У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УПРАВЛІННЯ АКЦІОНЕРНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ В АГРОПРОМИСЛОВОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Количество страниц 260
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21212.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП …………………………………....……………………............. 3
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ……….. 11
1.1. Капітал як економічна та фінансова категорія……………. 11
1.2. Економічна сутність акціонерного капіталу ……………... 22
1.3. Методологічні підходи до управління капіталом
акціонерних товариств………………………………………
30
1.4. Фінансовий механізм управління акціонерним капіталом.. 55
Висновки до розділу 1………………………………………. 70
РОЗДІЛ 2

ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ КАПІТАЛУ
АКЦІОНЕРНИМИ МОЛОКОПЕРЕРОБНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ……………………………………...

73
2.1.

Тенденції розвитку молокопродуктового під комплексу
АПК та вплив макроекономічних факторів на управління капіталом молокопереробних підприємств…………….......

73
2.2.

Формування структури капіталу акціонерних молокопереробних підприємств та її вплив на фінансове становище…………………………………………………….

93
2.3.
Оцінка ефективності використання капіталу акціонерними молокопереробними підприємствами……...
113
Висновки до розділу 2………………………………………. 135
РОЗДІЛ 3

НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ
КАПІТАЛОМ АКЦІОНЕРНИХ
МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ……………

139
3.1.
Концептуальні підходи до емісійної політики молокопереробних підприємств…………………………….
139
3.2.
Алгоритм прогнозування потреби підприємства у
залученому капіталі…………………………………………
156
3.3.
Моделювання процесу оптимізації структури
капіталу підприємства……………………………………....
180
Висновки до розділу 3………………………………………. 201
ВИСНОВКИ……………………………………………………………….. 203
ДОДАТКИ ………………………………………………………………... 207
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ………………………… 238




ВСТУП

Приватизаційні процеси та корпоратизація агропромислових підприємств в Україні, зокрема в молокопереробній промисловості, зумовили створення та розвиток акціонерної форми капіталу. Акціонерне товариство, як організаційно-правова форма, покликане реалізувати свої особливі потенційні можливості в умовах вітчизняної економіки. Це стане можливим лише за умови ефективної системи корпоративного управління, контролю та мотивації праці менеджерів. Однією з найважливіших складових корпоративного управління виступає управління капіталом акціонерних товариств, метою якого є забезпечення балансу інтересів власників, менеджерів та працівників і зростання ринкової вартості підприємства.
Актуальність теми. Більшість акціонерних підприємств в агропромисловому виробництві на сучасному етапі демонструють фінансову нестабільність, низьку ефективність використання акціонерного та позиченого капіталу, практично не реалізують свій потенціал на фондовому ринку та досить рідко здійснюють повторні емісії акцій з метою залучення додаткових інвестицій.
Основною причиною такої ситуації є низький рівень фінансового менеджменту, відсутність фінансового планування та недосконалість методик управління капіталом, які пропонуються вітчизняною фінансовою наукою для практичного використання.
Одним з найбільш дискусійних у сучасному фінансовому менеджменті є питання управління капіталом, які ґрунтуються на різнопланових концептуальних підходах зарубіжних вчених – Р. Брейлі [32], Ю. Брігхема [33, 34, 35], Дж. Ваховича [40], Д. Гарнера [46], Л. Гапенськи [33],
А. Гропеллі [119], А. Кінга [74], Л. Крушвіца [90, 91], М. Майєрса [32],
Ф. Модільяні [204, 205], М. Міллера [203, 204], Е. Нікбахта [119], Р. Оуєна [46], Ф. Лі Ченга [97], Дж. Фіннерті [97], В. Хорна [39, 40], Р. Холта [185] та ін.
Вітчизняна фінансова наука немає нині системного підходу до вирішення питань управління формуванням та ефективним використанням акціонерного капіталу в агропромисловому виробництві.
Серед відомих українських та російських вчених в галузі менеджменту акціонерного капіталу найбільш ґрунтовні праці написали В. Андрійчук [3, 4], О. Ареф’єва [6], І. Бланк [17, 18, 19], І. Балабанов [8], М. Берзон [12], В. Бочаров [30,31], М. Грідчина [52, 53], О. Іванов [72], В. Ковальов [75, 76], О. Мендрул [112, 113], Є. Мних [2], Ю. Петруня [133], А. Поддєрьогін [181], В. Суторміна [167], Е. Стоянова [177] та ін. Проте теоретичні наробки цих науковців ґрунтуються в основному на здобутках зарубіжних вчених, які розраховані на розвинутий фондовий ринок та сталі умови розвитку економіки.
Оригінальні наукові підходи до управління капіталом підприємств окремих галузей запропонували вітчизняні науковці А. Білоченко [16], С. Галузинський [4], О. Єранкіна [60], Е. Камілова [73], Г. Куліш [92, 93], В. Суржика [166], О. Ярощук [199] та ін.
Разом з тим, окремі наукові питання щодо конкретизації економічного змісту фінансового механізму управління капіталом, обґрунтування методики вартісної оцінки капіталу в умовах неефективно працюючого фондового ринку, удосконалення методичних підходів до прогнозування потреби в додатковому капіталі та можливостей оптимізації його структури з врахуванням факторів зовнішнього впливу, ризиків операційної та фінансової діяльності, потребують подальшого дослідження. Наукове та практичне значення вирішення окреслених наукових завдань визначають актуальність обраної теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі податкової та страхової справи відповідно до плану науково-дослідних робіт Навчально-наукового інституту бізнесу Національного університету біоресурсів і природокористування України, і є складовою частиною теми дослідження: „Теоретичні та методичні засади удосконалення форм господарювання, економічного механізму, інфраструктури ринку в агропромисловому виробництві та розвитку сільських територій” (номер державної реєстрації 0101U003619).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є поглиблення теоретичних засад управління капіталом акціонерних підприємств, розробка методичних та практичних рекомендацій для підвищення ефективності його використання агропромисловими підприємствами та збільшення доходів акціонерів.
Для досягнення визначеної мети були поставлені та вирішені такі наукові завдання:
– поглибити сутність фінансових категорій „капітал” та „акціонерний капітал”, систематизувати та доповнити класифікаційні ознаки капіталу;
– уточнити зміст фінансового механізму управління капіталом акціонерних товариств;
– узагальнити методологічні підходи до управління капіталом та обґрунтувати зв’язок структури капіталу з ринковою вартістю підприємства;
– оцінити ефективність управління капіталом акціонерних молокопереробних підприємств та обґрунтувати критерій мотивації праці менеджерів;
– уточнити методичний підхід до визначення ціни власного капіталу;
– обґрунтувати критерії оптимізації цільової структури капіталу акціонерних підприємств;
– розробити пропозиції щодо формування емісійної і дивідендної політики акціонерних підприємств;
– побудувати імітаційну модель, яка дозволяє удосконалити алгоритм прогнозування потреби підприємства в зовнішньому фінансуванні та управляти процесом оптимізації цільової структури капіталу акціонерного підприємства з врахуванням операційних та фінансових ризиків.
Об’єктом дослідження є процес управління операційною та фінансовою діяльністю акціонерних агропромислових підприємств.
Поглиблені дослідження проводились на матеріалах акціонерних молокопереробних підприємств Київської, Вінницької, Полтавської та Черкаської областей.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних засад, методичних та практичних розробок з фінансового менеджменту капіталу акціонерних товариств в агропромисловому виробництві.
Методи дослідження. Для наукового вирішення поставлених завдань використовувалися загальнонаукові та методи економічних наук. Методи аналізу і синтезу, індукції та дедукції використовувалися для виявлення та узагальнення теоретико-методичних підходів до управління капіталом, визначення змісту фінансового менеджменту капіталу акціонерних товариств; методи конкретизації й аналогії – для уточнення та доповнення понятійного апарату акціонерного капіталу; монографічний метод – для вивчення діяльності окремих молокозаводів; метод статистичних групувань для виявлення тенденцій у формуванні та використанні капіталу; методи трендового аналізу – для прогнозування потреби в капіталі; методи факторного та кореляційно-регресійного аналізу – для виявлення найбільш суттєвих чинників впливу на рентабельність власного капіталу, при визначені планової потреби в зовнішньому капіталі; дисперсійного аналізу – для оптимізації рівня прибутковості капіталу та операційно-фінансових ризиків; імітаційного моделювання – для формування цільової структури капіталу.
Інформаційна база наукового дослідження ґрунтується на статистичних матеріалах Державного комітету статистики України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, даних фінансової звітності акціонерних молоко-переробних підприємств Київської, Вінницької, Полтавської та Черкаської областей, нормативно-законодавчій базі, даних офіційних сайтів Верховної Ради України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Національного банку України, наукових працях вітчизняних і зарубіжних вчених з питань фінансового менеджменту капіталу акціонерних товариств, результатах власних досліджень автора.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в поглибленні теоретичних, удосконаленні методичних положень та розробці практичних рекомендацій щодо удосконалення фінансового менеджменту капіталу акціонерних підприємств в агропромисловому виробництві.
Основними результатами дослідження, що визначають їх наукову новизну, і виносяться на захист є:
вперше:
– запропоновано методичний підхід щодо оцінювання ефективності управління власним капіталом акціонерного товариства, який виражається позитивною різницею рентабельності та ціни власного капіталу, що досягаються застосуванням кваліфікованого менеджменту, та слугує критерієм мотивації праці управлінського персоналу (С.124-128);
удосконалено:
– методичний підхід до визначення ціни власного капіталу, який полягає у обґрунтуванні доцільності її розрахунку кумулятивним методом з використанням в якості мінімальної норми прибутку депозитної ставки банків у національній валюті , скоригованої на інфляційну премію (С.35-38, 122-124);
– алгоритм управління капіталом в прогнозованому періоді та імітаційну модель формування цільової структури капіталу, яка дозволяє визначити діапазон залученого капіталу, в якому досягається оптимальне співвідношення між доходністю власного капіталу акціонерів та операційно-фінансовим ризиком, та дає можливість управляти цим процесом з врахуванням зміни факторів (С.156-201);
методики формування емісійної політики молокопереробного підприємства залежно від рівня його капіталізації, обсягів виробництва продукції, інвестиційної привабливості і популярності за торговими брендами та дивідендної політики з врахуванням ефективності використання власного капіталу (С.139-142, 147-156, 192-196);
набули подальшого розвитку:
– визначення суті капіталу, в якому враховано його двоїстий характер як джерела фінансового забезпечення підприємства та інвестиційного ресурсу, включення якого до економічного кругообороту в товарній, грошовій та інтелектуальній формах забезпечує його зростання (С.19-22);
– систематизація класифікаційних ознак капіталу з позицій його формування та використання, що відповідає вимогам фінансового менеджменту капіталу, та доповнено за формою інвестування людський капітал, за формою прояву в обороті – інтелектуальний капітал з метою врахування їх ролі в ефективному управлінні капіталом (С.17-19);
– поняття акціонерного капіталу в частині виділення його особливої ознаки – делегування акціонерами функцій управління і розпорядження капіталом професійним менеджерам, які через механізм адекватної мотивації їх праці зобов’язані забезпечити отримання прибутку акціонерами від функціонування його в реальній та фіктивній формах (С.25-27);
– зміст фінансового менеджменту акціонерного капіталу, як складової корпоративного управління, що є процесом прийняття і реалізації управлінських рішень за допомогою запропонованого фінансового механізму з метою максимізації ринкової вартості підприємства та доходів акціонерів (С. 65-67);
– обгрунтування доцільності використання в якості критеріїв оптимізації структури капіталу коефіцієнта збільшення ринкової вартості та показника приросту економічної доданої вартості підприємства, які дозволяють виявити зв’язок структури капіталу, його ціни, прибутковості та ринкової вартості підприємства (С.53-55, 182-188).
Практичне значення одержаних результатів полягає в обґрунтуванні запропонованих автором методичних підходів та практичних рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності управління акціонерним капіталом агропромислових підприємств і пропозицій щодо внесення змін до нормативно-законодавчих актів.
Запропоновані рекомендації теоретичного, методичного та практичного характеру прийняті до впровадження Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку і використані при підготовці пропозицій щодо стратегічних напрямів розвитку фондового ринку та удосконалення державної політики у сфері корпоративного управління (довідка №11-31-01-08 від 21.01.2008р.), у ВАТ „Яготинський маслозавод” Київської області при плануванні потреби в додаткових джерелах зовнішнього фінансування та оптимізації цільової структури капіталу, обґрунтуванні емісійної політики та проведенні емісії облігацій в 2007 році (довідка № 159 від 25.03.2008 р).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійною науковою працею автора. Висунуті на захист положення теоретичного, методичного та практичного характеру щодо удосконалення управління капіталом акціонерних підприємств в агропромисловому виробництві розроблені здобувачем особисто та викладені в одноосібних друкованих наукових працях.
Апробація результатів дисертації. Результати та основні наукові положення, що виносяться на захист, доповідалися на Всеукраїнській науково-практичній конференції „Розвиток аграрного ринку та продовольча безпека України” (м.Київ, Національний аграрний університет, 8–9 квітня 2005 р.); міжнародній науково-практичній конференції „Проблемы развития финансовой системы Украины”, (м. Сімферополь, Таврійський національний університет ім. І. Вернадського, 15–17 березня 2006 р.); міжнародній науково-практичній конференції „Концептуальні напрями стратегічного розвитку нової аграрної політики України” (м. Луганськ, Луганський національний аграрний університет, 11–12 травня 2006 р.); міжнародній науково-практичній конференції „Економічні проблеми сільськогоподарського виробництва в контексті забезпечення продовольчої безпеки держави”(м. Кам’янець-Подільський, Подільський державний аграрно-технічний університет, 18–19 травня 2006 р.); міжнародній науково-практичній конференції „Євроінтеграція та конкурентоспроможність продукції агропромислового комплексу України (м. Київ, Національний аграрний університет, 5–6 жовтня 2006 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених „Напрямки реструктуризації АПК регіону в умовах ринку” (м. Вінниця, Вінницький державний університет, 16–17 жовтня 2008 р.), міжнародній науково-практичній конференції „Актуальні проблеми розвитку обліку, аудиту, фінансів і менеджменту в агропромисловому виробництві України” (м. Харків, Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва,
20-21 листопада 2008 р.).
Публікації. Результати дисертаційного дослідження опубліковані в 9 наукових працях загальним обсягом 2,35 друк. арк., в тому числі у фахових виданнях 7 одноосібних праць обсягом 2,1 друк. арк. і 2 у матеріалах конференцій обсягом 0,25 друк. арк..
Обсяг і структура дисертаційної роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, додатків та списку використаних джерел, який включає 211 найменувань. Основний зміст дослідження викладено на 206 сторінках комп’ютерного тексту. Робота містить 55 таблиць, 8 рисунків та 14 додатків.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації розроблено нові теоретико-методичні підходи та запропоновано вирішення науково-практичних завдань щодо вдосконалення управління акціонерним капіталом в агропромисловому виробництві. Найбільш важливі результати проведеного дослідження полягають у наступному:
1. Узагальнено сутнісні ознаки акціонерного капіталу як об’єкта фінансового менеджменту. Обґрунтовано, що він є зовнішнім джерелом власних фінансових ресурсів, виконує функцію титулу власності, його структура визначає частку кожного акціонера та участь його в управлінні, тоді як власний капітал акціонерів являє собою вартість чистих активів і виконує функції фактора виробництва, інвестиційного ресурсу та мультиплікатора капіталу.
Характерною особливістю акціонерного капіталу є передача функції управління та розпорядження ним професійним менеджерам, які зобов’язані через механізм мотивації їх праці забезпечити акціонерам отримання доходів та збільшення їх капіталу.
2. Фінансове управління акціонерним капіталом як складова корпоративного управління здійснюється з метою зростання ринкової вартості підприємства та доходів акціонерів за допомогою запропонованого фінансового механізму, який включає сукупність інструментів і методів впливу на його формування – обсяги, ціну, структуру капіталу та сукупність фінансових індикаторів, які дозволяють оцінити ефективність його використання.
3. Доцільно розмежувати поняття ціни капіталу і з позицій акціонера розглядати її як мінімальну норму прибутку на капітал з врахуванням інфляції, а з позицій позичальника – як витрати, пов’язані з його залученням.
Існування різних методик ускладнює на практиці вартісну оцінку власного капіталу через відсутність необхідної інформації (розмір дивідендів, ринкова ціна акцій) та збиткову діяльність. Обґрунтовано, що для оцінки власного капіталу акціонерних агропромислових підприємств в вітчизняних умовах доцільно використовувати кумулятивний метод, який передбачає забезпечення власнику капіталу мінімальної ставки доходу, яку пропонується прирівнювати до депозитної ставки в національній валюті, з врахуванням впливу інфляції.
Ціну фінансового кредиту та облігаційної позики запропоновано визначати, адекватно враховуючи податковий захист як до процентної ставки, так і до накладних витрат.
4. Вкладення в інтелектуальний капітал дозволяють отримати додатковий прибуток, який запропоновано визначати як різницю між рентабельністю власного капіталу та його ціною. Показник ефективності управління капіталом підприємства дозволяє оцінити результати діяльності менеджерів і керівників та застосовувати його як критерій для мотивації їх праці. За кожний відсоток перевищення рентабельності власного капіталу над його ціною 0,1% від додатково отриманого чистого прибутку пропонується спрямовувати в фонд матеріального стимулювання.
5. Обґрунтовано, що найбільш придатними для практичного застосування є методологічні підходи щодо управління структурою капіталу, які враховують її зв’язок з ринковою вартістю підприємства та доходністю капіталу, ґрунтуючись на яких автор запропонував критерії оптимізації структури – коефіцієнт зростання ринкової вартості та показник збільшення економічної доданої вартості підприємства.
6. Стан товарного та фінансового ринків є найсуттєвішими факторами зовнішнього оточення, які впливають на ефективність операційно-фінансової діяльності молокопереробних підприємств.
Стратегія розвитку молокопродуктового підкомплексу має ґрунтуватися на вимогах та стандартах, що діють в Європейському Союзі. Забезпечення конкурентоспроможності галузі потребує створення високопродуктивного молочного стада на базі потужних тваринницьких комплексів і спрямування значних капіталовкладень у модернізацію виробничих потужностей молокопереробних підприємств.
7. Дослідженнями підтверджено гіпотезу про щільний зв’язок структури капіталу та ефективності його використання шляхом встановлення найбільш вагомих чинників внутрішнього впливу на рентабельність власного капіталу – рентабельність продажу, диференціал фінансового важеля, темпи приросту та коефіцієнт оборотності власного капіталу.
8. Реальна оцінка ринкової вартості акціонерних підприємств в агропромисловому виробництві в зв’язку з низькою ліквідністю їх акцій та рівнем капіталізації ускладнена через відсутність вільного їх обігу та проведення процедури котирування на фондових біржах, що обмежує їх можливості поповнення власного капіталу шляхом додаткових емісій. Проте встановлено, що в останні роки активізувалася емісійна діяльність, яка дозволила восьми молокопереробним підприємствам протягом останніх п’яти років залучити капітал шляхом випуску та розміщення облігацій на відкритому фондовому ринку на суму 44 млн грн.
Доведено, що вартість залучення боргового капіталу через емісію облігацій нижча, ніж банківських кредитів за рахунок менших у 3–4 рази накладних витрат при обсязі емісії не менше 3 млн грн.
9. Грошова виплата дивідендів впливає на структуру капіталу акціонерного товариства, тому рішення про її здійснення доцільно приймати за умов, що частка власного капіталу становить не менше 50%, ефект фінансового важеля є позитивним, а економічна рентабельність перевищує середньозважену вартість капіталу. Мінімальний розмір ставки дивіденду запропоновано визначати на рівні середньозваженої ставки за депозитами в національній валюті, скоригованої на прогнозований індекс інфляції. Максимальний розмір ставки дивідендів не повинен перевищувати економічну рентабельність підприємства за безборгової структури капіталу.
10. Розроблена імітаційна модель процесу управління капіталом акціонерного підприємства дає можливість визначати планову потребу в додатковому зовнішньому фінансуванні та оптимізувати базову структуру капіталу в прогнозованому періоді з урахуванням операційно-фінансового ризику, а також управляти цим процесом у разі зміни будь-якого фактора, що дозволяє рекомендувати її для практичного застосування при прогнозуванні цільової структури капіталу для підприємств агропромислового виробництва.
Рекомендовані заходи дозволять поліпшити ефективність управління акціонерним капіталом в агропромисловому виробництві та підвищити доходи його власників.







СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Акціонерні товариства: Залучення інвестицій / Українська інвестиційна газета / [упорядкув. Григорій Степанович Шестопал] . — К., 1997. — 411 с.
2. Аналіз і контроль в системі управління капіталом підприємства / Київський національний торговельно-економічний ун-т [Є. В. Мних, А. Д. Бутко, О. Ю. Большакова, Г. О. Кравченко, Г. І. Никонович]; за ред. Є. В. Мниха. — К. : КНТЕУ, 2005. — 231 с.
3. Андрійчук В. Г. Менеджмент: прийняття рішень і ризик: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т / В. Г. Андійчук,
Л. Бауер. — К., 1998. — 314 с.
4. Андрійчук В. Г. Власний та позиковий капітал / В. Г. Андрійчук, С. Л. Галузинський // Економіка України, 1998. — № 6. — С. 15—23.
5. Антипина В. Диалектика стоимости в постиндустриальном обществе / В. Антипина, В.Иноземцев // Мировая экономика и международные отношения, 1998. — № 7. — С. 19—29.
6. Ареф’єва О. В. Управління формуванням підприємництва: Монографія / О. В. Ареф’єва, Н. А. Герасимчук. — К.: Корпорація, 2006. — 227 с.
7. Арутюнов Ю. А. Финансовое управление компанией: Учеб. пособие / Хабаровская гос. академия экономики и права. Кафедра экономики предприятия и менеджмента / Ю. А. Арутюнов — Хабаровск : РИЦ ХГАЭП, 2000. — 92 с.
8. Балабанов И. Т. Основы финансового менеджмента. Как управлять капиталом ? / И. Т. Балабанов — М. : Финансы и статистика, 1995. — 383 с.
9. Батура О., Корягіна Т. Корпоративний капітал в умовах становлення та розвитку ринкових відносин в Україні / О. Батура , Т. Корягіна // Економіка України, 2001. — № 1. — С. 50—57.
10. Белолипецкий В. Г. Финансы фирмы: Курс лекций / В. Г. Белоли-пецкий; под ред. И. П. Мерзлякова. — М.: ИНФРА-М, 1998. — 298 с.
11. Беренс В. Руководство по оценке эффективности инвестиций / В. Беренс, П. Хавранек: Пер.с англ. — Новое изд., перераб. и доп. — М.: АОЗТ «Интерэксперт», 1995. — 528 с. — (Промышленные технико- экономические исследования).
12. Берзон Н. И. Акционерное общество: капитал, правовая база, управление: Практ. пособие для экономистов и менеджеров / Н. И. Берзон, А. П. Ковалев.— М. : Финстатинформ, 1995. — 157 с.
13. Битюк А. В. К определению инвистиционной привлекательности предприятий / А. В. Битюк, С. Н. Литвиненко., В. И. Поддубный // Фондовый рынок, 1999. — № 9. — С. 14— 17.
14. Битюк А. В. К определению «разумной» цены акций / А. В. Битюк, В. И. Поддубный // Фондовый рынок, 1999. — № 22. — С.18— 20.
15. Білоус О. А. Ринок облігацій як сегмент фондового ринку / О. А. Білоус // Фінанси України, 2005. — № 2. — С. 123— 128.
16. Білоченко А. М. Корпоративний механізм залучення фінансових ресурсів в агропромислове виробництво: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами » / А. М. Білоченко — К.: 2003. — 20 с.
17. Бланк И. А. Финансовый менеджмент: Учебный курс / И. А. Бланк. — Изд. 2. перераб. и доп. — К. : Эльга; Ника Центр, 2005. — 653 с.
18. Бланк И. А. Управление капиталом: Учебный курс / И. А. Бланк. — К.: Эльга Ника-Центр, 2004. – 573 с.
19. Бланк И. А. Управление формированием капитала / И. А. Бланк. — К.: Ника-Центр, Эльга, 2002. – 512 с. – ( Серия «Библиотека финансового менеджера», Вып.4).
20. Блинов А. Погода после ІРО / А. Блинов // Эксперт. — 2005. — № 33 (36). — С. 54.
21. Большой экономический словарь: 22000 терминов / [А. Н. Азрилиян, О. М. Азрилиян, Е. В. Калашникова, О. В. Мещерякова, Е. В. Шашкина]; под ред. А. Н. Азрилияна. — 4-е изд., перераб. и доп. — М. : Институт новой экономики, 1999. — 1245 с.
22. Бондар О. До питання зміни вартості підприємств у контексті приватизації / О. Бондар, О. Мендрул // Економіка України. —2000. — № 9. — С. 4—15.
23. Бондарь И. Акционерный капитал и его инвесторы / И. Бондарь // Акционер. — 2001. — № 1. — С. 16—20.
24. Борщ О. Г. Використання облігаційних позик при формуванні структури капіталу акціонерних підприємств молочної галузі / О. Г. Борщ / Збірник наукових праць Луганського НАУ/ За ред. В.Г.Ткаченко. – Луганськ. Видавництво ЛНАУ. 2006. — № 62(85) Серія «Економічні науки» С. 270—275.
25. Борщ О. Г. Капітал як економічна та фінансова категорія / О. Г. Борщ // Агроінком. — 2005. — № 7. — С. 32—35.
26. Борщ О. Г. Методичні підходи до управління структурою капіталу акціонерних підприємств молочної галузі / О. Г. Борщ / Збірник наукових праць Подільського державно-агротехнічного університету (випуск 14)
том 2 / За ред. М. І. Бахмата. — Кам’янець-Подільський: Абетка, 2006. — С. 171—174.
27. Борщ О. Г. Суть акціонерного капіталу та його використання в агропромисловому виробництві / О. Г. Борщ // Науковий вісник НАУ. —
К. — 2005. — № 82. — С. 119—123.
28. Борщ О. Г. Тенденції у формуванні акціонерного капіталу молокопереробних підприємств / О. Г. Борщ / Науковий вісник НАУ / Редкол.: Д.О.Мельничук (відп. ред.) та інші. — К. — 2006. — Вип.. 97, — С. 195—199.
29. Борщ О. Г. Методичні та практичні підходи до управління структурою капіталу акціонерних молокопереробних підприємств / О. Г. Борщ //Облік і фінанси АПК. — 2007. — № 8-10. — С. 110—115.
30. Бочаров В. В. Корпоративные финансы: Управление капиталом. Планирование инвестиций. Бюджетирование / В. В. Бочаров, В. Е. Леонтьев. — СПб. : Питер, 2004. — 591с.
31. Бочаров В. В. Финансовые методы оценки стоимости имущества предприятий: Учеб. пособие / В. В. Бочаров /Санкт-Петербургский гос. ун-т экономики и финансов. Кафедра финансов. — СПб. : Издательство Санкт-Петербургского гос. ун-та экономики и финансов, 2001. — 76 с.
32. Брейли Р. Принципы корпоративних финансов: Ученик для студ.экон.спец.вузов / Р. Брейли, С. Майерс. — М.: ЗАО «Олімп-Бизнес», 1997. – 1120 с.
33. Бригхем Ю. Финансовый менеджмент: Полный курс: В 2 т. / Ю. Бригхем, Л. Гапенски / пер. с англ., под ред. В. В. Ковалева. — СПб.: Экономическая школа, 1998.—497 с.— (Библиотека «Экономической школы» ; Вып. 20: у 2 т., т.1).
34. Бригхем Ю. Финансовый менеджмент: Полный курс : В 2 т. / Ю. Бригхем, Л. Гапенски / пер. с англ., под ред. В. В. Ковалева. — СПб. : Экономическая школа, 1998.— 669 с. — (Библиотека «Экономической школы» ; Вып. 20: у 2т., т.2).
35. Бригхэм Юджин Ф. Энциклопедия финансового менеджмента / Ю. Бригхэм / Сокр. пер. с англ.; общ. ред. И вступ. сл. Б. Е. Пенькова, В. В. Воронова.— М. : РАГС, 1998. — 823 с. — (Государственная служба и региональное управление).
36. Брігхем Є. Ф. Основи фінансового менеджменту / Є. Брігхем / Пер. з англ. Біленький В., Медвідь О., Лазаренко С., Чуприна Ж., Побединська В., Панін В.; за ред. О. Д. Василика, О. Д. Заруби.—К.: Видавництво «Молодь», 1997. – 1000 с.
37. Бугір М. К. Математика для економістів: Лінійна алгебра, лінійні моделі : Посібник для студ. Вузів / М. К. Бугір — К. : Академія, 1998. —
271 с. — (Гаудеамус).
38. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні: Навч.-практ. посібник для бухгалтерів і аудиторів акціонерних товариств та учасників фондового ринку / Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України / О. Г. Величко, С. Ф. Голов, Л. А. Голубєва, О. М. Губачова, С. Я. Зубілевич] ; за ред. С. Ф. Голова — Д. : ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
39. Ван Хорн Д. К. Основы управления финансами / Джеймс К. Ван Хорн ; пер. И. И. Елисеева. — М. : Финансы и статистика, 1997. — 800 с. — (Серия по бухгалтерскому учету и аудиту).
40. Ван Хорн Д. Основы финансового менеджмента / Джеймс К. Ван Хорн, М. Джон Вахович (мл.); пер. с англ. — О. Л. Пелявского. — 11-е изд. — М.: Изд. дом «Вильямс», — 2003. — 992 с.
41. Виханский О. С. Стратегическое управление: Учебник для студ. вузов, обучающихся по направлению и спец. «Менеджмент» / О. С. Виханский.— М. : Изд-во МГУ, 1995. — 250 с.
42. Вовк В.М. Математичне моделювання в управлінні фінансовою діяльністю підприємства / В.М.Вовк, Г.І.Левицька // Фінанси України. – 2000. — № 1. — С. 88— 92.
43. Воробйов Ю. Модель створення та накопичення фінансового капіталу підприємницькими структурами / Ю. Воробйов // Економіст. — 2001. — № 3. — С. 50— 51.
44. Ганієв А. Теоретичні моделі структури капіталу корпорації / А. Ганієв // Ринок цінних паперів України. — 2003. — № 7-8. — С. 35— 40.
45. Ганієв А. Капітал акціонерного товариства: принципи формування, оптимізація структури / А. Ганієв // Ринок цінних паперів України. — 2002. — № 7-8. — С. 41 —45.
46. Гарнер Дэниэл. Привлечение капитала: Учеб. пособие для студ. вузов и слушателей образоват. учреждений повышения квалификации, обуч. по напр. «Менеджмент» / Д. Гарнер, Р. Оуэн, Р. Конвей; пер. Н. Павлова.— М. : Джон Уайли энд Санз, 1995. — 464 с. — (Пособия Эрнст & Янг).
47. Герасименко Р.А. Особливості формування фінансових ресурсів акціонерних підприємств / Р. А. Герасименко, І. Р. Блажан // Фінанси
України. — 2004. — № 6. —С. 82— 89.
48. Герасимчук З. В. Фінансовий менеджмент / Луцький держ. технічний ун-т / З. В.Герасимчук, І.М.Вахович. — Луцьк : ЛДТУ, Луцьк: 2004. — 515 с.
49. Гончаров Андрей Борисович. Финансовый менеджмент: Учеб. пособие для самост. изучения дисциплины / Харьковский гос. экономический ун-т / А. Б. Гончаров.— Х. : ИД «ИНЖЭК», 2003. — 351 с.
50. Господарський кодекс України із змінами на 16.05.2008 // http://zakon. rada.gov.ua
51. Грачев А. В. Рост собственного капитала, финансовый рычаг и платежеспособность предприятия / А. В. Грачев // Финансовый менеджмент. — 2002. — №2. — Режим доступу до журн. http : // dis.ru / library /fm /archive /2002 /2 /619.htme
52. Грідчина М. В. Управління фінансами акціонерних товариств: Навчальний посібник / М. В. Грідчина. — К.: А.С.К., 2005. —384 с.
53. Грідчина М. В. Корпоративні фінанси: зарубіжний досвід і вітчизняна практика: Навчальний посібник / М. В. Грідчина. К—.: МАУП, 2002—. 232 с.
54. Гудзь Олена Євгенівна. Фінансові ресурси сільськогосподарських підприємств / Олена Євгеніївна Гудзь.— К.: ННЦ «Ін-т аграрної економіки», 2007. — 578 c.
55. Данилюк М. О. Фінансовий менеджмент: Навч. посіб. для студ. вузів, які навчаються за освітньо-професійною програмою спеціаліста та магістра з напряму «Економіка та підприємництво» / Інститут менеджменту та економіки / М. О. Данилюк, В. І. Савич; відпов.ред. І. Б. Рижий.— Івано-Франківськ : ІМЕ, 2001. — 212 с.
56. Дем’яненко П. В. Особливості розвитку акціонерного капіталу в трансформаційній економіці : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.01.01 «Економічна теорія» / П. В. Дем’яненко. —К., 2002. — 20 с.
57. Дорошенко Т. В. Формування оптимальної структури інвестиційних ресурсів на підприємстві / Т. В. Дорошенко // Фінанси України. — 2002. — № 9. — С. 134—137.
58. Дубилей А. Н. Корпоративное управление с целью повышения стоимости компании / А. Н. Дубилей // Український інвестиційний
журнал. — 2003. —№ 12. — С. 3—7.
59. Євтушевський В. А. Стратегія корпоративного управління / В. А. Євтушевський, К. В. Ковальська, Н. В. Бутенко. — К.: Знання, 2007.— 287 с.
60. Єранкін О. О. Акціонерний капітал підприємств : формування і управління (за матеріалами бурякоцукрового підкомплексу АПК України): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.07.02 «Економіка сільського господарства і АПК» / О. О. Єранкін. — К., 2002. —
20 с.
61. Єріна А.М. Методологія наукових досліджень: Навчальний посібник / А. М. Єріна, В. Б. Захожай, Д. Л. Єрін. — Київ: Центр навчальної літератури, 2004. — 212 с.
62. Єріс Л. М. Економічна доцільність використання фінансових посередників при розміщенні облігаційної позики / Л. М. Єріс // Проблеми та перспективи розвитку банківської системи України: Зб. н. п. Т.10. — Суми : ВВП «Мрія» ЛТД, УАБС, 2004. —С.169—177.
63. Завадський Й. С. Менеджмент: Management / Й. С.Завадський—. Т.1— К.: Українсько-фінський інститут менеджменту і бізнесу, 1997. – 543 с.
64. Заичкин Н. И. Экономико-математические модели и методы принятия решений в управлении производством: Учеб. пособие для студ. спец. «Менеджмент» — 061100 специализаций «Управление организацией в машиностроении» — 061101, «Управление персоналом» — 061111, «Инновационный менеджмент» — 061112, «Логистика» — 061134, «Стратегический менеджмент» — 061160, «Управление технологиями» — 061161 / Государственный ун-т управления / Н. И. Заичкин. — М. : ГУУ, 2000. — 107 с.
65. Закон Российской федерации от 26 декабря 1995 года № 208-Ф3 «Об акционерных обществах» (с изменениями и дополнениями). — Режим доступу // http:// law.rambler.ru
66. Закон України від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР «Про холдингові компінії в Україні». — Режим доступу // http: // zakon1.rada.gov.ua
67. Закон України від 10 грудня № 710/97-ВР «Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» (із змінами і доповненнями). — Режим доступу // http: // zakon.rada.gov.ua
68. Закон України від 23 лютого 2006 року № 3480-ІV «Про цінні папери та фондовий ринок» (із змінами та доповненнями). — Режим доступу // http: // zakon1.rada.gov.ua
69. Закон України від 17 вересня 2008 року № 514-ІV «Про акціонерні товариства» . — Режим доступу // http: // zakon1.rada.gov.ua
70. Захарін С. В. Інвестиційні та ресурсні проблеми молочної промисловості / С.В.Захарін // Економіка АПК. — 2005. —№ 4. —С. 76— 81.
71. Зятковський І. В. Фінанси підприємств : Навч. посібник / І. В. Зятковський. —2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Кондор, 2003. — 364 с.
72. Иванов Андрей Николаевич. Акционерное общество : управление капиталом и дивидендная политика / А. Н. Иванов. — М. : Инфра-М, 1996. — 144 с.
73. Камілова Е. Р. Акціонерний капітал – економічний базис акціонерного товариства / Е. Р. Камінова // Науковий вісник Національного аграрного університету. — 2001. — Вип. 44. — С. 239—241.
74. Кинг Альфред М. Тотальное управление деньгами. Комплексная система прогнозирования и оптимизации денежных потоков / А. М. Кинг ; пер. с англ. Н. А. Дорофеева. — С.Пб. : Полигон, 1999. — 448 с.
75. Ковалев Валерий Викторович . Введение в финансовый менеджмент / В. В. Ковалев — М.: Финансы и статистика, 2000. — 768 с.
76. Ковалев Валерий Викторович. Финансовый анализ : Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности / В. В. Ковалев. — М. : Финансы и статистика, 1996. — 430 с.
77. Ковалева А. М. Финансы фирмы: Учебник для студ. вузов, обучающихся по экон. спец. и направлениям / А. М. Ковалева, М. Г. Лапуста. Л. Г. Скамай / Государственный ун-т управления. — 3-е изд., исправ. и доп. — М. : ИНФРА-М, 2003. — 496 с. — (Серия «Высшее образование»).
78. Коваленко Л. О. Фінансовий менеджмент : Навч. посібник / Л. О. Коваленко, Л. М. Ремньова. — Чернігів : ЧДІЕУ, 2001. — 455 с.
79. Коваленко М. П. Підстави та чинники успішного корпоративного управління підприємствами АПК Сумської області / М. П. Коваленко // Український інвестиційний журнал. — 2001. — № 5-6. — С. 33— 35.
80. Коваль Т. Г. Особливості оподаткування корпоративних облігацій / Т. Г. Коваль // Український інвестиційний журнал. — 2001. — № 5-6. — С. 27 —31.
81. Ковальська К. В. Фінансова стійкість акціонерного товариства як умова його економічного розвитку / К. В. Ковальська // Фінанси України. — 2004. —№ 2. — С. 101—104.
82. Козак В. Г. Аналіз фінансового стану акціонерного товариства / В. Г. Козак, Г. Я. Козак.— К. : Аграрна наука, 2000. — 172 с.
83. Количественные методы финансового анализа / под ред. Стивена Дж. Брауна, Марка П. Крицмена. — М. : ИНФРА-М, 1996. — 336 с. — (Профессиональная библиотека).
84. Корнєєв В. Особливості вітчизняного ринку акцій і корпоративних відносин на сучасному етапі / В. Корнєєв // Ринок цінних паперів України. — 2003. — № 7-8. — С. 29 —33.
85. Костирко Л.А. Діагностика потенціалу фінансово-економічної стійкості підприємства : Монографія / Л. А. Костирко. — Луганськ : вид-во СНУ ім. В. Даля, 2005.—256 с.
86. Коупленд Том. Стоимость компаний: оценка и управление / Т. Коупленд, Т. Коллер, Д. Муррин ; пер. с англ. — М. : Олимп-Бизнес, 1999. — 565 с.— (Мастерство).
87. Крівцун Лариса Анатоліївна. Корпорації на фондовому ринку України / Лариса Анатолыъвна Крівцун. — Х. : НТУ «ХПІ», 2003. — 431 с.
88. Крейнина М. Н. Анализ финансового состояния и инвестиционной привлекательности акционерных обществ в промышленности, строительстве и торговле / М. Н. Крейнина.— М. : ДИС, 1994. — 255 с. — (Библиотека журнала «Консультант бухгалтера»).
89. Крейнина М.Н. Финансовая устойчивость предприятия: оценка и принятие решений / М. Н. Крейнина // Финансовый менеджмент. — 2001. — № 2. — Режим доступу до журн. http // eup.ru / documents / 2002-05-12 / ECF.asp.
90. Крушвиц Лутц. Инвестиционные расчеты : Учебник для вузов / Л. Крушвиц ; пер. с нем. З. А. Сабова. — СПб. : Питер, 2001. — 409 с. — (Серия «Базовый курс»).
91. Крушвиц Лутц. Финансирование и инвестиции : Учеб. для вузов / Л. Крушвиц; общ.ред., пер.с нем В.В. Ковалева, З.А. Сабова. — СПб. ; М. ; Х. ; Минск : Питер, 2000. — 381 с. — (Базовый курс).
92. Куліш Г. Емісійна політика акціонерного товариства / Г. Куліш // Ринок цінних паперів України. — 2002. — № 1-2. — С. 19—28.
93. Куліш Г. Формування структури капіталу підприємств / Г. Куліш // Ринок цінних паперів України. — 2002. — № 3-4. — С. 9—21.
94. Лазаренко С. Проблеми експертної оцінки вартості компаній /
С. Лазаренко // Фондовый рынок.—1999. — № 36. — С. 20—22.
95. Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз сільськогосподарських підприємств : Навчальний посібник / Л. А. Лахтіонова. — К.: КНЕУ, 2004. — 365 с.
96. Леонов Д. Деякі аспекти питання обгрунтування розміру ставки дисконтування при оцінці вартості акцій / Д. Леонов, Є. Смалюк // Ринок цінних паперів України. — 2004. — № 11-12. — С. 55—59.
97. Ли Ченг Ф. Финансы корпораций: теория, методы и практика : Учебник для вузов / Ч. Ф. Ли, Д. И. Финнерти ; пер.с англ. — М. : Инфра-М, 2000. — XVIII, 686 с. — (Университетский учебник).
98. Лихачева Ольга Николаевна. Финансовое планирование на предприятии: Учеб.-практ. Пособие / Ольга Николаевна Лихачева. — М. : Проспект, 2003. — 263 с.
99. Лупенко Юрій Олексійович. Акціонерні товариства в АПК / Юрій Олексійович Лупенко. — К. : Вид-во Ін-та аграрної економіки, 1997. — 185 с.
100. Львов Д. С. Тенденции и проблемы развития корпоративной формы предприятия в России / Д. С. Львов, В. Г. Гребенников, Б. А. Ернзкян. — М.: ЦЭМИРАН, 2000. — 83 с.
101. Любушкин Н. П. Анализ финансово-экономической деятельности предприятий : Учебное пособие для вузов / Н. П. Любушкин, В. Б. Лещев, В. Г. Дьякова; под ред. проф. Н. П. Любушкина. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2002. — 471 с.
102. Ляшенко Ганна Павлівна. Управління капіталом підприємства для зміцнення бази оподаткування : Навч. посіб. для вищих навч. закл. / Державна податкова адміністрація України; Національна академія держ. податкової служби України / Ганна Павлівна Ляшенко. — Ірпінь : Національна академія ДПС України, 2004. — 193 с.
103. Ляшенко Ганна Павлівна. Управління капіталом підприємства : Навч. посібник для студ. вищих навч. закл. / Державна податкова адміністрація України; Академія держ. податкової служби України / Ганна Павлівна Ляшенко. — Ірпінь : Академія ДПС України, 2001. — 346 с.
104. Мазурова И. И. Варианты прогнозирования и анализа финансовой устойчивости организации: Учеб. пособие / Санкт-Петербургский ун-т экономики и финансов. Кафедра финансов / И. И. Мазурова, М. В. Романовский.— СПб., 1995. — 113 с.
105. Маркелов А. Є. Акціонерні товариства. Залучення інвестицій / А. Є. Маркелов, А. К. Шумейко. — К.: Українська інвестгазета, 1997. — 416 с.
106. Маркс К. Твори, Т.25., — ч.2. / К. Маркс, Ф. Енгельс. — К.: Політвидав УРСР, 1963. — 511 с.
107. Маркс К. Капитал. Критика политичной экономии / К. Маркс; пер.
И. И. Скворцова-Степанова. — Т. 1, — кн.1 Процесс производства капитала. —М.: Политиздат, 1978. — 907 с.
108. Марченко А. А. Аналіз джерел формування фінансових ресурсів / А. А. Марченко // Фінанси України. — 2002. — № 9. — С. 102—108.
109. Маршалл Альфред. Принципи економічної науки : Реферат підручника / А. Маршалл ; референт-уклад. В. М. Фещенко. — К.: АДС «УМКЦентр», 2001. — 216 с. — (Науково-популярна серія «Вершиини економічної думки»).
110. Маршалл Джон Ф. Финансовая инженерия: Полное руководство по финансовым нововведениям : Для студ. вузов, обуч. по экон. спец. /Д. Ф. Маршалл, В. К. Бансал. — М. : Инфра-М, 1998. — 784 с. — (Высшее образование).
111. Мескон Майкл Основы менеджмента / Академия народного хозяйства при Правительстве РФ / М. Мескон, М. Альберт, Ф. Хедоури; общ. ред. и вступ. ст. Л. И. Евенко, пер. М .А. Майорова — М. : Дело, 1995. — 701 с.
112. Мендрул О. Г. Управління вартістю підприємств / Київський національний економічний ун-т / О. Г. Мендрул.— К. : КНЕУ, 2002. — 272 с.
113. Мендрул О.Г. Фондовий ринок: операції з цінними паперами : Навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т / О. Г. Мендрул, І. А. Павленко. — 2-е вид., доп. та перероб. — К. : КНЕУ, 2000. — 156 с.
114. Мертенс А. В. Инвестиции : Курс лекций по современной финансовой теории / А. В. Мертенс. — К. : Изд-во Киевского инвест. агенства, 1997. — 416 с.
115. Мец В. О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства : Навчальний посібник / В. О. Мец. — К.: КНЕУ, 1999. —132 с.
116. Милль Джон Стюарт. Основы политической экономии / Д. С. Милль ; пер. с англ.; общ. ред. А. Г. Милейковского, авт. предисл. А. Г. Милейковского, авт. предисл. Ю. Б. Кочеврина.— М. : Прогресс, 1980. —Ч.1.—496с.—(Экономическая мысль Запада; для научных библиотек).
117. Мочерний С. В. Акціонерне підприємство / С. В. Мочерний, В. П. Кудряшов, С. Б. Медведєв. — Львів : Світ, 1993. — 128 с.
118. Мочерний С. В. Політекономія : Підручник / С. В. Мочерний, Я. С. Ларіна.— 3-е вид., перероб. і доп. — К. : Знання, 2006. — 390с. — (Серія «Вища освіта ХХІ століття»).
119. Нікбахт Є. Фінанси / Є. Нікбахт, А. Гроппеллі ; пер. з англ. В. Ф. Овсієнка та В. Я. Мусієнка. — К.: Основи : Інститут державного управління та самоврядування при КМУ . — 1993. — 383 с.
120. Новаківський З. В. Застосування показників фінансової звітності у менеджменті / З. В. Новаківський // Фінанси України. — 2004. — № 12. — С. 65—68.
121. Новошицька Л. Антологія українського ринку цінних паперів / Л. Новошицька, Ф. Стасюк // Ринок цінних паперів України, 2004. — № 5-6.— С. 3—17.
122. Общая теория статистики : Учебник / [Т. В. Рябушкин, М. Р. Ефимова, И. М. Ипатова, Н. И. Яковлева]. — М.: Финансы и статистика, 1981. — 279 с.
123. Олексюк Олександр Степанович. Системи підтримки прийняття фінансових рішень на мікрорівні / Олександр Степанович Олексюк.— К. : Наукова думка, 1998. — 507 с.
124. Опарін В. М. Фінансові ресурси: проблеми визначення та розміщення / В. М. Опарін // Вісник НБУ. — 2000. — № 5. — С. 26—31.
125. Осипенко Е. Основная тенденция молочного рынка Украины — укрупнение компаний / Е. Осипенко // Агроперспектива. — 2004. —№ 7. —С. 43—47.
126. Основы экономической теории. Политэкономический аспект : Учебник для студ. экон. спец. вузов / [Г. Н. Климко, Л. А. Канищенко, В. Н. Пригода, А. А. Чухно, Н. Н. Садовой] ; отв.ред Г. Н. Климко. — 3-е изд., перераб. и доп. — К. : Знання-Прес, 2001. — 646 с. — (Высшее образование XXI века).
127. Оценка имущества и имущественных прав в Украине / [Н. П. Лебедь, А. Г. Мендрул, В. С. Ларцев, С. Л. Скрынько, Н. В. Жиленко].— 2-е изд., перераб. и доп. — К. : ООО «Информационно-издательская фирма Принт-Экспресс», 2003. — 716 с.
128. Охріменко О. А. Ринок корпоративних облігацій України: тенденції та суперечності / О. А. Охріменко // Фінанси України. — 2005. — № 12. — С. 115—121.
129. Павлова Лариса Николаевна. Финансовый менеджмент : Учебник для студ. вузов, обуч. по экон. спец./ Лариса Николаевна Павлова. — 2-е изд., перераб. и доп. — М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2003. — 269 с.
130. Паніна С. Формування і розвиток акціонерного ринку в автономній республіці Крим / С. Паніна, М. Сірош // Ринок цінних паперів України. — 2005. — № 1-2. — С. 45—50.
131. Пащенко І. Л. Прогнозування фінансової діяльності підприємства /
І. Л. Пащенко // Фінанси України. —2001. — № 4. —С. 45—50.
132. Петленко Ю.В. Оптимізація джерел фінансових ресурсів підприємств / Ю.В.Петленко // Фінанси України. — 2000. — № 6. —С. 91—95.
133. Петруня Юрій Євгенович. Непрофесійні суб'єкти ринку акцій України / Юрій Євгенович Петруня. — К. : Знання, 1999. — 262 с.
134. Пилипенко І. І. Цінні папери в Україні : Навчальний посібник / І. І. Пилипенко, О. П. Жук. —К.: ІВЦ Держкомстату України, 2001. — 305 с.
135. Пішпек С. Про ефективне управління корпоративною власністю / С. Пішпек // Економіка України. — 2000. — № 4. — С .86—88.
136. Поддубный В. И. Фондовый рынок Украины в цифрах / В. И. Поддубный // Фондовый рынок. —2005. — № 28. — С. 30—34.
137. Пойда-Носик Н. Н. Фінансові ресурси підприємства / Н. Н. Пойда-Носик, С. С. Грабарчук // Фінанси України. — 2003. — № 1. — С. 96—103.
138. Потапов А. Л. Применение имитационной компьютерной модели для определения оптимальной структуры долгосрочного капитала фирмы / А. Л. Потапов // Финансовый менеджмент. — 2002. — №1.—Режим доступу до журн. http: // dis.ru / library /fm /archive /2002 /1 /619.html.
139. Постанова ВРУ від 15 травня 2007 року про прийняття за основу Проекту Закону України «Про акціонерні товариства».—Режим доступу // http://zakon1.rada.gov.ua
140. Пташенко Л. О. Управління корпоративними фінансами : Навч. пос. / Л. О. Пташенко. — К. : ЦУЛ, 2008. — 296 с.
141. Рибалкін В. Акціонерна власність – внутрішня основа формування і функціонування соціального розвитку господарства / В. Рибалкін, Л. Мамичева // Економіка України. — 1998. — № 2. — С. 45—52.
142. Риккардо Д. Сочинения / Д. Риккардо; пер. с англ.; под ред. М. И. Смит. — Т. 1 Начала политической экономии и налогообложения. — М. : Госкомиздат, 1955. — 310 с.
143. Рішення ДКЦПФР від 17 липня 2003 року № 322 (у редакції від 26 жовтня 2006 року № 1178) «Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу».—Режим доступу // http : //zakon1. rada.gov.ua
144. Рішення ДКЦПФР від 30 жовтня 1998 року № 157 «Щодо обслуговування розміщення та продажу цінних паперів українських емітентів або документів, які підтверджують зобов’язання, що випливають з прав, засвідчених цінними паперами українських емітентів за межами України». —Режим доступу // http://zakon.rada.gov.ua.
145. Рогожнікова Н. В. Теорія статистики : Навчальний посібник / Н. В. Рогожкіна. — К.: Атака, 2005. — 128 с.
146. Росс С. Основы корпоративных финансов / С. Росс, Р. Ветерфилд, Б. Джордан ; пер. с англ.—М. : Лаборатория базовых знаний, 2000. — 431 с.
147. Румянцева С. ІРО для українських корпорацій / С. Румянцева // газета «Цінні папери України». —2007–07–05. —№ 24 (467). — Режим доступу до газети http: // securities.org.ua / securities_paper / review.php?id=467&pub=3091.
148. Рупняк М. Я. Фінанси акціонерних товариств / М. Я. Рупняк // Фінанси України. —2004. —№ 5. —С. 103—110.
149. Русак Н. А. Основы финансового анализа / Н. А. Русак, В. А. Русак. — Минск : ООО «Меркаванне», 1995. — 196 с.
150. Рухтурак М.В. Підвищувати ефективність виробництва та рівень споживання молока / М.В. Рухтурак // Економіка АПК. — 2005. — № 10.—С.80—83.
151. Рябченко Олександр Дмитрович. Акціонування в економіці /Олександр Дмитрович Рябченко. — Х. : Основа, 1998. — 175 с.
152. Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятий АПК : Учебник / Г. В. Савицкая. — Мн.: Новое знание, 2001. — 687 с.— (Экономическое образование).
153. Свердан М. Економічний експеремент як засіб виведення вітчизняних акціонерних товариств із фінансової кризи / М. Свердан // Ринок цінних паперів України. — 2002. — № 1-2. — С. 36—44.
154. Ситник В. Ф. Імітаційне моделювання : Навчальний посібник / Київський національний економічний ун-т / В. Ф. Ситник, Н. С. Орленко. — К., 1998. — 232 с.
155. Скирта Б. К. Имитационное моделирование в управлении сельскохозяйственным производством : Учебное пособие / Б. К. Скирта— К.: Вища школа, 1990. — 206 с.
156. Скударь Георгий Маркович. Управление конкурентоспособностью крупного акционерного общества: проблемы и решения / НАН Украины; Институт экономики промышленности / Георгій Маркович Скударь. — К. : Наукова думка, 1999. — 495 с.
157. Слав’юк Р.А. Фінанси підприємств: Навчальний посібник / Р. А. Слав’юк. — Київ: ЦУЛ, 2002. —460 с.
158. Смит Адам. Исследование о природе причинах богатства народов /
А. Смит. — М. : Ось-89, 1997.—(Библиотека «Элиткласс»).Кн. 1 О причинах увеличения производительности труда и о порядке, в соответствии с которым продукт труда естественным образом распределяется между различными классами народа. — 256 с.
159. Сологуб Е. Вопросы финансового анализа деятельности акционерных предприятий / Е. Сологуб // Акционер. — 2001. — № 3. — С. 22—25.
160. Солодкий Р. И. Проблемы корпоративного управления в Украине: определение формы выпуска акций / Р. И. Солодкий // Фондовый рынок. — 1999. —№ 29. — С. 14—16.
161. Сомик А. В. Кредитні відносини сільськогосподарських підприємств з комерційними банками: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.04.01 «Фінанси, грошовий обіг і кредит» / А. В. Сомик. — К., 2005. — 20 с.
162. Сопко Василь. Бухгалтерський облік : Навчальний посібник / Василь Сопко. – Київський національний економічний ун-т. — 3-е вид., перероб. і доп. — К. : КНЕУ, 2000. – 185 с.
163. Стецюк П. А. Формування фінансових ресурсів сільськогоспо-дарських підприємств / П. А. Стецюк // Економіка АПК. — 2005. — № 11. — С. 111—116.
164. Стецько М. В. Фінанси акціонерних товариств: проблеми і перспективи / М. В. Стецько, І. С. Юрій // Фінанси України. — 2000. — № 4. — С. 54— 58.
165. Стирський М. В. Методологічні аспекти оцінки інвестиційної привабливості ринку акцій / М. В. Стирський // Фінанси України. — 2002. — № 2.— С. 131—137.
166. Суржик В. Г. Акціонування й управління акціонерним капіталом /
В. Г. Суржик // Фінанси України. — 1999. — № 1. — С. 82—85.
167. Суторміна Валентина Миколаївна. Фінанси зарубіжних корпорацій : Підручник /– В. М. Суторміна. – Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2004. — 566 с.
168. Терещенко Олег Олександрович. Фінансова діяльність суб'єктів господарювання : Навчальний посібник / Олег Олександрович Терещенко. — Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2003. — 554 с.
169. Томпсон-мл. Артур А. Стратегический менеджмент. Концепции и ситуации для анализа / А. А. Томпсон-мл., А. Д. Стрикленд Ш ; пер. с англ. А. Р. Ганиева. — 12-е изд. — М. ; СПб. ; К. : Вильямс, 2003. — 924 с.
170. Унковская Татьяна Евгеньевна. Финансовое равновесие предприятия / Татьяна Евгеньевна Унковская. — К. : Генеза, 1997. — 328 с.
171. Управление стоимостью компании : Учебное пособие / [М. А. Федотова, Е. В. Тазихина, О. Н. Сидоренко, Д. С. Скибко, А. М. Косилов]. — М.: ФА, кафедра ОД и АУ, 2003. — 112 с.
172. Уткин Эдуард Андреевич. Финансовое управление / Едуард Андреевич Уткин.— Ассоциация авторов и издателей «Тандем». — М., 1997. — 208 с.
173. Федосеев В. В. Экономико-математические методы и прикладные модели / В. В. Федосеев. — М.: ЮНИТИ, 2002. — 325 с.
174. Финансовое управление компанией / [ Дж. В. Смит, Е. В. Кузнецова,
С. К. Курочкин, К. Дж. Уолтерс] ; под ред. Е. В. Кузнецова. — М.: Фонд «Правовая культура», 1995. — 383 с.
175. Фінансовий аналіз : техніка розрахунків та моделювання економічних ситуацій : Навчальний посібник / [ І. В. Алєксєєв, А. С. Мороз, Є М. Романів, І. Б. Хома]. — Національний ун-т «Львівська політехніка». — Л. : Бескид Біт, 2003. — 152 с.
176. Финансовый менеджмент : Учебник для студ. вузов, обуч. по экон. спец. / [ Н. Ф. Самсонов, Н. П. Баранникова, А. А. Володин, М. В.Карп, А. М. Ковалева]. — М.: ЮНИТИ, 1999. — 495 с.
177. Финансовый менеджмент : теория и практика: Учебник для студ. вузов, обуч. по спец. «Финансы и кредит», «Менеджмент», «Бухгалтерский учет и аудит» / Финансовая академия при Правительстве РФ; Академия менеджмента и рынка {Москва}; Институт финансового менеджмента {Москва} / [ Е. С. Стоянова, И. Т. Балабанов, И. А. Бланк, Е. В. Быкова, Т. В. Ващенко]; под ред. Е. С. Стояновой. — 5-е изд., перераб. и доп., (юбилейное) — М. : Перспектива, 2000. — 656 с.
178. Фінанси в період реформування агропромислового виробництва /
[ В. М. Алексійчук, А. Г. Борщ, Н. П. Брязгун, Л. В. Бура, П. І. Гайдуцький та ін.]; за ред. М. Я. Дем'яненка. — К. : ІАЕ УААН, 2002. — 645с.
179. Фінанси підприємств : Навч. посіб. для студ. екон. спец. всіх форм навч. / [ М. М. Александрова, Н. Г. Виговська, Г. Г. Кірейцев, О. М. Петрук, С. О. Маслова] ; за ред. Г. Г. Кірейцева. — 2-е вид., перероб. та доп. — К. : ЦУЛ, 2002. — 268 с.
180. Фінансовий менеджмент : Навч. посіб. для студ. вищих навч. закл. / [М.М.Александрова, С. В. Бардаш, О.С. Бородкін, Т. А. Бутинець, Н. Г. Виговська]; за ред. Г. Г. Кірейцева. — 2-е вид., перероб. та доп. — К. : ЦУЛ, 2002. – 432 с.
181. Фінансовий менеджмент : Підручник / Київський національний економічний ун-т / [ А. М. Поддєрьогін, М. Д. Білик, Л. Д. Буряк, Н. Ю. Невмержицька, Я. І. Невмержицький ] ; кер. кол. авт. і наук. ред. А. М. Поддєрьогін.— К. : КНЕУ, 2005. — 535 с.
182. Финансовый менеджмент : Учебник для студ. вузов, обуч. по экон. спец. / [ Г. Б. Поляк, И. А. Акодис, Т. А. Краева, С. П. Колчин, А. П. Пантелеев] ; за ред. Г. Б. Поляка. — М. : Финансы, 1997. — 518 с.
183. Фінансовий словник-довідник / УААН; Інститут аграрної економіки. Відділ фінансово-кредитної та податкової політики / [ М. Я. Дем’яненко,
Ю. Я. Лузан, П. Т. Саблук, В М. Скупий, Г. І.Зуб ] ; за ред. М.Я Дем’яненка. — К. : ІАЕ УААН, 2003. — 555 с.
184. Фомичева С. Ю. Анализ законодательства Украины и особенностей правового регулирования размещения и обращения корпоративных облигаций / С. Ю. Фомичева // Український інвестиційний журнал. — 2001. — № 5-6. — С. 31—33.
185. Холт Роберт Н. Основы финансового менеджмента / Р. Н. Холт ; пер. с англ. / Академия народного хозяйства при Правительстве РФ. — М. : Дело ЛТД, 1995. — 128 с.
186. Хелферт Эрик. Техника финансового анализа / Э. Хелферт ; пер. Л. Е. Долгова. — М. : Аудит, 1996. — 663 с.
187. Царенко О. М. Економічний аналіз діяльності підприємств агропромислового комплексу : Навч. посіб. для студ. аграр. вузів III-IV рівнів акредитації із спец. «Економіка підприємств», «Облік і аудит», «Фінанси», «Аграрний менеджмент» / О. М. Царенко.— К. : Вища школа, 1998. — 253 с.
188. Червяченко Є. В. Ринок корпоративних облігацій Украини / Є. В. Червяченко // Фондовый рынок. — 2005. — № 22. — С. 16—21.
189. Черноіванов В. В. Перетворення радгоспів у процесі приватизації у відкриті акціонерні товариства / В. В. Черноіванов // Економіка АПК. —2002. — № 7. — С.28 —36.
190. Чинчикеев В. Корпоративная собственность, как объект управления предпринимательской деятельности / В. Чинчикеев // Акционер. — 2003. —№ 1. — С. 4—14.
191. Шапран В. Корпоративне управління й аудиторська інфраструктура в США: початок ефективних змін / В. Шапран // газета «Цінні папери України». — 2005– 09– 29–№ 39(379). —Режим доступу до газети http: // securities.org.ua / securities_paper / review.php?id=379&pub=2161.
192. Шевчук Н. Капітал підприємства: формування та ефективність функціонування / Н. Шевчук // Ринок цінних паперів України. —2004. —
№ 5-6. — С. 39—43.
193. Шеремет А. Д. Финансы предприятий : менеджмент и анализ : Учеб. пособие для студ. вузов, обучающихся по экон. спец. и направлениям : Учебник для претендентов на получение квалификац. аттестата аудитора / Московский гос. ун-т им. М. В. Ломоносова. Экономический факультет /
А. Д. Шеремет, А. Ф. Ионова.— М. : Инфра-М, 2004. — 537 с.
194. Шеремет Олег Олексійович. Організаційно-економічний механізм діяльності акціонерних товариств харчової промисловості України / Олег Олексійович Шеремет.— К. : Рада, 2002. — 176 с.
195. Шклярук С. Г. Оценка стоимости ценных бумаг, включаемых в инвестиционный портфель / С. Г. Шклярук // Фондовый рынок. — 1999. — № 37. — С. 10—20.
196. Щербакова О. Н. Методы оценки и управления стоимостью компании, основанные на концепции экономической добавленной стоимости / О. Н. Щербакова // Финансовый менеджмент. — 2003.—№ 3.—Режим доступу до журн. http: // dis.ru / library /fm /archive /2003 /3 /695.html.
197. Экономический анализ : ситуации, тесты, примеры, задачи, выбор оптимальных решений, финансовое прогнозирование : Учеб. пособие для студ., обучающихся по эконом. спец. / [ М. И. Баканов, А. Д. Шеремет, Н. М. Заварихин, И. М. Дмитриева, А. М. Фридман] ; под ред. М. И. Баканова, А. Д. Шеремета. — М. : Финансы и статистика, 1999. — 655 с.
198. Экономико-математические методы и модели. Компьютерные технологии и решения : Учеб. пособие для студ. экон. спец. Вузов / [ И. Л. Акулич, Е. И. Велесько, П. Ройш, В. Ф. Стрельчонок]. — Минск : БГЭУ, 2003. — 348 с.
199. Ярощук О. В. Аналіз формування капіталу підприємства: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук. спец. : 08.06.04 «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит» / О. В.Ярощук. —Тернопіль, 2004. — 396 с.
200. Durand D. Costs of Debt and Equity Funds for Business Trends and Problems of Measurement Conference on Research in Business Finance / New York: National Burean of Economic Research, 1952.
201. Jensen, Michael C. and William H. Meckling. Theory of the Firm: Managerial Behavior Agency Costs and Ownership Structure / Journal of Financial Economics 3 (1976), pp. 305—360.
202. Kemmerer Donald L. Capital (financial). — Microsoft Encarta Encyclopedia. —2002.
203. Miller M. Debts and Taxes / Journal of Finance, 32 ( may 1977, pp. 261—275).
204. Modigliani F. and M. Miller. Corporation Income Taxes and the Cost of Capital: A Correction / American Economic Review, 13 (june 1963, pp. 433—443).
205. Modigliani F. and M. Miller. The Cost of Capital Corporation Finance and the Theory of Investment / American Economic Review, 58 (december 1958, pp. 261—297).
206. Myers, Stewart C. and Nicholas S. Majluf. 1984. Corporate Financing and Investment Decisions When Firms Have Information That Investors Do Not Have. Journal of Financial Economics , pp. 187—221.
207. Myers, Stewart C. The Capital Structure Puzzle / Journal of Finance, 39 ( July 1984, pp. 575—592).
208. Rappaport A. Creating shareholder value: a guide for managers and investors. —Rev. and updat Press, 1998. — 205 p.
209. Zwi B., Kane A., Marcus A. Essentials of investments. Third edition. — Boston. MA.: Irvine, McZrow-Hill, 1997. — 552 p
210. Борщ О.Г. Дивідендна політика як інструмент управління капіталом акціонерного товариства / О. Г. Борщ // Зб.наук. пр. Вінницького держ. аграр. ун-ту. — 2008. — Вип.. 36. — С.273 — 276.
211. Борщ О.Г. Перспективи виходу вітчизняних молокопереробних підприємств на міжнародний фондовий ринок / О. Г. Борщ // Матеріали між народ. наук.-практ. конф. «Актуальні проблеми розвитку обліку, аудиту, фінансів і менеджменту в агропромисловому виробництві України». — Харків : ХНАУ ім.. В. В. Докучаєва, 2008. — С.32— 34.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 21212.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.