У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ВИКОРИСТАННЯ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Количество страниц 256
ВУЗ ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП……………………………………………………………
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ У ПРАКТИЦІ УПРАВ¬ЛІН-НЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ.
1.1. Особливості розвитку теорії управління в процесі пошуку ефективних методів господарювання…………………………..
1.2. Сутність та значення соціально-психологічних методів управління………………………………………………………..
1.3. Методи дисертаційного дослідження та обробки одержаних результатів………………………………………………………..
Висновки до розділу 1…………………..………………………
РОЗДІЛ 2 ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОС¬ПО¬ДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ОБЛАСТІ ТА СТАНУ ТРАНСФОРМАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКИХ ВІДНОСИН………...

2.1. Структурні зміни у розвитку сільського господарства області та стану його людського потенціалу…………………..

2.2. Управлінські відносини та управлінський вплив керівників на результати господарювання в агропідприємствах області...
2.3. Управління соціально-психологічними процесами у колективах сільськогосподарських підприємств відповідно до змін зовнішнього середовища……………………………….
Висновки до розділу 2…………………………………………...
РОЗДІЛ 3 РАЦІОНАЛІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ………………………………………
3.1. Вдосконалення соціально-психологічного впливу на струк¬турні зміни в колективах сільськогосподарських підприємств та творення нової організаційної культури……………………
3.2. Шляхи активізації мотиваційного управління персоналом агропідприємств…………………………………………………

3.3. Моделювання ефективного керівництва та лідерства………...
Висновки до розділу 3…………………………………………..
ВИСНОВКИ……………………………………………………..
ДОДАТКИ…………………………………………………….....
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………….

ВСТУП

Аграрний сектор України традиційно є важливою складовою націо¬наль¬ної економіки. Пріоритетність його розвитку зумовлюється винятковою значи¬містю виробництва продукції сільського господарства та продовольства в жит¬тєдіяльності людини, потребою відродження селянства як ефективного гос¬по¬даря землі, носія моралі та національної культури. Разом з тим ситуація в цьому секторі економіки залишається досить складною: низька ефективність аграр¬ного виробництва не забезпечує навіть простого відтворення; не завер¬ше¬но ба¬зову складову реформування сільського господарства – земельну ре¬форму; не за¬без¬печується харчування населення за фізіологічними обґрунтованими нор¬мами.
Протягом останніх років у аграрному секторі економіки відбуваються великі соціальні й економічні перетворення, реформуються відносини влас¬ності, створюються нові форми господарювання на селі. Водночас, освоєння ринкових відносин супроводжується кризовими процесами і зубожінням населення.
Без перебільшення можна сказати, що криза економіки – це, насамперед, результат неефективного управління. Сучасний професійний керівник (менед¬жер) має забезпечувати найефективніше використання обмежених матері¬аль¬них, фінансових та трудових ресурсів, вести постійний пошук нових техно¬ло¬гій, орієнтованих на випуск якісної про¬дукції, знаходити вигідні канали реалі¬за¬ції продукції, щоб досягти найкращих фінансових результатів. Управління ви¬роб¬ництвом у ринкових умовах вимагає умілого використання керівниками різ¬них рівнів усієї системи методів управління, високої майстерності та профе¬сійних навиків застосування різноманітних інструментів впливу на підлеглих.
Найслабшою ланкою є використання соціально-психологічних мето¬дів, що не вважалися в умовах централізованої системи управління об'єк¬тивною необхідністю.
Сьогодні професійне управління комплексно характеризує управлінську діяльність, яка відображає роль індивідуальних якостей менеджера і стиль його роботи в досягненні поставлених цілей. Найбільшого значення набувають такі якості, як інтуїція, досвід роботи, характер, освіта, комун¬іка¬бельність, тип мислення, переконаність, рішучість, ініціативність.
Мистецтво управління проявляється у спілкуванні менеджера з людьми, у здібностях неформального впливу на підлеглих, здатності націлити їх на ефек¬тивну роботу. Саме мистецтво управління визначає співвідношення фор¬маль¬ного і неформального впливу, утвердження авторитету менеджера і прояв його лідерства. Мистецтво управління проявляється також у методах і прийомах розробки управлінських рішень, підходах до оцінки, аналізу проблеми вибору і обґрунтування кращого варіанту рішення серед можливих альтернатив.
Трансформаційні процеси в сільському господарстві супроводжуються масовим відтоком людських ресурсів із села та їх старінням, зниженням тру¬до¬вої активності, втратою інтересу до високопродуктивної праці. Тому ви¬робнича діяльність на селі повинна здійснюватись меншою кількістю робочих рук, але ефективніше та якісніше. Отже, вона перетворюється у складний со¬ціально-психологічний процес, який вимагає тісної взаємодії учасників, знач¬них інтелектуальних зусиль та постійних новаторських підходів, адекватних змінам у суспільстві.
Актуальність теми. Перетворення в аграрному секторі – як раніше, так і в даний час – здійснюються переважно організаційними, еконо¬мічними та пра¬вовими методами. Сільське населення в основному консервативне, не готове до здійснення реформ. Потрібний цілеспрямований вплив на свідомість трудів¬ни¬ків села. До комплексу заходів необхідно активно включати методи соціально-психологічного управління. Як стверджують науковці та провідні спеціалісти, вирішення цієї проблеми є визначальним завданням у реформуванні сільсько¬господарського виробництва, невикористаним резервом. Необхідно не тільки долати відчужене відношення сільського трудівника до результатів своєї праці, а й переборювати старі (колгоспні) і нові (несправедливий розподіл майна та паїв) стереотипи, поборювати соціальну апатію, байдужість і формувати новий корпоративний дух, атмосферу взаємної підтримки і загальної відповідальності.
Абсолютна більшість вітчизняних вчених, досліджуючи соціально-психологічні аспекти трансформаційних процесів в АПК, акцентують увагу переважно на матеріальній мотивації продуктивної праці та проблемах розвитку кадрового потенціалу, на залежності ціннісних орієнтацій від форми власності, економічного мислення та трудової поведінки людей. Ігнорування в минулому та недостатність розвитку в сучасних умовах прикладної соціології, психології управління не сприяють впровадженню соціально-психологічних методів у практику аграрного менеджменту.
Вагомий внесок у розробку теоретико-методологічних та прикладних аспектів проблеми використання соціально-психологічних методів управління в підприємствах зробили такі українські вчені: Б.М. Андрушків [148], Л.І. Безте-лесна, Д.П. Бо¬гиня [15], Є.В. Бойко [18], О.М. Бородіна [19], Л.О. Вере¬щагіна [28], В.Г. Галанець [43], О.О. Гаца [45], С. Гримблат [52], В.М. Гриньова [53], М. Дергаусов [58], О.Ф. Доровськой [63], М.С. Дороніна [67], Т.Г. Дудар [72], Ф.Р. Дунаєвский [73], В.А. Євтушевський [74], Й.С. Завадський [76, 77], І.В. За-поточний [80], В.П. Казмиренко [84], П.А. Козляковський [91, 92], А.М. Ко¬лот [94, 95], І.І. Кравчук [97], В.С. Кропивко [101], М.М. Мартиненко [113], А.В. Молодцов [121, 122], С.А. Наумова [127], В.Д. Нємцов [128], Н.Н. Обозов [131, 132], Л.Е. Орбан-Лембрик [144,145], О.О. Пелих [156], О.Л. Попова [163], О.В. Притула [166], М.Є. Рогоза [177], С.М. Самойленко [188], В.В. Третья¬ченко [211], Л.П. Червінська [226, 227], І.К. Шевцов [233], Г.М. Чорний [233], Г.Т. Шкурін [238], О.Г. Шпикуляк [239], Г.В.Щокін [245], В.А. Юдіна [238], В. В. Юрчишин [252] та ін. Загальні теоретичні проблеми управління та методологію застосування соціально-психологічних методів розробили відомі зарубіжні вчені: М. Альберт [116], К.Г. Бланшар [262], М. Вебер [258], Л. Гіл¬берт, Ф. Герцберг, П.Ф. Друкер [70], Х. Маккей [111], А. Маслоу [256], Е. Мейо [259], М.Х. Мескон [116], Т. Норберт [130], Ф.У. Тейлор [206], Дж. Харингтон [218], Дж. Харіс [219], Ф. Хедоурі [116], П. Херсі [262], Г. Хофстеде [223], Л. Яккока [255], К.Г. Юнг [249] та ін.
Деякі зрушення спостерігаються нині у зборі емпіричного матеріалу та розробці методологічних підходів до формування психологічного мікроклімату та соціальних відносин на великих промислових підприємствах, у сфері об¬слу¬говування. Значного прогресу досягнуто у дослідженні мотиваційних меха¬нізмів високопродуктивної праці в аграрному виробництві, однак увага ак¬центується переважно на матеріальних мотивах, а про психологічні лише зга¬дується як про допоміжні. Водночас зміна управлінських відносин на селі, ке¬рівництво процесом виживання і виходом у лідери окремих керівників сіль¬ськогосподарських підприємств досліджені слабо. Зовсім не звертається увага на структурні зміни у трудових колективах агропідприємств з огляду на психологічну сумісність працівників; на зв'язок згуртованості працівників під¬розділів із темпами входження господарств у ринкове середовище. Хоча добре відомо, що від добре продуманої і організованої управлінської діяльності у найбільшій мірі залежить кінцевий результат. Якщо керівник агропідприємства зуміє підібрати і згуртувати колектив, довести до нього стратегічну мету роз¬витку господарства, перетворити її у зміст діяльності кожного, методами моти¬ваційного управління зацікавити всіх у кінцевому результаті, то такий колектив створить свою особливу організаційну культуру, творитиме нові виробничі відносини і стане лідером сільськогосподарського виробництва. Актуальність і життєво важливе значення відповідного вирішення проблем, недостатня їх на¬укова розробка, нерозуміння та ігнорування ролі соціально-психологічних ме¬тодів управління і високий ступінь дискусійності ефективності їх застосування, значення лідерських якостей керівника у зростанні продуктивності господарств зумовили вибір теми нашого дисертаційного дослідження. Воно здійснене на матеріалах агропромислового комплексу Львівської області.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисер¬та¬ційну роботу виконано у відповідності з програмою науково-дослідних робіт Львівського державного аграрного університету, зокрема з темами економічного факультету на 2000-2005 рр. «Обґрунтування аграрної політики, спрямованої на ринкову трансформацію економіки АПК, виробничих відносин і системи управління в агроформуваннях певного типу при переході до ринку » (номер державної реєстрації 0100U002332) та 2006-2010 рр. «Розробка організаційного механізму підвищення соціально-економічної ефективності функціонування АПК Західного регіону України» (номер державної реєстрації 0106U002073).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є обґрунтування теоретико-методологічних положень і прикладних рекомен¬дацій щодо використання соціально-психологічних методів управління в умо¬вах трансформації аграрної економіки й утвердження ринкових форм гос¬подарювання.
Для досягнення поставленої мети в дисертаційній роботі визначені та поставлені такі завдання:
- узагальнити наявні в теорії економіки і психології погляди вітчизняних і зарубіжних вчених та сформувати оригінальне бачення сутності соціально-психологічних методів управління;
- обґрунтувати пріоритетність і сформувати методику визначення ефек¬тивності застосування соціально-психологічних методів управління у практиці господарювання аграрних підприємств;
- здійснити аналіз впливу рівня розвитку управлінських відносин на стан сільського господарства досліджуваного регіону і виявити причини дефі¬циту кваліфікованої робочої сили та низької якості управлінського персоналу у сільськогосподарських підприємствах;
- дати оцінку залежності рівня ефективності функціонування сільсько¬господарських підприємств від якості їх керівного складу і ступеня застосу¬вання ними соціально-психологічних методів управління;
- розробити описову декомпозицію структури управлінського потен¬ці¬алу керівника сільськогосподарського підприємства;
- виявити і формалізувати залежність між рівнем ефективності функціо¬нування виробничих колективів та змінами у зовнішньому середовищі з вра¬хуванням оцінки рівня психологічної готовності до них персоналу та мож¬ливостей її активізації;
- розробити схему і методику добору та формування персоналу сільськогосподарського під¬приємства у відповідності із змінами зовнішнього середовища та перспек¬тивами розвитку господарства;
- обґрунтувати методику діагностики персоналу і структуру механізму його мотивації до високопродуктивної праці та підвищення рівня організа¬ційної культури підприємства з урахуванням психологічної сумісності його членів;
- розробити засади впровадження мотиваційної системи управління у сільськогосподарських підприємствах із врахуванням можливостей застосу¬вання ситуаційного лідерства та інших його форм і їх ефективної трансформації задля підвищення ефективності функціонування сільськогосподарських під¬приємств.
Об'єкт та предмет дослідження. Об'єктом дослідження є система соціально-психологічних відносин, що складаються в процесі управління ко¬лективами сільськогосподарських підприємств області. Предметом дослід¬ження є стан і особливості застосування соціально-психологічних методів управління на сільськогосподарських підприємствах Львівської області; методологічні і методичні підходи щодо визначення результатів діяльності керівників агропідприємств та завоювання ними лідерських позицій. Більш детальні дослідження проводились на базі господарств, обраних за кращими економічними показниками на основі районної статистичної звітності: АПП «Львівське» Пустомитівського району, ТзОВ ім. Сагайдачного і ТзОВ «Руд¬ківці» Жидачівського району, ПАФ «Білаки» Самбірського району, ПАФ імені Івана Франка Миколаївського району та ТзОВ імені Данила Галицького Яво¬рівського району Львівської області.
Наукова новизна дослідження присутня у наступних результатах, що виносяться на захист:
вперше:
- розроблено методику виявлення і моделювання взаємозв'язку між рівнем економічної ефективності функціонування виробничих колективів та змінами у внутрішньому і зовнішньому середовищах з ураху¬ванням оцінки рівня психологічної готовності до них персоналу і можливостей впливу на його підвищення;
- розроблено механізм визначення ступеня впливу ба¬зових управлінських якостей керівника на рівень ефективності сільсько¬гос¬подарського підприємства на основі врахування компетентності цього керівника, діловитості та організаційної здатності як основи ситу¬аційного лідерства;
удосконалено:
- системну модель здійснення описової декомпозиції структури управ¬лінського потенціалу керівника сільськогосподарського підприємства залежно від вміння керівника застосовувати соціально-психологічні методи управління;
набули подальшого розвитку:
- наявні в теорії економіки і психології управління погляди та підходи вітчизняних і зарубіжних вчених до розуміння сутності й значення соціально-психологічних методів управління стосовно сільськогосподарських підпри¬ємств у частині доповнення їх необхідністю врахування в їх структурі еко¬номічних аспектів мотиваційного характеру;
- методичні підходи до формування персоналу підприємства шляхом до¬повнення їх способами врахування потреби додержання відповідності цього процесу рівневі організаційної культури підприємства та можливим перспективам її зростання;
- методичні положення щодо діагностики якості персоналу і структури ме¬ханізму його мотивації до високопродуктивної праці в частині доповнення її способами враху¬вання потреби психологічної сумісності його членів на основі вико¬ристання соціоматриць і відповідної системи групових та інди¬відуальних коефіцієнтів;
- засади запровадження мотиваційної системи управління в агропідприємствах шляхом доповнення їх потребою врахування можливостей застосування ситуаційного та інших форм лідерства і їх вдосконалення задля підвищення ефективності функціонування сіль¬сько¬господарських підприємств.
Практичне значення одержаних результатів. Висновки і пропозиції, одержані в результаті дослідження, поглиблюють і адаптовують до умов сіль¬ськогосподарського виробництва системний і ситуативний підходи до вико¬ристання соціально-психологічних методів управління сільськогосподарсь¬кими підприємствами. Застосування одержаних результатів дослідження в окремих господарствах області справляє значний вплив на формування організаційної культури агропідприємств, на підвищення рівня їх рентабельності, розвиток керівництва та лідерства і загалом на соціально-психологічний розвиток села. Практична цінність дисертаційної ро¬боти полягає також у можливості використання нових та вдосконалених під¬ходів щодо використання дієвих соціально-психологічних мотиваторів високо¬продуктивної праці, розвитку керівника та його переростання у лідерство господарства у регіоні чи галузі.
Результати дослідження і практичні пропозиції щодо ефективного запро¬вадження соціально-психологічних методів управління схвалено та прийнято до впровадження в Головному управлінні агропромислового розвитку Львів¬ської обласної держадміністрації (довідка № 10-01/7-425 від 01.11.2007 р.), в уп¬рав¬лінні агропромислового розвитку Яворівської районної держадміністрації (довідка № 1037 від 12.02.2008 р.) і в Жидачівській районній державній адміністрації (довідка № 338 від 20.02.2008 р.) Львівської області та у ПАФ імені Івана Франка Миколаївського району (довідка № 53 від 06.02.2008 р.).
Теоретичні узагальнення дослідження знайшли впровадження у викла¬данні загальноекономічних дисциплін у Львівській державній фінансовій акаде¬мії (довідка № 01-13/334 від 27.03.2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Простежено еволюцію сучасної теорії та практики управління як процесу пошуку ефективних методів управління людською діяльністю з метою одержання найвищих результатів з найменшими затратами; здійснено аналіз і оцінку стану управління сільськогосподарськими підприємствами, їх людського потенціалу та соціально-психологічних процесів у колективах агропідприємств області; розроблено й апробовано методичний інструментарій емпіричних соціально-психологічних досліджень у сільгосппід¬при¬ємствах на етапі їх трансформації в ринкове середовище; проведено діа¬гностику персоналу та соціально-психологічних особливостей індивідів і груп, простежено зміну ціннісних орієнтацій у процесі формування нової органі¬за¬ційної культури агропідприємств; досліджено шляхом застосування дисперсій¬ного та кореляційного аналізу рівень рентабельності господарств, де вік керів¬ників – до 40 років та які застосовують соціально-психологічні методи управ¬ління, на відміну від керівників старшого та середнього віку, котрі віддають перевагу адміністративним та економічним методам управління; науково о᬴рунтовано системну модель мотиваційного управління, яку необхідно реалі¬зовувати в поєднанні зі сталою і постійно зростаючою заробітною платою; виз¬начено оптимальні типи лідерства для трансформаційних процесів в аграрному виробництві та способи його переростання у лідерство командне (лідерство господарства у галузі чи регіоні). Автору належить ідея і практичне обґрунту¬вання успішної діяльності керівника господарства, який є рівночасно формаль¬ним демократичним лідером, наділеним особливими рисами та якостями, здат¬ним вести за собою людей при виході господарства з кризи і реформувати його відповідно до умов ринку. Запропонована ідея розподілу напрямів мотивування (у поєднанні з матеріальним) на три групи: індивідуально-статусне мотиву¬вання; групово-соціальне мотивування; морально-статусне стимулювання. На основі дисперсійного аналізу показано, що ділові якості та компетентність ке¬рів¬ника, вміння взаємодіяти з підлеглими, знайти з ними спільну мову гарантує значне зростання рівня рентабельності сільськогосподарського підприємства.
Апробація результатів дисертації. Наукові положення та результати дос¬лідження доповідалися на ІІІ міжнародній науковій конференції «Сту¬дентська молодь і науковий прогрес в АПК» (28-30 жовтня 2003 р., м. Львів), на ІІ між¬народній науково-практичній конференції «Динаміка наукових дос¬ліджень ‹2003» (20-27 жовтня 2003 р., м. Дніпропетровськ), міжнародній науко¬во-практичній конференції «Удосконалення економічного механізму функці¬ону¬вання аграрних підприємств в умовах невизначеності» (19-20 травня 2004 р., м. Київ), І між¬на¬родній науково-практичній конференції «Науковий потенціал світу ‹2004» (1-15 лис¬топада 2004 р., м. Дніпропетровськ), обговорю¬вались на підсумкових наукових конференціях аспірантів і здобувачів Львівсь¬кого державного аграрного університету (2003-2006 рр.) і науково-практичних конфе¬ренціях професорсько-викладацького складу Інституту підприємництва та перспек¬тивних технологій при Національному університеті «Львівська політехніка» в 2005-2007 рр. та Львівської державної фінансової академії (2007-2008 н.р.).
Публікації. Основні положення дисертаційної роботи опубліковано в 12 публікаціях у наукових журналах, збірниках наукових праць та матеріалах науково-практичних конференцій, з них 6 – у наукових фахових виданнях. Загальний обсяг публікацій становить 4,18 друк. арк.

Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аведян Л. И. Система мотивационных факторов активизации персонала предприятия / Л. И. Аведян // Бизнесинформ. – 2005. – № 1-2. – С. 102-109.
2. Аграрна реформа в Україні: Законодавчі акти і нормативно-методичні документи (1990-1996) / упоряд. та голов. ред. М. В. Зубець. – К.: Українські технології, 1996. – 331 с.
3. Аграрна реформа на Львівщині: Документи і матеріали (1990-1994) / За ред. М. Гладія – Львів: Каменяр, 1994. – 212 с.
4. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи роз¬витку. Інформаційно-аналітичний збірник (вип. 6) / За ред. П. Т. Саблука та ін. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 764 с.
5. Андреева Г. М. Социальная психология / Г. М. Андреева. – М.: Изд-во МГУ, 2000. – 329 с.
6. Андрушків Б. М.Основи менеджменту / Б. М. Андрушків, О. Є. Кузьмін. – Тернопіль: Лілея, 1997. – 292 с.
7. Аугустинавичюте А. Соционика. Введение / А. Аугустинавичюте. – М.: Фирма «Изд-во АСТ», 1998. – 444 с.
8. Балабанова Л. В. Управління персоналом: навчальний посібник. / Л. В. Балабанова, О. В. Сардак. – К.: ВД «Професіонал», 2006. – 512 с.
9. Березівський П. С. Особисте селянське господарство Львівщини: реалії і перспективи / П. С. Березівський // Економіка України в ХХІ столітті: ретроспектива і перспектива. – Львів: Тріада-плюс, – 2002. – С. 34-62.
10. Беляева И. Ф. Трудовая мотивация: механизмы формирования и функци¬онирования. Изменения в мотивации труда в новых условиях / И. Ф. Беляева. – М.: НИИ труда, 1992. – 376 с.
11. Бєлоусов О. В. Формування маркетингової стратегії управління кадровим потенціалом : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами» / О.В. Бєлоусов. – Луганськ, 2001. – 15 с.
12. Більський Б. Реструктуризація зайнятості сіль¬ського населення Львівської області / Б. Більський, І. Магійович, І. Більський // Вісник ЛДАУ: Економіка АПК. – 2004. – № 11(2). – С. 172-176.
13. Біттер О. А. Ефективність сільсько¬господарського виробництва і рівень життя сільського населення / О. А. Біттер, П. С. Березівський, В. П. Мель-ник. – Львів: Українські технології, – 1997. – 188 с.
14. Біттер О. А. Рівень життя сільського населення: проблеми і перспективи: монографія / О. А. Біттер. – Львів: «Українські технології», 2005. – 288 с.
15. Богиня Д. П., Долгова Л. І., Куліков Г. Т. та ін. Мотивація праці в ринковій економіці: проблеми теорії та практики. – К.: ІЕ НАНУ, 1997. – 215 с.
16. Богомолова Т. Мобильность населения России по доходам / Т. Богомолова // ЭКО. – 1999. – № 10. – С. 90-92.
17. Богоявленська Ю.В. Економіка та менеджмент праці: навчальний посібник / Ю.В. Богоявленська, Є.І. Ходаківський. – Київ: Кондор, 2005. – 332с.
18. Бойко Є. В. Корпоративная культура как основа ефективного управления предприятием / Є. В. Бойко // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 4(22). – С. 52-58.
19. Бородіна О. М. Людський капітал як основний стратегічний ресурс сталого розвитку аграрної сфери / О. М. Бородіна // Економіка АПК. – 2003. – № 9. – С. 103-108.
20. Бородіна О. М. Людський капітал на селі: наукові основи, стан, проблеми розвитку / О. М. Бородіна. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 277 с.
21. Бугуцький О. Проблеми сільськогосподарської праці в Україні / О. Бу¬гу¬цький, В. Дієсперов // Економіка АПК. – 1998. – № 1. – С. 65-70.
22. Бугуцький О. А. Соціально-трудовий потенціал аграрної економіки / О. А. Бугуцький. – К., 1996. – 118 с.
23. Бугуцький О. Чинники мотивації праці / О. Бугуцький, І. Кучерук // Україна: аспекти праці. – 1998. – № 6. – С. 3-7.
24. Василенко А. В. Менеджмент устойчивого развития предприятий: моно¬графия / А. В. Василенко. – Киев: Центр учебной литературы, 2005. – 648 с.
25. Василенко В. А. Ситуаційний менеджмент : навчальний по¬сібник / В. А. Василенко, В.І. Шостка. – Київ: ЦУЛ, 2003. – 285 с.
26. Васильева И. И. Влияние организационной структуры коллектива на его социально-психологический климат / И. И. Васильева // Организационно-управленческая психология. Проблемы и перспективы: мат. науч. конф. Ростов-на-Дону, 1990. – С. 54-58.
27. Вебер Макс. Протестанська етика і дух капіталізму / Макс Вебер; [пер. з нім. О. Пого¬рілого]. – Київ: Основи, 1994. – 212 с.
28. Верещагина Л. А., Психология потребностей и мотивация персонала: учебник / Л. А. Верещагина, И. М. Карелина. – Харьков: Гуманитарный центр, 2002. – 164 с.
29. Виханский О.С. Менеджмент: учебник / О.С. Виханский, А.И. Наумов. –[3-е изд.]. – М.: Гардарики, 2001. – 528 с.
30. Вилюнас В. К. Психологические механизмы мотивации человека / В. К. Вилюнас. – М.: Изд-во МГУ, 1990. – 285 с.
31. Виноградський М. Д., Беляєва С. В., Виноградська А. М., Шканова О. М. Управління персоналом: навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 504 с.
32. Власова Н. М. Руководство по управлению людьми: инструменты власти и влияния / Н. М. Власова. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 304 с.
33. Воронин В. Н. К определению психологического понятия ситуации / В. Н. Воронин., В. Н. Князев // Актуальные вопросы организационно-психологического обеспечения работы с кадрами. М.: Дело, – 1989. – С. 121-126.
34. Воронкова Г. В. Кадровий менеджмент: навчальний посібник / Г. В. Воронкова. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 192 с.
35. Гаєвський Б. А. Основи науки управління / Б. А. Гаєвський – К.: МАУП, 1998. – 122 с.
36. Галанець В. Г. Аграрна криза, шляхи виходу з неї / В. Г. Галанець // Вісник ЛДАУ: Економіка АПК. – 2001. – № 8. – С. 14-20.
37. Галанець В. Г. Агропромисловий комплекс Львівщини: стратегія і тактика економічного зростання / В. Г. Галанець // Економіка України в ХХІ столітті: ретроспек¬тива і перспектива. – Львів: Тріада плюс, – 2002. – С. 101-123.
38. Галанець В. Г. Проблеми економічного і соціального розвитку села / В. Г. Галанець, Д. В. Мороз // Економіка АПК. – № 3. – С. 71-75.
39. Галанець В. Г. Оцінка економічної ситуації в АПК Львівської області / В. Г. Галанець // Вісник ЛДАУ: Економіка АПК. – 2000. – № 7(1) – С. 30-35.
40. Галанець В. Г. Регіональні особливості аграрної реформи / В. Г. Галанець // Вісник ЛДАУ: Економіка АПК. – 1998. – № 4. – С. 3-11.
41. Галанець В. Г. Економічна оцінка та перспективи розвитку форм господарювання в сільському господарстві Львівської області: монографія / В. Г. Галанець, О. Ф. Стасів. – Львів: Прес-експрес-Львів, 2005. – 166 с.
42. Галанець В. Г. Територіальні особливості розвитку регіональ¬ного АПК: монографія / В. Г. Галанець, М. С. Хом'як. – Львів: Українські технології, 2004. – 224 с.
43. Галанець В. Г. Вплив управлінських структур на про¬ведення реформ на селі / В. Г. Галанець, М. Г. Шульський // Економіка АПК. – 1998. – № 2. – С. 6-13.
44. Гарасим П.М. Аграрна економіка: реформи та стабілізація кризи. / П.М. Гарасим, Г. В.Черевко. – Львів: Львів. держ. аграр. ун-т, 1998. – 100 с.
45. Гаца О. О. Соціально-психологічні методи управління / О. О. Гаца, Ф. А. Воскобойников, Л. Д. Копилов .– К.: Т-во «Знання», 1975. – 46 с.
46. Герчикова И. Н. Менеджмент: учебник / И. Н. Герчикова. – [2-е изд.]. – М.: Банки и биржи. ЮНИТИ, 1995. – 380 с.
47. Гірняк О. М. Менеджмент: підруч. [для студ. вищ. навч. закл.] / О. М. Гірняк, П. П. Лазановський – Львів: Магнолія плюс, 2005. – 352 с.
48. Головаха Е. И. Психология человеческого взаимоотношения / Е. И. Голо-ваха, Н. В. Панина. – К.: Политиздат, 1989. – 189 с .
49. Головаха Е. И. Структура групповой деятельности: Социально-психоло¬гический анализ / Е. И. Головаха. – К.: Наукова думка, 1979. – 138 с.
50. Гомба Л. Організація праці менеджера / Л. Гомба – К.: Київ. держ. торг.-екон. ун-т, 1994. – 186 с.
51. Гончаренко О. М. Методи управління підприємствами харчування України в умовах формування ринкових відносин : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент і маркетинг» / О. М. Гончаренко. – Київ, 1995. – 17 с.
52. Гримблат С. Команда: управління змінами / С. Гримблат, М. Воронов // Персонал. – 2004. – № 3. – С. 62-68.
53. Гриньова В. М. Соціально-економічні аспекти управління пер¬соналом на підприємстві / В. М. Гриньова, О. Ю. Зайцева // Економіка розвитку – 2004. – № 2(30). – С. 66-70.
54. Грынева В. Н. Оценка кадровой реструктуризации предприятий / В. Н. Грынева, Ю. Б. Рабынина // Економіка розвитку – 2004. – № 3(31). – С. 72-76.
55. Ґріфін Р., Яцура В. Основи менеджменту: підруч. / за наук. ред. В. Яцури, Д. Олесневич. – Львів: Бак, 2001. – 624 с.
56. Гуленко В. В., Молодцов А. В. Соционика для руководителя: Методичекие рекомендации. 2-е изд. – К.: МЗУУП, – 1993. – 128 с.
57. Данчева О. В. Практична психологія в економіці та бізнесі / О. В. Данчева, Ю. М. Швалб. – К.: Лібра, 1998. – 270 с.
58. Дергаусов М. Людські ресурси як інструмент реалізації стратегії під-приємства / М. Дергаусов // Економіка України. – 2003. – № 6. – С. 26-30.
59. Дисслер Гарри. Управление персоналом / Гарри Дисслер; [пер. с англ.] – Москва: БИНОМ, 1997. – 432 с.
60. Дмитриенко Г. А. Мотивация и оценка персонала / Г. А. Дмитриенко. – К.: МАУП, 2002. – 248 с.
61. Доброжицкая В. Переворачивая пирамиду / В. Доброжицкая // Менедж-мент і менеджер. – 2004. - № 1. – С. 23-29.
62. Донцов А. И. Психология коллектива. Методические проблемы исследо¬вания / А. И. Донцов. – М.: Изд-во МГУ, 1984. – 207 с.
63. Доровськой О. Ф. Місце кадрової політики в політиці підприємства / О. Ф. Доровськой // Економіка розвитку. 2004. – № 3(31). – С. 83-85.
64. Доронин А. В. Практикум по соционике для менеджера: учебное пособие / А. В. Доронин. – Харьков: Изд. Дом «ИНЖЕК», 2003. – 100 с.
65. Доронин А. В. Коучинг – нова технологія менеджменту / А. В. Доронин, В. Б. Семенов // Економіка розвитку. – 2004. – № 2(30). – С. 104-108.
66. Дороніна М. С. Діагностика поведінки колективу / М. С. Дороніна, В. В. Войтко // Управління розвитком. – 2004. – № 1. – С. 61-68.
67. Дороніна М. С. Управління економічними та соціальними процесами підприємства: монографія / М. С. Дороніна. – Харків: Вид. ХДЕУ, 2003. – 444 с.
68. Друкер П. Ф. Задачи менеджмента в ХХІ веке / П.Ф. Друкер. – Москва: Изд. дом «Вильямс», 2000. – 272 с.
69. Друкер П. Ф. Як забезпечити успіх у бізнесі: Новаторство і підприєм¬ництво / П.Ф. Друкер ; [пер. з англ.]. – Київ: Україна, 1994. – 319 с.
70. Друкер П. Ф. Эффективное управление / П.Ф. Друкер. – М.: ФАИР-Пресс, 1998. – 288 с.
71. Дубчак І. В. Мотивація персоналу як складова ефективного функціону¬вання транснаціональних корпорацій в сучасному економічному середо¬вищі / І. В. Дубчак // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 7(37). – С. 170-176.
72. Дудар Т. Г. Роль мотивації в управлінні персоналом аграрних формувань в умовах невизначеності / Т. Г. Дудар, В. Т. Дудар // Удосконалення економічного механізму функціонування аграрних підприємств в умовах невизначеності: зб. наук. праць міжнар. наук.- практ. конф., 19-20 травня 2004р. – К.: КНЕУ, 2004. – С. 119-123.
73. Дунаевский Ф. Р. Комплексность в организации / Ф. Р. Дунаевский // Всеукраинский институт труда: Труды. Вып. 2. – 1928. – С. 14-38.
74. Євтушевський В. А. Основи корпоративного управління: навч. посібник / В. А. Євтушевський. – К.: Знання-Прес, 2002. – 317 с.
75. Еникеева Н. И. Психологическая диагностика / Н. И. Еникеева. – М.: Приор, 2003. – 147с.
76. Завадський Й. С. Менеджмент / У 3-х т. Т.2. – К.: В-во Європ. ун-ту. – 2002. – 635 с.
77. Завадський Й. С. Організація і психологія управління трудовими колек¬тивами / Й. С. Завадський. – К.: Урожай, – 1985. – 157 с.
78. Завадський Й.С. Управління сільськогосподарським виробництвом у сис-темі АПК: підручник / Й. С. Завадський. – К.: Вища школа, 1992. – 367 с.
79. Занковский А. Н. Организационная психология: учебное пособие для вузов по специальности «Организац. Психол.» – 2-е изд. – М.: Флинта: МПСИ, 2002. – 648 с.
80. Запоточний І. В. Удосконалення мотиваційних механізмів в системі менеджменту підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент і маркетинг» / І. В. Запоточний. – Львів, 1999. – 18 с.
81. Земельний кодекс України // Відомості Верховної Ради. – 2001, 30 жовтня.
82. Зубець М. В. Напрями економічного розвитку АПК України / М.В. Зубець. – К.: Аграрна наука, – 1999. – 52 с.
83. Зубець М. В. Проблеми села – у недосконалій аграрній політиці / М. В. Зубець, В. В. Юрчишин // Агроінком. – 2003. – № 9-10. – С. 23-31.
84. Казмиренко В. П. Социальная психология организаций: монография / В. П. Казмиренко – К.: МЗУУП, 1993. – 382 с.
85. Кириленко І. Г. Аграрна реформа в Україні: надбання, проблеми / І. Г. Кириленко // Економіка АПК. – 2005. – № 5. – С. 8-14.
86. Кириленко І. Г. Трансформація соціально-економічних перетворень у сільському господарстві України: проблеми, перспективи / І. Г. Кириленко. К.: ННЦ «Інститут аграрної економіки», 2005. – 452 с.
87. Кирхлер Э. Мотивация в организации. Психология труда и организацион-ная психология / Э. Кирхлер, К. Родлер; [пер. с нем.]. – Х.: Гуманитарный центр, 2003. – 144 с.
88. Коваленко М. Обучение как элемент мотивации персонала / М. Коваленко // Справочник кадровика. – 2004. – № 5. – С. 76-79.
89. Козаченко С. В. Управление изменениями в организации. Подходы и проблемы / С. В. Козаченко, Ф. А. Ярошенко // Вісник академії економіч-них наук України. – 2003. – № 2. – С. 3-11.
90. Козляковський П. А. Загальна психологія: навч. посібник.: В 2 т. – 2-е вид., доп. і переробл. – Т.1. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2004. – 220 с.
91. Козляковський П. А. Загальна психологія: навч. посібник.: В 2 т. – 2-е вид., доп. і переробл. – Т.2. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2004. – 220 с.
92. Козляковський П. А., Козляковський А. П. Соціальна психологія: курс лек¬цій. Практикум. Хрестоматія. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. Петра Мо¬гили, 2005. – 424 с.
93. Коломийчук В. С. Стратегічні засади соці¬ально-економічного розвитку регіону (методологія, методи, практика) / В. С. Коломийчук, Л. Т. Шевчук, С. Л. Шульц . – Тернопіль: Укрмедкнига, 2002. – 277 с.
94. Колот А. М. Мотивація, стимулювання й оцінка персоналу: навч. посібник / А.М. Колот. – К.: КНЕУ, 1998. – 224 с.
95. Колот А. М. Мотивація персоналу: підруч. / А. М. Колот. – [2-е вид.]. – К.: КНЕУ, 2006. – 340 с.
96. Колот А. М. Проблеми розбудови національної моделі соціально-трудових відносин / А. М. Колот // Україна: аспекти праці. – 2002. – № 5. – С. 23-28.
97. Кравчук І. І. Мотивація в менеджменті підприємств АПК: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент і маркетинг» / І. І. Кравчук. – Київ, 2001. – 18 с.
98. Кричевский Р. Л. Психология малой групы: теорети¬ческий и прикладной аспекты / Р. Л. Кричевский, Е. М. Дубовская. – М.: Изд-во МГУ, 1991. – 205 с.
99. Кричевский Р. Л. Если Вы – руководитель: Элементы психологии менед¬жмента в повседневной работе / Р.Л. Кричевский. – М.: Дело, 1996. – 384 с.
100. Кріп Г. М. Технічне забезпечення сільського господарства Львівщини / Г. М. Кріп // Економіка АПК. – 2006. – №3. – С. 22-27.
101. Кропивко В. С. Формування та підвищення ефективності використання кадрово-управлінського потенціалу агроформувань: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент і маркетинг» / В.С. Кропивко. – Київ, 2004. – 19 с.
102. Крушельницька О. В. Управління персоналом: нав¬чальний посібник / О. В. Крушельницька, Д. П. Мельничук. – [ 2-е вид., переробл. і доп.]. – К.: Кондор, 2006. – 308 с.
103. Кузьмін О. Є. Онови менеджменту: підруч. / О. Є. Кузьмін, О. Г. Мельник. – К.: Академ. видав., 2003. – 414 с.
104. Кузьмін О. Є. Теоретичні та прикладні засади менед¬жменту: навч. посібник / О. Є. Кузьмін, О. Г. Мельник. – Львів: НУ«Львівська політех-ніка» (ІВЦ «ІНТЕЛЕКТ»+ ІПДО), «Інтелект-Захід», 2002. – 228 с.
105. Кухарчук А. «Вернись, я все прощу!» / А. Кухарчук // Бизнес. – 2003. – № 20(539). – С. 120-123.
106. Ладанов И. Д. Человеческий фактор в хозяйственном управлении. Психологический аспект / И. Д. Ладанов., В. А. Пронников. – М.: Знание, 1987, – 293 с.
107. Лепейко Т. И. Проблемы мотивации творческой работы персонала / Т. И. Лепейко // Бизнес-информ. – 2004. – № 7-8. – С. 83-88.
108. Логинова Н. А. Библиографический метод и контентанализ. Методологические и методические проблемы контентанализа / Н. А. Логинова, В. Е. Семенова. – М.: Наука, 1995. – 126 с.
109. Мазур Н. О. Формування системи мотивації продуктивності персоналу : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами» / Н.О. Мазур. – Львів, 2004. – 21 с.
110. Майерс Д. Социальная психология / Д. Майерс; [пер. с англ.]. – СПб., 1997. – 276 с.
111. Маккей Х. Как уцелеть среди акул: (Опередить конкурентов в умении продавать, руководить, стимулировать, заключать сделки) / Х. Маккей Деловая стратегия (Концепция, содержание, символы); [пер. с англ. Б. Карлоф]. – Уфа: Акад. Менеджмента; М.: Экономика, 1993. – 367 с.
112. Мала Н. Т. Формування системи керівництва на промислових підпри¬єм¬ствах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами» / Н. Т. Мала. – Львів, 2005. – 22 с.
113. Мартыненко H. М. Основы менеджмента: учебник / H. М. Мартыненко. – К.: Каравелла, 2003.– 496 с.
114. Мартыненко Н. М. Технология менеджмента: учебник [для студ. высш. учеб. завед.] / H. М. Мартыненко. – К.: МП Леся, 1997. – 800 с.
115. Менеджмент трудової активності працівників підприємства. / М. А. Кова¬ленко, І. І. Грузнов, Л. Є. Сухомлин. – Херсон: Олди-плюс, – 2006. – 288 с.
116. Мескон М. Х. Основы менеджмента / М. Х. Мескон, М. Альберт., Ф. Хедоури; пер. с анл. – М.: Дело, 1999. – 800 с.
117. Мистецтво управління персоналом. Таланти і лідери: Кн.І. Бібліотека журналу «Управління компанією» / Відповід. ред. Ю. Наврузов, Н. Чере¬пухіна. – К.: Видавництво Олексія Капусти, 2002. – 300 с.
118. Михасюк І. Аграрний сектор АПК: Проблеми і шляхи вирішення / І. Михасюк, Є. Майовець. – Львів, 2001. – 228 с.
119. Минцберг Г. Структура в кулаке: создание эффективной организации / Пер.с англ. / Под. ред. Ю. Н. Каптуревского.– СПб.: «Питер», 2001. – 512 с.
120. Мішковець Н. М. Мотивація та стимулювання праці / Н. М. Мішковець, Т. С. Мо¬рщенюк // Академічний огляд / Academy Review. – 2005. – № 1. – С. 42-47.
121. Молодцов А. В. Основные понятия соционики. Методы анализа личности / А. В. Молодцов. – К.: МЗУУП, 1992. – 98 с.
122. Молодцов А. В. Практикум по прикладной соционике. Часть 1.Основные понятия соционики. Методы анализа личности, ее деловых качеств. – К.: Межрегиональный заочный университет управления персоналом, 1992. – 99 с.
123. Мороз А. С. Гармонізація сфер формування і використання корпоративної культури підприємства / А. С. Мороз // Економіка розвитку – 2004. – № 3(31). – С. 74-75.
124. Муравьёва Е. «Поворотись-ка сынку!» / Е. Муравьёва // Бизнес. – 2003. – № 15(534). – С. 124-127.
125. Населення Львівської області, 2006. Демографічний щорічник. Головне управління статистики у Львівській області. Львів, 2007. – 84 с.
126. Наумік К. Г. Розвиток принципів мотивації сучасного менеджменту / К. Г. Наумік // Регіональні перспективи. – 2002. – № 1(20). – С. 136-138.
127. Наумова С. А. Типология работников: вопросы управления / С. А. Наумова // Соціологи¬ческие исследования. – 1991. – № 2. – С. 53-61.
128. Нємцов В. Д. Менеджмент організацій: навч. посібник / В. Д. Нємцов, Л. С. Довгань, Г. Ф. Сініок. – К.: ТОВ «УВПК «Екс Об», 2002. – 384 с.
129. Нємцов В. Д. Стратегічний менеджмент: навч. посібник / В. Д. Нємцов, Л. С. Довгань. – К.: ТОВ «УВПК «Екс Об», 2002.– 557 с.
130. Норберт Том, Вера Фридли. Мотивация и закрепление перспективных кадров предприятием / Том Норберт, Фридли Вера // Проблемы теории и практики управления. – 2004. – № 4 – С. 119-122.
131. Обозов Н. Н. Психология менеджментных взаимоотношений / Н. Н. Обо-зов. – К.: Лыбидь, 1993. – 321 с.
132. Обозов Н. Н. Психология работы с людьми / Н. Н.Обозов, Г. В. Щекин. – К.: Изд-во полит. лит-ры Украины, 1990. – 204 с.
133. Овчиннікова Т. В. Актуальні напрями інвестування управлінської діяльності в агропромислових підприємствах / Т. В.Овчиннікова // Вісник Сумського націон. аграр. ун-ту. – 2006. – Випуск 3-4 (20-21). – С. 197-201.
134. Овчиннікова Т. В. Еволюція теорії менеджменту в українській економічній думці як процес пошуку ефективних методів управління людською діяльністю / Т. В. Овчиннікова // Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку: Вісник НУ «Львівська політехніка». – № 570. – Львів, 2006. – С. 47-52.
135. Овчиннікова Т. В. Керівник структурного підрозділу АПК – хариз¬матич-ний лідер / Т. В. Овчиннікова // Удосконалення економічного механізму функціонування аграрних підприємств в умовах невизначеності: зб. наук. праць міжнар. наук.- практ. конф., 19-20 травня 2004р. – К.: КНЕУ, 2004. – С. 259-263.
136. Овчиннікова Т. В. Нове економічне та економіко-екологічне мислення як важливі чинники успішного підприємництва / Т. В. Овчиннікова // Економіка АПК: наук. вісник ЛДАУ. – 2005. – №12. – С. 204-208.
137. Овчиннікова Т. В. Особисті якості сучасного керівника та методи його впливу на трудовий колектив / Т. В. Овчиннікова // Динаміка наукових досліджень 2003: зб. матеріалів ІІ міжнар. наук.-практ. конф., 20-27 жовт. 2003 р. Т.11. – Дніпропетровськ, 2003. – С. 26-29.
138. Овчиннікова Т. В. Соціально-психологічні ролі спеціаліста та можливості їх реалізації у процесі управлінської діяльності / Т. В. Овчиннікова // Вісник Львівськ. держ. аграр. ун-ту: Економіка АПК. – 2004. – № 11(2). – С. 208-211.
139. Овчиннікова Т. В. Соціально-психологічні якості керівника та мотиваційна сфера їх реалізації / Т. В. Овчиннікова // Сталий розвиток аграрного сектора економіки: Вісник ХНАУ. – 2004. – № 3. – С. 157-162.
140. Овчиннікова Т. В. Суперечливість ситуацій в ході прийняття управ¬лінсь¬ких рішень / Т. В. Овчиннікова // Науковий потенціал світу 2004: зб. м-лів І міжнар. наук.-практ. конф., 1-15 листоп. 2004 р. Т. 56. – Дніпропетровськ, 2004. – С. 6-9.
141. Онищенко О. М. Соціально-економічна природа і розміри сільського¬подарських підприємств / О. М. Онищенко // Економіка України. – 2000. – № 6. – С. 30-38.
142. Онищенко О. Сільське господарство, село і селянство України у дзеркалі пострадянської аграрної політики / О. Онищенко, В. Юрчишин // Еконо-міка України. – 2000. – № 9. С. 42-50.
143. Онищенко О. Сільський розвиток: основи методології та організації / О. Онищенко, В. Юрчишин // Економіка України. – 2006. – № 10. – С. 4-13.
144. Орбан-Лембрик Л. Е. Вплив соціально-психологічних чинників на ефек¬тив¬ність управлінської діяльності керівника / Л. Е. Орбан-Лембрик // Зб. наук. пр.: Філософія, соціо¬логія, психологія. – Ів.-Франківськ: Плай, 1999. – Вип. 3. – Ч.І. – С. 23-34.
145. Орбан-Лембрик Л. Е. Мотиваційна сфера особистості керівника / Л. Е. Орбан-Лембрик // Вісник Прикарпатського університету: Філософські і психологічні науки. Ів.-Франківськ: Плай, 1999. – Вип. 1. – С. 178-183.
146. Орбан-Лембрик Л. Е. Психологія управління: посібник / Л. Е. Орбан-Лембрик. – К.: Академвидав, 2003. – 568 с.
147. Основи менеджменту в АПК : підручник / [ Завадський Й. С., Гудзинсь-кий О. Д. , Заїнчковський А. О. та ін.]; за ред. Й. С. Завадського. – К.: Вища школа, 1995.– 345 с.
148. Основи соціального менеджменту. Теоретичні положення та прикладні механізми / [Папієв М., Кирян Т., Андрушків Б. та ін.]; за ред. Б. М. Андру-шківа. – Тернопіль: ТзОВ «Терно-граф», 2007. – 1024 с.
149. Основні економічні показники сільськогосподарських підприємств за 2006р: статистичний збірник / Львів. обл. гол. упр. статистики. – Львів, 2007. – 44 с.
150. Осовська Г. В. Основи менеджменту. Практикум: навч. посібник / Г. В. Осовська, І. В. Копитова. – К.: Кондор, 2005. – 581 с.
151. Осовська Г. В. Менеджмент організацій: навч. посіб¬ник / Г. В. Осовська, О. А. Осовський. – К.: Кондор, 2005. – 860 с.
152. Палига Є. М. Соціально-економічна модель управління трудовим колек¬тивом промислового підприємства: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами» / Є.М. Палига. – Львів, 1995. – 26 с.
153. Парыгин Б. Д. Социальная психология. Проблемы методологии, истории и теории / Б. Д. Парыгин. – СПб.: ИГУП, 1999. – 134 с.
154. Парсяк В. Нематеріальна мотивація співробітників малих підприємств: узагальнення та рекомендації / В. Парсяк // Економіст. – 2005. – № 1. – С. 60-63.
155. Пархуць М. Технічне забезпечення аграрного виробництва Львівської області: стан і перспективи / М. Пархуць // Вісник ЛАДУ: Економіка АПК. – 2005. – № 12. – С. 224-230.
156. Пелих О. О. Мотиваційний механізм підвищення ефективності управління підприємством : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами» / О. О. Пелих. – Донецьк, 2001. – 18 с.
157. Петровский А. В. Личность. Деятельность. Коллектив / А. В. Петровский. – М.: Пилитиздат, 1982. – 255 с.
158. Петровская Л. А. Социально-психологический тренинг как способ оптими-зации социально-перцептивных процессов в групе. – В кн.: Межличност-ное восприятие в групе. – М.: Наука, 1981. – 208 с.
159. Петровская Л. А. Обучение общению как форма социально-психоло¬гического воздействия на межличностное восприятие. – В кн.: Вопросы психологии познания людьми друг друга и общения. Кн. 2. – Краснодар, б.в., 1978. – 276 с.
160. Підлісний П. Оцінка соціально-економічної ефективності управління персоналом в АСК «Укррічфлот» / П. Підлісний // Економіст. – 2003. – №1. – С. 52-54.
161. Полтавський Ю. А. Оптимізація чисельності працівників та удосконалення системи стимулювання праці в «Агрофірмі ім. Т. Г. Шев¬ченка» / Ю. А. Полтавський, О. М. Супрун // Економіка АПК. – 2004. – № 8. – С. 147-150.
162. Поплавська Ж. В. Агропромисловий комплекс України: проблеми і стра-тегії розвитку / Ж. В. Поплавська, В. Г. Поплавський // Вісник НАН України. – 1999. – № 7. – С. 18-22.
163. Попова О. Л. Управління персоналом в аграрному підприємстві з метою сталого їх розвитку / О. Л. Попова // Удосконалення економічного механіз-му функціо¬нування аграрних підприємств в умовах невизначеності: зб. наук. праць міжнар. наук.-практ. конф., 19-20 травня 2004 р. – К.: КНЕУ, 2004 – С. 282-286.
164. Попов С. А. Стратегическое управление: 17-модульная программа для менеджеров «Управление развитием организации» / С. А. Попов. – М.: ИНФРА–М, – 2000. – Модуль 4. – 327 c.
165. Поповиченко І. В. Особливості упраління розвитком підприємства в су¬часних соціально-економічних умовах в Україні / І. В. Поповиченко //Академічний огляд / Academy Review. – 2003. – № 2. – С. 54-59.
166. Притула О. В. Ефективність використання мотиваційних механізмів у сфері підприємництва : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент і маркетинг» / О. В. Притула. – Львів, 2001. – 20 с.
167. Прокопишак К. В. Проблеми розвитку соціальної інфраструктури та відродження сіл Карпатського регіону / К. В. Прокопишак. – Львів: Українські технології, – 1997. – 175 с.
168. Про господарські товариства: Закон України // Відомості Верховної Ради України. – 1994, 16 грудня.
169. Про державну підтримку малого підприємництва: Указ Президента України // Урядовий кур'єр. – 1998, 12 травня.
170. Про основні напрямки земельної реформи в Україні на 2001-2004 роки: Указ Президента України // Сільський час. – 2001, 8 червня.
171. Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 - 2004 роки: Закон України // Урядовий кур'єр. – 2001, 18 січня.
172. Психологія в менеджменті / [Комінко С., Курант Л., Самборська О. та ін.] – Тернопіль: ТАНГ, 1999. – 400 с.
173. Радугин А. Л. Введение в менеджмент: социология организаций и управ-ления / А. Л. Радугин, К. А. Радугин – Воронеж: Воронеж. гос. арх.-строит. акад., Воронеж. высшая школа предпринимателей, 1995. – 195 с.
174. Райгородский Д. Я. Теория личности А. Маслоу / Д. Я. Райгородский // Психоло-гия личности. – Т.1. – Хрестоматия. – Самара: Изд. Дом «БАХРАХ», 1999. – С. 379-391.
175. Резников Е. Н. Межличностное восприятие и понимание // Современная психология: Справочное руководство / Под ред. В. Н. Дружинина. – М., 1999. – С. 508-523.
176. Ринок сільськогосподарської техніки: проблеми становлення / За ред. Підлісецького Т. М. – Київ: ННЦ ІАЕ, 2005. – 214 с.
177. Рогоза М. Є. Мотивація: методика знаходження значущості комплексних чинників і ознак / М. Є. Рогоза // Академічний огляд / Academy Review. – 2005. – № 1. – С. 52-57.
178. Романовський О. Г. Підготовка майбутніх інженерів до управлінської дія-льності: монографія / О. Г. Романовський. – Харків: Основа, 2001. – 312 с.
179. Росовецький О. «Батогом по прянику: як демотивувати занадто активних працівників» / О. Росовецький // Український діловий тижневик «Контрак-ти». – 2004. –№ 50. – С. 22-26.
180. Саблук П. Т. Аграрна економіка і політика в Україні: підсумки минулого та погляд у майбутнє: У 3-х т. – Т. 2. Аграрна економіка в умовах демократичного державотворення. – К.: ІАЕ. – 2001. – 484 с.
181. Саблук П. Т. Аграрна економіка і політика в Україні: підсумки минулого та погляд у майбутнє: У 3-х т. – Т. 3. Формування наукової ринкової школи економістів-аграрників. – К.: ІАЕ. – 2001. – 486 с.
182. Саблук П. Т. Аграрна економіка і політика в Україні: підсумки минулого та погляд у майбутнє: У 3-х т. – Т. 1. Економіка періоду диктатури влади. – К.: ІАЕ. – 2001. – 432 с.
183. Саблук П. Т. Кардинальні напрями вирішення економічних проблем В АПК / П. Т. Саблук // Економіка АПК. – 2005. – №5. – С. 3-8.
184. Саблук П. Т. Нова економічна парадигма формування стратегії національ¬ної безпеки України в ХХІ столітті: Доповідь на Третіх Всеукраїнських зборах (конгресі) вчених економістів-аграрників, 29-30 березня 2001 року. – К.: ІАЕ УААН, 2001. – 94 с.
185. Саблук П. Т. Основні напрями розвитку високоефективного агропромис¬лового виробництва в Україні: Доповідь на Четвертих річних зборах Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників, 25-26 червня 2002 року. – К.: ІАЕ УААН, 2002. – 31 с.
186. Саблук П. Т. Розвитку АПК – надійність і стабільність / П. Т. Саблук // Економіка АПК. – 2005. – № 4. – С. 11-16.
187. Саймон Г. Менеджмент в организациях / Г. Саймон, Д. Стимбург, В. Томпсон; сокр. пер. с англ. 15-го изд. – М.: Экономика, 1995. – 335 с.
188. Самойленко С. М. Мотивація як фактор конкурентоспроможності праців¬ників на підприємстві / С. М. Самойленко // Економіка розвитку. – 2004. – № 3(31). – С. 72-74.
189. Семенов В. Б. Використання коучингу та наставництва для розвитку інноваційної поведінки персоналу / В. Б. Семенов // Економіка розвитку. – 2004. – № 2(30). – С. 84-88.
190. Сердюк О. Д. Теорія та практика менеджменту: навч. посібник / О. Д. Сердюк. – К.: Професіонал, 2004. – 432 с.
191. Серый Г. В. Предпринимательская ориентация кадровой стратегии разви¬тия подразделений крупной корпорации (на примере ОАО «Концерн «Стирол») / Г. В. Серый // Вісник Академії економічних наук України. – 2003. – № 2. – С. 87-90.
192. Сивый В. Мотивация и стимулирование труда в условиях рынка / В. Сивый, А. Жадан // Бизнес-информ. – 1996. – № 16. – С. 43-45.
193. Сільське господарство Львівщини у 2006 році: статистичний збірник / Львів. обл. гол. упр. статистики. – Львів, 2007 – 157 с.
194. Скрипко Т. О. Менеджмент: навч. посібник / Т. О. Скрипко, О. О. Ланда. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 176 с.
195. Словник соціологічних термінів [уклад. В. Юкіш]. – Л.: В-во МАУП, 2003. – 96 с.
196. Совместная деятельность в условиях организационно-экономических изменений / Отв. ред. А. Л. Журавлев. – М.: ИНРАН, 1997. – 142 с.
197. Сороковой А. Г. Социально-психологические основы руководства / А. Г. Сороковой. – М.: Изд-во «Экономика», 1971. – 207 с.
198. Соснин В. А. Как стать хозяином положения. Анатомия эффективного общения: Руководство практического психолога / В. А. Соснин, Н. А. Лу-нев. – М.: Academia, 1996. – 219 с.
199. Соціологія: Підручник. 2-е вид., стереот. / За ред. проф. Пічі В. М. – Львів: Магнолія Плюс, 2006. – 278 с.
200. Соціологія: Посібник для студ. вищих навч. закладів / За ред. Проф. Городяненка В. Г. – К.: Академія, 1999. – 380 с.
201. Статистичний щорічник Львівської області за 2006 рік. – Львів: Головне управління статистики у Львівській області. Частина перша, 2007. – 366 с.
202. Стефанишин О. Людський потенціал економіки України: монографія / О. Стефанишин. – Львів: Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2006. –316 с.
203. Судаков К. Новые подходы к оптимизации управленчиской деятельности (пси-хические возможности человека в теории П. К. Анохина) / К. Судаков, Е. Умрю-хин // Проблемы теории и практики управления. – 2001. – № 2. – С. 116-120.
204. Сусская О. Политический дискурс и коммуникативный тип личности / О. Сусская // Персонал. – 2005. – № 1. – С. 71-75.
205. Тарнавська Н. П. Менеджмент: теорія та практика: підруч. [для студ. навч. закл.] / Н. П. Тарнавська, Р. М. Пушкар – Тернопіль: Карт-бланш, 2003. – 490 с.
206. Тейлор Ф. У. Принципы научного менеджмента / Ф. У. Тейлор. – М.: Контролинг, 1991. –104 с.
207. Теория управления: учебник / Под общ. ред. А. Л. Гапоненко, А. П. Пан¬кру¬¬хина. – М.: Изд-во «РАГС», 2004. – 558 с.
208. Томилов В. Формирование организационной культуры экономических сис¬тем / В. Томилов // Проблемы теории и практики управления. – 1995. – № 1. – С. 38-43.
209. Трегорбчук В. М. Про довго¬стро¬кову стратегію сталого розвитку агропромислового комплексу / В. М. Трегорбчук, Б. Й. Пасхавер, А. Е. Юзефович та ін. // Економіка АПК. – 2005. – № 7. – С. 3-11.
210. Трембач К. О. Структурні елементи мотивації, їх взаємозв'язок / К. О. Тре-мбач // Економіка розвитку. Спецвип. – 2005. – № 2(34). – С. 29-31.
211. Третьяченко В. В. та ін. Управлінські команди: технології підготовки (Соц.-псих. аспект): монографія. – 2005. – 256 с.
212. Туган-Барановский М. И. Психологические факторы общественного разви-тия / М. И. Туган-Барановский // Мир Божий. – 1904. – Август. – б/н.
213. Тупик И. Стимулирование профессионализма персонала как неотьемле-мый фактор наращивания интеллектуального потенциала предприятия / И. Тупик // Справочник кадровика. – 2004. – № 4(22). – С. 84-90.
214. Управление по результатам / Пер. с фин. / Общ. ред. и предисл. Я. Л. Леймана. – М.: Изд. группа «Прогресс», 1993. – 320 с.
215. Уткин Э. А. Основы мотивационного менеджмента / Э. А. Уткин. – М.: ЭКМОС, 2000. – 325с.
216. Фетинский Н. П. Социально-психологи¬ческая диагностика развития личности и малых групп: учеб. пособ. / Н. П. Фетинский, В. В. Козлов, Г. М. Майнулов. – М.: Изд-во Института психотерапии, 2002. – 490 с.
217. Филлипов А. В. Работа с кадрами: психологический аспект / А. В. Филлипов – М.: Экономика, 1990. – 168 с.
218. Харингтон Дж. Управление качеством в американских корпорациях / Дж. Харингтон. – М.: Экономика, 1990. – 272 с.
219. Харіс Дж. Коучинг: личностный рост и успех / Дж. Харіс. – СПб.: Изд. «Речь», 2003. – 112 с.
220. Хміль Ф. І. Практикум з менеджменту організацій: навч. посібник / Ф. І. Хміль. – Львів: Магнолія плюс, 2005. – 333 с.
221. Хміль Ф. І. Становлення сучасного менеджменту в Україні (проблеми теорії та практики) / Ф. І. Хміль. – К.: ІЗМН; Львів: ЛКП, 1996. – 206 с.
222. Хміль Ф. І. Менеджмент: підручник / Ф. І. Хміль. – К.: «Вища школа», 1995. – 330 с.
223. Хофстеде Г. Культура бізнесу / Г. Хофстеде // Кур'єр ЮНЕСКО, – 1994. – Черв. – С. 12-16.
224. Хъелл Л. Теории личности: Основные положения, иследование и применение / Л. Хъелл, Д. Зиглер; [пер. с англ. С. Меленевской, Д. Викторовой]. – 2-е изд., испр. – СПб.: «Питер», 1998. – 606 с.
225. Чемерис О. Стратегічне управління сільськогосподарським виробництвом у системі державного управління: монографія / О. Чемерис, В. В. Галанець. Львів: ЛРІДУ НАДУ, 2003. – 160 с.
226. Червінська Л. П. Мотивація персоналу в аграрному менеджменті (теорія, методологія) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. екон. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент і маркетинг» / Л. П. Червінська. – Київ, 1999. – 35 с.
227. Червінська Л. П. Мотивація персоналу в менеджменті: стан, проблеми, напрями розвитку / Л. П. Червінська. – К.: Під-во «Правда Ярославичів», 1997. – 203 с.
228. Червінська Л. П. Основи мотивації в менеджменті / Л. П. Червінська. – Суми: ВВП «Мрія-1» ЛТД, 1997. – 191 с.
229. Червінська Л. П. Фактори мотивації персоналу в менеджменті / Л. П. Червінська. – К.: Під-во «Правда Ярославичів», 1998. – 254 с.
230. Червінська Л. П. Чинники мотивації персоналу аграрних підприємств / Л. П. Червінська, Т. М. Червінська // Удосконалення економічного механізму функціонування аграрних підприємств в умовах невизначеності: зб. наук. праць міжнар. наук.-пр. конф., 19-20 травня 2004 р. – К.: КНЕУ, 2004. – С. 364-368.
231. Червінська Л. П. Чинники мотивації трудової поведінки / Л. П. Червінська. – Біла Церква: Наук. інф. вид-во «Мустанг», 1999. – 97с.
232. Чернецова Г. М. Мотивация труда работников управления / Г. М. Черне-цова // Экономика и управление. – 2000. – № 5. – С. 4-6.
233. Чорний Г. М. Діалектика понять «управ¬ління» та «менеджмент» в аграрній економіці / Г. М. Чорний., І. К. Шевцов, А. І. Соловйов // Економіка АПК. – 2003. – № 7. – С. 29-32.
234. Швачко О. Р. Соціальна психологія: навч. посібник / О. Р. Швачко. – К.: Вища школа, 2002. – 111 с.
235. Шегда А. В. Менеджмент: навч. посібник / А. В. Шегда. – К.: Т-во «Знання», КОО, 2002. – 583 с.
236. Шепель В. М. Управленческая психология / В. М. Шепель. – М., 1984. – 187 с.
237. Школа життєтворчості особистості: наук.-метод. зб. / Ред. кол.: В. М. До-ній, Г. М. Несен, Ш. Г. Єрмаков та ін. – К.: ІСДШ, 1995. – 256 с.
238. Шкурін Г. Т. Мотивація аграрної праці: стан і перспективи розвитку / Г. Т. Шкурін, В. А. Юдіна // Економіка АПК. – 2005. – № 9. – С. 139-144.
239. Шпикуляк О. Г. Кадровий потенціал та його формування в аграрних під-приємствах / О. Г. Шпикуляк // Економіка АПК. – 2004. – № 1. – С.155-159.
240. Шпикуляк О. Г. Менеджмент і здійснення кадрової політики аграрного підприємства / О. Г. Шпикуляк // Економіка АПК. – 2004. – №12. – С. 132-136.
241. Шредер Г. А. Руководить сообразно ситуации / Г. А. Шредер [пер. с нем.]. – М.: «Интерэксперт», 1994. – 160 с.
242. Штайльманн К. Успех в предпринимательстве зависит от личности руково-дителя / К. Штайльманн // Проблемы теории и практики управления. – 2003. – № 4. – С. 99-101.
243. Штайрер Й. Харизма руководителя и управленческие архетипы / Й. Штай-рер // Проблемы теории и практики управления. – 2001. – № 4. – С. 102-106.
244. Шуванов В. Н. Социальная психология менеджмента / В. Н. Шуванов. – М.: ЗАО «Бизнес-школа «Интел-Синтез», 1997. – 256 с.
245. Щокін Г. В. Загальні закони соціального управління / Г. В. Щокін // Персонал. – 2005. – № 3-5, 7-11.
246. Щекин Г. В. Психология работы с людьми / Г. В. Щекин, Н. Н. Обозов. – К.: Политиздат, 1990. – 237 с.
247. Щекин Г. В. Практическая психология менеджмента: научно-практичес¬кое пособие / Г. В. Щекин. – К.: МАУП, 1994. – 399 с.
248. Юнг К. Г. Аналитическая психология / К. Г. Юнг. – СПб.: Кентавр, 1994. – 136с.
249. Юнг К. Г. Психологические типы / К. Г. Юнг; [пер. с нем. под. ред. В. Зеленского]. – М.: Университетская книга, 1997. – 715 с.
250. Юрчишин В. В. До аналізу причин і наслідків занепаду сільського госпо¬дарства / В. В. Юрчишин // Економіка України. – 2001. – № 2. – С. 54-62.
251. Юрчишин В. В. Концептуальні основи розробки новітньої аграрної політики та її реалізації / В. В. Юрчишин // Економіка АПК. – 2003. – № 8. – С. 3-8.
252. Юрчишин В. В. Зміцнення кадрово-управлінського потенціалу аграрних рефор¬мувань / В. В. Юрчишин // Соціально-економічна модель постреформа-ційного розвит¬ку агропромислового виробництва в Україні. – К.: ІАЕ УААН, 2000. – С. 57-63.
253. Юрчишин В. В. Руководитель и коллектив / В. В. Юрчишин. – К.: Урожай, 1987. – 199 с.
254. Юрчишин В. В. Соціально-економічні проблеми розвитку аграрних відносин / В. В. Юрчишин // Економіка АПК. – 1999. – № 1. – С. 32-36.
255. Яккока Л. Карьера менеджера / Л. Яккока. – М.: Прогресс, 1991. – 284 с.
256. Maslow А. Toward a phychoiogy of being. N.-Y., 1968. – 216 p.
257. Farley F. The big T personaliti // Psychology Today. – 1986. – № 5. – Р. 45-52.
258. Weber Max, Theory of Social and Economic Organizations, trans. by T. Parsons (New York: Free Press, 1947). – 232 p.
259. Mayo E. The Human Problems of an industrial civilization. – N.-Y.: Macmillan. 1933. – 246 p.
260. Evans M. G., «The Effects of Supervisory Behavior on the Path-Goal Relationship», Organizational Behavior and Human Performance, May 1970, P. 277-298.
261. House R. J., Mitchell T.R., «Path-Goal Theory of Leadership», Journal of Contemporary Business, Autumn 1974, P. 81-98.
262. Hersey P., Blanchard K. H., Management of Organizational Behavior, 3rd ed. (Englewood Cliffs, N.J.: Prentice-Hall, 1977). – Р. 15-22.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.