У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПОТЕНЦІАЛУ ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
Количество страниц 173
ВУЗ Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Год сдачи 2010
Содержание Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 СУТНІСТЬ ПОТЕНЦІАЛУ ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ 8
1.1. Підходи до дослідження потенціалу галузі 8
1.2. Особливості потенціалу лісового комплексу 19
1.3. Стратегічні складові розвитку потенціалу лісового комплексу 50
Висновки до першого розділу 62
РОЗДІЛ 2 ДОСЛІДЖЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ РОЗВИТКУ ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ 65
2.1. Макроекономічний аналіз потенціалу розвитку лісового комплексу України 65
2.2. Аналіз динаміки потенціалу розвитку лісового комплесу в регіонах України 77
2.3. Дослідження стану й напрямків відновлення потенціалу лісового комплексу на прикладі Рівненського регіону 98
Висновок до другого розділу 104
РОЗДІЛ 3 УДОСКОНАЛЕННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПОТЕНЦІАЛУ ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ 108
3.1. Стратегія регулювання розвитку потенціалу лісоресурсного комплексу України 108
3.2. Методичні оцінки потенціалу лісового комплексу 127
3.3. Концепція розвитку потенціалу лісового комплексу 134
Висновки до третього розділу 145
Загальні висновки 149
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 153

ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічний розвиток регіонів України в трансформаційний період значною мірою залежить від наявного на даній території економічного потенціалу й ефективності його використання.
Лісове господарство в Україні продовжує функціонувати в кризовому становищі. Стан лісів не відповідає економічним і екологічним вимогам. Площа лісів за останнє тисячоліття скоротилася більш ніж у три рази, відбулося антропогенне переформування лісових ландшафтів, знизилася їх природна продуктивність, збіднилося біорізноманіття. Лісові насадження виснажені надмірними рубками в минулому, їх природно−захисні функції нижчі потенційно можливих. Через відсутність інвестицій залишаються низькими темпи лісовідновлення і лісорозведення, поглибилась диспропорція між лісоресурсною базою, можливостями лісоексплуатації та лісоспоживання. Недосконалими вважаються теоретико−методологічні засади розвитку лісового сектору економіки та організаційно−економічні, екологічні і правові механізми. Власнісний статус земель лісового фонду і лісових ресурсів, функції управління лісами і лісогосподарським виробництвом суперечать вимогам сталого розвитку, так і ринковим умовам господарювання.
Дослідженням ефективності лісогосподарського виробництва присвячені праці В.А. Андрєєвої, С.В. Біднячука, М.Т. Бець, В.С. Бондар, О.А.Голуб, О.М. Дзюбенка, О.В. Дячишина, Н.С. Дворяшиної, A.M. Дейнеки, А.І. Карпук, Н.М.Кисіль, Я.В.Коваль, І.М.Лицур, С.О.Мельник, М.М.Огородника, М.В. Римара, О.Я.Савчука, М.А. Степаненка, М.В. Степчина, Г.С. Шевченка та інших авторів. Проте проблема підвищення ефективності лісогосподарського виробництва на сьогодні потребує застосування нових підходів з метою її розв’язання, оскільки процес відтворення та використання лісових ресурсів України не відповідає критеріям сталого розвитку лісового господарства.
Трансформація лісового сектору економіки по новому ставить питання щодо розробки науково-методологічних напрямків розвитку лісоресурсного потенціалу, формування ринково-орієнтованого організаційно-економічного механізму, відродження багатоукладної системи організації у сфері лісового господарства, забезпечення комплексного збалансованого використання і відтворення лісових ресурсів, підвищення частки лісових ресурсів в природо−ресурсному потенціалі та національному багатстві країни. Актуальність дисертаційної роботи визначається тим, що вона спрямована на вирішення цієї проблематики, останнє і обумовило вибір теми дисертації, визначили мету, структуру та зміст дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною науково-дослідних робіт кафедри економіки і менеджменту Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна “Розробка методологічних підходів трансформації системи соціально-економічних відношень в Україні” (номер держ. реєстр. 0199U004423); “Соціально-економічна стратегія формування в Україні нової моделі економічного розвитку” (номер держ. реєстр. 0101U002800).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є формування інструментарію стратегії розвитку потенціалу лісового комплексу України на базі удосконалення напрямів використання і відтворення лісових ресурсів.
Для досягнення цієї мети в дисертації поставлені такі завдання:
- розглянуті підходи до дослідження потенціалу галузі;
- визначені місце і сутність потенціалу лісового комплексу в структурі економічного розвитку країни;
- обґрунтувані критерії ефективності відновлення і використання потенціалу лісового комплексу;
- зроблено аналіз динаміки потенціалу розвитку лісового комплесу в регіонах України;
- дослідженні стан й напрямки відновлення потенціалу лісового комплексу на прикладі Рівненського регіону;
- розроблені стратегічні напрями сталого розвитку потенціалу лісового комплексу;
- обґрунтовані економіко-математичні моделі визначення економічної оцінки інвестицій у лісогосподарське виробництво;
- обгрунтувано концепцію регулювання розвитку потенціалу лісового комплексу України.
Предметом дисертаційного дослідження є інструментарій реалізації стратегії розвитку потенціалу лісового комплексу та ефективного відновлення і використання лісових ресурсів.
Об'єктом дослідження є стратегічні засади розвитку потенціалу лісового комплексу.
Методи дослідження. Для досягнення мети роботи використані такі методи дослідження: системний логічний метод – для дослідження сутності потенціалу галузі, особливостей потенціалу лісового комплексу; порівняльного аналізу – для оцінки інвестування та регулювання потенціалу лісового комплексу в умовах ринкової економіки; економіко-статистичних групувань – для аналізу сучасного стану розвитку потенціалу в Україні, регіонах та Рівненському регіоні зокрема; причинно-наслідкових зв’язків – при розробці і обґрунтуванні інструментарію стратегії розвитку потенціалу лісового комплексу та ефективного відновлення і використання лісових ресурсів .
Інформаційну базу дослідження складають: Закони України; нормативно-правові акти Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України; статистична інформація Державного комітету лісового господарства України та підприємств Рівненського обласного управління лісового господарства; наукові праці вітчизняних і зарубіжних авторів.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у тому, що:
вперше:
- розроблена організаційно-процесна схема економічного потенціалу розвитку лісового комплексу, складовими якої є ресурсний потенціал, потенціал лісовирощування, лісопереробки, лісокористування та деревокористування;
- розроблена концепція забезпечення потенціалу розвитку лісового комплексу що забезпечує підвищення ефективності лісокористування, багатоцільове використання лісових ресурсів і корисних властивостей лісу, а також підвищення ролі лісового сектору в економіці держави;
удосконалено:
- теоретико-методологічні основи формування потенціалу галузі у поєднанні з інтересами національної економіки;
- систему критеріїв для узагальненої оцінки потенціалу лісового комплексу, що поєднує екологічні, економічні, соціальні та духовні;
дістало подальший розвиток:
- вивчення потенціалу розвитку та відновлення лісового комплексу як України в цілому, так і окремих її регіонів;
- система формування потенціалу розвитку лісового комплексу, яка базується на критеріях соціальної, економічної та екологічної та духовної збалансованості розвитку лісового комплексу й враховує національні, регіональні і галузеві інтереси;
- стратегічні напрямки розвитку потенціалу лісового комплексу, що на відміну від наявних, враховують: удосконалення форм управління цим комплексом; продуктивне зростання потенціалу лісового комплексу; забезпечення реалізації основних принципів відтворення лісів; створення сприятливого навколишнього середовища.
Практичне значення. Викладені в дисертації економічна класифікація та система критеріїв оцінки, принципи планування заходів, спрямованих на підвищення ефективності відтворення і використання лісових ресурсів, відповідно до принципів сталого розвитку, можуть бути використані в процесі розробки та реалізації ефективної лісової політики України. Практична цінність роботи полягає в розробленні економічної оцінки інвестицій у лісогосподарське виробництво.
Запропоновані теоретичні та практичні положення щодо визначення ефективності лісогосподарських заходів використовуються Рівненським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Окремі положення дисертації впроваджені в навчальний процес Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Апробація результатів дисертації. Основні результати дисертаційного дослідження доповідались і обговорювалися на засіданнях наукового товариства з вивчення спадщини М.І. Туган-Барановського, а також науково-практичних конференціях: 1-й Міжнародній науково-практичній конференції «Еволюція наукових знань та сучасні проблеми економічної теорії (19 квітня 2005р., м. Харків); науково-практичній конференції «Стратегія економічного розвитку України: тенденції, пріоритети, перспективи» (12-13 грудня 2006р., м. Харків).
Публікації За темою дисертації опубліковано 5 наукових праць загальним обсягом 1,52 д.а. у провідних наукових фахових виданнях.

Список литературы ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ
Проведене дослідження дало змогу розробити інструментарій розвитку і використання потенціалу лісового комплексу України. Ця стратегія дає змогу провести аналіз теперішнього стану та відтворення лісових ресурсів та керувати лісовим комплексом на рівні галузі, регіону та держави в цілому.
1. Критичний стан в якому сьогодні знаходиться лісовий комплекс зумовив вирішення основних теоретико-методологічних спектів регулювання розвитку та відновлення потенціалу лісового комплексу. Комплекс у сьогоденні стовкнувся з рядом таких проблем – екологічна криза, дефіцитність лісових ресурсів, конкуренція з закордонними виробниками (якість відчизняної продукції у порівнянні із закордоною, показує не на нашу користь), недостача інвестиційних ресурсів, застрарілість техники тощо. Розвиток ринкових умов господарювання поставив перед працівниками лісу складні завдання в зв’язку з приватизацією державного майна і можливою зміною форм організації виробництва в комплексних лісогосподарських підприємствах. Основними напрямками розв’язання проблем розвитку лісового комплексу (лісогосподарського і лісопромислового виробництв) є: вдосконалення форм управління цим комплексом; комплексне використання наявних деревних ресурсів (власних і завізних); інтенсифікація вітдворення лісів і користування лісом.
2. В умовах корпоратизації лісопромислових підприємств і державної власності на ліси, визначальним стає вибір форм організації виробництва в комплексних підприємствах, і в тому числі – забезпечення реалізації основних принципів відтворення лісів, користування лісом, ефективної переробки лісосировинних ресурсів. Автором визначені основні складові елементи потенціалу лісового комплексу: потенціал лісовирощування, лісопереробки, лісокористування та деревокористування. До потенціалу лісовирощування доцільно віднести такі складові як лісництва, лісонасіннєву базу та лісоінфраструктуру. З огляду на стан навколишнього средовища, лісового фонду і користування ним, на необхідність комплексної переробки лісосировинних ресурсів, вітчизняний і зарубіжний досвід, на особливості економіки лісового комплексу в умовах ставновлення ринкової моделі господарювання, управління лісогосподарським і лісопромисловим виробництвом в Україні доцільно організувати з урахуванням чіткого поділу функцій між структурними формуваннями Держкомлісгоспом та Міністерством промисловості України, які в цілому повинні забезпечити ведення робіт по відтворенню лісів, коритсуванню лісосировинними ресурсами та їх промисловій переробці на науковій основі
3. Недостача інвестиційних ресурсів для розвитку потенціалу лісового комплексу України та недосконалі економічні механізми, лісовідновлення, лісокористування стали основними чинниками виснаження лісів і погіршення екологічної стійкості лісових екосистем. Саме тому у дисертаційній роботі автором запропонована схема узгодження інтересів інвестування у відновлення потенціалу лісового комплексу, а також обґрунтовані критерії для комплексної оцінки заходів, спрямованих на покращення відтворення і використання потенціалу лісового комплексу, серед яких основними визначені: екологічні, економічні, соціальні та духовні.
4. Аналіз динаміки потенціалу розвитку лісового комплесу в регіонах України свідчить про те, що найбільшими обсяги продукції лісового господарства були в Житомирській, Рівненській, Київській та Львівській, Сумській та Чернігівській областях. Лісогосподарськими підприємствами були проведені рубки та очистка лісу від захаращеності на площі 468,2 тис.га. Від усіх видів рубок та очистки лісу від захаращеності загалом по країні заготовлено 17,8 млн.куб.м деревини. Найбільшою серед регіонів країни була заготівля деревини в лісах Житомирської області, Чернігівської та Київської, Рівненської, Львівської та Закарпатської, Сумської та Волинської областей. Виконання лісозахисних заходів по знищенню осередків шкідників та хвороб лісу проведено на площі 183,4 тис.га. Основним завданням лісогосподарської діяльності є відновлення лісів і лісових ресурсів, забезпечення розширеного відтворення і підвищення продуктивності лісових земель.
5. Дослідження стану й напрямків відновлення потенціалу лісового комплексу на прикладі Рівненського регіону показує, що враховуючи те, що основним джерелом фінансування залишаються власні кошти підприємств, належна увага приділяється збільшенню обсягів лісопромислового виробництва. Це дозволяє підприємствам в повному обсязі виконувати лісівничі завдання та значну частину надходжень використовувати на розвиток виробництва, оновлення основних фондів, розвиток лісової інфраструктури. Ефективно використовуючи потребу ринку в лісопродукції, за рахунок раціональної розробки деревини, вдалося збільшити рівень ціни знеособленого кбм. деревини. Для виконання робіт по переведенню лісовирощування на генетико-селекційну основу підприємствами області створена потужна лісонасіннєва база. Розвиток лісової інфраструктури - один з пріоритетних напрямків лісового господарства, раціонального використання ресурсного потенціалу, охорони від пожеж, виконання робіт з оздоровлення лісів та додаткове залучення у господарський обіг ресурсів деревини.
6. В умовах ринкової економіки загострюються суперечності між суспільними та приватними інтересами у сфері інвестування у лісогосподарське виробництво. Держава повинна забезпечувати пріоритет суспільних інтересів і достатній рівень інвестування тих заходів, котрі забезпечують розвиток потенціалу лісового комплексу.
7. Наявна система управління лісами і лісогосподарським виробництвом не узгоджується з ринковими умовами господарювання, стає на заваді прогресивного розвитку. Автором розроблено інструментарій стратегії розвитку потенціалу лісового комплексу. Вихід лісового сектору економіки з кризового стану бачиться в необхідності структурної перебудови, переходу на засади сталого розвитку. Основне завдання розвитку потенціалу лісового комплексу складається у створенні бази нових економічних відносин і інфраструктури, яка забезпечила б функціонування лісового комплексу в умовах ринкової економіки.
8. Передумовою розробки загальної стратегії збалансованого соціально-економічного та екологічного розвитку країни на довгострокову перспективу має стати концепція розвитку потенціалу лісового комплексу. Запропонована автором концепція регулювання розвитку лісового потенціалу в умовах становленням нових економічних відносин в державі є підгрунтям подолання протиріч між екологічними, економічними і соціальними цілями, забезпечить сталий розвиток лісового господарства шляхом підвищення ефективності управління, багатоцільового використання лісових земель, лісових ресурсів та корисних властивостей лісу, а також збільшення площі лісів до оптимальної.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436- IV. // Відомості Верховної Ради України. - 2003.- № 18 (02.05.2003).- С.144.
2. Конституція України від 28.06.1996 № 254к / 96- ВР. // Вiдомостi Верховної Ради України. - 1996.- № 30 (23.07.96).- С.141.
3. Азимов А.И. Экономическая оценка водоохранных, водорегулирующих функций леса // Лесное хозяйство. - 1980. - № 8. - С. 8-10.
4. Азоев Г. Л. Конкуренция: анализ, стратегия и практика. – М.: Центр экономики и маркетинга, 1996. – 208 с.
5. Алымов А.Н.,.Гончарова Н.П, та ін. Динамизм развития производственного потенциала/ НАН Украины, Ин-т экономики. Редкол. А.Н. Алымов (отв. ред.) и др. – Киев, 2003. – 203с.
6. Аль Хайек Амир Ахмед Хасан. Современные подходы к оценке экономического потенциала страны. //Сучасна інноваційно-промислова політика України: Інвестиційні пріоритети та інфраструктура. - Т. 1 - Чернівці: Рута, 1999. -с.252-256.
7. Амоша О., Швець В. Взаємодія держави і регіонів в стратегічному плануванні ефективного розвитку виробництва // Схід. – 2000. - №4. – С.3-6.
8. Андрєєва В.А. Економічні важелі збалансованого лісокористування в умовах сталого розвитку // Вісник Сумського державного аграрного університету. Серія: Економіка та менеджмент. – 2001. – №2. – С. 408-409.
9. Ансофф Н. Стратегическое управление. - М.: Экономика, 1989. - 519 с.
10. Арженовский И.В. Региональный рынок: воспроизводственный аспект. -Нижний Новгород. 1997. - 321 с.
11. Бабич Д.В. Государственное регулирование предпринимательской деятельности. – Х.: Основа, 1996. – 347с.
12. Бабич Д.В. Государственное регулирование экономики в условиях рынка - Х.: Основа, 1997. – 364с.
13. Бабич Д.В. Отношения собственности в стратегии экономического роста // Вестник Международного Славянского Университета, Т.4, № 2, Харьков, 2001. – 47-50.
14. Базилюк Я.Б. Конкурентоспроможність національної економіки: сутність та умови забезпечення: Монографія. — К.: НІСД, 2002. — 132 с.
15. Балацкая Л.Н. Оценка экономического потенциала в зарубежных исследованиях // Научно-техническая конференция преподава телей, сотруд-ников, аспирантов и студентов факультета экономики и менеджмента. - Су-мы: Изд-во СумГУ, 2004. - С. 43.
16. Балацкий О.Ф., Дорошенко Ю.А., Джаин И.О. Экономическая оценка потенциала региона // Экономическая политика и сотрудничество регионов Украины и России: проблемы и перспективы: Материалы международной на-учно-практической конференции. - Сумы: Инициатива, 1998. - С. 48-57.
17. Баранов Э.Ф. Модели программно-целевого управления (на примере региональных систем). - М.: Наука, 1993. - 210 с.
18. Бард В.С. Инвестиционные проблемы российской экономики. – М.: Экзамен, 2000. – 384с.
19. Берсуцкий Я.Г., Лепа Н.Н. Стратегическое управление: модели и методы: Учеб. пособие. – Донецк: ДИЭХП, 2001. – 141 с.
20. Біднячук С.В. Методичні основи економічної оцінки лісів//Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць, випуск 17. – Київ: НДЕІ Мінекономіки України, 2002. – С. 15–19.
21. Білобоцький М. Сучасний стан ринку праці та перспективи його розвитку // Україна: аспекти праці. - 1997. - № 1. - С. 4.
22. Благун І.С., Солтисік О.О. Проблемні питання розробки моделі сталого розвитку регіону // Актуальні проблеми економіки. – 2004. −
№10. – С. 160-167.
23. Бланк И.А. Словарь – справочник финансового менеджера. – К.: НИКА-Центр, 1998.
24. Богиня Д., Волинський Г. Структурна перебудова економіки в умовах глобалізації та інформатизації. // "Економіка України". – 2003. – №7. – С. 9-28.
25. Большая Советская Энциклопедия. — М.: Изд-во Советской энциклопедии, 1978.-Т.29.-602С.
26. Большая советская энциклопедия. - М.: Советская энциклопедия. - 1977. -Т.21.-1015 С.
27. Бородин А. Этапы формирования стратегического потенциала предприятия // Проблемы теории и практики управления. – 2003. - № 6. – С. 95-102.
28. Бронштейн М.Л. Природно-экономические различия и стимулирование колхозного производства. - М.: Экономика, 1968. - 207 с.
29. Брукинг Э. Интеллектуальный потенциал: ключ к успеху в новом тысячелетии / Пер. с англ. — СПб.: Питер, 2001. — 288 с.
30. Бюджетний кодекс України від 21.06.2001 № 2542-IIІ // Відомості Верховної Ради України. - 2001.- № 37-38 (21.09.2001).- С.189.
31. Варава Л.Н. Экономическая оценка стратегии вертикальной интеграции // Наукові праці Кіровоградського нац. технічного ун-ту: Економічні науки. – Кіровоград: КНТУ. - 2006. – Вип.9. – С.272-278.
32. Варанкин В.В. Методические вопросы региональной оценки природных ресурсов. - М.: Наука, 1974, - 240 с.
33. Василенко В.А., Ткаченко Т.І. Стратегічне управління: Навч. посібник. - К.: ЦУЛ, 2003. -396 с.
34. Виханский О.С. Стратегическое управление. – М.: Гардарики, 1999. – 296 с.
35. Волков В.Д. Фактор времени в лесном хозяйстве // Лесное хозяйство. - 1985. - № 2. - С. 20-24.
36. Воронин И.В., Сенкевич А.А., Бугаев В.А. Экономическая эффектив-ность в лесохозяйственном и агролесомелиоративном производствах. - М.: Лесная промышленность, 1975. - 176 с.
37. Галущак В.Л. Методика визначення рівня розвитку регіонів та їх проблемності // Формування ринкових відносин в Україні. – 2005. − №9. – С. 102-110.
38. Гальчинський А.С., Геєць В.М., Бабенко С.Г., Базилюк Я.Б., Буркинський Б. В. Стратегія економічного і соціального розвитку України (2004-2015 роки) "Шляхом європейської інтеграції" / Національний ін-т стратегічних досліджень; Ін-т економічного прогнозування НАН України / В. Ф. Янукович (заг. керівництво підгот. стратегії). - К., 2004. – 416 с.
39. Гапоненко А.А. Разработка стратегии территориального саморазвития. — Регион: ресурсы местного развития. Вып.8. - М., 1999. - 120 с.
40. Геєць В.М. Нестабільність та економічне зростання. – К.: Ін-т економ. прогнозув., 2000. – 344с.
41. Геєць В. Характер перехідних процесів до економіки знань // "Економіка України". – 2004. – №4. – С. 4-14.
42. Герасимович В.Н., Голуб А.А. Методология экономической оценки природных ресурсов. - М.: Наука, 1988. - 144 с.
43. Герасимчук З.В., Ковальська Л.Л. Виробничий потенціал регіону: методика оцінки та механізми нарощення. Монографія. – Луцьк: ЛДТУ, 2003. – 242с.
44. Гитман Л.Дж., Джонк М.Д. Основы инвестирования: Пер с англ. // Академия народного хозяйства при Правительстве РФ. – М.: Дело, 1997. – 976с.
45. Гнатишин І.М. Регіон як територіальна система в світогоспо-дарських зв'язках країни: Автореферат на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук. - Львів, 1995. - 21 с.
46. Гнатишин І.М., Половець П.С. Зовнішньоекономічні відносини: регіональний аспект. - Чернівці: "Прут", 1992. - 54 с.
47. Голуб. О. “Про ліс та його вартість”. // Віче 1997. - № 9
48. Гончаренко С. Український педагогічний словник. - К.: Либідь, 1997.-376 с.
49. Гофман К.Г. Учет фактора времени при экономической оценке лесных ресурсов // Экономическая оценка лесных земель. - Каунас: Ин-т экономики АН ЛитССР, 1974. - С. 40-45.
50. Гофман К.Г. Экономическая оценка природных ресурсов в условиях со-циалистической экономики: Вопросы теории и методологии. - М.: Наука, 1977. - 236 с.
51. Гриньов Б., Бубенко П., Гусєв В. Проблеми формування інноваційної системи в Україні. // "Економіка і прогнозування". – 2004. – №З. – С. 127-138.
52. Грицайчук В.П. Залучення іноземних інвестицій в Україну: сутність та складові економіко-правового механізму// Вестник ХНУ им. В.Н. Каразина № 612. - Х.: РИЗО ХНУ им. В.Н. Каразина, 2003. С.37-44.
53. Грицайчук В.П. Концепція розвитку потенціалу лісового комплексу // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна № 789. – Харків: РІЗО ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2007. – С. 90- 100.
54. Грицайчук В.П. Основні складові елементи розвитку потенціалу лісового комплексу // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна № 668 (ІІ). – Харків: РІЗО ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2005. – С. 108-113.
55. Грицайчук В.П. Основні тенденції інвестування в Харківському регіоні // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна № 754. – Харків: РІЗО ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2006. – С. 256- 259.
56. Грицайчук В.П. Оцінка інвестицій у лісогосподарське виробництво // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна № 786. – Харків: РІЗО ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2007. – С. 49-53.
57. Гусев А.А. Некоторые вопросы модернизирования воспроизводства окружающей среды // Экономические проблемы оптимизации природопользования. - М.: Наука, 1973. - С. 17 - 24.
58. Гусев А.А. Проблемы совершенствования хозяйственного механизма охраны окружающей среды // Экономика и математические методы. - Т.26. -Вып.6. - 1990. - С. 1042 - 1054.
59. Данилишин Б., Чижова В. Науково-інноваційне забезпечення сталого економічного розвитку України //"Економіка України". – 2004. – №3. – С. 4-11.
60. Дворяшина Н.С. Еколого-економічні природні лісові ресурси // Лісове господарство. Лісова, паперова і деревообробна промисловість. - Львів: УкрДЛТУ. – 2003. - Вип. 28. - С. 87-92.
61. Дейнека A.M. Менеджмент-програма сталого розвитку природозаповідного фонду на лісових територіях // Науковий вісник Українського державного лісотехнічного університету. - Вип. 12.1. - Львів, 2002.-C.I 16-119.
62. Державне регулювання економіки України: методологія, напрями, тенденції, проблеми. / За ред. д-ра екон. наук М.М. Якубовського. – К.: НДЕІ Міністерства економіки України, 2005. – 410 с.
63. Дзюбенко О.М., Степаненко М.А. Лісові ресурси в структурі продуктивних сил України // Продуктивні сили і регіональна економіка: Зб. наук. пр.: У 2 ч. - К.: РВПС України НАН України, 2005. - Ч. 2. - С. 211-216.
64. Дзюбенко О.М., Степаненко М.А. Ресурсозбереженя у сфері лісопромислового комплексу України // Економіка промисловості України: Зб. наук. пр. - К.: РВПС України НАН України, 2005. - С. 131–137.
65. Долишний М.И., Бойко Э.И., Петрович И.М. Социально-экономический потенциал региона. – К.: Наукова думка, 1985. – 215с.
66. Долішній М.І. Фінансова політика і стабілізація економіки України // Регіональна економіка. - 2000. - № 1. - С. 7-13.
67. Дячишин О.В. Еколого-економічна оцінка інвестицій у лісогосподарське виробництво // Науковий вісник: Збірник наук.-техн. праць. - Львів: НЛТУУ. – 2006. - Вип. 16.6. – С. 173-179.
68. Економічна енциклопедія: У трьох томах./ Ред.кол.: Б.Д. Гаврилишин та ін.. – Тернопіль: "Академія": Акад. народ. гос-ва, Т.3. – 2002. – 251 с.
69. Економічний розвиток України: Інституціональне та ресурсне забезпечення / О.М. Алимов, А.І. Даниленко, В.М. Трегобчук та ін. – К.: Об’єднаний інститут економіки НАН України, 2005.
70. Ефремов Ю.К. Природа на службе общества. - М., 1968.
71. Євдокимова Д.М. Методичне забезпечення обґрунтування державної політики розвитку регіонів: Стратегія економічного розвитку України: Наук, збі-рник. Вип.7. -К.: КНЕУ, 2001.
72. Єпіфанов О.О. Механізм регулювання комплексного соціально-економічного розвитку обласного регіону в умовах переходу до ронку. – Харків: Основа, 1996. – 76 с.
73. Заблоцький Б. Економічна самодостатність регіону // Стратегічні пріоритети розвитку регіонів у системі економічної політики України: Наук. вісн. - Че-рнівці: ЧТЕІ КНТЕУ, 2001. - Вип. І. - С 40-50.
74. Задоя А.А. Народнохозяйственный потенциал и интенсивное воспроизводство. - Киев: Вища школа, 1986. - 154 с.
75. Закиянов Д. Еще 5 млрд. долл.// Киевские ведомости. – 2004. – №164 (3261). – С.12
76. Иванов Н.И. Восстановление производственного потенциала Украины // Економіка промисловості. – 1998. – №1. – С.14-23.
77. Иванов Н.И. Экономические аспекты производственного потенциала: Теория и практика / НАН Украины, Ин-т экономики промышленности. – Донецк, 2000. – 429с.
78. Игнатенко Н. Т., Руденко В. П. Производственно-ресурсный потенциал территории.—К., 1986.—С. 7.
79. Игнатовский П. Экономический потенциал в условиях действенности хозяйственного механизма // Плановое хозяйство. - 1980 - №2. - C.17-18.
80. Идрисов А.Б., Картышев С.В., Постников А.В. Стратегическое планирование и анализ эффективности инвестиций. – М.: Филинъ, 1998. – 272 с.
81. Инструментарий экономической науки и практики. Научно-популярный справочник / A.M. Румянцев, Е.Г. Яковенко, С.И. Янаев. - М.: Знание, 1985. - 304с.
82. Іванов М. Виробничий потенціал України: стан, проблеми розвитку // Економіка України. -1993. - №2. - C.I 8-26.
83. Інвестиційний клімат в Україні / За ред. П.І. Гайдуцького. – К. : Нора-друк, 2002. – 246с.
84. Інтелектуальний потенціал та науково-технічна політика/ Під наук. ред. Акад. НАНУ Долішнього М.І. - Львів: ІРД НАНУ, 1999. - 234 с.
85. Йеннер Т. Создание и реализация потенциала успеха как ключевая задача стратегического менеджмента // Проблемы теории и практики управления. —1999. — №2.— С.83-87.
86. Карлоф Б. Деловая стратегия. – М.: Экономика, 1991. – 239 с.
87. Карнаухова Е.С. Дифференциальная рента и экономическая оценка зем-ли. - М.: Экономика, 1977. - 256 с.
88. Кваснюк Б. Структурна перебудова економіки та її ресурси. // "Економіка України". – 2003. – №11. – С. 18-28.
89. Кемпбелл Э., Саммерс Лачс К. Стратегический синергизм. – СПб.: Питер, 2004. – 416 с.
90. Керецман В.Ю. Державне регулювання регіонального розвитку: теоретичні аспекти: Моногр. – К.: Вид-во УАДУ, 2002. – 188 с.
91. Кинг У., Клиланд Д. Стратегическое планирование и хозяйственная политика. – М.: Прогресс, 1982. – 400 с.
92. Климов С.М., Селин А.П., Федорова Т.А. Экономическая теория. - СПб.: Знание, ИВЭСЭП, 2000.
93. Колесников Н.А. Финансовый и имущественный потенциал региона: опыт регионального менеджмента. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 240с.
94. Коломийчук B.C. Соціально-економічний механізм управління адмініст-ративним районом в системі регіонального розвитку: Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук - Л., 2000. - 48 с.
95. Коломийчук В., Дерев’яний Я., Німко В. Виробничо-ресурсний потенціал Західного регіону України і шляхи підвищення його використання // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. (Щорічник наукових праць). – Львів, 1996. – С. 20-25.
96. Комар И.В. Превращение природных ресурсов в производительные силы общества и географические науки // Природа и общество. - М.: Наука, 1968. - С. 181-190.
97. Конкурентоспроможність економіки України в умовах глобалізації/ Жаліло Я.А., Базилюк Я.Б., Белинська Я.В. та ін.; За ред. Жаліла Я.А.- К.: НІСД, 2005.- 388 с.
98. Концепція державної регіональної економічної політики (проект) // Регіональна економіка. - 1998. - № 2. - С. 5-19.
99. Кредисов А., Деревянко О. Конкурентоспособность страны и стратегия продвижения ее экспорта на мировом рынке // Экономика Украины. – 1997. – № 5. – С. 54-61.
100. Кузык Б.Н. Россия – 2050: стратегия инновационного прорва / Б.Н. Кумык, Ю.В. Яковец. – 2-е изд., доп. – М.: ЗАО "Издательство "Экономика", 2005. – 624 с.
101. Кульчицький М.І., Перун З.В. Формування та використання бюджету за програмно-цільовим методом // Фінанси України. – 2005. − №2. – С. 78-83.
102. Куценко В.І., Богуш Л.Г., Опалєва І.В. Соціальна сфера регіону (стан та перспективи розвитку). – К.: РВПС України, 1997. – 252 с.
103. Ламбен Ж-Ж. Стратегический маркетинг. Европейская перспектива: Пер. с фр. – СПб: Наука, 1996. - 589 с.
104. Лапин Е.В. Экономический потенциал предприятия: Монография. – Суиы: Университетская книга, 2002. – 309 с.
105. Лебедев Б.М. Природные ресурсы как элемент социалистического богатст-ва // Природопользование в системе общественного воспроизводства. - Л.: Изд-во Ленинград.ун-та, 1986. - С. 32-42.
106. Лепа Н.Н. Механизм выбора стратегии производства конкурентоспособной продукции // Економіка промисловості. – 2002.- №4. – С.62-70.
107. Лісові ресурси / Коваль Я.В., Бондар В.С., Голуб О.А., Лицур І.М., Бабич Р.Б., Карпук А.І., Дзюбенко О.М. // Прогноз розвитку і розміщення продуктивних сил Івано–Франківської області на період до 2015 року. - К.: РВПС України НАН України, 2004.- С. 37–38.
108. Лойтер М.Н. Природные ресурсы и эффективность капитальных вложе-ний. - М.: Наука, 1974. - 280 с.
109. Лосев В.С. Сущность и структура производственного потенциала региона / Лосев В.С., Мысник В.Г. - Хабаровск: ДВГУПС, 1998. – 60с.
110. Лукін С.О. Економічний потенціал регіону: суть, складові і місце у процесі реформування економіки //Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: політика регіонального розвитку: Зб.наук.пр. Вип.V - № 1. - Луцьк: Надстир'я, 1999. - C.40-51.
111. Лукінов И., Онищенко А., Пасхавер Б. Аграрный потенціал: исчисление и использование // Вопросы эономики. – 1988. – №1. – С. 56-62.
112. Луцків О.М. Методологічні аспекти формування і використання виробничого потенціалу регіону // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Механізми реалізації регіональної політики (Збірник наукових праць). Випуск 2 (ХL) / НАН України. Інститут регіональних досліджень. Редкол.: відповідальний редактор академік НАН України М.І. Доліщній. Частина 1. – Львів, 2003. – С. 198-203.
113. Макконнелл К., Брю С. Экономикс: Принципы, проблемы и политика. В 2-х тт.: пер. с англ. Т.2. - М.: Республика, 1992. - 400 с.
114. Макогон Ю., Панков В. Инновационная деятельность и стратегия повышения конкурентоспособности продукции: международный и региональный аспекты // Економіст. – 2005. - №6. – С.40-45.
115. Маниліч М.І. Відтворювальний потенціал регіону як об'єкт територіа-льного управління // Дослідження соціально-економічних проблем перехідно-го періоду: Наук, вісник. -Чернівці: ЧТЕІ КНТЕУ, 2001. -Вип. III. –С.11-16.
116. Маркс К., Энгельс Ф. Соч., т.24,с.43.
117. Маценко Г. Все про ліс. Які вони дерева України. // Магістраль. – 1997. - №42 – 43., спец.випуск
118. Мельник С.А. Управління регіональною економікою: Навч. посібник. - К.: КНЕУ, 2000. - 124 с.
119. Мельник С.О. Принципи реформування лісового господарства України // Регіональна економіка. – 2001. - №4(22). – С. 215-222.
120. Менеджмент для магистров: Учебное пособие / Под ред. д.э.н., проф. А.А. Епифанова, д.э.н., проф. С.Н. Козьменко. - Сумы: ИТД «Университетская книга», 2003. - 726 с.
121. Методика экономической оценки важнейших видов природных ресурсов (проект). - М.: АН СССР; ГКНТ, 1980. - 97 с.
122. Мешко Н.П. Механізм управління інвестиційно-інноваційним потенціалом: макрорівень: Монографія. – Дніпропетровськ, 2004. – 270с.
123. Микитенко В.В., Ігнатієва І.А. Діагностика стратегічного потенціалу підприємства//Вісник економічної науки України. 2005.— №2. — С.77-80.
124. Минц А.А. Экономическая оценка естественных ресурсов. Научно-методические проблемы учета географических различий в эффективности исполь-зования. - М.: Мысль, 1972. - 303 с.
125. Михайленко О. Методологічні аспекти структурування національної економіки і національного ринку // "Економіка України". – 2003. – №5. – С. 60-66.
126. Михайленко О. Роль внутрішнього ринку у соціально-економічному розвитку України// Економіка України. – 2002. - №10. – С.37-42
127. Михалевич М.В., Сергиенко И.В. Моделирование переходной экономики: модели, методы, информационные технологии / НАН Украины; Институт кибернетики им. В.М.Глушкова. – К.: Наукова думка, 2005. – 671с.
128. Міщенко А.П. Стратегічне управління: Навч. посіб. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 336 с.
129. Моисеев И.А., Полянский Е.В., Туркевич И.В. и др. Методические во-просы определения экономической эффективности мероприятий по воспроизвод-ству и использованию лесных ресурсов // Лесное хозяйство. - 1969. - № 12. - С. 4-12.
130. Нємцов В.Д., Довгань Л.Є. Стратегічний менеджмент. Навч. посібник. – К.: ТОВ "УВПК "ЕксОБ", 2004. – 560 с.
131. Нудельман М.С. Социально-экономические проблемы рекреационного природопользования. -Киев: Наукова думка, 1987. - 131 с.
132. Онишко С.В. Фінансовий потенціал інноваційного розвитку економіки // Фінанси України. – 2003, №6. - 87с.
133. Пашута М.Т., Федулова Л.І., Кондрашов О.М. Промисловість в національній інноваційній системі України. – К.: Науковий світ, 2005. – 80с.
134. Петренко Ю.О. Стратегічні напрямки державного регулювання пропорцій та темпів розвитку реального сектора економіки // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна «Шляхи рішення проблем функціонування економічних систем» № 668 (ІІ). – Х.: РІЗО ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2005. – С. 120-125.
135. Петренко Ю.О. Організаційно-економічні засади інфраструктурного забезпечення регіонального розвитку // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна № 789. – Х.: РІЗО ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2007. – С. 100-114.
136. Петти В. Экономические и статистические работы. - М.: Соцэкгиз, 1940. -Т.1, 2. - 324 с.
137. Пила В. Програмно-цільовий метод управління соціально-економічним розвитком регіонів // Економіка України. – 1998. − №9. – С. 32-39.
138. Пила В.І., Гарасюк О.А. Сучасна регіональна політика України та напрями удосконалення // Збірник наукових праць. Економічні науки. Випуск 1. Чернівецький фінансово-юридичний інститут, Чернівці: “Видавничий дім “Букрек”. – 2005. – С. 38-51.
139. Плышевский Б. Потенциал инвестирования // Экономист. - 1996. - №3. - 102с.
140. Позднякова Л.А., Дейнека А.Г. Апарат моделирования социально-экономических явлений // Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті. – 2004. - №6 (30). – С.45-49.
141. Позднякова Л.А, Дейнека А.Г., Котик В.А., Сонин М.В. Экономическое обоснование расчета инвестиционной привлекательности новых проектов// Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна № 730. – Харків: РІЗО ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2006. – С. 276-282.
142. Позднякова Л., Сонин М., Котик В., Химяк К. Методологический подход к проблеме моделирования подготовки квалифицированных кадров в Украине// Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна № 754. – Харків: РІЗО ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2006. – С. 221-231.
143. Политическая экономия: Учебник для вузов / Медведев В.А., Абалкин Л.И., Ожерельев О.Л. и др. - М.: Политиздат, 1990. - 735 с.
144. Портер Майкл Е. Стратегія конкуренції / Пер. з англ. — К.: Основи, 1998. – 390 с.
145. Производственный потенциал: проблемы обновления и развития: Монография / А.Н. Амоша, Н.И. Иванов, Л.Т. Хижняк и др. – Донецк: ИЭП НАН Украины, 2002. – 74 с.
146. Промисловий комплекс України: економічні трансформації та пріоритети розвитку/ Н.В. Тарасова, І.С. Калініченко, А.Н. Горський, О.С. Зарудна., за ред. Б.М. Данилишина. – К.: Науковий світ, 2005. – 182с.
147. Пустовійт Р. Трансформаційна криза в Україні: оцінка з позицій інституціональної теорії // "Економіка України". – 2004. – №1. – С. 38-44.
148. Райзберг Б.А., Лозовский Л.Ш., Стародубцева Е.Б. Современный экономический словарь. – М.: ИНФРА-М, 1997. – 496 с.
149. Римар М.В., Бець М.Т., Кисіль Н.М., Огородник М.М., Савчук О.Я., Шевченко Г.С. Економічний аналіз виробничої діяльності лісогосподарських і де-ревообробних підприємств. - Львів: УкрДЛТУ. - 1999. –238 с.
150. Розміщення продуктивних сил: регіональна економіка: Підручник/ За ред. Дорогунцова С.І. – К.: КНЕУ, 2005. – 988с.
151. Руденко В.П. Географія природно-ресурсного потенціалу України. - Львів: Світ, 1993. - 240 с.
152. Руденко В.П. Довідник з географії природно-ресурсного потенціалу України. - К.: Вища шк., 1993. - 180 с.
153. Рущак М. Ліси України : управління, експлуатація, відтворення. // Економіка України. 1995р. №6.
154. Саушкин Ю.Г. Географическая наука в прошлом, настоящем и будущем. - М.: Просвещение, 1980. - 269 с.
155. Сенякевич І. Економіка галузей лісового комплексу // Кіїв. Знання. 1992.
156. Сирин В.С. Анализ экономического потенциала предприятия. — СПб.: Бизнес-пресс. — 2000.
157. Слабковський Ю.М. Стратегічне управління в умовах глобалізації світових ринків / Інститут соціально-економічних проблем "Республіка". – К.: НАУ, 2005. – 470с.
158. Смиряев А.В., Исачкин А.В., Харрасова Л.К.. Моделирование: от биологии до экономики. Учебное пособие. – М.: Изд-во МСХА, 2002. – 122 с.
159. Советский энциклопедический словарь / Под ред. А.М. Прохорова. – М.: Сов. энцикл., 1989. – 1632 с.
160. Советский энциклопедический словарь. — Изд. 4-е. — M.: Сов. энциклопедия, 1987. — 1600 с.
161. Современный словарь иностранных слов. — M: Рус. яз., 1993. — 740 с.
162. Социально-экономические проблемы природопользования. - Л.: Изд-во Ленинград, ун-та, 1978. - 144 с.
163. Соціально-економічна ефективність державного управління: теорія, методологія та практики: Матеріали щорічної науково-практичної конференції 23 січня 2003 року / За заг. ред. А. Чемериса. − Львів: ЛРІДУ УАДУ, 2003. − Ч.1. − 432 с.
164. Статистичний щорічник України за 2006 рік. /За ред. Осауленка О.Г. – К.: Консультант, 2007. – 654с.
165. Степчин М.В. Проблеми раціонального землекористування: регіональні особливості // Земельні відносини і просторовий розвиток в Україні. – К.: РВПС України НАН України, 2006. – Ч. 2.. – С. 199-201.
166. Степчин М.В. Регіональне управління земельними ресурсами. Охорона та збереження землі і шляхи його впровадження // Вісник УДУВГП Економіка. – Рівне: УДУВГП, 2004. – Вип. 2(26). – С.583-587.
167. Стеченко Д.М. Інноваційні форми регіонального розвитку: Навч. посіб. – К.: Вікар, 2002. – 254 с.
168. Стеченко Д.М., Чмир О.С. Методологія наукових досліджень: Підручник. – К.: Знання, 2005. − 309 с.
169. Стігліц Дж.Е. Економіка державного сектору / Пер. з англ. А. Олійник., Р. Скільський. − К.: Основи, 1998. – 656 с.
170. Структурна перебудова економіки України: основні напрями тапріоритети / Л.В. Мінін, В.І. Науменко, М.М. Якубовський, АЛ. Антоненко; За ред. М.М. Якубовського. - К., 1994.
171. Струмилин С.Г. К оценке даровых благ природы // Струмилин С.Г. Избр. произв. - М.: Наука, 1963. - Т. 1: Статистика и экономика. - С.110-114.
172. Суперсон В.Т. Моніторинг соціально-економічного стану регіонів України з позицій розвитку її інфраструктури // Статистика України. – 2005. − №2. – С. 69-74.
173. Тарангул Я. Інвестиційний бюджет - важливий інструмент інвестуван-ня виробництва в Україні та її регіонах // Науковий вісник Українського фінан-сового економічного інституту: Збірник наукових праць УФЕІ. - Ірпінь, 1999. - №3 (6). - С.89-92.
174. Тарасов А.И. Рекреационное лесопользование. - М.: Агропромиздат, 1986.-176 с.
175. Тархов П.В. Критерии государственного регулирования экономики. – Сумы: ИПП "Мрия-1", 2005. – 266с.
176. Татаренко Н. Економічний націоналізм як методологічна основа мобілізаційної моделі розвитку // "Економіка України". – 2003. – №9. – С. 13-22.
177. Татаркич А. Как оценить и эффективно использовать потенциал региона.- Федерализм, 1998. - № 1.
178. Томпсон А.А., Стрикленд А.Дж. Стратегический менеджмент: концепции и ситуации для анализа. - 12-е изд.: Пер. с англ. – М.: Издат. дом "Вильямс", 2002. – 928 с.
179. Туркевич И.В. Кадастровая оценка лесов. - М.: Лесная промышленность, 1977. - 168 с.
180. Україна у цифрах у 2000 році: Корот. стат. довід. Держкомстату України / За ред. О.Г. Осауленка. - К.: Техніка, 2001. - 256 с.
181. Управление инновациями: 17-модульная программа для менеджеров "Управление развитием организации". Модуль 7 / Гунин В.Н. и др. - М.: ИНФРА-М, 2000. - 272 с.
182. Фатхутдинов Р.А. Конкурентоспособность: экономика, стратегия, управление. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 312 с.
183. Фатхутдинов Р.А. Стратегический менеджмент. – М.: ЗАО «Бизнес-школа «Интел синтез», 1999. – 416 с.
184. Федонін О.С, Репіна І.М., Олексик О.І. Потенціал підприємства: форму-вання та оцінка: Навч. посібник. - К.: КНЕУ, 2004. - 316 с.
185. Ханжина В., Попов Е. Структура рыночного потенциала предприятия // Проблемы теории и практики управления. - 2001. - №6. -С. 118-122.
186. Хачатуров Т. Об экономической оценке природных ресурсов // Вопр. экономики. - 1969. - № 1. - С. 5-9.
187. Хачатуров Т.С. Экономика природопользования. - М.: Экономика, 1982. - 256 с.
188. Хобта В.М. К вопросу о разработке и реализации стратегии инновационного развития // Наукові праці Донецького національного технічного університету. Сер.: Економічна. – Донецьк: ДонНТУ. – 2004. - №76. – С.5-9.
189. Черемушкин С.Д. Теория и практика экономической оценки земли. - М.: Соцэкгиз, 1963. - 78 с.
190. Чистилін Д. До питання стратегії економічного зростання України // "Економіка України". – 2003. – №1, №2. – С. 52-59, С. 52-57.
191. Шершньова З.Є. Стратегічне управління: Підручник. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2004. – 699 с.
192. Экономика предприятия: Учебник для вузов / В.Л.Горфинкель, Е.М.Купряков, В.П.Прасолова и др. // Под ред. В.Л.Горфинкеля и Е.М.Купрякова. М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1996. - 367 с.
193. Экономикс: Англо-русский словарь-справочник. / Э.Дж. Долан, Б.И. Домненко. – М.: Лазурь, 1994.
194. Экономическая статистика: Учебник / Г.М.Гуров, Н.В.Зайцева, М.Р.Коконина и др. / Под ред. В.М.Проскурякова, Е.Н.Фреймунд, М.Р.Эйдельмана. - 3-е изд., перераб. и доп. - М.; Финансы и статистика, 1983.-600 с.
195. Экономические проблемы оптимизации природопользования / Под ред. Н.П. Федоренко. - М.: Наука, 1973. - 157 с.
196. Энергосбережения и нове технологи: Серия специальных приложений, - №1. – 2006, - с. 46-49
197. Kroth W. Der Zins in der Walbewertung // Forstw. Gbl. - 1975. - № 94. - P. 54-66.
198. www.ukstat.gov.ua / офіційний сайт Державного комітету статистики України


Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.