У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название РОЗВИТОК І ЕФЕКТИВНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУ ЯЛОВИЧИНИ
Количество страниц 222
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА УААН
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21285.doc 
Содержание Зміст
Стор.
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО - МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РИНКУ ЯЛОВИЧИНИ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ НА НЬОМУ ПІДПРИЄМСТВ
11
1.1. Формування і функціонування продовольчого ринку
11
1.2. Організаційно-економічний механізм функціонування підприємств на ринку м'яса

32
1.3. Методичні підходи дослідження ефективності функціонування підприємств на ринку яловичини
53
Висновки до розділу 1
63
РОЗДІЛ 2. СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУ ЯЛОВИЧИНИ

66
2.1. Аналіз розвитку підприємств на ринку яловичини
66
2.2. Прогноз споживання яловичини населенням країни
86
2.3. Фактичні та прогнозні обсяги експорту-імпорту яловичини
97
Висновки до розділу 2
109
РОЗДІЛ 3. ОСНОВНІ НАПРЯМИ ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУ ЯЛОВИЧИНИ

112
3.1. Ефективність конверсії корму, встановлення ступеня інтенсифікації відгодівлі та забійної маси худоби

112
3.2. Основні напрями державного регулювання цін на ринку яловичини

128
3.3. Міжгалузевий баланс м‘ясопродуктового підкомплексу та гармонізація відносин учасників ринку
142
Висновок до розділу 3 156
ВИСНОВКИ 159
ДОДАТКИ 163
Список використаних джерел 209





ВСТУП
Актуальність теми. В умовах системної економічної кризи через різке падіння доходів населення споживання м’яса та м’ясопродукції скоротилося на 40-50%. Понад 80% населення України споживає м’яса менше фізіологічної норми. У 2007 р. в порівнянні з 1990р. поголів’я молодняку великої рогатої худоби і тварин на відгодівлі в усіх категоріях господарств Луганської області скоротилося у 8,9 рази, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах – в 17 разів, а реалізація великої рогатої худоби в забійній масі відповідно – в 4,9 і 15,3 рази. Середньодобові прирости живої маси тварин коливались у межах 240-369г, а витрати кормів на 1ц приросту живої маси – 12,42-17,70 ц к.од. У 2007р. сільськогосподарськими підприємствами області було реалізовано 6,4 тис.т м’яса великої рогатої худоби в живій масі, одержано 27,6 млн.грн. збитку при рівні збитковості 37,8%.
У таких умовах поступово знижувався експорт й зростав імпорт та несанкціонований завіз у країну дешевого сепарованого м’яса, яке надходило на м’ясопереробні підприємства. Значні варіації за місяцями імпорту і несанкціонованого завозу м’яса призводили до нестабільності цін на продовольчому ринку, економічних негараздів в скотарстві та підвищення інвестиційних ризиків. Необхідність значних обсягів інвестицій на відбудову реформованих підприємств АПК та найменший термін їх окупності в птахівництві порівняно зі скотарством сприяли різкому збільшенню обсягів виробництва значно дешевших, ніж яловичина, м’яса птиці та продуктів його переробки.
Тому збільшення та підвищення ефективності виробництва м’яса великої рогатої худоби може бути досягнуто за умови високої продуктивності тварин та оптимальної їх живої маси при реалізації і раціонального використання кормових ресурсів пасовищ та сінокосів.
Відсутність стандартизації в такій сфері діяльності як виробництво м’ясопродуктів, непрозорість взаємозв’язків між учасниками ринку та виробництво продукції згідно затверджених технічних умов (а не стандартів) призводить до фальсифікації за асортиментом, рецептурою, ціною, якістю тощо. За такої ситуації дослідження проблем розвитку і ефективного функціонування підприємств на ринку яловичини є актуальним, а самі проблеми потребують розв’язання.
Проблемам формування і функціонування підприємств на ринку м’яса великої рогатої худоби присвячені праці відомих вітчизняних і зарубіжних вчених. Вагомий внесок зробили, зокрема: П.С. Березівський, Д.Т. Вінничук, Е.Н. Доротюк, М.В. Зубець, М.В. Калінчик, С.І. Кутиков, О.В. Мазуренко, А.Я. Маньковський, В.Я. Месель-Веселяк, Г. Мініш, О.А. Омельяненко, В.О. Пабат, М.К. Пархомець, Д.Б. Переверзнєв, В.Г. Рижков, М.М. Рудий, В. Славов, А.М. Стельмащук, Д. Фокс, А.В. Черекаєв, П.В. Щепієнко, Г.Т. Шкурін, О.М. Шпичак та інші.
Проте залишаються не достатньо вивченими питання збільшення можливостей ефективного виробництва яловичини в ситуації, що склалась в Україні, впливу експортно-імпортних операцій, несанкціонованого імпорту на цінову ситуацію на ринку м'яса і міських ринках, міжгалузевих відносин у м'ясопродуктовому підкомплексі, перспектив споживання м'яса та м'ясних продуктів, розвитку і функціонування підприємств на ринку яловичини.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною наукових досліджень відділу економіки ННЦ "Інститут землеробства УААН", які виконуються згідно плану науково-дослідної роботи на 2006-2010 рр. за темами: "Розробка науково-методологічних засад аграрної та соціальної політики в умовах переходу на інноваційну модель розвитку АПК" (номер державної реєстрації 0101U010625) та "Розробка проекту структури посівних площ підприємств, що спеціалізуються на виробництві тваринницької продукції та стратегії виходу галузі тваринництва на конкурентні рівні виробництва для різних природно-кліматичних зон" (договір з Мінагрополітики № 6.07.60 від 5 вересня 2007 р.).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є узагальнення теоретичних, методологічних та методичних підходів до вивчення проблем аграрного і продовольчого ринків, в тому числі ринку яловичини, а також дослідження розвитку і функціонування підприємств на ринку яловичини, параметрів їх ефективного виробництва, попиту та пропозиції яловичини на внутрішньому й зовнішньому ринках, цінової стабілізації за рахунок квотування обсягів експортно-імпортних операцій і гармонізації міжгалузевих відносин між учасниками інтеграції.
Згідно до поставленої мети вирішувались такі завдання:
• визначити поняття категорії ринку, в тому числі ринку продукції аграрної сфери та суть взаємозв’язків і взаємодію суспільних колективних та індивідуальних інтересів підприємств на аграрному ринку й формування попиту і пропозиції;
• узагальнити поняття і зміст категорії ″організаційно-економічний механізм″ як систему заходів, спрямованих на підвищення ефективності функціонування сільськогосподарських підприємств на ринку м’яса великої рогатої худоби;
• дослідити тенденції виробництва м’яса великої рогатої худоби сільськогосподарськими підприємствами та можливості підвищення його ефективності;
• проаналізувати тенденції експортно-імпортних операцій, споживання яловичини залежно від сукупних доходів населення та співвідношень в цінах між основними видами м'яса й на цій основі - розробити прогноз виробництва м'яса всіма категоріями господарств до 2015 року;
• удосконалити методики оптимізації раціонів відгодівлі молодняку великої рогатої худоби, ступеня інтенсифікації та досягнення найбільш раціональної забійної живої маси тварин;
• удосконалити методику оптимізації структури стада, термінів відгодівлі тварин, одержання максимальної та рівновеликої рентабельності виробництва яловичини і кормів;
• удосконалити методичні підходи до калькуляції собівартості приросту живої маси молодняку великої рогатої худоби на вирощуванні та відгодівлі;
• проаналізувати та встановити закономірності поведінки цін на яловичину залежно від обсягів щомісячного імпорту та виробництва м'яса птиці;
• розробити міжгалузевий баланс, оптимізувати на основі рецептур та визначити найбільш ефективне використання продуктів забою тварин і розрахувати еквівалентні норми встановлення ціни при переробці яловичини й свинини на м'ясопродукти та розподілу прибутку між учасниками інтеграції.
Об'єктом дослідження є розвиток і функціонування підприємств на ринку яловичини та регулювання економічних відносин у ланцюгу «виробництво-переробка-споживання».
Предметом дослідження є механізми розвитку та підвищення ефективності функціонування підприємств по виробництву м'яса великої рогатої худоби, процеси ціноутворення і міжгалузеві відносини між учасниками інтеграції та закономірності споживання м'яса.
Методологія і методи дослідження. Методологічною та теоретичною основою дослідження є основні положення економічної теорії, системний аналіз у ланцюгу «виробництво-переробка-споживання» яловичини, а також міжгалузевих відносин, що відбуваються в ньому. У роботі застосовані наступні методи: абстрактно-логічний (при дослідженні теоретичних основ формування продовольчого ринку, особливостей його функціонування); статистичних групувань (для вивчення можливих комбінацій ресурсів, які забезпечують ефективне виробництво яловичини; рівнів споживання яловичини залежно від доходів населення); динамічних рядів (при прогнозуванні обсягів виробництва яловичини, свинини та м'яса птиці); графічний (для наглядного зображення тенденцій експорту-імпорту, собівартості, цін тощо); кореляційно-регресійного аналізу (при прогнозуванні споживання яловичини залежно від доходів населення); економіко-математичний (при оптимізації раціонів відгодівлі, визначенні найбільш раціональної забійної живої маси тварин, структури стада, термінів відгодівлі тварин, найбільш ефективного використання продуктів забою тварин); міжгалузевого балансу (при поданні технологічних взаємозв'язків при виробництві м'ясопродуктів у матричній формі, проведенні структурного аналізу та оцінки впливу змін цін окремих ресурсів на ефективність системи, розрахунку еквівалентних цін та розподілу прибутку між учасниками інтеграції).
Інформаційною основою дослідження є офіційні дані Держкомстату, Мінагрополітики, річних звітів сільськогосподарських підприємств України, окремих сільськогосподарських підприємств, митної статистики, Інтернету, окремі дані науково-дослідних закладів.
Наукова новизна одержаних результатів. Наукова новизна дисертаційного дослідження полягає в наступному:
вперше:
• запропоновано методику розрахунку міжгалузевого балансу з одночасною оптимізацією розподілу продуктів забою молодняку великої рогатої худоби та свиней на основі рецептур виготовлення ковбас та м'ясопродуктів за критерієм - одержання максимуму доходу суб'єктів системи "виробництво-переробка-споживання";
удосконалено:
• методику оптимізації структури стада, раціонів відгодівлі з урахуванням типу будови тіла тварин (великі, середні, дрібні породи), статі (некастровані бики, бики-кастрати, телиці), досягнення ними забійних кондицій за різного віку, термінів відгодівлі та їх живої маси за критерієм - одержання максимальної та рівновеликої рентабельності виробництва яловичини і кормів;
• методичні підходи до калькуляції собівартості приросту живої маси молодняку великої рогатої худоби на вирощуванні та відгодівлі шляхом розрахунку статей витрат залежно від середньорічного поголів’я тварин у статевовіковій групі;

дістали подальшого розвитку :
• поняття аграрного ринку як сукупності економічних відносин та форми обміну, що забезпечують функціонування галузей АПК на засадах державного регулювання, яке здійснюється з метою розв’язання протиріч у рівнях розвитку продуктивних сил і виробничих відносин, досягнення і збереження здорового конкурентного середовища в сільському господарстві, яке є найбільш ризиковою сферою економіки і задовольняє потреби населення в продуктах харчування;
• категорія ″організаційно-економічний механізм″, що являє собою систему скоординованих економічних елементів, (закономірностей, правил, методів, інструментів та форм) і зв’язків між ними, а також управління цими елементами та зв’язками, які відображають особливості функціонування галузі, виробництва і реалізації продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках, забезпечують ефективність діяльності підприємств у зовнішньому середовищі з орієнтацією на поставлені цілі;
• рекомендації щодо державного регулювання цін для товаровиробників і продовольчих ринків шляхом регулювання (квотування) обсягів імпорту та виробництва для вітчизняних споживчих потреб з налагодження відповідного моніторингу на ринку м’яса.
Практичне значення одержаних результатів. Результати досліджень щодо регулювання цін на яловичину шляхом контролю обсягів імпорту та запобігання несанкціонованого імпорту дешевого сепарованого м’яса (дрібних частин туш), яке надходить на м’ясопереробні підприємства, а також структурного аналізу за допомогою міжгалузевих балансів на рівні м’ясопереробних підприємств можуть бути використані органами виконавчої влади при розробці систем підтримки товаровиробників та прийнятті управлінських рішень на ринку продовольства. Аналітичні розробки щодо можливості квотування імпорту м’яса як основного засобу державного регулювання цін на продовольчому ринку прийняті до впровадження Департаментом тваринництва Мінагрополітики (довідка Кабінету Міністрів б/н, від 31.10.2008р.).
Методичні розробки з оптимізації раціонів відгодівлі великої рогатої худоби з урахуванням типу будови тіла (великі, середні, дрібні породи), статі (некастровані бики, бики-кастрати, телиці), розрахунки досягнення ними раціональних забійних кондицій за різного віку, термінів відгодівлі та їх живої маси можуть бути використані дорадчими службами: Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств (довідка № 157 від 21.11. 2008), Управлінням агропромислового розвитку Кременського району Луганської області (довідка № 216, від 04.12.08), Головним управлінням агропромислового господарства і розвитку продовольства Луганської облдержадміністрації (довідка 11-105, від 21.11.08) та конкретними підприємствами: ТОВ ім. Енгельса Новопсковського району Луганської області (довідка № 188 від 18.11.08), ТОВ ″Гранум″ Кременського району Луганської області (довідка №167/1 від 03.12.08).
Основні методологічні положення і результати наукових досліджень використані у навчальному процесі Інституту економіки та бізнесу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка при викладанні дисциплін ″Фінансова система″, ″Інвестування″, ″Економічний аналіз″ (довідка №1/2629 від 01.12.08).
Особистий внесок здобувача. Результати досліджень у вигляді методик, висновків та пропозицій розроблені, обґрунтовані та сформульовані автором особисто. Матеріали наукових статей, які опубліковані у співавторстві, використані дисертантом в частині, що належить автору.
Апробація результатів дослідження. Основні наукові результати дисертаційного дослідження викладені у доповідях та апробовані на науково-практичній конференції економічного факультету ЛДАУ (м. Луганськ, Луганський державний аграрний університет, 12-14 квітня 2001р.), регіональному науково-практичному семінарі ″Розвиток господарського механізму Луганського промислового регіону″ (м. Луганськ, Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин, 8 жовтня 2004 р.), науково-практичній конференції молодих вчених і спеціалістів ″Енергозберігаючі технології в землеробстві за ринкових умов господарювання″ (Чабани, ННЦ ″Інститут землеробства УААН″, 27-29 листопада 2006 р.), міжнародній науково-практичній конференції ″Управлінський потенціал у системі економічного розвитку″ (м. Луганськ - Алушта, СНУ ім. В. Даля, 22-23 жовтня 2007 р.), науково-практичній конференції молодих вчених і спеціалістів ″Інноваційний розвиток систем землеробства та агротехнологій в Україні″ (Чабани, ННЦ ″Інститут землеробства УААН″, 10-12 грудня 2007 р.), міжнародній науково-практичній конференції ″Проблеми праці та соціальних технологій у промисловому регіоні: теорія та практика″ (м. Луганськ, 5-6 грудня 2008 р.).
Публікації. Основні положення та результати дисертаційного дослідження опубліковані у 10 друкованих працях у 1999-2008 рр. загальним обсягом 4,04 друк. арк., у тому числі одноосібних – 7 обсягом 2,84 друк.арк., у наукових виданнях, визнаних ВАК України фаховими з економічних наук, опубліковано 5 статей обсягом 2,7 друк. арк. , у інших виданнях – 5 статей обсягом 1,34 др.арк.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація викладена на 162 сторінках комп’ютерного тексту. Складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 201 найменування, викладеного на 14 сторінках, 21 рисунка на 21 сторінці, таблиць 20 на 21 сторінці, 19 додатків на 45 сторінках.

Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертаційній роботі обґрунтовано пропозиції і запропоновано методичні підходи щодо вирішення наукової задачі, що полягає у визначенні основних параметрів ефективного розвитку і функціонування підприємств на ринку яловичини, гармонізації міжгалузевих відносин між учасниками інтеграції та встановлення еквівалентних цін між ними на продукцію – сировину. Визначено напрямки державного регулювання цінової ситуації для підтримки вітчизняного товаровиробника на ринку яловичини. Наукові і прикладні результати дослідження та рекомендації по їх використанню полягають у наступному:
1. Запропоновано визначення категорії ринку стосовно аграрної сфери як сукупності економічних відносин та форми обміну, що забезпечують функціонування галузей АПК шляхом поєднання ринкового механізму і державного регулювання, яке підсилює позитивні функції ринку і робить його життєздатною і ефективною системою, характеризує форму, внутрішню суть зовнішніх та внутрішніх взаємозв’язків та забезпечує взаємодію суспільних, колективних та індивідуальних інтересів, формування попиту і пропозиції.
2. Запропоновано визначення організаційно-економічного механізму як рівнодіючої, вектора зусиль по вертикалі (організаційної складової) і по горизонталі (економічної складової), кількісну і якісну визначеність соціально-економічних взаємозв’язків і пропорцій між підсистемами, яка забезпечує прийняття і реалізацію управлінських рішень, єдність всіх економічних процесів і зв’язків для раціонального функціонування підприємства, сукупності підприємств, галузі, сукупності галузей.
3. Явища глобалізації економіки призвели до змін структури споживання м’яса – в розвинених країнах, в основному, виробляють і споживають лише дорогі високоякісні частини м’ясних туш й у величезному надлишку є дешеве сепароване м’ясо (субпродукти та інші відходи), яке експортується у менш розвинені країни, зокрема в Україну. Такий міжнародний розподіл на продовольчих ринках хоч і призводить до збільшення споживання м’яса нижчої якості, зате створює проблеми для вітчизняних підприємств з утримання та вирощування худоби.
4. Збільшення обсягів дешевого імпорту, висока частка витрат на харчування в сукупних доходах населення, високі темпи інвестицій в розвиток птахівництва та відсутність експортних ринків призвели за роки реформування до масового знищення поголів’я тварин. В останні роки у господарствах населення та у сільськогосподарських підприємствах різко скоротилося поголів’я корів і молодняку великої рогатої худоби. Основними ж чинниками ефективності виробництва яловичини є комбінація низької собівартості виробництва та високої ціни реалізації яловичини, що є результатом зростаючої концентрації поголів’я тварин, високої їх продуктивності та стабільних ринкових каналів збуту продукції незалежно від форми власності.
5. Внаслідок негативних тенденцій обсяги реалізації м’яса великої рогатої худоби та свинини в забійній масі зменшилися, обсяги експорту м’яса також зменшилися, а обсяги імпорту виросли у 4-40 разів. Виробництво та реалізацію м’яса птиці вітчизняні виробники збільшили, що й призвело до зменшення в 2,3 рази обсягів її імпорту. Окрім цього, за нашими підрахунками, щорічні обсяги несанкціонованого імпорту м’яса досягають 400-500 тис. т.
6. Кореляційно-регресійний аналіз підтвердив, що найбільший вплив на ціну яловичини мають як сукупні душові доходи населення за рік, так і співвідношення в цінах між яловичиною й м’ясопродуктами (1/3 сировини – імпортне сепароване м’ясо), яловичиною і м’ясом птиці. На фоні низької собівартості виробництва м’яса птиці та меншої ринкової ціни порівняно із свининою і м’ясом великої рогатої худоби значно збільшуються обсяги споживання м’яса птиці та м’ясопродуктів. Сукупні доходи за рік в розрахунку на одного жителя збільшились у 2,8 рази, вартість споживчого кошика – у 2,3 рази. А споживання м’яса збільшилося всього на 28,0 %. Така велика невідповідність між збільшенням доходів та рівнем споживання харчових продуктів одним мешканцем пов’язана з неконтрольованістю цін на всьому ланцюгу від виробника до споживача.
7. З підвищенням продуктивності тварин збільшується потреба у дорожчих концентрованих кормах. На цій основі розроблено рівняння вартості раціону відгодівлі тварин залежно від рівня продуктивності та їх кінцевої живої маси на момент реалізації. Оптимізаційні розрахунки раціонів відгодівлі тварин підтвердили, що за умови одержання вищої продуктивності тварин збільшується не стільки кількість спожитого корму, як концентрація обмінної енергії та інших поживних речовин в 1 кг сухої речовини кормів раціону.
8. За допомогою оптимізаційної моделі визначено раціональну живу масу тварин на відгодівлі при реалізації, структуру стада та кількість тварин у кожній віковій групі. Описано всі основні залежності як структури й обороту стада, так і всі зміни затрат та цін згідно з якістю яловичини. В оптимізаційних розрахунках всі статті витрат залежать від середньорічного поголів’я тварин, які знаходяться в статево-віковій групі, окрім затрат кормів, амортизації та оплати праці.
9. Оптимізаційні розрахунки свідчать, що середньодобові прирости живої маси телиць та бичків повинні становити 1-1,1 кг, а собівартість 1 ц приросту живої маси – 550 грн. Ціна реалізації 1 ц живої маси телиць при досягненні оптимальної живої маси (448 кг) за рахунок якості (досягнення оптимального співвідношення жиру і білка) збільшиться від 600 грн. до 679,5 грн., а некастрованих бичків (648 кг) – до 682,7 грн. За таких показників строки відгодівлі телиць становлять всього 417 днів, а бичків – 605 днів. За нижчих рівнів середньодобових приростів тварин або нижчої їх реалізаційної живої маси підвищиться собівартість приросту живої маси та знизиться рівень рентабельності виробництва. За визначених параметрів собівартості та реалізаційних цін сільськогосподарські товаровиробники одержать майже 730 тис. грн. прибутку з розрахунку отримання приплоду 1286 голів великої рогатої худоби від стада корів в 1000 голів і 286 голів первісток, а рівень рентабельності становитиме 19,2%. Такий же рівень рентабельності буде і в кормовиробництві.
10. За 1997-2007 рр. збільшувались обсяги імпорту сепарованого м’яса з щомісячними коливаннями – від 0,87 тис. (січень 2001 р.) до 52,8 тис. т (грудень 2004 р.). Зменшення щомісячних обсягів імпорту з 45-50 тис. т (січень-березень 2005 р.) до 10-20 тис. т (квітень 2005 р. – квітень 2006 р.) призвело до підвищення цін реалізації виробниками великої рогатої худоби (в живій масі) на 15-20 %, а наступне його збільшення (травень 2006 р. – квітень 2007 р.) – до зниження цін на 20-25%. Тоді як ціна яловичини на міських ринках за цей період зменшилась лише на 8%.Неадекватні зміни ринкових цін на яловичину свідчать про те, що на всьому ланцюгу ″виробництво-споживання″ міжгалузеві зв’язки неврегульовані.
11. Розрахунки підтвердили, що ціна реалізації великої рогатої худоби для товаровиробників могла б досягти 4 тис. грн. за 1 т, коли б обсяги щомісячного імпорту м‘яса збільшились до 70-74 тис. тонн (830-890 тис. т за рік) або на 40% до найвищих рівнів, які спостерігались в окремі місяці 2001-2007 років. Тоді б втрата ціни для товаровиробників порівняно з її показником у січні 2006 р. становила б 2250 грн. за 1 т, а державна підтримка товаровиробників досягла б 2,25 млрд. грн. Концепція регулювання цін на м’ясо шляхом квотування обсягів імпорту всіх видів м’яса (не більше 20-25 тис. т за місяць) є найбільш прийнятною та економічно виваженою. Цей захід стабілізує реалізаційну ціну 1 т яловичини для товаровиробників на рівні 6 тис. грн. й гарантуватиме 10%-й рівень рентабельності її виробництва.
12. За допомогою моделі міжгалузевого балансу вперше здійснено багатоваріантні оптимізаційні розрахунки розробки туш великої рогатої худоби та свиней на м’ясопереробному підприємстві на основі пакету рецептур виготовлення різних сортів ковбас. За критерій оптимізації взято одержання максимуму прибутку від переробки за умови, що буде змінюватись ціна ресурсу-сировини.


Список використаних джерел
1. Камінська Т.М. Про розвиток квазіринкових відносин в охороні здоров’я/ Т.М. Камінська // Економічна теорія. – 2006. – №2. – С. 17–24.
2. Чернецький Ю.О. Управлінсько-підприємницький потенціал і ресурси неформальної економіки світу: питання теорії/ Ю.О. Чернецький // Економічна теорія. – 2007. – №1. – С. 85–91.
3. Кваснюк Б.Є. Рента і рентні відносини в Україні/ Б.Є. Кваснюк // Економічна теорія. – 2004. – №1. – С. 9–23.
4. Економічна енциклопедія: у 3т./ редкол.: С.В.Мочерний (відп. ред.) та ін.- К.: Видавницький центр "Академія", 2000. – т.3. – 2000.- 52с.
5. Формування та функціонування ринку агропромислової продукції / за ред. П.Т. Саблука. – К.:ІАЕ, 2000. – 555 с.
6. Чечетов М. Державне регулювання та державне підприємництво: міфи і реальність/ М. Чечетов, І. Жадан // Економіка України. – 2001. – №12. – С.10–18.
7. Галиця І. Державне регулювання в умовах ринкових відносин/ І. Галиця // Економіка України. – 2002. – №6. – С. 52.–58.
8. Самуэльсон П.А. Экономика/: пер. с анг. П.А. Самуэльсон, В.Д. Нордхаус – М., 1997. – 456 с.
9. Малий І.Й. Держава і ринок: порівняльний аналіз реформування економіки України та Китаю/ І.Й. Малий // Економічна теорія. – 2005. – №4. – С. 3–11.
10. Чечетов М. Особливості макроекономічного трансформування в умовах перехідної економіки / М. Чечетов, І. Жадан // Економіка України. – 2002. – №6. – С. 4–12.
11. Управління зовнішньоекономічною діяльністю: навч. посіб. / під заг. ред. А.І. Кредісова. – К.: “Фенікс”, 1997. – 448 с.
12. Носова О.В. Институциональные противоречия переходной экономики / О.В. Носова // Экономическая теория. – 2004. – №3. – С. 52–59.
13. Саблук П.Т. Основные положения новой экономической парадигмы национальной продовольственной безопасности Украины в XXI ст./ П.Т. Саблук // Экономика Украины.-2002.-№5.-С.54-59.
14. Зиновьев Ф.В. Формирование эффективных механизмов хозяйствования в агропромышленном комплексе Крыма / Ф.В. Зиновьев. –Симф.: Таврия, 2001. – 257 с.
15. Яременко О.Л. Інститути й економічна свобода господарюючих суб’єктів / О.Л. Яременко, О.М. Панкратова // Економічна теорія. – 2007. – №3. – С. 56–71.
16. Современная экономика: общедост. уч. курс; под ред. О.Ю. Мамедова. – Ростов-на Дону, 1997. – 608 с.
17. Макковелл К.Р. Экономикс: принципы, проблемы и политика: в 2-х томах./ К. Р. Макковелл, С.Л. Брю. – М.: Республика, 1992. – Т.1-1992 -399 с.
18. Макконнелл К.Р. Экономикс: принципы, проблемы и политика: в 2- томах. / К. Р. Макковелл, С.Л. Брю. – М.: Республика, 1992. – Т.2 - 1992. -400 с.
19. Калінчик М.В. Еластичність попиту на продукти харчування: проблеми, аналіз, прогнозування / М.В. Калінчик, М.М. Ільчук – К.: Нічлава, 2005. – 74 с.
20. Серова Е.В. Аграрная экономика: учеб. [для студ. эконом. вузов, факультет. и спец.] /Е.В. Серова. - М.: ГУ ВШЭ, 1999. – 480 с.
21. Бахрамов Ю.М. Организация внешнеэкономической деятельности. Особенности менеджмента: учеб. пос. / Ю.М. Бахрамов, В.В. Глухов. – СПб.: Изд-во "Лань", 2000. – 448 с.
22. Внешнеэкономическая деятельность предприятия. Основы: учеб. для вузов / [Г.Д. Гордеев, Л.Я. Иванова, С.К. Казанцев и др.]; / под ред. проф. Л.Е. Стровского. – М.: ЮНИТИ, 1996. – 408 с.
23. Волков О.И. Экономика предприятия (фирмы): учеб. [для студ. высш. учебн. завед.] / О.И. Волков, О.В. Девяткина. – [3-е изд.]. – М.: ИНФРА-М, 2002. – 600 с.
24. Герчикова И.Н. Менеджмент: учеб. [для студ. высш. учебн. завед.] / И.Н. Герчикова. – [2– е изд.]. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1995. – 480 с.
25. Гринева В.Н. Основы мирохозяйственных связей: учеб. пос. [для студ. высш. учебн. завед / под ред. В.Н. Гриневой, В.В. Парамонова. – Х., 1993. – 190 с.
26. Киреев А.П. Международная экономика: учеб.пособ. для вузов; в 2-х ч. / А.П. Киреев.- М.: Междунар. отношения, 2005. – ч. 1.: Международная микроэкономика: Движение товаров и факторов производства. - 2005. – 416 с.
27. Синецкий Б.И. Внешнеэкономические операции: организация и техника: [учеб. для вузов] / Б.И. Синецкий. – М.: Международные отношения, 1989. – 381 с.
28. Стровский Л.Е. Внешнеэкономическая деятельность предприятия: [учеб. для вузов] / Л.Е. Стровский, С.К. Казанцев, Е.А. Паршина. – М.: Изд-во "Юнити", 1999. – 824 с.
29. Советский энциклопедический словарь / Научно– редакционный совет: А. М. Прохоров (пред.). – М.: Советская Энциклопедия, 1982. – 1600 с.
30. Хозяйственный механизм производственного объединения / [В.Ф. Палий, А.И. Бужинский, В.Д. Казикаев и др.]. – М.: Машиностроение, 1985. – 256 с.
31. Хозяйственный механизм в системе оптимального функционирования социалистической экономики / [Н.Я. Петраков, В.Л. Перламутров, Л.П. Подмаркова и др.]; под общ. ред. Н.П. Федоренко, Н.Я. Петракова. – М.: Наука, 1985. – 346 с.
32. Вагина Е.Ю. Хозяйственный механизм: проблемы прошлого и настоящего / Е.Ю. Вагина, М.Г. Покидченко. – М.: Знание, 1990. – 62 с.
33. Абалкин Л.И. Что такое хозяйственный механизм? / Л.И. Абалкин. – М.: Мысль, 1980. – 80 с.
34. Кашин В.Н. Хозяйственный механизм и эффективность промышленного производства / Кашин В.Н., Ионов В.Я.. – М.: Наука, 1997. – 368 с.
35. Функціонування молокопродуктового і м’ясопродуктового підкомплексів в умовах розвитку інтеграції / [М.М. Ільчук, М.В. Калінчик, М.М. Рудий, І.В. Мельникова]. – К.: Нічлава, 2006. – 384 с.
36. Короткий курс економічної теорії: навч. посіб. / [С.В. Мочерний, Л.О. Каніщенко, О.А. Устенко та ін. ]; за ред.. проф. Мочерного С.В. – Тернопіль: Економічна думка, 2000. – 324 с.
37. Брюховецька Н.Ю. Економічний механізм підприємства в ринковій економіці: методологія і практика / Н.Ю. Брюховецька. – Донецьк: ІЕП НАН України, 1999. – 276 с.
38. Антикризисное управление: учеб. пос. / [ В.Г. Крыжановский, В.И. Лапенков, В.И. Лютер и др.]; под. ред. Э.С. Минаева и В.П. Панагушина. – М.: ПРИОР, 1998. – 432 с.
39. Хозяйственный механизм управления в легкой промышленности: учеб. пос. / [ М.И. Круглов, Е.Е. Беркович, Н.Ю. Круглова, Г.И. Черкасский]. – М.: Всесоюз. заоч. ин-т текстил. и лег. пром– ти, 1989. – 114 с.
40. Хозяйственный механизм и его совершенствование на современном этапе / [А.А. Чухно, П.Г. Соломянюк, П.В. Круш и др. ]; под общ. ред. А.А. Чухно. – К.: Вища школа, 1979. – 304 с.
41. Абалкин Л.И. Хозяйственный механизм общественных формаций / Л.И. Абалкин, А.П. Бакалов, Э.А. Быстрицкая и др.; / Под общ. ред. Л.И. Абалкина. – М.: Мысль, 1986. – 268 с.
42. Самаруха В.И. Формирование и развитие финансового механизма автотранспортных предприятий / В.И. Самаруха. – Иркутск: Изд– во Иркут. ун-та, 1990. – 152 с.
43. Панфилов А.С. Системный подход в организации управления предприятием / А.С. Панфилов. – М.: Знание, 1989. – 64 с.
44. Горфинкель В.Я. Экономика предприятия: учеб. для вузов / В.Я. Горфинкель. – [3-е изд.]. – М.: ЮНИТИ, 2001. – 718 с.
45. Мильнер Б.З. Теория организации: yчеб. для вузов / Б.З. Мильнер. – [ 2– е изд.]. – М.: ИНФРА– М, 2001. – 480 с.
46. Новицкий В.Е. Внешнеэкономическая деятельность и международный маркетинг/ В.Е. Новицкий. – К.: Изд-во “Либра”, 1994. – 192 с.
47. Планирование на предприятии: учеб. / А.И. Ильин. – [2-е изд.] . - Мн.: Новое знание, 2001. – 636 с.
48. Раицкий К.А. Экономика предприятия: yчеб. / К.А. Раицкий. – М.: Изд.-торг. корп. "Дашков и К", 2002. – 1012 с.
49. Экономика: учеб. по курсу ″Эконом.теория″ / под ред. доц. А.С. Булатова. – [2-е изд.]. – М.: Изд-во “БЕК”, 1997. – 816 с.
50. Кульман А. Экономические механизмы: пер. с фр. /А. Кульман; общ. ред. Н.И. Хрусталевой. – М.: АО “Издательская группа “Прогресс”, “Универс”, 1993. – 192 с.
51. Павлов В.І. Економічний механізм функціонування підприємства: структурований курс лекцій: навч. посіб./ В.І. Павлов, І. В. Кривов’язюк. – Луцьк: Надстир’я, 1999. – 120 с.
52. Основы управления социалистическим производством: учеб. для спец.вузов / [ Г.Л. Таукач, В.П. Дубонос, Н.А. Лафинцев и др.]; под ред. Г.Л. Таукача, В.П. Дубоноса. – К.: Вища школа, голов. вид-во, 1989.– 304 с.
53. Раппопорт В.С. Развитие организационных форм управления научно– техническим прогрессом в промышленности / В.С. Раппопорт – М.: Экономика, 1979. – 232 с.
54. Калінчик М.В. Ефективність виробництва та розвиток ринку свинини / М.В. Калінчик, М.М.Ільчук, Т.М.Одінцова. – К.: Нічлава, 2005. – 228 с.
55. Белоусов В.А. Философская категория связи. (Объективно-диалектическое содержание и методологическое значение) / В.А. Белоусов. – Владивосток: Изд– во Дальневост. ун– та, 1991. – 208 с.
56. Хозяйственный механизм: содержание и основные направления развития: учеб. пос. / научн. ред. Р.М. Айзатуллин. – Казань: Изд-во Казан. ун- та, 1990. – 180 с.
57. Ещенко П.С. Новый хозяйственный механизм: справоч. / П.С. Ещенко, Л.М. Кравчук, Ю.И. Палкин. – К.: Политиздат Украины, 1989. – 254 с.
58. Хозяйственный механизм управления экономикой СССР / [П.Г. Бунич, Л.Л. Фомина, Д.С. Львов и др.]; под общ. ред. П.Г. Бунича. – М.: Экономика, 1991. – 316 с.
59. Научные основы управления социалистическим производством: учеб.; под. ред. Д.М. Крука. – М.: Экономика, 1978. – 280с.
60. Румянцева З.П. Менеджмент организаций / З.П. Румянцева, Н.А. Саломатин, Р.З. Акбердин. – М.: ИНФРА-М, 1996. – 432 с.
61. Костоглодов Д.Д. Распределительная логистика / Д.Д. Костоглодов, Л.М. Харисова. – М.: Экспертное бюро, 1997. – 128 с.
62. Экономика, организация и планирование промышленного производства: учеб. пос. для вузов / [Н.А. Лисицын, Ф.П. Васюлин, В.И. Выбореев и др.]; под. общ. ред. Н.А. Лисицина. – [2-е изд.]. – Мн.: Высш. шк., 1990. – 446 с.
63. Мудра І.Я. Організаційно-економічний механізм управління розвитком підприємництва в Україні: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук: спец. 08.00.03 ″Економіка та управління національним господарством″ / І.Я. Мудра.- Львів, 2008. – 20 с.
64. Кушнір Ю.Б. Організаційно-економічний механізм підвищення ефективності використання продуктів побічного лісокористування (на матеріалах Закарпатської області): автореф. дис на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук: спец. 08.00.04 ″Економіка та управління підприємствами″ / Ю.Б. Кушнір. – Ужгород, 2006. – 19 с.
65. Янків М.Д. Організаційно-економічні механізми розвитку і функціонування АПК України: моногафія / М.Д. Янків. - Львів: Коопосвіта, 2000.- 450 с.
66. Леоненков А.В. Решение задач оптимизации в среде MS Excel/ А.В. Леоненков. – СПб.: БХВ-Петербург, 2005. – 704с.
67. Андрійчук В.Г. Проблеми розвитку приватних аграрних підприємств і вдосконалення міжгалузевих економічних відносин / В.Г. Андрійчук: міжвідом. наук. зб. ″Проблеми формування ринкової економіки. Реструктуризація аграрних підприємств і земельна реформа: стан, проблеми, перспективи″. - К.: КНЕУ, 2000 – 420 с.
68. Могильний О.М. Регулювання аграрної сфери/ О.М.Могильний О. – Ужгород: Інформ.-видав. агентство ″ІВА″, 2005. – 400 с.
69. Сурмин Ю.П. Теория систем и системный анализ: учеб. пособ. / Ю.П. Сурмин Ю.П. – К.: МАУП, 2003. – 368 с.
70. Сытник В.Ф. Математические модели в планировании и управлении предприятиями / В.Ф.Сытник, Е.А.Карагодова. – К.: Вища школа, 1985. – 214 с.
71. Основи системного аналізу: навч. видання (методичні вказівки до виконання лабораторних робіт) / Борис Володимирович Кузьменко, Віталій Пилипович Лисенко, Марія Василівна Андріїшина. – К.: Видавничий центр НАУ, 2006. – 67 с.
72. Попечитилев Е.П. Методы медико-биологических исследований. Системные аспекты: учеб. пособ. / Евгений Порфирьевич Попечителев. – Житомир: ЖИТИ, 1997. – 186 с. .
73. Трускалова О.О. Влияние государственной ценовой и налоговой политики на доходность сельскохозяйственных предприятий / Г.Г. Мельник, О.О. Трускалова // Зб. наук. пр. Луганського ДАУ.- 1999.- №3(8). – Луганськ, 1999. – С.32-36.
74. Трускалова О.О. До питань формування методичного базису оцінки економічного потенціалу підприємств / О.О. Трускалова // ″Управлінський потенціал у системі економічного розвитку″: зб. матер. міжн. наук.-практ. конф. – Луганськ - Алушта СНУ ім.. В.Даля, 2007. – С.157-158.
75. Стельмащук А.М. Державне регулювання економіки: навч. посіб / А.М. Стельмащук.-Тернопіль: ТАНГ, 2000.-315с.
76. Подоляк Лариса. М’ясо. З чим його їдять?/ Лариса Подоляк // Старий Замок Паланок, 6-12 липня 2006 р. - № 25 (101). - С. 5.
77. Коментар. Світовий ринок м'яса: птиця падає, яловичина піднімається. [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://agroua.net/tops/news.php? yearsel=2006&monthsel=7&nd=11.
78. Канберра: сокращение потребления мяса укрепит здоровье и… поможет борьбе с глобальным потеплением. [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.zavtra.com.ua/news/socium/51191
79.Чи ведеться між Україною та Росією економічна війна? – [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.telekritika.kiev.ua/articles /182/0/6657/programa _ja_tak_dumaju_kanal_1+1_2_ljutogo_2006_roku/.
80. Надходження продукції тваринництва на переробні підприємства за 2006 р.: стат. збірник / [за ред. Ю.М.Остапчука]. – К.: Держкомстат, 2007. – 17 с.
81.Форма № 24 – с-г ″Чисельність поголів'я худоби та птиці, виробництво продукції тваринництва в Україні″. – К.: Держкомстат, 2007. – 23с.
82. Сільське господарство України: стат. збірник за 2006 р. / [за ред. Ю.М.Остапчука]. – К.: Держкомстат, 2007. – 357 с.
83. Електронний файл митної статистики за 2006 р.
84. Сафонова Л. "Президентський вісник" Щоб біфштекс не став останнім... [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.sbu.gov.ua/eng/
pres/art/2002/art05-03-2002-2.shtml.
85. Данилюк А. Ковбаса з "візиту" обертається гастритом [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.doba.cv.ua/?file=news.php&num= 438&s=4#pos.
86. Мельник Ю. ″У майбутньому основою розвитку аграрного виробництва стане приватний капітал″ [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.zn.kiev.ua/ie/show/581/52363/.
87. Тертерян Р. Российский рынок мяса и мясопродуктов [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.foodmarket.spb.ru/archive. php?year=2003& number=29&article=440.
88. Ибрагимова И.В. Основные тенденции развития мирового рынка продовольственных товаров [Електронний ресурс].–Режим доступу: http://gras.
oryol.ru/Inform/Consul_1.html.
89. Говядина теряет былую популярность [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.mega-intell.ru/news/index.php?show_news=1&s_num=478.
90. Анализ, оценки USAPEEC [Електронний ресурс ]. – Режим доступу:
http://www.usapeec.ru/press/smi/Rus_poultry_market_05.htm.
91.Трускалова О.О. Деякі питання щодо перспектив ефективного розвитку ринку яловичини в Україні / О.О. Трускалова // Вісник СНУ ім.. В.Даля. – Луганськ, 2006. – №4(98), ч. 2. - С.161-167.
92. Біляцький С., Ярова Н. Соціальні наслідки зростання населення Землі [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: – http://www.politik.org.ua/vid/
magcontent.php3?m=1&n=65&c=1477.
93. Регмi А., Мелхар М. Свiтове сiльське господарство та торгiвля [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.ukragroportal.com/propoz
/item.html?PropozRubID=10&Year=&NumID=&obl=&ItemID=102&Page=160
94.Украина: рынок мяса и м’ясопродуктів [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.proagro.com.ua/art/35893.html
95. Самые вкусные рецепты! [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://vegatarianec.ru/2007/07/15/mjasoedenie_i_zakon_karmy.html
96. Лагунина И. Европейское турне президента США; Китайское потребление с точки зрения мировой экономики; Глобальные биосферные кризисы - о теории вымирания динозавров; Приюты для бездомных детей; Как адаптировать ребенка без семьи? [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: ttp://www.svoboda.
org/programs/tw/2005/tw.022205.asp
97. В проклятом Совке не было даже колбасы [Електронний ресурс ]. – Режим доступу http://demoscope.ru/weekly/2002/077/tema03.php
98. Шарнін В. Ринок свинини: тенденції, шанси та ризики [Електронний ресурс ]. – Режим доступу http://www.ukragroportal.com/propoz/item.html?Propoz
RubID=10&Year=2006&NumID=&obl=&ItemID=2076&Page=0
99. Вегетарианство, или почему вредно есть мясо [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://tantrayoga.narod.ru/html_nm/vegetarian.htm
100. Сельхозпроизводители Аргентины проведут забастовку [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.russian-club.com.ar/news/archives/date/
2006/07/
101. Курашвили В. А. Новая роль натуральной терапии в современном мире [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.medlinks.ru/article.
php?sid=9301.
102. Мясной рынок сам диктует россиянам, что им есть [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.apkmarket.ru/content.html?n=455
103. Баланси та споживання основних продуктів харчування населенням України: стат. збірник за 2005р./ [за ред. Ю.М.Остапчука]. – К.: Держкомстат, 2006. – 325 с.
104. Украинцы потребляют сейчас в пять раз меньше мяса, чем при СССР [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://20minut.ua/news/71619.
105. Атанасов В. Мясорубка [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://focus.in.ua/article/13412.html.
106. Особенности и перспективы развития рынка мяса и мясопродуктов[Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.meat. com.ua/pol/?id=4
107. Минів Р.М. Державне регулювання галузі птахівництва / Р.М. Минів, Б.Б. Батюк // Економіка АПК. – 2007. - №9. – С.37-43.
108. Витрати і доходи домогосподарств України у 2000 році (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств України): статистичний бюлетень / [відповід. за випуск І.І.Осипова]. – К.: Держкомстат України, 2001. – 160 с.
109. Витрати і доходи домогосподарств України у 2001 році (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств України): статистичний бюлетень / [відповід. за випуск І.І.Осипова]. – К.: Держкомстат України, 2002. – 163 с.
110. Витрати і доходи домогосподарств України у 2002 році (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств України): статистичний бюлетень / [відповід. за випуск І.І.Осипова]. – К.: Держкомстат України, 2003. – 158 с.
111. Витрати і доходи домогосподарств України у 2003 році (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств України): статистичний бюлетень / [відповід. за випуск І.І.Осипова].– К.: Держкомстат України, 2004. – 167 с.
112. Витрати і доходи домогосподарств України у 2004 році (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств України): статистичний бюлетень /[відповід. за випуск І.І.Осипова].– К.: Держкомстат України, 2005. – 172 с.
113. Витрати і доходи домогосподарств України у 2005 році (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств України): статистичний бюлетень / [відповід. за випуск І.І.Осипова]. – К.: Держкомстат України, 2006. – 174 с.
114. Витрати і доходи домогосподарств України у 2006 році (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств України): статистичний бюлетень /[відповід. за випуск І.І.Осипова].– К.: Держкомстат України, 2007. – 178 с.
115. Максаковский В.П. Глобальная продовольственная проблема и ее географические аспекты [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://geo.1september.ru/articlef.php?ID=200201908
116. Рогов И.А., Бабакин Б.С., Фатыхов Ю.А. – Производство быстрозамороженных пищевых продуктов [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://www.holodilshchik.ru/index_holodilshchik_best_article_issue_3_2006.htm
117. Коробенков С. Горький хлеб "реформ" [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.zavtra.ru/cgi//veil//data/zavtra/04/539/41.html
118. Жиреющий мир [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rol.ru/news/med/news/04/03/17_001.htm.
119. Тема 4. Факторы производства в мировом хозяйстве. Ресурсный потенциал современной цивилизации [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://books.efaculty.kiev.ua/mek/2/g4/5.html.
120. Лучшая в мире диета с острова Крит [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://community.livejournal.com/worldcrisis/11724.html
121. Єрмолаєв М.М. Основні чинники формування структури посівних площ в сучасних умовах / М.М. Єрмолаєв, М.В. Калінчик . – Зб. наук. праць / ННЦ ″Інститут землеробства УААН″. Спецвипуск. – К.: ЕКМО, 2007. – С. 41-48.
122. Стельмащук А.М. Стратегічний пріоритет розвитку аграрного сектора економіки / А.М. Стельмащук // Агроінком.-2004.- №7-8.- С.23-27.
123. Знакомьтесь – это Канада [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.myasocom.ru/index.php?mod=_fns1&lp=y&mold=_arh&lk=_1
124. Крылов О.В. Ограниченность ресурсов как причина предстоящего кризиса / О.В. Крылов. – Вестник российской академии наук; т. 70.- 2000. - №2. - С. 136-146
125. Шибунько С. Хочеш захисту – не прикривай щитом свій меч // Газета "Харчовик".-№6.-(27.03.2007-09.04.2007)[Електронний ресурс].–Режим оступу: ttp://www. harchovyk.com/info.php?x=story&i=260&p=20&c=124&lang=ua.
126. М’ясопереробна промисловість / Державний інформаційно -аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків. - «Держзовнішінформ» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mfa.gov.ua/data/upload/publication/uk/ua/12753/341.htm
127. Державна цільова програма розвитку українського села на період до 2015 року // Економіка АПК.- 2007. - №11. – С. 5-30.
128. Юрченко Н. Мясо по-украински под острым соусом проблем [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://news2000.org.ua/print?a=%2Fpa
per%2F5846
129. Формування ринку сої та продуктів її переробки в Україні / [ М.В. Калінчик, М.М. Ільчук, О.В. Бєляєв, В.Н. Тимченко, А.В. Пилипченко, В.А. Сонець]. – К.: ЗАТ ″Нічлава″, 2007. – 200 с.
130. Лаптев Г. Микробиология для животноводства / Г Лаптев // Животноводство России.- 2005. -№9.- С. 54-55.
131. Митин С.Г. О мерах по реализации приоритетного национального проекта ″Развитие АПК″ / С.Г. Митин // Техника и оборудование для села.- 2005.- №11(101). - С. 2-6.
132. Ковалевський:Ю. Агропромисловий комплекс [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.library.if.ua/book/112/2750.html
133. Черекаев А.В. Предисловие к русскому изданию /[ в кн.: Вилкинсон Дж. Производство говядины на грубых кормах; пер. с англ. Е. Г. Самойло]; под ред. и с предисл. А. В. Черекаева. – М.: Агропромиздат, 1988. - 142 с.
134. Переверзнев Д.Б. Интенсивная технология производства говядины / Д.Б. Переверзнев. – Л.: Агропромиздат. Ленингр. отд-ние, 1989. – 223 с.
135. Виробництво яловичини: технологія та собівартість в Україні та у її конкурентів // Вплив менеджменту на прибутковість тваринництва / проект паювання сільськогосподарських земель.– К, 1998. - випуск № 4, вересень.–15 с.
136. Доротюк Е.М. Проблеми стандартизації якості яловичини / Е. М. Доротюк, В.Г. Прудников, Г.Л. Лисенко // Вісник Полтавської державної аграрної академії.- 2002. - № 5-6. - С. 92-93.
137. Методические рекомендации по нормированию энергии в кормлении крупного рогатого скота. – Харьков: НИИЖ Лесостепи и Полесья УССР, 1989.– 68 с.
138. Калінчик М.В. Наукові основи економічної адаптації сільського господарства до навколишнього середовища / М.В. Калінчик. – К.: Агропромсистема, 1997. – 263 с.
139. Методические рекомендации по энергетическому и белковому питанию крупного рогатого скота. – Х.:НИИЖ Лесотепи и Полесья УССР, 1987. – 66 с.
140. Миниш Г. Производство говядины в США: мясное скотоводство / Миниш Г., Фокс Д.; пер.с англ. О.В. Мищихи; под ред. и с предисловием А.В.Черекаева. – М.: Агропромиздат, 1986. – 478 с.
141. Потребность в питательных веществах у молочного скота. – Вашингтон, 2000. – 371 с.
142. Цюпко В.В. Физиологические основы питания молочного скота / В.В. Цюпко. – К.: Урожай, 1984. – 152 с.
143. Сороко О. Что влияет на качество мяса и мясопродуктов? / О.Сороко, Д. Кольга // Молочное и мясное скотоводство.- 2005. - №14. - С. 14-16.
144. Канінський П.К. Розвиток спеціалізації та кооперації в тваринництві зони лісостепу / П.К. Канінський. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 446 с.
145. Трускалова О.О. Ефективність конверсії корму, визначення рівня інтенсифікації та забійної маси великої рогатої худоби / М.В. Калінчик, О.О. Трускалова // Агросвіт: наук.-практ. журнал. - 2008. - № 19. - С. 34-42.
146. Трускалова О.О. Ефективність конверсії корму при виробництві яловичини / О.О. Трускалова // Інноваційний розвиток систем землеробства та агротехнологій в Україні: матер. наук.-практ. конф. молодих вч. і спец. – К.: ЕКМО, 2007. - С.149-151.
147. Трускалова О.О. Стратегія заготівлі кормів – шлях до ефективного розвитку м’ясного скотарства / О.О. Трускалова // Енергозберігаючі технології в землеробстві за ринкових умов господарювання: матер. наук.-практ. конф. молодих вч. і спец. – К.: ЕКМО, 2006. - С. 107-109.
148. Дзюба Н., Могилец О. Эффективность и целесообразность производства телятины и молодой говядины / Н. Дзюба, О. Могилец // Молочное и мясное скотоводство.- 2005. - №5. - С. 7-10.
149. Ефективність виробництва яловичини / П. Шуст, В. Славов, М. Науменко // Пропозиція.- 2005. - №10. - С. 110-113.
150. Украинская технология производства говядины и формирование специализованного мясного скотоводства (технологический проект) / [Э.Н.Доротюк, Карасик Ю.М., Шкурин Г.Т., Зубець М.В. и др.] – К.: Урожай, 1990. – 48 с.
151. Пабат В.О. М‘ясне скотарство України / В.О. Пабат, А.М. Угнівенко, Д.Т. Вінничук. – К.: Аграрна наука, 1997. – 313 с.
152. Білорус О.Г. Розвиток процесів глобалізації в постіндустріальну епоху / О.Г. Білорус, В.І. Власов. – К.: ННЦ ІАЕ, 2007. – 54 с.
153. Лі Роберт Е. Виробництво яловичини: технологія та собівартість в Україні та у її конкурентів / Е. Лі Роберт // Вплив менеджменту на прибутковість тваринництва. - К.: Проект паювання сільськогосподарських земель.- 1998. - № 4. - С. 7-11.
154. Концепція аграрної політики в Україні. Проект. – К.: ІАЕ УААН, 1994. – 22 с.
155. Слаута В.: На рынке мяса возможны товарные интервенции за счет импорта [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rbc.ua/rus/top/
economic/2007/08/15/229650.shtml
156. Харчова промисловість України: стан та перспективи; за ред.. академіка НАН України І.Р.Юхновського. – К.: ФАДА, ЛТД, 2001. – 32 с.
157. Куртуа Шарль. Ціни та ринки сільськогосподарської продукції та продуктів харчування / Куртуа Шарль // Семінар Верховної Ради України: ″Ціни і збут сільськогосподарської продукції та продовольства ″, 15 травня 1996р. – К., 1996.- С. 1-13
158. Моран-Фер Клод. Досвід політики цін на сільськогосподарську продукцію і реалізації сільськогосподарських та харчових продуктів у високо розвинутих країнах у період зростання виробництва / Моран-Фер Клод // Семінар Верховної Ради України: ″ Ціни і збут сільськогосподарської продукції та продовольства ″ 15 травня 1996р. – К., 1996.- С. 1-8.
159. Шпичак О.М. Проблеми ціноутворення АПК України в умовах формування ринкових відносин / [О.М. Шпичак [керівн.], П.Т. Саблук, В.П. Ситнік та інш.] // Семінар Верховної Ради України:″ Ціни і збут сільськогосподарської продукції та продовольства ″ 15 травня 1996р. – К., 1996.- С. 1-7.
160. Молдаван Л.В. Деякі питання реалізації аграрної політики: аналітична записка / Л.В. Молдаван. – К.: Інститут економіки НАН України, 2001. – 48 с.
161. Митин С.Г. Развитие агропродовольственного рынка России / С.Г. Митин // Техника и оборудование для села.- 2005. - № 7 (97). - С.4-6.
162. Аналітична економія: макроекономіка і мікроекономіка: навч. посіб.: в 2 кн.; за ред. С.Панчишина і П.Остоверха. – [4-те вид.]. – К: Знання, 2006. – Кн. 1: Вступ до аналітичної економії: макроекономіка. – 2006. – 723 с.
163. Рынок говядины - чего ожидать? [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://gov.cap.ru/hierarhy.asp?page=./83405/102924/104221/105363.
164. Семиволос Н. Ату вітчизняного виробника м’яса, ату [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://viche.info/index.php?action=news&id=277
165. Павлів В. Ціна ″європейськості″ [Електронний ресурс]. – Режим доступу http://www.zn.kiev.ua/nn/show/512/47793/
166. Трускалова О.О. Регулювання цін на ринку яловичини / О.О. Трускалова //Вісник СНУ ім. В.Даля. – Луганськ, 2007. – №7 (113), ч.2. – С.179-184.
167. Худолій Л.М. Управління матеріальними ресурсами в забезпечненні ефективного функціонування комбінованих підприємств / Л.М. Худолій, О.А. Козаченко // Економіка АПК. -2007. - №9. – С.37-43.
168. Забезпечення конкурентоспроможності аграрного сектора економіки України на внутрішньому і зовнішньому ринках: наукова доповідь; за ред. акад. УААН В.М.Трегобчука, чл.-кор. УААН Б.Й. Пасхавера. – К.: Ін-т екон. та прогнозув., 2007. – 260 с.
169. Аграрний сектор України на шляху до євроінтеграції: монографія / Авт. кол: Бетлій М. та ін.; за ред. О.М.Бородіної. – Ужгород: ІВА, 2006.– 496 с.
170. Економічна теорія: навч. посібник; за ред.. В.О.Білика, П.Т.Саблука; [4-е вид.]. – К.: ННЦ ІАЕ, 2004. – 560 с.
171. Эйдельман М.Р. Межотраслевой баланс общественного продукта (Теория и практика его составления) / М.Р. Эйдельман. – М.: Статистика, 1966. – 375 с.
172. Аганбегян О.Г. Система моделей народнохозяйственного планирования / О.Г. Аганбегян, К.О. Багриновский, О.Г. Гранберг. – М.: Мысль, 1972. – 348 с.
173. Конюс А.А. Расширение системы уравнений межотраслевых связей для целей перспективного планирования / А.А. Конюс // Применение математики в экономических исследованиях. – М.: Соцэкзис, 1961. – т.2.- 1961.- – 535 с.
174.Крылатых Э.Н. Методика составления матричного производственно-финансового плана сельскохозяйственного предприятия: Ротапринт / Э.Н. Крылатых, И.В. Семенова. – М., 1971. – 82 с.
175. Математический метод составления техпромфинплана завода / М.М. Федорович, Н.Н. Черейская, Л.В. Соколова, И.Л. Тобелко И.Л. // Применение математики в экономических исследованиях. – М.: Соцэкзис, 1961.– т.2. -1961.- 535 с.
176. Методические рекомендации по планированию и анализу использования финансовых ресурсов агропромышленных предприятий - К.: УНИИЭОСХ им. А.Г.Шлихтера, 1985. – 113 с.
177. Модели факторного анализа экономической эффективности формирования АПК (методические рекомендации). – К.: УНИИЭОСХ им. А.Г.Шлихтера, 1992. – 56 с.
178. Україна: проблеми стабілізації і сталого розвитку продуктивних сил аграрного сектору економіки: наукове видання / А.С. Лисецький, В.Я. Боженар, Б.М. Данилишин. – К.: Нічлава, 1997. – 130 с.
179. Калінчик М.В. Олієжировий підкомплекс України: проблеми, аналіз, оптимізація / М.В. Калінчик, М.М. Ільчук, А.Д. Герасименко. – К.: Нічлава, 2006. – 90 с.
180. Шморгун Л.Г. Визначення паритетних цін в сфері сільськогосподарського товарообміну / Л.Г. Шморгун, М.А. Ґедзь // Інформатизація та ринкові перетворення в економіці України: зб. наук. пр. – К.: ДНДІІМЕ, 1998. - С. 59-69.
181. Реформування та розвиток підприємств агропромислового виробництва (посібник у питаннях і відповідях); за ред.. П.Т.Саблука. – К.: ІАЕ, 1999, - 532 с.
182. Романова Л.В. Оптимізація міжгалузевого обміну між сільським господарством та іншими галузями економіки / Л.В. Романова // Нова економічна парадигма формування стратегії національної продовольчої безпеки України у XXI столітті. – К.: ІАЕ УААН, 2001. – 638 с.
183. Калінчик М.В. Міжгалузевий баланс молокопродуктового підкомплексу та еквівалентність обміну / М.В. Калінчик, О.М. Одінцов // Економіка АПК.- 2005. - №9. - С. 100-107.
184. Калінчик М.В. Ринкова еволюція розвитку молокопродуктового підкомплексу України / М.В. Калінчик, О.М. Одінцов. – Агроінком.- 2005. - № 9-10. - С. 43-49.
185. Месель-Веселяк В.Я. Методичні рекомендації з проведення моніторингу ефективності виробництва, переробки та реалізації продукції в продуктовому підкомплексі (на прикладі м’ясопродуктового підкомплексу) / В.Я. Месель-Веселяк, П.В. Щепієнко, О.В. Мазуренко. – К.: ННЦ «ІАЕ УААН», 2006. – 21 с.
186. Закон України «Про міжгалузеві економічні відносини в економіці України» (Проект). – К.: ННЦ «ІАЕ УААН», 2007. – 6 с.
187. Пабат В.О. Технологія продуктів забою тварин / В.О. Пабат, А.Я. Маньковський. – К.: ТОВ «Оріон», 2000. – 361 с.
188. Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання координації міжгалузевих відносин на ринку продукції тваринного походження» від 25 грудня 2002р. № 1964[Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://zakon.rada.
gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1964-2002-%EF.
189. Рынок мяса Украины: эффективность производства низкая, но все равно виноваты импортеры [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www. proagro.com.ua/art/46139.html.
190. Дячок Н. По різні боки прилавка (12.10.2007) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www. uwtoday.com.ua /print.asp? NID=4947 &Jid=228
191.Чопенко В. «Фаршироване» м’ясо» (№ 29 (658) 11 — 17 серпня 2007) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.dt.ua/2000/2080/ 60062/.
192. Трускалова О.О. Економіка підприємств / Співак М.Г., Трускалова О.О., Савченко І.В. // Методичні вказівки по проведенню самостійної підготовки та контролю знань студентів 3 курсу по спеціальностям ″Технологія переробки молока″, ″Технологія переробки м’яса″. – Луганськ: ЛДАУ, 2001. – 27с.
193. Трускалова О.О. Основні напрями державного регулювання цін на ринку яловичини / О.О. Трускалова // Агросвіт. – 2008.- №20. – С. 30-35.
194. Глібов Р.В. Аналіз пропозиції на світовому ринку продовольчої продукції тваринного походження / Р.В. Глібов // Економіка АПК. – 2007. №6. – С.46-50.
195. Виступ першого заступника МАП України Ю.Я. Лазуна на засіданні колегії Мінагрополітики 7.02.2008р. Про підсумки роботи агропромислового комплексу в 2007 році та завдання на 2008 рік / [авт. тексту Ю.Я. Лазун]. – Економіка АПК. – 2008. - №2.- С.3-16.
196. Шморгун Л.Г. Про імпортну експансію м’яса в контексті вступу Україн до СОТ / Л.Г. Шморгун, Т.М. Ґедзь // Економіка АПК. – 2008.- №6. – С.11-15.
197. Тваринництво України: стат. збірник за 2007р./[за ред. Ю.М. Остапчука]. – К.: Держкомстат, 2007.-235с.
198. Кутиков С.И. Економическая эффективность методов интенсификации животноводства / С.И. Кутиков. – К., 1963. – 250с.
199. Омельяненко А.А. Выращивание ремонтного молодняка крупного рогатого скота / А.А. Омельяненко, Н.К. Пархомец. – К.: Урожай, 1989.- 168с.
200. Рыжков В.Г. Организация производства говядины / В.Г. Рыжков, А.А. Лопатко, Г.В. Безуглый. – М.: Колос, 1983. - 191с.
201. Саєнко О.О. Особливості організаційно-економічного механізму функціонування ринку м’яса / О.О.Саєнко // ″Проблеми праці та соціальних технологій у промисловому регіоні: теорія та практика″″: зб. матер. міжн. наук.-практ. конф., 5-6 грудня 2008р.- Луганськ: ЛІПСТ.- 2008.-с.147-156.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 21285.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.