У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ ПЕРСОНАЛУ АГРАРНИХ ГОСПОДАРСТВ
Количество страниц 240
ВУЗ ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ 10
1.1 Сутність, складові та особливості мотивації праці в сільському господарстві 10
1.2. Державна політика у формуванні мотивації аграрної праці 25
1.3 Методичні аспекти оцінки мотивації та ефективності праці на галузевому рівні 43
Висновки до розділу 1 64
РОЗДІЛ 2. СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ МОТИВАЦІЇ АГРАРНОЇ ПРАЦІ НА ГАЛУЗЕВОМУ РІВНІ 65
2.1. Стан економічної активності сільського населення України та Дніпропетровської області 65
2.2. Заробітна плата, як основний чинник матеріальної мотивації праці на регіональному рівні 89
2.3. Оцінка впливу матеріальної мотивації праці на ефективність галузевого виробництва в адміністративному районі 114
Висновки до розділу 2 134
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВІДРОДЖЕННЯ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ 136
3.1. Удосконалення мотиваційного механізму підвищення продуктивності праці 136
3.2. Оптимізація співвідношення оплати і продуктивності праці в умовах ринкової трансформації аграрного виробництва 157
3.3. Обґрунтування систем і методів стимулювання аграрної праці і управління ними 169
Висновки до розділу 3 197
ВИСНОВКИ 199
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 203
ДОДАТКИ 218

ВСТУП

Актуальність теми. Ринкова трансформація в сільському господарстві створила новий аграрний соціум, який з позиції формування ефективного мотиваційного поля трудової діяльності не забезпечує дієвого економічного інтересу до підвищення продуктивності праці та одержання прибутків багатьма суб’єктами господарювання. Мотивація праці, тобто праця на себе, на досягнення своїх цілей і задоволення інтересів аграрних господарств та всього суспільства на сьогодні не задовільна. Це свідчить про великі проблеми в мотиваційному ставленні до трудової діяльності на селі, де робоча сила за умов дефіциту робочих місць є низькооплатною. Відомо у вмотивованій праці людина сама визначає свої дії в залежності від умов зовнішнього середовища, а життєва потреба виступає як внутрішня спонукальна причина трудової діяльності.
Адже, при будь-якій формі власності, проблема зацікавленості робітників в повній реалізації свого трудового потенціалу залишається однією з найбільш значущих. Можливо впровадити у виробництво сучасну техніку і технологію, внести радикальні зміни у функціонування господарського механізму, але належного результату не буде, якщо не створені умови мотивації праці.
Тому, ефективність функціонування того чи іншого господарства як підприємницької структури значною мірою залежить від оцінювання діяльності кожного робітника і мотивації його праці. Вирішення даної проблеми потребує формування мотиваційного механізму що поєднує економічні і соціальні фактори.
Вивченню теоретичних, методологічних і практичних питань мотивації праці і підвищенню її ефективності взагалі та зокрема в сільському господарстві присвячено наукові праці багатьох вітчизняних та закордонних науковців. Вони викладені у публікаціях Адамчука В.В., Амосова О.Ю, Афоніна А.С., Багрової І.В., Богуцького О.А., Богині Д.П., Бадоєва Т.Л., Бородіної О.М., Дієсперова В.С., Долішного М.І., Єсінової Н.І., Копача Н.Л., Краснова Ю.М., Крушельницької Я.В., Куликова Г.Т., Лаврук О.С., Макаренка П.М., Маліка М.Й., Оучі У., Опіярі В.І. Саблука П.Т., Терещенка В.К., Шкудріна Г.Т., Холод Л.Б., Якуби К.І. та багатьох інших.
Незважаючи на численні наукові публікації недостатньо дослідженими залишаються питання: узагальнення теорії мотивації праці як процесу та його стадій в сьогоднішніх умовах розвитку аграрних суб’єктів господарювання, механізм державного регулювання оплати праці та соціального захисту населення, оцінка стану і виявлення сучасних тенденцій мотивації праці сільського населення, обґрунтування ефективного мотиваційного механізму підвищення продуктивності праці, стимулювання його систем і методів, управління мотиваційними чинниками аграрної праці.
Теоретична і практична значимість вказаних проблем зумовила вибір теми дисертаційного дослідження, її актуальність та практичне значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота над дисертацією проводилась відповідно до плану наукових досліджень Дніпропетровського державного аграрного університету за темою "Організація, розвиток та державне регулювання аграрного підприємництва в умовах ринкових перетворень" (№ державної реєстрації 0102U005022).
В межах тематики автором досліджувалися мотиваційні аспекти до праці в аграрному виробництві, формування доходів сільського населення.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка науково-теоретичних положень, методичних і практичних рекомендацій щодо вмотивованості праці і ефективного використання трудового потенціалу сільськогосподарських підприємств у їх виробничій діяльності за умов розвитку ринкової економіки.
Реалізуючи визначену мету в роботі поставлені і вирішувалися наступні завдання:
- узагальнення сутності складових і форм мотивації аграрної праці та державної політики її формування;
- аналізу методики мотивації і ефективності праці в сільському господарстві;
- визначення рівня вмотивованості працівників та впливу чинників матеріальної мотивації праці на ефективність аграрного виробництва;
- обґрунтування напрямків удосконалення мотиваційного механізму підвищення продуктивності праці в сільському господарстві;
- визначення раціонального співвідношення оплати і продуктивності праці як основи механізму економічних і трудових відносин та стимулювання праці;
- удосконалення управління процесом мотивації та методів стимулювання аграрної праці в господарствах регіону.
Предмет і об’єкт дослідження. Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та практичних положень мотивації ефективної праці щодо виробництва продукції сільського господарства в умовах розвитку ринкової економіки України.
Об’єктом дослідження є процеси організаційно-економічних і соціальних відносин в аграрному секторі економіки України та Дніпропетровської області.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослідження є діалектичний метод пізнання, системний підхід і аналіз, фундаментальні положення економічної теорії, законодавчі та нормативні акти, наукові розробки і публікації вітчизняних і зарубіжних вчених з питань формування та використання трудового потенціалу сільського господарства.
В процесі виконання роботи використовувались наступні методи та прийоми дослідження: діалектичний і абстрактно-логічний (теоретичні узагальнення і формування висновків); монографічний та системного аналізу (вивчення й аналіз мотиваційних факторів в використанні трудового потенціалу); економіко-статистичний і розрахунково-конструктивний (аналіз сучасного рівня й ефективності використання праці в аграрному секторі економіки регіону); економіко-математичний (розробка оптимізаційної моделі ефективного використання трудового потенціалу в галузях аграрного виробництва) та інші.
Емпіричною та фактологічною основою дослідження послужили Конституція України, Закони Верховної Ради України, Укази Президента України, Постанови Кабінету Міністрів України, статистичні матеріали Держкомстату України та Управління статистики Дніпропетровської області, районного управління статистики та агропромислового розвитку Дніпропетровського району Дніпропетровської області, періодичні видання з досліджуваної проблеми.

Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:
вперше:
- запропоновано авторське визначення сутності поняття «мотивація ефективної праці», що виражає усвідомленість людиною потреби в діях спрямованих на її задоволення не тільки як працівника підприємства на якому він працює, а і всього суспільства. Мотивація це процес спонукування кожного співробітника і всіх членів колективу до активної діяльності щодо задоволення своїх потреб і досягнення цілей організації з урахуванням суспільних інтересів;
удосконалено:
- структуру і якісні параметри систем мотивації праці, до яких крім загальноприйнятих віднесено такі, що основані на виявленні схильностей і інтересів працівників аграрних господарств з урахуванням їхніх персональних і професійних здібностей та варіації мотиваційних можливостей;
- методичні підходи до встановлення раціонального співвідношення оплати і продуктивності праці в умовах ринкової трансформації аграрного виробництва через розробку і реалізацію оптимізаційних економіко-математичних задач;

набули подальшого розвитку:
- обґрунтування показників економічної активності населення, що постійно виходять зі стану рівноваги, спрямовані як на виробництво, так і на людину, формування в неї здатності і потреб до праці, задоволення вимог як роботодавця, так і продавця робочої сили;
- резерви підвищення продуктивності праці за рахунок використання порівняльних зіставлень фактично досягнутого рівня продуктивності праці з максимально можливим, що досягається на однотипних підприємствах і на відповідних роботах, враховуючи всі правила співставлення;
- механізм мотивації праці через всебічне врахування індивідуальних, психологічних особливостей працівників, їхніх потреб, інтересів, спрямованості, ціннісних орієнтацій;
- управління процесом мотивації праці через систематизацію та поєднання стимулюючих та мотивуючих чинників в організації аграрного виробництва.
Практичне значення одержаних результатів дисертаційного дослідження полягає в розробці науково-обґрунтованих систем і методів стимулювання аграрної праці і управління ними, що направлені на підвищення ефективності використання трудового потенціалу в сільськогосподарських підприємствах регіону в умовах ринкового середовища.
Пропозиції, що представлені у наукових розробках, використані Управлінням агропромислового розвитку Дніпропетровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області для обґрунтування систем і методів стимулювання аграрної праці і управління ними, а також для оптимізації співвідношення оплати і продуктивності праці в умовах ринкової трансформації аграрного виробництва (довідка № 112 від 14.01.08 р.).
Асоціацією фермерів та приватних землевласників Дніпропетровського району Дніпропетровської області при організації праці використовуються наукові розробки щодо всебічного врахування індивідуальних, психологічних особливостей працівників, їхніх потреб, інтересів, спрямованості, ціннісних орієнтацій, що сприяє ефективному використанню трудового потенціалу регіону та ефективно вмотивовує працівників до високопродуктивної праці в аграрних господарствах (довідка № 75 від 10.01.08 р.).
В Дніпропетровському районі Дніпропетровської області використовуються в фермерських господарствах:
- „Вперед” – оптимізаційна модель співвідношення оплати і продуктивності праці при розробці мотиваційних заходів виробничої діяльності, що дало змогу господарству більш ефективно використовувати власний ресурсний потенціал (довідка № 18 від 25.01.08 р.);
- „Самара” – системи і методи стимулювання аграрної праці при організації роботи з працівниками господарства, що значно покращило відношення працівників до виконання ними своїх обов’язків та призвело до поліпшення показників продуктивності праці (довідка № 7 від 09.01.08 р.);
- „Перемога КВІ” – модель мотиваційного механізму підвищення продуктивності праці з метою раціонального та ефективного використання трудових ресурсів (довідка № 56 від 17.01.08 р.).
Теоретичні та практичні положення стадій процесу мотивації в сільському господарстві, а також матеріальні, трудові і статусні її види, особливості державного регулювання оплати праці в аграрному виробництві використовуються в навчальному процесі Дніпропетровського державного аграрного університету при викладанні дисципліни "Економіка праці й соціально-трудові відносини" (довідка № 9-11-27 від 20.01.08 р.)
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є результатом самостійного наукового дослідження. Одноосібно опубліковані наукові праці містять положення, висновки і пропозиції, сформовані особисто здобувачем і відображають конкретний особистий його внесок у вирішення проблеми підвищення ефективності соціальної мотивації трудового поводження працівників сільського господарства регіону. В публікації в співавторстві [103] автору належать формулювання основної ідеї щодо використання показників продуктивності праці як непрямих щодо вмотивованості персоналу аграрного сектору економіки до високопродуктивної праці.
Апробація результатів дисертації. Наукові положення основних результатів дослідження та їх практичне застосування обговорювалися на: міжнародних науково-практичних конференціях: „Актуальні проблеми сучасних наук: теорія та практика – 2006” (м. Дніпропетровськ, 2006 р.), „Стратегічні питання світової науки – 2007” (м. Дніпропетровськ, 2007 р.), „Галузева менеджмент-освіта в сучасних умовах” (м. Дніпропетровськ, 2007 р.), „Умение и нововъведения” (м. Софія (Болгарія), 2007 р.); на державній науково-практичній конференції „Аграрна наука виробництву” (м. Біла Церква, 2006 р.); .); на регіональній науково-практичній конференції „Актуальні проблеми соціально-економічного розвитку Придніпров’я” (м. Дніпропетровськ, 2007 р.); на науково-практичних конференціях Інституту економіки Дніпропетровського державного аграрного університету: „Проблеми формування підприємництва та використання виробничих ресурсів в аграрному секторі економіки України” (м. Дніпропетровськ, 2004 р.), „Сучасні проблеми розвитку економіки АПК: соціально-економічні аспекти” (м. Дніпропетровськ, 2005 р.), „Ринковий механізм управління економікою” (м. Дніпропетровськ, 2006 р).
Публікації. Основні положення та результати дослідження опубліковано в 14 наукових працях, з них 5 – у фахових виданнях. Загальний обсяг публікацій становить 3,65 обл.-вид. аркушів.
Структура та обсяг дисертаційної роботи. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Вона викладена на 240 сторінках комп’ютерного тексту з яких 213 – основний текст, містить 37 таблиць, 30 рисунків і 8 додатків. Список використаних джерел включає 175 найменувань.
Список литературы ВИСНОВКИ

Дослідження розвитку сутності складових і форм мотивації аграрної праці та державної політики її формування в Україні та Дніпропетровській області і напрямків удосконалення мотиваційного механізму підвищення продуктивності праці в сільському господарстві дозволяють зробити наступні висновки:
1. Розробка систем мотивації працівників до досягнення за¬планованого рівня продуктивності є необхідною умовою організації виробництва. Керівник підприємства, або менеджер завжди повинен пам'ятати, що для успіху діяльності слід максимально зблизити завдання господарства з особистими цілями і бажаннями робітників.
2. Механізм мотивації праці це складна система, яка вимагає всебічного врахування індивідуальних, психологічних особливостей працівників, їхніх потреб, інтересів, спрямованості, ціннісних орієнтацій.
Для позитивного розвитку суспільства, потрібно, щоб кожний рівень потреб людини, колективу задовольнявся через умови конкуренції, тільки після цього ефективність використання трудових ресурсів буде збільшуватись.
3. Органи державної влади на ринку праці України, виходячи з національного інтересу, повинні забезпечити сприятливі умови для регулювання попиту і пропозиції на робочу силу шляхом посилення зусиль щодо інформаційного вдосконалення ринку, соціальної підтримки незайнятого населення, стимулювання розвитку підприємництва на селі, розвитку і вдосконалення законодавчої й нормативної бази функціонування ринку праці та інших напрямів.
Оцінюючи законодавчу базу варто зазначити, що вона недостатньо орієнтована на нові стандарти управління людським потенціалом, які склалися в ринкових розвинених країнах.
4. Найбільш гарантована висока економічна активність припадає на категорію населення, яка має повну вищу освіту. Саме вона має вищий рівень зайнятості і найменший рівень безробіття. На цьому фоні особливо відрізняється економічна активність сільського населення яка має початкову загальну освіту. Високий рівень безробіття також у категорії працівників, що мають базову вищу освіту.
5. Внесок заробітної плати у загальний дохід сільського населення Дніпропетровської області значний. Сьогодні українське законодавство приділяє значну увагу питанням організації оплати праці в аграрній сфері. При цьому заробітна плата визначається як винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Заробітна плата має значну питому вагу у загальних доходах населення Дніпропетровської області. У структурі доходів вага заробітної плати за останні п’ять років залишається сталою. Абсолютне значення всіх доходів за визначений період збільшилось в 3,1 рази, при цьому заробітна плата у 2006 році збільшилась на 203% в порівнянні з 2001 роком.
6. Ефективність праці певною мірою визначається діючою системою заробітної плати. Заробітна плата як соціально-економічна категорія, з одного боку, є основним джерелом грошових доходів працівників, тому її величина значною мірою характеризує рівень добробуту всіх членів суспільства. З іншого боку, її правильна організація зацікавлює працівників підвищувати ефективність виробництва, а відтак безпосередньо впливає на темпи й масштаби соціально-економічного розвитку всієї країни та її окремих регіонів.
7. Заробітна плата працівників практично по всім видам економічної діяльності має позитивну тенденцію. В абсолютному значення заробітна плата працівників сільського господарства знаходиться на низькому рівні і у 2006 році становила 59,9% від середньої заробітної плати працівника регіону.
8. Рівень заробітної плати за відпрацьовану годину в сільському господарстві Дніпропетровської області низький. Він майже удвічі нижчий середніх показників по області.
9. Основна частина заборгованості по заробітній платі в аграрній сфері Дніпропетровської області припадає на економічно-неактивні підприємства (63,4 %), тобто ймовірність зовсім не отримати зароблені кошти дуже висока. Це спричиняє знервованість працівників аграрного сектору і створю напруженість в соціальних відносинах на селі. Упродовж 2006 р. сума зарплати, не виплаченої працівникам економічно активних підприємств області, поменшала на 7,7 млн.грн., або на 31,4%, і, як зазначалось раніше, за станом на 1 січня 2007р. склала 16,9 млн.грн., з якої 9,1 млн.грн., або 54,1% - борги, що утворилися упродовж січня-листопада 2006 р.
10. Подальший розвиток сільського господарства в умовах ринкової економіки потребує насамперед підвищення ефективності праці загалом в аграрному секторі економіки й окремо кожному агроформуванні. Зниження зацікавленості робітників села в результатах своєї праці веде до трудової апатії, погіршення виконавчої та виробничої дисципліни, масової декваліфікації найактивнішого сільського населення.
11. Встановлено, що при формуванні процесу мотивації праці потрібно враховувати наступні аспекти керування працею: спонукальні чинники, нужда, мотив, потреба, елементи мотивації, мотивування, вибір мети, реалізація мети та оцінка задоволення потреби. Всі ці чинники взаємозалежні, а нужда як бажання пов’язується з зовнішніми факторами актуалізації процесу що мотивується.
12. Система доплат до тарифних ставок дозволяє врахувати і охопити ряд додаткових характеристик праці, не охоплених тарифною системою. Ця система створює стимули щодо тривалої дії. Але для її ефективного функціонування необхідно на підприємстві мати чітку систему атестації працівників усіх категорій з виділенням визначених ознак та критеріїв для встановлення того чи іншого виду доплат і із широкою участю в цій роботі трудового колективу.
13. Моральні стимули являють собою такі засоби що ґрунтуються на відношенні людей до праці як вищої цінності, на визнанні трудових заслуг як головних. Вони не зводяться тільки до заохочень і нагород, їхнє застосування передбачає створення такої атмосфери, такої суспільної думки, морально-психологічного клімату, при яких у трудовому колективі добре знають, хто і як трудиться, і кожному оплачується по праці. Такий підхід вимагає забезпечення впевненості в тім, що сумлінна праця і зразкове поводження завжди одержує визнання і позитивну оцінку та принесе повагу і вдячність.
14. Рішення економіко-математичної задачі умов вирощування сільськогосподарських культур в господарстві дає можливість встановити із числа наявних механізаторів найбільш оптимальне їх співвідношення в розрізі 1-го, 2-го та 3-го класів на всіх технологічних операціях. При цьому, після їх впровадження, знизились прямі затрати праці на один центнер продукції в середньому на 15%, що дає можливість отримати загальну економію в розмірі 535,7 тис. люд.-год. в господарствах аграрного сектору економіки Дніпропетровського району Дніпропетровської області.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ



1. Абалкин Л.И. Проблемы повышения производительности труда на основе достижения НТР. – М.: Экономика, 1989., – 247 с.
2. Агафонов М., Радченко В. Ринковий механізм мотивації до праці у сфері аграрного виробництва. // Економіка України. –1998. –№3. – с.66–73.
3. Аграрна праця та соціальний розвиток села / О.А. Бугуцький, Г.І. Купалова, М.К. Орлатий та ін.; За ред. О.А. Бугуцького. – К.: ІАЕ УААН, 1996. – 302 с.
4. Андрийчук В.Г., Вихор Н.В. Повышение эффективности агропромышленного производства. – К.: Урожай, 1990. – 232 с.
5. Андрійчук В.Г. Економіка аграрних підприємств: Підручник. – 2-ге вид., доп. і переробл. – К.: КНЕУ, 2004. – 624 с.
6. Бабенко А.Г. Управление повышением производительности труда. – Донецк: ИЭП НАН Украины, 1996. – 270 с.
7. Бажан І. Вдосконалення державного організаційно-економічного механізму регулювання трудового потенціалу населення України // Україна: аспекти праці № 5 2005р. (Київ)
8. Білоткач І.А. Економічна активність сільського населення Дніпропетровської області // Агросвіт. – 2007. – № 14. С 31 – 36.
9. Білоткач І.А. Основні тенденції розвитку ринку овочів у Дніпропетровській області // Вісник Дніпропетровського державного аграрного університету. – 2005. – № 1. С 148 – 151.
10. Білоткач І.А. Соціально-економічна сутність мотивації праці // Вісник Академії митної служби України. – 2006. – № 4. С 37 – 43.
11. Білоткач І.А. Стан виплати заробітної плати працівникам аграрної сфери економіки Дніпропетровської області // Інвестиції: практика та досвід. – 2007. – № 21 . С 40 – 44.
12. Біляцький С., Хахлюк А., Мірошниченко Т. Нові світові тенденції на ринку праці. // Україна: аспекти праці – 2002. – № 4. – С. 3 – 8.
13. Близнюк В., Власенко Т. Людський капітал України як фактор економічного зростання // Україна: аспекти праці. – 2003. – № 6. – С. 20-24.
14. Богиня Д.П. Державне регулювання перехідних процесів.// Економіка України. – 1999. –№5. – с.5–12.
15. Богиня Д. Соціально-трудові відносини в Україні в контексті організації оплати праці та регулювання доходів // Україна: аспекти праці. – 2003. – № 7. – С. 3-8.
16. Богиня Д. Стимули та антистимули розвитку трудового менталітету в сучасних умовах // Україна: аспекти праці. – 2001. – № 3. – С. 3-8.
17. Богоявленська Ю.В., Ходаківський Є.І. Економіка та менеджмент праці: Навчальний посібник. – Київ: Кондор, 2005. – 332с.
18. Бугуцький О., Бугуцький Ю. Проблеми вартості робочої сили в галузях економіки України.//Економіка України. – 1999. – №2. – с.50-56.
19. Богуцький О.А., Дієсперов В.С. Проблеми сільського- сподарської праці в Україні // Економіка АПК. – 1998. – № 1. – С. 8–13.
20. Васильчук Ю. Постиндустриальная экономика и развитие человека. // Мировая экономика и международные отношения. – 1997. – №9. – с. 25–29, №10. – с.18–22.
21. Верба Д. Пропозиції щодо вдосконалення системи характеристик зайнятості населення // Україна: аспекти праці. – 2004. – № 1. – С. 20-28.
22. Вєтрова Н. Особливості впливу соціальних чинників на мотивацію праці в нових умовах .// Економіка України. – 1994. –№11. –с.93–96.
23. Вильховченко Э.Д. В поисках альтернативной трудовой жизни: зарубежный опыт. // МЭМО. –1995. –№10. –с. 27–32.
24. Вильховченко Э.Д. Новое в культуре труда, производства, компании. // Мировая экономика и международные отношения. – 1995. – №3. – с. 29 – 34.
25. Вітвицький В., Метельська З., Юдіна В. Вплив основних чинників на підвищення продуктивності аграрної праці.// Україна: аспекти праці, –2006р. – №2. – с. 29-33.
26. Волгин Н.А., Плакся В.И. Доходы и занятость: мотивационный аспект. – М.: Луч, 1994. – 263с.
27. Галиця І. Державне регулювання в умовах ринкових відносин. // Економіка України. – 2002. – № 6. – С. 52–58.
28. Галушко В.П., Хоменко В.Ф. Напрями державної підтримки розвитку тваринництва в Україні // Вісник аграрної науки . Спеціальний випуск вересень 1998р. с. 104–105.
29. Гальчинський А. Відновити дієздатність держави // Економіка України. – 2000. – № 8. – С. 8–14.
30. Гальчинський А.С. Складним шляхом реформ: деякі підсумки і перспективи // Економіка України. – 1999. –№6. – с.4–12.
31. Герасимчук В.І. Проблеми трансформації зайнятості і ринку праці України. – К.: ПРИНТ ЕКСПРЕС, 2001. – 503 с.
32. Герцберг Ф., Майер М.У. Побуждение к труду и производственная мотивация. //Социологические исследования. – 1991. – №1. – с.122-132.
33. Гильдебранд Б. Политическая экономия настоящего и будущего./ Пер. с нем. – СПб. – 1916. – с.19.
34. Гончарова Н.М. Сутність мотивації праці в сільському господарстві // Держава та регіони . Серія: Економіка та підприємництво 2006р., – №3. – С. 64 – 68.
35. Гош А. Про об’єктивний економічний устрій постсоціалістичної України // Економіка України –1998. – №6. – с.57– 63.
36. Грачев М.В. Современные тенденции формирования рынка труда в странах с развитой рыночной экономикой. // Вопросы экономики. – 1991. –№9. – с.56–61.
37. Грачев М.В. Суперкадры: Управление персоналом в международной корпорации. –М.:Дело, – 1993. – 207с.
38. Грачев М.В. Управление трудом. – М.: Наука. – 1990. –276 с.
39. Грішанова О.А. Економіка праці та соціально-трудові відносини: Підручник. – 3-тє вид., випр. і доп.. – К.: Т-во „Знання”, КОО, 2007. 559 с.
40. Гуревич М. Економіка в період переходу до ринкових відносин. // Економіка України. – 1996. – №3. – с.65–72.
41. Гуць М. Проблеми безробіття та рівня життя населення України // Україна: аспекти праці. – 2003. – № 2. – С. 13-17.
42. Данкевич А.Є. Світовий досвід оренди земель // Економіка АПК, 2007, № 3, с. 138 – 144.
43. Даль Роберт А. Введение в экономическую демократию./Пер. с англ. – М.: Наука, – 1991. – 124с.
44. Денисов Н. Социальное расслоение общества: причины, последствия, меры по ограничению. / Экономист. – 1997. – №1. – с.73–81.
45. Діденко Я. Формування ефективної політики зайнятості в Україні. // Україна: аспекти праці – 2002. – № 2. – С. 3-7.
46. Демографічні перспективи України до 2026 року / В. Стешенко, О. Рудницький, О. Хомра, А. Стефановський. – К.: ІЕ НАНУ, 1999. – 55 с.
47. Державна програма зайнятості населення на 2001-2004 роки: Затв. Законом України від 7 березня 2002 року. № 3076/ІІІ // Урядовий кур’єр. – 2002. – 17 квітня (№ 73). – С. 5-15.
48. Державна програма розвитку соціальної сфери села на період до 2005 року: Затв. Указом Президента України від 15 липня 2002 року. № 640/2002 // Бухгалтерія в сільському господарстві. – 2002. – № 17, вересень. – С. 37-43.
49. Державна цільова програма «Формування кадрового потенціалу в сільськогосподарському виробництві на 2005–2009 роки»// http://test.minagro.gov.ua/ministry/.
50. Державне регулювання економіки: Навч. посібник / С.М. Чистов, А.Є. Никифоров, Т.Ф. Куценко та ін. – К.: КНЕУ, 2000. – 316 с.
51. Джусов А. Инвестирование за рубеж: некоторые общие и частные проблемы // Економічний часопис – ХХІ / 2006 р. № 3 – 4.
52. Дмитренко Г. О механизме мотивации труда. // Экономика – 1991 – №3 – с. 93-96.
53. Довідник економічних показників сільського господарства / І.В. Попович, Р.А. Іванух, М.М. Пантелеймчук; За ред. І.В. Поповича – К.: Урожай, 1979.– 168 с.
54. Долинський В.П. Аналіз господарської діяльності сільськогосподарських підприємств. – К.: Вища школа, 1999. – 164 с.
55. Долішній М.І., Злупко С.М., Злупко Т.С., Токарський Т.Б. Труд, потенціал, зайнятість і ринок праці, Львів, 1997. – 220 с.
56. Долішній М., Козоріз М., Моделі державного регулювання в ринковій економіці.// Економіка України. – 1999 – №6 – с.13–22.
57. Думнов Д.И. О производительности труда в сельском хозяйстве. – М.: ГОССТАТИЗДАТ ЦСУ СССР, 1960. – 144 с.
58. Економіка праці: Навч. посібник / Г.Т. Завіновська – К.: КНЕУ, 2003. – 300с.
59. Економічна активність населення Дніпропетровської області 2006 рік: Статистичний збірник. – Дніпропетровськ: Головне управління статистики у Дніпропетровській області, 2007. – 123 с.
60. Есинова Н.И. Экономика труда и социально-трудовые отношения: Учеб. Пособие. – К.: Кондор, 2003. – 464 с..: ил., табл. – Бибилиограф.: 40 назв.
61. Экономическая энциклопедия. Политическая экономия / Гл. ред. А.М. Румянцев. – М.: Советская энциклопедия, 1980. – Т.4. – 672 с.
62. Экономический словарь агропромышленного комплекса / Сост. А.В. Крисальный; Под ред. А.А. Сторожука. – К.: Урожай, 1986. – 336 с.
63. Эрхард Л. Благосостояние для всех: Репринт. воспроизведение: Пер. с нем. / Авт. предисловия Б.Б. Багоряцкий, В.Г. Гребенников. – М.: Начала-Пресс, 1991 – 332 с.
64. Завадський I.,Червiнська Л., Чинники мотивацiї персоналу в менеджментi.//Економiка України. – 1999. – №9. – с.53–59.
65. Заклекта О.I.,Юрченко В.В. Фiнансовi аспекти негативних проявiв вiдтворення робочої сили.//Фiнанси України. – 1997. – №1 – с.56–62.
66. Закон України «Про зайнятість населення» // Відомості Верховної Ради. – 1991. – № 14. – С.170.
67. Заробітна плата та стан її виплати 2006 рік: Статистичний збірник. – Дніпропетровськ: Головне управління статистики у Дніпропетровській області, 2007. – 93 с.
68. Заяц Т. Територiально-галузеве управлiння сферою вiдтворення робочої сили України. // Економiка України. – 1997. – №7. – с.36–42. (106)
69. Збарський М. Інтереси – рушiйна сила суспiльного прогресу. // Економiка України. – 1999. – №7. – с.58–67.
70. Зиненко В.Ю.; Механизм включения работника в хозяйственную деятельность. /Социологические проблемы интенсификации социально-экономического развития. Сб.тр.вып.7. – М.:ВНИИСИ ,1987. – с.78–80. (108)
71. Ильин А.И. Личный фактор общественного производства и проблемы его активизации. – М.: Наука, – 1991. – 246с.
72. Індустріальні технології виробництва овочів / Г.Л. Бондаренко, М.О. Скляревський, О.С. Болотських та ін.; За ред. Г.Л. Бондаренка. – К.: Урожай, 1986. – 192 с., іл.
73. Інструкція по статистиці заробітної плати, затверджена наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004р. № 5. // http://statbrd.ic.km.ua/web_stat/instr.doc.
74. Калина А.В. Организация и оплата труда в условиях рынка; (Аспект эффективности); Учебно-методическое пособие / межрегиональн. акад. упр. персоналом. –2-е изд., испр. и доп. – К.: МАУП. – 1997. – 297 с.
75. Карлицький С.М. Трудове право України: Навч. посіб. – К.: Прецендент, – 2004. – 216с.
76. Катульский Е. Мотивация на рынке труда // Вопросы экономики. – 1997. - № 2. – С. 92 – 101.
77. Кваша М. Деякі питання мотивації праці в сільськогосподарському виробництві. // Економіка України, 1994 – № 1 – с. 54-61.
78. Кир’ян Т., Шаповал М. Чому у людей пропала мотивація до праці? // Голос України. – 1998 – №№ 40–41.
79. Ковалев В.И. Мотивы поведения и деятельность. – М.: Наука, 1988. – 254 с.
80. Кованов С.И., Свободин В.А. Экономические показатели деятельности сельскохозяйственных предприятий: Справочник. – М.: Агропромиздат, 1991. – 304 с.
81. Кодекс законів про працю України з постатейними матеріалами. – К.: Орінком Інтер, – 1998. – 1040 с.
82. Коломойцев В. Чиказька економічна школа і її уроки для України. // Урядовий кур’єр. – 1998 – №№ 82–83
83. Коно Т. Стратегия и структура японских предприятий / Пер. с англ. – М.: Прогресс, 1987 – 383 с.
84. Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України / Закон України від 28 червня 1996 р. // Відом. Верхов. Ради України. 1996. - № 30. – С. 141.
85. Крушельницька Я.В. Фізіологія і психологія праці: Підручник. – К.: КНЕУ, 2003. – 367 с.
86. Куликов В.В. Экономические основы демократизации общества. – М.: Экономика, 1994. – 41с.
87. Кір’ян Т. Проблемні питання реформування оплати праці в Україні / // Україна: аспекти праці. – 2003. – № 3. – С. 25-31.
88. Колот А. Організаційно-економічний механізм регулювання доходів працюючих: шляхи вдосконалення // Україна: аспекти праці. – 2003. – № 3. – С. 25–31.
89. Колот А.М. Мотивація персоналу: Підручник. - Вид. 2-ге, без змін. – К.: КНЕУ, 2006. – 340с.
90. Колот А.М. Мотивація, стимулювання і оцінка персоналу: Навч. посібник / Київ Нац. Екон. ун-т – К.: КНЕУ, 1998 – 224 с.
91. Костаков В., Попов А. Интенсификация использования трудового потенциала // Социалистический труд. – 1982. – №7. – С. 61.
92. Краснов Ю.М. Ринковий попит на робочу силу за умов негативної демографічної ситуації // Україна: аспекти праці. – 2001. – № 5. – С. 3-6.
93. Краснов Ю.М. Стратегія ефективної зайнятості населення.// Україна: аспекти праці. – 2004. – № 4. – С. 32-38.
94. Курбацька Л. М. Продуктивність праці у підвищенні економічної ефективності сільськогосподарського виробництва // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. Вип. 201: В 5 т. Т. 1. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. –– С. 171 – 177.
95. Левин А.И., Яркин А.П. Экономика потребления: Вопросы теории, управления, прогнозирования. – М.: Наука, 1984. – 316 с.
96. Легомінова С. Шляхи вдосконалення регулювання ринку праці. // Україна: аспекти праці – 2001. – № 4. – С. 9 – 13.
97. Леонтьев А.Н. Потребности, мотивы, эмоции.-М.:Наука,1971.
98. Лич В. Економічна активність сільського населення // Україна: аспекти праці. – 2004. – №4. – С. 8 – 13.
99. Лозниця В.С. Психологія менеджменту. Теорія і практика: Навч. Посібник. – К.: ТОВ „УВПК „Екс об”, 2001. – 512 с.
100. Мазурок П. Ринок праці: проблеми заробітної плати // Україна: аспекти праці. – 2002. – № 5. – С. 13 – 15.
101. Мазурок П. Методологічні та інституціональні основи визначення інфраструктури ринку праці України // Україна: аспекти праці // № 1 2005р. Київ с. 17 – 22.
102. Макаренко П.Н. Рыночная трансформация экономики Украины. – К.: Наукова думка, 1998 – 183 с.
103. Макаренко П.М., Білоткач І.А. Методичні аспекти оцінки ефективності праці при виробництві овочевої продукції // Агросвіт. – 2007. – № 13. С 22 – 28.
104. Макаренко П.М., Курбацька Л. М. Управління розподілом трудових ресурсів у тваринництві // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2005. – №. 5. – С. 151 – 156.
105. Макконнелл К.Р. и Стенли Л. Брю. Экономикс. Принципы, проблемы и политика. – М.: Республика, 1992. – в 2-х томах / Пер. с англ.
106. Маркс К., Энгельс Ф. Сочинения: В 50 т. – 2-е изд. – М.: Госполитиздат, 1960. – Т. 23. – 907 с.
107. Маршалл А. Принципы экономической науки. В 3-х томах. / Пер. с англ. – М. : «Прогресс», 1993.
108. Марцинкевич В. И. США: человеческий фактор и эффективность экономики. – М.: Наука, 1991. – 239 с.
109. Масхма М.Б. Рівень життя сільського населення // Економіка АПК. – 2002. – № 3. – С. 112–117.
110. Матрусова Т.Н. Япония: материальное стимулирование в фирмах. – М.: Наука, 1992. – 78с.
111. Мацибора В.І. Економіка сільського господарства: Підручник. – К.: Вища школа, 1994. – 415 с.
112. Мельник Л.Е. Человеческий фактор социалистического производства (политико-экономический аспект). – К.: Высш. шк., 1988. – 187с.
113. Мельник Л.Ю., Макаренко П.М., Кириленко І.Г. Економічна теорія на межі тисячоліть. Навчальний посібник. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 748с.
114. Мельник Л.Ю., Сафронов С.О. Основи економічної теорії та підприємництва. Навчальний посіб. – Дніпропетровськ: Січ, 2002. – 461 с.
115. Мильман В.Э. Рабочая мотивация и удовлетворенность трудом. –М.: Экономика, 1985. – 250 с.
116. Міністерство аграрної політики України: Моніторинг виробничо-фінансової діяльності підприємств і організацій за 2005 рік. Ч.ІІ. – К., 2006. – С. 9.
117. Моделювання технологічних процесів у середовищі Microsoft Excel: Навч. посіб. / Терещенко М.В., Марченко Є.М., Ковшов В.М. та ін. – Дніпропетровськ: Пороги, 2005. – 268 с.
118. Морозова О. Прогнозування розвитку ринку праці молодих фахівців в Україні // Україна: аспекти праці. – 2002. – № 3. – С. 8 – 12.
119. Мотиваційні основи ефективної праці в умовах ринкової трансформації економіки: Зб.наук. пр. (Нац. А. Н. України, Ін-т економіки; [ Редкол. Д.П. Богиня (від. ред.) та ін.].- К.:ІЕ, 1996. – 110 с.
120. Мочерний С. В. , Плотніков О.Економічна безпека в контексті державного суверенітету України.//Економіка України. –1998. – №5. –с.4–11.
121. Мочерний С. В. Проблеми людини в економічній теорії. // Економіка України. – 1999. – №1. – с.72–80.
122. Народнохозяйственная эффективность: показатели, методы оценки / Под ред. А.С. Астахова. – М.: Экономика, 1984. – 248 с.
123. Населення і трудові ресурси села: Навч. посіб. / За ред. П.Т.Саблука, М.К.Орлатого. – К.: Інститут аграрної економіки УААН, 2002. – 277с.
124. Наумова С.А. О подходах к построению философско- социологических моделей трудовой мотивации. Ключевые вопросы социологии труда. – М.:Наука, 1988. – 128 с.
125. Національна програма розвитку агропромислового виробництва і соціального відродження села на 1999-2010 роки // Економіка АПК. – 1999. – № 6. – С. 3–47.
126. Осовська Г.В., Крушельницька О.В. Управління трудовими ресурсами: Навч. Посібник. – К.: Кондор, 2003. – 224с.
127. Окумара Х. Корпоративный капитализм в Японии.М.:Наука, –1993. – 125 с.
128. Онищенко Т. та ін. Оплата праці: податковий та бухгалтерський облік. – 5-те вид., перероб. і доп. – Х.: Фактор, 2006. – 496 с.
129. Онікієнко В.В. Зайнятість та якість життя населення // Економіка та управління в зарубіжних країнах. – 2002. – №6. – С.111-121.
130. Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК / За ред. П.Т.Саблука. – К.: ІАЕ УААН, 2001. – 367 с.
131. Основи економічної теорії: Підручник: у 2 кн. / Ю.В. Ніколенко, А.В. Лемківський, В.А. Євтушевський та ін.; За ред. Ю.В. Ніколенка. – 2-ге вид. перероб. і допов. – К.: Либідь, 1998. – Кн. 1: Суспільне виробництво. Ринкова економіка. – 272 с.
132. Основи економічної теорії: політекономічний аспект: Підручник / Г.Н. Климко, В.П. Несторенко, Л.О. Каніщенко та ін.; За ред. Г.Н. Климка, В.П. Несторенка. – 2-ге вид., перероб. і допов. – К.: Вища шк., 1997. – 743 с.
133. Палкін Ю. І. Соціально-економічна справедливість в умовах ринку.//Економіка України. – 1997. – №10. – с. 22–28.
134. Пазюк О., Пономарьова О. Проблеми безробіття в Україні // Україна: аспекти праці. – 2004. – № 2. – С. 3–9.
135. Пасхавер Б. Продовольчий аспект подолання бідності // Економіка України. – 2004. – № 10. – С. 71–76.
136. Пачковський Ю.Ф. Психологія підприємництва. Навчальний посібник. – Львів, 2001. – 276 с.
137. Петраков Н.Я. Демократизация хозяйственного механизма. – М.: Экономика, 1988. – 279 с.
138. Петюх В.М. Ринок праці та зайнятість: Навч. посіб. – К.: МАУП, 1997. – 120 с.
139. Питерс Т., Уотерман Р.В. В поисках эффективного управления (опыт лучших компаний): (пер. с англ.) – М.: Прогресс, 1996 – 418 с.
140. Підвищення продуктивності праці в сільському господарстві / В.К. Гаркавий, В.Й. Шиян, О.Д. Юхно та ін. – К.: Урожай, 1990. – 112 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.