації ТВУ на основі врахування інноваційних підходів;
– обґрунтувати доцільність створення логістичного центру на базі внутрішньоміського ТВУ та оптимізувати його внутрішню структуру перевезень;
– спрогнозувати можливі соціально-економічні наслідки розвитку міських систем в результаті реструктуризації ТВУ.
Об’єкт дослідження – процеси реструктуризації ТВУ в умовах переходу до інноваційної моделі розвитку.
Предмет дослідження – теоретико-методологічні та прикладні положення реструктуризації ТВУ великого міста.
Методологія та методика дослідження. Методологічною основою роботи є класичні положення регіональної економічної науки, економічної теорії, інноваційної та інституціональної теорії, постіндустріальна теорія та дослідження сучасних вітчизняних і зарубіжних вчених різних галузей знань, в яких висвітлені фундаментальні положення теорії відтворення економічних систем, формування промислової політики, становлення і розвиток промислових територіальних утворень в сучасних умовах господарювання.
У процесі наукового дослідження використовувалася низка методів, серед яких найважливішими є: монографічний, статистичний, методи візуального, просторового, економічного, статистичного і соціологічного аналізу – для всебічного вивчення об’єкту дослідження; структурний аналіз – для дослідження структури ТВУ, в тому числі промислових вузлів, та виявлення її відповідності структурі економіки міста; метод порівняння – для виявлення ролі ТВУ, зокрема промислових вузлів у структурі міста; картографічний – для візуального вивчення явищ і процесів, пов’язаних з розвитком нових територіальних промислових утворень з метою отримання на цій основі нової інформації; моделювання – для створення моделі оптимізації внутрішньої структури перевезень у логістичному центрі; соціологічний метод – для аналізу впливу внутрішніх та зовнішніх чинників на розвиток ТВУ, в тому числі промислових територіальних утворень; комп'ютерні технології - для створення, підтримки і збагачення банків даних, необхідних для пошукових робіт.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативні акти Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, нормативні документи міністерств і відомств України, офіційні дані Державного комітету статистики України, Головного управління статистики Львівської області та міста Львова, матеріали галузевих управлінь, дані власного обстеження окремих установ, підприємств, організацій, а також міжнародні законодавчі та нормативні акти й угоди.
Наукова новизна отриманих результатів полягає у наступному:
вперше:
– запропоновано трактування ТВУ, під яким розуміється сукупність економічних суб’єктів, розташованих на відносно компактній території з функціональними зв’язками, котрі сформувалися між ними, що дозволяє розглядати його як «ланку» системи суспільних відносин;
удосконалено:
– модель логістичного центру, застосування якої забезпечить оптимізацію транспортних перевезень і зменшення непотрібних операцій та досягнення локалізаційного ефекту;
– територіальну організацію виробництва у промисловому вузлі «Рясне» шляхом перетворення його у технологічний парк, що сприятиме раціональному використанню території, а в кінцевому рахунку інтенсифікації соціально-економічного розвитку міста;
– підбір критеріїв оцінки промислових вузлів міста Львова в умовах трансформації української економіки в 90-рр. ХХ ст. (рівень освоєності капіталовкладень, динаміка кількості зайнятих, динаміка випуску продукції тощо) та їх структурування у вигляді системи показників, яка сформована на основі вивчення проектної документації та оцінки сучасного стану розвитку промислових вузлів шляхом проведенням польових досліджень й виявлення проблем функціонування ТВУ в нових умовах;
отримали подальший розвиток:
– концепція реструктуризації ТВУ, метою якої є підвищення ефективності функціонування ТВУ, базується на принципах забезпечення визначеної форми ТВУ, дотримання умов діяльності в ринковому середовищі, гармонізації економічних інтересів суб’єктів, що входять до складу ТВУ, та враховує сучасні тенденції трансформації існуючих й стимулює розвиток новітніх форм територіальної організації виробництва в умовах інноваційних перетворень економіки;
– обґрунтування напрямів реструктуризації ТВУ, до яких відносяться: збереження промислової функції існуючих ТВУ в умовах перетворення промисловості у науково-інноваційно-інформаційно-технологічну галузь; перетворення ТВУ в науково-технологічні парки або в експериментальні і наукові центри.
Практичне значення отриманих результатів. Практичне значення одержаних результатів полягає у розробці теоретико-методологічних положень та рекомендацій, які слугуватимуть основою для поглиблених досліджень реструктуризації ТВУ великого міста у напрямку створення на базі існуючих ТВУ новітніх інноваційних форм продуктивних сил (технопарків, логістичних центрів, інноваційних промвузлів тощо).
Отримані дисертантом наукові результати використані при розробці матеріалів у процесі підготовки “Концепції реструктуризації ТВУ міста Львова” проектного інституту ДП “Львівський Промбудпроект” (довідка №372 від 20.06.2007), при виконанні науково-дослідної роботи “Стратегія соціально-економічного розвитку Закарпатської області на період до 2015 року” (довідка №10/647 від 20.10.2006р.), а також при підготовці „Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Львова на 2008 рік” (довідка №2301-2255 від 11.12.2007р.). Окремі положення дисертації використанні у навчальному процесі Національного лісотехнічного університету України при викладанні дисципліни „Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та в аудиті”.
Особистий внесок автора. Результати наукового дослідження, викладені у дисертації, отримані автором особисто. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, використані лише ті здобутки, які є особистим доробком автора.
Апробація результатів дослідження. Основні положення і результати дисертаційної роботи пройшли апробацію в методичних розробках, рекомендаціях і пропозиціях, викладені у статтях, впроваджені в містобудівельну і управлінську практику.
Основні теоретичні та практичні положення і результати дослідження доповідалися на всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, зокрема: Міжнародній науково-практичній конференції „Сталий розвиток Карпат: сучасний стан та стратегія дій” (Львівська обл., смт. Славське, 9-10 листопада, 2006 р.), ІV Всеукраїнській науковій конференції „Географічні проблеми розвитку продуктивних сил України” (м. Київ, 16-17 травня, 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції „Управління регіональним розвитком в умовах глобалізації: теорія та практика” (м.Трускавець, 11-12 жовтня, 2007 р.).
Окремі положення і результати дисертації апробувались в ході виконання держбюджетних та госпдоговірних досліджень, що виконувалися в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Публікації. Результати проведених досліджень, теоретичні та методологічні положення, практичні рекомендації опубліковані у 11 наукових працях, з них 9 написано без співавторів, 8 статей у науково-фахових виданнях загальним обсягом 6,54 д.а., в тому числі 5,29 д.а. належить особисто автору.
Обсяг і структура роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Загальний обсяг роботи становить 167 сторінок друкованого тексту. Дисертація містить 9 рисунків, 12 таблиць. Список використаних літературних джерел нараховує 197 найменувань на 18 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ
У дисертації проведено теоретичне узагальнення та обґрунтування методологічних положень особливостей реструктуризації ТВУ та можливість існування новітніх форм продуктивних сил на міських виробничих територіях. Результати дослідження є підставою для таких висновків:
1. В процесі дослідження проаналізовано, удосконалено й розвинено поняттєво-термінологічний апарат наукової проблеми, запропоновано тлумачення дефініції ТВУ, відслідковано еволюційні періоди появи і розвитку ТВУ міста, обґрунтовано методи дослідження. Всебічно розкрито сутність промислового вузла - однієї із форм ТВУ, що дало змогу комплексно вивчити дане явище на основі економічних відносин, які склалися в ТВУ.
2. Встановлено, що реструктуризація ТВУ на етапі розвитку ринкових відносин відбувається на різних ієрархічних рівнях організації виробництва (локальному, регіональному, національному). На рівні ТВУ міста під реструктуризацією слід розуміти прогресивні зміни в структурі формуючих їх підсистем, що здійснюються за допомогою низки організаційно-економічних, правових і технічних заходів, спрямованих на зростання виробництва продукції, підвищення ефективності і конкурентоспроможності виробництва, раціональне використання ресурсів та збереження навколишнього середовища міста. При цьому часто така реструктуризація завершується створенням на базі деградованих ТВУ новітніх форм продуктивних сил – інноваційних ТВУ, які покликані підвищити рівень життя населення на основі забезпечення динамічного інноваційного розвитку виробництва.
3. У роботі досліджено та узагальнено досвід проведення реструктуризації ТВУ у різних країнах світу, на основі якого в цих країнах був забезпечений соціально-економічний прогрес. Обґрунтовано, що цей досвід може слугувати орієнтиром для розв’язання комплексу проблем і завдань, які постають на шляху реструктуризації ТВУ великих міст України. Акцентується увага на напрямках і досвіді структурних перетворень в зарубіжних країнах, які можуть бути адаптовані до конкретних умов розвитку міст та України загалом.
4. Встановлено, що реструктуризація ТВУ повинна здійснюватися на основі науково обґрунтованої концепції, у якій мають бути визначені основні інноваційні напрямки їх трансформації в контексті стратегії розвитку міста загалом. Реалізація такої концепції дозволить призупинити стихійні процеси, які відбуваються в наш час в ТВУ. Логічним завершенням реструктуризації ТВУ може стати створення технопарків, логістичних центрів та інших новітніх форм продуктивних сил. Разом з тим, реструктуризація кожного ТВУ міста Львова повинна здійснюватися за спеціальною програмою, що базуватиметься на врахуванні пріоритетних перспективних функцій, які конкретне інноваційне ТВУ зможе реалізувати, та стратегічних напрямків розвитку міста, окреслених в концепції.
5. Доведено, що одним із ефективних напрямків розвитку ТВУ міста є технологічний парк, який доцільно створити на базі промвузла „Рясне”. Його стратегічним завданням є розвиток інноваційного та конкурентоспроможного виробництва. Він повинен відповідати вимогам промислової політики міста, сучасного ринкового середовища, інноваційної, інвестиційної, інтеграційної орієнтації в системі взаємовигідних і рівноправних зв’язків. Встановлено, що цей технопарк і інші інноваційні ТВУ можуть стати „полюсами зростання” у промисловій структурі міста. Саме вони генеруватимуть нововведення, які забезпечать переозброєння виробництва та впровадження новітніх технологій.
6. Застосовано метод моделювання для обґрунтування шляхів реструктуризації колишньої промислово-складської зони „Сигнівка” міста Львова та трансформації її в сучасний логістичний центр. Побудовано математичну модель оптимізації внутрішньої структури перевезень, що дасть можливість планувати таку діяльність логістичного центру, яка виключить непотрібні операції.
7. Передбачені можливі соціально-економічні наслідки створення в місті Львові інноваційних форм продуктивних сил на основі реструктуризації деградуючих ТВУ, а саме: зростання інвестицій; посилення офіційних й робочих контактів між університетами; покращення добробуту та здоров’я населення; збільшення надходжень до бюджету міста.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Адамчук В.А., Двоскин Б.Л. Проблемы развития промышленных узлов СРСР (на примере Казахстана). М., „Мисль”, 1969. – 230 с.
2. Алаев Э. Б. Эффективность комплексного развития экономического района. М.: Наука, 1965. – 340 с.
3. Алаев Э.Б. Социально-экономическая география: Понятийно-терминологический словарь.- М.: Мысль, 1983.- 350 с.
4. Александрова В.П. Пріоритети технологічного розвитку економіки України перехідного періоду // Економіка і прогнозування. — 2003. — № 1. — С. 70—85.
5. Амоша А.И. Збаразская Л.А. Реструктуризация промышленного производства: региональные проблемы и приоритеты // Економіка промисловості. – 1999. - №3.
6. Ансофф И. Стратегическое управление.- М.: Экономика, 1989. – 519 с.
7. Базилюк Я.Б. Конкурентноспроможність національної економіки: сутність та умови забезпечення. – К., 2002. – 131 с.
8. Бакаєва І.Г. Детермінанти швидкого економічного зростання // Еконо-міко-мат. моделювання соц.-екон. систем.—2003. —Вип. 4.—С. 21—25.
9. Барнз В., Ледебур Л. Нові регіональні економіки. Пер. з англ.А.Пехник. – Львів: Літопис, 2003. – 196 с.
10. Барсуков В. С. Обеспечение информационной безопасности.— М.: «Технологии электронных коммуникаций», 1996.- 94 с.
11. Башнянин Г. І. Про періодичну матрицю економічних систем. - Львів: Видавництво Львівської комерційної академії, 2003. - 115с.
12. Бек У. Общество риска. На пути к другому модерну / Пер. с нем. – М.: Прогресс-Традиция, 2000. – 384 с.
13. Белоусов А.Р. Эффективный экономический рост в 2001-2010 гг.: условия в ограничения // Проблемы прогнозирования. - 2001. - № 1. - С. 27 - 45.
14. Бернс Л. Планируемые промышленные комплексы в США. (Пер. с англ.) – В кн.: Размещение производительных сил. (Сб. реферативной информации), вып. 13. М.: СОПС при Госплане СРСР, 1969. – 345с.
15. Блейклі Е. Дж. Планування місцевого економічного розвитку. Теорія і практика. Вид. 2-е/ Пер. Занглійської Анжела Кам’янець. Львів: Літопис, 2002. – 416с.
16. Бобух І. Оцінка ефективності функціонування спеціальних економічних зон у контексті регіонального розвитку // Економіка України. — 2002. — № 11(492). — С. 42-47.
17. Боже-Гарнье Ж., Шабо Ж. Очерки по географии городов.- М.: Мысль, 1987. — 424 с.
18. Бочаров Ю.П., Фильваров Г.И. Производство и пространственная организация городов. - М.: Стройиздат, 1987. – 256 с.
19. Бутко М. Проблеми реалізації інноваційної моделі розвитку економіки на регіональному рівні // Економіка України. – 2002. - № 11. – С.11 - 17.
20. Варда Я., Клосовскі В. Розробка стратегій локального розвитку – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.di.if.ua/index.asp?id=278
21. Вачевський М.В. Основи наукової інформації: Навч. Підручник.- Дрогобич: Видавнича фірма “Відродження”, 1995. – 134 с.
22. Великий тлумачний словник української мови (з дод. і допов.) / Уклад. і гол.ред. В.Т.Буселс. – К., Ірпінь: ВТФ «Перун», 2005. – 1728 с.
23. Визначення логістики. Фактори ефективності закупівельної діяльності – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.refine.org.ua/pageid-2721-1.html
24. Войнаренко М.П. Моделювання бізнес-процесів при реформуванні промислового комплексу/ М.П.Войнаренко, О.М.Косіюк // Вісник Технологічного університету Поділля. Економічні науки.- 2001.- №6. - С.16-25.
25. Воронкова В.Г. Соціально-економічне прогнозування: Навч.посібн. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 288 с.
26. Вузовский технопарк как базовая структура инновационной деятельности региона / Атоян В.Р., Коваль А.А., Тюрина В.Ю., Чеботаревский Ю.В. // Саратовский гос. технический ун-т / Вазген Рубенович Атоян (ред.). — Саратов : Саратовский гос. технический ун-т, 2001. — 126с.
27. Гаджинский А.М. Основи логістики: Навчальний посібник. – М.: ІОЦ Маркетинг, 1996. – 124 с.
28. Гайдуцький П. Економічні реалії та індустріальні міражі // Урядовий кур’єр. – 1999. – 28 грудня.
29. Гагауз І. Українські технопарки. – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=3355744&cat_id=3185423
30. Гальченко Я. Технопарк: необгрунтовані утиски з боку органів управління: [Засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти] // Голос України. - 2003. - № 30. - 15 лют. - С. 2.
31. Гаташ В. А віз з інноваціями й нині там… // – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.zn.kiev.ua/nn/show/409/36007/
32. Геєць В.М. Нестабільність та економічне зростання. - К.: Ін-т екон. прогнозув, 2000. - 334с.
33. Геєць В.М. Економічні передумови стабільного соціального розвитку в середньостроковій перспективі // Економіка і прогнозування. – 2002. – № 2. – С.9 – 33.
34. Генеральний план м. Львова («Укрзахідцивільпроект» (зараз «Містопроект»), 1992 р.).
35. Генеральный план развития Москви до 2020 г. и его реализация – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.noviy-dom.com/ird/gen-plan.htm
36. Генеральный план развития г. Волгограда – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.volgadmin.ru/ru2/TownPlanning/VolgogradGeneralPlan.aspx?id=3-06.
37. Генеральный план г.Новосибирска – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.novo-sibirsk.ru/index/section/589
38. Головко Т.В., Сагова С.В. Стратегічний аналіз. – К. КНЕУ, 2002. – 198 с.
39. Гомонай-Стрижко М.В. Оцінка розвитку промисловості міста Львова / М.В. Гомонай-Стрижко // Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць. Вип. 3(70)/Наук. ред. І.К. Бондар. – К., 2007. – С.119-124.
40. Гомонай-Стрижко М.В. Аналіз зарубіжного досвіду еволюції промислових вузлів / М.В. Гомонай-Стрижко // Экономика и управление – 2007, вып. № 1. – С.18- 25.
41. Гомонай-Стрижко М.В. Обґрунтування моделі логістичного центру «Сигнівка» у місті Львові / М.В. Гомонай-Стрижко // Науковий вісник: Збірник науково-технічних праць. - Львів: НЛТУУ. – 2007, вип. 17.6. – С.264-275.
42. Гомонай-Стрижко М.В. Напрямки реструктуризації промислових вузлів міста Львова: пошук нових форм продуктивних сил / М.В. Гомонай-Стрижко, Л.Т. Шевчук // Регіональна економіка. – 2007, вип. №3(45). – С.37-47. Особистий внесок: аналіз сучасного стану форм територіальної організації виробництва великого міста і напрямків їх реструктуризації в умовах трансформації економіки України.
43. Гомонай-Стрижко М.В. Реструктуризація деяких територіальних промислових утворень Львова в логістичні центри: актуальність і принципи реалізації / М.В. Гомонай-Стрижко, Л.Т. Шевчук // Наукові записки: Науково-технічний збірник. - Львів: Українська академія друкарства. – 2007, вип. 2(12). – С.90-94. Особистий внесок: аналіз окремих промислових утворень.
44. Города России в ХХІ столетии: сценарии развития. // Институт экономики города, 2002. –– [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.urbaneconomics.ru/
45. Деменев А.Л. Эффективность специализации и комплексного развития промышленных узлов. – Свердловск, 1980. – 267с.
46. Державні будівельні норми України. Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень. ДБН 360-92: Видання офіційне. – К.: Держбуд України, 2002. – 113 с.
47. Державні будівельні норми України. Територіальна діяльність в будівництві. ДБН А.2.3.-1-99. Видання офіційне. – К.: Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України, 1999.
48. Доклад о мировом развитии, 1999/2000. – С.204-205.
49. Долішній М.І. Нові підходи до територіального управління // Урядовий кур’єр. - 22 лютого 2002 року. - №38.
50. Долішній М.І. Регіональна політика на рубежі ХХ – ХХІ століття: нові пріоритети. – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://irr.org.ua/publication/dol_mon.pdf
51. Дробенко Ю.Г. Кластер як організаційна форма залучення інвестицій в рекреаційну сферу послуг м. Львова/Вісник Нац. універс. «Льв. політ.» «Проблеми економіки та управління». - В-во НУ «ЛІТ», 2001. — № 425. — С. 161—164.
52. ДСТУ 2938-94. Системи оброблення інформації. Основні поняття. Терміни та визначення, - К.: Держстандарт України, 1995. - 32 с.
53. Дудкіна К.А. Кластерна модель як можливість ефективного використання ресурсного потенціалу регіонів в Україні / Інституційні перетворення як передумови ефективного використання ресурсного потенціалу регіону: Матер. щорічн. заг. -інст. конфер. - Одеса: ОРІДУ УАДУ, 2003. - С.393-399.
54. Економіка міст: Україна і світовий досвід: Навч.посібник / Вакуленко В.М.,Дехтяренко Ю.Ф., Драпіковський О.І. та ін; За заг. ред. В.Макухи – К.: Основи, 1997. – 243 с.
55. Економіка підприємства: Підручник / За заг. ред. С.Ф. Покропивного. – Вид. 2-ге, перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2001. – 528 с.
56. Eкономіка України: Підсумки перетворень та перспективи зростання / За ред. В. М. Гейця. – К.: Форт, 2000. – 432 с.
57. Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку / За ред. акад. НАН України В.М.Гейця. – К.: Ін-т екон. прогнозув.; Фенікс, 2003. – 1008 с.
58. Экономическая энциклопедия / Науч.-ред. совет изд-ва "Экономика"; Ин-т экон. РАН; Гл. ред. Л.И.Абалкин. - М.: ОАО "Издательство "Экономика", 1999. - 1055с.
59. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т.І / Редкол.: С.В.Мочерний (відп. ред.) та ін. - К.: Видавничий центр "Академія", 2000 - 864 с.
60. Економічна стратегія: дискусії за «круглим столом». Становлення інвестиційної моделі економічного зростання // Урядовий кур’єр. – 2004. – 10 лютого.
61. Економічний Часопис-XXI №11-12'2000 / Місцеве самоврядування: досвід Канади / Взаємозв'язок правових і практичних механізмів здійснення місцевого самоврядування / Грег Дандевіч (віце-президент Корпорації економічного розвитку м. Вінніпега) – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.soskin.info/ea.php?pokazold=20001187&n=11-12&y=2000
62. Економічний Часопис-XXI №11-12'2000 / Місцеве самоврядування: досвід Канади / Взаємозв'язок правових і практичних механізмів здійснення місцевого самоврядування / Даг Ліндеблом віце-президент компанії з маркетингу та економічного розвитку, Маркетинговий альянс зони Великого Торонто – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.soskin.info/ea.php?pokazold=20001189&n=11-12&y=2000
63. Експертна оцінка ділянки забудови логістичного центру – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.lfa.com.ua/territory_evaluation.html
64. Експресдоповідь від 17. 01. 2006 р. № 9 «Підсумки роботи промисловості України за січень–грудень 2005 року». – К.: Держкомстат України, 2006. – 9с.
65. Електронна Україна – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.stc.gov.ua/ukrainian/info/el_ukraine
66. Електронна енциклопедія «Вікіпедія» – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/
67. Єрохін С. Структурна трансформація національної економіки // Економіка України. – 2002. - №11. – с.55-58.
68. Єрьомін А.В.: Систематизація основних термінів та визначень. – Розміщення продуктивних сил – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: library.if.ua/book/10/342.hnml-25k
69. Жаліло Б.А. Актуальні проблеми підприємства. Структуризація проблем//матеріали семінару «Реструктуризація та розробка післяприватизаційної стратегії підприємства (17-21 березня 1997 року)». -МЦПІМ. - К., 1997. - 84 с.
70. Загарій В.К. Активізація чинників економічного зростання інноваційного типу в Україні // Економіка: пробл. теорії та практики. — 2002. — Вип. 162. — С. 155—160.
71. Закон України “Про науково-технічну інформацію” від 25.06.93р. № 3322-ХП. Закони України / Верховна Рада України. - К., 1996. - Т. 5. - 288 с.
72. Закон України "Про Концепцію Національної програми інформатизації" від 4.02.1998 р. №75/98-вр. Закони України / Верховна Рада України: минуле, сучасне, майбутнє – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.rada.gov.ua/LIBRARY/bibliogr/informatizaz.htm
73. Закон України «Про приєднання України до Договору Всесвітньої організації інтелектуальної власності про авторське право» від 20.09.2001, №2733-111. Закони України / Верховна Рада України – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2733-14
74. Закон України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» БІД 15.12.1993. – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.crime-research.iatp.org.ua/ukr/PPV/3687.htm
75. Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» від 15.12.1993 р. Закони України / Нормативні акти України – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.nau.kiev.ua/index.php?page=hotdocs&rozd=1
76. Захарченко В.І. Трансформаційні процеси у промислових територіальних системах України. – Вінниця: Гіпаніс, 2004. – 547с.
77. Збірник нормативних документів та рекомендацій з оформлення власності у процесі реструктуризації недержавних сільськогосподарських підприємств / За ред. Я. Гадзала. – Львів: ЛОДА, Аграрна палата, 1999. – 115 с.
78. Злупко С. М. Від археології до економіки, регіоніки, кібернетики і екогомології. Вибрані дослідження. - Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2001. - 584 с.
79. Злупко С.М. Економічна думка України: Навч. посіб. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2000. – 496 с.
80. Злупко С.М. Посібник з економіки районів України //Регіональна економіка. - 2000. - №2 (16). - С. 218.
81. Злупко С.М. Формування, розвиток і сучасний стан економічної системології в Україні // Економіка України. – 2005. - №3. – С.77-83.
82. Івченко І.Ю. Економічні ризики: Навчальний посібник. — Київ: «Центр навчальної літератури», 2004. — 304 с.
83. Інноваційна стратегія українських реформ / Гальчинський А.С., Геець В.М, Кінах А.К., Семиноженко В.П. - К.: Знання України, 2002. - 326 с.
84. Інформаційні системи і технології в економіці. Посіб. для студ. вищих навч. закладів // За ред. В.С.Пономаренка. - К.: Видавничий центр «Академія», 2002. - 544 с.
85. Иноземцев В.Л. Пределы догоняющего развития. - М.: ЗАО «Издательство «Экономика», 2000. - 295 с.
86. История города Череповеца – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://info.cherepovez.ru/history/shestedesyatie/
87. Каптєрев А.И. Информационный анализ профессионального пространства.-М.: МГИК, 1992.-143 с.
88. Карминский A.M., Нестеров П.В. Информатизация бизнеса. - М.: Финансы и статистика, 1997. - 416 с.
89. Кастельс М. Информационная епоха: экономика, общество и культура: Пер. С англ.. под науч. Ред.. О.И. Шкаратана. – М.: ГУ ВШЭ, 2000. – 608с.
90. Кафедра "Суспільних наук" Середній клас по - американські або з історії "білих комірців" – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.nam.kiev.ua/kaf/showkaf.php?K=3&R=4
91. Китайський досвід у побудові системи технопарків в Україні // – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.isu.org.ua/viewnews/news_u/288
92. Клімова Т.М. Типізація процесів підготовки імітаційного моделювання виробництва // Вісник Технологічного університету Поділля. Економічні науки.- 2001.- №4. - С.93-97.
93. Козоріз М. А. Інноваційний тип розвитку регіонів як об’єктивна засада економічного зростання // Соціально-економічні дослідження в перехідний період: Щорічник наук. праць. – Вип. 16: Регіональна науково-технічна політика: інноваційний розвиток та інформаційний простір / НАН України. Ін-т регіональних досліджень. – Львів, 2000. – С. 29-35.
94. Ковалюк О.М. Фінансовий механізм організації економіки України (проблеми теорії і практика). Монографія. – Львів: Видавничий центр нац. ун. ім.. І. Франка, - 2002. – 396 с.
95. Колодко Г. Глобализация и сближение уровней экономического развития // Вопросы экономики. - 2000. - №10. - С. 87 - 99.
96. Компанія «XXI Століття». Інвестування логістичних центрів. – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.21.com/ua/ukrainian/portfel/logis/logdnepr.html
97. Концепція екологічної політики у Львівській області в умовах економічної кризи (1997 –2002 рр. (рішення сесії Львівської обласної ради № 179 від 17 червня 1997 р.) – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: www.loda.gov.ua
98. Краснов С.В., Глазова А.В. Организация единого информационного пространства на промышленных предприятиях // экономика промышленности. – 2003. - № 2. - С.20 – 22. Крикавський Є. Економічний потенціал логістичних систем. – Львів: Видавництво Державного університету «Львівська політехніка», 1997. – 168с.
99. Крикавський Є. Економічний потенціал логістичних систем. – Львів: Видавництво Державного університету «Львівська політехніка», 1997. – 168с.
100. Кузьменко В.Л., Романчук О.К. На порозі Надцивілізації: системний аналіз актуальних проблем сучасності, соціальне прогнозування та футурологія. – Львів: Універсум, 1998. – 164с.
101. Куінн Д.Б. Стратегія перемін / James Brian Quinn. Strategies for Change. Logical Incrementalism. – Richard D.Irwin. Inc., 1980, ch. 1, 5; Минцберг Г., Кунин Дж.Б., Гошал С. Стратегический процесс / Пер. с англ.под ред. Ю.Каптуревского. – СПб: Питер, 2001. – С.30-31.
102. Куліш А. До питання аналізу етапів розвитку трансформаційної економіки // Економіка України. – 2002. - №6. – С. 47-51.
103. Лаппо Г.М. Города на пути в будущее. - М.: Мысль, 1978.- 238 с.
104. Лаврищев А.Н. Экономическая география СРСР. М.: Экономика, 1967. – 567 с.
105. Литвиненко О.В., Бінько І.Ф., Потіха В.М. Інформаційний простір як чинник забезпечення національних інтересів України. – К.: ІМВ КУ ім.Тараса Шевченка, 1998. – 47с.
106. Логістика: Навчальний посібник / Під ред.Б.А.Анікіна. – М.: ИНФРА-М, 1999. – 327 с.
107. Лукінов І. І. Економічні трансформації (наприкінці XX сторіччя). – К., 1997. – 455 с.
108. Лукінов І.І. До питання про концепцію і модель сучасного економічного розвитку України // Экономика и упр. — 2003. — № 1(38). —С. З—6.
109. Мазур А. Закон о технопарках в третий раз получил поддержку в Верховной Раде – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.zerkalo-nedeli.com/nn/show/581/52345/
110. Мазур А. Науково-технічні інновації - головний фактор стійкого економічного розвитку – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.tp.paton.kiev.ua/about/publis/publis01.php
111. Макроекономічне моделювання та короткострокове прогнозування / За ред. Крючкової І.В. - Харків: Форт, 2000. - 336с.
112. Матеріали українсько-польського семінару “Організаційно-правове забезпечення залучення інвестицій в економіку міста . Досвід Кракова”. - Львів, 2001. – 105 с.
113. Мельник Л.Г., Ильяшенко С.Н., Касьяненко В.А. Экономика информации и информационные системы предприятия: Учебн. пособ. - Сумы: ИТД “Университетская книга”, 2004. – 400 с.
114. Мережева економіка і управління – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.e-lviv.com/monitoring/etudes_ieconomy.php
115. Міжнародні транспортні коридори. Особливий пріоритет України на шляху інтеграції у світову економічну систему / О.О.Бакаєв, С.І.Пирожков, В.Л.Ревенко – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.niurr.gov.ua/ukr/publishing/panorama4_2000/baka_8.htm
116. Михайленко О. - Методологічні аспекти структурування національної економіки і національного ринку // Економіка України. – 2003. - №5. – С.60 - 66.
117. Моніторинг соціально-економічного розвитку регіонів України за 2004 рік. – К.: Міністерство економіки України – Проект LARGIS ІІ, 2005. – 230 с.
118. Мочерный С. К вопросу о постиндустриальном обществе // Экономика Украины. - 2002. - № 9. - С. 52-58.
119. Мошкин А.М. Еще раз о промышленных узлах. – Изв. Все союз. теоргр. о-ва, 1966. - №5. – С. 16 - 20
120. Нашкерський А. Старий Львів серйозно хворий: чи буде знайдено ліки? // Місцеве самоврядування. - № 3-4 (11). – 1998. – С. 53 - 55.
121. Ніколаєнко С. Технопарки потребують підтримки можновладців: [Думка народного депутата про науково-практичну конференцію "Утвердження інноваційної моделі розвитку економіки України"] // Голос України. - 2003. - № 62. - 1 квіт. - С. 4.
122. Новицький В. Національні інтереси України в контексті цивілізаційних детермінант і економічної глобалізації // Економіка України. – 2003. - №7. – С.12-18.
123. Осецький В.Л. Інвестиційна модель зростання економіки // Фінанси України. - 2003. - № 1. - С. 21 – 27.
124. Паламарчук М.М., Тащук К.О. Територіальна структура промислового комплексу економічного району. – К.: Наукова думка, 1974. 127с.
125. Павленко І.А. Економіка та організація інноваційної діяльності: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2004. – 204с.
126. Павлюк А.П. Територіальна динаміка економіки України /за ред. В.А.Поповкіна: Монографія. – К.: НІСД, 1996. – 97 с.
127. Перцик Е.H. География городов (Геоурбанистика).- М.: Высшая школа, 1991.- 319 с.
128. Помазанов С.И. О методике выделения промышленных узлов в схеме их производственной характеристики. Изв. АН СССР, серия геогр., 1962. - №3. – С.54 – 67.
129. Поповкін В.А. Регіонально-цілісний підхід в економіці. – К.: Наук. Думка, 1993. – 219.
130. Портер М.Е. Стратегія конкуренції / Пер. з англ. А.Олійник, Р.Скільський. – К.: Основи, 1998. – 390 с.
131. Посібник по реформуванню сільськогосподарських та переробних підприємств. – 2-ге вид., доп. / За ред. П. Т. Саблука, В. Я. Месель-Веселяка. – К.: ІАЕ УААН, 2000. – 660 с.
132. Послання Президента України до Верховної ради України “Європейський вибір” Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002—2011 роки // Урядовий кур'єр. - 2002.- 4 червня.
133. Постанова Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2000 р. №1346 „Про підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави”/ Кабінет Міністрів України – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: - http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1734-2004-%EF
134. Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 1997 р., № 1266 „Про комплексну програму збереження історичної забудови м.Львова” / Кабінет Міністрів України – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1266-97-%EF
135. Прыкин Б.В. Новейшая теоретическая экономика. Гиперэкономика (Концепции филисофии и естествознания в экономике): Учебник – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998. – 445 с.
136. Проблемы реструктуризацииэкономики шахтерских городов: опыт и решения: Материалы международной конференции, Донецк, 16-18 июля 2001 г. – Донецк: ИЭПИ НАН Украины, ООО «Юго-Восток, Лтд», 201. – 114 с.
137. Програма діяльності Кабінету Міністрів України „Послідовність. Ефективність. Відповідальність”. – К., 2004. – 58 с.
138. Програма соціально-економічного та культурного розвитку м. Львова на 2008 рік. – Львів: Львівська міська Рада, управління економіки, відділ аналізу та стратегічного планування, 2008. - 97 с.
139. Програма державної підтримки комплексного розвитку міста Львова на 1998-2002 роки (Постанова Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1406 ). / Програма інтеграції України до Європейського Союзу – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://uazakon.com/big/text97/pg13.htm
140. Програма охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 1999-2002 рр. (основні напрямки) (рішення сесії Львівської обласної ради від 4 травня 1999 р. № 157) – Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.ekology.lviv.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=113
141. Программа развития г.Обнинска как наукограда на 2000-2004 гг. – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://naukograd.obninsk.ru/sobyt_bylo.htm
142. Проект "Реструктуризацiя українських пiдприємств" / Керівник проекту Рiчард Лонгстафф. - Американська Агенцiя з Мiжнародного Розвитку (USAID). – К., 1998. – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.expo-geniy.kiev.ua/uch/uch_bar/bar_0100.asp
143. Про концепцію національної безпеки України: Постанова ВРУ від 16.01.97 // ВВР. – 1997. – № 10. – С. 85.
144. Промисловий вісник: статистичний збірник / Державний комітет статистики України. Головне управління статистики у Львівській області. Львів, 2005.- 182с.
145. Прутська О. Невраховані фактори українських реформ // Економіка України. – 2002. - №8. – С.51 – 55.
146. Пушкар О.І. Системи підтримки рішень слабкоформалізованих задач розвитку підприємств. - Харків: РВВ ХДЕУ, 1997. - 140 с.
147. Районная планировка экономических административных районов, промышленных районов и узлов. М., Госстройиздат, 1962. – 230 с.
148. Реструктуризація підприємства як комплексна інновація, спрямована на підвищення конкурентноспроможності – – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.businesssolutions.com.ua/restructuring.htm
149. Рогозина Р.Е. Социально-экономический район как одна из форм территориальной организации общества в современных условиях - [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: www.vestnik.vsu.ru/pdf/geograph/2001/01/rogozina.pdf
150. Розвиток корпоратизму і корпоративних відносин в економіці України / За ред. чл.-кор. НАН України В.І.Голікова. - К.: Ін-т. екон. прогнозув., 2003. - 304 с.
151. Розміщення продуктивних сил: Навч. посібник/ В.В. Ковалевський, О.Л. Михайлик, В.Ф. Семенов та ін.; за ред. В.В. Ковалевського, О.Л. Михайлик. – К.: Либідь, 1996. – 368
152. Розміщення продуктивних сил України: Навч.-метод. Посібник / С.І.Дорогунцов, Ю.І. Пітюренко, Я. Б. Олійник та ін. – К.: КНЕУ, 2000. – 364 с.
153. Розміщення продуктивних сил України / За ред. проф. Є.П. Качана. – К.: Вища шк., 1997. – 375с.
154. Розміщення продуктивних сил: Навч. посібник/ В.В. Ковалевський, О.Л. Михайлик, В.Ф. Семенов та ін.; за ред. В.В. Ковалевського, О.Л. Михайлик. – К.: Либідь, 1996. – 368.
155. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 р. №447-р «Про схвалення Концепції створення індустріальних (промислових) парків»/ Інвестиційний сайт Київської області /Київська обласна державна адміністрація - [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://invest-koda.org.ua/uk/legislation/cabinet-decrees/3
156. Руденко Л.Г., Лісовський С.А. Природно – ресурсний потенціал економічного зростання в Україні // Україна і світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть /А.С.Філіпенко, В.С.Будкін, А.С.Гальчинський та ін. – К.: Либідь, 2002.- 470 с.
157. Саушкин Ю.Г., Шапошниов А.С. Проблемы развития и типология промышленных узлов на примере Среднего Поволжья. М., Изд-во МГУ, 1965. – 634 с.
158. Сведения о реализации генеральных планов промузлов и упорядочения застроек промрайонов городов, разработанных ПИКТИ «Львовский Промстройпроект» по состоянию на 1 января 1991 года, в т.ч. за 1986-1990 гг. – Львов: ПИКТИ «Львовский Промстройпроект», 1991. – 271 с.
159. Світлична В. Технопарки в Україні: крок у майбутнє чи летаргічний сон інноваційної політики? // Україна молода. - 2005. - № 242. - 24 груд. - С. 5.
160. Словарь иностанных слов. – 18-е изд., стер. – М.: Рус.яз., 1989. – 624 с.
161. Словарь современной экономической теории Макмиллана / Под общей ред. Дэвида У.Пирса: пер. с англ. – М.: ИНФРА – М, 1997. – 608 с.
162. Словник банківської термінології. Сайт-словник економічних, банківських та фінансових термінів. – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.glossary.org.ua/catalog/t/4
163. Смєхов А.А. Введення в логістику. – М.: Транспорт, 1993. – 112 с.
164. Советский энциклопедический словарь / Гл. ред. А.М. Прохоров. – 4-е изд. – М.: Сов. энциклопедия, 1988. – 1600с.
165. Соломенчук В. Интернет: краткий курс. — СПб.: Питер, 2000. – 15 с.
166. Солуха Б.В. Сучасні технології впливу на оточуюче середовище (ОВОС) об’єктів містобудівництва. – Сучасні технології в містобудуванні та управлінні розвитком міст (матеріали конференції). – К.: Міністерство України у справах будівництва і архітектури, 1993. – С.33-37.
167. Сонько С.П., Кулішов В.В., Мустафін В.І. Ринок і регіональна економіка: Навчальний посібник. – К.: Ельга, Ніка-Центр, 2002. – 380 с.
168. Сонько С.П. Просторовий розвиток соціальних систем: шлях до нової парадигми. – К.: Ніка-Центр, 2003. - 287с.
169. Социально-экономическое развитие городов промышленного региона / В.Н.Амитан, В.В.Финагин, А.А.Лукьянченко и др. – Донецк: ИЭПИ НАН Украины, ООО «Юго-Восток, Лтд», 2002. – 254 с.
170. Спостереження та вимірювання соціальної захищеності населення України: проблеми становлення: Монографія / О.Г.Осауленко, О.Ф.Новікова, О.І.Амоша, Н.С.Власенко та ін. / НАН України. Ін-т економіки промисловості. – Донецьк-Київ, 2003. – 440 с.
171. Стельмащук А. М. Державне регулювання економіки: Навч. посібник. – Тернопіль: Астон, 2001. – 362 с.
172. Стеченко Д.М. Розміщення продуктивних сил і регіоналістика: Навч. посібник - К.: Вікар, 2001. - 377 с.
173. Стеценко Д.М. Управління регіональним розвитком: Навч. посіб. – К.: Вища шк., 2000. – С. 4.
174. Стратегия и тактика антикризисного управления фирмой. Под ред. А.П. Градова.-СПб:Специальная литература.-1996.-510 с.
175. Теоретическая экономика (политэкономия) / Под ред. Г. П. Журавлевой и Н. Н. Мильчаковой. – М.: Банки и биржи, 2000. – 485 с.
176. Теорія „полюсів росту” – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.poglyad.com/get/i/2525/
177. Технопарки: взгляд из Кремниевой долины // Промышленные ведомости. – 04.2007 – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.promved.ru/articles/article.phtml?id=1130&nomer=42
178. Територіально виробничі комплекси України. – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: www.refine.org.ua/pageid-4001-1.html-42k-Refine
179. Точилин П.В. Экономические проблемы разработки и применения наукоемких технологий // Экономика промышленности. – 2002. - №2. – С. 16 – 18.
180. Україна в XXI столітті: концепції та моделі економічного розвитку: матеріали доповідей V Міжнародного конгресу українських економістів, (м. Львів, 22-26 травня 2000 р.) / НАН України, Інститут регіональних досліджень. Редкол.: відповідальний редактор академік НАН України М.І. Долішній. – Львів: Інститут регіональних досліджень, 2000. – 340 с.
181. Український Радянський Енциклопедичний Словник: У45 в 3-х т./ Редкол.: А.В. Кудрицький (відп. Ред.) та ін. - 2-е вид. – К: Голов. ред. УРЕ. 1987.-736 с.
182. Урядові контакти США в Україні / BISNIS – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: http://www.exim.gov/ukraine/contacts-uk.cfm
183. Хансен Д., Кук Д. Економічне зростання на засадах справедливості: Вибір стратегії для України // Документ для обговорення № 408. – Світовий банк, 1999. – 456 с.
184. Хрущов А.Т. Географыя промышленности СССР. М., Изд-во МГУ, 1967. – 214 с.
185. Черкасов В.І., Брижата І.А. Мотивационные факторы интеграции инновационных процессов // Коммун. хоз-во городов. Сер. «Экон. Науки». — 2002. — Вып. 46. — С. 75—77.
186. Черный А.И. Глобализация информации. Сетевое информационное общество // НТИ. Сер. 1.-1997.-№5.-С.36-37.
187. Чистилін Д. До питання стратегії економічного зростання України // Економіка України. – 2003. - № 1. – С. 52 – 59.
188. Чухно А. Постиндустриальная экономика: Теория, практика и их значение для Украины // Экономика Украины.. - 2001. - № 12. - С.49-54.
189. Шарапов А.Р. Методологические подходи к исследованию организации региональных промышленных систем//Весник Нижегородского госуд. ун-та им. Н. И. Побачевного// – [Електронний ресурс]. – Спосіб доступу: www.vnn.ru
190. Шаров Ю. “Стратегічне планування у соціально-технічних системах і місцевому самоврядуванні”. – К.: Видавництво УАДУ, 1996. – 54 с.
191. Шевчук Я.В. Механізми санації депресивних територіальних суспільних систем в контексті формування регіональної політики: Наукове видання. – НАН України, ІРД. – Львів, 2004. – 63 с.
192. Шраг Н.И. Промышленные комплекси. М.: Экономика, 1969. – 246 с.
193. Якість економічного зростання: Пер. з англ. / Томас В., Дайламі М., Дарешвар А., Кауфман Д., Кішор Н, Лопес Р., Ван Я.; Наук. ред.пер.О.Кілієвич. – К. Видавництво Соломії Павличко "Основи", 2002. – 350 с.
194. Bosscher,Robert,and Kenneth Voytek. 1990. Local Strategic Planning:A Primer for Local Area Analysis. Washington, DC: Depertment of Commerce, 340 с.
195. Noworol A. Instrumenty zarzadzania rozwojem miasta . - Krakow, 1998.
196. Plan rozwoju miasta Krakowa na lata 1997-2001. - Krakow: Zarząd miasta Krakowa, 1996.
197. Porter Michael E. Clusters and the New Economics of Competition // Harvard Business Review. 1998. – November – December. – P.77-90
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.