У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Розвиток та ефективність туристичних послуг аграрних підприємств регіону
Количество страниц 232
ВУЗ Херсонський національний технічний університет
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1 НАУКОВІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНИХ ПОСЛУГ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
1.1. Агротуризм як форма підприємництва у сільській місцевості регіону
1.2. Форми, види та напрями туристичних послуг аграрних підприємств
1.3. Основи методики оцінки ефективності туристичних послуг аграрних підприємств
Висновки до першого розділу
РОЗДІЛ 2 ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ТУРИСТИЧНИХ ПОСЛУГ АГРАРНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ РЕГІОНУ
2.1. Туристична привабливість та передумови розвитку агро туризму в Херсонській області

2.2. Аналіз функціонування та розвитку агротуризму в регіоні
2.3. Соціально-економічна та екологічна оцінка ефективності туристичних послуг аграрних підприємств
Висновки до другого розділу
Розділ 3 ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ АГРОТУРИСТИЧНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ АГРАРНОГО ГОСПОДАРЮВАННЯ
3.1. Моделювання та бізнес – планування розвитку агротуристичної діяльності
3.2. Екологізація туристичних послуг аграрних підприємств
3.3. Організаційно – економічні заходи активізації агротуристичної діяльності
Висновки до третього розділу
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
ВСТУП

Актуальність теми. В останні десятиріччя у світі та Європі зокрема все більшого визнання і прихильності набуває концепція багатофункціонального розвитку сільської місцевості та диверсифікації виробничої діяльності і послуг в агробізнесі. Її сутність полягає у необхідності забезпечення належних умов для розвитку села та сільського способу життя у декількох напрямах. При цьому особлива увага звертається на невиробничу діяльність, оскільки виключно аграрне виробництво не може забезпечити гармонійного довкілля та матеріальних благ сільським мешканцям. Важливим напрямом реалізації такої стратегії є розвиток сільського та аграрного туризму. Крім того, він забезпечує підвищення зайнятості сільських жителів, зростання трудового потенціалу села, розбудову благоустрою сільських населених пунктів.
В Україні сільський зелений туризм, екотуризм та аграрний туризм оцінюється та досліджується як один із пріоритетних напрямів забезпечення комплексного розвитку сільських територій, диверсифікації аграрного виробництва та збільшення ємкості регіональних продовольчих ринків. У своєму функціонуванні він орієнтується насамперед на ті регіони країни, де існують відповідні рекреаційні ресурси та соціально-економічна потреба у цьому виді господарювання. Повною мірою до таких регіонів належить Херсонська область, де є сприятливі рекреаційні та культурно-історичні ландшафти; значна приморська та прирічкова берегова лінія й приаквальні території. При цьому економіка регіону ґрунтується переважно на промисловому та аграрному виробництві і у сільській місцевості диверсифікована вкрай недостатньо. У цьому розумінні агротуризм не конкурує, а доповнює традиційні напрями та форми господарювання, де використовуються просторові природні ресурси.
В таких умовах науково-методичне та практичне вдосконалення управління туристичною діяльністю на базі аграрних підприємств з використанням феноменів самобутності побуту, народних традицій і промислів, етнокультурних особливостей сільської місцевості, сільського способу життя набуває все більшого теоретичного та практичного значення. Це підкреслюється у працях Ф.Заставного, О.Єрмакова, М.Костриці, Л.Лендєла, В.Липчука, Л.Мармуль, О.Сарапіної, Л.Чернюк та інших вчених. Актуальним є виявлення чинників розвитку агротуризму; ідентифікація та класифікація його видів і напрямів; обґрунтування організаційно-економічного механізму здійснення; виявлення зв’язків між аграрною та туристичною діяльністю; впливу агротуризму на ефективність сільськогосподарського виробництва. Цей напрям економіки сільськогосподарських підприємств, аграрної сфери, сільської місцевості розвинутий недостатньо. Особливо це стосується Херсонської області із її аграрною та рекреаційною спеціалізацією, де такі дослідження практично не проводилися.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи зкоординована з науково-дослідною тематикою Херсонського державного аграрного університету за темою «Організаційно – економічний механізм функціонування підприємницьких структур, систем ціноутворення, фінансово – кредитних відносин, страхування» (номер державної реєстрації 0102U003197).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування науково-теоретичних засад та практичних напрямів розвитку туристичних послуг аграрних підприємств регіону з метою диверсифікації виробничо – економічної діяльності, підвищення рівня розвитку сільської місцевості та престижу сільського способу життя.
Для досягнення поставленої мети були поставлені та вирішені наступні завдання:
 обґрунтувати роль агротуризму в підвищенні ефективності та диверсифікації виробничо- та соціально-економічної діяльності аграрних підприємств та домогосподарств;
 визначити сукупність чинників розвитку агротуризму та агротуристичних послуг на мікроекономічному рівні (рівні аграрних підприємств та агроосель);
 поглибити методику оцінки ефективності туристичних послуг та продукту агротуризму;
 проаналізувати масштаби, особливості, внутрішньорегіональні відмінності, динаміку, проблеми та тенденції розвитку агротуризму на макро- та мікроекономічному рівнях;
 здійснити оцінку ємкості та динаміки регіонального ринку агротуристичних послуг;
 визначити стратегічні напрями розвитку агротуризму в сільськогосподарських підприємствах з урахуванням його екологізації;
 розробити бізнес – плани надання туристичних послуг домогосподарствами;
 обґрунтувати організаційно-економічний механізм узгодженого функціонування аграрних формувань з метою здійснення туристичної діяльності.
Об’єктом дослідження є процеси формування, становлення та розвитку туристичних послуг аграрних підприємств та домогосподарств.
Предметом дослідження є сукупність науково-теоретичних, методичних і практичних проблем розвитку агротуризму на рівні підприємств та домогосподарств в умовах аграрної спеціалізації регіону, слабкої диверсифікації економіки, значних масштабів сільських територій і поширення сільського способу життя.
Методи дослідження. Теоретико-методологічну основу дисертації склали діалектичні основи наукових досліджень в економіці; об’єктивні закони суспільної життєдіяльності; положення економічної теорії ринкової системи господарювання; дослідження вітчизняних та зарубіжних вчених з проблем функціонування та розвитку сільського й аграрного туризму, оцінки його умов і ресурсів; формування організаційно-економічного механізму здійснення туристичних послуг на базі аграрних підприємств та агроосель, його державного регулювання та підтримки. На основі абстрактно-логічного методу уточнено взаємозв’язки категорій: «сільський туризм», «сільський екологічний туризм», «зелений туризм», «екотуризм», «агротуризм»; визначено роль туристичних послуг у диверсифікації аграрної економіки та підвищенні ефективності сільськогосподарського виробництва; сформульовані науково – теоретичні висновки по розділах. Прийоми статистико-економічного методу (порівняння, групування, графічний, кореляційно-регресійний аналіз) використані для оцінки динаміки і тенденцій розвитку агротуризму; взаємозв’язків між аграрною та туристичною діяльністю, інтегрального показника туристичної привабливості території. Для оцінки якісних і кількісних відмінностей агротуризму, особливостей його організації та регулювання на рівні аграрних підприємств та аргоосель за допомогою методу економічного районування здійснена класифікація сільської місцевості з метою ефективного управління на мікро-, мезо- і макроекономічному рівнях.
Наукова новизна одержаних результатів. Найважливішими результатами досліджень, що характеризують їх новизну, є наступні:
вперше:
 визначено інтегральний показник туристичної привабливості сільської місцевості регіону через врахування величини площ розміщення туристично-рекреаційних ресурсів та їх обсягів; атрактивності пам’яток; економічної, політичної, екологічної стабільності, якості реклами та повноти інформації;
 обґрунтовано соціально – економічний ефект від надання туристичних послуг аграрних підприємств, який формується на місцевому та регіональному рівні, виходячи з ефективності їх номенклатури, диверсифікації аграрної діяльності, розвитку народних і художніх промислів, розбудови туристичної інфраструктури, створення додаткових робочих місць, в т.ч. для сільської молоді.
удосконалено:
 методичний підхід щодо моделювання розвитку ринку агротуристичних послуг, що включає взаємопов’язані рівняння пропозиції, попиту та реакцій ринку на зміну цін від надлишкового попиту. В результаті реалізації кінцевого продукту отриманий дохід розподіляється згідно матриці структури капітальних вкладень;
 організаційно – економічний механізм функціонування аграрних підприємств та агроосель, що надають туристичні послуги через організаційну модель управління їх об’єднанням, форми оподаткування.
набули подальшого розвитку:
 оцінка ринку агротуристичних послуг через показники благоустрою сільських населених пунктів, забезпеченості об’єктами соціальної та виробничої інфраструктури, виходячи із чинників попиту і пропозиції;
 стратегічні напрями розбудови агротуристичної діяльності аграрних підприємств та агроосель через позитивну динаміку обсягів послуг; рентабельне їх надання при діючих цінах; наявність ресурсів, що забезпечують позитивну динаміку діяльності на внутрішньому, міжрегіональному та зарубіжному ринках, їх соціальну значимість; залучення нових видів атракцій, прогнозування розвитку туристичних послуг аграрних підприємств з визначенням етапів та обсягів їх збільшення;
 структура бізнес – планування агротуристичних послуг аграрних підприємств та агроосель, яка включає: оцінку ринку туристичних послуг, пошук через мережу Інтернет іноземних фірм, зацікавлених в організації туризму своїх громадян, визначення відносної та абсолютної доходності проекту.
Практичне значення одержаних результатів. Основні результати та висновки дисертаційної роботи можуть бути використані для подальших досліджень розвитку агротуризму як важливого напряму підвищення ефективності функціонування аграрних підприємств та домогосподарств. Рекомендації автора щодо організації та регулювання туристичної діяльності підприємств агропромислового комплексу використані Головним управлінням економіки Херсонської обласної державної адміністрації при розробці Стратегії економічного та соціального розвитку Херсонської області до 2015 року (довідка №58-525-39/9-08/2 від 16.01.2008р.); Головним управлінням агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації (довідка №8-700-4/19 від 14.01.2008р.) у вирішенні проблем диверсифікації агропромислового комплексу; в організації та бізнес-плануванні туристичної діяльності агрооселі «Чайка» м.Гола Пристань (довідка №4 від 10.01.2008р.)
Результати і висновки роботи впроваджені у навчальний процес Херсонського державного аграрного університету, Херсонського національного технічного університету при викладанні курсів «Економіка сільського господарства», «Планування діяльності виробництва», «Економіка підприємства», «Інфраструктура агропромислового виробництва» (довідки № 66-05/41 від 07.02.2008р. та №І12-50/55 від 08.02.2008р.).
Особистий внесок здобувача. Основні положення, висновки і пропозиції дисертації є особистим напрацюванням автора. У наукових працях, що опубліковані у співавторстві, особистий внесок дисертанта полягає в постановці і розробці основних наукових положень.
Апробація результатів дослідження. Підсумки наукового дослідження доповідались автором і були схвалені на міжнародній конференції “Україна – Чехія – ЄС: Сучасний стан та перспективи” (м. Прага – Херсон, 2006р.); міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми розвитку депресивних регіонів” (м. Ніжин, 2007р.); міжнародній науково-практичній конференції “Соціально–економічні шляхи розвитку регіонів в контексті сучасних процесів міжнародної інтеграції” (м. Херсон, 2007р.); Шостому Пленумі економістів України та міжнародній науково-практичній конференції “Перспективи становлення конкурентоспроможної регіональної економіки” (м. Київ, 2007р.); на щорічних наукових конференціях професорсько-викладацького складу ХНТУ у 2004- 2007 рр.
Публікації. Основні положення та результати дослідження опубліковані у 9 наукових працях, з яких 5 – у фахових виданнях. Загальний обсяг праць складає 4,1 друк. арк., в т.ч. 2,9 друк. арк. у фахових виданнях.
Обсяг і структура дисертаційної роботи. Дисертаційна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел з 180 найменувань, 5 додатків. Загальний обсяг роботи - 195 сторінок комп’ютерного тексту. Вона містить 40 таблиць, 21 рисунок і 15 формул.
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи розвитку. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 292 с.
2. Андрійчук В.Г. Економіка аграрних підприємств: - К.: КНЕУ, 2002. - 624 с.
3. Александрова А.Ю. Международный туризм. - М.: Аспект пресс, 2001. -463 с.
4. Артемеяко Н.Б. Методи інтегральної оцінки якості життя населення в управлінні регіональним розвитком // Регіональна економіка. - 2002. -№ 1. - С. 166-177.
5. Амбрцумов М.О. Кластер "Сільський зелений туризм" як крок до розвитку аграрного бізнесу Херсонщини // Економічна перспектива – Зб. тез науково-практ. конф. Херсон: ХДАУ. - 2004. - C. 22-26.
6. Байтеряков О.З. Загальна характеристика туристичних ресурсів України //Краєзнавство і туризм: освіта, виховання, стиль життя: Матеріали міжнар. науково-практ. конфер. - К.: Реформа. - 1998. - C. 185-187.
7. Бакурова Г.В., Очеретін Д.В. Оцінка рекреаційної привабливості регіону // Зб. наук. пр. - Вип. 183. -Т. III. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. -С. 617-622.
8. Балабанов И.Т., Балабанов А.И. Экономика туризма. -М.: Финансы и статистика, 2000. - 176 с.
9. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. –М.: Финансы и статистика, 2001. - 528 с.
10. Барановський В.А. та ін. Україна. Еколого-географічний атлас. Атлас-монографія. - К.: Варта, 2006. - 220 с.
11. Беба Н.В. Напрями вдосконалення картографічного забезпечення туризму в Україні // Вісник геодезії та картографії / - К.: - 2006. - N5(44). - C. 17-20.
12. Биржаков М.Б. Введение в туризм. – СПб.: Издательский Торговый Дом «Герда», 2000. –105 с.
13. Бланк И.А. Основы финансового менеджмента. – К.: Ника-Центр, 1999. – Т. 2. – 512 с.
14. Бойко М. Засади формування пріоритетних напрямів туристичної політики України/ М. Бойко, Л. Гопкало //Регіональна економіка. - Львів: Інститут регіональних досліджень НАН, 2005. - №1(35). - C. 222 – 229.
15. Бор М.З. Основы экономических исследований. Логика, методология, организация, методика. - М.: Дисс, 1998. - 144 с.
16. Борисов А.Б. Большой экономический словарь. – М.: Книжный мир, 1999. – 896 с.
17. Бутко М. Розв'язання проблем регіонального розвитку// Економіка України, 2002.- №1. - С. 12-15.
18. Вишнякова А.М. Розвиток і територіальна організація оздоровчо-рекреаційної системи // Таврійський науковий вісник. – Херсон, 2005. - Вип. 38. - C. 215-217.
19. Волошка В. Кожному селу "зелені садиби" // Пропозиція: Укр. журнал з питань агробізнесу. – К.: Юнівест Маркетинг, 2005. - №1(116). - C. 10-11.
20. Воробьев Ю.Н. Финансовый капитал предприятий: теория, практика, управление. – Симферополь: Таврия, 2002. - 364 с.
21. Вакуленко В., Валентюк І., Грибан В. та ін. Туризм і охорона культурної спадщини: український досвід. - К.: Вид-во КІС, 2003. - 176 с.
22. Гайдук А. Стратегії управління якістю у сфері туризму в Україні: ступінь та особливості використання, врахування міжнародного досвіду // Регіональна економіка: Науково-практичний журнал. - Львів: Інститут регіональних досліджень НАН України, 2005. - №1(35). - C. 156 – 163.
23. Гловацька В.В. Сільський зелений туризм : сутність, функції , основи організації // Економіка АПК. - К., 2006. - №10(144). - C. 148 -155.
24. Гловацька В.В. Сільський зелений туризм у системі сільського розвитку Івано - Франківського Прикарпаття // Агроінком. - К.: Агропромінвест-інтернешнл, 2006. - №9/10. - C. 82-86.
25. Гловацька В.В. Суть та види сільського зеленого туризму // Агроінком. - К.: Агропромінвест-інтернешнл, 2006. - №5/6. - C. 132 – 135.
26. Горак Г І. Екзистенціальність людського буття у природних вимірах та природно-рекреаційні можливості туризму // Всеукраї¬нський круглий стіл «Філософія туризму». -К., 2002. – 105 с.
27. Горішевський П. А., Васильєв В.П., Зінько Ю.В. Сільський зелений ту¬ризм: організація надання послуг гостинності. - Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2003. -148 с.
28. Гопкало Л. Соціальний туризм у контексті розвитку ринкової економіки // Вісник КНТЕУ. – 2004. - №2.– С. 39-47.
29. Готелі та інші місця для короткотермінового проживання: Стат. бюлетень. - К.: ДержкомстатУкраїни, 2003. – 156 с.
30. Гриценко А.П. Цільові комплексні програми як метод управління соціально-економічним розвитком сільських територій в регіоні // Економіка АПК. - К., 2006. - №6(140). - C. 8-10.
31. Грушко В.І., Пилипченко О.І. Фінансові ризики. – Житомир: ЖІТІ, 1998. – 188 с.
32. Гуменюк Ю.Л. Вплив туризму на економічне зростання в Україні // Формування ринкових відносин в Україні. - 2004. - №7(38). - С. 102-106.
33. Данилишин Б.М., Шостак Л.Б. Устойчивое развитие в системе ресурсных ограничений. – К.: СОПС Украины НАНУ, 1999. – 367 с.
34. Державна програма розвитку туризму на 2002 - 2010 рр.: Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2002 p. №583.
35. Дурович А.П., Копанев А.С. Маркетинг в туризме: / Под общей ред. З.М. Гобылевой. –Мн.: Экономпресс, 1998. – С. 391–392.
36. Економіка сільського господарства / П.П.Руснак, В.В.Жебка, М.М.Рудий, А.А. Чалий / За ред. П.П.Руснака. - К.: Урожай, 1998.- 320 с.
37. Едвард Л. Що з соціальної економіки ми візьмемо у наступне століття ? // Deutschland = Німеччина. - 1997. - № 2. - С. 15.
38. Ердавлетов С.Р. Экологические аспекты развития туризма в Казахстане/ С.Р. Ердавлетов //Краєзнавство і туризм: освіта, виховання, стиль життя: Матеріали міжнар. науково-практ. конф. - К.: Реформа, 1998. - C. 109-110.
39. Закон України «Про туризм» від 15.09.95 №324 / 95- ВР // Відомості Верховної Ради України. - 1995. - № 31. – С. 241.
40. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про туризм»: Закон України // Офіційний вісник України. -2003.- №29.- С. 3-8.
41. Закон України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність» // Урядовий кур’єр. - 2004. - 8 вересня.
42. Закон України «Про особисте селянське господарство» // Відомості Верховної Ради України. - 1993 - №32. - С. 341 -343.
43. Закон України від 07.03.1996 № 85/96-ВР "Про страхування".
44. Закон України від 24.02.1994 № 4004-ХП "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".
45. Закон України від 28.12.1994 № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств".
46. Закон України від 03.07.1992 № 2535-ХП "Про плату за землю".
47. Закон України від 11.12.1991 № 1963-ХП "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів".
48. Завадський Й.С. Менеджмент. - К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2002. - 640 с.
49. Заславська Т.І., Ривкіна Р.В. Соціологія економічного життя. – Харків, 1997. - 560с.
50. "Звезды" для "хатынки" //Бизнес. – К.: Блиц-информ, 2004. - №52(623). - C. 86.
51. Зязюн І.А. Філософія туризмології. //Туризм на порозі XXI сто¬ліття: освіта, культура, екологія. — К, 1999. – 142 с.
52. Ігнатенко М.Г. Питання розвитку рекреації півдня України // Краєзнавство і туризм: освіта, виховання, стиль життя: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. - К.: Реформа, 1998. - C. 118-119.
53. Іванова Л.О. Оцінка маркетингових можливостей підприємств готельного господарства в окремих регіонах України // Соціально-економічні дослі¬дження в перехідний період. Регіональне управління і місцеве самовря¬дування. - НАН України. Ін-т регіональних досліджень. - Львів, 2000. - С. 230-242.
54. Иванов В.В. Анализ временных рядов и прогнозирование экономических показателей: – Херсон.: ХНУ, 1999. – 230 с.
55. Карсекін В. І., Хлопяк С. В. Оцінка інвестиційної привабливості туристично-рекреаційних регіонів України // Вісник Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського. – 2002. - №4(16). - С. 47-58.
56. Квартальнов В. А. Біосфера и туризм. // Социальное пространство спорта и туризма. – Т.З. — М., 2002. – С. 56-58.
57. Квартальнов В.А. Туризм: теория и практика: Избранные труды., Т.2. Социальный туризм. - М., 1998. – C. 32-35.
58. Кисельов М.М. Туризм і природознавство — філософсько-світо¬глядний аспект // Всеукраїнський круглий стіл «Філософія туриз¬му». - К., 2002. – С. 22-24.
59. Кириленко І. Г., Макаренко П. М., Мельник Л. Ю. Приватне аграрне господарювання в ринковій економіці .- К.: Нива, 1997.-175 с.
60. Комарницький І.М. Регіональна політика організаційно-економічної підтримки малих підприємств. - Львів: НАН України, Ін-т регіональних досліджень, 2003. - 236 с.
61. Костриця М.М. Сільський туризм: концепція розвитку в регіоні // Вісник державного агроекологічного університету. - Житомир: ДАУ, 2005. - №2 (15). - C. 275-281.
62. Кравець О. Розвиток туризму// Аспекти самоврядування. - 2003. - № 4.– С. 24-25.
63. Крачило М.П. Туристсько-краєзнавча робота - ефективний засіб патріотичного виховання молоді // Краєзнавство і туризм: освіта, виховання, стиль життя: Матеріали міжнар. наук. - практ. конф. - К.: Реформа, 1998. - C. 45-47.
64. Краєзнавство і туризм: освіта, виховання, стиль життя: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. - К.: Реформа, 1998. - 264 с.
65. Конференция ООН по международному туризму и путешествиям. Развитие туризма (общая революция) (21.08-5.09.1963) // Ту¬ризм в Україні. Зб. нормативно-правових актів. Т.5. - Ужго¬род, 2000. – С. 23.
66. Кудла Н.Є. Роль органів місцевого самоврядування у розвитку агротуристичного руху // Економіка АПК. - К., 2006. - №2(136). - C. 30-34.
67. Кудла Н. Місце агротуризму в активізації розвитку сільських територій // Вісник Львівського державного аграрного університету: Економіка АПК. – Львів: ЛДАУ, 2006. - №13. – С.564-569.
68. Кутузова О. Вплив розвиненої туристичної самосвідомості населення на прогрес туристичної індустрії України // Вища освіта України: Теоретичний та науково-методичний часопис / Ін-т вищої освіти АПН. – К.: Педагогічна преса. - 2006. - №3(21). - C. 70-75.
69. Левковська Л.В., Чабан Р.В., Мунін Г.Б. Туризм та готельний бізнес в Україні: стан і перспективи розвитку // Трибуна, 2003.- № 5-6. – С. 38-39.
70. Регіональний підхід до управління економічними процесами: (Монографія) / Г.С.Ємець, М.А.Лендєл; - К: Вид-во «Наукова думка», 1992. – 222с.
71. Лендєл М.А. Місто і роль рекреаційного комплексу у розвитку економіки Закарпаття // Матеріали наук.-практ. конф. - Ужгород, 1997. – С.125-136.
72. Лендєл М.А. Аналіз концептуальних розробок щодо рекреаційно – туристичного розвитку регіону // Матеріали наук.-практ. конф. - Ужгород, 1998. – С. 56-85.
73. Лихоманова О.В. Стан і перспективи регіонального розвитку туризму в Україні //Актуальні проблеми економіки. – 2004. - №6. – С. 149-155.
74. Лозинська М. Проблеми та перспективи розвитку малих підприємств туристичної інфраструктури Львівщини // Регіональна економіка: Науково-практичний журнал. - Львів: Інститут регіональних досліджень НАН. - №3(37). - C. 224 – 229.
75. Липчук Н. Особливості та стратегії аграрного продукту // Вісник Львівського державного аграрного університету: Економіка АПК. – Львів: ЛДАУ, 2006. - №13. – С. 528-531.
76. Любіцева О. О. Ринок туристичних послуг (геопросторові аспекти). - К.: Альтерпрес, 2002. – С. 22-25.
77. Лупенко Ю.О. Тенденції зайнятості сільського населення у постреформаційний період // Економіка АПК: Міжнародний науково-виробничий журнал. - К., 2005. - №12(134). - C. 106-111.
78. Макаренко П.М. До напрямів теоретичних досліджень ринкового розвитку економіки сільського господарства // Економіка АПК. - №7. – 2006. - С.48-52.
79. Макаренко П.М., Мельник Л.Ю. Сутність аграрних домогосподарств та їх основні економічні характеристики // Економіка АПК. - №3. - 2007. – С.3-10.
80. Макконелл К.Р., Брю С.Л. Экономика: принципы, проблемы и политика. В 2-х т. Пер. с англ. Т. 1. – М.: Республика, 1992. – 399 с.
81. Мармуль Л.О., Пінчук Т.А. Методичні підходи до оцінки ефективності туристичних послуг аграрних підприємств.// Таврійський науковий вісник: Зб.наук.пр. – Херсон: ХДАУ. – 2003. – Вип.28. – С.230-235.
82. Мармуль Л.О. Сарапіна О.А. Організаційно-економічний механізм функціонування туристично-рекреаційних підприємств. – К.: ННУ, Інститут аграрної економіки, 2006 – 182с.
83. Манильская декларация по социальному воздействию туризма // Правове регулювання туристичної діяльності в Україні. - К. - 2002. – С. 15.
84. Мала Н.В. Проблеми утилізації забруднених водних скидів і подальшого розвитку курортної зони Голопристанського району Херсонської області // Краєзнавство і туризм: освіта, виховання, стиль життя: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. - К.: Реформа, 1998. - C. 224-226.
85. Максимова Т.С. Регіональний розвиток (аналіз та прогнозування). Монографія. - Луганськ: УНУ ім. В. Даля, 2003. - 304 с.
86. Михайліченко Г., Шевєлєв А. Класифікація засобів розміщення туристів у сільській місцевості // Вісник КНТЕУ. - 2003.- № 6. - С. 97-103.
87. Михайліченко Г.І. Удосконалення технологій створення туристичного продукту // Вісник КДТЕУ. - 2000. - № 2. – С. 41–50.
88. Мельник О. Інтегральний показник туристичної привабливості території: поняття та теоретичні аспекти // Регіональна економіка. - 2004.- №4. - С. 197-205.
89. Молодецький А.Е. Перспективні напрямки розвитку рекреаційного господарства української частини дельти Дунаю // Причорноморський екологічний бюлетень: наук.-практ. журнал/ Одеський центр науково-технічної та економічної інформації. - Одеса, 2006. - №3/4(Ч.2). - C. 429-434.
90. Молодецький А.Е. Рекреаційні ресурси української ділянки гирла Дністра: сучасні особливості та перспективи використання //Причорноморський екоологічний бюлетень: наук.-практ. журнал/ Одеський центр науково-технічної та економічної інформації. - Одесса, 2005. - №3/4(17-18). - C. 375-379.
91. Музиченко-Козловська О.В. Методика оцінки рівня туристичної привабливості регіону // Регіональна економіка. - Львів: Інститут регіональних досліджень НАН України. - 2006. - №1(39). - C. 218-228.
92. Національна програма розвитку агропромислового виробництва і соціального відродження села на період до 2010 року. http://www.rada.gov.ua
93. Національна доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2004 році. – К.: РВПС України НАНУ, 2004. – 140 с.
94. Нудельман М.С. Соціально – экономические проблеми рекреационного природоиспользования. - К.: Наукова думка, 1987. - 124 с.
95. Оленковська Л. Історико-археологічні памятники Херсонщини як обєкти туризму та патріотичного виховання // Краєзнавство і туризм: освіта, виховання, стиль життя: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. - К.: Реформа, 1998. - C. 196-199.
96. Особистість у вимірах філософського аналізу // За ред. І. Ф. Надольного. - К.: Вікар, 2001. – С. 36-38.
97. Ойкне В. Экономические системи // THESIS. Теория и история экономических и социальных институтов и систем. - М.: Westa, 1993. – С. 12-15.
98. Охріменко О. Страхування фінансових ризиків у сфері туризму // Економіка України. - 2003. - №1 (542). - C. 24-31.
99. Основи економічної теорії / А.А.Чухно. Н.С. Єщенко. Г.Н.Клименко та ін.; За ред. А.А.Чухна. – К.: Вища школа, 2001. – 606 с.
100. Пазенок B.C., Федорченко В.К. Філософія туризму - К.: Кондор, 2004. – 268 с.
101. Петрович Й.М., Гавран В.Я. Управління інвестиційною діяльністю в рекреаційно-туристичній сфері // Регіональна економіка. – 2004. - №1.– С. 70-76.
102. Петранівський В.Л., Рутинський М.Й. Туристичне краєзнавство: Навч. посіб. За ред. проф. Ф.Д. Заставного. – К.:Знання, 2006. – 575с.
103. Пікалов Е.Ю. Правові аспекти розвитку сільського зеленого туризму в Україні // Аспекти сільского розвитку: Вісник інституту сільського розвитку. - К.: Інститут сільского розвитку. - 2005. - №3(4). - C. 75-78.
104. Пінчук Т.А. Напрями активізації туристичної діяльності в аграрному бізнесі // Таврійський науковий вісник: Збірник наукових праць. – Херсон: ХДАУ, 2004. – Випуск 35. – С. 161-166.
105. Пінчук Т.А. Організаційно – економічний механізм розвитку підприємств сільського туризму // Науково – виробничий журнал «Бізнес - навігатор». – Херсон, МУБІП. - 2007. – № 11.- С.29-32.
106. Пінчук Т.А. Сучасний стан розвитку агротуризму в Херсонській області. // Науково – виробничий журнал «Бізнес - навігатор». – Херсон, МУБІП. - 2007. – № 2 (12).- С.146-151.
107. Пінчук Т.А. Основні форми та напрями надання послуг сільського туризму // Перспективи становлення конкурентоспроможної регіональної економіки. Матеріали VI Пленуму Спілки економістів України та міжнар. наук.–практ. конф. К., 2007. – С. 288-291.
108. Пінчук Т.А. Проблеми інноваційного розвитку туристичних послуг агропідприємств// Соціально-економічні шляхи розвитку регіонів в контексті сучасних процесів міжнародної інтеграції. Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. Херсон: ХНТУ, 2007. – С.- 62-67.
109. Пінчук Т.А. Смаль І.В.Сільський туризм у системі розвитку фермерських господарств регіону// Проблеми розвитку депресивних регіонів. Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. – Ніжин, 2007. – С.180-182.
110. Погребняк Ю. Перспективы развития морского туризма в Украине // Судоходство.- 2004.-№7-8.- С. 19.
111. Посібник для сільськогосподарських дорадників: В. Баранська, З. Бістрам, М. Гренда та ін.; пер. з пол. Б. Маєра; За ред. А. Гайдачука - Старе Поле, 2005. - 325 с.
112. Програма "Україна-2010": Стратегія політичного, соціального та еконо¬мічного розвитку // Економіст. - 1998. - № 12. - С. 14-31.
113. Прошко В. Солодке слово «туризм» // Аспекти самоврядування. - 2005. - № 1.– С. 2 - 4.
114. Проект Закону України "Про зелений туризм" //Аспекти сільского розвитку: Вісник інституту сільського розвитку. - К.: Інститут сільского розвитку. - 2005. - N3(4). - C. 79-83.
115. Пономаренко B.C., Кизим М.О., Узунов Ф.В. Рівень та якість життя насе¬лення України: - Харків: Вид. дім «ІНЖЕК», 2003. - 226 с.
116. Павлов В.І., Черчик Л.М. Рекреаційний комплекс Волині: теорія, практика, перспективи. - Луцьк: Надстир'я, 1998. - 122 с.
117. Поповкін В.А. Регіонально-цілісний підхід в економіці. - К.: Наукова думка, 1993. – 415с.
118. Поплавська Ж.В., Поплавський В.Г. Фінансово-організаційні аспекти туристичного бізнесу // Фінанси України. - 2006. - №1. - С. 121-128.
119. Постанова про затвердження Державної програми розвитку ту¬ризму на 2002-2010 роки: Постанова Кабінету Міністрів від 29 квітня 2002 року № 583 // Офіційний вісник України. - 2002. - № 18.
120. Прокопа І.В. Методичні засади категоризації осель для використання у сільському зеленому туризмі. Відпочинок в сільській місцевості в Україні в XXI столітті: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. / www.ecopravo.kharkov.ua.
121. Регіональна політика України: наукові основи, методи, механізми.- Львів: ІРД НАН України, 1998. – 195 с.
122. Реформування та розвиток підприємств агропромислового виробництва: Посібник у питаннях і відповідях / За ред. П.Т. Саблука. – К.: ІАЕ, 1999. - 362 с.
123. Рудинська І. Гром’як Т. Агротуризм як основний чинник розвитку сільських територій // Вісник Львівського державного аграрного університету: Економіка АПК. – Львів: ЛДАУ, 2006. - №13. – С. 586-591.
124. Рутинський М.Й., Зінько Ю.В. Сільський туризм. – К.: Знання, 2006. – 271с.
125. Рюйтель А. Час збирати каміння // Дзеркало тижня. - 2002. - 16 листопада.
126. Садеков А.А., Лисова Н.Л. Инвестиционная привлекательность предприятия (методология и методика оценки). - Донецк: Дон. ГУУТ им. М. Туган-Барановского, 2001. - 270 с.
127. Сарапіна О.А. Агротуризм Херсонської області у системі туристично-рекреаційних відносин // Таврійський науковий вісник. - Херсон: Айлант, 2005. - Вип. 38. - C. 206-210.
128. Сарапіна О.А. Основні напрями екологізації туристично-рекреаційної діяльності Херсонської області // Таврійський науковий вісник. - Херсон: Айлант, 2006. - Вип. 47. - C. 202-209.
129. Сарапіна О.А., Пінчук Т.А. Еколого – економічні напрями підвищення якості послуг в рекреаційній зоні // Таврійський науковий вісник: Збірник наукових праць. – Херсон: ХДАУ, 2007. – Вип.. 49. – С. 219-227.
130. Сарапіна О.А. Пінчук Т.А. Формування собівартості послуг у туристичній діяльності // Україна – Чехія – ЄС: Сучасний стан та перспективи. Зб. матеріалів міжнар. конф. – Херсон – Прага: ХНТУ, 2006. – С. 81-85.
131. Статистичний щорічник Херсонської області за 2006 рік. За ред. В.А.Вознюка. – Миколаїв: СПД Румянцева Г.В., 2007. – 503с.
132. Статистичний щорічник України за 2006 рік. За ред. О.Г.Осауленка. – К.: ТОВ «Видавництво «Консултант», 2007. – 551с.
133. Стадницький Ю.І., Загородній А.Г., Товкан О.Е. Державне регулювання територіальної організації виробництва // Регіональна економіка. - 2001. -№ 3. -С. 138-151.
134. Стеченко Д. М. Інноваційні форми регіонального розвитку: - К.: Вища школа, 2002. – С. 25-28.
135. Стельмащук А.М. Державне регулювання економіки: - Тернопіль: Астон, 2001. – 362 с.
136. Сільський зелений туризм. - К.: Аграрна освіта, 2005. - 76 с.
137. Серж Перро, Жан Мішель Оернер. Необхідність «туризмології»// «Наукові записки КІТЕП», Т. 1. - К., 2001. – С. 9-11.
138. Соколова Г.О. Перспективи розвитку кінного туризму в Україні/ Г.О. Соколова //Годівля коней. Сучасний стан галузі. Проблеми та перспективи. Матеріали ІІ Всеукраїнської наук. - практ. конфер. - Дніпропетровськ: УААН. - 2005. - C. 77-80.
139. Сметанко О. Удосконалення методики обліку витрат і калькування собівартості турпродукту (послуг) на підприємствах туризму // Бухгалтерский учет и аудит: Научно-практический журнал. - К.: ООО "Экаунтинг". - 2005. - №7. - C. 39-45.
140. Трушкевич І. Туристична галузь – невіддільна складова розвитку нашої держави // Аспекти самоврядування. - 2005. - № 1.– С. 5-7.
141. Трохимчук І.М. Туризм і охорона природи // Краєзнавство і туризм: освіта, виховання, стиль життя: Матеріали міжнар. наук. – практ. конфер. - К.: Реформа, 1998. - C. 83-84.
142. Туризм в Україні. Стат. бюлетень. - К.: Державна туристична адміністрація Ук¬раїни, 2007. – С. 14-16.
143. Указ Президента України від 10.08.1999 № 973 "Про основні напрями розвитку туризму в Україні до 2010 року".
144. Указ Президента України від 20.12.2000 року № 1356 "Про Основні засади розвитку соціальної сфери села".
145. Указ Президента України від 28.06.1998 № 746 "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності малого підприємництва".
146. Указ Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки" від 3.12.1999 року №1529/99 // Урядовий кур’єр. - 1999. - №230.
147. Уокер Джон. Введение в гостеприимство. — М., 1999. – С. 45-47.
148. Федосова Г. Організація господарської діяльності з туризму // Фінансова консультація. – 2004. – №11.– С. 16-29.
149. Федорченко В.К, Мініч І.М. Туристський словник-довідник. - К., 2000. – С. 22.
150. Федорченко В.К., Дворова Т.А. Історія туризму в Україні. - К.: Вища школа, 2002. - 195 с.
151. Фінанси в період реформування агропромислового виробництва / Дем’яненко М.Я., Алексійчук В.М., Борщ А.Г. та ін.; За редакцією М.Я. Дем’яненка - К.: ІАЕ УААН, 2002. - 645 с.
152. Фінансовий менеджмент // А.М. Поддєрьогін, Л.Д. Буряк, Н.Ю. Калач та ін. - К.: КНЕУ, 2001. - 294 с.
153. Формування та функціонування ринку агропромислової продукції (практичний посібник) / За ред. П.Т. Саблука. - К.: ІАЕ, 2000. – 556 с.
154. Формування ринків матеріальних ресурсів АПК / За ред. Г.М. Підлісецького. - К.: ІАЕ, 2001.- 428 с.
155. Виступ генерального секретаря Всесвітньої туристської органі¬зації (ВТО) Франческо Франжіаллі у Верховній Раді України. - Київ, 9 жовтня 2000 р.
156. Франкенфельд П. Региональная политика Европейского союза и последствия расширения EC на Восток (доклад, прочитанный 11 декабря 2000 г. в Высшей школе г.Пфорцхайма, ФРГ) // http://www.politekonom.ru
157. Форми господарювання на селі (аналіз розвитку) – К.: ННЦ «ІАЕ» УААН, 2004. – 70 с.
158. Харрис Г., Кац К. Стимулирование международного туризма в XXI веке. - М: Финансы и статистика, 2000. – С. 12-15.
159. Хартия туризма (1985 г.) // Правове регулювання туристичної діяльності в Україні. – К, 2002. – С. 14.
160. Хорунжий М.Й. Організація агропромислового комплексу: К.:КНЕУ, 2001.- 382 с.
161. Хоскинг А. Курс предпринимательства: Пер. с англ.- М.: Междунар. отношения, 1993.- 352 с.
162. Цехмістрова Г. Моніторинг якості професійної туристської освіти. - К.: ТОВ "Знання". - 2005. - №1. - C. 66-72.
163. Цехмістрова Г.С. Особливості підготовки фахівців туризму в умовах реалізації вимог Болонського процесу // Проблеми освіти: наук.-метод. зб. - К., 2007. - Вип.47. - C. 104-110.
164. Цыбух В. Перспективы развития туристической отрасли Украины // Судоходство.- 2004.-№7-8.- С. 18.
165. Чернюк Л. Г. Економіка регіонів (областей) України: - К.: ЦУЛ, 2002. – С. 45-47.
166. Шелобаев С.И. Математические методы и модели в экономике, финансах, бизнесе: -М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2000. – 367 с.
167. Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. Финансы предприятий. – М.: ИНФРА-М, 1997. – 343 с.
168. Шмагина В.В., Харичков С.К. Рекреация и туризм в система современных приоритетов социально-экономического развития. - Одесса, 2000. - 69 с.
169. Шимечко Г. Агротуристичні ресурси та проблеми їх використання в Україні // Вісник Львівського державного аграрного університету: Економіка АПК. – Львів: ЛДАУ, 2006. - №13. – С. 573-578.
170. Шипко А. Аналіз економічної політики Херсонської області в галузі туризму // Аспекти самоврядування. - 2005. - № 1.– С. 9-12.
171. Шульгина Л.М. Інноваційні технології вибору концепції маркетингу туристичного підприємтсва // Проблеми науки: Міжгалузевий наук.-техн. журнал. - К.: КиївЦНТЕІ Міністерства освіти і науки України, ЦДПІН ім. Г.М. Доброва НАН України. - 2005. - N10. - C. 24-30.
172. Шумпетер Й.А. Теория экономического развития. Исследование предпринимательской прибыли, капитала, кредита и цикла конъюнктуры: Пер. с нем. – М.: Прогресс, 1982. – 455 с.
173. Эрхард Л. Благосостояние для всех. - М.: Начало-Пресс, 1991. - 350 с.
174. Яковлев Г. А. Экономика и статистика туризма: - М.: РБЛ, 2002. – С. 21-23.
175. Яків І. Щербата І. Диверсифікація виробництва в сільськогосподарських підприємствах // Вісник Львівського державного аграрного університету: Економіка АПК. – Львів: ЛДАУ, 2006. - №13. – С.495-500.
176. Яроцький П. Л. Паломницький (релігійний) туризм в Україні: перспективи розвитку//Релігієзнавство. - К.- 2004. – С. 29-31.
177. Alejziak W. Turystyka w obliczu wyzwan XXI wieky. - Krakow: Wyd-wo "ALBIS", 1999.-S. 12.
178. Drag К. Turystyka wiejska jako element polityki rrwafego rozwoju obszarow wiejskich v perspektywie inergracji z Unia Europejska. - Gdansk, 2003. -112 s.
179. Kamita E., Strzenbicki L. Biuletyn Regionalny zakladu Doradztwa Rolniczego Akadem/ Rolniczej w Krakowie. - Krakow, 1994. -21s.
180. Piotrowski J.P. Hrjmjcja і informacja turysryczna. - Krakow: ITO, 1999. - S. 105.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.