У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ПРИБУТОК У ФОРМУВАННІ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ АГРАРНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
Количество страниц 201
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21213.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………… 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРИБУТКУ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ…………..


11
1.1. 1.1. Сутність фінансової безпеки аграрного підприємства………...… 11
1.2. 1.2. Соціально-економічна сутність прибутку………………………… 22
1.3. Особливості формування прибутку в аграрних підприємствах…. 36
1.4. Концептуальні підходи до розподілу та використання прибутку……………………………………………………………………..
66
Висновок до першого розділу………………………………………….. 74
РОЗДІЛ 2. ФОРМУВАННЯ ПРИБУТКУ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ……………………………………………
76
2.1. Механізм формування прибутку аграрного підприємства………. 76
2.2. Рентабельність та її вплив на прибуток сільськогосподарських підприємств………………………………………………………………….
95
2.3. Вплив макро- та мікроекономічних факторів ціноутворення на формування прибутку………………………………………………………
112
Висновок до другого розділу…………………………………………… 129
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИБУТКУ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЇХ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ………………………………………………….


132
3.1. Методика фінансового прогнозу і планування формування та використання прибутку…………………………………………………….
132
3.2. Оптимізація розподілу та використання прибутку сільськогосподарських підприємств………………………………………
148
Висновок до третього розділу…………………………………………... 175
ВИСНОВКИ …………………………………………………………….. 177
ДОДАТКИ………………………………………………………………... 181
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ…………... 201



ВСТУП
Актуальність теми. Для досягнення економічної стабільності та забезпечення економічного зростання країни пріоритетним завданням економічної політики є підтримання сталого рівня національної безпеки. При цьому рівень національної економічної безпеки визначається рівнем безпеки окремих секторів економіки. В умовах активізації глобалізаційних процесів, відкритості економік особливої уваги потребують ті галузі, в яких країна може мати конкурентні переваги. Для України, враховуючи аграрну спрямованість її економіки, такою галуззю є сільське господарство. Отже, фінансова безпека аграрного сектора економіки є важливою складовою фінансової безпеки держави, а підтримання сталого її рівня набуває вагомого значення для подальшого економічного розвитку України.
Одним з найважливіших показників, які визначають фінансову безпеку підприємства, є прибуток. На сучасному етапі в сільському господарстві відбуваються суттєві зміни, обумовлені вступом України до СОТ: змінюється роль фінансових результатів та відбувається коригування методик їх формування і розподілу, що забезпечує не лише економічні інтереси власника, а й суспільства в цілому, та дозволяє визначати макроекономічні показники через уникнення асиметричності інформації різних економічних рівнів.
Проблема управління прибутком підприємства аграрного сектора економіки є складною та багатогранною, оскільки суб’єкту господарювання потрібно забезпечувати необхідну платоспроможність і дохідність, а також враховувати специфічні для галузі особливості кругообігу фінансових ресурсів. Від ефективності управління прибутком залежить фінансовий стан сільськогосподарського підприємства, його місце в ринковому середовищі, рівень розвитку галузі загалом.
Останнім часом спостерігається тенденція до зниження прибутковості сільськогосподарських підприємств. Отже, можна стверджувати, що на даних підприємствах ведеться неефективна політика щодо формування та розподілу прибутку, не враховуються фактори впливу на нього.
Сучасні умови господарювання потребують докорінної зміни усього механізму формування та розподілу прибутку кожного суб’єкта господарювання та створення якісно нової системи розподілу прибутку. Вирішення проблеми ефективного розвитку вітчизняних аграрних підприємств лежить у площині вдосконалення системи розподілу прибутку для забезпечення фінансової безпеки суб’єктів господарювання.
Вищевикладене зумовлює необхідність поглибленого дослідження теоретичних засад формування та розподілу прибутку з позиції забезпечення фінансової безпеки аграрного підприємства. На сучасному етапі необхідний якісно новий підхід до теоретичного висвітлення і практичного обґрунтування рекомендацій щодо активізації ролі прибутку в забезпеченні успішного функціонування сільськогосподарських підприємств.
Проблеми формування та розподілу прибутку досліджуються у роботах видатних вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів. Теоретичні та методичні розробки знайшли відображення у працях таких вітчизняних вчених: О.О. Багера, І.А. Бланка, О.С. Бородкіна, Ф.Ф. Бутинця, В.І. Валуєва, А.М. Герасимовича, М.Я. Дем’яненка, О.В. Карпенка, Г.Г. Кірейцева, М.Й. Маліка, А.М. Поддєрьогіна, П.Т. Саблука, В.В. Сопка, В.О. Шевчука та інших; а також зарубіжних вчених: М.В. Ван Бреда, С.Глазьєва, К. Друрі, Б. Нідлза, Дж. Фостера, Е.С. Хендриксена, Ч.Т. Хорнгрена, Я.В. Соколова та інших.
Окремі питання щодо безпеки фінансово-кредитної сфери знайшли своє висвітлення в роботах Л.Абалкіна, І.Бінька, Є.Бухвальда, О.Василика, Т.Вахненко, Є.Ведути, А.Гальчинського, В.Гейця, Н.Гловацької, А.Городецького, М.Єрмошенка, Б.Кваснюка, Л.Кистерського, В.Кравченка, Г.Логвиної, І.Лукінова, Ю.Любимцева, В.Мандибури, А.Мороза, В.Мунтіяна, А.Наговіцина, Г.Пастернака-Таранущенко, Р.Пікус, О.Плотнікова, Г.П'ятаченка, І.Радіонової, А.Ревенка, М.Савлука, К.Самсонова, В.Сенчагова, В.Симоненка, В.Сікори, В.Степаненка, А.Чухна, В.Шлемка та ін.
Віддаючи належне науковим напрацюванням вітчизняних та зарубіжних вчених з проблем формування і використання прибутку підприємств, слід зауважити, що існує потреба в їх подальшому дослідженні, поглибленні теоретичних засад формування і розподілу прибутку сільськогосподарських підприємств із врахуванням їх особливостей та науковому обґрунтуванні пропозицій щодо удосконалення використання прибутку у формуванні фінансової безпеки аграрних підприємств України, що і зумовило вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою науково-дослідної теми кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка „Розвиток внутрішнього ринку України в умовах глобалізації: закономірності та протиріччя”, підрозділ „Теоретичні основи функціонування фінансових ринків та тенденції глобалізації” (шифр 06 БФ 040-01), в межах якої автором узагальнено методики формування та використання прибутку сільськогосподарських підприємств з урахуванням економічних реформ в Україні протягом останніх років та надано пропозиції щодо їх удосконалення.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертації є узагальнення теоретичних засад і розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення процесу формування та розподілу прибутку сільськогосподарських підприємств у контексті підвищення їх фінансової безпеки.
Відповідно до поставленої мети визначено основні завдання дослідження, спрямовані на її досягнення:
 узагальнити сучасні теоретичні підходи до визначення економічної природи фінансової безпеки підприємства;
 уточнити визначення поняття “прибуток сільськогосподарських підприємств”;
 удосконалити класифікацію прибутку з урахуванням особливостей діяльності сільськогосподарських підприємств;
 удосконалити алгоритм формування прибутку сільськогосподарських підприємств з урахуванням специфіки аграрної галузі;
 визначити систему показників рентабельності та надати пропозиції щодо їх застосування у сільськогосподарських підприємствах для підтримання їх фінансової безпеки;
 обґрунтувати застосування методів фінансового планування для забезпечення ефективності господарської діяльності аграрних підприємств;
 узагальнити існуючі підходи до ціноутворення як інструменту прибуткової діяльності в сільськогосподарській сфері;
 розробити рекомендації щодо розподілу прибутку з метою забезпечення фінансової безпеки аграрних підприємств в інтересах усіх учасників господарського процесу.
Об’єктом дослідження є процеси формування фінансової безпеки аграрних підприємств через розподіл і використання прибутку.
Предметом дослідження є теоретичні та практичні засади формування, розподілу та використання прибутку як фактора фінансової безпеки сільськогосподарських підприємств.
Методи дослідження. У процесі дослідження використовувалися загальнотеоретичні та спеціальні методи. Зокрема, при дослідженні теоретичних аспектів формування та розподілу прибутку застосовувалися методи індукції та дедукції, за допомогою яких визначено основні напрями невирішених питань з теми дослідження. При розкритті сутності прибутку використовувалися методи спостереження, аналізу і синтезу. Використання методів групування, порівняння, конкретизації, історичного та системного підходу дозволили визначити складові методик формування і розподілу прибутку та фактори впливу на них. До спеціальних економічних методів дослідження, які використані при написанні роботи, належать економіко-статистичні (економічного, регресійного, порівняльного аналізу) та економіко-математичні методи, за допомогою яких був проведений комплексний аналіз результатів діяльності підприємств аграрного сектора України, а також структури і динаміки прибутку сільськогосподарських підприємств Летичівського району Хмельницької області; проведено факторне моделювання прибутку сільськогосподарських підприємств. Також для досягнення поставленої мети застосовувалися прийоми групування, класифікації та графічного представлення результатів дослідження.
Інформаційною базою дослідження є праці вітчизняних і зарубіжних вчених, нормативні документи України, матеріали науково-практичних конференцій, довідково-інформаційні видання, офіційні статистичні матеріали Державного комітету статистики України, Міністерства фінансів України.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в обґрунтуванні теоретичних положень і розробці пропозицій з удосконалення процесу формування і розподілу прибутку сільськогосподарських підприємств у контексті забезпечення фінансової безпеки аграрних підприємств, а саме:
вперше:
 розкрито особливості системи формування, розподілу та використання прибутку сільськогосподарських підприємств з позиції забезпечення їх фінансової безпеки, яка визначається, з одного боку, ринковими механізмами, зокрема, механізмом ціноутворення на сільськогосподарську продукцію, а, з іншого – державною політикою в аграрному секторі, що сприяє досягненню беззбитковості діяльності та безперервності виробництва;
дістали подальшого розвитку:
 класифікація прибутку сільськогосподарських підприємств, що ґрунтується на розмежуванні за наступними критеріями: вид діяльності, порядок розрахунку, джерела формування, розмір, методика оцінки, мета визначення, країна отримання прибутку; запропонована класифікація дозволяє забезпечувати визначення цільових орієнтирів діяльності аграрних товаровиробників;
 алгоритм формування прибутку з урахуванням особливостей діяльності сільськогосподарських підприємств, який включає порядок формування прибутку окремо для великих і малих господарств та методи визначення прибутку аграрних підприємств різних організаційно-правових форм, що сприятиме забезпеченню простоти, прозорості, адекватності відображення фінансових результатів та підтримці фінансової безпеки;
 система фінансового планування у процесі управління формуванням й розподілом прибутку в частині визначення оптимального способу планування прибутку – методу факторного моделювання прибутку, за допомогою якого можна отримати показники, які безпосередньо впливають на величину прибутку, що дозволяє виявляти і впроваджувати резерви господарювання та стабілізувати фінансовий стан сільськогосподарських підприємств;
 система оподаткування сільськогосподарських підприємств, яка полягає у встановленні вимоги до валового доходу від операцій з реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки у розмірі 50 % загальної суми валового доходу, що дасть можливість низькоприбутковим підприємствам перейти на спрощену систему оподаткування, і тим самим посилити стимулюючий вплив податків на розвиток сільськогосподарського виробництва і підтримки рівня фінансової безпеки сільськогосподарських підприємств;
 обґрунтування доцільності застосування методики розподілу прибутку в інтересах усіх учасників господарського процесу у частині складу та черговості формування фондів підприємства, що дозволить підвищити ефективність діяльності сільськогосподарських товаровиробників через використання частини прибутку на розвиток їх основної діяльності;
удосконалено:
 систему показників рентабельності шляхом виокремлення двох груп показників: основних стандартизованих показників рентабельності та додаткових показників, що дозволить знаходити прогалини у функціонуванні підприємств та визначити фактори, які дають змогу підвищити прибутковість і підтримати рівень фінансової безпеки.
Практичне значення одержаних результатів полягає у тому‚ що впровадження розроблених рекомендацій на практиці надасть можливість удосконалити процес формування та розподілу прибутку сільськогосподарських підприємств. Наукові висновки та результати дисертації були використані у роботі Головного управління агропромислового розвитку Хмельницької обласної державної адміністрації, зокрема рекомендації щодо механізму ціноутворення на продукцію сільського господарства (довідка №2.1/432 від 28.02.2008 р.).
Рекомендації щодо порядку формування прибутку з урахуванням особливостей діяльності сільськогосподарських підприємств, який відповідає потребам управління такими підприємствами та дозволяє найбільш достовірно відображати інформацію про формування прибутку, а також методики розподілу прибутку сільськогосподарських підприємств з урахуванням специфіки аграрної галузі були використані Головним управлінням агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації (довідка №4-119 від 29.04.2008 р.).
Основні наукові положення, висновки та практичні рекомендації дисертаційної роботи, що пов’язані з системою показників, аналіз яких забезпечує знаходження прогалин у функціонуванні підприємства, виявлення резервів збільшення прибутковості та визначення факторів, які дають змогу підвищити прибутковість, були використані в роботі сільськогосподарського приватного підприємства «Агрофірма «Обрій» (довідка №53 від 19.04.2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є особистою розробкою здобувача. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті ідеї та положення, що є результатом досліджень здобувача.
Апробація результатів дисертації. Основні положення та результати дослідження доповідались і обговорювались на науково-практичних конференціях: Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених “Шевченківська весна. Сучасний стан науки: досягнення, проблеми та перспективи розвитку” (2005 р., 2006 р., 2007 р., м. Київ); Міжнародній науково-практичній конференції „Фінансово–економічні та інституційні чинники розвитку регіону” (25-26 березня 2005 р., м. Чернівці); Міжнародній науково-практичній конференції “Тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України” (27-28 вересня 2005 р., 4-6 жовтня 2007 р., м. Київ); Міжнародній науково-практичній конференції „Формування нової парадигми страхування” (1-2 грудня 2005 р., м. Київ).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 11 наукових праць загальним обсягом 4,57 друк.арк., з них 9 статей у наукових фахових виданнях (4,31 друк.арк.).
Список литературы ВИСНОВКИ
Проведене в дисертаційній роботі комплексне дослідження процесу формування та розподілу прибутку сільськогосподарських підприємств у контексті забезпечення їх фінансової безпеки дозволило сформулювати ряд висновків теоретичного, методичного та науково-практичного змісту, які розв’язують основні завдання відповідно до поставленої мети, а саме:
1. На основі дослідження існуючих визначень узагальнено поняття “фінансова безпека підприємства”, що розглянуто як такий фінансовий стан, який характеризується стійкістю до внутрішніх і зовнішніх загроз, здатністю забезпечувати реалізацію власних фінансових інтересів та сталий розвиток всієї фінансової системи. З’ясовано, що об’єктом забезпечення фінансової безпеки є сформована система пріоритетних збалансованих фінансових інтересів підприємства, що потребують захисту в процесі його фінансової діяльності.
2. З’ясовано, що прибуток є основним фактором забезпечення фінансової безпеки підприємства. Запропоновано авторське визначення категорії «прибуток сільськогосподарських підприємств» з точки зору забезпечення фінансової безпеки, яке полягає у тому, що прибуток – це підсумковий показник, позитивний результат господарської діяльності аграрного підприємства, який є метою підприємницької діяльності, показником її ефективності та основним джерелом для подальшого розвитку підприємства.
3. Проведене у роботі дослідження різних видів прибутку та його класифікаційних ознак дозволило навести узагальнюючу класифікацію прибутку для сільськогосподарських підприємств за наступними критеріями: за видом діяльності; за порядком розрахунку; за джерелами формування; залежно від розмірів; за методикою оцінки; залежно від мети визначення; за країною отримання прибутку. Запропонована класифікація прибутку сільськогосподарських підприємств розкриває всі його характерні сторони, відповідає структурі фінансової звітності та дозволяє забезпечити визначення цільових орієнтирів діяльності аграрних господарств.
4. Запропоновано для великих сільськогосподарських підприємств формувати прибуток за методикою складання фінансової звітності, що дозволить уникнути надлишкової завантаженості інформацією та повторних робіт з формування фінансових результатів діяльності підприємства за певний період. Для малих підприємств запропоновано використовувати спрощену систему формування фінансових результатів через невеликі обсяги операцій, здійснюваних такими підприємствами. Використання окремих систем формування прибутку для великих і малих сільськогосподарських підприємств сприятиме забезпеченню простоти, прозорості та адекватності відображення фінансових результатів, а отже і фінансової безпеки.
5. Визначено найбільш доцільні методи формування прибутку аграрних підприємств різних організаційно-правових форм: для господарських товариств, приватних підприємств – за загальною схемою на основі співставлення доходів і витрат суб’єкта господарювання за період; для державних підприємств – за допомогою бюджетного методу. Для фермерських господарств запропоновано використовувати загальну схему формування прибутку з урахуванням особливостей оплати праці та оподаткування, яка забезпечуватиме необхідною та достовірною інформацією всіх її користувачів та враховуватиме також інші особливості сільськогосподарського виробництва.
6. З урахуванням особливостей діяльності сільськогосподарських підприємств удосконалено систему показників рентабельності. Запропоновано з метою відслідковування динаміки, адекватного визначення та порівняння рівня прибутковості сільськогосподарських підприємств використовувати основні стандартизовані показники рентабельності, а саме рентабельність підприємства, рентабельність продукції та рентабельність активів (капіталу). Поряд із основними показниками рентабельності запропоновано використовувати розширену систему показників рентабельності, за допомогою якої можна визначити прибуткові і збиткові діяльності підприємства, знайти прогалини у функціонуванні підприємства та визначити фактори, які дають змогу підвищити прибутковість, а отже і підтримати рівень фінансової безпеки. Використання саме цих показників дозволяє зробити висновок про вплив на рентабельність позареалізаційних доходів і витрат, інших прибутків чи збитків, системи оподаткування, тобто визначити фактори впливу на прибутковість підприємства, а також дає можливість розрахунку показників рентабельності з позиції інтересів держави, власників, кредиторів тощо.
7. Запропоновано формування дієвого цінового механізму, що передбачає поєднання принципу формування вільних цін з економічним регулюванням їх державою та забезпечує підвищення прибутковості і фінансової безпеки сільськогосподарських підприємств. Дослідивши вплив ціни на прибуток сільськогосподарських підприємств, визначено наступні заходи держави щодо покращання прибутковості та підвищення фінансової безпеки аграрного сектору економіки: постійна підтримка рівня цін і доходів; розширення попиту на сільськогосподарську продукцію на внутрішньому і зовнішніх ринках; ефективне використання природних ресурсів, охорона навколишнього середовища; контроль якості продукції; розвиток наукових досліджень, освіти тощо; розвиток інфраструктури сільської місцевості; встановлення таких цін на сільськогосподарську продукцію, які б забезпечували відшкодування витрат на її виробництво; встановлення певних державних субсидій, шляхом відшкодування частини витрат сільськогосподарських підприємств через щорічне фіксування гарантованого рівня цін і виділення коштів на їх підтримку.
8. З’ясовано, що фінансове планування у сільськогосподарських підприємствах є необхідним для фінансового забезпечення розширення кругообороту виробничих фондів, досягнення високої результативності господарської діяльності, створення умов, які забезпечили б платоспроможність і фінансову безпеку підприємства. Запропоновано порядок вибору методу планування прибутку. Підхід до фінансового планування та прогнозування на кожному підприємстві повинен бути окремим, оскільки повинні враховуватися умови та потреби кожного підприємства. Обґрунтовано доцільність використання методу факторного моделювання прибутку, який потребує здійснення значних аналітичних і прогнозних розрахунків, але разом з тим дає можливість отримати показники обумовлені безпосереднім впливом на величину прибутку.
9. Доведено, що для підтримки рівня фінансової безпеки сільськогосподарських підприємств необхідно посилити стимулюючий вплив податків на розвиток сільськогосподарського виробництва. Запропоновано впровадити спрощену систему оподаткування для сільськогосподарських підприємств, що забезпечить їх фінансове оздоровлення і підвищить ефективність діяльності. Обґрунтовано доцільність встановлення вимоги до валового доходу від операцій з реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки у розмірі 50 % загальної суми валового доходу, що дасть можливість низькоприбутковим підприємствам перейти на спрощену систему оподаткування.
10. На підставі проведених досліджень удосконалено методику використання та розподілу прибутку з метою забезпечення фінансової безпеки аграрних підприємств в інтересах усіх учасників господарського процесу, а саме: запропоновано в першу чергу створювати фонд розвитку сільськогосподарського підприємства, до другорядного фонду запропоновано віднести використання прибутку направлене на: матеріальне стимулювання, соціальний розвиток персоналу, виплату доходу власникам майна та інші форми споживання прибутку.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Абашина А.М. Чистая прибыль, резервы и фонды: формирование и использование. Бухгалтерский учет, проводки и примеры / Абашина А.М., Симонова М.Н., Талье И.К. – М.: Информационно-издательский дом «Филинь», 1997. – 110 с.
2. Александрова М.М. Фінанси. Кредит. Ч. ІІ.: навчально-методичний посібник / М.М. Александрова, Г.Г. Кірейцев, С.О. Маслова. – Житомир: ЖІТІ, 2002. – 200 с.
3. Амбросов В. Підтримка цін і стабілізація доходів сільськогосподарських товаровиробників / В. Амбросов, В. Онєгіна // Економіка України. – 2002. – № 1. – С. 66-69.
4. Аналіз проблем фінансування агросектору та сільських регіонів: [Електронний ресурс] – Режим доступу: // http://www.minfin.gov.ua /control/uk/publish/article?art_id=57447&cat_id=57141.
5. Афанасьев В.С. Економічна теорія / В.С. Афанасьев, Д.Рикардо. – М.: Экономика, 1988. – 128 с.
6. Барановський О.І. Фінансова безпека / О.І. Барановський. – К.: Фенікс, 1999. – 338 с.
7. Бауэр О.О. Мемуары к истории бухгалтерии и памятники священной старины / О.О. Бауэр. – М., 1911. – 138 с.
8. Белов Н.Г. Рентабельность сельскохозяйственного производства / Н.Г. Белов. – М.: Колос, 1973. – 104 с.
9. Белов В.С. Управление прибылью: проблемы выбора, принятие финансовых решений / Белов В.С., Селезнева Н.Н., Скобелева И.П. – СПб.: «Приоритет», 1996. – 94 с.
10. Белуха Н.Т. Теория финансово-хозяйственного контроля и аудита: ученик / Н.Т. Белуха. – К.: ПП “Влад и Влада”, 1996. – 320с.
11. Береза С.Л. Класифікація дебіторської заборгованості для цілей бухгалтерського обліку / С.Л. Береза // Вісник ЖДТУ. – 2004. – № 3. – С. 30-33.
12. Билльманн В. Основы управления предприятием / В.Билльманн; [пер. с немецкого и научное редактирование В.А. Антонова]. – М.: ТЕИС, 2002. – 100 с.
13. Бланк І.А. Управления финансовой безопасностю предприятия / І.А. Бланк. – К.: Эльга, Ника –Центр, 2004. – 784 с.
14. Бланк И.А. Управление прибылью / И.А. Бланк. – К.: «Ника-Центр», 1998. – 544 с.
15. Бланк И.А. Финансовый менеджмент: Учебный курс / И.А. Бланк. – К.: Ника-Центр, 1999. – 528 с.
16. Бланк И.А. Стратегия и тактика управления финансами / И.А. Бланк. – К.: «ИТЕМ» - «АДЕФ-Украина», 1996. – 534с.
17. Блауг М. Економічна теорія в ретроспективі / М. Блауг; [пер. з англ. Г. Дзюб]. – К.: Основи, 2001. – 670 с.
18. Бобнева М.И. Социальные нормы и регуляция поведения / М.И. Бобнева. – М.: Наука, 1978. – 311 с.
19. Бойко Є.М. Фінансова стійкість підприємств як основа стабілізації економіки держави / Є.М. Бойко // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Серія „Економіка”. – 2005. – №79. – С. 41-44.
20. Бочаров В.В. Финансовое моделирование / В.В. Бочаров. – СПб: Питер, 2000. – 208 с.
21. Бочаров В.В. Корпоративные финансы / В.В. Бочаров. – СПб: Питер, 2001. – 256 с.
22. Брейли Р. Принципы корпоративных финансов / Р. Брейли, С. Майерс; [пер. с англ.]. – М.: «Олимп-Бизнес», 1997. – 1120 с.
23. Бутинець Ф.Ф. Історія розвитку бухгалтерського обліку: навчальний посібник для студентів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит”. Ч. I. / Ф.Ф.Бутинець. – Житомир: ЖІТІ, 1999. – 928 с.
24. Бухгалтерський облік на сільськогосподарських підприємствах: Підручник / [М.Ф. Огійчук, В.Я. Плаксієнко, Л.Г. Панченко та ін.]; pа ред. проф. М.Ф. Огійчука. – [2-ге вид., перероб. і допов.]. – К.: Вища освіта, 2003. – 800 с. – С. 695-700.
25. Бухгалтерський фінансовий облік: Підручник / за ред. проф. Ф.Ф.Бутинця. – [7-ме вид., перероб. і допов.]. – Житомир: ПП «Рута», 2006. – 832 с.
26. Варга С.І. Місцеві фінанси в системі фінансового забезпечення сільськогосподарських товаровиробників / С.І. Варга // Економіка АПК. – 2000. – № 9.
27. Васильева Ф.С. Система бухгалтерских счетов и ее совершенствование: научные записи аспирантов / Ф.С. Васильева /. Всесоюзный заочный финансово-экономический институт – Москва, 1967. - Том II. – 240 с.
28. Герасим П.М. Податків облік і звітність на підприємствах: навч. посіб. / Герасим П.М., Журавель Г.П., Хомин П.Я. – К.: ВД ”Професіонал”, 2004. – 448 с.
29. Данилова Л.І. Управління прибутком підприємств: проблеми і наслідки / Л.І. Данилова // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Серія „Економіка”. – 2004. – №69. – С. 11-13.
30. Дем’яненко М.Я. Механізм прямого оподаткування сільськогосподарських підприємств / М.Я. Дем’яненко // Економіка України. – 1994. – № 6. - С. 40.
31. Дем’яненко М.Я. Податкова система АПК в період встановлення ринкових відносин / М.Я. Дем’яненко // Економіка України. – 1996. – № 11. - С. 37-47.
32. Дем’яненко М.Я. Фінансові чинники формування доходів у сільському господарстві / М.Я. Дем’яненко // Економіка АПК. – 2008. - №3. – С. 18- 20.
33. Дем’яненко М.Я. Національна система державної підтримки аграрного сектора в умовах членства в СОТ / М.Я. Дем’яненко // Облік і фінанси АПК. – 2008. - №3. – С. 11-16.
34. Дем’яненко С.І. Аграрне підприємство в системі трансформаційної економіки: стратегія ефективного розвитку / С.І. Дем’яненко // Формування ринкової економіки.: [збірн. наук. праць]. – К.: КНЕУ, 2003.
35. Дема Д.І. Методичні зміни в оподаткуванні сільськогосподарських товаровиробників / Д.І. Дема // Фінанси України. – 2001. - № 2. – С. 19.
36. Дема Д.І. Удосконалення оподаткування сільськогосподарських товаровиробників / Д.І. Дема // Економіка АПК. – 2000. – № 9. – С. 66-68.
37. Довженко О.О., Болгарова Н.К. Форми господарювання як механізм реалізації власності в аграрному секторі економіки / О.О.Довженко, Н.К. Болгарова // Теоретичні та прикладні питання економіки. Збірник наукових праць. – 2005. - №7. – С. 161-171.
38. Друри К. Управленчиский и проезводственый учет: Учебник / К. Друри [Пер. с англ.]. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2007 - 1401с.
39. Економічна енциклопедія : у 3 т. / [редкол. : С. В. Мочерний (відп. ред) та ін.]. – К. : Видавничий центр “Академія”, 2002. – Т. 3. – 2002. – 952 с.
40. Економічна теорія: Політекономія: Підручник / [В.Д. Базидевич, В.М. Попов, К.С. Базидевич та ін.]; за ред. В.Д. Базилевича. – К.: Знання, 2006. – 631 с.
41. Економічний словник-довідник / За ред. С.В. Мочерного. – К.: Феміна, 1995. – 368 с.
42. Загородній А.Г. Облік і аудит: Термінологічний словник. / А.Г. Загородній, Г.Л. Вознюк, Г.О. Партин. – Львів: «Центр Європи», 2002. – 671 с.
43. Загурський О.М. Становлення підприємства в аграрному секторі економіки України / О.М. Загурський // Формування ринкових відносин в Україні. – 2005. – №9. – С. 56-60.
44. Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24 червня 2004 року № 1877-IV: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1877-15
45. Закон України «Про зерно та ринок зерна в Україні» від 4 липня.2002 року № 37-IV: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=37-15
46. Закон України «Про особисте селянське господарство» від 15 травня 2003 року №742- IV: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=742-15
47. Закон України «Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004 років» від 18 січня 2001 року №2238-III,: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon.nau.ua/doc/?code=2238-14
48. Закон України «Про фермерське господарство» від 19 червня 2003 року №973-IV: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=973-15
49. Закон України «Фіксований сільськогосподарський податок» від 17 грудня 1998 року № 320 – IV: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=320-14
50. Івахненко В.М. Економічний аналіз: навч. посіб. / Івахненко В.М., Горбатюк М.Т., Льовочкін В.С. – К.: КНЕУ, 2001. - 540с.
51. Киперман Г.Я. Хозрасчет и показатели прибыли и дохода / Г.Я. Киперман, А.В. Шевляков. – М., Финансы и статистика, 1991. - 128 с.
52. Коблянська О.І. Фінансовий облік: Навч. посіб. / О.І. Кобилянська. – К.: Знання, 2004. – 473 с.
53. Ковалев В.В. Финансовый менеджмент: теория и практика / В.В. Ковалев. – М.: ТК Вебли, Изд-во “Проспект”, 2006. – 1016 с .
54. Коваленко Н.Я. Экономика сельского хозяйства / Н.Я. Коваленко. – М.: ЄКМОС, 1998. – 448 с.
55. Ковальчук Т.М. Оперативний аналіз прибутку від реалізації продукції / Т.М. Ковальчук // Економіка АПК. – 2003. – №7. – С. 92-101.
56. Коженовські Л. Управління безпекою / Л. Коженовські // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – №1. – С. 147-154.
57. Козацький В.П. Прибуток і бізнес / В.П. Козацький. – Харків, 2002.
58. Козубенко В.А. Доход предприятий: формирование и распределение / В.А. Козубенко – Киев: «Наук. Думка», 1993. – 131 с.
59. Кудрявцев В.Н. Правовое поведение: норма и патология / В.Н. Кудрявцев. – М.: Юр. лит., 1982. – С. 71-74.
60. Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: монографія / Л.А. Лахтіонова. – К.: КНЕУ, 2001. – 387 с.
61. Лебедзевич Я.В. Фінансові результати та їх контроль в системі бухгалтерського обліку: методологія і практика: дис. канд. екон. наук. / Лебедзевич Я.В. – Житомир, 2002. – 259с.
62. Ледян А.В. Удосконалення методики розрахунку показників рентабельності / А.В. Ледян // Формування ринкової економіки.: [збірн. наук. праць]. – К.: КНЕУ, 2003. – С. 194-197.
63. Леонтьев В.Е. формирование и использование предпринимательской прибыли / Леонтьев В.Е. – СПб.: СПбУЭФ, 1994. – 160 с.
64. Либкинд А.С. Аналіз доходов и накоплений в колхозах / А.С. Либкинд. – М.: Колос, 1969. – 303 с.
65. Лишанский М.Л. Финансы в сельском хозяйстве / М.Л. Лишанский, И.Б. Маслова. – М., 1999. – 430 с.
66. Лукінов І.І. Економічні трансформації (наприкінці ХХ сторіччя) / І.І. Лукінов. – К., 1997. – 455 с.
67. Макаренко П.Н. Организация и экономический механизм адаптации аграрного хозяйствования к рыночно-предпринимательской среде / П.Н. Макаренко. – К: Наукова думка,1999. – 622 с.
68. Малік М.Й. Фінансово-кредитний механізм у розвитку аграрного підприємництва / М.Й. Малік // Фінанси України. – 2004. – №5. – С. 47-54.
69. Малюга Н.М. Прибуток як економічна категорія та об’єкт бухгалтерського обліку / Н.М. Малюга // Вісник ЖДТУ. – 2004. – №2(28). – С. 120-121.
70. Мармул Л.О. Фінаесово-кредитне забезпечення розвитку аграрного сектору економіки / Л.О Мармул., Н.С. Танклевська // Економіка АПК. - 2006. - №12. - С. 75-80.
71. Мартюшева Л.С, Петровська Т.Е., Трихліб Н.І. Фінансова безпека підприємства як самостійний об’єкт управління / Л.С. Мартюшева, Т.Е. Петровська, Н.І. Трихліб // Научно-технический сборник «Комунальное хазяйство городов». – № 71. – С. 235.
72. Маршалл А. Принципы политической экономии / А. Маршалл. – М.: «Прогресс», – 1983. – 415 с.
73. Мельник Л.Г. Економіка підприємства / Л.Г. Мельник. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2004. – 648 с.
74. Нікбахт Е. Фінанси / Нікбахт Е., Гроппелі А.; [Пер. з англ. В.П. Овсієнка, В.Я. Мусієнка]. – К.: Нора-прінт,1998. – 184 с.
75. Облік у селянському (фермерському) господарстві: посібник / За ред. М.Я. Дем’яненка. – К.: ІАЕ, 2001. – 202 с.
76. Олійник Д.С. Фінансова підтримка сільськогосподарського виробництва у зарубіжних країнах / Д.С. Олійник // Фінанси України. – 2002. – № 6. – С. 72-79.
77. Олійник О.В. До проблеми диспаритету цін / О.В. Олійник // Агро інком. – 2004. – № 11-12. – С. 34-38.
78. Онищенко О. Фінансова результативність сільськогосподарських підприємств / О. Онищенко // Економіка України. – 2005. – № 2. – С. 59-70.
79. Онищенко Т. Податковий та бухгалтерський облік у сільському господарстві. / Т. Онищенко, О. Піроженко. – [2-е вид., перероб. та доп.]. - Х.: Фактор, 2002 – 632 с.
80. Організація обліку відносин власності: навч. посібник / [Лузан Ю.А., Жук В.М. та ін.]; за ред. Дем’яненка М.Я. – К.: В-во ТОВ Юр-Агро Веста, 2007. – С. 240-250.
81. Основи економічної теорії: посібник / [Григорук А.А., Палюх М.С., Литвин Л.М., Літвінова Т.Д.]. – Київ, 2001. - 273 с.
82. Павлюк С. Вдосконалення податкових відносин в аграрному секторі економіки / С. Павлюк // Науковий вісник ДПА України. – 2002. – №4. – С. 350-353.
83. Паркан В.В. Фіксований сільськогосподарський податок – теоретичні та практичні аспекти його застосування / В.В. Паркан // Економіка АПК. – 2001. – № 10.
84. Петровська І.О. Фінанси (з елементами статистики фінансів): навчальний посібник / І.О. Петровська, Д.В. Клиновий. – К.: ЦУЛ. – 2002. – 300 с.
85. Підгабій М.М. Фіксований сільськогосподарський податок в умовах прискорення реформування аграрного сектора економіки / М.М. Підгабій // Економіка АПК. – 2000. – № 5. – С. 57.
86. Пікус Р.В. Оцінка підприємницького ризику / Р.В. Пікус // Фінанси України. – 2004. – №5. – С. 88-94.
87. Поддєрьогін А.М. Фінансовий менеджмент: підручник/ А.М. Поддєрьогін. Кер. кол. авт. і наук. – К.: КНЕУ, 2005. – 536 с.
88. Поддєрьогін А.М. Забезпечення фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств в період ринкової трансформації економіки України / А.М. Поддєрьогін, Л.Ю. Наумова. // Економічний огляд Дніпропетровського університету економіки і права. – 2007. – №2. – С. 74-79.
89. Поддєрьогін А.М. Фінансова стійкість підприємств сільського господарства України: проблеми і шляхи забезпечення / А.М. Поддєрьогін, Л.Ю. Наумова. // Економічний вісник Дніпропетровського національного гірничого університету. – 2005. - №2. – С. 32-37
90. Поддєрьогін А.М. Ефективність управління грошовими потоками підприємств / А.М. Поддєрьогін, Я.І. Невмержицький // Фінанси України. – 2007. - №4. – С. 119-127.
91. Поддєрьогін А.М. Сутність та джерела формування фінансових ресурсів підприємств / А.М. Поддєрьогін, О.М. Угляренко. // Економічний огляд Дніпропетровського університету економіки і права. – 2006. - №1. – С. 53-60.
92. Покропивний С.Ф. Економіка підприємства / С.Ф. Покропивний – [2-е вид., перероб. та доп.]. - К.: КНЕУ, 2001. – 528 с.
93. Политическая экономия. Капиталистический способ производства. / Учебник для вузов / под ред. А.М. Румянцева. – М.: «Политической литературы», 1973. – 603 с.
94. Попович П.Я. Економічний аналіз і аудит на підприємстві / П.Я. Попович. – Тернопіль: Економічна думка, 1999. – 369 с.
95. Постанова Кабінету міністрів України Про затвердження Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року від 19.09.2007 р. № 1158: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon.nau.ua/doc/?code=1158-2007-%EF
96. Постанова КМУ Про затвердження Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку від 23.04.1999р.№ 658: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=658-99-%EF
97. Приказюк О.В. Управління прибутком сільськогосподарського підприємства / О.В. Приказюк // Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць. - 2005. - вип. 10 (53). - С. 85-87.
98. Приказюк О.В. Макро- та мікроекономічні аспекти ціноутворення на сільськогосподарську продукцію / О.В. Приказюк // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - №2 (122). - С. 150-154.
99. Приказюк О.В. Страхування сільськогосподарських ризиків як засіб беззбиткової діяльності сільгоспвиробників / О.В. Приказюк // Економіка АПК. - 2006. - №4. - С. 87-91.
100. Приказюк О.В. Теоретичні підходи до визначення сутності прибутку підприємств / О.В. Приказюк // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Серія „Економіка”. – 2006. – №86-87. – С. 48-52.
101. Приказюк О.В. Методи оцінки рентабельності підприємств аграрного сектору / О.В. Приказюк // Облік і фінанси АПК. – 2006. - №5. – С. 100-105.
102. Приказюк О.В. Оптимізація розподілу та використання прибутку в сільськогосподарських підприємствах / О.В. Приказюк // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю та аналізу: [Міжнародний збірник наукових праць]. – 2007. - №3. – С. 166-171.
103. Приказюк О.В. Показники ефективності діяльності аграрних підприємств: сутність і шляхи вдосконалення / О.В. Приказюк // Вісник ЖДТУ. Серія: економічні науки. – 2007. - №4. – С. 243-249.
104. Приказюк О.В. Класифікація прибутку / О.В. Приказюк // Економіка АПК.– 2008. - № 3. – С. 99-102.
105. Приказюк О.В. Кредитування сільськогосподарського виробництва як необхідна умова прибутковості сільськогосподарських підприємств: тези доп. конф., 3-5 черв. 2005 р. / відп. Ред. Р.А. Слав’юк. – Луцьк: РВВ „Вежа” Волин. держ. ун-ту ім. Лесі Українки, 2005. – С.558-560.
106. Приказюк О.В. Страхування сільськогосподарських ризиків: світовий досвід та українські перспективи / О.В. Приказюк // Формування нової парадигми страхування: [збірник наукових праць аспірантів та студентів]. - К, 2005. – С.74-75.
107. Приказюк О.В. Прибуток у формуванні фінансової безпеки сільськогосподарських підприємств [Електронний ресурс] / О.В. Приказюк // Проблеми системного підходу в економіці. – 2008. – Вип. 4. - Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/PSPE/2008-4/Prikazyuk_408.htm
108. Про затвердження Порядку надання бюджетної дотації виробникам продукції тваринництва та встановлення її розміру і мінімально допустимого рівня цін на продукцію тваринництва на 2007 рік: [Електронний ресурс] – Режим доступу до послання: http://www.minagro.kiev.ua/page/?3024.
109. Проблеми фінансової підтримки малих і середніх підприємств на селі / за ред. М.Я. Дем'яненко. - К. : ННЦ ІАЕ, 2004. - 240с.
110. Рекомендації з бухгалтерського обліку валових витрат і валових доходів, затверджених міністерством фінансів України від 4 серпня 1997р.: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www. uazakon. com/document/spart80/inx80106.htm
111. Ричард Т. Количественные методы анализа хозяйственной деятельности / Т.Ричард [перевод с англ.]. – М.: Изд-во «Дело и сервис», 1999. – 418 с.
112. Розенберг Д.И. Коментарии к «Капиталу» К. Маркса / Д.И. Розенберг. – М.: «Экономика», 1984. – 719 с.
113. Росс С. Основы корпоративных финансов / С. Росс; [пер. с англ.]. – М.: Лаборатория Базовых Знаний, 2001. – 720 с.
114. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятий АПК: учеб. пособие / Г.В. Савицкая. – [6-е изд., стер]. – Мн.: Новое знание, 2006. – 652 с.
115. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: учеб. пособие / Г.В. Савицкая. – [5-е изд.]. - Минск: Высшая школа, 2001. - 688с.
116. Cаблук П.Т. Організаційно-правові форми господарювання в АПК / П.Т. Саблук, В.В. Юрчишин, М.Й. Малік та ін. – К.: Інститут аграрної економіки, 1998. – 36 с.
117. Сенгачова. В.К. Экономическая безопасность России: Общий курс: учебник / В.К. Сенгачова. – [2-е изд.]. - М.:Дело, 2005. – 896 с.
118. Система цін і принципи ціноутворення в сільськогосподарському виробництві. Фінанси підприємств: підручник / Керівник авт. кол. і наук. ред. проф. А. М. Поддєрьогін. – [3-тє вид., перероб. та доп.]. – К.: КНЕУ, 2000. – 460 с.
119. Сідун В.А. Економіка підприємства: навчальний посібник / В.А. Сідун, Ю.В. Пономарьова. – [2-ге вид., перероб. та доп.]. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 356 с. – С. 311.
120. Сміт А. Добробут націй. Дослідження про природу та причини добробуту націй: Пер.з англ. / А. Сміт. – К.: Port-Royl, 2001. – С. 177.
121. Скачек Н.Ю. Основні організаційно-правові форми господарювання в аграрному секторі України / Н.Ю. Скачек // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – №3 (33). – 434 с. – С. 325-329.
122. Слав’юк Р.А. Фінанси підприємств: навчальний посібник / Р.А. Слав’юк. – Київ: «Центр навчальної літератури», 2004. – 460 с.
123. Соловйова Н.І. Методичні підходи до оцінки фінансово-економічної стійкості сільськогосподарських підприємств / Н.І. Соловйова // Економіка АПК. – 2003. - №5. – С. 104-112.
124. Соколов Я.В. Бухгалтерский учет: от истоков до наших дней: Учебн. пособие для вузов / Я.В. Соколов. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. – 638 с.
125. Соколов Я.В. История развития бухгалтерского учета / Я.В. Соколов. – М.: Финансы и статистика, 1985. – 367 с.
126. Спяк Г.І. Трансфертне ціноутворення як необхідна умова оцінки діяльності центрів відповідальності банку: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.rusnauka.com
127. Старостіна А. Ризик-менеджмент у малому бізнесі: проблеми та перспективи / А.Старостіна, В.Кравченко, В.Білич // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Серія „Економіка”. – 2006. – №87. – С. 85-89.
128. Статистичний щорічник України за 2002 рік / За ред. О.Г. Осауленко. – К.: Видавництво «Консультант», 2003. – 663 с.
129. Статистичний щорічник України за 2003 рік / За ред. О.Г. Осауленко. – К.: Видавництво «Техніка», 2004. – 632 с.
130. Статистичний щорічник України за 2004 рік / За ред. О.Г. Осауленко – К.: Видавництво «Консультант», 2005. – 592 с.
131. Тамошина Г.И. Прибыль: формирование, распределение и налогообложение / Г.И. Тамошина. – Воронеж, 2000. – 153 с.
132. Толубя’к В.С. Спрощена система оподаткування сільськогосподарських товаровиробників та підвищення доходності місцевих бюджетів / В.С. Толубя’к // Статистика України. – 2003. – № 2. –С. 39.
133. Указ Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіка» від 3 грудня 1999 року №1529/99: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon.nau.ua/doc/?code=1529/99
134. Фабричов А.М. Издержки производства и себестоимость в сельском хозяйстве: мотодологический аспект / А.М. Фабричов - М.: Экономика, 1979. –183 с.
135. Файфер Б. удвойте ваши прибыли: 78 способов сделать фирму высокоприбыльной / Файфер Б.; [пер. с англ. Им предисловие Э. Лалаян]. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1996. – 143 с.
136. Факторный анализ прибыли предприятий и объединений (типовая методика). – М.: Финансы, 1976. – 70 с.
137. Філімоненко О.С. Фінанси підприємства: навчальний посібник / О.С. Філімоненко. – [2-ге вид., перероблене і доповнене]. - Житомир: ЖІТІ, 2002. – 420с.
138. Фінанси (теоретичні основи): підручник / [М.В. Грідчіна, В.Б. Захожай, Л.Л. Осіпчук та ін.]; під кер-вом і за наук.ред. М.В. Грідчіної, В.Б. Захожая. – К.: МАУП, 2002. – 280 с.
139. Фінансовий і ціновий механізм АПК в умовах переходу до ринку / [П.Т. Саблук, М.Я. Дем’яненко, О.М. Шпичак та ін.]; за ред. П.Т. Саблука. – К., 1993. – 352 с.
140. Фінашко В. Податковий, банківський, митний / В. Фінашко // Консультант. – 2007. – № 22: [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://konsultant.kiev.ua/new1_07/07220401.html
141. Финансовый менеджмент / Под ред. Г.Б. Поляка. – М.: Финансы, Юнити, 1997. – 518 с.
142. Хелперт Э. Техника финансового анализа / Э.Хелперт. - [10-е изд.]. – СПд: Питер, 2003. – 640 с.
143. Хомин П.Я. Облік та аналіз діяльності фермерського господарства / Хомин П.Я., І.І. Костецький, Я.І. Костецький. – Тернопіль: Поліграфіст, 1998 – 105 с.
144. Ціноутворення в процесі реформування агропромислового комплексу України (1990-2001 рр.)/ за ред. О.М. Шпичака. – К.: ІАЕ, 2002 . – 499 с.
145. Чеботарь Ю.М. Антикризовая программа предприятия: как избежать банкротства и стать прибыльным / Ю.М.Чеботарь. – М.: Мир деловой книги, 1997. – 128 с.
146. Шепотько Л.О. Рентабельність сільськогосподарського виробництва та Показники її вимірювання / Л.О.Шепотько. – Київ: Урожай, 1971. – 56 с.
147. Шірінян Л.В. Визначення фінансової стійкості страхових компаній і підприємств / Л.В. Шірінян // Фінанси України. – 2005. – №9. – С. 79-81.
148. Шпичак О.М. Методичні рекомендації оперативного визначення витрат виробництва та формування цін на сільськогосподарську продукцію / Шпичак О.М., Саблук П.Т., Маслюков Є.О. та ін. – Київ: ІАЕ УААН. – 1999. – 42 с.
149. Щерба С.П. Філософія: короткий виклад: навч. посібник / [Щерба С.П.Тофтул М.Г. та ін.]. – К.: ”Конуор”, 2003. – 352 с.
150. Юридический энциклопедический словарь. – М.: Советская энциклопедия, 1987. – С. 359.
151. Юров В.Ф. Прибыль в рыночной экономике: вопросы теории и практики / В.Ф. Юров. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 142 с.
152. Юшко С.В. Удосконалення формування і розподілу доходів сільськогосподарських підприємств в ринкових умовах: автореф. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.07.02 - Економіка сільського господарства і АПК / С.В. Юшко. – Харків, 2004. – 17 с.
153. A Proposed Framework for Financial Reporting in New Zealand. – Wellington: NZSA, 1993.
154. Basic Concepts and Accounting Principles // APB Statement No 4. AISPA. – 1970.
155. Cost, Expense and Loss // Accounting Terminology Bulletin No 4. Committee on Terminology. AIA. – 1957.
156. Elements of Financial Statements // SFAC 3. FASB. – 1985.
157. Statement of Accounting Concepts. – Melbourne: AARE, 1992.
158. www.ukrstat.gov.ua - Офіційний сайт Державного комітету статистики України.
159. www.minfin.gov.ua - Офіційний сайт Міністерства фінансів України.
160. www.me.kmu.gov.ua - Офіційний сайт Міністерства економіки України.
161. www.zakon.rada.gov.ua - Офіційний сайт Верховної Ради України.
162. www.minagro.gov.ua - Офіційний сайт Міністерства аграрної політики України.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 21213.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.