У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Форми фінансової взаємодії банків і підприємств
Количество страниц 200
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА
Год сдачи 2008
Содержание Вступ
Розділ 1.
Теоретичні основи фінансової взаємодії банків і підприємств
1.1. Передумови та розвиток взаємодії банків і підприємств
1.2. Комерційні банки як ключовий елемент фінансового ринку
1.3. Проблеми організації ефективної фінансової взаємодії банківської системи і промислового сектору економіки
Висновки до розділу 1
Розділ 2. Аналіз стану, особливостей і форм фінансової взаємодії банків і підприємств на шляху до інноваційної моделі економічного зростання
2.1. Аналiз стану фінансових відносин комерційних банків та підприємств
2.2. Особливості фінансової підтримки банками промислових підприємств на сучасному етапі розвитку економіки
2.3. Аналіз сучасних та перспективних форм фінансової взаємодії банків і підприємств
Висновки до розділу 2
Розділ 3.
Стратегічне партнерство як якісно нова форма ефективної фінансової взаємодії банків та підприємств в Україні
3.1. Методологічні засади стратегічного партнерства банків і підприємств
3.2. Головні напрямки побудови системи партнерських відносин між банком та підприємством
3.3. Модель мережевої взаємодії банку та підприємства
Висновки до розділу 3
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
ВСТУП

Актуальність теми дослідження. В ринкових умовах необхідність забезпечення високого рівня ефективності господарювання посідає центральне місце в економічній політиці держави, формує стратегію діяльності виробничо-господарських структур. Досягнення стійких тенденцій економічного зростання безпосередньо пов’язане з активізацією роботи підприємств, постійним системним оновленням основних фондів, підвищенням конкурентоспроможності продукції, створенням потужної банківської системи.
Активна участь фінансово-кредитної системи у забезпеченні економічного розвитку країни вимагає, зокрема, тісної співпраці підприємств з тією її частиною, що найтісніше пов’язана із обслуговуванням суб’єктів господарювання в ринковій економіці – комерційними банками.
Система “комерційний банк – підприємство” набуває визначального значення в умовах стабілізації економічної ситуації в Україні. Значення підприємства як первинної ланки у структурі національної економіки та головного структуроутворюючого елементу цієї системи обумовлено посиленням інвестиційного та інноваційного попиту на ринку капіталу.
Комерційні банки, як фінансово-забезпечувальна складова цієї системи, виконуючи увесь спектр банківських операцій, уможливлюють ефективну виробничу діяльність інших господарюючих суб’єктів у різних секторах економіки і забезпечують тим самим безперервність суспільних відтворювальних процесів.
Питання взаємодії підприємств і банків в Україні як передумови ефективного фінансування інноваційного розвитку економіки досліджували Алєксєєв І.В., Амоша О.І., Аптекар С.С., Барановський О.І., Буряк П.Ю., Березовик В., Брюховецька Н.Ю, Вовчак О.Д., Вожжов А.П., Геєць В.М., Дзюблюк О.В., Захарін С.В., Зимовець В.В., Іщук С.О., Кизим М.О., Ковалюк О.М., Козоріз М.А., Корнєєв В.В, Косова Т.Д., Крамаренко Г.О., Крупка М.І., Кузнєцова А.Я., Кузьмін О.Є., Лігоненко Л.О., Мороз А.М., Омелянович Л.О., Орлов О.О., Осецький В.Л., Партин Г.О., Пересада А.А., Реверчук С.К., Слав’юк Р.А., Смовженко Т.С., Стубайло Т.С., Черваньов Д.М., Чумаченко М. та інші вчені-економісти.
Серед російських вчених проблемами співпраці фінансово-кредитної системи та промислових підприємств займалися: Єгорова Н.Е., Ігоніна Л.Л., Ільїн М.С., Масленченков Ю.С., Раскатов А.В., Сергєєв Л.В., Смулов А.М., Тріфілова А.А., Чекмарьова Е.Н. та інші.
Попри наявність численних ґрунтовних публікацій із проблем фінансового забезпечення потреб суб’єктів господарювання на етапі переходу до ринку, а згодом – і на етапі інноваційного розвитку економіки, потрібно відзначити, що нині гостро бракує науково обґрунтованих методологічних засад посилення фінансової взаємодії банків із підприємствами реального сектору економіки та використання нових методологічних принципів і методичних підходів для побудови ефективної взаємовигідної співпраці банків і підприємств як складових економічної системи України. Актуальним вважаємо проведення системного дослідження особливостей формування ефективної фінансової взаємодії банків і реального сектору економіки та обґрунтування методологічних засад стратегічного партнерства банків і підприємств.
Теоретичне і практичне значення вирішення проблем в системі “банк-підприємство” зумовили вибір теми дисертації, окреслили її завдання та структуру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота за своїм спрямуванням відповідає науково-дослідній тематиці кафедри фінансів Національного університету “Львівська політехніка”: “Проблеми фінансово-кредитного регулювання інноваційного розвитку виробничо-господарських структур”(номер д/р 0106U000027).
Матеріали наукового дослідження використані при розробленні держбюджетних тем Національного університету “Львівська політехніка” ДБ/87ВГС “Формування та використання механізму інноваційного розвитку виробничо-господарських структур” (№ ДР 0104U002289), ДБ/100ПФГ “Розробка фінансових та організаційних засад участі підприємств, кредитних і фінансових установ у діяльності промислово-фінансових груп” (№ ДР 0198U007150) та ДБ/ІНВЕСТ “Формування умов забезпечення інвестиційної привабливості підприємств та механізмів залучення іноземних інвестицій” (№ ДР 0102U001182). Автором при розробці зазначених тем досліджувались перспективні напрямки співпраці підприємств і банків в межах виробничо-господарських структур та промислово-фінансових груп, зокрема, при подоланні кризових явищ у фінансово-господарській діяльності підприємств, а також у сфері лізингу.
Мета та завдання дисертаційного дослідження. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування теоретико-методологічних засад ефективної фінансової взаємодії банків і підприємств, розробка методичних підходів та практичних рекомендацій щодо побудови партнерських відносин між банками і промисловими підприємствами на шляху до інноваційної моделі економічного зростання.
Досягнення зазначеної мети зумовило необхідність вирішення таких завдань:
 дослідити передумови та теоретичні засади формування відносин банків із промисловими підприємствами на сучасному етапі розвитку української економіки;
 розкрити зміст основних понять фінансової взаємодії банків і підприємств;
 показати роль комерційних банків як ключового елемента фінансового ринку України;
 виявити і дослідити основні проблеми фінансової взаємодії банківського і промислового секторів економіки;
 провести системний аналіз множини факторів, що впливають на формування умов ефективної взаємодії банків і підприємств на сучасному етапі розвитку української економіки;
 дослідити особливості фінансової підтримки банками промислових підприємств на шляху подолання наслідків кризових явищ та на етапі інноваційного оновлення виробництва;
 проаналізувати та визначити переваги сучасних форм і методів фінансової взаємодії банків та підприємств, а також перспективних видів фінансування та інвестування банками потреб реального сектору економіки;
 розробити методологічні засади стратегічного партнерства банків і підприємств та визначити головні напрямки практичної реалізації запропонованого методологічного підходу щодо формування умов і створення системи ефективної співпраці банків і підприємств на засадах балансу економічних інтересів і взаємної вигоди.
Об’єктом дослідження є форми, методи та моделі співробітництва комерційних банківських установ України та підприємств.
Предметом дослідження є теоретико-методологічні, методичні засади та прикладні положення фінансової взаємодії банків і підприємств на засадах стратегічного партнерства .
Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу досліджень склали праці вітчизняних і зарубіжних вчених та дослідників у галузі фінансів і банківської справи, присвячені проблемам стимулювання та фінансового забезпечення інноваційного розвитку економіки України, а також наукові публікації з питань макро- і мікроекономіки, стратегічного менеджменту. Інформаційну базу дослідження склали дані статистичних щорічників; статистичні дані, що публікуються Національним банком України та іншими державними міністерствами і відомствами; публікації у вітчизняних та зарубіжних періодичних виданнях. При написанні дисертаційної роботи застосовувались загальнонаукові прийоми та методи дослідження: системного підходу і системного аналізу – для розкриття передумов фінансової взаємодії банків і підприємств, визначення ролі комерційних банків як ключового елемента фінансового ринку, вивчення причин існуючого розриву між фінансовим і реальним секторами економіки, визначення найбільш впливових факторів формування ефективної взаємодії банків і підприємств, дослідження особливостей фінансової підтримки банками підприємств в умовах трансформації економіки, розробки методологічних засад стратегічного партнерства банків і підприємств та оцінки складових загального ефекту для учасників партнерської взаємодії і держави; метод порівняння – при проведенні економетричного аналізу фінансової взаємодії банків і підприємств, дослідженні проблем налагодження ефективної взаємодії фінансового і реального секторів економіки, вивченні особливостей інноваційної діяльності українських підприємств, дослідженні сучасних і перспективних форм і методів фінансової взаємодії банків і підприємств; метод економіко-математичного моделювання – для проведення комплексного аналізу впливу макроекономічних факторів та факторів банківської діяльності на збільшення обсягів довгострокового кредитування банками суб’єктів господарювання.
Наукова новизна одержаних результатів. В дисертаційній роботі сформульовані та обґрунтовані результати, наукова новизна яких полягає у наступному:
а) вперше:
 запропоновано і обґрунтовано методологічний підхід до формування умов ефективної фінансової взаємодії банків і підприємств, що ґрунтується на засадах стратегічного партнерства і має на меті посилення конкурентних позицій обох партнерів на ринку, підвищення ефективності їх діяльності, повніше використання їхнього внутрішнього потенціалу та ринкових можливостей;
б) удосконалено:
 зміст поняття “стратегічне партнерство” як стійкої форми двосторонньої фінансово-господарської співпраці, що ґрунтується на визначених принципах і може передбачати, у тому числі, часткове делегування окремих управлінських функцій підприємства банку без взаємної участі у капіталі;
 методичний підхід до визначення найбільш впливових і, водночас, статистично значущих факторів, що характеризують сучасний стан фінансових відносин комерційних банків і підприємств та визначають умови їх ефективної фінансової взаємодії на етапі становлення інноваційної моделі розвитку української економіки;
 метод структурного аналізу системного ефекту від практичної реалізації методологічних засад стратегічного партнерства, що доводить переваги цієї форми фінансової взаємодії для банків, підприємств та держави в цілому;
в) отримали подальший розвиток:
 модель мережевої взаємодії багатофілійного комерційного банку та підприємства з горизонтальною структурою управління, що дозволить підприємствам максимально використовувати переваги стратегічного партнерства, а також можливості своїх мережевих структур для посилення ринкових позицій при одночасному забезпеченні належного рівня фінансової дисципліни;
 методичний підхід до визначення доцільності створення промислово-фінансових груп в Україні для обмеженого числа найбільших та ключових підприємств в економіці.
Практичне значення одержаних результатів полягає у можливості використання розроблених в процесі дослідження форм і механізмів для розвитку взаємовигідних відносин підприємств реального сектору економіки і комерційних банків. Розвиток двосторонніх взаємовідносин банку і підприємства на засадах стратегічного партнерства забезпечує істотне удосконалення фінансової інфраструктури його діяльності і матиме реальний економічний ефект.
Використання на практиці пропонованих в дисертації рекомендацій позитивно вплине на підвищення рівня фінансової співпраці банків і підприємств, вдосконалення методів фінансування інвестиційних та інноваційних проектів в українській економіці.
Ряд рекомендацій щодо організації співпраці з банком на принципах стратегічного партнерства знайшли практичне застосування на Державному підприємстві “Львівський державний ювелірний завод” (довідка про впровадження №1752/20 від 16.11.2007 р.). Запропоновані у дисертаційній роботі рекомендації щодо обслуговування підприємств з розгалуженою збутовою мережею були використані у практичній діяльності ВАТ “КРЕДОБАНК”, а пропозиції щодо налагодження стійких двосторонніх відносин з клієнтами-юридичними особами враховані при розробці його стратегічного плану розвитку (довідка про впровадження № 20-12140/07 від 23.11.2007 р.).
Такі матеріали дисертаційного дослідження, як концепція стратегічного партнерства банків і підприємств, системний аналіз ключових чинників формування умов ефективної співпраці банків і підприємств на етапі структурної трансформації економіки, форми і методи активізації банками інвестиційного кредитування використовуються у навчальному процесі при викладанні дисциплін кафедри фінансів Національного університету “Львівська політехніка” (довідка про впровадження № 68-14-734 від 12.11.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Усі наукові результати, викладені у дисертації, отримані автором особисто. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті ідеї та положення, що є результатом особистої роботи автора.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційної роботи, висновки та пропозиції доповідались на всеукраїнській студентській науковій конференції “Стратегія і тактика діяльності підприємства в сучасних умовах (м. Київ, 27-28 квітня 1998 р.); науково-практичній конференції “Проблеми розвитку фінансової системи та обліку” (м. Львів, 28 березня 2003 р.); міжнародній науково-практичній конференції “Вплив ринку і державного регулювання на розвиток фінансово-кредитної системи України” (м. Харків, 16 травня 2003 р.); II всеукраїнській науково-практичній конференції “Економічні проблеми ринкової трансформації України” (м. Львів, 19 листопада 2003 р.); всеукраїнській науково-практичній конференції “Проблеми розвитку підприємств та нових економічних структур у сучасних умовах” (м. Донецьк, 20-21 травня 2004 р.). Наукові результати дослідження обговорені й отримали позитивну оцінку на наукових семінарах кафедри фінансів Інституту економіки і менеджменту Національного університету “Львівська політехніка”.
Публікації. Основні положення дисертаційної роботи опубліковані в 13 наукових працях загальним обсягом 4,67 д.а. (з них особисто автору належить 4,26 д.а.). Із загального числа публікацій у виданнях, віднесених ВАК до фахових, опубліковано 8 статей загальним обсягом 3,73 д.а. (з них особисто автору належить 3,39д.а). В матеріалах науково-практичних конференцій опубліковано 5 тез доповідей загальним обсягом 0,94 д.а. (з них особисто автору належить 0,87 д.а.)
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертаційній роботі узагальнено теоретичний досвід та наведено нове вирішення наукової проблеми розроблення методологічних і прикладних засад формування ефективної фінансової співпраці банків та підприємств реального сектору економіки на шляху до інноваційної моделі економічного зростання.
Результати проведеного дослідження дозволили зробити такі висновки і пропозиції:
1. Ефективна взаємодія банків із підприємствами реального сектору економіки є необхідною умовою формування ринкової економіки і важливим елементом структурної перебудови промисловості в ході реформ. Тільки за умови налагодження ефективної співпраці банків і підприємств виникають макроекономічні і мікроекономічні передумови зростання економіки та забезпечення стійкого характеру її розвитку.
2. На шляху формування системи взаємовигідних фінансових відносин між банківським та реальним сектором економіки існують суттєві системні перешкоди, які консервують розрив між ними і стають на заваді інноваційного розвитку економіки. Одна з них – методологічна, коли фінансова взаємодія і взаєморозуміння при ухваленні взаємовигідних фінансово-господарських рішень не має достатнього забезпечення в методологічному та методичному плані.
3. Системний підхід до розв’язання проблеми подолання розриву між банківським та промисловим секторами, запропонований автором, передбачає розгляд системи “банк-підприємство” як цілісної структури; врахування усієї множини чинників, а також фінансово-господарських та грошово-кредитних важелів, що можуть позитивно впливати на розв’язання даної проблеми; узгодження пріоритетів стратегічного розвитку кожної складової цієї системи з позицій трикутника “банк – підприємство – держава”.
4. Найбільш вразливою ланкою в системі “банк-підприємство” залишається підприємство. В роботі доведено, що роль банків у подоланні наслідків економічної кризи і створенні передумов для переходу промислового сектору економіки до інноваційної моделі розвитку постійно зростає. При цьому формування ефективної фінансової взаємодії банків і підприємств безпосередньо залежить, насамперед, від мобілізації внутрішніх резервів самих банків: залучення коштів клієнтів на тривалі терміни; використання ефективних комплексних фінансових інструментів, спрямованих на зниження рівня кредитної ставки для позичальника; удосконалення методів оцінки ефективності інвестицій та аналізу кредитоспроможності підприємств, інвестування економічно привабливих проектів для отримання максимального мультиплікативного ефекту від обмежених за обсягами кредитних вкладень тощо.
5. Проведене дослідження обсягів довгострокових банківських кредитів суб’єктам господарювання з використанням множинного економетричного аналізу дозволило визначити найбільш впливові чинники, що обумовлюють сучасний стан фінансових відносин банків з промисловим сектором економіки (загальні активи банків, процентна ставка за кредитами у національній валюті і рентабельність операційної діяльності промислових підприємств), і на їх основі окреслити основні напрямки подальшого розвитку обох секторів національної економіки, а також роль держави у підтримці цих процесів.
6. На етапі інноваційного розвитку ефективним чинником економічного зростання має стати розвиток стратегічного партнерства банків і промислових підприємств як нової форми взаємодії, що забезпечує відносний баланс фінансово-господарських інтересів конкретного банку і підприємства. Методологічні принципи, що складають основу організації партнерських відносин банків і підприємств, виконують найважливіші регулятивні ролі в процесі побудови та функціонування системи стратегічного партнерства цих суб’єктів.
7. На сьогоднішній день цілий ряд перспективних методів фінансування не знайшов адекватного розвитку у вітчизняній практиці інвестиційної діяльності, насамперед, лізинг, а також консорціумне та проектне фінансування. Лізинг може дати відчутний поштовх процесам структурної перебудови реального сектору економіки, оновленню основних фондів, розвиткові підприємництва тощо, а консорціумне кредитування стати інструментом вирішенням проблеми обмеженості довгострокових ресурсів у вітчизняній банківській системі. В рамках стратегічного партнерства ефективним методом взаємовідносин підприємства і банку є проектне фінансування, оскільки він передбачає прийняття банком-партнером частини ризику при реалізації інвестиційно-інноваційного проекту на підприємстві, що засвідчує економічно справедливий розподіл не лише майбутніх доходів від проекту, але й можливих втрат.
8. Структурний аналіз системного ефекту від організації фінансових відносин банку і підприємства на засадах балансу економічних інтересів, довіри і взаємної вигоди показав переваги стратегічного партнерства для його учасників і держави в цілому на шляху до становлення інноваційно-інвестиційної моделі розвитку економіки України.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Александрова Н. Г. Банки и банковская деятельность для клиентов / Н. Г. Александрова, Н. А. Александров. – СПб: Питер, 2002. – 224 с. – (Серия “Наука делать деньги”).
2. Алексєєв І. В. Управління ресурсним забезпеченням промислово-фінансових груп : монографія / І. В. Алексєєв, М. К. Колісник, А. С. Мороз. – Львів : Вид-во Національного університету “Львівська політехніка”, 2007. – 132 с.
3. Амоша О. І. Інноваційний шлях розвитку України: проблеми та рішення / О. Амоша // Економіст. – 2005. – № 6. – C. 28-32.
4. Андреев В. Г. Как выбрать надежный банк: практика выбора финансового партнера / Андреев В. Г., Захарова Н. Н., Локтев Д. К. – М.: Концерн “Банковский Деловой Центр”, 1998. – 184 с.
5. Андрєєв А. Ринок банківських послуг в Україні: основні тенденції його розвитку / Андрій Андрєєв // Банківська справа. – 1999. – № 5. – С. 52-53.
6. Барановський О. І. Фінансова безпека в Україні (методологія оцінки та механізм забезпечення) : монографія / О. І. Барановський. – К. : Видав. центр Київ. націон. торг.-економ. ун-ту, 2004. – 759 с.
7. Батковський В. А. Рейтингова оцінка діяльності банків / В. А. Батковський // Фінанси України. – 2004. – № 5. – С. 145-150.
8. Бачалов А. Г. Банковская конкуренция / А. Г. Бачалов, Г. О. Самойлов. – М. : Экзамен. – 2002. – 256 с.
9. Березовик В. Кредитні відносини банків з агропромисловим комплексом України / В. Березовик // Економіка України. – 2003. – № 1. – С. 18-23.
10. Бесараб Є. О. Фінансово-промислова інтеграція: зарубіжний досвід та уроки для України / Є. О. Бесараб // Фінанси України. – 2003. – № 2. – С. 133-144.
11. Бик І. Чи бути фінансово-промисловим групам в Україні? / І. Бик, М. Чумаченко, Л. Саломатіна // Економіка України. – 1997. – № 5. – С. 15-24.
12. Богомазов М. Використовуємо банк для вирішення податкових проблем / Михайло Богомазов // Бухгалтерія. – 2002. – № 5/2. – С. 18-20.
13. Большакова Е. Ю. Банки и страховые компании – новые аспекты сотрудничества / Е. Ю.Большакова, И. Л. Эпштейн // Финансы. – 1996. - № 2. – C. 39-41.
14. Большой бизнес с малыми компаниями / [состав. Наталья Коваленко по материалам Banking Strategies] // Банковская практика за рубежом. – 2003. - № 2. – С. 76-79.
15. Бортова М. ФПГ: тенденции развития и перспективы / Марина Бортова // Банковское дело в Москве. – 2000. – № 4. – С. 48-49.
16. Борщ Л. М. Інвестиції в Україні : стан, проблем і перспективи / Л. М. Борщ. – К. : Знання, 2002. – 318 с.
17. Брюховецька Н. Ю. Проблеми фінансування підприємств трансформаційної економіки / Н. Ю. Брюховецька // Вісник ТАНГ. – 2004. – Вип. 1. – C. 14-20.
18. Буряк П. Ю. Методологічні основи створення фінансово-промислових груп / П. Ю. Буряк // Фінанси України. – 2003. – № 11. – С. 25-35.
19. Вовчак О. Д. Банківська інвестиційна діяльність в Україні : монографія / О. Д. Вовчак. – Львів : Вид-во ЛКА, 2005. – 544 с.
20. Вожжов А. П. Інвестиційне кредитування комерційними банками / А. П. Вожжов, О. Л. Бондар, С. В. Бородін, Н. В. Попова // Фінанси України. – 2003. – № 12. – С. 84-97.
21. Возняк Г.В. Інноваційна діяльність промислових підприємств та способи її фінансування в Україні : монографія / Г. В. Возняк, А. Я. Кузнєцова. – К. : Ун-т банк. Справи НБУ, 2007. – 183 с.
22. Геєць В. М. Про підсумки наукової діяльності установ Відділення економіки НАН України в 2001 р. та перспективи розвитку фундаментальних досліджень у галузі економічних наук [Виклад доповіді на Загальних зборах Відділення економіки НАН України 4 квітня 2002 р.] / В. Геєць // Економіка України. – 2002. – № 8. – С. 4-10.
23. Геєць В. М. Нестабільність та економічне зростання / В. М. Геєць. – К. : Ін-т екон.прогнозування, 2000. – 344 с.
24. Геєць В. М. Інноваційні процеси в Україні / В. М. Геєць, В. П. Семиноженко. – Харків : Константа, 2006. – 272 с.
25. Герасимчук М. Тенденції розвитку промисловості України на сучасному етапі / М. Герасимчук // Економіка України. – 2002. – № 3. – С. 24-28.
26. Гойко А. Ф. Методи оцінки ефективності інвестицій та пріоритетні напрями їх реалізації : монографія / А. Ф. Гойко. – К. : ВІРА-Р, 1999. – 320 с.
27. Гроз’єан Р. К. Як працювати з банком: успіх роботи з банком – кредити, грошові вклади, платівки або перекази / Рене Клаус Гроз’єан ; пер. з нім. Г. Кротов, Е. Кротова. – К. : Основи, 1998. – 343 с.
28. Грошово-кредитна та банківська статистика / [кер. автор. колективу Галь В. М.] // Бюлетень НБУ. – 2007. – № 2. – С. 79-189.
29. Дебіторська та кредиторська заборгованість станом на 1.01.2001 р. та 1.02.2001 р. [Електронний ресурс] / Державний комітет статистики України. – Режим доступу : http://ukrstat.gov.ua/control/uk/localfiles/display/operativ/fin/ dkz/01022001.html. – Назва з титул. екрану.
30. Дебіторська та кредиторська заборгованість підприємств України станом на 1 січня 2007 року [Електронний ресурс] / Державний комітет статистики України. – Режим доступу : http://ukrstat.gov.ua/control/uk/localfiles/display/operativ/ operativ2007/fin/dkz/dkz_u/dkz0107.html. – Назва з титул. екрану.
31. Денисенко М. Можливості активізації інвестування в сучасних умовах / М. Денисенко // Економіка України. – 2003. – № 1. – С.28-32.
32. Денисов А.Ю. Экономическое управление предприятием и корпорацией / А. Ю. Денисов, С. А. Жданов. – М. : Изд-во “Дело и Сервис”, 2002. – 416 с.
33. Дёриг Ханс-Ульрих. Универсальный банк – банк будущего. Финансовая стратегия на рубеже века / Ханс-Ульрих Дёриг ; пер. с нем. Л. Ф. Концебовской ; [предисловие к русскому изданию А. И. Бельчук]. – М. : Междунар. отношения, 2001. – 384 с.
34. Дзюблюк О. В. До питання про суть комерційного банку і специфіку банківського продукту / Олександр Дзоблюк // Вісник НБУ. – 1999. – № 4. – С. 60-62.
35. Дзюблюк О. В. Інтеграція банківського та промислового капіталів і кредитні відносини / О. Дзюблюк // Економіка України. – 2002. – № 10. – С. 11-17.
36. Дзюблюк О.В. Організація грошово-кредитних відносин в умовах ринкового реформування економіки України : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. екон. наук : спец. 08.04.01 “Фінанси, грошовий обіг і кредит” / Дзюблюк Олександр Валерійович. — К., 2001. — 32 с.
37. Дзюблюк О. В. Організація грошово-кредитних відносин суспільства в умовах ринкового реформування економіки : монографія / О. В. Дзюблюк. – К. : Поліграфкнига, 2000. – 511 с.
38. Долан Э. Дж. Деньги, банковское дело и денежно-кредитная политика / Эдвин Дж. Долан, Дейвид Е. Линдсей ; пер. с англ. В. Лукашевича [и др.] ; под общ. ред. Б. С. Лисовика и В. В. Лукашевича. – СПб: [Печатный двор], 1992. – 496 с.
39. Егорова Н. Е. Предприятия и банки: взаимодействие, экономический анализ, моделирование: учеб.-практ.пособие / Н. Е. Егорова, А. М. Смулов – М. : Дело, 2002. – 456 с.
40. Економіка України: підсумки перетворень та перспективи зростання / [за ред. В. М. Гейця]. – Х. : Форт, 2000. – 432 с.
41. Загорий Г. В. О методах оценки кредитного риска / Г. В. Загорий // Деньги и кредит. – 1997. - № 6. – C. 31-37.
42. Задорожная Н. П. Актуальные вопросы кредитования предприятий банками / Н. П. Задорожная // Деньги и кредит. – 2000. – № 8. – С. 18-20.
43. Закон України “Про лізинг” № 723/97 від 16 грудня 1997 року / Верховна Рада України // Відомості Верховної Ради. – 1998. - № 16. - С. 68.
44. Закон України “Про промислово-фінансові групи в Україні” / Верховна Рада України // Відомості Верховної Ради. – 1996. - № 23. – С. 88.
45. Замараев С. Структурные сдвиги: место банка и роль государства / Сергей Замараев, Юрий Перский // Банковское дело в Москве. – 2002. – № 5. – С. 24-26.
46. Захарін С. В. Активізація інноваційної діяльності промислових підприємств / С. В. Захарін // Фінанси України. – 2003. - № 1. – С. 13-20.
47. Захарін С. В. Кредитування інвестиційної діяльності / С. В. Захарін // Фінанси України. – 2004. – № 4. – С. 97-105.
48. Звіт Рахункової палати України за 2005 рік [Електронний ресурс] / [Рахункова палата]. – К. : Рахункова палата України, 2006. - 151 с. – Режим доступу: http://www.ac-rada.gov.ua/achamber/control/uk/publish/article/main?art_id=824284& cat_id=32826.
49. Зимовець В. Фінансове забезпечення інноваційного розвитку економіки / В. Зимовець // Економіка України. – 2003. – № 11. – С. 9-17.
50. Зимовець В. В. Фінансовий потенціал банківської системи України та ефективність його використання / В. В. Зимовець, Н. М. Шелудько // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – №1 (67). – С. 139-156.
51. Зінько Н. Я. Удосконалення банківського та небанківського фінансування інноваційної діяльності в Україні : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.00.08 “Гроші, фінанси і кредит” / Н. Я. Зінько. – Львів, 2007. – 20 с.
52. Игонина Л. Л. Инвестиции : учеб. пособие / Л. Л. Игонина ; под ред. В. А. Слепова. – М. : Экономистъ, 2003. – 476 с.
53. Ильин М. С. Финансово-промышленная интеграция и корпоративные структуры: мировой опыт и реалии России / Ильин М., Тихонов А. – М. : Альпина Паблишер, 2002. – 287 с.
54. Ілляшенко С. М. Управління інноваційним розвитком: проблеми, концепції, методи : навчальний посібник / С. М. Ілляшенко. – Суми : ВТД “Університетська книга”, 2003. – 278 с.
55. Інструкція про порядок регулювання діяльності банків в Україні : затверджена постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 № 368, зареєстрована Міністерством юстиції України 26.09.2001 за № 841/6032 / Національний банк України // Офіційний вісник України. – 2001. - № 40. - С. 83.
56. Іщук С. О. Виробничий потенціал промислових підприємств: проблеми формування і розвитку / С. О. Іщук. – Львів: ІРД НАН України, 2006. – 278 с.
57. Карташян О. В. Організаційно-економічні механізми інвестиційної діяльності комерційних банків : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.04.01 “Фінанси, грошовий обіг і кредит” / Оксана Вікторівна Карташян. – Львів, 2006. – 20 с.
58. Кейнс Дж. М. Общая теория занятости, процента и денег / Кейнс Дж. М.; пер с англ. Н. Н. Любимова ; под ред. Л. П. Куракова. – М. : Гелиос АРВ, 1999. - 352с. - (Классики экономической науки : ХХ век).
59. Кизим М. О. Механізми організації, стійкого функціонування і розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. екон. наук : спец. 08.06.02 “Підприємництво, менеджмент та маркетинг” / Кизим Микола Олександрович. – Дніпропетровськ, 2001. – 27 с.
60. Кныш М. И. Стратегическое планирование инвестиционной деятельности: учеб.пособие / Кныш М. И., Перекатов Б. А., Тютиков Ю. П. – СПб. : Изд.дом “Бизнес-Пресса”, 1998. – C. 58-65.
61. Ковалюк О.М. Фінансовий механізм організації економіки України (проблеми теорії і практики) : монографія / О. М. Ковалюк. – Львів: Видав. центр Львів. нац. університету ім. Івана Франка. – 2002. – 396 с.
62. Козоріз М. А. Проблеми оцінки рівня капіталізації суб’єктів господарювання : наукова доповідь / М. А. Козоріз. – Львів : ЛБІ НБУ, 2007. – 61 с.
63. Кокшаров О. В. Організаційно-економічні форми функціонування великих підприємницьких структур : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.02.03 “Організація управління, планування та регулювання економікою” / Кокшаров Олексій Вячеславович. – Одеса, 1999. – 18 с.
64. Колісник М. К. Економічна оцінка і регулювання діяльності промислово-фінансових груп : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.02.03 “Організація управління, планування і регулювання економікою” / Колісник Марія Костянтинівна. – Львів, 2000. – 19 с.
65. Колодізєв О. Становлення банківської системи України: минуле, світовий досвід, проблеми реформування / Олег Колодізєв // Банківська справа. – 2000. – № 5. – С. 28-29, 39.
66. Корнаи Я. Системная парадигма / Янош Корнаи // Вопросы экономики. – 2002. – № 4. – С. 4-22.
67. Корнєєв В. Банківське посередництво на ринку фінансових послуг / В. Корнєєв // Економіка України. – 2002. – № 6. – C. 16-24.
68. Корнєєв В. В. Кредитні та інвестиційні потоки капіталу на фінансових ринках / В. В. Корнєєв. – К. : НДФІ, 2003. – 376 с.
69. Косова Т. Д. Становлення інституціональних інвесторів в Україні: проблеми теорії та практики : монографія / Т. Д. Косова. – Донецьк : ІЕП НАН України. – 2004. – 296 с.
70. Кочетков В. Сучасна практика рейтингової оцінки діяльності комерційних банків / В. Кочетков // Економіка України. – 2002. – № 6. – С. 25-31.
71. Крамаренко Г. О. Стан фінансового сектора України в умовах ринкової трансформації економіки / Г. О. Крамаренко // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т. 14 : Зб. наук. праць. – Суми : УАБС НБУ, 2005. – С. 11-18.
72. Крупка М. І. Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України : монографія / М. І. Крупка. – Львів : Видав. центр Львів. націон. університету ім. Івана Франка. – 2001. – 608 с.
73. Кузнєцова А. Роль комерційного банку у фінансуванні інноваційних проектів підприємницького сектора економіки України / Анжела Кузнєцова // Регіональна економіка. – 2002. – № 4. – С. 213-219.
74. Кузнєцова А. Я. Фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності : монографія / А. Я. Кузнєцова. – Львів: ЛБІ НБУ, 2005. – 367 с.
75. Кузьмін О. Є. Глобалізація банківської діяльності і проблеми створення ПФГ / О. Є. Кузьмін, І. В. Алексєєв // Актуальні проблеми та перспективи розвитку фінансово-кредитної системи України : зб. наукових статей. – Харків: Основа, 2001. – С. 5-6.
76. Куліш Г. П. Створення промислово-фінансових груп в Україні / Г. П. Куліш // Фінанси України. – 2001. – № 11. – С. 71-74.
77. Левкович А. О. Формирование рынка лизинговых услуг : монография / А. О. Левкович. – М. : Изд-во деловой и учебной литературы, 2004. – 336 с.
78. Лепак Р. І. АТ “Кредит Банк (Україна)” у банківській системі України / Роман Лепак // Діловий Вісник. – 2003. - № 4-5. – С. 8-9.
79. Лігоненко Л. О. Антикризове управління підприємством: теоретико-методологічні засади та практичний інструментарій : монографія / Л .О. Лігоненко. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2001. – 580 с.
80. Лобанова А. Л. Перспективи розвитку ринку нетрадиційних банківських послуг / А. Л. Лобанова // Фінанси України. – 2003. – № 3. – С. 133-140.
81. Лукінов І. Інвестиційна політика в стабільному економічному розвитку / І. Лукінов // Економіка України. – 1999. – № 10. – С. 4-12.
82. Макаревич Л. Российские неофициальные финансово-промышленные группы: опыт самоорганизации и привлечения ресурсов / Л. Макаревич // Общество и экономика. – 2000. – № 9-10. – С. 135-200.
83. Малявина А. В. Лизинг и антикризисное управление: учеб.пособие для вузов / А. В. Малявина, С. А. Попов, Н. Б. Пашина. – М. : Изд-во “Экзамен”, 2002. – 256 с. – (Московская академия экономики и права).
84. Масленченков Ю. С. Банк – партнер предприятия: расчетно-платежные операции и хеджирование : учеб. пособие / Ю. С. Масленченков, А. М. Тавасиев. – М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2000. – 351 с.
85. Мезоэкономика переходного периода: рынки, отрасли, предприятия / [Львов Д. С., Макаров В. Л., Багриновский К. А. и др.] ; под ред. Г. Б. Клейнера. – М. : Наука, 2001. – 516 с. – (Серия "Экономическая наука современной России").
86. Мельник М. І. Теоретико-методологічні засади оцінки та моделювання інвестиційного клімату регіону : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.01.01 “Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка” / Мельник Мар'яна Іванівна. – Львів, 2005. – 20 с.
87. Мертенс О. Ефективність банківської системи України / Олександр Мертенс, Джованні Урга // Банківська справа. – 1999. – № 6. – С. 29-40.
88. Механизм создания российских региональных финансово-промышленных групп / [Зайцев Б. Ф., Агурбаш Н. Г., Ковалёва Н. Н. и др.] ; под ред. Б.Ф. Зайцева. – М. : Экзамен, 2000. – 160 с.
89. Мороз А. М. Центральний банк та грошово-кредитна політика : підручник / А. М. Мороз, М. Ф. Пуховкіна, М. І. Савлук. – К. : КНЕУ, 2005. – 556 с.
90. Наукова та інноваційна діяльність в Україні, 2004 рік : статистичний збірник / Держ. ком. статистики України. – К. : Держкомстат, 2005. – 362 c.
91. Наукова та інноваційна діяльність в Україні, 2006 рік : статистичний збірник / Держ. ком. статистики України. – К. : “Інф.-вид. центр Держкомстату України”, 2007. – 354 с.
92. Омелянович Л. О., Кривенко К. Є. Динамічна оцінка фінансово-кредитних факторів / Л. О. Омелянович, К. Є. Кривенко // Вісник ДонДУЕТ. – 2001. – № 2 (10) – С. 4-8. – (Серія : Екон. науки).
93. Опарін В. Концептуальні основи фінансової стратегії економічного зростання в Україні / В. Опарін, В. Федосов // Економіка України. – 2002. – № 2. – С. 10-20.
94. Опришко В. Реальні інвестиції та фінансовий сектор економіки / Володимир Опришко // Вісник НБУ. – № 8. – 2002. - С. 25-28.
95. Орлов О. О., Рясних Є. М. Лізинг і оновлення активів у промисловості України / О. О. Орлов, Є. М. Рясних // Вісник Технологічного університету Поділля. – 1999. – № 2. – С. 71-74
96. Осецький В. Л. Інвестиції та інновації: проблеми теорії та практики : монографія / В. Л. Осецький. – К. : ІАЕ УААН, 2003. – 412 с.
97. Основні засади грошово-кредитної політики на 2007 рік [Електронний ресурс] / Національний банк України. – Режим доступу : http://www.bank.gov.ua/Rada_NBU/OsnovZasad-2007.pdf. – Назва з титул. екрану.
98. Основні показники діяльності банків України на 1 січня 2007 року / [Департамент методології банківського регулювання та нагляду НБУ] // Вісник НБУ. – 2007. - № 2. – С. 50.
99. Особенности национальной ипотеки / [редакц. статья] // Финансовый директор. – 2002. – № 4. – С. 34-38.
100. Падалко О. А. Формування ціни банківського кредиту / О. А. Падалко // Фінанси України. – 2003. – № 3. – С. 128-132.
101. Парнюк В. Лізинг в Україні: проблеми, законодавче забезпечення, перспективи / В. Парнюк // Економіка України. – 2003. – № 3. – С. 29-34.
102. Партин Г., Тивончук О. Стан та перспективи розвитку механізму інноваційної діяльності підприємств / Г. Партин, О. Тивончук // Регіональна економіка. – 2002. – № 3. – С. 76-85.
103. Перепелиця В. Проектне фінансування: нові можливості для вашого бізнесу / Василь Перепелиця // Галицькі контракти. – 2003. – № 15. – С. 21.
104. Пересада А. А. Управління інвестиційним процесом / А. А. Пересада. – К. : Лібра, 2002. – 472 с.
105. Петрович Й. М. Економіка виробничого підприємства : навчальний посібник / Й. М. Петрович, І. О. Будіщева, І. Г. Устінова ; під. ред. Й. М. Петровича. – Львів : Оксарт, 1996. – 416 с.
106. Подзе С. Открытие филиалов и представительств субъектов предпринимательской деятельности / С. Подзе // Бизнес. Бухгалтерия. – 1999. – № 35. – С. 87-92.
107. Путятін Ю. О. Механізми фінансової стратегії розвитку підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 “Підприємництво, менеджмент і маркетинг” / Путянін Юрій Олексійович. – Харків, 2000. — 16 с.
108. Раскатов А. В. Механизм взаимодействий коммерческого банка и промышленных предприятий (управленческий аспект) : автореф. дис. на соискание науч. степени канд. экон. наук : спец. 08.00.05 “Экономика и управление народным хозяйством” / Раскатов Александр Викторович. – М., 1998. — 18 с.
109. Реальный сектор – банки – власть / [Виталий Набатников, Юрий Гончаренко, Татьяна Снитко, Игорь Кужелев] // Банковское дело в Москве. – 2000. – № 12. – С. 21-23.
110. Реверчук С.К. Влада. Банки. Бізнес : політекономія взаємодії і розвитку : наукова монографія / С. К. Реверчук, О. М. Ковалюк, Л. М. Стрельбицька ; за ред. С. К. Реверчука. – К. : Атіка, 2002. – 320 с.
111. Романова М. В. Формирование финансовой политики предприятия / М. В. Романова // Финансы и кредит. – 2000. – № 8. – С. 25-34.
112. Самуельсон П. А. Макроекономіка / Пол А. Самуельсон, Вільям Д. Нордгауз ; пер. з англ., наукова ред. перекладу С. Панчишина. – К. : Основи, 1995. – 544 с.
113. Саркисянц А. Г. Банковская система России и направления ее реформирования / А. Г. Саркисянц // Финансы. – 2001. – № 2. – С. 12-15.
114. Сергеев Л.В. Механизм взаимодействия предприятий и банков : автореф. дис. на соискание науч. степени канд. экон. наук : спец. 08.00.05 “Экономика и управление народным хозяйством” / Сергеев Леонид Владимирович. – Екатеринбург, 1997. – 23 с.
115. Сердюк І. Г. Стимулювання інноваційної діяльності / І. Г. Сердюк // Фінанси України. – 2003. – № 11. – С. 81-90.
116. Слав’юк Р. А. Сучасні проблеми капіталізації в реальному та фінансовому секторах економіки / Р. А. Слав’юк // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Фінансово-економічні системи: трансформація та євроінтеграція : зб. наук. праць Інституту регіональних досліджень. – Львів : ІРД НАН України, 2007. – Вип. 1 (63). – С. 85-92.
117. Слуцкий Л. Э. Банк и малое предприятие: проблемы взаимодействия / Л. Э. Слуцкий // Деньги и кредит. – 2000. – № 10. – С. 12-17.
118. Смирнов А. Л. Лизинговые операции / А. Л. Смирнов. – М. : Изд-во “Консалт-Банкир”, 1995. – 135 с. – (Серия “Международный банковский бізнес”).
119. Смовженко Т. С. Державна політика сприяння розвиткові підприємництва : монографія / Т. С. Смовженко. – Львів : Вид-во ЛБІ НБУ, 2001 – 464 с.
120. Смулов А. М. Промышленные и банковские фирмы: взаимодействие и разрешение кризисных ситуаций / А. М. Смулов. – М. : Финансы и статистика, 2003. – 496 с. – (Научно-производственное издание).
121. Статистичний щорічник України за 2006 рік: статистичний збірник / Держ. ком. статистики України. – К. : Вид-во “Консультант”, 2007. – 552 с.
122. Стеців І. І. Суть і обумовленість проектного фінансування у сучасних умовах господарювання / І. І. Стеців // Фінанси України. – 2003. – № 10. – С. 37-44.
123. Сторонянська І. З. Фінансові аспекти інтеграції регіонів в Україні / І. З. Сторонянська // Фінансово-кредитне стимулювання зростання : матеріали міжнар. наук.-практ. конференції (3-5 червня 2005 р.) ; відп. ред. Р. А. Слав’юк. – Луцьк, 2005. – С. 611-617.
124. Стратегія економічного і соціального розвитку України (2004-2015 роки) «Шляхом Європейської інтеграції» / [А. С. Гальчинський, В. М. Геєць, С. Г. Бабенко та ін.] ; [Нац.ін-т стратег.дослідж., Ін-т екон.прогнозування НАН України, М-во економіки та з питань європ.інтегр. України]. – К. : ІВЦ Держкомстату України, 2004. – 416 с.
125. Структура власного капіталу банків України за станом на 01.01.2007 р. / [Департамент методології банківського регулювання та нагляду НБУ] // Вісник НБУ. – 2007. - № 3. – С. 58-63.
126. Стубайло Т. С. Удосконалення кредитних відносин комерційних банків із позичальниками : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.04.01 “Фінанси, грошовий обіг і кредит” / Стубайло Тетяна Семенівна. – К., 2000. – 19 с.
127. Суская Е. П. Управление ссудными операциями как составная часть банковского менеджмента / Е. П. Суская // Деньги и кредит. – 1998. – № 2. – С. 35-42.
128. Тарасов В. Переориентация банков на работу в реальном секторе экономики / Виктор Тарасов // Банковское дело в Москве. – 1998. – № 12. – С. 16-18.
129. Тосунян Г. Банк для клиента / Гарегин Тосунян. – М. : Златоцвет, 1993. – 80 с. – (Досье делового человека).
130. Трифилова А. А. Управление инновационным развитием предприятия / А. А. Трифилова. – М. : Финансы и статистика, 2003. – 176 с.
131. Управління інноваційними процесами в регіонах : монографія / за наук. ред. М. А. Козоріз, Т. С. Смовженко. – Львів : ЛБІ НБУ, 2006. – 263 с.
132. Фабер С. Фінансовий стан та основні проблеми в діяльності банків у 2004 році / Світлана Фабер, Ганна Карчева // Вісник НБУ. – 2005. - № 3. - с. 9-18.
133. Фінансово-монетарні важелі регулювання економіки : монографія / за ред. Н. А. Даниленка. – К. : Об’єднаний інститут економіки НАНУ, 2005. – 108 с.
134. Харрод Р. Ф. К теории экономической динамики: новые выводы экономической теории и их применение в экономической политике / Р. Ф. Харрод ; пер. с англ. И. К. Дашковского ; под ред. Л.П. Куракова. – М. : Гелиос АРВ, 1999. – 160 с. – (Классики Экономической Науки : XX век).
135. Чекмарева Е. Н. Роль банков в интеграции банковского и промышленного капиталов / Е. Н. Чекмарева // Деньги и кредит. – 1999. – № 7. – С. 17-22.
136. Черваньов Д. М. Менеджмент інноваційно-інвестиційного розвитку підприємств України / Д. М. Черваньова, Л. І. Рейкова. – К. : Т-во “Знання”, КОО, 1999. – 514 с.
137. Черемисова Т. Інноваційні процеси на промислових підприємствах / Тетяна Черемисова // Банківська справа. – 2003. – № 1. – С. 42-46.
138. Чернов В. Анализ финансово-кредитных операций на основе составляющих эффекта финансового рычага / В. Чернов // Финансовая газета. – 1999. - № 44-45. – с. 11.
139. Чумаченко М. Напрямки інвестиційної політики в промисловості / М. Чумаченко // Економіка України. – 1999. – № 11. – С. 37.
140. Чумаченко М. Г. Інвестиційна політика в Україні: досвід, проблеми, перспективи : монографія / М. Г. Чумаченко, С. С. Аптекар, М. Г. Білопольський, Л. О. Абсава ; редкол. : М. Г. Чумаченко (відп. ред.) та ін. – Донецьк : Юго-Восток, 2003. — 291 с.
141. Шевчук В. Фінансово-промислові групи в Україні: додатковий шанс чи перепона на шляху реформ? / В. Шевчук // Економіка України. – 1997. – № 1. – С. 11-18.
142. Шелудько Н. М. Інвестиційний процес: оцінка ролі й участі банків / Н. М. Шелудько // Фінанси України. – 2003. – № 8. – С. 121-126.
143. Штыкова О. А. Проблемы управления финансовыми потоками в российских компаниях с филиальной сетью / О. А. Штыкова // Финансы. – № 7. – 2001. – С. 22-24.
144. Шумпетер Й. А. Теория экономического развития: (Исследование предпринимательской прибыли, капитала, кредита, процента и цикла конъюнктуры) / Шумпетер Йозеф ; пер. с нем. В. С. Автономова, М. С. Любского, А. Ю. Чепуренко ; под общ. ред. А. Г. Милейковского. – М. : Прогресс, 1982. – 455 c. – (Экономическая мысль Запада). – Пер. изд.: Schumpeter J. Theorie der wirtschaftlichen Entwicklung / Von Josef Schumpeter.
145. Ющенко В. А., Лисицький В. І. Гроші: розвиток попиту та пропозиції в Україні / Ющенко Віктор Андрійович, Лисицький Віктор Іванович. – К. : Видавничий дім "Скарби", 2000. – 336 с. – (Добробут нації).
146. Яковлєв А. І. Економіко-організаційні аспекти промислових інновацій / А. І. Яковлєв, Н. О. Воронко. – Харків : – Бізнес-інформ, 2003. – 168 с.
147. Benston G. J. A transaction cost approach to the theory of financial intermediation / George J. Benston, Clifford W. Smith // Journal of Finance. – 1976. – № 2 (May). – P. 215-231.
148. Berlin M. Bank loans and marketable securities: how do financial contracts control borrowing firms? / Mitchell Berlin // Business Rev., Federal Reserve Bank of Philadelphia. – 1987. – Іssue Jul. – P. 9-18.
149. Brealey R. Principles of corporate finance / Richard A. Brealey, Stewart C. Myers. – 6 ed. – New York : McGraw-Hill Inc., 2000. – 1093 p.
150. Campbell T. S. Information Production, Market Signalling, and the Theory of Financial Intermediation: A Reply / Tim S. Campbell, William A. Kracaw // Journal of Finance. – 1980. - № 35(4). – P. 863-883.
151. Daly G. G. Financial Intermediation and the Theory of the Firm: An Analysis of Savings and Loan Association Behavior / George G. Daly // Southern Economic Journal. – 1971. – Vol. 37. – № 33 (Jan). – P. 283-294.
152. Diamond D. W. Financial Intermediation and Delegated Monitoring / Douglas W. Diamond // Rev. of Economic Studies. — 1984. — № 51 (3). — P. 393—414.
153. Edwards F. R. Managerial Objectives in Regulated Industries: Expense Preference Behavior in Banking / Franklin R. Edwards // Journal of Political Economy. – 1977. - №85 (1). – P. 147-162.
154. Fama E. F. The Theory of Finance / Eugene F. Fama, Merton H. Miller. – New York : Holt, Reinhart and Winston, 1972. – 346 p.
155. Fisher I. The theory of interest / Irving Fisher ; ed. William J. Barber. – (The Works of Irving Fisher : volumes 1-14). – London: Pickering and Chatto, 1997. – 6240 p.
156. Friedman M. Studies in the Quantity Theory of Money / Milton Friedman. – Chicago : University of Chicago Press, 1956. – 265 p.
157. Friedman M. The Role of Monetary Policy / Milton Friedman // American Economic Review. – 1968. – March ; V. 58. – P. 1-17.
158. Havrilesky T. M. Non-price competition among banking firms / Thomas Havrilesky, Robert Schweitzer // Journal of Bank Research. – 1975. – V. 6 ; (Summer). – P. 151-172.
159. Hodgman D. R. The deposit relationship and commercial bank investment behavior / Donald R. Hodgman // Rev. of Economics and Statistics. – 1961. – V. 43 (Aug.). – P. 257-268.
160. James C. Some Evidence of the Uniqueness of Bank Loans / Christopher James // Journal of Financial Economics. – 1987. – Vol. 19 (Dec.). – № 2. – P. 217-235.
161. King S. R. Monetary Transmission: Through Bank Loans or Bank Liabilities? / Stephen R. King // Journal of Money, Credit and Banking. – 1986. – Vol. 18. – № 3 (Aug). – P. 290-303.
162. Kotaro Tsuru. Finance and Growth Some theoretical considerations, and review of the empirical literature [Електронний ресурс] / Kotaro Tsuru // OECD Economics Department Working Papers. – 2000. – № 228. – Режим доступу до стат. : http://ideas.repec.org/p/oec/ecoaaa/228-en.html.
163. Ramakrishnan R., Thakor A. Information Reliability and a Theory of Financial Intermediation / Ram T. S. Ramakrishnan, Anjan V. Thakor // Review of Economic Studies, 1984. – Vol. 51. – №. 3 (Jul.). – P. 415-432.
164. Sealey C.W. Finance theory and financial intermediation : proceedings / C. W. Sealey // Conference on bank structure and competition ; Federal reserve bank of Chicago, 1987. – P. 423-431.
165. Wood J.H. Commercial bank loan and investment behavior / John H. Wood – London : John Wiley and Sons, 1975. – 153 p.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.