У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МЕХАНІЗМИ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ЛОКАЛЬНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Количество страниц 182
ВУЗ ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП………………………………………………………………………
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ЛОКАЛЬНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ……………………………………………………………………
1.1 Особливості системи управління сучасними локальними електричними мережами………………………………………………..
1.2 Аналіз механізмів в системі управління виробничо-господарською діяльністю суб’єкта господарювання в ринкових умовах……………………………………………………………………..
1.3 Концепція формування ефективних механізмів в системі управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж в ринкових умовах…………………………………
Висновки……………………………………………… …….………
РОЗДІЛ 2 МЕХАНИЗМИ УПРАВЛІННЯ ЛОКАЛЬНИМИ ЕЛЕКТРИЧНИМИ МЕРЕЖАМИ ………………………………………
2.1 Розробка механізму цільового управління для локальних електричних мереж ….. ………………………………………………….
2.2 Механізм контролю енергетичної безпеки споживачів при управлінні локальними електричними мережами з урахуванням енергоефективності промислового виробництва……………………..
2.3 Модель оцінки комерційних втрат електроенергії в локальних електричних мережах………………………………………..
Висновки……………………………………………………………
РОЗДІЛ 3 ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕФЕКТИВНИХ МЕХАНІЗМІВ УПРАВЛІННЯ ЛОКАЛЬНИМИ ЕЛЕКТРИЧНИМИ МЕРЕЖАМИ…….
3.1 Розробка напрямів удосконалення діючих механізмів управління локальними електричними мережами……………………
3.2 Застосування методу оцінки ефективності механізму цільового управління для локальних електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго» …………………………………………………….
3.3 Реалізація організаційних і економічних заходів удосконалення механізмів управління в умовах Кіровських електричних мереж………………………………………………………
Висновки……………………………………………………………
ВИСНОВКИ……………………………………………………………
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………..……………………..
ДОДАТКИ……………………………………………………………..

ВСТУП

Актуальність теми. Перехід національної економіки до ринкових умов функціонування разом з можливостями досягнення економічної свободи в діяльності більшості людей та підприємств вимагає створення адекватної системи управління ними, здатної забезпечити їх ефективність, динамічність та адаптивність до різноманітних вимог зовнішнього середовища. Локальні електричні мережі, які являються об’єктом дослідження, відносяться до підприємств електроенергетичної галузі, яка є найважливішої структурної складовою економіки будь-якої держави на сучасному рівні розвитку національного господарства. Стратегічна роль галузі підкреслює необхідність рішення проблем її функціонування і управління за будь-яких економічних умов. Але сучасний економічний стан електроенергетики в Україні оцінюється як кризовий за багатьма чинниками, зокрема: значними втратами електроенергії при її передачі і розподілу, значним зносом енергетичного устаткування, не доведеною до кінця реструктуризацією галузі, неплатежами за поставлену електроенергію [51]. Ця ситуація в роботі енергопостачальних компаній характеризується наступними показниками: протягом 2005 року втрати електроенергії на транспортування в електричних мережах України склали 22,28 млрд. кВт∙год., що складає 13,09 % від всієї поставленої енергії. Понаднормативна (комерційна) складова втрат електроенергії за 2005 р. становила 2,76 млрд. кВт∙год або 1,62 % від загального відпуску електроенергії в мережу. Заборгованість споживачів за отриману електроенергію збільшилась на 0,8 % і досягла 10568,6 млн.грн. Основними боржниками з оплати за спожиту електроенергію залишаються підприємства Держжитлокомунгоспу (35,4 % від загального обсягу боргу), вугільної промисловості (20,8 %), хімічної та металургійної промисловості (5,8 %), агрокомплексу (5,00 %), а також населення (25,6 %) [107]. Названі показники характеризують причини, що ускладнюють підтримку потрібного рівня електропостачання окремих споживачів і регіонів країни і створюють загрозу енергетичній безпеці всіх господарських суб'єктів.
Місцеві (локальні) електричні мережі, які являються об’єктом цього наукового дослідження, грають досить значну роль у забезпеченні сталого електропостачання споживачам регіонів. З точки зору технічної термінології під електричною мережею розуміють сукупність електричних ліній і підстанцій. Електрична підстанція – це електроустановка, яка призначена для перетворення електричної енергії одного рівня напруги в електричну енергію другого рівня напруги. Електрична лінія – система проводів і кабелів, яка призначена для передачі електроенергії від джерела до споживача.
Електричні мережі, як підприємства, що забезпечують передачу електроенергії від виробника і поставку її споживачам, відповідно до сучасної структури електроенергетичної галузі країни розділяються на магістральні (міжсистемні), що здійснюють транзит електроенергії, і локальні (місцеві), що працюють безпосередньо із споживачем. Під магістральною електричною мережею розуміють електричну мережу, яка призначена для передачі електричної енергії від виробника до пунктів підключення від місцевих (локальних) електричних мереж, тобто до магістральних електричних мереж в Україні відносять електричні мережі напругою 220 кВ та вище. Місцева (локальна) електрична мережа – електрична мережа, призначена для передачі електричної енергії від магістральної електричної мережі до споживача, тобто до локальних електричних мереж в Україні відносять мережі напругою 0,38 – 154 кВ. Саме останні найбільш впливають на стан конкретного споживача і рівень розрахунків за одержану електроенергію [38]. Крім того, як свідчать статистичні дані, саме в цих мережах протягом достатньо тривалого періоду часу спостерігаються найвищі значення втрат електроенергії (більше 20%), що є неприпустимими з погляду їх сталого економічного функціонування і характеризує управління ними як неефективне [142]. Вказані негативні явища обумовлені і тим, що система управління локальними електричними мережами в Україні суттєво не змінилася при переході до ринкових умов господарювання. Тому для поліпшення стану названих підприємств потрібно адаптувати існуючі механізми управління ними до сучасних умов функціонування і розробити нові.
Сучасні механізми управління такими підприємствами в умовах дефіцитності ресурсів повинні бути спрямовані на забезпечення раціонального господарювання, необхідність досягнення високих кінцевих результатів з мінімальними витратами, оптимальної їх адаптації до ринкових умов. Вказані вимоги до сучасних механізмів управління підкреслюються зміною парадигми управління в ринкових умовах господарювання і необхідністю постійного вдосконалення існуючої системи управління відповідно до змін умов виробничої діяльності. Система управління, що відповідає означеним критеріям, повинна бути гнучкою і ефективною [27].
Проблемами побудови та підвищення ефективності систем управління і механізмів управління підприємств в ринкових умовах займалося багато провідних закордонних вчених, зокрема Ансофф І., Блейк Р., Дафт-Ричард Л., Друкер П., Дункан Джек У., Мескон А., Моутон Д., Питерс Т., Райс-Джонсон У., Робинс С. та інші [14, 50, 57, 101, 115,116 ]. Вони розробили загальні підходи управлінської діяльності, визначили її сутність і складові та можливі методи оцінювання ефективності управління. Серед досліджень, що висвітлюють окремі аспекти управління в сучасних економічних умовах, слід зазначити таких українських науковців як І. А. Александрова, О. Б. Гаєвську, В. Г. Герасимчука, Н. Г. Гузя, П. В. Єгорова, , В. М. Інякіна, А. М. Колота, Н. Н. Лепу, Ю. Г. Лисенка, В. В. Микитенко, Г. С. Одинцову, А. В. Сидорову та російських вчених в галузі менеджменту: Р. З. Акбердіна, В. Р. Весніна, О. С. Віханського, І. Н. Герчикової, А. Я. Кібанова, Б. А. Райзберга, З. П. Румянцевої, Є. А. Уткіна, Р. А. Фатхутдинова та інш. [24, 25, 27, 28, 31, 34, 35, 47, 74, 78, 94, 114, 127, 128, 130, 131 ]. Загальні та спеціальні проблеми управління підприємствами електроенергетики розглядались в роботах вітчизняних та російських фахівців: Т. Ф. Басовой, Е. І. Борисова, В. В. Бологовой, А. Ф. Дьякова, П. П. Долгова, В. В. Жукова, Б.Н. Максимова, В. В. Морозова, В. С. Самсонова, В. Н. Фоміной та інших [98, 104, 117, 132, 140 ].Але у роботах названих фахівців не розглянуто систему управління локальними електричними мережами як підприємством у комплексі з урахуванням особливостей ринкових умов. Також питання про склад системи управління локальними електричними мережами та оцінки її ефективності сьогодні не мають єдиного методичного вирішення і потребують подальшої розробки. Найважливіші складові менеджменту локальних електричних мереж: організаційна структура управління, мотиваційний механізм, оцінка і заходи щодо підвищення ефективності системи управління - не відповідають сучасним вимогам і потребують удосконалення. Це й зумовило актуальність теми дослідження, її мету і завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планами науково-дослідницьких робіт кафедри економіки і маркетингу Донецького національного технічного університету, зокрема як складова теми «Методологія оцінки економічної безпеки промислового підприємства» (реєстраційний номер Н – 17 ¬– 2000), в рамках якої особисто автором розроблено методичні положення оцінки енергетичної складової економічної безпеки промислового підприємства, та кафедри „Управління персоналом і економіка праці” Донецького національного технічного університету як складова теми „Наукові методи управління персоналом підприємства” (номер державної реєстрації 0105U002148), в рамках якої автором розроблено заходи щодо удосконалення управління персоналом локальних електричних мереж.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає у розробці комплексу методів і заходів з удосконалення механізмів управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж, що спрямовано на підвищення їх ефективності.
Для досягнення поставленої мети в роботі було вирішено такі завдання:
проведено аналіз складу та ефективності функціонування наявних механізмів в системі управління локальними електричними мережами;
проаналізовано сутність поняття «система управління» підприємством у ринкових умовах відповідно до існуючих підходів, сутність поняття «механізми управління», уточнено значення вказаних понять стосовно локальних електричних мереж;
запропоновано концепцію системи управління господарським суб’єктом в ринкових умовах, яку реалізують ефективні механізми управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж;
розроблено механізм цільового управління для локальних електричних мереж і метод оцінки його ефективності;
розроблено механізм контролю енергетичної безпеки споживачів електроенергії на прикладі промислових підприємств з урахуванням енергоефективності виробництва;
розроблено економіко-математичну модель оцінки комерційних втрат електроенергії під час її транспортування;
визначено напрями вдосконалення існуючих механізмів управління локальними електричними мережами;
оцінено ефективність механізму цільового управління для локальних електричних мереж за визначеним методом на прикладі ВАТ «Донецькобленерго» і ефективність окремих організаційних та економічних заходів щодо вдосконалення механізмів управління на прикладі Кіровських електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго».
Об’єкт дослідження: процеси управління підприємствами, що займаються розподіленням і постачанням електроенергії.
Предмет дослідження: механізми в управлінні виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж.
Методи дослідження. Як методи дослідження в дисертаційній роботі використовувались методи системного, організаційного та економічного аналізу:
- методи експертних оцінок при визначенні показників оцінки енергетичної безпеки промислового підприємства, показників оцінки ефективності механізмів управління тощо;
- програмно-цільовий метод при розробці дерева цілей локальних електричних мереж;
- метод функціонально-вартісного аналізу при дослідженні механізмів управління втратами електроенергії;
- метод внутрішньовиробничого госпрозрахунку при розробленні механізму стимулювання працівників локальних електричних мереж;
- метод кореляційно-регресіонного аналізу при побудові економіко-математичної моделі комерційних втрат електроенергії.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі акти Верховної Ради України, Укази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, галузеві нормативно-правові документи, статистичні матеріали Державного комітету статистики України, планові та звітні статистичні матеріли ВАТ «Донецькобленерго».
Наукова новизна одержаних результатів. В дисертаційній роботі здійснено постановку і вирішення нового актуального завдання розробки комплексу методів і заходів з удосконалення механізмів управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж, що спрямовано на підвищення їх ефективності. При цьому було отримано наступні наукові результати:
уперше:
запропоновано концептуальну модель системи управління господарським суб’єктом і концепцію формування ефективних механізмів управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж в ринкових умовах соціально орієнтованої економіки, які засновано на використанні ідей і принципів системного і цільового підходів, що дозволяє підвищити ефективність управління енергопостачальним підприємством і, як наслідок, знизити комерційні втрати електроенергії при її транспортуванні та підвищити надійність електропостачання споживачів;
механізм запобігання комерційних втрат електроенергії шляхом розробки економіко-математичної моделі оцінки комерційних втрат електроенергії в локальних електричних мережах, що сприяє удосконаленню планування виробництва та зниженню втрат електроенергії при її транспортуванні;
удосконалено:
склад функцій управління локальними електричними мережами шляхом впровадження нової функції «управління втратами електроенергії», що надає можливість знизити комерційні втрати електроенергії і підвищити ефективність діяльності мереж;
організаційний механізм енергонагляду та збуту через створення підприємницьких одиниць за окремими категоріями споживачів, що сприяє підвищенню ефективності роботи працівників, і економічний механізм стимулювання управлінського персоналу локальних електричних мереж, що покращить мотивацію персоналу щодо управлінської діяльності і дозволить підвищити продуктивність праці;
отримали подальший розвиток:
метод оцінки ефективності управління локальними електричними мережами на основі використання ідей та принципів програмно-цільового підходу, що дозволяє контролювати ефективність управлінської діяльності в комплексі і знизити витрати на систему управління;
поняття «енергетична безпека» та метод її оцінки на рівні промислового підприємства, що забезпечується підвищенням енергоефективності виробництва і сприяє удосконаленню механізмів управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж і зниженню витрат на управління.
Практична значущість отриманих результатів полягає в тому, що запропоновані в дисертаційній роботі моделі, методи та заходи з їх реалізації в механізмах впроваджено у практику управління локальними електричними мережами, що дозволило підвищити ефективність їх функціонування. Ці методи є досить універсальними і можуть бути використані в практичній діяльності підприємств зі схожими умовами виробництва. Основні результати дослідження було використано при реструктуризації системи управління Кіровськими електричними мережами (акт № 885 від 25.05.07), Харцизькими електричними мережами (довідка № 619 від 15.04.2007), Донецькими Західними електричними мережами (довідка № 696 від 21.04.2007) та при оцінці ефективності системи управління локальними електричними мережами ВАТ «Донецькобленерго» (довідка № 984 від 15.05.07). Річний економічний ефект від впровадження в Кіровських електричних мережах ВАТ «Донецькобленерго» склав 560 тис. грн.
Теоретичні положення дисертаційної роботи можуть бути використані в процесі викладання курсів „Організація виробництва” і „Економіка галузі” для студентів електроенергетичних спеціальностей.
Особистий внесок здобувача. Результати наукового дослідження отримані автором особисто і знайшли відображення в наукових працях. З наукових праць, які написані у співавторстві, використано лише ті положення, що є результатом власної роботи здобувача. Конкретний внесок дисертанта в ці праці вказано у переліку основних публікацій за темою дисертації.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертації доповідалися і обговорювалися на 7-ій Міжнародній науковій конференції студентів і молодих вчених «Економіка і маркетинг в ХХІ віці» (м. Донецьк) у 2006 році; на Міжнародній науково-практичній конференції «Соціально-трудові відносини і соціальна політика в сучасних економічних умовах» (м. Донецьк –Слов’янськ) у 2003 році; на Міжнародній науково-практичній конференції «Економічні проблеми розвитку промислового підприємства» (м. Одеса) у 2004 році; на ІІ-ій і ІІІ-ій Міжнародних науково-теоретичних конференціях молодих вчених і студентів «Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку виробничої сфери» (м. Донецьк) у 2005 і 2006 роках; на Міжнародній науково-практичній конференції „Маркетинг ХХІ століття: інтеграція науки і бізнесу”. – (м. Донецьк - Святогірськ) у 2006 році.
Публікації. Основні положення та головні результати дисертаційної роботи опубліковані в 10 роботах загальним обсягом 4,5 д.а., з яких автору належить 3,7 д.а.
Структура й обсяг дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел зі 150 найменувань та 8 додатків. Загальний обсяг дисертації складає 144 сторінки тексту, робота містить 34 таблиці, 19 рисунків.
Короткий зміст. У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації; сформульовано мету, завдання, об’єкт, предмет і методологію дослідження; розкрито наукову новизну і практичну цінність роботи.
У першому розділі визначено особливості управлінської діяльності сучасних локальних електричних мереж; проаналізовано використання термінів «система управління» і «механізм управління» в економіці та виявлено їх сутність відповідно до сучасної економіки України, запропоновано концептуальну модель системи управління господарським суб’єктом в ринкових умовах та концепцію формування ефективних механізмів управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж.
У другому розділі розроблено механізм цільового управління, що містить в собі формування місії, цілей виробничо-господарської діяльності локальних електричних мереж і здійснення їх оцінки, обґрунтовано сутність поняття „енергетична безпека промислового підприємства” з урахуванням енергоефективності промислового виробництва, розроблено механізм контролю енергетичної безпеки промислового підприємства шляхом її оцінки; визначено чинники та розроблено економіко-математичну модель оцінки комерційних втрат електроенергії в локальних електричних мережах.
У третьому наведено заходи теоретичного і практичного напрямку щодо вдосконалення механізмів управління локальними електричними мережами; здійснено оцінку ефективності системи управління локальними електричними мережами ВАТ «Донецькобленерго» за запропонованим в роботі методом; проведено практичні розрахунки щодо реалізації запропонованих організаційно-економічних заходів з удосконалення механізмів управління в умовах Кіровських електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго».


Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертаційній роботі розроблено сукупність теоретичних та методичних положень, а також науково-практичних рекомендацій щодо створення ефективних механізмів управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж у ринкових умовах. Отримані в роботі науково-практичні результати дозволяють обґрунтувати заходи щодо удосконалення механізмів управління локальними електричними мережами. Це створює необхідні передумови для підвищення ефективності функціонування енергопостачальних підприємств. Основні науково-практичні результати дисертаційної роботи дозволяють зробити наступні висновки:
1. Незважаючи на досить сталий розвиток промисловості в Україні в останні роки, енергопостачальні підприємства залишаються збитковими і характеризуються наявністю значних втрат електроенергії при її транспортуванні. Визначення ролі локальних електричних мереж як невід’ємної складової енергетичного ланцюжка в забезпеченні рівня енергетичної безпеки регіонів і окремих споживачів робить досить важливим забезпечення їх сталого функціонування, яке неможливе в умовах неефективного управління названими підприємствами. Наявна система управління локальними електричними мережами в Україні на прикладі ВАТ «Донецькобленерго» оцінена як неефективна і потребує вдосконалення існуючих механізмів управління в своєму складі і створення нових.
2. Доведено, що поняття «система управління» і «механізм управління» в економіці сьогодні не мають єдиного наукового тлумачення. На підставі проведеного аналізу пропонується визначити термін «система управління господарським суб’єктом у ринкових умовах» як інтегроване поняття, що містить в собі 2 блоки. Перший блок являє собою місію і цілі суб’єкта господарювання, другий блок – це механізми управління його виробничо-господарською діяльністю. Другий блок системи управління містить в собі наступні складові: 1) інструментальний апарат управління з переліком принципів і методів управління; 2) організаційний механізм управління у вигляді організаційної структури управління; 3) процесний механізм управління, який розглядає систему управління в динаміці; 4) механізм цільового управління, що складається з блоку саморозвитку системи управління і інформаційно-поведінкової аури як блоку суспільного контролю. В якості адаптації концептуальної моделі до локальних електричних мереж запропоновано концепцію формування ефективних механізмів управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж, яка враховує загальні елементи механізмів управління, що притаманні будь-якому підприємству, та спеціальні елементи механізмів управління, що враховують особливості виробничо-господарської діяльності саме локальних електричних мереж.
3. Підходи, що існують у сучасному менеджменті, щодо оцінювання ефективності управління не враховують комплексності означеного поняття і надають перевагу економічним показникам і критеріям, тоді як не завжди і не для всіх суб’єктів господарювання її можна оцінити тільки як економічну. Виявлено відсутність у науці єдиного підходу щодо оцінки ефективності управління господарським суб’єктом у ринкових умовах, тому названа проблема потребує методичних розробок в цьому напрямку.
4. При розробці механізму цільового управління доведено, що для оцінки ефективності системи управління локальними електричними мережами в сучасних умовах найбільш доцільним є цільовий підхід, на підставі якого визначено місію і розроблено дерево цілей для локальних електричних мереж. З використанням показників щодо кількісної оцінки ступеня досягнення цілей кожного блоку розроблено систему показників, з яких обрано 10 показників для щомісячного оцінювання і 8 – для щорічного. Критерієм ефективності виступає умова непогіршання всіх показників звітного періоду проти минулого та покращення хоча б одного з них. Запропонована комплексна оцінка ефективності системи управління дозволяє визначити напрями підвищення ефективності функціонування локальних електричних мереж.
5. На підставі визначення основного суспільного призначення локальних електричних мереж як забезпечення достатнього рівня енергетичної безпеки розроблено метод оцінки енергетичної безпеки промислових споживачів як складової механізму її контролю, що містить п’ять показників оцінки - рівень електропостачання, рівень сплати за спожиту електроенергії, рівень втрат електроенергії у мережах підприємства, ступінь зносу енергоустаткування, стале відхилення напруги. Запропонований підхід дозволяє охарактеризувати рівень енергобезпеки підприємства за трьома градаціями: енергетично безпечно, енергетично небезпечно, критично небезпечно.
6. Для вдосконалення планування та оптимізації втрат електроенергії у мережах виявлено чинники і розроблено економіко-математичну модель оцінки комерційних втрат електроенергії при її транспортуванні.
7. Для формування ефективних механізмів управління локальними електричними мережами запропоновано ряд заходів теоретичного і практичного спрямування. В якості теоретичних заходів рекомендовано впровадження в механізм управління нової спеціальної функції – «управління втратами електроенергії»; використання розробленого методу оцінювання ефективності для забезпечення функціонування блоку саморозвитку; впровадження маркетингового підходу до управління службою енергонагляду та збуту. В якості практичних - створення служби управління втратами електроенергії; реорганізація служби енергонагляду та збуту; впровадження нового механізму стимулювання працівників; удосконалення механізму планування виробництва шляхом впровадження оцінки комерційних втрат електроенергії при її транспортуванні.
8. Отримані в дисертаційній роботі результати досліджень і розроблені на їх основі рекомендації використані в практичній діяльності Кіровських, Харцизьких і Донецьких Західних електричних мережах ВАТ „Донецькобленерго”. Впровадження методичних розробок і практичних рекомендацій автора дозволило отримати економічний ефект, що підтверджується документами про використання результатів виконаних науково-економічних розробок і впровадження їх у виробництво (Додатки А, Б, В, Д). Апробація запропонованих заходів на прикладі Кіровських електричних мереж дозволила підвищити ефективність їх механізмів управління. В результаті впровадження в 2006 році отримано річний економічний ефект в розмірі 560 тис. грн. У виконаній дисертаційній роботі покладено початок розробки питань за вказаними напрямками. Подальше рішення поставлених в роботі проблем намічено в наступних дослідженнях.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Амельницька О. В. Використання програмно-цільового підходу в організації управління локальними електричними мережами // Труды Одесского политехнического университета: Научный и производственно-практический сборник по техническим и естественным наукам. - Одесса, 2004. – С. 7-11.
2. Амельницька О. В. Впровадження маркетингового підходу в збутову діяльність локальних електричних мереж // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції „Маркетинг ХХІ століття: інтеграція науки і бізнесу”. – Донецьк- Святогірськ, 2006. – С. 13-15.
3. Амельницька О. В. Впровадження спеціальної функції в управлінську діяльність локальних електричних мереж// Матеріали ІІІ Міжнародної науково-теоретичної конференції молодих вчених і студентів «Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку виробничої сфери» . – Донецьк, 2006.- С. 20-23.
4. Амельницька О. В. Концептуальна модель системи управління господарським суб’єктом в ринкових умовах // Матеріали ІІ Міжнародної науково-теоретичної конференції молодих вчених і студентів «актуальні проблеми економічного і соціального розвитку виробничої сфери» . – Донецьк, 2005. – С.16-22.
5. Амельницька О. В. Методичні дослідження щодо оцінки ефективності системи управління локальними електричними мережами// Матеріали 7-ої міжнародної конференції студентів і молодих вчених «Економіка і маркетинг в ХХІ сторіччі». – Донецьк, ДонНТУ, 2006. – С. 11-13.
6. Амельницька О.В. Механізми в системі управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж // Збірник наукових праць ДонДДУ: «Інновації в державному управлінні і місцевому самоврядуванні» : серія «Державне управління», т. 8, вип. 88. – Донецьк, 2007. – 293 с. – С. 11-18.
7. Амельницька О. В., Надтока Т. Б. Оцінка та напрями підвищення ефективності функціонування підприємства електричних мереж //Наукові праці Донецького державного технічного університету. Серія: економічна. Випуск 22. – Донецьк, ДонДТУ, 2000. – С.173-182.
8. Амельницкая Е. В., Надтока Т. Б. Энергообеспечение предприятия и социальная безопасность//Социально-экономические аспекты промышленной политики. Социальное политика и человеческое развитие: Сб. науч. тр. – Т2/НАН Украины. Ин-т экономики промышленности; Редкол.:Амоша А. И. и др. – Донецьк, 2003. – С.484-492.
9. Амельницька О. В. Система управління локальними електричними мережами як суб’єктом господарювання: ефективність і удосконалення // Економіка розвитку. Харківський національний економічний університет, №1, 2006. – С.106-112.
10. Амельницкая Е. В. Совершенствование управления локальными электрическими сетями как субъектами хозяйствования // Наукові праці Донецького національного технічного університету. Серія: економічна. Випуск 97. – Донецьк, ДонНТУ, 2005. – С.101-115.
11. Амельницька О. В. Управлінські інновації як чинник підвищення ефективності роботи локальних електричних мереж //Наукові праці Донецького національного технічного університету. Серія: економічна. Випуск 80. – Донецьк, ДонНТУ, 2004. – С.133-141.
12. Амоша А. И., Яценко Ю.П. О создании подразделения оптового рынка электроэнергии в Донецкой области // Економіка промисловості, 2002. - №3. – С.21-25.
13. Анализ использования топливно-энегретических ресурсов в экономике Донецкой области // Энергообеспечение, 2002, № 8. – С. 2-5.
14. Ансофф И. Стратегическое управление: Пер. с англ. – М.: Экономика, 1989. – 169 с.
15. Беляев Л. С., Марченко О. В., Филиппов С. П. Энергетика мира как фактор устойчивого развития // Энергия, 2001. - №11. – С. 16-19.
16.Бендиков М.А. Экономическая безопасность промышленного предприятия в условиях кризисного развития // Менеджмент в России и за рубежом. – 2000. - №2. – С.17-29.
17. Берсуцкий А. Я. Развитие концептуальных подходов к формированию систем принятия решений // Економіка промисловості. – 2005. -№5. – с.102-110.
18. Бешелев С. А., Гурвич Г. Ф. Математические методы экспертных оценок. – М.: Статистика, 1998. – 260 с.
19. Бойко Е. И. Исследование методологических проблем менеджмента предприятий // Региональная экономика, 2002, № 1. – С. 300-308.
20. Будущее менеджмента энергосистем // Мировая электроэнергетика, 1998, № 3. – С.46-50.
21. Бусаров В. Н. Концепция перехода к устойчивому развитию и региональная энергетическая политика // Энергия, 2000, № 3. – С. 21-28.
22. Велесько Е.В. , Логинов П. С. Технология рационального управления // Проблемы теории и практики управления, 2002, № 5. – С.94-99.
23. Верстюк С., Полтавец И. Энергетика Украины: на идеологическом перепутье // Энергетическая политика Украины, 2004. - №4. – С.7-11.
24. Веснин В. Р. Практический менеджмент персонала: Пособие по кадровой работе. – М.: Юристъ, 1998. – 496 с.
25. Веснин В. Р. Менеджмент: Учебник для вузов. – М.: Проспект, 2004. – 504 с.
26. Виссема Х. Менеджмент в подразделениях фирмы: Пер. с англ. – М.: ИНФРА-М, 1996. – Ч.1. – 378 с.
27. Виханский О. С., Наумов А. И. Менеджмент. – 3-е изд. – М.: Гардарики, 2001 – 528 с.
28. Виханский О. С. Практикум по курсу «Менеджмент»/ Виханский О. С., Наумов А. И.; Под ред. А. И. Наумова. – М.: Гардарики, 2002. – 288 с.
29. Воропай Н. И. Актуальные системные энергетические исследования. // Энегрия, 2000, № 1. – С. 34-41.
30. 80 лет плана развития энергетики. От плана ГОЭЛРО к реструктуризацтт РАО «ЕЭС России» / Под. Общ. Ред А. Б. Чубайса. – М.: АО «Информэнерго», 2000. – 528 с.
31. Гаєвська О. Б. Управління як соціальний феномен. Монографія. К., 2000. – 168 с.
32. Газовая промышленность и электроэнергетика: меры регулирования и реформы // Вопросы экономики, 2001, № 6. – С. 32-91.
33. Гайдук В. В. Развитие ТЭК Украины как основы ее экономической безопасности//Экономика Украины. – 2001 - №5. – С.4-15.
34. Герасимчук В. Г. Управление предприятием как социально-экономической системой: функциональный подход // Экономика Украины, 2003, № 4. – С. 4 – 12.
35. Герчикова И. Н. Менеджмент: Учебник для вузов. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ, 2001. – 502 с.
36. Гнатюк В. И. Оптимальное управление электропотреблением регионального электротехнического комплекса (техноценоза) // Економіка промисловості, 2006, №5. – С. 42-49.
37. Главное – работа на реальный результат // Экономика Украины, 2000. – 36. – С. 35-39.
38. Гладій В. М., Іванух Р. А. Енергетична безпека України // Регіональна економіка, 2001. - №4. – С.7-12.
39. Глущенко В. В., Глущенко И. И. Исследование систем управления: социол. И экон. Исслед. Прогнозные и план. Исслед. Экспер. Исслед. – Железнодорожный (Моск. обл.): Крылья, 2000. – 416 с.
40. М. Н. Гончар. Приоритетні напрями енергетичної безпеки України. // Економічний часопис, 1999, № 7-8. – С. 44-52.
41. М. Н. Гончар, О. С. Москалець. Криза у паливно-енергетичному комплексі Росії та політика безпеки України // Економічний часопис, 1998, № 11 – 12. – С. 11-25.
42. Гончаров В. В. Важнейшие критерии результативности управления. – М.: МНИИПУ, 1998. – 304 с.
43. Гончаров В. В. Важнейшие понятия и концепции в современном управлении. – М.: МНИИГУ, 1998. – 173 с.
44. Господарський кодекс України // http: //rada. gov. ua, січень, 2004
45. ГОСТ 13109 – 97. Нормы качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения. Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. – М.: Межгосударственный стандарт, 1997.
46. Гудушаури Г. В., Литвак Б. Г. Управление современным предприятием. Маркетинг, Менеджмент, Право. Интегрированные системы управления: Учебник. – М.: Тандам, ЭКМОС, 1998. – 336 с.
47. Гузь Н. Г. Выбор и регулирование в микроэкономике . – Донецк, ИЕП НАН Украины, 1997. – 195 с.
48. Гутман Г. В. Управление региональной экономикой / Гутман Г. В., Мироедов А. А., Федин С. В./ Под. Ред. Г. В. Гутмана. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 176 с.
49. Данілюк О. В., Батюк Н. Б., Андрощук О. В. Моделювання технологічних втрат електричної енергії в енергопостачальних компаніях на основі штучної нейронної мережі з синтезом додаткових входів // Вісник Державного університету «Львівська політехніка»: Електроенергетичні та електромеханічні системи. – 2001. - №418. – С.43-49.
50. Дафт Ричард Л. Менеджмент / Пер. с англ. Волынского и др. Под общ. ред. Ю. Н. Каптуревского. – 2 –е изд. – СПб.:; Питер, 2001. –832 с.
51. Дацишин Б. Я. Ефективність роботи енергопостачальних компаній у 2004 р. та основні напрямки їх діяльності на 2005 р. //Энергетика и электрификация, 2005. - № 4. – С. 2-5.
52. Дедиков С. Г. Альтернативный и традиционный менеджмент: сравнительный анализ // Проблемы теории и практики управления. – 2006. - №6. – С.103-113.
53. Демин О. С. Политика регионального развития в условиях углубления рыночных реформ в Украине // Экономика Украины, 2003. - №4. – С.4-9.
54. Дерзский В. Г. Передача электроэнергии в распределительных сетях: нормирование потерь, хищения электроэнергии, формирование тарифов. – Киев: О-во «Знание», 2002. – 64 с.
55. Дерзский В. Г. Технические потери и хищения элетроэнергии в распределительных сетях 0,4 – 154 кВ. – К.: Т-во «Знання» України, 2001. – 62 с.
56. Долишний М. В. Современный менеджмент: обобщение опыта и новые достижения // Экономика Украины, 2003, № 6. – С.93 – 96.
57. Друкер П. Ф. Задачи менеджмента в ХХI веке. Уч. пособие. М.: 2002. –272 с.
58. Друкер, Питер, Ф. Практика менеджмента: Пер. С англ.: Уч. Пос. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2000. – 398 с.
59. ДСТУ 3755 – 98. Номенклатура показателей энергоэффективности и порядок их внесения в нормативную документацию. Энергосбережение. – К.: Государственный стандарт Украины, 1999.
60. Дункан Джек У. Основополагающие идеи в менеджменте. Уроки основоположников менеджмента и управленческой практики: Пер. с англ. – М.: Дело ЛТД, 1996. – 429 с.
61. Економічна енциклопедія: У 3 т. Т.2: К-П / Ред. Рада: Б. Д. Гаврилишин (голова) та інш. К.: Акад. нар. госп-ва, 2001. – 848 с.
62. Еськов А. Е. Принципы гуманистической концепции социального управления на предприятии // Вопросы экономики, 2002, № 6. – С. 36-40.
63. Еськов Е. Л., Кулитук В. И. Механизм управления мотивацией труда персонала фирмы // Економіка промисловості, 2003. - № 3. – С.56-61.
64. Закон України “Про електроенергетику”// http: //rada. gov. ua./ січень, 1998.
65. Зозуев А. И др. Современные проблемы менеджмента украинских предприятий // Вопросы экономики, 2002, № 6. – С. 41-46.
66. Ильин Е. П. Мотивация и мотивы. – СПб.: Питер, 2000. – 156 с.
67. Информационные технологии в бизнесе. Энциклопедия. Под ред. М. Желены; Пер. с англ. А. Желеченко и др. – СПб.: Питер, 2002. – 1120 с.
68. Инякин В. Н. Возможности совершенствования управления энергосбережением в Донецком регионе // Економічний вісник Донбасу. – 2007. - №1. – С. 38-49.
69. Инякин В. Н. К вопросу о концепции гармонизации развития общества и топливно-энергетического комплекса в Украине // Научные труды Донецкого национального технического университета. Серия: экономическая. – 2003. -Выпуск 65. - С.81-96.
70. Инякин В. Н. Проблемы совершенствования энергетических параметров качества продукции // Научные труды Донецкого национального технического университета. Серия: экономическая. – 2004. - Выпуск 76. - С.206-210.
71. Капитонов Э. А. Корпоративная культура: теория и практика – М.: Альфа-Пресс, 2005. – 352 с.
72. Кац И. Н. Антикризисное управление предприятием.//Проблемы теории и практики управления, 2003. – С. 82-85.
73. Карлеф Бенгт. Менеджмент от А до Я: концепции модели / Б. Карлеф, Ф. Х. Левингсон; Пер. С англ.. Е. Карповой, П. Миронова; Под ред. Г. Ивашевской. – СПб.: Стокгольмская школа экономики, 2006. – 442 с.
74. Кибанов А. Я. Управление персоналом организации: Учебник для вузов / Кибанов А. Я., Баткаева И. А., Ворожейкин И. С. Под ред. А. Я. Кибанова;; Рос. Ун-т Управления. – 2-е изд., доп и переаб. – М.: ИНФРА – М, 2002. – 638 с.
75. Кирик С. В. и др. Повышение эффективности энергоиспользования // Экономика Украины, 2001, № 3. – С. 34-39.
76. Кирик С. В., Костин Ю. Д. Анализ причин потерь электроэнергии в Украине и пути их снижения // Энергетика и электрификация, 2000. - №7. – С15-19.
78. Колот А. М. Оплата праці на підприємстві: організація та удосконалення. – К.: Праця, 1997. – 225 с.
79. Комарницький І. М. Управління підприємством в системі факторів економічного розвитку // Региональная экономика, 2002, № 1. – С. 90-102.
80. Концепція (основи державної політики) національної безпеки України // Відомості Верховної Ради. – 1997. - №10. – С.149-157
81. Коротков Э. М. Исследование систем управления. – М.: «Дека», 2000. – 245 с.
82. Коротков Э.М. , Кузьмина Е. В. Генезис менеджмента // Проблемы теории и практики управления. – 2006. - №1. – С.42-47.
83. Корпоративное управление / Пер. С англ.. А Куницина, Под ред. Е. Дроновой. _ М.: Альпина Бизнес Букс, 2007. – 222 с.
84. Корякин Ю. И. Исторические имперетивы развития электроэнергетики Запада и России // Энергия, 2001. - №7. – С. 21-29.
85. Куденко Г. Е., Канарская Н. В., Беленцов В. Н. Критерии и методы оценки эффективности деятельности электропоставляющего предприятия // Економіка промисловості, 2003, № №. – С. 72-81.
86. Кудрявый В. Н. Об альтернативе проектируемому варианту отечественной электроэнергетики // Российский экономический журнал, 2002, № 10. – С. 15-22.
87. Кузовкин А. Г. Потенциал энергосбережения // Экономист, 2000. - №5. – С.16-24.
88. Кунц Алексис Х. Влияние внешних систем стимулирования на внутреннюю мотивацию // Проблемы теории и практики управления. – 2005. - №1. – С.91-97.
89. Кучеров Ю. В. ГОЭЛРО нового тысячелетия // Энергия, 2001. - №4. – С. 39-45.
90. Кушнірецька О. В. Енергоринок України: проблеми становлення та реформування // Регіональна економіка, 2002. - № 2. – С.249-256.
91. Лафта Д. К. Эффективность менеджмента организации. – М.: Рус. Деловая Лит., 1999. – 320 с.
92. Левкин Н. П. Организационная культура: необходимость систематизации ключевых положений // Проблемы теории и практики управления. – 2006. - №4. – С.8-15.
93. Лепа Р. Н. Влияние качества управленческих решений на эффективность функционирования предприятия // Економіка промисловості, 2006. - №3. – С.87-95.
94. Лепа Н. Н. Совершенствование структуры управления предприятием в рыночных условиях // Економіка промисловості, 2003. - №4. – С.12-17.
95. Маргулов Г. Д. Энергетика и общество – курс на устойчивое развитие // Энергия, 2001. С. 2 – 6.
96. Масленникова Н. Н. Цели развития организации через призму управленческих теорий// Проблемы теории и практики управления, 2002, № 6. – С. 77-83.
97. Менеджмент организации. Учебное пособие. / Румянцева З. П., Саломатин Н. А. , Акбердин Р. З. и др. – М.: ИНФРА - М., 1997. – 432 с.
98. Менеджмент и маркетинг в электроэнергетике / А. Ф. Дьяков, В. В. Жуков, Б. К. Максимов, В. В. Молодюк и др. – М.: Издательский дом МЭИ, 2005. – 504 с.
99. Методика розрахунку і аналізу втрат електроенергії в електричних мережах обленерго. – К. – 2001. - 53 с.
100. Методика розрахунку технологічних втрат електроенергії в мережах електропостачання напругою від 0,38 до 110 кВ включно. – К.: Держстандарт України, 1999. – 66 с.
101. Мескон М. Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. с англ. – М.: «Дело», 1992. – 702 с.
102. Микитенко В. В. Енергоефективність промислового виробництва / Монографія. – К.: Об’єднаний ін-т економіки НАН України, 2004. – 282 с.
103. Микитенко В. В. Формування комплексної системи управління енергоефективністю в галузях промисловості / Монографія. – К.: «ЕксОб.», 2004. – 336 с.
104. Морозов В. В. Стратегическое инновационное управление в электроэнергетике. – М.: Альфа- М, 2004. – 280 с.
105. Мухин В. И. Исследование систем управления: Анализ и синтез систем управления: Учебник для вузов/ В. И. Мухин. – Москва, Экзамен, 2002. – 384 с.
106. Нетяжук М. В. Економічні механізми в ринкових умовах // Формування ринкових відносин в Україні. – 2004. - №3 (34). – С18-22.
107. Підсумки роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу в 2005 році // Енергетика і електрифікація, 2006, №1. – С.54-55.
108. Пономарев И. П. Мотивация работой в организации: монография / И. П. Пономарев; Моск. Гос. Ун-т им. М. В. Ломоносова. Экон. фак. – М.: Едиториал УРСС, 2004. – 224 с.
109. Послання Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році // Економіст, 2006. - №2. – С.21-75.
110. Правила користування електричною енергією//Бібліотека “Закон і бізнес”. – 1996. - № 109.
111. Приходько В. С., Иванова Т. Н. О смене управленческих парадигм // Проблемы теории и практики управления. – 2004. - №6. – С.96-100.
112. Проблемы энергетической безопасности России и их взаимосвязь с энергетической безопасностью Европы // Энергия. – 1996. - № 1. – С. 8 – 15.
113. Прокопенко Н. Д., Нестерова Е. В. Формирование рыночной системы мотивации и оплаты труда на предприятиях Украины // Економіка промисловості, 2004, №1. – С.187-192.
114. Райзберг Б. А., Фатхутдинов Р. А. Управление экономикой: Учебник. – М.: Бизнес-школа «Интел-Синтез», 1999. – 794 с.
115. Райс-Джонстон, Уильям. Практический менеджмент: Методы управления в меняющемся мире / Пер. с англ. Г Виноградовой, А. Родина. / Под общ. ред. Л. Н. Ковалик. – СПб.: Питер, 2001. – 672 с.
116. Робинс С. Менеджмент. – М.: Вильямс, 2002. – 458 с.
117. Самсонов В. С. Экономика предприятий энергетического комплекса. – М.: Высшая школа, 2002. - 356 с.
118. Сидоренко В. А., Чернилин Ю. Ф. Формирование свободного рынка электроэнергии и возможные последствия // Энергия, 2000, № 11. С. 2-7.
119. Скиба А. І. Результати роботи семи енергопостачальних компаній зі зниження рівня технологічних втрат електроенергії в 2003 р. Шляхи та етапи вирішення проблеми // Энергетика и электрификация, 2004. - №4. – С.16-18.
120. Слонов Н. В. Управленческое решение – выбор системы // Проблемы теории и практики управления. – 2004. - №3. – С.104-108.
121. Соціально-економічне становище України за 2006 рік // Економіст, 2007, № 2. – С.7-20.
122. Стасюк В. П. Моделирование адаптивного управления предприятием. – Донецк: ДонНУ, ООО «Юго-Восток, Лтд», 2003. – 224 с.
123. Табахарнюк М. О., Петренко В. П. До оцінки стану і досвіду використання сучасних мотиваційних технологій керівниками українських підприємств та організацій // Регіональна економіка, 2001. - № 3. – С.100-108.
124. Такэеси К., Кадзи Я. На пути создания высокоприбыльного предприятия (опыт семинара по управлению, проведенного в Саратовской области)// Проблемы теории и практики управления, 2002. - №3. – С. 80-90.
125. Тутунджян А. Н. Опыт реструктуризации системы управления предприятием // Проблемы теории и практики управления, 2002, № 2. – С. 95-100.
126. Уолш К. Ключевые показатели менеджмента. Как анализировать, сравнивать и контролировать данные, определяющие стоимость компании: Пер. с англ. – М.: Дело, 2000. – 360 с.
127. Управление крупным промышленным комплексом в транзитивной экономике / Под ред. Ю. Г. Лысенко, Н. Г. Гузя. – Донецк, 2005. – 658 с.
128. Уткин Э. А. Мотивационный менеджмент. – М.: ЭКМОС, 1999. – 245 с.
129. Фактичні технологічні втрати електричної енергії на її транспортування в електричних мережах України, Японії, США, Канади, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії // Новини енергетики. – К.: - 2001. - №7. – С.25-29.
130. Фатхутдинов Р. А. Производственный менеджмент. Уч. для вузов. М.: Дашков и К., 2002.
131. Фатхутдинов Р. А. Понятийный аппарат по менеджменту / Р. А. Фатхутдинов. – М.: АО «Бизнес-школа «Интел- Синтез», 1997. – 112 с.
132. Фомина В. Н. Экономика электроэнергетики. – М.: ИПК госслужбы, 2005. – 256 с.
133. Хазан М. В. Предприятие как открытая система // Проблемы теории и практики управления. – 2005. - №3. – С.108-116.
134. Чех С. Я., Дацишин Б. Н. Пойман, а не вор // Энергетическая политика Украины, 2004. - №4. – С.12-15.
135. Чукаева И. В. Перспективное энергообеспечение Украины// Экономика Украины, 1998, № 8. – С.37-45.
136. Чукаева И. Формирование украинского рынка нефти и нефтепродуктов // Экономика Украины, 2001. - №2. С.28-36.
137. Чумаченко Н. Г. Современные исследования в сфере разработки энергетической стратегии // Економіка промисловості, 2003, №1. – С.35-44.
138. Шапиро С. А. Мотивация и стимулирование персонала / С. А. Шапиро. – М.: Гросс-Медиа, 2005. – 224 с.
139. Шейнов В. П. Как управлять другими. Как управлять собой: (Искусство менеджера). - 2-е изд., доп. – Минск: Амалфея, 1996. – 485 с.
140. Экономика и управление энергетическими предприятиями / Т. Ф. Басова, Е. И. Борисов, В. В. Бологова и др. – М.: Академия, 2004. – 427 с.
141. Экономическая энциклопедия / Александрова Е. И., Аникин А. В., Архипов А. И. и др.; Гл. ред. Л. И. Абалкин, РАН, Ин-т экономики. – М.: Экономика, 1999. – 1055 с.
142. Электроэнергетика Украины: итоги года // Бизнес, 2001, № 1-3. – С. 29-31.
143. Эрдманн Г. Пути развития энергетики в ХХI веке // Проблемы теории и практики управления, 2002, № 3. – С. 48-54.
144. Яковлев Р. А. Оплата труда на предприятии. – Изд. 2-е, перераб. и доп. – М.: Центр экономики и маркетинга, 2001. – 158 с.
145. Ященко Ю. П. Стратегия энергетической безопасности Украины: методологические предложения относительно разработки // Економіка промисловості, 2002. - № 1. – С.3-9.
146. Glass N. Manadgment Masterclass: A Practical Guide to the New Realities of Business. – London, Nicolas Brialey Publishing, 1998. – 354 p.
147.Grabam H. T., Bennet R. Human Resources Manadgment. – London, Pitman Publishing, 1998. – 448 p.
148. Lusey T. Manadgment Information System. – London, DP Publication, 1998. – 320 p.
149. Steiner F. Regulation, industry structure and performact in the electricity industry //OECD Economics Department Working Papers,2000, № 238. P. 17-29
150. Stern J., Davis J. Economic reform of the electricity industries jf Central and Eastern Europe, Centre Economic Reform and Transformation Working Papers // http:// www.hw.ac.uk./cert/certp.htm, 1999.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.