У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ МЕТАЛУРГІЙНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ У ПРОЦЕСІ ЇХ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ
Количество страниц 185
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание З М І С Т

ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В ПРОЦЕСІ ЙОГО РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ

1.1. Аналіз існуючих визначень „реструктуризації підприємства” та підходів до формування системи цілей реструктуризації
11
1.2. Обґрунтування принципів вибору кількісної моделі процесу управління підприємством на основі цільових підходів у менеджменті
29
1.3. Формування методичних засад для побудови структурної моделі підприємства при підготовці програми його реструктуризації

45
Висновки по розділу 1 59
РОЗДІЛ 2
ФОРМАЛІЗАЦІЯ МЕХАНІЗМУ ПОСТАНОВИ ТА ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ

2.1. Обґрунтування організаційно-економічного механізму «взаємодії» цілей відповідно до інтересів учасників реструктуризації підприємства 61
2.2. Розробка інструментарію для вирішення задач діагностики та спростування протиріч у цілях реструктуризації
72
2.3. Організація роботи з впровадження механізму управління протиріччями у цілях на підприємстві
92
Висновки по розділу 2 103

РОЗДІЛ 3
РЕАЛІЗАЦІЯ ПРИНЦИПІВ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В ПРОЦЕСІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА


3.1. Обґрунтування потреби впровадження механізму управління процесом реструктуризації на підприємствах металургійного комплексу України
105
3.2. Дослідження проблеми узгодженості цілей реструктуризації в умовах ВАТ „Дніпропетровський металургійний завод ім. Комінтерну”
133
3.3. Формування збалансованої схеми взаємодії структурних елементів підприємства в умовах металургійного заводу
141
Висновки по розділу 3 161
ВИСНОВКИ 163
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 167
ДОДАТОК А 183
ДОДАТОК Б 184

ВСТУП


Актуальність теми. Конкуренція в сучасному економічному середовищі усе більше стає боротьбою не ресурсів, а стратегій, і інвестиції підприємствами все частіше спрямовуються на забезпечення своїх динамічних спроможностей. Усе більшу роль відіграють інноваційний потенціал підприємства, здатність породжувати більш ефективні стратегії і постійно розвиватися, оновлюючи свою структуру і ключові бізнес-процеси.
Одним із секторів економіки, що у найбільшій мірі відчув цю тенденцію світового ринку, став металургійний комплекс України (МКУ), який є базовою галуззю економіки країни, і на частку якого припадає майже третина ВВП і експорту. Нинішній стан вітчизняної металургії ускладнюється дією як внутрішніх макроекономічних факторів (нестабільність політичної ситуації в країні, напруженість у відносинах постачальників сировини і виробників металопродукції тощо), так і зовнішніх (динаміка кон'юнктури світового ринку, квотування закупівель з боку європейських і північноамериканських споживачів).
Прагнення до перемоги в конкурентній боротьбі висуває нові вимоги до менеджерів металургійних підприємств: вони повинні ставити амбіційні, але досяжні цілі, формувати бачення майбутнього підприємства і робити його надбанням усіх співробітників, стимулювати пошук і знаходити нові нетривіальні рішення в усіх без винятку сферах діяльності.
Наслідком цього є об'єктивна необхідність проведення реструктуризації підприємств, застосування принципово нових підходів до управління, методів планування та реалізації стратегії і тактики виробничо-господарської діяльності на основі відповідних організаційному рівневі законів і закономірностей.
Зараз вітчизняні металургійні підприємства спрямовують на реструктуризацію відносно невеликі кошти. Так, щорічні інвестиції, вкладені в інноваційні проекти передовими металургійними підприємствами Європи, Японії, Америки, складають 25-30 дол. на тонну сталі, у Росії - 15 дол. проти 7-9 дол. на тонну в Україні. При цьому, за даними Держкомстату України, за останні десять років загальний обсяг інвестицій в економіку України склав $58 млрд., з яких менш 1% ($4,4 млрд.) — прямі іноземні інвестиції. З загального обсягу прямих іноземних інвестицій всього 4% ($173 млн.) надійшло в металургійну галузь. Тобто основна роль у процесі реструктуризації металургійного виробництва належала і найближчим часом буде належати вітчизняним інвесторам і власному потенціалові підприємств.
Аналітичні дослідження [44] по вивченню причин невдач і факторів успіху проектів реструктуризації підприємств показують, що основними перешкодами для впровадження змін у виробничі системи є в першу чергу недосконалість методик, відсутність навичок у проведенні процесів реорганізації (71%), недостатня мотивація виконавців (60%), нерозуміння з боку акціонерів (53%), недостатня підтримка з боку вищого керівництва (48%), і тільки потім випливає фактор недостатності фінансових коштів (37%). Фактично, успіх таких проектів визначається якістю менеджменту підприємств.
Практика показує, що одне з перших місць серед інших компонентів менеджменту підприємства по значимості займають цілі. Можна навести безліч прикладів, коли просте зміщення цілей або навіть невизначеність у їх формулюванні призводять до таких серйозних негативних наслідків у роботі підприємств, як неправильний вибір стратегічних напрямків, зниження ефекту синергії через відсутність єдиної орієнтації у членів управлінської команди, порушення комунікацій усередині підприємства, ослаблення інтеграції організаційних структур. Тобто, цілі здійснюють самий безпосередній вплив практично на усі компоненти діяльності підприємства.
Цілі підприємства досягаються в умовах компромісу вимог, висунутих різними зацікавленими сторонами, до яких у першу чергу відносяться власники підприємства, вищий управлінський персонал (менеджери), працівники підприємства, ринкові агенти (споживачі, постачальники ресурсів, контрагенти), органи влади і управління, суспільство в цілому. При цьому, між вимогами, а відповідно і цільовими настановами, що декларуються різними сторонами, існують певні відносини, що можуть бути: 1) незалежними; 2) конкуруючими (конфліктуючими, суперечливими); 3) взаємодоповнюючими.
Саме наявність у системі конфліктуючих цілей є одним з основних факторів нестабільності та низької ефективності роботи підприємства і призводить до необхідності його реструктуризації. У цьому зв'язку актуальним є виявлення особливостей і чинників, що характеризують принципи формування цілей і запобігають виникненню протиріч під час їх постановки та реалізації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Елементи дисертації знайшли своє відображення в планах держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри менеджменту Національного гірничого університету „Розробка та обґрунтування методів підвищення надійності інвестування розширеного відтворення виробництва гірничих підприємств, номер держреєстрації 0105U000514, 2005 р.). Особистий внесок автора полягає в розробці методичних рекомендацій із застосування інструментарію вирішення протиріч, які виникають у постановці та реалізації цілей реструктуризації підприємства внаслідок різнобіччя інтересів його учасників.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є теоретичне обґрунтування й удосконалення принципів управління підприємством в процесі постанови та досягнення цілей його реструктуризації, а також розробка інструментарію та практичних рекомендацій щодо діагностики та вирішення протиріч у цілях, які виникають внаслідок різнобічності інтересів учасників підприємства.
Для досягнення поставленої мети вирішувалися наступні задачі:
- конкретизувати визначення поняття „реструктуризація підприємства” та встановити класифікаційні ознаки її видів;
- обґрунтувати вибір принципів управління процесом встановлення та досягнення цілей реструктуризації підприємства на основі аналізу сучасних концепцій цільового управління у менеджменті;
- обґрунтувати та формалізувати організаційно-економічний механізм «взаємодії» цілей відповідно до інтересів учасників реструктуризації підприємства;
- встановити основні причинно-наслідкові зв’язки, що відображують процес виникнення протиріч (конфліктів) цілей реструктуризації підприємства;
- розробити методичні інструменти для діагностики та вирішення протиріч у цілях, які встановлюються та досягаються під час реструктуризації підприємства;
- виконати експериментальну перевірку і впровадження одержаних результатів в практику управління металургійними підприємствами під час реалізації ними програм реструктуризації.
Об’єктом дослідження є процес управління металургійним підприємством при його реструктуризації.
Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні засади управління підприємством при його реструктуризації.
Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу дисертаційного дослідження склали роботи провідних вітчизняних і зарубіжних вчених і фахівців у сфері управління та реструктуризації підприємств. У роботі використані комплексні методи дослідження і системний підхід до формування та реалізації програм реструктуризації підприємств.
Для вивчення тенденцій розвитку менеджменту на сучасних металургійних підприємствах, а також специфіки формування та реалізації механізму управління цілями в програмах їх реструктуризації використано методи теоретичного обґрунтування й узагальнення. При з’ясуванні причинно-наслідкових зв’язків у механізмі виникнення цільових протиріч та виборі моделі їх дослідження – методи наукового обґрунтування. Для дослідження динаміки економічної діяльності підприємств – методи статистичного аналізу. У теоретичних дослідженнях використані фундаментальні положення і методи економіко-математичного моделювання діяльності підприємств, системного аналізу, розрахунково-аналітичних і експертних оцінок показників ефективності виробничих процесів. При розробці моделі та визначенні параметрів механізму діагностики та вирішення протиріч у цілях реструктуризації з метою досягнення збалансованого управління підприємством використовуються методи побудови матричної (балансової) моделі і теорії графів.
Інформаційну базу дослідження становлять законодавчо-нормативні акти, статистичні матеріали Державного комітету статистики України та Мінпромполітики, Укррудпрому, аналітичні огляди та звіти металургійних підприємств України.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у теоретичному обґрунтуванні й удосконаленні принципів управління підприємством в процесі його реструктуризації з урахуванням наявності протиріч, які виникають під час встановлення та реалізації цілей учасниками процесу реструктуризації.
Наукові елементи новизни:
Удосконалено:
- організаційно-економічний механізм взаємодії складових елементів підприємства (бізнес-процесів, ієрархічних рівнів управління тощо) в процесі встановлення та досягнення цілей реструктуризації, який на відміну від існуючих, поєднує принципи управління підприємством, що характерні для явищ антагонізму, синергізму, перехресту, збалансування та (або) каскаду (дерева) цілей та дає можливість діагностувати наявність суперечливих цільових настанов;
- інструментарій прийняття управлінських рішень при узгодженні цільових показників процесів реструктуризації, який, на відміну від відомих, дозволяє досягати збалансованого цілеполагання як на горизонтальному рівні взаємодії (між бізнес-процесами), так і на вертикальному (між ієрархічними рівнями управління), базуючись при цьому на єдиному комплексі фінансових та не фінансових показників. Узгодження цілей при цьому здійснюється на основі застосування балансових (матричних) моделей виробничих систем та стратегічних карт збалансованої системи показників шляхом пошуку компромісу для антагоністичних схем взаємодії цілей.
Набули подальшого розвитку:
- науково-методичні підходи до планування процесу реструктуризації підприємства, які включають процедури, етапи та сітьові графіки впровадження методів діагностики і спростування протиріч у цілях реструктуризації підприємств, а також визначають, що цільові показники планування вибираються відповідно до класифікації видів реструктуризації, суттєвою відмінністю якої є урахування такої ознаки як інтереси учасників підприємства, що дає основу для визначення цільових настанов, в яких потенційно існує протиріччя;
- методичні інструменти моделювання процесу управління цілями, які встановлюються та досягаються під час реструктуризації підприємства, основою яких є поєднання процесного підходу та принципів теорії функціональних систем, що дає змогу розглядати бізнес-процес як керований не одним власником, а декількома, відповідно до чого формується система цілеполагання та діагностуються протиріччя у цілях.
Практичне значення одержаних результатів. Одержані результати виконаного дослідження дозволяють менеджерам промислового підприємства мати ефективний інструментарій для управління підприємством за рахунок оперативної оцінки узгодженості цілей його реструктуризації, здійснювати діагностику «вузьких місць» виробничо-господарської діяльності підприємства, розробляти та реалізовувати оптимальні плани виробництва і приймати оптимальні управлінські рішення в процесі реструктуризації підприємства.
Впроваджені у ВАТ «Дніпропетровський металургійний завод ім. Комінтерну» «Методичні рекомендації до формування і реалізації програми реструктуризації підприємства на основі механізму спростування цільових протиріч» дозволили одержати економічний ефект у розмірі 415,9 тис. грн (довідка № Н-364 від 24.05.2006 р.).
Теоретичні положення та запропоновані автором класифікація видів реструктуризації і підходи до вирішення протиріч у цілях при плануванні впроваджені у навчальний процес Національного гірничого університету і використовуються при вивченні дисциплін «Антикризовий менеджмент», «Планування» та «Інноваційна економіка» студентами напряму 0502 «Менеджмент» (довідка № 05-19/231 від 24.12.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Автору належить наукові ідеі роботи, теоретичний аналіз, результати обробки інформації, вибір методів дослідження. Отримані результати відображають авторський підхід до вирішення проблеми управління металургійними підприємствами у процесі їх реструктуризації. Автор є безпосереднім учасником наукових досліджень і впроваджень практичних рекомендацій.
Апробація результатів дисертації. Основні положення здійснених досліджень розглядалися і були схвалені на науково - практичних конференціях «Проблеми теорії та практики інвестиційних процесів» (Дніпропетровськ, 2004) та «Економіка: проблеми теорії та практики» (Дніпропетровськ, 2001). Результати роботи розглядалися також на Міжнародній науково-практичній конференції „Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України (Дніпропетровськ, 2007) та на науково-технічних радах ДАК „Укррудпром” і ВАТ „ДМЗ ім. Комінтерну”). Матеріали досліджень використані при написанні навчального посібника.
Публікації. Основні положення і результати дисертаційної роботи висвітлені у 7 наукових публікаціях, у тому числі 4 статті у виданнях, включених ВАК України до переліку спеціалізованих видань з економіки, 2 тези доповідей у матеріалах науково-практичних конференцій та 1 робота у інших виданнях. Загальний обсяг складає 14,4 д.а., з них безпосередньо автору належить 5,0 д.а.

Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації на базі проведених наукових досліджень вирішено актуальне наукове завдання, що полягає у теоретичному обґрунтуванні й удосконаленні принципів управління підприємством в процесі його реструктуризації з урахуванням наявності протиріч, які виникають під час встановлення та реалізації цілей учасниками процесу реструктуризації.
Науково обґрунтовано методичні підходи до удосконалення принципів управління підприємством в процесі встановлення та досягнення цілей підприємства, що має суттєве значення для розвитку науки управління підприємством, практики планування та підвищення ефективності досягнення цілей реструктуризації.
Основні наукові висновки, що отримані на основі використання наукових методів дослідження, зводяться до такого:
1. Аналіз і теоретичне узагальнення існуючих методичних засад щодо удосконалення принципів управління підприємством в процесі постанови та досягнення цілей його реструктуризації дозволили встановити, що: економічну категорію „реструктуризація” підприємства слід розглядати у взаємозв’язку категорій „інтереси учасників підприємства” та „цілі реструктуризації”, які є взаємозалежними, взаємодіють в єдиній системі принципів управління підприємством і зумовлюють узгодженість цілей складових елементів підприємства в процесі реструктуризації.
2. З метою забезпечення комплексного підходу до удосконалення принципів управління підприємством в процесі встановлення та досягнення цілей його реструктуризації, на основі узагальнення існуючих теоретичних засад доцільно класифікувати види реструктуризації за такими ознаками: характер і термін здійснення, об’єкт реструктуризації, інтереси учасників підприємства, цілі реструктуризації.
3. Основним напрямом розвитку сучасних концепцій цільових підходів до управління підприємством та його складовими елементами (бізнес-процесами, ієрархічними рівнями тощо) в процесі встановлення та досягнення цілей реструктуризації є поглиблення розуміння сутності взаємодії цілей, встановлення існуючих об’єктивних залежностей та розширення використання оптимізаційних методів з метою створення дієвих принципів управління підприємством, спрямованих на забезпечення узгодженості цілей в процесі реструктуризації за наявності протиріч у їх встановленні та досягненні, зумовлених різнобічним проявом інтересів учасників підприємства.
4. Ефективне використання принципів управління підприємством в процесі встановлення та досягнення цілей реструктуризації повинно спиратися на методичні інструменти моделювання процесу управління цілями, які встановлюються та досягаються під час реструктуризації підприємства. Їх основою є поєднання процесного підходу та принципів теорії функціональних систем, що дає змогу розглядати бізнес-процес як керований не одним власником, а декількома, відповідно до чого формується система цілеполагання та діагностуються протиріччя у цілях
5. У роботі доведено, що організаційно-економічний механізм взаємодії складових елементів підприємства (бізнес-процесів, ієрархічних рівнів управління тощо) в процесі встановлення та досягнення цілей реструктуризації, на відміну до існуючих, має поєднувати принципи управління підприємством, які характерні для явищ антагонізму, синергізму, перехресту, збалансування та (або) каскаду (дерева) цілей. Це дає можливість діагностувати наявність суперечливих цільових настанов та дозволяє оперативно вносити відповідні корективи в програми і плани реструктуризації підприємства.
6. Аналіз факторів, що впливають на принципи управління підприємством в процесі встановлення та досягнення цілей реструктуризації, дозволив встановити причинно-наслідкові зв'язки, що відображують процес виникнення протиріч (конфліктів) цілей реструктуризації підприємства, які свідчать про вплив на результативність досягнення встановлених цілей як фінансових, так і не фінансових показників діяльності складових елементів підприємства.
7. На основі встановлених причинно-наслідкових зв'язків, що відображують процес виникнення протиріч (конфліктів) цілей реструктуризації підприємства обґрунтовано науково-методичні підходи до планування процесу реструктуризації підприємства, які включають процедури, етапи та сітьові графіки впровадження методів діагностики і спростування протиріч у цілях реструктуризації підприємств, а також визначають, що цільові показники планування вибираються відповідно до класифікації видів реструктуризації, суттєвою відмінністю якої є урахування – як класифікаційної ознаки – інтересів учасників підприємства. Це дає основу для визначення цільових настанов, в яких потенційно існує протиріччя та дозволяє відшукувати значні резерви у скороченні поточних витрат підприємства в процесі реструктуризації.
8. В роботі розроблено інструментарій прийняття управлінських рішень при узгодженні цільових показників процесів реструктуризації, який, на відміну від відомих, дозволяє досягати збалансованого цілеполагання як на горизонтальному рівні взаємодії (між бізнес-процесами), так і по вертикалі (між ієрархічними рівнями управління), базуючись при цьому на єдиному комплексі показників. Узгодження цілей при цьому здійснюється на основі застосування балансових (матричних) моделей виробничих систем та стратегічних карт Збалансованої системи показників шляхом пошуку компромісу для антагоністичних схем взаємодії цілей.
9. Реалізація розроблених наукових положень, висновків і рекомендацій у процесі їх впровадження у ВАТ „Дніпропетровський металургійний завод ім. Комінтерну” підтвердила їх достовірність та доцільність використання планово-економічними службами металургійних підприємств.
10. Наукові положення, висновки, рекомендації та розроблені на їх основі принципи управління підприємством в процесі встановлення та досягнення цілей реструктуризації рекомендуються для використання планово-економічними службами промислових підприємств, науково-дослідними організаціями, проектними інститутами, аудиторськими та консалтинговими компаніями.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Адно Ю. Металургія: старі проблеми на порозі нового віку // Світова економіка та міжнародні відносини. - 2000. - №8. - С.67-74.
2. Аммельбург Г. Предприятие будущего: структура, методы, стиль руководства. - М.: Междунар. отношения, 1997. - 416 с.
3. Анохин П.К. Принципиальные вопросы общей теории функциональных систем // Принципы системной организации функцій. - Москва: Наука, 1973.- С.5-61.
4. Аширметова О.Б. Методы формирования программы реструктуризации промышленных предприятий: Дис. ... канд. экон. наук / Санкт-Петербургский гос. инженерно-экономический ун-т (СПбГИЭУ). - С.Пб., 2001.
5. Белолипецкий В.К. Интерес как материальное основание конфликта // Научный и общественно-теоретический журнал «Государственное и муниципальное управление». - 2005. - №1-2. - С.49-62.
6. Бень Т. Г. Основи цінової політики і ціноутворення в промисловості: Навч. посібник. - Дніпропетровськ: ДМетАУ, изд.-во "Системные технологии", 1996. - 151 с.
7. Березнякова Л.А., Дли М.И. Использование показателя «стоимость компании» для финансовой оценки антикризисных решений // Финансовый менеджмент. - 2002. - №3.
8. Блинов А.Ю. Внедрение системы управления по целям в российских условиях // Менеджмент в России и за рубежом. - 2003. - №1.- С. 18-21.
9. Большая Советская энциклопедия. Т. 26. - М.: Советская энциклопедия, 1975.- С. 422.
10. Брюховецька Н.Ю. Економічний механізм забезпечення ефективного функціонування підприємств: Дис. ... доктора екон. наук: 08.06.01 - Економіка підприємства і організація виробництва. - Донецьк: Інститут економіки промисловості, 2001.
11. Брюховецька Н.Ю. Економічний механізм підприємства в ринковій економіці: методологія і практика. - Донецьк: Ін-т економіки пром-сті, 1999. - 276 с.
12. Будзан Б. Менеджмент в Україні: Сучасність i перспективи. - К.: Вид-во С. Павличко "Основи", 2001. - 349 с.
13. Буряковський В.В., Кармазін В.Я., Каламбет С.В. Фінанси підприємств: Навчальний посібник.- Дніпропетровськ: Пороги, 1998.- 246 с.
14. Ванюрихин Г.И. Креативный менеджмент // Менеджмент в России и за рубежом. - 2001. - № 2. - С. 122-143.
15. Василенко В.А. Классификация ситуаций как основа ситуационного менеджмента // Экономика и управление. Материалы международной научно - практической конференции: "Трансформация механизмов управления в механизмы хозяйствования". - 2000. -№2-3 (21-22).- С.57-59.
16. Василенко В.А. Менеджеры и концепция системы современного менеджмента // Культура народов Причерноморья. - 1999. - № 9. - С. 16-20.
17. Василенко В.А. Менеджмент устойчивого развития предприятий: Монография.- Киев: Центр учебной литературы.- 2005.- 648 с.
18. Вебер Ю., Шэффер У. На пути к активному управлению с помощью показателей // Проблемы теории и практики управления.- 2000. - №5.
19. Виссема Х. Управление бизнес-единицами: децентрализация предпринимательства // Менеджмент в России и за рубежом. - 1999. - №4.
20. Воронкова А.Э. Стратегическое управление конкурентноспособным потенциалом предприятия: диагностика и организация.- Луганск: Изд-во Восточноукраинского нац. ун-та, 2000. - 315 с.
21. Галушко А. В. Управління реструктуризацією великих акціонерних товариств: Дис. ... канд. екон. наук: 08.06.01 - Харків: Харківський державний економічний університет, 2003.
22. Гельфанд И.М., Горфинкель B.C., Цетлин М.Л. О тактиках уп¬равления сложными системами. Биологические аспекты кибернетики. - М.: Изд-во АН СССР, 1962. - 345 с.
23. Герасимчук В. Управление предприятием как социально-экономической системой: функциональный подход // Экономика Украины.- 2003.- №4.- С.12-18.
24. Гинзбург Е.Г. Законы и методология организации производственных систем: Учебное пособие.- Иваново, 1988.- 326 с.
25. Глущенко В.В. Менеджмент: системные основы. - Железнодорожный Московской обл.: НПЦ "Крылья", 1996.- 216 с.
26. Гончарова Н.П., Перерва П.Г. и др. Маркетинг инновационного процесса: Учебное пособие / НАН Украины. Ин-т экономики. - К.: ВИАРА-Р, 1998. - 265 с.
27. ГОСТ Р ИСО 9001-96. Системы качества. Модель обеспечения качества при проектировании, разработке, производстве, монтаже и обслуживании. - М.: ИПК «Издательство стандартов», 1997.
28. Григорьев В.В., Федотова М.А. Оценка предприятия: теория и практика. - М.: ИНФРА-М, 1997. - 318 с.
29. Гроув Э.С. Высокоэффективный менеджмент: Пер с англ. - М.: Изд. Дом "Филинъ", 1996. - 280 с.
30. Дмитренко Г.А. Стратегический менеджмент: целевое управление: Учебн. пособие / МАУП.- К., 1998.- 186 с.
31. Довбня С.Б. Методические основы и направления реструктуризации предприятий в промышленности: Монография. - Днепропетровск: Наука и образование, 2002. - 312 с.
32. Дорохова Л.В. Формирование стратегии развития минизаводов в рыночных условиях (на примере черной металлургии): Автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.07.01 / Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2003. - 19 с.
33. Друкер П. Управление на основе поставленных целей и самоконтроля.- М.: Дело, 2000.- 286 с.
34. Дубовик А.Ю. Разработка и внедрение панели ключевых индикаторов деятельности компаний как элемента системы сбалансированных показателей (на примере украинских и немецких предприятий) [Электронный ресурс] // Материалы II-й международной конференции "Теория и практика управления предприятием", 2003. - Режим доступа: http://www.cfin.ru/management/practice/supremum2003/05.shtml.
35. Елиферов В.Г., Репин В.В. Бизнес-процессы: Регламентация и управление.- М.: ИНФРА-М, 2005.- 319 с.
36. Журавлев П. В., Кулапов М. Н., Сухарев С. А. Мировой опыт в управлении персоналом: Обзор зарубежных источников, 1998 [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://www.i-u.ru/biblio/archive/juravlev_kulapov_world_hiting/default.aspx.
37. Задворочнов Д. Реструктуризация предприятий в странах Восточной Европы: достижения и ошибки // Инвестиции плюс. - 2000. - № 2.
38. Захарченко И. Концепция оперативной концентрации или "завод-в-заводе" [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://www.cfin.ru/.
39. Зиндер Е. З. Новое системное проектирование: информационные технологии и бизнес-реинжиниринг // Системы управления базами данных. - 1996. - № 1.- С.55-67.
40. Зубанов Н.В. Анализ устойчивости относительно поставленной цели как один из подходов к описанию функционирования организации в условиях неопределенности: Монография.- Самара, 2001. - 116 с.
41. Ивашковская И. Управляемая стоимость [Электронный ресурс] // Секрет фирмы.- 2004. - Режим доступа: www.sf-online.ru.
42. Ивлев В., Попова Т. Balansed ScoreCard – альтернативные модели [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://www.vip-anarech.ru.
43. Игумнов Б., Янке К. Реализация системной методологии управления для предприятий: Монография. - Хмельницкий, 2002.- 279 с.
44. Имасс М. Технологии и Люди: два аспекта внедрения управленческих инноваций // IBS, 2004. - 2 с.
45. Инвестиционная стратегия корпораций и институциональных инвесторов: Монография / Под ред. Сазонца И.Л. - Днепропетровск: Наука и образование, 2003. - 132 с.
46. Каплан Р., Нортон Д. Стратегические карты. - Изд-во «Олимп-бизнес», 2001.- 426 с.
47. Кармазін В.Я. Аналіз можливості використання збалансованої системи показників у менеджменті збиткових підприємств гірничо-металургійного комплексу України // Економічний вісник Національного гірничого університету. - 2005. - №1.- С.90-97.
48. Кармазін В.Я., Драгун Н.В., Рєдіна О.В. Міжструктурний аналіз - головний інструмент визначення привабливості інвестиційних проектів // Матеріали науково-технічної конференції «Економіка: проблеми теорії та практики». - Дніпропетровськ: ДНУ, 2001.- С. 36-38.
49. Кармазин В.Я., Копнин В.М., Черняк В.И. Формализация процесса согласования целей в иерархических производственных системах с учетом факторов риска // Економіка промисловості. - 2005.- №3 (29). - С.9-14.
50. Кармазін В.Я., Лобачьова Н.В. Аналіз умов формування механізму цілеполагання при реструктуризації підприємств гірничо-металургійного комплексу України // Економічний вісник Національного гірничого університету. - 2005. - №3. - С.71-79.
51. Кармазін В.Я., Толпеко О.М. Формування та діагностика матричної (процесної) моделі підприємства на основі положень загальної теорії функціональних систем // Аналітично-інформаційний журнал "Схід".- 2006. - №78 (6). - 2006. - С.20-23.
52. Коваленко И.П., Панфилова Т.С., Матвейчук В.И., Зуб В.В. Рынок металлопродукции: мировые тенденции и Украина // Металл и литье Украины.- 2001.- №5-6.
53. Козаченко А.В., Пономарев В.П., Ляшенко А.Н. Экономическая безопасность предприятия: сущность и механизм обеспечения: Монография.- К.: Либра, 2003. - 280 с.
54. Комплексные оценки в системе рейтингового управления предприятием / Белый А.П., Лысенко Ю.Г., Малых А.А., Макаров К.Т.- Под общей ред. Ю.Г. Лысенко. - Донецк, 2003.- 120 с.
55. Копитова И.В. Оценка эффективности управления промышленным производством (методология и практика): Автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.07.01 / НАН Украины. Совет по изуч. продук. сил Украины.- К., 2002.- 21 с.
56. Копнін В.М., Кармазин В.Я. Умови підвищення обсягів та економічної безпеки банківських інвестицій у підприємства гірничо-металургійного комплексу // Матеріали науково-технічної конференції "Проблеми теорії та практики інвестиційних процесів".- Дніпропетровськ, листопад 2004.- 4 с.
57. Кошечкин С.А. Концепция риска инвестиционного проекта [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://www.koshechkin.narod.ru.
58. Крамаренко В.І. Менеджмент. - К.: МАУП, 2005. - 255 с.
59. Краткий философский словарь // Под ред. М. Розенталя, П. Юдина. - М.: Политиздат, 1954. - 704 с.
60. Лабскер Л.Г., Бабешко Л.О. Игровые методы в управлении экономикой и бизнесом: Учеб.пособие.- М.: Дело, 2001. - 464 с.
61. Лавриненко В.В. Реструктуризация промышленных предприятий и формирование их инвестиционного потенциала: Автореф. дис. ...канд. екон. наук: 08.06.01 / Киевский национальный экономический ун-т. - К., 2000. - 17 с.
62. Литвин В.М., Алехин А.Б., Осипов В.Н. Черная металургия Украины: экономическая эффективность и проблемы налогообложения / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. Донецк, 1998. - 48 с.
63. Макогон Ю. Горно-металлургический комплекс Украины: мифы и реальность [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://www.zerkalo-nedeli.com/ie/show/562/51100/.
64. Малахов В.И. Пособие для независимого акционера // Корпоративный менеджмент. - 2006. - № 6. - С. 32 - 54.
65. Малая Советская энциклопедия. Т. 8. М.: Советская энциклопедия, 1960.- С. 422.
66. Малинский Г. Первая «ласточка». Макеевский завод как зеркало кризиса в металлургии//Зеркало недели. №20 (548), 28 Мая - 3 июня 2005 г.
67. Марчук Л.В. Економічне оцінювання та регулювання процесів трансформацій підприємств: Дис. ... канд. екон. наук: 08.06.01 - Львів: Національний університет „Львівська політехніка”, 2005.
68. Мельницы украинской металлургии [Электронный ресурс] // Металл.- 2006.- №9 (69).- Режим доступа: http://ukrrudprom.com/digest/v2707.html.
69. Мендрул О.Г. Управления стоимостью предприятий: теоретические и практические аспекты: Автореф. дис. ... д-ра екон. наук: 08.06.01 / Киев. нац. екон. ун-т. - К., 2003. - 34 с.
70. Мендрул О.Г. Управління вартістю підприємств: Монографія. - К.: КНЕУ, 2002. - 272 с.
71. Методичні вказівки щодо проведення реструктуризації державних підприємств: Затверджено Міністерством економіки України (наказ від 23.01.98р. № 9) // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію.- 1998. - №7.
72. Молот С.Б. Методологические основы и стратегические альтернативы реструктуризации промышленных предприятий в процессе реформирования экономики Украины: Автореф. дис. ... д-ра екон. наук: 08.06.01 / Нац. металлург. акад. Украины. - Днепропетровск, 2003. - 36 с.
73. Мудунов А.С. Методологические проблемы моделирования функционирования объектов сферы услуг в условиях рыночных отношений // Менеджмент в России и за рубежом. - 2005.- №4. - С. 38-47.
74. Нарейко В. Управление по целям [Электронный ресурс] // 2003.- Режим доступа: http://www.e-xecutive.ru/publications/aspects/article_1555.
75. О’Шонесси Дж. Принципы организации управления фирмой.- М.: Экономика 1997.- 564 с.
76. Ованесов А. Управление по целям в энергокомпаниях: проблемы и возможности // Профессиональный журнал. - 2004. - 11 (12). - С. 33-38.
77. Ойхман Е.Г., Попов Э. М. Реинжиниринг бизнеса: реинжиниринг организаций и информационные технологии. - М.: Финансы и статистика, 1997.- 333 с.
78. Олексив И.Б. Методы оценивания и планирования экономических показателей деятельности предприятия: Автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.06.01 / Нац. ун-т "Львов. политехника". - Л., 2003. - 18 с.
79. Ольве Н., Рой Ж., Ветер М. Оценка эффективности деятельности компании. Практическое руководство по использованию сбалансированной системы показателей: Пер. с англ.-М.: Издательский дом «Вильямс», 2003.- 304 с.
80. Организация производства, труда и управления в черной металлургии: Справочное пособие.- К.: Техника, 1986.- 238 с.
81. Оуэн Дж. Жестокая правда о …менеджменте.- М.: ФАИР-ПРЕСС, 2004. - 400 с.
82. Пампура О.И. Управление инновационным процессом в промышленности.- Донецк: Ин-т экономики пром-сти, 1997. - 364 с.
83. Поважний О. С. Корпоративне управління. - Донецьк: "Норд-Прес", 2005. - 337 с.
84. Повышение эффективности металлургического производства / Т.Г. Бень, Л.С. Кругликов, Л.Ф. Пузырева-Уварова, С.Ф. Щербина.- К.: Техника, 1975.- 149 с.
85. Подлесных В.И. Теория организации: Учебник для вузов.- СПб.: Издательский дом «Бизнес-пресса», 2003. - 336 с.
86. Подсолонко В.А., Подсолонко Е.А., Башта А.И, Менеджмент в социально-экономических системах. - Симферополь: Таврия, 1995. - 230 с.
87. Подсолонко В.А., Подсолонко Е.А., Башта А.И, Менеджмент в социально-экономических системах. - Симферополь: Таврия, 1995. - 230 с.
88. Подход к реструктуризации предприятий [Электронный ресурс] – Режим доступа: http://management.com.ua/ct/ct046.html.
89. Покропивный С. Инновационный менеджмент в рыночной системе хозяйствования // Экономика Украины. - 1995. - №2. - С.28-33.
90. Попов Э.В., Шапот М.Д. Реинжиниринг бизнес процессов и информационные технологии // Открытые системы. - 1996. - №1.-С.23-16.
91. Поспелов Д.А. Ситуационное управление: теория и практика.- М: Наука, 1986. - 288 с.
92. Практическое руководство и примеры по разработке стратеги системы сбалансированных показателей – BSC и ключевых показателей результативности – KPI в коммерческих и промышленных компаниях, банках и группах [Электронный ресурс] // Портал «Бизнес-инжиниринговые технологии. - Режим доступа: http://www.betec.ru/index.php?id=19&sid=15.
93. Про хід реструктуризації підприємств гірничо-металургійного комплексу України / Мазур В.Л. та ін. // Металлургическая и горнорудная промышленность.- 1999.- №5.- С.9-11.
94. Проблемы развития и сбалансированности экономических систем. - Казань: Изд-во Казанск. ун-та, 1990. -111 с.
95. Прохорова В.В. Реструктуризация организационно-хозяйственной деятельности предприятия в условиях трансформационной экономики: Автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.06.01 / Харк. держ. екон. ун-т. - Х., 2001. - 20 с.
96. Прыкин Б.В., Иш В.Г., Ширшиков Б.Ф. Основы управления производственно-строительных систем. - М.: Стройиздат, 1991. -336 с.
97. Пудич В. "Деятельность" в системе менеджмента // Менеджмент сегодня. - 2002. - №3. - С. 16-27.
98. Пыжинский Я.И. Прогнозирование финансового состояния предприятия на перспективу и учет возможности банкротства.- Донецк: Ин-т экономики пром-сти, 1997. - 21 с.
99. Раєвнєва О.В. Управління розвитком підприємства: методологія, механізми, моделі: Монографія. - Х.: ВД "ІНЖЕК", 2006. - 496 с.
100. Ращупкина В.М. Организационно-экономический механизм реструктуризации предприятий металлургической промышленности: Автореф. дис. ... канд. екон. наук / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. - Донецк, 2003. - 20 с.
101. Ревуцкий Л.Д. Потенциал и стоимость предприятия. - М.: Перспектива, 1997. -124 с.
102. Реструктирование предприятий в условиях кризисных ситуаций. - Берлин. Роланд Бергер энд Партнер ГМБХ, 1996. - 298 с.
103. Реструктуризация в промышленности в условиях промышленного кризиса // Вопросы экономики. -1996. - №1. - С. 12-18.
104. Реструктуризация предприятий и компаний: Справочное пособие / Мазур И.И., Шапиро В.Д. и др. - М.: Высшая школа, 2000. - 587 с.
105. Реструктуризация предприятий и пути повышения ее эффективности (на материалах предприятий трубной промышленности Украины): Автореф. дис. ... канд. екон. наук / Л.Ф. Кальніченко / Киев. нац. екон. ун-т. - К., 2002. - 18 с.
106. Реструктуризация предприятий: направления, цели, средства / Фрезе Э., Тойфсен Л. и др. // Проблемы теории и практики управления. - 1996. - № 4. - С.116-121.
107. Реформирование и реструктуризация предприятий. Методика и опыт.- М.: ПРИОР, 1998. - 320 с.
108. Риск менеджмент: Учебник / Вяткин В.Н., Вяткин И.В., Гамза В.А., Екатеринославский Ю.Ю., Хэмптон Дж. / Под ред. И. Юргенса. - М.: Издательско-торговая корпорация "Дашков и Ко", 2003. - 512 с.
109. Розвиток сектора чорної металургії в Україні: Аналітичний огляд/ Світовий банк.- К.: Міленіум, 2004.- 109 с.
110. Рудашевский В.Д. Системная реструктуризация: организационные и правовые проблемы // Управление экономикой переходного периода.- 1998. - Вып. 3. - С.244-285.
111. Рузавин Г. Самоорганизация как основа эволюции экономических систем // Вопросы экономики.- 1996. - № 3. - С. 103-114.
112. Рыженков А.Н. Особенности реструктуризации крупного промышленного комплекса: Монография. - Донецк: Ин-т эконом. пром-ти, 2002. - 218 с.
113. Рюли Э. Управление ресурсами как фактор стратегического успеха // Проблемы теории и практики управления. -1995. - № 6. - С. 102-107.
114. Саати Е. Принятие решений: Метод анализа иерархий: Пер. с англ. / Ред. Р. Г. Вачнадзе. - М.: Радио и связь, 1993. - 314 с.
115. Савчук А.В. Машиностроители «Азовмаша» - металлургам// Металлургическая и горнорудная промыщленность.- 2003.-№1.- С.94-99.
116. Самохвалов В. Как определить ключевые финансовые факторы стоимости// Управление компанией. - 2004. - №5. - С. 14-21.
117. Санто Б. Инновация как средство экономического развития: Пер. с венг. / Под ред. Б. В. Сазонова. - М.: Прогресс, 1990.- 295 с.
118. Серпилин А. Основные подходы к разработке и внедрению стратегии развития предприятия // Проблемы теории и практики управления. - 2000. - №6. - С.78-86.
119. Сиддики Ф. Вертикальная интеграция – основа реструктуризации металлургической промышленности // Зб. наукових праць: Старопромислові регіони Західної і Східної Європи в умовах інтеграції.- Донецьк: ДонНУ, 2003.- С.133-135.
120. Сизоненко В., Мізерна Т. Інформаційне забезпечення стратегічного реструктурування // Економіка України. - 2000. - №10.- С.41-45.
121. Синк Д.С. Управление производительностью: планирование, измерение и оценка, контроль и повышение: Пер. с англ.- М.: Прогресс, 1989.- 258 с.
122. Ситник Л.С. Інституціонально-структурна криза як причина неплатоспроможності підприємств і фінансові методи управління реструктуризацією //Зб. наукових праць: Старопромислові регіони Західної і Східної Європи в умовах інтеграції.-Донецьк: ДонНУ, 2003. - С.147-151.
123. Смирнов Э.А. Основы теории организации: Учебное пособие для вузов.- М.: Аудит, ЮНИТИ, 1998.- 452 с.
124. Станслер Г. Ключевые трактовки устойчивого развития // Бизнес-информ. -1999. - № 5-6. - С.46-47.
125. Статистические и динамические экспертные системы: Учеб. пособие / Попов Э.В., Фоминых И.Б., Кисель Е.Б., Шапот М.Д. - М.: Финансы и статистика, 1996. - 320 с.
126. Степанов Д.В. Интеллектуальный капитал, сбалансированная система показателей и экономическая добавленная стоимость в системе управления, нацеленной на создание стоимости.- М., 2002.- 10 с.
127. Суровцев Г. Целевое управление.- 2003 [Электронный ресурс] – Режим доступа: http://www.hrd.ru/objmen.php.
128. Сухов С.В. Системный подход к управлению коммерческим предприятием // Менеджмент в России и за рубежом. - 2001.- №6. - 29 с.
129. Сучасні концепції менеджменту: Навч. посібник / За ред. Л.І. Федулової.- К.: Центр учбової літератури, 2007.- 536 с.
130. Сучасні проблеми металургії / Том 2 //Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 35-річчю ВАТ "Нікопольський завод феросплавів" і 70-річчю Величка Б.Ф. (22-23.07.2001).- Дніпропетровськ: "Системні технології", 2001.- 304 с.
131. Сучасні проблеми металургії / Том 3 //Матеріали науково-практичної конференції "Проблеми і перспективи одержання конкурентноздатної продукції в гірничо-металургійному комплексі України" (24-25.10.2000 р.). - Дніпропетровськ: "Системні технології", 2001.- 544 с.
132. Тараканов А.Ф., Говоров А.Н. Решение Штакельберга – Слейтера статистической иерархической игры в условиях неопределенности // Менеджмент в России и за рубежом. - 2004.- №2. - С. 48-56.
133. Тарелкина Т. Управление по целям // Менеджмент сегодня. - 2003. - №1. - С. 24-28.
134. Трененков Е.М., Дведенидова С.А. Диагностика в антикризисном управлении // Менеджмент в России и за рубежом.- 2002. - №1. - С. 36-52.
135. Тунг Б.Х. Качество управления в условиях кризиса // Проблемы теории и практики управления. - 1993. - № 1. - С. 117-122.
136. Уланов В. Формирование управленческой отчетности для высшего менеджмента: современные подходы и пути их внедрения // Нефть России. - 2003. - №9. - С. 8-14.
137. Управление по результатам / Санталайнен Т., Воутилайнен Э., Поренне П., Ниссинен Й.Х.- М.: Прогресс, 1993.
138. Управление по целям (Management by objectives) - система менеджмента в коммерческих и государственных организациях.- Санкт-Петербург: Агентство Социальной Информации, 2004. - 23 с.
139. Файоль А. Общее промышленное управление: Пер. с фр. / Ред. Е.А. Кочерина. - 1992.- 112 с.
140. Факторный, дискриминантный и кластерный анализ: Пер. с англ. / Дж. О. Ким. - М.: Финансы и статистика, 1989. - 255 с.
141. Фаткин Л. Утопии, мифы и иллюзии менеджмента // Проблемы теории и практики управления. - 2001. - №5. - С. 92-96.
142. Федотова М.А. Сколько стоит бизнес? Методы оценки. - М.: Перспектива, 1996. - 103 с.
143. Фивейский С.А. Управление реформированием крупных промышленных предприятий. Наука и практика [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://subcontract.ru/Conf2004/Disk/section3/section3_6.htm.
144. Фінансова санація і банкрутство підприємств / Укладач к.е.н. С.Л. Благодєтєлєва-Вовк. - Черкаси: ЧФ УАБС НБУ, 2004. - 62 с.
145. Фонотов А.Г. Ресурсный потенциал: планирование, управление. - М.: Экономика, 1985. - 152 с.
146. Функционально-стоимостный анализ издержек производства / Под ред. Б.И. Майданчика. - М.: Финансы и статистика, 1985. - 270 с.
147. Хаммер M., Чампи Д. Реинжиниринг корпорации: манифест революции в бизнесе. - СПб., 2000. - 332 с.
148. Хентце И., Каммель А. Как преодолеть противодействие за-планированным организационным изменениям // Проблемы теории и практики управления.- 1997. - № 3. - С. 70 -75.
149. Хоменко Н.А. Оценка компании методом дисконтирования // Российский оценщик.- 1996. - №2. - С. 15-19.
150. Чеботарь Ю.М. Антикризисная программа предприятия: Как избежать банкротства и стать прибыльным. - М.: Мир деловой книги, 1997. - 128 с.
151. Чентуков Ю.И. Внутренние источники финансирования инвестиционной деятельности отечественных металлургических предприятий // Зб. наукових праць: Старопромислові регіони Західної і Східної Європи в умовах інтеграції.- Донецьк: ДонНУ, 2003.- С.147-151.
152. Чернецов Г. Применение методов управления проектами при реализации программ реструктуризации [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://www.projectmanagement.ru.
153. Чернявский А.Д. Организация управления: Учебное пособие. - К: МАУП, 1998. - 247 с.
154. Черняк В.З. Оценка бизнеса: [Бизнес-план]. - М.: Финансы и статистика, 1996. -173 с.
155. Чирки X. На пути к целостной науке о предприятии // Проблемы теории и практики управления. - 2000. - № 2. - С. 92-96.
156. Читипаховян П. Методологические проблемы стратегического планирования развития интегрированных корпоративных структур // Рос. экон. журнал. - 2000. - № 9. - С.68-74.
157. Шарко М.В. Система показателей и методические особенности реструктуризации текстильной промышленности Украины: Автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.07.01 / НАН Украины. Ин-т пробл. рынка и экон.-экол. исслед. - О., 2001. - 19 с.
158. Эверит Б.С. Кластерный анализ.- Лондон, 1980. - 458 с.
159. Эдингтон Д., Бланшар К. Одноминутный менеджер и жизненное равновесие. - М.: Попурри, 2002. - 124 с.
160. Экономико-правовые проблемы реструктуризации металлургических предприятий: Науч.-практ. рекомендации.- Донецк: Вебер, 2002.- 118 с.
161. Экономическое регулирование развития железорудного горно-обогатительного производства: Автореф. дис. ... канд. экон. наук: 08.06.01 / О.В. Матюшин / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти.- Донецк, 2000.- 24 с.
162. Энциклопедический словарь Ф.А. Брокгауза и И.А. Ефрона. Т. 66. - М.: Полрадис, 1998. - С. 425.
163. Якишин Ю.В. Методы и технологии реструктуризации промышленных предприятий: Препр. - С.Пб., 2000. - 24 с.
164. Brim, Rodney. A Management by Objectives history and evolution Goals; from MBO to Demming to PM and beyond, 2004 [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://www.managepro.com/mproweb.htm.
165. Davenport T. H. Process innovation: reengineering work through information technology. - Boston, Mass.: Harvard Business School Press, 1993.- 337 р.
166. Davenport T. H., Short J. E. The New Industrial Engineering: Information Technology and Business Process Redesign // Sloan Management Review.- 1990.- (Summer). - P.11-27.
167. Deming W. E. Quality, productivity, and competitive position. - Cambridge, MA: Massachusetts Institute of Technology, Center for Advanced Engineering Study, 1982. - 373 p.
168. Drucker P. The Practice of Management. New York, Harper and Row, 1954.
169. Hammer M., Champy J. Reengineering the corporation: a manifesto for business revolution. - New York, NY: HarperBusiness, 1993. - 223 p.
170. ISO/IEC. Оценка и аттестация зрелости процессов создания и сопровождения программных средств и информационных систем (ISO/IEC TR 15504-CMM). - М.: Книга и Бизнес, 2001. - 348 с.
171. Management by Objectives and Form vs. Substance as applied to: Computer Use, The Internet, Education, Business, Government and Personal Life. 1999 [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://www.managepro.com/mproweb.htm.
172. Management by Objectives for Better Management Effectiveness in the SAF. LTC Low Yee Kah and the MINDEF Project Group. 1999 [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://www.managepro.com/mproweb.htm.
173. Porter M. E., Millar V. E. How Information Gives You Competitive Advantage // Harvard Business Review.- 1985.-85, (July-August).- P.149-160.
174. Skinner, W.The Focused Factory // Harward Business Review.- 1974.- May-June.
175. TeleManagement Forum. Telecom Operations Map. Evaluation Version 2.1. - Morristown, NJ: TMForum, 2000.- 82 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.