У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Количество страниц 186
ВУЗ ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП………………………………………………………………………………..3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМСТВ АПК…………………………………….........10
1.1. Сутність матеріально-технічного забезпечення в сільському господарстві……………………………………………………………….......10
1.2. Організаційні форми матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських підприємств…….…………………………………..25
1.3. Методичні підходи до оцінки матеріально-технічних засобів………........ 34
Висновки до розділу 1………………………………………………………….......52
РОЗДІЛ 2. СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ...………………………………………………………………………….54
2.1. Рівень забезпеченості матеріально-технічними засобами сільськогосподарських підприємств та ефективність їх використання ….54
2.2. Стан економіки машинно-технологічних станцій як форми
матеріально-технічного забезпечення……………………………….….......68
2.3. Оцінка сучасної державної політики щодо підтримки забезпечення сільськогосподарських підприємств матеріально-технічними засобами………………………………………………………………….......73
Висновки до розділу 2……………………………………………………………...84
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ…………........86
3.1. Організаційно-економічні заходи формування ефективного
забезпечення матеріально-технічними засобами сільськогосподарських підприємств……………………………………………………………….......86
3.2. Організація купівлі вживаної техніки для сільськогосподарських підприємств………………………………………………………………….112
3.3. Обґрунтування оптимального складу машинно-тракторного парку сільськогосподарських підприємств……………………………………….120
Висновки до розділу 3…………………………………………………………….150
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………………........153
ДОДАТКИ……………………………………………………………………........156
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………...........172

ВСТУП

Актуальність теми. Однією з найважливіших проблем ринкового розвитку сільськогосподарських підприємств є їх матеріально-технічне забезпечення. Без цього неможливе досягнення високого рівня продуктивності праці, виробництво продукції з низькою собівартістю. Абсолютна більшість аграрних підприємств не мають у своєму розпорядженні достатньої кількості техніки, а та, що є, застаріла. Наслідком цього є порушення технологій виробництва продукції в сільському господарстві.
Тому одним із пріоритетів національної аграрної політики слід вважати технічне оновлення і матеріальне забезпечення сільського господарства в складі його підприємств та особистих селянських господарств. Адже матеріально-технічне забезпечення аграрного сектору України в умовах сучасності досягло тієї критичної межі, за якої, навіть при умові існуючої динаміки та невживанні кардинальних заходів стосовно її покращення, уже в найближчий час буде йти розмова про порушення технологічних процесів в тваринництві і рослинництві підприємства, про суттєву екстенсивність виробництва в сільському господарстві взагалі.
Тому пошук шляхів забезпечення підприємств та ефективного використання їх матеріально-технічних засобів є досить актуальним питанням сьогодення.
Стан вивчення проблеми. Дослідженнями організаційно-економічних проблем формування матеріально-технічних засобів сільськогосподарських підприємств, процесом їх розвитку та вивченням сучасного стану займалось і займається велика кількість вчених економістів-аграрників: І.В. Агєєва, С.П. Азізов, В.Г. Андрійчук, В.І. Артиш, І.Д. Бурковський, Я.К. Білоусько, А.М. Головко, М.І. Грицишин, В.В. Іванишин, М.І. Кісіль, С.М. Колотуха, П.М. Макаренко, К.М. Мельник, П.О. Мосіюк, О.В. Олійник, В.І. Перебийніс, Г.М. Підлісецький, П.Т. Саблук, В.Б. Шкляр та інші.
Незважаючи на широке коло питань, які вивчались вітчизняними та зарубіжними економістами, ряд із них у зв’язку із поглибленням ринкових відносин на селі потребують удосконалення та розвитку. Зокрема потрібно систематизувати принципи взаємовідносин між суб’єктами споживання матеріально-технічних засобів, вивчити сучасний стан забезпечення і використання сільськогосподарської техніки в різних формах господарювання на селі, оцінити ефективність використання матеріальних ресурсів та розглянути можливі організаційні напрями формування і управління використанням матеріально-технічних засобів сільського господарства, які складаються по мірі розвитку і концентрації аграрного виробництва. Все це визначає актуальність теми, напрям і структуру досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи проводились відповідно до плану науково-дослідних робіт Полтавської державно аграрної академії, що є складовою програми наукових досліджень ННЦ “Інститут аграрної економіки УААН” “Трансформування організаційно-економічних відносин до соціально-орієнтованих умов в АПК” (номер державної реєстрації 0102U000262), де автором розглядався напрям щодо перспектив розвитку матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських підприємств.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є теоретичне і практичне обґрунтування процесу матеріально-технічного забезпечення та ефективного використання матеріально-технічних засобів і розробка науково виважених пропозицій, направлених на вдосконалення матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських підприємств.
Для досягнення мети дослідження були поставлені такі завдання:
- узагальнити сутність і зміст матеріально-технічного забезпечення в сільському господарстві;
- систематизувати принципи взаємовідносин між суб’єктами системи споживання матеріально-технічних засобів;
- дослідити організаційні форми та проблеми матеріально-технічного забезпечення, тобто розвиток та сучасний стан системи забезпечення матеріально-технічними засобами сільськогосподарських товаровиробників;
- проаналізувати методичні підходи до оцінки матеріально-технічних засобів сільськогосподарських підприємств;
- оцінити рівень забезпеченості та ефективності використання матеріально-технічних засобів в різних за формами підприємств в Полтавській області;
- розробити пропозиції по удосконаленню забезпечення та підвищенню ефективності використання матеріально-технічних засобів підприємств аграрної сфери.
Об’єктом дослідження є процес забезпечення матеріально-технічними засобами сільськогосподарських підприємств.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є сукупність теоретичних, практичних, методичних аспектів формування матеріально-технічного забезпечення та ефективного використання засобів в сільськогосподарських підприємствах.
Методи дослідження. Теоретико-методологічною основою виконаного дослідження стали праці вітчизняних та зарубіжних вчених з питань матеріально-технічного забезпечення.
У дисертаційній роботі використані наступні методи: абстрактно-логічний (при вивченні останніх наукових публікацій і досягнень практики по темі; при оцінці власних результатів на фоні вже відомих знань; при виділенні невирішених завдань; при розробці конкретних цілей дослідження) та системного аналізу, графічний (побудова графіків, діаграм) та статистичний (при встановленні факторів впливу на результуючий показник), економіко-математичний метод (при моделюванні оптимального складу машинно-тракторного парку).
Інформаційна база дисертаційного дослідження. У процесі виконання дисертаційної роботи використовувалися нормативно-правові акти України, офіційні матеріали Державного комітету статистики України, фінансова та статистична звітність підприємств, результати власних досліджень і розрахунків.
Наукова новизна одержаних результатів. На основі проведених досліджень одержані результати, що характеризують їх наукову новизну:
Вперше:
– обґрунтовано в організації управління агропромисловим концерном створення відділів матеріально-технічного забезпечення і матеріально-технічного постачання, що виконують інформаційний контроль стану матеріально-технічної бази членів концерну та зосереджують дані про покупців і продавців матеріально-технічних засобів і послуг пов’язаних з ними, розробляють плани використання техніки, комплектують її запасними частинами, проводять організацію транспортних робіт і технічних засобів, здійснюють оперативно-фінансове планування виробничих процесів в сільському господарстві;
– запропоновано систему комп’ютерного оперативного планування з використанням пакету програм “План”, створеного в доповнення до типової конфігурації “1С-Бухгалтерія 7.7”, який передбачає визначення по кожному підрозділу необхідних розмірів: матеріально-технічних засобів з додатковим плануванням їх перевитрат, залишків матеріальних засобів на початок року на рахунках, та їх автоматичного розрахунку на початок кожного місяця.
Удосконалено (доповнено):
– сутність “матеріально-технічне забезпечення” як системи, в якій відбувається вільне споживання матеріально-технічних засобів (техніки, паливно-енергетичних, водних ресурсів, запасних частин, мінеральних і органічних добрив, засобів захисту рослин), шляхом використання послуг підприємств-виробників матеріально-технічних засобів та сервісних підприємств, які здійснюють їх постачання та обслуговування. При цьому система матеріально-технічного забезпечення не є однобоким явищем, налагоджена її діяльність знаходиться в прямій залежності від аграрних підприємств, підприємств промисловості, держави, тобто дієвості економічних механізмів, їх урегульованості;
– зміст поняття “матеріально-технічні засоби”. Матеріально-технічні засоби – це засоби промислового походження, які суттєво впливають на основні технологічні процеси при виробництві сільськогосподарської продукції та є об’єктами обігу на ринку матеріальних ресурсів (мінеральні добрива, засоби захисту рослин, дизельне паливо, бензин, моторні масла, електроенергія, трактори, зернозбиральні, буряко- і кормозбиральні комбайни, запасні частини та інші види технічних ресурсів);
– структуру системи матеріально-технічного забезпечення, через виділення в окрему групу банківських установ, лізингових компаній, страхових організацій з подальшим їх реформуванням у напрямі створення єдиної фінансової структури для забезпечення кредитування аграрних підприємств.
Набули подальшого розвитку:
– використання вживаної техніки в напрямі створення єдиного інформаційного простору купівлі-продажу в Інтернет мережі, формування сервісних та дилерських організаційних структур, дільниць для відновлення вживаних вузлів та їх агрегатів, технічного обслуговування і ремонту та забезпечення аграрних товаровиробників запасними частинами;
– методичні підходи до визначення оптимального складу машинно-тракторного парку сільськогосподарських підприємств через використання при математичній формалізації лізингових операцій та оренди техніки.
Практичне значення одержаних результатів. Ряд пропозицій автора по удосконаленню забезпечення та підвищенню ефективності використання матеріально-технічних засобів сільськогосподарських підприємств можуть бути використані при формуванні та налагодженні матеріально-технічної бази сільськогосподарських виробників, а також прийняті до впровадження в практику аграрними підприємствами Решетилівського району Полтавської області та прийняті до уваги Головним управлінням агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації (довідка № 01-16/337 від 12 вересня 2007 р.).
Результати наукових досліджень використовуються також у навчальному процесі Полтавської державної аграрної академії при викладанні дисциплін економічного напрямку (довідка № 7-01-61 від 13 вересня 2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є результатом самостійних досліджень автора. Автором поставлені і розв’язані теоретичні та практичні питання розвитку системи матеріально-технічного забезпечення та ефективного використання матеріально-технічних засобів в сільському господарстві. Результати дослідження автора науково обґрунтовані та відображені в опублікованих наукових працях.
Апробація результатів дослідження. Основні положення дисертаційної роботи були викладені та обговорені на наступних наукових конференціях: 14 червня 2006 р. “Соціально-економічні перспективи розвитку України” (м. Дніпропетровськ); 17-18 травня 2007 р. “Наука і вища освіта” (м. Запоріжжя, ГУ ЗІДМУ); 23-24 квітня 2008 р. “Научное пространство Европы” (м. Дніпропетровськ).
Публікації. Основні положення результатів дисертаційної роботи опубліковано в 8 наукових працях загальним обсягом 2,5 друкованих аркуша, з них 5 статей у спеціалізованих наукових фахових виданнях загальним обсягом 2,1 друкованих аркуша, та 3 тези доповідей (загальний обсяг 0,4 друкованих аркуша) на науково-практичних конференціях. У співавторській статті за списком автореферату внесок полягає в наступному: розроблено модель оптимального складу машинно-тракторного парку для досліджуваних підприємств.
Структура та обсяг роботи. Дисертаційна робота викладена на 155 сторінках комп’ютерного тексту, складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел. Робота містить 28 таблиць, 11 рисунків, 12 додатків, що займають 15 сторінок і список використаних джерел із 150 найменувань (13 сторінок).
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Агєєва І.В. Реструктуризація інженерно-технічної служби аграрних підприємств // Економіка АПК.- 2001.- №8.- С. 50-55
2. Агєєва І.В. Формування ринкових структур технічного обслуговування сільськогосподарських товаровиробників //Економіка АПК.- 2002.- №6.- С. 42-47
3. Агєєва І.В. Стан і перспективи розвитку аграрно-технічного сервісу в АПК// Матеріали міжнародної науково-практичної конференції "Економічні проблеми сільськогосподарського виробництва в контексті забезпечення продовольчої безпеки держави".- Т.2.- Кам'янець-Подільський: Абетка.- 2006.- С.75-76
4. Аграрний комплекс України: Матеріально-технічне забезпечення – Режим доступу: http://test.minagro.gov.ua/reforms/Selo/Reform/reform22.html.– Заголовок з екрану.– Зразок з екрану.
5. Андріанов В. Холдинги та оптимізація оподаткування – Режим доступу: http://www.yur.-gazeta.com/oarticle/2074.– Зразок з екрану.
6. Андрійчук В.Г. Агролізинг на пореформеному етапі розвитку аграрних підприємств //Економіка АПК.– 2002.– №10.– С. 19-24
7. Андрійчук В.Г. Економіка аграрних підприємств: Підручник. – 2-ге вид., доп. і перероблене. – К.: КНЕУ, 2002.– 624 с.
8. Андрійчук В.Г. Фінансовий лізинг у розвитку матеріально-технічної бази аграрних підприємств // Економіка АПК.– 2003.– №3.– С. 65-69
9. Андрющенко А.М. Підвищення економічної ефективності діяльності сільськогосподарських виробничих кооперативів // Економіка АПК.– 2006.– №8.– с.60-64
10. Артиш В.І. Шляхи забезпечення аграрних підприємств сільськогосподарською технікою // Економіка АПК.– 2003.– №8.– С.31-34
11. Білоусько Я. Форми і методи регулювання цін на сільськогосподарську техніку // Економіка України. – 2001.– №1.– С.67-73
12. Білоусько Я.К. Рибицько В.І. Розвиток ринку сільськогосподарської техніки // Економіка АПК.– 2002.– №10.– С.112-118
13. Білоусько Я.К. Ринок сільськогосподарської техніки та його цінові аспекти // Економіка АПК.– 1995.– №6.– С. 66-70
14. Білоусько Я.К., Головко А.М., Товстопят В.Л., Яковенко В.П. Досвід формування та використання машинно-тракторного парку розвинутих країн //Економіка АПК.– 2006.– №5.– С.127-133
15. Білоусько Я.К., Питулько В.О., Товстопят В.Л. Державна підтримка техніко-технологічного забезпечення аграрного виробництва // Економіка АПК.– 2001.– №1.– С.67-73
16. Браславец М.Е., Кравченко Р.Г. Математическое моделирование экономических процессов в сельском хозяйстве.– М.: Издательство «Колос», 1972.- 589 .
17. Бурковський І.Д. Поліпшення технічного обслуговування аграрного сектору економіки //Економіка АПК.– 2005.– №9.– С.19-22
18. Бурковський І.Д. Чи потрібен нам ринок уживаної техніки // Економіка АПК.– 2004.– №3.– С. 76-80
19. Бурковський І.Д. Шляхи ефективного використання сільськогосподарської техніки // Вісник аграрної науки. – січень 2002 р.
20. Бурковський І.Д., Лагодієнко В.В. Ефективність використання основних виробничих засобів в аграрному секторі //Економіка АПК.– 2002.– №4.– С. 16-22
21. Бурковській І.Д. МТС: стан та проблеми розвитку // Економіка АПК.– 2001.– №7.– С.48-51
22. Бутинець Ф.Ф. Економічний аналіз. – Ж.: ПП «Рута», 2003.– 680 с.
23. Васківнюк М.В. Реформованому сільському господарству – нову вітчизняну техніку // Техніка АПК.– 2001.– №1-2.– С. 20-21
24. Величко І.М. Основні принципи функціонування виробничих кооперативів // Економіка АПК.– 2006.– №8.– С. 65-67
25. Величко О. П. Макроекономічні чинники та класифікація форм в машино-використанні агробізнесу // Вісник Харківського державного аграрного університету. – Серія: Економіка АПК і природокористування.- 2001.– № 2.– С. 224-230
26. Вільніше, зрозуміліше, прозоріше – Режим доступу: http://uzg-portal.com/nevs.php?cdt=01.04.2005&id=3887.– Зразок з екрану.
27. Водяніков О. Політика ЄС в сфері використання біологічного палива: напрями адаптації національного законодавства України до права ЄС – Режим доступу: http://justinian.com.ua/rticle.php?id=1133.– Зразок з екрану.
28. Войтюк В., Демко А. Індустріальні мережі чи сучасні механізовані технології? // Пропозиція.– 2005.– №4.– С. 98-99
29. Войтюк В., Демко А. Технічний рівень сільгосптехніки – битва за врожай неминуча // Пропозиція. – 2004.– №6.– С.90-94
30. Войтюк В., Демко А., Демко С. Технічний сервіс – як засіб розв'язання проблем надійності сільськогосподарської техніки //Техніка АПК.– 2004.– №6-7 (червень - липень).– С. 37-38
31. Гадзевич О.І. Основи економічного аналізу і діагностики фінансово-господарської діяльності підприємств: Навчальний посібник.– К.: Кондор, 2004.-180 с.
32. Головин А.А. Кооперация и условия функционирования фермерских хозяйств // Экономика и финансы.– 2006.– №6.– С. 6-7
33. Голубева А. Холдинг – образование и управление /Государственный университет управления/ Из архивов газеты "Инвестиционный эксперт" - Режим доступу: http://www.cfin.ru.– Зразок з екрану.
34. Голляк Ю.Б.Формування ефективної системи управління інвестиційною діяльністю холдингових компаній в Україні // Актуальні проблеми економіки.– 2004.– №12(42).– С. 41-44
35. Гнатюк Є. Державні сільськогосподарські МТС корпоратизуються //Новини агротехніки. - 2002.- №5.- С. 6-7
36. Гончарова І. Холдинги в країнах перехідної економіки як специфічне об'єднання підприємств // Підприємництво, господарство і право.– 2002.– №7.– С. 13-15
37. Гончарова Н.В. Лізинг як форма ефективної підтримки малого підприємництва // Актуальні проблеми економіки. – 2002.– №2.– С.7-12
38. Горкавий В.К. Статистика: Навчальний посібник. – К.: Вища школа, 1994.– 304 с.
39. Грицишин М. Тенденції світового ринку технічного сервісу в агропромисловому комплексі Україні підприємствами НАК „Украгролізинг” // Сільський час. – 12 березня 2004 р. – №18(497)
40. Грицишин М.І. Стан технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва України // Вісник аграрної науки (листопад 2002 р.).– С.44-47
41. Грищенко О. Фінансовий лізинг: історія, сучасність та перспективи розвитку – Режим доступу: http://justiniani.com.ua/article.php?id=2192.– Зразок з екрану.
42. Гудзь О.Є. Розвиток нетрадиційних методів кредитування в аграрному секторі //Економіка АПК.– 2003.– №4.– С.60-66
43. Денисенко П.А., Питулько В.О. Забезпеченість аграрного виробництва пально-мастильними матеріалами //Економіка АПК.– 2005.– №8.– С. 52-57
44. Деревець І.С. Деякі аспекти матеріально-технічного та інженерного забезпечення АПК України //Економіка АПК.– 2006.– №3.– С.12-16
45. Державна програма реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі на період до 2010 року схвалена КМУ від 15 лютого 2006 року №93-р – Режим доступу: http://minagro.gov.ua/page/?3294.– Зразок з екрану.
46. Долинський В.П. Аналіз господарської діяльності сільськогосподарських підпримств: Підручник. – 2-ге вид., доп. і перероблене. – К.: Вища школа, 1997.– 302 с.
47. Долинський С.В. Малі організаційні структури аграрних формувань та ефективність їх діяльності // Економіка АПК.– 2003.– №8.– С. 38-43
48. Економіка сільського господарства: Підручник/ За ред..Мацибори В.І.– К.: Вища школа, 1994.– 408 с.
49. Економіка і організація аграрного сервісу / П.О. Мосіюк, О.В. Красильний, В.А. Сердюк, С.І. Мельник та ін.; За ред. П.О. Мосіюка. – К.: ІАЕ УААН, 2001.– 345 с.
50. Ефективність технологічних комплексів машин для виробництва продукції рослинництва – Режим доступу: http://www.nauu.kiev.ua./book/Roz_ 13/G113132.html. .– Зразок з екрану.
51. Закон України „Про сільськогосподарську кооперацію”.– Режим доступу: http://rada.gov.ua/.– Зразок з екрану.
52. Закон України „Про холдингові компанії” від 15 березня 2006 року №3528-IV– Режим доступу: http://gdo.kiev.ua/files/db.php?st=1065&god=2006. – Зразок з екрану.
53. Зернозбиральні комбайни – новий чи вживаний? .– Режим доступу: http://gdo.kiev.ua/files/ =2006.- Зразок з екрану.
54. Зіньченко В., Кусайло В., Зінченко О. Біогеліоенергія – наше енергетичне майбутнє // Пропозиція. – 2006.– №8(134).– С.130-132
55. Зотько Н.Ю. Інвестиційне забезпечення агропромислових підприємств //Економіка АПК.– 2006.– №4.– С.77-80
56. Исаев Р.В. Совершенствование механизма лизинговых поставок техники сельхозтоваропроизводителям // МЭСХ.– №7.– С.2-6
57. Іваненко Н.Т., Хорунжий М.Є. До методологічних аспектів оцінки діяльності підприємств аграрного сектору України //Економіка АПК.– 2005.– №3.– С. 42-50
58. Іванишин В.В. Роль технічних засобів у розвитку аграрного виробництва в контексті ефективності їх використання // Економіка АПК.– 2003.– №6.–С. 3-9
59. Іванишин В.В. Становлення державного лізингу в агропромисловому виробництві // Економіка АПК.– 2002.– №9.– С. 74-79
60. Іванишин В.В. Стратегічні напрямки розвитку сільськогосподарського машинобудування в Україні //Економіка АПК.– 2005.– №1.– С.3-8
61. Іванишин В.В. Фінансовий лізинг і його роль у матеріально-технічному забезпеченні АПК // Економіка АПК.– 2003.– №2.– С. 42-44
62. Іванишин В.В., Войтюк П.О. Відродження та розвиток матеріально-технічної бази буряківництва в Україні //Економіка АПК. – 2006.– №6.– С.11-15
63. Іващенко В.І., Болюх М.А. Економічний аналіз господарської діяльності.– К.: ЗАТ „НІЧЛАВА”, 1999.– 204 с.
64. Інтернет як місце для торгівлі – Режим доступу: http://www.derevo.info/info.php?=story&i=49&p=21&c=139&lang=ua.– Зразок з екрану.
65. Кашуба Є.П. Поліпшення технічного оснащення сільського господарства //Економіка АПК.– 2002.– №6.– С. 36-38
66. Кисильова Ю. Бензинова лихоманка: випробовування державного організму на міцність – Режим доступу: http://maidan.org.ua/static/mai/1116586003.html.- Зразок з екрану.
67. Ковбасюк О.О. Розвиток зернового під комплексу України в сучасних умовах //Економіка АПК.- 2006.- №7.- С. 122-127
68. Ковбасюк О.О. Розвиток АПК України // Економіка АПК.- 2005.- №5.- С. 99-102
69. Конєв В. Бензинова криза знову провокує зростання цін - Режим доступу: http://www.day.kiev.ua/51415/.- Зразок з екрану.
70. Копченов А.А. Анализ вторичного рынка сельскохозяйственной техники // Техника в сельском хозяйстве.– 2004.- №3.- С.31-33
71. Корнієнко Г. Організаційно-правові аспекти формування системи матеріально-технічного забезпечення АПК //Право України. – 2003.– №4.– С. 45-49
72. Корнієнко Г.С. Поняття матеріально-технічного забезпечення товаровиробників АПК в сучасній юридичній науці // Проблеми розвитку юридичної науки в новому столітті: Тези доп. та наук. повідом. наук. конф. молодих учених та аспірантів. – Х.: Нац. юрид. акад. України, 2002. – С. 123-125.
73. Костенко Т.Д., Підгора Є.О., Рижиков В.С., Панков В.А., Герасимов А.А., Ровенський В.В. Економічний аналіз і діагностика стану сучасного підприємства: Навчальний посібник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2005.– 400 с.
74. Кравченко Р.Г., Попов И.Г., Толпекин С.З. Экономико-математические методы в организации сельскохозяйственного производства.– М.: Издательство «Колос», 1967.– 479 с.
75. Кравчук В.І. Виробництво та ринок техніки для АПК в нових економічних умовах //Техніка АПК.– 2001.– №3(543).– С.13-15.
76. Кравчук В.І. Наукові та організаційні засади технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва // Економіка АПК.– 2003.– №4.– С.3-9
77. Краснокутська Н.С. Потенціал підприємства: формування та оцінка: Навчальний посібник.– Київ: Центр навчальної літератури, 2005.– 352 с.
78. Кріп Г.М. Технічне забезпечення сільського господарства Львівщини //Економіка АПК.– 2006.– №3.– С. 22-26
79. Крохта Г.М., Коноводов В.В., Бут Г.П. Формирование совмесной системи технического сервиса в АПК // МЭСХ.– 2002.– №11.– С. 2-3
80. Купуйте інтернетівське! – Режим доступу: http://www.day.kiev.ua/3100/.– Зразок з екрану.
81. Курган Б.В. Ефективність використання техніки //Економіка АПК.– 2004.– №3.– С. 115-118
82. Лагуна Ю.Ф. Стратегия машинно-технологического обеспечения производства сельскохозяйственной продукции // Техника АПК.– 2004.– №1.– С.3 -7
83. Лігоненко Л.О., Танасюк П.В. Інтернет-торгівля: стан розвитку та особливості бізнес-планування //Актуальні проблеми економіки. – 2003.– №3(21).– С. 43-48
84. Лугінін О.Є., Білоусова С.В. Статистика: Підручник. – К.: Центр навчальної літератури, 2005.– 580 с.
85. Макаренко П.М. Моделі аграрної економіки. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005.– 682 с.
86. Макаренко П.М., Остапенко Т.М. Оптимізація складу МТП в сільськогосподарських підприємствах за допомогою економіко-математичного моделювання //Вісник Дніпропетровського державного аграрного університету. Серія: Економіка та підприємництво. – 2007. – №4. – С.58-62.
87. Малиновський Б. Машинно-тракторна станція як бізнес // Галицькі контракти. - 1999.- №6.- с.23-26
88. Мартишин Я.В. Динаміка факторів і показників економічної ефективності технічного обслуговування тракторів // Економіка АПК.– 2003.– №11.– С. 25-29
89. Марченко В., Артиш В., Гузь М. Лизинг сельскохозяйственной техники // Овощеводство.– 2005 (4 апреля).
90. Матеріально-технічне забезпечення підприємства.– Режим доступу: www.referatik.ru – Зразок з екрану.
91. Мельник К.М. Фінансові відносини в сільськогосподарських виробничих кооперативах // Економіка АПК.– 2006.– №4.– С.61-71
92. Мельник Л.Ю., Макаренко П.М. Матеріально-технічна база сільсьгосподарського виробництва в контексті державної аграрної політики // Економіка АПК.– 2003.– №3.– С.19-27
93. Мних Є.В. Економічний аналіз: Підручник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2003.– 412 с.
94. Мойса М.Я. Крюков І.О.Ресурсний потенціал аграрних підприємств та економічний механізм його раціонального використання // Економіка АПК.– 2004.– №2.– с.38-43.
95. Молотуха С.М., Мельник К.М. Удосконалення системи кредитування сільськогосподарських підприємств //Економіка АПК.– 2003.– №6.– с. 64-68
96. Мороз С.М. Основні тенденції розвитку технічного ринку в Україні //Економіка АПК.– 2006.– №6.– С. 97-105
97. Нечипоренко В. Пореформенному розвитку АПК – сучасний ринок якісної техніки // Техніка АПК.– 2003.– №4-5 (квітень - травень).– С.4-6
98. Нечипоренко О.М. Формування кооперативних підприємств в аграрному секторі економіки: Монографія.– К.: ННЦ ІАЕ, 2005.–172 с.
99. Новиков Г.И., Колузанов К.В. Применение экономико-математических методов в сельском хозяйстве.– М.: Издательство «Колос», 1975.- 287 с.
100. Олійник О.В. Технічне забезпечення сільськогосподарського виробництва і тенденції його відтворення // Економіка АПК.– 2003.– №5.– С.66-73
101. Опря А.Т. Статистика. Математична статистика.: Навчальний посібник. – Київ: центр навчальної літератури, 2005.– 472 с.
102. Оптимізація процесів структурних перетворень у паливно-енергетичному комплексі – Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art-id=6455465.– Зразок з екрану.
103. Організація виробництва і аграрного бізнесу в сільському господарських підприємствах. Підручник / С.П. Азізов, П.К. Канінський, В.М. Скупий; За ред. проф. С.П. Азізова. – К.: ІАЕ, 2001.– 834 с.
104. Організація і планування виробництва на сільськогосподарських підприємствах / Л.Я. Зрібняк, М.Г. Полозенко, Т.Д. Короповська, Д.І. Рижмань; За ред. Л.Я. Зрібняка – К.: Урожай, 1999.– 352 с.
105. Організаційно-правові форми підприємництва та бізнесу –http://agroua.net/economics/ .– Зразок з екрану.
106. Остапенко Т.М. Розвиток та сучасний стан ринку послуг МТС //Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2006. – №6. – С. 229-233.
107. Остапенко Т.М. Вторинний ринок сільськогосподарської техніки // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2007. – №.3. – С. 167-170.
108. Остапенко Т.М. Інвестиції через кооперацію та холдингові компанії – фактори сприяння покращення матеріально-технічного забезпечення аграрних виробників //Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2007. – №4. – С. 180-183.
109. Остапенко Т.М Особливості матеріально-технічного забезпечення сільського господарства при переході до ринку //Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Аграрний форум-2006". – Суми: СНАУ, 2006. – № 3-4 (20-21). – С. 151-154.
110. Остапенко Т.М. Оцінка матеріально-технічного забезпечення в розрізі технічних ресурсів // Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції “Соціально-економічні перспективи розвитку України”. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – Т. І. – С. 55-58.
111. Остапенко Т.М. Інтернет - торгівля: засіб придбання та реалізації матеріально-технічних ресурсів // Міжнародна наукова конференція молодих науковців “Наука і вища освіта”. – Запоріжжя, 2007. – Ч.1. – С.86-87.
112. Остапенко Т.М. Державна політика щодо підтримки забезпечення сільськогосподарських підприємств матеріально-технічними засобами// Матеріали IV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції “Научное пространство Европы” – Дніпропетровськ : Наука і освіта, 2008. – С. 33-35.
113. Парахин Ю.Н. Лизинг в АПК – проблемы и перспективы развития // МЭСХ.– 2002.– №8.– С.2-5
114. Паславська В.В. Аналіз складу, структури і технічного стану основних виробничих фондів молокопереробних підприємств Тернопільської області // Актуальні проблеми економіки. – 2006.– №7 (61).– С.87-91
115. Перебийніс В.І. Лізинг як засіб формування енергоощадного технічного потенціалу // Формування і реалізація державної політики розвитку матеріально-технічної бази агропромислового комплексу в Україні: Матеріали П’ятих річних зборів Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників (28-29 січня 2003 р., м. Київ).– К.: ІАЕ УААН, 2003. –С.140-145.
116. Перебийніс В.І. Фінансові чинники розвитку матеріально-технічної бази аграрних підприємств //Вісник Харківського державного технічного університету сільського господарства: Економіка України.– 2004. – Вип. 25.– С.290-295.
117. Перебийніс В.І. Управління ризиками енергозабезпечення підприємств //Методологія та практика менеджменту на протязі ХХІ століття: загальнодержавні, галузеві та регіональні аспекти: Матеріали ІІІ міжн. наук.-практ. конф. (м. Полтава, 10-12 травня 2006 р.).– Полтава, 2006. –С.103-104
118. Петров В. Моніторинг технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва у пореформений період //Економіка АПК.– 2003.– №3.– С. 40-47
119. Петров В.М. Інноваційні пріоритети технічної політики в АПК //Економіка АПК.– 2005.– №7.– С.11-17
120. Петров В.М. Формування ринку імпортної вживаної сільськогосподарської техніки // Економіка АПК.– 2004.– №4.– С. 107-114
121. Підлісецький Г.М., Білоусько Я.К., Денисенко П.А., Питулько В.О. Матеріально-технічне забезпечення аграрного виробництва: тенденції та перспективи // Економіка АПК.– 2002.– №4.– С. 8-16
122. Плаксін О.В. Систематизація видів лізингу //Економіка АПК.– 2005.– №9.– С.72-78
123. Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Комплексної програми підтримки розвитку українського села на 2006-2010 роки” – Режим доступу: http://minagro.gov.ua/oprder/showdoc2.php?id=167.– Зразок з екрану.
124. Попович П.Я. Економічний аналіз суб'єктів господарювання. – Тернопіль: Економічна думка, 2004.– 416 с.
125. Приліпко С.М. Створення кооперативу у виробництві продукції свинарства //Економіка АПК.– 2006.– №4.– С.42-48
126. Рибка В.С., Ляшенко Н.О., Лосіцька Т.І. Економічні аспекти застосування альтернативних систем добрив при вирощуванні кукурудзи в сівозмінах Степу України // Економіка АПК.– 2006.– №9.– С. 27-30
127. Рижук С.М. Пріоритетні напрямки розвитку технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва // Економіка АПК.– 2003.– №2.– С. 37-40
128. Ринок сільськогосподарської техніки: проблеми становлення / В.П. Яковенко, Я.К. Білоусько, Г.М. Підлісецький, В.Л. Товстопят та ін.; За ред. Підлісецького Г.М. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005.– 220 с.
129. Скоцик В.Є. Фірмовий сервіс сільськогосподарської техніки // Економіка АПК.– 2002.– №7.– С.126-130
130. Собищанський В.А. Організаційні аспекти формування машинно-технологічних станцій //Економіка АПК.– 2000.– №6.– С.23-25
131. Стадник А.А. Відродження кооперативів // Фінанси України.– 2005.– №3.– С. 96-100
132. Стан та перспективи розвитку матеріально-технічного забезпечення аграрного виробництва – Режим доступу: http: //www.rusnauka.con. /NPM/Agricol/2_2_parhuc_%20m.r.doc.htm (31 kb) .– Зразок з екрану.
133. Сучасна аграрна політика України: проблеми становлення / За ред. Саблука П.Т., Юрчишина В.В. – К., 1996.– С. 16-19
134. Ткаченко В.Н. “Росагролизинг” – формирование рынка материально-технического обеспечения АПК //МЭСХ.– 2003.– №6.– С.20-21
135. Тунеев М.М., Сухоруков В.Ф. Экономико-математические методы в организации и планировании сельскохозяйственного производства.– М.: «Колос», 1977.– 224 с.
136. Турченко М.М., Александрова А.І., Лобас С.В. Формування технічної бази аграрного сектора // Економіка АПК.– 2003.– №11.– С.11-13
137. Управління фінансами холдингу – Режим доступу: http://securities.org.ua/securities-paper/review.php?id=273&pub=577.– Зразок з екрану.
138. Фищук О. Результаты аграрной реформы: крестьяне ждут Столыпина // Бизнес .– 2003.– 20 января.– С. 7
139. Фінансово-економічний аналіз: Підручник / Буряк П.Ю., Римар М.В., Бець М.Т. та ін.; Під заг. ред. П.Ю. Буряка, М.В. Римара – К.: ВД „Професіонал”, 2004.– 528 с.
140. Формування ринків матеріальних ресурсів АПК / За редакцією Г.М. Підлісецького. – К.: ІАЕ, 2001.– 428 с.
141. Холдинги: суть, мета і основне призначення.– Режим доступу: http: //www.rusnauka.com .– Зразок з екрану.
142. Царенко О.М. Економічний аналіз діяльності підприємств агропромислового комплексу: Навчальний посібник. – К.: Вища школа, 1998.– 256 с.: іл.
143. Чабан В.Г. Агролізинг: проблеми та перспективи // Економіка АПК.– 2003.– №1.– С. 104-107
144. Чабан В.Г. Лізинг в АПК як інструмент запровадження інновацій //Економіка АПК.– 2006.– №3.– С. 34-39
145. Червен І.І., Гончаренко І.В. Поліпшення використання сільськогосподарської техніки // Економіка АПК.– 2000.– №5.– С. 34-36
146. Шебанін В.С. Система оновлення матеріально-технічного потенціалу сільського господарства. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005.– 276 с.
147. Шкляр В.Б. Розвиток організаційних форм використання техніки в сільському господарстві //Економіка АПК.– 2003.– №2.– С.47-50
148. Шкляр В.Б. Форми використання техніки в Україні// Економіка АПК.– 2004.– №3.– С.32-36
149. Юдин М.И., Шепелев А.Б. Развитие технического сервиса машин в АПК // МЭСХ.– 2003.– №5.– С. 7-9
150. Яковенко В.П. Пріоритети розвитку сільськогосподарського машинобудування та ринку техніки і технічного сервісу //Економіка АПК.– 2004.– №4.– С. 11-14

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.