У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОРГАНІЗАЦІЯ ТА МЕТОДИКА ОБЛІКУ І АУДИТУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Количество страниц 213
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21214.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ 11
1.1. Економічна сутність фінансових результатів та концепції їх формування 11
1.2. Методика розрахунку та класифікація фінансових результатів 24
1.3. Особливості діяльності підприємств залізничного траспорту та їх вплив на формування фінансових результатів 41
Висновки до розділу 1 58
РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ОБЛІКУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ 61
2.1. Організація технології обробки облікової інформації про фінансові результати та шляхи її вдосконалення на підприємствах залізничного транспорту 61
2.2. Методика обліку фінансових результатів основної діяльності на підприємствах залізничного транспорту та напрями її вдосконалення 69
2.3. Напрямки вдосконалення обліку фінансових результатів і звітності на підприємствах залізничного транспорту 101
Висновки до розділу 2 115
РОЗДІЛ 3. МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ 119
3.1. Організація аудиту на підприємствах залізничного транспорту 119
3.2. Методика аудиту фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту 139
3.3. Удосконалення аудиторських процедур перевірки фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту 151
Висновки до розділу 3 170
ВИСНОВКИ 172
ДОДАТКИ 176
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 197



ВСТУП
В умовах сучасного розвитку України фінансові результати стають головною рушійною силою підприємства. Тому одним із актуальних завдань є ефективне управління формуванням фінансових результатів, яке передбачає побудову на підприємствах інформаційного та організаційно-методичного забезпечення.
Актуальність теми. Управління господарською діяльністю підприємств потребує сучасного інформаційного забезпечення, важливу частину якого складають дані про фінансовий стан та фінансові результати. Така інформація представляє найбільший інтерес для реальних і потенційних користувачів фінансової звітності. Формуванню фінансових результатів діяльності підприємств передує складна облікова робота, від якості якої залежить достовірність та об’єктивність інформації, що необхідна для прийняття управлінських рішень.
Забезпечення повноти показників фінансової звітності зумовило розвиток незалежного аудиту, який створює підстави для довіри у взаємовідносинах різних суб’єктів підприємницької діяльності та потенційних користувачів фінансової звітності. Аудит набуває системно-орієнтованого підходу, спрямованого на підвищення ефективності управління підприємством і системи внутрішнього контролю, забезпечує оцінку достовірності фінансової звітності, допомагає усунути виявлені під час перевірки порушення.
Великий внесок у розвиток теоретичних, методичних і прикладних питань обліку і аудиту фінансових результатів зробили вітчизняні вчені М.Т. Білуха, Ф.Ф. Бутинець, Б.І. Валуєв, Г.М. Давидов, Н.І. Дорош, І.К. Дрозд, А.Г. Загородній, Ю.А. Кузьмінський, М.В. Кужельний, Л.В. Нападовська, О.А. Петрик, О.Ю. Редько, В.С. Рудницький, В.В. Сопко, Б.В. Усач, В.Г. Швець, В.О. Шевчук, а також російські вчені В.Д. Андрєєв, В.В. Бурцев, Т.В. Губкевич, А.Д. Ларіонов, Я.В. Соколов, В.П. Суйц, А.Д. Шеремет та ін. Концептуальні засади організації обліку та методології аудиту розроблені у працях Р. Адамса, Х. Андерсена, Е. Аренса, М. Ван Бреда, Д. Лоббека, Б. Нідлза, Р. Монтгомері, Е. Хєндриксена та ін. Водночас окремі питання обліку і аудиту фінансових результатів, на формування яких суттєвим чином впливають галузеві особливості, залишаються невирішеними і потребують детального дослідження з метою розробки рекомендацій для практичної діяльності підприємств залізничного транспорту.
Суттєві наукові здобутки у розвиток теоретичних засад економіки залізничного транспорту внесли вітчизняні та зарубіжні вчені А.П. Абрамов, Н.Г. Вінниченко, В.А. Галабурда, В.П. Ільчук, Л.А. Мазо, Н.Б. Малахова, Є.М. Сич, Ю.М. Цвєтов та ін.
На відміну від підприємств промисловості, підприємствам залізничного транспорту притаманні особливості, пов’язані зі специфікою єдиного технологічного процесу надання транспортних послуг. В Україні організацію виробництва у цій сфері покладено на Державну адміністрацію залізничного транспорту України, до складу якої входять 6 управлінь, 116 підприємств, установ, організацій зі статусом юридичної особи та без нього. Специфіка і складність процесу перевезення, необхідність чіткої взаємодії кожного елемента виробничого процесу впливають на склад і структуру експлуатаційних витрат транспорту, на формування доходів та їх розподіл між управліннями залізниць, що надає категорії фінансових результатів, як комплексному показнику особливо важливого значення.
Визначальний вплив на формування фінансових результатів відбувається через статус природної монополії підприємств залізничного транспорту, зокрема розрахунок доходу за регульованими тарифами. Ревізією фінансово-господарської діяльності Укрзалізниці у 2008 р. встановлено суттєве викривлення фінансових результатів за 2007 р. через втрати доходів у сумі 530,5 млн. грн. і завищення витрат на 368,9 млн. грн. в обліку та звітності, що свідчить про необхідність вдосконалення організаційних і методологічних засад обліку та аудиту фінансових результатів.
Розробка нових підходів до формування доходів, витрат і порядку визначення фінансових результатів потребує наукового обґрунтування з урахуванням специфіки галузі. Актуальність теми дослідження обумовлена практичною потребою побудови методики бухгалтерського обліку та організації аудиту фінансових результатів, які б відповідали інформаційним запитам користувачів бухгалтерської звітності підприємств залізничного транспорту.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Розвиток внутрішнього ринку України в умовах глобалізації: закономірності та протиріччя» (шифр 01БФ-040-1), підрозділ «Розробка основних положень Концепції адаптації статистики, бухгалтерського обліку і звітності до стандартів Європейського Союзу». В межах цієї теми дисертантом розроблено теоретичні й організаційні підходи до аналітичного і синтетичного обліку фінансових результатів та організації внутрішнього аудиту на підприємствах залізничного транспорту.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є поглиблення теоретичних положень, удосконалення методики та організації обліку й аудиту фінансових результатів, розробка практичних рекомендацій для підприємств залізничного транспорту.
Для досягнення поставленої мети в дисертації визначені та вирішені такі основні завдання:
- розкрити економічну сутність категорії «фінансові результати» та її значення в обліковій системі інформаційного забезпечення підприємства;
- проаналізувати концепції формування фінансових результатів у світовій обліковій практиці;
- удосконалити класифікацію фінансових результатів діяльності підприємств;
- встановити вплив єдиного технологічного процесу надання транспортних послуг на організацію бухгалтерського обліку фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту;
- удосконалити методику обліку фінансових результатів підприємств залізничного транспорту;
- удосконалити організацію обліку фінансових результатів і звітності на залізничному транспорті;
- розробити основні напрями організації аудиту на підприємствах залізничного транспорту;
- удосконалити методику аудиту фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту.
Об’єктом дослідження є господарські операції щодо формування фінансових результатів та їх відображення у фінансовій звітності на підприємствах залізничного транспорту.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних, організаційних аспектів обліку та звітності, аудиту фінансових результатів підприємств залізничного транспорту.
Методи дослідження. У процесі дослідження були використані загальнонаукові і специфічні методи пізнання. Зокрема, при дослідженні економічної сутності фінансових результатів та концепцій їх формування використовувалися системний та абстрактний методи. Під час узагальнення показників доходів та витрат структурних підрозділів залізниці, визначенні складу та структури доходів і витрат використовувались методи групування та статистичних порівнянь. Також для дослідження стану обліку та аудиту фінансових результатів підприємств залізничного транспорту застосовувались методи експертних оцінок та тестування. При вирішенні завдань організації внутрішнього аудиту та облікових моделей фінансових результатів використовувались методи функціонально-логічного аналізу та організаційного моделювання.
Інформаційною базою наукового дослідження стали законодавчі й нормативні документи з питань бухгалтерського обліку й аудиту фінансових результатів, наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених з цих питань, періодичні видання з питань економіки, бухгалтерського обліку й аудиту, матеріали науково-практичних конференцій і семінарів. Також була використана фінансова звітність та документи первинного, аналітичного і синтетичного обліку Державної адміністрації залізничного транспорту України Одеської залізниці.
Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі одержано нові результати, які вдосконалюють теоретичні та методичні засади обліку фінансових результатів, його організацію, а також практичні рекомендації щодо проведення аудиту фінансових результатів підприємств залізничного транспорту. Найбільш суттєві теоретичні й практичні результати, що мають наукову новизну полягають у наступному:
вперше:
- розроблено облікову модель формування фінансових результатів від перевезень на підприємствах залізничного транспорту, яка передбачає визначення фінансових результатів на рівні управлінь залізниць без перерозподілу основного доходу від перевезень між підпорядкованими структурними підрозділами, що дозволяє вдосконалити порядок відображення в бухгалтерському обліку фінансових результатів від перевезень на підприємствах залізничного транспорту з урахуванням організаційної структури залізниць;
- запропоновано розраховувати показники галузевого звіту про доходи і витрати підприємств основної діяльності залізничного транспорту України на підставі порядку, який полягає у відображенні витрат у повному обсязі без виключення внутрішніх розрахунків у частині передачі вартості виконаних робіт і послуг між структурними підрозділами в межах управління залізниці та забезпечує уникнення викривлення структури витрат на рівнях підпорядкованих структурних підрозділів залізниць;
удосконалено:
- систему аналітичного обліку доходів і собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) за видами основної та підсобно-допоміжної діяльності підприємств залізничного транспорту шляхом їх взаємної узгодженості, що підвищує оперативність облікової інформації про фінансові результати операційної діяльності підприємств залізничного транспорту;
- структуру внутрішньовідомчого контролю залізничного транспорту на основі його реорганізації, яка передбачає поєднання завдань і функцій контрольно-ревізійного підрозділу та відділу фінансових розслідувань і виокремлення служби внутрішнього аудиту, що створює передумови для підвищення достовірності інформації про фінансові результати в оперативній і фінансовій звітності підприємств залізничного транспорту;
- методику аудиту фінансових результатів за видами діяльності підприємств залізничного транспорту шляхом визначення аудиторських процедур та організаційно-методичного забезпечення діяльності внутрішніх аудиторів на основі розробки моделей робочих документів, що дозволяє підвищити ефективність отримання достатніх аудиторських доказів і якість проведення аудиту фінансових результатів, враховуючи специфіку галузі;
дістали подальшого розвитку:
- визначення сутності категорії «фінансові результати» у частині збитку, в основу чого покладено розширений підхід розуміння економічної природи показника фінансових результатів, який створює теоретичні засади для подальших досліджень на підприємствах залізничного транспорту;
- концепції формування фінансових результатів у бухгалтерському обліку, що дозволяє визначити передумови поєднання трьох існуючих концепцій облікового відображення фінансових результатів; поєднання концепцій дозволить реалізувати головні завдання побудови об’єктивної інформаційної бази для формування фінансової звітності;
- класифікація прибутку шляхом доповнення класифікаційною ознакою, яка передбачає врахування критерію «результати перевірки», що підвищує аналітичність інформації в обліку та звітності для задоволення потреб різних груп користувачів і відображає найбільш важливі способи групування інформації про фінансові результати підприємства.
Практичне значення отриманих результатів полягає у тому, що вони обґрунтовують теоретичні положення, висновки й пропозиції щодо удосконалення методики й організації обліку та аудиту фінансових результатів підприємств і можуть бути застосовані у процесі гармонізації їх облікової системи.
Результати дисертаційної роботи використані у розроблених практичних і методичних рекомендаціях для вирішення актуальних завдань обліку й аудиту фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту. Методичні розробки та рекомендації за результатами досліджень впроваджені у практичну діяльність структурного підрозділу Державної адміністрації залізничного транспорту України Одеської залізниці Вагонної дільниці, зокрема, моделі формування витрат від основної та підсобно-допоміжної діяльності, яка враховує детальне розкриття витрат за сферами діяльності, центрами виникнення та центрами відповідальності, елементами та статтями (довідка № 234-10/1110 від 08.10.07 р.).
Рекомендації автора щодо організації обліку доходів основної, підсобно-допоміжної та іншої операційної діяльності на засадах чіткого розмежування доходів за видами діяльності та порядку їх відображення в бухгалтерському обліку були використані структурним підрозділом Державної адміністрації залізничного транспорту України Одеської залізниці пасажирський вокзал Знам`янка (довідка № 64-08/1540 від 15.08.07 р.).
Практичні рекомендації дисертаційної роботи щодо порядку формування показників звіту про доходи та витрати підприємств залізничного транспорту були використані структурним підрозділом Державної адміністрації залізничного транспорту України Одеської залізниці Вагонне депо Знам`янка (довідка № 25-05/1203 від 03.04.07 р.).
Методичні рекомендації з аудиту фінансових результатів за результатами дослідження впроваджені у практичну діяльність Кіровоградського територіального відділення Спілки аудиторів України, зокрема, аудиторські процедури, які дозволяють встановити порядок і послідовність дій аудитора, та моделі робочих документів аудиторів, які удосконалюють фіксацію процедур для отримання інформації (довідка № 15 від 07.04.08 р.).
Основні теоретичні висновки і практичні рекомендації впроваджені та використовуються у навчальному процесі Кіровоградського національного технічного університету при викладанні навчальних дисциплін «Теорія бухгалтерського обліку», «Бухгалтерський облік у галузях», «Особливості аудиту в галузях», «Контроль і ревізія в промисловості» (довідка № 21-38/1736 від 27.09.06 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною працею, в якій викладено новий підхід до розв’язання важливого наукового завдання – удосконалення організації та методики обліку й аудиту фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту. Наукові положення, висновки та рекомендації, які виносяться на захист, є особистим авторським здобутком. Всі публікації, за винятком трьох статей, написані одноосібно.
Апробація результатів дисертації. Основні положення і висновки дисертаційної роботи були викладені й обговорені на міжнародних і вітчизняних наукових та науково-практичних конференціях: «Актуальні проблеми теорії та практики аудиту в Україні» (м. Запоріжжя, травень 2002 р.), «Облік, контроль і аналіз в управлінні підприємницькою діяльністю» (м. Черкаси, листопад 2002 р.), «Облік і контроль в управлінні підприємницькою діяльністю» (м. Кіровоград, травень 2003 р.), «Удосконалення системи обліку, аналізу та аудиту як складової інформатизації суспільства» (Тернопіль–Мукачево, жовтень 2004 р.), «Облік і контроль в управлінні підприємницькою діяльністю» (м. Кіровоград, червень 2005 р.), «Проблеми інвестиційної діяльності та шляхи їх подолання» (м. Кіровоград, вересень 2007 р.), «Конкурентоспроможність національної економіки» (м. Київ, березень 2008 р.).
Публікації. Основні результати дисертаційної роботи опубліковано в 14 статтях у наукових журналах, збірниках наукових праць, матеріалах і тезах конференцій загальним обсягом авторського матеріалу 5,3 друк. арк., з них 12 статей – у провідних фахових виданнях.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Повний обсяг дисертації становить 213 сторінок комп’ютерного тексту. Дисертація містить 19 таблиць, 27 рисунків, 17 додатків і список використаних джерел, що включає 180 найменувань на 17 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ
Проведене в дисертаційній роботі комплексне дослідження організації та методики обліку й аудиту фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту дозволило сформулювати висновки теоретичного, організаційного і методичного характеру, які розв’язують основні завдання відповідно до поставленої мети, а саме:
1. Розгляд економічної сутності фінансових результатів як категорії бухгалтерського обліку та об’єкту аудиту є надзвичайно важливим. Сучасна теорія прибутку поєднала елементи різних уявлень про економічний зміст категорії «прибуток» та закономірність його утворення. Уточнення поняття сутності збитку, як наслідку, неефективного використання засобів праці, предметів праці та ресурсів праці, нераціонального ведення виробництва, що являє собою виражені у грошовій формі втрати, зменшення матеріальних і грошових ресурсів в результаті перевищення витрат над доходами, дозволило поглибити розуміння показника фінансових результатів суб’єктів підприємницької діяльності.
2. Наявність сформульованих в економічній науці трьох концепцій (структурної (синтаксичної), інтерпретаційної (сематичної) і поведінкової (прагматичної)) обумовлює різні підходи щодо порядку відображення фінансових результатів у бухгалтерському обліку. Поєднання трьох існуючих концепцій дозволило визначити основні передумови відображення в обліку фінансових результатів, а саме: неможливість надання повноцінної інформації користувачам без розкриття механізму визначення фінансових результатів у розрізі операційної діяльності суб’єкта господарювання; формування фінансових результатів за видами операційної діяльності дозволяє отримати показники їх ефективності та через спрямоване використання капіталу виступає засобом забезпечення виплати дивідендів у майбутньому.
3 Існуючі класифікаційні ознаки прибутку дозволили навести найбільш важливі способи групування інформації про прибуток. Введення класифікаційної ознаки, яка передбачає формування фінансових результатів за наслідками перевірки, дозволило підвищити рівень достовірності інформації для задоволення запитів різних груп користувачів.
4. Для виявлення особливостей впливу галузі на організацію бухгалтерського обліку фінансових результатів виділено організаційні та технологічні особливості діяльності підприємств залізничного транспорту. Специфіка єдиного технологічного процесу надання транспортних послуг та організаційна структура управління перевізним процесом вплинули на організацію обліку фінансових результатів підприємств залізничного транспорту, зумовили створення централізованого порядку формування та розподілу доходів від перевезень прямих сполучень, дворівневого обліку доходів управлінь залізниць, централізованого обліку певних видів витрат і запровадження консолідованого порядку нарахування та сплати податків.
5. Організація бухгалтерського обліку фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту передбачає одночасне функціонування двох форм обліку. Виділення їх недоліків зумовило необхідність впровадження єдиної форми бухгалтерського обліку та розробку основних напрямків її удосконалення, які передбачають уніфікацію облікових регістрів, забезпечення рівномірного накопичення облікових даних в аналітичних регістрах за видами діяльності структурних підрозділів, максимальне наближення формування даних у регістрах аналітичного обліку з метою їх використання при складанні галузевої звітності та побудову обліку фінансових результатів шляхом спрощення дев’ятизначних субрахунків аналітичного обліку.
6. Проведений аналіз положень чинних міжнародних і національних стандартів обліку щодо нормативного регламентування облікових категорій «дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів та інших активів)» та «дохід з надання послуг» дозволив обґрунтувати недоцільність тлумачення умов визнання цих категорій щодо передачі покупцям ризиків і вигод, упевненості отримання економічних вигод підприємства та переходу права володіння. Уточнення умов визнання доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) підвищує доцільність тлумачення умов визначення цих категорій.
7. Особливий механізм формування фінансових результатів на різних рівнях організаційної структури підприємств залізничного транспорту дозволив обґрунтувати недоцільність перерозподілу основного доходу від перевезень підпорядкованим структурам для визначення фінансового результату на їх рівні. Для вдосконалення порядку відображення фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту запропоновано основний дохід від перевезень відображати тільки на рівні управлінь залізниць.
8. Розкриття класифікації витрат підприємств залізничного транспорту дозволило встановити необґрунтованість і недоцільність відображення окремих видів витрат. Для обліку витрат запропоновано новий підхід щодо визначення облікових об’єктів витрат на рівнях організаційної структури, який удосконалить обліковий процес визначення собівартості реалізованих робіт, послуг і порядок їх групування відповідно до чинного законодавства.
9. Дослідження методики формування облікових даних про доходи та собівартість за видами реалізації дозволяє встановити невідповідність фінансових результатів від основної (операційної) діяльності через взаємну неузгодженість субрахунків. Розробка субрахунків до рахунку 70 «Дохід від реалізації» та до рахунку 90 «Собівартість реалізації» за двома варіантами формування цільової облікової інформації дозволила удосконалити методику формування фінансових результатів за видами діяльності.
10. Аналіз основних показників галузевого звіту про доходи і витрати підприємств основної діяльності залізничного транспорту України (форма № 14 – зал.) свідчить про суттєві викривлення складу витрат за елементами. Для впровадження нового методичного підходу до порядку формування основних показників галузевої фінансової звітності запропоновано відображати всі витрати у звітності без виключення внутрішніх розрахунків, витрат за виконаними роботами, послугами в межах управління залізниці (однієї юридичної особи).
11. Аналіз основних завдань створеної служби контрольно-ревізійної роботи та фінансових розслідувань на підприємствах залізничного транспорту дозволило обґрунтувати розширення функцій і завдань служби контрольно-ревізійної роботи на залізничному транспорті та реорганізацію її в службу внутрішнього аудиту, головною метою якої стане засвідчення фінансової звітності і розробка рекомендацій стосовно поліпшення систем бухгалтерського обліку та внутрішнього контролю.
12. Дослідження основних етапів аудиту фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту дозволило вдосконалити методику аудиту фінансових результатів за видами діяльності підприємств залізничного транспорту, а саме: запропоновано аудиторські процедури, що регламентують порядок і послідовність дій аудитора для одержання необхідних аудиторських доказів, враховуючи специфіку галузі залізничного транспорту; розроблено моделі робочих документів аудиторів, за допомогою яких удосконалюється порядок фіксації процедур та отримання інформації щодо достовірності фінансових результатів за видами діяльності.
13. Важливим етапом аудиту фінансових результатів є підтвердження достовірності інформації звіту про фінансові результати (форма № 2) на відповідність показникам галузевого звіту з доходів і витрат підприємств основної діяльності залізничного транспорту (форма № 14). Розроблено порядок аудиту відповідності інформації звіту про фінансові результати (форма № 2) даним синтетичного обліку рахунку 79 «Фінансові результати», який дозволив визначити основні статті відповідності показників звіту про фінансові результати (форма № 2) і галузевого звіту з доходів і витрат підприємств основної діяльності залізничного транспорту (форма № 14) і удосконалити аудиторські процедури щодо підтвердження достовірності показників звіту про фінансові результати підприємств залізничного транспорту.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Абрамов А.П. Затраты железных дорог и цена перевозки / А.П. Абрамов. – М.: Транспорт, 1974. – 256 с.
2. Абрамов А.П. Совершенствование финансирования железных дорог за выполнение перевозочных операций / А.П. Абрамов // Вестник Всесоюзного научно-исследовательского института железнодорожного транспорта. – 1978. – № 8. – С. 1–4.
3. Абрамов А.П. Новое в формировании доходов железных дорог от пассажирских перевозок / А.П. Абрамов, О.Ф. Мирошниченко // Вестник Всесоюзного научно-исследовательского института железнодорожного транспорта. – 1991. – № 8. – С. 9–12.
4. Адамс Р. Основы аудита / Р. Адамс ; пер. с англ. Ю.А. Ариненко и др. ; под ред. Я.В. Соколова. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1995. – 398 с.
5. Алборов Р.А. Аудит в организациях промышленности, торговли и АПК / Р.А. Алборов. – М.: АО «ДИС», 1998. – 464 с.
6. Андреев В.Д. Внутренний аудит: [учеб. пособ.] / В.Д. Андреев. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 464 с.
7. Аренс Э.Л. Аудит / Аренс Э.Л., Лоббек Дж.К. ; пер. с англ.; под ред. Я.В. Соколова. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 560 с.
8. Аудит Монтгомери / [Ф.Л. Дефлиз, Г.Р. Дженик, В.М.О. Рейлли, М.Б. Хирш] ; пер. с англ.; под ред. Я.В. Соколова. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997. – 542 с.
9. Бабо А. Прибыль / А. Бабо ; пер. с фр. Е.П. Островской; общ. ред. В.И. Кузнецова. – [4-е изд. испр.]. – М.: Издательская группа «Прогресс» «Универс», 1993. – 175 с.
10. Білоусов А. Внутрішній аудит: перспективи розвитку і методика організації на підприємствах України / Анатолій Білоусов // Бухгалтерський облік і аудит. – 2001. – № 2. – С. 54–57.
11. Білоусова І. Методи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції / Ірина Білоусова // Бухгалтерський облік і аудит. – 2006. – № 9. – С. 3–5.
12. Білуха М.Т. Курс аудиту: [підручник] / Микола Тимофійович Білуха. – К.: Вища школа, Знання, 1998. – 574 с.
13. Бланк И.А. Управление прибылью / Игорь Александрович Бланк. – [2-е изд.]. – К.: Ника-Центр, Эльга, 2002. – 752 с.
14. Большой экономический словарь / [А.Н. Азрилиян, О.М. Азрилиян, Е.В. Калашникова и др.]; под. ред. А.Н. Азрилияна. – [5-е изд.]. – М.: Институт новой экономики, 2002. – 1280 с.
15. Бурцев В.В. Общие аспекты организации внутреннего аудита на предприятии и основные требования к деятельности внутренних аудиторов / Владимир Владимирович Бурцев // Аудитор. – 1998. – № 11. – С. 20–22.
16. Бухгалтерский учет на железнодорожном транспорте / [А.Г. Винниченко, А.Г. Войтенко, А.Н. Кожевников, А.П. Красов, Б.А. Шумляев]; под ред. А.П. Красова. – [2-е изд.]. – М.: Транспорт, 1978. – 415 с.
17. Бухгалтерский учет основной деятельности железных дорог Украины: учеб. для вузов ж.-д. трансп. / [Б.А. Шуляев, Е.И. Рябый, В.И. Дзюба, А.Я. Николайчук]; под ред. Б.А. Шуляева. – Днепропетровк, 2003. – 455 с.
18. Винниченко Н.Г. Финансирование и кредитование железных дорог / Николай Гаврилович Винниченко. – М.: Транспорт, 1987. – 224 с.
19. Вовк А.А. Проблемы характеристики продукции железных дорог и их структурных подразделений / А.А. Вовк // Экономика железнодорожного транспорта. – 2001. – № 5. – С. 51–59.
20. Вольфсон А.Л. Совершенствование методов распределения доходов между железными дорогами в условиях самофинансирования / А.Л. Вольфсон, Л.А. Мазо, Т.И. Стебунова, И.О. Микитюк // Вестник Всесоюзного научно-исследовательского института железнодорожного транспорта. – 1988. – № 7. – С. 1–4.
21. Галабурда В.Г. Оптимальное планирование грузопотоков / Виктор Геннадьевич Галабурда. – М.: Транспорт, 1985. – 256 с.
22. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. № 463-ІV [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.:
http://www.zakon.rada.gov.ua.
23. Государственный контроль: 1811–1911. – М.: Изд. дом «Финансовый контроль», 2002. – 358 с. [Репринтное издание].
24. Губкевич Т.В. Аудит формирования финансовых результатов / Татьяна Викторовна Губкевич // Экономика железных дорог. – 1999. – № 6. – С. 71–84.
25. Давидов Г.М. Аудит: теорія і практика: [монографія] / Григорій Миколайович Давидов. – Кіровоград: ТОВ «Імекс-ЛТД», 2006. – 324 с.
26. Давидов Ю.Г. Передумови удосконалення обліку й контролю непрямих витрат на підприємствах харчової промисловості / Юрій Григорович Давидов // Наукові праці Кіровоградського державного технічного університету. Економічні науки. Ч. I. – Вип. 4. – Кіровоград: КДТУ, 2003. – С. 148–156.
27. Дмитриев В.И. Планирование работы подвижного состава на железной дороге / В.И. Дмитриев. – М.: Трансжелдориздат, 1952. – 142 с.
28. Дорош Н.І. Аудит: теорія і практика / Ніна Іванівна Дорош. – К.: Знання, 2006. – 495 с.
29. Дрозд І.К. Контроль економічних систем: [монографія] / Ірина Кузьмівна Дрозд. – Кіровоград: «Імекс-ЛТД», 2004. – 312 с.
30. Дрозд И.К. Восстановление бухгалтерского учета как вид аудиторской деятельности / И.К. Дрозд, Т.В. Фомина, Г.Б. Назарова // Бухгалтерский учет и аудит. – 2003. – № 5. – С. 55–58.
31. Загородній А.Г. Аудит: теорія і практика: навч. посіб. / [А.Г. Загородній, М.В. Корягін, А.В. Єлісеєв та ін.]. – [2-е вид.]. – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська Політехніка», 2004. – 456 с.
32. Задорожний З. Управлінський облік фінансових результатів у будівництві / Зеновій Задорожний // Бухгалтерський облік і аудит. – 2006. – № 12. – С. 26– 30.
33. Закон України «Про аудиторську діяльність» від 22.03.1993 р. № 3125-ХІІ // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2005. – № 43. – С. 14–21.
34. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2005. – № 29. – С. 13–17.
35. Закон України «Про залізничний транспорт» від 04.07.1996 р. № 273/96-ВР // Збірник систематизованого законодавства. – 2005. – Вип. 3. – С. 100–102.
36. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації – 2007. – № 30–31. – С. 13–75.
37. Закон України «Про підприємництво» від 07.02.1991 р. № 698-ХІІ // Збірник систематизованого законодавства. – 2002. – № 11/1. – С. 6–11.
38. Закон України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2007. – № 30–31. – С. 76–114.
39. Закон України «Про природні монополії» від 20.04.2000 р. № 1682-ІІІ [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.:
http://www.zakon.rada.gov.ua.
40. Закон України «Про транспорт» від 10.11.1994 р. № 232/94-ВР // Збірник систематизованого законодавства. – 2005. – Вип. 3. – С. 8–14.
41. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затв. наказом Мінфіну України від 30.11.1999 р. № 291 // Збірник систематизованого законодавства. – 2003. – Вип. 7. – С. 13–82.
42. Інструкція про порядок заповнення форми № 14-зал. «Звіт про доходи і витрати підприємств основної діяльності залізничного транспорту України», затв. наказом Укрзалізниці від 02.06.2000 р. № 199-Ц // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 217–225.
43. Інструкція про проведення контрольних заходів фінансово-господарської діяльності підгалузей, об’єднань, підприємств, установ та організацій системи Міністерства транспорту та зв’язку України, затв. наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 28.03.2006 р. № 275 [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.:
http://www.mintrans.gov.ua.
44. Інструкція про проведення контрольно-ревізійної роботи на залізничному транспорті, затв. наказом Державної адміністрації залізничного транспорту України від 30.06.1999 р. № 196-Ц [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.:
http://www.uz.gov.ua.
45. Каутц В.Э. Переход на безотделенческую структуру управления: проблемы, пути их решения / Владимир Эмильевич Каутц // Экономика железнодорожных дорог. – 1999. – № 2. – С. 19–38.
46. Кобилянська О.І. Фінансовий облік : [навч. посіб.] / Олена Іванівна Кобилянська. – К.: Знання, 2004. – 473 с.
47. Ковригин А.П. Финансы железнодорожного транспорта / А.П. Ковригин, Н.Г. Винниченко. – М.: Транспорт, 1984. – 384 с.
48. Кодацкий В.П. Прибыль / Владимир Петрович Кодацкий. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 128 с.
49. Колокуцкий А.В. Особенности бухгалтерского учета на предприятиях железнодорожного транспорта / Алексей Викторович Колокуцкий // Экономика железных дорог. – 1999. – № 1. – С. 53–59.
50. Колокуцкий А.В. Особенности бухгалтерского учета на предприятиях железнодорожного транспорта / Алексей Викторович Колокуцкий // Экономика железных дорог. – 1999. – № 2. – С. 55–61.
51. Кондраков П.Н. Бухгалтерский учет, анализ хозяйственной деятельности и аудит / Кондраков / П.Н. Кондраков. – М.: Перспектива, 1994. – 339 с.
52. Контроль в системе внутрипроизводственного хозрасчета / [Б.И. Валуев, Л.П. Горлова, В.В. Муравская и др.]. – М.: Финансы и статистика, 1987. – 239 с.
53. Корнілова С. Формування фінансових результатів діяльності підприємств згідно з ПБО-3 / С. Корнілова, А. Довбиш // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2000. – № 26. – С. 52–55.
54. Костин А.Л. Организационно-функциональная структура Одесской железной дороги (справка) / А.Л. Костин // Причерноморский транспортный курьер. – 1997. – № 1. – С. 31–32.
55. Красов А.П. Бухгалтерский учет на железнодорожном транпорте: Учебник для техникумов ж.д. транспорт / А.П. Красов, И.М. Ряхов, В.И. Юхин; под ред. А.П. Красова. – [3-е изд.]. – М.: Транспорт, 1988. – 407 с.
56. Кужельний М.В. Особливості проведення внутрішнього аудиту / Микола Васильович Кужельний // Бухгалтерський облік і аудит. – 1995. – № 4. – С. 18–20.
57. Кужельний М.В. Теорія бухгалтерського обліку: підручник / М.В. Кужельний, В.Г. Линник. – К.: КНЕУ, 2001. – 334 с.
58. Кулаковська Л.П. Організація і методика аудиту: [навч. посіб.] / Л.П. Кулаковська, Ю.В. Піча. – [2-е вид.]. – К.: Каравела, 2005. – 560 с.
59. Ларионов А.Д. Бухгалтерский учет и налоговый учет финансовых результатов / А.Д. Ларионов, А.И. Нечитайло. – СПб.: Издательство «Юридический центр Пресс», 2002. – 318 с.
60. Леоте Е. Общие руководящие начала счетоводства / Е. Леоте, А. Гильбо ; пер. с фр. Н.В. Богородского; под. ред. А.П. Рудановского. – М., 1924. – 192 с.
61. Мазурина Г. Внутренний контроль в организации / Г. Мазурина // Аудитор. – 1998. – № 11. – С. 35–44.
62. Лишиленко О. Напрямки вдосконалення обліку та аудиту фінансових результатів / Олександр Лишиленко // Бухгалтерський облік і аудит. – 2005. – № 6. – С. 16–23.
63. Малахова Н.Б. Естественные монополии: сущность и институциональные механизмы регулирования [монография] / Наталья Борисовна Малахова. – Х.: ИД «ИНЖЭК», 2006. – 346 с.
64. Маренич Т. Методи обліку витрат і калькулювання собівартості продукції / Тетяна Маренич // Бухгалтерський облік і аудит. – 2006. – № 12. – С. 19–25.
65. Маркс К. Сочинения / К. Маркс, Ф. Энгельс. – Т. 25. – Ч. І. – 43 с.
66. Международные стандарты финансовой отчетности. Комитет по международным стандартам финансовой отчетности / пер. с англ.. В.И. Тарусин; ред. коллегия: А.С. Бакаев, Л.В. Горбатова, Т.Б. Крилова и др. – М: Аскери, 1998. – 904 с.
67. Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку окремих господарських операцій в основній діяльності залізничного транспорту, затв. наказом Укрзалізниці від 31.01.2003 р. № 29-ЦЗ [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум:
http://www.uz.gov.ua.
68. Методичні рекомендації з формування собівартості перевезень (робіт, послуг) на транспорті, затв. наказом Міністерства транспорту України від 05.02.2001 р. № 65 // Збірник систематизованого законодавства. – 2005. – Вип. 3. – С. 22–33.
69. Методичні рекомендації по застосуванню на залізничному транспорті Положення (стандарту) 15 «Дохід», затв. наказом Укрзалізниці від 15.02.2000 р. № 62-Ц // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 400–404.
70. Методичні рекомендації по застосуванню на залізничному транспорті Положення (стандарту) 16 «Витрати», затв. наказом Укрзалізниці від 24.03.2000 р. № 109-Ц // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 405–415.
71. Методичні рекомендації по застосуванню на залізничному транспорті Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затв. наказом Укрзалізниці від 22.12.1999 р. № 362-Ц // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 339–344.
72. Методичні рекомендації щодо впровадження національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку у сфері громадського харчування і побутових послуг, гармонізованих з міжнародними стандартами, затв. наказом Мінекономіки України від 17.06.2003 р. № 157 // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2003. – № 47. – С. 47–87.
73. Міжнародні стандарти аудиту, надання впевненості та етики: Видання 2006 року / пер. з англ. О.В. Селезньов, О.Л. Ольховікова, О.В. Гик та ін. – К.: ТОВ «ІАМЦ АУ Статус», 2006. – 1152 с.
74. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку / пер. з англ. за ред. С.Ф. Голова. – К.: Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 1998. – 736 с.
75. Милль Дж.С. Основы политической экономии / Дж.С. Милль ; пер. с англ.; общ. ред. А.Р. Милейковского. – М.: Прогресс, 1980. – Т. 2. – 495 с.
76. Мних Є.В. Організаційні аспекти аудиторської діяльності / Євген Володимирович Мних // Аудиторська діяльність в умовах становлення нових економічних відносин в Україні : матеріали республік. наук.-практ. конф. – Львів: Коопосвіта, ЛКА, 1995. – С. 3–5.
77. Муллахметов Х.Ш. Внутренний аудит: проблемы организации и развития / Х.Ш. Муллахметов // Бухгалтерский учет. – 1993. – № 8. – С. 28–30.
78. Мэтьюс М.Р. Теория бухгалтерского учета / М.Р. Мэтьюс, М.Х.Б. Перера ; пер. с англ. ; под ред. Я.В. Соколова, И.А. Смирновой. – М: Аудит, ЮНИТИ, 1999. – 663 с.
79. Найт Ф. Риск, неопределенность и прибыль / Ф.Найт ; пер. с англ. М.Я. Каждана; Центр эволюц. экономики. – М.: Дело, 2003. – 359 с.
80. Назарова Г.Б. Аудит формування фінансових результатів на підприємствах залізничного транспорту / Г.Б. Назарова // Науково-виробничий журнал: Держава та регіони. – Вип. 4. – Запоріжжя: ЗІДМУ, 2002. – С. 126–130.
81. Назарова Г.Б. Галузеві особливості залізничного транспорту та їх вплив на формування фінансових результатів / Г.Б. Назарова // Сборник научных трудов: Вестник Национального технического университета «ХПИ». – Вып. 23`2003. – Харьков: НТУ «ХПИ», 2003. – С. 55–58.
82. Назарова Г.Б. Еволюція економічної категорії прибутку / Г.Б. Назарова // Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету: Економічні науки. – Вип. 5. – Ч. ІІ. – Кіровоград: КНТУ, 2004. – С. 327–335.
83. Назарова Г.Б. Основні напрямки удосконалення розрахунку фінансових результатів / Г.Б. Назарова // Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету: Економічні науки. – Вип. 7. –Ч. І. – Кіровоград: КНТУ, 2005. – С. 383–389.
84. Назарова Г.Б. Особливості організації бухгалтерського обліку на підприємствах залізничного транспорту / Г.Б. Назарова // Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету: Економічні науки. – Вип. 4. – Ч. І. – Кіровоград: КНТУ, 2003. – С. 342–350.
85. Назарова Г.Б. Система формування та розподілу доходів на підприємствах залізничного транспорту / Г.Б. Назарова // сб. научн. трудов: Вестник Харьковского государственного политехнического университета. – Вип. 122. – Ч. ІІ. – Харьков : ХГПУ, 2000. – С. 211–214.
86. Назарова Г.Б. Теоретичні основи групування витрат та їхнього формування на підприємствах залізничного транспорту / Г.Б. Назарова // зб. наук. праць Одеського державного економічного університету: Вісник соціально-економічних досліджень. – Вип. 19. – Одеса: ОДЕУ, 2005. – С. 188–192.
87. Назарова Г.Б. Методика внутрішнього аудиту доходів підприємства / Г.Б. Назарова, Т.В. Фоміна // зб. наук. пр. Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки України: Формування ринкових відносин в Україні. – Вип. 11 (66). – Київ, 2006. – С. 99–104.
88. Назарова Г.Б. Загальна методика аудиту витрат підприємства / Г.Б. Назарова, О.В. Шелковнікова // зб. наук. праць Дніпропетровського національного університету: Економіка: проблеми теорії та практики. – Вип. 218. – Т. ІІ. –Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – С. 455–466.
89. Назарова Г.Б. Організація внутрішнього аудиту на підприємствах залізничного транспорту / Г.Б. Назарова // Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету: Економічні науки. – Ч.ІІ. – Вип. 12. – Кіровоград: КНТУ, 2007. – С. 254–262.
90. Наказ Державної адміністрації залізничного транспорту України «Про вдосконалення організації заробітної плати і введення нових тарифних ставок та посадових окладів працівників залізничного транспорту України» від 09.11.2005 р. № 367-Ц // Нормативно-технічне видання. – К.: Видавництво ТОВ «Швидкий рух», 2005. – 133 с.
91. Наказ Державної адміністрації залізничного транспорту «Про затвердження Порядку закупівлі товарів, робіт та послуг на залізничному транспорті на тендерній основі, зразка Положення про тендерний комітет з питань закупівлі товарів, робіт, послуг на залізничному транспорті» від 12.04.2005 р. № 72-Ц [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.:
http://www.uz.gov.ua.
92. Наказ Державної адміністрації залізничного транспорту України «Про заходи щодо покращення договірної роботи на залізницях України» від 13.03.2001 р. № 140-Ц // Транспорт України – нормативне регулювання. – 2001. – № 7.
93. Наказ Державної адміністрації залізничного транспорту Україна «Про консолідовану сплату податку на додану вартість структурними підрозділами Одеської залізниці» від 30.01.2002 р. № 42/Н.
94. Наказ Міністерства транспорту України «Про затвердження бланків перевізних документів» від 19.11.1998 р. № 460 [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.: http://www.uz.gov.ua.
95. Наказ Міністерства транспорту України «Про порядок визначення осіб, які відповідальні за внесення податку на додану вартість у бюджет з об’єктів оподаткування на залізничному транспорті» від 08.12.1997 р. № 416 // Збірник систематизованого законодавства. – 2006. – Вип. 7. – С. 171–172.
96. Наказ Міністерства Фінансів України «Питання складання фінансової звітності» від 24.02.2000 р. № 37 // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 109.
97. Наказ Укрзалізниці «Облікова політика Укрзалізниці» від 18.01.2000 р. № 17-Ц // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 149–191.
98. Наказ Укрзалізниці «Порядок економічних взаємин на залізничному транспорті України» від 03.07.2000 р. № 251-Ц // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 226–234.
99. Наказ Укрзалізниці «Про затвердження форми №14-зал. «Звіт про доходи і витрати підприємств основної діяльності залізничного транспорту України»» від 07.03.2000 р. № 92-Ц [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.:
http://www.uz.gov.ua.
100. Нападовська Л.В. Внутрішньогосподарський контроль у ринковій економіці: [монографія] / Л.В. Нападовська. – Д.: Наука і освіта, 2000. – 224 с.
101. Нечай Н.М. Вдосконалення методики обліку витрат / Н.М. Нечай // Економічні науки: зб. наук. праць. – Кіровоград, 2007. – С. 262–267.
102. Нидзл. Б. Принципы бухгалтерского учета / Б. Нидзл, Х. Андерсон, Д. Колдуэлл ; пер. с англ. под ред. Я.В. Соколова. – [2-е изд.]. – М.: Финансы и статистика, 1999. – 496 с.
103. Новодворский В.Д Доход как учетная категория / В.Д. Новодворский, А.Н. Хорин // Бухгалтерский учет. – 1998. – № 6. – С. 99–103.
104. Номенклатура витрат по основній діяльності підприємств залізничного транспорту, затв. наказом Укрзалізниці від 10.02.2000 р. № 57-Ц // Нормативно-технічне видання. – К.: ПП «Алькор», 2005. – 170 с.
105. Озеран А. Залізничні перевезення: організація а документальне оформлення / Алла Озеран // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2002. – № 34/1-2. – С. 51–55.
106. Персианов В.А. Моделирование транспортных систем / В.А. Персианов, К.Б. Скалов, Н.С. Усков. – М.: Транспорт, 1974. – 256 с.
107. Петрик О.А. Аудит у зарубіжних країнах: [навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц.] / О.А. Петрик, М.Т. Сенченко ; за заг. ред. О.А. Петрик. – К.: КНЕУ, 2002. – 168 с.
108. Підсумки діяльності Укрзалізниці в 2006 році / Управління взаємодії зі ЗМІ Укрзалізниці [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.:
http://www.uz.gov.ua.
109. Пирс Ч. Логические основания теории знаков: Начала прагматизма / Ч. Пирс ; пер. с англ. – СПб.: Лаборатория метафизических исследований философского факультета СпбГУ: Алетейя, 2000. – 352 с.
110. План рахунків бухгалтерського обліку, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій залізничного транспорту України, затв. наказом Укрзалізниці від 19.01.2000 р. № 17-Ц // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 126–148.
111. Положення про зарахування надходжень з розподільчих рахунків залізниць і підприємств Укрзалізниці на централізований розподільчий рахунок Укрзалізниці, затв. наказом Міністерства транспорту України від 16.08.2000 р. № 443 // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 111–114.
112. Положення про порядок розгляду матеріалів на списання та продаж основних фондів підприємств залізничного транспорту, що входять до сфери управління Державної адміністрації залізничного транспорту України, затв. наказом Укрзалізниці від 30.11.2004 р. № 244-Ц [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.:
http://www.uz.gov.ua.
113. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс», затв. наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. № 87 // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2005. – № 29. – С. 21–26.
114. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затв. наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. № 87 // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2005. – № 29. – С. 27–31.
115. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затв. наказом Мінфіну України від 29.11.1999 р. № 290 // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2005. – № 29. – С. 80–81.
116. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затв. наказом Мінфіну України від 31.12.1999 р. № 318 // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2005. – № 29. – С. 82–86.
117. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 «Податок на прибуток», затв. наказом Мінфіну України від 28.12.2000 р. № 353 // Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. – 2005. – № 29. – С. 87–90.
118. Постанова Кабінету Міністрів України «Національні стандарти № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав»» від 10.09.2003 р. № 1440 // Урядовий кур’єр. – № 193. – 15.10.2003 р.
119. Постанова Кабінету Міністрів України «Перелік робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту» від 16.02.1998 р. № 173 // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 38–39.
120. Постанова Кабінету Міністрів України «Порядок розподілу доходних надходжень від основної діяльності залізничного транспорту» від 16.02.1998 р. № 173 // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 40–41.
121. Постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення уповноважень органів виконавчої влади і виконавчих органів місцевих рад по регулюванню цін (тарифів)» від 25.12.1996 р. № 1548 [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.: http://www.uz.gov.ua.
122. Постанова Кабінету Міністрів України «Про положення про державне регулювання цін (тарифів) на продукцію виробничо-технічного призначення, товари народного споживання, роботи і послуги монопольних утворень» від 22.02.1995 р. 135 // Збірник постанов Уряду України. – 1995. – № 5. – С. 127.
123. Постанова Кабінету Міністрів України «Про створення Державної адміністрації залізничного транспорту України» від 14.12.1991 р. № 356 // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 30–31.
124. Постанова Кабінету Міністрів України «Статут залізниці» від 06.04.1998 р. № 457 [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум:
http://www.uz.gov.ua.
125. Постановление Министерства путей сообщения СССР «О мерах по дальнейшему улучшению организации учета и отчетности в народном хозяйстве» от 02.07.1971 г.
126. Постановление Совета Министров СССР «О мерах по устранению серьезных недостатков в организации бухгалтерского учета и усиления его роли в осуществлении контроля в народном хозяйстве» от 06.11.1964 г.
127. Постников С.Б. Внутриотраслевые экономические взаимоотношения в переходный период (опыт и перспективы) / С.Б. Постников // Экономика железнодорожного транспорта. – 2000. – № 11. – С. 9–23.
128. Ревизия и контроль на железнодорожном транспорте: [учебн. для вузов ж.-д. тран.] / Н.И. Силаев, С.А. Артемьев, В.А. Пивень и др.; под ред. Н.И. Силаев. – [2-е изд.]. – М.: Транспорт, 1988. – 248 с.
129. Рикардо Д. Сочинения / Д. Рикардо ; пер. под ред. М.Н. Смит. – М.: Госполитиздат, 1955. – 392 с.
130. Робертсон Дж. Аудит / Дж. Робертсон ; пер.с англ. – М.: KPMG, Аудиторская фирма «Контакт», 1993. – 496 с.
131. Рудницький В.С. Внутрішній аудит: методологія, організація: [монографія] / Василь Степанович Рудницький. – Тернопіль: Видавництво «Економічна думка», 2000. – 104 с.
132. Савин В.И. Перевозки грузов железнодорожным транспортом: [справ. пособ.] / В.И. Савин. –М.: Издательство «Дело и сервис», 2003. – 528 с.
133. Самарченко О. Документальне оформлення залізничних перевезень / Олена Самарченко // Збірник систематизованого законодавства. – 2005. – Вип. 5. – С. 136–137.
134. Самуэльсон П.А. Экономика: [учебн.] / П.А. Самуэльсон ; пер. с англ. – Севастополь: Издательство «Ахтиар», 1995. – 384 с.
135. Себестоимость железнодорожных перевозок: [учебн. для вузов ж.-д. трансп.] / [Н.Г. Смехова, А.И. Купоров, Ю.Н. Кожевников и др.] ; под ред. Н.Г. Смеховой. – М.: Маршрут, 2003. – 494 с.
136. Сич Є.М., Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційний розвиток залізничного транспорту [монографія] / Є.М. Сич, В.П. Ільчук. – К.: Логос, 2002. – 256 с.
137. Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов / А. Смит. – М.:Л., 1935. – 112 с.
138. Соколов Я.В. Бухгалтерский учет: от истоков до наших дней / Ярослав Вячеславович Соколов. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. – 638 с.
139. Соколов Я.В. Двойная бухгалтерия во Франции / Я.В.Соколов, С.М.Бычкова // Бухгалтерский учет. – 1994. – № 5. – С. 36–38.
140. Соколов Я.В. Основы теории бухгалтерского учета / Ярослав Вячеславович Соколов. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 496 с.
141. Сопко В.В. Організація і методика проведення аудиту: [навч. посіб.] / [В.В. Сопко, В.П. Шило, Н.І. Верхоглядова та ін.] – [2 -е вид.]. – К.: ВД «Професіонал», 2006. – 576 с.
142. Сотникова Л.В. Внутренний контроль и аудит: [учебн.] / Людмила Викторовна Сотникова. – ВЗФЭИ. – М.: ЗАО «Финанстатинформ», 2000. – 239 с.
143. Строки корисного використання основних засобів для визначення суми амортизаційних відрахувань на залізничному транспорті України станом на 01 січня 2001 р., затв. наказом Укрзалізниці від 29.12.2000 р. № 625-Ц // Реформування бухгалтерського обліку на залізничному транспорті України: Офіційне видання / [М.В. Макаренко, Ю.М. Цвєтов, Н.С. Соколовська та ін.]. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту, 2002. – С. 238–258.
144. Тверской К.Н. Основные принципы планирования и распределения доходов железных дорог СССР / К.Н. Тверской. – М.: Трансжелдориздат, 1951. – 112 с.
145. Терехов А.А. Аудит / Александр Александрович Терехов. – М.: Финансы и статистика, 1999. – 512 с.
146. Ткаченко А.М. Організація внутрішнього аудиту на промислових підприємств / А.М. Ткаченко. – Запорізька держ. інженерна академія. – Запоріжжя: Вид-во Запорізька держ. інженерна академія, 2002. – 504 с.
147. Толкачева М.М. Система финансирования железнодорожного транспорта в условиях рыночных отношений / М.М. Ткачева // Вестник Всесоюзного научно-исследовательского института железнодорожного транспорта. – 1991. – № 8. – С. 3–9.
148. Усач Б.Ф. Організація і методика аудиту: [підруч.] / Б.Ф. Усач, З.О. Душко, М.М. Колос. – К.: Знання, 2006. – 295 с.
149. Фінансовий план залізниць України на 2006 рік, затверджений Міністром транспорту та зв’язку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.: http://www.mintrans.gov.ua.
150. Фінансово-економічні показники роботи Укрзалізниці в 2005 році / Міністерство транспорту та зв’язків України [Електронний ресурс]. – Режим доступу до докум.: http://www.mintrans.gov.ua.
151. Флоров А.Н. Железнодорожные тарифы и собственная стоимость перевозки / А.Н. Флоров // Известия собрания инженеров путей сообщения. – 1908. – № 1030.
152. Хачатуров Т.С. Основы экономики железнодорожного транспорта / Т.С. Хачатуров. – Ч.1. – М.: Трансжелдориздат, 1946. – 377 с.
153. Хендриксен Э.С. Теория бухгалтерского учета / Э.С. Хендриксен, М.Ф. Ван Бреда ; пер. с англ. ; под ред. проф. Я.В. Соколова. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 576 с.
154. Хикс Дж. Стоимость и капитал / Дж. Хикс. – М.: Прогресс, 1993. – 488 с.
155. Цал-Цалко Ю.С. Витрати підприємства: [навч. посіб.] / Юзеф Сигізмундович Цал-Цалко. – Київ: ЦУЛ, 2002. – 656 с.
156. Царев Р.М. Организация внутреннего аудита на железных дорогах / Р.М. Царев, Т.В. Губкевич // Экономика железных дорог. – 1999. – № 5. – С. 33–36.
157. Цивільний кодекс України, затв. Президентом України від 16.01.2003 р. № 435-IV // Збірник систематизованого законодавства. – 2003. – Вип. 12. – С. 8–224.
158. Чебанова Н. Журнально-ордерная и прочие формы учета / Н. Чабанова, А. Жихарева // Все о бухгалтерском учете. – 1998. – № 18. – С. 5–16.
159. Чемберлин Э.Х. Теория монополистической конкуренции: Реориентация теории стоимости / Э.Х. Чемберлин ; пер. с англ. Э.Г. Лейкина, Л.Я. Розовского ; под ред. О.Я. Ольсевича. – М: Экономика, 1996. – 351 с.
160. Чудов А.С. Себестоимость железнодорожных перевозок / А.С. Чудов, А.М. Шульга, Н.г. Смехова. – М: Транспорт, 1976. – 296 с.
161. Чумаченко Н.Г. Роль бухгалтерского учета в управлении себестоимостью продукции в свете решений XXVI съезда КПСС / Н.Г. Чумаченко // матер. Всесоюзной научн.-практ. конф.: Баку, 19–21 ноября 1981 г. – М.: ВСНКТО. – 1981. – С. 1–11.
162. Чупров А.И. Железнодорожное хозяйство / А.И. Чупров. – М., 1910. – 632 с.
163. Швець В.Г. Теорія бухгалтерського обліку: [підруч.] / Віктор Григорович Швець. – [2-е вид.] – К.: Знання, 2006. – 525 с.
164. Шеремет А.Д. Аудит: [учебн.] / А.Д. Шеремет, В.П. Суйц. – [2-е изд.] – М.: ИНФРА-М, 2000. – 352 с.
165. Шеремета Г.М. Методика і організація внутрішнього аудиту: дис. ... канд. екон. наук: 08.06.04 / Шеремета Ганна Миколаївна. – Львів, 2000. – 275 с.
166. Шляхов Є.В. Собівартість продукції – сучасні теоретичні і практичні питання / Є. В. Шляхов // Наукові праці Кіровоградського державного технічного університету. Економічні науки. Ч. I. – Вип. 4. – Кіровоград: КДТУ, 2003. – С. 514–518.
167. Шмаленбах Э. Счетные планы: опыт универсальной квалификации счетов производственного предприятия / Э. Шмаленбах ; пер. с нем.; под ред. Д.И. Копылова. – Л.: Экономическое образование, 1928. – 94 с.
168. Шумпетер И. Теория экономического развития / И. Шумпетер ; пер. с нем. В.С. Автономов и др. – М.: Прогресс, 1982. – 455 с.
169. Экономика железнодорожного транспорта: [учеб. для вузов] / под. ред. И.В. Белова. – М.: Транспорт, 1989. – 351 с.
170. Экономика железнодорожного транспорта: [учеб. для вузов ж.-д. трансп.] / [И.В. Белов, Н.П. Терешина, В.Г. Галабурда и др.] ; под ред. Н.П. Терешиной, Б.М. Лапидуса, М.Ф. Трихункова. – М.: УМК МПС России, 2001. – 600 с.
171. Экономика транспорта / [А.Е Гибшан, С.К. Данилов, В.И. Дмитриев и др.] ; под ред. С.К. Данилова. – М.: Трансжелдориздат, 1955. – 618 с.
172. Юров В.Ф. Прибыль в рыночной экономике: вопросы теории и практики: [монография] / Владимир Федорович Юров. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 144 с.
173. American Institute of Accountants (1955). Proceeds, Revenue, Income, Profit and Earnings. Accounting Terminology Bulletin No.2. Committee on Terminology. AIA.
174. American Institute of Certified Public Accountants (1966). APB Opinion. No.10.Omnibus Opinion. New York: AICPA.
175. Edwards E.O. Theory and Measurement of Business Income/ E.O. Edwards, P.W. Bell. – Berkeley and Los Angeles: University of California Press, – 1961.
176. Green David, Jr. An Income Approach to Accounting Theory: Reading and Questions/ Green David Jr., Charles T. Horngren, George H. Sorter. – Englewood Cliffs, N.J.: Prentice Hall, 1964.
177. Littleton A.C. The antecedents of double-entry book-keeping. Accounting Evolution to 1900/ A.C. Littleton/ New York: Russell and Russell 1933 – (reprinted 1966.). – 356 р.
178. Paton W.A. An Introduction to Corporate Accounting Standards/ W.A. Paton, A.C. Littleton; American Accounting Association (AAA) – 1940. – № 3. – 47 p.
179. Solomons D. Economic and Accounting consepts of Income – R. Bloom, P. T. Elgers. Accounting Theory and Policy. – San Diego, 1987.
180. Staubus G. J. Revenue and Revenue accounts/ George J. Staubus. – Accounting Research, Jyly 1956. – (Reprinted in Sidney Davidson).
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 21214.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.