У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Государственная финансовая поддержка малого предпринимательства в украине
Количество страниц 108
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21293.doc 
Содержание Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. СТАН ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ 6
1.1. Мале підприємництво: поняття, ознаки, види 6
1.2. Роль малого підприємництва в економіці та проблеми його розвитку 13
1.3. Досвід державної підтримки малого підприємництва в закордонних країнах 16
1.4. Державне регулювання та сприяння розвитку малого підприємництва в Україні 21
Висновки до розділу 1 28
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПП «ФАКТОР ПКП» 30
2.1. Оцінка джерел формування фінансових ресурсів малого підприємства 30
2.2. Аналіз фінансового стану ПП «Фактор ПКП» 39
2.3. Аналіз формування прибутку на підприємстві та ефективності діяльності 52
Висновки до розділу 2 55
РОЗДІЛ 3. РОЗРОБКА ПРОПОЗИЦІЙ ПО УДОСКОНАЛЕННЮ ДЕРЖАНОЇ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ 56
3.1. Проблемы та перспективи фінансово-кредитного механизму в малих підприємствах 56
3.2. Вдосконалення державної фінансової підтримки розвитку малих підприємств 66
ВИСНОВКИ 88
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 91
ДОДАТКИ 94



ВСТУП
Подолання економічної кризи і подальший економічний розвиток як на макро-, так і на мікрорівні пов'язано з підвищенням життєдіяльності такого сектора економіки як малий і середній бізнес. Тому, в сучасних умовах, все актуальніше стають питання поліпшення і розвитку цього ледве помітного, але дуже вагомого чинника стабільності і розвитку наший країни.
Ефективна діяльність підприємств малого бізнесу, забезпечення стабільного зростання, підвищення рентабельності і конкурентоспроможності в умовах ринкової економіки значною мірою визначається об'ємом кредитування даного сектора, який є одним з важливих підтримуючих і розвиваючих чинників. У зв'язку з цим важливу роль грає розробка ефективної програми кредитування.
Кредит, в якому мають потребу на сьогоднішній день багато малих підприємств і фірм, є однією з складових частин загальної стратегії і темпів розвитку. Такий кредит направлений на підтримку діяльності, надає «друге дихання» бізнесові.
У складних економічних умовах, які виникли на даному етапі розвитку української економіки, обставини об'єктивно вимушують підприємства підвищувати ефективність виробництва, конкурентоспроможність продукції і послуг. Це можливо лише за умови наявності у розпорядженні господарюючого суб'єкта достатньої кількості фінансових ресурсів. Проте далеко не кожне підприємство має в своєму розпорядженні достатню кількість засобів, необхідних для практичного втілення в життя того або іншого проекту. У зв'язку з цим з'являється питання залучення додаткових засобів, зокрема кредитних ресурсів.
На сьогодні, національний товаровиробник, знаходячись у скрутному становищі, нарощує реальний валовий внутрішній продукт (об'єми якого залишаються на мізерному рівні порівняно з масштабами держави), і все більше відчуває потребу в додаткових фінансових ресурсах для вирішення питань розширеного відтворення.
Відповідно, і банківська система, відчуваючи потребу підприємств-товаровиробників, які почали збільшувати об'єми виробництва в додаткових фінансових ресурсах, нарощує об'єми кредитних вливань в економіку України. У таких умовах особливої актуальності набирає питання кредитування суб'єктів підприємницької діяльності.
Весь комплекс робіт щодо розробки і реалізації такої програми підтримки малого бізнесу з боку банківської системи потребує достатньо глибоких знань теорії і практик ухвалення рішень і методів кредитування.
Тому метою роботи є розробка пропозицій по поліпшенню фінансової підтримки малих підприємств в Україні. Виходячи з цієї мети в роботи були поставлені наступні завдання:
дослідження теоретичних основ фінансово-кредитного механізму підприємств малого бізнесу;
визначення організації і методології фінансування і кредитування малого бізнесу;
провести аналіз фінансової діяльності малого підприємства;
розробити шляхи поліпшення державної фінансової підтримки малого підприємництва в Україні.
Методами досліджень, які використані в процесі виконання дипломної роботи є загальнонаукові методи аналізу і синтезу, порівняння, економіко статистичні методи збору і обробки інформації.
Теоретичною основою написання дипломної роботи стали законодавчі і нормативні документи чинного законодавства України, підручники, допомога, учбовий-методологічна література і звітність ПП «Фактор ПКП».
Об'єктом дослідження дипломної роботи виступає механізм фінансування і кредитування малого бізнесу.
Предмет дослідження – ефективність фінансування і кредитування малих підприємств на Україні.
Практична база дослідження роботи – звітність ПП «Фактор ПКП».
Методика дослідження базується на використанні діалектичної логіки і системного підходу. В процесі роботи використовувалися загальнонаукові методи і прийоми: аналіз, групування і порівняння.
Структура дипломної роботи складається зі вступу, трьох розділів, виводів і списку використаних джерел. У першому розділі розглянуті теоретичні фінансово-кредитні основи малого бізнесу. У другому розділі приведена аналітична оцінка фінансової діяльності суб'єкта малого бізнесу. У третьому розділі проаналізовані шляхи удосконалення фінансово-кредитного механізму в малому бізнесі.
Список литературы ВИСНОВКИ

Фінансове забезпечення полягає у виділенні певної суми фінансових ресурсів на рішення окремих завдань фінансової політики суб'єкта господарювання. При цьому розрізняють забезпечувальну і регулятивну його дію. Забезпечувальна дія виявляється у встановленні джерел фінансування, тобто покриття повсякденних потреб і характеризує пасивний вплив фінансового забезпечення. Регулятивну дію здійснює вплив через виділення достатніх засобів і через конкретну форму фінансового забезпечення і характеризує активний вплив фінансового забезпечення. В цілому ж дія фінансового механізму направлена на реалізацію економічних інтересів учасників фінансових відносин.
У структурі фінансових взаємозв'язків ринкового господарства фінанси підприємницьких структур, зокрема малого підприємництва, грають важливу роль, тому що вони обслуговують головну ланку суспільного виробництва, де створюються матеріальні і нематеріальні блага і формується визначальна маса фінансових ресурсів країни. Їм належать, з одного боку, риси, які характеризують економічну природу фінансів в цілому, а з іншої – особливості, які зумовлені функціонуванням фінансів в підприємницьких структурах.
Особливі умови функціонування малих підприємств, перешкоди в отриманні коштів з традиційних для підприємницьких структур джерел, привели до створення додаткових механізмів фінансово-кредитного забезпечення даного сектора.
В умовах дефіциту довгострокових кредитних ресурсів важливим джерелом кредитного забезпечення діяльності малих підприємств є лізинг.
Новою формою кредитування суб'єктів малого підприємництва є мікрокредитування. У Україні малі підприємства можуть отримати мікрокредити з наступних джерел: кредитні союзи; спеціалізований мікрофінансовий банк; програми мікрокредитування комерційних банків.
В Україні існує три потенційно доступних джерела фінансово-кредитного забезпечення малих підприємств за рахунок держави:
Український фонд підтримки підприємництва;
Український фонд підтримки селянських (фермерських) господарств;
Державний інноваційний фонд України.
В Україні після отримання нею незалежність почала швидко створюватися система комерційних банків. Із зростанням кількості банків боротьба за клієнтів загострилася. Тепер і клієнтам вже стало важко вибрати банк, з яким можна мати справу. Особливо складно стало це останнім часом, коли банківська система знаходиться в глибокій кризі.
Позитивним моментом в кредитування суб'єктів господарювання є наявність стійкої тенденції до зростання обсягів довгострокового кредитування. За 2008 рік їх обсяг збільшився на 2386,1 млн. грн., або на 73,1%, і за станом на 01.01.2009 р. досяг 5648,2 млн. грн. (17,7% від всіх кредитів, наданих суб'єктам господарювання). Отже, протягом 2008 року темпи приросту обсягів довгострокового кредитування порівняно з 2007 роком підвищилися майже удвічі.
Рішення існуючих проблем розвитку малого підприємництва в Україні потребує нових підходів до сприяння розвитку малому бізнесу. Завдання полягає в тому, щоб істотно підняти роль і місце малого бізнесу в економічному процесі суспільства, а саме — забезпечити протягом найближчих років в структурах відміченого сектору зайнятість на рівні 25—30 % дієздатного населення і виробництво до 25 % валового внутрішнього продукту. Саме з цього слід виходити при розробці і реалізації заходів щодо державної підтримки малого підприємництва.
Рішення цього завдання, на мою думку, повинне зосереджуватися на таких основних напрямах:
створення відповідною нормативно правової бази;
вирішення питань організаційного забезпечення малого підприємництва;
формування і розвиток системи фінансово-кредитної підтримки малого підприємництва;
інформаційне, науково методичне, консультативне і кадрове забезпечення;
розвиток ринкової інфраструктури малого бізнесу.
Розглянувши проблеми і перспективи розвитку фінансово-кредитного механізму в малому бізнесі, можна сказати наступне.
Формування державної політики розвитку малого бізнесу, визначення форм і методів її реалізації повинно бути невід'ємною частиною загальнодержавної доктрини демократичних соціально-економічних перетворень в Україні і мати на стратегічній меті формування значного прошарку середнього класу в країні як основи соціально-політичної стабільності в суспільстві.
Подальший розвиток ситуації у сфері малого бізнесу без активного позитивного сприяння держави може привести до згортання цього сектора національної економіки із загостренням економічних проблем і посиленням соціальної напруги в суспільстві.
Найсерйознішими проблемами в кредитно-фінансовій сфері для суб'єктів малого підприємництва в Україні вже декілька років є відсутність майна під заставу, складна процедура отримання банківського кредиту, високі кредитні ставки.
Перспективною для кредитної підтримки малого бізнесу є також установа діяльності в Україні гарантійних фондів, які зможуть узяти на себе частину рисок комерційних банків, які кредитують малі підприємства за рахунок власних ресурсів.



СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Азаренкова Г. М., Журавель Т. М., Михайленко Р. М. Фінанси підприємств. — К.: Знання-Прес, 2006. — 288 с.
2. Ареф'єва О. В. Фінансовий менеджмент. — К.: Видавництво Європейського університету, 2004. — 94 с.
3. Артус М. М. Фінанси. — К.: Видавництво Європейського ун-ту, 2005. — 197с.
4. Близнюк О. П., Лачкова Л. І., Оспіщев В. І., Бубенко І. В., Кривошей В. В. Фінанси. — К.: Знання, 2006. — 415 с.
5. Брагина Е. Индия: государственная поддержка мелкой промышленности //МЭМО. - 2000. - №2. - С. 97-103.
6. Бригхэм Ю. Ф., Майкл С. Финансовый менеджмент. — СПб.: Питер, 2005. — 959 с.
7. Варналій З. С. Основи підприємництва. — К.: Знання-Прес, 2006. — 352 с.
8. Внукова Н. М., Успаленко В. І. Фінанси: вступ до фаху. — Х.: Бурун і К, 2005. — 352с.
9. Воловець Я. В. Фінансова діяльність суб'єктів господарювання. — Л.: Алерта, 2005. — 200 с.
10. Галицкая С. В. Деньги. Кредит. Финансы. — М.: Эксмо, 2005. — 495 с.
11. Герасимчук З. В., Вахович І. М. Фінансовий менеджмент. — Луцьк: Надстир'я, 2004. — 515 с.
12. Гончаров А. Б. Фінансовий менеджмент. — Х.: ВД "ІНЖЕК", 2004. — 238 с.
13. Гриньова В. М., Коюда В. О. Фінанси підприємств. — К.: Знання-Прес, 2006. — 423 с.
14. Грідчіна М. В. Фінанси (теоретичні основи). — К.: МАУП, 2004. — 312с.
15. Дратвер Б. Л., Закатнов Д. О., Мачуський В. В., Пасічник Н. О. Основи підприємницької діяльності. — Кіровоград: Поліграфічно-видавничий центр "ІМЕКС-ЛТД", 2004. — 223 с.
16. Економічний аналіз: Ч. 2: Аналіз господарсько-фінансової діяльності / Уклад. Н. П. Штепа. — Л.: Видавництво Львівської комерційної академії, 2005. — 200 с.
17. Єрмошенко М. М. Фінансовий менеджмент. — К.: НАУ, 2004. — 506 с.
18. Зазвонова Л. А., Фомин Ф. Ф. Деньги и кредит. В 2 ч. – Ч.1. — К.: Издательство Европейского ун-та, 2005. — 175 с.
19. Збарський В. К., Гаврилюк І. П. Підприємство і підприємництво: питання теорії і практики. — К.: НАУ, 2006. — 355 с.
20. Івасів Б. С. Гроші та кредит. — Т.: Карт-бланш, 2005. — 528 с.
21. Лайко П. А., Мних М. В. Фінанси підприємств. — К.: Знання України, 2004. — 428 с.
22. Ляшенко Ю. І. Фінанси. — Ірпінь, 2004. — 368 с.
23. Мартюшева Л. С., Меренкова Л. О. Фінансова діяльність суб'єктів господарювання. — Х.: ВД "Інжек", 2006. — 184 с.
24. Мочерний С. В., Устенко О. А., Чеботар С. І. Основи підприємницької діяльності. — К.: Видавничий центр "Академія", 2005. — 279 с.
25. Партин Г. О., Білецька Н. П., Тимощук М. Р., Гирик О. С. Фінанси підприємств. — Л.: ЛБІ НБУ, 2005. — 112 с.
26. Поддєрьогін А. М. Фінансовий менеджмент. — К.: КНЕУ, 2005. — 535 с.
27. Рогов Г. К., Воробйова І. А. Фінанси підприємств. — Миколаїв: УДМТУ, 2004. — 148 с.
28. Рудюк Л. В. Фінанси підприємств. — К.: Університет "Україна", 2005. — 226 с.
29. Сорокина В. Малый бизнес по-британски//МЭМО. - 1996. - №9. - С. 102-108.
30. Терещенко О. О., Невмержицький Я. І., Куліш А. П., Терещенко С. І., Галака О. П. Фінансова діяльність суб'єктів господарювання. — К.: КНЕУ, 2006. — 312 с.
31. Фролова Т. О. Фінансовий аналіз. — К.: Видавництво Європейського ун-ту, 2005. — 252 с.
32. Хмеленко О. В., Вовк В. Я. Кредитування та контроль. — Х.: ВД "Інжек", 2006. — 240 с.
33. Челноков В. А. Деньги. Кредит. Банки. — М.: ЮНИТИ, 2005. — 367 с.
34. Шваб Л. І. Основи підприємництва— Житомир: ЖДТУ, 2006. — 465 с.
35. Шелудько В. М. Фінансовий менеджмент. — К.: Знання, 2006. — 439 с.
36. Шеремет О. О. Фінансовий аналіз. — К.: Кондор, 2005. — 196 с.
37. Шило В. П. Аналіз фінансового стану виробничої та комерційної діяльності підприємства. — К.: Кондор, 2005. — 240 с.
38. Шиян Д. В., Строченко Н. І. Фінансовий аналіз. — К.: А.С.К., 2005. — 230 с.
39. Шулус А. Малые и средние предприятия в народном хозяйстве ФРГ//РЭЖ. – 1993 - №3. - С.78-88.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 21293.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.