У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название АУДИТ БУХГАЛТЕРСЬКОГО БАЛАНСУ:ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА
Количество страниц 241
ВУЗ ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП…………………………………………………………………………...
РОЗДІЛ 1. ТЕОРІЯ БАЛАНСОЗНАВСТВА ТА РОЗВИТОК АУДИТУ БУХГАЛТЕРСЬКОГО БАЛАНСУ…………………………………………...
1.1. Значення і роль балансу як елемента методу бухгалтерського обліку……………………………………………………………………………...
1.2. Еволюція та сучасний стан бухгалтерського балансу як форми звітності……………………………………………………………………….......
1.3. Аудит балансу підприємства: зміст та історична необхідність……..
Висновки до І-го розділу………………………………………………………...
РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА МЕТОДИКА АУДИТУ БАЛАНСУ: ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ………………………………………………..
2.1. Організація аудиту бухгалтерського балансу………………………...
2.2. Підходи до побудови методики аудиту балансу: закордонний досвід, вітчизняна специфіка, фактори впливу………………………………...
2.3. Особливості методики аудиту показників балансу підприємства…..
2.4. Аудиторський ризик та суттєвість при перевірці достовірності показників балансу……………………………………………………………….
Висновки до ІІ-го розділу……………………………………………………….
РОЗДІЛ 3. КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ ТА МОДЕЛЮВАННЯ АУДИТУ БАЛАНСУ………………………………………………………………………..
3.1. Комп’ютерні інформаційні технології в аудиті балансу: проблеми застосування………………………………………………………………………
3.2. Аудит балансу підприємства: моделювання організації і методики..
Висновки до ІІІ-го розділу……………………………………………………....
ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ…………………………………………………
ДОДАТКИ……………………………………………………………………….
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………….

ВСТУП

Актуальність теми. В умовах ринкових відносин необхідність перевірки достовірності показників балансів значно підвищується. Сьогодні зростає інтерес до практичного використання показників балансу в управлінні економічними процесами, особливо в галузі інвестування, кредитування, збереження, відчуження, розподілу та перерозподілу власності, а також у формуванні фінансових, податкових відносин і в багатьох інших ситуаціях. У національній економіці, на жаль, більшість рішень оперативного, тактичного і стратегічного характеру не завжди ухвалюються на основі належним чином складених і підтверджених балансів. Вони у поєднанні з іншими формами фінансової звітності є джерелом інформації, яке здатне забезпечити прозорість і ефективність взаємовідносин у сфері господарювання за умови достовірності відображення показників. Підтвердження цієї достовірності належить до компетенції аудиторів. У зв’язку з цим, теорія і практика аудиту показників балансу є винятково актуальною.
Особливого значення набувають методи перевірки даних, наведених у балансі, для користувачів звітності, які дозволяють з найбільшою достовірністю і точністю виявити, розкрити та проаналізувати наведену в ньому інформацію.
Здійснення аудиту фінансової звітності ґрунтується на нерозривності і взаємопов’язаності усіх звітних форм, тому у процесі перевірки аудитор повинен підтвердити достовірність кожної з них, включаючи баланс. З метою розкриття важливості дослідження балансу під час проведення аудиту фінансової звітності підприємств та глибокого дослідження методики перевірки показників балансу аудитор зможе висловити думку про достовірність показників цієї форми звітності, в результаті чого було використано поняття “аудит” відносно однієї складової аудиту фінансової звітності – балансу.
Проблеми організації та методики аудиту балансу знайшли відображення у працях вітчизняних та зарубіжних вчених, зокрема С.М. Бичкової, Ф.Ф. Бутинця, А.М. Герасимовича, Н.І. Дорош, А.Г. Загороднього, З.В. Задорожного, Ф.В. Зайнетдінова, С.Я. Зубілевич, Г.Л. Вознюка, Г.М. Давидова, В.В. Дряхлова, П.І. Камишанова, Р.А. Костирко, Г.І. Костюк, Л.П. Кулаковської, В.В. Німецького, О.А. Петрик, Ю.В. Піча, І.І. Пилипенка, В.С. Рудницького, Т.С. Смовженко, Я.В. Соколова, Б.Ф. Усача, В.О. Шевчука, М.М. Шигун.
Не применшуючи наукового доробку вітчизняних та зарубіжних вчених, а також цінності одержаних ними результатів, слід наголосити на низці проблем, які не знайшли свого відображення та вирішення у наукових працях. Так, зокрема, у зв’язку з різночитанням чинних нормативних актів, що регулюють аудиторську діяльність, потребують уточнення поняття “аудит”, “аудит балансу підприємства”; класифікація факторів, які впливають на методику проведення аудиту балансу; можливості моде-лювання методики аудиту балансу; шляхи зменшення ступеня аудиторського ризику та оцінки суттєвості звітних показників, комп’ютеризація аудиторських процедур.
Недостатнє опрацювання проблем теорії й методики аудиту балансу підприємства, їх дискусійний характер, потреба в удосконаленні напрямів здійснення аудиту на українських підприємствах з урахуванням напрацювань вітчизняних та зарубіжних вчених визначили актуальність та основні напрями дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану науково-дослідних робіт Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України “Організація і методологія обліку, аналізу та аудиту господарської діяльності підприємств” (номер державної реєстрації 0104U009820). У межах наукової програми автор здійснив дослідження теорії і методики аудиту балансу і розробив пропозиції з удосконалення організаційно-методичних основ аудиту балансу підприємств України.
Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є наукове обґрунтування теоретичних положень і розробка практичних рекомендацій з удосконалення організації та методики аудиту показників балансу підприємств України.
Для досягнення зазначеної мети в роботі поставлено такі завдання:
– розкрити суть поняття “баланс” та вивчити підходи до трактування балансу у різні історичні періоди, розглянути розвиток форми та структури бухгалтерського балансу протягом ХХ ст., визначити фактори впливу на них;
– розглянути сучасну форму бухгалтерського балансу, що застосовується вітчизняними підприємствами стосовно її відповідності вимогам користувачів, визначити перспективи розвитку структури балансу;
– дослідити історію аудиту та з’ясувати період виникнення аудиту балансу, зумовлений трансформацією потреб користувачів звітності, з’ясувати фактори та специфіку їх впливу на організацію і методику аудиту балансу в різних країнах світу;
– розробити методику аудиту балансу з урахуванням особливостей господарської діяльності підприємств;
– дослідити вплив аудиторського ризику та суттєвості на процес і результати аудиту балансу та визначити шляхи їх мінімізації;
– вивчити проблеми застосування комп’ютерних інформаційних технологій під час аудиту балансу та шляхи їх вирішення;
– обґрунтувати необхідність розробки моделей аудиту, визначити перспективні шляхи розвитку моделювання аудиту балансу.
Об’єктом дослідження є процес аудиту бухгалтерського балансу на підприємствах України.
Предметом дослідження є сукупність теоретико-методичних та організаційно-практичних аспектів аудиту бухгалтерського балансу.
Методи дослідження. Під час дослідження використано загальнонаукові та спеціальні методи пізнання. Для вивчення теоретико-методичних аспектів аудиту балансу застосовувалися методи індукції та дедукції, за допомогою яких визначено вплив запитів користувачів фінансової звітності на зміну структури балансу та методики його дослідження. Методи теоретичного узагальнення, групування, порівняння та історичний метод використовувалися для виявлення сутності понять “баланс”, “аудит балансу” та розвитку методики аудиту балансу. З метою вивчення стану аудиту балансу підприємств застосовувалися методи спостереження та анкетування. Використання методу моделювання дозволило розробити алгоритмічні моделі аудиту балансу для оцінки системи внутрішнього контролю, виконання завдань з огляду балансу, перевірки показників балансу при ініціативних та обов’язкових аудиторських перевірках.
Інформаційною базою дослідження є нормативні документи України та зарубіжних країн з бухгалтерського обліку, цивільне, господарське та податкове законодавство, фінансова та статистична звітність підприємств України. Методологічною основою дослідження стали наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених у сфері аудиту, господарського контролю, бухгалтерського обліку, економічної теорії, довідково-інформаційні видання, матеріали науково-практичних конференцій.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в обґрунтуванні теоретичних положень і розробці практичних рекомендацій з удосконалення організації та методики аудиту балансу підприємств України, а саме:
вперше:
– розроблено Класифікатор типових порушень у бухгалтерському обліку діяльності підприємств, який містить ключові питання, що підлягають вивченню, можливі порушення при їх відображенні в обліку, вимоги чинного законодавства, що порушуються. Його використання в аудиторській практиці забезпечує зосередження уваги аудиторів на об’єктах, яким властивий підвищений ризик допущення помилок, створює основу для контролю за дотриманням підприємствами нормативно-правових актів України;
– запропоновано алгоритмічні моделі аудиту балансу, які описують послідовність аудиторських процедур: для оцінки системи внутрішнього контролю, виконання завдань з огляду балансу, перевірки показників при ініціативному та обов’язковому аудиті балансу. Їх використання забезпечує належний контроль за роботою групи аудиторів, знижує ризик підготовки неадекватного аудиторського висновку;
удосконалено:
– організацію аудиту балансу в частині доведення необхідності проведення інвентаризації під час обов’язкового аудиту (рекомендовано в договорі на проведення аудиту передбачати обов’язкову присутність аудитора при проведенні річної інвентаризації на підприємстві, що підлягає аудиту, показано способи забезпечення аудитора матеріалами інвентаризації та порядок їх відображення в аудиторському висновку), що забезпечує можливість підтвердження аудитором достовірної оцінки вартості активів і зобов’язань, показаної в балансі суб’єкта господарювання;
– порядок проведення аудиту балансу в частині визначення можливостей постадійної комп’ютеризації аудиторського процесу з використанням різних типів програмного забезпечення, яке доступне українським аудиторам за вартісним критерієм (для визначення суттєвих статей, виконання аналітичних процедур, аналізу даних інвентаризації, оцінки засобів і методів внутрішнього контролю, оцінки вбудованих програмних засобів контролю та аналізу їх функціонування, коригування фінансової звітності, аналізу фінансового стану підприємства, формування аудиторського висновку). Комп’ютеризація аудиту підвищує ефективність аудиторської перевірки шляхом використання автоматизованих прийомів контролю.
дістало подальшого розвитку:
– періодизація аудиту в історичному контексті шляхом виявлення часу виникнення аудиту балансу (друга пол. ХІХ ст. – 1905 р.) та показано ступінь глибини дослідження балансу на подальших етапах залежно від зміни потреб користувачів звітності (визначення платоспроможності та ділової активності підприємств, напрямів розподілу прибутку, можливість обчислення макроекономічних показників на підставі порівняної звітності). Вивчення історичних основ аудиту балансу дозволяє визначити закономірності його розвитку та сформувати базу для подальших наукових розробок у галузі теорії і методики аудиту;
– виявлення загальних і спеціальних факторів та специфіки їх впливу на особливості практики аудиту у різних країнах світу (до загальних факторів віднесено: історичні передумови розвитку аудиту, рівень його програмного забезпечення, особливості законодавства з обліку і аудиту; спеціальними факторами визначено структуру балансу, принципи групування та зміст статей балансу, ступінь доступу до облікових даних та ступінь їх деталізації, завдання аудиту та порядок оформлення його результатів). Врахування виявлених факторів у процесі організації аудиторської перевірки дозволяє спростити процедури договірного урегулювання відносин сторін, планування аудиту, вивчення особливостей бізнесу підприємства, діяльність якого буде перевірятися;
– визначення контрольних показників діяльності підприємств, які забезпечують відбір суттєвих статей для вивчення аудитором, вибір найбільш адекватного способу розрахунку рівня суттєвості для підприємств України (на основі визначення середнього рівня суттєвості з коригуванням на відхилення від середньої), порядок урахування загального рівня суттєвості виявлених відхилень в обліку та звітності при виборі типу аудиторського висновку, що дозволяє економити час роботи аудитора при організації перевірки, під час її здійснення та при оформленні результатів аудиту;
Практичне значення одержаних результатів. Застосування в практиці роботи аудиторських фірм пропозицій і рекомендацій забезпечить підвищення ефективності процесу аудиту та достовірність результатів перевірки балансу.
Результати дисертаційної роботи впроваджено в практику діяльності аудиторських компаній ТОВ АФ “Прем’єр Аудит”, довідка № 074/55 від 10.05.2007р. (зокрема, пропозиції щодо документального оформлення та комп’ютеризації процесу аудиту з використанням різних типів програмного забезпечення, розроблену програму аудиту і пакет робочих документів аудитора); ТОВ АФ “Нюанс-аудит”, довідка № 849/3 від 05.09.2007р. (застосовано Класифікатор типових порушень у бухгалтерському обліку підприємств, моделі аудиту балансу для оцінки системи внутрішнього контролю, виконання завдань з огляду балансу, перевірки показників при ініціативному та обов’язковому аудиті балансу).
Рекомендації щодо договірного забезпечення аудиту балансу були впроваджені в діяльність підприємства ДП “Ейвон Косметікс Юкрейн”, довідка № 256/2 від 25.06.2007р. (рекомендації щодо укладання з аудиторською компанією договору на довгострокове обслуговування, у якому удосконалено організаційно-методичні аспекти інвентаризації активів при проведенні аудиту балансу, що дозволяє отримати достовірну інформацію про реальну вартість і наявність активів підприємства, яка необхідна для прогнозування його здатності здійснювати безперервну діяльність).
Окремі результати знайшли застосування у навчальному процесі Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України під час викладання навчальних дисциплін “Аудит”, “Організація та методика аудиту” (довідка № 1010/1 від 24.09.2007р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаним науковим дослідженням. Наукові результати, що містяться в роботі, належать особисто автору. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті положення, які є результатом особистої роботи здобувача.
Апробація результатів дисертації. Основні результати дослідження, викладені в дисертації, знайшли відображення в наукових статтях, опублікованих у фахових та інших виданнях, а також доповідалися та обговорювалися на міжнародних конференціях “Развитие бухгалтерского учета и контроля в контексте европейской интеграции” (Житомир-Краматорськ, 2005 р.); “Динаміка наукових досліджень’2005” (м. Дніпропетровськ, Дніпропетровська академія управління, бізнесу і права, 2005 р.); Всеукраїнській науковій конференції, присвяченій видатним вченим у галузі бухгалтерського обліку д.е.н., проф. І.В. Малишеву, д.е.н., проф. П.П. Німчинову (Житомир, Житомирський державний технологічний університет, 2006 р.).
Публікації. За результатами дисертаційної роботи у фахових виданнях опубліковано 6 наукових статей загальним обсягом 3,97 друк. арк., 3 тези доповідей загальним обсягом 0,58 друк. арк., в інших публікаціях, написаних у співавторстві (2-х посібниках), особисто автора – 5,48 друк. арк.

Список литературы ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ
У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення проблемних питань щодо розробки методичних підходів та обґрунтування практичних рекомендацій з удосконалення організації і методики аудиту балансу. Загальні висновки, сформульовані за науковими результатами дослідження, такі:
1. На основі ретроспективного аналізу виявлено період виникнення аудиту балансу (друга пол. ХІХ ст. – 1905 р.) та показано ступінь глибини дослідження балансу на подальших етапах, що вимагає переосмислення теоретичних та методичних підходів до проведення аудиту з позиції забезпечення користувачів звітності достовірною інформацією про діяльність суб’єкта господарювання.
2. Складність організації вітчизняного бізнесу, наявність багатьох зовнішніх та внутрішніх факторів впливу на нього перешкоджають належному вивченню специфіки господарської діяльності підприємств під час аудиту. З метою удосконалення організації процесу аудиту балансу виділено загальні та спеціальні фактори впливу на організацію і методику аудиту, які зумовлюються специфікою бізнесу українських підприємств. До загальних факторів належать: історичні передумови розвитку аудиту, рівень його програмного забезпечення, особливості законодавства з аудиту. Спеціальними факторами названо такі: структуру балансу, принципи групування та зміст статей балансу, ступінь доступу до даних обліку та ступінь деталізації даних, завдання та порядок оформлення результатів аудиту. Виділені фактори сприятимуть ефективному здійсненню аудиту балансу шляхом мінімізації їх негативного впливу на процес та результати аудиторської перевірки.
3. В сучасних умовах проведення аудиту проблема доступу до інформації є однією з найбільших перешкод для надання адекватного аудиторського висновку. З метою підвищення ступеня доступу аудитора до інформації підприємства, покращання якості аудиту доведено необхідність застосування при проведенні обов’язкового аудиту інвентаризації як методу господарського контролю, визначено способи забезпечення суб’єкта проведення аудиту матеріалами інвентаризації (постановка перед замовником завдання на проведення інвентаризації у присутності аудитора, участь аудитора у проведенні річної інвентаризації, вивчення матеріалів інвентаризації, проведеної підприємством самостійно). Це дозволить підвищити ступінь обґрунтованості аудиторської думки у разі підтвердження достовірності показників балансу.
4. Вітчизняне законодавче поле не визначає єдиних методологічних засад у частині документування процесу аудиту. З метою удосконалення документального забезпечення роботи аудитора розроблено пакет робочих документів. Застосування в діяльності аудиторської фірми уніфікованих робочих документів дозволить полегшити працю асистентів аудитора, контролювати процес і результати виконання аудиторських процедур, систематизувати виявлені порушення у разі підтвердження достовірності показників балансу, забезпечує обґрунтованість сформованої аудитором думки.
5. За умов нестабільного економічного середовища оцінка ризиків діяльності підприємств, що підлягають аудиту, є одним з найменш вирішених питань. Для формування інструментів захисту від негативного впливу складових аудиторського ризику, зокрема ризику невиявлення, виділено контрольні показники діяльності підприємств. Орієнтація аудитора на виділені контрольні показники дозволяє відбирати для вивчення ті статті, які мають підвищений ризик наявності відхилень, та економити час на проведення аудиторської перевірки.
6. Сучасний рівень організації аудиторських перевірок є низьким з огляду на невідповідність вимогам об’єктивності та достовірності надання результатів перевірки. Вивчення практики ведення бухгалтерського обліку на вітчизняних підприємствах дозволило узагальнити та систематизувати основні облікові процедури, які враховують галузеву специфіку діяльності, і виявити найбільш типові порушення у них, що згруповані в Класифікаторі типових порушень.
7. На ринку комп’ютерних технологій відсутні програми, які дозволяють комплексно автоматизувати проведення аудиту фінансової звітності. З огляду на це процес аудиту балансу структуровано у розрізі стадії його проведення та показано можливості його реалізації з використанням різних типів програмного забезпечення, зокрема під час аналізу даних інвентаризації, оцінки засобів і методів внутрішнього контролю, аналізу фінансового стану підприємств, формування аудиторського висновку. Найбільш ефективно в комп’ютерному середовищі реалізуються такі прийоми контролю, як алгоритмічний, рахунковий контроль з отриманням контрольних підсумків, балансовий спосіб рахункового контролю, матричні облікові моделі, порівняння однойменних показників, отриманих із різних джерел, обернений перерахунок, підстановка, контроль за відхиленнями.
8. Відсутність наукових розробок у частині впровадження нових методів розвитку теорії та практики аудиту зумовлює необхідність застосування методу моделювання при створенні методик аудиторської перевірки. На основі методу моделювання розроблено алгоритмічні моделі аудиту балансу для оцінки системи внутрішнього контролю, виконання завдань з огляду балансу, перевірки показників при ініціативному аудиті та комплексному обов’язковому аудиті балансу, які дозволять систематизувати процес аудиту, відкинути неефективні аудиторські процедури, організовувати і контролювати роботу аудиторської групи. Наведені моделі ґрунтуються на взаємозв’язку та взаємообумовленості контрольних процедур з потребами користувачів фінансової звітності в об’єктивній інформації.
9. Недостатній рівень планування аудиторських перевірок у вітчизняній практиці аудиту призводить до зниження якості виконаних робіт та довіри користувачів інформації. З метою підтвердження показників балансу аудитором з мінімальним впливом аудиторського ризику запропоновано та впроваджено у діяльність аудиторських компаній методику аудиту балансу. Визначено джерела інформації, методичні прийоми отримання узагальнення та реалізації результатів аудиту балансу, що систематизовано в розробленій Програмі аудиту.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Аверченков В.И. Аудит информационной безопастности. – Брянск: БГТУ. – 2005. – 268 с.
2. Агеева Ю.Б., Агеева А.Б. Аудиторская проверка: практическое пособие для аудитора и бухгалтера. – М.: Бератор-Пресс, 2003. – 160 с.
3. Алборов Р.А. Аудит в организациях промышленности, торговли и АПК. – М.: Издательство “Дело и сервис”, 1998. – 464 с.
4. Андреев А.П., Хомутов П.М., Шаглин В.Я. Бухгалтерский учет в лесозаготовительных предприятиях. – М.: Гослесбумиздат, 1962. – 207 с.
5. Аренс А., Лоббек Дж. Аудит: Пер. с англ.; Гл. редактор серии проф. Я.В. Соколов. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 560 с.
6. Аринушкин Н. Балансы акционерных предприятий. – М.: Типография П.П. Рябушинского, 1912. – 240 с.
7. Бабенко И.П. Курс двойной бухгалтерии. СПб, 1911. – 1106 с.
8. Бабич В.В., Свидерский Е.И. Бухгалтерский учет на предприятии малого бизнеса в Украине. – К.: ООО “Издательство Либра”, 1996. – 160 с.
9. Банк С.В., Панащенко Н.К. Сравнительный анализ стандартов отчетности // Международный бухгалтерский учет. – 2004. – №10. – С. 15-28
10. Бардаш С.В. Інвентаризація: теорія, практика, комп’ютеризація. – Житомир: ЖІТІ, 1999. – 372 с.
11. Баскаков В.Н., Горелкин В.Г. Бухгалтерский учет в потребительской кооперации. – М.: Экономика, 1965. – 359 с.
12. Белуха Н.Т. Хозяйственный учет и его роль в АСУ. – М.: Финансы, 1972. – 72 с.
13. Білик М.Д. Організація і методика аудиту сільськогосподарських підприємств: Підручник. – К.: КНЕУ, 2003. - 628 с.
14. Білуха М.Т. Аудит у бізнесі: Посібник для бізнесменів. – Дніпропетровськ: “Преском”, 1994. – 240 с.
15. Блатов Н.А. Балансоведение (курс общий). - Л.: “Экономическое образование”, 1928.
16. Блохин Ю.П., Панфилов Е.А. Классификация и кодирование технико-экономической информации. – М.: “Знание”, 1975. – 64 с.
17. Богатая И.Н., Хахонова Н.Н. Аудит. – Ростов-н/Д: Феникс, 2003. – 608 с.
18. Бойко О.Д. Історія України: Посібник. – К.: “Академія”, 2002. – 656 с.
19. Большой бухгалтерский словарь / Под ред. А.Н. Азрилияна. – М.: Ин-т новой экономики, 1999. – 574 с.
20. Бондаренко Н.О., Понікаров В.Д., Попова С.М. Аудит суб’єктів підприємницької діяльності: Навчальний посібник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2004. – 300 с.
21. Борисов А.Б. Большой экономический словарь. – М.: Книжный мир, 2001. – 895 с.
22. Бреславцева Н.А., Ткач В.И., Кузьменко В.А. Балансоведение: Учебное пособие. – М.: “Издательство Приор”, 2001. – 160 с.
23. Бунко Г.М. Аудит и ревизия: Учеб. пособие. – 2-е изд., стереотип. – Мн.: Книжный дом; Мисанта, 2004. – 429 с.
24. Бутинець Ф.Ф. Аудит і ревізія господарської діяльності. – Житомир: ЖІТІ, 2001. – 416 с.
25. Бутинець Ф.Ф. Аудит: Підручник для студентів спеціальності “Облік і аудит” вищих навчальних закладів. – 3-тє вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП. “Рута”, 2005. – 512 с.
26. Бутинець Ф.Ф. Історія бухгалтерського обліку: В 2-х частинах. Ч.І. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит” / 2-е вид. доп. і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2001. – 512 с.
27. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Навчальний посібник. – Львів: “Новий світ-2000”, 2004. – 240 с.
28. Бутинець Ф.Ф., Горецька Л.Л. Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах. Навч. посібник. – Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 544 с.
29. Бутинець Ф.Ф., Малюга Н.М., Петренко Н.І. Аудит: стан і тенденції розвитку в Україні та світі: Монографія / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ЖДТУ, 2004. – 564 с.
30. Бутинець Ф.Ф. Аудит: Підручник для студентів спеціальності “Облік і аудит” вищих навчальних закладів. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 672 с.
31. Бухгалтерский словарь. – 2-е изд., доп. – М.: Финансы и статистика, 1996. – 208 с.
32. Бухгалтерский учет и анализ хозяйственной деятельности в строительных организациях / Под. ред. М.В. Дмитриева. – М.: Финансы, 1967. – 364 с.
33. Бухгалтерський словник / За ред. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП “Рута”, 2001. – 224 с.
34. Быкова А.Л. Теория бухгалтерского учета. – М.: Госфиниздат, 1962. – 352 с.
35. Бычкова С.М. Аудит для руководителей и бухгалтеров. – СПб.: Питер, 2003. – 384 с.
36. Бычкова С.М. Аудиторская деятельность. Теория и практика. – СПб.: “Лань”, 2000. – 320 с.
37. Бычкова С.М., Газарян А.В. Планирование в аудите. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 264 с.
38. Василевич И.П., Ширкина Е.И. Сборник задач по аудиту. – М.: Финансы и статистика, 1999. – 288 с.
39. Василенко П.Н. Основы бухгалтерского учета. – М.: Экономика, 1971. – 245 с.
40. Ващинский Г.В. Бухгалтерский учет в сельскохозяйственных предприятиях – М., 1956. – 352 с.
41. Ведерников С.С. Курс бухгалтерского учета. – М.: Статистика, 1967. – 408 с.
42. Вейцман Н.Р. Очерки по бухгалтерскому учету и анализу. – М.: Госфиниздат, 1958. – 151 с.
43. Вейцман Р.Я. Фабрично-заводское счетоводство. В связи с калькуляцией и коммерческой организацией фабрик и заводов. – Одесса: Книгоиздательство “Библиотека коммерческих знаний”, 1912. – 396 с.
44. Верига Ю.А. Історичний аспект розвитку балансу та використання його в аудиті // Вісник Тернопільської академії народного господарства. – 2002. – Випуск 3. – С. 152-156.
45. Верига Ю.А. Баланс підприємства: історичний аспект та удосконалення в Україні // Вісник ЖДТУ. – 2003. – №1 (23). – С. 66-71.
46. Вишневский А.А., Гальцов В.С., Сауткин И.В. Финансовый контроль: Учеб. пособие. – Мн.: Акад. МВД Респ. Беларусь, 2005. – 92 с.
47. Волькенштейн О.И. Учебник двойной бухгалтерии (элементарный курс). СПб., 1913. – 190 с.
48. Вороновська О.В., Сахно Л.А., Катюха Д.М. Словник-довідник бухгалтера. – Мелітополь: Таврійська державна агротехнічна академія, 2001. – 47 с.
49. Галкин А.Ф. и др. Теория бухгалтерского учета. – М.: Колос, 1970. – 263 с.
50. Гальперин Я.М. Основы балансоведения (общие положения теории учета). – Тифлис: Издание Практического института счетоведения, 1925.
51. Гальперин Я.М. Основы балансового учета. - М.: Госфиниздат, 1938. – 360 с.
52. Ганусевич В.О. Баланс та аналіз фінансової стійкості підприємства на його основі (на прикладі сільськогосподарських підприємств Закарпатської області). 08.06.04 “Бухгалтерський облік, аналіз та аудит”. Автореферат на здобуття наук.ступеня к.е.н. – Київ, 2005. – 20 с.
53. Герасимович А.М., Кіндрацька Л.М. Кривов’яз Т.В. та ін. Облік і аудит у банках: Підручник / За заг. ред. проф. А.М. Герасимовича. – К.: КНЕУ, 2004. – 536 с.
54. Голощапов Н.А. Словарь-справочник аудитора. Под ред. В.И.Осипова – М.: “Экзамен”, 1999. – 384 с.
55. Гончарук Я.А., Рудницький В.С. Аудит: Навч. посібник. – Львів: Світ, 2002. – 296 с.
56. Грабова Н.М. Теорія бухгалтерського обліку. – К.: Вища школа, 1973. – 344 с.
57. Гуцайлюк З.В., Мех Я.В., Щирба М.Т. Аудит (теорія, методика, збірник завдань). – Тернопіль: Економічна думка, 2002. – 190 с.
58. Давидов Г.М. Аудит: Навч. посіб. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Т-во “Знання”, КОО, 2001. – 363 с.
59. Давидов Г.М. Виявлення помилок і шахрайства в процесі проведення аудиту //Серія: Економіка та підприємництво, 2002. – № 4. – С. 73-77.
60. Даль В.И. Толковый словарь живого великого русского языка: в 4 тт. Т. 1: А-И – Оформл. “Диамант”. – СПб.: ТОО “Диамант”, 1996. – 784 с.
61. Даль В.И. Толковый словарь живого великого русского языка: в 4 тт. Т. 2: И – О – Оформл. “Диамант”. – СПб.: ТОО “Диамант”, 1996. – 784 с.
62. Данилевский Ю.А., Шапигузов С.М., Ремизов Н.А., Старовойтова Е.В. Аудит: Учебное пособие. – М.: ИД ФБК-ПРЕСС, 1999. – 544 с.
63. Дембинский Н.В. Теория советского бухгалтерского учета. – М.: Госиздат БССР, 1957. – 220 с.
64. Дерій В.А., Кізима А.Я. Аудит: Курс лекцій. – Тернопіль: Джура, 2002. – 86 с.
65. Дідук М.С. Аудиторська діяльність в Швеції: з обміну досвідом. Незалежний аудит в Україні та міжнародний досвід. Збірник тез і текстів доповідей на міжнародній науково-практичній конференції з аудиту. – Київ, 2003. – С. 68-72.
66. Дорош Н.І. Аудит: методологія і організація. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2001. – 402 с.
67. Дробышевский Н.П. Аудит в строительстве. Справ. пособие / Под общей редакцией Н.П. Дробышевского. – Мн.: ООО “Мисанта”, 1999. – 192 с.
68. Дряхлов В.В. Основы аудита: Курс лекций. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: “Издательство Гном и Д”, 2001. – 272 с.
69. Евсеев П.Т. Как читать баланс торговой организации. – Львов: Изд-во Львовского университета, 1960. – 104 с.
70. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т. 1 / Редкол.: С.В. Мочерний (відпов. ред.) та ін. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2000. – 864 с.
71. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т. 2 / Редкол.: С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2001. – 848 с.
72. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т.3 /Редкол.: С.В.Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2002. – 952 с.
73. Економічний словник / За ред. П.І. Багрія, С.І. Дорогунцова. – К., 1973. – 621 с.
74. Ермошенко Н.Н., Скворцов Н.Н. Словарь-справочник предпринимателя. – К.: УкрИНТЭИ, 1993. – 168 с.
75. Євдокимов В.В. Моделювання системи бухгалтерського обліку: теорія і практика застосування: Дис. к.е.н. (08.06.04) / ЖДТУ. – Житомир, 2005.
76. Жилинский С.Э. История развития бухгалтерського учета, анализа и аудита. Учеб. пособие. В 2 ч. Ч. 1. – Мн.: БГЭУ, 1998. – 121 с.
77. Жинерин Д.Г., Мясников В.А. Автоматизированные и автоматические системы управления. М.: Энергия, – 1979. – 591 с.
78. Завгородній В.П. Автоматизація бухгалтерського обліку, контролю, аналізу і аудиту. – К.: А.С.К., 1998. – 768 с.
79. Завгородній В.П., Савченко В.Я. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в умовах ринку. - 2-е вид. К.: Фірма “ДІ – КСІ”, 1997. – 832 с.
80. Загородній А.Г. та ін. Аудит: теорія і практика: Навчальний посібник. – 2-е вид., перероб. і доп. – Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2004 – 456 с.
81. Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Партин Г.О. Облік і аудит: Термінологічний словник. – Львів: “Центр Європи”, 2002. – 671 с.
82. Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Смовженко Т.С. Фінансовий словник. – 2-ге видання, виправлене і доповнене. – Львів: “Центр Європи”, 1997. – 576 с.
83. Задорожний З.В. Внутрішньогосподарський облік у будівництві. Монографія. – Тернопіль: Економічна думка, 2006. – 336 с.
84. Зайцев А.А., Одегов Ю.Г., Одегов В.Г., Елисеев Г.П., Бабий В.С. Словарь-справочник: Рыночная экономика: понятия, термины, механизмы рыночной экономики. Кн. II. – Саратов: Изд-во Сарат. ун-та, 1991. – 168 с.
85. ЗАТ “Карпати-інвест”: Взяття інвестиційної Говерли // Галицькі контракти, 2001 // E-mail: webgc@gc.com.ua
86. Звітність підприємства: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит”. За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця та Н.А. Остап’юк. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – 428 с.
87. Зубілевич С.Я. Аудиторська діяльність в Україні: Проблеми становлення і перспективи розвитку // Бухгалтерський облік і аудит. – 1995. – № 9. – С. 15-18.
88. Ильин Н.И. Бухгалтерский учет в потребительской кооперации. Учебник для студентов учетно-экономических специальностей кооперативних институтов. – М.: Экономика, 1966. – 560 с.
89. Івахненков С.В. Комп’ютерний аудит: контрольні методики і технології. – К.: Знання, 2005. – 286 с.
90. Івахненков С.В. Особливості методики аудиту при застосуванні комп’ютерних інформаційних технологій. Вісник ЖІТІ. Економічні науки. – 2002. – № 20. – С. 103-117.
91. Каменская Т.А. Понятие существенности в аудите. Теорія і практика незалежного аудиту в Україні. Збірник тез і текстів доповідей на міжнародно-практичній конференції з аудиту. – Київ, 2002. – 259 с.
92. Камышанов П.И., Камышанова А.П., Камышанова Л.И. Совеременная бухгалтерия и аудит на предприятиях и в банках. – М.: Элиста: АПП “Джангар”, 2000. – 720 с.
93. Киреенко Н.Н. Развитие методики аудита финансовой отчетности / Дисерт. на соиск. степ. к.е.н. М.: 2000. – с. 114.
94. Клюшниченко В.С., Бортник С.А. Счетная проверка бухгалтерских отчетов и балансов предприятий и организаций. – М.: “Финансы”, 1976. – 78 с.
95. Ковалев В.В., Патров В.В. Как читать баланс. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: “Финансы и статистика”, 1998. – 448 с.
96. Кольга В.Д., Парпалига М.Д. Аудит в Україні. – К.: Літера, 1998. – 384 с.
97. Комлев Н.В. Комплексная автоматизация учета на основе технологии виртуальных АРМ. // Бухгалтерский учет. – 1997. – № 10. – C. 97.
98. Коротаев С.Л. Проблемные вопросы аудита в Республике Беларусь. Международные стандарты аудита и их применение в практической деятельности: Тезисы докладов Межрегиональной науч.-прак. конф. 11-12 мая 2004 г. – Севастополь: Севастопольское территориальное отделение САУ, 2004. – С. 42-52.
99. Костирко Л.О. Удосконалення аудиту фінансової звітності акціонерних товариств. Монографія. – Луганськ: СНУ ім. В. Даля, 2003. – 300 с.
100. Костюк Г.И. Проверка бухгалтерской отчетности аудитором // Бухгалтерский учет. – 2003. – № 4. – С. 49-58.
101. Костюк П.А. Бухгалтерський словарь. – Мн.: Вышейш. школа, 1971. – 160 с.
102. Крупченко Е.А., Замыцкова О.И. Аудит для учащихся экономических коледжей. Изд., доп. и перераб. – Ростов-на-Дону: изд-во “Феникс”, 2005. – 384 с.
103. Кузьминский А.Н., Кужельний Н.В., Петрик Е.А. Аудит. Практическое пособие. К., “Учетинформ”, 1996. – 283 с.
104. Кулаковська Л.П. Основи аудиту. – К.: Каравела; Л.: Новий світ, 2002. – 500 с.
105. Кулаковська Л.П., Піча Ю.В. Основи аудиту: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів освіти. – К.: “Каравела”, 2002. – 504 с.
106. Курилова Т.М. Финансовый и управленческий учет обязательств предприятия: моделирование, теория и практика: Дис. к.э.н. (08.00.12) / Ростовский государственный университет. – Ростов-на-Дону, 2003 г.
107. Курс бухгалтерского учета / Под ред. И.И. Поклад. – М.: Финансы, 1967. – 468 с.
108. Курсом реформ – облік 2000: Навч.-практ. посібник. – Дніпропетровськ: ТОВ “Баланс-клуб”, 2000. – 256 с.
109. Кутер М.И. Бухгалтерский учет: основы теории. Учебное пособие. – М.: “Экспертное бюро-М”, 1997. – 496 с.
110. Лемеш В.Н. Инвентаризация: налогообложение и бухгалтерский учет. – Мн. Регистр, 2005. – 200 с.
111. Лень В.С., Гливенко В.В. Бухгалтерський облік в Україні: основи та практика: Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 576 с.
112. Литнев О.Н. Финансовая отчетность: измерение или анализ? – CONSULTING.RU. – № 195. – с. 2.
113. Лысенко Ф.И. Основы делопроизводства, учета и отчетности в гостиницах. – К.: Вища школа. Главное изд-во, 1981. – 192 с.
114. Луговой В.А. Бухгалтерский учет. Жилищные и жилищно-строительные, дачные, гаражные, ремонтно-строительные кооперативы, садоводческие товарищества: Вопросы и ответы: Справочник. – М.: Стройиздат, 1991. – 486 с.
115. Макальская М.Л., Пирожкова Н.А. Основы аудита: Курс лекций с ситуационными задачами. – М.: “Дело и сервис”, 2000. – 160 с.
116. Макаров В.Г. Теория бухгалтерского учета: Учебник. 3-е изд., перераб. и доп. – М. Финансы и статистика, 1983. – 271 с.
117. Малькова Т.Н. Древняя бухгалтерия: какой она была? – М.: Финансы и статистика, 1995. – 304 с.
118. Малюга Н.М. Бухгалтерський облік в Україні: теорія й методологія, перспективи розвитку: Монографія. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – 548 с.
119. Малюга Н.М., Давидюк Т.В. Двойная запись в бухгалтерском учете: историко-теоретический аспект: Монография. – Житомир: ЧП “Рута”, 2003. – 512 с.
120. Марченко А.К., Барабанов И.М. Основы бухгалтерского учета: Учебник. – М.: Финансы, 1980. – 222 с.
121. Медведев М.Ю. Общая теория учета: естественный, бухгалтерский и компьютерный методы. – М.: Издательство “Дело и Сервис”, 2001. – 752 с.
122. Метелина С.В. К вопросу интегрирования бухгалтерского баланса российских и белорусских организаций с учетом международных стандартов // Бухгалтерский учет и анализ. – 2005. – № 4. – С. 21-22.
123. Митюшкин Т.С. Теория бухгалтерского учета. – М.: Сельхозиздат, 1957. – 274 с.
124. Михайлов Ю. Компьютеризация бухгалтерского учета. // Бухгалтерский учет и аудит. – 1994. – № 11 – С. 17-19.
125. Михеев Ф.А. Теория бухгалтерского учета. – М.: Финансы, 1975. – 175 с.
126. Міжнародні стандарти аудиту, надання впевненості та етики: Видання 2006 року. / Пер. з англ. мови О.В. Селезньов, О.Л. Ольховікова, О.В. Гик, Т.Ц. Шарашидзе, Л.Й. Юрківська, С.О. Куліков. – К.: ТОВ “ІАМЦ АУ “Статус”, 2006. – 1152 с.
127. Моисеенко Г.И. Теория бухгалтерского учета. – М.: Финансы и статистика, 1982. – 232 с.
128. Немчинов П.П. Бухгалтерский баланс. Конспект лекции по курсу “Теория бухгалтерского учета”. Выпуск III. – К, 1966. – 40 с.
129. Нечитайло А.И. Теория бухгалтерского учета: Учебное пособие. – СПб.: Издательство “Юридический центр Пресс”, 2003. – 285 с.
130. Нитецкий В.В., Зайнетдинов Ф.В. Практикум общего аудита: Учеб.-практ. пособие. – М.: Дело, 2000. – 416 с.
131. Німчинов Л.П. Загальна теорія бухгалтерського обліку. – К.: Вища школа, 1977. – 239 с.
132. Організація і методика обліку та аудиту за міжнародними стандартами: Навчальний посібник / В.П. Бондар, Т.М. Ковбич, М.Д. Корінько, Д.С. Сушко. За редакцією к.е.н. В.П. Бондаря. – К.: Державна академія статистики, обліку та аудиту, 2006. – 320 с.
133. Орлова В.К., Савич В.І. Бухгалтерський облік: Навчальний посібник. 2-ге вид. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 272 с.
134. Очерки по бухгалтерскому учету и контролю. Результаты диссертационных исследований проблем бухгалтерского учета и контроля Житомирской бухгалтерской научной школы. Монография. – Житомир: ЧП “Рута”, 2005. – 444 с.
135. Палатников Ф. Руководство по счетоводству (общему и тооргово-кооперативному) в вопросах и ответах. – Тифлис, 1927.
136. Палий В.Ф., Соколов Я.В. Теория бухгалтерского учета: Учебник. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Финансы и статистика, 1988. – 279 с.
137. Пантелеев В.П. Отдельные вопросы использования международного опыта в практике украинского аудита. Незалежний аудит в Україні та міжнародний досвід. Збірник тез і текстів доповідей на міжнародній науково-практичній конференції з аудиту. – Київ, 2003. – С. 169-173.
138. Пеньков Е.Г. Бухгалтерский учет в материально-техническом снабжении. – М.: Статистика, 1970. – 315 с.
139. Петрик О.А. Аудит: методологія і організація: Монографія. – К.: КНЕУ, 2003. – 260 с.
140. Петрик О.А., Фенченко М.Т. Аудит у зарубіжних країнах: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. / За заг. ред. О.А. Петрик. – К.: КНЕУ, 2002. – 168 с.
141. Петрова Е.В., Чембер Н.Е. Учет и отчетность на автомобильном транспорте: Учебник для техникумов. – М.: Транспорт, 1984. – 191 с.
142. Пизенгольц М.З., Варава А.П. Бухгалтерский учет в сельском хозяйстве. Часть II. Учет хозяйственных процессов и результатов: Учебник. – М.: Финансы и статистика, 1982. – 415 с.
143. Пипко В.А., Булавина Л.Н. Настольная книга бухгалтера и аудитора. – 2-е изд., доп. /Под ред. академика Н.В. Бондаренко. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 592 с.
144. Подольский В.И., Поляк Г.Б., Савин А.А. и др. Аудит: Учебник для вузов / Под ред. проф. В.И. Подольского. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2000. – 655 с.
145. Подольский В.И., Щербакова Н.С., Комиссаров В.Л. Компьютерный аудит: Практ. пособие / Под ред. проф. В.И. Подольского. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2004. – 128 с.
146. Поленова С.Н. Элементы финансовой отчетности компаний в зарубежной практике // Международный бухгалтерский учет. – 2005. – № 14-24.
147. Постанова ради Міністрів СРСР “Об утверждении Положения о бухгалтерский учетах и балансах государственных, кооперативных (кроме колхозов) и общественных предприятий и организаций” № 3447 від 12.09.51 р.
148. Практический аудит / Под ред. Соколова Я.В. – СПб., 2004. – 864 с.
149. Проскурин С.П. Десять вопросов на тему автоматизации. // Бухгалтер и компьютер. – 1998. – Приложение к журналу “Бухгалтерский учет”. – С. 5-21.
150. Пупко Г.М. Аудит и ревизия: Учеб. пособие. – 2-е изд., стереотип. – Мн.: Книжный Дом; Мисанта, 2004. – 429 с.
151. Пушкар М.С., Гавришко Н.В., Романів Р.В. Історія обліку та контролю господарської діяльності: Навч. посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2003. – 223 с.
152. Пушкар М.С., Журавель Г.П. та ін. Бухгалтерський облік: основи методології та організації. – Тернопіль: 1997. – 266 с.
153. Райзберг Б.А., Лозовский Л.Ш. Учебный экономический словарь. – М.: Рольф: Айрис-пресс, 1999. – 416 с.
154. Райзберг Б.А., Лозовский Л.Ш., Стародубцева Е.Б. Современный экономический словарь. – М.: ИНФРА-М, 1996 – 496 с.
155. Ренсевич Н.Н. Методики проведення аудиту балансу. Теорія і практика незалежного аудиту в Україні. Збірник тез і текстів доповідей на міжнародній науково-практичній конференції з аудиту. – Київ 2002 р. – 259 с. – С. 204-207.
156. Романов А.Н., Одинцов Б.Е. Автоматизация аудита. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1999. – 336 с.
157. Романов А.Н., Одинцов Б.Е. Компьютеризация аудиторской деятельности: Учебн. пособие для вузов. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. – 270 с.
158. Рудановский А.П. Теория учета: дебет и кредит как метод учета баланса. 2-е перераб. и доп. изд. – М. “Макиз”, 1925.
159. Руф А.Л. Аудиторская профессия во Франции. – Бухгалтерский учет. – 1996. – № 9. – С. 51-56.
160. Савичев П.И. Баланс промышленного предприятия и его анализ. – М.: “Финансы”, 1971. – 128 с.
161. Свидерский Е.И. Настольная книга бухгалтера. – К., 1996. – 220 с.
162. Свидерский Е.И. Секреты бухгалтерии. Бухгалтерский учет на производственных и торговых предприятиях разных организационных форм. – К., 1997. – 250 с.
163. Селезнев С.И., Шнейвас П.Х., Меркулов М.А. Бухгалтерский учет в промышленности. Учебное пособие для подготовки бухгалтеров в курсовой сети УПК ЦСУ СССР. Москва 1955. – 350 с.
164. Сєрікова Т.М., Понікаров В.Д. Аудит. Навч. посібник. – Х. ВД “ІНЖЕК”, 2003. – 212 с.
165. Сивак О.В., Осейко Н.Н. Бухгалтерский учет с помощью персонального компьютера. – К., 1993. – 260 с.
166. Сигел Дж., Шим Дж. Словарь бухгалтерских терминов.: Пер. с англ. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 408 с.
167. Ситник В.Ф., Краєва О.С. Технологія автоматизованої обробки економічної інформації. Навч. Посібник. – К.: КНЕУ, 1998. – 200 с.
168. Сидельникова Л.Б. Бухгалтерский учет в книжной торговле. – М.: Книга, 1980. – 232 с.
169. Скобара В.В. Аудит: методогия и организация. – М.: Издательство “Дело и Сервис”, 1998 г. – 576 с.
170. Скобара В.В., Скобара А.В. Возможности EXCEL 7.0 для аудитора и бухгалтера. – 1998. – 208 с.
171. Слуцкий И.Б., Рубинов М.С., Нагорский В.И. Основы балансового учета (пособие для занятий по техминимуму). Третье стереотипное издание. – М. Л.: 1937.
172. Слюсаренко А.Г., Гусєв В.І., Дрожжин В.П. та ін. Новітня історія України (1900-2000): Підручник. – К.: Вища шк., 2000. – 663 с.
173. Соколов Я.В. Бухгалтерский учет: от истоков до наших дней. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. – 638 с.
174. Сопко В.В. Бухгалтерський облік у підприємництві. – К.: Техніка, 1995. – 267 с.
175. Сопко В.В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 1998. – 448 с.
176. Справочник бухгалтера и аудитора/ за ред. Мизиковского. – М.: Юристъ, 2001. – 992 с.
177. Судово-бухгалтерська експертиза. Навчальний посібник для студентів спец. 7.050106 “Облік і аудит”. / За ред. д.е.н., проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП. “Рута”, 2004. – 460 с.
178. Суйц В.П., Ахметбекова А.Н., Дубровина Т.А. Аудит: общий, банковский, страховой: Учебник. - М.: ИНФРА-М, 2000. – 556 с.
179. Сук Л., Сук П. Бухгалтерський облік у торгівлі // Бухгалтерський облік у сільському господарстві. – 2005. – № 6. – С. 8-20.
180. Сумцов А.И. Теория бухгалтерского учета. – М.: Статистика, 1964. – 231 с.
181. Сумцов А.И. Экономическая реформа и вопросы теории бухгалтерского учета. – М.: Статистика, 1971. – 288 с.
182. Сушко Д.С. Аудит балансу: фактори, що визначають відмінності у проведенні аудиту у різних країнах // Вісник Хмельницького національного університету (Економічні науки). – 2005. – № 6 (Том 3). – С. 141-146.
183. Сушко Д.С. Аудиторський ризик: аналіз дефініцій та уточнення поняття // Вісник Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”. Збірник наукових праць. Тематичний випуск: Розвиток обліку та аудиту як основи інформаційно-аналітичної системи підприємства. – Харків: НТУ “ХПІ”. – 2005. – № 58, т. 2, – 220 с. – С. 113-117.
184. Сушко Д.С. Дефініції аудиту в економічних словниках: причини відхилень // Вісник ЖДТУ. – 2004. – № 4 (30). – С. 261-264.
185. Сушко Д.С. Дефініції балансу в обліково-економічній літературі та їх критична оцінка // Вісник ЖДТУ. – 2005. – № 3 (33). – С. 212-222.
186. Сушко Д.С. Методика перевірки правильності відображення в балансі статей активу і пасиву // Вісник ЖДТУ. – 2005. – № 4 (34). – С. 172-181.
187. Сушко Д.С. Місце бухгалтерського балансу в системі бухгалтерського обліку. Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції “Динаміка наукових досліджень’2005”. Том 66. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – 59 с. – С. 48-50.
188. Сушко Д.С. Планування як початковий етап проведення аудиту. Зимові читання, присвячені ідеям П.П. Німчинова та І.В. Малишева. Збірник тез та текстів виступів на Четвертій всеукраїнській науковій конференції, присвяченій видатним вченим в галузі бухгалтерського обліку д.е.н., проф. І.В. Малишеву, д.е.н., проф. П.П. Німчинову. – Житомир: ЖДТУ, 2006. – 116 с. – С. 95-97.
189. Сушко Д.С. Прийоми вивчення достовірності показників бухгалтерського балансу // Вісник ЖДТУ. – 2005. – № 1 (31). – С. 223-227.
190. Сушко Д.С. Структура та зміст аудиторського висновку. Тезисы и тексты выступлений на IV-ой международной научной конференции “Развитие бухгалтерского учета и контроля в контексте европейской интеграции”. – Житомир-Краматорск: ПП “Рута”, 2005. – 240 с. – С. 201-206.
191. Терехов А.А. Аудит. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 512 с.
192. Терехов А.А. Аудит: законодательные решения. – М.: ФиС, 2003. – 608 с.
193. Терехов А.А. Аудит: перспективы развития. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 560 с.
194. Терехов А.А., Терехов М.А. Контроль и аудит: основные методические приемы и технология. - М.: Финансы и статистика, 1998. – 208 с.
195. Терехова В.А. Зарубежная практика организации аудиторской деятельности // Международный бухгалтерский учет. – 2005. – № 8 (80). – С. 58-61.
196. Толковый словарь аудиторских, налоговых и бюджетных терминов. /Под ред. Н.Г. Сычева, В.В. Ильина. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 272 с.
197. Томсинов В.А. Философия науки. М.: ФАИР-ПРЕСС, 2003. – 304 с.
198. Торговое положение Германии. Закон об акционерных обществах. Закон об обществах с ограниченной ответственностью. Закон о производственных и хозяйственных кооперативах: пер. с нем. / Сост. В. Бергманн; пер. с нем. Е.А. Дубовицкая. – М.: Волтерс Клувер, 2005. – 624 с.
199. Українська радянська енциклопедія. Т. 1. – К., 1959. – 639 с.
200. Український Радянський Енциклопедичний Словник. В 3-х т. Том 2 / Редкол.: А.В. Кудрицький (відп. ред.) та ін. 2-ге вид. – К.: Головна редакція УРЕ, 1986. – 751 с.
201. Український радянський енциклопедичний словник. Том 1. А – Кабара. – К., 1966. – 854 с.
202. Усач Б.Ф. Аудит фінансової звітності суб’єктів підприємницької діяльності // Фінанси України. – 1999. – № 10. – С. 45-50.
203. Усач Б.Ф. Аудит: Навч. посібник. – 2-ге вид. – К.: Знання-Прес, 2003. – 223 с.
204. Усач Б.Ф. та інші. Аудит і судово-бухгалтерська експертиза. – Львів: Каменяр, 1998. – 134 с.
205. Уткин Э.А., Бинецкий А.Э. Аудит и управление несостоятельным предприятием. - М.: “Тандем”, “Экмос”, 2000. – 384 с.
206. Философский словарь / Под ред. И.Т. Фролова. – 4-е изд. – М.: Политиздат, 1981. – 445 с.
207. Чекин В.Д. Курс лекций по аудиту. – М.: “Финстатинформ”, 1997. – 190 с.
208. Чембер Н.Е., Сухова Н.Н. Бухгалтерский учет. Учебник для техникумов. – М.: Финансы, 1976. – 200 с.
209. Чернелевський Л.М., Беренда Н.І. Аудит: Навч. посібник. – К.: Міленіум, 2002. – 466 с.
210. Чижевська Л.В. Бухгалтерський баланс: проблеми теорії і практики. – Житомир: ЖІТІ, 1998. – 408 с.
211. Чижевська Л.В. Аудит фінансової звітності. Збірник тез та текстів виступів на республіканській науково-практичній конференції з аудиту. – Житомир: ЖІТІ, 2000. – С. 185.
212. Шапошников А.А. Классификационные модели в бухгалтерском учете. – М.: Финансы и статистика, 1982. – 144 с.
213. Шеремет А.Д., Суйц В.П. Аудит: Учебник. – 2-е изд., доп. и перераб. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 352 с.
214. Шерр И.Ф. Бухгалтерия и баланс. 4-е изд. – М.: “Экономическая жизнь”,1926. – 576 с.
215. Шигун М.М. Проблеми комп’ютеризації аудиторської діяльності. Незалежний аудит в Україні та міжнародний досвід. Збірник тез і текстів доповідей на міжнародній науково-практичній конференції з аудиту. – К., 2003. – 185 с. – С. 98-102.
216. Штейнман М.Я. и др. Основы бухгалтерского учета в сельскохозяйственных предприятиях. – М.: Статистика, 1980. – 255 с.
217. Щенков С.А. Бухгалтерский баланс промышленного предприятия. – М.: Госфиниздат, 1963. – 232 с.
218. Яремко І.Й. Теорія бухгалтерського обліку: Навчальний посібник. – Львів: “Новий Світ-2000”, 2004. – 240 с.
219. Ярцева Н.М. Аудит: Элементарный курс. – М.: Экономист, 2003. – 254 с.
220. Arens A.A., Loebbecke J.K. Auditing: an Integrated Approach. Eighth Edition. Englewood Cliffs, 2000. – 840 р.
221. Gray T., Manson St. The Audit Process. Principles, Practice and Cases. Third edition. 1999. – 780 р.
222. Hayes R., Schilder A., Dassen R., Wallage Ph. Principles of Auditing: An International Perspective. 1999. – 522 р.
223. Kell W.J., Boyton W.C. Modern Auditing. 5-th. Ed. 1992. – 520 р.
224. The Oxford Desk Dictionary and Thesaurus. American edition. – New York: Berkley books, 1997. – 972 p.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.