У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНИХ СИРОВИННИХ РИНКАХ
Количество страниц 210
ВУЗ ЛУЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП

РОЗДІЛ І ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНИХ СИРОВИННИХ РИНКАХ
1.1. Сутнісна характеристика конкурентних відносин на регіональних ринках і механізм їх регулювання
1.2. Методологія оцінки ефективності конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках
1.3. Досвід щодо застосування державного регулювання конкурентних відносин
Висновки до першого розділу

РОЗДІЛ ІІ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ НА РИНКУ МОЛОКА ДЛЯ ПРОМИСЛОВОЇ ПЕРЕРОБКИ В РЕГІОНІ
2.1. Загальна характеристика конкурентного середовища на регіональному ринку молока для промислової переробки
2.2. Оцінка економічної конкуренції на ринку молока для промислової переробки в регіоні
2.3. Оцінка дієвості конкурентних відносин на регіональному ринку
Висновки до другого розділу

РОЗДІЛ ІІІ НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ РЕГУЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН НА РЕГІОНАЛЬНИХ СИРОВИННИХ РИНКАХ
3.1. Прогнозування розвитку конкурентного середовища на сировинних ринках
3.2. Стратегія розвитку інституційної сфери регулювання конкурентних відносин
3.3. Вдосконалення регулювання конкурентних відносин на сировинних ринках на регіональному рівні
3.4. Вдосконалення державної сфери регулювання конкурентних відносин
Висновки до третього розділу

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

ВСТУП

Актуальність теми. Сучасна ринкова економіка є складним організмом, елементи якого функціонуючи вступають у взаємодію один з одним на основі розгалуженої системи правових норм і об’єднуються поняттям ринок. Вона немислима без створення сприятливих умов розвитку здорової конкуренції, забезпечення якої вимагає постійної наполегливої роботи по запобіганню порушень конкуренційного законодавства, в першу чергу, з боку природних монополій та в аграрному секторі економіки, здійснення заходів щодо моніторингу соціально-економічних наслідків демонополізації соціально важливих ринків.
Нині, на етапі розвитку ринкової економіки важливо визнати ту обставину, що теоретичні і практичні аспекти методології, методики і напрямів у плані розбудови механізму регулювання конкурентних відносин на регіональних ринках України значною мірою зорієнтовані на розв’язання лише окремих локальних проблем. При цьому нерідко такі проблеми розв’язуються без необхідного наукового обґрунтування, тому без належного опрацювання механізму регулювання конкурентних відносин немає сенсу говорити про становлення і розвиток регіональних ринків, що є підвалинами розвитку усієї економіки України. Якщо у сфері економіки відсутні заходи протидії проявам монополізму, регіональний ринок занепадає. За таких умов часто не ставиться завдання належного обґрунтування формування механізму регулювання конкурентних відносин в масштабах цілих галузей, а оцінка таких явищ переважно здійснюється лише в межах окремих товарів.
Все це означає, що дана проблема має тісний зв’язок із важливими науковими і практичними завданнями, а також те, що побудова механізму регулювання конкурентних відносин знаходиться на стартовому етапі.
Природа монополізму та конкуренції, вивчення механізмів її регулювання, формування конкурентного середовища на регіональних ринках привертали увагу багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених. Зокрема, проблеми конкуренції та конкурентних ринків висвітлено у роботах Дж.М.Кейнса, А.Маршалла, М.Портера, А.Сміта. В працях Дж.Робінсона, Е.Чемберліна було закладено основи теорії недосконалої конкуренції. Класична модель просторової конкуренції була введена Х.Хотеллінгом. Проблеми формування конкурентного середовища на регіональних ринках досліджували А.Леш, У.Рейлі, Н.Девлетоглоу, С.Авдашева, А.Новоселов, Н.Розанова та інші.
Проблемам функціонування господарських систем в сучасних умовах присвячені праці: Дж.Деніелса, Е.Долана, Дж.Каттана, К.Макконела, Х.Рандака, Дж.Сакса, П.Самуельсона.
Теоретичні засади формування конкурентних відносин на різних ринках представлені доробками Л.Абалкіна, В.Абрамова, П.Бєлєнького, Є.Бойка, З.Борисенко, С.Васильчак, Д.Гладких, І.Дахно, М.Єрмошенка, Я.Жаліло, Н.Жуковської, М.Козоріз, О.Костусєва, І.Кривов’язюка, А.Мельник, Н.Мікули, С.Нікітіна, В.Павлова, Ж.Поплавської, І.Стародубровської, В.Топіхи, Ю.Юданова
та ін.
Проте, недостатня конкретизація в економічній літературі питання впливу державної та інституційної сфер регулювання на ефективність функціонування регіональних сировинних ринків вимагає уточнення їх змісту та потребує подальшого дослідження.
Особливої уваги вимагає дана проблема на стратегічно важливих ринках, яким, зокрема, є ринок молока для промислової переробки. Забезпечення умов ефективного застосування тих чи інших регуляторних заходів на даних ринках повинне займати пріоритетне місце у здійсненні внутрішньої стратегії уряду, оскільки від стану ринку молока для промислової переробки і від ефективності його функціонування залежить продовольча і економічна безпека держави.
Необхідність створення ефективного конкурентного середовища, визначення факторів та забезпечення дотримання основних принципів здорової конкуренції на регіональних сировинних ринках, запобігання виникненню монополізму в усіх його проявах, – усе це в комплексі зумовило актуальність проведеного дослідження та його науково-прикладне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок і проблематика досліджень, виконаних в дисертації, узгоджуються з основними напрямками державних програм у сфері соціально-економічного розвитку країни, зокрема з Регіональною програмою соціально-економічного розвитку Волинської області на 2006-2010 роки. Робота пов’язана з науковою темою, що виконувалась у Луцькому державному технічному університеті: “Механізми реалізації політики сталого розвитку регіону” (номер державної реєстрації 0106U000610). Особистий внесок здобувача полягає в удосконаленні механізму реалізації конкурентної політики на регіональному рівні.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є теоретичне обґрунтування та розробка науково-методичних рекомендацій щодо удосконалення існуючого механізму регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках.
У рамках зазначеної мети основними завданнями дослідження стали:
 визначення суті та значення економічної конкуренції у формуванні та розвитку регіональних сировинних ринків за умов ринкової економіки;
 дослідження та виділення змістових характеристик конкурентного середовища регіональних сировинних ринків;
 визначення сфер дії механізму регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках;
 розкриття методологічного підходу до комплексної оцінки ефективності конкурентних відносин;
 вивчення досвіду державного регулювання конкурентних відносин;
 проведення аналізу економічної конкуренції та дослідження основних тенденцій розвитку конкурентних відносин на ринку молока для промислової переробки у Волинській області;
 удосконалення методики визначення монопольного становища суб‘єктів господарювання на регіональних сировинних ринках в сучасних умовах;
 уточнення засад формування інституційної сфери дії механізму регулювання конкурентних відносин;
 вдосконалення сфери державного регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках.
Об’єктом дослідження є процес регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках.
Предметом дослідження є теоретико-методологічні та прикладні положення формування та функціонування механізму регулювання конкурентних відносин на регіональному ринку молока для промислової переробки.
Теоретичною основою дисертації є ключові положення макро- та мікроекономіки, сучасні концепції державного регулювання. Достовірність отриманих автором наукових результатів забезпечена застосуванням положень сучасних економічних теорій, зокрема фундаментальних положень теорії конкуренції та теорії регіональної економіки.
У роботі використано наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів з питань дослідження ринку та ринкових структур, монополій та конкуренції на ринку, формування ефективного конкурентного середовища та антимонопольного регулювання, проблем розвитку конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках.
Методи дослідження. У процесі вирішення поставлених у роботі завдань використовувались такі методи дослідження:
- логічного узагальнення, аналізу, синтезу та порівняння – для визначення сутності поняття “механізм регулювання конкурентних відносин” в контексті класифікації та вибору методів його реалізації;
- прийоми статистичного аналізу, а саме: порівняння – для визначення динаміки обсягів, тенденцій і закономірностей розвитку регіонального ринку молока для промислової переробки, індекс Джині та показник ентропії – для вивчення рівня концентрації ринку, середніх і відносних величин – для визначення рівня цін на ринку молока;
- метод системного аналізу – для вивчення впливу чинників на рівень ефективності державної та інституційної сфер регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у теоретико-методологічному обґрунтуванні вдосконалення механізму регулювання конкурентних відносин на регіональних ринках стратегічної сировини.
Вперше:
- обґрунтовано теоретико-методологічні засади створення механізму комплексної оцінки конкурентних відносин шляхом обрахунку кількісних показників, основними з яких є коефіцієнт дієвості регулювання конкурентних відносин та комплексний показник ринкової концентрації, з врахуванням впливу потенційних та активованих факторів, що дає можливість визначити не лише реальний стан конкурентних відносин, але й рівень піддатливості ринку щодо конкурентних перетворень.
Удосконалено:
- змістові характеристики рівнів впливу на стан ринкового конкурентного середовища, що дозволяє згрупувати ринки за суб’єктами впливу на конкуренцію та інтенсивності дії обмежуючих факторів за трьома ознаками: середовище, контрольоване ринком, державою та фірмою, що дає можливість визначити та систематизувати напрями здійснення заходів щодо підвищення ефективності механізму регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках;
- понятійно-термінологічний апарат, зокрема, конкретизоване визначення категорії економічна конкуренція, сутність якої полягає у взаємодії ринкових суб’єктів, зацікавлених у досягненні рівнозначної мети, наслідком якої є процес відбору кращих фірм, що за умови виробництва функціонально однакової з конкурентами продукції спроможні забезпечити вищу якість та нижчу ціну, що можливе шляхом постійного вдосконалення та впровадження інновацій.
Дістало подальшого розвитку:
- визначення сфер дії механізму регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках, зокрема пропонується їх систематизувати, виділивши державну та інституційну;
- основні положення концепції інституційної сфери регулювання конкурентних відносин на сировинних ринках в регіоні на засадах формування регіонального молочного кластеру;
- обґрунтування основних тенденцій розвитку конкурентних відносин на ринку молока для промислової переробки у Волинській області на основі проведеного аналізу рівня розвитку економічної конкуренції на даному ринку.
Практичне значення одержаних результатів. Отримані результати дослідження використані при формуванні державної регіональної політики розвитку конкуренції на рівні Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (довідка про впровадження №31/25 від 17.09.2007 р.), та у роботі головного управління економіки Волинської обласної державної адміністрації (довідка №1342/02-11 від 05.12.2007 р.) для забезпечення ефективного економічного механізму регулювання ринків регіону й використання економічних важелів в рамках здійснення антимонопольної політики при формуванні та прогнозуванні взаємовідносин суб’єктів ринку молока для промислової переробки.
Окремі положення, що були обґрунтовані в дисертації, використані у навчальному процесі Луцького державного технічного університету при викладанні дисциплін з напрямку “Економіка підприємництва”: “Державне регулювання економіки”, “Макроекономіка”, “Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка” (довідка про впровадження №1703/1-10 від
28.08.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Усі наукові результати, викладені в дисертації, отримані автором особисто. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, використані лише ті ідеї та положення, що є результатом особистої роботи здобувача.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційної роботи були розглянуті та схвалені на: науково-практичній конференції “Стратегія розвитку вітчизняних підприємств” (м. Тернопіль, 2003 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції “Актуальні питання розвитку підприємництва, менеджменту та маркетингу в умовах трансформації економіки України”
(м.Луцьк, 2004 р.); науково-практичній конференції “Ефективне використання природно-ресурсного потенціалу як чинник просторового розвитку регіонів” (м.Луцьк, 2004 р.); І міжнародній науково-практичній конференції “Актуальні проблеми регіонального розвитку в контексті Європейської інтеграції” (м.Шацьк, 2005 р.); міжнародній студентсько-аспірантській науковій конференції “Інтеграція країн з перехідною економікою у світовий економічний простір: стан і перспективи” (м.Львів, 2005 р.); міжнародній науково-практичній конференції “Кор-поративне управління в Україні: менеджмент, фінанси, аудит” (м.Рівне,
2006 р.); V міжнародній науково-практичній конференції “Ставайки съвременна наука – 2007” (м. Софія, 2007 р.), науково-практичних конференціях Луцького державного технічного університету.
Публікації. За темою дисертаційного дослідження опубліковано
13 наукових робіт (7 – одноосібно), у тому числі 9 статей у фахових виданнях. Загальний обсяг опублікованих робіт становить 5,3 др. арк. (особисто автора
3,8 др. арк.).
Структура та обсяг роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Загальний обсяг дисертації – 181 сторінка. У дисертації міститься 30 таблиць, 13 рисунків,
9 додатків на 18 сторінках. Список використаних джерел нараховує
171 найменування.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення проблеми вдосконалення механізму регулювання конкурентних відносин на регіональному ринку молока для промислової переробки, що дозволяє зробити наступні висновки:
1. В сучасних умовах розвитку ринкової економіки особливо актуально постає питання формування та розвитку регіональних сировинних ринків, функціонування яких безпосередньо залежить від рівня розвитку конкурентних відносин та дотримання господарюючими суб’єктами правил добросовісної конкурентної боротьби. Ефективна конкуренція є основним рушієм інтенсифікації розвитку науково-технічного прогресу, сприяє підвищенню обсягів валового національного продукту та раціональному розміщенню ресурсів.
Вона відіграє важливу роль у розвитку ринкових відносин, змушує підприємців мобілізувати всю енергію і здібності для підвищення конкурентоспроможності своїх підприємств.
2. У процесі дослідження стану конкурентних відносин на регіональних ринках виділено три види конкурентного середовища залежно від суб’єкта контролю за цінами: конкурентне середовище, де ціни контролюються державою; конкурентне середовище, де ціни регулюються ринком; конкурентне середовище, де ціни визначаються підприємством. Дана класифікація дає змогу уникнути непорозумінь щодо подвійного тлумачення форм і методів впливу на ринкову ситуацію регіону.
3. Досвід розвинутих країн свідчить, що ринок самостійно не спроможний ефективно функціонувати і потребує в тій чи іншій мірі регулювання з боку держави. Послідовним етапом розвитку вітчизняних ринків є формування механізму регулювання конкурентних відносин, складові інструменти якого згруповано у дві сфери – державну та інституційну – залежно від рівня впливу на конкурентне середовище.
4. Комплексний підхід до оцінки ефективності конкурентних відносин включає аналіз структури ринку, визначення кількісних показників та
якісних параметрів конкурентних процесів, вивчення поточного та перспективного стану ринкової ситуації. Заключним етапом є формування висновків на основі отриманих результатів дослідження та розробка
пропозицій вдосконалення економічної конкуренції на регіональному ринку.
Показниками, які дозволяють оцінити ефективність конкурентних відносин в регіоні є коефіцієнти ринкової концентрації трьох та п’яти найбільших фірм на ринку, індекс Херфіндаля-Хіршмана, індекс ентропії, показник розкиду логарифмів та ринкових часток фірм, індекс Джині та індекс Лінда.
Підсумкова оцінка здійснюється на базі розрахунку коефіцієнта дієвості механізму регулювання конкурентних відносин.
5. Нормативно-правова база є достатньою для розвитку ринкових відносин у країні та формування сприятливих економічних умов для новостворених підприємств, проте основним змістом нового етапу конкурентної політики є захист уже створеного конкурентного середовища, перетворення існуючих ринкових відносин у ефективніші.
Модель антимонопольного регулювання ринку в Україні тяжіє до регулятивної системи, притаманної країнам Європи та потребує значного удосконалення, приведення вітчизняної законодавчої бази у відповідність до вимог Євросоюзу в контексті сучасних інтеграційних процесів.
6. З метою дотримання конкурентних норм та контролю за політикою ціноутворення на молоко-сировину, посиленої уваги з боку антимонопольних органів вимагають переробні підприємства, ринкова частка яких є найбільшою на ринку молока для промислової переробки Волинського регіону.
На ринку відбулася структурна демонополізація, але спостерігаються занижені монопольні ціни на закупівлю сировини, низька якість продукції, високі бар’єри вступу нових господарюючих суб’єктів. Тому, доцільно вдосконалити механізм регулювання конкурентних відносин, з метою забезпечення підвищення ефективності функціонування регіонального ринку молока для промислової переробки.
7. Проведений на основі методики визначення монопольного становища суб’єктів господарювання на ринку аналіз економічної конкуренції був доповнений розрахунком комплексного показника ринкової концентрації та підсумковою оцінкою ефективності механізму регулювання конкурентних відносин на базі визначення коефіцієнта дієвості, що вказує на тенденцію розвитку економічної конкуренції та потенційний розвиток ринку в контексті конкурентних змін.
Значення розрахованих показників дієвості механізму регулювання конкурентних відносин у 2002-2006 рр. на регіональному сировинному ринку перевищують одиницю, що свідчить про недостатню дієвість проведених заходів щодо запобігання прояву монополізму на зазначеному ринковому сегменті регіону.
8. Підвищення ефективності інституційної сфери регулювання конкуренції на рівні підприємств включає заходи щодо поліпшення якості продукції, удосконалення цінової політики, оптимізації витрат та структури запасів виробництва, розширення та диференціації системи збуту, від яких
залежить випуск конкурентноздатної продукції та міцні конкурентні позиції на ринку.
Обґрунтовано вдосконалення інституційної сфери механізму регулювання конкурентних відносин на регіональному рівні на засадах створення молочного кластеру як системи взаємопов’язаних фірм та інститутів, що на основі досягнення синергетичного ефекту забезпечить їх взаємний розвиток та підвищення результатів діяльності за умови збереження конкуренції між підприємствами, не допустивши монополізацію ринку.
Дотримання запропонованих пріоритетів розвитку ринку молока для промислової переробки в регіоні дозволить прискорити досягнення стабілізації виробництва молочної сировини високої якості та оптимізації ринкової інфраструктури.
9. На сучасному етапі розвитку конкурентних відносин необхідна якісно нова система державної сфери, здатна створити відповідні умови для реалізації державної політики захисту прав споживачів та розвитку ефективної конкуренції. Діяльність державних органів має спрямовуватись на вдосконалення
нормативно-законодавчої бази регулювання конкурентних відносин на регіональних ринках, а також окремих сфер економічної діяльності. Важливе значення має вчасне коригування програм галузевого розвитку з урахуванням змін, які відбуваються в економічному житті суспільства, забезпечення “прозорого” і надійного контролю над процесами ціноутворення, обсягами випуску та реалізації продукції.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Азаров М.Я. Здійснювати сильну конкурентну політику / М.Я. Азаров // Конкуренція. – 2003. – №6 (9) – С. 5.
2. Азоев Г.Л. Конкуренция: анализ, стратегия и практика / Г.Л. Азоев– М.: Центр экономики и маркетинга, 1996. – 256 с.
3. Ахмедова Л.М. Ценовое регулирование молочного сектора экономики США / Л.М. Ахмедова // Молочная промышленность. – 2004. – №4. – С. 11-13.
4. Бабич О.М. Економічні проблеми підвищення якості молочної продукції / О.М. Бабич // Економіка АПК. – 2004. – №1 – С. 101-106.
5. Базилевич В. Формування конкурентного середовища у транзитивній економіці: проблеми, тенденції, протиріччя / В.Базилевич // Конкуренція. – 2003. – №2. – С.24-28.
6. Бандура О. Деякі аспекти кількісного контролю монополій / О.Бандура // Економіст. – 2004. – №3. – С.60-63.
7. Банин А.С. О Формировании кластеров в системе здравоохранения региона [Електронний ресурс] / А.С. Банин // Управление общественными и экономическими системами – 2007 – №1 – С. 1-11. – Режим доступу:
www.bali.ostu.ru/umc/arhiv/2007/1/Banin.doc
8. Бей Н.О. Організаційно-економічний механізм підвищення конкуренто-спроможності продукції скотарства: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук: спец. 08.07.02 “Економіка сільського господарства і АПК” / Н.О.Бей. – Київ, 2002. – 20 с.
9. Бень Т. Методи визначення рівня монополізму на ринках промислової продукції / Т.Бень, В.Сиченко // Економіка України. – 1999. – №3. – С. 36-41.
10. Бєлінська Н.С. Економічна ефективність роботи підприємств молочної промисловості України: монографія / Н.С. Бєлінська – Вінниця: Універсум, 2003. – 200 с.
11. Блауг М. Економічна теорія в ретроспективі / М. Блауг; [пер. з англ.
І. Дзюб]. – К.: Основи, 2001. – 670 с.
12. Бобров В.Я. Основи ринкової економіки: підруч. / В.Я. Бобров; за ред. акад. Каніщенка Л.О. – К.: Либідь, 1995. – 320 с.
13. Бобчук І.П. Організаційно-економічні основи формування ринків м’ясо-молочної продукції: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук: спец. 08.07.02 “Економіка сільського господарства і АПК” / І.П. Бобчук. – Тернопіль, 2001. – 20 с.
14. Богданова Е.А. Стратегия формирования агропромышленного кластера региона [Електронний ресурс] / Богданова Е.А. // Экономика региона: [электронный науч. журнал / глав. ред. Лапыгин Ю.Н.]. – 2007 – ч. 2 – №18. – Режим доступу:
http://journal.vlsu.ru/index.php?id=1806
15. Бойко В. Регіональні аспекти формування ринку молока / В. Бойко, Ю.Макаренко, М. Коржинський // Тваринництво України. – 1996. – № 2. – С. 25.
16. Борисенко З. Система відповідальності за порушення конкурентного законодавства / З. Борисенко // Економіка України. – 2003. – №6. – С. 19-26.
17. Бурачек І.В. Розвиток виробничої кооперації в сільському господарстві України / І.В. Бурачек // Економіка АПК. – 2005. – №1. – С. 31-37.
18. Бурковська А.В. Розвиток інтеграційних процесів як важлива умова формування ефективного ринку аграрної продукції / А.В.Бурковська // Економіка АПК. – 2004. – №12. – С. 106-108.
19. Валентинов В.Л. Визначення напрямів цінового регулювання в аграрному секторі / В.Л. Валентинов // Економіка АПК. – 2005. – №4. – С. 87-89.
20. Васильєв С.В. Посилення конкуренції як основа ринкових перетворень економіки / С.В. Васильєв // Вісник Дніпропетровського Державного фінансово-економічного інституту. Економічні науки. – 1999. – № 2. – С. 88-91.
21. Васильчак С.В. Аналіз розвитку молокопереробної промисловості на Львівщині / С.В.Васильчак // Економіка АПК. – 2005. – №3. – С. 18-21.
22. Васильчак С.В. Удосконалення системи заготівлі молока /
С.В. Васильчак // Економіка АПК. – 2004. – №12. – С. 109.
23. Ващук В.Ф. Суперечності механізму конкуренції вітчизняних та імпортних товарів на внутрішньому ринку України / В.Ф. Ващук // Економіка АПК. – 2004. – №2. – С.153-159.
24. Великий словник сучасної української мови / [уклад і голов. ред.
Бусел В.Т.]. – К.; Ірпінь: ВТФ “Перун”, 2004. – 1440 с.
25. Войнаренко М. Концепція кластерів – шлях до відродження виробництва на регіональному рівні / М. Войнаренко // Економіст. – 2000. – №1. – С. 29-33.
26. Володін А.В. Волинська область: формування та розвиток конкурентного середовища / А.В. Володін, І.О. Колісниченко // Про бізнес. – 2003. – №3. – С. 4-5.
27. Всемирная история экономической мысли: [в 6 т.]. – М.: Мисль, 1987. – Т. 2: От Смита и Рикардо до Маркса и Энгельса. – 1988. – 574 с.
28. Гладких Д. Державне регулювання економіки за допомогою ціно-утворюючих факторів / Д.Гладких // Економіка України. – 2001. – №1. – С. 47-51.
29. Глібов Р.В. Молочарська асоціація в розвитку регіонального ринку молока / Р.В. Глібов // Економіка АПК. – 2004. – №6. – С. 111-118.
30. Голомша Н.Є. Організаційно-економічні основи формування ринку молока та молочної продукції: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.07.02 “Економіка сільського господарства і АПК” / Н.Є. Голомша. – Тернопіль, 2001. – 20 с.
31. Головач Н. Проблеми недобросовісної конкуренції: зарубіжний та вітчи-зняний досвід / Н.Головач // Економіка, фінанси, право. – 1998. – №4. – С.39-59.
32. Григорьева С.А. Финансовые исследования стратегий диверсификации на развитых и растущих рынках капитала / С.А. Григорьева // Корпоративные финансы. – 2007. – №1 – С. 111-115.
33. Гуцул Т.А. Економічна ефективність виробництва і формування ринку молока (на прикладі підприємств приміської зони м. Києва): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / Т.А. Гуцул. – Київ, 2002. –17 с.
34. Деркач М. Формування конкурентного середовища України в умовах світової глобалізації / М.Деркач // Конкуренція. – 2004. – №2. – С. 22-27.
35. Дідківська Л.І. Державне регулювання економіки / Л.І. Дудківська, Л.С.Головко. – К.: Знання–Прес, 2002. – С.198. – (2-ге видання).
36. Доброзарова О.В. Основні напрями розвитку молочного під комплексу Херсонської області / О.В.Доброзарова, А.І. Соловйов // Економіка АПК. – 2004. – №10. – с.67-72.
37. Долан Э. Дж. Рынок: микроэкономическая модель / Э. Дж. Долан,
Д. Е. Линдсей; пер. с англ. В. Лукашевича и др.; под общ. ред. Б.Лисовика. – СПб.: Автокомп, 1992. – С. 223-224.
38. Долан Э. Дж. Микроэкономика / Е.Дж.Долан, Д.Линдсей: пер. с англ.
В. Лукашевича и др.; под общ. ред. Б.Лисовика. – СПб.: Санкт Петербург оркестр, 1994. – С. 188-211; 448 с. – ISBN 5-70-62-0029-7.
39. Дубицький В. Якісні зміни у формах і механізмах агропромислової інтеграції / В.Дубицький // Економіка України. – 2001. – №4. – С. 63-67.
40. Дудкіна К.А. Кластер – світовий досвід економічної політики держави / К. А. Дудкіна // Вісник Української Академії державного управління при президентові України. – К.: УАДУ, 2003. – Вип.1. –2004. – С. 491-496.
41. Жуковська Н.Е. Антимонопольне регулювання підприємницької діяльності: текст лекції / Н.Е. Жуковська. – К.: Київський державний торгово-економічний університет, 1995. – С. 25.
42. Завьянов Л. Формула успеха. Маркетинг: сто вопросов – сто ответов, как действовать на внешнем рынке / Л.Завьянов, Д. Демидов. – Москва, 1992. – С. 61.
43. Захарін С.В. Інвестиційні та ресурсні проблеми молочної промисловості / С.В. Захарін // Економіка АПК. – 2005. – №4. – С. 76-81.
44. Зимовець В.Н. Економічне регулювання молочного виробництва в краї-нах ЄС/ В.Н.Зимовець, М.М. Ільчук // Економіка АПК. – 2001. – №6. – С. 124-128.
45. Кластеры конкурентоспособности: [Електронний ресурс] // Эксперт Северо-Запад. – 2003. – №43 (152). – Режим доступу:
http://subcontract.ru/Docum/DocumShow_DocumID_105.html
46. Камілова С.Р. Нові стандарти на молочну сировину та диференціація закупівельних цін / С.Р. Камілова // Економіка АПК. – 2002. – №8. – С. 120-123.
47. Камілова С.Р. Економічна ефективність виробництва та реалізації молока в сільськогосподарських підприємствах України / С.Р. Камілова // Науковий вісник національного аграрного університету: [зб. наук. статей / відп. ред. Мельничук О.Д.]. – 2002. – Вип.51. – С.143-145.
48. Карпенко Л. Чи потрібна нам корова? / Л.Карпенко, М.Бутиненко // Молочна промисловість. – 2007. – №2(37) – С.26-27.
49. Кінах А. Ефективна конкурентна політика – основа розвитку цивілізованого підприємництва / А. Кінах // Конкуренція. – 2004. – №2. – С.28-32.
50. Климова Н.В. О качестве продукции молочного скотоводства / Н.В.Климова // Экономика сельскохозяйственных и перерабатывающих предприятий. – 1997. – №1. – С.14-16.
51. Кныш М.И. Конкурентные стратегии / М.И.Кныш. – С-Пб.: Любавич, 2000. – 284 с.
52. Колісниченко І.О. Вивчення та запобігання проявам монополізму на ринку молока та молокопродуктів Волинської області / І.О. Колісниченко // Вісник Сумського національного аграрного університету: [наук. журнал / голов. ред. Царенко О.М.]. – Суми, 2004. – вип. 3-4 (13-14).– С. 75-78. – (Серія “Економіка та менеджмент”).
53. Колісниченко І.О. Основні аспекти регулювання економічної конкуренції в умовах Євроінтеграції / І.О. Колісниченко // Інтеграція країн з перехідною економікою у світовий економічний простір: стан і перспективи: Міжнародна студентсько-аспірантська наукова конференція. – Львів, 13-14 травня 2005 р. – Львів, 2005. – С.165-166.
54. Колісниченко І.О. Проблеми та перспективи регулювання економічної конкуренції на продовольчих ринках / І.О. Колісниченко // Вісник Львівської комерційної академії: [зб. наук. праць / відп. за випуск В.В.Апопій]. – Львів: ЛКА, 2005. – Част. 1. – С.115-119. – (Серія економічна).
55. Колісниченко І.О. Світовий досвід державного регулювання конкурентних відносин та обмеження монополізму / І.О. Колісниченко // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: [зб. наук. праць / упорядник Павлов В.І.] – Луцьк: Надстир’я, 2004. – Випуск Х, № 1-2. – С. 155-163. – (Серія “Фінансова політика та інвестиції”).
56. Колісниченко І.О. Цінова ситуація на ринку молока Волинської області. / І.О. Колісниченко // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: [зб. наук. праць / упорядник Павлов В.І.] – Луцьк: Надстир’я, 2003. – Випуск ІХ, №2. – С. 98-102. – (Серія “Підприємництво, менеджмент та маркетинг”).
57. Конкуренційне законодавство України: Юридичний збірник / Антимонопольний комітет України: [гол. ред. кол. О.О.Костусєв]. – К: Антимонопольний комітет України, 2002. –296 с. – ISBN 966-651-041-3.
58. Кривов’язюк І.В. Оцінка дієвості механізму регулювання економічної конкуренції / І.В.Кривов’язюк, І.О. Колісниченко // Економіка: проблеми теорії та практики: [зб. наук. праць / гол. ред. А.А.Покотілов] – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – Т.1. – С.136-144.
59. Кривов’язюк І.В. Стан конкурентного середовища на ринку молока Волинської області / І.В.Кривов’язюк, І.О. Колісниченко // Економічні науки: [зб.наук.праць ЛДТУ / відп. ред. Герасимчук З.В.]. – Луцьк: ЛДТУ, 2005. – Випуск 2(5) – С.115-126. – (Серія “Регіональна економіка”).
60. Кривов’язюк І.В. Фактори впливу на формування конкурентного середовища регіональних ринків / І.В.Кривов’язюк, А.В.Володін, І.О. Цимбалюк // Економічна наука: [зб. наук. праць ЛДТУ / відп. ред. Герасимчук З.В.].– Луцьк: ЛДТУ, 2007. – вип. 4 (13), – ч. 2. – С. 5-17. – (Серія “Регіональна економіка”).
61. Костусєв О.О. Захист економічної конкуренції в Україні: стан і проблеми / О.О. Костусєв // Економіка України. – 2003. – №7. – С. 5.
62. Костусев О.О. Конкуренція і монополія в їх історичній динаміці /
О.О. Костусев // Економіст. – 2003. – №5. – С.86-89.
63. Костусев О.О. Молокопереобникам не дозволять “доїти” село / О.О.Костусев // Урядовий кур’єр. – 28 листопада 2002. – №222. – С.10.
64. Костусев О.О. Розвиток конкурентних відносин в Україні та завдання конкурентної політики на сучасному етапі / О.О.Костусев // Економіст. – 2004. –С. 38-41.
65. Котков В.П. Інтеграція виробництва і промислової переробки молока (методологічні та організаційно-методичні аспекти) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук: спец. 08.07.02 “Економіка сільського господарства і АПК” / В.П. Котков. – Київ, 2000. – 21 с.
66. Кощій О.В. Прогнозування та регулювання індивідуального споживання продовольчих товарів: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук: спец. 08.02.03 “Організація, управління, планування та регулювання економікою” / О.В.Кощій. – Львів, 2002. – 20 с.
67. Кулішов В. Сучасні особливості формування регіональних ринків / В.Кулішов, В.Мустафін, С.Сонько // Економіка України. – 2001. – №7. – С. 40-43.
68. Курс экономики: учебник / [под ред. Б.А. Райзберга]. – М.: ИНФРА, 1997. – 720 с.
69. Ліпич Л.Г. Прогнозування розвитку ринку товарів підприємства на засадах вивчення споживчої поведінки покупців: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. ек. наук: спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / Л.Г. Ліпич. – Тернопіль, 2004. – 38 с.
70. Ліпич Л.Г. Маркетингові дослідження споживачів продовольчих товарів / Л.Г.Ліпич, О.В. Кощій // Маркетинг в Україні. – 2003. – № 4. – С. 12-15.
71. Логинов Д.А. Маркетинговый подход к развитию молочного комплекса / Д.А. Логинов // Молочная промышленность. – 2003. – №6. – С. 5-7.
72. Лозова Г. Вплив глобалізації на формування конкурентного середовища в Україні / Г.Лозова // Конкуренція. – 2003. – №1. – С. 25-28.
73. Лукіянчук В.М. Актуальні проблеми молочної галузі / В.М.Лукіянчук // Молочна промисловість. – 2002. – №1. – С. 16-17.
74. Мазна Т.О. Організаційні аспекти управління якістю продукції в підприємствах / Т.О. Мазна // Вісник СНАУ: [наук. журнал / голов. ред. Царенко О.М.]. – 2004. – випуск 3-4. – С. 123-126.
75. Майбурд Е.М. Введение в историю экономической мисли / Е.М.Майбурд. – М.: Дело Вита- Пресс, 1996. – 544 с.
76. Майгер М.В. Економічні основи регулювання ринку продуктів харчування (на прикладі Одеської області): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук: спец. 08.02.03. – “Організація управління, планування та регулювання економікою” / М.В.Майгер. – Одеса: 1999. – 16 с.
77. Макконнелл К.Р. Аналітична економія: принципи, проблеми і політика / К.Р. Макконнелл, С.Л. Брю. – Л.: Просвіта, 1999. – Ч. 2: Мікроекономіка –
1999. – 650 с.
78. Макконнелл К.Р. Экономикс. Принципы, проблемы и политика: учеб.: в 2 т.: пер. с англ. / Кэмпбэлл Р. Макконнелл, Стэнли Л. Брю. – М.: ИНФРА-М, 2003. – Т. 2. – 2003. – 528 с. – ISBN 5–16–001309–1.
79. Мамутов В.К. Господарче право зарубіжних країн: підруч. [для студ. юрид. спеціальностей вищих навч. закл.] / В.К.Мамутов, О.О. Чувпило – К.: Ділова Україна, 1996. – С. 288-290; 352 с. – ISBN 5–7708–9864–5.
80. Малиновський Б. Молочні ріки зарегулювали / Б.Малиновський // Контракти. – 2004. – № 30. – С. 39.
81. Марцин В. Оптимальність функціонування ринкової економіки / В.Марцин // Вісник ЛКА: [зб. наук. праць / відп. за випуск В.В.Апопій].– Львів: Коопосвіта, 1998. – Т.2. – С. 35.
82. Месель-Веселяк В.Я. Розвиток особистих селянських господарств в Україні / В.Я. Месель-Веселяк // Економіка АПК. – 2005. – №2. – С. 7-14.
83. Мескон М.Х. Основи менеджменту / М.Х.Мескон, М.Альберт, Ф.Хедоури; пер. с англ. М. А. Майорова и др. – М.: Дело, 1992. – 704 с.
84. Методика визначення монопольного (домінуючого) становища суб’єктів господарювання на ринку: від 5 березня 2002 року // Офіційний вісник України. – 2002 р.– № 14.– стаття 778, код акту 22070/2002 – С. 396.
85. Мэнкью Н. Принципи экономики / Н.Мэнкью. – СПб: Питер Комв, 1999. – 780 с.
86. Мигранян А.А. Теоретические аспекты формирования конкуренто-способных кластеров в странах с переходной экономикой / А.А. Мигранян // Вестник КРСУ: [глав. ред. Нифадьев В.И.]. – 2002. – Т. 2. – №3. – С. 48.
87. Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі: ДСТУ 3662-97. – Станом на 27 березня 2007 року. – [Чинний від 2002-01-01]. – Режим доступу:
http://uazakon.com/document/spart24/inx24718.htm
88. Мороз О.О. Регіональна динаміка та ефективність переробних підприємств АПК / О.О.Мороз // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природо-ресурсного потенціалу регіону: [зб. наук. праць / упорядник Павлов В.І.]. – Луцьк: Надстир’я, 2004. – вип. Х – № 1-2. –
С. 289-295. – (Серія: “Фінансова політика та інвестиції”).
89. Мостенська Т.Л. Економічний механізм формування і ефективного функціонування молочної промисловості України: автореф. дис. на здобуття ступеня докт. екон. наук: спец. 08.07.02 “Економіка сільського господарства і АПК” / Т.Л. Мостенська. – К., 2001. –17 с.
90. Мостенська Т.Л. Стан і проблеми розвитку ринку молочних продуктів України / Т.Л. Мостенська // Економіка АПК. – 2004. – №3. – С. 46-50.
91. Мочерний С.В. Економічна теорія: посібник / С.В.Мочерний. –
К.: Академія, 2001. – 656 с. – ISBN 966-580-106-6.
92. Мочерний С.В. Економічний словник: в 3 т. / Гол. ред. С.В.Мочерний.–
К.: Академвидав, 2001. – Т.1. – 860 с.
93. Мудрак Р.П. Формування ринку молока та молокопродуктів у Черкаській області: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук: спец. 08.07.02 “Економіка сільського господарства і АПК” / Р.П. Мудрак. – Миколаїв, 2002. – 19 с.
94. Нетяжук М.В. Економічні механізми в ринкових умовах / М.В. Нетяжук //Формування ринкових відносин в Україні. – 2004. – №3. – С. 18-22.
95. Новоселов А.С. Теория региональных рынков / А.С.Новоселов. – Ростов-на-Дону: Феникс; Новосибирск: Сибирское соглашение, 2002. – С.115-446.
96. Нужна О.А. Оцінка конкурентоспроможності аграрних підприємств Волині методом конкурентних переваг та цінові важелі на неї / О.А. Нужна // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природо-ресурсного потенціалу регіону: [зб. наук. праць / упорядник Павлов В.І.]. – Луцьк: Надстир’я, 2004. – вип. Х – № 1-2. – С. 164-175. – (Серія “Фінансова політика та інвестиції”).
97. Оберемчук В.Ф. Конкуренція: поняття, аналіз, стратегія / В.Ф.Оберемчук // Стратегія економічного розвитку України. – 2001. – вип.5. –
С. 211-217.
98. Окрепилова И.Г. Зарубежный опит антимонопольного регулирования / И.Г. Окрепилова. – СПб.: Северо-западная секция содействия развитию экономической науки, 2000. – С. 21.
99. Олейник Н.А. Институциональная экономика / Н.А. Олейник. –
М.: Инфра-М, 2005. – 415 с.
100. Олещенко М.О. Конкурентна стратегія держави в умовах ринкових реформ / М.О. Олещенко // Стратегія економічного розвитку України. – 2002. – №3 (10). – С. 136-140.
101. Олійник Д.С. Фінансова підтримка сільськогосподарського виробництва у зарубіжних країнах / Д.С. Олійник // Фінанси України. – 2002. – №6. – С.72-79.
102. Климко Г.Н. Основи економічної теорії: політекономічний аспект: підручник / Г.Н. Климко, ВЛ. Нестеренко, Л.О.Каніщенко; за ред. Г.Н. Климко. – К.: Вища школа; Знання, 1997. – 2-ге видання, перероб. і допов. – 743 с.
103. Основи економічної теорії: підручник /С.В.Мочерний, С.А.Єрохін, Л.О.Каніщенко; за ред. С.В.Мочерного. – Тернопіль; AT “Тарнекс”, 1993 – 686 с.
104. Основы маркетинга / [Ф.Котлер, Г.Армстронг, Дж.Сандерс, В.Вонг]. –
[2-е европ. изд.] – М.; С-Пб.; К.: Издат. дом. “Вильямс”, 1998. – С. 205.
105. Основи стандартизації, сертифікації та ідентифікації товарів: навч. посібник / [В.І.Павлов, Н.В.Павліха, О.В.Мишко, І.В. Опьонова]. – Луцьк: “Настир’я”, 2002. – 248 с.
106. Павличенко М.Г. Ринок молока в Україні та перспективи для різних категорій господарств / М.Г. Павличенко // Молочна промисловість. –2007. – №6(41) – С. 18-21.
107. Павличенко М.Г. Світовий ринок сирого молока: закупівельні ціни / М.Г. Павличенко // Молочна промисловість. – 2007. – №3(38) – С. 26-28.
108. Павлов В.І. Теоретико-методичні засади формування ефективного конкурентного середовища / В.І.Павлов, І.О. Колісниченко // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: [зб. наук. праць / упорядник В.І.Павлов] – Луцьк: Надстир’я, 2003. – вип. ІХ. – №3. – С.135-141. – (Серія “Зайнятість, праця та соціальна інфраструктура”).
109. Павлов В.І. Особливості формування та розвитку ефективного конкурентного середовища в регіоні / В.І.Павлов, І.О. Колісниченко // Стратегія розвитку вітчизняних підприємств: науково-практична конференція. – Тернопіль, 23-24 жовтня 2003 р. – Тернопіль, 2003. – С. 38-43.
110. Павлов В.І. Економічний механізм функціонування підприємства / В.І.Павлов, І.В.Кривов’язюк. – Луцьк: Настир’я, 1999. – С. 116.
111. Паламарчук Г.М. Конкурентна політика в перехідній економіці / Г.М.Паламарчук // Актуальні проблеми економіки. – 2001. – №3-4. – С. 20-25.
112. Пастернак Х.І. Особливості формування ринку молока і молочних продуктів у Львівському регіоні / Х.І. Пастернак // Економіка АПК. – 2005. – №6. – С. 104-106.
113. Пастернак Х.І. Організаційно-методологічні засади створення і функціонування інтегрованих формувань у виробництві та промисловій переробці молока / Х.І. Пастернак // Економіка АПК. – 2004. – №12. – С. 63-67.
114. Пасхавер Б. Цінова ситуація і цінова політика в агросфері / Б. Пасхавер // Економіка України. – 2001. – №1. – С. 58-66.
115. Петров А. Молочна галузь: тенденції розвитку / А.Петров // Харчова промисловість. – 2004. – №12. – С. 12-13.
116. Пинда Р.В. Стратегічні рішення в експортній діяльності молокопереробних підприємств: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук: спец. 08.06.02 “Підприємництво, менеджмент, маркетинг” /
Р.В. Пинда. – Львів, 2001. – 20 с.
117. Пилипенко Г.М. Монополія і ефективність: парадокс чи реалії сьогодення? / Г.М. Пилипенко // Вісник Дніпропетровського Державного фінансово-економічного інституту. Економічні науки: [Зб. наук. праць /Ред.:
Н.І. Редіна]. – Д., 1999. – № 2. – С. 91-94.
118. Піндайк Р.С. Мікроекономіка / Р.С.Піндайк, Д.Л.Рубінфельд: [пер. з англ.]. – К.: Основи, 1996. – С.330-331; 646 с. – ISBN 966-500-155-9.
119. Полуянов В. Монополізованість промисловості України і тенденції формування ринкових суб’єктів господарювання / В.Полуянов // Економіка України. – 2001. – №9. – С. 36.
120. Попрозман О.І. Прогнозування оптимальної структури м’ясо-молочного виробництва в аграрній економіці України: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук: спец. 08.02.03 “Організація управління, планування і регулювання економікою” / О.І.Попрозман. – Київ, 2001. – 20 с.
121. Портер М. Международная конкуренция: Конкурентные преимущества стран / М.Портер: [пер.с англ.]. – М.: Между-народные отношения, 1993. – 895 с. – ISBN 0-02-925 361-6.
122. Портер М. Стратегія конкуренції. Методика аналізу галузей і діяльності конкурентів / М.Портер: [пер.с англ.]. – К.: Основи, 1997. – С. 20-46; 390 с. –
ISBN 966-500-130-2.
123. Примак Т.О. Економіка підприємства: підручник [для студ. вищих навч. закладів] / Т.О. Примак. – К.: Вікар, 2003. – С. 17-19.
124. Про Антимонопольний комітет України: закон України від 26 листопада 1993 року № 3659-XII, станом на 20 листопада 2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – №50. – С. 1145-1155.
125. Про Державну програму демонополізації економіки і розвитку конкуренції: постанова Верховної Ради України // Відомості Верховної Ради. – 1994. – №9. – С. 221-244.
126. Про захист від недобросовісної конкуренції: закон України від 7 червня 1996 року № 237/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – №36. – С.485-493.
127. Про захист економічної конкуренції: закон України від 11 січня 2001 року № 2210-III // Офіційний вісник України – 2001. –№7. – С. 51.
128. Про молоко і молочні продукти: закон України від 24 червня 2004 року № 1870-ІV // Офіційний вісник України. – 2004. – Т. 1. – №30. – С. 41.
129. Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності: закон України від 18 лютого 1992 року // Відомості Верховної Ради. –1992.– № 21.– С.611-619.
130. Региональная экономика: [сборн. науч. труд. / науч.ред. М.В.Степанов] – М.: Инфра-М, Изд-во Рос. эконом. акад., 2000. – 463 с.
131. Рынок молока и молочных продуктов Украины // Молочное дело. – 2004. – №2. – С.12-16.
132. Ринок продовольства / За ред. П.Т. Саблука, В.І. Бойка. – К.: ІАЕ УААН, 1996. – С.170.
133. Робинсон Дж. В. Экономическая теория несовершенной конкуренции / Дж. В. Робинсон: [пер.с англ. / под общ. ред. И.М. Осадчей]. – М.: Прогресс, 1986. – 472 с.
134. Романів О.В. Аналіз розвитку ринку молока та молокопродуктів у Львівській області / О.В. Романів // Економіка АПК. – 2004. – №11. – С. 117-123.
135. Романів Р.О. Антимонопольне регулювання регіональних товарних ринків: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук: спец. 08.02.03. “Організація управління, планування і регулювання економікою” / Р.О. Романів. – Львів, 2000. – 19 с.
136. Рябцев А. Контроль за деятельностью инвестиционных фондов и компаний / А.Рябцев // Бизнесинформ. – 1998. – №16. – С. 76-77.
137. Світовий та вітчизняний досвід запровадження нових виробничих систем (кластерів) для забезпечення економічного розвитку територій: матеріали конференції. – К.: ПП “Фірма Гранмна”, 2001. – 80 с.
138. Семенькина Ю.С. Молочная промышленность Украины / Ю.С.Семенькина // Молочная промышленность. – 2003. – №5. – С. 62-63.
139. Сикачина О. Сколько в Украине молока и куда оно девается? /
О. Сикачина // Молочна промисловість. – 2007. – №1(36) – С. 6-8.
140. Супрун П.І. Нові стратегічні альянси (кластери) та маркетингові комунікації – шлях до підвищення конкурентноздатності в регіонах / П.І. Супрун // Формування ринкових відносин в Україні. – 2004. – №10 (41). – С. 84.
141. Статистичний щорічник України 2005. – К.: Консультант, 2006. – 576 с.
142. Стратегія формування ринку продовольства України: Проблеми економіки агропромислового комплексу і формування його кадрового потенціалу: [у 2-х томах] / [С.М. Кучеренко, за ред. П.Т. Саблука, В.Я. Амбросова,
Г.Є. Мазнева].– К.: ІАЕ, 2000. – Т. 1 – 2000. – С. 194-199.
143. Топіха В. І. Ринок молока та молокопродуктів в Україні / В. І. Топіха // Вісник аграрної науки: [наук.-теор. ж-л. / гол. ред. Зубець М.В.]. – 2005. – № 8. – C. 62-64.
144. Топіха В. І. Аналіз внутрішньої державної політики ринку молока та молочної продукції в Україні / В. І. Топіха // Культура народов Причерноморья: [наук. ж-л. / гол. ред. Катунін Ю.А.]. – 2004. – №51. – С. 63-65.
145. Третьяк В.П. Кластеры предприятий: пути создания и результативность функционирования [Электронный ресурс] / Третьяк В.П. // Вестник КРСУ – 2002. – №3. – Режим доступа:
http://subcontract.ru/Docum/DocumShow_DocumID_133.html
146. Усманов А. Реалізація політики у сфері захисту прав споживачів у державах-учасницях СНД / А.Усманов // Конкуренція. – 2004. – № 5 (14). – С.28.
147. Федотова О.Б. Повышение качества молочной продукции / О.Б.Федотова, Е.В. Шепелева // Молочная промышленность. – 2004. – №2. –
С. 39-40.
148. Филюк Г. Конкуренція та антимонопольні важелі держави / Г. Филюк // Банківська справа. – 1999. – №3. – С. 68-69.
149. Хайек Ф.А. Познание, конкуренция и свобода / Ф.А. Хайек. – СПб.: Пневма, 1999. – С. 288.
150. Хопчан М.І. Стратегічні напрями зниження витрат виробництва підприємств молокопереробної промисловості / М.І.Хопчан, О.Я.Лотиш,
Ю.Г. Тормоса // Стратегія економічного розвитку України. – вип. 2 (9). – С. 407.
151. Цимбалюк І.О. Використання економетричних методів для прогнозування розвитку ринку молока в Україні / І.О. Цимбалюк // Економічна наука.: [зб. наук. праць ЛДТУ / відп. ред. Герасимчук З.В.]. – Луцьк: ЛДТУ, 2007. – вип. 4 (14)– С.301-315. – (Серія “Економіка та менеджмент”).
152. Цимбалюк І.О. Напрямки вдосконалення механізму регулювання економічної конкуренції на регіональних сировинних ринках / І.О. Цимбалюк // Ставайки съвременна наука – 2007: матеріали 5-ї міжнар. наук.-практ. конференції, 1-15 жовтня 2007р., Софія. Т. 4 / відп.ред. Милко Тодоров Петков. – Софія, 2007. – Т. 4.– С.63-66.
153. Цихан Т.В. Кластерная теория экономического развития / Т.В. Цихан // Теория и практика управления Теория и практика управления. – 2003. – №5. – С.40. – ISSN 1608-909X.
154. Ціноутворення в процесі реформування агропромислового комплексу України (1990 – 2001 pp.): [О.М.Шпичак, І.С.Плющ, С.М.Рижук,
П. І.Гайдуцький, Ю.Я.Лузан]; під ред. О.М. Шпичак. – К.: ІАЕ, 2002. –178 с.
155. Чевганова В. Кластери та їх економічне значення / В.Чевганова, І.Брижань // Економіка України. – 2002. – №11 (492). – С.35-41.
156. Чемберлен Э. Теория монополистической конкуренции / Э.Чемберлен; пер. с англ. под. ред. Ю.Я. Ольсевича. – М.: Экономика, 1996. – С. 119.
157. Чечетов М. Велика приватизація – велика відповідальність / М.Чечетов // Конкуренція. – 2004. – №2. – С. 38-41.
158. Шиян Н.І. Економіка виробництва молока: Лекція / Н.І. Шиян. – Х.: Харківський національний аграрний університет, 2003. – С.38.
159. Шкардун В.Д. Методика исследования конкуренции на рынке / В.Д.Шкардун, Т.М.Ахтямов // Маркетинг в России и за рубежом. – 2000. – №4. – С.16
160. Шкляр В.Б. Основні форми державної підтримки розвитку сільського господарства України / В.Б. Шкляр // Економіка АПК. – 2005. – №1. – С. 9-21.
161. Штайльман К. Новая философия бизнеса / К. Штайльман. – М.; Берлин: Московский Издательский Дом, 1998.– Т.3: Конкуренция и ее границы, 1998. – 366 с.
162. Шумпетер Й. Теория экономического развития / Й. Шумпетер. – М.: Прогресc, 1982. – С. 148-205; 455 с.
163. Шутаєва О.О. Трансформація агропромислового комплексу України в умовах перехідної економіки: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук: спец. 08.01.01 “Економічна теорія” / О.О. Шутаєва – Київ, 2002. – 16 с.
164. Юданов А.Ю. Конкуренция: теория и практика: учеб.-практ. пособие / Юданов А.Ю. – М.: АКАЛИС, 1996. – 272 с.
165. Barnes W. The New Regional Economics / W. Barnes, L. Ledebur. – Thousand Oaks, 1998.
166. Cluster specialisation patterns and innovation styles. – Den Haag, 1998. – Р.5.
167. Dahmen E. Entrepreneurial Activity and the Development of Swedish Industry, 1919-1939 / E. Dahmen / – Stockholm, 1950.
168. Feldman V. P. Innovation in Cities: Science based Diversity, Specialization and Localized Competition-European Economic Review / V. P. Feldman, D.B. Audretsch. – 1999. – № 43. – P. 409-429.
169. Hannah L. Concentration in modern industry: Theory, measurement and UK experience / L.Hannah, J. A. Kay. – London, 1977.
170. Tolenado J.A. Propjs des Filires Industrielles. / Tolenado J.A. // Revue d'Economie Industrielle. – V. 6. – 1978. – .№ 4. – P. 149-158.
171. Soulie D. Filieres de Production et Integration Vertical. Annales des Mines / D.Soulie. – Janvier 1989. – P. 21-28.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.